PDA

View Full Version : Βraid



Valkyre
05-02-2010, 02:14
Η εκδοση του PS3 ηδη κυκλοφορει στο Store!

muku
05-02-2010, 02:27
Έχει πάρει πολύ καλές κριτικές και βραβεία για indy games. Trailer :

uqtSKkyJgFM

chronohill
06-02-2010, 14:41
γαμωτο ειχα κανει τοσο ωραια σχολιακια για την παιχνιδαρα αυτη1!!!!αλλα δεν πειραζει.λες να κανω ενα review?

mania
08-02-2010, 12:47
?? ???????? ????? ???? ????????????.?? ???????? ????,?? ????,?? ????????,?????????.

???,??? ????? ??? ???? ????-????? ????.?? ?????????? ??????? ??? ??????????? ???? ????,??? ?????? ???????????? ??? ?? ?? ??????? ??? ????????? ?? ?????????? ??????.

?? ???????????? ?????????? ??? ????????.??? ?? ?? ???????? ? ???? ?????? ??? ????? ???? ???????(???? ??? ??????? ??? ? ???????),? ???? ???????-puzzle ??? ????? ??????????? ?? ??? ????????? ???????????,? ??????? ??? ?? ????? ??? ???????? ????????? ?? ???????.?? ???? ??? ??? ???????????? ???? ? ???? ????,???? ???? ???????? ??? ???? ?? ????????.?????? ???? ??????????? ??? ??? ?? ???????? ??? ? ???????? ???.

??? ????????,???????? ????,???? ?? ?? ?????? ?? ???? ???????,????? ?????? ??????? ??? ?? ???? ??? ?????? ?? ???????? ?????????,???? ???? ?? ?????????? ??? ?????????? ???????,?????????? ?????? ?? ?? ????????.

?????? ?? 2 ?????????? ????? ??? ?????? ??? ?? ????????,?? ??????? ????????? ?????? ??? ??? ???? psn ?????? ??? ?? ??????? ?? ???? ??? ????? ?? ?????.

?????? ?????? ??? ?? ?? ???????? ?? ????? ???.??? ??? ??????? ??? ?????? ??????? ??????? ?? ????????.
________
LovelyWendie (http://www.lovelywendie99.com/)

sakis1984
08-02-2010, 12:53
ποσο εχει στο pstore ρε παιδια?

fou
08-02-2010, 13:09
ποσο εχει στο pstore ρε παιδια?

Στο Αμερικανικο ειχε 15$. Ηταν σε εκπτωση (7,5$ κατω απο 5,5€) οταν το πηρα. Στο Ελληνικο νομιζω 9,99€

modecris
16-02-2010, 02:00
Το Braid είναι ένα απίστευτα εθιστικό,έξυπνο και με βαθύ gameplay παιχνίδι. Δεν μοιάζει με τίποτα άλλο,που και που σου θυμίζει λίγο mario ,μετά Prince of Persia: The Sands of Time αλλά στο τέλος νιώθεις πως δεν έχεις ξαναπαίξει κάτι παρόμοιο.
Ώρες-ώρες αισθάνεσαι το λιγότερο μ@λ@κ@ς και η εμπιστοσύνη στο IQ σου κλονίζεται σοβαρά: οι γρίφοι δεν παίζουνε και χρειάζεται να αλλάξεις τον τρόπο που σκέφτεσαι (αλλά και παίζεις) τα παιχνίδια. Και αφού τα καταφέρεις μετά μαθαίνεις......και για τα 10 κρυφά αστέρια και έρχεται η στιγμή να γονατίσεις,να σηκώσεις τα χέρια σου προς τον ουρανό και να φωνάξεις:

WTF!!!! :D

Μακάρι να έβγαιναν συχνότερα τέτοια παιχνίδια και ας κόστιζαν και τα διπλά.

Valkyre
16-02-2010, 09:33
Το Braid είναι ένα απίστευτα εθιστικό,έξυπνο και με βαθύ gameplay παιχνίδι. Δεν μοιάζει με τίποτα άλλο,που και που σου θυμίζει λίγο mario ,μετά Prince of Persia: The Sands of Time αλλά στο τέλος νιώθεις πως δεν έχεις ξαναπαίξει κάτι παρόμοιο.
Ώρες-ώρες αισθάνεσαι το λιγότερο μ@λ@κ@ς και η εμπιστοσύνη στο IQ σου κλονίζεται σοβαρά: οι γρίφοι δεν παίζουνε και χρειάζεται να αλλάξεις τον τρόπο που σκέφτεσαι (αλλά και παίζεις) τα παιχνίδια. Και αφού τα καταφέρεις μετά μαθαίνεις και για τα 10 κρυφά αστέρια και έρχεται η στιγμή να γονατίσεις,να σηκώσεις τα χέρια σου προς τον ουρανό και να φωνάξεις:

WTF!!!! :D

Μακάρι να έβγαιναν συχνότερα τέτοια παιχνίδια και ας κόστιζαν και τα διπλά.

Λοιπον μεχρι και πριν το Bold με εκανες να παω και να το αγορασω!Ελπιζω το bold αυτο καθεαυτο να μην ειναι σποιλερ γιατι θα πω στον σερβερ να σε πεταξει με τις κλωτσιες! :D :D :D

modecris
16-02-2010, 13:42
Ωχχ,δίκιο έχεις ...έβαλα spoiler.
Αλλά είναι τόσο δύσκολα να τα βρεις που και το να μάθεις την ύπαρξη τους είναι τι λιγότερο. ;)

Valkyre
16-02-2010, 14:06
Xμμ, δηλαδη αυτο εχει σχεση με την ιστορια που ανεφερες ή ειναι καθαρα gameplay ανακαλυψη? με μπερδεψες!! :D

chronohill
16-02-2010, 18:03
Xμμ, δηλαδη αυτο εχει σχεση με την ιστορια που ανεφερες ή ειναι καθαρα gameplay ανακαλυψη? με μπερδεψες!! :D
Val ειχα γραψει και γω για το παιχνιδι πριν το big bang και το λεω σε ολους.Αυτο το παιχνιδι βαζει κατω "Full" τιτλους χαλαρα.
Ειναι τοσο ευρηματικο ,τοσο φρεσκο ,χρησιμοποιει τα mechanics του reverse time τοσο περιτεχνα που θα ελεγα οτι ξεπερναει σε αυρηματικοτητα και το sand of time που χρησιμοποιησε πρωτο αυτη την τεχνικη.αν και ειναι τελειως διαφορετικες περιπτωσεις...και πανω απολα ειναι τοοοοοοσο ανατρεπτικο!!!!!Δεν περιμενεις το τι θα γινει στο φιναλε.Το σκεφτομαι και ανατριχιαζω ειλικρινα.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.Προκαλω τους παντες να το παιξουν και να το τερματισουν.Εγω ειμαι υπερηφανος που τα καταφερα και χαρουμενος που το εζησα.Τωρα με ψησατε.θα κανω αυτο που ελεγα...

