PDA

View Full Version : agora Xbox360



NIKOS
19-11-2008, 15:16
paidia skeftomai sovara na agorasw XBOX me to gears of war2.
apla enos filou mou tou exei xalasei 3 fores, k pige k agorase k allo! fovamai mh pathw to idio!oi pithanothtes einai polles na xalasei telika!aksizei? to thelw na to chiparw k na paizw ta perissotera games ekei, k gia online k exclusives na exw to ps3...
peite mou th gnwmh sas...

Narayan
19-11-2008, 15:54
Αν πάρεις το πακέτο με το GoW 2 δεν θα μπορείς να παίζεις αντίγραφα.

Πρέπει να ψάξεις παλιότερη κονσόλα που δεν έχει DVD-ROM LiteOn.

Valkyre
19-11-2008, 15:57
Το οτι ειναι προβληματικο , ειναι.Δεν ειναι το μονο παραδειγμα ο φιλος σου.Απο εκει και περα τα βαζεις κατω και βλεπεις εαν εισαι διατεθιμενος να "ρισκαρεις" (σε εισαγωγικα) την αγορα ενος μηχανηματος το οποιο θα φλασαρεις και θα παιζεις κοπιες, και που μπορει να σου χαλασει.Το θεμα ειναι αν εχεις κανει την αποσβεση απο τα παιχνιδια που θα παιζεις σαν κοπιες, τοτε ειναι ενα ρισκο που ισως αξιζει να παρεις.

Απο την αλλη το ρισκο ειναι μεγαλυτερο οταν θες να παιζεις αυθεντικα παιχνιδια και να εκμεταλλευεσαι το live.Γιατι εκει πληρωνεις και τα παιχνιδια χρυσα και τις υπηρεσιες online , και αν σου χαλασει ειναι λιγο ... λολ...

klepidas
19-11-2008, 18:06
Απο την στιγμή που έχεις ps3 εγώ θα σου πρότινα το εξής...πάρε ένα 360 και ΜΗΝ το φλασάρεις για κανένα λόγο θα σου κοστίσει 180 ευρώ...Καλά παιχνίδια για το 360 και όταν λέω πολύ καλά βγαίνουν κατα μέσο όρο 2-3 το χρόνο οπότε πιστεύω πως έχεις την οικονομική δυνατότητα ακόμα να τα πάρεις και ολά..Αυτό κάνω και εγώ και είμαι ένας ευτιχισμένος κάτοχος 360 elite με Gears OF War 2 και FABLE 2..τα τοπ αυτής της χρονιάς και τα πήρα 40 ευρώ το ένα απο εξωτερικό..για όλα τα άλλα παιχνίδια υπάρχει το ps3 και έτσι μπορείς και να παίζεις online στο LIVE χωρίς να φοβάσαι τυχόν μπανάρισμα...επίσης θα έχεις εγγύηση 2 χρόνια που στο κάτω κάτω το χαλάς στον ενάμιη χρόνο και έχεις άλλο δωρεάν..αυτά απο εμένα ελπίζω να βοήθησα

djpar
19-11-2008, 18:09
tote klepidas giati na parei xbox 360?o filos mas thelei na parei 360 gia na paizei ola ta games sxedon free allios exei kai to ps3.

Dikakom
19-11-2008, 20:38
Φίλε μην το σκέφτεσαι καθόλου..τρέξε πάρε ένα xbox360,τα καινούρια με falcon και χαμηλότερα watt δεν χαλάνε καθόλου(είναι όλα αυτά με HDMI είσοδο), ακόμα και την arcade έκδοση.Φλάσαρε την, πάρε και καμιά 20αριά άδεια Verbatim DVD+R DL και ξεκίνα να κατεβάζεις παιχνίδια.Τα παιχνίδια που βγαίνουν αποκλείστικα για κάποια κονσόλα είναι ελάχιστα..αν θες κάποιο αποκλειστικό για το PS3 μπορείς να το αγοράζεις αλλά παιχνίδια όπως Call of duty 5, Pro Evolution 2009, Star Wars The Force Unleashed, Dead Space, Need For Speed Underground, Grand Theft Auto 4 και άλλα πόσα θα μπορείς να τα έχεις free..Είμαι κάτοχος και των δύο κονσολών, τις αγαπάω και τις δύο αλλά η αλήθεια αντικειμενικά να λέγεται..ελπίζω να βοηθήσα...φιλικά προς όλους!:wave:

