PDA

View Full Version : Resident evil 5



msnes7
26-01-2009, 23:53
Και ενώ όλοι το περιμένουμε να σκάσει σε κανά μήνα στις κονσόλες,έσκασε η βόμβα για pc σήμερα
http://www.gamershell.com/news_68178.html
Μάλλον για τέλος του 2009

Valkyre
27-01-2009, 02:58
Και ενώ όλοι το περιμένουμε να σκάσει σε κανά μήνα στις κονσόλες,έσκασε η βόμβα για pc σήμερα
http://www.gamershell.com/news_68178.html
Μάλλον για τέλος του 2009

Βομβα?Πιο πολυ βομβα ηλιθιοτητας μου ακουγεται εμενα! :D
Δηλαδη θα κυκλοφορησει σε πισι του χρονου τετοια εποχη πανω-κατω...περισυνα ξυνα σταφυλια θα λεμε τοτε.
Μα καλα γιατι το καθυστερουν τοσο πολυ?Οχι δηλαδη ποιος θα περιμενει ενα χρονο για να παιξει ενα παιχνιδι που του αρεσει τοσο πολυ , απλα για να εχει σουπερ καθαρα γραφικα και μερικα πιξελ high definition παραπανω?Και βασικα ποιος gamer(pc και μη), θα νοιαζεται για το resident 5 σε 1 χρονο απο τωρα?Θα περιμενουμε και βασικα θα εχουν βγει αλλες παιχνιδαρες και σε κονσολες και σε PC για να κατσει καποιος να ασχοληθει με 1 "παλιο" παιχνιδι.

Μην το παρετε σαν κοντρα κονσολας-pc τωρα , το αναφερω καθαρα απο αποψη μαρκετινγκ και αναρωτιεμαι τι σοι πωλησεις περιμενουν να κανει ενα παιχνιδι 1 χρονο μετα στο pc , οταν η πλειοψηφια του κοσμου θα το εχει αγορασει σε κονσολα και θα το εχει ξεχασει σχεδον...πιο λογικο να το εβγαζαν τωρα κατα την γνωμη μου.

DarkUSS
27-01-2009, 03:04
Aυτό δεν συμβαίνει με όλα τα παιχνίδια όμως? Και με το GTA ΙV το ίδιο έγινε.

Βγάζουν το παιχνίδι στις κονσόλες κανονικά, πουλάνε ότι είναι να πουλήσουν και μετά από κανένα 6μηνο το κυκλοφορούν και στο PC για τους αμετανόητους PCάκιδες. :p

H μεταφορά δεν τους στοιχίζει αφού έτσι κι αλλιώς η Capcom τα παιχνίδια της τα αναπτύσσει στο PC αν δεν κάνω λάθος. Οπότε ότι βγάλουν κι από την έκδοση του PC κακό δεν τους κάνει.

Valkyre
27-01-2009, 04:20
Ναι αλλα εαν ακολουθουσαν την τακτικη της Bethesda και πολλων αλλων devs που τα κυκλοφορουν ταυτοχρονα , δεν θα ειχαν καλυτερες πωλησεις?Ποσοι αγορασαν το GTAIV στο πισι?

Ασε που ακριβως επειδη τα καθυστερουν τοσο πολυ , δεν πολυασχολουνται και ιδιαιτερα με την μεταφορα των τιτλων στο πισι , με αποτελεσμα να ειναι εντελως χαλια τα παιχνιδια , γεματα προβληματα , κολληματα και παραλογες απαιτησεις.Τουλαχιστον απο αυτα που διαβαζω εγω σε μερικα καθυστερημενα ports οπως του GTAIV , του Devil May Cry κλπ.

Δειχνουν το μεσαιο δαχτυλο στους πισι gamers μονιμως, χωρις ιδιαιτερο λογο θα ελεγα , ενω θα μπορουσαν να κανουν καλες πωλησεις.

msnes7
27-01-2009, 09:25
Το devil may cry 4 πάντως ήταν άψογη μεταφορά,όπως και το Lost planet.Τουλάχιστον άρχισε να μαθαίνει πως λειτουργεί το Pc

DarkUSS
28-01-2009, 15:28
Ναι αλλα εαν ακολουθουσαν την τακτικη της Bethesda και πολλων αλλων devs που τα κυκλοφορουν ταυτοχρονα , δεν θα ειχαν καλυτερες πωλησεις?Ποσοι αγορασαν το GTAIV στο πισι?

Ασε που ακριβως επειδη τα καθυστερουν τοσο πολυ , δεν πολυασχολουνται και ιδιαιτερα με την μεταφορα των τιτλων στο πισι , με αποτελεσμα να ειναι εντελως χαλια τα παιχνιδια , γεματα προβληματα , κολληματα και παραλογες απαιτησεις.Τουλαχιστον απο αυτα που διαβαζω εγω σε μερικα καθυστερημενα ports οπως του GTAIV , του Devil May Cry κλπ.

Δειχνουν το μεσαιο δαχτυλο στους πισι gamers μονιμως, χωρις ιδιαιτερο λογο θα ελεγα , ενω θα μπορουσαν να κανουν καλες πωλησεις.

Προφανώς θα έχουν τους λόγους τους για να το κάνουν. Οι πωλήσεις παιχνιδιών στα PC επηρεάζονται κατά μεγάλο βαθμό από την πειρατεία.


Το devil may cry 4 πάντως ήταν άψογη μεταφορά,όπως και το Lost planet.Τουλάχιστον άρχισε να μαθαίνει πως λειτουργεί το Pc

Ναι, αφού πλέον τα παιχνίδια της Capcom αναπτύσσονται σε PC κατά ένα μεγάλο βαθμό και στα τελευταία στάδια γίνοται το optimization για κάθε κονσόλα.

Chill
29-01-2009, 05:34
Το dmc ήταν καταπληκτικό στα pc όπως φαντάζομαι θα είναι και το re5 μιας και προέρχεται και αυτό από την capcom αλλά με 9 μήνες καθυστέρηση δεν μου αφήνει περιθώρια στο ποια έκδοση θα προτιμήσω :s

Valkyre
29-01-2009, 14:09
^^ Αυτο ακριβως θεωρω και εγω πως ειναι το προβλημα και που εν τελει κανει "κακο".