PDA

View Full Version : Παιχνίδια που σας ... "νίκησαν"!



NonBorn
06-08-2007, 03:39
Ήθελα να φτιάξουμε ένα topic για να μοιραστούμε εμπειρίες από παιχνίδια που είτε δεν καταφέραμε να τα τελειώσουμε. είτε μας εκνεύρισαν τόσο πολύ που τα παρατήσαμε, είτε μας κούρασαν και δε τα τελείωσαμε ποτέ, παιχνίδια που όπως λέει και ο τίτλος του topic μας νίκησαν. ;)

Προσωπικά έχω κακή προιστορία με χειριστήρια που φεύγουν από εδώ και απο κει όταν κάτι δε θέλει να μου πάει καλά... Όχι ότι είμαι νευρικός αλλά πολλές φορές έχω φτάσει σε σημείο να βλέπω χειριστήριο να πετάει προς το παράθυρο :p Έχω αγοράσει 2 καινούργια χειριστήρια xbox σε έναν φίλο που έχω σπάσει παίζοντας στο σπίτι του pes4 (πήγαινα κ εγώ να παίξω pes σε xbox... Δεν ήξερες δε ρώταγες. Έτρωγα κάτι γελία goal από τη σέντρα και τρελαινόμουν... :giggle:). Πάντως συμμορφώθηκα και πλέον μπορώ να συγκρατώ τον εαυτό μου.:rofl::rofl:


Τώρα πέρα από την πλάκα 2 παιχνίδια έχουν καταφέρει να με "νικήσουν"...

1. God of War , god mode
Αφού νικάς τον Άρη στην πρώτη του μορφή μεταφέρεσαι σε μία άλλη διάσταση με τους κλώνους του Kratos και προσπαθείς να τους σκοτώσεις προστατεύοντας την οικογένεια σου... Μετά από τουλάχιστον 100 φορές που έπαιξα το συγκεκριμένο σημείο προσπαθώντας πεισματικά να το νικήσω δε κατάφερα τίποτα και από την τσαντίλα μου το άλλαξα σε easy mode τους έσκισα και το τερμάτησα για 3η φορά το παιχνίδι. (Πάλι καλά να λέτε που δεν έφυγε πάλι κάνα χειριστήριο προς την tv... :rofl::rofl::rofl:).

2. Final Fantasy 10, Unalesca fight
Κι όμως όσο και αν σας φαίνεται παράξενο δεν κατάφερα να τερματήσω το FF10. Έφτασα μετά από γύρω στις αρκετές ώρες παιχνιδιού στην lady Unalesca χωρίς να έχω τίποτα πάνω μου (potions, deflects κλπ κλπ) μιας και είχε προηγηθεί μία πολύ δύσκολη μάχη αν θυμάμαι καλά. Προσπαθώντας να τη νικήσω έφτασα μέχρι την τρίτη μορφή της αλλά μετά από πολλές ώρες λιώσιμο συνειδητοποίησα ότι έτσι όπως είχα φτάσει εκεί δε μπορούσα να την νικήσω. Βέβαια σκέφτηκα να ξαναρχίσω το παιχνίδι από την αρχή αλλά δε το έκανα ποτέ γιατί βαρέθηκα... :p


Αυτά από μένα περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες...

ΥΓ: Πάντως αυτό με το GOW ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι δε μπορούσα να το περάσω... Έχω ακόμα το save στο PS3... Όποιος θέλει τον προκαλώ να μου το περάσει...

