PDA

View Full Version : Σχετικα με το ps3gaming.gr



Slay
12-02-2010, 00:49
Ειλικρινα δεν ηθελα να φτασω στο σημειο να κανω τετοιες συστασεις καθως δεν ειχε χρειαστει στο παρελθον, αλλα αναγκαζομαι απο τις περιστασεις, πως εχει το πραγμα λοιπον;

Πριν αρκετους μηνες καποια παιδια αποφασισαν για λογους που δεν με αφορουν να ανοιξουν ενα δικο τους site σχετικα με το ps3, θεμιτο αυτο.
Μαλιστα τα περισσοτερα μελη τους αν οχι ολα ειναι και μελη μας , και αυτο θεμιτο καθως κανεις δεν δεσμευεται απο την εδω κοινοτητα να ειναι μελος μονο σε αυτη και σε καμια αλλη.
Οπως ειναι φυσικο το νεο αυτο site προσπαθει να προσελκυσει νεα μελη, χρησιμοποιωντας σαν μεσο προβολης το site μας, οπως ξερετε ουτε και με αυτο εχω προβλημα , μιας και ηδη υπαρχουν αρκετα θεματα που αφορουν sites με παρεμφερες περιεχομενο με το δικο μας.

Αυτο ομως που εκαναν καποιοι (ειτε ειναι οι υπευθυνοι ειτε οχι ειναι το ιδιο ανηθικο) ειναι να διαδιδουν φημες μεσω PSN και MSN μηνυματων οτι το site μας εκλεισε , και οτι αλλαξε ονομα και πλεον θα εχει την δικη τους διευθυνση, πραγμα εντελως ψευδες οπως ολοι αντιλαμβανεστε.

Βεβαια οταν ειδαν οτι ανοιξαμε και παλι, περασαν σε αλλη τακτικη, την πρωτη φορα ανοιξαν ενα θεμα στο "Ανακοινωσεις" για το site τους, και το μονο που ειχαν να γραψουν ειναι το url τους 100 φορες, βεβαια το συγκεκριμενο διαγραφτηκε και σαν spam και επειδη ηταν σε λαθος κατηγορια.

Ουτε ετσι εβαλαν μυαλο, και σημερα την μερα που θα βγει το νεο GOW3 trailer ενας χρηστης με ενα προκλητικο (τουλαχιστον) username εκανε post ενα δικο τους trailer που στην ουσια δεν ηταν καινουργιο, ηταν ενα παλιο που απλα ειχαν κολησει επανω του την διευθυνση τους, με απωτερο σκοπο να προσελκυσουν ετσι υπουλα χρηστες.

Λοιπον επειδη δεν ειμαστε ηλιθιοι αυτο το πραγμα σταματαει εδω.
Εαν θελουν οι υπευθυνοι ή οι χρηστες του εν λογω site να ανοιξουν ενα θεμα για το site τους στο "Γενικη συζητηση για Playstation 3" μεσα στο οποιο θα περιοριζεται και η καθε συζητηση για το συγκεκριμενο θεμα, και δεν θα γινεται spam σε αλλα θεματα (πραγμα που ισχυει για ολους τους αλλους) εχει καλως, σε αντιθετη περιπτωση θα αντιμετωπιστουν ως spammers οι οποιοι χρηστες συνεχισουν αυτη την τακτικη, και ο νοων νοητο.

NonBorn
12-02-2010, 01:20
Μου ρθε και μένα δυστυχώς τέτοιο μήνυμα στο msn... Ένα συγνώμη θα μπορούσε να ειπωθεί γιατί αυτά τα πράγματα ειλικρινά είναι εντελώς γελοία... Άλλο να κάνεις μία νέα προσπάθεια (θεμιτό) και άλλο να καπηλεύεσαι το όνομα ενός άλλου site...

muku
12-02-2010, 01:21
Ναι θα συμφωνήσω. Και εμένα η ύπουλη προσέγγιση μέσω psn με χάλασε πολύ και γι αυτό και δεν γράφτηκα. Η όλη προσπάθεια να εκμεταλλευτούν καταστάσεις προς όφελος τους λέει πολλά πράγματα για το τι άτομα διαχειρίζονται αυτό το site.

greekteo
12-02-2010, 01:34
Συμφωνώ και εγώ με ότι είπαν τα παιδιά. Ειδικά στο psn έπεσε πολύ spamming για αυτό το site.

WolfRathmA
12-02-2010, 02:29
Και στο facebook... οι spammers κανανε πολυ καλη δουλεια. LoL :p

KosmixGR
12-02-2010, 07:56
Εγω που πηρα 2 μηνυματα στο psn ενώ είμαι γραμμένος τι να πω ; :p

Sutorcen
12-02-2010, 11:19
Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο είναι κατακριτέο.

