PDA

View Full Version : E3 2010 // 15-17 Ιουνίου



Pages : [1] 2 3

Avenger_Seraphim
08-02-2010, 01:50
http://img16.imageshack.us/img16/130/sonyplaystatione3.png


Για μία ακόμη φορά πλησιάζει η φετινή Ε3!!! Για την ακρίβεια είναι 5 μήνες μακριά! Όπως κάθε χρόνο (απο το 2006), έτσι και φέτος μαζί θα συζητήσουμε τα νέα και τις αποκαλύψεις από την κάθε παράταξη. Φέτος η Ε3 θα αρχίσει τον Ιούνιο, και συγκεκριμένα απο τις 15 έως 17 Ιουνίου στο Λος Άντζελες.

Μέχρι τώρα το μόνο που έχει γίνει γνωστό είναι οι εταιρίες που θα λάβουν μέρος! Καθώς ο χρόνος πλησιάζει θα μαθαίνουμε και τι παιχνίδια θα παρουσιάσουν... Οπότε μείνετε συντονισμένοι!!!

Όπως και πέρσι, έτσι και φέτος, θα κάνω μία λίστα με την κάθε εταιρία ξεχωριστά και τα παιχνίδια που θα παρουσιάσει...

Παρακάτω θα βρείτε την λίστα με τις εταιρίες και τα παιχνίδια που θα παρουσιαστούν στην εκδήλωση:
LAST UPDATE 10/6/2010

2K Games
Mafia II (PC, PS3, X360)
Sid Meier's Civilization V (PC)
Spec Ops: The Line (PC, PS3, X360)
Spec Ops: The Line (PC, PS3, X360)
XCOM (PC, X360)

505 Games
Grease (DS, Wii)
Naughty Bear (PS3, X360)

Anaconda
Gray Matter (PC)

BigPoint

Battlestar Galactica Online (Webgame)

D3 Publisher
Ben 10 Ultimate Alien: Cosmic Destruction (DS, PSP, X360)
Ben 10: Ultimate Alien (Wii)

DTP (Digital Entertainment Pool)
Drakensang: Phileasson's Secret (PC)

DreamCatcher Interactive
Arcania: Gothic IV (PC, PS3, X360)

EA Sports
EA Sports MMA (PS3, X360)
NBA Jam (Wii)

Electronic Arts
Bulletstorm (PC, PS3, X360)
Dead Space 2 (PC, PS3, X360)
EA Sports Active 2.0 (Wii)
FIFA Soccer 11 (DS, PC, PS3, PSP, Wii, X360)
Madden NFL 11 (PS3, PSP, Wii, X360)
Medal of Honor (PC, PS3, X360)
NBA Live 11 (PS3, PSP, X360)
NCAA Football 11 (PS2, PS3, PSP, X360)
NHL 11 (PS3, X360)
Tiger Woods PGA Tour 11 (PS3, Wii, X360)
Crysis 2
Medal of Honour
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
RISK: Factions
The Sims 3 for console and handheld
The Sims 3 Ambitions
Spare Parts
EA Sports Active 2
EA Sports MMA
FIFA Soccer 11
Hasbro Family Game Night 3


En Masse Entertainment
Tera (PC)

Hudson Soft
Deca Sports 3 (Wii)

Konami
Castlevania: Lords of Shadow (PS3, X360)
Def Jam Rapstar (PS3, Wii, X360)
Metal Gear Solid: Peace Walker (PSP)
N3: Ninety-Nine Nights II (X360)
Rocket Knight (PC, PS3, X360)
Rush'N Attack Ex-Patriot (PS3, X360)
Saw II: The Videogame (PS3, X360)
The Cages: Pro Style Batting Practice (Wii)

Little Worlds Studio
Animal Color Cross (DSi, Webgame, iPhone)
Color Cross (Webgame)
Cosmicrew (Webgame)
DJ Mix Bob Sinclar (iPhone)
Sea Pong (iPad)

LucasArts
LEGO Star Wars III: The Clone Wars (DS, PC, PS3, PSP, Wii, X360)
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge -- Special Edition (PC, PS3, X360)
Star Wars: The Force Unleashed II (DS, PC, PS3, PSP, Wii, X360)
Star Wars: The Old Republic (PC)

MTV Games
Rock Band 3 (PS3, Wii, X360)

Majesco
Crafting Mama (DS)
Greg Hastings Paintball 2 (PS3, Wii, X360)
Swords (Wii)
Zumba Fitness (tba)

Microsoft
Fable III (X360)
Gears of War 3 (X360)
Halo: Reach (X360)

Microsoft Game Studios
Project Natal (X360)

Namco Bandai
Ace Combat: Joint Assault (PSP)
Clash of the Titans (PS3, X360)
Dragon Ball: Origins 2 (DS)
Enslaved (PS3, X360)
Naruto: Ultimate Ninja Storm 2 (PS3, X360)
Splatterhouse (PS3, X360)

Natsume
Gabrielle's Ghostly Groove (DS)

Nexon
Dragon Nest (PC)
Dungeon Fighter Online (PC)
Vindictus (Webgame)

No Publisher Announced
Lucha Libre AAA: Heroes del Ring (Wii)
Color Cross (DS)

Paradox Interactive
Commander -- Conquest of the Americas (PC)
Lionheart: Kings' Crusade (PC)
Ship Simulator 2010: Extremes (PC)
Victoria 2 (PC)

Perfect World Entertainment
Battle of the Immortals (PC)
Forsaken World (PC)
Heroes of Three Kingdoms (PC)

Square Enix
The Tales of Bearsworth Manor: Puzzling Pages
FRONT MISSION EVOLVED
DUNGEON SIEGE 3
Lara Croft and the Guardian of Light
The Tales of Bearsworth Manor: Chaotic Conflicts
FINAL FANTASY: THE 4 HEROES OF LIGHT (NDS)
Kane & Lynch 2: Dog Days
Deus Ex: Human Revolution
FINAL FANTASY XIV
The 3rd Birthday (PSP)
KINGDOM HEARTS Birth by Sleep (PSP)
KINGDOM HEARTS Re:coded (NDS)

Slang

Lucha Libre AAA: Heroes del Ring (DS, PS3, PSP, Wii, X360)

Sony Computer Entertainment

EyePet: Your Virtual Pet (PS3)
God of War: Ghost of Sparta (PSP)
Gran Turismo 5 (PS3)
Hot Shots Tennis: Get a Grip (PSP)
Invizimals (PSP)
Move Party (PS3)
SOCOM 4: U.S. Navy SEALs (PS3)
Slider (PS3)
TV SuperStars (PS3)
The Fight: Lights Out (PS3)
The Shoot (PS3)

Sony Online Entertainment
Free Realms (PC, PS3)

THQ
Homefront (PC, PS3, X360)
The Last Airbender: The Movie (DS, Wii)
UFC Undisputed 2010 (PS3, PSP, X360)
WWE Online (PC)
WWE SmackDown vs. Raw 2011 (PS3, X360)
Warhammer 40,000 MMO Project (PC)
Warhammer 40,000: Space Marine (PS3, X360)

Take-Two Interactive
XCOM (PC, X360)

Tecmo KOEI
Quantum Theory (PS3, X360)
Trinity: Souls of Zill O'll (PS3)
Warriors: Legends of Troy (PS3, X360)

Trion Worlds
End of Nations (PC)
Rift: Planes of Telara (PC)

Warner Bros. Interactive
Batman: The Brave and the Bold (DS, Wii)
Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore (DS)
F.E.A.R. 3 (PC, PS3, X360)
LEGO Harry Potter: Years 1-4 (DS, PC, PS3, PSP, Wii, X360)
Scribblenauts 2 (DS)
The Lord of the Rings: Aragorn's Quest (DS, PS3, PSP, Wii)
The Lord of the Rings: War in the North (PC, PS3, X360)

cdv Software Entertainment
Divinity II: Flames of Vengeance (PC, X360)


Χάρτης

http://i42.tinypic.com/25ap547.jpg
http://i39.tinypic.com/2570wo1.png



[U]Press Conferences *

Microsoft: Δευτέρα 14 Ιουνίου στις 20:30 (ένα special Νatal event θα μεταδωθεί από το Gametrailers.com στις 02:00 ξημερώματα Τετάρτης)
Nintendo: Τρίτη 15 Ιουνίου στις 19:00
Sony : Τρίτη 15 Ιουνίου στις 22:00

Live Streams (δείτε ζωντανά):


IGN (http://e3.ign.com/)
GameTrailers (http://www.gametrailers.com/e3/)
Gamespot (http://e3.gamespot.com/)
G4TV (http://g4tv.com/e32010)
Youtube E3 Channel (http://www.youtube.com/e3)
Ustream (http://www.ustream.tv/e3)

(http://www.ustream.tv/e3)

*Σε ώρα Ελλάδος.

hakoo
08-02-2010, 11:37
Kαλα εκανες απο τη στιγμη που βγηκε η λιστα, ουτως η αλλως ειναι θεμα που απασχολει συνεχως την βιομηχανια.
Απο την πλευρα της Sony υπαρχουν πολλα παιχνιδια που περιμενουν στο συρταρι και ακομα καποια που εχουν εμφανιστει/ανακοινωθει καιρο τωρα αλλα δεν υπαρχει προωθηση. Εφτασε η στιγμη λοιπον: FFVXIII, The last Guardian, Agent πιστευω θα εχουν την τιμητικη τους απο exclusives + ολα τα high profile multiplat. Mενει αν δουμε ποια projects θα επιβεβαιωσει η Sony απο οοοολα αυτα που ακουγονται σαν φημες και ειναι κατι σαν κοινο μυστικο οτι υπαρχουν: Motorstorm 3, Starhawk, Resistance 3, Twisted Metal, Killzone 3...

aris13
08-02-2010, 11:55
Από την πλευρά της Nintento σίγουρα θα δούμε το Metroid:Other M και το νέο Zelda.

Ezio
10-02-2010, 14:12
Η warner 100% θα παρουσιάσει το Batman Arkam Asylum 2. Δυστυχώς, δεν είδα την Naughty dog, όμως το trailer του uncharted 2 το είχε παρουσιάσει αλλού, άρα εντάξει.

ilias78
10-02-2010, 18:54
ειμαι περιεργος να δω αν θα παρουσιαστει κατι απο το gran turismo.

greekteo
10-02-2010, 18:58
ειμαι περιεργος να δω αν θα παρουσιαστει κατι απο το gran turismo.


Κανονικά τότε θα πρέπει να ανακοινωθεί ημερομηνία κυκλοφορίας (σίγουρη, 100%) και να δούμε περισσότερα πράματα in-game...

Ixor24
10-02-2010, 23:46
να δουμε και κανενα ac3?

hakoo
10-02-2010, 23:56
Δυσκολο αλλα με τους ρυθμους της Ubisoft ποτε μη λες ποτε.
Απο τα "αντιπαλα" στρατοπεδα η λογικη λεει οτι το 360 θα ριξει σχεδον ολο το βαορς στο Natal ενω στην Ninty περα απο το καινουριο Ζelda φημολογειται και το περιβοητο HD upgrade.

DarkUSS
11-02-2010, 00:13
Δυσκολο αλλα με τους ρυθμους της Ubisoft ποτε μη λες ποτε.
Απο τα "αντιπαλα" στρατοπεδα η λογικη λεει οτι το 360 θα ριξει σχεδον ολο το βαορς στο Natal ενω στην Ninty περα απο το καινουριο Ζelda φημολογειται και το περιβοητο HD upgrade.
Φημολογείται γενικότερα νέο hardware τώρα αν αυτό θα είναι Wii HD θα δούμε. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι περισσότερο πιθανόν να δείξει κάποιο καινούριο φορητό η Νintendo φέτος.

Πάντως για σκεφτείτε ότι πριν από 5 χρόνια, στην Ε3 2005 (http://ps3.ign.com/articles/614/614619p1.html) συγκεκριμένα, είχε ανακοινωθεί το PS3 και το 360 για πρώτη φορά. Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε φέτος να δούμε νέο hardware αλλά έχουν αλλάξει τόσο πολύ πλέον τα πράγματα που νομίζω είναι αδύνατον να γίνει κάτι τέτοιο.

Valkyre
11-02-2010, 00:26
Σιγουρα θα ανακοινωθει και το ΚΖ3 παντως ;)

Ezio
11-02-2010, 18:32
ειμαι περιεργος να δω αν θα παρουσιαστει κατι απο το gran turismo.
Σίγουρα θα παρουσιαστεί. Ημερομηνία κυκλοφορίας 10/12/2013.:bgrin2:

MilitaryRaiden
12-02-2010, 00:02
Σιγουρα θα ανακοινωθει και το ΚΖ3 παντως ;)


Μακάρι!
Αλλά κυρίως Last Guardian θα ήθελα όπως επίσης και Ico/SotC για PS3...

Λέτε...?

sakoulias
12-02-2010, 00:27
Σιγουρα θα ανακοινωθει και το ΚΖ3 παντως ;)

ΜΑΚΑΡΙ να ανακοινωσουν και να δειξουν πραγματα απο το ΚΖ3 το περιμενω πως και πως αυτο το παιχνιδι :cheers::cheers:

Avenger_Seraphim
12-02-2010, 01:09
Η warner 100% θα παρουσιάσει το Batman Arkam Asylum 2. Δυστυχώς, δεν είδα την Naughty dog, όμως το trailer του uncharted 2 το είχε παρουσιάσει αλλού, άρα εντάξει.

Η λίστα όπως έγραψα δεν ειναι ολοκληρωμένη, και περιμένουν και αλλες ανακοινώσεις αργότερα... Θα σας εχω ενήμερους για την εξέλιξη των πραγμάτων ;)

desperate_gamer
13-02-2010, 22:39
Πάντως για σκεφτείτε ότι πριν από 5 χρόνια, στην Ε3 2005 (http://ps3.ign.com/articles/614/614619p1.html) συγκεκριμένα, είχε ανακοινωθεί το PS3 και το 360 για πρώτη φορά. Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα έπρεπε φέτος να δούμε νέο hardware αλλά έχουν αλλάξει τόσο πολύ πλέον τα πράγματα που νομίζω είναι αδύνατον να γίνει κάτι τέτοιο.

Χα, με τίποτα. Με εξαίρεση την Nintendo, όλες οι άλλες θέλουν ακόμα λίγα χρόνια προκειμένου να βγάλουν τα σπασμένα της μετάβασης στη νέα γενιά και μετά θα συζητάμε για νέα κονσόλα. Εδώ ακόμα περιμένουμε τα νέα χειριστήρια. :cool:

Αλλά εγώ ένα πράμα με νοιάζει πια... KINGDOM HEARTS III !!! Αμάν! Μας σκάσατε!

hakoo
14-02-2010, 14:24
Oυτε η Nintendo εχει λογο να παρουσιασει κατι ακομα, μπορει οι διαφορες να εχουν μειωθει καπως αλλα παραμενει σταθερη και αδιαφιλονικητη market leader. Απο τη στιγμη που ειναι πρωτη αλλοι θα παρουν τη σκυταλη για τις εξελιξεις, συνηθης υποπτος φυσικα η Microsoft οπως και στις προηγουμενες γενιες. Οχι για φετος, γενικα μιλαω. Ειναι σιγουρο παντως οτι ολες οι εταιριες εχουν κανει τα πλανα τους.
Desperate ειπε ο Nomura


Concerning Kingdom Hearts III, since there is demand from the current fans around the world, I will do my best to bring it into realization as quickly as possible.οποτε hopefully συντομα θα εχουμε νεα :cool:

Welcome btw!!

desperate_gamer
14-02-2010, 18:31
Desperate ειπε ο Nomura

οποτε hopefully συντομα θα εχουμε νεα :cool:

Welcome btw!!

Σ' ευχαριστώ! :love:

Τώρα που βγήκε και το Birth By Sleep ο Nomura δεν έχει άλλες δικαιολογίες πρέπει να ανακοινώσει επειγόντως κάτι μέσα σε 6 μήνες το λιγότερο. Περιμένω...

Ezio
14-03-2010, 08:29
Ελπίζω να ανακοινώσουν το killzone 3, όχι γιατί είμαι fan της σειράς, αλλά για να πουν ότι θα χρησιμοποιεί μεγαλύτερο μέρος της δύναμης του ps3 από το gow3, αν και είναι σίγουρο.

tsak
14-03-2010, 09:19
Ελπίζω να ανακοινωθεί και το νέο uncharted...
Παίζω τώρα το πρώτο της σειράς και ετοιμάζομαι για το δεύτερο έχω μείνει εντυπωσιασμένος

PDS
06-04-2010, 23:10
Sony E3 presser confirmed for June 15
http://www.vg247.com/2010/04/06/sony-e3-presser-confirmed-for-june-15/

http://assets.vg247.com/current//2009/07/jacktretton.jpg


Sony’s E3 press conference will take place on June 15, the company said today.

The event will be held at the Shrine Audutorium from 11:30am PST. That’s 7:30pm BST and 8:30pm CET, as seen here in the invite sent out to press.

Last year’s event saw formal reveals of Gran Turismo 5, Team ICO’s Last Guardian, the gigaton that was Final Fantasy XIV and the debut of ModNation Racers, as well as “the worst kept secret of E3″ last year, according to Sony’s Kaz Hirai, PSP go.

The news arrives after Microsoft confirmed it’s set to hold its press conference on June 14 at the Wiltern Theater: a day after holding a special Natal-only event at the USC Galen Center on June 13.

