PDA

View Full Version : Αλλαγη username;;



alkisopc
16-02-2010, 10:00
Ρε παιδια μπορει να αλλαξει το username στο account???Και αν ναι πως?

Lordkostas
16-02-2010, 11:09
Ποιο username σε ποιο account? Εδω στο φορουμ? στο PSN? το acount name στο PS3?

AriStos13
17-02-2010, 00:54
στο φορουμ ναι αρκει να το πεις στον admin για τα αλλα 2 νομιζω οχι!στο ΡSN σιγουρα οχι!

zoupan
04-08-2010, 20:03
Συγνώμη που θα χρησιμοποιήσω το θρέντ του φίλου για να ρωτήσω, απλά δεν μπορώ να ανοίξω ένα δικό μου ακόμα...

Μπορώ να αλλάξω το username στο account του PSN? Όταν το έφτιαξα το 2008 είχα βάλει ότι να 'ναι και τώρα δεν μου αρέσει. Επειδή λογικά θα μου πείτε ότι δεν γίνεται, τουλάχιστον μπορώ να το σβήσω τελείως πριν κάνω ένα καινούριο; Δεν μου αρέσει να αφήνω "σκουπίδια" πίσω και εκτός αυτού έχω βάλει και e-mail και στοιχεία που θέλω να χρησιμοποιήσω ξανά στο καινούριο, δεν θα υπάρχει πρόβλημα;

Υ.Γ. Δεν με νοιάζει αν χάσω τα trophies. Ούτε έχω κατεβάσει κάτι που πλήρωσα.

WolfRathmA
04-08-2010, 21:46
Δε μπορείς να αλλάξεις δυστυχώς user name. Αυτή τη δυνατότητα την έχουν μονό στην Ιαπωνία. Από Αμερική και Ευρώπη μεριά δε μπορείς να κάνεις αλλαγή.

Δε υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις την ίδια email διεύθυνση. Άπλα άλλαξε τώρα αυτή που έχεις και που θες να χρησιμοποιήσεις για το καινούριο προφιλ με κάποια άλλη.

zoupan
04-08-2010, 22:04
Ok. Delete οριστικό δεν γίνεται ε; Κρίμα...:(

katsarida
08-08-2010, 16:44
καλησπερα sos ενα μειλ δυο λογαριασμοι, εκανα φορματ γιατι το ps3 κολουσε στα μυνηματα και δεν μπορω να μπω στον ενα ,μηνες δουλειας στο cod4 ειναι σε αυτον τον λογαριασμο

WolfRathmA
09-08-2010, 04:02
Δε καταλαβα τι θες να πεις. Ξεχασες τον κωδικο δηλαδη; Τι ακριβως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

katsarida
09-08-2010, 10:18
καλημερα δεν βρισκω τον αλλο ηταν 2acounts σε ενα mail katsarida74 katsarida1974 μετα το φορματ βρισκω μονο τον ενα λογαριασμο παλια αλλαζα χρηστη στον user 1 πχ katsarida74 στο2 katsarida1974 με διαφορετικα pass στο ιδιο μειλ οι λογαριασμοι \αλλαξα μειλ τιποτα το κακο ειναι οτι κανεις εισοδο με το μειλ και οχι με την Online id
ειναι σαν μην υπαρχει

Eddy_Gordo
09-08-2010, 20:05
Εγω παλι με την σειρα μου εχω ξεχασει τον κωδικο μου...
οκ στο ps3 τον θυμαται απο κατω αλλα στο psp με την αναβαθμηση του τον εχασα...
Υπαρχει τροπος να βρεθει η να αλλαξει ;;;

WolfRathmA
09-08-2010, 20:12
Το email που έχεις καταχωρήσει είναι κανονικό έτσι; Το λειτουργείς θέλω να πω και στον υπολογιστή; Δεν είναι κανένα ψεύτικο; Αν είναι αληθινό μπορείς να πατήσεις από το PS3 "forgot my password" και σου έχει δυο επιλογές. Να σου στείλει στο mail σου link για να το αλλάξεις ή να σου πει μυστική ερώτηση που είχες ορίσει για να το αλλάξεις. Διαλέγεις και παίρνεις :P

criter
09-08-2010, 20:28
Στην περιπτωση που ξεχασεις το password, υπαρχει η επιλογη 'forgot password' οπου σου το στελνει στο mail που χρησιμοποιεις κατα το sign in και μετα μπορεις να το αλλαξεις αν θες.

Για την περιπτωση σου katsarida, δοκιμασε να κανεις νεο user και απο εκει κανε 'sign in for playstation account' και επελεξε 'existing user'. Οταν ζητησει το ηδη υπαρχον psn id, τοτε γραψε το δευτερο που ειχες, katsarida 1974 και στην συνεχεια επελεξε forgot password εαν δεν το θυμασαι. Λογικα θα σου στειλει το pass του δευτερου account που ειχες, δεν πρεπει να χαθηκε το account...

Eddy_Gordo
09-08-2010, 22:38
Οκ το μειλ ναι ειναι κανονικο, κοιταξα μηπως μου ειχαν στειλει αλλα δεν βρηκα κατι..
μπορει να εχω κανει και μ@λκι@ και να ειχα σβησει το μειλ..

ευχαριστω παιδια ...