Valkyre
16-02-2010, 18:10
και ξαναρωταω αυτο το απιστευτο που γινεται στο τελος εχει σχεση με αστερια; για να ξερω να περασω για κερασμα απο τον modecris!! χαχα :)

chronohill
16-02-2010, 18:12
και ξαναρωταω αυτο το απιστευτο που γινεται στο τελος εχει σχεση με αστερια; για να ξερω να περασω για κερασμα απο τον modecris!! χαχα :)
οχι δεν εχει.αν καταλαβα καλα ο μοντεκρις λεει για τα αστερια που ειναι bonus που δεν υπαρχει περιπτωση να τα βρεις απτην πρωτη φορα.θελει να κανεις καποιες συγκεκριμενες κινησεις...Ειναι πολυ καλα κρυμενα μεσα στις πιστες...

modecris
16-02-2010, 18:52
Έτσι ακριβώς,δεν έχει σχέση με την ιστορία/εκτός του ότι αν τα βρεις όλα θα έχεις εναλλακτικό τέλος. Αλλά είναι απίστευτα καλά κρυμμένα,με τρόπο-λογική-φαντασία που δεν έχουμε συναντήσει σε κανένα άλλο video games...περιμένω εντυπώσεις μόλις το τερματίσεις. ;)

Valkyre
16-02-2010, 19:17
Κριμας.... και ηθελα να φαω ρε Χρηστο...! :D :D

modecris
16-02-2010, 19:19
Έχετε κλείσει τραπέζι; Αλλιώς στον πάγκο...:D

chronohill
16-02-2010, 19:42
Κριμας.... και ηθελα να φαω ρε Χρηστο...! :D :D
Το επαθλο σου θα ειναι να κατεβασεις και να παιξεις το braid!:gotcha:

Valkyre
18-02-2010, 11:04
Λοιπον... χθες κατεβασα το παιχνιδακι και επαιξα...

τι ειναι αυτο ρε παιδια??Ξεκινησα να παιζω κατα τις 12 το βραδυ και ελεγα να παιξω κανα μισαωρο πριν πεσω για υπνο.Τελικα περασαν 3 ωρες και δεν το καλαβα...

Παιδια ενιωσα το μυαλο μου να γινεται πουρες με το συγκεκριμενο παιχνιδι!Ειλικρινα στον υπνο μου ενιωσα πονοκεφαλο!Δεν ξερω ποιος το σκεφτηκε αυτο το παιχνιδι και το δημιουργησε , αλλα ειναι ιδιοφυια!

Ειναι εθιστικο, αλλα ταυτοχρονα οπως ακριβως το ειπες Χρηστο κλονιζει την εμπιστοσυνη σου στο IQ σου...μεχρι να αντιληφθεις τους "κανονες" και να καταλαβεις οτι λειτουργεις στην ουσια "εξω απο τους κανονες" , ειλικρινα μενεις μλκς!Σαν το Ματριξ ενα πραγμα!Εν τω μεταξυ εκει που λς "οκ το'πιασα" τωρα , μετα στα γυρναει ολα τουμπα και σε χλευαζει σαδιστικα!

Μετα απο 3 λοιπον ωρες εκανα 100% complete τους 3 πρωτους κοσμους και ενιωθα οτι το μυαλο μου ηταν πουρες και αν με ρωταγες ποσο κανει 2+2 θα χρησιμοποιουσα κομπιουτερακι λολ!

Να σημειωσω επισης οτι και ο τροπος που παρουσιαζεται η ιστορια και καποια απο τα κειμενα που διαβασα ηταν εκπληκτικα...σχεδον ποιητικα θα ελεγα και περα για περα αληθινα!

Δεν ξερω αν πρεπει να σας ευχαριστησω που με πεισατε να το κατεβασω, θα σας πω αν επιβιωσω της λοβοτομης! :D

modecris
18-02-2010, 11:27
Μέχρι να ολοκληρώσεις και τους (απείρως δυσκολότερους*) επόμενους κόσμους μάλλον θα μας καταριέσαι,ορισμένα παζλ μάλιστα θα πεις "οκ...αυτό το κομμάτι δεν το παίρνεις,υπάρχει απλά ως ντεκόρ...".8-)

*αν θες το ακριβές νούμερο είναι 6x(π^ν)

chronohill
18-02-2010, 14:38
Λοιπον... χθες κατεβασα το παιχνιδακι και επαιξα...

τι ειναι αυτο ρε παιδια??Ξεκινησα να παιζω κατα τις 12 το βραδυ και ελεγα να παιξω κανα μισαωρο πριν πεσω για υπνο.Τελικα περασαν 3 ωρες και δεν το καλαβα...

Παιδια ενιωσα το μυαλο μου να γινεται πουρες με το συγκεκριμενο παιχνιδι!Ειλικρινα στον υπνο μου ενιωσα πονοκεφαλο!Δεν ξερω ποιος το σκεφτηκε αυτο το παιχνιδι και το δημιουργησε , αλλα ειναι ιδιοφυια!

Ειναι εθιστικο, αλλα ταυτοχρονα οπως ακριβως το ειπες Χρηστο κλονιζει την εμπιστοσυνη σου στο IQ σου...μεχρι να αντιληφθεις τους "κανονες" και να καταλαβεις οτι λειτουργεις στην ουσια "εξω απο τους κανονες" , ειλικρινα μενεις μλκς!Σαν το Ματριξ ενα πραγμα!Εν τω μεταξυ εκει που λς "οκ το'πιασα" τωρα , μετα στα γυρναει ολα τουμπα και σε χλευαζει σαδιστικα!

Μετα απο 3 λοιπον ωρες εκανα 100% complete τους 3 πρωτους κοσμους και ενιωθα οτι το μυαλο μου ηταν πουρες και αν με ρωταγες ποσο κανει 2+2 θα χρησιμοποιουσα κομπιουτερακι λολ!

Να σημειωσω επισης οτι και ο τροπος που παρουσιαζεται η ιστορια και καποια απο τα κειμενα που διαβασα ηταν εκπληκτικα...σχεδον ποιητικα θα ελεγα και περα για περα αληθινα!

Δεν ξερω αν πρεπει να σας ευχαριστησω που με πεισατε να το κατεβασω, θα σας πω αν επιβιωσω της λοβοτομης! :D
Πολυ χαιρομαι που το κατεβασες!!!!Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα οι 2 τελευταιοι κοσμοι ειναι αρκετα δυσκολοτεροι!!!Ετοιμασου να καψεις και τα τελευταια εγκεφαλικα κυτταρα μετα τους 3 πρωτους!!!!lol.
Το παιχνιδι ειναι αριστουργημα.και που να δεις στο φιναλε!Αμα εχεις μεινει τωρα "λαλακας" που ναδεις το φιναλεεεεεεεεε!!!!!!Τεραστιο παιχνιδι λεμε.Για τετοιες μοναδικες συγκινησεις λατρευω το gaming...να ναι καλα οι δημιουργοι!
Α και παρενθεση.Να κλεψει και καμια ιδεα ο κυριος Mario.Τοσο καιρο στασιμος στο platforming...αλλα να μ πεις καθενας στον τομεα του.Αν εβγαινε mario τοσο challenging δεν θα πουλαγε μια η nintendo...

Lordkostas
18-02-2010, 15:40
Το εχω και εγω το παιχνιδακι, στο PC ομως αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καμια διαφορα.
Απο τις πρωτες κιολας πιστες ειναι αρκετα δυσκολο, δεν θελω να φανταστω πως θα γινεται παρακατω...
Ρε παιδια ειναι κατι κομματια που πρεπει να παρω για το puzzle τα οποια βρισκονται αρκετα ψηλα, δεν πηδαει εως εκει για να τα παρει... υπαρχει καποιος τροπος για αυτο ή ανακαλυπτω τιποτα αργοτερα και ξαναγυρναω στις πρωτες πιστες να τα παρω?
Ωραιο παιχνιδακι, αλλα με δυσκολεψε και το ψιλο αφησα μεχρι να ειμαι ξεκουραστος γιατι θα με επιανε πονοκεφαλος :D

Valkyre
18-02-2010, 15:46
^^ Φιλε εκει ειχα κολλησει γυρω στο μισαωρο....δεν λεει να σου πω ομως γιατι οταν το βρηκα απλα επαθα πλακα...ειναι λιγο βιτσιοζος ο δημιουργος του παιχνιδιου σιγουρα! :D

chronohill
18-02-2010, 17:38
Το εχω και εγω το παιχνιδακι, στο PC ομως αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καμια διαφορα.
Απο τις πρωτες κιολας πιστες ειναι αρκετα δυσκολο, δεν θελω να φανταστω πως θα γινεται παρακατω...
Ρε παιδια ειναι κατι κομματια που πρεπει να παρω για το puzzle τα οποια βρισκονται αρκετα ψηλα, δεν πηδαει εως εκει για να τα παρει... υπαρχει καποιος τροπος για αυτο ή ανακαλυπτω τιποτα αργοτερα και ξαναγυρναω στις πρωτες πιστες να τα παρω?
Ωραιο παιχνιδακι, αλλα με δυσκολεψε και το ψιλο αφησα μεχρι να ειμαι ξεκουραστος γιατι θα με επιανε πονοκεφαλος :D
Θελει απλη λογικη το παιχνιδι.Αν μπεις στον κοσμο του θα καταλαβεις...Δεν εχει παραλογα πραγματα που πρεπει να κανεις για να παρεις ενα puzzle απλα να σκεφτεις συμφωνα με τους μηχανισμου του παιχνιδιου.Που ο κυριως μηχανισμος και στον λεει απτην αρχη ειναι το bounce πανω στους αντιπαλους...