TopGunZ
06-08-2007, 10:48
Βασικά, όντας φαν των rpg και πολέμιος του multiplayer, σπάνια μου έκανε αίσθηση να ξαναπαίξω ένα παιχνίδι από την αρχή, εκτός κι αν είχα ότι είχα από το προηγούμενο παιχνίδι (λέβελ, αντικείμενα, δυνάμεις) και σίγουρα το θεωρούσα βλακεία απλά να είναι πιο δύσκολο. Του λόγου το αληθές, συνήθως με νικούσαν παιχνίδια από την άποψη ότι βαριόμουν να τα παίξω δεύτερη φορά. Το GoW God Mode το ξεκίνησα και αφού έβγαλα την Ύδρα το παράτησα, το Resistance το παράτησα στα 3/4 στο normal mode αφού είχα κάνει τη βλακεία και το έπαιξα πρώτα στο easy. Αν θες όμως παιχνίδια που πραγματικά με νίκησαν:
Tiny Toons, NES
Super Mario Bros 3, NES

PDS
06-08-2007, 13:05
Ninja Gaiden στο xbox,πραγματικα δυσκολο...
Αν και δεν με νικησε ακριβως η δυσκολια αλλα το κολλημα που εφαγε το παιχνιδι στην τελευταια πιστα:angry:
Κριμα γιατι ηταν παιχνιδαρα(το καλυτερο του xbox κατ'εμε) και δεν το τερματησα:(

konstantinos
06-08-2007, 19:41
Εμενα το Lost Planet στο xbox360 σε difficulty extreme πολυ δυσκολο κολησα στο boss πεταλουδα στην 4τη πιστα.Το καταφερα στο easy,normal.hard αλλα μεχρι εκει.Παντως το παιχνιδι που καταφερα κ δεν το περιμενα ειναι το Dead Rising στο 360.Καταφερα 1000/1000 ποντους.Φοβερο παιχνιδι ας ελπισουμε να βγει 2 κ να βγει στo ps3.

MaRkUs_
07-08-2007, 16:39
super mario broooooooooooooooooooooosssssssssss 3 nes!!!!όποιος το έχει του το αγοράζω!:Χ

TopGunZ
07-08-2007, 17:07
super mario broooooooooooooooooooooosssssssssss 3 nes!!!!

Αδερφέ μου! Τελικά έχουμε πρόβλημα εμείς από τη Γουμένισσα με τον Μάριο, μήπως να ελαττώσουμε τα τσίπουρα? :P:P:P

hudjw
13-08-2007, 02:18
virtua tennis 3 sto very hard , pedia den ksanaeida paromia diskolia se pexnidi , oso kai na prospatheis oti kai na kaneis einai anikitos o pektis ston teliko.

MaRkUs_
13-08-2007, 02:53
Αδερφέ μου! Τελικά έχουμε πρόβλημα εμείς από τη Γουμένισσα με τον Μάριο, μήπως να ελαττώσουμε τα τσίπουρα? :P:P:P
βρε δεν ψάχνεις να βρείς μπας κ έχεις πουθενά την κασέτα του μάριο 3???εγώ το δύο έχω....αλλα σαν το 3 κανένα!!!

TopGunZ
13-08-2007, 10:59
Μη μου το θυμίζεις, μη μου το θυμίζεις. Είχα και τα τρία μάριο, καθώς και μερικά άλλα κλασικά (καμιά 10αριά) και πριν 6-7 χρόνια οι αδερφές μου οι χουβαρντούδες το χαρίσανε το ΝΕΣ μου σε μια συμφοιτήτριά τους!!! Ακόμα τις βρίζω κατά διαστήματα. Μόνο emulation τώρα.

NonBorn
14-08-2007, 03:05
Ας γυρίσουμε στο topic, χωρίς τα υπόλοιπα ;) Ευχαριστώ :)

konstantinos
14-08-2007, 04:04
Α ναι να πω και το GT4 το εφτασα 75% κ μετα δεν διαβαζε το dvd λογο του οτι η κονσολα μου ηταν παλια 30004,κ ειχε κανει το ματι ενα μεγαλο κυκλο κατω απο το dvd επειδι ζοριζοταν το ματι να διαβασει.

TopGunZ
14-08-2007, 11:36
Ναι, ξεφύγαμε λίγο σόρρυ.

