PDA

View Full Version : Κλειστο ps3 και wifi



lak100
29-12-2008, 09:59
?????? ??????? ??? ????? ??? ??? ????? ??????. ?????? ?? ps3 ??? ?? ps button ??? ???????? ??? ?? ??????? ??? wifi ??????????? ??? ????? ??? ???? ??????? ???? ?????? ??? ???? ???? ???? ???????? ???????? ???? ??? ???? ?????????? ??????? ?? ?????? ??? ?? ?????? ??? ???????? ?? ????????? ??? ??? ??? ???? ??? ??????? ?????? wifi ??? ??????? ???????. ?? ???? ???? ????
________
Spice weed (http://syntheticweed.org)

Zeichef
06-01-2009, 17:42
A ksero akrivos ti einai. Exeis energopoiisei to Remote Start sta Remote play settings.
Me ayton ton tropo otan kleineis to ps3, synexizei na leitourgei to wifi gia na mporeis na arxiseis ena remote play session me ena psp eno to ps3 einai kleisto(molis synde8ei to psp, to ps3 anoigei aytomata).

lak100
07-01-2009, 18:25
A ksero akrivos ti einai. Exeis energopoiisei to Remote Start sta Remote play settings.
Me ayton ton tropo otan kleineis to ps3, synexizei na leitourgei to wifi gia na mporeis na arxiseis ena remote play session me ena psp eno to ps3 einai kleisto(molis synde8ei to psp, to ps3 anoigei aytomata). ????? ????????? ???? ??????? ?? ??????? ???? ??? ???????? ??? ????:)
________
War Risk Insurance (Aviation) Advice (http://www.insurance-forums.org/war-risk-insurance-aviation/)

Melnibonian
09-01-2009, 00:27
Ευχαριστώ κι εγώ,είχα την ίδια απορία...

Zeichef
09-01-2009, 13:40
Tipota paidia, na ste kala:D

gabrigal
17-01-2009, 18:13
Εκεινο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως γινετε απο μεγαλη αποσταση απο το σπιτη του καθενος να μπορει να παιξει με wifi. Και το ρωταω αυτο γιατι ακουσα οτι γινετε. Πως μπορεις απο 100 χλμ μακρια να συνδεθεις στο ps3? Τι πρεπει να ρυθμισεις αν τελικα γινεται κατι τετοιο? Ξερει κανεις?:confused::confused::confused:

StamatisGian
17-01-2009, 20:11
Εκεινο που δεν εχω καταλαβει ειναι πως γινετε απο μεγαλη αποσταση απο το σπιτη του καθενος να μπορει να παιξει με wifi. Και το ρωταω αυτο γιατι ακουσα οτι γινετε. Πως μπορεις απο 100 χλμ μακρια να συνδεθεις στο ps3? Τι πρεπει να ρυθμισεις αν τελικα γινεται κατι τετοιο? Ξερει κανεις?:confused::confused::confused:

Φίλε gabrigal, η λειτουργία που αναφέρεις είναι το Remote Play, με ενεργοποιημένη την επιλογή (Settings - Remote Play Settings -) "Remote Start". Έτσι, αν το PS3 σου είναι σε standby mode (και συνδεδεμένο στο Internet προφανώς) και έχεις το PSP σου μαζί (θα πρέπει να έχουν γίνει paired τα δύο) μπορείς να ενεργοποιήσεις το PS3 από όσα χιλιόμετρα μακριά κι αν είσαι. Όντως γίνεται αυτό, το έχω δοκιμάσει με το PS3 να βρίσκεται στο σπίτι μου στη Χαλκίδα και εγώ να είμαι στην Αθήνα.

dimtsagarakis
18-01-2009, 01:58
εχω μπει απο το wi fi καφετεριας που ειμουν με κολλητους με το psp στο playstation3 που ειχα στο σπιτι και απο αυτο συνδεθηκα με το laptop και εβλεπα ταινια που εχω στο laptop στο psp τρελενωντας τους παντεσς

Katana
18-01-2009, 10:51
Aκριβώς, άλλο το access point και άλλο το wifi του σπιτιού.

gabrigal
18-01-2009, 11:54
Φίλε gabrigal, η λειτουργία που αναφέρεις είναι το Remote Play, με ενεργοποιημένη την επιλογή (Settings - Remote Play Settings -) "Remote Start". Έτσι, αν το PS3 σου είναι σε standby mode (και συνδεδεμένο στο Internet προφανώς) και έχεις το PSP σου μαζί (θα πρέπει να έχουν γίνει paired τα δύο) μπορείς να ενεργοποιήσεις το PS3 από όσα χιλιόμετρα μακριά κι αν είσαι. Όντως γίνεται αυτό, το έχω δοκιμάσει με το PS3 να βρίσκεται στο σπίτι μου στη Χαλκίδα και εγώ να είμαι στην Αθήνα.

Κατι καταλαβα αλλα φανταζομαι για να γινει αυτο πρεπει να υπαρχει συνδεση ιντερνετ και εκει που θα ειναι το psp. Σε καποια καφετερια η στο σπιτι καποιου φιλου λογου χαριν. Καλα μεχρι εδω αλλα σε τι εξυπηρετη αυτη η λειτουργια? Μπορεις να κανεις κατι με το psp στο ps3 απο μακρια εκτος απο το να το αναβεις και να το σβηνεις??:confused: Απο Χαλκιδα ε!!! Και εγω απο Χαλκιδα ειμαι φιλαρακι αλλα μενω εδω και δεκα χρονια περιπου Αθηνα!! Θα σου στειλω add στο ps3!:cheers:

Zeichef
18-01-2009, 17:34
Eksypireti giati mporeis na deis tainies kai na akouseis mousiki kai tetoia ta opoia vriskontai sto ps3, apo to psp.

edafermosjunior
18-01-2009, 18:20
+ να μιλησεις με τους φιλους σου ....+να μπεις απο τον browser του πσ3 .....παιδια για να μην το πολυ λογουμε μπορεις να τα κανεις ολα που κανει ενα κανονικο πσ3 μονο που δεν μπορεις να παιξεις.....

Surfdrifter
18-01-2009, 18:53
+ να μιλησεις με τους φιλους σου ....+να μπεις απο τον browser του πσ3 .....παιδια για να μην το πολυ λογουμε μπορεις να τα κανεις ολα που κανει ενα κανονικο πσ3 μονο που δεν μπορεις να παιξεις.....

Μπορείς να παίξεις, αρκεί να υποστηρίζει Remote Play το παιχνίδι. Για παράδειγμα το Bionic Commando Rearmed υποστηρίζει remote play

Zeichef
18-01-2009, 19:10
Kai to LAIR ypostirizei remote play kai kati pire to afti mou oti sto mellon 8a ypostirizei kai to LittleBigPlanet an kai 8a vgei ksexoristo full game LBP gia to psp...