PDA

View Full Version : Mkv αρχεια απο εξ.σκληρό σε ps3;



doudou
15-03-2010, 23:14
μπορω να αναπαραγω αρχεια mkv απο εξ.σκληρό δισκο συνεδεμένο με το ps3? :D

jimbour
15-03-2010, 23:16
οχι δεν γινεται αυτο γιατι το ps3 δεν υποστηριζει mkv (ακομα)

doudou
15-03-2010, 23:24
καταρχας ευχαριστω που απαντησες αμεσα
να ξεκαθαρισω ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ και θελω βοηθεια!
Εχω αγορασει ps3 και προσπαθω να δω καμια ταινια της προκοπης μεσω εξ. σκληρου.
(δηλ. τα αντιγραφω απο το pc στον σκληρο-τον συνδεω στο ps3 και τις βλεπω)
μεχρι τωρα εχω καταφερει μονο αρχεια avi που τα περισσοτερα εχουν χαλια ποιοτητα εικονας και ηχου. Εχεις κατι να μου προτεινεις?

gdskate
15-03-2010, 23:29
Με το media server θα μπορείς να δεις ότι θέλεις. Ψάξε το φόρουμ και θα βρεις οδηγό για πως θα το κάνεις.
Εάν θέλεις να τα βλέπεις από εξωτερικό σκληρό θα πρέπει ο σκληρός να είναι FAT32 και να έχεις μετατρέψει τα mkv, και να ενσωματώσεις τους υπότιτλους.

doudou
15-03-2010, 23:31
να μετατρεψω τα αρχεια απο mkv σε avi και ενσωματωση υποτιτλων! ειναι τοσο δυσκολο οσο ακούγετε?

Dragonpaul
15-03-2010, 23:31
Eπισης, δεν χρειαζεται να ανοιγεις 2 thread για τον ιδιο λογο (αν και η συγκεκριμενη ερωτηση δεν χρειαζοταν καν thread. Εχει απαντηθει πολλες φορες εδω μεσα).
Γιατι, τι εχουν τα avi? Μια χαρα. Copy σε ενα flashακι και δεν χρειαζεται καν εξωτερικος σκληρος δισκος.

jimbour
15-03-2010, 23:31
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5338

διαβασε αυτο το thread το οποιο συνδεει το ps3 σου με το pc και ετσι μπορεις να δεις στο ps3 οτι εχεις στο pc..μονο ετσι μπορεις να δεις mkv στο ps3. Eκτος αν κανεις convert τα mkv σε φορματ που αναγνωριζει το ps3 αλλα αυτο ειναι σχετικα χρονοβορο

Researcher
15-03-2010, 23:36
Doudoulaki esy eisai, i einai synonimia?

papatrexas
10-03-2012, 01:59
Sorry αν γραφω σε ασχετο θεμα.

Η ερωτηση μου!

Εχω μια ταινια σε mkv σε εξωτερικο σκληρο δισκο και θελω να την δω στο PS3.Ξερω οτι δεν γινεται,οποτε θελω να την μετατρεψω.Δοκιμαζω αυτη την στιγμη να την μετατρεψω σε MP4 HD κ ο Θεος βοηθος.

Ομως το προγραμμα εχει και αυτες τις επιλογες.Ποια νομιζετε οτι παρεχει καλυτερη ποιοτητα και θα την διαβαζει στα σιγουρα η κονσολα;

http://imageshack.us/photo/my-images/13/securedownloadsr.jpg/

Slay
11-03-2012, 12:37
Αν δεν αλλαξε κατι με κανενα τελευταιο firmare μπορεις να εχεις video h.264 αλλα στον ηχο μονο ac3 και οχι dts επισης δεν υποστηριζει ξεχωριστο stream με υποτιτλους, πρεπει να ειναι hardcoded πανω στο βιντεο.

Dragonpaul
11-03-2012, 13:04
Παιδια, παρτε ενα φθηνο media player που τα παιζει ΟΛΑ και τελειωσε το θεμα. Ουτε μετατροπες πολυωρες, ουτε κοπος, ουτε τιποτα. Εγω εχω σωθει με δαυτο.

papatrexas
16-03-2012, 17:20
Αλλη ερωτηση.
Η αδελφη μου εχει μια τηλεοραση Samsung-δεν θυμαμαι μοντελο-που παιζει απο τον εξωτερικο σκληρο δισκο μου ταινιες mkv.Το θεμα ειναι οτι δεν τις διαβαζει ολες και ας ειναι mkv.Τι παιζει;