PDA

View Full Version : Darksiders: Wrath of War



NonBorn
02-08-2007, 16:19
Darksiders


http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002005521.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002010021.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002004162.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002003084.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002012443.jpg
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/803/803470/e3-2007-darksider-screens-20070711002013224.jpg


First Look από το GamesRadar
Though it's drawing a lot of comparisons to God of War, according to the developers, Darksiders was originally envisioned as a "badass Zelda." You play - here comes one of the reasons for the comparison - as War, one of the Four Horsemen of the Apocalypse. Demons have destroyed the Earth, and you've been separated from your cohorts. It's your job to explore the ravaged world and reunite with your allies - hacking, slashing, jumping and solving puzzles along the way.


All of the usual gameplay mechanics are here - and what we saw definitely felt like a mix of Devil May Cry with Zelda. Dungeons to explore, block puzzles - involving punching destroyed subway cars, sure, but block puzzles all the same - were present and more or less correct (particularly for a game that's so far out on the release radar.)

The story, which reads like something you might find scrawled in a D&D-loving Nine Inch Nails fan's ninth-grade biology notebook, involves wars between the angels and demons, with the Earth caught between. Only the Four Horsemen stand to the side of this conflict, ruled by the angels but not fighting directly. Instead, they use their powers to cleanse the Earth.


How does War get the job done? With big armor and a big sword. He can teleport from place to place, swing the sword mightily - including causing spikes to shoot out of the ground and damage his enemies. Combos rain down, of course, in furious flurries of sword strikes. Whether those combos actually feel any good is still a major question, as we weren't allowed to get our hands on the game. Guns are also available - earthly, demonic and angelic weapons are all strewn around the world, in fact.


It's not just about conventional weapons, though. In one instance, War used a Jedi-like force pull to summon a nearby wrecked car towards him. Then he launched the car at an enemy. Being a Horseman, of course, you'll need a horse. You'll earn it later in the game - and then be able to work your horse into combo attacks. We can't wait to see how the hell that works.

Still not convinced the game owes a debt to Zelda, given the mature stylings? You'll traverse eight dungeons - getting a piece of gear in each one that lets you solve its puzzles. Hrmm. That sounds familiar. Given the quality of the Zelda series, though, if these boys are doing their homework, it could all work out fine. But those are some big boots to fill, so we're going to have to wait and see if it can even come close.

E3 2007: Darksiders - A Second Look από το IGN
Following THQ's press conference, IGN was able to get a second, longer look at the newly-announced Darksiders (http://ps3.ign.com/objects/818/818225.html). Joe Madureira, the man behind Darksiders and a beloved comic-book artist, gave us the full tour. He brings a fan perspective to development and an artist's sensibilities to an apocalyptic story.

You play as War, one of the Four Horsemen of the Apocalypse. Having just helped in bringing about the apocalypse, you've found yourself in the midst of a war between demons and angels. Following a betrayal, War is left stranded on a ruined earth without his powers. Your goal is to regain your powers, discover who betrayed you, and exact your revenge.

Despite the setup, Joe Mad insists the game is not story driven. This is a game about kicking a lot of ass and having cool weapons to fulfill that task. That's fine with us. Though we generally like some meaty story elements, Darksiders' slick style looks diverse enough to keep us interested without a lot of cutscenes.

In the short demo, we witnessed War play with a number of weapons. His primary method for dealing death was his mighty sword. At one point, following a prolonged battle with a large gargoyle-like demon with fire hands, we witness one of Darksiders' many cinematic finishes. War drove the sword through the demon's hand, pinning it to the ground. Then beat him to death. Sweet.

Other weapons included a throwing blade, a chain that could draw enemies near or toss them about, and a chain gun. That's right, you get to fool with mythical tools of destruction and modern-day weapons as well. This variety of hack-and-slash and shooter element gives Darksiders some promise. Yes, it does sound a lot like Devil May Cry, but Darksiders' modern weapons are more in line with Gears of War than DMC. It doesn't appear you will be switching between the two and juggling enemies constantly.

Throughout the adventure, you will fight both demons and angels on the path to discover what's become of the other Horsemen. The demons are clearly designs of Joe Mad, who is known for exaggerated proportions. Though the creatures were designed by a comic-book artist, the game itself doesn't have any sort of comic-book angle to it. There's no cel shading, no slick comic-book panel presentation. This is more of a traditional action game with grotesque creatures and some inventive weaponry. The angels, which were not shown, aren't going to be your typical supermodels with wings. Joe Mad described the angels as a "bad ass, warlike race."

At some point in his journey, War retrieves his steed. Unlike God of War, which had its winged horse only for traveling segments, Darksiders keeps the steed in play throughout. War's horse is basically another weapon, which can be called upon at any time and switched on and off as quickly as you would a sword or a gun.

All of these weapons, including the steed it seems, will be upgradeable. You can customize with a variety of modifiers. Your armor will change as you progress and by the end of Darksiders, War will be an almost unstoppable force of nature.

The first half of Darksiders has War searching through a ruined metropolis. Though the subway area we saw suggested the city might be based on New York, the unnamed city War fights his way through is considered to be Anywhere, USA. The second half of the game takes a much different turn as War journeys into the Abyss. The artwork on display for the Abyss was sort of a fantastical Hell, full of rich colors.

Darksiders won't be out for PS3 and 360 until 2008, but it's already looking like a solid offering. While it's hard not to compare it to DMC and GOW, Madureira likens the full experience to The Legend of Zelda... if Hyrule were destroyed in the Apocalypse, Link was given a chain gun, and grew some balls. Miyamoto, the gauntlet has been thrown.

WolfRathmA
02-08-2007, 17:37
Παρα πολυ καλο φαινεται το game!! Για να δουμε τι θα δουμε στο μελλον!!!

atomsk
03-07-2008, 08:52
http://ps3.ign.com/dor/objects/818225/virgil-games-project/videos/darksiders_doc3_070208.html

Ένα παιχνίδι που είναι ότι θα έπρεπε να ήταν το devil may cry 4 στις next gen κονσόλες.

Aφήστε να παίξουν και τα επόμενα video μόλις τελειώσει το πρώτο.

Τα σπάει :fryingpan:

edit: κάντε το move στο θέμα του non born, έψαξα για wrath of war γι'αυτο δε το βρήκα. Καλό θα ήταν να αλλάξει και ο τίτλος αντίστοιχα.

PanoS3
04-01-2009, 13:29
Παιδιά το παιχνίδι φαίνεται φοβερό. Ξέρουμε ημερομηνία κυκλοφορίας?

chronohill
06-01-2009, 11:36
ωχ αυτο δεν το χω ακουστα καν...καλο φαινεται παντως...ημερομηνια κυκλοφοριας..Q3 2009

antoniss
12-02-2010, 22:50
τώρα που έπεσε και η τιμή του είναι ακόμα πιο σούπερ !! 30€

http://www.zavvi.com/games/platforms.../10051323.html (http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/darksiders/10051323.html)

http://www.play.com/Games/PlayStatio...s/Product.html (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5822260/Darksiders/Product.html)

εγώ πάντως θα το "χτυπήσω" !!!:cheers:

nikon
17-02-2010, 09:37
'Extensive' 90-min Darksiders demo on XBL, PSN Feb. 25 (http://www.joystiq.com/2010/02/16/extensive-90-min-darksiders-demo-on-xbl-psn-feb-25/)


If a batch of positive (http://www.joystiq.com/2010/01/11/review-darksiders/) reviews (http://www.joystiq.com/2010/01/11/metareview-darksiders-xbox-360-ps3/) has yet to sway you towards picking up Darksiders (http://www.joystiq.com/tag/darksiders), THQ and developer Vigil Games are hoping to change that by means of a demo planned to hit Xbox Live and PlayStation Network on February 25. Not just any demo, mind you, but one its publisher claims will "take approximately 90 minutes to complete for the average player." That claim is backed up by the fact that it will include the entire first dungeon -- which is home to two bosses -- from the retail release.

Vigil general manager David Adams explains in the demo's announcement that the dev "really wanted to give gamers a true idea of the variety of gameplay that the game offers," adding, "rather than just making a standard 20-minute demo version of the first few levels, we decided to give away this massive level and reveal the true essence of the game."

