PDA

View Full Version : 300 Dvd στο Ps3 απορια



ps4
30-07-2007, 17:23
Πηρα τους 300 να δω σε DVD format αλλα πιξελιαζει πολυ ρε παιδια. Το πηρε κανεις;

Το εβαλα σε ενα απλο player που εχω και το πιξελ εξαφανιστηκε αλλα η εικονα εγινε θολη. Πολυ ομως. Οπτικα φανηκε αμεσως.

Μετα το εβαλα παλι σε ενα αλλο player το οποιο ομως κανει upscale τα dvd. Εκει ειδα οτι εικονα εβλεπα στο PS3. Πιξελιαρισμενη αλλα πεντακαθαρα χρωματα χωρις ειδωλα και λοιπα.

Εσεις πως το βλεπετε αυτο;; Ειναι η πρωτη ταινια που βαζω στο PS3 και πιξελιαζει τοσο πολυ. Το καλωδιο που εχω ειναι 1.3 hdmi σε μια samsung 32'

NonBorn
30-07-2007, 17:39
Φίλε μου δυστυχώς αυτό είναι το DVD σε HD TV. Το χω δει και εγώ είναι κόκκοι κόκκοι από dvd. Δοκίμασε να κατεβάσεις το trailer των 300 από το store σε HD για να δεις τι διαφορά έχει. Αν το βάλεις σε SD TV θα σου φαίνεται παράδεισος :p
Εγώ περιμένω την bluray έκδοση. :bgrin2:

Είναι τόσο έντοσο στους 300 ίσως γιατί οι σκηνές έχουν εξαιρετικά χαμηλό φωτισμό πράγμα που εντείνει το φαινόμενο.

ps4
30-07-2007, 18:12
Και εγω περιμενω πως και πως την εκδοση σε bluray. Εξω απο το καταστημα θα κατασκηνωσω........

Το trailer το εχω κατεβασει και ειναι κολαση. Πιξελ δεν ξερει τι σημαινει. Ελπιζω το bluray να ειναι ετσι και καλυτερο.

Αυτην την στιγμη την βλεπουμε με ενα φιλο. Η ταινια ειναι 20 χρονια μπροστα.

300 rules..............
PS3 rules.................