PDA

View Full Version : 300 bluray και HD-DVD



ps4
03-08-2007, 12:32
Eιδα στο κ****λο αμαζον οτι βγηκε αλλα δεν λεει αν εχει υποτιτλους και λοιπα.

Επισης λενε οτι το HD-DVD εχει περισσοτερα extras και ειναι 4 δολαρια πιο ακριβο.

Ποτε σ****τα θα μας πουν ποτε θα ερθει Ελλαδα και αν θα εχει Ελληνικους υποτιτλους;;;;;




Σορυ για το βρισιμο αλλα αυτο το αμαζον μου την εχει δωσει. :rant:

NonBorn
03-08-2007, 12:41
Δε φταίει το Amazon για τους υπότιτλους :p :rofl::rofl:
Κάποια στιγμή θα ρθει κ με ελληνικούς υπότιτλους στην μικρή μας Ελλαδίτσα :rant::rant:
Εγώ δεν θέλω να περιμένω λέω να το πάρω από έξω χωρίς υπότιτλους.
Όντως η HD-DVD έκδοση έχει κάποια extras παραπάνω αλλά κάτι ακούγεται ότι θα βγει και special edition για blu-ray,ποιος ξέρει τώρα. Όταν έρθει με ελληνικούς υπότιτλους θα το μάθουμε από τον SQP που έχει videoclub πριν κυκλοφορήσει ;)

ps4
03-08-2007, 12:47
Δεν ειπα οτι φταιει το αμαζον αλλα βαλε οτι δεν εχει υποτιτλους καθολου βρε διαολε. Γραφει οτι βλακεια υπαρχει να γραψεις για ενα DVD, ακομα και οτι ειναι εγχρωμο (λες και θα ηταν ασπρομαυρο) αλλα για υποτιτλους τιποτα.

Παντως ξενερωσα που το HD-DVD θα εχει περισσοτερα. Ελπιζω η εκδοση εδω να μην αργησει. Το θελω οσαν τρελλος το blyray αυτο.

Και να ειναι και η special εκδοση μην τους παρει και τους σηκωσει........ :) :) Ακους εκει το HD-DVD περισσοτερα.............

Ο Sqp εχει βιδεο κλαμπ; Ωραιος. Απο κει θα το μαθουμε και απο εκει θα το παρω αν το φερει.

NonBorn
03-08-2007, 12:49
Mωρέ θα το φέρει αλλά τώρα να πας Κρήτη για ένα Blu-Ray... Δε λέει .... :rofl::rofl::rofl::rofl:
Πάντως ναι αυτό με τους υπότιτλους είναι σπαστικό... :(

ps4
03-08-2007, 13:15
απο κρητη ειναι;;

τελεια. επειδη ειμαι τρελλλλος με την κρητη θα παω να το παρω απο'κει και θα πιουμε και τις ρακες μας. παμε μαζι;; :)

NonBorn
03-08-2007, 13:29
Ψήσουυυ ;) Πάντως και εγώ το περιμένω πως και πως αυτό το blu-ray. To δα σε dvd και ο κόκκος πάει σύννεφο αν και με το upscale του PS3 κάτι γίνοταν... Με απλό dvd player χωρίς upscale σε HDTV δε βλέπεται :p Πολύ θολούρα ;)

ps4
03-08-2007, 14:48
Αυτο ακριβως. Ενω το pixel εξαφανιζεται στο απλο dvd player εχει τρομερη θολουρα. Διαλεγεις και παιρνεις δηλαδη. Ή pixel ή θολουρα.

Γιαυτο το θελω σε bluray να τελειωνει η μανουρα. Οπα εκανα και ριμα.............. :)

konstantinos
03-08-2007, 17:36
Κ εγω δουλευω σε video club κ ειμαι κ εγω απο Κρητη.Mε τον SQP μας χωριζουν 35χιλιομετρα κ δεν εχω παει ακομα να τον δω.Αλλα δεν πιστευω να ερθει ελλαδα special edition blu ray.

mg1980
16-08-2007, 02:39
επειδη ,εψαχνα σε blu-ray τους 300,το βρηκα στο amazon.co.uk αλλα δεν καταφερα να το αγορασω γιατι αυτο που πουλανε ειναι αμερικανικο (region A)+ οτι απο τα reviews που διαβασα ειναι region free..παντα για την απλη εκδοση...και ειμαι και τακτικος πελατης του amazon:mad:

sickness_
22-08-2007, 02:43
Αντε να δουμε αν το φερει στο Σεβεν, μεχρι στιγμης μονο 2 bleu-ray εφεραν...
το περιμενω πως κε πως 300 <3

mg1980
27-10-2007, 16:28
το πηρα σε blu-ray..το ειχα παραγγειλει απο amazon.co.uk ...ειναι περιοχης B (λογικο)μου κοστησε 24 λιρες αγγλιας +τα μεταφορικα,που ειναι καπου 5-9 λιρες,αν θυμαμαι καλα..

