PDA

View Full Version : Lich-King (αυριο στις 12 το βραδυ!)



thanos
11-11-2008, 11:26
Αυριο στις 12 το βραδυ (!!!) θα ανοιξουν καποια καταστηματα (eshop και ισως και αλλα) για να πουλησουν το νεο expansion του WOW,το Lich King.


(αν δε μου το εχουν φερει μεχρι τοτε μαλον θα παω και εγω! :blush: )

Valkyre
11-11-2008, 11:44
O Chillman πρεπει να εχει κανει camp εξω απο τα μαγαζια ηδη...

Εν τω μεταξυ , να σε χεσω ρε Chill τι σοι RPGας εισαι που πας και μου ονομαζεις τους χαρακτηρες σου Ναρικο?!? Ουστ! Χαχα! :)

Chill σε μια βδομαδα θελω να εχεις Death Knight level 80 παρακαλω...!

leone
11-11-2008, 11:54
εγω το σταματησα και σωθηκα :)

Αλλα οσοι συνεχιζουν το καινουργιο το expantion θα ειναι οντος πολυ καλο!

Αντε και καλο καψιμο :p

Valkyre
11-11-2008, 12:03
εγω το σταματησα και σωθηκα :)

Αλλα οσοι συνεχιζουν το καινουργιο το expantion θα ειναι οντος πολυ καλο!

Αντε και καλο καψιμο :p

Kαι εγω το ιδιο , πηρα PS3 και σωθηκα...απο τις ατελειωτες ωρες farming...

thanos
11-11-2008, 12:19
Μια απο τα ιδια και εγω...ομως ενας χρονος διαλλειμα νομιζω οτι ειναι αρκετος! Απλα 80αρι θα τον κανω και μετα παλι διαλλειμα μεχρι το επομενο expansion!

Chill
11-11-2008, 14:15
Γιατί τι έχει το Nariko ρε? Μια χαρά είναι.........Kaileena τον έλεγαν τον συγκεκριμένο char αλλά άλλαξα server και ήταν πιασμένο. Ο δε priest main μου με όνομα Venedictia (εκ του Benedictus - πάπας της Ρώμης - και του Benediction) έγινε Sophitia μιας και έχω πορωθεί άσχημα με τον συγκεκριμένο char του Soul Calibour. Άσχετως αν δεν με αποκαλεί κανένας έτσι. Παντού Vene εξακολουθούν να με αποκαλούν οπότε μάλλον θα του κοτσάρω πάλι το παλιό όνομα και θα usαρω το Sophitia σε κάποιον άλλον (τόσους alts έχω εξάλλου). Να ξέρεις ότι κάποτε είχα κάνει το ολίσθημα να ονομάσω ένα female dwarf rogue μου Efithodi ευτυχώς που ήταν κακάσχημος και τον διαολόστειλα γιατί θα έκανε μεγάλο κακό στο rpgονομα μου xaxa.

Δεν πρόκειται να πάω σε κανένα κατάστημα για να το πάρω αύριο. Η απλή έκδοση για το second account μου έχει φύγει ήδη από χτες από το play.com η collectors για το main account μου αναμένετε Πέμπτη μεσημέρι από τον Παπ.

Σήμερα και αύριο έχει rest, από το Σαββάτο βρίσκομαι με φίλους για να τους..... αποχαιρετήσω και την ΠΕΜΠΤΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ!!!! Μέχρι την Κυριακή πρέπει να είμαι 80 μιας και Δευτέρα έχουμε το πρώτο μας Naxx Raid :>

Avenger_Seraphim
11-11-2008, 17:46
Για οσους δεν το ξερουν στις 20:30 το βραδυ εχει pre-release party στο Public για το παιχνιδι...οποτε οσοι δεν θελετε να πατε στις 12 σε καποιο απο τα αλλα μαγαζια ειναι μια καλη λυση...

thanos
11-11-2008, 18:47
Δυο ακομα ενημερωσεις...Οι servers ανοιγουν στις 1 ωρα Ελλαδος...επισης το game υπαρχει ηδη εδω και 2 μερες στα γνωστα μερη(εννοειται απλα για να γλιτωσουν οσοι βιαζονται το instalation της τελευταιας στιγμης!)

thanos
13-11-2008, 10:42
Σήμερα και αύριο έχει rest, από το Σαββάτο βρίσκομαι με φίλους για να τους..... αποχαιρετήσω και την ΠΕΜΠΤΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ!!!! Μέχρι την Κυριακή πρέπει να είμαι 80 μιας και Δευτέρα έχουμε το πρώτο μας Naxx Raid :>

Θα σπασεις παγκοσμιο ρεκορ αν καταφερεις μεσα σε 3 μερες να πας 80 :tongue:


(εννοειται οτι δεν υπαρχει καμια σχεση το level-up στο 80 σε σχεση με το level-up απο τα 60 στα 70)

leone
13-11-2008, 10:47
Kαι εγω το ιδιο , πηρα PS3 και σωθηκα...απο τις ατελειωτες ωρες farming...