Βασικά παίζω τώρα GoW II God mode (hard) και έχω κολλήσει λίγο πριν το Thread Puzzle πριν την Κλοθώ, εκεί που κατεβαίνεις ένα σπειροειδή διάδρομο και έρχονται κύματα εχθρών. Το έφτασα μια φορά μέχρι τους κύκλωπες τέρμα κάτω. Επειδή έχουν μαζευτεί αρκετά παιχνίδια, παίζει να το βάλω στο easy για να τελειώνουμε (έκατσα και είδα το βίντεο τερματισμού στο Youtube γιατί φεύγω διακοπές σήμερα και θα έσκαγα αν δεν το έβλεπα :P).

ΕΔΙΤ: βιδώθηκα το μεσημεράκι και έκατσα και το έπαιξα. Όλα οκ, βγήκε σε God Mode, απογοητεύτηκα βέβαια από την άποψη ότι από κει και πέρα οι μάχες με την Κλοθώ και το Δία ήταν γελοίες συγκριτικά. Αλλά δεν παίζω Τιτan Mode. Ξεκίνησα το Dirge of Cerberus (και φεύγω γαμ@τ@).

sickness_
22-08-2007, 04:16
Counter-Strike .
Το παιζω 6-7 χρονια και δεν το βαρεθηκα ουτε λεπτο.
Κλεινω 24ωρα με αυτο, ειμαι σε ομαδα(5 vs 5).Με καταλληλο εξοπλησμο mousepad qck+, mouse mx518, akoustika-mic.
Τωρα προσπαθω οσο περισσοτερο μπορω να το περιορισω...
Δεν το εχω συγκρινει ποτε με κανενα game γιατι για μενα δεν συγκρινεται. : >

DracuLa-
27-08-2007, 17:40
Το Metal of honour: European Assault στο Πρώτο Xbox. Το είχα τερματίσει στο Normal και κόλλησα στην τελευταία αποστολή με το Hard. Απλα δεν μπορώ!! :tongue::badpc:

greekteo
27-08-2007, 18:20
Ενα παιχνιδι μου χε ξεφυγει εμενα και με "νικισε" γιατι το χα νοικιασει και ηταν γρατζουνισμενο το dvd και ελειπαν κομματια απο μια πιστα. Μιλαω για το Mafia

tasioskis
27-08-2007, 18:58
εγω παιδια παρατησα παιχνιδι οχι γιατι ηταν δυσκολο αλλα επειδη δεν μου αρεσε καθολου,το sonic στο ps3

Dragonpaul
16-06-2008, 00:40
Δυο ηταν τα παιχνιδια που με "νικησαν".
Το ενα ηταν το Battletoads στο Game Boy. Και μιλαμε για μια κ&*οπιστα που δεν ηταν καν στο τελος του παιχνιδιου. Απλα εχανα συνεχεια. Ηταν το μονο παιχνιδι που με εκανε να κλαψω απο τα νευρα μου. Ειλικρινα, το Game Boy την ειχε γλυτωσει πολυ φθηνα τοτε.
Το αλλο ηταν το Diddy Kong Racing στο Nintendo 64. Απλα δεν καταφερα ποτε να νικησω τον τελευταιο αρχηγο. Ανεξαρτητα των ατερμονων προσπαθειων που εκανα. Κατεληξα να το πουλησω....

redismagik
16-06-2008, 01:03
ego exo paratisei polla pexnidia,sto ps2.kai olla ta game ta pezo sto eazy.ntaxei katalaveno na se diskoleuei ena paxnidi, alla to na fas meres se mia apostoli to theoro xazo.otan mia apostoli den vgenei se prospathia 1-2 oron to pexnidi perna sto xronontoulapo tis istorias.pame gia alla pou lene................!!