Here's what we want you to do. Bookmark this post, then, once the demo hits, come back here and leave a comment letting us know how long it took you to complete. Nothing official-like, but it'll be fun to put THQ's estimate to the test. Just remember -- it said "for the average player." We know you're all well above average.

panos74gr
17-02-2010, 11:03
πολύ καλή φάση ακούγεται αυτό το demo για όλους εμάς τους αναποφάσιστους! η 25 Φεβρουαρίου δεν είναι και τόσο μακριά!

tase
17-02-2010, 14:08
εγω το τσιμπησα παντος απο zavvi χτες.
αν και ειχα αμφιβολιες γιατι παιχνιδια που δεν βγαζουν demo με τρομαζουν (λες και φοβουνται να το δουμε) αλλα ακουσα καλα λογια οποτε τωρα που επεσε το τσιμπησα....

grip
17-02-2010, 14:47
Ίσως δεν πήγαν καλά οι πωλήσεις και λένε κάτσε να βγάλουμε κανά demo μπας και...

plakas
17-02-2010, 16:44
Οτι να ναι(δυστηχως παιχνιδαρες σαν και αυτο αδικουνται για αλλη μια φορα)

τι να πεις!!!!!
αστα βραστα ολοι αγοραζουν εκτου ασφαλους παντα δυστηχως

mexikanos
23-02-2010, 05:04
παιδια το παιχνιδι το πεξα 1 ωρα΄(δεν αντεξα παραπανω) και είχε ενα combo τετραγωνο τετραγωνο τετραγωνο. δεν θα παρω ποτε παιχνιδι με ενα combo. εκαναν διαφιμηση και ωραια cut scenes αλλα τιποτα αλλο. να το παρω γιατι? ηθελα πολυ να το ενοικιασω για να το δω και πηρα μεγαλη ηττα.βαριώμουνα να παιζω μεχρι το επομενο πανεμορφο cut scene αλλα μετα επρεπε να ξαναπατησω τετραγωνο. ουτε τα 2 € για ενοικιαση δεν αξηζε. αν θελετε να το παρετε σιγουρα να το ενοικιασετε πρωτα. και εγω για σιγουρη αγορα το ειχα γαμωτο... μαπα

hakoo
23-02-2010, 05:24
Δεν αξιζει τα 2 ευρω της ενοικιασης? Φιλε μου μονος σου το λες, μαλλον δεν το επαιξες αρκετα το παιχνιδι. Ειχα ποσταρει αναλυτικες εντυπωσεις πριν κρασαρει ο server, για μενα ειναι ενα next gen tribute στα Zelda.
Ιδιο level και κυριως dungeon design και ολοιδια mechanics. Ειναι ενα καλο παιχνιδι που αδικειται απο τις πωλησεις νομιζω. Επισης mexikanos δεν εχει ενα κομπο το παιχνιδι, αλλα περα απο αυτο δεν ειναι hack n slash. Αν θελετε button masher παρτε το Dante's Inferno, το Darksiders ειναι διαφορετικο ειδος παιχνιδιου ;)

Desmond
23-02-2010, 05:29
Mexican, είσαι άδικος.Είμαι στις 15+ ώρες παιχνιδιού, και έχω να πω οτι τα σπάει!Αν είχε και την τεχνική αρτιότητα του Dante's Inferno, θα μιλάγαμε για αριστούργημα.Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι είναι ψιλοχάλι...

hakoo
23-02-2010, 05:37
Τι εχετε παθει ρε κραχτες? :lol:
Ρε συ οχι και ψιλοχαλι, μια χαρα ειναι οπτικα το παιχνιδι. Το οτι εχει διαφορετικο visual style (οχι ρεαλιστικο οπως το DI) δεν ειναι κακο. Πολυ ωραια χρωματα και το polygon count ειναι ικανοποιητικοτατο. Kαι μιλαμε για ενα παιχνιδι open world (semi open εστω) με τεραστιο κοσμο και πληθος περιβαλλοντων. Επισης sorry για το offtopic αλλα δεν βλεπω καμια τεχνικη αρτιοτητα στο Dante's Inferno περα απο τα 60fps. Τα ingame γραφικα του δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο (ισα ισα) σε αυτη τη φαση της γενιας, στο CGI και το ηχο εχει γινει βεβαια τρομερη δουλεια.

Desmond
23-02-2010, 05:55
Lol!Όχι ρε συ!Μου αρέσει το game και πολύ μάλιστα.ΑΛΛΑ δεν έχω δώσει ΜΙΑ μάχη (είτε με 5 εχθρούς είτε boss fight) χωρίς να πέφτουν κατακόρυφα τα frames(μόλις έβγαλα την silitha, για να καταλάβεις σε ποιο σημείο βρίσκομαι).
Δεν είμαι τύπος κολλημένος με τα γραφικά, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι πολύ ενοχλητικό και εμφανές αυτό που γίνεται.Όσο για το art direction, είναι θέμα γούστου.Θα το προτιμούσα πολύ διαφορετικό και πιο σκοτεινό (όπως δηλαδή και η θεματολογία του).

plakas
23-02-2010, 08:35
lol mexikane mexikane εισαι αμπαλος βρε αδερφε :D

μετα απο 1ωρα σταματησες μια παιχνιδαρα lol αλλα και εγω το ιδιο εκανα με αλλα καλα παιχνιδια οποτε σε καταλαβαινω...λες ομως δεν αξιζει 2 ευρω ενοικιαση ε?ε αντε παρε κανα up να παιξεις γιατι δεν σε βλεπω για αλλο ειδος παιχνιδιου :P!!!!

το παιχνιδι απλα τα σπαει και αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του...οσο για τα προβληματα με τα γραφικα του εγω δεν τα συναντησα....(αλλη κονσολα εχω ρε παιδια)μονο στον σκωληκα ειχα ενα θεμα frame rate,και αυτο για λιγο.
το παχνιδι το επαιξα στην αποκαλυψη δυσκολια,και το τελειωσα σε 20-21 ωρες μεσα σε 2 μερες(καψιμο)αλλα τα σπαει

tomic20
23-02-2010, 15:49
μακαρι να βγαινουν και αλλα παιχνιδια σαν και αυτο...δηλαδη ελεος με το dante που τελειωσε σε 7-8 ωρες και ισως να λεω και πολλες...

fotaras
23-02-2010, 18:03
lol mexikane mexikane εισαι αμπαλος βρε αδερφε :D

μετα απο 1ωρα σταματησες μια παιχνιδαρα lol αλλα και εγω το ιδιο εκανα με αλλα καλα παιχνιδια οποτε σε καταλαβαινω...λες ομως δεν αξιζει 2 ευρω ενοικιαση ε?ε αντε παρε κανα up να παιξεις γιατι δεν σε βλεπω για αλλο ειδος παιχνιδιου :P!!!!

το παιχνιδι απλα τα σπαει και αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του...οσο για τα προβληματα με τα γραφικα του εγω δεν τα συναντησα....(αλλη κονσολα εχω ρε παιδια)μονο στον σκωληκα ειχα ενα θεμα frame rate,και αυτο για λιγο.
το παχνιδι το επαιξα στην αποκαλυψη δυσκολια,και το τελειωσα σε 20-21 ωρες μεσα σε 2 μερες(καψιμο)αλλα τα σπαει
επειδη αυτο το παιχνιδακι μου αρεσε απο οτι εχω δει+το οτι μου αρεσει πολυ κ η θεματολογια του παρακολουθω τις εντυπωσεις απο εσας που το παιξατε.παραπανω ο φιλος γραφει οτι το τελειωσε σε 20-21 ωρες τοσο πολυ διαρκει??γουσταρω!!!ειχα διαβασει και ενα review απο ξενο περιοδικο κ ουτε λιγο ουτε πολυ ελεγε οτι ηταν μια μιξη στοιχειων απο god of war και zelda..το lelda δεν το ξερω καν οποτε λογικα θα ειναι κ μια εξτρα εμπειρια απο gameplay για μενα σωστα??αυτα τα dungeons που διαβαζω συνεχεια τι ειναι ρε παιδια???μπουντρουμια?????

plakas
23-02-2010, 19:54
αδερφε ακριβως 20:53 λεπτα εγραψε το save(ειναι καθαρος χρονος παιχνιδιου)
δηλαδη κανα 26 μικτα θα σε τρελανει η ιστορια παντως και οι εμπειρια που εχουν οι εχθροι καθως και η ποικιλια που εχει;)

tomic20
23-02-2010, 20:39
και καποιοι γριφοι θα σου σπασουν τα νευρα...ιδιως με τα πορταλς....

και καποιοι αρχηγοι οπως η ουριελ...

βεβαια αυτο ειναι καλο...

Desmond
23-02-2010, 20:45
και καποιοι γριφοι θα σου σπασουν τα νευρα...ιδιως με τα πορταλς....

και καποιοι αρχηγοι οπως η ουριελ...

βεβαια αυτο ειναι καλο...
Δεν μπορώ να πω οτι δυσκολεύτηκα σε κάποιον αρχηγό, μέχρι στιγμής (στην uriel δεν έχω φτάσει ακόμα). Όλοι έχουν το κουμπί τους.Τα portals είναι πολύ ενδιαφέρουσα προσθήκη στο gameplay!Πολύ καλή φάση "γρίφων", χωρίς να σου σπάνε τα νεύρα!

tase
25-02-2010, 13:20
To παιχνιδι ειναι φανταστικο.
πολυ ωραιο και εξυπνο.
εχω παιξει μολις καπου τρεις ωρες αφου χτες μου ηρθε αλλα με τραβηξε απιστευτα.
πολυ καλο μπραβο τους!

panos74gr
25-02-2010, 22:17
Παιδιά, για όσους δεν το έχουν, το demo είναι τώρα και στο δικό μας store!

fotaras
26-02-2010, 03:35
κατεβασα το demo και το επαιξα το παιχνιδι.δεν ξερω αν αντιπροσωπευει την αξια του παιχνιδιου(οπως ειχε γινει με το dead space)αλλα μπορω να πω οτι μου αρεσε..δεν ξετρελαθηκα βεβαια..πολλα στοιχεια δανεισμενα απο το god of war+το οτι μου θυμισε κ λιγο απο το dark sector ειδικα απο το σημειο με το μπουμερανγκ που παιρνεις.οι γριφοι ηταν εξυπνοι μου αρεσαν.μου αρεσε κ σε ενα mini boss που τον κοπαναγα συνεχεια με το μπουμερανγκ κ δεν πεθαινε αλλα το μυστικο ηταν να τον ριξεις μεσα στην λαβα με το R2 που εχει μια ειδικη κινηση.καλο κολπακι διεφερε απο το κλασικο κοπανημα στα bosses.εξωτερικα μερη εχει το παιχνιδι η συνεχεια εισαι μεσα σε κτηρια?

plakas
26-02-2010, 13:33
βαλε και κανα Spoiler!!!!!πολλοι ακομα δεν το εχουν δει !!!!!!!


