PDA

View Full Version : 1o CHL pes 2009



msnes7
05-02-2009, 17:48
Καταρχάς παίρνω μια πρωτοβουλία να διοργανώσω για πρώτη φορά κάτι.Να εξηγηθώ ότι ρώτησα τον στρατή αν θέλει να αλλάξει κάπως τον θεσμό του τουρνουά και μου είπε δεν έχει χρόνο για πιο μεγάλα πράγματα να διοργανώσει.Το τουρνουά αυτό είναι για όσους θέλουν να παίξουν κάποιους αγώνες παραπάνω από ότι στα προηγούμενα τουρνουά.
Φυσικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην συνεχιστεί το κύπελλο του στρατή.Απλά κάποιοι θα μπορούν να δώσουν περισσότερους αγώνες για να μη μένουν αδρανείς για καιρό.
Οι κανόνες είναι ίδιοι με αυτούς που ξέρατε
1. Οι ομάδες θα είναι όλες CLUB σχετικά ισάξιες και μή Ελληνικές.
2. Το τουρνουά θα έχει την μορφή ομίλων.Ανάλογα με τον αριθμό των συμμετοχών θα φτιαχτούν όμιλοι με διπλούς αγώνες από τους οποίους θα περάσει αριθμός ομάδων που θα εξαρτηθεί από τον αριθμό των ομίλων(θα υπάρξει διευκρίνιση εδώ όταν λήξουν οι συμμετοχές)
3. Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός
4. Οι αγώνες θα έχουν διάρκεια 10 λεπτών
5. Οι αγώνες θα είναι RANKED και θα μπορούν να διεξαχθούν σε οποιοδήποτε room, lobby κτλ, διαλέξουν οι αγωνιζόμενοι.
6. Όλα τα παιχνίδια θα γίνονται με τους παίκτες στο ΠΡΑΣΙΝΟ
7. Το στάδιο όπως και τις καιρικές συνθήκες μπορεί να τις αποφασίζει ο γηπεδούχος.
8. Στα νοκ άουτ ιχύει ο κανονισμός των εκτός έδρας γκολ.Σε περίπτωση που τα 2 ματς έχουν το ίδιο σκορ θα γίνεται 3ος αγώνας διάρκειας 5 λεπτών με παράταση και πέναλτυ
9. Σε περίπτωση lag, επικοινωνούμε μέσω του chat του παιχνιδιού ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ 0-0 και είτε βγαίνουμε απο το παιχνίδι και ξανασυνδεόμαστε, είτε συνεχίζουμε και οτι βγεί. ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΜΠΕΙ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 5' ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, το αποτέλεσμα μετράει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
10. Σε περίπτωση διακοπής του αγώνα πρίν την κανονική λήξη του, το αποτέλεσμα θα είναι 3-0 ΚΑΤΑ του αγωνιζόμενου που διέκοψε τον αγώνα και θα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ απο τη συνέχεια της διοργάνωσης. Αν δέν υπάρχει υπαίτιος της διακοπής, ξαναρχίζει το παιχνίδι και συνεχίζεται απο το λεπτό που διεκόπη, με το ίδιο ακριβώς σκόρ..
11. Δέν θα υπάρξει ανοχή σε τυχόν γκρίνιες, παράπονα, διαμαρτυρίες κ.τ.λ. που έχουν συμβεί στο παρελθόν όσων αφορά τις καθυστερήσεις και το lag του παιχνιδιού. Για το καλό όλων μας, ο υπαίτιος θα αποβάλετε απο το τουρνουά χωρίς δεύτερη σκέψη, όποιος νομίζει οτι δέν τον νοιάζει το lag ας παίξει, καλοδεχούμενος.

Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ,ΓΙΟ ΥΒΕΝΤΟΥΣ,ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,ΑΡΣΕΝΑΛ
Καθένας που δηλώνει συμμετοχή θα προτείνει μια ομάδα και στο τέλος όλες θα μπουν στην κληρωτίδα ώστε να προκύψει ποιά θα πάρει ο καθένας.
Παρακαλούνται όλοι οι συμμετέχοντες να είναι προσεκτικοί στην δήλωση ομάδας ώστε να έχουμε ένα ίσονομο τουρνουά
Οι συμμετοχές είναι μέχρι και 12-2-2009

plakas
05-02-2009, 17:51
1)sitos1979 (atletico madrit)


juventus μηπως να προσθετες στην λιστα που δεν συμετασχουν ?

kosmios
05-02-2009, 17:55
Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός κοιτα να τον αλλαξεις αν μπορεις γιατι δεν ειναι ωραιο να ειναι διπλος ο τελικος.
Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ

kosmios
05-02-2009, 17:57
KOSMIOS LIVERPOOL

plakas
05-02-2009, 17:58
ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ
ΓΕΛΑΣΑΜΕ :rofl::rofl::rofl::rofl::fryingpan::fryingpan::fry ingpan:

kosmios
05-02-2009, 17:59
^^^^^^
ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ θες να σε γλεντανε και σε αυτο ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ????

