PDA

View Full Version : Σημαντικη ανακοινωση για το φορουμ, παρακαλω διαβαστε ολοι!

WolfRathmA
05-02-2010, 01:09
Καλησπερα σε ολους...

Οφειλετε να γνωριζεται τι εχει γινει μεχρι στιγμης, οποτε θα σας ενημερωσω εγω με λιγα λογια πανω κατω για να καταλαβεται.

Οπως ειχε ενημερωσει και ο Slay, πριν που ειχαμε προβληματα με το site, ηταν λογο του provider το οποιο αυτο το προβλημα λυθηκε, αλλα στα "καπακια" crashare ο server που εχουμε το site μας. Δε μπορουσε να γινει κατι χειροτερο απο οτι εγινε αυτη τη στιγμη, χαθηκε ολη η database οποτε δε προλαβα να παρουμε και back up απο το server. Μεγαλη η βλακεια μας που κραταγαμε και τα back up μεσα στο server και δε τα κατεβαζαμε στον υπολογιστη. Μετα δυσκολιας βρηκε ο Slay το back up του ιουλιου που βλεπετε τωρα αυτη τη στιγμη.

Πολλα τα αρνητικα και κανενα θετικο... Χασαμε τα μελη, τα posts, τα threads τα παντα. Γυρισαμε ενα χρονο πισω. Θα προσπαθησουμε να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε ετσι ωστε να φτιαξουμε τα threads που ειχαμε και ολοκληρο το φορουμ επισης.

Μεσα σε ολα αυτα, θα κανουμε και αναβαθμιση το site και το φορουμ σε νεοτερες εκδοσης και θα επανελθουμε με νεο theme για το φορουμ και το site επισης.

Το εργο μας ειναι καπως δυσκολο απο εδω και στο εξης οποτε να γνωριζεται οτι καποιες φορες το φορουμ ισως να ειναι κλειστο για εργασιες.

Λιγη προσοχη με τα threads που ανοιγουμε σας παρακαλω.

Ευχαριστουμε για τη κατανοηση και θα εχετε περισσοτερα νεα συντομα και απο τον Admin.

Melnibonian
05-02-2010, 01:11
Welcome back...
Έχω και μια ερώτηση να διατυπώσω,ποιός παρέλαβε administrator στο site?

dimitrisasp
05-02-2010, 01:16
Νο prob...

Valkyre
05-02-2010, 01:18
Wolf... πες μου οτι κανεις πλακα τωρα...

oh my God απλα LOL :D

Χασαμε τα παντα?ολα τα θρεντ?δεν υπαρχει αυτο λολ

hakoo
05-02-2010, 01:24
Δεν χρειαζεται πανικος, μπορουμε να ξαναφτιαξουμε τα threads και να επανελθουμε. Λιγη κατανοηση απο ολους τους χρηστες, ευχαριστουμε πολυ τον server :mad:

Valkyre
05-02-2010, 01:26
Προσπαθω να ανανεωσω οσο περισσοτερα threads μπορω βοηθηστε κι εσιες παιδια... αμαρτια ομως ρε γαμωτο...

aladdin7
05-02-2010, 01:26
Κακοτοπιες συμβαινουν! Δεν χαθηκε ο κοσμος! Με λιγη οργανωση θα επανελθουμε στην προτερη κατασταση!
Τουλαχιστον ας γινει οτι ειναι τεχνικα δυνατο ωστε στο μελλον να αποφευχθουν παρομοια συμβαντα!

hakoo
05-02-2010, 01:27
Ξεκιναω κι εγω Δημητρη.
Κριμα οντως, χαθηκε παρα πολυ υλικο ρε γμτ.

Valkyre
05-02-2010, 01:31
Να ζητησω συγνωμη που τα θρεντ φαινονται ξερα και αδεια, ομως πλεον απλα να εχουμε το μερος...σιγφα σιγα θα γεμισουν οι σελιδες και παλι...

msnes7
05-02-2010, 01:31
Βρε μπας και επηρρεαστήκατε από το lost?:angry:

aris13
05-02-2010, 01:49
Μετα δυσκολιας βρηκε ο Slay το back up του ιουλιου που βλεπετε τωρα αυτη τη στιγμη.

Σίγουρα το back up είναι του Ιουλίου? Γιατί εγώ γράφτηκα τον Ιούνη και ο λογαριασμός μου δεν υπάρχει....

dimitrisasp
05-02-2010, 02:00
H main page ηταν παντα ετσι? Ειχα μονο το forum αποθηκευμενο και δεν την
θυμαμαι καθολου!

Melnibonian
05-02-2010, 02:03
Καμιά παραίτηση είχαμε?

sakoulias
05-02-2010, 02:04
Δεν πειραζει παιδια αυτα συμβαινουν εδω ειμαστε θα τα ξαναφτιαξουμε τα θεματα σιγα σιγα

Slay
05-02-2010, 02:06
το backup ειναι ενος χρονου δυστηχως, η μεγαλη ζημια ειναι οντως οτι χαθηκαν οι λογαριασμοι χρηστων, πανω απο 1700 χρηστες, και περι τα 120.000 posts (γραφουμε πολυ το ξερω)

vasses
05-02-2010, 02:07
θα χασε καπου 1800 εγγεγραμενους χρηστες , πρεπει να ειναι απο την εποχη του killzone 2 το back up η κανω λαθος?

Heatspreader
05-02-2010, 02:10
Από την υπογραφή μου το κατάλαβα και όταν είδα το περσινό Setup που είχα στο PC, είπα "ΩΧ, λες?". Δυστυχώς ήταν αυτό που κατάλαβα...
Κρίμα, αλλά δεν χάθηκε και ο κόσμος. Υγεία να υπάρχει και να είμαστε καλά να γράφουμε.
Ας το πάρουμε ως μία καινούρια αρχή!

grosso7
05-02-2010, 02:13
Nαι ενας χρονος ειναι,γτ ουτε εμενα υπαρχει το account μ...

Δν πειραζει με το καιρο,ολα θα γινουν...

muku
05-02-2010, 02:15
Με τα backups παιδιά μεγάλη παράλειψη που δεν τα κρατούσατε σε πολύ πιο τακτική βάση και εκτός server. Παρόλα θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις.

1) Αυτό είναι οριστικό? Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάποιο νεότερο backup?

2) Τι ακριβώς συνέβη στο server? Χάλασε κάποιος σκληρός δίσκος?

Άντε καλή συνέχεια να έχουμε από εδώ και πέρα!

Melnibonian
05-02-2010, 02:16
Με όσο σεβασμό επιτρέπουν οι περιστάσεις θα ήθελα να απαλύνω τον πόνο των μελών που έχουμε απομείνει με μια αφιέρωση σε κάθε υπεύθυνο για τη μεγάλη καταστροφή!
YouTube- �ικ�λα� ��ιμο� Ω�μΡ
Δώστε μεγαλύτερη βάση στους στίχους του Νικόλα...

georgiosdam
05-02-2010, 02:22
Με όσο σεβασμό επιτρέπουν οι περιστάσεις θα ήθελα να απαλύνω τον πόνο των μελών που έχουμε απομείνει με μια αφιέρωση σε κάθε υπεύθυνο για τη μεγάλη καταστροφή!
YouTube- ΞΞΉΞΊΟŒΞ»Ξ±Ο‚ Άσιμος ΩϊμΡ (http://www.youtube.com/watch?v=BrQ0Tz6aER4)
xaxaxaxaxaxaxa φοβερος χαχαχαχαχαχα + rep!!!! Υπομονη παιδια ολα θα ξαναφτιαξουν!!!

