PDA

View Full Version : Gran Turismo 4 στο PS3, Backwards Compability και Firmwares



kyriakos
09-08-2007, 13:52
mou exei dwsei enas filos mou to grand tourismo 4 alla dystyxws otan paw na parw ta diplwmata mou kollaei to paixnidi kai den mporw na kanw tpt...exei kaneis allos auto to provlima h mono se emena symbainei?

gia na kserw vsk an einai thema symbatotitas h diskou :)

thank you!

NonBorn
09-08-2007, 13:58
Πες μας σε τι Firmware είσαι... Βασικά είδα στο site της Sony και η συμβατότητα του GT4 είναι 1/3 κουτάκια αλλά θυμάμαι ότι όταν το χα βάλει μου έπαιζε μια χαρα. Βέβαια δε το χα ψάξει πολύ μιας και δεν είχα τα save μου... Πάω να το τσεκάρω τώρα και στο δικό μου GT4 να σου πω... ;)

kyriakos
09-08-2007, 16:19
epeidi eimai pantelws akyros asxetos kai ilithios rookie, to firmware ti einai? :P

to paixnidi paizei kanonika, mono sta diplwmata kollaei...

NonBorn
09-08-2007, 17:24
Είναι σε γενικές γραμμές αν μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε έτσι το "λειτουργικό" του PS3, κάτι σαν τα windows για τα PC. Αυτό το λειτουργικό αναβαθμίζεται ανά διαστήματα από την Sony με νέα χαρακτηριστικά κλπ κλπ. Μαζί με όλα τα υπόλοιπα μερικά firmware αναβαθμίζουν την backward compability για να παίζουν καλύτερα τα παιχνίδια του PS2. Για να κατεβάσεις το τελευταίο firmware(1.90) θα πρέπει να έχεις broadband internet και να συνδέσεις το PS3 στο internet μέσω της θύρας ethernet που έχει από πίσω, όπως κάνεις με το PC. Αν θες παραπάνω πληροφορίες μπορείς να δεις εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?p=6418#post6418). Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε ;)

ΥΓ: Αν τα πα όλα μαζί και σε πελάγωσα soz:tongue: Για να δεις ποια έκδοση του firmware έχεις πας: settings -> System Settings -> System Information -> System Software= firmware

kyriakos
09-08-2007, 17:28
oxi ok katalaba, thank you :)

me to gt4 omws ti ginetai? sou paizei kanonika? epeidi sto site tis sony eida oti ontws yparxoun kapoia provlimata asymbatotitas!

NonBorn
09-08-2007, 17:32
Εμένα δε μου κολλάει καθόλου....:confused: Δες τι firmware έχεις... Αν δεν κάνω λάθος μετά το 1.7 το GT4 παίζει κανονικά,πριν μου κόλλαγε και μένα...

konstantinos
10-08-2007, 01:05
Για τσεκαρετε εδω πιστευω βοηθαει καλητερα γιατι εχει κ σχόλια http://www.us.playstation.com/Support/CompatibleStatus

klepidas
10-08-2007, 18:12
εχει και σχολεια?

konstantinos
10-08-2007, 22:29
Εννοω οταν σου βγαλει το παιχνιδι πχ λεει για το Gran Turismo 4

Publisher: Sony Computer EntertainmentProduct No: SCUS-97328

Description: The following conditions have been confirmed on PS3 System Software Version 1.80: When the title is left inactive on the Main menu, the title hangs on a black screen at a random time. All conditions have been resolved on PS3 System Software Version 1.81.
Βασικα τωρα παρατηρησα οτι λεει κ τον κωδικο του κουτιου του παιχνιδιου που βαλλον ειναι us version οποτε γραψτε λαθος.Sorry...

klepidas
10-08-2007, 23:55
οκ ενταξει