PDA

View Full Version : προ εβο προβλημα. και στο μενου.



ps4
06-08-2007, 22:07
Ρε παιδια εχω προσεξει οτι μερικες φορες το προ ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου κολλαει. Δηλαδη κανει μερικα σπασιματα μεχρι να περασουν μερικα λεπτα για να ομαλοποιηθει η κατασταση.

Αυτο το εκανε πριν 1-2 εβδομαδες. Τωρα το κανει και στο XMB. Δηλαδη μολις βγω απο το παιχνιδι κανει σπασιματα και το XMB. Διαρκει λιγα δευτερολεπτα μεχρι να ''βρει'' βιντεο και να διαβασει τα διαφορα ''music'' ''video'' και λοιπα.

Σας κανει εσας κατι τετοιο; Το καθαριζω καθε μερα απο σκονες και λοιπα. Το δισκακι ειναι ολοκαινουργιο και αγρατζουνιστο.

Τι συμβαινει;;

klepidas
06-08-2007, 22:21
ilikrina den to exo xanaakousi alla isos einai provlima tou diskou

ps4
06-08-2007, 22:43
μα το κανει και στο χμβ. δηλαδη εκει που βγαινεις απο το παιχνιδι και ξεκιναει η μπαρα απο πισω να παει πανω κατω το παει σπαστα. οχι ομαλα οπως εκανε στην αρχη.

μηπως φταιει οτι παιζω μονο παιχνιδια για Ps2;; μηπως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα.


Edit: Εννοεις προβλημα του σκληρου δισκου της κονσολας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Θα φρικαρω.:badpc:

thang
06-08-2007, 22:45
αυτο με τα σπασιματα μου το κανει και εμενα αλλα μονο την ωρα που ξεκιναει το παιχνιδι(στη σεντρα δηλαδη).στο Xmb δεν εχω δει να το κανει.

ps4
06-08-2007, 22:51
ουτε εμενα το εκανε στην αρχη. τωρα ξεκινησε και στο χμβ. εμενα κολλαει και πολυ μετα την σεντρα. σχεδον 1 με 2 λεπτα μεχρι να παει ομαλα το παιχνιδι.

ολα αυτα μονο με το εβο. τι διαλο;;;;;;;;;

NonBorn
07-08-2007, 01:35
Σίγουρα κολλάει σε κάθε σέντρα του pes6. Και μάλιστα όχι σε κάθε σέντρα... Αλλά στην πρώτη σέντρα του πρώτου παιχνιδιού. Πάντως μετά πάει μια χαρά το παιχνίδι αυτό μη σε ανησυχεί. Έτσι κι αλλίως το pes6 από ότι θυμάμαι ουτε στο site της Sony δείχνει να χει τέλεια συμβατότητα. Πάντως εγώ το λιώνω κανονικά και με το upscale φαίνεται πολύ καλύτερο.

Τώρα για το xmb μερικές φορές αργεί λίγο σε άσχετες στιγμές το χω παρατηρήσει να κάνει sign in ή να δείξει τις εικόνες απο τα video αλλά αυτό δεν νομίζω να ναι κάτι σοβαρό και τουλάχιστον εμένα μου συμβαίνει πολύ σπάνια.

NIKOS
07-08-2007, 01:46
k emena re to idio kanei sto pes k malista se kathe sentra paixnidiou...gia 3-4 secs... alla sto XMB den paratirisa kati analogo

ps4
07-08-2007, 02:52
οκ στο παιχνιδι το κανει. στο χμβ γιατι;;;;;;;;;;;;;;;;;

παλι καλα εχω κρατησει αποδειξη αγορας. για παν ενδεχομενο που μαλλον θα χρειαστει......

gtakis
07-08-2007, 03:24
Το πιθανοτερο ειναι αυτο που λεει ο nonborn να μην υπαρχει τελεια συμβατοτητα δηλαδη.και εμενα στην σεντρα μονο μου το κανει.

kleidaras
07-08-2007, 14:35
μια από τα ίδια και σε εμένα. το κάνει μόνο στην πρώτη σέντρα του παιχνιδιού αλλά όχι πάντα.

NonBorn
08-08-2007, 00:58
αυτό με την σέντρα είναι ασυμβατότητα του παιχνιδιού παιδιά,αλλά δεν είναι κ τόσο ενοχλητικό...