Melnibonian
05-02-2010, 02:38
Το πρώτο μου rep εδώ και ένα χρόνο......lol
Ευχαριστώ,το άξιζα γιατί είμαι ο Hulk

Surfdrifter
05-02-2010, 02:51
Ζουμε το The Day After Tomorrow...

Πανε τα post, πάει το reputation που είχαμε χτισει με τόσο κόπο...

Slay
05-02-2010, 02:58
Με τα backups παιδιά μεγάλη παράλειψη που δεν τα κρατούσατε σε πολύ πιο τακτική βάση και εκτός server. Παρόλα θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις.

1) Αυτό είναι οριστικό? Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάποιο νεότερο backup?

2) Τι ακριβώς συνέβη στο server? Χάλασε κάποιος σκληρός δίσκος?

Άντε καλή συνέχεια να έχουμε από εδώ και πέρα!
ναι ειναι οριστικο, δεν ειναι οτι χαλασε το site το οποιο ειναι ενα acount σε ενα server, καταστραφηκε ολο το filesystem στον server.

Valkyre
05-02-2010, 03:06
Παιδια οπως ολοι καταλαβατε πεσαμε σε λουκι, αλλα μετα απο καποιες ωρες ενασχολησης , πιστευω πως καταφεραμε να δημιουργησουμε τα περισσοτερα θεματα που χαθηκαν...

Πρωτον και κυριοτερον την κατανοηση σας.Επρεπε να γινουν ολα γρηγορα και αμεσα ουτως ωστε να αποκτησει γρηγορα την εικονα που ειχε παλια το φορουμ σιγα σιγα.

Δευτερον εαν καποια θρεντ δεν υπαρχουν δημιουργηστε τα , αλλα προσοχη παντα με search για να μην εχουμε διπλα νηματα.

Τελος , ολοι επηρεαστηκαμε απο αυτο το...ταξιδι στο παρελθον, αλλα δεν μασαμε παιδια! :D

liberostelios
05-02-2010, 03:20
Ντροπή και αίσχος στο forum! Είναι οργάνωση αυτή; :giggle:

Σοβαρά, νομίζω ότι δεν είναι ευθύνη των διαχειριστών αυτό που έγινε, οπότε παιδιά ειλικρινά συμμερίζομαι τον "πόνο" σας γι αυτά που θα περάσατε (και θα περνάτε για μερικές μέρες ακόμα) μέχρι να επανέλθει το forum σε μία φυσιολογική κατάσταση. Κρίμα, βέβαια, για όλο το περιεχόμενο που χάθηκε ή και για ολόκληρη την... υπόσταση ημών που γραφτήκαμε μέσα σε αυτούς τους μήνες (εγώ ο γκαντέμης γράφτηκα προφανώς ελάχιστες μέρες μετά από αυτό το backup) που χάθηκαν όλα... Αλλά τι να κάνουμε!

Αν μου επιτρέπεται μια ερώτηση και μια παρατήρηση (ως σχετικός με το χώρο), χρησιμοποιούσατε κάποιο hosting plan ή είχατε φτιάξει δικό σας server; Διότι αν σας παρέχει το hosting κάποια εταιρεία, για μένα είναι πολύ ανεύθυνο εκ μέρους της να μην έχει κρατήσει κάποια πρόσφατα backups για τους δίσκους της! Νομίζω ότι κάθε τέτοια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της θα έπρεπε να είχε προβλέψει αντίστοιχα ατυχήματα και να είναι σε θέση να αποκαταστήσει τα χαμένα δεδομένα από τους servers της (ακόμα και αν δε δεσμεύεται στη συμφωνία για κάτι τέτοιο).

Και θα ήθελα να κάνω και μια πρόταση: μιας και πολλοί από εμάς είχαμε γραφτεί εδώ και πολλούς μήνες και είχαμε δεκάδες, εκατοντάδες (ή και χιλιάδες) posts, μήπως για λίγο καιρό να αναιρεθούν οι περιορισμοί που υπάρχουν στους users με μικρό post count; Όχι τίποτα άλλο, αλλά ενώ εγώ δεν είμαι διατεθειμένος να αρχίσω να spammάρω για να ξαναπάρω τα permissions που είχα πριν, ίσως κάποιοι άλλοι να το ακολουθήσουν ως τακτική!

Ευχαριστώ και καλά κουράγια παιδιά! :tiphat:

Slay
05-02-2010, 09:06
Αν μου επιτρέπεται μια ερώτηση και μια παρατήρηση (ως σχετικός με το χώρο), χρησιμοποιούσατε κάποιο hosting plan ή είχατε φτιάξει δικό σας server; Διότι αν σας παρέχει το hosting κάποια εταιρεία, για μένα είναι πολύ ανεύθυνο εκ μέρους της να μην έχει κρατήσει κάποια πρόσφατα backups για τους δίσκους της! Νομίζω ότι κάθε τέτοια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της θα έπρεπε να είχε προβλέψει αντίστοιχα ατυχήματα και να είναι σε θέση να αποκαταστήσει τα χαμένα δεδομένα από τους servers της (ακόμα και αν δε δεσμεύεται στη συμφωνία για κάτι τέτοιο).
Οχι ημαστε σε VPS, σε αυτον τον VPS υπαρχει ενα account το οποιο ειναι το site με το δικο του cpanel, βεβαια στον ιδιο VPS μπορω να εχω και αλλα sites , αλλωστε ειχα φτιαξει 2-3 για λογαριασμο της εταιριας της γυναικας μου, και οταν ειχε ολοκληρωθει η ολη δομη, τα μεταφεραμε στον δικο τους VPS. Δυστηχως οπως ειπα ηδη δεν χαλασε το filesystem του λογαριασμου, γιατι εαν γινοταν κατι τετοιο υπηρχε backup εβδομαδιαιο που θα μπορουσα να επαναφερω, αλλα καταστραφηκε ολο το VPS και επρεπε να ξαναστηθει απο την αρχη. Η εταιρια προσφερει οπως μαθαμε εκ των υστερων υπηρεσια backup και για το VPS , αλλα το κοστος ειναι αρκετα μεγαλο, συγκεκριμενα μηνιαια ειναι διπλασιο απο το κοστος του VPS, και αν υπολογισεις οτι εχω VPS με απεριοριστο bandwidth και disk space το κοστος παει πολυ ψηλα.
Για να μην ξανασυμβει κατι τετοιο ποτε ξανα, περα απο το αυτοματοποιημενο backup που θα γινεται στο VPS θα περνουμε εβδομαδιαιο backup τοπικα στα PC μας και εγω και ο Wolthrathma απο εδω και στο εξης.