ενα λογος που πηρα ps3. :)
το θεμα ειναι οτι ειναι ενα παιχνιδι που λες θα ξεκινησω να παιζω λιγο και ειναι τετοιες οι αναγκες του παιχνιδιου που καταληγης να παιζεις κατι 24ωρα για να εισαι αποδεκτος σε group για να πας σε κανα instance να δεις και τιποτα, αλλιως συνεχιζεις να παιζεις ωρες και ωρες.

Melnibonian
13-11-2008, 20:21
Ξέρετε κανένα καλό κέντρο απεξάρτησης και αναστήλωσης απανθρακωμένων gamer?Εγώ κάθε φορά έπαιρνα και μια κονσόλα να ξεφύγω απο WOW,και βρέθηκα κολλημένος με ps3,360,Wii,psp και το WOW...WOW
Ζω ένα δράμα...Τουλάχιστον στη δουλειά δεν είχα internet ώσπου έκανα την μαγική κίνηση κι έκανα σύνδεση on the go στο laptop.τώρα έχει mmorpg στη δουλειά,ps2 στο αυτοκίνητο(σοβαρά το λέω...),ps3 και 360 στο σαλόνι,και Wii kαι psp στο υπνοδωμάτιο....
Απόλυτο κάψιμο

Avenger_Seraphim
15-11-2008, 06:04
Εγω πηγα στο event στο Fnac γλυφαδας,αλλα δεν αγορασα το παιχνιδι....Ημουν ο μονος απο την παρεα που δεν το αγορασε ΧΡ Γιατι? Παιζω συνολικα 1 χρονο και χθες εφτασα λεβελ 40!! Τρομερο? Γιατι να παρω το expansion απο τη στιγμη που δεν μου χρειαζεται,και ποσο μαλλον που δεν λιωνω το παιχνιδι αυτο...Μπορει να περιμενει ακομα εναν χρονο:Ρ Αν συνεχισω να παιζω WoW,that is.

Παντως ειχε πλακα που υπηρχε κοσμος εξω απο το Φνακ,και μολις μαθαινουν οτι το πλαισιο πιο κατω εχει ενα φορτηγο εξω με το παιχνιδι σιγα-σιγα την εκαναν. Βεβαια καποια στιγμη φωναξα και γω "Στο πλαισιο πιο κατω πουλανε το παιχνιδι και δεν εχει ουρα...ΤΡΕΞΤΕ!!!" αχαχα~!

Και στην τελικη προτιμω το κομικ του WoW περισσοτερο απο το παιχνιδι XD

leone
15-11-2008, 11:39
σε ενα χρονο πηγες 40 ? προφανος παιζεις στο πολυ χαλαρο. :P

AgentPrinny007
18-11-2008, 08:17
Εγω το ειχα στην δουλεια μου αλλα ηταν πολυ δυσκολο να παιξω γιατι καθε φορα που εμπαινε πελατης επρεπε να σταματαω αμεσως.Βοηθησε βεβαια το γεγονος οτι ημουν Rogue
αλλα ηταν αδυνατο να συμμετεχω σε ομαδα ετσι το επαιξα μοναχικος καβαλαρης,ανθρωπος....συγνωμη elf διχως πατριδα και οικογενεια:rofl:μαλιστα καταφερα να το φτασω μεχρι το 30.

Valkyre
18-11-2008, 10:32
Εγω πηγα στο event στο Fnac γλυφαδας,αλλα δεν αγορασα το παιχνιδι....Ημουν ο μονος απο την παρεα που δεν το αγορασε ΧΡ Γιατι? Παιζω συνολικα 1 χρονο και χθες εφτασα λεβελ 40!! Τρομερο? Γιατι να παρω το expansion απο τη στιγμη που δεν μου χρειαζεται,και ποσο μαλλον που δεν λιωνω το παιχνιδι αυτο...Μπορει να περιμενει ακομα εναν χρονο:Ρ Αν συνεχισω να παιζω WoW,that is.

Παντως ειχε πλακα που υπηρχε κοσμος εξω απο το Φνακ,και μολις μαθαινουν οτι το πλαισιο πιο κατω εχει ενα φορτηγο εξω με το παιχνιδι σιγα-σιγα την εκαναν. Βεβαια καποια στιγμη φωναξα και γω "Στο πλαισιο πιο κατω πουλανε το παιχνιδι και δεν εχει ουρα...ΤΡΕΞΤΕ!!!" αχαχα~!

Και στην τελικη προτιμω το κομικ του WoW περισσοτερο απο το παιχνιδι XD

Αν παρεις το expansion θα κερδισεις δωρεαν 15 level lol! :D

Πλακα κανω , αλλα και καλα οταν πας να δημιουργησεις Death Knight σε ξεκιναει κατευθειαν απο level 55. :)

thanos
18-11-2008, 10:38
Αν παρεις το expansion θα κερδισεις δωρεαν 15 level lol! :D

Πλακα κανω , αλλα και καλα οταν πας να δημιουργησεις Death Knight σε ξεκιναει κατευθειαν απο level 55. :)

Αυτο δε νομιζω να ισχυει για καποιον που δεν εχει καν το burnig crusade.Το lich-king χρειαζεται το bur-crusade.Αρα πρεπει να να εισαι τουλαχιστον 60αρης.

