PDA

View Full Version : ελλείψεις του resistance



georgios
10-08-2007, 19:51
Σήμερα πήρα το resistance. Από ότi βλέπω μπορείς να έχει μόνο ένα save. Πρέπει να αλλάζεις account δηλαδή για κάθε νέο save;!

TopGunZ
10-08-2007, 20:02
Τι θα το κάνεις το δεύτερο? Κάθε πίστα που βγάζεις ξεκλειδώνεται στην αντίστοιχη δυσκολία για να την ξαναπαίξεις, δεν υπάρχει νόημα για δεύτερο save.

georgios
10-08-2007, 21:43
Δεν το έχω παίξει πολύ το παιχνίδι. Μπορεί να μου ξεφεύγει κάτι. Εγώ έπαιξα λίγο coop με τον αδερφό μου και τώρα θέλω να παίξω με έναν φίλο μου. Αν κάνω new game θα σβήσει το save από ότι λέει.

TopGunZ
10-08-2007, 22:16
Κοίτα το co-op δεν το έχω παίξει, αλλά στο single έχει ως εξής: παίζεις σε Normal και βγάζεις τα 4 πρώτα επίπεδα, φτάνοντας στην αρχή του 5ου. Ξεκινάς καινούριο παιχνίδι από την αρχή σε Easy και φτάνεις στο 3ο επίπεδο. Αν πας να κάνεις continue campaign θα σε βγάλει στο 3ο επίπεδο σε easy, όμως μπορείς να πας στο location select και να επιλέξεις να παίξεις στο 5ο σε normal συνεχίζοντας κανονικά εκεί την campaign. Αν έχω πει κάτι λάθος διορθώστε με. Το ίδιο πιθανώς συμβαίνει και στο co-op.

NonBorn
10-08-2007, 22:27
Και εγώ νομίζω έτσι γίνεται TopGunZ... Έχω καιρό να το βάλω στο PS3 το FOM. Το είχα αφήσει κάπου στη μέση στην τέρμα δυσκολία. Το χω τερματήσει 2 φορές στο single και άλλες 3 στο co-op με τον αδερφό μου και κάτι φιλαράκια (κάποια στιγμή έπαιξα 2,3 πίστες με την κοπέλα μου :p). Με λίγα λόγια το χω λιώσει το συγκεκριμένο παιχνίδι και αξίζει τα λεφτά του... Τουλάχιστον εμένα μου άρεσε πάρα πολύ και με κράτησε πολύ περισσότερο από άλλα παιχνίδια (βλ. Rainbow Six γκούχου γκούχου). Όποτε θέλετε online αν μπορώ και εγώ μέσα ;) Κανονίστε :D

blizard
10-08-2007, 23:07
Δεν το έχω παίξει πολύ το παιχνίδι. Μπορεί να μου ξεφεύγει κάτι. Εγώ έπαιξα λίγο coop με τον αδερφό μου και τώρα θέλω να παίξω με έναν φίλο μου. Αν κάνω new game θα σβήσει το save από ότι λέει.
Αν πατήσεις "new user" και "ok" έφτιαξες έναν νέο χρήστη ,μπαίνεις στο νέο account και αρχίζεις το παιχνίδι από εκεί ... δεν έχει save, οπότε τα κάνεις copy και στο νέο λογαριασμό αν θές να υπάρχουν δεύτερη φορά.
(δεν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημά σου, αλλά αυτή η δυνατότητα είναι καλύτερη από ότι θα μπορούσε να έχει το game μόνο του)

MaRkUs_
11-08-2007, 01:43
Nonborn περισσότερο απο το R6???έλεος ....10 ώρες έχω παίξει το resistance κ το παράτησα....μην μιλίσο για το πως μου φάνηκε το online του....!! έλεος..
κανείς άλλος για NOVA NonBorn ??:P

Akolov
01-09-2007, 06:43
Nonborn περισσότερο απο το R6???έλεος ....10 ώρες έχω παίξει το resistance κ το παράτησα....μην μιλίσο για το πως μου φάνηκε το online του....!! έλεος..
κανείς άλλος για NOVA NonBorn ??:P

????Κάτι δεν καταλαβαίνω νομίζω επειδή είναι 5 το πρωί ή πουλάκια κάνουν τα μάτια μου?????Το online είναι καταπληκτικό.....!!!Τι βρήκες και δεν σου άρεσε βρε Markus????Και το παιχνίδι σαν σύνολο ήταν πάρα πολύ καλό!!!
Εγώ ακόμα παίζω RFOM και είναι το αγαπημένο μου στο ps3....!Ειλικρινά μερικούς δεν σας καταλαβαίνω...βέβαια γούστα είναι αυτά και φυσικά σεβαστά!!!Ο καθής όπως του αρέσει!!!:)

prasinos1
22-09-2007, 14:49
δοκιμασα να το δω λιγο και .....

