PDA

View Full Version : iPhone/iPad - App/iTunes/iBook Stores Official Thread



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

Dragonpaul
12-09-2010, 13:24
Υ.Γ. Λες να ακύρωσω το 4 να πάω για android; Βρε λες...

:stop::stop::stop:

Quaro
12-09-2010, 15:11
Απίστευτο το swype. Στην αρχή δεν κατάλαβα τι κάνει ο τύπος στο βίντεο αλλά μόλις είδα έπαθα πλάκα. Παρά πολυ καλο και ελπίζω σε μια iPhone έκδοση.

Αν και τώρα τελευταία αρχίζω να κοιταω κατα android μεριά.

Υ.Γ. Λες να ακύρωσω το 4 να πάω για android; Βρε λες...


Sent from my iPhone using Tapatalk
τι να σου πω για μένα το swype από μόνο του κάνει τεράστια διάφορα.βέβαια το android market δεν είναι τόσο ανεπτυγμένο όσο το app store με μεγαλύτερο έγκλημα της google ότι τα payed apps δεν είναι ακόμη διαθέσιμα σε πολλές χώρες.βέβαια οι τζάμπα εφαρμογές μέχρι τώρα έχουν καλύψει τις ανάγκες μου πλήρως.α άσε που με android phone θα σου περισσέψουν και 100€ για παιχνίδια για το playstation.

Γραμμένο από το κινητό μου με swype σε χρόνο d-t :P

Edit
Βασικά πήγαινε σε κάνα public. Τα public του πειραιά τουλάχιστον έχουν και τα 2 διαθέσιμα να τα δεις.

personGR
12-09-2010, 15:16
τι να σου πω για μένα το swype από μόνο του κάνει τεράστια διάφορα.βέβαια το android market δεν είναι τόσο ανεπτυγμένο όσο το app store με μεγαλύτερο έγκλημα της google ότι τα payed apps δεν είναι ακόμη διαθέσιμα σε πολλές χώρες.βέβαια οι τζάμπα εφαρμογές μέχρι τώρα έχουν καλύψει τις ανάγκες μου πλήρως.α άσε που με android phone θα σου περισσέψουν και 100€ για παιχνίδια για το playstation.

Γραμμένο από το κινητό μου με swype σε χρόνο d-t

"We don't need any more fart apps"

Είναι τόοοοσο ανεπτυγμένο το appstore της Apple...

ps4, βουρ για android, αλλά όχι αμέσως τώρα, μόλις βγει η 3.0-gingerbread

ps4
12-09-2010, 22:14
Ηρθα το λοιπον σπιτι και απολαυσα το swype στην οθονη μου κανονικα.

Πραγματικα τα σπαει η εφαρμογη (αν ειναι εφαρμογη ή ενσωματωμενο στο τηλεφωνο δεν εχω καταλαβει αλλα ειναι ασχετο) και εχω κολλησει ασχημα.

Το κακο ειναι οτι ειμαι δεμενος με το iphone απο αποψη εφαρμογων γιατι δεν εχω κανει jb ποτε και ολες οι εφαρμογες ειναι original. Καπου 300 ευρω περιπου.

Εφαγα τετοια φλασια με το swype που ειναι απο μονο του λογος αγορας android κινητου. Ειδα και ενα samsung νομιζω να παιζει και χαζεψα με την ταχυτητα.

Γαμ... τι διαλο να κανω; Σκαλωμα.

Dragonpaul
12-09-2010, 23:09
Ηρθα το λοιπον σπιτι και απολαυσα το swype στην οθονη μου κανονικα.

Πραγματικα τα σπαει η εφαρμογη (αν ειναι εφαρμογη ή ενσωματωμενο στο τηλεφωνο δεν εχω καταλαβει αλλα ειναι ασχετο) και εχω κολλησει ασχημα.

Το κακο ειναι οτι ειμαι δεμενος με το iphone απο αποψη εφαρμογων γιατι δεν εχω κανει jb ποτε και ολες οι εφαρμογες ειναι original. Καπου 300 ευρω περιπου.

Εφαγα τετοια φλασια με το swype που ειναι απο μονο του λογος αγορας android κινητου. Ειδα και ενα samsung νομιζω να παιζει και χαζεψα με την ταχυτητα.

Γαμ... τι διαλο να κανω; Σκαλωμα.

Ρε παιδια, ειλικρινα τωρα, πιστευετε οτι ειναι το swype απο μονο του λογος να παρει κανεις κινητο που το εφαρμοζει? Μη τρελαθουμε τωρα... Η πρωτη εντυπωση ειναι. Αλλωστε, οσονουπω, θα το εφαρμοζουν ολα τα κινητα, οπως και το iPhone. Δε σου λεω "παρτο" ή "μη το παρεις", αλλα το swype απο μονο του σαν λογος δεν στεκει.
Ο λογος που εγω προσωπικα προτιμω το iPhone ειναι τα χιλιαδες applications που εχει. Και ας λενε οι "αντιπαλοι":boxing: του οτι οι μισες ειναι χαζομαρες. Ξεχνανε, βεβαια, και ποσες χρησιμες υπαρχουν.

Quaro
12-09-2010, 23:18
Επίσης έχει σήμα :P.

Dragonpaul
12-09-2010, 23:22
Επίσης έχει σήμα :P.

Καλο:hysterical:, αλλα εγω δε συγκρινα με το iPhone 4. Συγκρινα γενικοτερα με τα iPhone και τα διαθεσιμα applications.

Quaro
12-09-2010, 23:31
Καλο:hysterical:, αλλα εγω δε συγκρινα με το iPhone 4. Συγκρινα γενικοτερα με τα iPhone και τα διαθεσιμα applications.
αχ καλά ναι σίγουρα. όπως είπα η google δεν έχει ανοίξει ακόμη το app store σε όλες τις χώρες. εμείς μπορούμε μόνο να κατεβάσουμε τις τζάμπα. άμα κάποιος έχει ανάγκη τις apps του iphone του ας το κρατήσει.

Valkyre
13-09-2010, 11:04
λοιπον valkyre εντέλει είχες άδικο. μου ήρθε το androidακι μου και παιδιά μιλάμε το πληκτρολόγιο swype είναι ΤΕΛΕΙΟ. γράφω μηνύματα και ψάχνω στο internet τόσο γρήγορα. Και υποστιρίζει και Ελληνικά.

ορίστε ένα video για να καταλάβετε για τι επανάσταση στα touch screen keyboards μιλάμε.

http://www.youtube.com/watch?v=b-Pft_KbGGA


αν και μην στεναχωριέστε. μπορεί να το δείτε και στα μέρη σας κάποτε.

http://liveplace.gr/index.php/2/software/969-swype--iphone

Σε τι ειχα αδικο? Ειπα πουθενα οτι το swype δεν ειναι καλο? Το μονο που ειπα (και παλι τονισα οτι δεν ξερω) ειναι οτι αμφιβαλλω το ποσο μεγαλη διαφορα κανει το να ανοιγεις μια σελιδα σε 1 δευτερολεπτο αντι για 1.2 .

Και οσο και να υποβαθμιζετε καποιοι το appstore ή οπως αλλιως το θελετε, με τα χιλιαδες fartapps που εχει, ειναι ετη φωτος μπροστα απο τον ανταγωνισμο. Αν δεν το βλεπετε εσεις δεν πειραζει, καντε μια βολτα στο ιντερνετ/περιοδικα βρειτε μια οποιαδηποτε εταιρεια και δειτε οτι διαφημιζει το app της συγκεκριμενης εταιρειας για το iphone. Οπου και να εχω κοιταξει δεν εχω δει κατι αναλογο για αλλα κινητα. Θα υπαρχουν δεν μπορει, αλλα με καμμια παναγια στο ιδιο επιπεδο υποστηριξης.

Παντως με γεια Quaro καλοριζικο και καλοδουλευτο! :)

ps4
13-09-2010, 12:13
Ενταξει ισως ημουν λιγο υπερβολικος αλλα πραγματικα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ το συστημα αυτο. Νομιζω ειναι απιστευτα πρωτοποριακος τροπος εισαγωγης κειμενου σε κινητα τηλεφωνα.

Καλοδεχουμενο και στο iphone βεβαια. Μια χαρα το iOS αλλα οταν κατι καλο υπαρχει απο android μερια πρεπει να το λεμε. Τεσπα.

Παυλο ειμαστε στην ιδια φαση. Πως παει το θεμα με το 4; :)

Valkyre
13-09-2010, 12:49
Φυσικα και ειναι καλοδεχουμενο προς θεου! Δεν ειπα ποτε εγω οχι, αυτο μας ελειπε να βλεπουμε κατι βελτιωμενο και να μην το παραδεχομαστε! :)

Quaro
13-09-2010, 13:00
πολλα κινητα προσπαθησαν κανενα δεν εχει πλησιασει την ευχρηστια του iphone... ουτε καν...


γι αυτό εδώ μιλούσα ρε valkyrie :P. δεν συγκρίνω τα app store ρε συ. απλά όσο αφορά την ευχρηστία του internet είπα ότι το swype κάνει την τεράστια διαφορά.

τέσπα ζήτω ο ανταγωνισμός, να δείτε και εσείς swype να δούμε και εμείς της προκοπής Android Market

jimbour
13-09-2010, 13:08
κοιτουσα κατι βιντεακια στο youtube με swype, καθομουν και εγραφα τα ιδια στο iphone και σχεδον σε ολες τελειωναμε μαζι (ναι εχω συνηθισει τοσο το qwerty του iphone που πλεον ουτε καν κοιταω οταν γραφω..)
Για μενα δηλαδη δεν ειναι κατι wow, θεμα προγραμματισμου ειναι που δεν δειχνει ουτε στο ελαχιστο τις πραγματικες δυνατοτητες των android.

και εφοσον αυτο το thread ειναι για το iphone ας πω αυτο..
iPhone 4, ηρθε για να αλλάξει τα πάντα, ξανά... (το αγαπω αυτο το κινητακι)

NonBorn
13-09-2010, 13:11
Καταπληκτική εφαρμογή: http://itunes.apple.com/gr/app/logmein-ignition/id299616801?mt=8

Μπορείς να ελέγξεις οποιοδήποτε υπολογιστή με windows ή mac από το iphone/ipad σου από οπουδήποτε έχοντας πρόσβαση στο internet. Πανεύκολο να την σετάρεις (ουσιαστικά ένα λογαριασμό φτιάχνεις στη σελίδα τους). Είναι η καλύτερη εφαρμογή στο είδος της . _


Αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω!!

Valkyre
13-09-2010, 13:48
^^ Εγω εχω βαλει κατι αναλογο που λεγεται RDM+ και πληρωσα 0.79 ευρω.

Εκπλητκικη εφαρμογη κανει αυτο που περιγραφεις και μαλιστα ειναι πολυ γρηγορο. :)

Researcher
13-09-2010, 14:27
^^ Εγω εχω βαλει κατι αναλογο που λεγεται RDM+ και πληρωσα 0.79 ευρω.

Εκπλητκικη εφαρμογη κανει αυτο που περιγραφεις και μαλιστα ειναι πολυ γρηγορο. :)

Εγώ ψηφίζω σαν την καλύτερη και ευκολότερη του είδους το iTeleport.

personGR
13-09-2010, 15:22
Καλο:hysterical:, αλλα εγω δε συγκρινα με το iPhone 4. Συγκρινα γενικοτερα με τα iPhone και τα διαθεσιμα applications.


Και οσο και να υποβαθμιζετε καποιοι το appstore ή οπως αλλιως το θελετε, με τα χιλιαδες fartapps που εχει, ειναι ετη φωτος μπροστα απο τον ανταγωνισμο. Αν δεν το βλεπετε εσεις δεν πειραζει, καντε μια βολτα στο ιντερνετ/περιοδικα βρειτε μια οποιαδηποτε εταιρεια και δειτε οτι διαφημιζει το app της συγκεκριμενης εταιρειας για το iphone. Οπου και να εχω κοιταξει δεν εχω δει κατι αναλογο για αλλα κινητα. Θα υπαρχουν δεν μπορει, αλλα με καμμια παναγια στο ιδιο επιπεδο υποστηριξης.

Μα με συγχωρείτε βρε παιδιά, πόσες εφαρμογές χρησιμοποιείτε εσείς καθημερινά, ή έστω σε τόσο τακτική βάση, που άμα τις χάσετε ίσως να χαλάσει η καθημερινότητα; Δε μιλάω για την ξαφνική ανάγκη (σε κάτι τέτοιες στιγμές και εγώ εύχομαι το webOS να είχε περισσότερη αναγνωρισημότητα), απλά για τα καθημερινά εργαλεία.

Valkyre
13-09-2010, 15:53
^^ Εννοειται οτι δεν θα χαθει η καθημερινοτητα! Οχι επειδη δεν θα εχω καποια συγκεκριμενα apps... η καθημερινοτητα δεν θα χαθει ακομα και να μην εχω καθολου τηλεφωνο. Η καθημερινοτητα δεν θα χαθει κι αν μου τελειωσει η βενζινη (επικαιρο θεμα...)

Δεν μιλαμε για "αναγκη" αλλα για "ευκολια". Οσον αφορα την ευκολια λοιπον να αναφερω προχειρα προχειρα ποιες εφαρμογες χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα και τι κανει η καθε μια και γιατι.Αναφερω μονο 3rd party εφαρμογες και οχι αυτες τις Apple (ibook, itunes, omaps, gps κλπ κλπ)

1) SKype: Μονιμως ενεργο πλεον ελεω multitasking ειναι η εφαρμογη που ποτε δεν ειναι κλειστη και καθημερινα χρησιμοποιω για να κανω τηλεφωνα τσαμπε.Με τη γυναικα ετσι μιλαμε πλεον χοχο

2) Shazam: Σχεδον καθημερινα η εφαρμογη με εχει σωσει απο απειρες αναζητησεις τραγουδιων που δεν ξερω πως λεγονται. Λειτουργει αψογα και σχεδον ποτε δεν πεφτει εξω.

3) Facebook: Ναι ναι ουτε εγω ειμαι ξετρελαμενος με το facebook αλλα μια ματια του ριχνω καθημερινα 2-3 φορες για Notifications κλπ κλπ. Το οτι τωρα τρεχει και στο background κανει τα πραγματα πιο ευκολα μιας και παιρνω κατευθειαν τα notifications.

4) converter (παντος ειδους) : Η καλυτερη εφαρμογη για το εν λογω αντικειμενο, λογω δουλειας και οταν ειμαι μακρια απο το γραφειο χρησιμοποιειται καθημερινα για τους υπολογισμους μου αμεσα και γρηγορα.

5) Τranslator: Το καλυτερο στο ειδος του μεταφραζει πολυ καλυτερα και σωστοτερα ολοκληρα κειμενα παρακαλω και οχι σαν το google earth. Το καλυτερο ειναι οτι εχει ολους τους ορους της δουλειας μου ενσωματομενους οποτε ευκολη λυση μακρια απο το γραφειο οταν στελνουν μηνυματα οι κορεατες σχεδον καθημερινα παλι.............

6) PDF reader (για τους ιδιους λογους)

7) Remote δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα οταν γυρναω σπιτι μου να μην αγγιζω τον υπολογιστη μου και με ενα ανοιγμα της εφαρμογης να χρησιμοποιω το κινητο σαν τηλεχειριστηριο για να παιζω μουσικη απο το PC αντι να χρειαζεται καθε φορα να σηκωνομαι και να αλλαζω τραγουδια ή να σταματαω. Η πρωτη δουλεια με το που γυρναω σπιτι.

8) RDM+ Η συγκεκριμενη δεν ειναι καθημερινη αλλα χρησιμοποιειται πολυ συχνα απο το γραφειο για να βαλω το Μac στο σπιτι να αρχιζει να κατεβαζει τα νεα επισοδεια των αγαπημενων μου σειρων.

9) Ενα (απο τα πολλα) παιχνιδι οταν ειμαι στο WC και περναω "δημιουργικες" ωρες! :)

Αυτες τις χρησιμοποιω καθημερινα (εκτος απο την 8η)

Τωρα υπαρχουν πολλες αλλες που χρησιμοποιω πιο αραια (οχι ομως και σπανια) οπως

MSN+ , Touchpad (Απο αποσταση το κινητο σαν mouse) , google earth, backgrounds (εκπληκτικη συλλογη), Athens Book (οδηγος με ολα τα φαγαδικα ποταδικα της περιοχης που λειτουργει με το GPS), Pandora για ραδιακι, TV Guide γιατι ποτε δεν θυμαμαι ακριβως τι ωρα ειναι οι αγωνες), Γιορτες γιατι επισης δεν θυμαμαι ποιος γιορταζει ποτε, Secure info γιατι καπου πρεπει να βαζω τα στοιχεια μου και τις πιστωτικες μου, Photoshop Express, Sketchbook, Photogene για χαβαλε με φωτογραφιες (το photogene τα σπαει) και Flickr για ανεβασμα φωτογραφιας.

Και οσο χαζο και ανουσιο κι αν ακουγεται εχω περασει απειρες ωρες κατεβαζοντας εσκεμμενα ηλιθια applications μονο και μονο για να με παρει ο υπνος (τρωνε σβησιμο κατευθειαν μετα :) )

Αυτα :)

Dragonpaul
13-09-2010, 16:08
Παυλο ειμαστε στην ιδια φαση. Πως παει το θεμα με το 4; :)

Στην αναμονή. Περιμένω τα τέλη Σεπτεμβρη για να δω αν ισχύει η φήμη περί διόρθωσης του προβλήματος. Αν και δε φαντάζεται πόσο το λιγουρευομαι απο τώρα.


Μα με συγχωρείτε βρε παιδιά, πόσες εφαρμογές χρησιμοποιείτε εσείς καθημερινά, ή έστω σε τόσο τακτική βάση, που άμα τις χάσετε ίσως να χαλάσει η καθημερινότητα; Δε μιλάω για την ξαφνική ανάγκη (σε κάτι τέτοιες στιγμές και εγώ εύχομαι το webOS να είχε περισσότερη αναγνωρισημότητα), απλά για τα καθημερινά εργαλεία.

Με κάλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ ο Δημητρης.

personGR
13-09-2010, 16:18
Ε ορίστε, πέρα από το Skype και το RDM+, όλες τις άλλες εφαρμογές τις έχω και στο palm pre μου, και μάλιστα τον pdf reader και το facebook τις είχε και ενσωματωμένες ;) Εντάξει, δε μπορω να βρώ εφαρμογές όπως το Athens Guide ή το Photoshop Express, αλλά ακόμα και με λιγότερη υποστήριξη, και τα υπόλοιπα app stores προσφέρουν τα απαραίτητα, και λίγο παραπάνω...

Dragonpaul
13-09-2010, 16:25
Ε ορίστε, πέρα από το Skype και το RDM+, όλες τις άλλες εφαρμογές τις έχω και στο palm pre μου, και μάλιστα τον pdf reader και το facebook τις είχε και ενσωματωμένες ;) Εντάξει, δε μπορω να βρώ εφαρμογές όπως το Athens Guide ή το Photoshop Express, αλλά ακόμα και με λιγότερη υποστήριξη, και τα υπόλοιπα app stores προσφέρουν τα απαραίτητα, και λίγο παραπάνω...