και βαιβεα εχει εξωτερικα μεροι φιλε μου !!!!!απλα τωρα το μιαζει με το gow δεν θα το ελεγα μιας και εχει και αλλα στοιχεια μεσα ;) ασε που ειναι και 21 ωρες παιχνιδι στο apocalupse εππιπεδο πραγμα που το gow δεν εχει :P

tase
26-02-2010, 14:22
plakas Και εγω στο apocalupse το ξεκινησα και εχω φαει αρκετο ξυλο!
προσφατα τερματισα god of war 1 και 2 και εχει αρκετα στοιχεια οπως λες αλλα εχει πιο πολλες διαφορες.
εμενα με εντυπωσιασε μεχρι τωρα αρκετα και δεν εχω φτασει ουτε στα μεσα.

TopGunZ
26-02-2010, 15:35
απλα τωρα το μιαζει με το gow δεν θα το ελεγα μιας και εχει και αλλα στοιχεια μεσα ;) ασε που ειναι και 21 ωρες παιχνιδι στο apocalupse εππιπεδο πραγμα που το gow δεν εχει :P

Ωχ Θεέ μου, προβλέπω πάλι να γίνονται τα ίδια με το Dante's Inferno....:rant:

fotaras
26-02-2010, 15:40
βαλε και κανα Spoiler!!!!!πολλοι ακομα δεν το εχουν δει !!!!!!!


και βαιβεα εχει εξωτερικα μεροι φιλε μου !!!!!απλα τωρα το μιαζει με το gow δεν θα το ελεγα μιας και εχει και αλλα στοιχεια μεσα ;) ασε που ειναι και 21 ωρες παιχνιδι στο apocalupse εππιπεδο πραγμα που το gow δεν εχει :P
ε δεν ξερω πως μπαινουν αυτα τα spoilers ειμαι ολιγον ασχετος εδω δεν ξερω καν πως μπαινουν οι τονοι στις λεξεις που γραφω στο netbook!!!υπεθεσα οτι για να βγηκε το demo οσοι ενδιαφερονται θα το εχουν δει..εχει μερικα στοιχεια απο τα god of war δεν ειναι και ιδιο!!21 ωρες παιχνιδι ομως θα τα αξιζει και αφου εχει και εξωτερικα μερη τοτε μαλλον παμε για αγορα...

Lordkostas
26-02-2010, 15:42
Καπου διαβασα οτι το demo του παιχνιδιου ειναι αρκετα μεγαλο, λενε οτι ξεπερναει την μια ωρα... Αληθευει αυτο?

fotaras
26-02-2010, 15:45
για demo ειναι αρκετα μεγαλο επαιζα επαιζα και δεν τελειωνε..να φανταστεις ειναι το πρωτο demo που δεν το τελειωσα!!τωρα ακριβως ποσο ειναι δεν ξερω να σου πω παντως ειναι αρκετα μεγαλο..

music_lover
26-02-2010, 16:27
Βασικά κόλλησα σε ένα σημείο με κάτι γρανάζια στο demo..πολύ ωραίο παιχνιδάκι όμως,λίγα τα γραφικά με χάλασαν αλλά όλα καλά.

plakas
26-02-2010, 17:38
90 λεπτα ειναι το demo παιδια (ετσι λενε)

antoniss
26-02-2010, 18:07
το παιχνιδάκι μου άρεσε αρκετά και για αυτό το παρήγγειλα από zavvi.com στα 28,5€

μπράβο στις εταιρείες που σέβονται τους υποψήφιους αγοραστές τους και βγάζουν τέτοια σε διάρκεια demos !

plakas
26-02-2010, 18:53
Μ αρεσει που οποτε ποσταρεις εχεις και τιμη απο πανω

μου θυμιζεις Ιταλο και ισραηλιτη σε διακοπες

κλασικη ατακα τους

give me this!!!how much???


looooool

antoniss
26-02-2010, 19:22
Μ αρεσει που οποτε ποσταρεις εχεις και τιμη απο πανω

μου θυμιζεις Ιταλο και ισραηλιτη σε διακοπες

κλασικη ατακα τους

give me this!!!how much???


looooool

δεν ποστάρω αν αγοράσω κάτι με 59,90€ από το πλαίσιο π.χ. γιατί δεν έχει νόημα,

ποστάρω τιμή όταν θεωρώ οτι είναι ευκαιρία και πολύ καλή έτσι ώστε αν θέλει και κάποιος άλλος να το αγοράσει όπως πιο πριν!

Ιταλός δεν είμαι πάντως και χθες ειδικά θα ακούνε Έλληνα και θα τρέχουν , ειδικά οι Ρωμαίοι.....χαχαχα

http://2.bp.blogspot.com/_KMkmMsjaVVE/Sf9A666JcsI/AAAAAAAAAMY/u9jLo-zUIMw/S660/green.jpg

έτσι!!

tase
26-02-2010, 21:01
Βασικά κόλλησα σε ένα σημείο με κάτι γρανάζια στο demo..πολύ ωραίο παιχνιδάκι όμως,λίγα τα γραφικά με χάλασαν αλλά όλα καλά.



και εγω εκει ειμαι μολις το περασα.
γενικα οσο παει βλεπω οι γριφοι γινονται πιο δυσκολοι.

christok
28-02-2010, 20:00
Καλό, έξυπνο και μεγάλο σε διάρκεια. Πολύ καλό story επίσης!

vejitto
28-02-2010, 20:07
Μου άφησε καλές εντυπώσεις. Αν και λόγω έλλειψης χρόνου δεν έχω περάσει τα πρώτα 15 λεπτά gameplay! What's not to like παντως ???

AriStos13
07-03-2010, 01:30
και εγω κατεβασα το ντεμο χθες και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις..
δεν το περιμενα παντως...μοιαζει πολυ στο devil may cry 4..καποια στιγμη θα το αγορασω!!

enstikto
22-03-2010, 13:53
Το ξεκίνησα μέσα στο σου-κου στο Αποκαλίπτικ....
Ρε παιδιά, τελειωμώ δεν έχει έχει το παιχνίδι :P
Έπαιζα, έπαιζα ώσπου σε κάποια φάση λέω ε λογικά θα είμαι κάπου στη μέση τώρα. Κειτάζω στο internet και είδα ότι δεν είμαι καλά καλά στο ένα τέταρτο....
Πολύ λιώσιμο ρε παιδάκι μου, και μετά το gow δεν ενθουσιάζομαι κιόλας.... Ωραίο είναι το game αλλά τόσο μεγάλο πιά; Και θα πάω και για plat το οποί σημένει ότι πρέπει να περάσω και απ όλες τις περιχές και 2η φορά και grinding, το 30ωρο θα το κλείσουμε για το darksiders λοιπόν....

atomsk
22-03-2010, 14:03
Τρομερό παιχνίδι...συνδιάζει πολλά διαφορετικά στοιχεία απο άλλους τίτλους ..ακόμα και του portal :O

Παρόλο που δεν καταφέρνει να δώσει κάτι προτότυπο τα "σπάει" σε κάθε τομέα, είτε είναι γραφικά, είτε gameplay είτε χαρακτήρες, level up σύστημα κλπ. Έχει βέβαια backtracking, αλλά το δέχομαι μιας και ο κόσμος του είναι αρκετά ενδιαφέρον.

Κρίμα που θάφτικε έτσι γιατί γενικότερα δεν έχω ακούσει και πολλά για το συγκεκριμένο.

TopGunZ
22-03-2010, 15:52
Εγώ βασικά δεν ενθουσιάστηκα με το difficulty curve, είναι πολύ "φτηνές" οι κινήσεις των εχθρών στο Αποκαλύπτικ. Είμαι λίγο πριν τον προτελευταίο αρχηγό και το παράτησα, καλύτερα grinding στο FF13...

plakas
02-04-2010, 22:41
καλύτερα grinding στο FF13...
αυτο δεν ειναι παιχνιδι ειναι ανωμαλια ;)

και το λεω γιατι στο ενα τελειωνει και στο αλλο μπορεις να μην βιαζεσε ;)

πραγμα που δεν κανεις ;)βαζεις στοχο για πλατινα σε παιχνιδι omg :cool:
φιλικα ;)

redismagik
19-04-2010, 01:51
to jekinao apo aurio .tha sas po entiposeis................san idikkos pou eime !!lllolololololollol!