Nintendo hasn’t formally announced the date for its press conference yet, but is expected to be the same day as Sony’s, June 15.

WolfRathmA
07-04-2010, 02:36
Τι στο καλο ρε γμτ... πως περνατε ετσι οι μηνες!

Αντε να δουμε τι εχουν να μας δειξουν! Αρκη να μη κανουν παλι το λαθος και τα ανακοινωσαν ολα οπως κανανε πέρυσι με το PSP Go... LOL

Avenger_Seraphim
07-04-2010, 02:38
^thanks

προστέθηκε και στο πρώτο ποστ μαζι με την ημερομηνία της Σονυ, και η ημερομηνία της Press Conference της Microsoft που ειναι 13-14 ιουνιου

enstikto
07-04-2010, 09:43
^thanks

προστέθηκε και στο πρώτο ποστ μαζι με την ημερομηνία της Σονυ, και η ημερομηνία της Press Conference της Microsoft που ειναι 13-14 ιουνιου

Ακολουθούμε το περσινό "μοτίβο" δηλαδή... Πρώτη η MS και μετά η Sony... Καλύτερα έτσι... Να έχουμε και δυνατό φινάλε :)

Κάτι σχετικό και άσχετο (:P) : Χρειάζετε κάτι ιδιαίτερο κάποιος για να μπορέσει να παρεβρεθεί στην E3 και στα διάφορα conferences? Υπάρχουν εισητήρια ή είναι open to the public? Αν ναι που μπορεί να αγοράσει κάπποιος; Για φέτος χλωμό, αλλά ψήνομαι τρελά για του χρόνου :D

Valkyre
07-04-2010, 09:56
Εγω περιμενω με αγωνια 2 πραγματα κυριως απο την Σονυ στην Ε3.

Σαφεις πληροφοριες για κυκλοφορια Last Guardian και μια δυνατη τρανταχτη ανακοινωση που κανεις δεν περιμενει.

Το να μου ανακοινωθει resistance 3 , KZ3 κλπ κλπ το θεωρω δεδομενο και αρα οχι "εκπληξη". Καλοδεχουμενο μεν σαν ειδηση , αλλα σιγουρα δεν θα εντυπωσιαστω αφου ολοι ξερουμε οτι αργα ή γρηγορα θα γινει.

enstikto
07-04-2010, 10:18
Εγω περιμενω με αγωνια 2 πραγματα κυριως απο την Σονυ στην Ε3.

Σαφεις πληροφοριες για κυκλοφορια Last Guardian και μια δυνατη τρανταχτη ανακοινωση που κανεις δεν περιμενει.

Το να μου ανακοινωθει resistance 3 , KZ3 κλπ κλπ το θεωρω δεδομενο και αρα οχι "εκπληξη". Καλοδεχουμενο μεν σαν ειδηση , αλλα σιγουρα δεν θα εντυπωσιαστω αφου ολοι ξερουμε οτι αργα ή γρηγορα θα γινει.

+1 στα απο πάνω και να προσθέσω ότι θέλω και πληροφορίες για το Castlevania: Lord of Shadow!!! Το Trailer πάντος τα σπάει και έχει και απίστευτη μουσική!

desperate_gamer
07-04-2010, 17:03
Ουυυ can't wait. Η Ε3 είναι πάντα η πιο ενδιαφέρουσα έκθεση. Tο hype building, η αναπόφευκτη απογοήτευση, το μίσος μετά το conference της Microsoft... I'm addicted to the drama!

15 Ιουνίου μέσα στην εξεταστική, αλλά δεν πειράζει :p


Σαφεις πληροφοριες για κυκλοφορια Last Guardian και μια δυνατη τρανταχτη ανακοινωση που κανεις δεν περιμενει.

Το Kingdom Hearts 3 σε exclusive θα σου κακόπεφτε; :fantasy_dreams:

hakoo
08-04-2010, 06:16
Εννοειται οτι θα δω τις παρουσιασεις ολων των εταιριων με μεγαλο ενδιαφερον. Απο Sony μερια θα ηθελα:

1. Δειξτε μας FFVXIII εκτενως με gameplay and all και ημερομηνια κυκλοφοριας. Αν εχει προηγηθει την προηγουμενη μερα στην εκθεση της MS ανακοινωση οτι ειναι πλεον multiplat you can skip it :P

2. Δειξτε μας The Last Guardian με ημερομηνιας κυκλοφοριας

3. Βγαλτε τον θεο με το μπλοκακι μετα απο countdown να γραψει (εννοειται οτι αυτα που γραφει θα φαινονται σε γιγαντοοθονη) την ημερομηνια κυκλοφοριας* του GT5.

4. Ειμαστε καλυμμενοι με το psp, δεν θελουμε αλλο psp. Νο more for god's sake.

5. Aνακοινωστε το Uncharted 3 με setting στην Αιγυπτο για να επιβεβαιωθει και η θεωρια μου (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=164948&postcount=32) και να παρω το credit που μου αξιζει.

6. Aνακοινωστε το Mass Effect 2 για PS3.

7. Αφιερωστε χρονο και χωρο στην εκθεση για το Ultimate ninja Storm 2. Αν ανεβει και ο Avenger στη σκηνη ντυμενος Sasuke ακομα καλυτερα.

8. Μια εκπληξη πρωτοκλασατου τιτλου (κατα προτιμηση το καταραμενο remake).






*Στην ημερομηνια κυκλοφοριας του GT5 να συμπεριλαμβανεται και η χρονια.

AgentPrinny007
08-04-2010, 09:11
7. Αφιερωστε χρονο και χωρο στην εκθεση για το Ultimate ninja Storm 2. Αν ανεβει και ο Avenger στη σκηνη ντυμενος Sasuke ακομα καλυτερα.
και απο κατω στο κοινο να του στελνει φιλακια η Utada. Σιγουρο εγκεφαλικο8D


8. Μια εκπληξη πρωτοκλασατου τιτλου (κατα προτιμηση το καταραμενο remake).φοβαμαι οτι ουτε με εξορκιστη δεν προκειται να φυγει η καταρα απο αυτο..


*Στην ημερομηνια κυκλοφοριας του GT5 να συμπεριλαμβανεται και η χρονια.πολλα θελετε κυριε:muhaha:

Valkyre
08-04-2010, 09:23
Ουυυ can't wait. Η Ε3 είναι πάντα η πιο ενδιαφέρουσα έκθεση. Tο hype building, η αναπόφευκτη απογοήτευση, το μίσος μετά το conference της Microsoft... I'm addicted to the drama!

15 Ιουνίου μέσα στην εξεταστική, αλλά δεν πειράζει :p



Το Kingdom Hearts 3 σε exclusive θα σου κακόπεφτε; :fantasy_dreams:

Θα σου πω κατι ετσι απλα για να με κραξεις.Kingdom Hearts δεν εχω παιξει.Ή μαλλον για να ειμαι σωστος.Ειχα παιξει λιγο το πρωτο και δεν μου εκανε κλικ και....το παρατησα...

ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο βαλετο! :D

@Hakoo:

Για το 6 που λες ειμαι σχεδον σιγουρος.Αν δεν το ανακοινωσουν ουτε εκει, τοτε νομιζω δεν εχει νοημα να το ανακοινωσουν ποτε.

Περιμενω να δω τι ειναι και αυτο το τρομερο και φοβερο announcement που ελεγε ενας υπευθυνος της Sony, αν και νομιζω οτι μαλλον σχετιζεται αμεσα με το ΜΕ2.

Τεσπα θα δειξει!

AgentPrinny007
08-04-2010, 09:54
Θα σου πω κατι ετσι απλα για να με κραξεις.Kingdom Hearts δεν εχω παιξει.Ή μαλλον για να ειμαι σωστος.Ειχα παιξει λιγο το πρωτο και δεν μου εκανε κλικ και....το παρατησα...

ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο βαλετο! :D


Εγω εγω πρωτος, βρηκα και μια μικρη πετρουλα (http://kazani.gr/uploads/posts/thumbs/1233996046_33.jpg) να σου ριξω χιχι

Valkyre
08-04-2010, 10:02
^^ MMMμμΜΜμΜΜμμμ Lloool :P

nikolaszax
08-04-2010, 10:15
Περιμενω να δω τι θα ανακοινωσει η Sony αυτην την Ε3.Θελω νεα παιχνιδια που να ανηκουν και σε αλλα genres (οχι αλλα multiplayer shooters ή fps κτλ που βασιζονται στο multiplayer plz,περισσοτερα uncharted-like,infamous-like κτλ.) γιατι μετα το τελος του GOW3 δεν βλεπω τιποτα στον οριζοντα confirmed που να με κινει το ενδιαφερον απο first party exclusive(Το last guardian ειναι μακρια νομιζω για να νοιαστω ακομα lol) και καθε αλλο παρα καλο ειναι lol.
Κανα Wrpg ή Jrpg απο first party δεν θα με πειραζε καθολου μιας και ειναι το μονο genre που η Sony δεν εχει να δειξει κατι.


Ps.Μην τολμησετε και δεν εχετε cameo εμφανισεις των παρακατω:
http://media.giantbomb.com/uploads/3/33734/1199040-picture_5_super.png
http://media.animevice.com/uploads/0/127/101042-translatorsan45_super.jpg

:P:P:P
Ps.2 F*** Kingdom hearts!Legend of Dragoon 2 or GTFO!
http://dansansworld.com/images/flamesuit.jpg

Valkyre
08-04-2010, 10:19
Καλα ο translator-san ειναι απο μονος του λογος σοβαρος για να δεις την Ε3! Classic! :D

NonBorn
08-04-2010, 13:29
Πιστεύω ότι η Sony θα σταματήσει να παράγει άλλα PS2 και θα το ανακοινώσει στην Ε3...

desperate_gamer
08-04-2010, 15:27
7. Αφιερωστε χρονο και χωρο στην εκθεση για το Ultimate ninja Storm 2. Αν ανεβει και ο Avenger στη σκηνη ντυμενος Sasuke ακομα καλυτερα.

Best conference EVER!


Θα σου πω κατι ετσι απλα για να με κραξεις.Kingdom Hearts δεν εχω παιξει.Ή μαλλον για να ειμαι σωστος.Ειχα παιξει λιγο το πρωτο και δεν μου εκανε κλικ και....το παρατησα...

ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο βαλετο! :D

Εσύ δεν θες όποιο κι όποιο λίθο! Βραχοσφήνα στο κεφάλι σαν αυτές στα Τέμπη! :sparta: :D

Η αλήθεια είναι ότι το αδίκησες. Απ' ότι θυμάμαι στην αρχή είχε το tutorial και μετά τον κόσμο της Wonderland. Έχει ζουμί το παιχνίδι πιο μετά. Αν το είχες φτάσει μέχρι τη μέση εντάξει, αλλά είναι κρίμα.

Πάντως είμαι σίγουρος ότι αν η sony ανακοινώσει KH3 limited exclusive (όπως έλεγε και εκείνο το rumour) τότε θα είναι τρελό megaton, εφάμιλο του "FF13 goes multi-plat". Τα Kingdom Hearts έχουν κάνει τρελές πωλήσεις και όλοι περιμένουν πώς και πώς το επόμενο HD KH (γιατί τα Birth By Sleep κι αυτά μπορεί να είναι γνήσια sequel, αλλά εφόσον είναι σε handheld δυστυχώς παραβλέποντε!)



http://media.giantbomb.com/uploads/3/33734/1199040-picture_5_super.png

Αυτόν τον έχω σίγουρο. Κάτι θα τον βάλουν να ανακοινώσει ή απλά να κάνει την έναρξη και ο Jack Tretton να κάνει μετά είσοδο. Για τον translator-san δεν νομίζω. Because he just doesn't give a fuck, ακόμα κι αν πέσουν στα πόδια του. Χαχαχαχα!

Valkyre
08-04-2010, 16:12
IΣως το αδικησα οντως.Κι εγω το σκεφτομαι συνεχως γιατι βλεπω πολυ κοσμο να το αναφερει συνεχεια.Αλλα δεν ξερω, μου φανηκε υπερβολικα παιδικο και με χαλασε.Ισως δεν ημουν δικαιος μαζι του, αλλα δεν μου δημιουργειται και η επιθυμια ολο αυτον τον καιρο να του δωσω αλ΄λη μια ευκαιρα... :(

hakoo
08-04-2010, 18:14
Ε ενταξει "παιδικο" ειναι, αλλα αν το συνειδητοποιησεις και το απενοχοποιησεις απο την αρχη θα το δεις με αλλο ματι. Οπως βλεπεις μια καλη παιδικη (η τουλαχιστον teen) ταινια της Disney ας πουμε, με την ιδια ευκολια μπορεις να εκτιμησεις και ενα αναλογο παιχνιδι. Το σεναριο παντως ειναι αρκετα complex και στην ουσια αρκετα dark, για να κραταει καπως τους πιο mature παικτες.
Να γυρισεις αυτη τη στιγμη στα KH του ps2 ειναι αρκετα δυσκολο μιας και δεν σε τραβαει το setting, περιμενε για το 3 η ακομα καλυτερα για το Versus που θα παιζει σαν το KH αλλα θα εχει και setting πιο κοντα στα γουστα σου. ;)

desperate_gamer
09-04-2010, 00:49
Συμφωνώ με τον Hakoo. Φαίνεται παιδικό αλλά είναι πιο περίπλοκο από οποιοδήποτε Final Fantasy και με χιλιάδες μηνύματα και φιλοσοφικές αναζητήσεις. Παιδάκι που να το καταλαβαίνει πλήρως δεν νομίζω να υπάρχει (όχι ότι υπάρχουν και πολλοί ενήλικες, αλλά τέλως πάντων :p).

Εγώ ακριβώς επειδή φαινόταν αξιοπρεπές Disney game το αγόρασα το KH1 αλλά τελικά ήταν κάτι πολύ περισσότερο! Μια έκρηξη of awesomeness στο μυαλό μου!

Valkyre
09-04-2010, 09:29
Ξαναλεω οτι κι εγω ακουγα συνεχως και αο πολλους οτι δεν ηταν παιδικο οσο και αν φαινοταν αρχικα.Το ξερω οτι μαλλον επρεπε να κανω λιγη υπομονη μαζι του μεχρι να ξεδιπλωθει ο τιτλος καθωσπρεπει, αλλα δυστυχως για τον Α ή Β λογο δεν το καταφερα και δεν μου δημιουργηθηκε ποτε η περιεργια/διαθεση να του δωσω αλλη μια ευκαιρια... :(

AgentPrinny007
09-04-2010, 10:34
^^ Πρωτα μαθαμε οτι το FF9 δεν ηταν ενα απο τα αγαπημενα σου, μετα οτι δεν εχεις παιξει KH . Να δω τι αλλο θα μας αποκαλυψεις :P

Περα απο την πλακα κατι τετοιο εχει συμβει και με εμενα.

Πριν απο 11 χρονια περιπου παω στο βιντεο κλαμπ που νοικιαζα παιχνιδια, μεχρι τοτε MGS και Tomb raider και ειδα ενα παιχνιδι που δεν ειχε πανω καποιον ηρωα η πολλα χρωματα. Το μονο που ειχε ηταν γραμματα και εναν μετεωριτη σε ασπρο φοντο. Ρωταω το παιδι τι ειναι αυτο, αν ειναι καλο κτλ και μου λεει οτι αν σου αρεσουν τα rpg τοτε θα σου αρεσει κι αυτο. Να πω οτι εκεινη την εποχη δεν ηξερα ουτε rpg τι σημαινει:muhaha:
Το παιρνω λοιπον αλλα λιγα πραγματα μπορεσα να καταλαβω, φωτιες ,κεραυνοι, materia κτλ. Με μπερδεψε, το βαρεθηκα και το εδωσα πισω. Για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει ακομη και σημερα, ηθελα να του δωσω μια ακομη ευκαιρια. Φυσικα του εδωσα και απο τοτε το εχω τερματισει πανω απο 10 φορες:love::love::love:. Βεβαια θα μου πεις αλλες εποχες και αλλα παιχνιδια.

Quaro
09-04-2010, 11:09
και με χιλιάδες μηνύματα και φιλοσοφικές αναζητήσεις.


εεεεεε...... εντάξει. πολύ καλό παιχνίδι αλλά μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;


τέσπα εγώ από sony θέλω inFamous 2 και νέο Jack and Daxter για το PS3.

desperate_gamer
09-04-2010, 16:36
εεεεεε...... εντάξει. πολύ καλό παιχνίδι αλλά μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;

Δεν θα το λεγα. Θέματα όπως η φιλία, το φως και το σκοτάδι, η εμπιστοσύνη και η προδοσία, οι αναμνήσεις αναλύονται με πολύ φιλοσοφημένες κουβέντες σε όλα τα Kingdom Hearts και δεν μπορεί κάποιος να τα πιάσει όλα με την πρώτη. Σηκώνουν πολύ ανάλυση οι συμπεριφορές των ηρώων σε όλο το saga.

hakoo
09-04-2010, 19:07
Mε την πρωτη λεει :lol:
Εγω εχω τελειωσει και τα 2 παιχνιδια και αλιμονο αν εχω καταλαβει τιποτα, για την ακριβεια δεν εχω καταλαβει τιποτα. Δεν εχω κατσει να ασχοληθω περαιτερω με synopsis και plot επεξηγησεις αλλα νομιζω οτι ειναι επιτηδες καπως (εως απειρα) εξεζητημενο για να αντισταθμιζει το ολο disney/παιδικο feeling και να τραβαει και πιο mature audience. Τεσπα, ειμαστε και λιγακι offtopic.
Quaro δεν μπορεις να φανταστεις ποσο θελω κι εγω ενα Jak and Daxter ps3, το πρωτο για μενα ειναι απο τα καλυτερα platformers oλων των εποχων (ενταξει, και τα επομενα εξαιρετικα ηταν απλα αλλαξαν το υφος) και το πρωτο ΑΑΑ παιχνιδι για το ps2 χρονολογικα. Ειναι απο τις φορες που δεν μπορεις να επιλεξεις, μιας και η Naughty Dog αφιερωνεται σε ενα παιχνιδι τη φορα που σημαινει οτι η θα εχουμε το Uncharted 3 η το νεο Jak and Daxter. Σιγουρα μεγαλο διλλημα αλλα προσωπικα το εχω ξαναπει, προτιμω ενα διαλειμματακι απο Uncharted να "ξεκουραστει" λιγακι, να φρεσκαριστουν και οι devs με ιδεες και τεχνογνωσια και το επομενο τους να ειναι το J&D ps3. Aσε που στο συγκεκριμενο genre οι ανθρωποι experts, τα γραφικα ουτε να τα φανταστω δεν μπορω.

