PDA

View Full Version : χαλασε το Xbox 360 μου



mg1980
22-07-2007, 07:44
Καλημερα,σε ολους!τελικα,υστερα απο 1,5 χρονο λειτουργειας το 360 μου τα εφτυσε...:mad:μετα απο "πειραγματα" κυριως στο εσωτερικο του(εγκατασταση blue fan xcm και αλλαγη ολου του skin με μαυρο,ναι εμοιαζε με το elite model )ηρθε το ring of death...:(εντω μεταξυ ειχα αγορασει και 11 παιχνιδια(αυθεντικα)και εχω συνδρομη gold on xbox live(12 euro το μηνα).εν ολοιγοις δεν σκποευω να αγορασω καινουργιο 360 και ουτε προκειται.μηπως ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω τη συνδρομη μου,στο xbox live?:confused:σ.σ εχω κανει registration Ιρλανδια για το live,γιατι στην Ελλαδα δεν εχει ,ουτε τωρα.αυτα,να μαι καλα να το θυμαμαι..

jimbrav
22-07-2007, 10:13
Καλημερα,σε ολους!τελικα,υστερα απο 1,5 χρονο λειτουργειας το 360 μου τα εφτυσε...:mad:μετα απο "πειραγματα" κυριως στο εσωτερικο του(εγκατασταση blue fan xcm και αλλαγη ολου του skin με μαυρο,ναι εμοιαζε με το elite model )ηρθε το ring of death...:(εντω μεταξυ ειχα αγορασει και 11 παιχνιδια(αυθεντικα)και εχω συνδρομη gold on xbox live(12 euro το μηνα).εν ολοιγοις δεν σκποευω να αγορασω καινουργιο 360 και ουτε προκειται.μηπως ξερετε πως μπορω να απενεργοποιησω τη συνδρομη μου,στο xbox live?:confused:σ.σ εχω κανει registration Ιρλανδια για το live,γιατι στην Ελλαδα δεν εχει ,ουτε τωρα.αυτα,να μαι καλα να το θυμαμαι..

για να κοψεις το live πρεπει να τους παρεις τηλεφωνο...
λυπαμαι για αυτο που εγινε αλλα δυστηχως με τα 360 εχει γινει αναμενομενο.παντος εαν ειναι να το πεταξεις ευχαριστως το παιρνω για ανταλακτικα...

MaRkUs_
22-07-2007, 12:41
αχαχαχα....ε βέβαια έχεις μάθει το κόλπο jim:P αντί να το στέλνεις για service κάνεις ενα σωρό απο dead rings:P κ έχεις ανταλακτικά:ΡΡΡΡ αχαχαχα

jimbrav
22-07-2007, 12:54
αχαχαχα....ε βέβαια έχεις μάθει το κόλπο jim:P αντί να το στέλνεις για service κάνεις ενα σωρό απο dead rings:P κ έχεις ανταλακτικά:ΡΡΡΡ αχαχαχα

xaxaxaxa.....

NonBorn
22-07-2007, 13:10
Ρε παιδιά δεν αναβάθμισαν όλες τις εγγυήσεις σε 3 χρόνια? Να τους το πας πίσω και να τους πεις ότι του έβαλες fan κ το είχες ανοιχτό για να μη ζεσταίνεται μιας κ έχει γίνει όλος αυτός ο χαμός... Να τους τρίξεις λίγο τα δόντια να φωνάξεις και λίγο και πιστεύω θα πιάσει...

jimbrav
22-07-2007, 14:00
Ρε παιδιά δεν αναβάθμισαν όλες τις εγγυήσεις σε 3 χρόνια? Να τους το πας πίσω και να τους πεις ότι του έβαλες fan κ το είχες ανοιχτό για να μη ζεσταίνεται μιας κ έχει γίνει όλος αυτός ο χαμός... Να τους τρίξεις λίγο τα δόντια να φωνάξεις και λίγο και πιστεύω θα πιάσει...

εαν ανοιχτει παει η εγγυηση Κωστα....
εκτος εαν ανοιχτεικε με μεγαλη προσοχη.