Επειδή μου αρέσει όμως να είμαι δίκαιος, ας μας πει ο sly ή όποιος άλλος θέλει ποιοι το έκαναν αυτό και ας προσκομίσει και πειστήρια και εμείς θα το ξεκαθαρίσουμε.

Αν δεν ήθελες να φτάσεις σε αυτό το σημείο θα επικοινωνούσες με τους υπευθύνους του site αντί να δημιουργείς αρνητικές εντυπώσεις πράγμα που είναι πιο ανήθικο.

Αν λοιπόν είσαι ηθικός όπως λες κλείσε το thread και έλα να δούμε τι έχει γίνει και να το λύσουμε.

Σαν τελευταία σημείωση θα ήθελα να πω ότι έμενα σαν χρήστης του internet θα μου άρεσε να υπάρχουν δύο καλά site που να ασχολούνται με αυτό που αγαπώ. Θα μου άρεσε επίσης να τα βλέπω να προοδεύουν για χάρη των μελών τους και για χάρη της gaming κοινότητας της χώρας μας. Εκεί είναι που πρέπει να επικεντρώσουμε την ενέργεια μας και όχι στο να κάνουμε χαζό πόλεμο μεταξύ μας… Για αυτό Sly και όλους σας θα σας παρακαλέσω να μην εμπλακείτε σε μια τέτοια διαδικασία και την επόμενη φορά όποιος έχει να πει κάτι κακό για το άλλο φόρουμ να το κάνει σε στους mods με ΠΜ.

Respect

grosso7
12-02-2010, 14:19
Kατευθειαν με το π εκλεισε το site,για αυτν τν λιγο καιρο,με ενημερωσαν για αυτο το ps3gaming...

Aπο την μερια τα παιδια ειναι πολυ απαραδεκτα κ απο την αλλη το site ειναι κ μουφια...Xιλες φορες εδω κ ας ειμαστε κ ενα χρονο πισω...

muku
12-02-2010, 14:31
Αν έχει γίνει κάτι τέτοιο είναι κατακριτέο.

Επειδή μου αρέσει όμως να είμαι δίκαιος, ας μας πει ο sly ή όποιος άλλος θέλει ποιοι το έκαναν αυτό και ας προσκομίσει και πειστήρια και εμείς θα το ξεκαθαρίσουμε.

Αν δεν ήθελες να φτάσεις σε αυτό το σημείο θα επικοινωνούσες με τους υπευθύνους του site αντί να δημιουργείς αρνητικές εντυπώσεις πράγμα που είναι πιο ανήθικο.

Αν λοιπόν είσαι ηθικός όπως λες κλείσε το thread και έλα να δούμε τι έχει γίνει και να το λύσουμε.

Σαν τελευταία σημείωση θα ήθελα να πω ότι έμενα σαν χρήστης του internet θα μου άρεσε να υπάρχουν δύο καλά site που να ασχολούνται με αυτό που αγαπώ. Θα μου άρεσε επίσης να τα βλέπω να προοδεύουν για χάρη των μελών τους και για χάρη της gaming κοινότητας της χώρας μας. Εκεί είναι που πρέπει να επικεντρώσουμε την ενέργεια μας και όχι στο να κάνουμε χαζό πόλεμο μεταξύ μας… Για αυτό Sly και όλους σας θα σας παρακαλέσω να μην εμπλακείτε σε μια τέτοια διαδικασία και την επόμενη φορά όποιος έχει να πει κάτι κακό για το άλλο φόρουμ να το κάνει σε στους mods με ΠΜ.

Respect

Τι νόημα έχει να στείλεις πμ στους mods του άλλου φόρουμ όταν αυτοί οι ίδιοι θα είναι πίσω από αυτό? Δεν μπορώ να καταλάβω. Εγώ σαν user του ps3forums.gr έχω κανένα όφελος για να κάνω spamming διαφήμιση? Αποκλείεται, οπότε δεν θα το έκανα. Άλλο να το προτείνω σε ένα φίλο μου που αγοράζει την κονσόλα τώρα και άλλο να κάνω spamming. Όποτε όποιος το έκανε ή θα είναι ο ίδιος ο mod ή κάποιος βαλτός από τον mod.

Πέρα από αυτό εγώ δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχουν 2 forums για τον ίδιο σκοπό και μάλιστα το 2ο να ανοίγει από μέλη του πρώτου. Εφ' όσον ήμαστε μια κοινότητα και μιλάμε όλοι μαζί ποιος ο λόγος να διαχωριστούμε. Να πω ότι έχουμε να κάνουμε με 2 sites με ίδιο περιεχόμενο ναι εκεί μπορεί να διαφωνούν σε ορισμένα θέματα αυτοί που φτιάχνουν το site. Αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με 2 φόρουμ και η πληροφορία που διακινείται προέρχεται από τους ίδιους τους χρήστες. Οπότε δεν υπάρχει νόημα οι ίδιοι χρήστες να αναπαράγουν την ίδια πληροφορία, γιατί η ίδια θα αναπαράγεται αφού και τα 2 φόρουμ ασχολούνται με το ίδιο αντικείμενο.

Τέλος πάντων, η διαφήμιση από το άλλο site ήταν απαράδεχτη και καλά κάνει και υπάρχει αυτό το θέμα εδώ πέρα για να βλέπουν όλοι τι άτομα διαχειρίζονται το ps3gaming.gr. Spammers. Το χειρότερο πράγμα στο διαδίκτυο είναι το spamming και δεν χρειάζεται να βγάλουμε και φωτογραφίες από το psn μας με τα μηνύματα που λάβαμε για να πείσουμε κανέναν.

xarhss
12-02-2010, 14:33
καλο ειναι να αποφευγονται καποιοι χαρακτηρισμοι καθως πολλα παιδiα ειναι γραμμενα και στα 2 φορουμ. (ειδικα απο σενα φιλε grosso Που σε εκτιμω ιδιαιτερως) η πολυφωνια ποτε δεν εκανε κακο σε κανενα. παρθενογεννησεις δεν υπαρχουν ουτε καν στη τεχνη ποσο μαλλον τα φορουμ. αληθεια το ps3forums.gr πως εγινε γνωστο??????
ωστοσο εχει τεθει ενα ερωτημα. ποιος ηταν αυτος που ειπε οτι εκλεισε το ps3forums.gr

Dragonpaul
12-02-2010, 14:39
Εγω ενα πραμα εχω να πω.....










ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον Χαρη που εχει γενεθλια!!!!!!!!!:jiggy:

xarhss
12-02-2010, 14:43
σε ευχαριστω Παυλο να σαι καλα :)

Dinos
12-02-2010, 14:44
χρονια πολλα χαρη

Melnibonian
12-02-2010, 15:06
Πάντως όλο αυτό τράβηξε την προσοχή και την οργή των μελών απο το πραγματικά καυτό θέμα,σε ποιον ανήκει η πραγματική ευθύνη που έπεσε και πισογύρισε το forum...Και γιατί κάθε χρόνο τέτοια εποχή υπάρχει και ένα θέμα με την επιβιωσιμότητα του forum?

AgentPrinny007
12-02-2010, 15:21
Τωρα το ειδα το θεμα και εριξα μια ματια στο αλλο φορουμ.
Το ιδιο "στησιμο" εχει με το δικο μας οπως ηταν πριν απο λιγες μερες :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

msnes7
12-02-2010, 15:23
Εμένα αυτό που με πείραξε (γιατί από όλα τα παιδιά εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν πιστεύω να υπάρξει) ήταν ότι τις μέρες που το φόρουμ ήταν στην επάνοδο μπήκε ένας τύπος με το όνομα πραξικόπημα και έγραφε την διεύθυνση του φόρουμ συνέχεια στο shoutbox και ίσως και να άνοιξε και thread.Αυτό όπως και να έχει χτυπάει άσχημα.
Μπορεί η διεύθυνση του άλλου φόρουμ να έχει άγνοια για όλα αυτά πιστεύω ότι ήταν σίγουρα κάποιο από τα δυσαρεστημένα μέλη που σαν μικρό παιδί ήθελε να παρασύρει κόσμο στο άλλο φόρουμ.(δηλαδή λες και είμαστε στο σχολείο.........δεν σε έχω φίλο πια θα παίζω με τον άλλον:innocent:)

Ixor24
12-02-2010, 15:35
εγω προτείνω να κλείσει το εν λογο νήμα...οτι έγινε έγινε και οι δυο πήρανε τα μηνύματα τους και δεν υπαρχει λογος συνέχειας,μιας συνεχειας που δεν θα βγαλει πουθενα...αντιθετως θα δημιουργήσει εχθρους για ενα παραμα που αγαπαμε (το ps3 ).

Λοιπον αμα συμφωνούν και οι ΜΟΔ καλυτερα να κλείσει εδω δεν εχει κατι αλλο να υποθει

msnes7
12-02-2010, 15:38
Μα οι Mod(και των 2 φόρουμς) είναι θύματα της μικρότητας μερικών δυσαρεστημένων