Dragonpaul
16-06-2008, 01:15
Κοιτα, Red! Καταρχην εγω τα παιχνιδια τα παιζω στο Normal. Θελω να ειναι στη δυσκολια που πρεπει. Ουτε ευκολοτερα, αλλα ουτε και δυσκολοτερα. Σαφως και γω εχω παρατησει παιχνιδια, σε ολες τις κονσολες που κατα καιρους ειχα, αλλα τα περισσοτερα τα εχω παρατησει γιατι απλα δε με τραβουσαν αλλο. Τα συγκεκριμενα που αναφερω ηθελα να τα τερματισω παρα πολυ, αλλα απλα δε με αφησε η δυσκολια που ειχαν. Προσφατα με ειχε δυσκολεψει και ενα Prince of Persia στο PS2, αλλα δεν ασχοληθηκα, καν, να βρω τη λυση στο γριφο. Το προσπαθησα λιγο και μολις δεν τα καταφερα, ουτε που ξανασχοληθηκα. Αλλα σε αυτη την περιπτωση δε με τραβαγε και το παιχνιδι.... Οριακα το επαιζα.

TopGunZ
19-06-2008, 20:52
Εδώ και μερικές βδομάδες το τέλος του Super Mario Bros 3 ανήκει στα τρόπαια μου. Ευχαριστώ το Wii μου...

personGR
19-06-2008, 20:55
F.E.A.R. στο extreme....
Όχι δε θέλω να θυμηθώ κι άλλα...

modecris
19-06-2008, 21:00
Halo 2,στο τελευταίο επίπεδο δυσκολίας.
Έχανα στον πρώτο εχθρό που συναντούσα.

..........

stratisd
19-06-2008, 23:03
Assasins creed....δέν άντεξα μετά τον 5ο φόνο άλλη επανάληψη...:rant: μου νίκησε τα νεύρα...;)

Omega
20-06-2008, 01:17
εγω παιδια παρατησα παιχνιδι οχι γιατι ηταν δυσκολο αλλα επειδη δεν μου αρεσε καθολου,το sonic στο ps3


ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να φανταστεις ΠΟΣΟ σε νιωθω στο συγκεκριμενο θεμα!!
ΑΠΟΡΩ τι σκεφτομουν οταν το αγορασα παρ'ολα τα reviews που ειχα διαβασει.
Τελικα πρεπει να ειμαι μεγαλο Sonic fanboy :( :(

DarkUSS
20-06-2008, 04:08
Devil May Cry 3... φτύνεις αίμα για να το τερματίσεις. Γι' αυτό ποτέ δεν το έκανα!

vasses
20-06-2008, 05:13
mou aresei pou merikoi anaferete san diskolia ta extreme epipeda enos paixnidiou.
diskolo game einai ayto pou den mporei na termatistei ouye sto mikrotero dinato epipedo diskolias
to motorstorm einai to diskolotero so far game tou ps3

Ixor24
21-06-2008, 02:30
Εγω δεν εχω τελειωσει το resident 1 ουτε στο normal!και το εχω αχτι απο τοτε!
και το forbiten siren λογο χεσιματος!:blush::blush:

desperate_gamer
21-06-2008, 02:35
Το πρώτο παιχνίδι που με είχε νικήσει ήταν και το πρώτο μου γενικά. Το Super Mario 1 στο NES το οποίο προς το τέλος είχε μια πιστούλα που δεν τέλειωνε ποτέ και σε έτρωγε ο χρόνος και πέθαινες.... Κάποιοι λένε ότι έχει trick, αλλά εμένα μου έχει μείνει ψυχικό τραύμα.

Επίσης τα time trials στα δυο τελευταία Tomb Raider με κερδίσαν, μιας και δεν είμαι καθόλου καλός στο να παίζω σαν να έχω νεύτι στο ass...