Valkyre
09-04-2010, 20:43
Σορρυ αλλα με τετοιο απιστευτο καινουργιο franchise που εβγαλαν (uncharted) προτιμω να παιξω πρωτα το Uncharted 7 και μετα το Jak n Daxter...

ναι τοσο πολυ μου αρεσει το Uncharted! :D

Quaro
09-04-2010, 21:01
Σορρυ αλλα με τετοιο απιστευτο καινουργιο franchise που εβγαλαν (uncharted) προτιμω να παιξω πρωτα το Uncharted 7 και μετα το Jak n Daxter...

ναι τοσο πολυ μου αρεσει το Uncharted! :D
εγώ πάλι το ακριβώς αντίθετο. δεν μπορείς να φανταστείς. έχω κατεβάσει 4 φορές από το psn το demo του uncharted 1, για να μπορέσω να πιέσω τον εαυτό μου να το τερματίσω. πολύ απλά αυτό το στυλ (cover system shooting) δεν μου αρέσει. το platforming του αλλά tomb raider μου άρεσε λίγο αλλά δεν είναι το κύριως κομμάτι του παιχνιδιού.

οπότε για μένα jak and daxter. βασικά περισσότερο θα ήθελα ένα crash bandicoot φτιαγμένο από την naughty dog :P

hakoo
09-04-2010, 21:31
Δημητρη ειναι και θεμα καλης/σωστης διαχειρισης παντως η επιτυχια και η διαχρονικοτητα ενος franchise. Η αγορα εχει μεγαλωσει και τα franchises κουραζουν ευκολα πλεον. Δεν λεω οτι εχει κουρασει το συγκεκριμενο franchise, αλλα πριν βγει το επομενο (ειδικα μετα τον πανζουρλισμο που εγινε δικαιολογημενα με το 2) πρεπει να περασει καποιος καιρος θεωρω, να δωθει χρονος στην ομαδα να παρουσιασει κατι καινουριο σε ολα τα επιπεδα.
Οι πιθανοτητες φυσικα ειναι με το μερους ενος καινουριου uncharted (εναντι ενος J&D), εκτος του οτι ειναι πλεον multi-million seller η Naughty Dog παραδοσιακα ασχολειται με ενα franchise ανα γενια. Επισης δεν καταπιανεται γενικοτερα με πραγματα του παρελθοντος, το εχουν σαν πολιτικη λογικα.
Οποτε τα περι J&D δεν προκυπτουν απο καπου, wishful thinking περισσοτερο παρα ο,τιδηποτε αλλο ;)

Valkyre
10-04-2010, 10:14
χαχαχαχαχαχαχαχα παιδια πηγαιντε εδω και δειτε τις φωτο του Kevin Butler (του νεου τυπα απο τις διαφημισεις του PS3) !!! Ο τυπος ειναι απλα μορφη! Δεν παιζεται χαχαχα :P

http://www.facebook.com/album.php?aid=163060&id=127235177739

AgentPrinny007
10-04-2010, 10:26
^^ LOOOL
Μετα τον κυριο με το μπλοκακι , ο Butler ειναι η νεα μασκοτ του playstation . Βεβαια ο πρωτος αθελα του.

Quaro
10-04-2010, 11:05
θυμίζει λίγο regie, ο τρόπος που τον προωθούν ως αντιπρόσωπο που δεν κωλώνει να βρίσει τους αντιπάλους.

PDS
10-04-2010, 11:23
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs498.snc3/27215_379637102739_127235177739_3923141_3175182_n. jpg

:muhaha:

Quaro
10-04-2010, 11:26
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs498.snc3/27215_379637102739_127235177739_3923141_3175182_n. jpg

:muhaha:
χαχαχαχχαχα κορυφή. θέλω να δω μάχη kevin vs reggie

nikolaszax
10-04-2010, 11:53
Μακραν η καλυτερη!!!
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs498.ash1/27215_379637057739_127235177739_3923132_3417181_n. jpg

XD XD.

Quaro
10-04-2010, 13:27
μπα αυτή δεν με ξετρέλανε. οι 3 άλλοι ποιοι είναι; (πρώην αποκλειστικά nintendo/sega fan)

nikolaszax
10-04-2010, 14:56
μπα αυτή δεν με ξετρέλανε. οι 3 άλλοι ποιοι είναι; (πρώην αποκλειστικά nintendo/sega fan)

Απο τα αριστερα προς τα δεξια.
Kaz hirai
http://en.wikipedia.org/wiki/Kazuo_Hirai
Ο γνωστος νομιζω,"Jack is the man" Jack Tretton
http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Tretton
Και τελος νομιζω ειναι ο Πατερας του PlayStation brand Ken kutaragi
http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Kutaragi

Με αλλα λογια ολοι οσοι εχουν να κανουν με την "διοικηση του ps3 ,για αυτο μου φανηκε τοσο αστειο ΧD.

Quaro
10-04-2010, 15:21
εμένα μου άρεσε ο καραφλός που ήταν υπεύθυνος για την SOE και τους έβριζε στην Sony Japan, επειδή τους έλεγε για το social gaming, λόγω eyetoy και singstar και αυτοί λέγανε ότι τα video games είναι μόνο για παιδιά και νέους άντρες.

Razgriz
10-04-2010, 17:19
Αυτό είναι απο konami και απο οτι φενεται θα εχει να κάνει με το silent hill,
αν και μονο μια απλη ανακοίνωση μεχρι στιγμής

http://ps3.ign.com/articles/108/1082806p1.html

hakoo
10-04-2010, 19:59
Nαι, μαλλον ειναι απο τα αστεια που αδυνατω να πιασω ο Butler. Δλδ με τον translator-san ενταξει, ηταν αστειο. Αυτος γιατι ειναι αστειος ακριβως? Τα σποτακια της επιθετικης διαφημισης κι αυτα δεν τα βρισκω αστεια, οπως δεν βρηκα ποτε μου αστειο τον Reggie η τον αλλο που ειχε η MS παλιοτερα.
Πολυ επιτηδευμενος τυπας και τραβηγμενο απο τα μαλλια το ολο χιουμορ για μενα. Ουτε φυσικα με αγγιζει να υπαρχει ενα ατομο που να ειναι το αντιπαλο δεος για τους xbox και nintendo fans να τους τη λεει (γιατι μαλλον αρκετο απο το σουξε του οφειλεται εκει).
Ευτυχως υπαρχει ο Jack Tretton αλλιως μπορει να τον βλεπαμε και σαν παρουσιαστη.

Quaro
10-04-2010, 20:07
Nαι, μαλλον ειναι απο τα αστεια που αδυνατω να πιασω ο Butler. Δλδ με τον translator-san ενταξει, ηταν αστειο. Αυτος γιατι ειναι αστειος ακριβως? Τα σποτακια της επιθετικης διαφημισης κι αυτα δεν τα βρισκω αστεια, οπως δεν βρηκα ποτε μου αστειο τον Reggie η τον αλλο που ειχε η MS παλιοτερα.
Πολυ επιτηδευμενος τυπας και τραβηγμενο απο τα μαλλια το ολο χιουμορ για μενα. Ουτε φυσικα με αγγιζει να υπαρχει ενα ατομο που να ειναι το αντιπαλο δεος για τους xbox και nintendo fans να τους τη λεει (γιατι μαλλον αρκετο απο το σουξε του οφειλεται εκει).
Ευτυχως υπαρχει ο Jack Tretton αλλιως μπορει να τον βλεπαμε και σαν παρουσιαστη.


έλα ρε συ έχει πολύ ψωμί. αρκεί να μην τα παίρνεις σοβαρά όπως τα fanboys, βέβαια.

YouTube- PlayStation 3 TV Commercial - "Candle" YouTube- PlayStation 3 TV Commercial - "MAG" YouTube- PlayStation 3 TV Commercial - "Grandma" YouTube- Kevin Butler "Moves" from the FUTURE

Nek_Food
10-04-2010, 20:49
Δεν είναι όλα τα αστεία έτσι, ειδικά το uncharted 2 ήταν τζετ.

YouTube- PlayStation 3 - Commercial - Uncharted 2

Ή στην απίστευτη με το God of war 3.

YouTube- God Of War 3 Commercial Sony USA (Ps3 Does Everything Campaign) Kevin Butler

Ή την άλλη με τα 299$ νομίζω ήταν πολύ καλή... γενικά ο άνθρωπος είναι από τις θετικές εμφανίσεις - διαφημίσεις στο είδος.

YouTube- Rumor Monger PS3 TV Spot It Only Does Everything Advertisement

desperate_gamer
10-04-2010, 21:36
Nαι, μαλλον ειναι απο τα αστεια που αδυνατω να πιασω ο Butler. Δλδ με τον translator-san ενταξει, ηταν αστειο. Αυτος γιατι ειναι αστειος ακριβως? Τα σποτακια της επιθετικης διαφημισης κι αυτα δεν τα βρισκω αστεια, οπως δεν βρηκα ποτε μου αστειο τον Reggie η τον αλλο που ειχε η MS παλιοτερα.
Πολυ επιτηδευμενος τυπας και τραβηγμενο απο τα μαλλια το ολο χιουμορ για μενα. Ουτε φυσικα με αγγιζει να υπαρχει ενα ατομο που να ειναι το αντιπαλο δεος για τους xbox και nintendo fans να τους τη λεει (γιατι μαλλον αρκετο απο το σουξε του οφειλεται εκει).
Ευτυχως υπαρχει ο Jack Tretton αλλιως μπορει να τον βλεπαμε και σαν παρουσιαστη.

Δεν είναι για να την λέει στις άλλες κονσόλες. Αυτό έγινε σε 1-2 σποτάκια μόνο. Απλά είναι μια χιουμορίστικη καρικατουρίστικη εκδοχή του salesman/PR της Sony.

Ο 40φεύγα Αμερικάνος, λίγο άξεστος βλάχος κιόλας, με τον όλο κυνισμό του της "πολυετούς πείρας στη δουλειά" και όλα αυτά. Ένας χαρακτήρας είναι κι εγώ προσωπικά γελάω πολύ με τα διαφημιστικά σποτάκια. Η Sony το έχει παλέψει πολύ να βρει πιασάρικα σποτάκια σε αυτή τη γενιά και εφόσον τόσα χρόνια τα αφηρημένα της σποτ δεν είχαν ανταπόκριση (εμένα προσωπικά μου άρεσαν βέβαια), από τότε που βγήκε το Slim την είδε πιο light και πιο middle-class friendly με έναν χαρακτήρα που πολλοί θα τον αναγνωρίσουν so there...

AgentPrinny007
10-04-2010, 21:39
Εγω και μονο που βλεπω την φατσα αυτου του ανθρωπου, το υφος που παιρνει οταν θελει να πουλησει κατι, γελαω

hakoo
10-04-2010, 23:31
που πολλοί Aμερικανοι θα τον αναγνωρίσουν so there...

fixed :p
Kαποια σποτακια του ειναι ευχαριστα, καποια (οπως το future) απλα δεν βλεπονται για μενα.


Απλά είναι μια χιουμορίστικη καρικατουρίστικη εκδοχή του salesman/PR της Sony.
Βρε ναι, I see the intention behind it απλα δεν νομιζω οτι σαν αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο. Τεσπα, για να εχει γινει τετοιο fuzz ο τυπος εχει απηχηση δεν το συζητω, I just don't see it.
Aυτα απο τον σπαστη, carry on :muhaha:

desperate_gamer
11-04-2010, 17:19
fixed :p

Ναι πες μου ότι δεν σου θυμίζει κανέναν δημόσιο υπάλληλο. :rant:

Avenger_Seraphim
28-04-2010, 01:48
99.9% Fake
Αλλα για να γινετε συζήτηση :fantasy_dreams:

http://i43.tinypic.com/2sbvrpw.jpg

WolfRathmA
28-04-2010, 01:55
XAXXAXA... κανονικα ομως!!!

Κατσε να εκτυπωσω και εγω ενα χαρτι με τα παιχνιδια που θελω να δω στην E3! LoL!

DarkUSS
28-04-2010, 02:06
Πάντως έχουν φαντασία οι τύποι, ακούς εκεί God of War 3: Afterfall!
Και καλά το Mass Effect 3 γιατί το έχουν στην Sony?

bobhit
28-04-2010, 02:07
kalispera sas. epeidi den katalaba ti akribos ennoeite mporei kapoios na me boithisei?
filika nikos

Avenger_Seraphim
28-04-2010, 02:10
Πάντως έχουν φαντασία οι τύποι, ακούς εκεί God of War 3: Afterfall!
Και καλά το Mass Effect 3 γιατί το έχουν στην Sony?

Γιατι το Call of Duty: MMO δεν σε παραξένευσε;

@Νικο: πανω σε ποιο θέμα Νικο;

DarkUSS
28-04-2010, 02:19
Γιατι το Call of Duty: MMO δεν σε παραξένευσε;

Καλά όχι τόσο, γιατί την Activision για όλα την έχω ικανή με το CoD.

Nek_Food
28-04-2010, 09:47
kalispera sas. epeidi den katalaba ti akribos ennoeite mporei kapoios na me boithisei?
filika nikos
Προφανώς εννοούν τα παιδιά ότι η παραπάνω λίστα, της οποίας η φωτό "διέρρευσε" τυχαία στο διαδίκτυο, είναι ψεύτικη πιθανότατα δημιουργία και καλά κάποιου χρήστη για να κάνει χαβαλέ και να ξεκινήσει κουβέντες σαν και αυτή για παράδειγμα. Για τις επίσημες ανακοινώσεις, απλά περιμένουμε την έκθεση που είναι σε ένα μήνα περίπου, αλλά μέχρι τότε όσα βγαίνουν δεξιά και αριστερά είναι υπό καθεστώς αμφισβήτησης, ακόμα και εάν προέρχονται από τις εταιρείες τις ίδιες μπορώ να πω. Αυτά... αν δεν σε κάλυψα, μπορείς να επανέλθεις.

Quaro
28-04-2010, 11:09
99.9% Fake
Αλλα για να γινετε συζήτηση :fantasy_dreams:

http://i43.tinypic.com/2sbvrpw.jpg


LBP2 και inFAMOUS 2. drooooooooooooooooooooooooooool :love:<33:love:<33:love:

nickolas82
28-04-2010, 11:29
99.9% Fake
Αλλα για να γινετε συζήτηση :fantasy_dreams:

http://i43.tinypic.com/2sbvrpw.jpg
Fahrenheit 2.................εγώ εδώ κώλησα!!!

Quaro
28-04-2010, 12:20
χαχα ναι πολύ ακύρο. γιατί το Ninja Solid στην ΜS? χαχαχαχα. πως και δεν έχουν και το shenmue 3

Tsiou
28-04-2010, 12:46
Battletoads FTW!!! :muhaha:

http://sugarmegs.org/posternutbag/battletoads.jpeg

Crazy_vision
28-04-2010, 13:05
Fahrenheit 2.................εγώ εδώ κώλησα!!!


και εγω το ιδιο...εκει πηγε το ματι μου...τωρα αν ειναι αληθεια ολα αυτα δεν ξερω...αλλα Φαρεναιτ...Τα παντα ολα :)

aris13
29-04-2010, 00:29
Jaffe and his PS3 game to skip E3 (http://www.vg247.com/2010/04/28/jaffe-and-his-ps3-game-to-skip-e3/)

WolfRathmA
29-04-2010, 22:23
Jaffe and his PS3 game to skip E3 (http://www.vg247.com/2010/04/28/jaffe-and-his-ps3-game-to-skip-e3/)


Γε$κάμε του το είπε κάνεις; Τσουρέκια μας τα έχει κάνει στο twitter... Και ότι μ@@ία πει, το βλέπεις και κυκλοφορεί και στο n4g και γίνεται πάταγος..

Quaro
29-04-2010, 22:35
το free realms για ps3 στην E3

http://kotaku.com/5527499/free-realms-makes-it-to-the-playstation-3-for-e3

επιτέλους λέω εγώ γιατί είναι μύρια φορές καλύτερο από το Home. έχει πάνω από τα 2 minigames του home

the master
29-04-2010, 23:04
καλα τρελη αντιγραφη το psmove δε με χαλαει απλα αισθανομε καπως παραξενα οταν το διαφημιζουν και χαντακονουν το wii λες και ειναι κατι αρχαιολογικο:(

Quaro
30-04-2010, 00:43
καλα τρελη αντιγραφη το psmove δε με χαλαει απλα αισθανομε καπως παραξενα οταν το διαφημιζουν και χαντακονουν το wii λες και ειναι κατι αρχαιολογικο:(
Όσα δεν φτάνει η αλεπού..........