Desmond
19-04-2010, 02:09
to jekinao apo aurio .tha sas po entiposeis................san idikkos pou eime !!lllolololololollol!
Περιμένουμε με αγωνία!Χαχα!

redismagik
19-04-2010, 02:15
Περιμένουμε με αγωνία!Χαχα!
apo do ki empros tha pezo pexnidia ki meta tha kano rewiew.tha ta vathmologo ki oloi eseis tha tis diavazete ki analogos tha pratete!i fimi mou tha anevei ki meta apo kapoio kairo tha ta perno apo tis etereies gia na etimazo dithiramvous gia ta pexnidia tous! i pagkozmia agora ton games tha ejartiete apo tin ''pena '' mou!:cool:

i mipos etsi kapos den ginete?

redismagik
20-04-2010, 18:19
poli akatalavistiko to menou ton ''dinameon''.mexri stigmis me exei apotharinei na to palepso.

plakas
21-04-2010, 00:39
αν δεν καταλαβαινεις παρε κανα τηλ να σε πω ρε συ(τσιγκουνη)

redismagik
23-04-2010, 16:19
αν δεν καταλαβαινεις παρε κανα τηλ να σε πω ρε συ(τσιγκουνη)

eisai apisteutos!se pira xtes ki den thimosoun na mou peis tpt!re c mipos eixes pejei allo pexnidi?:omg:

redismagik
24-04-2010, 21:32
eine tromera diskola ta boss.m exei spasei t neura!

Desmond
25-04-2010, 02:24
eine tromera diskola ta boss.m exei spasei t neura!
Το κάθε boss βγαίνει με συγκεκριμένη και διαφορετική "στρατηγική".Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο.;)

chronohill
25-04-2010, 12:00
Τωρα που τελειωνω το valkyria θα το ξεκινησω.Mου φαινεται πολυ καλο

Terastios
25-04-2010, 12:02
Ίσως από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παιξη !

aris13
25-04-2010, 12:23
Θυμίζει αρκετά Zelda πάντως.

chronohill
25-04-2010, 15:08
Θυμίζει αρκετά Zelda πάντως.

Για μενα καθε αλλο παρα αρνητικο ειναι αυτο!!!!

redismagik
26-04-2010, 07:56
eftasa sta 3 apo ta 4 boss.exo poli akoma?to paxnidi me exei entiposiasei me tin poliplokotita pou exei.oi apostoles ,ta kompos,ta boss einai mia sinexi proklisi.apo t kalitera games pou exo asxolithei.

Melnibonian
26-04-2010, 08:24
Εγώ τα έλεγα ότι είναι παιχνιδάρα....... είναι πολύ άδικο που ακόμη δεν έχει μπει στο Τοπ10! Δεν ξέρω αν σημείωσε και εμπορική επιτυχία,αλλά είναι ο τίτλος που επιθυμώ να βγει συνέχεια όσο κανένας άλλος (οκ,και στο Dead space,αλλά σε αυτό το ξέρουμε ότι θα βγει,lol)!
Για εμένα,ένα από τα πιο συναρπαστικά στοιχεία του game είναι όταν κάνεις mount το άλογο!!!!Τα σπάει...

enstikto
26-04-2010, 10:39
Και μένα μου άρεσε πολύ το game και είχα πάθει και πλάκα στην αποστολή με τα portals! :D Δεν μου άρεσε όμως ιδιαίτερα η πίστα με το 2ο boss. Επίσης το plat ήθελε λίγο παραπάνω grinding απ όσο πιστεύω θα έπρεπε να έχει ένα παιχνίδι του είδους...

redismagik
27-04-2010, 02:06
paidia sos sto videaki..
YouTube- DarkSiders WalkThrough [Part43]


sto alma pou kanei sto 8''52 emena i tripa de me petaei psila.exo faei misi ora na mpenovgeno stin tripa ki den mou dinei othisi na anevo to ipsomataki.jerei kaneis pos ginete i tripa na se petajei psila?

enstikto
27-04-2010, 02:13
^^Κρατώντας πατημένο το κουμπί που δημιουργεί την τρύπα πριν το αφησεις, την κάνεις ποιό "δυνατή". Το μόνο που δεν θυμάμαι αν πρέπει να κάνεις δυνατή την τρύπα απο την οποία μπαίνεις ή αυτή απο την οποία βγαίνεις (καλά φοβερή πρόταση ;)) Δοκίμασε και τα 2 και θα το καταφέρεις. Το βασικό είναι να φτιάξεις δυνατή τρύπα!

redismagik
27-04-2010, 09:03
epesan ta katalila tilefonimata xtes to vradi.ki to katafera ki to perasa.etsi eine .....thelei perisotero patima stin tripa pou tha vgeis!kala milame oti de tha to skeftomouna me tpt..............alla eutixos iparxei o marios!!lololololol!

Melnibonian
27-04-2010, 09:26
Γιάννη πρέπει να κρατάς λίγα δευτερόλεπτα πατημένο το κουμπί πριν το αφήσεις,διαφορετικά ανοίγει μικρό άνοιγμα και όταν περνάς δεν σε ωθεί ψηλά.Το καταλαβαίνεις δηλαδή και οπτικά όταν το έχεις πετύχει από το άνοιγμα στο portal...

redismagik
28-04-2010, 17:53
paidia den jero eseis alla ego apo kapoia seimia ki meta de tin paleuo me tous grifous!gia na kano to otidipote edo ki kapoies ores vlepo sto you-tube.eipame na exei mia diskolia alla ........parapaei.

plakas
28-04-2010, 17:59
και ομως Γιαννακη ενα παιχνιδι σαν και αυτο χρειαζοταν,αν και δεν ειναι τοσο δυσκολο απλα θελει να σε μπερδεψει ;) το παιχνιδι δεν ειναι για να τελειωνει αλλα να το απολαυσης,αυτη ειναι η δικια μου αποψη....δεν πρεπει ολα τα παιχνιδια να ειναι 6 ωρες ;) το εχουμε βαρεθει αυτο συνεχεια(το να παιζω κατι και να ξερω οτι σε 6-7 ωρες θα τελειωσει!!!!!

Terastios
28-04-2010, 18:02
και ομως Γιαννακη ενα παιχνιδι σαν και αυτο χρειαζοταν,αν και δεν ειναι τοσο δυσκολο απλα θελει να σε μπερδεψει ;) το παιχνιδι δεν ειναι για να τελειωνει αλλα να το απολαυσης,αυτη ειναι η δικια μου αποψη....δεν πρεπει ολα τα παιχνιδια να ειναι 6 ωρες ;) το εχουμε βαρεθει αυτο συνεχεια(το να παιζω κατι και να ξερω οτι σε 6-7 ωρες θα τελειωσει!!!!!
απο τις λιγες φορες που συμφωνουμε με τον Μαριο σε παιχνιδη ,ειδικα το Darksiders ειναι απολαυση και μολις το αφησω για λιγο καιρο θα ξαναπαιξω στο Hard !

redismagik
29-04-2010, 01:30
meta ton grifo tou ansanser ki ligo me ta perazmata tou fotos ......... janapezete to game .tora eime sti aneuresi ton komation tou spathiou.

redismagik
29-04-2010, 21:49
simera to teliosa.tha po me 2 kouventes tin apopsi mou.esthanome tixeros pou epeja auto to game.outa stin kaliteri ton periptoseon den perimena na to diaskedaso toso.einai apo ta games pou mporeis na ta exeis san odigo gia to pos thes na eine ta paixnidia pou tha pejeis sto mellon!

Terastios
29-04-2010, 21:53
simera to teliosa.tha po me 2 kouventes tin apopsi mou.esthanome tixeros pou epeja auto to game.outa stin kaliteri ton periptoseon den perimena na to diaskedaso toso.einai apo ta games pou mporeis na ta exeis san odigo gia to pos thes na eine ta paixnidia pou tha pejeis sto mellon!

Γιάννη πλέον έχεις ολοκληρωθεί σαν gamer !:D

redismagik
29-04-2010, 22:00
Γιάννη πλέον έχεις ολοκληρωθεί σαν gamer !:D
oxi re dimitri akoma! perimeno na pejo ki to FIFA W.C gia na simvei auto......:gotcha:!

chronohill
03-05-2010, 22:53
Το ξεκινησα και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.Πολυ καλο παιχνιδι.Ωραιο gameplay που δειχνει βαθυ , πολυ ωραια γραφικα...τι να πεις.Μπραβο..
Εγω ομως θελω να ρωτησω.Το παιχνιδι εχει backtracking?Περναω σημεια που βλεπω σεντουκια και αλλα "υποπτα" αλλα δεν μπορω να τα παρω.Δηλαδη ξαναγυρνας πισω στις τοποθεσιες και παιρνεις αντικειμενα?Η οταν τα βλεπω να το ψαξω πολυ καλα για να το παρω?Ηδη καποια εψαξα και τα πηρα αλλα μερικα αλλα ηταν απιαστα...