msnes7
05-02-2009, 18:00
Στο περσινό πρωτάθλημα είχαν αποκλειστεί όλες οι καλές ομάδες.Και νομίζω ότι παίξαμε μια χαρά.Άλλωστε σημασία έχει το παιχνίδι του καθενός και όχι η ομάδα.Απλά σκέψου ότι αν έχεις εναντίον και το lag και μια καλύτερη ομάδα είναι πολύ δύσκολο να παίξεις καλά.

plakas
05-02-2009, 18:02
^^^^^^
ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ θες να σε γλεντανε και σε αυτο ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ????


emmmmmm.................στην ΕΔΡΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ :tiphat::tiphat:

msnes7
05-02-2009, 18:03
KOSMIOS LIVERPOOL
Διάλεξε άλλη μάκη

manos_ps3
05-02-2009, 18:21
Φίλε μου Μένιο, πολλά μπράβο που έχεις την διάθεση να αναλάβεις την διοργάνωση ενός τουρνουά. Η ιδέα σου είναι πολύ καλή!
Όμως εγώ θα ήθελα να προτείνω κάτι διαφορετικό. Να μην υπάρχει περιορισμός στην επιλογή ομάδας. Δηλαδή να μπορεί ο καθένας να παίξει με την ομάδα που θέλει, κι ας την χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω, βέβαια, ότι έτσι θα παίζεται το τουρνουά με 3-4 ομάδες, αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι ομάδες που θα χρησιμοποιηθούν, αλλά τί μπορεί να πετύχει ο καθένας με την ομάδα που θέλει.
Δεν ξέρω πως σου φαίνεται αυτή η ιδέα και πώς θα την δουν τα άλλα παιδιά, πρέπει όμως να σκεφτούμε ότι δεν έχει γίνει άλλο τουρνουά με ελεύθερη επιλογή ομάδας. Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό. Ε, τί λέτε παιδιά;

kosmios
05-02-2009, 18:33
ρε φιλε μενιο δεν ειχες γραψει liverpool πουθενα μετα το αλλαξες.οκ βαλε μου την ομαδα που παιζει ο villa τοτε valencia

msnes7
05-02-2009, 18:38
Βασικά μάνο ξέρεις ότι εγώ δεν στέκομαι στις ομάδες αλλά στα πρόσωπα.Θα βάλω ένα poll καλύτερα

manos_ps3
05-02-2009, 18:42
Βασικά μάνο ξέρεις ότι εγώ δεν στέκομαι στις ομάδες αλλά στα πρόσωπα.Θα βάλω ένα poll καλύτερα

Συμφωνώ Μένιο

gepe13
05-02-2009, 18:45
Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός κοιτα να τον αλλαξεις αν μπορεις γιατι δεν ειναι ωραιο να ειναι διπλος ο τελικος.
Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ

σιγα ρε ταλεντο που θελεις και κατωτερη μητερα τερεζα προστατη των αδυνατων και των φτωχων αγ. ζαχαρια

kosmios
05-02-2009, 18:51
σιγα ρε ταλεντο που θελεις και κατωτερη μητερα τερεζα προστατη των αδυνατων και των φτωχων αγ. ζαχαρια

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:ποση ωρα εκανες search στο google να βρεις αυτες τι ατακες ρε μπετοβλακα

bouzk77
05-02-2009, 19:05
mortimer (zenit)

plakas
05-02-2009, 21:05
Φίλε μου Μένιο, πολλά μπράβο που έχεις την διάθεση να αναλάβεις την διοργάνωση ενός τουρνουά. Η ιδέα σου είναι πολύ καλή!
Όμως εγώ θα ήθελα να προτείνω κάτι διαφορετικό. Να μην υπάρχει περιορισμός στην επιλογή ομάδας. Δηλαδή να μπορεί ο καθένας να παίξει με την ομάδα που θέλει, κι ας την χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω, βέβαια, ότι έτσι θα παίζεται το τουρνουά με 3-4 ομάδες, αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι ομάδες που θα χρησιμοποιηθούν, αλλά τί μπορεί να πετύχει ο καθένας με την ομάδα που θέλει.
Δεν ξέρω πως σου φαίνεται αυτή η ιδέα και πώς θα την δουν τα άλλα παιδιά, πρέπει όμως να σκεφτούμε ότι δεν έχει γίνει άλλο τουρνουά με ελεύθερη επιλογή ομάδας. Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό. Ε, τί λέτε παιδιά;
και ποιο το ενδιαφερων τοττε να παιζουμε μονο προ..............?βασικα αν ειναι liga και να περνουμε οτι ομαδα να ναι για ποιον λογο να λεγετε liga ας ονομαστη ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ PRO EVO09 που φυσικα και δεν θα συμετασχω οπως ειναι απλα γιατι δεν υπαρχει λογο αν ειναι ο RONALDO KAI O ETO NA EINAI OI SKORER ME 100 GOAL STA 20 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ δεν εχει ουσια φιλε Μανο