Ο Valk ανέφερε κάποιες τυχαίες εφαρμογές. Για άλλους μπορεί να είναι άλλες. Μη στέκεσαι σε αυτο. Σημασία έχει ότι υπάρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ εφαρμογές για όλα τα γούστα.

jimbour
13-09-2010, 16:37
Αν το iphone ηταν το απολυτο κινητο θα ειχαμε ολοι αυτο.
Δεν χρειαζεται να αναλυουμε καθε φορα το αν το iphone ειναι καλυτερο απο τα αλλα. Απο καποια ειναι, απο καποια οχι (αντικειμενικα). Για αλλους ειναι το καλυτερο , για αλλους ενα υπερεκτιμημενο προιον του κερατα που εχει καλο marketing τμημα απο πισω..
καλο το web os , φοβερο το android.
Aλλα μερικοι βρισκουν στο ios κατι περισσοτερο. (ε αυτοι ειναι που εχουν iphone).
Αυτοι που δεν βρισκουν τιποτα ιδιαιτερο στο ios και το app store πανε σε αλλες προτασεις ισως καλυτερες και οικομικοτερες για αυτους.
Επειδη πηραμε iphone η οποιοδηποτε αλλο κινητο δεν σημαινει πρεπει να υποστηριζουμε συνεχεια αυτη την επιλογη και να λεμε το κινητο το ταδε δεν αξιζει..
Οπως ξαναειπατε , το οτι ανεβαινουν τα αλλα λειτουργικα μονο καλο κανει στους καταναλωτες και τιποτα αλλο.
Περιμενουμε και τα wm7 και symbian^3.

οι τελευταιες σελιδες δεν εχουν σχεση με το iphone η αλλα προιοντα της apple αλλα με το ποσο εχει ανεβει το android, ποσο γαματο ειναι το swype ..

καντε ενα VS thread και σφαχτειτε... ^^

Quaro
13-09-2010, 16:43
καντε ενα VS thread και σφαχτειτε... ^^

μην δίνεις ιδέεες

Valkyre
13-09-2010, 16:51
Ε ορίστε, πέρα από το Skype και το RDM+, όλες τις άλλες εφαρμογές τις έχω και στο palm pre μου, και μάλιστα τον pdf reader και το facebook τις είχε και ενσωματωμένες ;) Εντάξει, δε μπορω να βρώ εφαρμογές όπως το Athens Guide ή το Photoshop Express, αλλά ακόμα και με λιγότερη υποστήριξη, και τα υπόλοιπα app stores προσφέρουν τα απαραίτητα, και λίγο παραπάνω...

H διαφορα ειναι οτι, ο,τι μου ερθει στο μυαλο, δεν υπηρξε φορα που να μην βρηκα μια εφαρμογη που να μου λυσει το προβλημα/ απορρια.

Με ρωτησες για εφαρμογες που χρησιμοποιω τακτικα. Τι περιμενες να γραψω για εφαρμογη απο την Νασα (εχει εφαρμογη BTW παρα πολυ καλη!).

Αυτη τη στιγμη εχω στο κινητο μου ...κατσε να δω....122 εφαρμογες/παιχνιδια τις οποιες τις θεωρω ολες απο καλες εως παρα πολυ καλες.Το οτι ανεφερα τις πλεον καθημερινες, ε δεν λεει κατι.Ναι το appstore εχει πολλες χαζες εφαρμογες, εχει ομως και παρα πολλες εξαιρετικες. Τις ηλιθιες εφαρμογες τις κραταω οπως ειπα απλα για να χαζεψω και να με παρει ο υπνος και το πρωι τρωνε delete. Και αυτο παρολο που μπορει να το θεωρεις χαζο, ειναι απο τις αγαπημενες μου λειτουργιες του τηλεφωνου. Καθομαι και γραφω αναζητηση στο appstore οτι καηλα μου κατεβει. Περναω 15-20 λεπτα ετσι και μου ερχεται μια γλυκια νυσταααα :)

Και οσον αφορα τα παιχνιδια εκει δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης πιστευω!Οχι οτι ενα κινητο πρεπει να ειναι παιχνιδομηχανη αλλα δεν με χαλαει το εξτρα bonus
(απο την στιγμη που EPIC games, RARE και οι μεγαλυτερες εταιρειες του χωρου ασχολουνται αποκλειστικα με το i[phone ε .... τι λεμε...ειδες την Unreal III να τρεχει στο iphone? Πολυ πιθανο το Android να ειναι ακομα πιο δυνατο και να εβγαζε καλυτερο αποτελεσμα....υπαρχει περιπτωση ποτε ομως να ασχοληθει ετσι ενδελλεχως η Epic μαζι του? Αμφιβαλλω.)

Οσο και να το γυρναμε απο εκει και απο εδω το appstore εχει την καλυτερη υποστηριξη ΜΑΚΡΑΝ. Και αυτο δεν αλλαζει στο αμεσο μελλον οπως το βλεπω εγω.

YΓ: Δεν υπαρχει λογος για VS thread κατα τη γνωμη μου. Δεν βλεπω φανατικους ουτε στην μια ουτε στην αλλη πλευρα. Το να γινεται συζητησουλα δεν ειναι κακο :)

ps4
13-09-2010, 17:47
Με κάλυψε ο Δημητρης. Και εγω μερικες φορές για να μην πω πάντα, πριν πεσω για ύπνο ψάχνω στο απ στορ για ότι βλακεία μου κατέβει.

Η φάση είναι ότι κατα 80% θα υπάρχει. ΛΟΛ.

Τεσπα δεν είναι vs thread αυτο. Κουβέντα κάνουμε όπως θα κάναμε σε μια καφετέρια.

Υ.Γ. Ο ανταγωνισμός μόνο καλο μας κάνει. Μακάρι να πάρει τα πάνω του το android να την ακούσει η απλ να την ξανακούσει το αντροϊντ και παει λέγοντας... :)

Υ.Γ.2. Το rdm+ τσακιζει. Κάνει 79 λεπτά και πραγματικά κάνει ότι λέει. Σύνδρομα με 2 μηχανάκια στο φτερό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

obione
15-09-2010, 19:39
katoxos kai egw loipon tou iphone4!! to peira apo epidothsh se plaisio fysika mia kai h vodafon mas douleuei kanonikotata...4 meres twra pou to exw tha ithela na pw oti genika den exw kanena provlhma.ennow shmatos ktl.leitourgei akrivws opws kai to 3gs pou exw(i kopelia mou) kai oi diafores pou exei einai sthn kamera,ligo stin othoni kai genika ekswterika einai polu pio omorfo.kanena ma kanena apolutos provlhma!!!ayta kai elpizw na vohthisa tous distaktikous..

Dragonpaul
15-09-2010, 21:11
katoxos kai egw loipon tou iphone4!! to peira apo epidothsh se plaisio fysika mia kai h vodafon mas douleuei kanonikotata...4 meres twra pou to exw tha ithela na pw oti genika den exw kanena provlhma.ennow shmatos ktl.leitourgei akrivws opws kai to 3gs pou exw(i kopelia mou) kai oi diafores pou exei einai sthn kamera,ligo stin othoni kai genika ekswterika einai polu pio omorfo.kanena ma kanena apolutos provlhma!!!ayta kai elpizw na vohthisa tous distaktikous..

Eγω θα πω τι πιστευω. Το προβλημα, ναι μεν υπαρκτο, αλλα το μισο ειναι στο μυαλο μας. Θελω να πω πως, αν δεν ειχε κυκλοφορησει κατι τετοιο, στο δικτυο αρχικα, φανταζομαι πως δυσκολα θα το παρατηρουσε καποιος (βεβαια, καποιος το ειδε και ξεκινησε ολο αυτο) και θα εδινε ΤΟΟΟΣΗ σημασια.
Anyway, θα περιμενω λιγο ακομα και βλεπουμε.

WolfRathmA
16-09-2010, 03:57
To προβλημα λενε οτι παρουσιαζεται περισσοτερο στις περιοχες που δεν εχει πολυ σημα. Αν το σημα ειναι "καμπανα" δε παρουσιαζει καποιο θεμα.

obione
17-09-2010, 02:40
kanena provlhma me to shma re paidia..kai to exw kai se thiki pou to kaluptei olo..to mono pou me xalase einai oti kanei video klhseis mono me wi-fi...!!ektos an kati den kanw swsta...???den kserw...

WolfRathmA
17-09-2010, 02:52
kanena provlhma me to shma re paidia..kai to exw kai se thiki pou to kaluptei olo..to mono pou me xalase einai oti kanei video klhseis mono me wi-fi...!!ektos an kati den kanw swsta...???den kserw...

Ναι. Μονο με Wi-Fi κανει. Απο εκει και περα, αν θες, μπορεις να κανεις jailbreak στο iPhone και θα μπορεις να κανεις και μεσο 3G. Απλα κατεβαζεις το αντιστοιχο αρχειο απο το "cydia".

Valkyre
17-09-2010, 10:48
kanena provlhma me to shma re paidia..kai to exw kai se thiki pou to kaluptei olo..to mono pou me xalase einai oti kanei video klhseis mono me wi-fi...!!ektos an kati den kanw swsta...???den kserw...

Ακριβως επειδη το εχεις σε θηκη φιλε :) Η λυση για το θεματακι με το σημα ειναι να βαλεις προστατευτικη θηκη. Χωρις την θηκη και αν το πιασεις στο κατω αριστερο σημειο το σημα πεφτει. :)

jorgedept
17-09-2010, 14:39
5 iPhone από vodafone που δοκίμασα μόνο στο 1 πέφτει το σήμα αλλά μόνο μια γραμμή....

Valkyre
17-09-2010, 14:59
^^ Φρεσκια παρτιδα απο τις τελευταιες εννοω?? Μηπως εχουμε ενα silent fix απο την apple?

Dragonpaul
17-09-2010, 15:00
^^ Φρεσκια παρτιδα απο τις τελευταιες εννοω?? Μηπως εχουμε ενα silent fix απο την apple?


Μακαρι....

enstikto
17-09-2010, 15:55
Παίδες για βοηθήστε μία το συμφορουμίτη σας.
Σκέφτομαι να βάλω tapatalk στο iphone.
Γενικά χρησιομποιώ πολύ το iphone όταν είμαι στο δρόμο και κυρίως για να μπαίνω στο forum. Χρήση απο το δρόμο = χρήση 3G. Όσον αφορά λοιπόν τον όγκο δεδομένων που κατεβαίνουν και ανεβαίνουν με το tapatalk θα λέγατε ότι είναι περισσότερος/λιγότερος ή το ίδιο με το να χρησιμοποιείς το safari?

Valkyre
17-09-2010, 16:07
^^ Εγω φιλε μου ειλικρινα δεν εχω καταλαβει σε τι ακριβως εξυπηρετει το tapatalk... ποιο το νοημα ακομα δεν εχω καταλαβει. Με τον safari παω σφαιρα στο φορουμ και απανταω επισης σφαιρα οποτε δεν καταλαβαινω γιατι να βαλω tapatalk. Με λιγα λογια θα με βοηθουσε κι εμενα να μαθω ποιο ειναι το προτερημα του.

jimbour
17-09-2010, 16:09
Eιναι αρκετα λιγοτερος..
αν μπαινεις συχνα σε φορουμς το tapatalk ειναι μια λυση αφου και γρηγορο ειναι και ελαχιστοποιει το data usage.
go for it

ουτε εγω το χρησιμοποιω γιατι δεν μπαινω σε φορουμς απο το κινητο μου αλλα ειναι χρησιμο γιατι ουτε πχ ζουμ χρειαζεται να κανεις να πατησεις to reply button κ.ο.κ
επισης το 3g στην ελλαδα σερνεται σε μερικες περιοχες. να ανοιξει σελιδα ο σαφαρι κανει κατι χρονια. σε τετοιες περιπτωσεις παλι χρησιμο ειναι αμα θες να μπεις γρηγορα σε ενα φορουμ να ενημερωθεις η οτιδηποτε.

keyblayder
19-09-2010, 12:22
Steve Jobs was rumored to have been caught with ninja stars by Japanese airport security. This unverified and humorous rendition of the events is animated by News Media Animation. Steve Jobs’s supposed encounter with Japanese airport security was turned into an animation by a Taiwan news company.
SPA! Magazine reported that Jobs vowed never to return to Japan, but Apple has called the all reports “pure fiction.”

But that didn’t stop Next Media Animation from creating an animation of how they think the incident happened.

In the short film, Jobs walks out of a Japanese store with ninja stars and goes through airport security, but is dejected to find out the ninja stars are not allowed. In a twist, Jobs turns into a ninja himself and begins to hurl ninja stars at the security official.

News Media Animation is also famous for animating the JetBlue flight attendant's dramatic exit from an airplane and Tiger Woods' car crash.
YouTube - Apple dismisses Jobs ninja story
Τώρα ο Steve Jobs θα μας ανακοινώσει τα καινούργια gadgets της Apple!
iKill και iNinja!!! :pound::pound::pound::pound:

ps4
19-09-2010, 20:59
Το tapatalk ειναι φοβερο και τρομερο. Εγω εχω 4 sites που μπαινω και δεν χρειαζεται να ανοιξω σελιδες στο safari σε 3g το οποιο πανω απο μια σελιδα σερνεται.

Εχει πολλες επιλογες που δεν εχει ακομα και το δικο μας site. Ας πουμε εχει μια επιλογη που μπορεις να βαλεις θεματα να παρακολουθεις και με ενα κουμπι βλεπεις τα ποστ που εχεις ποσταρει μονο.

Ειναι πολυ καλο site αλλα θα συνιστουσα να αγορασετε πρωτα το demo για να δειτε αν εχει τα sites που σας ενδιαφερουν και αν ειναι μεσα τοτε το αγοραζετε κανονικα.

tasioskis
20-09-2010, 13:20
λιγο τα φωτα σας παρακαλω.... το κινητο μου επεσε απο τις σκαλες, εχει σπασει το γυαλι της οθονης και δεν πιανει σημα, το touch δουλευει κανονικα σε ολα... αξιζει να το δωσω για service, η θα πληρωσω 2 κινητα με αυτο τον τροπο???

Valkyre
20-09-2010, 13:50
Πω... ρε συ....κριμα... και..περαστικα. Δυστυχως δεν ξερω να σου πω αν και ποσο αξιζει να το επισκευασεις. Λογικα μαλλον θα πρεπει να ρωτησεις πρωτα και αν δεις οτι σε συμφερει να το κανεις. Ετσι οπως τα περιγραφεις δεν ειναι δηλαδη μονο η οθονη που εσπασε, αλλα εχουν πειρχατει και τα σωθηκα του (για να μην εχει σημα) οποτε ειναι δυσκολο να εκτιμησει κανεις ακριβως την ζημια... :(

Λογικα παντως θα ειναι αρκετο το ποσο φιλε... τι μοντελο ειναι επι τι ευκαιρια? 2G,3G,3Gs? Παιζει και αυτο ρολο στο αν αξιζει η επισκευη ή οχι. Αν δηλαδη ειναι 3G, ε νομιζω καλυτερα να πας να χτυπησεις ενα 3Gs.Αν παλι ειναι 3Gs τοτε λογικα μπορει να αξιζει η επισκευη...

tasioskis
20-09-2010, 14:08
3gs ειναι, τεσπα θα το παω και οτι γινει εγινε. ευχαριστω.

jorgedept
20-09-2010, 15:18
Άλλαξε την οθόνη μόνος σου είναι πολύ πιο φτηνό, 2 φορές το κάναμε με ένα φιλαράκι.

jimbour
20-09-2010, 15:21
και να εσπασε απλα το τζαμι και η ο8ονη να μην επαθε τιποτα, η διαδικασια ειναι ιδια οποτε λιγοτερο απο 150 θα ειναι θαυμα να σου ζητησουν. Τοσο ζητησε ο Germanos για το 3G μου.
Το εφτιαξα μονος μου . Αγορασα το γυαλι και τα συνεργα που θα χρειαζοντουσαν απο ebay. 15 ευρω..


edit: τωρα ειδα και για το σημα. Ολο μαζι να στο φτιαξουν αστο καλυτερα. Σιγουρα τα 200+(ισως λέω και λιγα) .

markos69
20-09-2010, 15:40
1.1.1?

Chill
20-09-2010, 20:24
1.1.1?

+2.2.2
=3.3.3

Άριστα 10 εύγε :pound:

markos69
21-09-2010, 09:10
http://www.youtube.com/watch?v=tvaZCBN5ub8 (http://www.youtube.com/watch?v=tvaZCBN5ub8)


Διαδικασια jailbreak στην εκδοση 1.1.1...

Πολυ απλα τα πραματα... Και φυσικα ελληνικος οδηγος... :bgrin2:

Ηρθε το iphone μου :)

hahahaah evlepa afto to post de ksero giati ,


sixestika

WolfRathmA
22-09-2010, 02:57
ΧΑΧΑ! Πο πο! Τι ξεθαψες τωρα! χεχε! :)

kostasb13
22-09-2010, 09:59
Το ipod touch 4g ποτε θα ερθει στο Ελλαντα ξερει κανεις? Αν ηξερα οτι θα αργησει τοσο θα το ειχα παραγγειλει ηδη απο το εξωτερικο 10 μερες πριν

STI_GR
23-09-2010, 18:50
υπάρχει τρόπος να συνδέουμε το iPhone σε δυο υπολογιστές; θα πρέπει να έχουμε στο iTunes ακριβώς τα ίδια δεδομένα;

Valkyre
23-09-2010, 19:03
^^ Μπορεις να το εχεις σε οσους υπολογιστες θελεις, αρκει να εχεις πει στο itunes να μην κανει αυτοματα συγχρονισμο με το τηλεφωνο οταν το συνδεεις. Τωρα αν θες να κανεις συγχρονισμο, ναι θα πρεπει να υπαρχει η ιδια λιστα itunes σε καθε υπολογιστη! :)

NIKOS
25-09-2010, 22:46
paidia to pira k egw k to exw k fortizei :D exw merikes erwtiseis... ta apps pou exw sto palio mou iphone, pws ta pernaw sto neo? kserei kaneis? episis videos fotos ktl ktl...? genika h metafora apo to palio sto 4... thnx

kala nteee! mh varate! vlakeia eipa ! :P aytomata ginonte ola me to pou to syndeseis sto itunes :P Apla me ekpliksi diapistosa pws perastikane sto iphone 4 k ta videos k oi fotos !!!! Px otan poulisw to palio mou iphone (k exw svisei tis fotos apo mesa k ta videos ennoeite) tha mporei kapoios na tis ksanaegatastisei?

eleos paidia! ola kala ola teleia alla ayto to theorw koroidia. eixa katevasei mia efarmogh, to futbol24.Otan thn eixa agorasei kostize 0.75 k perilamvane k merika features, opws push notifications otan empene ena goal, enw den eixes se leitourgia thn efarmogh se enhnerwne. meta h sygekrimenh efarmogh egine free...me diafimiseis mesa k xwris ta push notifications. ayto an to itheles eprepe na skaseis 0.75. Egw vevaia apo th stigmh pou toxa agorasei sto 3gs mou den eixa problima. oute diafimiseis eixe mesa, k eixa k ta push mou! Twra me to iphone 4 pou perastike h efarmogh mesw itunes, diaplistosa pws KAI diafimiseis exei h efarmogh mou KAI eprepe na agorasw PALI tis pushnotifications! Eleos ...ayto den einai koroidia?

ps4
26-09-2010, 13:42
Σβηστο απο το τηλ και ξανακατεβαστο. Απο το τηλεφωνο ομως οχι μεσω itunes.