ps4
19-11-2008, 22:40
Mεταχειρισμενη κατα την γνωμη μου. Μην δωσεις λεφτα για αγορα καινουργιας κονσολας 360. Τσιπαρισμα και απο τον θειο...

Εγω αυτο θα εκανα στη θεση σου.

vortex
20-11-2008, 09:54
αν δε σε ενδιαφερει το LIVE παρε μια μεταχειρισμένη/φλασαρισμένη/banned ... θα βγουνε συντομα σε αγγελια μερικες (ειχαμε κατι ban αυτες τις μέρες)... και θα πουλιουνται λογικά γυρω στο 100αρικο.

Αλλιως αν πας για καινουργιο, οπως ειπε και καποιο απ τα παιδια το καινουργιο drive (LiteOn) δεν φλασαρεται και θελει αντικατασταση με πιο παλιο. Εχει μια διαδικασια για να το κανεις αυτο που κοστολογειται γυρω στο 100αρικο απο τα μαγαζια ..αλλα μπορεις να το κανεις και μονος σου.

NIKOS
20-11-2008, 14:36
tote klepidas giati na parei xbox 360?o filos mas thelei na parei 360 gia na paizei ola ta games sxedon free allios exei kai to ps3.

akrivos ayto ...

NIKOS
20-11-2008, 14:39
dil an se kanoun ban, de mporeis na paiskeis online? etsi k alliws de mendiaferei to online meros tou Xbox...gia online tha exw to ps3!
to xbox to thelw gia copies. otan lete allagh drive? einai k kala xeirotero apo to 'mamisio'? h apla chiparete?
oso gia to metaxeirismeno xbox pou mou eipate na protimisw, tha einai logika k h palia ekdwsh k tha exei perissoteres pithanotites na xalasei...

vortex
20-11-2008, 17:06
οτι να'ναι είσαι Νίκο ..
Ξαναδιάβασε αυτά που σου έχουμε γράψει.

υ.γ.
μεταχειρισμένο αμα παρεις θα παρεις falcon board (προσφατο) ..οχι zephyr/xenon(παλιό)

AgentPrinny007
23-11-2008, 12:37
Θα ηθελα να προσφερω και εγω κατι σε αυτο το thread.Παρασκευη 21 Νοεμβριου 2008 απεβίωσε το XBOX 360, που ειχα αγορασει πριν εναμιση χρονο,εμφανιζοντας το κοκκινο
δαχτυλιδι.Αυτο που εχω να κανω τωρα ειναι να βρω μια καλη συνταγη για να φαω τα παιχνιδια που αγορασα σαν ηλιθιος.

SQP_GR
23-11-2008, 12:40
stilto gia episkeyi re exei egiisi eyoru zois giati xerun ti savura ftiaxan

AgentPrinny007
23-11-2008, 13:01
μα εχει ληξει η εγγυηση.

music_lover
23-11-2008, 13:06
μπορείς να πάρεις το φθηνό και να αγοράσεις μόνο τα xbox eχclusives.

modecris
23-11-2008, 16:57
μα εχει ληξει η εγγυηση.Για rrod έχει 3 χρόνια εγγύηση.

Katana
23-11-2008, 16:58
Oλα τα 360?Γιατί νόμιζα πως μόνο τα τελευταία έχουν 3ετία.

modecris
23-11-2008, 17:05
Από όσο γνωρίζω ναι,για όλα.

AgentPrinny007
23-11-2008, 17:17
Από όσο γνωρίζω ναι,για όλα.
Δεν το ηξερα αυτο.Θα το κοιταξω ,ευχαριστω.