Και επίσης και το MGS3 θα μπορούσα να πω ότι με κέρδισε μιας και το τερμάτισε με τα βίας στο Easy. Το σιχαίνομαι που δεν είχε καθόλου ραντάρ (eat me alive, veterans) και γενικά ήταν ένα πολύ παράξενο Metal Gear...

panelix
21-06-2008, 03:17
Ena pou mou erxete katautheian sto mialo tomb raider 3 eixa ftasei se ena agalma me 6 xeria mallon i khallena prepei na einai itan akinito
kai oso kai na epsaksa auto to domatio den mporousa na bro pos zontaneuei :S

panelix
21-06-2008, 03:18
Και επίσης και το MGS3 θα μπορούσα να πω ότι με κέρδισε μιας και το τερμάτισε με τα βίας στο Easy. Το σιχαίνομαι που δεν είχε καθόλου ραντάρ (eat me alive, veterans) και γενικά ήταν ένα πολύ παράξενο Metal Gear...

Alitheia? Ego to termatisa poli eukola se oles tis diskolies... To eixa termatisei polles fores kai to theorousa blakeia, eukolo kai mikro...

desperate_gamer
21-06-2008, 03:49
Ena pou mou erxete katautheian sto mialo tomb raider 3 eixa ftasei se ena agalma me 6 xeria mallon i khallena prepei na einai itan akinito
kai oso kai na epsaksa auto to domatio den mporousa na bro pos zontaneuei :S

Πίστεψέ με δεν ήθελες να ζωντανέψει... :nope:

Όσο για το Metal Gear εγώ δυσκολούλι το θεωρούσα. Χωρίς radar... Και να είναι κι αυτή η χαζομάρα με τη ζούγκλα... :frog: Μακρυά.

panelix
21-06-2008, 10:59
(Bebaia na poume oti ego to termatisa mia fora sto easy kai meta pira to tommygun kai gia auto itan eukoles oi ipoloipes diskolies...) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Pistepse me ithela na zontanepsei... Mou eixe spasei ta neura... :p Na fantasteis ta katebasa gia to pc gia na to termatiso... Den mporo to exo axti...

desperate_gamer
21-06-2008, 14:33
Α καλή επιτυχία σου εύχομαι. Το Tomb Raider III πραγματικά είχε γρίφους σπαζοκεφαλιές. Όλο το επίπεδο ένα puzzle ήταν σχεδόν.

Κάτι δεν έχεις βρει σίγουρα. Κάποιο δωμάτιο σου διαφεύγει. Ψάξε πολύ καλά όλο το επίπεδο και πήγαινε και στα πιο κουλά μέρη!

stelios256
31-07-2008, 02:51
εγω παιδια παρατησα παιχνιδι οχι γιατι ηταν δυσκολο αλλα επειδη δεν μου αρεσε καθολου,το sonic στο ps3


Παιζω sonic απο την μερα που κυκλοφορησε (1991 δλδ)και πλεον μπορω να πω οτι το sonic the hedgehog για το ps3 με στεναχορησε οσο τιποτα.Ηταν απογοητευτικο.Δεν μπορεις να το ευχαριστηθεις.ολο κολλαει.Ειμαστε στην 7η γενια video games και ακομα εχουμε προβλημα με το frame rate...Παρολαυτα το τερματισα.

stelios256
31-07-2008, 03:02
Να αναφερω και εγω τον πονο μου...Το μοναδικο παιχνιδι που με εχει νικησει.....(ντρεπομαι λιγο...)ειναι..το Garfield στο Sega Mega Drive!Απλα δεν μπορεσα ποτε να κερδισω τον πρωτο αρχηγο!!Πραγματικα δεν τα καταφερα ποτε,και προσπαθησα απειρες φορες....αλλα...εφτασε η ωρα για ΕΚΔΙΚΗΣΗ Garfield!!!!Πριν λιγες μερες ο αδερφος μου μου εκανε ενα τρομερο δωρο!Βρηκε σε ενα παιχνιδαδικο στις Σπετσες ενα παρατημενο Sega Mega Drive (κλειστο στο κουτι του!!)και ετσι θα εχω αλλη μια ευκαιρια να απολαυσω τα αγαπημενα μου classics αλλα και να διαλυσω τον ατιμο τον garfield!!!!