Και θα ήθελα να κάνω και μια πρόταση: μιας και πολλοί από εμάς είχαμε γραφτεί εδώ και πολλούς μήνες και είχαμε δεκάδες, εκατοντάδες (ή και χιλιάδες) posts, μήπως για λίγο καιρό να αναιρεθούν οι περιορισμοί που υπάρχουν στους users με μικρό post count; Όχι τίποτα άλλο, αλλά ενώ εγώ δεν είμαι διατεθειμένος να αρχίσω να spammάρω για να ξαναπάρω τα permissions που είχα πριν, ίσως κάποιοι άλλοι να το ακολουθήσουν ως τακτική!

Ευχαριστώ και καλά κουράγια παιδιά! :tiphat:
εχεις απολυτο δικιο , το συζηταμε το θεμα και με τα αλλα παιδια, για να καταληξουμε στο χρονικο διαστημα που για το οποιο θα αρθουν οι περιορισμοι.

WolfRathmA
05-02-2010, 09:11
Και οτι παιδια εχουμε παραληψει να μας το πειτε εδω περα! Μη ντραπειτε! Οσο μπορειτε να μας βοηθησεται και εσεις θα ειναι οτι καλυτερο!

Το βραδυ εγω και τα παιδια ανοιξαμε οσα περισσοτερα thread μπορουσαμε απο αυτα που ειχαμε χασει.

pictorino
05-02-2010, 09:12
όντως έπεσε βόμβα..... ωχ......
δεν πειράζει, χάθηκαν πολλά αλλά τι να γίνει, σιγά - σιγά θα επανέλθουμε, διάθεση να υπάρχει

Kane
05-02-2010, 09:17
Και οτι παιδια εχουμε παραληψει να μας το πειτε εδω περα! Μη ντραπειτε! Οσο μπορειτε να μας βοηθησεται και εσεις θα ειναι οτι καλυτερο!

Το βραδυ εγω και τα παιδια ανοιξαμε οσα περισσοτερα thread μπορουσαμε απο αυτα που ειχαμε χασει.

OK θα έχουμε τα μάτια μας ανοικτά. Καλή δύναμη σε όλους τους mods για το δύσκολο και άχαρο έργο της επανάκαμψης.

Sutorcen
05-02-2010, 09:18
Ρε παιδιά μπορείτε λίγο να μου εξηγήσετε πως ακριβώς κράσαρε ο server και τι ακριβώς σας απέτρεψε από το να σώσετε τα δεδομένα; Διότι έχει κάποια τεχνικά κενά το σενάριο αυτό. Μήπως δεν έχετε σκεφτεί κάτι και σώζετε η κατάσταση.

tasioskis
05-02-2010, 09:25
YouTube- �ικ�λα� ��ιμο� Ω�μΡ (http://www.youtube.com/watch?v=BrQ0Tz6aER4)
Δώστε μεγαλύτερη βάση στους στίχους του Νικόλα...

χαχαχαχαχα, απο τα ωραιοτερα τραγουδακια, Ασιμος και Λεοναρδου, ηταν η εποχη που ειχε οντως αποξενωθει ο Νικολας.... Ποιο ειναι το μηνυμα σου?

Slay
05-02-2010, 09:28
Ρε παιδιά μπορείτε λίγο να μου εξηγήσετε πως ακριβώς κράσαρε ο server και τι ακριβώς σας απέτρεψε από το να σώσετε τα δεδομένα; Διότι έχει κάποια τεχνικά κενά το σενάριο αυτό. Μήπως δεν έχετε σκεφτεί κάτι και σώζετε η κατάσταση.
δεν μας ειπαν πως εγινε το κρασαρισμα , αλλα οτι ηταν κατω απο το / χαθηκε χωρις καμια δυνατοτητα επαναφορας

Sutorcen
05-02-2010, 09:34
Slay έχεις ΠΜ

nikolaszax
05-02-2010, 09:34
Πωωωωωωωωω.....Κριμα ρε παιδι μου που χαθηκαν ολα :(.
Τι να κανουμε,θα το υποστουμε και θα "ξαναφερουμε στην ζωη" το site μας μετα απο 1 χρονο "κομματος":giggle:.
Ας παω τωρα στην ακρη να συλλογιστω τα χαμενα posts και rep points mου:rofl:.

piterakos
05-02-2010, 09:35
Κρίμα παιδια τόσος κόπος απο πολλά ατομα ρε γαμώτο :( Γιαυτο υπαρχουν οι δισκολίες όμως για να μας κάνουνε πιο δυνατούς

tonybsg
05-02-2010, 09:38
Κρίμα παιδιά, τον κόπο σας κυρίως, αλλά σιγά σιγά, θα επανέλθουμε.

aris13
05-02-2010, 09:42

Παιδιά θα ήθελα να βοηθήσω και εγώ αλλά δεν έχω το απαραίτητο post count.

enstikto
05-02-2010, 09:44

Το ίδιο και εγώ.... δεν γίνετε να παρακαμπτεί αυτός ο μηχανισμός για users που ξέρετε ότι είναι σωστοί;

Slay
05-02-2010, 09:53

Το ίδιο και εγώ.... δεν γίνετε να παρακαμπτεί αυτός ο μηχανισμός για users που ξέρετε ότι είναι σωστοί;
βρε παιδια γιατι πρεπει να μου θυμιζετε οτι καλα εκανα και εβαλα τον περιορισμο????
δεν διαβαζετε καν το θεμα που απαντατε

εχεις απολυτο δικιο , το συζηταμε το θεμα και με τα αλλα παιδια, για να καταληξουμε στο χρονικο διαστημα που για το οποιο θα αρθουν οι περιορισμοι.

Slay
05-02-2010, 10:03
Λοιπον οι περιορισμοι για τους νεους χρηστες αρθηκαν, θα ενημερωθειτε και στο αναλογο θεμα για το ποσο διαστημα θα παραμεινουν ετσι τα πραγματα , μεχρι να ξαναμπουν ξανα οι περιορισμοι.

Αν υπαρχει καποιο προβλημα πειτε το να το διορθωσουμε.

djpar
05-02-2010, 10:21
FRIKHHHHHHH,btw egina ksana elite member me 1112 mnm apo 4k kai me 0rep sxetika...pw re file poso palia eine ayta?

Lordkostas
05-02-2010, 10:23
Κριμα ρε παιδια πραγματικα, αλλα δεν πειραζει δεν πτοουμαστε με τιποτα! Ολοι μαζι θα το ξαναφτιαξουμε το φορουμ! Σε λιγες μερες θα ξαναγινει οπως ηταν πριν

ksekarf
05-02-2010, 10:24
Γεια σας παιδιά! Είναι το πρώτο μου post και θα ήθελα να πω 2 πράγματα.
Η αλήθεια είναι πως ένα τέτοιο γεγονός φαίνεται λίγο στενάχωρο, αλλά ίσως τελικά να μην είναι τόσο τραγικό.
Είμαστε πάλι όλοι εδώ, οσοι αγαπάμε αυτή την κοινότητα και με λίγη όρεξη και καλή διάθεση θα τα φτιάξουμε ολα όπως πριν και καλύτερα! ;-)

Προσωπικά ήμουν εγγεγραμένος, χωρίς να έχω κάνει κάποιο post στο forum αλλά το διάβαζα καθημερινά. Όμως και το δικό μου account χάθηκε :-(
Περίεργο...θα ορκιζόμουν ότι είμαι πάνω από ένα χρόνο μέλος. Τέλος πάντων.

