PDA

View Full Version : Αγορά Αμερικάνικου PS3.Ναι ή Όχι?



Dj Beast
03-05-2007, 10:25
Λοιπόν γεια σε όλους κατ'αρχάς.
Έχω άκρες να φέρω το PS3 από Αμερική , πιο φθηνά από ότι κοστίζει εδώ στην Ελλάδα.Το πρόβλημα είναι ότι ενώ θα μπορώ να παίζω όλα τα παιχνίδια του PS3(είτε Ευρωπαικά ή Αμερικάνικα γιατί ειναι region free) , δεν θα μπορώ να παίζω τα PAL παιχνίδια του PS2,ούτε ταινίες σε DVD (region 2), ούτε ταινίες σε Blu Ray (από Ευρώπη).
Η συλλογή μου από παιχνίδια του PS2 είναι πολύ μεγάλη και έτσι το σκέφτομαι πολύ.Επίσεις οι ταινίες σε Blu Ray,σε λίγο καιρό θα έχουν κατακλύσει τα Video clubs.
Τι μου προτείνεται να κάνω?
Ευχαριστώ πολύ!

Slay
03-05-2007, 12:19
μονο και μονο για τις ταινιες που ηδη υπαρχουν στα video clubs, ευρωπαικο εχεις και σιγουρα καλυψη απο την sony hellas, ενω με το αμερικανικο δεν ξερω τι μπορει να πουνε.

mg1980
03-05-2007, 13:26
καλησπερα,μην το παρεις απο αμερικη γιατι και εγω ειχα παρει ενα γιαπωνεζικο ps3 και δεν το καλυπτει εγγυηση γιατι ετσι ειναι η πολιτικη τη sony hellas για τα ntsc οπως usa or japan. ps:δεν μου το αλλαξαν το ps3 που μου ειχε χαλασει.

sickness_
07-05-2007, 01:24
Σου προτεινω να το παρεις απο την Ελλαδα, ετσι θα εισαι σιγουρος για ολα.
Απο αμερικη θα πρεπει να το στειλεις εκει για να στο επισκευασουνε σε περιπτωση βλαβης.. Παρτο απο εδω να εισαι σιγουρος.

georgios
17-07-2007, 17:44
καλησπερα,μην το παρεις απο αμερικη γιατι και εγω ειχα παρει ενα γιαπωνεζικο ps3 και δεν το καλυπτει εγγυηση γιατι ετσι ειναι η πολιτικη τη sony hellas για τα ntsc οπως usa or japan. ps:δεν μου το αλλαξαν το ps3 που μου ειχε χαλασει.

Τι είχε πάθει το ps3 σου;

Proevofan
17-07-2007, 18:50
red lights! xaxaxaxa...

TopGunZ
17-07-2007, 19:30
Περίμενε το στάρτερ πακ (2ο χειριστήριο + 2 παιχνίδια) και βάλε τις άκρες σου να σου φέρουν απλά κανά παιχνίδι πιο φθηνό. Τι να το κάνεις 100 και 200 ευρώ πιο φθηνό αν δεν παίζεις ούτε ps2 ούτε BR Video? Για να μην πω για την εγγύηση.