Valkyre
31-07-2008, 17:32
Παιζω sonic απο την μερα που κυκλοφορησε (1991 δλδ)και πλεον μπορω να πω οτι το sonic the hedgehog για το ps3 με στεναχορησε οσο τιποτα.Ηταν απογοητευτικο.Δεν μπορεις να το ευχαριστηθεις.ολο κολλαει.Ειμαστε στην 7η γενια video games και ακομα εχουμε προβλημα με το frame rate...Παρολαυτα το τερματισα.

Αυτο ταιριαζει πιο πολυ στο θρεντ "Ποιο παιχνιδι σας ξενερωσε?" :D

desperate_gamer
31-07-2008, 23:32
Μπορεί το παιδί να θέλει να πει ότι ηττήθηκε από τα κολλήματα :giggle:

stelios256
28-08-2008, 03:43
Αυτο ταιριαζει πιο πολυ στο θρεντ "Ποιο παιχνιδι σας ξενερωσε?" :D


Αν προσεξεις το ποστ μου,εχω κανει quote στο ποστ καποιου αλλου...

kakarot84
28-08-2008, 17:16
paides san ta old school den einai tpt se sxesi me ta mazika games pou vainoun tora!
agapimena mou games:
sonic 1-2-3
streets of rage 1-2-3
street fighter 2
motal kombat 1-2
se -genesis

sonic cd
night trap
se sega cd

donkey kong country
super mario bros oles oi seires
sto s.nes

kai sta nea apo psx
resident evil 1-2
final fantasy 7-8:)

Tsiou
28-08-2008, 18:05
Πάντως όπως είπε και ο vasses, μην αναφέρεστε στα επίπεδα δυσκολίας του παιχνιδίου. Δεν έχει νόημα.

Το πιό δύσκολο που θυμάμαι ήταν το Metroid 2 στο Gameboy... Αν και 10 χρονών τότε (1993) , το θυμάμαι ακόμα! :giggle:

kakarot84
28-08-2008, 18:19
den eipa gia ta epipeda diskolias alla gia ta paixnidia pou exoune vgei

Dirty83
14-10-2008, 11:58
Terminator 2 στο GameBoy. Το παιχνίδι δεν υπήρχε πουθενά, η 2η πίστα ήταν α-δι-α-πέ-ρα-στη. Δόξα και τιμή σε όποιον το έχει τερματίσει.

Επίσης, σε κάτι σύγχρονο, CoD4 Mile High Club στο Veteran. 7 ώρες από τη ζωή μου έφαγα με τη μα...ία αλλά το κατάφερα.

Enas
28-12-2008, 15:52
Zelda Oracle of Seasons στο gameboy color , κόλησα σε εκείνο το σημείο που πρεπει να αλλάξεις 4 εποχές απο την πιο κρύα στην πιο ζεστή διαλεγοντας ταυτοχρονα ένα δρόμο (πολλοί συνδιασμοί ), τελικά το έιδα σε walkthrough χρόνια αργότερα αλλά ξανακόλησα στο τελευταίο boss. To τερμάτησα τελικά τώρα που μου χάλασε το pc και έχω ένα laptop που δεν παιζει τίποτα μετά από καμιά σαρανταριά προσπάθειες(ενώ είχα φάει πριν μια εβδομάδα το τελέυταίο boss sto dead space με την πρώτη και ούτε καν απέφευγα τα χτυπήματά του, τέλος το normal sta games για εμένα) . Τελικά το μόνο που δεν τερμάτισα ποτέ είνααι το FINAL FANTASY X-2 όπου έφτασα σε ένα σημείο όπου αν δεν έχεις αναπτύξει και άλλα proffessions ή dresspheres πως λέγονται δεν το περνάς που να χτυπιέσαi(τι άχρηστο που είναι το thief).

christopherzaha
10-01-2009, 02:19
to DOOM 3 to opoio meta apo ena sabbatokuriako pou eixa pai3ei gurw stis 20 k kati wres k ligo prin to termatisw kanei thn makakia o bro m k pataei delete!!!!!!! pou na to 3anaarxisw....


PS.den me nikhse akribws..apla to parathsa..:D:D

HELL1NAS
29-10-2010, 04:02
The Elder Scrolls: Oblivion. Μεγάλη αγάπη , αλλά δυστυχώς τα side stories πιο ενδιαφέροντα απο την κύρια αποστολή. Κρίμα , δεν το τέλειωσα ποτέ. ούτε στον υπολογιστή.

babis13
04-11-2010, 17:41
θα θυμιθω ενα αξιοσημειοτο παιχνιδι που με νικησε...το RESIDENT EVIL CODE VERONIKA το ειχα φτασει προς το τελος του 2ου cd αλλα το dreamcast παρεδωσε πνευμα με το γνωστο προβλημα με το gd-rom του και δεν μπηκα στον κοπο να το φτιαξω...μακαρι να βγει στο psn να το τελειωσω απωθημενο μου εχει μεινει,

επισης αλλο ενα παιχνιδι που με νικησε ηταν το syphon filter(ε ρε και να εβγαινε στο ps3) το οποιο ηθελε τρελη υπομονη και σαν πιο πιτσιρικας τοτε δεν την ειχα,σε αυτην την γενια οτι εχω πιασει το εχω τελειωσει αν και τωρα πια ειναι πιο ευκολα και λογω διαρκειας αλλα και στο google αν πατησεις walkthrough σου εμφανιζει αρκετα αποτελεσματα με βιντεο κλπ

HarrisDo
05-11-2010, 01:04
Resident Evil Code Veronika συμφωνω!! Τα παλιά παιχνίδια πολύ πιο απαιτητικά..τι titan modes μου λέτε τώρα..
Zelda Ocarina of Time
Final Fantasy VII
Ninja Gaiden (NES)
Ninja Gaiden (XBOX)
Rygar

JerryMoore
15-11-2010, 20:50
Εγώ το πιο δύσκολο παιχνιδί που έχω παίξει ως τώρα ειναι το Vagrant Story για PS1. Θυμάμαι στα reviews του περιοδικού Games που διάβαζα τότε ήταν το μοναδικό που είχα δει που του έβαζαν στην "δυσκολία" πολύ δύσκολο.

moik4
12-12-2010, 02:40
SNES SUPER MARIO ALL STARS....Ta eixa termatisei ola!!!!!

grip
12-12-2010, 02:54
Terminator 2 στο GameBoy. Το παιχνίδι δεν υπήρχε πουθενά, η 2η πίστα ήταν α-δι-α-πέ-ρα-στη. Δόξα και τιμή σε όποιον το έχει τερματίσει.

Επίσης, σε κάτι σύγχρονο, CoD4 Mile High Club στο Veteran. 7 ώρες από τη ζωή μου έφαγα με τη μα...ία αλλά το κατάφερα.
Αναφέρεσαι στο σημείο με το φορτηγό και την μηχανή?
Νομίζω πως το terminator 2 ήταν από τα σχετικά εύκολα παιχνίδια για εμένα στο gb.

saras81
19-12-2010, 16:18
soul calibour 3
στο xbox,παιζοντας με ενα φιλο το story mode παιξαμε εναλλαξ με την athena αντιπαλο κα καναμε restart (χαναμε δηλαδη)124 φορες για να τη βγαλουμε,τοσες πολλες φορες δεν εχω ξαναπροσπαθησει σε παιχνιδι.