βρε παιδια αυτος που καθοδηγεις δεν βλεπει δεξια αριστερα και δεν σημαδευει οπου θες ...

παιζει κατι που δεν καταλαβα ???

το εχω δοκιμασει 5-6 φορες !!!!

απο γραφικα ειναι πολυ καλο για πρωτο παιχνιδι ps3 !!!

Akolov
22-09-2007, 15:54
Σε 14άρα crt παίζεις ή δεν φορούσες τα γυαλιά σου ΟεΟ ????
Τα πάντα βλέπει και σε speed sensitivity στα options στο 9 scanarεις την περιοχή στο άψε σβήσε και γαζώνεις ότι κυκλοφορεί εντός εκτός και επί ταυτά ειστον κάθετο και οριζόντιο άξωνα στο άψε σβήσε :):tongue::)

prasinos1
22-09-2007, 18:31
ευχαριστω πολυ φιλαρα μου να εισαι καλα .......


επαιζα σε μια μικρουλα 46'' sony bravia 1080p 1920x1080 !!!!!:fooddance7::rofl:

θα μου επιτρεψεις να σε διορθωσω .....:giggle:

ειστον κάθετο και οριζόντιο άξωνα :rofl::fryingpan::banghead:

εις τον καθετο και οριζοντιο αξονα !!! :tiphat:

prasinos1
22-09-2007, 18:38
φιλικα ολα αυτα !!!

αν δεν κανουμε και λιγο χαβαλε τι σο'ι' φορουμ ειναι εεεεεε ???????

Akolov
22-09-2007, 18:56
ευχαριστω πολυ φιλαρα μου να εισαι καλα .......


επαιζα σε μια μικρουλα 46'' sony bravia 1080p 1920x1080 !!!!!:fooddance7::rofl:

θα μου επιτρεξεις να σε διορθωσω .....:giggle:

ειστον κάθετο και οριζόντιο άξωνα :rofl::fryingpan::banghead:

εις τον καθετο και οριζοντιο αξονα !!! :tiphat:


Εσένα αγόρι μου η δασκάλα στο δημοτικό τόνους δεν σε έμαθε να βάζεις? ? ?
Anyway ,

Ξαναδιαβάζοντας το προηγούμενο post σου κατάλαβα πως μιλάς όχι για το αν βλέπει αριστερά και δεξία o χαρακτήρας (κάτι που λογικά με την ΟΘΟΝΗ σου που έχεις μόνο γκαβός δεν το βλέπει) αλλά αν κάνει κρυφοκοίταγμα αριστερο ή δεξί πχ όταν είναι κρυμμένος πίσω από έναν τοίχο χωρίς να βγάλει το σώμα έξω..όχι αυτό δεν το έχει....αλλά είναι τόσο fast pased που δεν θα σου χρειαστεί :-)

prasinos1
22-09-2007, 19:11
εσένα αγόρι μου η δασκάλα στο δημοτικό τόνους δεν σε έμαθε να βάζεις? ? ?

Xa Xa Xa Xa Xa καλο !!!!!:1appl:

γουσταρω !!! χα χα χα μου την ειπες μπαγασακο !!!!:rofl:

τεσπα .... φιλαρακι δεν καταλαβες ....

αν κάνει κρυφοκοίταγμα αριστερο ή δεξί πχ όταν είναι κρυμμένος πίσω από έναν τοίχο χωρίς να βγάλει το σώμα έξω


δεν εννοω αυτο αλλα το οτι ο στρατιωτης δεν γυρνα δεξια-αριστερα ουτε καν
το οπλο του .....
:please2:
δεν μπορω να το ευχαριστηθω αυτο το παιχνιδι ετσι .....
τελος παντων θα το παλεψουμε ...

παντως πρεπει να εχει δυσκολο χειρισμο αν κρινω απο το οτι το πουλανε ολοι .....
και το αγοραζουν ολοι !!!!!:banghead:

τωρα εχω κολλησει με το Sega Virtua Tennis 3 παιχνιδαρα ειναι φιλε
να το παρεις κι εσυ θα με θυμηθεις :fooddance7:

εγω θα το κρατησω στην συλλογη μου

Akolov
22-09-2007, 19:49
εσένα αγόρι μου η δασκάλα στο δημοτικό τόνους δεν σε έμαθε να βάζεις? ? ?