Chill
03-05-2010, 23:00
Ναι μπορείς να γυρίσεις μετά όπου θες. Μην ανησυχείς :)

Προσοχή μόνο όταν φτάσεις στην τελική μάχη δεν γυρνάς πίσω. Κάνε ένα save κάθε φορά που ανοίγει μια νέα περιοχή στο χάρτη ξεχωριστά από το autosave για να είσαι καλυμμένος 100% (το έχω διαβάσει και το μεταφέρω, δεν το έχω τερματίσει ακόμα και ελπίζω να αργήσω αρκετά ακόμα μιας και το απολαμβάνω σε απίστευτο βαθμό)

Desmond
03-05-2010, 23:15
Το ξεκινησα και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.Πολυ καλο παιχνιδι.Ωραιο gameplay που δειχνει βαθυ , πολυ ωραια γραφικα...τι να πεις.Μπραβο..
Εγω ομως θελω να ρωτησω.Το παιχνιδι εχει backtracking?Περναω σημεια που βλεπω σεντουκια και αλλα "υποπτα" αλλα δεν μπορω να τα παρω.Δηλαδη ξαναγυρνας πισω στις τοποθεσιες και παιρνεις αντικειμενα?Η οταν τα βλεπω να το ψαξω πολυ καλα για να το παρω?Ηδη καποια εψαξα και τα πηρα αλλα μερικα αλλα ηταν απιαστα...
Κάποια αντικείμενα είναι άπιαστα γιατί σου λείπουν τα κατάλληλα όπλα ακόμα.Μην ανησυχείς.Όταν θα φτάσεις στο "point of no return" το παιχνίδι σε ενημερώνει.

chronohill
03-05-2010, 23:26
Ναστε καλα μαγκες!thnx!εχει πολυ ψαξιμο αποτι βλεπω το παιχνιδι παντως και πρεπει να εχεις τα ματια σου ανοιχτα 8-) !τα λεμε με τις επομενες αποροιες!lol

AriStos13
03-05-2010, 23:33
Το ξεκινησα και ειμαι πολυ ενθουσιασμενος.Πολυ καλο παιχνιδι.Ωραιο gameplay που δειχνει βαθυ , πολυ ωραια γραφικα...τι να πεις.Μπραβο..
Εγω ομως θελω να ρωτησω.Το παιχνιδι εχει backtracking?Περναω σημεια που βλεπω σεντουκια και αλλα "υποπτα" αλλα δεν μπορω να τα παρω.Δηλαδη ξαναγυρνας πισω στις τοποθεσιες και παιρνεις αντικειμενα?Η οταν τα βλεπω να το ψαξω πολυ καλα για να το παρω?Ηδη καποια εψαξα και τα πηρα αλλα μερικα αλλα ηταν απιαστα...

απο οτι βλεπω Πανο εσυ το ξεκινησες εγω να δω ποτε θα το κανω...
εχω μπλεξει με τον Kratos και εχω μελλον ακομα..!!!!

chronohill
03-05-2010, 23:39
απο οτι βλεπω Πανο εσυ το ξεκινησες εγω να δω ποτε θα το κανω...
εχω μπλεξει με τον Kratos και εχω μελλον ακομα..!!!!
Ωραιο..παρα πολυ ωραιο μπλεξιμο Αριστο!!!!Θαρθει και η σειρα του darksiders,ο κρατος εχει παντα τον πρωτο λογο..!

redismagik
04-05-2010, 01:38
pantos emena mou arese poio poli apo to gow 1-2! to 3 d t exo pejei opote de leo.

antoniss
04-05-2010, 02:54
pantos emena mou arese poio poli apo to gow 1-2! to 3 d t exo pejei opote de leo.

ε εντάξει άδικη σύγκριση ,άλλες εποχές .... αυτά τα 2 είναι must have από το Ps2 έχουν αφήσει εποχή και το collection όπως φαίνεται δεν το έβγαλε για αρπαχτή όπως κάνανε εδώ , αλλά για την συλογή και την σειρα αφού θα έβγαινε το 3ο μέρος.

στην ευρώπη με το που βγήκε είχε τιμή σαν platinum τίτλος στα 20€ δηλαδή και όχι 45€ όταν το φέρανε εδώ , και ας ήτανε η αμερικάνικη έκδοση

plakas
04-05-2010, 03:13
ρε παιδια darksiders λεμε,γιατι αναφερεστε στο gow μακαρι το gow να ειχε τους γριφους του darksiders..και την επιλογη που εχεις στο dantes inferno οταν κανεις helish,και τα καταπληκτικα combo της bayonetta.....τεσπα αλλα παιχνιδια αυτα και αλλο το darksiders...Που ειναι και απολαυστικοτατο...και οσο Αντωνη οταν ειδα τι ποσταρες ειμουν 100000000000% σιγουρος οτι θα εβαζες και τιμη :P:P φιλικα το λεω ;)......αλλα σε τετοια παιχνιδια τιμες δεν χωρανε

antoniss
04-05-2010, 03:34
ρε παιδια darksiders λεμε,γιατι αναφερεστε στο gow μακαρι το gow να ειχε τους γριφους του darksiders..και την επιλογη που εχεις στο dantes inferno οταν κανεις helish,και τα καταπληκτικα combo της bayonetta.....τεσπα αλλα παιχνιδια αυτα και αλλο το darksiders...Που ειναι και απολαυστικοτατο...και οσο Αντωνη οταν ειδα τι ποσταρες ειμουν 100000000000% σιγουρος οτι θα εβαζες και τιμη :P:P φιλικα το λεω ;)......αλλα σε τετοια παιχνιδια τιμες δεν χωρανε


και εγώ μαζί σου ,

δεν έκανα σύγκριση με τα πρώτα GOW ίσα ίσα , αυτό λέω και εγώ ότι δεν μπορεί να συγκριθεί (τουλάχιστον άμεσα)

άλλωστε το darksiders μου αρέσει πολύ και το έχω αγοράσει με το που βγήκε , απλά το έχω αφήσει λίγο στην άκρη μαζί με κάποια άλλα και είναι από τα επόμενα που θα ασχοληθώ.

όσο για την τιμή :muhaha: χαχα αφού με ξέρεις...! πάντα γράφω, πέρα από την πλάκα απλά ήθελα να τονίσω την λογική που βγήκε το collection σαν μια επανέκδοση και όχι σαν ένα νέο game.

plakas
04-05-2010, 03:38
εγω να πω την αληθεια το αγορασα σχεδον στην αρχη,αλλα την αλλη μερα ηξερα οτι δεν δουλευα!!!!και το τερματησα στο αποκαλυψη 21-22 ωρες σε 2 μερες,η αληθεια ειναι οτι ηθελα και αλλο δεν ηθελα να τελειωσει.....ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που με καναν να ασχοληθω εως να τα τελειωσω αποκλειστικα μαζι τους :)

antoniss
07-05-2010, 15:37
εγω να πω την αληθεια το αγορασα σχεδον στην αρχη,αλλα την αλλη μερα ηξερα οτι δεν δουλευα!!!!και το τερματησα στο αποκαλυψη 21-22 ωρες σε 2 μερες,η αληθεια ειναι οτι ηθελα και αλλο δεν ηθελα να τελειωσει.....ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που με καναν να ασχοληθω εως να τα τελειωσω αποκλειστικα μαζι τους :)

... είναι από τα 5 που έχεις πλατίνα ?

είναι πολύ δύσκολο ?
ή απλά αν το τερματίσεις στο APOCALYPTIC τα περισσότερα trophies είναι story unmissable και καθώς προχωράς τα παίρνεις ?

θέλω να πάρω μια πλατίνα! το έχω άχθτι !!! χαχα:)

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω προσπαθήσει και πολύ σε κανένα μέχρι τώρα game που έχω παίξει , όυτε με youtube και walkthrouth κτλ.

προσπαθώ τώρα που παίζω το GOW 2 αλλά πρέπει να μου έχει ξεφύγει ένα μέχρι τώρα και είμαι σχεδόν στο τέλος .:oopsy:

plakas
07-05-2010, 16:46
οχι δεν εχω πλατινα....οχι οτι ειναι δυσκολο,αλλα πρεπει να διαβασεις ολα τα τροπαια για να μην χασεις τιποτα αυτην την φορα....τωρα οσο αφορα τα τροπαιο που ειναι με αντικειμενα που πρεπει να βρεις πριν το τελος σου δινουν εναν χαρτη που εχει της τοποθεσιες απο τα αντικειμενα να ξερεις οτι θελει λιγο υπομονη ,Θα καταλαβεις γιατι ;)

antoniss
25-05-2010, 20:16
λοιπόν σήμερα ασχολήθηκα με το darksiders περίπου 3-4 ώρες ,

το είχα παρεξηγήσει τελείως το παιχνίδι , το οποίο είναι μια χαρά !

είναι από αυτά που έχω αγοράσει και μπήκαν στην άκρη λόγω ότι έπαιζα ήδη άλλα , ή οτι βγήκαν κάποια πιο εμπορικά ή πολυσυζητημένα....

