PDA

View Full Version : Συνδεση Bluetooth Ακουστικων με PS3



dinospao
14-03-2010, 20:38
Λοιπον, ειδα οτι τα νεα ακουστικα για ps3 ειναι σαν τα bluetooth των κινητων. Εχω ενα bluetooth ακουστικο για το κινητο μου. Το ακουστικο ειναι Sony ericsson. Μπορω να συνδεσω αυτα τα ακουστικα με το ps3; Μου ειπαν να παω στο accessory settings, bluetooth devices και να κανω scan για νεες συσκευες. Το εκανα αλλα ψαχνει και ξαναψαχνει αλλα δεν βρισκει τιποτα. Τα ακουστικα ειναι ανοιχτα. Τι μπορω να κανω;

freakygeo
14-03-2010, 21:00
την ωρα που σκαναρει το ps3 να εχεις πατημενο το κουμπι on/off του ακουστικου για μερικα δευτερολεπτα και θα το βρει!!!

widebit
15-03-2010, 01:58
Ειναι μαλλον paired με το κινητο σου. Καποια bluetooth κανουν με δυο συσκευες pair. Το δικο σου μαλλον δεν το κανει. Πρεπει να κανεις reset οπως ειπε και ο φιλος παραπανω και θα στο βρει.

dinospao
20-03-2010, 13:06
παιδια εκανα αυτα που μου ειπατε και το βρηκε το ακουστικο....
αλλα πως μπορω να μιλαω και να ακουω τους αλλους απο το ακουστικο;
γιατι δεν μπορω να μιλησω.

fotaras
20-03-2010, 18:14
παιδια εκανα αυτα που μου ειπατε και το βρηκε το ακουστικο....
αλλα πως μπορω να μιλαω και να ακουω τους αλλους απο το ακουστικο;
γιατι δεν μπορω να μιλησω.
αφου εγινε η συνδεση ακουστικο-ps3 μετα θα πας ACCESSORY SETTINGS -> AUDIO DEVICE SETTINGS και θα βαλεις στα INPUT DEVICE ,OUTPUT DEVICE το ακουστικο σου πατας οκ και εισαι κομπλε.φυσικα για να μιλας και να ακους τους αλλους πρεπει να παιζεις καποιο παιχνιδι που υποστηριζει αυτη τη λειτουργια.