Narayan
23-11-2008, 21:39
dil an se kanoun ban, de mporeis na paiskeis online? etsi k alliws de mendiaferei to online meros tou Xbox...gia online tha exw to ps3!
to xbox to thelw gia copies. otan lete allagh drive? einai k kala xeirotero apo to 'mamisio'? h apla chiparete?
oso gia to metaxeirismeno xbox pou mou eipate na protimisw, tha einai logika k h palia ekdwsh k tha exei perissoteres pithanotites na xalasei...


Άμα σε κάνουν ban από το Xbox Live, απλά δεν θα μπορείς να παίζεις online... προσωπικά έχω δύο 360, το ένα δεν είναι πειραγμένο για να παίζω αυθεντικά παιχνίδια στο live, ενώ το άλλο είναι banαρισμένο και flashαρισμένο για να παιζω αντίγραφα εκτός του live.

Αν αγοράσεις 360 που έχει LiteOn DVD-ROM, θα χρειαστεί να το αλλάξεις με άλλο επειδή προς το παρόν τα LiteOn δεν "πειράζονται". Θα πρέπει να βρεις ένα με BenQ DVD-ROM ιδανικά, αλλιώς με Samsung ή Hitachi-LG. Για να δεις τι drive φοράει το 360 που θα αγοράσεις κοιτά στο πίσω μέρος της κονσόλας ή επάνω στο κουτί της, έχει ένα αυτοκόλλητο με τoυς αριθμούς TEAM (π.χ. FDOU) και LOT (π.χ. 0830). Εσύ ψάχνεις LOT παλιότερο από το 0825 επειδή μετά από αυτό σχεδόν όλα είναι με LiteOn. Για να είσαι σίγουρος για το τι "φοράει" η κονσόλα, σημείωσε αυτά τα νούμερα και πήγαινε στο http://www.360drives.com/ , βάζοντάς τα στα αντίστοιχα πεδία θα σου βγάλει τι drives φοράνε.

Δεν "τσιπάρονται" τα 360, απλά αλλάζεται το firware του DVD-ROM ώστε να διαβάζει και αντίγραφα. Αυτό γίνεται απλά συνδέοντας το DVD-ROM με το SATA ενός συμβατού υπολογιστή (εδώ υπάρχει ένα μικρό μπλέξιμο αν δεν ξέρεις ακριβώς τι πρέπει να κάνεις) και "φλασάροντας" το πειραγμένο firmware.

Αν και τα παλιά 360 που πουλάνε στα μεταχειρισμένα έχουν όντως μεγαλύτερη πιθανότητα να χαλάσουν, τα "καλά" με HDMI και DVD-ROM BenQ ακριβώς επειδή πειράζονται είναι περιζήτητα, οπότε μην σου φανεί παράξενο αν δεις αγγελία που πουλάνε μτχ 360 στην τιμή καινούργιου.

Ελπίζω να σε κάλυψα... θα σου πρότεινα να βρεις ένα μεταχειρισμένο και banαρισμένο, ακόμα και παλιό, σε χαμηλή τιμή και να το κρατήσεις όσο σε βγάλει. Έτσι θα γλιτώσεις και τα έξοδα του flashαρίσματος που θα σου πάρουν σε μαγαζί (από €50 έως €100), και αν στη χειρότερη περίπτωση σου χαλάσει θα σου μείνει το χειριστήριο και η κονσόλα για ανταλλακτικά. Εμένα το banαρισμένο μου είναι το παλιό χωρίς HDMI που πήρα 2ο χέρι, το επισκεύασα και έχει γύρω στις 100 ώρες gameplay χωρίς να κάνει κιχ :tiphat:

MilitaryRaiden
24-11-2008, 14:12
Άμα σε κάνουν ban από το Xbox Live, απλά δεν θα μπορείς να παίζεις online... προσωπικά έχω δύο 360, το ένα δεν είναι πειραγμένο για να παίζω αυθεντικά παιχνίδια στο live, ενώ το άλλο είναι banαρισμένο και flashαρισμένο για να παιζω αντίγραφα εκτός του live.