Καλή συνέχεια σε ολους μας!

djpar
05-02-2010, 10:26
prepei na eine tou prohgoumenou iouliou mallon paidia...

pwwww pwwww twra skeftomai oti...re file pws tha ksanapaw konta sta 4k minimata MILAME GIA POLLY SPAMMING...XAXAXA

s33k3rgr
05-02-2010, 10:27
Κριμα. Ειμαστε εδω για να στηριξουμε το φορουμ να επανελθει.

Slay
05-02-2010, 10:33
Καπου εδω πρεπει να ευχαριστησω και την γυναικα μου την Ρενα, μολις εμαθα οτι καταστραφηκε ο server και οτι μπορει να υπαρχει ουτε backup ημουν τοσο απογητευμενος που ειχα σκοπο να το παρατησω το site , η Ρενα μου αλλαξε γνωμη και με στηριξε, οπως επισης με εβαλε και στο τρυπακι "να το αναβαθμισουμε , να το κανουμε καλυτερο απο πριν"

Οποτε Ρενα αγαπη μου, σε ευχαριστω (και ολοι οι υπολοιποι μαλλον εδω μεσα)

nikon
05-02-2010, 10:44
Ευχαριστούμε Ρένα........θύμιζε του να παίρνει και κανένα backup που και που.:please2:

SPARTIAN-GR-
05-02-2010, 10:50
παιδια επετρεψα αφου με ειχε σβησει το συστημα...
τα λαθη ειναι για να μας κανουν να μαθαινουμε οποτε συνεχιστε
πιο καλυτερα και πιο δυνατα

tasioskis
05-02-2010, 10:59
Ε!!! οχι βρε Ρενα ημουν τοοοοσο κοντα και τα χαλασες ολα....Παναγιωτη την επομενη φορα αυτο που θα σου ερθει στο μυαλο αυτο να κανεις!!!!Πλακα κανω... καλη συνεχεια να εχουμε, και ειμαστε ολοι εδω.

Lordkostas
05-02-2010, 11:04
Ευχαριστουμε Ρενα! καλα λενε πισω απο καθε μεγαλο αντρα κρυβεται μια ακομη μεγαλυτερη γυναικα ^^

Παντως παιδια με το πισωγυρισμα αυτο εμφανιστηκαν παλια threads που ουτε καν ηξερα οτι υπηρχαν και ειναι τρομερα! :D

dj pete
05-02-2010, 11:06
Ας γινει μια καινουργια αρχη,και να γινει ακομα καλυτερο το ste απ'οτι πριν.

AgentPrinny007
05-02-2010, 11:10
Σιγουρα δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα που θα μπορουσε να συμβει στο φορουμ αλλα μην ξεχναμε οτι το φορουμ ειμαστε εμεις και απο την στιγμη που εμεις ειμαστε καλα ολα μπορουν να ξαναγινουν ;)

liberostelios
05-02-2010, 11:24
δεν μας ειπαν πως εγινε το κρασαρισμα , αλλα οτι ηταν κατω απο το / χαθηκε χωρις καμια δυνατοτητα επαναφορας
Τι στο καλό, ένα υποτυπώδες RAID δεν έχουν; Σόρρυ που επιμένω, αλλά εγώ πιστεύω ότι υπάρχει κάποια τρύπα αξιοπιστίας από πλευράς της εταιρείας hosting...

Ευχαριστούμε Ρένα........θύμιζε του να παίρνει και κανένα backup που και που.
:rofl:

@djpar: με βάση το πότε είναι τα τελευταία posts των περισσότερων threads, εμένα μου μοιάζει για backup Φεβρουαρίου 2009. Τα παιδιά, όμως, είπαν ότι είναι του Ιουλίου... :confused:

djpar
05-02-2010, 11:26
nai mallon febrouario vlepw kai egw,opws kai na exei....dn peirazei mwre

aris13
05-02-2010, 11:32
εμένα μου μοιάζει για backup Φεβρουαρίου 2009. Τα παιδιά, όμως, είπαν ότι είναι του Ιουλίου... :confused:

Αν ήταν Ιουλίου τότε θα είχα το παλιό μου account.:rant:

Quaro
05-02-2010, 11:33
καταστροφηηηηηηηηηηηηηηη

Ixor24
05-02-2010, 12:10
Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας θα ναι (τα post τα threat τα rep)

KRIEMA
05-02-2010, 12:27
Ψυχραιμια πανω απο ολα.Ευκαιρια και για εμας που δεν ποσταραμε πολυ να το κανουμε απο δω και περα.Υγεια πανω απο ολα και τα υπολοιπα γινονται!

enstikto
05-02-2010, 12:37
+rep στην Ρένα και απο μένα (θα είχε αν είχε account) οπότε το παίρνει ο slay. Ευχαριστούμε πολύ!!!

Sensei
05-02-2010, 12:48
Οτι δεν μας σκοτώνει μας κανει πιο δυνάτους.

muku
05-02-2010, 12:50
Εγώ πάντως πιστεύω εφ'όσον το φταίξιμο είναι όλο στην εταιρεία που έκανε το hosting ότι πρέπει να πιέσετε την κατάσταση μήπως σταλεί το αποθηκευτικό μέσο που καταστράφηκε για ανάκτηση δεδομένων με φυσικά τα έξοδα πληρωμένα από αυτούς. Πιθανόν να γίνεται. Βέβαια θα υπάρχει ένα μέοο διάστημα μέχρι να παρθεί το αποτέλεσμα και το ερώτημα είναι τι γίνεται με το φόρουμ σε αυτή την περίοδο.

steli0s
05-02-2010, 12:52
Καλως σας ξαναβρηκα και εγω, αφου βρεθηκε τουλαχιστον ενα backup, κατι ειναι κι αυτο απο το τπτ!

Slay
05-02-2010, 12:57
Εγώ πάντως πιστεύω εφ'όσον το φταίξιμο είναι όλο στην εταιρεία που έκανε το hosting ότι πρέπει να πιέσετε την κατάσταση μήπως σταλεί το αποθηκευτικό μέσο που καταστράφηκε για ανάκτηση δεδομένων με φυσικά τα έξοδα πληρωμένα από αυτούς. Πιθανόν να γίνεται. Βέβαια θα υπάρχει ένα μέοο διάστημα μέχρι να παρθεί το αποτέλεσμα και το ερώτημα είναι τι γίνεται με το φόρουμ σε αυτή την περίοδο.
αυτο που λες προυποθετει οτι ο server ειναι πραγματικο hardware, πραγμα που δεν συμβαινει στην περιπτωση μας, αλλωστε ελλαχιστοι Providers δινουν hosting σε πραγματικο hardware , και αυτο τις περισσοτερες φορες πρεπει να τους το προμηθευσεις εσυ, ενω δεν αναλαμβανουν και την συντηρηση του.
Αυτο που δινουν οι περισσοτεροι ειναι virtual private server , στην ουσια εχεις ενα virtual μηχανημα, το οποιο τρεχει πανω σε ενα μεγαλο cluster , το συγκεκριμενο συστημα ειναι πιο ασφαλες απο το να εχεις πραγματικο hardware, γιατι ακομα και ενα μηχανημα του cluster να χαλασει, το αντικαθιστουν και δεν χανονται δεδομενα, αλλωστε κατι παρομοιο αλλα σε πολυ ποιο εξελιγμενη μορφη κανει και το google.
Απλα σταθηκαμε πολυ ατυχοι και κατασταφηκε το filesystem του VPS μας.