φιλικα παντα
Μαριος

Εγω λεω να μεινει οπως ειναι να αλαξει και λιγο το κλιμα του παιχνιδιου ..........................................Μενιο κανε poll αλλα αν ειναι να περνουμε οτι ομαδες να ναι να γινει φιλικο νημα και οχι πρωταθληματος ...........................και ενοειται δεν νομιζω να συμετασχω

msnes7
05-02-2009, 21:44
¨Οπως και να έχει εσείς ψηφίζετε,αλλά μην είστε εντελώς αρνητικοί αν η θέληση σας είναι ανάποδη με το αποτέλεσμα του poll.
Εγώ προσωπικά γουστάρω και τις 2 επιλογές και η καθεμία έχει τα μειονεκτήματα της(η πρώτη το βαρετό του να παίζεις με τις ίδιες ομάδες και η δεύτερη το περιορισμένο με βάση τις δυνατότητες χαμηλών ομάδων gameplay)
¨Ομως και οι 2 έχουν ένα κοινό στοιχείο.Θα γίνονται αγώνες που από πλευράς ομάδων θα είναι σχετικά ίσοι

gepe13
05-02-2009, 22:06
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:ποση ωρα εκανες search στο google να βρεις αυτες τι ατακες ρε μπετοβλακα




να φαει μπαν το παιδι με ειπε μπετο (το υλικο οχι τον ποδοσφαιριστη)


και ψηφιζω με κληρωση να παιρνουμε ομαδες

msnes7
05-02-2009, 22:31
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
Κάντε quote την λίστα μόνο,έχει αυτόματη αρίθμηση
Αν και έχω μια επιφύλαξη για την ζενίτ θα δούμε την τελική λίστα και αποφασίζουμε

jimspy
05-02-2009, 22:41
jimspy-juve

gepe13
05-02-2009, 23:58
apoksenosi everton

msnes7
06-02-2009, 00:01
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
jim άλλη ομάδα

gergeo
06-02-2009, 00:13
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon

Athos
06-02-2009, 01:38
limcrew : Bayern Monaxou

Dinos
06-02-2009, 10:42
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079 - deportivo la coruna

Dinos
06-02-2009, 10:44
[quote=gergeo;157930]
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
[/quote

jimspy
07-02-2009, 12:13
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
jimspy - Roma

msnes7
07-02-2009, 17:36
Παρακαλώ τα παιδιά που έχουν ψηφίσει να δηλώσουν συμμετοχή.Αλλιώς δεν θα μετρήσουν οι ψήφοι τους.Αν υπερισχύσει το πρώτο αποτέλεσμα το επόμενο θα γίνει με την μορφή αυτή.Το Poll έγινε για να δω τι απόψεις έχετε για την επιλογή ομάδας.
ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ.

manos_ps3
07-02-2009, 18:43
Manos_GR - Manchester City

msnes7
07-02-2009, 20:00
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
jimspy - Roma
limcrew - bayern
Manos_GR - man sity

DS1976
08-02-2009, 13:35
DS76DS-sampdoria

plakas
08-02-2009, 13:59
καλα βρε 17 ατομα ψηθισανε και εχουμε 11 συμετοχες ............................πως γινετε αυτο θα παρακαλουσα μονο ολοι οσοι συμετεχουν να ψηθιζουν.....

KosmixGR
09-02-2009, 03:51
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
jimspy - Roma
limcrew - bayern
Manos_GR - man sity
KosmixGR - Villareal

dim.angelos
09-02-2009, 15:40
[quote=Kostas92;158487]
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
jimspy - Roma
limcrew - bayern
Manos_GR - man sity
KosmixGR - Villareal
Dim-Angelos-13 - Totenham
Αντε να δουμε καθε προσπαθεια καλοδεχουμενη!
Αν και πιστευω πως πρεπει να παρει ο καθενας οτι ομαδα θελει αφου για πλακα παιζουμε!

DS1976
09-02-2009, 16:34
sitos1979 - atletico mad
kosmios - valenthia
mortimer - zenit
msnes - sevilla
apoksenosi - everton
ageorg2005-lyon
Dinos161079-deportivo la coru
jimspy - Roma
limcrew - bayern
Manos_GR - man sity
KosmixGR - Villareal
Dim-Angelos-13 - Totenham
DS76DS - Sampdoria