Valkyre
30-04-2010, 10:16
^^...Πηδαει και τα φτανει! :P

Quaro
30-04-2010, 12:00
^^...Πηδαει και τα φτανει! :P


θα δείξει. imo το move και το natal θα είναι αποτυχίες γιατί δεν έχουν κυκλοφορήσει μαζί με τις κονσόλες. εκτός άμα αρχίσουν και τα δίνουν μαζί με τις κονσόλες, και πακέτο με παιχνίδια που τα χρησιμοποιούν (βλέπε wii fit, motion++ )

Valkyre
30-04-2010, 12:06
^^ Στον καταλληλο ανθρωπο μιλας.... ευχομαι με ολη μου την ψυχη να αποτυχουν παταγωδως!

NonBorn
30-04-2010, 12:23
Εγώ αυτό που νιώθω είναι ότι όλοι αναζητούν το τι θα είναι αυτό που θα αντικαταστήσει τα κλασικά χειριστήρια που είχαμε μέχρι τώρα...

Η Ninty έκανε το μεγάλο βήμα ρισκάροντας και της βγήκε, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό το μαραφέτι είναι ικανό να αντικαταστήσει το χειριστήριο. Πολλοί έχουν διαφωνήσει ανοιχτά. Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το μέλλον. Όταν η nintendo έβγαλε το Ν64 φαινόταν το πράγμα... Όσοι το έκαναν καλύτερα θα είχαν μέλλον, έτσι και έγινε.

Τώρα με τους δονητές χειριστήρια δεν έχω το ίδιο feeling... Όλοι ψάχνονται αλλά ακόμη δεν έχουν βρει αυτό το ΚΑΤΙ. Τo Wii μπορεί να πούλησε αλλά η μόδα φαίνεται να μην κρατάει και οι hardcore gamers, αυτοί που θα κρατήσουν τη βιομηχανία δεν φαίνεται να έχουν ενθουσιαστεί με το motion gaming τουλάχιστον στην τωρινή του μορφή.


Οπότε... Μάλλον αν είναι κανείς να ποντάρει για κάτι που θα μας κάνει να ξεχάσουμε το κλασικό χειριστήριο, καλό θα ήταν να ποντάρει στην επόμενη (τουλάχιστον) γενιά κονσολών...

Quaro
30-04-2010, 13:06
Τώρα με τους δονητές χειριστήρια δεν έχω το ίδιο feeling... Όλοι ψάχνονται αλλά ακόμη δεν έχουν βρει αυτό το ΚΑΤΙ. Τo Wii μπορεί να πούλησε αλλά η μόδα φαίνεται να μην κρατάει και οι hardcore gamers, αυτοί που θα κρατήσουν τη βιομηχανία δεν φαίνεται να έχουν ενθουσιαστεί με το motion gaming τουλάχιστον στην τωρινή του μορφή.




κοίτα. με κάθε γενιά αλλάζει ο όρος hardcore gamer. παλιά ήταν αυτοί που έπαιζαν τα αρρωστημένα arcade games, μετά οι platform gamers του 85-92, μετά οι fighting game fans και ούτω καθ εξής.

τώρα είναι αυτοί που παίζουν fps κυρίως. θεωρώ ότι το "casual" gaming είναι εδώ για να μείνει. το πρόβλημα του wii είναι καθαρά ότι τα 3rd parties το είδανε ως μία αρπαχτή και τώρα το πληρώνουν μιας και έχει δημιουργήσει η nintendo μία τεράστια αγορά και δεν μπορούν να την εκμεταλευτούν γιατί πλέον το αγοραστικό κοινό εμπιστεύεται μόνο ότι έχει φτιάξει η nintendo (ε τι να κάνουμε. και εγώ έχω wii και έχω παίξει μόνο 2-3 καλά 3rd party wii games) και έχω αγοράσει καμία 10ριά από αυτά που λέγανε καλά και αναγκάστηκα να τα ανταλλάξω γιατί δεν μου άρεσαν καθόλου.

πάντως το wii λειτουργεί πολύ καλά και με hardcore games, με εξαίρεση μερικά genres (fighting games και αθλητικά παιχνίδια ειδικά). απλά δεν έχει το κατάλληλο hardware για να τρέξει τα sandbox games που είναι τόσο της μόδας αυτή την γενιά.

Psychaos_
30-04-2010, 13:09
pantos ntax kai to neo xeiristirio ths sony kalo fenete me thn kinisi ennow e wreo einai to exeis kai gia fako + oti i troxea tha einai i prwti pou tha ta pari

Avenger_Seraphim
06-05-2010, 16:15
Πρόσθεσα στο πρώτο ποστ την λίστα με τα παιχνίδια που θα παρουσιαστούν στην εκδήλωση. Περιμένουμε και απο άλλες εταιρίες ανακοινώσεις για το τι θα παρουσιάσουν...

Avenger_Seraphim
11-05-2010, 17:14
Update στη λίστα των παιχνιδιών στο πρώτο ποστ. Προστέθηκε η προσωρινή λίστα της Σονυ

enstikto
11-05-2010, 17:39
Γιατί μου φέρνουν όλα σε παιχνίδια του move?

hakoo
11-05-2010, 17:45
Γιατι πιθανοτατα ειναι :lol:
Ενα πολυ μεγαλο κομματι της conference θα ειναι για το move δυστυχως, αναποφευκτο. Το θεμα ειναι να δουμε τα παιχνιδια που δεν ειναι listed και θα παρουσιαστουν εκεινη τη μερα.

Valkyre
11-05-2010, 18:33
Ε ρε κακο που μας εκανε η Νιντεντο.........................

Desmond
11-05-2010, 18:49
Γνωρίζουμε εαν η λίστα της ΕΑ είναι οριστική? Γιατί δεν είδα τίποτα για Mirror's Edge 2 ρε γαμώτο...:(

aris13
11-05-2010, 19:12
Στις 15 Ιούνη η συνέντευξη τύπου της Nintento.

http://mynintendonews.com/2010/04/28/nintendo-nintendo-announce-their-e3-media-briefing-date/

Θα δούμε σίγουρα το νέο Zelda, Metroid Other M και 3DS.

nikolaszax
11-05-2010, 19:24
Πραγματικα θελω να δω τι αλλο θα εχει να δειξει η Sony στην Ε3 καθως Η ανακοινωση του LBP νωριτερα δεν ειναι και η καλυτερη κινηση οταν σε 1 μηνα πλησιαζει η conference σου και ειναι προτιμοτερο να το κρατησεις για εκεινη(αν και ξεροντας την sony θα γινοταν leak κατι μερες πιο πριν lol ).
Ελπιζω σε εκπληξεις....

Valkyre
11-05-2010, 20:02
^^ Ειπαν οτι εχουν πολλες εκπληξεις και οτι επελεξαν οι ιδιοι να αποκαλυψουν τωρα το LBP 2

Υπαρχει το αρθρο στο N4G αλλα τωρα ειμαι ακομα δουλεια και δεν μπορω να το ψαξω. ;)

nikolaszax
11-05-2010, 20:06
^^ Ειπαν οτι εχουν πολλες εκπληξεις και οτι επελεξαν οι ιδιοι να αποκαλυψουν τωρα το LBP 2

Υπαρχει το αρθρο στο N4G αλλα τωρα ειμαι ακομα δουλεια και δεν μπορω να το ψαξω. ;)

Το ειδα πριν λιγο.Ελπιζω να ειναι αληθεια αυτο που λενε και να μην ειναι απλα hype και τελικα καταληγουμε σε αδιαφορα παιχνιδια ή λιγοτερα απο αυτα που περιμενουμε :P.

hakoo
11-05-2010, 21:15
Ενταξει η ανακοινωση του lbp 2 και αναμενομενη ηταν και δεν αφαιρει κατι απο το hype για την εκθεση. Το θεμα ειναι να μην επαναληφθουν τα περσινα και τα δουμε ολα ενα μια βδομαδα πριν. Ο Jack Tretton εχει αναφερθει αρκετες φορες στα leaks και εχει πει οτι αφενος θελουν να περιοριστει αυτο, αφετερου δεν μπορεις να το αποτρεψεις με τοσο κοσμο να εμπλεκεται. Προσωπικα αυτο το τελευταιο δεν μπορω να το καταλαβω, η MS ας πουμε με την οποια εμπλεκονται εξισου πολλοι ανθρωποι/δημοσιογραφοι πως καταφερνει και κραταει αυτα που θελει απολυτως κρυφα μεχρι τη μερα της εκθεσης?
Τεσπα, aris thanks ανυπομονω για την εκθεση της Νinty, μονο για το Zelda φυσικα και για τιποτε αλλο (αντε και το MOM).

ilias78
12-05-2010, 17:20
για βαλε στη λιστα της ΕΑ και ενα νεο Need For Speed...

Σε μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα δήλωση προέβη η EA, η οποία αφορά τη σειρά Need for Speed. Η εταιρία θέλησε να αναφερθεί στις δημιουργίες που σκοπεύει να παρουσιάσει στην Ε3 και όπως συμβαίνει συνήθως, λίστα είναι αρκετά μεγάλη. Πέρα από τις προτάσεις που θα βασιστούν στα Move και Natal, αλλά και την παρουσίαση του FIFA 2011, η εταιρία αποκάλυψε πως μια νέα πρόταση της σειράς Need for Speed έρχεται να προστεθεί στη λίστα. Το ενδιαφέρον της είδησης δεν είναι φυσικά η συγκεκριμένη δήλωση -η κυκλοφορία ενός νέου τίτλου της σειράς αποτελεί πλέον ετήσιο γεγονός- αλλά η ανακοίνωση πως η νέα αυτή δημιουργία θα προσφέρει για πρώτη φορά action στοιχεία. Αναμφίβολα τα ερωτηματικά που δημιουργούνται είναι πάρα πολλά και φυσικά απαντήσεις θα δοθούν κατά την πρώτη παρουσίαση του νέου αυτού Need for Speed στην E3.


gameover.gr

WolfRathmA
12-05-2010, 17:32
Ποπό... με ξάφνιασε η EA! Δε το περίμενα! LOL :P

ilias78
12-05-2010, 17:37
επισης καλο θα ητνα να προστεθει το Crysis 2 και απο οτι διαβασα, θα βγαλουν και εναν νεο τιτλο Harry Potter.

DarkUSS
12-05-2010, 17:38
Δεν θα έπρεπε να σε ξαφνιάζει αυτή η είδηση. Από καιρό φημολογείται ότι η Criterion δουλεύει πάνω στο καινούριο NFS για λογαριασμό της EA πάντα.

personGR
12-05-2010, 18:40
Δεν θα έπρεπε να σε ξαφνιάζει αυτή η είδηση. Από καιρό φημολογείται ότι η Criterion δουλεύει πάνω στο καινούριο NFS για λογαριασμό της EA πάντα.

TBH, δε νομίζω να ξαφνιάστηκε και τόσο πολύ :idiotic_smile::idiotic_smile:

DarkUSS
12-05-2010, 20:19
TBH, δε νομίζω να ξαφνιάστηκε και τόσο πολύ :idiotic_smile::idiotic_smile:
Nαι, κατάλαβα ότι το λέει ειρωνικά αφού είχα κάνει το post όμως.:angry:

Ezio
12-05-2010, 20:28
επισης καλο θα ητνα να προστεθει το Crysis 2 και απο οτι διαβασα, θα βγαλουν και εναν νεο τιτλο Harry Potter.

Λες για αυτό που θα είναι lego?

aris13
12-05-2010, 20:39
Ναι lego θα είναι. Θα ομολογήσω ότι μου αρέσουν πολύ τα lego games της tetalle.

DarkUSS
12-05-2010, 23:38
Booth Maps:

http://i42.tinypic.com/25ap547.jpg
http://i39.tinypic.com/2570wo1.png

ilias78
12-05-2010, 23:41
ε ρε να ειμασταν εκει....

Ezio
13-05-2010, 08:35
Η κάθε εταιρία έχει δικό της χώρο για να παρουσιάζει τα βιντεοπαιχνίδια στην έκθεση?

Valkyre
13-05-2010, 10:11
^^Ναι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα δεις καποια παιχνιδια αποκελιστικα και μονο σε ενα σημειο.Δηλαδη για παραδειγμα το Need For Speed θα το δεις σιγουρα στον χωρο της ΕΑ, αλλα μπορει να το δεις και στο περιπτερο της Sony, της Microsoft κλπ.

Οπως αντιστοιχα και σε αλλους μικροτερους χωρους οπου εταιρειες με περιφερειακα εχουν καποια παιχνιδια προς δοκιμη.Εχω βρεθει σε εκθεση ειναι μια πολυ ομορφη εμπειρια με καταλληλη παρεα (οχι γυναικα -εκτος κι αν καποιοι ειναι τοσο τυχεροι!) :D

Ezio
13-05-2010, 11:24
Έχεις δει και διασημότες από το χώρο του gaming από κοντά?

Valkyre
13-05-2010, 11:52
Οχι oxi δεν ηταν μεγαλη εκθεση, θα ηθελα να βρεθω σε μια εκθεση σαν την Ε3 ή την TGS (ακομα καλυτερα) καποια στιγμη.

ilias78
13-05-2010, 23:52
Οχι oxi δεν ηταν μεγαλη εκθεση, θα ηθελα να βρεθω σε μια εκθεση σαν την Ε3 ή την TGS (ακομα καλυτερα) καποια στιγμη.

μηπως να κανονιζαμε σαν club καμια τετοια εκδορμη καποια στιγμη?

enstikto
14-05-2010, 00:37
Ακολουθούμε το περσινό "μοτίβο" δηλαδή... Πρώτη η MS και μετά η Sony... Καλύτερα έτσι... Να έχουμε και δυνατό φινάλε :)

Κάτι σχετικό και άσχετο (:P) : Χρειάζετε κάτι ιδιαίτερο κάποιος για να μπορέσει να παρεβρεθεί στην E3 και στα διάφορα conferences? Υπάρχουν εισητήρια ή είναι open to the public? Αν ναι που μπορεί να αγοράσει κάπποιος; Για φέτος χλωμό, αλλά ψήνομαι τρελά για του χρόνου :D

Aπο την δεύτερη σελίδα του νήματος.... Όποιος θέλει να το ψάξουμε σοβαρά για του χρόνου μου λέει :D

DarkUSS
14-05-2010, 00:51
Δεν είναι τόσο απλό να πάει κάποιος στην Ε3. Χρειάζεται να είναι άνθρωπος του "χώρου". :P

enstikto
14-05-2010, 01:57
Δεν είναι τόσο απλό να πάει κάποιος στην Ε3. Χρειάζεται να είναι άνθρωπος του "χώρου". :P
Απο πέρσι η E3 είναι ανοιχτή στο κοινό νομίζω....

Valkyre
14-05-2010, 09:44
^^ Ναι πλεον ειναι οπως παλια πληρωνεις μπαινεις.Απλα εχουν 1-2 μερες νομιζω μονο για δημοσιογραφους.

Επισης κατι αλλο που ακουστηκε ειναι οτι το Gametrailers και το Spike TV θα συνεργαστουν με την MS σε αυτην την Ε3.

Οποτε καταλαβαινετε....τι εχουν να ακουσουν,...και να δουν τα ματακια μας τους ερχομενους μηνες μετα απο τις επιταγες της MS σε Gametrailers και SpikeTV. :D

Ezio
14-05-2010, 10:03
Θα μπορούσατε να απευθυνθείτε σε ένα τουριστικό γραφείο για να σας πάει στο Los Angeles και μετά να πάτε στην έκθεση. Στο μέλλον θα ήθελα πολύ να πάω σε μια τέτοια έκθεση.

Quaro
14-05-2010, 12:48
πολύ καλή ιδέα να το διοργανώσουμε ως group, αλλά γιατί να πάμε Ε3; πάμε Γερμανία στην gamecom http://www.gamescom-cologne.com/en/gamescom/home/index.php

πλέον είναι και αυτή πολύ μεγάλη και σημαντική έκθεση, ανοιχτή προς το κοινό, και το κυριότερο πολύ φθηνή, 30€ για να μπεις κάθε μέρα, και 9€ την ημέρα (άμα δεν θες να πας κάθε μέρα) άσε που τα αεροπορικά από Ελλάδα για Γερμανία είναι πολύ πιο φθηνά από ότι Los Angeles.

Καλά θα ήθελα να πάω και Ε3 ή TGS αλλά δυστυχώς το κόστος θα είναι πολύ μεγάλο, ενώ έτσι τουλάχιστον θα πας σε μία από τις 3 μεγαλύτερες gaming conventions του κόσμου.

enstikto
14-05-2010, 13:16
Η gamescon είναι σαφώς πιο προσιτή, αλλά αν κρίνω από τις περσινές εκθέσεις, δεν γίνετε ούτε ο μίσος τζερτζελες που γίνετε στην ε3

DarkUSS
14-05-2010, 14:10
^^ Ναι πλεον ειναι οπως παλια πληρωνεις μπαινεις.Απλα εχουν 1-2 μερες νομιζω μονο για δημοσιογραφους.

Επισης κατι αλλο που ακουστηκε ειναι οτι το Gametrailers και το Spike TV θα συνεργαστουν με την MS σε αυτην την Ε3.

Οποτε καταλαβαινετε....τι εχουν να ακουσουν,...και να δουν τα ματακια μας τους ερχομενους μηνες μετα απο τις επιταγες της MS σε Gametrailers και SpikeTV. :D
Πού το είδατε αυτό ρε παιδιά?


Welcome to Attendee Registration. Please note that E3 Expo is a trade-only event and is not open to the general public. Individuals who are not able to document their direct, and current professional affiliation to the interactive entertainment industry are not qualified to attend. If you are from the retail sector, you must be selected by your parent company to attend.

DarkUSS
14-05-2010, 22:25
http://www.sceainvites.com/

nickolas82
18-05-2010, 07:42
Rumor: 'Premium' Version Of PlayStation Network Unveiled At E3 (http://kotaku.com/5541120/rumor-premium-version-of-playstation-network-unveiled-at-e3)


E...... Ε....... Ερχεται..........

Ezio
18-05-2010, 12:02
Αν το βάλουν, για να παίζουμε online θα πρέπει να πληρώνουμε?

Valkyre
18-05-2010, 12:08
^^ Απο οτι ειχαν πει.... δεν θα αλλαξει κατι απο την τωρινη μορφη του PSN οσον αφορα την δωρεαν φυση του.Οτι αλλαξει θα ειναι καποιες εξτρα υπηρεσιες που προφανως θα απαιτουν την συνδρομη.

Δηλαδη απο οτι εχουν πει θα μπορουμε να παιζουμε online χωρις να εχουμε την Premium Version του PSN.

Τωρα τι πραγματικα θα συμβει θα το μαθουμε σε λιγες μερες Ο_Ο.

personGR
18-05-2010, 12:10
^^ Απο οτι ειχαν πει.... δεν θα αλλαξει κατι απο την τωρινη μορφη του PSN οσον αφορα την δωρεαν φυση του.Οτι αλλαξει θα ειναι καποιες εξτρα υπηρεσιες που προφανως θα απαιτουν την συνδρομη.

Δηλαδη απο οτι εχουν πει θα μπορουμε να παιζουμε online χωρις να εχουμε την Premium Version του PSN.

Τωρα τι πραγματικα θα συμβει θα το μαθουμε σε λιγες μερες Ο_Ο.

Εμένα πάντως δεν με ενδιαφέρουν ούτε τα τσάμπα παιχνίδια, ούτε το chat. Το δωρεάν multiplayer να αφήσουν ήσυχο και ας βάλουν όση συνδρομή θέλουν :)

Ezio
18-05-2010, 12:11
Το κακό είναι ότι υπάρχουν τρομερά πολλές επιλογές για άρμεγμα μέσω του online gaming.

WolfRathmA
22-05-2010, 05:00
Αν ισχυει θα ειναι τρελη ΒΟΜΒΑ αυτο στην Ε3...

Rumour: Sega Revealed Shenmue III at E3 2010 as Playstation 3 Exclusive (http://rightnreal.com/rumour-sega-revealed-shenmue-iii-at-e3-2010-as-playstation-3-exclusive/)


Shenmue!!! Ας βγει και σε Wii/Xbox η οπου αλλου θελουν! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ! :D

Ezio
22-05-2010, 09:03
Τι είναι αυτό?

Quaro
22-05-2010, 10:30
Αμφιβάλω. Εδώ και μία δεκαετία ακούμε φήμες ότι θα βγει αλλά χλωμό το βλέπω. μην ξεχνάς είναι το τρίτο πιο ακριβό παιχνίδι όλων των εποχών (μέχρι το 2008 ήταν πρώτο) και πούλησε ελάχιστα.

WolfRathmA
25-05-2010, 05:53
Τι είναι αυτό?


Club Sandwits :muhaha:


LOL

No comment http://www.maclife.gr/forum/images/smilies/new/priest.gif

overclocker
25-05-2010, 09:21
Αν ισχυει θα ειναι τρελη ΒΟΜΒΑ αυτο στην Ε3...

Rumour: Sega Revealed Shenmue III at E3 2010 as Playstation 3 Exclusive (http://rightnreal.com/rumour-sega-revealed-shenmue-iii-at-e3-2010-as-playstation-3-exclusive/)


Shenmue!!! Ας βγει και σε Wii/Xbox η οπου αλλου θελουν! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ! :D
Rumour: Shenmue III at E3 2009
http://rightnreal.com/rumour-shenmue-iii-at-e3-2009/

Δυστυχώς τα ίδια λέγανε και πέρυσι οι ίδιοι αλλά τίποτα δεν επιβεβαιώθηκε τελικά.
Μακάρι να δούμε τίποτα φέτος.
Θα είναι μεγάλη έκπληξη πάντως ένα τέτοιο exclusive από την πλευρά της Sony.

Valkyre
25-05-2010, 09:27
τελικα ακυρο αυτο το rumor για το shenmue iii...απο οτι φαινεται διακαης ποθος ειναι και τιποτα αλλο...

hakoo
27-05-2010, 18:34
Wishful thinking (by me) που δεν βασιζεται καπου:
- Ανακοινωση Demon's Souls 2 απο την From.
- Η Bethesda μηπως να εκανε ενα τοσοδουλι σχολιακι για τη σειρα Elder Scrolls, δεν περιμενουν πολλοι μονο γυρω στα 8 εκ. ανθρωποι που αγορασαν το oblivion. Πανε 4 χρονια :mad:

Giannis7
29-05-2010, 01:17
Ξέρετε αν θα υπάρχει πουθενά live streaming να το δούμε και εμείς οι ταπεινοί gamers ?

PDS
29-05-2010, 01:48
Παντα υπαρχει live streaming.Δυσκολα θα αποτελεσει εξαιρεση αυτη η Ε3.

AgentPrinny007
29-05-2010, 11:12
Wishful thinking (by me) που δεν βασιζεται καπου:
- Ανακοινωση Demon's Souls 2 απο την From.
- Η Bethesda μηπως να εκανε ενα τοσοδουλι σχολιακι για τη σειρα Elder Scrolls, δεν περιμενουν πολλοι μονο γυρω στα 8 εκ. ανθρωποι που αγορασαν το oblivion. Πανε 4 χρονια :mad:

Απο το πληκτρολογιο σου και της Bethesda το... ματι:P. Αν δουμε τελικα νεο Elder Scrolls φοβαμαι μηπως εχουμε κατι τετοιο:
http://www.childrenfirst.nhs.uk/teens/images/features/michelle_before-after.jpg
Αριστερα το oblivion με τον τεραστιο κοσμο και τις εκατονταδες ωρες και δεξια το νεο και πετσοκομμενο Elder Scrolls...
Στη ζωη μπορει να ειναι καλυτερο ενα τετοιο αποτελεσμα, αλλα οχι στα παιχνιδια :(
Δεν θελω να μιλησω για την περιπτωση να το δουμε MMO.. -_-

hakoo
29-05-2010, 19:07
Δεν θελω να μιλησω για την περιπτωση να το δουμε MMO.. -_-

Λογικα θα το ξερεις κι εσυ οτι το ιντερνετ εχει βουηξει οτι θα ειναι ΜΜΟ ετσι? Τεσπα, ειμαστε offtopic αλλα δεν τελειωσα εδω με τη Bethesda :very_evil:

GRZEUS
30-05-2010, 20:23
λοιπόν μιλωντασ με ένα φιλαράκι ο οποιοσ μείνει ιαπωνια και λόγο τησ δουλειασ του ακουει και βλεπει καποια πράγματα μου ειπε τα εξησ . Πιθανών στην ε3 να παρουσιαστή το νεω psp2 το οποίο οπωσ ειπε ειναι σχεδον το ιδιο στο σχεδιο με το σημερινο psp με την οθονη ομωσ να εξέχει λιγο απο το επανω μεροσ και λιγο απο το κάτω. Επισησ μαλλον θε εχει εναν τετραπυρηνο επεξεργαστή και η οθονη θα ειναι αφησ..

και ενα link


http://www.yeoua.com/_mgxroot/page_10767.html



για το gt5 είπε οτι ακουει πολύ 2 μηνεσ η οκτωμβριο η δεκεμβριο.....αα του 2010..


Οσο για τισ 3d οθονεσ μην βιάζεστε να παρετε οπωσ μου ειπε η τεχνολογια τον πρώτων 3d οθονών θα ειναι περισσότερο πειραματική. Εξαλου το 2011 με αρχεσ 2012 (εκτωσ κι αν έρθει το τελοσ του κοσμου) θα βγουν οι 3d tv με αναλυσεισ 3.840Χ2.160p. Οποτε γιατι να πρεπει να αλλάξετε ξανα tv????

Solidus
01-06-2010, 01:30
Οσο για τισ 3d οθονεσ μην βιάζεστε να παρετε οπωσ μου ειπε η τεχνολογια τον πρώτων 3d οθονών θα ειναι περισσότερο πειραματική. Εξαλου το 2011 με αρχεσ 2012 (εκτωσ κι αν έρθει το τελοσ του κοσμου) θα βγουν οι 3d tv με αναλυσεισ 3.840Χ2.160p. Οποτε γιατι να πρεπει να αλλάξετε ξανα tv????

Γιαυτο τον λογο σκεφτομαι σοβαρα να παρω.Απο την αλλη εμενα μου ειπαν κατι πουλακια οτι το Gran Turismo 5 σε 3D mode θα ειναι αλλο πραγμα....

Quaro
01-06-2010, 12:43
λοιπόν μιλωντασ με ένα φιλαράκι ο οποιοσ μείνει ιαπωνια και λόγο τησ δουλειασ του ακουει και βλεπει καποια πράγματα μου ειπε τα εξησ . Πιθανών στην ε3 να παρουσιαστή το νεω psp2 το οποίο οπωσ ειπε ειναι σχεδον το ιδιο στο σχεδιο με το σημερινο psp με την οθονη ομωσ να εξέχει λιγο απο το επανω μεροσ και λιγο απο το κάτω. Επισησ μαλλον θε εχει εναν τετραπυρηνο επεξεργαστή και η οθονη θα ειναι αφησ..



καλά ότι θα δούμε PSP2 και 3DS είναι το μόνο σίγουρο γι αυτή την Ε3

aris13
01-06-2010, 22:01
Rockstar to have no “presence” at E3 (http://www.vg247.com/2010/06/01/rockstar-to-have-no-presence-at-e3/)



A Rockstar rep told us that the company has decided that LA Noire and Max Payne 3 are to be shown outside the LA event at a later date.
The news comes after it was tweeted by a UK journalist this morning (http://www.vg247.com/2010/06/01/rumour-rockstar-pulls-e3-announce-for-unknown-title/) that a Rockstar game “launch” had been pulled from E3.

nickolas82
01-06-2010, 22:41
Virgin Gaming Partners With Sony, Counts Down To E3 (http://kotaku.com/5552388/virgin-gaming-partners-with-sony-counts-down-to-e3)

DarkUSS
01-06-2010, 22:57
GameTrailers Top 10 Most Anticipated Games for E3 2010 (http://www.gametrailers.com/video/10-most-gt-countdown/64337?xrs=synd_twitter)

10. Bulletstorm
9. Dead Space 2
8. Crysis 2
7. Castlevania: Lords of Shadow
6. Portal 2
5. Gears of War 3
4. Metal Gear Solid Rising
3. Batman Arkham Asylum 2
2. The Last Guardian
1. The Legend of Zelda Wii (http://www.gametrailers.com/video/10-most-gt-countdown/64337?xrs=synd_twitter)

Valkyre
02-06-2010, 10:08
^^ Aυτη η λιστα ειναι απλα για τα μπαζα (κατα την γνωμη μου).... καραLOL για το crysis 2 , δεν πα να εχει τα καλυτερα γραφικα του κοσμου, αν κρινω απο το gameplay του πρωτου ηταν ενα μετριο FPS.

Eπισης καραlol για τις ελειψεις των παρακατω τιτλων (κατα την γνωμη μου)

Killzone 3 (το Gears δεν το βαρεθηκανε (oχι οτι δεν θα επρεπε να ειναι στην λιστα μην παρεξηγηθω), το Killzone stadar)
Little Big Planet 2
Grand theft auto 5
Agent (Rockstar new IP)

enstikto
02-06-2010, 10:23
^^ Aυτη η λιστα ειναι απλα για τα μπαζα (κατα την γνωμη μου).... καραLOL για το crysis 2 , δεν πα να εχει τα καλυτερα γραφικα του κοσμου, αν κρινω απο το gameplay του πρωτου ηταν ενα μετριο FPS.

Eπισης καραlol για τις ελειψεις των παρακατω τιτλων (κατα την γνωμη μου)

Killzone 3 (το Gears δεν το βαρεθηκανε (oχι οτι δεν θα επρεπε να ειναι στην λιστα μην παρεξηγηθω), το Killzone stadar)
Little Big Planet 2
Grand theft auto 5
Agent (Rockstar new IP)

Βασικά το είδα το video εχτές και λένε ότι η λίστα περιλαμβάνει παιχνίδια για τα οποία δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα.
Βέβαια με αυτό το σκεπτικό που είναι το Agent?
Το GTA5 έχει ανακοινωθεί ότι θα βγεί?

Avenger_Seraphim
02-06-2010, 13:23
Tetsuya Nomura Making An Appearance At E3


“Next week, after a long time, Director Nomura will go on a business trip to E3,” Hashimoto announced.

Hashimoto also mentioned a business meeting for a new project with Director Nomura in their Osaka studio. The Osaka branch recently finished work on Kingdom Hearts: Birth by Sleep, which is coming to North America with new features.


from siliconera.com

Valkyre
02-06-2010, 13:29
Βασικά το είδα το video εχτές και λένε ότι η λίστα περιλαμβάνει παιχνίδια για τα οποία δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα.
Βέβαια με αυτό το σκεπτικό που είναι το Agent?
Το GTA5 έχει ανακοινωθεί ότι θα βγεί?

Ειναι απο τα παιχνιδια που δεν νομιζω οτι χωραει αμφιβολλια για το αν βρισκεται σε αναπτυξη ή οχι.

Τωρα αν θα παρουσιαστει ή οχι στην Ε3 δεν ξερω, αλλα οτι ειναι στα σκαρια ειναι βεβαιο! :)

Izamaru
02-06-2010, 13:52
^^ Aυτη η λιστα ειναι απλα για τα μπαζα (κατα την γνωμη μου).... καραLOL για το crysis 2 , δεν πα να εχει τα καλυτερα γραφικα του κοσμου, αν κρινω απο το gameplay του πρωτου ηταν ενα μετριο FPS.

Eπισης καραlol για τις ελειψεις των παρακατω τιτλων (κατα την γνωμη μου)

Killzone 3 (το Gears δεν το βαρεθηκανε (oχι οτι δεν θα επρεπε να ειναι στην λιστα μην παρεξηγηθω), το Killzone stadar)
Little Big Planet 2
Grand theft auto 5
Agent (Rockstar new IP)

H Rockstar den tha parevrethei sthn E3
Twra to killzone 3 k to gears 3 me afinoun adiaforo ta idia padelaki mou ta idia padelio mou.To killzone 3 to exoun hdh armeksei k skeroume gia xionia k gia jetpacks.To zelda(ax to zelda) einai afto pou me idrigarei.Thelw na dw pws tha einai eimai periergos kata poso tha me afisei kagelo.:love::love::love::love::love::love::love:( jizzed)

aris13
02-06-2010, 14:22
E3 Portal 2 reveal replaced by “surprise” (http://www.vg247.com/2010/06/02/e3-portal-2-reveal-replaced-by-surprise/)


Half Life 2:Episode 3?????:omg::omg::omg:

aris13
02-06-2010, 21:03
Nintendo.com to stream E3 conference live (http://www.vg247.com/2010/06/02/nintendo-com-to-stream-e3-conference-live/)

Για όσους ενδιαφέρονται να δουν live την παρουσίαση του νέου Zelda.

WolfRathmA
03-06-2010, 04:13
Nintendo.com to stream E3 conference live (http://www.vg247.com/2010/06/02/nintendo-com-to-stream-e3-conference-live/)

Για όσους ενδιαφέρονται να δουν live την παρουσίαση του νέου Zelda.


Μακαρι να δουμε κατι παρομοιο και απο τη Sony. Αν και θα υπαρξουν σιγουρα και αλλες αναμεταδόσεις για να το δουμε ;)

AgentPrinny007
03-06-2010, 09:54
Περυσι το ειδα live απο το gamespot και σιγουρα θα υπηρχαν και αλλα site που εκαναν το ιδιο. Δεν βλεπω το λογο γιατι να μην γινει κατι παρομοιο και φετος.

Valkyre
03-06-2010, 09:57
^^ Λυκος μαλλον λεει για να κανει stream η ιδια η Sony μεσα απο το site της οπως θα κανει η Νιντεντο :)

Ezio
03-06-2010, 10:07
Πώς θα δούμε τι παρουσιάστηκε στην έκθεση? Υπάρχει κάποιο site ή από εδώ?

NonBorn
03-06-2010, 10:58
Πώς θα δούμε τι παρουσιάστηκε στην έκθεση? Υπάρχει κάποιο site ή από εδώ?

Σίγουρα θα υπάρχει live stream για όλες τις εκθέσεις (sony nintendo microsoft). Tα site που θα μεταδώσουν θα βγάλουν ανακοίνωση λογικά τις επόμενες μέρες... Θα γραφούν στο thread όπως και να χει οπότε θα μάθετε... Εξάλου εκείνη τη μέρα θα γίνεται χαμός στο chat του φόρουμ οπότε δε νομίζω να το χάσετε!