hakoo
20-12-2010, 06:40
Ειχα ποσταρει εδω και π.κ.s (προ καταστροφης server) αν θυμαμαι καλα.
Ελαχιστα τα παιχνιδια που με εχουν νικησει, καποια σιγουρα θα ξεχναω. Πρωτο στο μυαλο τι αλλο? Ενα hack n slash στα μεσα της ζωης του ps2, chaos legion λεγοταν. Ηταν το φορτε μου γενικα αυτο το genre, ακομα και το devil may cry 3 (απο τα πιο δυσκολα παιχνιδια ever made) το ειχα τερματισει σχετικα ευκολα. Ε, καπου εκει μου κοπηκε ο βηχας και ο τσαμπουκας με το εν λογω γελοιωδως δυσκολο παιχνιδι. Επαιζα θυμαμαι στο normal και απλα δεν μπορουσα, ΔΕΝ. Τι να κωλοχτυπιεμαι, τι να καταστρωνω στρατηγικες, τι να υπολογιζω εκατοστα στην αρενα και να μετραω δευτερολεπτα απο επιθεση σε επιθεση, ΤΙΠΟΤΑ.


http://sig26.files.wordpress.com/2009/08/chaoslegion.jpg



ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ!

mihalis13
23-12-2010, 05:10
Final Fantasy VIII

mania
24-12-2010, 10:51
???? ??? ????? ??????? ??????? 8-16 bit ????????? ?? nes-snes,??? ???? ??????? ?? ????? wonder boy ?? ????? ???? ?????? ??? coin up ??? ??? ??????? ???? ?? ????????? ?????? ?? ?????? ??? ???? ?????.???? 6?-7? ????? ???? ??? ?????????.?????? ?? ????????? ??? mame ???? ??? ?????? continues.
???? ?????? ?????,?? ???? ???????? ??? ?????? ??? ????? ??? ?? ???????? ??? ????????? boss,???? ?? folklore.????????? ????????,????? ??????? ??? ??????????,?????? ??????? ??????,???? ??? ????? ??? ??? ??????.?????? ?????? ????? ??? ????????? ???? ??? ???? ??? ???????.?????? ???? ??? ?????????? ??? youtube.
________
INFANT WELLBUTRIN (http://www.classactionsettlements.org/lawsuit/wellbutrin/)

reinko24
20-01-2011, 22:41
Παιχνίδι που ακόμα και στο MAME ΔΕΝ κατάφερα ποτέ να τελειώσω ήταν το ghosts and goblins για gameboy ποτέ μα ποτέ όμως δόξα και τιμή στον ήρωα που το έχει τελειώσει και πολλές γιούχες στον δημιουργό που το έκανε τόσο απίστευτα δύσκολο!!!
και μετά το I wanna be the Guy σε very hard mode!!!βάλτε βιντεάκια απλά και μόνο να το δείτε!!!!!
Από τα καινούργεια δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι τόσο δύσκολο όπως τα παλιά 8bita!!!

the master
21-01-2011, 16:37
re1 tou ps1 sto ds mou pire mhnes na ftasw ston teliko arxigo k telika hththika

masterpanos1990
23-04-2013, 14:06
Battletoads on nes...Δεν παλευεται αυτο το παιχνιδι!!!

Mr.Dododi
10-03-2014, 02:22
Τα πιο δύσκολα games που έχω παίξει ever είναι τα Ikaruga (Dreamcast) kai Red Star (PlayStation 2).
Πραγματικά τα νεύρα μου είχαν φτάσει στα όριά τους!!!
Όταν έχανα για να μη κάνω κάτι και το μετανιώσω, απλά έσβηνα τη κονσόλα.
Για πιο παλιά games θυμάμαι πως τα ΤΜΝΤ, Captain Tsubasa 2 και Ghostbusters 2 χαλάσανε τη παιδική μου ηλικία!!! :-P

Mr.Dododi
18-03-2014, 22:38
Είναι όντως δύσκολο το Τerminator 2 αλλά το χειρότερο σημείο είναι ο προγραμματισμός που έχει μετά!!! Πώς να γνωρίζουμε από πού περνάνε τα ηλεκτρόδια? Έχουμε μαντικές ικανότητες? Τα κατάφερα πάντως και το τελείωσα και τώρα σε κανά 15άκι το'χω ακόμα...