Xa Xa Xa Xa Xa καλο !!!!!:1appl:

γουσταρω !!! χα χα χα μου την ειπες μπαγασακο !!!!:rofl:

τεσπα .... φιλαρακι δεν καταλαβες ....

αν κάνει κρυφοκοίταγμα αριστερο ή δεξί πχ όταν είναι κρυμμένος πίσω από έναν τοίχο χωρίς να βγάλει το σώμα έξω


δεν εννοω αυτο αλλα το οτι ο στρατιωτης δεν γυρνα δεξια-αριστερα ουτε καν
το οπλο του .....
:please2:
δεν μπορω να το ευχαριστηθω αυτο το παιχνιδι ετσι .....
τελος παντων θα το παλεψουμε ...

παντως πρεπει να εχει δυσκολο χειρισμο αν κρινω απο το οτι το πουλανε ολοι .....
και το αγοραζουν ολοι !!!!!:banghead:

τωρα εχω κολλησει με το Sega Virtua Tennis 3 παιχνιδαρα ειναι φιλε
να το παρεις κι εσυ θα με θυμηθεις :fooddance7:

εγω θα το κρατησω στην συλλογη μου


Ότι και να πεις , όπως και να κρίνεις ενα παιχνίδι.....σε καταλαβαίνω.....πως να σου αρέσουν όταν σε 5 μέρες αγοράζεις 10 παιχνίδια ??:fryingpan:??

Το σοβαρό gaming θέλει αφοσίωση..και εγω φαντάσου το warhawk το μισώ....δεν μου αρέσει καθόλου αλλά είναι που ακόμα δεν το έχω κάνει κτήμα μου......αν το κάνω πρέπει να έχει να μου δώσει ωραίες συγκινήσεις....!

Πάντως ακόμα δεν έχω καταλάβει τι στην σπάει στο παιχνίδι και τι του λείπει......
Ρε παιδιά έχω παίξει πολλά fps.....τι είναι αυτό που του λείπει..αν έχει καταλάβει κανείς να μου εξηγήσει!!:confused:

prasinos1
22-09-2007, 20:04
εχεις δικιο ...

τα βαριεμαι ευκολα αλλα ξερεις κατι ???

δεν την μπορω την ιδια και την ιδια φαση γι' αυτο και τα εχω για να αλλαζω
οποτε θελω αναλογα τα κεφια μου .....

και να σκεφτεις οτι δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο .... (λογω δουλειας)


για πες μου τι εννοεις ???έχω παίξει πολλά fps.....


τελικα βρηκα ποια θα σουταρω .....

αυτο και το μοτορστορμ

την δευτερα αν δω οτι με παει ετσι .... αντιο .


Εσυ δουλευεις η σπουδαζεις καπου ???

blizard
23-09-2007, 02:43
Τώρα χωρίς πλάκα , το μόνο καλό της έλλειψης παιχνιδιών που είχε το ps3 στην αρχή είναι ότι πολύς κόσμος έδωσε μεγαλύτερη ευκαιρία στο resistance... πραγματικά κολλάς αν επιμείνεις λίγο, θα σε συμβούλευα να μην τα δώσεις ακόμα.

TopGunZ
23-09-2007, 04:27
Να σου πω την αλήθεια εγώ τα σιχαινόμουνα τα fps, ειδικά κάτι ψευτορεαλιστικά σαν το CS (αφού το ποντίκι δεν έχει ανάδραση, γιατί να έχει το όπλο???), και το Resistance είναι που με έκανε να τα αγαπήσω: γρήγορη ανώθευτη διασκέδαση! Για το όνομα του Θεού, το παιχνίδι με έκανε να αλλάξω γνώμη και για την έταιρη αντιπάθειά μου, το online gaming!!!

Αλήθεια, δώσε μια κινηματική του τι εννοείς δεξιά αριστερά δεν κινείται: strafe, turn, take cover, τι από όλα αυτά?

prasinos1
23-09-2007, 08:29
strafe, turn, take cover

φιλε μου δεν γνωριζω Αγγλικα και δεν καταλαβαινω τι μου λες

απλως ο στρατιωτης (οπλο) κινειται λες και ειναι τρενο , δεν παει οπως θες εσυ και δεν μπορει να σημαδεψει απο μακρια αλλα πρεπει να παει πολυ κοντα στον εχθρο ωστε
να τον σκοτωσει και μεχρι να φτασει ..... αντιο ( βλεπει τα ραδικια αναποδα )
να σκεφτεις οτι στην πρωτη πιστα δεν μπορω να περασω την πρωτη γωνια ......

τεσπα .... θα το παλεψω λιγο ακομα και βλεπουμε ....


ευχαριστω πολυ παιδια για τις παροτρυνσεις και τις απαντησεις .

TopGunZ
23-09-2007, 12:50
Ε κοίτα, αν παίζεις FPS και δεν ξέρεις τη διαφορά ανάμεσα σε strafe και turn είναι λίγο κουλό. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το χειριστήριό σου? Γιατί το να μην μπορείς να τον πετύχεις από μακριά με το Resistance είναι λίγο... κάπως. Άσε που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα έχεις στον χειρισμό. Έτσι όπως το λες είναι λες και δεν χρησιμοποιείς το δεξί μοχλό για να ελέγξεις την κάμερα (άρα και να στρίψεις-turn) παρά μόνο πας πλάγια με τον αριστερό μοχλό (strafe)!!!

prasinos1
23-09-2007, 13:37
να 'σαι καλα φιλαρακο ....:wave:
αυτο με τον δεξι μοχλο ουτε που το ειδα :fryingpan:
ειχα συνηθισει τον αριστερο για κατευθυνση και τα κουμπια (χ-τριγωνο-τετραγωνο-κυκλος) για λειτουργειες

απορια το κουμπι στο χειριστηριο το στρογυλο με το σημα Ps3 τι κανει ?
δεν εχω καταλαβει .....:please2:

το παταω συνεχεια (λες να βγει καμια χοντρη ?):giggle::hide:

ευχαριστω !!!!:tiphat:

prasinos1
23-09-2007, 19:13
Φιλε TopGunZ (http://www.ps3forums.gr/vb3/member.php?u=119) ειχες δικιο το προβλημα ηταν ο δεξι μοχλος που δεν χειριζομουν :1appl:

ευχαριστω κι εσενα φιλε blizard (http://www.ps3forums.gr/vb3/member.php?u=32) για την συμβουλη σου :tiphat:

το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο (μου αρεσει) και εχω φτασει τριτη πιστα σε 30 λεπτα παιχνιδιου !!!:giggle:

να 'σαι καλα ....μου το γλυτωσες :Thud:


υγ. αυτες ειναι πληροφοριες ωστε να καταλαβαινει ο αλλος τι κανει λαθος και οχι ειρωνιες που πετανε μερικοι μερικοι :rant:

Akolov
23-09-2007, 19:21
Φιλε TopGunZ (http://www.ps3forums.gr/vb3/member.php?u=119) ειχες δικιο το προβλημα ηταν ο δεξι μοχλος που δεν χειριζομουν :1appl:

ευχαριστω κι εσενα φιλε blizard (http://www.ps3forums.gr/vb3/member.php?u=32) για την συμβουλη σου :tiphat:

το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο (μου αρεσει) και εχω φτασει τριτη πιστα σε 30 λεπτα παιχνιδιου !!!:giggle:

να 'σαι καλα ....μου το γλυτωσες :Thud:





υγ. αυτες ειναι πληροφοριες ωστε να καταλαβαινει ο αλλος τι κανει λαθος και οχι ειρωνιες που πετανε μερικοι μερικοι :rant:

Απλά ΕΛΕΟΣ.-

SeLanmere
23-09-2007, 19:56
ifrit +1

NonBorn
23-09-2007, 19:58
Ας ηρεμήσουν λίγο οι τόνοι δεν υπάρχει λόγος.

@prasinos1 Ρε συ φίλε δε σε κατηγορώ σε καμία περίπτωση για τις ερωτήσεις αλλά έχουμε καραφλιάσει όλοι. Έχει και ένα βιβλίο οδηγιών και το παιχνίδι και το playstation μπορείς να ρίξεις μια ματιά για τις βασικές λειτουργίες τουλάχιστον και ότι δε καταλάβεις μπορούμε να βοηθήσουμε! Αλλά να μην έχεις δει τι κάνει το δεξί αναλογικό?! Τεσπα...

Το ps button που αναφέρεις χρησιμεύει για να κλείνεις το παιχνίδι ή το χειριστήριο ή την κονσόλα όταν παίζεις... πάτα το ενώ είσαι μέσα σε κάποιο παιχνίδι να δείς... Αλλά διάβασε κ κάνα manua (οδηγό) πριν χρησιμοποιήσεις κάτι...

Φιλικά!

DarkUSS
23-09-2007, 21:03
Απλά ΕΛΕΟΣ.-

Τώρα διάβασα το thread!

Ifrit, 12+ points!:angry:

prasinos1
23-09-2007, 21:26
ελεοσ ρε παιδια

σκεφτηκατε οτι το πηρα μεταχειρισμενο σχεδον τσαμπα χωρις μανουαλ ???

καλο βραδυ τωρα .

DarkUSS
23-09-2007, 23:03
Sorry φιλαράκο δεν θέλουμε να σε προσβάλλουμε...απλά εντάξει είναι λίγο περίεργο που δεν ήξερες ότι με τον δεξί μοχλό κινείς το όπλο.

Anyway, την επόμενη φορά να πειραματίζεσαι λιγάκι με όλα τα πλήκτρα. ;)

georgios
24-09-2007, 16:39
an den exis ebiria apo shooter se konsoles dikiologise apolita. o xirismos ine kufos ke asximos distixos. elpizo sintoma na vgalun fps me pliktrologio - mouse


ελεοσ ρε παιδια

σκεφτηκατε οτι το πηρα μεταχειρισμενο σχεδον τσαμπα χωρις μανουαλ ???

καλο βραδυ τωρα .

tlg
25-09-2007, 23:01
an den exis ebiria apo shooter se konsoles dikiologise apolita. o xirismos ine kufos ke asximos distixos. elpizo sintoma na vgalun fps me pliktrologio - mouse

+ 100000000000000

TopGunZ
26-09-2007, 11:12
ο χειρισμός είναι μια χαρά. άσχετο αν κάποιος έχει συνηθίσει στον υπολογιστή.

Akolov
26-09-2007, 15:43
Εγώ έχω το mx1000 της Logitech ποντίκι στο pc . Πολύ καλό γρήγορο ασύρματο και αποτελεσμάτικό .

Το Resistance ήταν το πρώτο FPS που έπαιξα σε κονσόλα μετά από κάτι παιχνίδια του psx .
Anyway , τον βρίσκω εκπληκτικό και κυρίως για μένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΝΕΤΟ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ απο mouse keyboard . Γιατί στο pc στην μία ώρα fps θες 3 ώρες σουηδικό μασάζ στην πλάτη . Στο ps3 με το sixaxis στις τρεις ώρες fps απλά πας χαρούμενος στο κρεβάτι για νάνι . Πολύ απλά επειδή παίζεις αραχτός στην πολυθρόνα σου . Φέξε μου και γλύστρα μου αν είναι πάλι να κουνάω ολόκληρη την δεξιά χερούκλα πάνω κάτω να scannάρεις για εχθρούς και να έχω και την αριστερή χερούκλα πάνω στο desk να πατάει τα υπόλοιπα κουμπιά .

Φυσικά προσωπική μου άποψη . Απλά για μένα δεν υπήρχε καμία δυσκολία αλλά αντίθετα υπάρχουν και πλεονεκτήματα στο συγκεκριμένο χειρισμό .:)

TopGunZ
26-09-2007, 18:22
+1

Το όλο θέμα έγκειται στην ευκολία στόχευσης με το ποντίκι, γιατί κατά τα άλλα θεωρώ απείρως πιο βολικό το χειριστήριο. Περάσανε τα χρόνια και πλέον η μέση μας δεν αντέχει το PC gaming.

PDS
30-10-2007, 18:30
Aν και αργησα λιγο,θα πω και εγω την αποψη μου για το resistance.

Οταν αγορασα το ps3,ειχε μαζι τα resistance και motorstorm.H πρωτη μου σκεψη λοιπον πριν το αγορασω και γνωριζοντας τι περιεχει το πακετο του Ps3 ηταν...τι θα κανω με το resistance και πως θα το ξεφορτωθω για να παρω καποιο αλλο game,καθως δεν ειμαι fan των fps.

Oταν λοιπον εβαλα για να δω τα παιχνιδια,ηρθε και η σειρα του resi για δοκιμη.Ε απο τοτε δεν ξεκολλησα μεχρι να το τερματησω.Δεν θα αναλυσω περι χειρισμου,γραφικων ,διαρκεια κτλ.Το μονο που θα πω ειναι οτι αποτελει το μοναδικο fps που κολλησα και με διασκεδασε τοσο.


Εχει ''περασει'' οτι ειναι ενα μετριο fps,τραγικο λαθος κατ'εμε.Αλλωστε και οι βαθμολογιες που πηρε αλλα λενε.

TopGunZ
30-10-2007, 18:37
Ναι ρε φίλε, κι εγώ τα είχα παρεξηγήσει με εκείνη την π@π@ρ@ το Counterstrike που αλλού βαρούσες κι αλλού πήγαινε (και καλά recoil, λες και κρατάς το όπλο αντί το ποντίκι) και όταν έπαιξα το RFOM ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ!!! Βασικότατο.