personGR
05-02-2010, 13:02
Πωπω που το θυμηθήκατε αυτό το avatar? (lol)

Για το μόνο που χαίρομαι είναι για το ότι ο Valkyre έπεσε ξανά στα πέντε τετραγωνάκια rep (αντί για εφτά-οχτώ που είχε πριν) :P :P :P

muku
05-02-2010, 13:05
αυτο που λες προυποθετει οτι ο server ειναι πραγματικο hardware, πραγμα που δεν συμβαινει στην περιπτωση μας, αλλωστε ελλαχιστοι Providers δινουν hosting σε πραγματικο hardware , και αυτο τις περισσοτερες φορες πρεπει να τους το προμηθευσεις εσυ, ενω δεν αναλαμβανουν και την συντηρηση του.
Αυτο που δινουν οι περισσοτεροι ειναι virtual private server , στην ουσια εχεις ενα virtual μηχανημα, το οποιο τρεχει πανω σε ενα μεγαλο cluster , το συγκεκριμενο συστημα ειναι πιο ασφαλες απο το να εχεις πραγματικο hardware, γιατι ακομα και ενα μηχανημα του cluster να χαλασει, το αντικαθιστουν και δεν χανονται δεδομενα, αλλωστε κατι παρομοιο αλλα σε πολυ ποιο εξελιγμενη μορφη κανει και το google.
Απλα σταθηκαμε πολυ ατυχοι και κατασταφηκε το filesystem του VPS μας.

Χωρίς να είμαι τεχνικός υπολογιστών, προγραμματιστής είμαι :p, και χωρίς να γνωρίζω για την τεχνολογία αυτή, σκέφτομαι ότι όλο αυτό το virtualization πρέπει να βρίσκεται κάπου πάνω σε πραγματικό hardware. Δεν νομίζω να ήταν τα δεδομένα στην ram ενός συστήματος. Οπότε η καταστροφή του filesystem υποθέτω θα έχει και μια πραγματική υπόσταση σε κάποιον σκληρό δίσκο. Οπότε η ζημιά ίσως να μπορεί να επανέλθει από εκεί, βέβαια η πολυπλοκότητα θα είναι τεράστια. Μπορεί να λέω και βλακείες απλά έτσι το σκέφτομαι μέσα στο μυαλό μου :)

Valkyre
05-02-2010, 13:09
Πωπω που το θυμηθήκατε αυτό το avatar? (lol)

Για το μόνο που χαίρομαι είναι για το ότι ο Valkyre έπεσε ξανά στα πέντε τετραγωνάκια rep (αντί για εφτά-οχτώ που είχε πριν) :P :P :P

wow! :D

βασικα το χειροτερο ειναι που χαθηκε ο translator san απο avatar :(

djpar
05-02-2010, 13:18
kalo tha itan kapoia themata na svisoun kiolas opws px to poll me ta xalasmena ps3...pali apo tin arxh tha metrame?

IC_XC_NIKA
05-02-2010, 13:47
entaksei more de peirazei.
mikro to kako
yparxoun xeirotera, symvenoun ayta

NeloAngelo
05-02-2010, 13:57
entaksei more de peirazei.
mikro to kako
yparxoun xeirotera, symvenoun ayta

Φιλε με τετοιο psn ID σε θελω στο friend list μου!!!:bowdown:

On topic: Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρος γιατι υπαρχουν πολλα ατομα εδω μεσα που ειναι διατεθιμενοι μερχι τελικης πτωσεως να βοηθησουνε τα φορουμς να ανακαμψουν.
Αντε παιδια καλως ηρθαμε παλι!
:welcome2:

dimagic
05-02-2010, 14:10
αντε παιδια καλο κουραγιο......... :innocent:

ρε τοσο παλιος ειμαι?
απο τον Ιουνιο του 2007?????

HarrisDo
05-02-2010, 16:42
Προσωπικα δεν εχω προβλημα μεγαλο! Μια χαρα ειμαστε παλι! Πανω απο ολα εχει σημασια οτι ειμαστε μια παρεα και σε 10 μερες θα εχουν φτιαξει ολα!

Θα γινουν και αλλαγες σε skin και banner?

ParanoidGR
05-02-2010, 17:18
ίσος και περισσότερο από 10 μέρες. αιώνες πιο πίσω είμαστε .εύχομαι να μπούμε στο κλίμα σύντομα.

greekteo
05-02-2010, 17:52
Εγώ από όλη αυτή την ιστορία ελπίζω το πάθημα να έγινε μάθημα και να κρατιούνται back up πιο συχνά και σε κάποιο pc. ;)

Avenger_Seraphim
05-02-2010, 17:54
Θα γινουν και αλλαγες σε skin και banner?

Ναι θα γινει ένα extreme make-over γενικότερα... Υπομονή :yes:

dreaming123
05-02-2010, 18:32
Η microsoft (360) φταίει για όλα:1appl:
Δεν πειράζει εμείς να είμαστε καλά και θα τα τριπλασιάσουμε!!!

dewarsad
05-02-2010, 19:33
Welcome Back!!!!!!

modecris
05-02-2010, 20:22
Το forum θα ανακάμψει και πάλι/απλά πρέπει να κάνουμε ότι και πριν. Αυτό που είναι δυσκολο να φτιαχτεί ξανά είναι η database των παιχνιδιών που έχουν κυκλοφορήσει:Από τις φήμες,μετά στις πρώτες εικόνες-βίντεο και μετά στην κυκλοφορία και τις τελικές εντυπώσεις.

ΥΓ: Το σχόλιο του Νίκου (Nikon) για το backup ήταν Θ Ε Ι Κ Ο!!! :D

le_71
05-02-2010, 20:41
Ρε παιδιά τι έγινε; Σε PSN msg μου έγραψαν οτι το ps3forums.gr έκλεισε οριστικά και υπάρχει κάποιο ps3gaming.gr/vb πλέον..

nikon
05-02-2010, 20:44
Δεν είσαι ο μόνος......το "έκλεισε οριστικά" πάντως δεν κατάλαβα πως βγήκε τη στιγμή που μήνυμα όταν πήγαινες να μπεις έλεγε "προσπαθούμε να το φτιάξουμε".:rolleyes:

Threshold
05-02-2010, 20:44
Ελπίζω τώρα να αποθηκεύετε τα backup και στα μηχανήματα σας :P

ilias78
05-02-2010, 20:52
ηταν δυνατη η κεραμυδα αλλα δεν πειραζει. πιστευω πως ολα θα γινουν οπως παλια παλι. υπομονη θελει. ορεξη την εχουμε ολοι.

gdskate
05-02-2010, 20:56
Αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες! :p

ParanoidGR
05-02-2010, 21:46
σχετικά με το ps3gaming τι παίχτηκε γιατί ήττα ακριβώς το ίδιο σε εμφάνιση με το "δικο μας" forum.

