PDA

View Full Version : Casual & party games



panos74gr
16-02-2010, 13:30
καλημέρα παιδιά,

θα πρότεινα να φτιαχτεί ένα sticky thread στην περιοχή των παιχνιδιών για party και casual multiplayer games. Δηλαδή παιχνίδια που μπορούμε να ευχαριστηθούμε ενώ τρώμε πίτσες και λοιπές σαβούρες με την παρέα μας που μπορεί και να μην έχουν μεγάλη σχέση με το gameming. Νομίζω σχετικό thread υπήρχε και πριν την καταστροφή.

Παράδειγμά τέτοιου game είναι το Buzz, World quiz κλπ

Chris_xi
16-09-2010, 23:32
Buzz forever

dimitris212
27-04-2011, 10:30
Πολύ ενδιαφέρον thread!!
Buzz +1

Surfdrifter
27-04-2011, 15:34
Scene It
Buzz
Singstar
We Dare

...και φυσικα Hannah Montana! Μπορει να ειναι 1P-Offline, αλλα μπορεί πολυ ευκολα να γίνει διασκεδαστικό για όλη την παρέα αν βάλεις τον enstikto να το παιζει και όλοι οι αλλοι να καθόμαστε με πιτσες, μπυρες κλπ, να τον απολαμβάνουμε!

enstikto
27-04-2011, 15:41
Εγώ προτείνω και το Rio! Πολύ χαριτομένο παιχνιδάκι καθώς και Start the party/Tv superstars για move.

Επίσης για να κάνετε τρελό κέφι μπορείτε να βάλετε τον Άρη (Surfdrifter) να παίξει Cod W@W, Wipeout HD ή ακόμα και Dead Space 2. Ακόμα και χωρίς πίτσες και μπύρες είναι φοβερό show! Προσοχή λίγο μόνο στα κεφάλια σας γιατί τα dualshock θα φεύγουν απο εδώ και απο εκεί! :D

Surfdrifter
27-04-2011, 16:04
Εγώ προτείνω και το Rio! Πολύ χαριτομένο παιχνιδάκι καθώς και Start the party/Tv superstars για move.

Επίσης για να κάνετε τρελό κέφι μπορείτε να βάλετε τον Άρη (Surfdrifter) να παίξει Cod W@W, Wipeout HD ή ακόμα και Dead Space 2. Ακόμα και χωρίς πίτσες και μπύρες είναι φοβερό show! Προσοχή λίγο μόνο στα κεφάλια σας γιατί τα dualshock θα φεύγουν απο εδώ και απο εκεί! :D


Χαχαχαχαχαχαχα! Καταρχήν λες την μιση αληθεια! Υπάρχουν ένα σωρο ακομα παιχνιδια που τα χειριστήρια ήταν πολυ πιθανον να αποχωριζόντουσαν τα γλυκα μου δάκτυλα! Εδω στο LBP2 πήγε να φύγει προχτες!

Ezio
27-04-2011, 20:47
Εγώ προτείνω και το Rio!

Είναι τόσο καλό όσο και το crash bash και το spongebob squarepants:lights, camera, pants(δεν ξέρω βέβαια αν έχεις παίξει αυτά τα παιχνίδια);

enstikto
27-04-2011, 21:05
Δυστηχώς δεν τα έχω παίξει :(

dimitris212
28-04-2011, 15:55
Το καλό είναι με αυτα τα παιχνίδια μπορούν να παίξουν και γυναίκες μαζί μας (μήπως και αποφύγουμε λίγο την γκρίνια).

Ezio
28-04-2011, 16:01
Το καλό είναι με αυτα τα παιχνίδια μπορούν να παίξουν και γυναίκες μαζί μας (μήπως και αποφύγουμε λίγο την γκρίνια).

Επειδή το βλέπω συχνά αυτό, γιατί οι γυναίκες (οι περισσότερες τουλάχιστον) παίζουν casual games και όχι κάτι πιο harcore; Εντάξει, πρώτα παίζεις κάτι πιο "χαλαρό" να συνηθίσεις το χειριστήριο, να ανταποκρίνεσαι πιο γρήγορα κ.τ.λ., αλλά μετά; Παίζεις και πιο hardcore παιχνίδια. Εκτός κι αν στα γούστα σου δεν περιλαμβάνονται hardcore παιχνίδια.

dimitris212
28-04-2011, 17:19
Όντως πρέπει να το συνηθίσουν για να πάρουν την κρυάδα, αλλά έχω δει πχ ότι προτιμούν να παίζουν καμμια πχ μονόπολη παρά κάποιο δυναμικό παιχνίδι.
πχ κολλάνε με farville, παιχνίδια που ψάχνεις αντικείμενα, κτλ