Nek_Food
19-02-2010, 09:29
Ρε παιδια ειναι κατι κομματια που πρεπει να παρω για το puzzle τα οποια βρισκονται αρκετα ψηλα, δεν πηδαει εως εκει για να τα παρει... υπαρχει καποιος τροπος για αυτο ή ανακαλυπτω τιποτα αργοτερα και ξαναγυρναω στις πρωτες πιστες να τα παρω?
Αυτό είναι που λένε think out of the box. Όσα δεν φτάνεις με την μία αυτοσχεδιάζεις και "εφευρίσκεις" τρόπους να τα φτάσεις. Το να πηδάς επάνω σε "εχθρούς" είναι μία κλασική λύση, λαμβάνοντας υπόψη ότι καμία φορά ένας τους δεν είναι αρκετός (με συνεχόμενα άλματα φτάνεις πιο ψηλά), ενώ από πολύ νωρίς και με λίγη "τύχη" θα καταλάβεις ότι ακόμη και το puzzle "συμμετέχει" ενεργά στο παιχνίδι, φτάνει να βρίσκεται στο σωστό μέρος (όχι απαραίτητα στο κέντρο της εικόνας) ;) Εάν θέλεις και έχεις ζοριστεί άσχημα, ρίξε μία ματιά στο youtube στον "δεύτερο" κόσμο για να δεις αυτά τα δυο-τρία "δύσκολα" κομμάτια πως τα παίρνεις και να χρησιμοποιήσεις αυτή την γνώση για να παίξεις μόνος σου τις επόμενες πίστες. Όπως λένε πολλοί είναι εκνευριστικά και ηλίθια απλό, αλλά απόλυτα λογικό και ευφυές το πως μπορείς να λύσεις τα προβλήματα που συναντάς μπροστά σου.

Lordkostas
19-02-2010, 09:38
Ναι απλα επρεπε να παιξω λιγο παρακατω για να παρω περισσοτερα κοματια του puzzle και να ξαναγυρισω παλι στη προηγουμενη πιστα για να παρω και τα δυο τελευταια. Αλλιως οντως θελει πολυ φαντασια τι να κανεις καθε φορα. Επαιξα χτες καμια ωριτσα. Καλο κολλημα ειναι το ατιμο.

hakoo
19-02-2010, 16:29
wow, φοβερα σχολια απο ολους σας. Μαλλον πρεπει να το κατεβασω ;)

Valkyre
19-02-2010, 17:19
^^Καντο μην το σκεφτεσαι καν! :D

chronohill
19-02-2010, 17:43
wow, φοβερα σχολια απο ολους σας. Μαλλον πρεπει να το κατεβασω ;)
Εχεις αργησει ηδη hakoo!!!!!Το παιχνιδι ειναι μοναδικο σου λεω!!!!δεν θα χασεις..

s33k3rgr
19-02-2010, 18:04
Παιδια ποσο κοστιζει το παιχνιδακι? Και μονο απο το βιντεο που εχω δει πρεπει να ειναι καταπληκτικο. Υπαρχει περιπτωση να βγει κατι τετοιο σε 3D κανονικο παιχνιδι. Πραγματικα θα τα σπαγε ειτε σε single ειτε σε multiplayer.

chronohill
19-02-2010, 18:14
Παιδια ποσο κοστιζει το παιχνιδακι? Και μονο απο το βιντεο που εχω δει πρεπει να ειναι καταπληκτικο. Υπαρχει περιπτωση να βγει κατι τετοιο σε 3D κανονικο παιχνιδι. Πραγματικα θα τα σπαγε ειτε σε single ειτε σε multiplayer.
9,99 ε αλλα μου φαινεται μπορει στο αμερικανικο να ειναι πιο φθηνο..
Δεν χρειαζεται ουτε 3D ουτε multi.το παιχνιδι ειναι one of a kind.μπορει να κραταει λιγοτερο απο τους περισσοτερους τιλους αλλα σου χαρασσεται στην καρδια και στο μυαλο!<33

fotaras
16-03-2010, 13:08
ειχα διαβασει ολα τα σχολια σας εδω και ειπα να κατεβασω το παιχνιδακι τις προαλλες λεω δεν μπορει τοσοι λενε οτι ειναι καλο θα το δοκιμασω!!εφαγα κολλημα τελικα!πολυ κουλο παιχνιδακι με την καλη εννοια!ειμαι στον τεταρτο κοσμο και ολα τα προηγουμενα puzzle τα εχω λυσει.ο τριτος κοσμος μου αρεσε παρα πολυ!επαιξα πολυ λιγο και τον τεταρτο κοσμο αλλα δεν καταλαβα και πολλα!!

chronohill
16-03-2010, 20:15
ειχα διαβασει ολα τα σχολια σας εδω και ειπα να κατεβασω το παιχνιδακι τις προαλλες λεω δεν μπορει τοσοι λενε οτι ειναι καλο θα το δοκιμασω!!εφαγα κολλημα τελικα!πολυ κουλο παιχνιδακι με την καλη εννοια!ειμαι στον τεταρτο κοσμο και ολα τα προηγουμενα puzzle τα εχω λυσει.ο τριτος κοσμος μου αρεσε παρα πολυ!επαιξα πολυ λιγο και τον τεταρτο κοσμο αλλα δεν καταλαβα και πολλα!!
χαχα welcome to the club foti.Αν σαρεσε μεχρι τωρα στο τελος θα σε τρελλανει(με ολες της λεξης!)..οταν τερματισεις πες μας εντυπωσεις..

fotaras
27-03-2010, 01:02
κυκλοφορει ενα gifaki με τον kratos που ριχνει συνεχεια μπουνιδια!το εχω αλλα επειδη δεν ξερω πως να το βαλω εδω θα ηθελα παρα πολυ αυτο το ξυλο να το εριχνε σε αυτον που σκεφτηκε τον πεμπτο κοσμο του παιχνιδιου!προσπαθω εδω και μια ωρα να καταλαβω πως διαολο "λειτουργει" αυτος ο κοσμος αλλα δεν εχω βγαλει ακρη!με πιασανε τα νευρα μου ρε γαμωτο!

