PDA

View Full Version : Πως μπορω να συνδεθω στο internet και πως παιζω online?



minaras_tio
15-02-2010, 23:54
Καλησπερα σε ολους,ειναι το πρωτο μου post γι αυτο καλως σας βρηκα. Τωρα εβαλα internet στον υπολογιστη και θελω να βαλω και στο ps3,μπορειτε να μου πειτε αναλυτικα τα βηματα και τι ακριβως χρειαζομαι για να παιξω online games? Ευχαριστω πολυ

stein3x
16-02-2010, 00:04
Καλωςήρθες ,Θα χρειαστείς:

-Καλώδιο ethernet για να συνδέσεις το ps3 με το router του παροχέα internet που έχεις ή αν θες το συνδέεις ασύρματα που είναι και ποιό βολικό αρκεί να είναι κοντά στο ps3

-Games για να παίζεις

1)Το μόνο που θα κάνεις είναι να πας στο ps3 settings=>network settings=>Internet Connection Settings=>Πάτα yes =>μετά custom=>επέλεξε wireless (για ασύρματο)=>μετά scan και επέλεξε το access point σου (το router σου δηλ)=>μετά none στο security (εκτός και έχεις βάλλει κάποιο pass στο router σου) και στα υπόλυπα auto αν θημάμε καλά =>μετά save settings και κάνε ένα test να δεις αν όλα είναι OK

minaras_tio
16-02-2010, 00:17
Ωραια φιλε μου,θα τα δοκιμασω αυτα που ειπες, ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

chronohill
21-02-2010, 11:50
Eχω και γω μια ερωτηση.Τελευταια η γραμμη μου δεν ειναι σταθερη και με πεταει εξω.Επαιζα χθες συγκεκριμενα UC2 online και εχασα 10000 points (ouch) επειδη η κωλογραμμη δεν ειναι σταθερη.Γινεται να κανω κατι γιαυτο???

kpappas95@gmail.com
01-09-2011, 13:39
Δεν έχω καταλάβει πώς να βάλω online στο ps3 μου και τι είναι το καλώδιο ethernet.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

sar
16-02-2012, 17:50
geia...thelw na paiksw on line pro2012 sto pc.ti prepei na kanw??