NIKOS
26-09-2010, 13:47
tokana k ayto file. to thema einai pws twra einai free. Den kostizei 0.75 gia na to anagnwrisei pws to agorasa. dil ok , tha to katevasw free...alla tha prepei na agorasw mesa apo to app to extra feature.mallon einai "magia" aytwn pou ekanan to app! de kserw ti na pw

k episis exei k tis kwlodiafimiseis mesa, enw sto palio mou den tis eixe! TRAGIKOI

aladdin7
26-09-2010, 21:50
Απορία άσχετου: Ποιό είναι το τελευταίο generation για το iPod Touch και με τι χωρητικότητες κυκλοφορεί;

jimbour
26-09-2010, 21:52
http://www.apple.com/ipodtouch/specs.html


θα βρεις οτι χρειαζεσαι, δεν ξερω αν ηρθε ελλαδα ακομα

NIKOS
28-09-2010, 02:34
paidia to youtube sto iphone4 sernete pragmatika se vathmo pou de mporw na dw! apo periergia xrhshmopoihsa to 3gs k paizane kanonika...sfaira. enw sto iphone 4 oxi. mhpws ftaiei kapoia rythmish?

kostasb13
28-09-2010, 03:23
Απορία άσχετου: Ποιό είναι το τελευταίο generation για το iPod Touch και με τι χωρητικότητες κυκλοφορεί;

H τεταρτη γενια δηλ 4g, και χωρητικοτητες ειναι 8gb, (260 ευρω) 32gb (340 ευρω) και 64gb (450 ευρω). Τιμες Ελλαδας εννοειται.
Retina display, camera, microphone, και ο νεος επεξεργαστης που ειναι και στο iphone 4 μερικα απο τα νεα χαρακτηριστικα του.
Απ'οτι ακουσα κυκλοφορει στην Ελλαδα την Πεμπτη 30 Σεπτεμβριου, με επιφυλαξη αυτο

aladdin7
28-09-2010, 09:53
Ευχαριστώ πολύ!!!

Valkyre
28-09-2010, 10:41
Χθες περασα απο τον Γερμανο για να πληρωσω ενα λογαριασμο και ειδα που ειχαν φερει το iphone 4. Αποφασισα να δοκιμασω το death grip και ειδα οτι αυτο το συγκεκριμενο iphone 4 δεν ειχε προβλημα. Ενα αλλο που ειχα δοκιμασει παλια επεφτε κανονικα το σημα. Βεβαια δεν ξερω εαν αυτην την φορα δεν επεσαν οι μπαρες επειδη το τηλεφωνο ειχε φουλ σημα και οπως ειπαν καποιοι το προβλημα παρουσιαζεται μονο οταν δεν υπαρχει φουλ σημα.

Οποτε δεν ξερω εαν οντως εχει κανει κατι η apple χωρις να το εχει πει ή εαν απλα ετυχε να μην παρουσιαστει το προβλημα αυτη τη φορα.

NIKOS
28-09-2010, 15:13
to youtube sto iphone 4 doulevei kanonika sesas? emena SERNETE! :S

jimbour
28-09-2010, 15:16
to youtube sto iphone 4 doulevei kanonika sesas? emena SERNETE! :S

ναι μια χαρα, απο wifi μπαινεις και βλεπεις τα video?

Valkyre
28-09-2010, 15:25
Μαλλον εχεις κλειστο το WIfi φιλε, δεν εξηγειται αλλιως...κανονικα πιο γρηγορο θα επρεπε να ειναι λολ!

NIKOS
29-09-2010, 00:42
anoixto toxw ennoeite to wifi! enw sto 3gs paei sfaira..! sto 4 sernete! ti ginete re gmt?

jorgedept
30-09-2010, 15:09
Ήρθε το 4! Αλλά δεν έχω λεφτά για να το πάρω... χαχαχαχα την πάτησα!

NIKOS
01-10-2010, 01:02
Ksenerwsa th zwh mou ... den kserw an htan tyxaio. alla paidia pril apo ligo mou irthane sms oti mou thl 10 atoma apo tis 19:00 to apogevma k elege pws den eimai entos diktyou! Twra ftaiei to shma tou iphone4 h htan tyxaio? kseneraaaa! arxisame tis m@l@kies!

Dragonpaul
01-10-2010, 01:09
Ksenerwsa th zwh mou ... den kserw an htan tyxaio. alla paidia pril apo ligo mou irthane sms oti mou thl 10 atoma apo tis 19:00 to apogevma k elege pws den eimai entos diktyou! Twra ftaiei to shma tou iphone4 h htan tyxaio? kseneraaaa! arxisame tis m@l@kies!

Για παρατηρησε το αυτο και ενημερωνε μας, αν ειναι ευκολο.

Valkyre
01-10-2010, 10:58
Ksenerwsa th zwh mou ... den kserw an htan tyxaio. alla paidia pril apo ligo mou irthane sms oti mou thl 10 atoma apo tis 19:00 to apogevma k elege pws den eimai entos diktyou! Twra ftaiei to shma tou iphone4 h htan tyxaio? kseneraaaa! arxisame tis m@l@kies!

Xmmmm οντως μυστηριο. Εκει που βρισκοσουν την ωρα των κλησεων, ειχες σημα? Εννοω γενικα αν η περιοχη εχει σημα. Αν το τηλεφωνο δεν το κρατουσες στο χερι, τοτε δεν ειναι θεμα death grip. Υποτιθεται οτι το προβλημα στο iphone4 υφισταται μονο οταν πιανεις το τηλεφωνο στο χερι με συγκεκριμενο τροπο.

Οποτε ισως να μην ειναι το θεμα που ξερουμε ολοι μας στην περιπτωση σου. Παντως οντως κρατα μας ενημερους, οπως και τα υπολοιπα παιδια που εχουν iphone 4 θα θελαμε μια αντικειμενικη -οσο το δυνατον- αποψη για το σημα του τηλεφωνου και το προβλημα που ακουμε τον τελευταιο καιρο.

NIKOS
02-10-2010, 02:12
paidia ola ok. mexri stigmis vasika! isws efage kollhma ti na pw. Kati allo pou thelw na rwthsw. shmera mourthe o imac :) exw syndesei to iphone4 k prospathw na dw tis fotos k ta videos pou exw mesa sot iphone apo ton imac. de kserw pou vriskonte? exei idea kaneis? episis thelw na rwthsw an einai dynaton na peristrepseis ena videaki apo to quicktime. gt etsi opws to vlepw fenete stravo! ta panw katw... elpizw na katalavate ti ennow! opws px vlepeis mia foto k mporeis na thn peristrepseis...e kati tetoio! thnx :D

steli0s
02-10-2010, 12:16
paidia ola ok. mexri stigmis vasika! isws efage kollhma ti na pw. Kati allo pou thelw na rwthsw. shmera mourthe o imac :) exw syndesei to iphone4 k prospathw na dw tis fotos k ta videos pou exw mesa sot iphone apo ton imac. de kserw pou vriskonte? exei idea kaneis? episis thelw na rwthsw an einai dynaton na peristrepseis ena videaki apo to quicktime. gt etsi opws to vlepw fenete stravo! ta panw katw... elpizw na katalavate ti ennow! opws px vlepeis mia foto k mporeis na thn peristrepseis...e kati tetoio! thnx :D

Ξερω οτι γινεται ευκολα με το vlc, οταν βλεπεις το video.
Εχει μια επιλογη στα video tools για rotate.

Τωρα αν θελεις να το στριψεις για παντα θα πρεπει να το κανεις re-encode με καποιο προγραμμα και καπου θα εχει επιλογη για rotate.

NIKOS
02-10-2010, 20:24
pou einai omws oi fotos??? syndew to iphone k den tis vriskw POUTHENA!

criter
02-10-2010, 21:25
Ανοιξε το iPhoto και συνδεσε και το iPhone οπου θα το δεις στο Devices αριστερα. Απο εκει κανεις import αν θες αλλιως μπορεις και απο το iΤunes να κανεις sync τις φωτος απο το iPhoto στο iPhone.

NIKOS
02-10-2010, 22:29
pwpwwww...nevra! re paidia, sorry kiolas alla exw syndesei to iphone k den anagnwrizei to iphone! enw xthes ola kala! exw kanei restart to iphone , to mac, exei svisei imac, exw kanei ta panta...den to vriskei me TPT to iphone! apla fortizei MONO! plz heeelp!

Dragonpaul
04-10-2010, 22:07
Nεο iPad (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=177954&cid=36)?

Nομιζω χρειαζεται, αφου αυτο που κυκλοφορει τωρα (οχι στην Ελλαδα παντως) χαρακτηριζεται απο πολλες ελλειψεις.

Quaro
04-10-2010, 22:32
Nεο iPad (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=177954&cid=36)?

Nομιζω χρειαζεται, αφου αυτο που κυκλοφορει τωρα (οχι στην Ελλαδα παντως) χαρακτηριζεται απο πολλες ελλειψεις.


εεεε το να λες ότι θα βγει νέο ipad είναι σαν να λες ότι η sony θα βγάλει νέα τηλεόραση. αυτονόητο.

Dragonpaul
04-10-2010, 22:36
εεεε το να λες ότι θα βγει νέο ipad είναι σαν να λες ότι η sony θα βγάλει νέα τηλεόραση. αυτονόητο.

Δεν το λεω εγω. Το αρθρο το λεει. :a057:
Αλλωστε, το ποτε θα βγει δεν μπορει να το ξερει ο οποιοσδηποτε. Και εδω μιλα για την Ανοιξη του 11.

Quaro
04-10-2010, 22:40
Δεν το λεω εγω. Το αρθρο το λεει. :a057:
Αλλωστε, το ποτε θα βγει δεν μπορει να το ξερει ο οποιοσδηποτε. Και εδω μιλα για την Ανοιξη του 11.


ναι ρε συ για το άρθρο το έλεγα. Ε βασικά δεν χρειάζεται να είσαι και ο μάντης Τειρεσίας. κάθε χρόνο ίδια εποχή δεν βγάζουν το καινούργιο ithing;

jimbour
04-10-2010, 22:43
ετσι ακριβως ειναι, καθε χρονο βγαινει το νεο μοντελο ειτε ipad λεγεται, iphone, imac whatever. Oποτε spring 2011 σιγουρα θα βγει νέο μοντελο

εδω οι φημες λενε για καινουριο προς το τέλος του χρονου, οχι να περιμενουν δηλαδη να κλεισει χρονο στην κυκλοφορια

Dragonpaul
04-10-2010, 22:45
Καλα, ναι... Αλλα νομιζω οτι τωρα επιβαλλεται να προσθεσουν πραγματα που το πρωτο επρεπε να ειχε. Ασε που θα εχει και retina display. Αυτο θα τα σπαει.

ps4
05-10-2010, 01:37
Εχουμε πεσει στην παγιδα της apple μου φαινεται. Ολοι μας.

Καθε χρονο καινουργια συσκευη (μια και μοναδικη, δεν εχει αλλη να διαλεξεις) και να τα σκας για να την παρεις γιατι εχει πανω αυτα που δεν εχει η προηγουμενη (ενω θα επρεπε) που παρολαυτα αγορασες. Μποινγκ. Marketing uber alles.

Quaro
05-10-2010, 11:41
(μια και μοναδικη, δεν εχει αλλη να διαλεξεις)

φίλε αυτή είναι η μεγαλύτερη πουστιά της apple για την οποία ποτέ δεν θα την χωνέψω. άμα θέλω ένα φτηνό pc παίρνω ένα με κομμάτια 1-3 χρονών και με αντίστοιχα πενιχρό κόστος.


Άμα θέλω ένα φθηνό mac, πολύ απλά δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Πολύ απλά κανείς δεν αγοράζει τα mac για την raw δύναμη, και το software δεν κολλάει ιούς ακόμη και στο πιο αδύναμο configuration οπότε δεν συμφέρει την apple να έχεις την επιλογή. Οπότε σου επιβάλει να αγοράσεις το ακριβό laptop.

Ε πάρε τα τέτοια μου apple μέχρι να μάθεις να παίζεις με τους κανόνες της αγοράς όπως όλοι. Now if you'd excuse πάω να ψάξω στο ebay για ipod nano τριετίας :d030tr:

Valkyre
05-10-2010, 12:05
Λιγο ειρωνικο βεβαια να λες "apple παρε τα τετοια μου μέχρι να μάθεις να παίζεις με τους κανόνες της αγοράς όπως όλοι. "

Οταν λες "ολοι" , ποιοι ακριβως εκτος της MS?? Tο νουμερο 1 μονοπωλιο ειναι η Microsoft!! Αυτο κι αν ειναι πουστια, αν αναλογιστεις με τα δικαστηρια που ειχανε περι μονοπωλιου καποια (αρκετα) χρονια πριν και το πως αντιμετωπησε τοτε την κατασταση (και τους υπολοιπους) η MS.

Quaro
05-10-2010, 12:12
Λιγο ειρωνικο βεβαια να λες "apple παρε τα τετοια μου μέχρι να μάθεις να παίζεις με τους κανόνες της αγοράς όπως όλοι. "

Οταν λες "ολοι" , ποιοι ακριβως εκτος της MS?? Tο νουμερο 1 μονοπωλιο ειναι η Microsoft!! Αυτο κι αν ειναι πουστια, αν αναλογιστεις με τα δικαστηρια που ειχανε περι μονοπωλιου καποια (αρκετα) χρονια πριν και το πως αντιμετωπησε τοτε την κατασταση (και τους υπολοιπους) η MS.



δεν διαφωνώ ρε συ. για hardware μιλάω. μακάρι να υπήρχε άξιος ανταγωνιστής στα OS στο PC. καλά τα linux αλλά δεν φτάνουν. και το chrome είναι μόνο για netbooks ουσιαστικά. ίσως σε μερικά χρόνια να είναι αρκετά καλό.

τουλάχιστον ο μεγαλύτερος ανταγωνιστής της MS στα PC είναι ο ίδιος ο εαυτός της, και μετά τα άθλια vista που κανείς δεν τα έβαζε έβγαλε τα 7 που είναι καλά windows.

Valkyre
05-10-2010, 12:20
^^ και τα οποια αντιγραφουν σε μεγαλο ποσοστο τις λειτουργιες/ευκολιες του Mac Os :D

Οι ιδιοι το παραδεχθηκαν :)

Quaro
05-10-2010, 12:49
^^ και τα οποια αντιγραφουν σε μεγαλο ποσοστο τις λειτουργιες/ευκολιες του Mac Os :D

Οι ιδιοι το παραδεχθηκαν :)
και καλά κάνουν. :P θα πάρω την φθηνότερη καλή απομίμηση και θα είμαι και εγώ χαρούμενος και η τσέπη μου γεμάτη. :P

Valkyre
05-10-2010, 13:08
Μαζι σου! Αλλα αυτο εξαρταται απο το ποσο συχνα επεμβαινεις στο hardware σου ή το αναβαθμιζεις εξολοκληρου. Γιατι αν αλλαζεις συχνα, τοτε το κοστος καταληγει να ειναι το ιδιο ή και περισσοτερο καμμια φορα. :)

Γιατι οπως πολυ σωστα ειπες ενας Mac user δεν ενδιαφερεται τοσο για το gaming, αλλα για ενα απροβληματιστο υπολογιστη και OS. Αρα δεν εχει λογο αμεσης αναβαθμισης :)

Quaro
05-10-2010, 13:16
Μαζι σου! Αλλα αυτο εξαρταται απο το ποσο συχνα επεμβαινεις στο hardware σου ή το αναβαθμιζεις εξολοκληρου. Γιατι αν αλλαζεις συχνα, τοτε το κοστος καταληγει να ειναι το ιδιο ή και περισσοτερο καμμια φορα. :)

Γιατι οπως πολυ σωστα ειπες ενας Mac user δεν ενδιαφερεται τοσο για το gaming, αλλα για ενα απροβληματιστο υπολογιστη και OS. Αρα δεν εχει λογο αμεσης αναβαθμισης :)

κοίτα. εγώ είμαι έξυπνος pc user. ξέρω τι αξίζει να αγοράσεις ακριβό και τι φθηνό. παίρνω έναν καλό επεξεργαστή και μία καλή motherboard, και κάρτα γραφικών και ram φθηνά, και τα αναβαθμίζω (ram και κάρτα) στα 3 χρόνια με κάτι πάλι φθηνό και είμαι εντάξει.


τώρα γι αυτό που λες, θα συμφωνούσα άμα δεν έτρεχε ο κόσμος να αγοράσει το καινούργιο κάθε χρόνο. Και άντε τα imac τα κρατάνε. το τι γίνεται με το iphone είναι ανώμαλο. έχεις κινητό ενός έτους που είχε κοστίσει 500+ € και θες να πάρεις καινούργιο με 600+ €;

Εγώ έχω ipod nano πρώτης γενιάς, και κοιτάω να πάρω ένα φθηνό τρίτης γενιάς από το ebay.


Επειδή ξέρω από τεχνολογία, όποιος βιάζεται να αγοράσει το κάθε τι καινούργιο την πατάει. Πχ άμα είχα αγοράσει HD τηλεόραση ένα χρόνο νωρίτερα θα μου είχαν φύγει 400€ παραπάνω. Τώρα πχ τι να την κάνω την 3D όταν ακόμη δεν έχει καθιερωθεί το HD; Πρέπει να είμαστε έξυπνοι καταναλωτές.


Απλά η apple σου στερεί την δυνατότητα να αγοράσεις κάτι παλιό ώστε να πουλάει τα καινούργια που είναι ακριβά.

Valkyre
05-10-2010, 13:31
Μιλας για fanboy αντιδρασεις ομως. Ναι υπαρχουν τα fanboy της apple που ειναι θυματα και καθε φορα πανε και παιρνουν το καινουργιο και κατα 99% ιδιο μοντελο με αυτο που εχουν.

Το ιδιο ειναι και τα PC fanboys που θελουν να εχουν ανα πασα στιγμη την τελευταια λεξη της τεχνολογιας μεσα στο PC τους και παθαινουν ονειρωξη καθε φορα που δοκιμαζουν το 3Dmark και βγαζουν 500 ποντους παραπανω απο οτι πριν.