chronohill
27-03-2010, 01:09
κυκλοφορει ενα gifaki με τον kratos που ριχνει συνεχεια μπουνιδια!το εχω αλλα επειδη δεν ξερω πως να το βαλω εδω θα ηθελα παρα πολυ αυτο το ξυλο να το εριχνε σε αυτον που σκεφτηκε τον πεμπτο κοσμο του παιχνιδιου!προσπαθω εδω και μια ωρα να καταλαβω πως διαολο "λειτουργει" αυτος ο κοσμος αλλα δεν εχω βγαλει ακρη!με πιασανε τα νευρα μου ρε γαμωτο!
xaxaxaa σε καταλαβαινω Φωτη!Εγω ξερεις τι εκανα?Επεσα για υπνο και το πρωι με το που ξυπνησα ειχα την λυση στο μυαλο!!!!!Ειναι παιδεμα ο τελευταιος αλλα για να εφτασες μεχρι εκει εισαι πολυ καλος!Καθαρο μυαλο και το φιναλε θα δεις θα σε αποζημιωσει για οποια "ζημια"!:lol:

fotaras
27-03-2010, 01:16
xaxaxaa σε καταλαβαινω Φωτη!Εγω ξερεις τι εκανα?Επεσα για υπνο και το πρωι με το που ξυπνησα ειχα την λυση στο μυαλο!!!!!Ειναι παιδεμα ο τελευταιος αλλα για να εφτασες μεχρι εκει εισαι πολυ καλος!Καθαρο μυαλο και το φιναλε θα δεις θα σε αποζημιωσει για οποια "ζημια"!:lol:
νομιζω μπερδευτικες λιγο!!ειμαι στον πεμπτο κοσμο οπως τα μετραει το παιχνιδι δεδομενου οτι ξεκινας να παιζεις απο τον κοσμο 2.αν θυμασαι δηλαδη εχω τους 2 κοσμους που ειναι στο κατω πατωμα οπως τους βλεπεις ολους συγκεντρωτικα μεσα στο σπιτι και εχω και την σοφιτα πανω η τι διαολο ειναι αυτη..δεν ξερω αν ειναι playable η σοφιτα ειναι μαυρη ακομα κ δεν μπορω να μπω μεσα..να σου δωσω να καταλαβεις ειμαι εκει που μολις γυρνας τον χρονο πισω ενα "φαντασμα" του τυπου ξανακανει οτι ειχες κανει μεχρι να πατησεις το κουμπι!!σε αυτον τον κοσμο ειμαι αλλα δεν βγαζω ακρη γαμωτο!!!!3 βραδια τωρα ετσι κανω κοιμαμαι με το braid ξυπναω με το braid αλλα συνεχεια ξυνω το κεφαλι μου προσπαθωντας να βγαλω ακρη.......:scared::scared::scared::scared:D-:D-:D-:

chronohill
27-03-2010, 01:20
νομιζω μπερδευτικες λιγο!!ειμαι στον πεμπτο κοσμο οπως τα μετραει το παιχνιδι δεδομενου οτι ξεκινας να παιζεις απο τον κοσμο 2.αν θυμασαι δηλαδη εχω τους 2 κοσμους που ειναι στο κατω πατωμα οπως τους βλεπεις ολους συγκεντρωτικα μεσα στο σπιτι και εχω και την σοφιτα πανω η τι διαολο ειναι αυτη..δεν ξερω αν ειναι playable η σοφιτα ειναι μαυρη ακομα κ δεν μπορω να μπω μεσα..να σου δωσω να καταλαβεις ειμαι εκει που μολις γυρνας τον χρονο πισω ενα "φαντασμα" του τυπου ξανακανει οτι ειχες κανει μεχρι να πατησεις το κουμπι!!σε αυτοβ τον κοσμο ειμαι αλλα δεν βγαζω ακρη γαμωτο!!!!3 βραδια τωρα ετσι κανω κοιμαμαι με το braid ξυπναω με το braid αλλα συνεχεις ξυνω το κεφαλι μου προσ[αθωντας να βγαλω ακρη.......:scared::scared::scared::scared:D-:D-:D-:Εχω γραψει και review για το παιχνιδι εδω στα foroums.
Ναι ειναι βασικα πως θα τους παρεις τους κοσμους αλλα εισαι στον προτελευταιο.ειναι οι 5 βασικοι και ο 6ος και ο τελευταιος,πανω στην σοφιτα.Α εχεις κολλησει για τα καλα.κατσε θα σ στειλω στο shout να σε βοηθησω αν θυμαμαι γιατι το χω παιξει πριν κανα 4μηνο..

chronohill
06-04-2010, 18:00
Για οσους το τερματισαν και δεν καταλαβαν πολλα απτο σεναριο του παιχνιδιου που ειναι οντως ανατριχιαστικο διαβαστε αυτο...Ειναι μια πολυ σωστη αποψη απο καποιον που τερματισε το παιχνιδι και καταφερε να λυσει αρκετα απτα μυστηρια του τιτλου αυτου...
http://www.rllmukforum.com/index.php?showtopic=190136
Λυνονται πολλες αποριες οπως για την εμμονη του Tim ,την υποτιθεμενη πριγκιπισσα και τους λογους της υπαρξης των κοσμων
Ειναι απιστευτο πως οι πληροφοριες που μας δειχνει στην αρχη καθε κοσμου , απο την σωστη σκοπια αλλαζουν εντελως..

PDS
14-07-2010, 15:59
Το ειχα αρχισει πριν απο μηνες,αλλα το αφησα στον δευτερο κοσμο.Το ξαναρχισα προχθες(απο την αρχη) και ειμαι στον 6ο κοσμο.Πραγματικα καταπληκτικο παιχνιδι.:idiotic_smile:

Ενα κομματι puzzle χρειαζομαι για να τελειωσω και τον 6 κοσμο,αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω να μην ψαξω στο youtube την λυση.Εχω κολλησει και δεν μπορω να το παρω με τπτ γμτ.:very_evil:

Valkyre
14-07-2010, 16:02
^^ To παιχνιδι ειναι πανεξυπνο...σου κανει το μυαλο κιμα πραγματικα!Περιμενω πως και πως την νεα δημιουργια του εν λογω dev!

PDS
14-07-2010, 16:12
Ναι ρε συ καταπληκτικο.
Αυτο και το Portal ειναι απο τα παιχνιδια που θα μου μεινουν οσα χρονια και αν περασουν ως πανεξυπνες δημιουργιες,ως κατι το διαφορετικο-ξεχωριστο.

chronohill
15-07-2010, 01:42
Το ειχα αρχισει πριν απο μηνες,αλλα το αφησα στον δευτερο κοσμο.Το ξαναρχισα προχθες(απο την αρχη) και ειμαι στον 6ο κοσμο.Πραγματικα καταπληκτικο παιχνιδι.:idiotic_smile:

Ενα κομματι puzzle χρειαζομαι για να τελειωσω και τον 6 κοσμο,αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω να μην ψαξω στο youtube την λυση.Εχω κολλησει και δεν μπορω να το παρω με τπτ γμτ.:very_evil:

Mην τα παρατας!Θα τη βρεις την λυση!!!Τεραστια παιχνιδαρα.Οταν το τερματισεις να δεις τι πλακα θα παθεις...οταν εγω μιλουσα στο review για διαμαντι μερικοι σνομπαραν επειδη ειναι και καλα τιτλος του psn.Λιγα παιχνιδια σου φερνουν τα πανω κατω σαν το braid.Και γω περιμενω το νεο project με αγωνια...

PDS
15-07-2010, 03:37
Mην τα παρατας!Θα τη βρεις την λυση!!!Τεραστια παιχνιδαρα.Οταν το τερματισεις να δεις τι πλακα θα παθεις...οταν εγω μιλουσα στο review για διαμαντι μερικοι σνομπαραν επειδη ειναι και καλα τιτλος του psn.Λιγα παιχνιδια σου φερνουν τα πανω κατω σαν το braid.Και γω περιμενω το νεο project με αγωνια...

To τερματησα το απογευμα.Εξαιρετικο.

Ειδικα η πρωτη πιστα του 1ου κοσμου(ξερουν αυτοι που το τερματησαν:p).

Επειδη απ'οτι καταλαβα σου αρεσουν τα puzzle games,δοκιμασε οποσδηποτε το portal(αν δεν το εχεις ηδη παιξει).Νομιζω οτι θα το λατρεψεις.

chronohill
15-07-2010, 11:35
To τερματησα το απογευμα.Εξαιρετικο.

Ειδικα η πρωτη πιστα του 1ου κοσμου(ξερουν αυτοι που το τερματησαν:p).

