PDA

View Full Version : Αγορά νέου παιχνιδιού... Προτείνεται ποιο!



pantnick
14-08-2007, 14:26
δίνω γύρω στο 10ευρώ την εβδομάδα... Θα πάρω ένα αυθεντικό γιατι αλλιώς πεταμένα λεφτά είναι το να νοικιάζεις συνέχεια...Νοικιάζεις,δοκιμάζεις,αγοράζεις......πά ω για resistance..

MaRkUs_
14-08-2007, 21:22
καλή σου τύχη:ρρρρρ
πάρε κάτι άλλο καλύτερα:ρ

pantnick
16-08-2007, 13:47
file markus akouo protaseis...ti proteineis?

MaRkUs_
17-08-2007, 11:53
M8 υπάρχουν αρκετά καλά παιχνίδια.....τι είδος θέλεις εσύ ??

NonBorn
17-08-2007, 14:28
Εγώ το Ressistance το έχω λιώσει χτες το τερμάτησα και σε super human mode σε co-op και ξεκλείδωσα και τα τελευταία από το campaign. Μου λείπουν μόνο να μαζέψω όλα τα intels κάτι που θα κάνω παίζοντας σε super human μόνος μου το παιχνίδι. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το παιχνίδι, έχει πολύ ωραία πλοκή και τα καλύτερα γραφικά σε fps στο PS3 κατά την γνώμη μου αυτή τη στιγμή. Όσο κι αν λένε ότι δε φτάνει το gears στα textures και στη λεπτομέρια τα περιβάλλοντα στο story mode είναι φοβερά,εκρήξεις κλπ είναι καταπληκτικές... Εγώ ψηφίζω Ressistance πάντως αν σ'αρέσει αυτό το είδος... O Markus_ απλά δεν είναι στα καλά του και δε του άρεσε! :p :rofl::rofl::rofl:

WolfRathmA
17-08-2007, 16:36
Περιμενε λιγες μερες και στις 3 σεπτεμβιου βγαινει το Lair και επειτα το heavenly sword... Διαλεγεις και περνεις ενα απο τα δυο αν δε μπορεις και τα δυο και θα εισα ικανοποιημένος αρκετα πιστευω.

georgios
17-08-2007, 16:41
motorstorm ή resistance. Εγώ θα πάρω και το nba street τώρα

greekteo
17-08-2007, 16:46
Το resistance αν σου αρεσουν τα fps ή το motorstorm με αυτοκινητα

MaRkUs_
17-08-2007, 16:49
ρε παιδιά τα παιχνίδια έχουν παλιώσει!!!!! θα βγούν καλύτερα σε λίγο....καλύτερα περίμενε κανένα καινούριο!!! τρελός δεν είμαι απλά....R6 Vegas RULES:P
georgios....πάρε κανένα άλλο αν θες μπασκετάκι.....δεν νομίζω οτι αξίζει τόσο τα λεφτά του το συγκεκριμένο

WolfRathmA
17-08-2007, 16:52
ρε παιδιά τα παιχνίδια έχουν παλιώσει!!!!! θα βγούν καλύτερα σε λίγο....καλύτερα περίμενε κανένα καινούριο!!! τρελός δεν είμαι απλά....R6 Vegas RULES:P
georgios....πάρε κανένα άλλο αν θες μπασκετάκι.....δεν νομίζω οτι αξίζει τόσο τα λεφτά του το συγκεκριμένο

Ακριβος... Αυτο ειπα και εγω παραπανω.

Αλλα αν θες απο παλια παρε καλυτερα motostorm... ΟΧΙ RESISTANCE... πραγματικα πιτευω οτι ειναι πολυ αθλιο παιχνιδι... sorry αλλα δε μου αρεσει καθολου μα καθολου...

MaRkUs_
17-08-2007, 17:04
OOOOOOOOΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕ ΝΑ Κ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ!!!!εύγε φίλε WOlf:P

NonBorn
17-08-2007, 17:17
ρε παιδιά τα παιχνίδια έχουν παλιώσει!!!!! θα βγούν καλύτερα σε λίγο....καλύτερα περίμενε κανένα καινούριο!!! τρελός δεν είμαι απλά....R6 Vegas RULES:P
georgios....πάρε κανένα άλλο αν θες μπασκετάκι.....δεν νομίζω οτι αξίζει τόσο τα λεφτά του το συγκεκριμένο


To αν έχουν παλιώσει τα παιχνίδια δε σημαίνει ότι σταματάνε να είναι καλά παιχνίδια!Πάει αυτό... Από μπάσκετ δε ξέρω, έχω το street, έχει πλάκα ειδικά άμα παίζεις με παρέα κλπ αλλά τώρα που θα κλείσει η EA τους server όντως δε ξέρω αν συμφέρει. Πάντως αν έχεις φίλους και μαζεύεστε σπίτι έχει γέλιο το παιχνιδάκι.


Τώρα να λύσω και το θέμα με το ressistance γιατί δε μπορώ να ακούω ότι το παιχνίδι δεν είναι καλό... Ορίστε reviews:

IGN Review: (http://ps3.ign.com/articles/745/745206p3.html) 9.1/10
GamePro Review (http://www.gamepro.com/sony/ps3/games/reviews/86429.shtml): 4.6/5
Game Informer Review (http://www.gameinformer.com/Games/Review/200612/R06.1113.1731.25750.htm?CS_pid=270004): 9.5/10

Λοιπόν μη μου λέτε ότι το παιχνίδι είναι άθλιο... Γιατί το παιδί θέλει να πάρει ένα παιχνίδι και το αποτρέπεται επειδή εσάς δε σας άρεσε... Απλά να είστε πιο προσεκτικοί!! Το παιχνίδι είναι πολύ καλό!! Και όσο για το online... 20 vs. 20 Αυτό τα λέει όλα νομίζω και χωρίς ίχνος lag!!

georgios
17-08-2007, 17:36
Έχω την εντύπωση ότι τους τρομάζουν τα τερατάκια. Πλάκα κάνω. Εντάξει, και εγώ προτιμώ τα πιο ρεαλιστικά concept αλλά το resistance αυτή τη στιγμή είναι τεχνικά ανώτερο από όλα τα shooters στο ps3. Είναι και exclusive. Εγώ το πείρα πρόσφατα και είμαι στα μέσα του παιχνιδιού. Τα γραφικά το story και η ατμόσφαιρα είναι εντυπωσιακά. Το Online, επίσης έχει τα πάντα. Επίσης έχει coop στο story. Επειδή δεν τα ξέρω, δώστε του τα υπόλοιπα coop παιχνίδια να συγκρίνει.

mpak7...
17-08-2007, 18:04
Το ressistance ειναι πολυ καλο παιχνιδι..πρωτου παρω το ps3 το εβλεπα και το ζηλευα που δεν μπορουσα να το παιξω...μακαρι να εχει και συνεχεια..

georgios
17-08-2007, 18:06
Όσο για το μπάσκετ, δυστυχώς προτιμώ τα 3vs3 και 2vs2 μπάσκετ. Επειδή έπαιξα χρόνια μπάσκετ σε ομάδα μου φαίνεται ότι τα 5vs5 είναι ακόμα πολύ μακριά από την πραγματικότητα. Συνέχεια παίρνεις φόρα και καρφώνεις. Έχω παίξει και τα live και το demo του nba 07 και το 2k5 παλιότερα. Καλύτερα arcade για το χαβαλέ αφού από ρεαλισμό μπάζουν όλα.

Εντωμεταξύ βγάζουν κάθε χρόνο νέα εκδοσή με ελάχιστες αλλαγές χωρίς να φτιάχνουν το ρεαλισμό. World league basket snes παλιά! Δύσκολο και ρεαλιστικό με πραγματικές άμυνες. Πρέπει να του ρίξουν μια ματιά να πάρουν μαθήματα. Μου φαίνεται πως πρέπει να ασχοληθεί σοβαρά η konami με μπάσκετ για να δούμε φως.

Το καλό με το nba street είναι ότι δεν βγαίνει συχνά καινούργια έκδοση και δεν κλαις τα λεφτά σου κάθε χρόνο. Δεν έχει ανακοινωθεί συνέχεια του homecourt ακόμα. ενώ έχουν ανακοινωθεί 2K8 και 2Κ9!!! Μπορούσαν να ανακοινώσουν ως 2Κ15. Γιατί δεν το έκαναν. Δεν θα αλλάξουν και πολλά. Τσάμπα θα τους βγει η νέα έκδοση

Και κάτι για να κάνουμε πλάκα στο markus. Βρήκα post του σε παρόμοια ερώτηση παλιότερα που προτείνει το resistance!!! Σε πιάσαμε!
http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=291&highlight=homecourt

tasioskis
17-08-2007, 18:07
και εγω για αναζητηση παιχνιδιου ειμαι αυτην την στιγμη,ειμαι αναμεσα σε 2 το motorstorm το οποιο οπως ξερετε υπαρχει ηδη και μπορω να κανω υπομονη για το smackdown.Eσεις τι λετε?

NonBorn
17-08-2007, 18:10
Smackdown τέλος Νοέμβρη αν δε κάνω λάθος... Περίμενε να πάρεις το Heavenly Sword. To παιχνίδι τα σπάει απλά... Είναι κρίμα να έχει κάποιος ps3 και αν μην έχει αυτό το παιχνίδι. Στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον ;)

blizard
17-08-2007, 18:12
Το resistance θέλει να του δώσεις λίγο χρόνο γιατί δεν δίνει την καλύτερη πρώτη εντύπωση ... αλλά όσο προχωράς γίνεται καλύτερο και είναι "must have" πιστεύω.

WolfRathmA
17-08-2007, 18:14
Smackdown τέλος Νοέμβρη αν δε κάνω λάθος... Περίμενε να πάρεις το Heavenly Sword. To παιχνίδι τα σπάει απλά... Είναι κρίμα να έχει κάποιος ps3 και αν μην έχει αυτό το παιχνίδι. Στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον ;)


Βλεπεις το κολαρακι της Ναριτο και εχεις παθει την πλακα σου εσυ... Για αυτο εβαλες και την φωτο στην υπογραφη... Η οποια ειναι αθλια :bgrin2:

tasioskis
17-08-2007, 18:16
Smackdown τέλος Νοέμβρη αν δε κάνω λάθος... Περίμενε να πάρεις το Heavenly Sword. To παιχνίδι τα σπάει απλά... Είναι κρίμα να έχει κάποιος ps3 και αν μην έχει αυτό το παιχνίδι. Στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον ;)


τελικα δεν θα βγει 15/09

georgios
17-08-2007, 18:23
To motorstorm γίνετε λίγο μονότονο αλλά είναι το καλύτερο τεχνικά racing παιχνίδι για οποιοδήποτε σύστημα που έγινε ποτέ. Αν του δώσεις την ευκαιρία από ένα σημείο και μετά σε πωρώνουν τα γραφικά τα physics και το gameplay και δεν ξεκολλάς. Εγώ κοντεύω να τελειώσω με gold τις πίστες του τελευταίου level. Θα πάθω καμιά επιληψία!

Αν μπορείτε να περιμένετε λίγο φυσικά βγαίνουν φοβερά Games Σεπτέμβρη - Οκτώβρη
Lair, The Eye of Judgment, Folklore και φυσικά το pes 2008

Φυσικά οι μαθητές δεν μπορούν να περιμένουν.

tasioskis
17-08-2007, 18:29
κατσε ρε αδερφε ξερεις ποτε ακριβως θα βγει το pes 2008 ?Η υποθεση κανεις?Τι εννοεις οτι οι μαθητες δεν μπορουν να περιμενουν?

georgios
17-08-2007, 18:30
Βγαίνει και το oblivion game of the year. Καλή επιλογή για κάποιον που δεν το έχει παίξει καθόλου όπως εγώ. Θα έχει όλα τα expansion σε ένα πακέτο και άλλα επιπλέον πράματα.

tasioskis
17-08-2007, 18:41
Βγαίνει και το oblivion game of the year. Καλή επιλογή για κάποιον που δεν το έχει παίξει καθόλου όπως εγώ. Θα έχει όλα τα expansion σε ένα πακέτο και άλλα επιπλέον πράματα.


ρε φιλε τι ακριβως ειναι αυτο το παιχνιδι?

georgios
17-08-2007, 18:48
Το oblivion είναι rpg. Είναι η τέταρτη και εντυπωσιακότερη έκδοση μιας σειράς παιχνιδιών. Παιζόταν σε πρώτο πρόσωπο κυρίως, αν και νομίζω ότι έχουν βάλει και τρίτο τώρα. Είναι τεράστιο και μπορείς να κάνεις τα πάντα. Παρόλα αυτά λένε ότι είναι αρκετά action και ευχάριστο συγχρόνως. Το πακέτο αυτό θα θες καμιά 150αριά ώρες να το τελειώσεις.

WolfRathmA
17-08-2007, 18:57
Ποσο μου αρεσει το oblivion και δε μπορω να το παιξω ρε παιδια... Δεν ξερω... ισως δεν εχω καλη υπομονη... τι να πω... :(

tasioskis
17-08-2007, 18:58
sorry αλλα με rpg θα παθω αλλργια καλυτερα μακρια απο μενα

Terminator
17-08-2007, 21:15
Το resistance θέλει να του δώσεις λίγο χρόνο γιατί δεν δίνει την καλύτερη πρώτη εντύπωση ... αλλά όσο προχωράς γίνεται καλύτερο και είναι "must have" πιστεύω.
+1000000000

Ακριβως αυτο ισχυει με το Resistance και αυτη η εντυπωση δημιουργειται σε oλους οσους γνωριζω και το εχουν παιξει. Στην αρχη φαινεται σαν κατι συνηθισμενο αλλα στη συνεχεια γινεται εξαιρετικο. Το προβλημα του ειναι οτι δεν δουλευτηκε πολυ, δεν προλαβανε λογω launch.

Αν εισαι φαν των racing τοτε το Motorstorm ειναι δεδομενο.

WolfRathmA
17-08-2007, 21:18
Σου προτεινω Bioshock :p xaxaxaxxaxax :D

Terminator
17-08-2007, 21:32
Mην ξυνεις πληγες ;)

WolfRathmA
17-08-2007, 21:45
Υπομονη βρε Terminator... Θα το εχουμε σε λιγες μερες... Collectors παντα ετσι; :D

Terminator
17-08-2007, 22:40
Mπα δε με πολυκαιει η Collector's.

gtakis
17-08-2007, 22:54
Το resistance θέλει να του δώσεις λίγο χρόνο γιατί δεν δίνει την καλύτερη πρώτη εντύπωση ... αλλά όσο προχωράς γίνεται καλύτερο και είναι "must have" πιστεύω.

Συμφωνω απολυτα με τον Blizard,Resistanse δαγκωτο...

sickness_
18-08-2007, 00:00
αφου θα βγει το lair σε λιγες μερες, δεν υπαρχει χωρος για παραπανω συζητηση.. Lair ή Heavenly Sword

X-NEC
19-08-2007, 23:46
Βλεπεις το κολαρακι της Ναριτο και εχεις παθει την πλακα σου εσυ... Για αυτο εβαλες και την φωτο στην υπογραφη... Η οποια ειναι αθλια :bgrin2:
Καλά σου λέει! Τι μου την πατίκωσες εκεί πέρα? (_Y_) 4 χιλιοστά πρώτη φορα βλέπω!!!:rofl:


Ποσο μου αρεσει το oblivion και δε μπορω να το παιξω ρε παιδια... Δεν ξερω... ισως δεν εχω καλη υπομονη... τι να πω... :(
Γιατί υπάρχει και κακή υπομονή?:p

Όσο για τα basketball games Γιώργο θα σου έλεγα να περιμένεις το 2k8 και να πάρεις το street αργότερα με κανένα 30αρι. Έτσι και αλλιώς αν ισχύει αυτό που είπε ο Non, online δεν θα προλάβεις και πολύ (άσε που δεν είναι και ότι καλύτερο), οποτε μπορείς να το πάρεις πιο μετά.

georgios
20-08-2007, 00:03
To street το πείρα. Έδωσα το full auto και 30 ευρώ. Όπως είπα τα 5v5 basket δεν με έχουν πείσει ακόμα. Το nba ballers στο Ps2 μου άρεσε από τα arcade. Ήταν 1v1 σαν το θρυλικό jordan vs bird. Και έπαιζε και 1vs1vs1!!! Τρεις αντίπαλοι. Ελπίζω να βγεί και στο ps3. Πάντως άμα πάρω 5vs5 μάλλον θα πάρω το exclusive ΝΒΑ 08

X-NEC
20-08-2007, 00:26
Φιλε Γιώργο έχεις λίγο κόλλημα με τα exclusives ε?:p Πλακα κάνω!:angry: Για εμενα είναι το χειρότερο από τα 3. Το μονο + που έχει είναι τα πρόσωπα των παικτών. Οι έγχρωμοι παίκτες είναι σαν σοκολατένια αυγά!:rofl: Το 2k7 εκτος από κανονικούς αγώνες έχει και street στο οποιο διαλέγεις ανάμεσα από 8-9 γήπεδα, αν θες να παίξεις σε μισό η σε ολόκληρο γήπεδο από 1v1 μέχρι 5v5. Είναι εξαιρετικό! Από κει και πέρα είναι τι του αρέσει του καθένα.

georgios
20-08-2007, 01:29
Έχω κόλλημα. lol. Το έχω ξεκαθαρίσει καιρό τώρα. Άμα είναι να παίζω παιχνίδια του pc και του xbox γιατί το πείρα το Ps3.

georgios
20-08-2007, 01:30
Αρκέι να βρεθούμε. Είναι πολύ δύσκολο με το βλαμμένο σύστημα μηνυμάτων του ps3

X-NEC
20-08-2007, 01:39
Σε αυτό συμφωνώ αλλα μονο για το Live αλλα και πάλι στο PS3 θα είναι καλύτερο από το PC! Γιατί βλαμμένο βρε συ? Τι δεν σου αρέσει?

georgios
20-08-2007, 20:06
Γιατί πρώτον για να δεις ότι σου ήρθε ένα μήνυμα πρέπει να πας να ψάξεις για μηνύματα. Θα έπρεπε να εμφανίζεται ένα notification την ώρα που παίζεις ή που ανοίγεις το Ps3. Δεύτερων, δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με άλλους την ώρα που παίζεις. Ακόμα και το wii είναι πιο ψαγμένο σε αυτό τον τομέα. Να μην πούμε για το 360.

Αυτό και το προηγούμενο post μου βέβαια δεν κόλλαγαν σε αυτό το thread. Λάθος έκανα.

NonBorn
20-08-2007, 20:14
Georgios δεν το χεις ψάξει πολύ ;) Έχει notification system το PS3, το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να βγεις όταν δεις το μήνυμα και παίζεις κάποιο game για να το διαβάσεις... Αλλά και αυτό θα φτιάξει με το επόμενο update κατά πως δείχνουν τα πράγματα...

Για να βάλεις τα notifications πας: System Settings -> Notification Messages -> Display !

Όσο για τα exclusives είμαι κ εγώ της ίδιας λογικής... :)

georgios
20-08-2007, 20:25
Georgios δεν το χεις ψάξει πολύ ;) Έχει notification system το PS3, το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να βγεις όταν δεις το μήνυμα και παίζεις κάποιο game για να το διαβάσεις...

Για να βάλεις τα notifications πας: System Settings -> Notification Messages -> Display !

Όσο για τα exclusives είμαι κ εγώ της ίδιας λογικής... :)



Σοβαρά!!!!!!!!!!!;;;;;; Δεν το είχα δει. δέχομαι κράξιμο.

klepidas
22-08-2007, 10:38
telika poio game pires re file?

urquattros
23-08-2007, 19:00
mages mporei na moy pei kapoios pote tha bgei to (need for speed prostreet
kai to colin dirt)
euxaristo