Και οι 2 κατηγοριες ιδιες ειναι. Το σωστο ειναι να εισαι εξυπνος και λογικος user γενικα ανεξαρτητως μαρκας. Εσυ εισαι λογικος user PC κι εγω λογικος user Mac. Οι υπολοιποι ειναι θυματα :)

Quaro
05-10-2010, 14:16
Το ιδιο ειναι και τα PC fanboys που θελουν να εχουν ανα πασα στιγμη την τελευταια λεξη της τεχνολογιας μεσα στο PC τους και παθαινουν ονειρωξη καθε φορα που δοκιμαζουν το 3Dmark και βγαζουν 500 ποντους παραπανω απο οτι πριν.




δεν νομίζω ότι έχει σχέση με pc fanboyσμο. νομίζω ότι απλά έχουν υπερβολικά extra λεφτά και χρόνο :P. δεν έχω γνωρίσει κάποιον με τέτοια τρέλα να πω την αλήθεια, αλλά ένας γνωστός μου που δουλεύει στο πλαίσιο, μου έχει πει ότι κάνουν ουρές τα πρωινά που βγαίνει μία καινούργια κάρτα γραφικών των 400€ για να την πάρουν :S:S:S:S:S:S:S. τι να πεις.

Valkyre
05-10-2010, 14:39
^^ E ναι οπως και να μεταφραζεται, θελω να πω οτι το ιδιο αποτελεσμα εχουν και οι μεν και οι δε. Την υπερβολη. :)

jorgedept
06-10-2010, 16:09
Το πήρα! Επιτέλους!!!

Έχω πάθει σοκ με το πόσο ωραία είναι η retina display!

Valkyre
06-10-2010, 16:10
^^ Καλοριζικο :) Καιρος να αλλαξεις και την υπογραφη σου λοιπον χαχα.

Πες μας την εμπειρια με το σημα, και να εισαι αντικειμενικος ναι? :)

Ποιο μοντελο πηρες? 16 ή 32?

Και παλι καλοριζικο. :)

jorgedept
06-10-2010, 16:34
Ευχαριστώ Valk! Το 16gb πήρα.

Να σου πω για το σήμα, είχα παλιά το 3GS και μέσα στην αποθήκη που δούλευα είχα 1 γραμμή σήμα και το ίδιο βλέπω και με το 4, δηλαδή εκεί που δεν έχω δυνατό σήμα δεν πέφτει όπως και να το κρατάω. Και στο σπίτι που έχω κάνει test δεν πέφτει το σήμα όταν το κρατάω.

Εννοείται πως μιλάω αντικειμενικά και μιλάω ΜΟΝΟ για το δικό μου 4 που δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα (Μην πάρω και κανένα στο λαιμό μου)

Dragonpaul
08-10-2010, 23:42
ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!!!!!

Αυτες που θα ακολουθησουν ειναι οι αρχικες εντυπωσεις!!! Καταρχην το τηλεφωνο ειναι SUPER!!!!!! Παθαινω πλακα με την αναλυση της οθονης του και γενικοτερα την αμεσοτητα στο μενου. Ειναι πολυ γρηγορο. Βεβαια, μην ξεχναμε οτι η μεταβαση εγινε απο 3G, οποτε ειναι λογικο να μου φαινεται διαστημικη η ταχυτητα.
Οι φωτογραφιες ειναι πολυ πολυ καλες και το βιντεο σε HD ασυλληπτο.
Για το θεμα με το σημα εχω να πω τα εξης: Ναι, αν το χουφτωσεις παρατηρειται απωλεια σηματος, σε καμια περιπτωση, ομως, τοση ωστε να χαλασει η ποιοτητα της κλησης, ή, ακομα χειροτερα, να πεσει. Πχ, μιλησα αρκετα μεσα απο το σπιτι μου -που δεν εχω και πολυ καλο σημα- και δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.
Τα παραπανω ειναι οι πρωτες εντυπωσεις. Ελπιζω να μην αλλαξουν στην πορεια.

ps4
09-10-2010, 01:33
Παυλο το πηρες τελικα πριν απο μενα. :) Με γειά το εργαλειο.

:) :)

Dragonpaul
09-10-2010, 01:45
Παυλο το πηρες τελικα πριν απο μενα. :) Με γειά το εργαλειο.

:) :)

Να σαι καλα! Αντε και στα δικα σου!!!!

Lefteris_X
09-10-2010, 11:18
εχμ, εμένα ρε γμτ, γιατί δεν με έχει πείσει, για μεταφορά απο iphone 3GS;;;

το έχω λιώσει εκτενώς, όταν το είχα στα χέρια μου (για το 4 λέω), κοίταξα και τέσταρα ότι ήθελα.

ε, δεν με έπεισε.

πολύ καλό μεν, αυτό που λέει - αυτό κάνει, ούτε περισσότερα - ούτε λιγότερα, αλλά δεν με έπεισε δε.

δεν ξέρω ρε γμτ, αλλά δεν με πείθει να μεταβώ απο το 3GS...

Dragonpaul
09-10-2010, 11:49
εχμ, εμένα ρε γμτ, γιατί δεν με έχει πείσει, για μεταφορά απο iphone 3GS;;;

το έχω λιώσει εκτενώς, όταν το είχα στα χέρια μου (για το 4 λέω), κοίταξα και τέσταρα ότι ήθελα.

ε, δεν με έπεισε.

πολύ καλό μεν, αυτό που λέει - αυτό κάνει, ούτε περισσότερα - ούτε λιγότερα, αλλά δεν με έπεισε δε.

δεν ξέρω ρε γμτ, αλλά δεν με πείθει να μεταβώ απο το 3GS...

Λευτέρη, όπως έχω πει παλαιότερα, είναι μεγαλύτερο βήμα να πας απο 3G (που είχα εγω) σε iPhone 4, παρά απο 3GS (εννοείται αυτο). Εγώ, ας πούμε, δε δικαιολογούσα τη μετάβαση απο 3G σε 3GS. Oι διάφορες τους ήταν μικρές. Όμως, οι διάφορες απο 3GS σε 4 είναι μεγαλύτερες. Και μόνο η οθόνη φτάνει πιστεύω. Φαντασου πως χθες, μετα απο ολιγόωρη ενασχόληση με το 4, μόλις έβλεπα την οθόνη του παλιού, νόμιζα πως έβλεπα pixels. Και μου συνέβη και με τους υπολογιστές μου αυτο. Περιμένω να δω και το νέο iPad με retina display. Θα τα σπάει!!!!

Lefteris_X
09-10-2010, 12:37
οκ, το δέχομαι, περί 3G προς 4.

Αλλά κάτι ακόμα: γιατί έχετε κολλήσει οι περισσότεροι με την μαρκετινιά ονομασία "retina display";;;; αφού είναι κατ ουσίαν ένα πάνελ τύπου IPS.

Και το iPad ήδη έχει IPS πάνελ. Δεν χρειάζεται κάποιος να περιμένει το iPad 2, αν το περιμένει μόνο και μόνο λόγω οθόνης...άλλωστε θα βγεί και μικρότερη έκδοση στις 7 ίντσες...

εκτός πια και αν έχω αποσυντονιστεί τόσο πολύ λόγω απο το πρωινό hangover...οπότε αγνοήστε το παραπάνω σχόλιο.

ps4
09-10-2010, 13:23
Εσυ να κατσεις με το 3gs. :)

Ειπαμε αυτη η μεταβαση, δεν...

Αλλα οσοι εχουν 3g και δεν το εχουν πεταξει απο το παραθυρο ή δεν εχουν παρει ακομα το 4 ειναι ηρωες.

:)

Dragonpaul
09-10-2010, 14:07
Εσυ να κατσεις με το 3gs. :)

Ειπαμε αυτη η μεταβαση, δεν...

Αλλα οσοι εχουν 3g και δεν το εχουν πεταξει απο το παραθυρο ή δεν εχουν παρει ακομα το 4 ειναι ηρωες.

:)

Κοιτα... Ναι μεν, αλλά... Με την τελευταία αναβάθμιση, η λειτουργία του 3G μου είχε εξομαλυνθει αρκετά. Δεν ήταν δυσχρηστο.

ps4
09-10-2010, 14:26
Εμενα τιποτα. Η κατασταση ενα κλικ καλυτερη. Δεν αρκει για να το κρατησω. Χελωνα με εξατμιση aftermarket μεν, χελωνα δε. :)

Dragonpaul
09-10-2010, 14:28
^^ Then go for it!!!! :d055:

Dragonpaul
10-10-2010, 19:52
Εχω προβλημα στο να περασω ηχους κλησης στο iPhone 4 απο το audico.net
Ξερει κανεις αν εχεις αλλαξει κατι με αυτο το site?

litanies
10-10-2010, 20:12
τελευταία φορά πέρασα από το εν λόγω site ήχο κλήσης πριν μια εβδομάδα χωρίς κάποιο πρόβλημα, ελπίζω να αναφέρεσαι γι'αυτο: http://audiko.net/ μιας και εσύ έχεις γράψει audico.net

Dragonpaul
10-10-2010, 20:17
Ναι, γι' αυτο λεω. Δεν ξερω... Δεν περνα τους ηχους.

Thnx, παντως.

litanies
10-10-2010, 20:20
για την ακρίβεια Παύλο, πέρασα και δικό μου τραγούδι και το έκοψα εκεί που ήθελα, εσένα σε ποιο στάδιο, δεν δουλεύει σωστά?

Dragonpaul
10-10-2010, 20:59
για την ακρίβεια Παύλο, πέρασα και δικό μου τραγούδι και το έκοψα εκεί που ήθελα, εσένα σε ποιο στάδιο, δεν δουλεύει σωστά?

Κοιτα... Παιζει ο ηχος απο το site και μολις φανει στο iTunes, το συρω στο iPhone για να περασει και δε γινεται τιποτα. Ουσιαστικα δε δουλευει το τελευταιο σταδιο.

litanies
10-10-2010, 21:21
δηλαδή στο itunes, στο section με τα ringtones, εκεί δεν το ακούς? γίνετε sync με το iphone?

Dragonpaul
10-10-2010, 22:04
δηλαδή στο itunes, στο section με τα ringtones, εκεί δεν το ακούς? γίνετε sync με το iphone?

Οταν παω να το κανω drag n' drop για να περασει στο iPhone, το σηματακι παραμενει απαγορευτικο και δε γινεται "+". Αρα, δεν περναει.

Quaro
11-10-2010, 17:38
δεν ήξερα που να το βάλω, αλλά επειδή εδώ πέρα κάνουμε συνέχεια την κουβέντα mac vs PC θα το βάλω εδώ :P

http://img7.imageshack.us/img7/9333/yroqc.jpg

markos69
12-10-2010, 01:17
re pedes tha vgi kenourio iphone to 11? eleos

jimbour
12-10-2010, 01:24
re pedes tha vgi kenourio iphone to 11? eleos

το 11; αυτο ειναι το μόνο σιγουρο

Lefteris_X
12-10-2010, 09:39
τι έλεος;

2007-8-9-10...έχουμε δει να έχουν βγεί 4 διαφορετικά μοντέλα iphone.

γιατί έλεος συγκεκριμένα για το 2011;

Θυμάται κανείς τη Nokia (πριν φάει οικονομικώς το "κοκομπλόκο" το 2007-8) που έβγαζε συσκευές με το τσουβάλι; Τα ίδια και η HTC; Μήπως τα ίδια και η LG;

Μια χαρά, καλά θα κάνει η Apple να βγάλει πχ. iPhone 5 ή όπως αλλιώς το ονομάσει...

Έτσι κι αλλιώς οι φήμες κάνουν λόγο, για ένα iPad στις 7 ίντσες (κατά πάσα πιθανότητα, τεχνικά θα είναι το τωρινό iPad), για ένα iPad 2 (με άλλα τεχνικά μέρη, μάλλον χωρίς τον A4 επεξεργαστή, οψόμεθα περί τούτου) και τέλος για το νέο iPhone Χ (όπου Χ = 4S ή 5 ).

markos69
12-10-2010, 12:40
e to kerato mou ti vlakia ine afti tora mas mamisane , den tha aksizi pleon na agorazis to kenourio afou kseris tha vgi allo meta apo ligous mines , pou ine to customer satisfaction after sales

muku
12-10-2010, 13:18
Μα δεν το έκαναν τώρα, από τότε που βγήκε το πρώτο iphone έτσι κάνουν. Και γενικά δεν είναι μόνο με τα iphones. Είτε πάρεις οποιοδήποτε smartphone είτε υπολογιστή μετά από 1 χρόνο θα έχει ξεπεραστεί αρκετά από τα νέα αντίστοιχα προϊόντα.

Lefteris_X
12-10-2010, 13:24
αυτά είναι γνωστά για την αγορά εδώ και 15 χρόνια (της κινητής τηλεφωνίας).

Δεν καταλαβαίνω όμως, γιατί αρκετοί χρήστες νομίζουν ότι τώρα γίνονται...λες και μόλις (οι χρήστες) ανακάλυψαν το γεγονός....έτσι ήταν, έτσι είναι και έτσι (μάλλον) θα είναι.

Πάμε παρακάτω...

criter
12-10-2010, 13:37
Καλα καθε χρονο θα βγαινει καινουργιο iPhone ok αλλα το iPad γιατι να το μικρυνουν στις 7 ιντσες; Καλυτερα να βγαλουν ενα μικροτερο iPhone.

Lefteris_X
12-10-2010, 17:13
Καλα καθε χρονο θα βγαινει καινουργιο iPhone ok αλλα το iPad γιατι να το μικρυνουν στις 7 ιντσες; Καλυτερα να βγαλουν ενα μικροτερο iPhone.


εικάζω (καθότι μόνο αυτό μπορώ να κάνω, δεν εργάζομαι μέσα στην Apple :D) ότι υπάρχουν οι εξής λόγοι (χωρίς σειρά προτεραιότητας):

- γιατί έτσι το καλοκαίρι ή το πολύ το Φθινόπωρο 2011 (σε κάποιες αγορές έως Χmas 2011) θα έχει δύο tablet στην αγορά, το iPad "Small" 7" και το iPad 2 άγνωστων ακόμα ιντσών (ενδέχεται ίδιες - ίσως - ελαφρώς αυξημένες).

- γιατί έτσι θα έχει και εκείνη (η Apple) μια πρόταση ταμπλέτας στη κατηγορία -που οι άλλες εταιρείες με τις συσκευές τους "δημιούργησαν"- των 7 ιντσών.

spiderpo
31-10-2010, 11:48
Καλά θα κάνει να βγάλει καινούργιο iPhone προς τα μέσα του 2011 γιατί το 4 ήταν σκέτη αποτυχία για τα λεφτά του.

jimbour
31-10-2010, 13:27
Καλά θα κάνει να βγάλει καινούργιο iPhone προς τα μέσα του 2011 γιατί το 4 ήταν σκέτη αποτυχία για τα λεφτά του.

όσο έκανε το 3gs οταν κυκλοφόρησε έκανε και φυσικά είναι πολυ καλύτερο απο αυτο, αν σκεφτεις ειχε τον Α4, μεγαλύτερη ram, camera 5mp και videorecording 720p.
Θες value for money κοιτα καλύτερα σε κανα android. To iphone σε τετοια πάντα θα κινείται λεφτα και δυνατότητες.

STI_GR
02-11-2010, 15:16
ρε παιδια το iphone μου παρουσιασε ενα προβλημα.
ενω αλλαξε την ωρα μονο του κανονικα το ξυπνητηρι χτυπα με την παλια ωρα!!!:bang: για να το βαλω να χτυπησει την ωρα που θελω πρεπει να το βαλω μια ωρα νωριτερα. ξερει κανεις τπτ?

Valkyre
02-11-2010, 15:43
^^ Φιλε STI το εχω κι εγω και παρα πολλοι ακομα αυτο το προβλημα και δημιουργηθηκε τωρα με την αλλαγη της ωρας. Η λυση (προσωρινα μεχρι να ερθει το fix απο την apple) ειναι η εξης:

στις ρυθμισεις της ειδοποιησης (ξυπνητηρι δηλαδη) θα πρεπει για να χτυπαει σωστα το ξυπνητηρι ειτε να εχεις ρυθμισμενη την επαναληψη στην επιλογη "καθε μερα" (αλλαγες>επαναληψη>επιλεγεις ολες τις μερες) , ειτε να την εχεις ρυθμισμενη στην επιλογη "ποτε" (αλλαγες>επαναληψη>δεν επιλεγεις καμμια μερα)

Προσωπικα το εχω στην επιλογη καθε μερα και δουλευει σωστα.

Απαραδεκτο bug παντως αυτο, αν ειναι δυνατον χθες παραλιγο να αργησω μια ωρα στη δουλεια...

Ελπιζω να βοηθησα.

STI_GR
02-11-2010, 16:18
για το καμια μερα θα πρεπει να το ρυθμιζω καθε φορα ομως ετσι?{δυσκολα}
για το καθε μερα θα το ξεχασω την κυριακη και θα το σπασω το τηλεφωνο αν με ξυπνησει.....
προς το παρων το αφηνω οπως ειναι για τις 6 μερες και το βαζω μια ωρα νωριτερα...



ευχαριστω για την βοηθεια

STI_GR
03-11-2010, 16:33
http://gr-underground.blogspot.com/2010/11/iphone-5-mac-on-air.html

χαχαχα δεν κοιτανε να φτιαξουν τα ξυπνητηρια θελουν και απομακρυσμενη βοηθεια....

Valkyre
11-11-2010, 11:04
Zombie Smash! Ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ παιχνιδι τυπου castle defense αλλα με πολλες ξεχωριστες προσθηκες gameplay εξω απο τα συνηθισμενα στο ειδος! Ειναι πολυ πιο interactive με παρα πολλες επιλογες και οπλα, αναβαθμισεις, εξαιρετικο animation και ragdoll physics, απιθανα γραφικα και κυριολεκτικα ΤΕΛΕΙΟ art design! Απο τα μενου μεχρι τον σχεδιασμο των χαρακτηρων ολα ειναι υποδειγματικα στο παιχνιδι.

Πολλες ωρες διασκεδασης και πολυ εθιστικο game το συνιστω ανεπιφυλακτα παρολο που ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του (1.59 ευρω) το αξιζει!

YouTube - Zombie SMASH!! (HD!) iPhone/Touch!

Ixor24
11-11-2010, 12:19
παιδια μου χαλασε το ενα ακουστικο απο τα ακουστικα του τηλεφωνου και σκέφτομαι να παρω αλλα. Ποια προτείνετε το μαμα apple ή καποιο aftermarket?

Dragonpaul
14-11-2010, 15:12
ΜΟΝΟ για σημερα, το Naughty Bear στο Apple Store ΔΩΡΕΑΝ!

el3ctronick
15-11-2010, 03:39
Καλά θα κάνει να βγάλει καινούργιο iPhone προς τα μέσα του 2011 γιατί το 4 ήταν σκέτη αποτυχία για τα λεφτά του.

δεν καταλαβαινω τι εννοεις αποτυχια? οτι εκανε το iphone 3gs το κανει και το 4 πολυ καλυτερα.. το 4 ηταν ουσιαστικη αναβαθμιση απο το προηγουμενο. αλλο iphone δεν προκειται να βγει επειδη πιστευεις οτι ηταν πατατα....τα νουμερα των πωλησεων της apple αλλα τους λενε..δεν εχουν κανενα λογο να το αλλαξουν αυτη τη στιγμη...

Valkyre
20-11-2010, 14:49
Παθετε την πλακα της ζωης σας... το πρωτο παιχνιδι με γραφικα που θαρρεις πως ειναι απο κονσολα νεας γενιας μολις κυκλοφορησε στο appstore με κοτσος 1μιση ευρω. 750ΜΒ μεγεθος και το μελλον ειναι εδω... hardcore παιχνιδια no-no σε κινητο? Οταν ειναι τοσο καλα yes-yes...

ID Rage HD ειναι το παιχνιδι και ολοι ξερετε απο ποιον δημιουργηθηκε.

Περιμενουμε με αγωνια και το παιχνιδι της Epic :D :D

Dragonpaul
20-11-2010, 20:51
^^ Ενταξει, εχω παθει πλακα τωρα. Υπαρχει αυτο το πραγμα?

Αναρωτιεμαι αν ενα τοσο μικρο αντικειμενο σα το iPhone μπορει να αποδωσει γραφικα επιπεδου PS3/X360, οι κονσολες επομενης γενιας που θα φτασουν?????

Μια ερωτηση μονο. Δεν επαιξα πολυ βεβαια, αλλα δεν μπορει να αλλαξει το mode που προχωρα μονος του ο χαρακτηρας? Δηλαδη να ειναι δυνατον να τον κινεις εσυ οπου και οποτε θελεις.

spiderpo
20-11-2010, 21:06
Αξίζει να το αφήσω να κατεβαίνει τόση ώρα;

Dragonpaul
20-11-2010, 21:23
Αξίζει να το αφήσω να κατεβαίνει τόση ώρα;

Μην το συζητας, καν!!!!!!

spiderpo
20-11-2010, 22:13
Αν δεν σας ενδιαφέρει η αξία είναι πολύ καλή η εφαρμογή "Tesla" (1.99 δολλάρια). Δεν είναι παιχνίδι αλλά πραγματικά αξίζει. Επίσης καλό είναι και το "Angry Birds"

spiderpo
20-11-2010, 22:15
παιδια μου χαλασε το ενα ακουστικο απο τα ακουστικα του τηλεφωνου και σκέφτομαι να παρω αλλα. Ποια προτείνετε το μαμα apple ή καποιο aftermarket?

Για μένα μόνο τα μαμίσια αξίζουν και συγκεκριμένα αυτά με το μικρόφωνο. Υπολόγισε κανά 30€ κάνουν

jimbour
21-11-2010, 15:38
^^ Ενταξει, εχω παθει πλακα τωρα. Υπαρχει αυτο το πραγμα?

Αναρωτιεμαι αν ενα τοσο μικρο αντικειμενο σα το iPhone μπορει να αποδωσει γραφικα επιπεδου PS3/X360, οι κονσολες επομενης γενιας που θα φτασουν?????

Μια ερωτηση μονο. Δεν επαιξα πολυ βεβαια, αλλα δεν μπορει να αλλαξει το mode που προχωρα μονος του ο χαρακτηρας? Δηλαδη να ειναι δυνατον να τον κινεις εσυ οπου και οποτε θελεις.

Δεν γίνεται γιατι είναι Rail Shooter και οχι κλασικό FPS.
Oσο για τα γραφικά περιμένω να ενθουσιαστω με την Unreal 3 οποτε κρατάω για εκει τα WOW

Dragonpaul
21-11-2010, 16:16
Α, δεν το ήξερα πως είναι rail.
Κάτσε, δηλαδη ειδες αυτα τα γραφικά και δεν ενθουσιαστηκες;

spiderpo
21-11-2010, 17:24
Α, δεν το ήξερα πως είναι rail.
Κάτσε, δηλαδη ειδες αυτα τα γραφικά και δεν ενθουσιαστηκες;

Εγώ το κατέβασα και πράγματι από γραφικά ήταν καλό αλλά δεν έχει και καλό story το παιχνίδι. Απλα προχωράς και σκοτώνεις ζόμπι. Κάποια στιγμή το ψιλοβαριέσαι.

STI_GR
22-11-2010, 13:09
για δευτερη φορα μου παρουσιαζεται ενα προβλημα.
καποια εφαρμογη πρεπει να μενει ανοικτη και το iphone εξαντλει την μπαταρια του και ειναι παρα πολυ ζεστο....

Valkyre
22-11-2010, 13:42
σαφως και η θnreal 3 απο την epic ειναι ακομα πιο εντυπωσιακη. Επισης το Rage για τοτ ηλεφωνο ειναι σχεδιασμενο για μικρες δοσεις gaming και γι αυτο η ιστορια παει περιπατο. Μπορει να ειναι rail αλλα εισαι ελευθερος να κινεις εσυ την καμερα και ειναι αρκετα διαδραστικο με διαφορους τροπους. Για εμενα ειναι μια πολυ καλη κινηση με αρκετο χαβαλε. :)

Dragonpaul
24-11-2010, 21:24
Παιδια, παρακαλω, αν μπορει καποιος, ας με βοηθησει με ενα θεμα που εχω.
Λοιπον, οταν γραφω μηνυματα, το iPhone, για να βοηθησει προφανως, εμφανιζει λεξεις που εχω ξαναχρησιμοποιησει, ή που βρίσκει αποθηκευμενες καπου στο κινητο. Πχ, αν θελω να γραψω το ονομα "Αναστασία", επειδη στις επαφες μου το εχω γραμμενο με κεφαλαια, "προβλεπει" τη λεξη επισης με κεφαλαια. Το ιδιο και με τη λεξη "Σπιτι". Αυτο ειναι ενοχλητικο, γιατι αν γραφεις γρηγορα μηνυματα σου εμφανιζει μια λεξη με κεφαλαια και πρεπει να τη σβηνω μετα.
Επισης, αν εχω ξεκινησει καποιο μηνυμα με την λεξη "Αλλα" για παραδειγμα, οταν την ξαναχρησιμοποιησω σε αλλο μηνυμα την "προβλεπει" με κεφαλαιο στη μεση μια προτασης, μονο και μονο επειδη τη εγραψα καποτε με καφαλαιο. Πχ, "Ειμαι ετοιμος να βγω, Αλλα πρωτα θα φαω κατι".
Γνωριζει καποιος πως μπορω να διαγραψω τετοιου ειδους προβλεψεις?

NIKOS
25-11-2010, 01:52
paidia sos! paw na kanw to update k mou leei pws exw agorasei apps pou den ta exw perasei sto library! prospathw na dw ti ftaiei!! ksereis kaneis tpt?

Valkyre
25-11-2010, 11:18
Παιδια, παρακαλω, αν μπορει καποιος, ας με βοηθησει με ενα θεμα που εχω.
Λοιπον, οταν γραφω μηνυματα, το iPhone, για να βοηθησει προφανως, εμφανιζει λεξεις που εχω ξαναχρησιμοποιησει, ή που βρίσκει αποθηκευμενες καπου στο κινητο. Πχ, αν θελω να γραψω το ονομα "Αναστασία", επειδη στις επαφες μου το εχω γραμμενο με κεφαλαια, "προβλεπει" τη λεξη επισης με κεφαλαια. Το ιδιο και με τη λεξη "Σπιτι". Αυτο ειναι ενοχλητικο, γιατι αν γραφεις γρηγορα μηνυματα σου εμφανιζει μια λεξη με κεφαλαια και πρεπει να τη σβηνω μετα.
Επισης, αν εχω ξεκινησει καποιο μηνυμα με την λεξη "Αλλα" για παραδειγμα, οταν την ξαναχρησιμοποιησω σε αλλο μηνυμα την "προβλεπει" με κεφαλαιο στη μεση μια προτασης, μονο και μονο επειδη τη εγραψα καποτε με καφαλαιο. Πχ, "Ειμαι ετοιμος να βγω, Αλλα πρωτα θα φαω κατι".
Γνωριζει καποιος πως μπορω να διαγραψω τετοιου ειδους προβλεψεις?

Παυλο δυστυχως δεν ξερω ρε συ κι εγω την εχω αυτην την απορρια. Μερικες φορες το T9 ειναι οντως ηλιθιο... και αν γραφεις γρηγορα μηνυματα χωρις να παρατηρεις την οθονη βγαινουν κατι πραγματα οτι ναναι...εχω στειλει πολλα μηνυματα που πραγματικα μοιαζω λες και ειμαι μεθυσμενος...

μια φορα ηθελα να γραψω "κι εσυ μου λειπεις" (ελα δεν θελω αηδιες χαχα) και επειδη δεν εβαλα κενο καταλαθος εστειλα μηνυμα " κι εσυ Κυπρος" λολ

Μια αλλη φορα ηθελα να γραψω "οκ ντοκ" και τελικα εστειλα "οκ ντοκυμαντερ" χαχαχαχα

Ixor24
25-11-2010, 12:19
^^^^^ χαχαχα και Εσυ Κύπρος !!! πάντως για τα κεφάλαια που λέτε δεν υπάρχει πρόβλημα παιδιά γιατί νομίζω εμείς τα βλέπουμε μικρά αλλά τα στέλνει το τηλέφωνο κεφάλαια.

Dragonpaul
25-11-2010, 14:23
Παυλο δυστυχως δεν ξερω ρε συ κι εγω την εχω αυτην την απορρια. Μερικες φορες το T9 ειναι οντως ηλιθιο... και αν γραφεις γρηγορα μηνυματα χωρις να παρατηρεις την οθονη βγαινουν κατι πραγματα οτι ναναι...εχω στειλει πολλα μηνυματα που πραγματικα μοιαζω λες και ειμαι μεθυσμενος...

μια φορα ηθελα να γραψω "κι εσυ μου λειπεις" (ελα δεν θελω αηδιες χαχα) και επειδη δεν εβαλα κενο καταλαθος εστειλα μηνυμα " κι εσυ Κυπρος" λολ

Μια αλλη φορα ηθελα να γραψω "οκ ντοκ" και τελικα εστειλα "οκ ντοκυμαντερ" χαχαχαχα

Δημητρη, ελιωσαααα!!!!!!!! Χα χα χα.... LOLOLOLOLOLOL!!!!!!!
Aυτο με το ντοκυμαντερ το εχει βγαλει και σε 'μενα νομιζω.
Παντως πρεπει να βρουμε πως διορθωνεται το προβλημα που περιγραφω πιο πανω. Νυσαφι πια.


πάντως για τα κεφάλαια που λέτε δεν υπάρχει πρόβλημα παιδιά γιατί νομίζω εμείς τα βλέπουμε μικρά αλλά τα στέλνει το τηλέφωνο κεφάλαια.

Δεν ισχυει σε ολα τα τηλεφωνα αυτο. Καποια λαμβανουν τα μηνυματα κανονικα. Μη σου πω τα περισσοτερα.

jimbour
25-11-2010, 14:29
τόσο καλο ειναι αυτο με τις προβλεψεις των λέξεων; οποτε παιρνω iphone η μετα απο restore είναι το πρωτο που βγάζω γιατι μου την δινει τρομερα..

Ixor24
25-11-2010, 14:30
ναι το ξέρω αυτό ( ότι δεν πιάνει σε ολα) πρέπει να φτιάξουν κάτι σαν λεξικό, που να προσθετεις και να αφαιρεις λέξεις

Valkyre
25-11-2010, 14:33
@ jimbour

Κοιτα κι εγω το ιδιο εκανα αλλα η αληθεια ειναι οτι αν τα βαλω στην ζυγαρια, πολυ περισσοτερες φορες με εχει διορθωσει/προβλεψει παρα μου εχει βγαλει βλακειες. Οποτε γι αυτον τον λογο το κραταω ενεργοποιημενο, παρολο που καποιες φορες κανει τα δικα του :)

tasioskis
25-11-2010, 14:52
ρε αιδες αν θελω να σβησω μια συγκεκριμενη κληση απο το κινητο πως το κανω??

Dragonpaul
25-11-2010, 16:16
ρε αιδες αν θελω να σβησω μια συγκεκριμενη κληση απο το κινητο πως το κανω??

Πολλα θες! Εδω το iPhone κάνει παπάδες, θες να σου σβήνει και ξεχωριστές κλήσεις; Μήπως θες και flash ή B'tooth?:c055gfe:
Τασε, δε γίνεται. Μόνο αν κατεβάσεις κάποια προγράμματα. Νομίζω ένα λέγεται Calld ή κάτι τέτοιο.

Valkyre
25-11-2010, 16:42
^^Την εχει λερωμενη την φωλια του ο μπαγασας γι αυτο τρεχει και δεν φτανει Παυλο! Δεν θα ξεφυγεις ευκολα απο την κοπελια οσο και να προσπαθεις Τασο! Μουαχαχαχα

spiderpo
25-11-2010, 17:54
δεν ξέρω πώς απενεργοποιείται αλλά θα δείτε ότι σας βγάζει τη λέξη με την οποία θα αντικατασταθεί το (κατά τα δεδομένα του κινητού) λάθος, αλλά αν του κάνετε κλικ (βασικά αν το ακουμπήσετε εννοώ αλλά δεν ξέρω ποιο ρήμα χρησιμοποιούμε :P) τότε φεύγει. Αν δεν πατήσετε ένα μικρό "Χ" που έχει τότε θα αντικαταστήσει σίγουρα τη λέξη σας.

(Καλά αυτό με το ντοκυμαντέρ ήταν κορυφαίο)

tasioskis
25-11-2010, 19:36
xaxaxaxa, δε παιζεστε, ασε θα δω τι θα κανω.... Δημητρη με τα διδυμα που περιμενω με το καλο, δεν με παιρνει να λερωσω την φωλια μου.χιχιχιχι

spiderpo
25-11-2010, 20:37
Έχετε κανένα καλό χριστουγεννιάτικο app να προτείνετε; Δε με νοιάζει free ή paid γιατί είναι jailbroken.

tasioskis
27-11-2010, 12:20
το τελευταιο καιρο ολο και πιο πολυ σκεφτομαι για j/b,οχι για ιδιαιτερο λογο, και ουτε για να μην πληρωνω εφαρμογες, αλλα ειμαι κυπρο και δεν δεχεται πιστωτικη απο κυπρο το apple store, και καταλαβαινετε, ειμαι ολο με χαζοfree εφαρμογουλες. Λοιπον εχω 3gs, με 4.0.2 ,τι μου προτεινετε?

spiderpo
27-11-2010, 13:44
το τελευταιο καιρο ολο και πιο πολυ σκεφτομαι για j/b,οχι για ιδιαιτερο λογο, και ουτε για να μην πληρωνω εφαρμογες, αλλα ειμαι κυπρο και δεν δεχεται πιστωτικη απο κυπρο το apple store, και καταλαβαινετε, ειμαι ολο με χαζοfree εφαρμογουλες. Λοιπον εχω 3gs, με 4.0.2 ,τι μου προτεινετε?

Κατεβάζεις το REDSNOW (http://wikee.iphwn.org/howto:rsbeta) και ακολουθείς τα βήματα που σου έχει. Θα κάνεις φυσικά install το cydia και εδώ θα βρεις τα βήματα (http://www.callingallgeeks.org/installous-iphone-cydia-application-from-hackulo-us/) για να κάνεις εγκατάσταση το installous στο οποίο έχει σπασμένες όλες τις εφαρμογές. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα στείλε πμ.

spiderpo
27-11-2010, 13:49
Γράψε λάθος στο προηγούμενο (νόμιζα είχες 3g). Μπες εδώ (http://www.redmondpie.com/jailbreak-iphone-3gs-4.0.2-ios-with-pwnagetool-custom-firmware-how-to-guide/) και ακολούθησε τα βήματα. Κάνε όμως αυτό με το installous γιατί είναι κορυφαίο.

tasioskis
27-11-2010, 15:10
ειναι για windows?

sorry κιολας, καποιος μου ειχε μιλησει για το jailbreakme.com , το μονο που κανω ηταν να βαλω στο σαφαρι το adress id , και το εκανε μονο του το κινητο...ετσι δεν ειναι?

spiderpo
27-11-2010, 16:45
ειναι για windows?

sorry κιολας, καποιος μου ειχε μιλησει για το jailbreakme.com , το μονο που κανω ηταν να βαλω στο σαφαρι το adress id , και το εκανε μονο του το κινητο...ετσι δεν ειναι?

Εγώ έχω iOS 4.1 να σου πω την αλήθεια και δεν ξέρω αν γίνεται στο 4.0.2 αυτό που λες.

tasioskis
27-11-2010, 17:46
lol 4.2.1 εχω

tasioskis
28-11-2010, 01:18
Ωχ παίδες δεν την παλεύω άλλο θέλω να κάνω jailbreak, έχω 4.2.1 , α!! Και το λάπτοπ μου είναι windows vista. Βοήθεια please.

jimbour
28-11-2010, 01:26
To iphonehellas εχει εναν πολυ καλο οδηγο.
http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/40385-redsn0w-096b4-jailbreak-ios-421/

βεβαια η 4.2.1 είναι καινούρια οπότε δεν ξέρεις ποσο stable θα είναι το jailbreak της.
Αν βιαζεσαι ο οδηγος απο πάνω είναι προς στιγμη ο μόνος τρόπος. Ευκολο είναι, μην φοβάσαι απλα ακολουθας τα βήματα

tasioskis
28-11-2010, 01:51
Έχω δοκιμάσει με το redsnow, αλλα μου έχει σπάσει τα νεύρα, 5 φορές τα πάω καλα αλλ εκεί που παταω install Cyrus, επόμενο παει να ξανει το downloading, η οθόνη του κινητού δείχνει κανονικά ,download jailbreak, και μετα σταματά στη μέση το redsnow να δουλεύει.

jimbour
28-11-2010, 02:23
Πρέπει πρώτα να κανεις restore (δηλαδη να σβηστουν τα πάντα όλα απο το κινητο) και μετά κάνεις τι λέει ο οδηγος.
Επισης αλλος τρόπος ακόμα δεν υπάρχει, εβαλες και εσυ την 4.2.1 με το που βγηκε( αυτοι που κάνουν jb περιμένουν για jb πρώτα).
Η δοκιμάζεις πάλι το jb με redsnow ή περιμένεις για κανα άλλο τροπο( για την 4.1, είχαμε τρεις)

tasioskis
28-11-2010, 14:20
δεν ξερω αληθεια τι πρεπει να κανω, τα κανω ολα σωστα το μονο που καταλαβαινω οτι στο τελικο σταδιο το redsnow σταματα να δουλευει, η ο υπολογιστης μου εχει προβλημα η κατι αλλο γινεται.

spiderpo
28-11-2010, 15:11
το τελευταιο καιρο ολο και πιο πολυ σκεφτομαι για j/b,οχι για ιδιαιτερο λογο, και ουτε για να μην πληρωνω εφαρμογες, αλλα ειμαι κυπρο και δεν δεχεται πιστωτικη απο κυπρο το apple store, και καταλαβαινετε, ειμαι ολο με χαζοfree εφαρμογουλες. Λοιπον εχω 3gs, με 4.0.2 ,τι μου προτεινετε?


lol 4.2.1 εχω

Τελικά ποιο έχεις;

spiderpo
28-11-2010, 15:14
Λογικά πάντως όπως γίνεται custom upgrade και στο itunes και στο iphone θα μπορεί να γίνει και custom downgrade (θέλω να πιστεύω). Για δοκίμασε να βάλεις την 4.1 (Εκεί που γράφει update στη σελίδα των itunes πάτα shift+κλικ και επέλεξε την 4.1 που ήδη έχεις κατεβάσει.

tasioskis
02-12-2010, 18:27
εχω εναν εκτυπωτη που συνδεεται με wifi, μπορω να εκτυπωσω φωτος απο το iphone μου, και αν ναι πως? διοτι παταω απο το τηλ μου να βρει εκτυπωτες και δεν βρισκει, ενω απο τον υπολογηστη εκτυπωνω κανονικα μεσω δυκτιου.

Dragonpaul
02-12-2010, 23:20
Νεα, Χριστουγεννιάτικα, Angry Birds!!!!

spiderpo
09-12-2010, 16:50
Νεα, Χριστουγεννιάτικα, Angry Birds!!!!

Ναιιι πραγματικά είναι πολύ ωραία παιχνίδια όλα τα angry birds. Και τα halloween και τώρα τα χριστουγεννιάτικα!!

Ezio
15-12-2010, 15:39
Για να κατεβάσω εφαρμογές από το iphone4, πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ μέσω του ίντερνετ στο συμβόλαιο ή μπορώ και μέσω του wifi του κινητού;

litanies
15-12-2010, 15:42
και μέσω wifi

Ezio
16-12-2010, 21:43
Θέλω να κατεβάσω το angry birds lite, που είναι δωρεάν, αλλά δεν με αφήνει να το κατεβάσω αν δεν δώσω τα στοιχεία μου και τα στοιχεία της κάρτας μου. Τι θα κάνω για να το κατεβάσω χωρίς να δώσω κανένα στοιχείο;

jimbour
16-12-2010, 22:18
Θέλω να κατεβάσω το angry birds lite, που είναι δωρεάν, αλλά δεν με αφήνει να το κατεβάσω αν δεν δώσω τα στοιχεία μου και τα στοιχεία της κάρτας μου. Τι θα κάνω για να το κατεβάσω χωρίς να δώσω κανένα στοιχείο;

κανεις ενα account ακολουθωντας αυτα τα βηματα..
http://support.apple.com/kb/ht2534
^^

Ezio
16-12-2010, 23:02
κανεις ενα account ακολουθωντας αυτα τα βηματα..
http://support.apple.com/kb/ht2534
^^

Στο link λέει ότι μπορώ να βάλω none στο payment method. Όμως, είτε βάλω ως χώρα την Ελλάδα είτε την ΗΠΑ, το none δεν υπάρχει.

jimbour
16-12-2010, 23:08
εκανες αυτο που λεει πιο πριν?
να διαλεξεις να κατεβασεις καποιο free app πρωτα.. αμα κανεις οπως ειναι τα βηματα θα τα καταφερεις.
Πριν 2 μηνες που εκανα αλλο account γινόταν αυτο και λογικα και ακομα..

Ezio
16-12-2010, 23:52
εκανες αυτο που λεει πιο πριν?
να διαλεξεις να κατεβασεις καποιο free app πρωτα.. αμα κανεις οπως ειναι τα βηματα θα τα καταφερεις.
Πριν 2 μηνες που εκανα αλλο account γινόταν αυτο και λογικα και ακομα..

Τα free games είναι free app; Αυτό που σου λέω μου το λέει όταν θέλω να κατεβάσω δωρεάν παιχνίδι.

jimbour
17-12-2010, 00:06
εχεις κάνει ετσι και αλλιως store account? εχεις δηλαδη κανονικα account και κατεβαζεις free apps?

Ezio
17-12-2010, 00:14
εχεις κάνει ετσι και αλλιως store account? εχεις δηλαδη κανονικα account και κατεβαζεις free apps?

Account έχω. Όταν όμως θέλω να κατεβάσω κάτι, πρέπει να κάνω review τον λογαριασμό.

Dragonpaul
02-01-2011, 20:42
iPhone alarms hit by New Year glitch

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/50639000/jpg/_50639031_010802838-1.jpg Setting New Year single alarms was to no avail
A glitch on Apple's iPhone has stopped its built-in alarm clock going off, leaving many people oversleeping on the first two days of the New Year.
Angry bloggers and tweeters complained that they had been late for work, and were risking missing planes and trains.
Apple has acknowledged the problem and says it will be fixed by 3 January.
The reason has not been given but the glitch appears to affect single alarm settings on the iPhone 4 and earlier models with software updates.
Continue reading the main story (http://www.bbc.co.uk/news/technology-12104890#story_continues_1) “Start Quote

According to the company, the problem will resolve itself on 3 January, but that is two days late for many people”
End Quote Jonathan Fildes BBC Technology reporter

iPhone glitch: Your comments (http://www.bbc.co.uk/news/technology-12104930)


A similar problem hit the iPhone alarm when the clocks went back in November, again causing many users to be late for work or for transport arrangements.
"We're aware of an issue related to non-repeating alarms set for January 1 or 2," Apple spokeswoman Natalie Harrison said in a statement quoted by Macworld.
"Customers can set recurring alarms for those dates and all alarms will work properly beginning January 3."
'Two days too late'
BBC Technology reporter Jonathan Fildes says the problem is embarrassing for Apple, not only because of previous problems that came to light when the clocks changed, but because the company prides itself on the simplicity of use of its products.
This seems like another simple error, but it cannot afford to have too many before its reputation becomes tarnished, he says.

(http://www.bbc.co.uk/news/technology-12104890#play)

Technology expert Rory Reid: "It's a very embarrassing, very unfortunate glitch for Apple"

Apple failed to patch the problem last time - meaning the same alarm bug was reported around the world when the clocks changed in different regions, our reporter says.
Apple should have learnt from that example and seen this one coming, he adds. According to the company, the problem will resolve itself on 3 January, but that is two days late for many people.
More than 1.7m people around the world had bought iPhone 4 handsets by June 2010, in what was the company's most successful product launch.


http://www.bbc.co.uk/news/technology-12104890

Valkyre
03-01-2011, 13:51
Dungeon Hunter 2, Diablo style παιχνιδι το οποιο με εχει κανει να κολλησω απιστευτα!!

spiderpo
04-01-2011, 00:46
Account έχω. Όταν όμως θέλω να κατεβάσω κάτι, πρέπει να κάνω review τον λογαριασμό.

Αν θες στείλε μου πμ να σου δώσω mail και κωδικό για το δικό μου λογαριασμό (έτσι και αλλιώς δεν του έχω βάλει λεφτά)

Μάγκες ένα σας λέω... Football Manager 2011

mania
11-01-2011, 16:18
uncharted ??? iphone!lol! ????? rippoff!
YouTube - Shadow Guardian - iPhone/iPad - Launch Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=50pNU2EFN_o)

?? ??? ???? ??????????? ??? ?? 2? Broken sword remastered ??? appstore.?? ????? ???? ?? ???????? ???????? ??? ???? ??? iphone ????? ????.?????? ???????? ??? ???????? ??????? ?? ?????? ???????.??????? ?? 2 ????? broken sword ????????? ????????? ????? ??? ??????.?? ???????? ?????? ????? ? ?????????? ????,??????? ????(??? ?????? ??? ? ???? ??? ???? ????????) ??? ?????? ??? ????.
Gameplay ??? ?? 2? ??? iphone.
YouTube - Broken Sword 2 Remastered iPhone Gameplay (http://www.youtube.com/watch?v=OV7MoItOYis)
________
LaCremo (http://www.girlcamfriend.com/cam/LaCremo/)

Valkyre
11-01-2011, 16:37
SaveAll

Κατεβαστε το... ειναι free και επιτρεπει να κανεις download οποιοδηποτε βιντεο απο youtube και αλλα παρομοια sites. (Ναι Νικο -αν και δεν νομιζω να βλεπεις αυτο τo thread- δουλευει και με το youporn!)

Δουλευει αψογα αν και εχει μερικα μικρα bugs. Πολυ καλη φαση!

Dragonpaul
11-01-2011, 17:12
SaveAll

Κατεβαστε το... ειναι free και επιτρεπει να κανεις download οποιοδηποτε βιντεο απο youtube και αλλα παρομοια sites. (Ναι Νικο -αν και δεν νομιζω να βλεπεις αυτο τo thread- δουλευει και με το youporn!)

Δουλευει αψογα αν και εχει μερικα μικρα bugs. Πολυ καλη φαση!

Whoohooooo!!!!!!!:a023:

Dragonpaul
11-01-2011, 22:00
Δημητρη, ηθελα να σε ρωτησω αν τα βιντεο που σωζεις, μπορεις να τα δεις μονο μεσω του ιδιου προγραμματος.

Valkyre
11-01-2011, 22:04
Nαι μονο μεσα απο το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα δεν διαφερει σε κατι απο τον κανονικο player.

Dragonpaul
11-01-2011, 22:08
Nαι μονο μεσα απο το συγκεκριμενο προγραμμα αλλα δεν διαφερει σε κατι απο τον κανονικο player.

Νομιζω πως τα παιζει σε μικροτερο πλαισιο.

Valkyre
11-01-2011, 22:14
Aν απενεργοποιησεις τις διαφημισεις το παιζει κανονικα. Επισης μην ξεχνας να πατας 2 φορες γρηγορα ωστε να σου κανει μια μικρη μεγενθυνση (οπως κανεις με τα βιντεο του youtube)

Dragonpaul
11-01-2011, 22:16
Aν απενεργοποιησεις τις διαφημισεις το παιζει κανονικα. Επισης μην ξεχνας να πατας 2 φορες γρηγορα ωστε να σου κανει μια μικρη μεγενθυνση (οπως κανεις με τα βιντεο του youtube)

A, thnx! Δεν ηξερα πως μπορεις να απενεργοποιησεις τις διαφημισεις. :d055:

Valkyre
12-01-2011, 11:03
^^ Tελικα λαθος εκανα Παυλο, πρεπει να αγορασεις την φουλ εκδοση για να μην εμφανιζονται οι διαφημισεις. Εμφανιζονται random παντως υπαρχουν αρκετες φορες που δεν εμφανιζονται καθολου και γι αυτο εγω νομιζα οτι καπως απενεργοποιουνται. Το προγραμμα αξιζει με χιλια παντως και ισως να παρω και την φουλ εκδοση γιατι λεει οτι ουτε διαφημισεις εχει και μπορεις να παιξεις τα βιντεο απο το κανονικο.

Επισης in other news, κυκλοφορησε στο εξωτερικο σε αρκετες χωρες το official playstation app και εχει κανει θραυση. Σε εμας δυστυχως δεν εχει κυκλοφορησει ακομα οποτε αναμενουμε...

muku
12-01-2011, 13:37
^^ Σχετικά με το playstation app, ξέρουμε αν είναι free ή πληρώνουμε? Γιατί το έψαχνα στο android market και ούτε εκεί το βρήκα. Λογικά ίδια πολιτική τιμολόγησης θα έχει και στις 2 πλατφόρμες γι αυτό ρωτάω. Πάντως θα είναι λίγο μάπα να πληρώνουμε για να βλέπουμε τα trophies μας και δεν ξέρω τι άλλο, friendlist, μηνύματα κλπ. Στην τελική αυτές είναι υπηρεσίες που μας παρέχονται free στο psn.

Valkyre
12-01-2011, 13:40
^^ Εντελως free ειναι στο app store λογικα το ιδιο και για το android :)

H εφαρμογη θα ειναι κορυφαια οταν σε επερχομενο update -οπως εχουν πει- θα επιτρεπει την δημιουργια μηνυματων και αρκετες αλλες λειτουργιες. Ειναι καλη φαση να εισαι στη δουλεια και να βλεπεις ας πουμε οτι ο Vlad λουφαρει επειδη εχει αδεια και παιζει GT5. Και εσυ να εχεις την δυνατοτητα απο το γραφειο σου να του ριξεις ενα μπινελικι την ωρα που παιζει! :P :D

Dinos
12-01-2011, 13:55
ρε παιδια ξερουμε ποτε βγαινει το i phone 5 ??? κατι για καλοκαιρι ακουσα ισχυει ?

muku
12-01-2011, 14:20
^^ Εντελως free ειναι στο app store λογικα το ιδιο και για το android :)

H εφαρμογη θα ειναι κορυφαια οταν σε επερχομενο update -οπως εχουν πει- θα επιτρεπει την δημιουργια μηνυματων και αρκετες αλλες λειτουργιες. Ειναι καλη φαση να εισαι στη δουλεια και να βλεπεις ας πουμε οτι ο Vlad λουφαρει επειδη εχει αδεια και παιζει GT5. Και εσυ να εχεις την δυνατοτητα απο το γραφειο σου να του ριξεις ενα μπινελικι την ωρα που παιζει! :P :D

Οκ, μόλις το κατέβασα με πλάγιο τρόπο, την android έκδοση βέβαια. Μέχρι στιγμής δεν κάνεις πολλά. Μπορείς να κάνεις sign in και να δεις ποιοι είναι online και να κάνεις compare trophies. Μπορείς να διαβάσεις κάποια νέα και να δεις το playstation blog και μπορείς να δεις όλα τα games για ps3, ps2, psn και psp! Τουλάχιστον όσα έχουν κυκλοφορήσει Ευρώπη?, Αμερική? dunno, πάντως σίγουρα όχι τα γιαπωνέζικα. Περίεργο, έχει μια τεράστια λίστα, λέει browse all games και διαλέγεις κονσόλα και βλέπεις το κατεβατό. Από design πάντως είναι γαμάτο το app.

Valkyre
12-01-2011, 14:52
Μηπως ο πλαγιος τροπος ισχυει και για iphone...? Γιατι εχω δει και αλλα ατομα εδω απο ελλαδα που το εχουν κατεβασει και μαλιστα τσεκαρα δεν ειναι jailbreak... :S

jimbour
12-01-2011, 15:23
ε τοτε εχουν account και στο uk store..δεν είναι δύσκολο..

Valkyre
12-01-2011, 15:25
βαθια μεσανυχτα εχω....

jimbour
12-01-2011, 15:28
ε σιγα βρε...
Παντως αν δεν εχεις μαζι με το ελληνικο account και ενα αμερικανικό τοτε κακώς.. Ειναι χρήσιμο..

Valkyre
12-01-2011, 15:34
^^ Δεν εχω οπως καταλαβες αλλα αληθεια δεν χρειαζεται στοιχεια πιστωτικης για να ανοιξεις λογαριασμο?

jimbour
12-01-2011, 15:40
oχι , κάνεις αυτο http://www.howtogeek.com/howto/12936/create-an-itunes-account-without-a-credit-card/ ενω εχεις κάνει log out απο το ελληνικο σου account και εχεις επιλέξει το us απο τα stores.

Aπλα βάζεις μια αμερικανικη διευθυνση.. Βρισκεις ευκολα μια τυχαια με ενα google search.

Valkyre
19-01-2011, 12:21
Dead Space Gameplay απο το iphone...

YouTube - Dead Space: iPhone Gameplay
To gaming στο iphone εχει εκτοξευθει σε αλλο επιπεδο κυριολεκτικα... wow...απλα...

geoponos13
25-01-2011, 01:22
mia kalispera k apo emena,edw k ena mhna exw ginei katoxos enos 3gs me ekdosi 4.1 k den einai spasmeno.epidi k egw exw matra mesanyxta ti protinete na tou kanw jb aksizei?kai an tou kanw dld tha mporw na katevazw ola ta appl. dwrean akoma k ayta pou prepei na plhrwsw gia na ta katevasw?

STI_GR
28-01-2011, 14:29
μια παρακληση παιδια. εχω ενα προβλημα με τον λογαριασμο μου στο iphonehellas και δεν μπορω να μπω.
εαν εχει καποιος απο εδω λογαριασμο μπορει να ανοιξει ενα τοπικ εκ' μερους μου μπας και λυσω το προβλημα μου....
το προβλημα ειναι το εξης.
αρκετα συχνα το 3gs 32gb μου το οποιο ειναι χωρις jb moy adeiazei την μπαταρια απο φουλ γεματη μεσα σε 4 ωρες εχει κλεισει το τηλ και ζεματαει! εχω την εντυπωση οτι καποια εφαρμογη εξακολουθει και δουλευει. μολις καταλαβω την ραγδαια πτωση της μπαταριας κλεινω το τηλ αλλα και οταν το ανοιξω και μετα απο ωρα αρχιζει να ζεσταινεται και να τρωει την μπαταρια.
πειτε μια γνωμη πριν το πεταξω.....


ευχαριστω προκαταβολικα.

WolfRathmA
04-02-2011, 02:39
Δεν αντεξα. Απο σημερα ειμαι και εγω κάτοχος ενος iPad 32gb =D

Dragonpaul
04-02-2011, 08:53
Καλοριζικο εννοείται, αλλα γιατί τώρα, λίγο πριν ανακοινωθεί το 2;

Lefteris_X
04-02-2011, 09:58
βασικά αν ενδιαφέρεται κανείς, έχω γνωστό (που δεν ξέρει τι έχει οικονομικώς) που πουλάει το iPad 64GB/3G του.........στη μισή τιμή (και πιο κάτω).

απλά δεν το είχα αναφέρει γιατί θεωρώ overkill την αγορά ενός τέτοιου ακριβού gadget με την οικονομική κατάσταση της Ελλάδας.

το iPad 64GB / 3G είναι χρησιμοποιημένο για....5 λεπτά.

Όταν έχεις ατελείωτο χρήμα και είσαι άσχετος....αγοράζεις το iPad για να παίζεις "στοίχημα" και λοιπές τζογαρίες στο νετ.....το ανάβεις, τρώς "πακέτο" γιατί αυτές οι σελίδες θέλουν Flash, οπότε το σβήνεις το iPad και το ξαναβάζεις στο κουτί του.

και μετά παίρνεις τον Λευτέρη και του λες "πουλάω το iPad για 600 ευρώ"......στην πορεία το έριξε στα 550 και τώρα ίσως είναι στα 500 ευρώ...


τώρα τι να πω.........όποιος ενδιαφέρεται να μου πει....(χωρίς να γνωρίζω αν δεν το έχει πουλήσει ήδη)

WolfRathmA
05-02-2011, 05:48
Καλοριζικο εννοείται, αλλα γιατί τώρα, λίγο πριν ανακοινωθεί το 2;

Οπως ειπα δεν αντεξα =D χεχε...

Δε το εχω μετανιωσει καθολου παντως. Ας βγει το 2 και ας ερθει Ελλαδα και μετα βλεπουμε :c055gfe:
:a038:

Dragonpaul
09-02-2011, 19:52
Αυτή τη φορά από τη Wall Street Journal
http://www.gameover.gr/uploads/Image/Rumored%20iPad%202%20-thumb.jpg (http://www.gameover.gr/uploads/Image/Rumored%20iPad%202%20.jpg)Η εφημερίδα Wall Street Journal, υποστηρίζοντας ότι έχει πληροφορίες από άτομο μέσα από την Apple, αναφέρει τα στοιχεία που θα έχει το iPad 2. Η νέα "ταμπλέτα" της Apple θα είναι ελαφρύτερη, λεπτότερη, με διπύρηνο επεξεργαστή και διπλάσια RAM. Επίσης, θα διαθέτει έναν κατά πολύ ισχυρότερο επεξεργαστή γραφικών, εμπρόσθια και οπίσθια κάμερα, καθώς και μεγαλύτερη χωρητικότητα. Τέλος, σε αντίθεση με παλαιότερες φήμες, η Wall Street Journal επισημαίνει ότι, για να κρατήσει η εταιρία το κόστος στα ίδια περίπου επίπεδα με τα τωρινά μοντέλα, το iPad 2 δεν θα φέρει retina display και θα έχει την ίδια ανάλυση με τον προκάτοχό του.
Εμείς θα πρέπει να υπενθυμίσουμε ότι όλα τα παραπάνω δεν είναι τίποτα παραπάνω από φήμες, μιας και η Apple δεν έχει ανακοινώσει τίποτα για το iPad 2. Βέβαια, αν κρίνουμε από τα περασμένα χρόνια, θα πρέπει να περιμένουμε την επίσημη αποκάλυψη της συσκευής μέσα στο μήνα που διανύουμε.


http://www.gameover.gr/news/%CE%9D%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CF%86%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-iPad-2.14952.html


Aν ισχυει το bold, τοτε απο εμενα τρωει ενα μεγαλοπρεπεστατο "Χ" το iPad 2!!!!!!!! Eλεος δηλαδη!!!!!!!!!

Researcher
09-02-2011, 20:30
Εγώ το περιμένω πως κ πως! Το iPad 1 το έχω από τον 2ο μήνα κυκλοφορίας (είχα βάλει και φωτό εδώ) και πλέον το έχω βαρεθεί και σε αυτό φταίει το ότι είναι πολυ αργό σε σχέση με το iPhone 4.

Δεν τρέχω παιχνιδια, αλλά θέλω το springboard να τρέχει και οι εφαρμογές να εκτοξεύονται. Όλα τα νέα χαρακτηριστικά έπρεπε να υπάρχουν στο iPad 1, και η απουσία retina display είναι κολπακι της apple για να πάρεις το 3. Ποια σταθερή χαμηλή τιμή εννοεί πως θέλει να κρατήσει?......

Ποτέ δεν είδα το iPad σα παιχνιδομηχανη, όπως δε θα δω το ps phone που είδα σήμερα ως τηλέφωνο....

Dragonpaul
09-02-2011, 21:45
Sorry, αλλα θεωρώ EPIC FAIL να μην έχει retina display. Πριν λίγο έπαιζα με το ipad και μου φάνηκε χάλια η ανάλυση σε σχέση με το iPhone 4. Ε, όχι και να διατηρήσει την ίδια ανάλυση με το 1. Αν είναι δυνατόν.

Dragonpaul
11-02-2011, 21:04
Σε οσους αρεσε το NBA JAM, μην το σκεφτειτε και απλα αγοραστε το. Κανει 4 ευρω, αλλα ολη η εμπειρια του παλιου ειναι εκει!!!!!! Καταπληκτικο!!!!

mania
11-02-2011, 22:34
^^^
Το δοκιμασα σημερα και επαιξα πολλους αγωνες.Επειδη ειμαι τρελος fan του nba jam απο τα πρωτα παιχνιδια μεχρι και το πιο προσφατο στο ps3,προσωπικα στο iphone το θεωρω απογοητευτικο.

Καλο σαν παρουσιαση,γραφικα,επιλογες κτλ,αλλα ο χειρισμος απλα δεν παλευεται.Οχι οτι δεν κανανε καλη δουλεια οι δημιουργοι,αλλα ο χερισμος σε οθονη αφης ειναι πολυ δυσκολος να υλοποιηθει.Και μιλαω φυσικα για το turbo button το οποιο βολευει μονο σε χειριστηριο.Στο iphone απλα δεν γινεται αφου με ενα δαχτυλο πρεπει να πατας συνεχεια turbo+shoot η turbo+pass και αυτο ειναι σχεδον ακατορθωτο.

Αν παντως αρεσει το παιχνιδι σε καποιον,καλο ειναι να το δοκιμασει και στο ps3 (κλασεις ανωτερο)γιατι περασε ψιλοαπαρατηρητο,αλλα το παιχνιδι πραγματικα αξιζει.Το εχω λιωσει απιστευτες ωρες απο day1 και ακομα δεν το χω βαρεθει.

Dragonpaul
11-02-2011, 23:36
Κοιτα... Δε σου κρυβω πως στην αρχη και εμενα με δυσκολεψε ο χειρισμος. Αλλα μετα τον συνηθισα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Παντως, νομιζω πως οποιος κανει αγορα για το iPhone (και μιλω για οποιοδηποτε παιχνιδι), ειναι συνειδητοποιημενος και ξερει οτι εχει να κανει με touch χειρισμο.
Εγω το βρηκα καταπληκτικο.

Και κατι αλλο, ασχετα με το NBA JAM. Το οτι εχουμε φτασει να συγκρινουμε παιχνιδια μιας κινητης συσκευης με τις οικιακες συσκευες, παιδια, αυτο κατι σημαινει. Εχουμε φτασει σε αλλα επιπεδα.

mania
11-02-2011, 23:53
^^^
Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες,απλα τονιζω τον χειρισμο για καποιον που δεν το χει δοκιμασει και το σκεφτεται να το αγορασει.Ειναι ψιλοδυσκολο για μενα,γιατι το turbo δεν το αφηνω σχεδον ποτε!Δεν θα με χαλαγε κανα cheat με ατελειωτο turbo,μονιμως ενεργοποιημενο!
Στην συγκριση που λες για iphone και κονσολες,συμφωνω επισης.Τα παιχνιδια του iphone τελευταια εχουν ξεφυγει εντελως και πολλες φορες δεν εχουν και τιποτα να ζηλεψουν απο τις κονσολες.Απλα μερικα ειδη παιχνιδιων περιοριζονται λιγο στον χειρισμο τους οπως ειπα και πιο πανω.Μερικα ομως adventure kai puzzle,απλα δεν μπορουν να παιχτουν πουθενα καλυτερα απ το iphone.Ουτε σε χειριστηριο.

Razgriz
12-02-2011, 16:32
Ολα τα παιχνιδια του iphone 4 / ipod 4th εχουν εκτοξευθει σε αλλα επιπεδα απο τοτε που βγηκε το infinity blade με unleal engine, εκτος των φοβερων γραφικων οι developers χρησιμοποειουν με εξαιρετικο τροπο το gameplay που προσφερει μια touch only συσκευη.
Οσο για το Dead space το οποιο ειναι το τελευτεο μου αποχτημα στο κινητο ειναι κατι το μοναδικο, ειδικοτερα το γεγονος οτι σε βαζει σε ατμοσφαιρα dead space !! Φυσικα ειναι απαραιτητα ακουστικα και να εισαι σε σκοτεινο χωρο αλλιως χανει ολη τη ''μαγεια''

Researcher
12-02-2011, 20:20
Θέλω iPad 2 με Retina!!! Τέλος!

Lefteris_X
13-02-2011, 12:49
έχει κολλήσει όλος ο κόσμος την μαρκετινίτιδα της Apple. Retina display και Retina Display, ακούω συνεχώς (εκτός φόρουμ, σε διάφορα πηγαδάκια).

Λοιπόν, το "Retina Display" είναι μια ονομασία σκέτη. Τίποτα τεχνολογικό, τίποτα που να υποδηλώνει συγκεκριμένη τεχνολογία στο πάνελ της οθόνης. Μα απολύτως τίποτα. Υπεύθυνα το λέω.

Αυτό που βάπτισε "Retina" η Apple, είναι η ποιότητα που παράγεται όταν έχεις μια οθόνη που αποδίδει 300 κουκκίδες ανα ίντσα. Αυτό και τίποτα άλλο. Σε αγγλική διάλεκτο 300dpi (dots per inch). Σε ΤΟΣΟ μικρή οθόνη που έχει το iPhone 4, ήτοι 4 ιντσών το πολύ (συγχωρέστε που δεν θυμάμαι επακριβώς, το νόημα δεν είναι αν χάνω λίγο στο δεκαδικό αριθμό), όταν η πυκνότητα είναι στις 300 κουκκίδες ανά ίντσα, ο ανθρώπινος αμφιβληστροειδής (αγγλιστί Retina) δεν μπορεί να διακρίνει λεπτομέρειες, κυρίως τις όποιες ατέλειες. Για αυτό και η ποιότητα της οθόνης του iPhone 4, είναι "τέλεια". Τα εισαγωγικά τα έβαλα, γιατί δεν είναι τέλεια στην πραγματικότητα, απλό το ανθρώπινο μάτι δεν μπορεί να εντοπίσει την όποια "ατέλεια", λόγω 4 ιντσών και 300 κουκκίδων ανά ίντσα.

Έτσι, για λόγους εφφέ και μάρκετινγκ βαπτίστηκε "Αμφιβληστροειδής Απεικόνιση/Οθόνη" (Retina Display).

Τώρα, για να αποκτήσει "Retina Display" το iPad ας πούμε το iPad 2, θα πρέπει να έχει πυκνότητα αντίστοιχη. Δηλαδή στις 300 κουκκίδες ανά ίντσα, με την διαφορά όμως ότι είμαστε στις 10 ίντσες οθόνη.

Ε, ξέρετε τι ανάλυση (κάθετες κ οριζόντιες γραμμές) πρέπει να αποδίδει η νέα αυτή οθόνη, του νέου iPad, ώστε να αποδώσει ΤΕΤΟΙΑ πυκνότητα;

Αναφορικά, για "μόλις" 260dpi στις 10 ίντσες, το νουμεράκι ανεβαίνει στις 2048x1536 γραμμές...(πόσο μάλλον για τα 300dpi).

Χώρια ότι στο εμπόριο, ούτε υπήρξαν - ούτε υπάρχουν ακόμα, οθόνες ικανές για τέτοια απόδοση πυκνότητας σε ΛΑΙΚΗ τιμή (δεν μιλάμε για υπέρ-pad που έχουν στη NASA ή σε κανά ερευνητικό εργαστήριο γενετικής λολ).......

τέλος πάντων, ελπίζω να διευκρίνισα ότι δεν υπάρχει Retina Display, απλά 300dpi.
Αυτό είναι το μαγικό νούμερο (ή κάτι κοντινό) που πρέπει να αναζητάτε όλοι και όχι κάποια (νέα) μαρκετινίστικη φράση.

αυτά...

Dragonpaul
13-02-2011, 12:58
Λευτερη, δεν τολμω, καν, να αμφισβητησω αυτα που λες. Δηλωνω αγνοια επανω σε τετοια θεματα. Απλα με χαλα να βλεπω το iPad να μην αποδιδει εικονα εφαμιλλης καθαροτητας με το μικροτερο iPhone. Καταλαβα τι ειπες πιο πανω, μη με παρεξηγησεις. Απλα λεω...

Lefteris_X
13-02-2011, 13:46
μωρέ κ εγώ μαζί σου, θα ήθελα τα κέρατά μου σε ένα gadget και δει της Apple, δεν κρύβομαι ότι είμαι άρρωστος. (κυριολεκτώ θα ήθελα στο δικό μου dream gadget, άαααααααλλα πράματα, απο τσιπ "άντε γεια' σχεδίασης, έως υπηρεσίες / περιβάλλον / συνδεσιμότητα star trek...γίνονται αυτά τεχνολογικά). ΑΛΛΑ!

επειδή αντιλαμβάνομαι μετά απο τόσα χρόνια, τα shortcomings απο οικονιμικής μεριάς της Τεχνολογίας ( = πανάκριβες τεχνολογίες =μικρά κέρδη στη λιανική, ίσως καθόλου)............μπορώ να "υποψιαστώ" ή αν θες "σχετικά προβλέψω" μέχρι που μπορεί / δύναται να το "τραβήξει" το high-tech μια εταιρεία, λαμβάνοντας υπόψη πολλούς παράγοντες της βιομηχανίας (εξέλιξη, tech specs, οικονομο-logistics, πολιτική χωρών / μεγαλο-πολυ-εθνικών εταιρειών, κλπ)....

ε, μακάρι όπως είπα και πριν να δούμε κανά 300άρι dpi στο iPad 2......δύσκολο όμως....απίστευτα δύσκολο ΚΑΙ να έχει IPS πάνελ (κάτι ακούγεται για SPLS πάνελ απο τη Samsung, αλλά και αυτό πολύ "χλωμό" λόγω ενός απο τους παραπάνω παράγοντες....politics)

muku
25-02-2011, 15:38
Play PS3 games on iphones etc (http://blog.everyair.net/2011/02/play-ps3-games-on-your-idevice-with-everyair/) Εντάξει, δεν νομίζω να είναι τόσο εύχρηστο αλλά τεχνολογικά παρουσιάζει ενδιαφέρον.

Dragonpaul
26-02-2011, 04:04
Κατεβαστε το Tiny Wings!!!!! Εθιστικοτατο!!!!

Dragonpaul
27-02-2011, 18:43
iBasket!!!! Άλλο τρελό κόλλημα!!!!!

Dragonpaul
02-03-2011, 22:53
Ανακοινώθηκε το iPad 2: Στις 25 Μαρτίου (και) στην Ελλάδα


Το νέο iPad 2 είναι γεγονός. Και επιβεβαιώνει τις φήμες. Με άλλα λόγια, είναι 33% πιο λεπτό από το μοντέλο που αντικαθιστά (8,8 χιλιοστά πάχος, λιγότερο και από ένα iPhone!) και αρκετά πιο ελαφρύ στα 580 γραμμάρια μόλις. Ο επεξεργαστής αναβαθμίστηκε και αυτός, ακολουθώντας τη λογική εξέλιξη σε A5. Είναι διπύρηνος (τι άλλο;) και, εκτός από διπλή επεξεργαστική ισχύ, προσφέρει εννιά φορές ταχύτερη επεξεργασία γραφικών και εικόνων. Το εντυπωσιακό όμως είναι άλλο: καταναλώνει τα ίδια ποσά ενέργειας με αυτόν που αντικαθιστά! Που σημαίνει ότι η αυτονομία των 10 συνεχόμενων ωρών χρήσης διατηρείται. Όσο για το λειτουργικό (iOS 4.3) πήραμε αυτό που θέλαμε: tethering. Και μεταξύ άλλων ανακοινώθηκε μια θήκη. Με μαγνητικό άνοιγμα-κλείσιμο και πολλά*διαφορετικά χρώματα.
Το καλύτερο όμως το αφήσαμε για το τέλος. Στις 25 Μαρτίου θα έρθει στην Ελλάδα! Και αν ισχύει η λογική ότι οι τιμές μεταφέρονται αυτούσιες και αλλάζει μόνο το συμβολάκι στο τέλος, τότε να περιμένετε τιμή από 499 ευρώ για το βασικό μοντέλο (με 16GB μνήμης) και από*629 ευρώ για το ίδιο μοντέλο που προσφέρει και 3G συνδεσιμότητα.

Διαθέσιμο σε λευκό και σε μαύρο χρώμα

Οι τιμές του iPad 2 στην Αμερική

Όπως βλέπετε και από τη φωτό της παρουσίασης, το iPad 2 στις 25 Μαρτίου θα βρίσκεται και στην Ελλάδα... (Οκ.. Οκ... 26... γιατί έχουμε και μία αργία!)

http://www.digitallife.gr/anakoinwthike-to-ipad-2-stis-25-martiou-kai-stin-ellada/

jimbour
02-03-2011, 23:02
Ωραία η Apple φερνει ελλάδα το ipad2, 2 μηνες μετα την επίσημη ελληνική κυκλοφορία του πρώτου.Και δεν είναι λίγοι που πήραν τον φεβρουαριο το πρώτο ipad απο ελληνικά μαγαζια. Θα νιωθουν robbed. xD

Προσωπικα επειδη έχω το πρώτο, και το δευτερο για την χρήση που του κάνω (e-reader) δεν μου δίνει κάτι καινούριο (no retina πχ) δεν θα το πάρω, οπότε πάω για το ipad3 εγω.

Οσοι δεν πήραν το πρώτο βεβαια, τώρα με την προσθηκη κάμερας, καλύτερου επεξεργαστη και με νέο design, δύσκολα θα αντισταθουν.

Dragonpaul
02-03-2011, 23:11
Tell me about it...

Valkyre
03-03-2011, 10:36
Εχει αρχισει και με εκνευριζει η apple... και δεν εχουν καθολου μα καθολου αδικο να κοροιδευουν ολοι οι υπολοιποι την πολιτικη της καθως και τα τρελαμενα fanboys της apple...

Με λιγα λογια τι προσφερει το ipad2? μαλιστα.... διαιτα μερικων γραμμαριων, καλυτερο επεξεργαστη και οικονομια/αυτονομια. Μαλιστα .... ΟΥΑΟ!!

Μενω εντυπωσιασμενος! Μιλαμε για εξωφρενικο αλμα...

Αυτα τα πραγματα ειναι γελοια... λατρευω τα προιοντα της Apple και την γενικοτερη πολιτικη της σε λειτουργικα κλπ, αλλα αυτα τα πραγματα ειναι γελοια απλα...

Dragonpaul
03-03-2011, 11:09
Καλημέρα!
Θα διαφωνησω μόνο για τον επεξεργαστη. Στα υπόλοιπα δεν έχεις άδικο. Καλύτερη οθόνη είναι κάτι απαιτούμενο.

Valkyre
03-03-2011, 11:30
Γιατι βρε Παυλο να διαφωνησεις? Ειναι καμμια τραγικη βελτιωση που να δικαιολογει το λανσαρισμα νεου μοντελου? Επονομαζομενου Ipad2? Εγω διαφωνω. Αλλιως θα πρεπει να περιμενουμε το ipad6 για να εχουμε ενα μοντελο ουσιαστικο βελτιωμενο στο βαθμο που να δικαιολογει τον ορισμο "νεο μοντελο".

Nek_Food
03-03-2011, 12:15
ΟΚ, υπερβάλεις λίγο όχι ότι έχεις και απόλυτα άδικο αλλά έτσι κινείται η αγορά από πάντα... και στα αυτοκίνητα άμα είναι έτσι δεν θα έπρεπε κάθε χρόνο-διετία να βγάζουν νέα μοντέλα αλλά κάθε 10 χρόνια, μην πιάσω τα: τηλεοράσεις, ψυγεία, πλυντήρια, κλπ άντε και το πιο κοντινό: Η/Υ, κινητά και smartphones μέχρι και τα παιχνίδια που ασχολούμαστε το ίδιο. Η αγορά κινείται αέναα και πολλές φορές χωρίς ουσιαστικές αλλαγές.

Για έναν ήδη κάτοχο μπορεί να μην είναι κάποιο άλμα και περιττή αγορά αλλά για έναν νέο αγοραστή είναι νέες προσθήκες σημαντικές ίσως (αν και οθόνη νομίζω/επεξεργαστή/κάμερες που αλλάζουν και ταχύτητα είναι αρκετά). Εδώ στην Ελλάδα που άργησε να έρθει κάνει μπαμ κυρίως επειδή θα βγει και ίδια τιμή, αλλά για το εξωτερικό είναι ουσιαστικά σαν μία ωρίμανση του πρώτου μοντέλου που πάντα βγαίνει για τους early adopters και να πιάσει τον σφυγμό της αγοράς. Άλλωστε και στο 3/4/5/6 μικροπράγματα θα αλλάζουν όπως και τα iphone νομίζω (δεν έχω όσοι έχετε θα ξέρετε). Το μπαμ έγινε με την κυκλοφορία του πρώτου iPad, δεν πρόκειται να αλλάξει σαν συσκευή τώρα απλά θα προσθέτουν κάποιες ελλείψεις, θα κάνουν κάποιες βελτιώσεις - αναβαθμίσεις κλπ για να παγιώσουν την αγορά. Όσοι ασχολούνται με τα γκάντζετς δεν θέλουν ένα εξολοκλήρου νέο μοντέλο κάθε χρόνο αλλά πάνω που βαριούνται το δικό τους, μία μικρή αλλαγή για να δικαιολογήσει την αγορά του νέου μοντέλου ειδικά τώρα που βγαίνουν και οι "ανταγωνιστές" και διεκδικούν μερίδιο στην πίτα της αγοράς δεν θα μπορούσε να μείνει στάσιμη η Apple.

Αυτά άποψη μου χωρίς να είμαι φαν της Apple (μάλλον hater θα έλεγα, τίποτε δεν έχω από αυτήν) αλλά τα σύκα - σύκα και η σκάφη σκάφη (μα τί λέει).

panos74gr
03-03-2011, 13:01
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Nek_Food , το iPad 2 είναι μια αναβάθμιση που βελτιώνει τα πιο πολλά πράγματα στο υπάρχον iPad. Revolutionary? όχι, evolutionary? ναι

Αισθητά πιο λεπτό design και πιο ελαφρύ. Μπορεί να μην εντυπωσιάζουν έναν κάτοχο λάπτοπ, αλλά είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες σε ενα tablet device που σκοπός του είναι να το κρατάς στα χέρια.

Καλύτερο CPU, διπλάσια ταχύτητα στην ίδια κατανάλωση.

Καλύτερο GPU, θα μάθουμε τα details σύντομα, αλλά αν η apple μιλάει για 9x τότε και 2x να είναι θα είναι super.

Η οθόνη μπορεί να έχει την ίδια ανάλυση αλλά είναι καλύτερη σαν οθόνη (έχουν μειώσει τα layers της οθόνης από 3 σε 2 με αποτέλεσμα να έχει καλύτερη εικόνα και την αίσθηση ότι αγγίζεις το περιεχόμενο)
Λεπτομέρεια; ναι αλλά σημαντική για τέτοιου είδους συσκευές.

HDMI Output (μέσω adaptor) μέχρι 1080p

Προσθήκη καμερών μπρος και πίσω.



Για να συνοψίσω, νομίζω ότι μας έχει καλομάθει η Apple. Κυρίως όταν ανακοίνωσε το 2007 το αρχικό iPhone αλλά και το 2010 με το iPad όλοι πάθαμε την πλάκα μας, με αποτέλεσμα τώρα όλοι να είμαστε δυσαρεστημένοι όταν η Apple παρουσιάζει κάτι που είναι λιγότερο επαναστατικό και groundbreaking.

Dragonpaul
03-03-2011, 13:17
Γιατι βρε Παυλο να διαφωνησεις? Ειναι καμμια τραγικη βελτιωση που να δικαιολογει το λανσαρισμα νεου μοντελου? Επονομαζομενου Ipad2? Εγω διαφωνω. Αλλιως θα πρεπει να περιμενουμε το ipad6 για να εχουμε ενα μοντελο ουσιαστικο βελτιωμενο στο βαθμο που να δικαιολογει τον ορισμο "νεο μοντελο".

Βρε Δημήτρη, ουσιαστικά συμφωνώ μαζί σου. Αλλα ο επεξεργαστης είναι αρκετά πιο ισχυρός απο το πρώτο iPad. Αν συνδυαζοταν με καλύτερη οθόνη (που αυτο είναι δικό μου "θέλω"), πιθανότατα να δικαιολογούσε την ονομασία iPad 2.

Valkyre
03-03-2011, 13:25
Εγω δεν επαθα καμμια πλακα με το ipad και θεωρω οτι ειναι το χειροτερο προιον που εβγαλε ποτε η apple τα τελευταια τουλαχιστον χρονια. Για εμενα -γιατι παντα μιλαω για προσωπικη αποψη- το ipad ειναι ο ορισμος του ΑΧΡΗΣΤΟΥ και ας με πειτε παλι υπερβολικο. Οποιος εχει ipod-iphone δεν βρισκω λογο γιατι να παρει αυτο το πραγμα που κανει και λιγοτερα πραγματα. Ιδιο λειτουργικο, καμμια καινοτομια απλα για να διαβαζεις ηλεκτρονικα βιβλια και εφημεριδες και να σερφαρεις χωρις flash.

Οταν ακουγα για ενα tablet απο την apple εγω περιμενα να εχει λειτουργικο MacOs και να ειναι κατι παραπανω απο ενα ξεχειλωμενο iphone.

Εχω iphone, ipod και Mac. Πληρως ευχαριστημενος και απο τα τρια. Το ipad δεν υπαρχει περιπτωση να το αγγιξω καθως δεν βρισκω νοημα στην υπαρξη του.

Προσωπικη υπερβολικη αποψη ολα τα παραπανω, αλλα 500 και 600 ευρω σε μλκιες δεν δινω. Το ipad δεν κανει τιποτα απολυτως παραπανω απο ενα ipod. Τιποτα. Και οτι κερδιζει σε απολαυση λογω της μεγαλης του οθονης, το χανει σε φορητοτητα και ευκολια.

Dragonpaul
03-03-2011, 13:51
Σε αυτο μαζί σου, αλλά αυτο είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. :)

Valkyre
03-03-2011, 13:58
^^ Ναι απλα απαντουσα στην τελευταια παραγραφο του φιλου panos74gr απλα ξεχασα να κανω quote. My bad

jimbour
03-03-2011, 15:36
αυτο που κάνει καλά η apple είναι να βγαζει ενα προιον της με αρκετες ελλειψης, (βλεπε το πρώτο ipad) βάζει τώρα τις κάμερες και λένε όλοι μαλάκα τι έκανε η apple.

λες και δεν μπορουσε τις κάμερες να τις έχει στο πρωτο ipad, απλα με την ελειψη τους μπορει και κανε αυτες τις μικρες αλλαγες για να πουλα και πιο συχνα προιόντα της.

Valkyre
03-03-2011, 15:57
^^ Ακριβως...πραγμα που εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα...

panos74gr
03-03-2011, 16:06
Το ipad δεν κανει τιποτα απολυτως παραπανω απο ενα ipod. Τιποτα. Και οτι κερδιζει σε απολαυση λογω της μεγαλης του οθονης, το χανει σε φορητοτητα και ευκολια.

Όντος αν το δεις τεχνολογικά, δεν είναι παρά ένα μεγάλο ipod, όμως ποτέ δεν θα αράξεις στον καναπε, στην βεράντα ή στο wc με το ipod σου να σερφάρεις, να παίξεις, να διαβάσεις κλπ

Το καινοτόμο στο iPad δεν είναι το hardware, αλλά είναι το form factor σε συνδυασμό με το software που έχει και αυτό προσαρμοστεί με μεγάλη επιτυχία στο αυτό το form factor.

Εγώ το χρησιμοποίησα με πολύ δυσπιστία πέρσι τον Μάιο και από τότε δεν ανοίγω πια το laptop. Θεωρώ ότι η χρήση του iPad είναι πολύ πιο απολαυστική από οποιοδήποτε άλλο pc ή mac είχα.

Κύρια ατού στα tablets θεωρώ την δυνατότητα instant on, το ότι όταν διαβάζεις συγκεντρώνεσαι πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε pc,laptop κλπ (ελάχιστα distractions, το περιεχόμενο είναι πάντα full screen), την πολύ μεγάλη αυτονομίας της μπαταρίας.

Ιδίως στο iPad θα προσθέσω και τα third party apps (app store) που πάρα πολλά από αυτά είναι πολύ καλοφτιαγμένα και συνήθως πολύ καλύτερα από τα αντίστοιχα σε άλλες πλατφόρμες.

ps4
03-03-2011, 16:43
Μολις ειδα το νεο ipad. Αυτο μαλιστα. Αυτο αξιζει την αγορα, οχι σαν το πρωτο που κανονικα θα επρεπε να ειναι οπως ειναι το 2. Ασε που το φερνει στα καπακια Ελλαδα. Αυτοι που πηραν το 1 τωρα, βραστα καλυτερα. Προχωραμε...!!!!!

Εκει που επαθα πλακα ειναι στην θηκη. Δεν υπαρχει. Απλα απιστευτο. Δεν το χορταινω το βιντεο που δειχνει πως δουλευει. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dragonpaul
03-03-2011, 17:22
Βάλτο, ρε συ, κι εδώ να το δούμε κι εμείς.

WolfRathmA
03-03-2011, 17:48
Και εγω συμφωνώ και εγω μαζί με το Πάνο σε όλα αυτά που λέει.

Τώρα εγω είμαι ο "παθών" καθώς αγόρασαν το iPad εδώ και ένα μηνα τώρα. Φυσικά και περίμενα ότι θα βγει καινούριο αλλα όχι τόσο σύντομα όσο το φανταζόμουν.

Απο εκεί και πέρα σκέφτομαι να κρατησω το πρώτο και να το δώσω στη κοπέλα μου και να πάρω το δεύτερο.

Ακόμα δε ξέρω... Περιμένω να δω πόσο μνήμη θα έχει το iPad 2 γιατί ακόμα δεν έχει γίνει γνωστό.

Το smart cover όντως είναι πολυ εντυπωσιακό!

ps4
03-03-2011, 20:06
Τρομερααααααααααααααα γρηγορο.
http://www.engadget.com/2011/03/02/ipad-2-first-hands-on/

Θηκη.
YouTube - Apple iPad 2 Smart cover :)

Η θηκη ευθυγραμιζεται μονη της με τα μαγνητακια του ipad2. Απλα το κολλας και εισαι οκ. Παρα πολυ ομορφο και παρα πολυ χρηστικο.

Valkyre
04-03-2011, 11:41
Όντος αν το δεις τεχνολογικά, δεν είναι παρά ένα μεγάλο ipod, όμως ποτέ δεν θα αράξεις στον καναπε, στην βεράντα ή στο wc με το ipod σου να σερφάρεις, να παίξεις, να διαβάσεις κλπ

Το καινοτόμο στο iPad δεν είναι το hardware, αλλά είναι το form factor σε συνδυασμό με το software που έχει και αυτό προσαρμοστεί με μεγάλη επιτυχία στο αυτό το form factor.

Εγώ το χρησιμοποίησα με πολύ δυσπιστία πέρσι τον Μάιο και από τότε δεν ανοίγω πια το laptop. Θεωρώ ότι η χρήση του iPad είναι πολύ πιο απολαυστική από οποιοδήποτε άλλο pc ή mac είχα.

Κύρια ατού στα tablets θεωρώ την δυνατότητα instant on, το ότι όταν διαβάζεις συγκεντρώνεσαι πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε pc,laptop κλπ (ελάχιστα distractions, το περιεχόμενο είναι πάντα full screen), την πολύ μεγάλη αυτονομίας της μπαταρίας.

Ιδίως στο iPad θα προσθέσω και τα third party apps (app store) που πάρα πολλά από αυτά είναι πολύ καλοφτιαγμένα και συνήθως πολύ καλύτερα από τα αντίστοιχα σε άλλες πλατφόρμες.

Βρε συ Πανο, σεβαστες ολες οι γνωμες, αλλα πραγματικα σε καποια φαση μεσα στο ποστ σου νομιζα οτι εισαι καποιο απο τα παλικαρια στο βιντεακι της apple που μας μιλανε για το ipad2 λες και ειναι το προιον της χρονιας! :P Ειδικα εκει που λες για τα ελαχιστα distractions εκανε μπαμ! :P Ποια distractions lol? Τι θελει να πει η apple? Οτι την ωρα που σερφαρω στον υπολογιστη μου εχω distractions? τι ειδους? Θα μας τρελανουν εντελως μου φαινεται! Full screen τα εχω κι εγω ολα στον Mac μου και το iphone μου, εκτος και αν θεωρειται η γατα ή η γκομενα distraction! :)

Το μονο ουσιαστικα καλο που βλεπω να εχει το ipad και να εχει να το περιφανευεται ειναι οτι διατηρει την ιδια αυτονομια με το παλιο.

Που βεβαια αν το καλοσκεφτεις, αυτο δεν θεωρειται βημα παραπερα...παρα μοναχα στασιμο βημα... και αυτο φαινεται αν σκεφτειτε αντιστροφα, δηλαδη νοειται να βγαλεις στην αγορα ενα ipad2 και να εχει μικροτερη αυτονομια απο το πρωτο? Το λογικο θα ηταν να εχει καλυτερη αυτονομια και στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ (που ειναι και η περιπτωση του ipad2) την ιδια αυτονομια. Οποτε και αυτο, απλα το παρουσιαζει η apple λες και ειναι κανενα τραγικο επιτευγμα, ενω στην ουσια αποτελει υποχρεωση τους να βγαλουν την συνεχεια του προιοντος τους με την ιδια τουλαχιστον αυτονομια.

Παντως αυτο με τις διαφημισεις της apple... πραγματικα εχουν γινει σιχαμερες... ο τροπος που μιλανε, ο τροπος που περιφανευονται, σου προκαλει αναγουλα... μιλανε για το παχος λες και ειναι πωωωωω ουαο! ειναι 1/3 πιο λεπτο!!! δηλαδη ειναι να γελας μερικες φορες...και εχουν απολυτα δικιο οταν βγαινουν και τους κραζουν οπως εδω:


http://cdn.techpp.com/wp-content/uploads/2010/07/ipad-3.png (http://cdn.techpp.com/wp-content/uploads/2010/07/ipad-3.png)

Nα θυμισω οτι το συγκεκριμενο αστειο ειχε κυκλοφορησει πολυ πριν βγει το ipad2...και ειναι απολυτα απολυτα ρεαλιστικο απο οτι φαινεται...

Εδω ο αλλος παλι, μιλαγε για το ipad2 με τετοιο τροπο που νομιζες οτι επρεπε να τον αφησεις σε ενα δωματιο μονο του μαζι του... δειτε τον στο 0:20 mark στο παρακατω βιντεο και μετα παρατηρηστε τον καθολη την διαρκεια.

http://www.youtube.com/watch?v=FNW6DODF-tg&feature=player_embedded#at=23

Ειναι αστειο εντελως! Εχουμε δει τροπους και τροπους για διαφημισεις, αυτος ειναι απλα γελοιος και ολιγον νιωθω οτι προσβαλλει την νοημοσυνη μου.

ΥΓ: Οπως ειπα ειμαι υπερευχαριστημενος απο το iphone και το imac μου. Προς αποφυγην παρεξηγησεως των οσων λεω. Απλα δεν μασαω κουτοχορτο.

Nek_Food
04-03-2011, 13:01
Τώρα εγω είμαι ο "παθών" καθώς αγόρασαν το iPad εδώ και ένα μηνα τώρα. Φυσικά και περίμενα ότι θα βγει καινούριο αλλα όχι τόσο σύντομα όσο το φανταζόμουν.
20% price drop στο τρέχον iPad ήτοι από 399$ το φτηνότερο μοντέλο
http://www.enternity.gr/Article/%CE%A0%CF%84%CF%8E%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-iPad/816.html

και παράλληλα φήμες κυκλοφορούν στο διαδίκτυο για επιστροφή 100$ από την Apple σε όσους το αγόρασαν το τελευταίο 15ήμερο στην προηγούμενη τιμή
http://www.appleinsider.com/articles/11/03/03/new_ipad_2_dock_revealed_apple_offers_100_refund_t o_recent_ipad_buyers.html

Dragonpaul
04-03-2011, 22:13
Ξερω οτι ειναι off topic, αλλα για δειτε αυτο για να ακουσω γνωμες. Ειναι μια ισαξια εναλλακτικη προταση του iPad?

YouTube - Motorola Xoom Tablet with Android Honeycomb

Nek_Food
08-03-2011, 17:01
"To activate Wi-Fi functionality on this device, a minimum of 1 month data subscription is required."
Το WiFi του έρχεται λέει κλειδωμένο μέχρι να κάνεις κάποια συνδρομή σε μία εταιρεία. Εκτός και εάν ισχύσει κάτι διαφορετικό στην χώρα μας ή το σπάσουν μέχρι να βγει. Περίεργα πράγματα να αγοράζεις συσκευή και να απαιτεί επιπλέον συνδρομή για να λειτουργήσει κάποια από τις βασικές δυνατότητες της.
http://www.pestaola.gr/ipad-vs-motorola-xoom-by-scobleizer/

markos69
08-03-2011, 17:27
ti les? apokliete

Nek_Food
09-03-2011, 16:50
http://static.arstechnica.net/2011/02/06/bestbuy_xoom.jpg

Κοίτα το * σχόλιο με μικρά γράμματα στο κίτρινο πλαίσιο ακριβώς κάτω από την εικόνα του Xoom. ;)

http://arstechnica.com/gadgets/news/2011/02/more-xoom-details-revealed-800-february-24-launch-data-plan-required.ars

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι ή αν θα υπάρχει άλλου είδους αντιμετώπιση/προώθηση στην χώρα μας, αλλά ενδεχομένως να έρθει αρχικά μόνο με την σύνδεση κάποιου παρόχου τέτοιων υπηρεσιών (όπως αρχικά πουλούσαν το iPhone μόνο με συνδέσεις αν θυμάμαι καλά). Ακόμα και εάν όμως πουλιέται ξεκλείδωτο, το ανωτέρω πακετάκι θα πρέπει να είναι φθηνότερο άρα η επιλογή ελεύθερου παρόχου/wifi κλπ να κοστίζει κατιτίς παραπάνω.

chronohill
09-03-2011, 23:00
Παιδια θελω μια βοηθεια.
Πουλαει μια γνωστη μου το i phone 3gs 16 gb ενος χρονου γιατι λεει δεν μπορει να το χρησιμοποιει.Το εχει μονο για μνματα και κλησεις!!!!!!!:bang:
Λοιπον θελω να σας ρωτησω.Ειναι καλη η τιμη 200 ευρω???
Αυτο που με ξενερωνει ειναι οτι δεν εχει μπροστα καμερα και δεν θα μπορω να κανω βιντεοκλησεις...ευχαριστω προκαταβολικα...

Researcher
09-03-2011, 23:09
Για να το αγοράσεις εσύ είναι πολύ καλή τιμή! Για να το πουλήσει όχι.