NonBorn
22-07-2007, 14:13
μωρέ τι μας λενε.... μας πουλάνε ελατωματικά μηχανήματα με γνωστό πρόβλημα και επειδή ξέρω δυο πράγματα παραπάνω από τον μέσο καταναλωτή το ανοίγω να μην ζεσταινεται και δε μου το φτιάχνεται ενώ ξέρετε ότι δε φταίω εγώ και ότι χαλάνε ανα τρίμηνο όταν παίζουνε τα μηχανάκια? μωρέ θα τους είχε πάρει ο #(#$%* αν ήμουνα εγώ... Mg γνώμη μου είναι να πας με τσαμπουκά και να τα χώσεις κατά παντώς υπευθύνου..... να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω και πολλά πολλά τέτοια. και μη μασήσεις ούτε στιγμή... κρέμασμα θέλουνε...

jimbrav
22-07-2007, 14:26
μωρέ τι λες.... μας πουλάνε ελατωματικά μηχανήματα με γνωστό πρόβλημα και επειδή ξέρω δυο πράγματα παραπάνω από τον μέσο καταναλωτή το ανοίγω να μην ζεσταινεται και δε μου το φτιάχνεται ενώ ξέρετε ότι δε φταίω εγώ και ότι χαλάνε ανα τρίμηνο όταν παίζουνε τα μηχανάκια? μωρέ θα τους είχε πάρει ο #(#$%* αν ήμουνα εγώ... Mg γνώμη μου είναι να πας με τσαμπουκά και να τα χώσεις κατά παντώς υπευθύνου..... να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω και πολλά πολλά τέτοια. και μη μασήσεις ούτε στιγμή... κρέμασμα θέλουνε...

καταλαβαινω τι θες να πεις αλλα.... το μηχανημα παει Γεραμανια....εδω δεν γινετε τιποτα και μιλας τηλεφωνικως...

WolfRathmA
22-07-2007, 17:36
Και εμενα χαλασε αλλα δεν χεστικα :p εχω το play μου τωρα...
Το στελνω να παει στο καλο και οταν ερθει τα ξαναλεμε :)

Proevofan
23-07-2007, 04:16
ring of death? ti einai ayto? xaxaxaxaxa... symfono me nonborn..k oti piaseis file mou...

nonborn kosta se lene re? na se leo non mourxete pio eykolo... :P
telika re filaraki poio skin tha dialeksete..ksereis esy giati leo... ;) xaxa

ma pos to afhsa asxoliasto..terla h ipografh sou..etsi..GT k tripsimo sta moutra giati de paei allo re file..de boro na akouo alles malakies..

konstantinos
23-07-2007, 13:28
Κ μενα χαλασε θα το στειλω κ οπως μου ειπαν σε 7 βδομαδες λενε θα το εχω πισω.Κ ευκαιρεια να παιξω με το ps3 λιγο κ επιτελους βρηκα στο play το primal για ps2 με 5 ευρω.

mg1980
24-07-2007, 07:45
καταρχην ευχαριστω για τις γνωμες σας ,παιδες αλλα επειδη εχω το infectus..πηγαινετε παρακαλω στο underground scene..εκει εχω φτιαξει ενα thread σχετικα με το τι κανει το infectus.αα..οριστε και το email που μου εστειλαν απο τη infectus:
Dear customers,

We've got great news on our website www.infectus.biz (http://www.infectus.biz/) !

Important note: other modchips on the market were released with an infectus-like USB connector, but BE CAREFUL!!! Infectus is the ONLY CHIP 100% reprogrammable, not only on the flash but even on the functioning logic. In the next months, we'll make other interesting steps forward, expecially on X360, that could bring to a REAL BIOS modification, instead of working on the players (as it is now).
If we'll manage to do it, Infectus will be the only chip in the world allowing, after an upgrade, to be took off from a driver and reinstalled as a BIOS MOD, without having to change the chip.

This is an incredibly important advantage... Infectus is your investment in the future!

1 - Quick Solder Flat Infectus cables, for a fast mount of the chip on Hitachi/Samsung Xbox players, are available for distribution. On the website you'll find a tutorial (with detailed photos) and a nice video showing up how you can install the chip with the quicksolder flat cables.

2 - Released and 100% working, the Wii Nand Flasher will allow reading and writing of the WII NAND FLASH for developers. Our tests confirm that a BIOS of a wii cannot work on another wii, as every machine has its unique key.

3 - Still in progress, to be released in some day, the 079 KEY firmware, that allows to bring any LG 079 player in MODB. This will be offered for FREE to all infectus users, and it's useful for the release of a small INFECTUS 079 KEY PCB chip... elaborated on a very small processor XILINX (really cheap in price), it allows to make the new LG079 players visible on windows.

4 - Great news on www.xboxhacker.net (http://www.xboxhacker.net/) : infectus is helping with the study of the x360 kernel, and a REGION FREE (Bios side) is already being worked on. Infectus is putting the basis for the first REAL X360 modification...

See you soon on www.infectus.biz (http://www.infectus.biz/) !

The Infectus Staff

WolfRathmA
24-07-2007, 23:31
πολυ καλο ακουγεται αυτο... για να το δουμε...

mg1980
25-07-2007, 14:05
slay ,σε παρακαλω μεταφερεις αυτο το thread στο other console forum?ευχαριστω