Avenger_Seraphim
30-11-2008, 14:02
Αυτο δε νομιζω να ισχυει για καποιον που δεν εχει καν το burnig crusade.Το lich-king χρειαζεται το bur-crusade.Αρα πρεπει να να εισαι τουλαχιστον 60αρης.

Ε ναι θες και το προηγουμενο expansion...Αλλα το εχω το burning crusade :P Επισης οντως ειναι απο 55 lvl που σε αφηνει να φτιαξεις DN (death note XD)

Chill
15-12-2008, 06:00
Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό. Μοναδικά quests, απίστευτη αίσθηση, τόνοι lore, εκπληκτικές τοποθεσίες, φοβερά boss fights.......σε αντιδιαστολή το παιχνίδι δεν προσφέρει το παραμικρό challenge για τους players που είναι έμπειροι δυστυχώς. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι κάναμε clear όλο το content σε 2 raids και έχουμε καταφέρει να μπούμε στο top 50 παγκοσμίως (σύμφωνα με το warcraftraids). Καταλαβαίνω πως οι παίχτες που "παράκατέχουν" το άθλημα είναι μια πολύ μικρή μειοψηφία αλλά έστω και γι'αυτούς η blizzard έπρεπε να κάνει κάτι περισσότερο :s.

Την Τετάρτη ξεκινάει η arena season 5 αλλά μιας και τα imbalances στο game έχουν φτάσει σε δυσθεώρατα ύψη πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να απέχω.

Το παιχνίδι είχε όλα τα φόντα να είναι το καλύτερο μέρος του World Of Warcraft, δυστυχώς όμως για τους έμπειρους raiders το παιχνίδι είναι κατώτερο των περιστάσεων (αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στο raiding content). Είπαμε να είναι προσιτό στους casuals, να μην χρειάζονται βδομάδες για να πέσει ένα boss αλλά όχι και έτσι :s. Όφειλαν να διατηρήσουν ένα challenge. Ελπίζω η κατάσταση να αλλάξει σε επόμενο patch αν όχι ίσως να ήρθε η ώρα μετά από 4 ολόκληρα χρόνια να πούμε αντίο....

Valkyre
15-12-2008, 11:34
^^ το εχω ακουσει και εγω αυτο...Βασικα ακουσα οτι οι Nihilum (δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται...) εβγαλαν ολα τα instances μετα απο 3 μερες περιπου?Και ειχαν κανει πολλα παραπονα στο site τους.

Κατι που δεν ξερω εαν αληθευει και το ρωταω , εχουν βαλει ingame cinematics μεσα στο παιχνιδι πλεον σε μερικα quest?Μετα την ολοκληρωση τους ή κατα τη διαρκεια τους?Αληθευει αυτο?Αν ναι , πολυ καλο για την παρουσιαση.

Chill
15-12-2008, 15:20
Ναι δεν ονομάζονται Nihilum πλέον. Έκαναν merge με ένα άλλο guild και πλέον ονομάζονται Twentyfourseven :)

Αυτοί έτσι κι αλλιώς είναι σε άλλη κατηγορία από όλους τους υπόλοιπους. Και προφανώς είχαν κάνει clear το διαθέσιμο content από την beta. Δεν νομίζω για κανένα dungeon να χρειάστηκαν πάρα πολύ καιρό να το καθαρίσουν. Αν σε εμάς χρειάστηκαν λιγότερες από 24ώρες συνολικά για να κάνουμε clear το content καταλαβαίνεις πόσες ώρες χρειάστηκαν οι 24/7.........Φυσικά οι περισσότεροι εξακολουθούν να τρώνε wipes στα 10άρια raids συνεπώς για την blizzard όλα βαίνουν καλώς :/

Δεν έχουν μπει ingame cinematics, 1 υπάρχει μόλις σχετικά με την Wrath Gate

Wrath Gate

Valkyre
15-12-2008, 15:44
lolol... οι nihilum ονομαζονται πλεον twentyfourseven?!?

ΛΟΛ , δεν ξερω εαν ειναι το ιδιο guild , αλλα ετσι ακριβως ονομαζονταν το guild που ημουν εγω στο Tarren Mill server.Απο τα πρωτα guild που εφαγαν C'thun.

Αλλα μαλλον προκειται για αλλο guild διοτι εμεις ημασταν alliance.Βεβαια εχουν περασει αιωνες , μπορει να εχουν κανει νεο guild σε horde οι δικοι μου... i have no clue... :)

Chill
18-10-2010, 23:07
Το opening cinematic του επερχόμενου xpac

YouTube - Cataclysm Cinematic Intro

Στα γνώριμα epic standards της blizz αλλά σίγουρα δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτό του Lich King το οποίο αποτελεί μια πλημμύρα συναισθημάτων και ανατριχίλας για τους fans.

Anyway 50 μέρες για να έρθει το cataclysm και περίπου 45 ημέρες για να επιστρέψω και εγώ στα γνώριμα λημέρια που έχω εγκαταλείψει από τις αρχές του χρόνου :a049: