PDA

View Full Version : Ρυθμιστης τασεως



mpak7...
10-08-2007, 12:28
Ρε παιδια θελω να παρω ενα ρυθμιστης τασεως αμα λεγετε και ετσι:confused: για να εχω την σωστη ταση ρευματος, θελω να το βαλω στην τηλεοραση και δεν ξερω πως λεγετε, πως να το ζητησω, πως λεγετε? η αμα ξερει κανενας κανενα σαιτ να δω και περιπου ποσο κανει.

NonBorn
10-08-2007, 12:38
Αν και δε ξέρω πάρα πολλά απ' αυτά την καλύτερη δουλειά την κάνει το Ups που σου εξασφαλίζει οτι και όταν θα πέσει το ρεύμα θα έχεις κάποιο χρόνο να κλείσεις τις συσκευές σου χωρίς να πάθουν καμία βλάβη. βέβαια για ένα καλό Ups πρέπει να τα σκάσεις (ανάλογα με το τι συσκευές και με τι ισχύ θες να βάλεις απάνω). Δε ξέρω πως και αν γίνεται με κάτι που να είναι φτηνότερο... ας μιλήσει κάποιος που ξέρει περισσότερα ;)

mpak7...
10-08-2007, 13:01
Αν και δε ξέρω πάρα πολλά απ' αυτά την καλύτερη δουλειά την κάνει το Ups που σου εξασφαλίζει οτι και όταν θα πέσει το ρεύμα θα έχεις κάποιο χρόνο να κλείσεις τις συσκευές σου χωρίς να πάθουν καμία βλάβη. βέβαια για ένα καλό Ups πρέπει να τα σκάσεις (ανάλογα με το τι συσκευές και με τι ισχύ θες να βάλεις απάνω). Δε ξέρω πως και αν γίνεται με κάτι που να είναι φτηνότερο... ας μιλήσει κάποιος που ξέρει περισσότερα ;)

Το Ups ρυθμιζει και την ταση...δηλαδη θελω να εχω καποια σταθερη ταση στην τηλεοραση μπορω να το ριθμισω αυτο, γιατι με την ΔΕΗ που εχουμε μπλεξει ποτε δεν μας δινει την σωστη ταση ρευματος, και αυτο κανει κακο στης συσκευες....μου χαλασε το Ambilight απο την μια μερια, το εφτιαξαν αλλα τωρα θελω να παρω καποια μετρα μιπως και εφταιγε η ταση, γιατι μου ειπαν οτι αμα η ταση του ρευματο δεν ειναι σταθερη με το καιρο παρουσιαζονται καπια μικροπροβληματα..

MaRkUs_
11-08-2007, 01:45
γιατί δεν πέρνεις ένα καλό πολυμπριζο ασφαλείας???το δικό μου έχει σταθεροποιητή τάσης

mpak7...
11-08-2007, 12:52
γιατί δεν πέρνεις ένα καλό πολυμπριζο ασφαλείας???το δικό μου έχει σταθεροποιητή τάσης

Πως λεγετε, και ποσο το πειρες?:)

MaRkUs_
11-08-2007, 15:40
crystal audio video....απο τον κοτσόβολο το είχα πάρει μαζί με την τηλεώραση.....αν θυμάμαι καλά γύρο στα 50-60 ευρώ κάπου εκεί

mpak7...
11-08-2007, 17:41
θα παω απο τον κοτσοβολο να παρω.....

Thanks! για την βοηθεια παιδια.:tiphat:

MaRkUs_
12-08-2007, 08:18
τπτ m8 γ'αυτό είμασται όλοι εδώ:)