Valkyre
03-06-2010, 11:01
^^ Βασικα ως συνηθως το chat του φορουμ θα τα φτυσει, οποτε εγω δεν θα την πατησω οπως την προηγουμενη φορα! :D

Slay
03-06-2010, 11:34
Υπαρχει και η σκεψη να γινει disable εκεινη την μερα, καλυτερα chat off , παρα site off.

PDS
03-06-2010, 15:05
Elder Scrolls V to get E3 announcement?
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=249363

GRZEUS
03-06-2010, 15:45
re paidia akousa kapou oti tin parousiasi tis sony stin E3 tha tin dixi meso tou HOME sto meros me ta cinema opou lene oti anoixe kai mia ethousa pou grafi ap exw EXPO E3 2010..... to akouse kaneis allos auto??????

Desmond
03-06-2010, 16:14
re paidia akousa kapou oti tin parousiasi tis sony stin E3 tha tin dixi meso tou HOME sto meros me ta cinema opou lene oti anoixe kai mia ethousa pou grafi ap exw EXPO E3 2010..... to akouse kaneis allos auto??????
Αν δεν κάνω λάθος, το ίδιο έγινε και το 2009.Σε "ανοιχτό" χώρο όμως, όχι στα σινεμά.Οπότε δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνει και φέτος κάτι αντίστοιχο.

hakoo
03-06-2010, 17:43
Elder Scrolls V to get E3 announcement?
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=249363

:wow_dude:

DarkUSS
03-06-2010, 20:01
http://bulk2.destructoid.com/ul/171676-the-animals-of-the-l-a-zoo-make-our-e3-2010-predictions-/E3Predictions2-noscale.jpg

http://www.destructoid.com/the-animals-of-the-l-a-zoo-make-our-e3-2010-predictions--171676.phtml&mainnav=&track=featurebox


:hohoho:

HarrisDo
04-06-2010, 20:13
Zelda, move, killzone2, 3ds, last guardian απο εμένα..

nickolas82
05-06-2010, 20:51
Kαλά......killzone 3 το ανακοίνωσαν, infamous 2 το ανακοίνωσαν......ή έχουν τόσα πολλά να δείξουν που δεν τους νιάζει αν μαθευτούν και κανα δύο πρίν την Ε3 (μακάρι) ή το 3D και το Move θα φάνε τόσο χρόνο που δεν μπορούσαν να κάνουν και αλλιώς.
Ελπίζω να μην γίνει σαν την κακή προπέρσινη χρονιά

nikolaszax
06-06-2010, 11:02
Kαλά......killzone 3 το ανακοίνωσαν, infamous 2 το ανακοίνωσαν......ή έχουν τόσα πολλά να δείξουν που δεν τους νιάζει αν μαθευτούν και κανα δύο πρίν την Ε3 (μακάρι) ή το 3D και το Move θα φάνε τόσο χρόνο που δεν μπορούσαν να κάνουν και αλλιώς.
Ελπίζω να μην γίνει σαν την κακή προπέρσινη χρονιά

Αυτο φοβαμαι και εγω....Εχουν ανακοινωσει τα παντα και απορω τι τελικα θα δειξουν στηνε3 που να μην το ξερουμε.
Ή θα μας γεμισουν με move stuff ή το καναν γιατι ξεραν οτι ουτως η αλλως καποιος θα τα εκανε leak (που παντα γινεται σε αυτην την εταιρια :P ) και λενε "Βρε δεν πα να κουρευονται,ας τα ανακοινωσουμε πιο πριν,να δημιουργησουμε hype οταν θα τα δειξουμε επισημα σε motion".
Ή απλα εχουν κρυφα χαρτια αν και πολυ δυσκολοτερο :P.

personGR
06-06-2010, 11:48
Μην ξεχνάτε και το hardware :S

Πολλοί περιμένουν PSP2 ;)

Ixor24
06-06-2010, 13:28
μια psp go μια psp2 και στανταρ του χρονου θα εχουμε psp go 2 !!!!
έλεος δηλ!

SQP_GR
06-06-2010, 15:28
Wrea ta anakinosan Kai ti egine .emas ti mas miazi na nikisume ton kakia ms stin ekthesi I na anakinothoyn nea apoklistika ston konsola mas . Edw Kai dio vdomades exume tromera games Gia to ps3 .ti kalitera nea makarina anakinosun alla tosa ayrio .

aris13
06-06-2010, 20:12
New Kingdom Hearts title to be revealed at E3, says Nomura (http://www.vg247.com/2010/06/06/new-kingdom-hearts-title-to-be-revealed-at-e3-says-nomura/)


Speaking in the latest issue of Game Informer, he said it’ll be one of two titles announced this year in the series.

Ένα από τα δύο θα είναι λογικά το KH3.

nikolaszax
06-06-2010, 20:14
New Kingdom Hearts title to be revealed at E3, says Nomura (http://www.vg247.com/2010/06/06/new-kingdom-hearts-title-to-be-revealed-at-e3-says-nomura/)



Ένα από τα δύο θα είναι λογικά το KH3.

Οχι απαραιτητα.Ειπε οτι θα αρχισει να δουλευει στο 3 οταν τελειωσει με ακομα 2 handheld KH games.Οποτε διολου απιθανο να μιλαει για αυτα τα 2 handheld games.

aris13
06-06-2010, 22:21
To κόβω να ανακοινώνει το ένα για 3DS και το άλλο για PSP2.:p

Ezio
06-06-2010, 22:41
Ελπίζω να μην δούμε κανένα KH3 xbox 360 exclusive.

DarkUSS
06-06-2010, 23:33
Τα μίνι-αφιερώματα που κάνει το Playstation Blog στο παρελθόν της έκθεσης τα έχει δει κανείς?

PlayStation at E3:
1996 (http://blog.eu.playstation.com/2010/06/03/playstation-at-e3-1996/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SCEEBlog+%28blog.eu.playstati on.com%29)
1997 (http://blog.eu.playstation.com/2010/06/03/playstation-at-e3-1997/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SCEEBlog+%28blog.eu.playstati on.com%29)
1998 (http://blog.eu.playstation.com/2010/06/05/playstation-at-e3-1998/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SCEEBlog+%28blog.eu.playstati on.com%29)
1999 (http://blog.eu.playstation.com/2010/06/06/playstation-at-e3-1999/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+SCEEBlog+%28blog.eu.playstati on.com%29)

Valkyre
07-06-2010, 13:32
Εγω οχι και ειναι πολυ ενδιαφερον καλα εκανες και τα ποσταρες! :)

PDS
07-06-2010, 19:50
Capcom Unveils E3 2010 Lineup
http://www.capcom-europe.com/blog/2010/06/e3-line-up-2010/

E3 is just over a week away and Capcom is getting prepared for an amazing show this year. We are thrilled to finally confirm our exciting lineup to everyone attending E3 and hope you’ll stop by the Capcom Booth – If you’re in LA - to check out our great games.

We’ll have brand new content and hands-on opportunities for a number of our games including:



Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds
Ōkamiden
Bionic Commando Rearmed 2
Sengoku BASARA: Samurai Heroes
Ghost Trick: Phantom Detective
Dead Rising 2

Dead Rising 2: CASE ZERO
MotoGP 09/10



We also have a couple surprises in store so make sure to visit us here at the Capcom Europe Blog for all the latest news on Capcom at E3

hakoo
07-06-2010, 20:20
Iσως το χειροτερο lineup της Capcom ever.


We also have a couple surprises in store

μακαρι να ζωντανεψει κανενα franchise γιατι η κατασταση ειναι απελπιστικη.

Valkyre
08-06-2010, 09:31
Moυ φαινεται οτι η Sony μπαζει απο παντου οσον αφορα τα leaks και την υποτιθεμενη μυστικοτητα της....πρεπει να το κοιταξουν αλλιως να ξερουμε του χρονου να περιμενουμε τα νεα της Sony 3 βδομαδες πριν την Ε3....

NonBorn
08-06-2010, 10:00
Moυ φαινεται οτι η Sony μπαζει απο παντου οσον αφορα τα leaks και την υποτιθεμενη μυστικοτητα της....πρεπει να το κοιταξουν αλλιως να ξερουμε του χρονου να περιμενουμε τα νεα της Sony 3 βδομαδες πριν την Ε3....

Αν τελικά όντως ανακοινωθεί το psp2, μαζί με το move και τα games που πρέπει να δείξουν, δε μου φαίνεται παράξενο το ότι βγάζουν τώρα τα παιχνίδια... Ουσιαστικά E3 news είναι αυτά....

aris13
08-06-2010, 10:03
Square Enix: Nomura to “cause an impact” at E3 next week (http://www.vg247.com/2010/06/08/square-enix-nomura-to-cause-an-impact-at-e3-next-week/)


Με το lineup της Capcom δεν έχω προσωπικά κάποιο πρόβλημα αφού τα συγκεκριμένα games τα περιμένω με ανυπομονησία (εκτός από το Samurai Warrios, το οποίο πιστεύω δεν θα βγει Ευρώπη). Εξάλλου το lineup αποτελείται από τους playable τίτλους και όχι αυτούς που θα ανακοινωθούν.

Valkyre
08-06-2010, 10:08
Βασικα αν εγω δω Keynote στην Ε3 και το μονο που μαθω ειναι για PSP2 και Move και δεν δω κανενα νεο παιχνιδι ή ανακοινωση, ε τοτε συγνωμη αλλα μακαρι να ημουν εκει με ενα καλαθι ζαρζαβατικα να τους τα πεταω στην σκηνη...

Στην Ε3 με ενδιαφερει να μαθω κυριως για τα παιχνιδια οχι για ματζαφλαρια και νεες συσκευες.Δεν λεω καλα και αυτα, αλλα αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι τα νεα παιχνιδια.

NonBorn
08-06-2010, 10:43
Βασικα αν εγω δω Keynote στην Ε3 και το μονο που μαθω ειναι για PSP2 και Move και δεν δω κανενα νεο παιχνιδι ή ανακοινωση, ε τοτε συγνωμη αλλα μακαρι να ημουν εκει με ενα καλαθι ζαρζαβατικα να τους τα πεταω στην σκηνη...

Στην Ε3 με ενδιαφερει να μαθω κυριως για τα παιχνιδια οχι για ματζαφλαρια και νεες συσκευες.Δεν λεω καλα και αυτα, αλλα αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι τα νεα παιχνιδια.

Νομίζω έχεις άδικο σε αυτό... Αν και θα βγούμε offtopic, τα παιχνίδια στην Ε3 θα υπάρχουν... Demos κλπ κανονικά. Το που (σε τι) θα αφιερώσουν την παρουσίαση εξαρτάται από την συγκεκριμένη στιγμή. Νομίζω ότι το launch μίας κονσόλας είναι μεγαλύτερο θέμα (προς παρουσίαση) απ' ότι η συνέχεια ενός παιχνιδιού. Παιχνίδια και νέα για αυτά ανακοινώνονται κάθε μέρα... Αν είναι κάποιο μεγάλο franchise θα του δωθεί λίγος χρόνος, αλλά το να φας όλη την έκθεση για να παρουσιάσεις 10 βίντεο από παιχνίδια που ο καθένας μπορεί να τα παίξει έξω από την αίθουσα νομίζω είναι πιο ανούσιο από το να ανακοινώσεις specs για νέα κονσόλα.

Επίσης το move είναι μεγάλη υπόθεση για τη Sony (και το Natal για την MS) γιατί προσπαθούν να πολεμήσουν την nintendo σε πωλήσεις... Θα πλασάρουν νέα προϊόντα και αυτά θέλουν να αναδείξουν, εκεί θέλουν να στρέψουν την προσοχή.

Eμένα μου φαίνεται λογικό... Τώρα αν ο καθένας μας περιμένει διαφορετικά πράγματα από μία έκθεση αυτό είναι θεμιτό και λογικό. Όπως και η WWDC 2010 δεν ήταν για να ανακοινώσει η apple τα πάντα όλα, αλλά για να παρουσιάσει το νέο iphone. Γι' αυτό και όσοι περίμεναν παραπάνω πράγματα απογοητεύτηκαν, ακόμη κ αν το νέο τηλέφωνο της apple είναι πολύ καλύτερο και από τον ανταγωνισμό και από το προηγούμενο μοντέλο.


Τεσπα νομίζω ότι βγήκα εκτός θέματος και θα φάω ξύλο... :D

nickolas82
08-06-2010, 10:55
Βασικα αν εγω δω Keynote στην Ε3 και το μονο που μαθω ειναι για PSP2 και Move και δεν δω κανενα νεο παιχνιδι ή ανακοινωση, ε τοτε συγνωμη αλλα μακαρι να ημουν εκει με ενα καλαθι ζαρζαβατικα να τους τα πεταω στην σκηνη...

Στην Ε3 με ενδιαφερει να μαθω κυριως για τα παιχνιδια οχι για ματζαφλαρια και νεες συσκευες.Δεν λεω καλα και αυτα, αλλα αυτο που ενδιαφερει τους περισσοτερους ειναι τα νεα παιχνιδια.
Η αλήθεια είναι πάντως πως και πέρυσι η sony είχε αρκετά και τραγικά leaks αλλά η παρουσίασή της είχε αρκετές εκπλήξεις

PDS
08-06-2010, 13:33
Δεν νομιζω οτι εχoυν να κανουν με leaks τα νεα που βγαινουν για αυτα τα games.Επιλογη της sony ειναι περισσοτερο ή αλλιως πολιτικη θα ελεγα.Ανα εβδομαδα(πανω κατω) βγαζει στην φορα νεα για παιχνιδια της και αυτο που εχει καταφερει ειναι να συζητανε ολοι για παιχνιδια του ps3,λιγο πριν την εναρξη της E3.Eιχαμε εβδομαδα LBP2,εβδομαδα killzone 3,εβδομαδα infamous 2,εβδομαδα motorstorm3 κτλ.Αν ολα αυτα τα αποκαλυπταν μεσα στην Ε3 θα ηταν μεγαλο μπαμ,αλλα δεν θα υπηρχε αυτη η περιοδος ενθουσιασμου(1 μηνας πριν την Ε3).

Valkyre
08-06-2010, 13:43
Αποκλειεται το Motorstorm να ηθελαν να το δειξουν πριν.Και το ΚΖ3 εχω την αισθηση οτι επειδη εγινε leak αρχικα μετα σου λεει "δεν μαμιεται ας το δειξουμε τωρα".

Αν εχουν καινουργιο πραμα να δειξουν ειμαι οκ εγω!

PDS
08-06-2010, 13:47
Μα πως?Αφου εδωσαν σε περιοδικο εικονες και πληροφοριες για το killzone 3,δεν γινεται να θεωρηθει leak αυτο.
Για το motorstorm 3 δεν ξερω, αλλα επειδη ολα τα αλλα δεν ηταν leaks(LBP2,infamous2) φανταζομαι οτι δεν ειναι ουτε το motorstorm3.

personGR
08-06-2010, 14:06
Νομίζω πάντως ότι πάνω απ'όλα προσπαθούν να κλέψουν από τη δόξα της Microsoft.

Πέρυσι, που υποτίθεται πως η Sony κράταγε τα πάντα για την conference της (ας πούμε το PSPgo που το είχαμε δει εβδομάδες πριν), η Microsoft ανακοίνωσε το Natal και κανείς δεν το περίμενε - είμαι σίγουρος ότι και στη Sony πιάστηκαν αδιάβαστοι. Νταξ, μπορεί να είχαν το Move έτοιμο, αλλά μπροστά στην Conference της Microsoft αυτή της Sony ήταν απίστευτα μονότονη.

Φέτος, με όλες τις φήμες περί 360+, νομίζω ότι η Sony θα δώσει περισσότερο βάση στις υπηρεσίες και το hardware, παρά στα ίδια τα παιχνίδια. Move, PSN+ (με τίτλους PS2 μέσα), ίσως ένα PSP2 κλπ. Θα δείξουν φυσικά και trailers των δυνατών τους χαρτιών, αλλά ως εκεί, έχω την αίσθηση ότι δύσκολα θα ανακοινώσουν ένα πολύ δυνατό exclusivity.

PDS
08-06-2010, 14:10
Sony answers why they have revealed AAA titles before e3.
http://www.psu.com/forums/showthread.php?t=234632&p=5039958&viewfull=1#post5039958



Originally Posted by kivi95
Why not reveal killzone 3 at E3? Same with LP2 both are big sequels and hould be reveled at E3.But maybe this is good thing so sony have even more awesome stuff at E3 that we dont no about.


Originally Posted by James Gallagher(Sony)
Our PR team will have their reasons – we have a lot of games in the pipeline and it’s logistically easier to space them out a bit, I suppose. Plus, it makes sure they get some good media coverage before the information avalanche of E3.


Originally Posted by inuyasha5400
hey jeff, why do you guys announce stuff before E3? why not announce it at E3?

Quote Originally Posted by Jeff Rubenstein(SONY)
Whose games have people been talking about for the last 3 weeks straight?

PDS
08-06-2010, 14:12
Μολις βρηκα αυτο στο psu btw.Eχει να κανει με την παραπανω συζητηση περι επιλογων της sony ή leaks κτλ
http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=201204&postcount=178

Oποτε ισχυει μαλλον αυτο που εγραψα παραπανω.