NonBorn
27-10-2007, 16:32
το πηρα σε blu-ray..το ειχα παραγγειλει απο amazon.co.uk ...ειναι περιοχης B (λογικο)μου κοστησε 24 λιρες αγγλιας +τα μεταφορικα,που ειναι καπου 5-9 λιρες,αν θυμαμαι καλα..

Δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους...... :banghead::banghead::banghead::banghead:

mg1980
27-10-2007, 16:45
σωστα,φιλε nonborn...το ξεχασα να το αναφερω αλλα χθες που ειδα ταινια δεν δυσκολευτικα στο να καταλαβω,μαζ ιπαντα με του υποτιτλους...σε καμια περιπτωση δεν σε αμφισβητω,nonborn...φιλικα

NonBorn
27-10-2007, 16:50
σωστα,φιλε nonborn...το ξεχασα να το αναφερω αλλα χθες που ειδα ταινια δεν δυσκολευτικα στο να καταλαβω,μαζ ιπαντα με του υποτιτλους...σε καμια περιπτωση δεν σε αμφισβητω,nonborn...φιλικα

Καλά σίγουρα και ειδικά οι 300 δεν έχουν και τους φοβερούς διαλόγους που θα σε δυσκολέψουν απλά για κάποιους που δε ξέρουν αγγλικά είναι μεγάλο μείων, αν όχι το μεγαλύτερο! Κρίμα πάντως γιατί αυτή η ταινία ήθελα να την αγοράσω αλλά δε πρόκειται να στηρίξω ένα προιόν που με "γράφει" σαν χώρα και ενώ μπορεί(χώρος, έτοιμοι υπότιτλοι) δεν ενσωματώνει κάτι τόσο βασικό!

Θα το νοικιάσω να το δω αλλά δε θα το αγοράσω για τον λόγο που ανέφερα πιο πριν... :) Πάντως αν εξαιρέσει κανείς αυτό η ταινία είναι ΦΟΒΕΡΗ και η ποιότητα της κορυφαία από ότι έχω διαβάσει!

mg1980
27-10-2007, 17:03
πολυ σωστα τα λες φιλε nonborn,συμφωνω απολυτα μαζι σου...οσον αφορα την ταινια,οντως εχει κορυφαια ποιοτητα (αν και την ειδα σε 720p),με το καλο να το νοικιασεις...αυτο παντως με την απουσια ελληνικων υποτιτλων με πειραζει καθε Ελληνα ,για μια τοσο ιστορικη μορφη και κατα συνεπεια πραξη ηρωισμου που εγινε πριν 2 χιλιαδες χρονια,και ειδικα για αυτη τη ταινια,ειναι ενα θεμα χλευασμου προς ολοκληρη την Ελλαδα ,που θεωρειται το λικνο της δημοκρατιας και του πολιτισμου...και ΕΙΝΑΙ!

ps4
27-10-2007, 20:55
εγω την περιμενω για να βγαλουν υποτιτλους πρωτα. ειναι σιγουρη αγορα αλλα μονο με ελληνικα.

obione
30-10-2007, 15:14
me endiaferei kai emena i agora tou 300 me greek subt omws..an eiparxei kana neo..enhmerwste me pm...please

WolfRathmA
30-10-2007, 15:18
εγω την περιμενω για να βγαλουν υποτιτλους πρωτα. ειναι σιγουρη αγορα αλλα μονο με ελληνικα.

Εγω θελω να το παρω μεταγλωτησμενο... χαχαχαχαχαχαχ :rofl: :rofl: :rofl:

Chill
21-01-2008, 18:54
Sorry παίδες για το ξέθαμα αλλά έχω μια ερώτηση για τον mg.

Επειδή σήμερα το παρέλαβα από το play.com δυστυχώς ανοιχτό και όχι σε ζελατίνα ήθελα να σε ρωτήσω αν η ταινία περιείχε μέσα συνοδευτικό βιβλιαράκι. Σε έμενα ένα μονοσέλιδο υπήρχε μέσα περί blue rays και φοβάμαι μήπως είχε και τίποτα extra και το βούτηξε κανείς........

Stavtag
21-01-2008, 20:02
Φίλε μου έτσι έρχονται από το play.com όλα τα cd και μερικές φορές τα dvd. Επίσης, να σου πω ότι το 90% των blu-ray έχουν ένα μονοσέλιδο διαφημιστικό για τις δυνατότητες του bd καθώς και άλλους τίτλους bd. Οπότε νομίζω ότι είσαι Ok. Στο λέω για να ηρεμήσεις κιόλας μέχρι να σου απαντήσει κάποιος που το έχει ήδη.:)

Chill
21-01-2008, 22:56
ωραίος stavtag με καθησύχασες :).