Επειδη απ'οτι καταλαβα σου αρεσουν τα puzzle games,δοκιμασε οποσδηποτε το portal(αν δεν το εχεις ηδη παιξει).Νομιζω οτι θα το λατρεψεις.

Nαι!Μα καλα τοσο προβλεψιμος εχω καταντησει!?χα!Οχι οτι λατρευω τα puzzles απλα λατρευω οτιδηποτε το unique και που εχει να δωσει πραματα στον παιχτη.Και ναι αυτες τις μερες προσπαθω να βρω λιγο χρονο γιατι ενας φιλος απο δω μου το προτεινε και αυτος το portal και για να λετε ετσι...θα ναι σουπερ!!!!
Σαρεσε το φιναλε?Spoilers για το φιναλε...
οταν αρχισαν τα πραγματα να γυρνανε προς τα πισω εκει στο μπαλκονι με την πριγκιπισσα και συνηδητοποιησα οτι τελικα την κυνηγουσε και δεν προσπαθουσε να τον βοηθησει αυτη αλλα του εκλεινε πορτες ανατριχιασα!Τι ανατροπη!Και το ολο σκηνικο με το θεμα της ατομικης βομβας(καλα δεν το καταλαβα μονος μου γιατι δινεται πολυ υπογεια το ολο στορυ) ηταν τρομερο.Ξερεις οτι υπαρχει εναλακτικο φιναλε που στο τελος καταφερνει να πιασει την "πριγκιπισσα"- ατομικη βομβα και εκρυγνηται ολος ο κοσμος και τελειωνει ετσι το παιχνιδι?απιστευτο!!!!!!

Valkyre
15-07-2010, 11:41
^^ αυτο που λες στο σποιλερ ειναι ολα τα λεφτα.... οτι εγινε αυτο εγω εμεινα με το στομα ανοιχτο...ειναι απιστευτο το στορυ του παιχνιδιου κι ας ειναι μονο μεσω ποιητικης γραφης και μερικων σκηνων οπως αυτη...

PDS
15-07-2010, 13:34
Οχι οτι λατρευω τα puzzles απλα λατρευω οτιδηποτε το unique και που εχει να δωσει πραματα στον παιχτη.Και ναι αυτες τις μερες προσπαθω να βρω λιγο χρονο γιατι ενας φιλος απο δω μου το προτεινε και αυτος το portal και για να λετε ετσι...θα ναι σουπερ!!!!

Πιστευω οτι θα σου αρεσει το portal.Μην το χασεις και περιμενω εντυπωσεις.



Σαρεσε το φιναλε?Spoilers για το φιναλε...
οταν αρχισαν τα πραγματα να γυρνανε προς τα πισω εκει στο μπαλκονι με την πριγκιπισσα και συνηδητοποιησα οτι τελικα την κυνηγουσε και δεν προσπαθουσε να τον βοηθησει αυτη αλλα του εκλεινε πορτες ανατριχιασα!Τι ανατροπη!Και το ολο σκηνικο με το θεμα της ατομικης βομβας(καλα δεν το καταλαβα μονος μου γιατι δινεται πολυ υπογεια το ολο στορυ) ηταν τρομερο.Ξερεις οτι υπαρχει εναλακτικο φιναλε που στο τελος καταφερνει να πιασει την "πριγκιπισσα"- ατομικη βομβα και εκρυγνηται ολος ο κοσμος και τελειωνει ετσι το παιχνιδι?απιστευτο!!!!!!

Δεν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω.Τα ειπες ολα στο spoiler.Ακριβως ετσι ενιωσα και εγω.

Ezio
15-07-2010, 13:37
Έκανα καταλάθος την μακακία και διάβασα το spoiler του chronohill γιατί ήμουν αφηρημένος και νόμιζα ότι ήμουν σε άλλο θέμα. Θα μου χαλάσει το παιχνίδι αυτό που διάβασα? Φυσικά chronohill δεν φταις εσύ, δικό μου λάθος.

chronohill
15-07-2010, 15:56
Έκανα καταλάθος την μακακία και διάβασα το spoiler του chronohill γιατί ήμουν αφηρημένος και νόμιζα ότι ήμουν σε άλλο θέμα. Θα μου χαλάσει το παιχνίδι αυτό που διάβασα? Φυσικά chronohill δεν φταις εσύ, δικό μου λάθος.

Ω ρε ezio.Χιλια συγνωμη.Λαλακια ρε συ.
Παντως δεν στο χαλαει να ξερεις το οτι διαβασες για το φιναλε.Ειναι μαγικο και οταν θα το ζησεις, θα το νιωσεις πραγματικα.Ισα ισα που το αληθινο νοημα εγω δεν το επιασα αμεσως και μετα απτην καψα μου να καταλαβω 100% τι ειχε γινει εψαξα στο νετ.οποτε μην πτοεισαι.Θα παθεις πλακα..

Ezio
15-07-2010, 16:18
Ω ρε ezio.Χιλια συγνωμη.Λαλακια ρε συ.
Παντως δεν στο χαλαει να ξερεις το οτι διαβασες για το φιναλε.Ειναι μαγικο και οταν θα το ζησεις, θα το νιωσεις πραγματικα.Ισα ισα που το αληθινο νοημα εγω δεν το επιασα αμεσως και μετα απτην καψα μου να καταλαβω 100% τι ειχε γινει εψαξα στο νετ.οποτε μην πτοεισαι.Θα παθεις πλακα..

Μην ζητάς συγνώμη. Καθαρά δικό μου λάθος. Εσύ πολύ καλά έκανες και έβαλες spoiler. Εγώ πάντως θα το παίξω το παιχνίδι, γιατί πέρα από αυτό, από εδώ μέσα μου είπαν πως είναι εμπειρία. Είναι και platform, αρά μάλλον θα μου αρέσει.

chronohill
15-07-2010, 19:06
Μην ζητάς συγνώμη. Καθαρά δικό μου λάθος. Εσύ πολύ καλά έκανες και έβαλες spoiler. Εγώ πάντως θα το παίξω το παιχνίδι, γιατί πέρα από αυτό, από εδώ μέσα μου είπαν πως είναι εμπειρία. Είναι και platform, αρά μάλλον θα μου αρέσει.

θα σαρεσει δεν υπαρχει αμφιβολια.απτα φοβεροτερα και συναρπαστικοτερα games για μενα...θα με θυμηθεις...

AgentPrinny007
16-07-2010, 02:12
chronohill με επεισες, θα το παρω και εγω;)

hakoo
16-07-2010, 09:29
Eνταξει, να δω εγω ποτε θα το παιξω :(
Απο αυτα που λενε τα παιδια πρεπει να ειναι διαμαντι το παιχνιδι. Μου φαινεται θα ειναι το επομενο.

chronohill
16-07-2010, 11:18
chronohill με επεισες, θα το παρω και εγω;)


Eνταξει, να δω εγω ποτε θα το παιξω :(
Απο αυτα που λενε τα παιδια πρεπει να ειναι διαμαντι το παιχνιδι. Μου φαινεται θα ειναι το επομενο.

Αντε ρε παιδια!!!!Τι περιμενετε!!!!Να ξερετε μονο οτι θα δυσκολευτειτε σε μερικους γριφους αλλα θα σας αποζημιωσουν, το στορυ-οι πανεξυπνοι γριφοι-τα μαγευτικα γραφικα-η απιστευτη μουσικη και το -ενα απτα συγκλονιστικοτερα φιναλε σε παιχνιδι που εχω παιξει...τι αλλο να πω ανθρωπος!!!!<33:P

Avenger_Seraphim
18-07-2010, 12:10
Αντε ρε παιδια!!!!Τι περιμενετε!!!!Να ξερετε μονο οτι θα δυσκολευτειτε σε μερικους γριφους αλλα θα σας αποζημιωσουν, το στορυ-οι πανεξυπνοι γριφοι-τα μαγευτικα γραφικα-η απιστευτη μουσικη και το -ενα απτα συγκλονιστικοτερα φιναλε σε παιχνιδι που εχω παιξει...τι αλλο να πω ανθρωπος!!!!<33:P
Το έπαιξα χθες...
Σορρυ, αλλα εμένα με απώθησαν αυτά τα 2 >.< Στην αρχή πρόσεξα τα άσχημα σχέδια που είχαν, και μέτα την εκνευριστική μουσική. Μέχρι και το critter crunch έχει καλύτερο animation xD

modecris
18-07-2010, 13:37
Το έπαιξα χθες...
Σορρυ, αλλα εμένα με απώθησαν αυτά τα 2 >.< Στην αρχή πρόσεξα τα άσχημα σχέδια που είχαν, και μέτα την εκνευριστική μουσική. Μέχρι και το critter crunch έχει καλύτερο animation xD

http://iconology2009.files.wordpress.com/2009/04/manet-the-execution-of-maximilian.jpg

:D :D :D

chronohill
18-07-2010, 13:51
Το έπαιξα χθες...
Σορρυ, αλλα εμένα με απώθησαν αυτά τα 2 >.< Στην αρχή πρόσεξα τα άσχημα σχέδια που είχαν, και μέτα την εκνευριστική μουσική. Μέχρι και το critter crunch έχει καλύτερο animation xD

ε?Ειδικα για αυτα τα δυο πρωτη φορα ακουω παραπονα!Εισαι πρωτοπορος!!!!!!Δεν ξερω...ισως παει με τα γουστα αλλα ειναι πανεμορφο και ηχητικα και εικαστικα....!α Επισης συμφωνω με το post του modecris!!!!lol!

nikolaszax
18-07-2010, 14:35
Δεν ξερω τι λεει ο φιλος Avenger,εμενα παντως με αφησαν αφωνο τα συγκεκριμενα.Πρωτα,πρωτα το φοβερο art style που πραγματικα χαιρεται το ματι σου να το βλεπει και θα ηθελα παρα πολυ κατι τετοιο να χρησιμοποιηθει και σε αλλα 2d παιχνιδια(*cough* rpg *cough*) και μολις ξεκινας τον πρωτο κοσμο την απλα πανεμορφη και μαγευτικη μουσικη του.
Εχω κολλησει σε 4-5 γριφους ωστε να ανοιξω την σοφιτα,πραγματικα σπαζοκεφαλιες ειναι(+ το οτι δεν θελω να δω την λυση τους παρολο που θελω να το προχωρησω) ενω απο story δεν εχω καταλαβει σχεδον τιποτα :P.Ειδικα οι εικονες των puzzle ειναι.....puzzle η σημασια τους XD.Δειχνει παντως οτι σαν κατι αλλο να παιζετε πισω απο το ολο story.

Εξαιρετικη δουλεια ομως ,ειδικα αν αναλογιστεις οτι φτιαχτηκε αν δεν κανω λαθος απο 1 μονο ατομο.

Avenger_Seraphim
18-07-2010, 14:37
Η αληθεια ειναι οτι το πρώτο που πρόσεξα ήταν το ασχημο σχεδιο που εχει το παιχνιδι :Ρ Ειδικα το ανθρωπακι που χειρίζεσαι ειναι απαίσιο (σχεδιαστικά πάντα). Σαν gameplay είναι κάτι απλό και ωραίο. Ίσως το συνεχίσω κάποια στιγμη, αλλά όταν βλέπεις την Lightning απο το FF13 και μετα βλεπεις το σχεδιο απο το Braid το πρωτο που σκέφτεσαι είναι "γιατι το έκαναν τόσο ασχημο το κακόμοιρο το ανθρωπακι" :Ρ

Tέλος, η αλήθεια είναι οτι γέλασα αρκετά με τα σαρκοβόρα κουνέλια :Ρ

chronohill
18-07-2010, 14:50
Η αληθεια ειναι οτι το πρώτο που πρόσεξα ήταν το ασχημο σχεδιο που εχει το παιχνιδι :Ρ Ειδικα το ανθρωπακι που χειρίζεσαι ειναι απαίσιο (σχεδιαστικά πάντα). Σαν gameplay είναι κάτι απλό και ωραίο. Ίσως το συνεχίσω κάποια στιγμη, αλλά όταν βλέπεις την Lightning απο το FF13 και μετα βλεπεις το σχεδιο απο το Braid το πρωτο που σκέφτεσαι είναι "γιατι το έκαναν τόσο ασχημο το κακόμοιρο το ανθρωπακι" :Ρ

Tέλος, η αλήθεια είναι οτι γέλασα αρκετά με τα σαρκοβόρα κουνέλια :Ρ

Aπλο gameplay!!!!loooooooooooooooooool!Φαινεται οτι το εβαλες - επαιξες λιγο απτον πρωτο κοσμο και το εβγαλες.Ειναι ενα απτα πιο δυσκολα παιχνιδια που εχω παιξει...
Θα με θυμηθεις οτι οταν το παιξεις και το φτασεις στο τελος θα αλλαξεις γνωμη για ολα.Ναι μεχρι και στο οτι κακοχαρακτηρησες το Tim!!!!!:D.E τωρα μη μου συγκρινεις το braid με το FF13 εστω και στα γραφικα!χανεις παντως που δεν το παιζεις...

Avenger_Seraphim
18-07-2010, 15:02
Aπλο gameplay!!!!loooooooooooooooooool!Φαινεται οτι το εβαλες - επαιξες λιγο απτον πρωτο κοσμο και το εβγαλες.Ειναι ενα απτα πιο δυσκολα παιχνιδια που εχω παιξει...
Θα με θυμηθεις οτι οταν το παιξεις και το φτασεις στο τελος θα αλλαξεις γνωμη για ολα.Ναι μεχρι και στο οτι κακοχαρακτηρησες το Tim!!!!!:D.E τωρα μη μου συγκρινεις το braid με το FF13 εστω και στα γραφικα!χανεις παντως που δεν το παιζεις...

Επαιξα μεχρι το τελος του δευτερου...αλλαζει κατι παραπανω; Εχει δυσκολους γρίφους, η ολη κινηση ομως ειναι απλη :Ρ Δεξια-αριστερα πας, πηδας...
Ε δεν μπορεις να συγκρινεις κατι πραγματικα καλαίσθητο με κατι που ειναι ασχημο :Ρ εχεις δικιο...

Θα το συνεχισω, οχι τιποτα αλλο :Ρ απλα για να δω τι αλλαζει... Η αποψη μου για το σχεδιο παντως δεν προκειτε να αλλαξει :Ρ

modecris
18-07-2010, 15:29
Εγώ προσωπικά μέχρι και τον 2ο κόσμο πέρναγα τις πίστες με όλα τα παζλ και με περίσσια ευκολία. Από τον 3ο σιγά σιγά άρχισε να μπερδεύεται το μυαλό μου...

Πάντως υπάρχει τελικά η (μικρή) πιθανότητα το παιχνίδι να μην σου αρέσει. :Ρ

chronohill
18-07-2010, 16:54
Επαιξα μεχρι το τελος του δευτερου...αλλαζει κατι παραπανω; Εχει δυσκολους γρίφους, η ολη κινηση ομως ειναι απλη :Ρ Δεξια-αριστερα πας, πηδας...
Ε δεν μπορεις να συγκρινεις κατι πραγματικα καλαίσθητο με κατι που ειναι ασχημο :Ρ εχεις δικιο...

Θα το συνεχισω, οχι τιποτα αλλο :Ρ απλα για να δω τι αλλαζει... Η αποψη μου για το σχεδιο παντως δεν προκειτε να αλλαξει :Ρ

Kαθε κοσμος εχει το δικο του "θεμα".θα το δεις παρακατω.
χααχχαχ καλαισθητο το FF13 και οχι το braid?>8-)<33
Και γω απτον 3ο και μετα αρχισα να καιω φλατζες...

Avenger_Seraphim
18-07-2010, 19:35
Kαθε κοσμος εχει το δικο του "θεμα".θα το δεις παρακατω.
χααχχαχ καλαισθητο το FF13 και οχι το braid?>8-)<33
Και γω απτον 3ο και μετα αρχισα να καιω φλατζες...
Um...yeah...
Δλδ μου λες οτι αυτο

http://www.jessesnyder.org/trenches/media/braid_tim.jpg

Ειναι πιο ωραίο απο αυτό;

http://8-bitzombie.com/doc/wp-content/uploads/2009/09/lightning.jpg

Αν ναι, τοτε δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω :scared:
Θα επιστρέψω στο θέμα οταν ξαναπαίξω/τερματίσω το παιχνιδι...

chronohill
19-07-2010, 00:00
xaxaxaxaxxa καλα εισαι θεος!!!!Το παθος που ενιωσα για το Braid δεν θα μου το απογειωσει καμια lightning...τουλαχιστον απο madison (heavy rain) και ανω!!!!

fotaras
19-07-2010, 07:03
Um...yeah...
Δλδ μου λες οτι αυτο

http://www.jessesnyder.org/trenches/media/braid_tim.jpg

Ειναι πιο ωραίο απο αυτό;

http://8-bitzombie.com/doc/wp-content/uploads/2009/09/lightning.jpg

Αν ναι, τοτε δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω :scared:
Θα επιστρέψω στο θέμα οταν ξαναπαίξω/τερματίσω το παιχνιδι...
εεε σιγα τα λαχανα αυτην εδω ειναι καλυτερη γκομενα!!:rant::rant:
http://bestgamewallpapers.com/files/final-fantasy-13/oerba-yun-fang.jpg

Valkyre
19-07-2010, 09:40
Επαιξα μεχρι το τελος του δευτερου...αλλαζει κατι παραπανω; Εχει δυσκολους γρίφους, η ολη κινηση ομως ειναι απλη :Ρ Δεξια-αριστερα πας, πηδας...
Ε δεν μπορεις να συγκρινεις κατι πραγματικα καλαίσθητο με κατι που ειναι ασχημο :Ρ εχεις δικιο...

Θα το συνεχισω, οχι τιποτα αλλο :Ρ απλα για να δω τι αλλαζει... Η αποψη μου για το σχεδιο παντως δεν προκειτε να αλλαξει :Ρ

Ειλικρινα αν σου φαινονται ευκολοι οι γριφοι μεχρι το τελος, χωρις πλακα σοβαρα μιλαω, σου βγαζω το καπελο!

ΥΓ: Respect στον φιλο fotaras.... Fang >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Lightning (wannabe female Cloud) :D

Avenger_Seraphim
19-07-2010, 13:54
Sorry δεν ειχα φτάσει ακόμα στο σημείο που εμφανίζετε η Fang xD Σημερα το πρωϊ την είδα :Ρ Και συμφωνώ ΧΡ

Όσο για το παιχνιδι, έπαιξα πιο συγκεντρωμένα σήμερα το πρωί ξανα απο την αρχή...Τα σχεδια παραμένουν άσχημα, εχω φτάσει στον κόσμο 5 !? και με τους προηγούμενους completed απο τα κομμάτια των παζλ. Εχει κάποιους γρίφους που μου εκαναν τη ζωή λίγο δύσκολη , και προβλέπω σε αυτον τον κόσμο που είμαι τώρα (γιατι έπαιξα λίγο την αρχή) ίσως με βασανίσει παραπάνω.

Είμαι εκεί που μερικά αντικείμενα εχουν μια ροζ αύρα και η "σκια" του 40χρονου Τιμ επαναλαμβάνει τις τελευταίες κινήσεις...

fotaras
19-07-2010, 15:05
Ειλικρινα αν σου φαινονται ευκολοι οι γριφοι μεχρι το τελος, χωρις πλακα σοβαρα μιλαω, σου βγαζω το καπελο!

ΥΓ: Respect στον φιλο fotaras.... Fang >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Lightning (wannabe female Cloud) :D
τι σημαινει αυτο εδω που γραφεις στο bold?απο οτι καταλαβαινω ουτε λιγο ουτε πολυ λες οτι θελω να γινω θυληκο συννεφο?????D-:D-::scared::scared:

Sorry δεν ειχα φτάσει ακόμα στο σημείο που εμφανίζετε η Fang xD Σημερα το πρωϊ την είδα :Ρ Και συμφωνώ ΧΡ

Όσο για το παιχνιδι, έπαιξα πιο συγκεντρωμένα σήμερα το πρωί ξανα απο την αρχή...Τα σχεδια παραμένουν άσχημα, εχω φτάσει στον κόσμο 5 !? και με τους προηγούμενους completed απο τα κομμάτια των παζλ. Εχει κάποιους γρίφους που μου εκαναν τη ζωή λίγο δύσκολη , και προβλέπω σε αυτον τον κόσμο που είμαι τώρα (γιατι έπαιξα λίγο την αρχή) ίσως με βασανίσει παραπάνω.

Είμαι εκεί που μερικά αντικείμενα εχουν μια ροζ αύρα και η "σκια" του 40χρονου Τιμ επαναλαμβάνει τις τελευταίες κινήσεις...
καλα εγω δεν το εχω παιξει καν το παιχνιδι ποτε μου δεν μου αρεσαν τα ff απλα σε αυτο εχω δει φωτογραφιες και με την συγκεκριμενη εχω παθει κοκομπλοκο!!!με χαλαει λιγο που το ποδι στην φωτογραφια φαινεται λες και εχει φλεβιτιδα!!!
τωρα οσον αφορα το braid πραγματικα απορω πως δεν σου αρεσε..ενταξει δεν ειπαμε να το συγκρινουμε με το ff.παντως αυτο που λες για τα σχεδια δεν συμφωνω πολλες φορες οταν επαιζα το παιχνιδακι σταματουσα και κοιταζα τα σχεδια,μαζι με τα ηχητικα κομματια ηταν ολα τα λεφτα..
πρωτοτυποι γριφοι με ενα κεντρικο θεμα διαχειρησης του χρονου αλλα σε καθε κοσμο και με διαφορετικο τροπο.με εξεπληξε αυτο γιατι περιμενα οτι σε ολους τους κοσμους το ιδιο θα ηταν αλλα τελικα σε καθε εναν ειχε και διαφορετικο τροπο παιχνιδιου.και στο τελος ειδικα δινει ρεστα.τετοια ανατροπη λιγα παιχνιδια την εχουν.εγω δεν το περιμενα ποτε οτι ενα απλο παιχνιδακι "θα μπορουσε" να μας δειξει το θεμα που πραγματευεται...

για μενα σε ολους τους τομεις το braid αξιζει το δεκαρακι του.

Valkyre
19-07-2010, 15:13
τι σημαινει αυτο εδω που γραφεις στο bold?απο οτι καταλαβαινω ουτε λιγο ουτε πολυ λες οτι θελω να γινω θυληκο συννεφο?????D-:D-::scared::scared:



Oxi βρε τρελε! Απλα επειδη η Lightning μοιαζει σαν χαρακτηρας πολυ με τον Cloud του FFVII αλλα στο θυληκο, γραφω και καλα οτι η Lightning που ειναι σχεδον κοπια του Cloud απο το FFVII δεν πιανει μια μπροστα στην Fang! :D

fotaras
19-07-2010, 15:19
Oxi βρε τρελε! Απλα επειδη η Lightning μοιαζει σαν χαρακτηρας πολυ με τον Cloud του FFVII αλλα στο θυληκο, γραφω και καλα οτι η Lightning που ειναι σχεδον κοπια του Cloud απο το FFVII δεν πιανει μια μπροστα στην Fang! :D
που να τα ξερω εγω ολα αυτα?δεν εχω παιξει κανενα απολυτως παιχνιδι απο αυτα και δεν μου αρεσουν κι'ολας!!οποτε που να ξερω εγω οτι το cloud δεν ειναι συννεφο αλλα ενας χαρακτηρας!!!ολα τα λεφτα ειναι η Fang!!!κοριτσαρος!!:love::love:

Zeichef
19-07-2010, 19:13
Παιδια σορρυ για το off-topic αλλα θελω να πω οτι εριξα απιστυετο γελιο με αυτο που ειπε ο Φωταρας περι θυλικου συννεφου! Φιλε δεν παιζεσαι μου εφτιαξες τη μερα!

fotaras
20-07-2010, 08:59
Παιδια σορρυ για το off-topic αλλα θελω να πω οτι εριξα απιστυετο γελιο με αυτο που ειπε ο Φωταρας περι θυλικου συννεφου! Φιλε δεν παιζεσαι μου εφτιαξες τη μερα!
:D:D:D:D:D
ενταξει και εγω που το διαβαζω,παρολο που εγω ο ιδιος το εγραψα λιωνω στα γελια!!!!ακου εκει θελω να γινω θηλυκο συνεφο!!!!οτι να'ναι πραγματικα!!!πως εκατσε ετσι παντως το ρημαδι ο val να λεει για μια γκομενα που θελει να μοιασει σε εναν τυπο και εγω να το εκλαμβανω οτι μου λεει πως θελω να γινω θηλυκο συνεφο!!!!και ολα αυτα με τρεις λεξεις!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:: lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:: lol::lol:

Valkyre
20-07-2010, 09:27
^^Εγω θα σου εδινα ρεπ αλλα δεν μπορουσα γιατι σου ειχα ηδη δωσει για το αμεσως προηγουμενο ποστ που ελεγες οτι η Fang ειναι καλυτερο γκομενακι!

Desmond
06-04-2011, 17:23
Τρελό κάψιμο το game!Mου αρέσει πολύ η εναλλαγή της φιλοσοφίας του gameplay ανά κόσμο.Το κακό είναι οτι χρειάζεται ηρεμία γιατί άπαξ και εκνευριστείς, σημαίνει οτι πρέπει να το κλείσεις γιατί δεν θα βρεις την λύση που να χτυπιέσαι.Είμαι στον κόσμο με τις σκιές, όπου και αποφάσισα να κάνω ένα γερό break από το braid τουλάχιστον για 24 ώρες.

PDS
06-04-2011, 17:46
Aψογος!
Σε ενα σημειο δεν αντεξα και πηρα την βοηθεια του youtube,αλλα μετα το μετανιωσα,γιατι ειχα βγαλει και πιο δυσκολους γριφους.:p

Desmond
06-04-2011, 18:59
Bασικά δύο φορές που ήμουν σε φάση "δεν την παλεύω άλλο, χρειάζομαι βοήθεια" μου έκατσε τύχη!Όπως στο level που χρησιμοποιείς τον πίνακα με το παζλ για "σκαλοπάτι"Ούτε που το φανταζόμουν!Στα υπόλοιπα μέχρι στιμής όπου κόλλαγα ήθελε απλά ξεκούραση και συγκέντρωση.
Πάντως ο δημιουργός πρέπει να είχε πειραματιστεί με LSD, δεν εξηγείται διαφορετικά.
Ντροπή μου που δεν του είχα δώσει την πρέπουσα σημασία νωρίτερα.

PDS
06-04-2011, 19:08
Το πρώτο μεγαλο κολλημα σε αυτο το σημειο.:p

Valkyre
07-04-2011, 10:52
Χαιρομαι που το ευχαριστιεσαι Desmond! βλεπεις ποσο σουρεαλιστικο ειναι το παιχνιδι και σε gameplay βαθμο?? Ειδικα το παραδειγμα με τον πινακα ειναι αντιπροσωπευτικο! Και που να δεις στην συνεχεια, και που να δεις και το στορυ!

Ημουν σιγουρος οτι ενα τετοιο παιχνιδι ταιριαζε γαντι με την συζητηση μας στο αλλο θρεντ και ημουν σιγουρος οτι θα σου αρεσε! Εγω κολλησα παρα πολυ ασχημα με το παιχνιδι! Περιμενω πως και πως την επομενη δημιουργια απο τον εν λογω dev! :)

chronohill
07-04-2011, 13:55
Des μην πτοεισαι!το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο!ειδικα το φιναλε θα σε ανατριχιασει!!!
Εγω ειμαι περηφανος που το τερματισα χωρις youtube!πραγματικα αθλος!!!!lol

hakoo
07-04-2011, 15:38
Κι εγω χωρις tube guides (η ετσι νομιζω δλδ :whistle:) το τερματισα. Πραγματικα το κλειδι ειναι να μην εκνευριζεσαι και απο τη στιγμη που σου δινει την επιλογη να προχωρησεις αλλου το ιδιο το παιχνιδι στις περισσοτερες περιπτωσεις ευκολα επιστρεφεις με καθαροτερο μυαλο.
Gameplay wise ειναι πανεξυπνο, φορος τιμης στα 8μπιτα platformers. Το κατευχαριστηθηκα, βεβαια το φιναλε δεν εκανε σχεδον τιποτα για μενα μιας και ημουν απροσεκτος σεναριακα (δεν διαβαζα προσεκτικα τα logs κτλ) οποτε εχασα αρκετα απο την εμπειρια.
Μου το εξηγησε μετα ο chronohill βεβαια αλλα ειχε πεταξει το πουλακι :c055gfe:

chronohill
09-05-2011, 19:33
Aγαπες σαν το Braid δεν ξεχνιουνται...
Why Braid Is The Most Important Game Ever Made.
http://wiredcontroller.com/exclusive/why-braid-is-the-most-important-game-ever-made
Δεν θα διαφωνισω με την δηλωση!Το Braid το inFamous και το Heavy Rain ειναι τα παιχνιδια που με σοκαρανε και με ιντριγκαρανε και με κανανε να νιωσω συναισθηματα περισσοτερο απο καθενα αλλο παιχνιδι this gen...

Nek_Food
27-06-2011, 13:59
Λοιπόν είναι μέρες που ήθελα να το γράψω και όλο το ξεχνούσα. Στο PSN store στους Plus (όλοι μας είμαστε) πλέον το έχει προσφορά (νομίζω μέχρι 5/7) στα 2,50€ ήτοι το 1/4 της κανονικής του τιμής. Θεωρώ ότι όλοι όσοι το είχαν στα υπόψη, είναι μία καλή (έως εξαιρετική) ευκαιρία να το τσιμπήσετε.

Kane
28-06-2011, 10:24
Όταν τελειώσει όμως η plus περίοδος θα μπορώ να το παίξω;

Nek_Food
28-06-2011, 12:19
Ναι καθώς δεν το έχεις λάβει δωρεάν αλλά το έχεις πληρώσει. Δεν έχει σημασία πόσα έχεις δώσει ή αν ήταν σε προσφορά για τους plus, άπαξ και δώσεις έστω και 1 λεπτό του ευρώ τότε σου ανήκει 100%.

hakoo
29-06-2011, 14:15
2,50€

Πραγματικα εξευτελιστικη τιμη για ενα απο το καλυτερα παιχνιδια του PSN.
Οσοι αναπολειτε λιγο το παραδοσιακο 2d platforming go for it.

Valkyre
01-07-2011, 09:56
Kαλα παραδοσιακο πλατφορμ δεν το λες σε καμμια περιπτωση το Braid! Ναι το core mechanic ειναι 2D platformer, αλλα απο εκει και περα το παιχνιδι κυριολεκτικα σε αφηνει μλκ και σου κανει το μυαλο πιλαφι! :)

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ! :)