PDA

View Full Version : Ποιά υπηρεσία internet μου προτείνετε να βάλω;



INDIGO
09-03-2010, 16:23
Λοιπόν έχω tellas και σε λίγες μέρες συμπληρώνο 1 χρόνο...και είμαι απίστευτα δυσαρεστημένος..Τέλος πάντων δέν θέλω να πώ ποια είναι τα προβλήματα που αντιμετώπισα απλά θέλω να μου προτείνεται μια αξιόπιστη υπηρεσία...:sarcastic_sadness:

Giannis7
09-03-2010, 17:40
Δεν ξέρω... πάντως εγώ έχω ON Telecoms και είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχω ούτε lag, ούτε τίποτα. Ειδικά στους servers που είναι από Ελλάδα...
Και download speed πιάνω 3-4 mbps, αλλά αυτό εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.

INDIGO
09-03-2010, 17:56
έχω ακούσει καλά λόγια και για την υπηρεσία otenet...είναι καλή?

Quaro
09-03-2010, 19:58
όλες χάλια είναι. απλά είναι θέμα τύχης άμα θα έχεις καλή εμπειρία ή όχι. πάει συνήθως ανά περιοχή και εταιρία (σε εκείνη την περιοχή)

gdskate
09-03-2010, 20:27
όλες χάλια είναι. απλά είναι θέμα τύχης άμα θα έχεις καλή εμπειρία ή όχι. πάει συνήθως ανά περιοχή και εταιρία (σε εκείνη την περιοχή)

Συμφωνώ με το παραπάνω.
Αλλά εγώ θα σου έλεγα να πας προς τον ΟΤΕ γιατί μπορεί να είναι ακριβός στις τιμές του αλλά τουλάχιστον θα έχεις καλή εξυπηρέτηση και αποκατάσταση βλαβών.

lazytrunks
09-03-2010, 20:44
kai egw eimai poli disarestimenos me tin forthnet, kai exw akousei kala logia gia tin on kai otenet. I taxitita kanei oti thelei, kai opote tou kapnisei mporeis na paikseis, tis teleutees 3 meres efaga 7 dc enw epeza... I eksipiretisi tous kali, alla tha mporousan na einai ligo pio grigoroi stin apokatastasi vlavwn.

sorry gia ta greeklish, den eimai sto pc mou

sakoulias
10-03-2010, 02:34
νομιζω οτι το καλυτερο π μπορεις να κανεις ειναι να ψαρεψεις γνωμες απο φιλους-γνωστους ατομα δλδ της περιοχης σου γιατι οι γραμμες διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη π.χ. εγω θα σου πω οτι στην περιοχη μ δεν ειναι ευχαριστημενος απο forthnet αλλα μπορει στην περιοχη σ η forhnet να πιανει τελειες ταχυτητες.

sakis1984
10-03-2010, 03:15
για μενα η καλυτερη συνδεση ειναι to connx...σε οποιο μερος και αν εμενα και ειχα connx δεν ειχα προβλημα ποτε.ουτε lag ουτε τιποτα.μακραν η καλυτερη συνδεση για μενα.

steli0s
10-03-2010, 11:34
για μενα η καλυτερη συνδεση ειναι to connx...σε οποιο μερος και αν εμενα και ειχα connx δεν ειχα προβλημα ποτε.ουτε lag ουτε τιποτα.μακραν η καλυτερη συνδεση για μενα.

+1
Λιγο πιο ακριβη απο τις αλλες, αλλα εγω απο τοτε που εφυγα απο την forthnet (4 χρονια συνδρομητης) εχω σταματησει να ασχολουμαι με ποσο κατεβαζω, τι φταιει, γιατι κολλαει το streaming κτλ κτλ.

Δεν ξερω αν παντου ειναι ετσι, αλλα σε 2 περιοχες τις Θεσσαλονικης που εχω Conn-X δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

fanis86
10-03-2010, 12:42
Και εγω σου προτεινω connex για το λογο οτι ειναι πιο αξιοπιστες οι γραμμες τους και οτι σου παρεχουν την καλητερη εξυπηρετηση που μπορεις να παρεις.
Εχω εμπειρια απο forthnet,HOL και ηταν και στις δυο περιπτωσεις ασχημη εμπειρια.

Για μενα αξιζει η διαφορα τιμης(πιο ακριβη η connex)

overclocker
10-03-2010, 13:49
+1 @ Conn-X από τον ΟΤΕ.
Ότι λένε τα παιδιά από πάνω. Αν και είναι λίγο ακριβότερο από τα πακέτα άλλων εταιρειών είναι πιο αξιόπιστο και αν σε ενδιαφέρει το streaming και το online gaming (multiplayer) τότε ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος.

tsak
10-03-2010, 19:25
και εγώ φίλε μου θα συμφωνήσω με τους παραπάνω.
δηλαδή οι ιδιωτικές εταιρίες είναι αναλόγα με τη περιοχή. εγώ που είμαι αργυρούπολη έχω πολύ καλές εντυπώσεις από τη vivodi αλλά έχει μικρήνει πλέον σαν εταιρεία άθλιες από τη tellas και τώρα έχω forthnet και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος. εάν δεν θες να μπλέξεις βάζεις connx και πληρώνεις από +25% έως και 40% αλλίως τη ψάχνεις με τους γυρω σου.

stein3x
10-03-2010, 20:46
+1 για connex από μένα.2 Χρόνια τώρα έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα +γρήγορη σχετικά εξυπηρέτιση σε σχέση με άλλους πάροχους..