Με έχει κερδίσει αυτές τις πρώτες ώρες , έχω ένα θέμα βέβαια να συνηθίσω τον χειρίσμό , γιατί μετά από συνεχόμενο gameplay στα GOW1 & 2 & 3 που έπαιζα αυτές τις μέρες νομίζω ότι είμαι ο kratos και πάω να κάνω τις κινήσεις του...χαχααχα

Είχανε δίκιο όποιοι έλεγαν ότι είναι παιχνιδάρα!

Το μόνο αρνητικό είναι λίγο η σάρωσή του , έτσι μου φαίνεται , ότι σαν να σπάει λίγο , τεσπα , αυτά είναι λεπτομέρειες .

Οπότε θα συνεχίσω μέχρι να το τελειώσω , μια ερώτηση μόνο , έχει καθόλου μίνι games ή γρίφους/συνδιασμούς κτλ. ή μόνο σφάξιμο ?

Desmond
25-05-2010, 20:39
^^Aπό σπαζοκεφαλιές, μια χαρά τα πάει το Darksiders.

chronohill
26-05-2010, 14:29
^^Aπό σπαζοκεφαλιές, μια χαρά τα πάει το Darksiders.

Ναι!καλα εκει με τον κοσμο που πρεπει να προωθησεις τα beams με την αλλα portal τεχνικη εφαγα καμποσα σκαλωματα!
Ειναι πολυ προσεγμενο το παιχνιδι παντως.μπραβο τους.και πολυ διασκεδαστικο...
Α δεν ξερω γιατι αλλα οποτε παιζω και μετα παω να το κλεισω μ κανει επανεκινηση το Ps3.τοχει παθει κανεις αλλος?

aladdin7
26-05-2010, 14:38
Τι εγινε ρε παιδια...ολοι τωρα πιασαμε το παιχνιδακι;
Και εγω το ξεκινησα πριν μερικες μερες.

Ολα ωραια και καλα...αλλα θα επρεπε να το προσεξουν λιγο παραπανω τα γραφικα! κριμα να χαντακωνεται απο τα γραφικα!

antoniss
26-05-2010, 15:26
Τι εγινε ρε παιδια...ολοι τωρα πιασαμε το παιχνιδακι;
Και εγω το ξεκινησα πριν μερικες μερες.

Ολα ωραια και καλα...αλλα θα επρεπε να το προσεξουν λιγο παραπανω τα γραφικα! κριμα να χαντακωνεται απο τα γραφικα!

εντάξει δεν είναι και χάλια τα γραφικά !

πως χαντακώνεται δηλαδή ?

εμένα τα γραφικά δεν με ενόχλησαν καθόλου , όπως είπα και πιο πριν με την σάρωση είδα ένα θέμα , το refresh rate δηλ. σαν να έκανε κοψίματα όταν γύρναγα τον war αριστερά - δεξιά γρήγορα κτλ.

εσύ μιλάς γενικά ?

αλλά δεν είναι ικανά τέτοια μικροθεματάκια να χαλάσουν την εικόνα του game που είναι πολύ καλή !

ωραίο Story , ωραίο combat engine , upgrates κτλ.
και μην ξεχνάμε όταν βγήκε δεν υπήρχε ακόμα το GOW3 και τότε ήτανε ίσως και προσωρινά ο "αντικαταστάτης του"....

aladdin7
26-05-2010, 15:27
Δεν ειναι χαλια, αλλα εχει tearing και frame rate καρδιογραφημα σε καποια σημεια.

Desmond
26-05-2010, 15:43
^^Eμένα με "χάλασε" περισσότερο το art direction, καθώς λόγω θεματολογίας το ήθελα πιο σκοτεινό.
Όπως και να΄χει, μιλάμε για σαφώς υποτιμημένο παιχνίδι.Πολύ καλό.

antoniss
26-05-2010, 15:59
Δεν ειναι χαλια, αλλα εχει tearing και frame rate καρδιογραφημα σε καποια σημεια.

Α οκ , σε αυτό συμφωνώ , ειδικά τα frame drοps , εγώ κατάλαβα τα γραφικά σαν ποιότητα , χρώματα κτλ.

είναι σε κάποια σημεία που όντως είναι εντονότερο ,το ανέφερα και εγώ παραπάνω , και ακόμα δεν είμαι ούτε στην μέση καλά καλά..

πάντως συνολικά είναι ένα πολύ καλό game και σε κρατάει ευχάριστα, αυτό έχει σημασία.

chronohill
27-05-2010, 15:33
Moλις το τερματισα!παει κιαυτο..
πολυ καλο παιχνιδι και θα συμφωνησω οτι περασε λιγο απαρατηρητο και δεν ξερω γιατι...Εχει πολλες "επηρροες" αλλα καταφερε πιστευω να αποκτησει στο τελος την δικη του προσωπικοτητα...
Ρε παιδια πως γινεται να μοιαζουν τοσο πολυ καποια πραγματα με το GoW3?το καβαλικεμα λεω των εχρθων και το πιασιμο των πουλιων.Δεν ειναι λιγο περιεργο που μοιαζουν τοσο πολυ?Και κυκλοφορησε το darksiders πριν το GoW3...

personGR
30-05-2010, 22:36
Το πρώτο hardcore παιχνίδι που έπαιξα μετά από 8 μήνες και εντυπωσιάστηκα. Underrated ως το μεδούλι, αλλά κατα τ'άλλα πολύ καλό.

Eddy_Gordo
27-08-2010, 21:05
Σημερα το αγορασα και εγω, οποτε αν κολλησω πουθενα να εχετε το νου σας...

antoniss
27-08-2010, 21:52
προχώρα άφοβα , εμεις είμαστε εδώ...χαχα:a050:

dimitris212
11-03-2011, 16:20
Υπάρχει διαφορά στο Darksiders : Wrath of War με το Darksiders.

Διότι έχουν διαφορετικά εξόφυλλα στο κουτί.


Ειπα πατάτα?

Aphelian
11-03-2011, 16:23
Το Wrath of War ήταν ένα "συμπληρωματικός" τίτλος που είχε δημοσιευθεί πριν βγει το παιχνίδι.
Όταν τελικα κυκλοφόρησε βγήκε σαν Darksiders σκέτο.

Όπως και να έχει το παιχνίδι είναι απίστευτο!

dimitris212
11-03-2011, 16:28
Οπότε όταν το αποφασίσω να πάρω το σκέτο ε?
Αφού το προτείνεις και συ θα το προμηθευτώ άμεσα!

antoniss
11-03-2011, 17:38
@dimitris212 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=3373) δεν υπάρχει σκέτο ή όχι ,

ένα είναι και ο κανονικός του τίτλος είναι DARKSIDERS

με αυτό το cover :

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/darksidersnew.jpg


πριν βγει το παιχνίδι σε κυκλοφορία υπήρχε σαν subtitle το Wrath of War αλλά τελικά το αφαιρέσανε όταν κυκλοφόρησε .

Απλά το παρόν thread είναι πριν βγει το παιχνίδι και έχει μείνει στον τίτλο

Επίσης το αρχικό εξώφυλο του παιχνιδιού που μπορεί να το συναντήσεις σε sites μόνο (γιατί το κανονικό είναι το παραπάνω που έβαλα) ήταν αυτό :

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/darksidersold.jpg

dimitris212
11-03-2011, 17:48
Σας ευχαριστώ πολύ!
Με κατατοπίσατε πλήρως!

fotaras
18-05-2012, 19:18
Ξεθαβω το thread του παιχνιδιου γιατι σημερα ειπα να δοκιμασω το παιχνιδι που παιζει να το εχω εναμιση χρονο και βαλε!!
Μια ερωτηση,σε καποια φαση,σχετικα στην αρχη,βρισκεις για πρωτη φορα τον vulgrim και σου δινει ενα μαραφετι το οποιο σου δειχνει στον χαρτη ολα τα σεντουκια.Μια χαρα δουλεψε στο level που μου το εδωσε,οταν ομως προχωρησα λιγο παρακατω και εφυγα απο εκεινο το level,αυτο χαθηκε απο το inventory και πλεον δεν μου δειχνει τα σεντουκια στον χαρτη,ειτε στο mini map κατω δεξια στην οθονη,ειτε στον κανονικο χαρτη οταν πατας το select.
Γιατι εξαφανιστηκε το μαραφετι αυτο?Ειναι καποιο bug του παιχνιδιου η το εχεις για μικρο χρονικο διαστημα?
Επισης,ακομα μια ερωτηση,σε αρκετα levels υπαρχουν σημεια που δεν μπορω να φτασω σε αυτα,θα μπορω αργοτερα να επιστρεψω πισω σε αυτα τα levels?
Αυτα τα ολιγα προς το παρον,αν εχω καμια αλλη απορια θα ξαναποσταρω.