Ezio
08-06-2010, 14:13
Παίζει να μάθουμε στην έκθεση περισσότερα για το resistance 3.

Valkyre
08-06-2010, 14:13
@ personGR Διαφωνω με το πρωτο σκελος και δυστυχως συμφωνω με το δευτερο.

Διαφωνω με το πρωτο διοτι περισυ η conference της Sony ειχε πολυ υλικο και απο πλευρας software με πολλες αποκλειστικες παρουσιασεις και αρκετους τιτλους.Αν μιλαγαμε για προπερισυ θα συμφωνουσα καθως ηταν η πιο βαρετη conference ever και με ειχε παρει ο υπνος.(ασε που η MS προπερισυ ειχε σαρωσει στην Ε3 με ανακοινωση FFXIII κλπ κλπ)....Ομως η conference της MS περισυ δεν ηταν δα και τιποτα το σπουδαιο, αν εξαιρεσεις το natal.και δεν ειναι απαραιτητα προσωπικη μου αποψη αυτο, θυμαμαι οτι ολος ο κοσμος μιλαγε για πολυ καλυτερη παρουσιαση αυτη της Sony.

Με το δευτερο σκελος συμφωνω δυστυχως και λεω δυστυχως διοτι προσωπικα αν εστιασουν κυριως στο hardware στην παρουσιαση τους εγω θα ξενερωσω ασχημα...

Ezio
08-06-2010, 14:15
Άρα τελικά να είναι μια καλή κίνηση εκ μέρους της Sony. Έκανε τις άλλες 2 εταιρείες να πρέπει να δείξουν κάτι πραγματικά μεγάλο για να στρεψουν τα βλέμματα πάνω τους.

personGR
08-06-2010, 14:18
Άρα τελικά να είναι μια καλή κίνηση εκ μέρους της Sony. Έκανε τις άλλες 2 εταιρείες να πρέπει να δείξουν κάτι πραγματικά μεγάλο για να στρεψουν τα βλέμματα πάνω τους.

3DS και 360 redesign.

'Nuff said και για τις δύο. Η Sony είναι αυτή που πρέπει να δείξει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για τη βγάλει καθαρή...:wtf:

Valkyre
08-06-2010, 14:18
Ναι ειναι μια καλη κινηση αν θελει η Sony να μιλανε ολοι για τα παιχνιδια της 3 βδομαδες ΠΡΙΝ την Ε3 και μετα την Ε3 να μην θυμαται κανεις τιποτα παρα μοναχα τις παρουσιασεις αλλων εταιρειων....

Δεν λεω οτι ντε και καλα αυτο θα γινει, απλα το επιχειρημα του υπευθυνου της Sony για να δικαιολογησει αυτες τις αποκαλυψεις των τιτλων, ειναι κυριολεκτικα αστειο και επισης εμενα μου φαινεται και χαζο απο επιχειρηματικης αποψης.

PDS
08-06-2010, 14:21
Μα δεν υπαρχει καμια προσπαθεια για δικαιολογιες απο την sony,γιατι ειναι φανερο οτι προκειται για επιλογη τους,στρατηγικη αν θες.Τωρα το αν ειναι σωστη ή οχι επιλογη θα φανει στην πορεια.Προς το παρον πετυχαινουν αυτο που θελουν.

Valkyre
08-06-2010, 14:24
3DS και 360 redesign.

'Nuff said και για τις δύο. Η Sony είναι αυτή που πρέπει να δείξει κάτι πραγματικά εντυπωσιακό για τη βγάλει καθαρή...:wtf:
lol κατσε βρε συ.... για το 3DS συμφωνω...αλλα ενα redesign του 360 θα ειναι εντυπωσιακη ανακοινωση?LOL μην τρελαθω, κονσολα ειναι οχι κοσμημα ή κατι που το χαζευεις καθημερινα και σου στολιζει το δωματιο για να εντυπωσιασει ενα redesign.Το οτι θα συνοδευεται απο μια μειωση τιμης ουτε απροσμενο ειναι ουτε και κατι που θα αφησει τον κοσμο με το στομα ανοιχτο.

Δεν ειδα κανεναν να εντυπωσιαζεται απο το PS3 Slim (αλλο οι πωλησεις, μιλαμε καθαρα για ανακοινωση που θα "κλεψει" υποτιθεται τις εντυπωσεις, ενας gamer δεν θα εντυπωσιαστει απο το σχημα της κονσολας αλλα απο τους τιτλους/περιφερειακα/υπηρεσιες που θα κυκλοφορησουν για αυτην.;)

personGR
08-06-2010, 14:41
lol κατσε βρε συ.... για το 3DS συμφωνω...αλλα ενα redesign του 360 θα ειναι εντυπωσιακη ανακοινωση?LOL μην τρελαθω, κονσολα ειναι οχι κοσμημα ή κατι που το χαζευεις καθημερινα και σου στολιζει το δωματιο για να εντυπωσιασει ενα redesign.Το οτι θα συνοδευεται απο μια μειωση τιμης ουτε απροσμενο ειναι ουτε και κατι που θα αφησει τον κοσμο με το στομα ανοιχτο.

Δεν ειδα κανεναν να εντυπωσιαζεται απο το PS3 Slim (αλλο οι πωλησεις, μιλαμε καθαρα για ανακοινωση που θα "κλεψει" υποτιθεται τις εντυπωσεις, ενας gamer δεν θα εντυπωσιαστει απο το σχημα της κονσολας αλλα απο τους τιτλους/περιφερειακα/υπηρεσιες που θα κυκλοφορησουν για αυτην.;)

Έλα ρε, εδώ η Microsoft έκανε εντυπωσιακή την ανακοίνωση του Rock Band: The Beatles (σ.σ. έφερε τους Beatles on-stage, τουλάχιστον τους ζωντανούς), νομίζεις δε θα βρει τρόπους να κάνει κάτι τέτοιο εντυπωσιακό;

Ezio
08-06-2010, 14:41
Το 3ds πιστεύω ότι θα κάνει κάτι, το 360 έχει παλιώσει λίγο.

PDS
08-06-2010, 14:44
No Lag: PS Move - Pre-E3 SOCOM Hands-On
http://ps3.nowgamer.com/video/play/993/no-lag-ps-move-pre-e3-socom-hands-on

Nek_Food
08-06-2010, 14:53
...lol val ναι πολλές διαρροές και μήνες πριν μπορώ να πω, αλλά αυτό το slim + 299 πέρυσι ισοπέδωσε το σύμπαν, άρα όλο και κάτι θα έχουν κρυμμένο στο μανίκι τους. Ελπίζω να μην μας πετάξει πάλι στα μούτρα τίποτα παρόμοιο γιατί έχουμε και οικονομική κρίση. Ωστόσο εκεί που έχει πάει σιγά - σιγά το € να δεις που δεν θα μας πειράζει σε λίγο η αναλογία 1$ = 1€ :)

PDS
08-06-2010, 15:27
Το slim οντως πρεπει να ηταν διαρροη,αλλα τα infamous2,LBP2,Killzone3 για τα οποια τα studios της sony εδωσαν αποκλειστικες συνεντευξεις σε περιοδικα(καθως και εικονες ή και videos ) για αυτα τα παιχνιδια,δεν μπορουν να θεωρηθουν διαρροες.

HarrisDo
08-06-2010, 15:32
Εγω διαφωνω με το να αφηνουν να διαρευσουν πραγματα..αλλο να δωσουν στοιχεια οπως σε Motorstorm και InFamous2, εικονες κλπ και αλλο να διαρευσει ολοκληρη πιστα σε trailer απο τα γραφεια της Sony οπως του Killzone 2..αν δεν δειξουν κατι καλυτερο θα καταληξουμε παλι σε κατι βαρετο και μονοτονο ενω οι αλλες εταιρεις (MS, Ninty) θα κανουν σαλο με τις ανακοινωσεις τους..
Αλλο εκει που δεν το περιμενεις να πεσει Trailer για K2 και να πεσεις ξερος, και αλλο να το δεις 2 εβδομαδες πριν μαζι με αλλα τοσα..

nickolas82
08-06-2010, 15:41
Εγω διαφωνω με το να αφηνουν να διαρευσουν πραγματα..αλλο να δωσουν στοιχεια οπως σε Motorstorm και InFamous2, εικονες κλπ και αλλο να διαρευσει ολοκληρη πιστα σε trailer απο τα γραφεια της Sony οπως του Killzone 2..αν δεν δειξουν κατι καλυτερο θα καταληξουμε παλι σε κατι βαρετο και μονοτονο ενω οι αλλες εταιρεις (MS, Ninty) θα κανουν σαλο με τις ανακοινωσεις τους..
Αλλο εκει που δεν το περιμενεις να πεσει Trailer για K2 και να πεσεις ξερος, και αλλο να το δεις 2 εβδομαδες πριν μαζι με αλλα τοσα..
Ε όχι και η Ninty σάλο.......δεν θυμάμαι ποτέ να έχει κάνει καμία καλή conference!δεν νομίζω να αλλάξει φέτος αυτό.Ενα 3DS και thats it!

Μήπως έχουμε ξεφύγει τελείος από το topic.....:omg:

Valkyre
08-06-2010, 15:42
^^ Bασικα για να ξεφυγουμε τελειως χρειαζομαστε 1 ποστ με τον τυμπανιστα (Θεος) απο την conference της Νιντεντο και τον επισης Θεο Translator-san.... :P

DarkUSS
08-06-2010, 16:58
Η conference της Sony είναι την Τρίτη 15 Ιουνίου στις 22:00 ώρα Ελλάδος. Αυτό για όσους ενδιαφέρονται να την παρακολουθήσουν live εκείνη την ώρα.

Ezio
08-06-2010, 17:04
Η conference της Sony είναι την Τρίτη 15 Ιουνίου στις 22:00 ώρα Ελλάδος. Αυτό για όσους ενδιαφέρονται να την παρακολουθήσουν live εκείνη την ώρα.

Θα μπορούμε να την παρακολουθήσουμε δωρεάν από κάποιο site?

DarkUSS
08-06-2010, 17:06
Θα μπορούμε να την παρακολουθήσουμε δωρεάν από κάποιο site?
Εννοείται όπως γίνεται κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια. Όταν έρθει η ώρα θα βάλουμε και links στο πρώτο post για να τα βρίσκεται εύκολα.

Ezio
08-06-2010, 17:08
Κάθε χρόνο έτσι γίνεται? Πρώτη φορά το ακούω. Μια χαρά. Θέλω πολύ να το δω.

Valkyre
09-06-2010, 10:04
μην ξεχασετε να απενεργοποιησετε το shoutbox για να μην εχουμε τα περισυνα...

BigBOSS
09-06-2010, 10:16
.Eιχαμε εβδομαδα LBP2,εβδομαδα killzone 3,εβδομαδα infamous 2,εβδομαδα motorstorm3 κτλ.Αν ολα αυτα τα αποκαλυπταν μεσα στην Ε3 θα ηταν μεγαλο μπαμ,αλλα δεν θα υπηρχε αυτη η περιοδος ενθουσιασμου(1 μηνας πριν την Ε3).

Aκριβώς;)

Πέρπα από αυτά περιμένω να δω νέα πράματα από games όπως το υπέρτατο The Last Guardian...

Ezio
09-06-2010, 10:22
Εγώ θα ήθελα να δω ένα shadow of the collosus στο ps3, καθώς όλοι λένε ότι είναι υπέροχο παιχνίδι και εγώ δεν το έχω παίξει. Και ένα mgs collection καλό θα ήταν.

desperate_gamer
09-06-2010, 14:50
Μα δεν υπαρχει καμια προσπαθεια για δικαιολογιες απο την sony,γιατι ειναι φανερο οτι προκειται για επιλογη τους,στρατηγικη αν θες.Τωρα το αν ειναι σωστη ή οχι επιλογη θα φανει στην πορεια.Προς το παρον πετυχαινουν αυτο που θελουν.

Α δηλαδή τζάμπα περιμένουμε το super megaton; Υποτίθεται από τώρα "ενθουσιαζόμαστε"; :p

Όπως και να 'χει, τα sequels αυτά τα περιμέναμε όλοι. Το μυστικό είναι στο hardware, τις νέες υπηρεσίες και τις διάφορες καινοτομίες. Βέβαια υπάρχουν κάποια παιχνίδια που δεν είναι και σίγουρο αν θα εμφανιστούν στην κονσόλα σου... και τα θέλεις πολύ... και εσύ και πολλοί άλλοι επίσης... κάποια πετυχημένα franchises.. (KINGDOM motherf#*ing HEARTS!!!!)

Ezio
09-06-2010, 15:02
Α δηλαδή τζάμπα περιμένουμε το super megaton; Υποτίθεται από τώρα "ενθουσιαζόμαστε"; :p

Όπως και να 'χει, τα sequels αυτά τα περιμέναμε όλοι. Το μυστικό είναι στο hardware, τις νέες υπηρεσίες και τις διάφορες καινοτομίες. Βέβαια υπάρχουν κάποια παιχνίδια που δεν είναι και σίγουρο αν θα εμφανιστούν στην κονσόλα σου... και τα θέλεις πολύ... και εσύ και πολλοί άλλοι επίσης... κάποια πετυχημένα franchises.. (KINGDOM motherf#*ing HEARTS!!!!)

Έλα μωρέ τώρα. Ποιος το θέλει το kingdom hearts? Μόνο 1-2 άντε 3 εκατομμύρια. Εμάς μόνο το gran turismo μας ενδιαφέρει που θα βγει όταν αρχίσει να παίρνει ο Έλληνας κανονική σύνταξη.

Avenger_Seraphim
09-06-2010, 15:46
Έλα μωρέ τώρα. Ποιος το θέλει το kingdom hearts? Μόνο 1-2 άντε 3 εκατομμύρια. Εμάς μόνο το gran turismo μας ενδιαφέρει που θα βγει όταν αρχίσει να παίρνει ο Έλληνας κανονική σύνταξη.

Ποιος νοιάζεται? Όλοι αυτοί που παίζουν παιχνίδια με άποψη ΧΡ Το GT5 δεν έχει κάποιο στορυ για να σε κρατάει σε αγωνια, ας βγει τότε που λες χΡ

ΥΓ: θα προτείνω στην PD να προσθέσουν τα αυτοκινητα απο την ταινια Cars της Disney-Pixar για να εχουμε και ενα story mode :P και μία ακόμη αναβολή:fantasy_dreams:

greekteo
09-06-2010, 16:09
Ποιος νοιάζεται? Όλοι αυτοί που παίζουν παιχνίδια με άποψη ΧΡ Το GT5 δεν έχει κάποιο στορυ για να σε κρατάει σε αγωνια, ας βγει τότε που λες χΡ

ΥΓ: θα προτείνω στην PD να προσθέσουν τα αυτοκινητα απο την ταινια Cars της Disney-Pixar για να εχουμε και ενα story mode :P και μία ακόμη αναβολή:fantasy_dreams:

Ναι, μην ξεχάσουν μόνο να κάνουν και ελληνική μεταγλώττιση βάζοντας τον Σάκη Ρουβά και την Βίκυ Καγιά. :rant::muhaha:Βέβαια που να προλάβει και ο Σάκης με το X-factor, θα έχουμε αναβολή εμείς στην Ελλάδα μετά για 2012 :scared:

Avenger_Seraphim
09-06-2010, 16:10
Ναι, μην ξεχάσουν μόνο να κάνουν και ελληνική μεταγλώττιση βάζοντας τον Σάκη Ρουβά και την Βίκυ Καγιά. :rant::muhaha:Βέβαια που να προλάβει και ο Σάκης με το X-factor, θα έχουμε αναβολή εμείς στην Ελλάδα μετά για 2012 :scared:

Ε ναι χωρις Σάκη και Βίκυ δεν γίνεται :lol:

desperate_gamer
09-06-2010, 16:18
Έλα μωρέ τώρα. Ποιος το θέλει το kingdom hearts? Μόνο 1-2 άντε 3 εκατομμύρια.

Για first-week sales λέμε; Ναι, οι καραπορωμένοι είναι "λίγοι".

http://www.square-enix.com/na/company/press/2006/0502/ Εδώ θα βρεις το δελτίο τύπου που είχε βγάλει η Square Enix όταν το KH2 μόνο σε Αμερική πέρασε το 1 εκ. πωλήσεις σε 4 βδομάδες. Λίγα spin off-prequels μετά, σκέψου πόσο θα πουλήσει μέσα σε έναν μήνα παγκοσμίως ένα παιχνίδι σε HD κονσόλες.

Φαντάζομαι πολλά περισσότερα από το Grand Turismo 5 (ειδικά αν το KH3 είναι και multi-platform). Οπότε όχι... δεν απασχολεί 1,2 ή 3 εκατομμύρια, αλλά ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

greekteo
09-06-2010, 16:27
Για first-week sales λέμε; Ναι, οι καραπορωμένοι είναι "λίγοι".

http://www.square-enix.com/na/company/press/2006/0502/ Εδώ θα βρεις το δελτίο τύπου που είχε βγάλει η Square Enix όταν το KH2 μόνο σε Αμερική πέρασε το 1 εκ. πωλήσεις σε 4 βδομάδες. Λίγα spin off-prequels μετά, σκέψου πόσο θα πουλήσει μέσα σε έναν μήνα παγκοσμίως ένα παιχνίδι σε HD κονσόλες.

Φαντάζομαι πολλά περισσότερα από το Grand Turismo 5 (ειδικά αν το KH3 είναι και multi-platform). Οπότε όχι... δεν απασχολεί 1,2 ή 3 εκατομμύρια, αλλά ΠΑΡΑΠΑΝΩ!




