PDA

View Full Version : Τσιπαρισμα σε PS2 - που;



aladdin7
05-02-2010, 18:55
Καλησπερα στην παρεα. Ψαχνω να τσιπαρω ενα PS2. Ξερει κανεις που μπορω στην Αθηνα;

Για να μην θεωρηθει διαφημιση, περιμενω απαντηση σε pm.

HarrisDo
05-02-2010, 19:05
http://www.modguru.gr/eshop/

Δες εκεί.

aladdin7
05-02-2010, 19:15
Εισαι γιγαντας. ευχαριστω πολυ!

HarrisDo
06-02-2010, 09:59
Ξερω ειμαι!! :p

ikaria_g4
27-04-2010, 03:46
http://www.modguru.gr/eshop/

Δες εκεί.

ρε αυτο εχει καλουτσικες τιμες...:P

ps4
27-04-2010, 13:12
Sony.

Eddy_Gordo
01-05-2010, 05:16
για δες και εδω

http://www.sonypsp.gr/catalog/index.php?cPath=25_26

george cc
25-10-2010, 21:20
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Ξέρετε αν βγάλω το τσιπάκι, μπορεί να φανεί ότι το είχα τοποθετήσει;
Θέλω να το πάω στο service και εχω ακόμα εγγύηση

fotaras
25-10-2010, 21:34
Ναι φαινεται αν το εχεις βαλει το τσιπακι.οποτε την εγγυηση την εχεις χασει.νομιζω ειναι απο ενα αυτοκολητο που εχει η κονσολα για να την ανοιξεις την κονσολα κ να βαλεις το τσιπακι πρεπει να βγαλεις αυτο το αυτοκολητο οποτε απο τη στιγμη που δεν υπαρχει αυτο ανεπαφο τοτε καταλαβαινουν οτι εχεις ανοιξει την κονσολα.δεν γνωριζω αν φαινεται και απο μεσα εκει που μπαινει το τσιπακι δηλαδη.αμα χαλασε πηγαινε το σε καποιο μαγαζακι που βαζει τσιπακια αλλα τα επισκευαζει κιολας.

steli0s
25-10-2010, 23:42
Εγω παντως απο το καταστημα που το ειχα βαλει στη Θεσσαλονικη μου ειχαν δωσει και ή 6 ή 12 μήνες εγγύηση. Δεν θυμάμαι ακριβώς. Η εγγύηση της Sony είχε λήξει ούτως ή άλλως.

george cc
26-10-2010, 01:32
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Lefteris_X
26-10-2010, 11:40
Ναι φαινεται αν το εχεις βαλει το τσιπακι.οποτε την εγγυηση την εχεις χασει.νομιζω ειναι απο ενα αυτοκολητο που εχει η κονσολα για να την ανοιξεις την κονσολα κ να βαλεις το τσιπακι πρεπει να βγαλεις αυτο το αυτοκολητο οποτε απο τη στιγμη που δεν υπαρχει αυτο ανεπαφο τοτε καταλαβαινουν οτι εχεις ανοιξει την κονσολα.δεν γνωριζω αν φαινεται και απο μεσα εκει που μπαινει το τσιπακι δηλαδη.αμα χαλασε πηγαινε το σε καποιο μαγαζακι που βαζει τσιπακια αλλα τα επισκευαζει κιολας.


εδώ και 8 χρόνια περίπου, οι "σωστοί" modders (πειρατές στο Ελλάντα) το γνωρίζουν αυτό, οπότε ΔΕΝ ξεκολλούν το αυτοκόλλητο έτσι χύμα, με το χέρι, αλλά με χρήση θερμαντικού πιστολιού (κάνει και πιστολάκι μαλλιών) και ένα τσιμπιδάκι. Έτσι δεν καταστρέφεται ούτε το αυτοκόλλητο, ούτε η κόλλα του και μπορείς μετά να το ξανα-κολλήσεις χωρίς να φαίνεται τίποτα, ότι δηλαδή έχεις ανοίξει το PS2.

eki1908
28-10-2010, 20:16
εδώ και 8 χρόνια περίπου, οι "σωστοί" modders (πειρατές στο Ελλάντα) το γνωρίζουν αυτό, οπότε ΔΕΝ ξεκολλούν το αυτοκόλλητο έτσι χύμα, με το χέρι, αλλά με χρήση θερμαντικού πιστολιού (κάνει και πιστολάκι μαλλιών) και ένα τσιμπιδάκι. Έτσι δεν καταστρέφεται ούτε το αυτοκόλλητο, ούτε η κόλλα του και μπορείς μετά να το ξανα-κολλήσεις χωρίς να φαίνεται τίποτα, ότι δηλαδή έχεις ανοίξει το PS2.
Με οποιο τροπο και να το ξεκολλησεις φαινεται απλα οι τις sony (cometron) στο Ελλαντα ειναι ασχετοι και δεν ειναι ικανοι ουτε κατσαβιδι να πιασουν στα χερια τους οποτε ευκολα "περνας" ανοιγμενη κονσολα και πας για αντικατασταση απλα "χανεις" το τσιπακι.