Desmond
18-05-2012, 19:33
Για την πρώτη ερώτηση, δεν θυμάμαι αλλά για την δεύτερη, μην ανησυχείς.Θα αποκτήσεις "πρόσβαση" αργότερα.

rookie
21-05-2012, 11:11
Καποια στιγμη στο μελλον θα αποκτησεις ενα σεντουκι (αμα το δεις βεβαια) που σου δειχνει ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΥΚΙΑ του παιχνιδιου.
Και ναι....οσο αποκτας νεες δυναμεις....αποκτας και τροπους να προσεγγισεις σεντουκια που πριν δεν μπορουσες να φτασεις...

fotaras
23-05-2012, 08:00
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Το διαπιστωσα και εγω αυτο που ρωτησα,αφου το εχω προχωρησει αρκετα το παιχνιδι.
Για τα σεντουκια με τους χαρτες που ρωτησα,τελικα ετσι ειναι το παιχνιδι,σου φανερωνει τα υπολοιπα σεντουκια μονο στο συγκεκριμενο μερος.
Οταν το τελειωσω θα ξαναποσταρω για τις εντυπωσεις μου.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

fotaras
27-05-2012, 17:16
Το τελειωσα χτες το βραδυ.
Οτι και να πω ειναι λιγο.Απο τα πιο υποτιμημενα παιχνιδια της γενιας.Και το ειχα γυρω στον εναμιση χρονο να καθεται στο ραφι...
Το μονο προβλημα του ηταν το refresh rate σε καποιες περιπτωσεις που επεφτε αρκετα.
Χορταστικο παιχνιδι,το τελειωσα σε 34 ωρες στο apocalyptic στο πρωτο walkthrough!Πολλες ωρες αλλα το εψαχνα πολυ για τα trophies.Και μου μεινανε και λιγα για το platinum.Αρκετα καλο συστημα μαχης,μεγαλος κοσμος για εξερευνηση,δυνατοι γριφοι και ενα σεναριο λουκουμι εδεσαν το γλυκο.
Οκ,σιγουρα δανειζεται στοιχεια απο διαφορα αλλα παιχνιδια,καποιες φορες μου θυμιζε castlevania,καποιες αλλες god of war,για zelda δεν αναφερω γιατι δεν τα ξερω,αλλα το δυνατο του σεναριο και το επικο τελος το εκανε να ξεχωρισει πιστευω.
Υ.Γ. :Τελος να αναφερω(επειδη ειχα δει ενα post στο thread)οτι και σε εμενα οποτε επαιζα για αρκετες ωρες,μολις εκανα quit game,εκανε επανεκινηση το PS3.

nikon
17-07-2012, 20:09
:b030::b030::b030: Eίμαι ακριβώς εκεί που ξεκινάει το βίντεο αλλά δεν μπορώ να πηδήξω τόσο ψηλά για να φτάσω στην κεφάλα του τι κάνω λάθος ρε παιδιά;;;;;:b030::b030::b030:
Darksiders PC Walkthrough Part 34 Maxed Out Settings 720p - YouTube

personGR
17-07-2012, 21:03
:b030::b030::b030: Eίμαι ακριβώς εκεί που ξεκινάει το βίντεο αλλά δεν μπορώ να πηδήξω τόσο ψηλά για να φτάσω στην κεφάλα του τι κάνω λάθος ρε παιδιά;;;;;:b030::b030::b030:
Darksiders PC Walkthrough Part 34 Maxed Out Settings 720p - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1ioT9TYIX0w&feature=relmfu)

Με το portal-wannabe όπλο που έχεις, ανοίγεις portals στις πορτοκαλί περιοχές, παίρνεις φόρα και πηδάς. Πρέπει να φέρεις το ρομπότ όσο πιο κοντά γίνεται ώστε να έχει νόημα το άλμα. :)

ZEBE1974
17-07-2012, 21:48
το κολπο ειναι πριν ανοιξεις την πορτα στο πορτοκαλι (αλλα και οπου το κανεις αυτο )να κρατας πατημενο το κουμπι
οχι μπαμ και να ανοιξει αλλα το κρατας για καποια δευτερα πατημενο
ελπιζω να βοηθησα αν ηταν αυτο που καταλαβα

dreamer
17-07-2012, 22:36
to ksekinisa ke ego simera ke exo mia aporia.. o vulgrin su leei oti an vris kati antikimena (den thimame pos akrivos ta lene) tu ta pernis ke se antamivi. Vrika ena antikimeno apo ayta pu leei ke piga na tu miliso alla den vrika kapia epilogi pera apo to na agoraso nees dinamis ktl mipos ginete 'aytomata' i antalagi molis tu miliso i egine kati ke den to katalava ? :P

ZEBE1974
18-07-2012, 00:36
δεν γινεται αυτοματα εσυ επιλεγεις ποτε και αν θα του τα πουλησεις
αναβει με πρασινο χρωμα αυτη η επιλογη οταν μιλας με τον δαιμονα
στο κατω μερος νομιζω

dreamer
18-07-2012, 02:23
an ta kratiso kerdizo kati i den xrisimevun se tipota?

nikon
18-07-2012, 08:15
Με το portal-wannabe όπλο που έχεις, ανοίγεις portals στις πορτοκαλί περιοχές, παίρνεις φόρα και πηδάς. Πρέπει να φέρεις το ρομπότ όσο πιο κοντά γίνεται ώστε να έχει νόημα το άλμα. :)


το κολπο ειναι πριν ανοιξεις την πορτα στο πορτοκαλι (αλλα και οπου το κανεις αυτο )να κρατας πατημενο το κουμπι
οχι μπαμ και να ανοιξει αλλα το κρατας για καποια δευτερα πατημενο
ελπιζω να βοηθησα αν ηταν αυτο που καταλαβαΕυχαριστώ πολύ παιδιά θα δοκιμάσω αυτά που λέτε και ελπίζω να τα καταφέρω.:priest:

EDIT: person το δικό σου rep γράφ'το γιατί δεν μ'αφήνει.

ZEBE1974
18-07-2012, 11:50
an ta kratiso kerdizo kati i den xrisimevun se tipota?

δεν χρησιμεύουν καπου
του τα πουλας και παιρνεις
πιο πολλα souls νομιζω

fotaras
18-07-2012, 15:45
:b030::b030::b030: Eίμαι ακριβώς εκεί που ξεκινάει το βίντεο αλλά δεν μπορώ να πηδήξω τόσο ψηλά για να φτάσω στην κεφάλα του τι κάνω λάθος ρε παιδιά;;;;;:b030::b030::b030:
Darksiders PC Walkthrough Part 34 Maxed Out Settings 720p - YouTube


Σε ζηλευω που το παιζεις για πρωτη φορα το παιχνιδι!Εγω τον αφηνα να κοπανησει με το σφυρι στο εδαφος(λιγο πριν χτυπησει το εδαφος)απεφευγα το χτυπημα του κ ετσι εμενε "κολημενος" για λιγη ωρα επειδη προσπαθουσε να ξεκολησει το σφυρι.Μετα με το οπλο που ανοιγεις τις πυλες πηδαγα στο κεφαλι του κ τον κοπαναγα.Απλα εχε στο νου σου οταν θα φτιαχνεις την πυλη εξοδου να κρατησεις πατημενο το κουμπι για να σε πεταξει εξω με περισσοτερη φορα.





an ta kratiso kerdizo kati i den xrisimevun se tipota?

Οπως σου ειπαν τα παιδια,αυτα δεν τα κρατας.Ειναι μονο για πουλημα στον δαιμονα ο οποιος σε ανταμειβει με περισσοτερα souls.

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

nikon
18-07-2012, 20:05
Λοιπόν ή είμαι τόσο σκράπας που δεν μπορώ να κάνω αυτό που λέτε ή το παιχνίδι με εκδικείται επειδή στο παρελθόν το παράτησα 2 φορές.....πείτε μου ρε παιδιά το κουμπί που κρατάω πατημένο είναι το Χ σωστά;;;;.....γιατί ποτέ δεν μπορώ να περάσω πάνω από την μέση του ενώ τo Χ κοντεύει να βγει πίσω από το ds3 από το πάτημα;;;;...έχω τρελαθεί γιατί και στο βίντεο φαίνεται πολύ απλό.

personGR
18-07-2012, 21:19
Λοιπόν ή είμαι τόσο σκράπας που δεν μπορώ να κάνω αυτό που λέτε ή το παιχνίδι με εκδικείται επειδή στο παρελθόν το παράτησα 2 φορές.....πείτε μου ρε παιδιά το κουμπί που κρατάω πατημένο είναι το Χ σωστά;;;;.....γιατί ποτέ δεν μπορώ να περάσω πάνω από την μέση του ενώ τo Χ κοντεύει να βγει πίσω από το ds3 από το πάτημα;;;;...έχω τρελαθεί γιατί και στο βίντεο φαίνεται πολύ απλό.

Χμμμ.

Είμαι ηλίθιος. Δεν παίρνεις εσύ φόρα, απλά πατάς κρατημένο το κουμπί για λίγα δευτερόλεπτα, πριν ανοίξεις το portal. Έτσι βγάζει μια πιο έντονη αύρα και εσύ πετάγεσαι πιο ψηλά..

Σορρυ :|

fotaras
18-07-2012, 21:43
Αυτο που σου λεει ο φιλος παραπανω.Οταν εχεις το οπλο για να φτιαχνεις τις πυλες,να κρατας πατημενο το κουμπι που ριχνεις με το οπλο για να ριχνεις charged shots και ετσι να σε βγαζει πιο δυνατα η καθε πυλη.
Μεγαλη σημασια εχει η πυλη εξοδου να ειναι charged(αν το λεω σωστα) για να σε πεταξει ψηλα και οχι η εισοδου.



Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

nikon
19-07-2012, 08:38
Χμμμ.

Είμαι ηλίθιος. Δεν παίρνεις εσύ φόρα, απλά πατάς κρατημένο το κουμπί για λίγα δευτερόλεπτα, πριν ανοίξεις το portal. Έτσι βγάζει μια πιο έντονη αύρα και εσύ πετάγεσαι πιο ψηλά..

Σορρυ :|Έλα ρε σιγά απλά δοκίμασα να παίρνω και φόρα.....από τα νεύρα μου να το περάσω θα δοκίμαζα ακόμα και 2 κωλοτούμπες στον καναπέ πριν ανοίξω την πύλη.:P


Αυτο που σου λεει ο φιλος παραπανω.Οταν εχεις το οπλο για να φτιαχνεις τις πυλες,να κρατας πατημενο το κουμπι που ριχνεις με το οπλο για να ριχνεις charged shots και ετσι να σε βγαζει πιο δυνατα η καθε πυλη.
Μεγαλη σημασια εχει η πυλη εξοδου να ειναι charged(αν το λεω σωστα) για να σε πεταξει ψηλα και οχι η εισοδου.



Sent from my HTC Wildfire S using TapatalkΆρα η βλακεία μου ήταν ότι κρατούσα λάθος κουμπί πατημένο αν και ο ΖΕΒΕ μάλλον αυτό εννοούσε.....θα ξαναδοκιμάσω και ελπίζω να το περάσω επιτέλους.....ευχαριστώ και πάλι παίδες.:a014:

tonybsg
02-08-2012, 02:12
Μόλις το τέλειωσα και γω το παιχνίδι, στο Apocalyptic. Καμιά 25αριά ώρες με πήρε, κάνοντας και μαζεύοντας τα πάντα, οπότε βγάζουμε 2-3 ώρες που ήταν για την αναβάθμιση των όπλων και 2-3 άλλα βαρετά trophies και έχουμε γεμάτες 20-22 ώρες (τουλάχιστον!).

Πάρα πολύ καλό, το περίμενα βέβαια με τόσα καλά λόγια που άκουγα, καθώς έμπαινε κάθε φορά στην συζήτηση όταν μιλούσαμε για τα Castlevania και God of War (αλλά και επειδή γουστάρω το όλο heaven vs hell concept - αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα ξεκινήσει νωρίτερα!). Αν και εν γένει το Castlevania παραμένει το αγαπημένο μου, το Darksiders με κέρδιζε σιγά σιγά, μέχρι που στο τέλος με πώρωσε! :D

On the hype train για το ΙΙ τώρα :)

nikon
02-08-2012, 09:20
Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να βγάλω το final boss....μετά από πολλές προσπάθειες το παράτησα και λέω να το ξαναπιάσω στις διακοπές που θα είμαι πιο ήρεμος οπότε όποιος έχει κανένα tip θα του ήμουν υπόχρεος.

Δεν πρόσεξα στα βίντεο αλλά ελπίζω να βάλουν καμιά μπάρα δύναμης του αντιπάλου στο 2 να ξέρουμε πόσο θέλει ακόμα για να ψοφήσει.....για ψυχολογικούς λόγους.

hollow_83
02-08-2012, 09:32
To παιχνιδι παντως θα ελεγα οτι σαν δομη φερνει πιο κοντα στο Zelda.

Aπλα "κλεβει" και ενσωματωνει με παρα πολυ ωραιο τροπο ιδεες απο πολλα αλλα παιχνιδια.

tonybsg
02-08-2012, 10:48
Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα καταφέρω ποτέ να βγάλω το final boss....μετά από πολλές προσπάθειες το παράτησα και λέω να το ξαναπιάσω στις διακοπές που θα είμαι πιο ήρεμος οπότε όποιος έχει κανένα tip θα του ήμουν υπόχρεος.

Δεν πρόσεξα στα βίντεο αλλά ελπίζω να βάλουν καμιά μπάρα δύναμης του αντιπάλου στο 2 να ξέρουμε πόσο θέλει ακόμα για να ψοφήσει.....για ψυχολογικούς λόγους.

Και γω όταν κολλάω κάπου το αφήνω για λίγο και όταν το ξαναπιάνω βγαίνει συνήθως. Όπως και να έχει, εμένα, έχοντας βέβαια και την Abyssal Armor, μου βγήκε με την πρώτη οπότε δες μήπως αξίζει να την μαζέψεις και συ γιατί δεν ήταν ο πιο δύσκολος από τα bosses του παιχνιδιού εν τέλει (δεν ξέρω τι damage κάνει χωρίς την armor βέβαια).

Επίσης έχε υπόψη σου ότι μπορείς να αγοράσεις και πράγματα από τον Vulgrim να έχεις, όπως αυτό που σου δίνει ζωή κ.λπ.

hollow_83
02-08-2012, 11:20
Γενικα δε θεωρω οτι εχει δυσκολα Bosses, ακομα και στο Apocalyptic βγαινουν ευκολα, αρκει να μαθει καποιος τα 2 - 3 pattern που εχουν.

Φυσικα παιζει και ρολο να μαζευεις οσο μπορεις τα Life shards ωστε να εχεις 4-5 health bars τουλαχιστον εως το Stygian Boss. (μιλαω παντα για το Apocalyptic).

Για την μπαρα ενεργειας, δε νομιζω οτι ειναι απαραιτητη, ολα τα Boss εχουν 3 φασεις, με καθε φαση να θελει, 3 repeat της καθε κινησης περιπου (στο Apocalyptic τουλαχιστον, στα πιο ευκολα δε το εχω παιξει).

tonybsg
02-08-2012, 11:28
Συμφωνώ, κι εγώ ουσιαστικά μόνο στην Silitha κόλλησα λίγο. :)

Γενικά πιστεύω ότι είχαν κάποια προβληματάκια τα boss fights, πχ βγαίναν με χαζούς τρόπους (θυμάμαι να πετάω το Crossblade στην Tiamat και απλά να κάνει charge που και που... και αυτό ήταν εν ολίγοις) κ.λπ.

hakoo
02-08-2012, 17:31
Πάρα πολύ καλό, το περίμενα βέβαια με τόσα καλά λόγια που άκουγα, καθώς έμπαινε κάθε φορά στην συζήτηση όταν μιλούσαμε για τα Castlevania και God of War (αλλά και επειδή γουστάρω το όλο heaven vs hell concept - αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα ξεκινήσει νωρίτερα!). Αν και εν γένει το Castlevania παραμένει το αγαπημένο μου, το Darksiders με κέρδιζε σιγά σιγά, μέχρι που στο τέλος με πώρωσε! :D

On the hype train για το ΙΙ τώρα :)

Scrubs - 'I Told You So' Dance - YouTube

seaman13
02-08-2012, 18:59
Εχω να παιξω τετοιο ειδος απο την εποχη του Legacy of Kain.κλασσικος σουτερας.Εξ αιτιας του πλας που αγορασα το κατεβασα και ειλικρινα μου αρεσε πολυ αν και ξενο εντελος με την λογικη μου...Τωρα στα γεραματα λες να το γυρισα στην κουλτουρα και να γλιτωσα απο το λανγκ?Σε καθε περιπτωση πιστευω οτι το ΙΙ θα απογειωσει την εταιρια που το εφτιαξε...Αλλωστε το Ι τα πουλησε τα 2 εκατομυρια(δεν νωμιζω να απογοητεύτηκε κανεις) του και πιστευω οτι και με την προσφορα του πλας πολλοι ηρθαν σε επαφη μαζι του...Και κολλησαν!!!Αρα με το καλο μολις τελειωσω το 1 παμε για το 2.Ερωτας απο το πουθενα με τους νεφελιμ!!

hollow_83
03-08-2012, 08:20
Παντως για τριτο δε το κοβω.

Οι αλλοι δυο καβαλαρηδες δε ξερω πως θα μπορουσαν να γινουν παιχνιδι.

Ο ενας ειναι ο Conquest και ο αλλος ο Famine (αυτος δεν εχει καν οπλο).

seaman13
03-08-2012, 11:11
Έβγαλα το Twilight Cathedral ε ρε πανηγύρια που έκανα ο νεοπας!!!Χαρά που έκανα...

OldSnake
20-08-2012, 23:16
Παντως για τριτο δε το κοβω.

Οι αλλοι δυο καβαλαρηδες δε ξερω πως θα μπορουσαν να γινουν παιχνιδι.

Ο ενας ειναι ο Conquest και ο αλλος ο Famine (αυτος δεν εχει καν οπλο).

Μια χαρα ανετα γινεται και τριτο και τεταρτο στο παιχνιδι οι τεσσερις δεν ειναι οι κλασικοι καβαλαρηδες της βιβλου οποτε εκτος του War και του Death εχουμε την Fury και τον Strife.