Απλά σαν ενημέρωση τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους:P

3.28m έχει το Kingdom Hearts II
http://www.vgchartz.com/game.php?id=1130


10.38m έχει το Gran Turismo 4
http://www.vgchartz.com/game.php?id=887

Επίσης, το Gran Turismo 5 αποτελεί system seller μιας και πάααααρα πολλοί αγόρασαν ps3 για να παίξουν GT σε HD. Δεν νομίζω να ισχύει σε ίδιο βαθμό και για το ΚΗ3.;)

desperate_gamer
09-06-2010, 16:38
Ναι για να κάνω λίγο damage control, να πω ότι αυτό που είχα στο μυαλό μου είναι ότι ένα exclusive ps3 game θα πουλήσει πιο αργά ή θα πουλήσει λιγότερα από έναν (φαντάζομαι γιατί για Square μιλάμε) multi-platform τίτλο. Σίγουρα υποτιμώ όλο το fan-base του GT5 (άλλωστε για 'μένα είναι απλά ένα racing game after all και ακόμα απορώ γιατί είναι τόσο wow, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας), αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι για 'μένα η ανακοίνωση ενός exclusive KH3 στην Ε3, θα είναι πολύ πιο megaton από το release date του GT5 (ένα παιχνίδι που το περιμένουνε αιώνες τώρα!).

By the way, ένα ακόμα E3 trailer που βγήκε είναι η ανακοίνωση του DJ Hero 2. Εγώ κρατάω μόνο το remix που ακούγεται στο trailer :p

YouTube- DJ Hero 2 Reveal Trailer

Avenger_Seraphim
09-06-2010, 16:43
Απλά σαν ενημέρωση τα νούμερα μιλάνε από μόνα τους:P

3.28m έχει το Kingdom Hearts II
http://www.vgchartz.com/game.php?id=1130


10.38m έχει το Gran Turismo 4
http://www.vgchartz.com/game.php?id=887

Επίσης, το Gran Turismo 5 αποτελεί system seller μιας και πάααααρα πολλοί αγόρασαν ps3 για να παίξουν GT σε HD. Δεν νομίζω να ισχύει σε ίδιο βαθμό και για το ΚΗ3.;)

Ναι αλλα δεν παύει να ειναι ενα άψυχο παιχνίδι χωρίς κατι ground breaking (εδω ουτε σωστο damage δεν θα εχει :Ρ )...
Btw βρήκα το cover του παιχνιδιού ;) Ισως είναι καλύτερο απ'οσο νομιζα...

http://img155.imageshack.us/img155/5826/coverdj.jpg

greekteo
09-06-2010, 16:46
χαχαχαχαχαχαχα δεν υπάρχεις χααχαχαχα, έλιωσα στα γέλια :muhaha::muhaha::muhaha::muhaha:

Ezio
09-06-2010, 19:25
Ποιος νοιάζεται? Όλοι αυτοί που παίζουν παιχνίδια με άποψη ΧΡ Το GT5 δεν έχει κάποιο στορυ για να σε κρατάει σε αγωνια, ας βγει τότε που λες χΡ

ΥΓ: θα προτείνω στην PD να προσθέσουν τα αυτοκινητα απο την ταινια Cars της Disney-Pixar για να εχουμε και ενα story mode :P και μία ακόμη αναβολή:fantasy_dreams:


Για first-week sales λέμε; Ναι, οι καραπορωμένοι είναι "λίγοι".

http://www.square-enix.com/na/company/press/2006/0502/ Εδώ θα βρεις το δελτίο τύπου που είχε βγάλει η Square Enix όταν το KH2 μόνο σε Αμερική πέρασε το 1 εκ. πωλήσεις σε 4 βδομάδες. Λίγα spin off-prequels μετά, σκέψου πόσο θα πουλήσει μέσα σε έναν μήνα παγκοσμίως ένα παιχνίδι σε HD κονσόλες.

Φαντάζομαι πολλά περισσότερα από το Grand Turismo 5 (ειδικά αν το KH3 είναι και multi-platform). Οπότε όχι... δεν απασχολεί 1,2 ή 3 εκατομμύρια, αλλά ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

Αστειεύομαι φυσικά. Δεν το καταλάβατε? Και εγώ θέλω να βγει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Είναι ένα από τα απειροελάχιστα rpg που μου αρέσουν. Το λατρεύω. Το θέμα είναι ότι η square enix μπορεί να μας κάνει καμιά μακακία πάλι.

nikolaszax
09-06-2010, 20:42
Ποσταριστηκε?
Take-two's e3 lineup reveal:

http://ir.take2games.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=477894

It's all about MAFIA 2 ;).Και φυσικα το φοβερο παντα civilization.

EDIT:Ακομα της SE.


EDIT: official press release (http://www.prnewswire.com/news-releases/square-enix-brings-an-unrivaled-lineup-of-franchises-to-e3-2010-95964634.html)

http://twitter.com/SQUARE_ENIX_EU

The Tales of Bearsworth Manor: Puzzling Pages
FRONT MISSION EVOLVED
DUNGEON SIEGE 3
Lara Croft and the Guardian of Light
The Tales of Bearsworth Manor: Chaotic Conflicts
FINAL FANTASY: THE 4 HEROES OF LIGHT (NDS)
Kane & Lynch 2: Dog Days
Deus Ex: Human Revolution
FINAL FANTASY XIV
The 3rd Birthday (PSP)
KINGDOM HEARTS Birth by Sleep (PSP)
KINGDOM HEARTS Re:coded (NDS)

Εκπληξη το 3rd birthday στην line up!

AgentPrinny007
09-06-2010, 23:31
^^ Η σταβωθηκα η δεν θα δειξουν τιποτα απο KINGDOM HEARTS 3 και Final fantasy versus.
Αν μου ελεγαν πριν απο χρονια οτι στα παιχνιδια της SE θα βλεπαμε την Lara και οχι καποιο FF θα τον ελεγα τρελουτσικο:P
Δεν μετραει το ΜΜΟ-_-

WolfRathmA
10-06-2010, 05:15
'Leaked' videos hint at possible E3 PlayStation 4 announcement
(http://www.gamesradar.com/ps3/playstation-3/news/leaked-videos-hint-at-playstation-4-announcement-at-e3/a-2010060916303457056/g-20060314115917309058)

aris13
10-06-2010, 09:31
^^
FAKE.

Valkyre
10-06-2010, 09:45
λολ αν η Σονυ θελει να αυτοκτονησει δεν εχει να κανει τιποτα αλλο απο το να κανει μια τετοια ανακοινωση....

PDS
10-06-2010, 09:45
Fake ή κατι αλλο θελει να πει ο ποιητης(δημιουργος του βιντεο).

PS4 στην Ε3..ουτε μια στο τρισεκατομμύριο.

Ezio
10-06-2010, 09:47
Αποκλείεται να βγει καν φήμη για το 4 πριν το επόμενο xbox.

Tek_Killa
10-06-2010, 10:01
Μήπως το PS4 σημαίνει... PS-firmware update-4? To οποίο θα υποστηρίζει 3D και ΜΟVE; Παραείναι καλογυρισμένα και τα 2 βιντεο για να είναι εντελώς fake. Tι να πω...

nickolas82
10-06-2010, 11:05
Λίγες ημέρες πρίν την Ε3 μία σούμα για το τι περιμένουμε απο κάθε εταιρία:

http://videogames.yahoo.com/events/plugged-in/this-year-s-video-game-summit-what-to-expect/1401197

Γνωστά όλα αλλά θα αναφέρω πάλι μόνο της sony γιατί είμαστε και forum του PS3

''
Sony:


Beyond the Move controller, Sony may finally follow through on plans to introduce a paid premium service for its PlayStation Network online portal. This would be on top of the existing free service, with added benefits, though exactly what those will be is still unclear.
http://l.yimg.com/a/i/us/ga/buzz/feature/vg27/psmove_200.jpgPlaystation Move


Wall Street is also watching to see if rumors of a new portable gaming device prove to be true. Whispers indicate Sony will unveil the PSP 2 at the show – a true sequel to their handheld system, as opposed to last year's PSP Go, which offered changes to the existing hardware and was generally considered a sales disappointment. With the growing strength of Apple in the handheld gaming space, Sony will need to radically shake up its PSP product line if it hopes to remain competitive.
Finally, expect Sony to give 3D a little lip service, announcing a U.S. launch date for a system update that will let the PS3 play games in stereoscopic 3D, along with backward compatibility for several existing titles and some downloadable new ones specifically designed for 3D. It will turn heads, but without a 3D-capable television, which have only gone on sale in the last few months, it won't impact many players.''


Περισσότερα και για τις υπόλοιπες στο link

PDS
10-06-2010, 17:11
E3 2010: EA E3 line-up detailed
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=250431?cid=OTC-RSS&attr=CVG-General-RSS

Here's the full list:

Bulletstorm
Crysis 2
Dead Space 2
Medal of Honour
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
RISK: Factions
The Sims 3 for console and handheld
The Sims 3 Ambitions
Spare Parts
EA Sports Active 2
EA Sports MMA
FIFA Soccer 11
Hasbro Family Game Night 3
Madden 11
Monopoly Streets
MySims SkyHeroes
NBA Elite 11
NBA Jam
NCAA Football 11
NHL 11
NHL Slapshot
Tiger Woods PGA Tour 11

Desmond
10-06-2010, 17:15
^^Τελικά Mirror's Edge 2 γιοκ.Κρίμα!Sniff...

nikolaszax
10-06-2010, 19:53
Atlus E3 lineup

http://www.examiner.com/examiner/x-12218-Video-Game-Examiner~y2010m6d10-Atlus-E3-Lineup-Trine-2-included (http://www.examiner.com/examiner/x-12218-Video-Game-Examiner%7Ey2010m6d10-Atlus-E3-Lineup-Trine-2-included)

Trine 2 βλεπω :D !

http://i49.tinypic.com/2hqzcdu.jpg

Στην λιστα θα επρεπε να υπαρχει και το persona 3 psp btw...

Nek_Food
10-06-2010, 22:15
'Leaked' videos hint at possible E3 PlayStation 4 announcement
(http://www.gamesradar.com/ps3/playstation-3/news/leaked-videos-hint-at-playstation-4-announcement-at-e3/a-2010060916303457056/g-20060314115917309058)
Θα ήταν ίσως ο πιο έξυπνος τρόπος από πλευράς διαφήμισης να πουν ότι το PS3 με τις δυνατότητες του, "πιάνει" και την επόμενη γενιά κονσολών απλά επειδή το είχαν προβλέψει και τώρα που οι "αντίπαλοι" μένουν πίσω σε θέματα τεχνολογίας (χώρος/3D/blu ray movies/κλπ), αυτό αρχίζει να δείχνει τις πραγματικές του δυνατότητες. Νομίζω ότι είναι νωρίς για το PS4 αυτό - καθαυτό και ότι είναι κάποιο "διαφημιστικό" κόλπο για να δείξουν ότι η επόμενη γενιά είναι ήδη εδώ σε όσους "τυχερούς" κατόχους ή ακόμη καλύτερα μελλοντικούς (you know ;) ) αγοραστές του PS3. Not a bad idea γενικότερα...


Υ.Γ.: για να χαρείτε το πραγματικά next gen gaming που θα σας προσφέρει το PS3, πάρτε καλύτερα και μία 3D Sony Bravia τηλεόραση (πουλάνε τις κονσόλες και τις τηλεοράσεις πακέτο τί καλύτερο) πανέξυπνο :D

WolfRathmA
10-06-2010, 23:07
Κάλα και εγώ δε το πιστεύω φυσικά για PS4. Πιο πολύ μου κάνει το άλλο που λέει ο φίλος παραπάνω για firmware 4 με move νέο XMB κτλ....

Giannis7
10-06-2010, 23:22
Παιδιά διορθώστε τον τίτλο και βάλτε Ιουνίου, αντί Ιουλίου. :)

nickolas82
11-06-2010, 12:06
Για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται:


http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/top.jpg (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760034-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5) http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/row1.jpg (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760035-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5) Get the event coverage that matters most
with your personalized My E3 page. http://img.gamespot.com/gamespot/shared/b.gif http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/row2.jpg (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760036-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5) http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/row3.jpg http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/dot.jpgSign up for My E3 at e3.gamespot.com (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760037-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5)
http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/dot.jpgCustomize your page to only cover the games you want

Sign up for My E3 and don't miss out on the year's biggest gaming event. http://img.gamespot.com/gamespot/shared/b.gif http://img.gamespot.com/gamespot/shared/promos/emails/e32010/mye3/row4.jpg (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760038-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5) Get My E3 (http://ct.gamespot.com/clicks?t=548760039-f80e04a3e9432405e320b5c041ba8ae6-bf&brand=GAMESPOT&s=5) http://img.gamespot.com/gamespot/shared/b.gif

PDS
11-06-2010, 16:52
Kojima Productions are counting down to something
http://www.konami.jp/kojima_pro/e3_2010/

Ixor24
11-06-2010, 16:56
Kojima Productions are counting down to something
http://www.konami.jp/kojima_pro/e3_2010/

Αντε Παλι!-_-

enstikto
11-06-2010, 17:52
Kojima Productions are counting down to something
http://www.konami.jp/kojima_pro/e3_2010/

Deja Vu έχω απο πέρσι....

Edit: Πολύ "κόψιμο" στο videaki.... τι να σημένει;

hakoo
11-06-2010, 20:06
Η ληξη του countdown συμπιπτει με την conference της Microsoft. Λογικα θα ανακοινωσουν καποιο exclusive η (που ειναι και το πιθανοτερο για μενα) timed-exclusivity για το Rising. Η περιεργη σιωπη της Sony για τον τιτλο τον τελευταιο χρονο δεν ειναι τυχαια νομιζω, θυμαμαι και καποια συνεντευξη του Jack Tretton που τον ρωτουσαν για το Rising kai αλλαζε κουβεντα.

Avenger_Seraphim
11-06-2010, 20:11
Now Sony Is Counting Down To Something

Στη σελίδα μάλλον αναφέρει ότι θα αρχίσει κάποιο beta test...
Δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει αυτο :Ρ το ένα kanji δεν ξερω ποιο ειναι :Ρ

http://www.jp.playstation.com/scej/marusen/

PDS
11-06-2010, 20:31
Who said weekends are quiet? Two huge announcements on the EU PS Blog on Saturday morning!
http://twitter.com/PLAYSTATIONEU

Δεν βλεπω να πηγαινει η sony στην Ε3:muhaha:


Kαι ενα κορυφαιο σχόλιο που διαβασα για την παραπανω ειδηση .

Sony Entertainment announces :

We are out of announcements for E3.
:muhaha:

hakoo
11-06-2010, 20:33
Δεν θα μεινει τιποτα για την ε3 οπως φαινεται, τα ιδια με περσι.
Προφανως θελουν να προλαβουν τις ανακοινωσεις της MS τη Δευτερα.

NonBorn
11-06-2010, 20:35
Who said weekends are quiet? Two huge announcements on the EU PS Blog on Saturday morning!
http://twitter.com/PLAYSTATIONEU

Δεν βλεπω να πηγαινει η sony Ε3:muhaha:

Κάτι δε πάει "καλά" ... Όντως κάτι δε πάει "καλά"... Εγώ θεωρώ ότι η Sony δεν μπορεί να βγάζει όλα αυτά τα νέα και να ξεμείνει στην Ε3. Δεν λέω μεγάλα λόγια γιατί μπορεί να απογοητευτούμε αργότερα αλλά δε ξέρω, κάτι μου "βρωμάει"... ;) Με την καλή έννοια... !!

personGR
11-06-2010, 21:53
Η ληξη του countdown συμπιπτει με την conference της Microsoft. Λογικα θα ανακοινωσουν καποιο exclusive η (που ειναι και το πιθανοτερο για μενα) timed-exclusivity για το Rising. Η περιεργη σιωπη της Sony για τον τιτλο τον τελευταιο χρονο δεν ειναι τυχαια νομιζω, θυμαμαι και καποια συνεντευξη του Jack Tretton που τον ρωτουσαν για το Rising kai αλλαζε κουβεντα.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, εγώ θα είμαι στο twitter και θα μετράω εμφράγματα (=tags) των Αμερικάνων :P

Ezio
11-06-2010, 21:56
Who said weekends are quiet? Two huge announcements on the EU PS Blog on Saturday morning!
http://twitter.com/PLAYSTATIONEU

Δεν βλεπω να πηγαινει η sony στην Ε3:muhaha:


Kαι ενα κορυφαιο σχόλιο που διαβασα για την παραπανω ειδηση .

:muhaha:

Ούτε αυτή τη χρονιά θα δούμε το gt 5. Μάλλον θα το δούμε από χειμώνα 2011 με χειμώνα 2012.

desperate_gamer
11-06-2010, 22:05
Οι ώρες των υπόλοιπων conference πέρα από της Sony πότε είναι; Καλό θα ήταν να γραφτούν στο 1ο ποστ! ;)

PDS
11-06-2010, 22:33
See new Killzone, SOCOM, and Gran Turismo video tonight on Spike
http://blog.us.playstation.com/

O_O

WolfRathmA
12-06-2010, 03:35
Ας μας πουν και την ημερομηνια κυκλοφοριας για το GT5 μαζι με το trailer. Μη μπαινουμε στο κοπω και βλεπουμε την E3. LOL!