Desmond
05-02-2010, 21:54
σχετικά με το ps3gaming τι παίχτηκε γιατί ήττα ακριβώς το ίδιο σε εμφάνιση με το "δικο μας" forum.
Είναι site από παιδιά που είναι και εδώ.Τα του παρασκηνίου δεν με πολυενδιαφέρουν. Προσωπικά είμαι και στα δύο.

ParanoidGR
05-02-2010, 22:06
δηλαδή λειτουργεί κανονικά γιατί είχα την εντύπωση ότι είναι η συνεχεια του ps3 forums μέχρι που άνοιξε fisika.και ευτυχώς δηλαδή γιατί gen έχει και "κανενα" άλλο site να ανταλλάζει άποψης περί ps3 και off topic ανάλογος. πάντως μπορώ να πω ότι μπράβο σας για τις προσπάθειες που κάνατε και τον slay που δεν τα παράτησε. γιατί δεν ξέρω αλλα αν δεν έμπαινα μια φορα την ημερα να δω τι πεζή στο site δεν γινόταν. και όταν δεν έμπαινα τώρα με την ζημια σαν να είχα ένα κενό ένιωθα και ακόμα το νιώθω δηλαδή αλλα θα στρώσει που θα πάει

Slay
06-02-2010, 00:35
Ρε παιδιά τι έγινε; Σε PSN msg μου έγραψαν οτι το ps3forums.gr έκλεισε οριστικά και υπάρχει κάποιο ps3gaming.gr/vb πλέον..
μαλλον καποιοι ανωριμοι θελησαν να εκμεταλευτουν την κακη μας τυχη, για δικο τους οφελος, συγνωμη αλλα μια τετοια συμπεριφορα μονο ετσι μπορει να χαρακτηριστει, εκανε καποιος τους και ενα θεμα (στο κλειστο μας forum) και το μονο που ειχε να γραψει ηταν το url τους 100 φορες, βεβαια σβηστηκε σαν spam.
Το ξερετε οτι δεν εχω προβλημα να ανοιγονται θεματα που μιλουν για αλλα sites, ειδικα αν αυτα ειναι φτιαγμενα απο μελη μας, αρκει η κουβεντα να περιοριζεται εκει, και να μην γινεται spamming.

MilitaryRaiden
06-02-2010, 00:39
Δεν πειράζει, παιδιά, συμβαίνουν αυτά. Κρίμα αλλά τι να κάνεις...

Καλό κουράγιο!

Viper
06-02-2010, 00:55
Υπομονη και ολα θα φτιαξουν:1appl:

Slay
06-02-2010, 00:58
Λογικα δεν πρεπει να υπαρχει κανενα προβλημα και με τις αγγελιες τωρα ποια, οσοι ειχατε προβλημα τσεκαρετε το.
Επισης , καποιοι χρηστες ειχαν ζητησει αλλαγη του username τους, και τωρα γυρισε παλι στο παλιο, οποιος εχει τετοιο προβλημα ενα PM σε μενα για να το τακτοποιησω.
Επισης τα PM σας πηγαν στα 125 παλι, για τα υπολοιπα τα κοιταω σιγα σιγα και τα διορθωνω, εαν ξεχασω κατι θυμιστε το μου εδω.

fotaras
06-02-2010, 01:04
χαιρετε παιδες οτι εγινε εγινε καλη δυναμη στους admins και στους mods για να επαναφερουν τα threads και οτι αλλο χρειαζεται..να πουμε και ενα μεγαλο ευχαριστω στην γυναικα του slay που τον βοηθησε να συνεχισει το δυσκολο εργο που ανελαβε και που δεν τον αφησε να τα παρατησει..δεν τρεχει τιποτα μαγκες εδω ειμαστε παλι σε λιγο καιρο ολα θα ξαναγινουν οπως πριν και ακομα καλυτερα..και αυτη τη φορα μια που κανουμε μια "κιανουρια αρχη" δεν θα ζαλισω τον wolfrathma με τις αποριες μου περι υπολογιστων θα ζαλιζω τον slay τωρα με ενα σκασμο πμ!!!!!!!!!
αλλη φορα μην αφησετε τον ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ να γινει μελος του φορουμ!!!!!θα πεσει φωτια να μας καψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

panoramix
06-02-2010, 01:09
οκ δεν τρεχει τιποτα παιδια αυτα συμβενουν....την υγεια μας να εχουμε και ολα τ αλλα γινονται!

WolfRathmA
06-02-2010, 22:59
Να'σται καλα ρε παιδια για την υποστήριξη! Αντε και με το καλο οταν τελειωσω και εχουμε ετοιμα τα καινουρια μπιχλιμπιδια θα χαρειται περισσοτερο :D

ParanoidGR
07-02-2010, 03:33
we are waiting for!

grip
07-02-2010, 20:08
Πωπω,και είχα μέρες να μπω στο forum και βλέπω κάτι ελάχιστα threads και λέω μα καλά τι έγινε???
Τέσπα,δεν πειράζει παίδες.
Καλά να είμαστε και θα επανέλθουμε στα κανονικά μας.

tsakali GR
08-02-2010, 00:42
Πωπω,και είχα μέρες να μπω στο forum και βλέπω κάτι ελάχιστα threads και λέω μα καλά τι έγινε???
Τέσπα,δεν πειράζει παίδες.
Καλά να είμαστε και θα επανέλθουμε στα κανονικά μας.

Τα είδα κι εγώ όλα με το που μπήκα...τι να κάνουμε, όπου μπλέκεις με τεχνολογία, όλο και κάτι θα πάει στραβά.

Καλό μας κουράγιο ξανά!

le_71
08-02-2010, 15:31
Slay, σβήσε και εσύ τα πάντα και ξεκίνα από το "μηδέν" όσο είναι νωρίς....
Δεν νομίζω οτι ενδιαφέρουν κάποιον ούτως ή άλλως αρχαία posts.
ps3forums ή ps3gaming? ο χρόνος θα δείξει....

Nek_Food
08-02-2010, 15:37
Εγώ ψιλοσπάστικα βασικά με την όλη κατάσταση, όχι τίποτε άλλο, αλλά επειδή μου την είπε ο Nikon σε επικοινωνία που είχαμε και τώρα μου φέρεται σαν noobά. Ρε ξέρεις πόσα posts έχω κάνει εγώ; 37; 38; :D Κακά τα ψέματα λέμε ότι εμείς να είμαστε καλά (υγεία, κλπ) και όλα φτιάχνουν, αλλά όσο να είναι σε πειράζει λιγουλάκι. Χαίρομαι πάντως το κουράγιο και το πάθος που έχουν τα παιδιά που έκαναν ΤΗΝ δουλειά μέσα στον ένα αυτό χρόνο και δεν υπάρχει πια. Που δίνουν κίνητρο και στους υπόλοιπους μας για να δούμε χαλαρά την όλη φάση, σε τέτοιο βαθμό που εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι ακόμα και κανένα backup να μην υπήρχε, για τους ίδιους δεν θα ήταν πρόβλημα, αλλά μεγαλύτερο κίνητρο. Αυτό νομίζω είναι που δίνει αξία στους ίδιους και στο φόρουμ και όχι τα +rep/post counts/rep. bars/κλπ, απλά respect guys.

Το φόρουμ πάντως δείχνει να αναγεννιέται από τις στάχτες του σιγά - σιγά. :hungry:

grip
08-02-2010, 15:48
Ώπα,όλα καλά Νεκ?
Επουλώθηκες τελικά αλλά αναγκαστήκαμε να σφάξουμε πολλά από τα posts σου και σε αφήσαμε στα 37 :tongue:
Σκέψου το κάτι σαν θυσία. :bgrin2:

Slay
08-02-2010, 19:05
Χαίρομαι πάντως το κουράγιο και το πάθος που έχουν τα παιδιά που έκαναν ΤΗΝ δουλειά μέσα στον ένα αυτό χρόνο και δεν υπάρχει πια. Που δίνουν κίνητρο και στους υπόλοιπους μας για να δούμε χαλαρά την όλη φάση, σε τέτοιο βαθμό που εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι ακόμα και κανένα backup να μην υπήρχε, για τους ίδιους δεν θα ήταν πρόβλημα, αλλά μεγαλύτερο κίνητρο.
οταν θα δειτε την δουλεια που εχει κανει ο Wolfrathma στην νεα μας κεντρικη σελιδα θα παθετε πλακα, και θα συνεχισουμε και με αλλαγες στο forum.

aladdin7
08-02-2010, 19:06
Και ποτε με το καλο η νεα σελιδα;

Slay
08-02-2010, 19:15
Και ποτε με το καλο η νεα σελιδα;
πολυ συντομα, μεσα στην εβδομαδα σιγουρα.

AriStos13
08-02-2010, 19:40
θα αλλαξει και το forum η μονο η αρχικη?

Slay
08-02-2010, 19:55
θα αλλαξει και το forum η μονο η αρχικη?
και το forum θα αλλαξει, ισως να το προλαβουμε και αυτο μεσα στην εβδομαδα, ειδαλως την επομενη μετα το καρναβαλι.

AriStos13
08-02-2010, 19:57
οχι εσυ θα κατσεις μεσα στο καρναβαλι να το φτιαξεις admin.πλακα κανω..και ετσι μια χαρα ειναι..αλλα μερικες αλλαγες προς το καλυτερο δεν βλαπτουν....

pictorino
12-02-2010, 09:05
να που άλλαξε τελικά και είναι τέλειο!!! κάθε εμπόδιο για καλό δεν λένε;

Nek_Food
12-02-2010, 09:08
Yeap, πρώτες εντυπώσεις θετικές αφού πάντα μου άρεσαν τα σκουρόχρωμα skins, είναι μάλλον πιο ξεκούραστα. Κάποια μικρά θεματάκια* που μπορεί να με ενοχλήσουν, μην φοβάστε θα σας τα αναφέρω, σιγά μην σας αφήσουμε να πάτε να πετάξετε χαρταετό.

* π.χ.: πάνω δεξια από τα Posts έχει κάποιο θέμα το multi quote / quick reply.

Slay
12-02-2010, 10:14
* π.χ.: πάνω δεξια από τα Posts έχει κάποιο θέμα το multi quote / quick reply.
τι ακριβως θεμα?

Nek_Food
12-02-2010, 10:40
Βασικά αναφέρομαι στο πώς εμφανίζονται σε εμένα (firefox 3.5.7/WinXP SP3/ Outpost Firewall Pro 6.0.2284) τα δύο αυτά πεδία επάνω δεξιά, εάν χρειάζεται κάποια ρύθμιση το firewall μου, ενημερώστε με, αν και μου φαίνεται περίεργο να μην είναι και το quote / edit το ίδιο.
Επισυνάπτω εικόνα:

Viper
12-02-2010, 10:48
Με FF 3.6 μου εμφανιζονται κανονικα.

Nek_Food
12-02-2010, 11:00
Αναβάθμισα το Firefox σε 3.6, αλλά λύθηκε κατά το ήμιση, προφανώς είναι θέμα ρυθμίσεων του υπολογιστή μου και του firewall (αν και το ps3forums.gr έχει κάρτα ελευθέρας). OK, Θα το ψάξω μόνος μου...

α, και η πρώτη γραμμή ψηλά επάνω από το reply εσάς φαίνεται το ίδιο ή πάλι μόνο δικό μου θέμα είναι; Δείτε την δεύτερη εικόνα.

seaman13
12-02-2010, 11:26
παμε γερα ρε....Δεν μασάμε....είστε η συντροφιά μου...Να φανταστητε οτι σας διαβάζει και η γυναίκα μου!!!

desperate_gamer
12-02-2010, 19:24
Μπορεί να συμβαίνει μόνο σε 'μένα, αλλά το μέγεθος της γραμματοσειράς στα posts που γράφω εγώ είναι πάντα ένα click μικρότερα από όλων των υπολοίπων. Ενώ ήταν στο size 2, τα δικά μου είναι στο 1. Για να μπορώ να γράφω εγώ σε size 2, όλο το υπόλοιπο φόρουμ μου το εμφανίζει σε size 3 κ.ο.κ.

Μπορεί να γίνει τίποτα γι' αυτό;

WolfRathmA
13-02-2010, 05:41
Μπορεί να συμβαίνει μόνο σε 'μένα, αλλά το μέγεθος της γραμματοσειράς στα posts που γράφω εγώ είναι πάντα ένα click μικρότερα από όλων των υπολοίπων. Ενώ ήταν στο size 2, τα δικά μου είναι στο 1. Για να μπορώ να γράφω εγώ σε size 2, όλο το υπόλοιπο φόρουμ μου το εμφανίζει σε size 3 κ.ο.κ.

Μπορεί να γίνει τίποτα γι' αυτό;

Το ρυθμισαμε τωρα ετσι ωστε σε ολους να ειναι ιδια. Οπως και επισης ανεβασαμε και λιγο το default size ;)

desperate_gamer
13-02-2010, 16:42
Oh thank you. Aπ' ότι βλέπω φτιάχτηκε, ναι! :)

Slay
14-02-2010, 15:33
9 μερες αφοτου επανηλθαμε απο την καταστροφη , και πιστευω οτι χαρις την πολυ καλη δουλεια ολων μας το site μας πλεον ειναι και ομορφοτερο και καλυτερο απο πριν, τοσο η κεντρικη σελιδα οσο και το forum αναβαθμιστηκαν σε ενα καλυτερο οπτικο αποτελεσμα, ενω στην περιπτωση της κεντρικης σελιδας οι αλλαγες ειναι και ποιο ουσιαστικες.

Βεβαια το ποιο σημαντικο απ'ολα για μενα ειναι η ανταποκριση σας, καθως μεσα σε 9 μολις μερες ειχαμε περι τις 200 νεες εγγραφες , χρηστων οι οποιοι εχασαν τον λογαριασμο τους , αλλα οχι μονο, και περι τις 6000 νεα posts.
Οποτε συνεχιστε ετσι δυναμικα, και δεν μασαμε απο κακοτυχιες.

nikon
14-02-2010, 15:52
Κάθε εμπόδιο για καλό παιδιά ήταν μια ευκαιρία και για ανανέωση το όλο κακό που μας βρήκε.......καλή μας συνέχεια.;)

Υ.Γ. :Mη ξεχάσω να πάρω backup......μη ξεχάσω να πάρω backup......μη ξεχάσω να πάρω backup......μη ξεχάσω να πάρω backup......μη ξεχάσω να πάρω backup......μη ξεχάσω να πάρω backup...........

Valkyre
14-02-2010, 15:57
Εγω θα ελεγα οτι στην τελικη αυτο που συνεβει εγινε για καλο.Ακομα και παιδια που απειχαν απο το φορουμ , βρηκαν τωρα κινητρο να επιστρεψουν!Και ισως αυτη η κακοτυχια επρεπε να συμβει, καθως ξυπνησε σε ολους την ιδεα για ανανεωση! :D

WolfRathmA
14-02-2010, 17:56
Εγω θα ελεγα οτι στην τελικη αυτο που συνεβει εγινε για καλο.Ακομα και παιδια που απειχαν απο το φορουμ , βρηκαν τωρα κινητρο να επιστρεψουν!Και ισως αυτη η κακοτυχια επρεπε να συμβει, καθως ξυπνησε σε ολους την ιδεα για ανανεωση! :D

Καλα γενικα για αυτη την ανανεωση την ελεγα εγω στο Slay ΠΡΙΝ πολυ ακομα πεσει ο server! :ha-ha:

Slay
14-02-2010, 20:03
Καλα γενικα για αυτη την ανανεωση την ελεγα εγω στο Slay ΠΡΙΝ πολυ ακομα πεσει ο server! :ha-ha:
χμμμμ η εντολη rm -rf * σου λεει κατι?:mad:
για απαντησε μου, απλα τεσταρω μια θεωρια :scared:

jadas
14-02-2010, 20:45
Δοκιμασατε να επαναφερετε τα δεδομενα με καποια ειδικη εφαρμογη;

wesker
20-02-2010, 13:48
Γιατί το φόρουμ ξαναγύρισε την προηγούμενη του μορφή μετά το log in;

Giannis7
20-02-2010, 13:53
Μάλλον θα εννοείς τα posts, τα reputation points κλπ... Αν εννοείς αυτό, τότε γύρισε επειδή έως τότε υπήρχε backup.

wesker
20-02-2010, 13:56
Μάλλον θα εννοείς τα posts, τα reputation points κλπ... Αν εννοείς αυτό, τότε γύρισε επειδή έως τότε υπήρχε backup.

Όχι η εμφάνιση εννοώ....

Slay
20-02-2010, 14:10
απλα υπαρχει πλεον και η επιλογη για το παλιο, αλλα μπορεις να το αλλαξεις απο το κατω μερος της σελιδας.

wesker
21-02-2010, 14:26
απλα υπαρχει πλεον και η επιλογη για το παλιο, αλλα μπορεις να το αλλαξεις απο το κατω μερος της σελιδας.

A ναι, το βρήκα!

nickist
08-03-2010, 11:43
Παιδες σημερα μου ηρθε το μηνυματακι αυτο που σε προειδοποιει για ban κτλ και παρολο που δεν ακολουθησα καποιο συνδεσμο μετα απο λιγο εγινα ban...
Αναγκαστηκα λοιπον να ανοιξω νεο λογαριασμο με το ονομα nickist αντι ΝΙΙS παλαιοτερα...
Παρακαλω τους Mod να διαγραψουν οποιαδηποτε αγγελια μου για να μην στελνει καποιος πμ...
Ευχαριστω...

Valkyre
08-03-2010, 11:49
Παιδες σημερα μου ηρθε το μηνυματακι αυτο που σε προειδοποιει για ban κτλ και παρολο που δεν ακολουθησα καποιο συνδεσμο μετα απο λιγο εγινα ban...
Αναγκαστηκα λοιπον να ανοιξω νεο λογαριασμο με το ονομα nickist αντι ΝΙΙS παλαιοτερα...
Παρακαλω τους Mod να διαγραψουν οποιαδηποτε αγγελια μου για να μην στελνει καποιος πμ...
Ευχαριστω...

Φιλε δικο μου λαθος ζηταω συγνωμη νομιζα οτι ησουν bot, εχει γινει ηδη ban εδω και 2 μερες ο τυπος που εστελνε αυτο το μηνυμα και μπερδευτικα.Σου ενεργοποιω και παλι τον λογαραισμο σου ως NIIS και παλι συγνωμη. :)

Chris
08-03-2010, 11:59
Και εγώ βρήκα ένα παρόμοιο PM στο mailbox μου σήμερα αλλά δεν έδωσα σημασία.

nickist
08-03-2010, 12:01
ωχ μπαχαλο τα εκανα τωρα...διεγραψε εναν απο τους 2 και πες μου ποιος θα μεινει ,δεν εχω προβλημα!Ευχαριστω οπως και να εχει!

Valkyre
08-03-2010, 13:42
ωχ μπαχαλο τα εκανα τωρα...διεγραψε εναν απο τους 2 και πες μου ποιος θα μεινει ,δεν εχω προβλημα!Ευχαριστω οπως και να εχει!

Σου διαγραφω αυτον εδω Nickist και παραμενει ο αρχικος σου.Και παλι συγνωμη για το μπερδεμα ;)

ikaria_g4
17-04-2010, 14:57
από χθες υπήρχε πρόβλημα με το φόρουμ...μετά με όλο το site...
ευτυχώς πριν λίγο έφτιαξαν όλα...

ps3forums.gr power ρε π**στη μου...

Slay
17-04-2010, 15:22
ηταν προβλημα του host μας και οχι δικο μας, γιαυτο ενω καποια στιγμη δουλευε το portal ,στην συνεχεια κατεβηκε για να διορθωθει το προβλημα.

Zeichef
18-04-2010, 03:34
το μυνημα λαθους ηταν οτι δεν μπορει να συνδεθει με την βαση. Σε vps δεν ειστε ? και υποτιθετε οτι ειπατε οτι αλλαξατε σερβερ.
Βαση και αρχεια είναι στο ιδιο vps...τι προβλημα ειχε ο host ?

Zeichef
22-04-2010, 14:05
^^ Υπαρχει περιπτωση να απαντησει καποιος? Μπα ε?

Valkyre
22-04-2010, 14:06
εγω σιγουρα οχι!Μιας και δεν καταλαβαινω τιποτα.. :P

redismagik
23-04-2010, 15:31
εγω σιγουρα οχι!Μιας και δεν καταλαβαινω τιποτα.. :P
ase dimitri.............tha to analavo ego san poio idikos!:muhaha::muhaha::muhaha::muhaha:

HELL1NAS
27-10-2010, 20:33
Καλησπέρα, προσπαθώ να δημιουργίσω ένα νέο thread μου βγάζει το παρακάτω μύνημα :

HELL1NAS, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

γιατί ???

ikaria_g4
27-10-2010, 20:54
στις αγγελίες θες να κάνεις thread;
αν ναι, νομίζω πρέπει να έχεις κάποια ποστ και πάνω και να έχεις και κάποιο καιρό στο φόρουμ.

Slay
29-10-2010, 12:38
O σκοπος του παροντος θεματος εχει ποια παρελθει οποτε το θεμα κλεινει για να μην ξεθαβεται κατα καιρους.