Αν αγοράσεις 360 που έχει LiteOn DVD-ROM, θα χρειαστεί να το αλλάξεις με άλλο επειδή προς το παρόν τα LiteOn δεν "πειράζονται". Θα πρέπει να βρεις ένα με BenQ DVD-ROM ιδανικά, αλλιώς με Samsung ή Hitachi-LG. Για να δεις τι drive φοράει το 360 που θα αγοράσεις κοιτά στο πίσω μέρος της κονσόλας ή επάνω στο κουτί της, έχει ένα αυτοκόλλητο με τoυς αριθμούς TEAM (π.χ. FDOU) και LOT (π.χ. 0830). Εσύ ψάχνεις LOT παλιότερο από το 0825 επειδή μετά από αυτό σχεδόν όλα είναι με LiteOn. Για να είσαι σίγουρος για το τι "φοράει" η κονσόλα, σημείωσε αυτά τα νούμερα και πήγαινε στο http://www.360drives.com/ , βάζοντάς τα στα αντίστοιχα πεδία θα σου βγάλει τι drives φοράνε.

Δεν "τσιπάρονται" τα 360, απλά αλλάζεται το firware του DVD-ROM ώστε να διαβάζει και αντίγραφα. Αυτό γίνεται απλά συνδέοντας το DVD-ROM με το SATA ενός συμβατού υπολογιστή (εδώ υπάρχει ένα μικρό μπλέξιμο αν δεν ξέρεις ακριβώς τι πρέπει να κάνεις) και "φλασάροντας" το πειραγμένο firmware.

Αν και τα παλιά 360 που πουλάνε στα μεταχειρισμένα έχουν όντως μεγαλύτερη πιθανότητα να χαλάσουν, τα "καλά" με HDMI και DVD-ROM BenQ ακριβώς επειδή πειράζονται είναι περιζήτητα, οπότε μην σου φανεί παράξενο αν δεις αγγελία που πουλάνε μτχ 360 στην τιμή καινούργιου.

Ελπίζω να σε κάλυψα... θα σου πρότεινα να βρεις ένα μεταχειρισμένο και banαρισμένο, ακόμα και παλιό, σε χαμηλή τιμή και να το κρατήσεις όσο σε βγάλει. Έτσι θα γλιτώσεις και τα έξοδα του flashαρίσματος που θα σου πάρουν σε μαγαζί (από €50 έως €100), και αν στη χειρότερη περίπτωση σου χαλάσει θα σου μείνει το χειριστήριο και η κονσόλα για ανταλλακτικά. Εμένα το banαρισμένο μου είναι το παλιό χωρίς HDMI που πήρα 2ο χέρι, το επισκεύασα και έχει γύρω στις 100 ώρες gameplay χωρίς να κάνει κιχ :tiphat:


+1. Συμφωνώ απολύτως.

Dragonpaul
01-12-2008, 19:37
paidia skeftomai sovara na agorasw XBOX me to gears of war2.
apla enos filou mou tou exei xalasei 3 fores, k pige k agorase k allo! fovamai mh pathw to idio!oi pithanothtes einai polles na xalasei telika!aksizei? to thelw na to chiparw k na paizw ta perissotera games ekei, k gia online k exclusives na exw to ps3...
peite mou th gnwmh sas...

Εμενα φιλε μου εχει χαλασει τεσσερις (4) φορες. Οι τρεις σε διαστημα πενταμηνου. Νομιζω, ομως, οτι με την τελευταια επισκευη μου εβαλαν τον τελευταιο επεξεργαστη και εκτοτε δεν ειχα καποιο προβλημα.
Η αποφαση δικη σου....

SQP_GR
01-12-2008, 21:06
kai emena xalasan 5 stin arxi(m to gears 1) kai to estila telios

Dikakom
04-12-2008, 12:20
τελικά θα αγοράσεις ή όχι...

φιλικά παντα φίλε μου.