PDA

View Full Version : Μόνο PES 08 για online απο εδώ και πέρα!



manos_ps3
30-10-2008, 19:48
Σήμερα, μετά από ακριβώς 20 ημέρες, ξαναμπήκε το δισκάκι του PES 08 στο PS3 μου. Έπαιξα τρία ματσάκια και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι από εδώ και στο εξής, για online μπάλα, θα παίζω ΜΟΝΟ αυτό, αντί για το PES 09.
Πλέον, μετά από 1720 online games στο PES 08 μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι κλάσεις πιο enjoyable από την φετινή έκδοση του παιχνιδιού! Και επειδή enjoy = ευχαρίστηση (αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενο, η ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ) επιστρέφω στο online gaming του PES 08.
Φυσικά αναφέρομαι ΜΟΝΟ για το online gaming, γιατί στο offline το PES 09 είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει.

Ανοίγω λοιπόν αυτό το thread για να ανταλλάξουμε όλοι απόψεις γύρω από το θέμα, αλλά και να επιστρέψουμε - όσοι το θέλουν - σε πρωταθλήματα και διοργανώσεις στο PES 08, τουλάχιστον μέχρι η ΚΟΝΑΜΙ να μας δείξει πλέον κάτι αξιόλογο!!!


EDIT:
Επειδή δεν θέλω να κρεμάσω τον ProEvo και όλα τα υπόλοιπα παιδιά του πρωταθλήματος, θα ολοκληρώσω όλους τους αγώνες μου με συνέπεια, και θα αναλάβω και την διοργάνωση του κυπέλλου (εάν αποφασιστεί η διεξαγωγή του).
Απλά θα ελπίζω να ξαναγίνουν πρωταθλήματα με το PES 08.

msnes7
31-10-2008, 00:50
Συμφωνώ μαζί σου αν και τα ξαναείπαμε............Για οτιδήποτε άλλο πλην online το pes2009 είναι καλύτερο

WolfRathmA
31-10-2008, 03:00
Μιλας σοβαρα; Και το πουλησα το παιχνιδι σημερα!!! DAMN! :p LoL!

Δηλαδη παιζεις χωρις teleports; :p

manos_ps3
31-10-2008, 08:13
Δηλαδη παιζεις χωρις teleports; :p

Φίλε WolfRathmA, τα τρία παιχνίδια που έπαιξα εχθές είχαν ελάχιστο έως καθόλου lag!!! Ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι πλέον οι περισσότεροι παίζουν το PES 09 κι έτσι οι servers του PES 08 εξυπηρετούν λιγότερα άτομα, με αποτέλεσμα το online gaming να "ρολάρει" καλύτερα.

redismagik
31-10-2008, 08:15
Σήμερα, μετά από ακριβώς 20 ημέρες, ξαναμπήκε το δισκάκι του PES 08 στο PS3 μου. Έπαιξα τρία ματσάκια και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι από εδώ και στο εξής, για online μπάλα, θα παίζω ΜΟΝΟ αυτό, αντί για το PES 09.
Πλέον, μετά από 1720 online games στο PES 08 μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι κλάσεις πιο enjoyable από την φετινή έκδοση του παιχνιδιού! Και επειδή enjoy = ευχαρίστηση (αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενο, η ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ) επιστρέφω στο online gaming του PES 08.
Φυσικά αναφέρομαι ΜΟΝΟ για το online gaming, γιατί στο offline το PES 09 είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει.

Ανοίγω λοιπόν αυτό το thread για να ανταλλάξουμε όλοι απόψεις γύρω από το θέμα, αλλά και να επιστρέψουμε - όσοι το θέλουν - σε πρωταθλήματα και διοργανώσεις στο PES 08, τουλάχιστον μέχρι η ΚΟΝΑΜΙ να μας δείξει πλέον κάτι αξιόλογο!!!


EDIT:
Επειδή δεν θέλω να κρεμάσω τον ProEvo και όλα τα υπόλοιπα παιδιά του πρωταθλήματος, θα ολοκληρώσω όλους τους αγώνες μου με συνέπεια, και θα αναλάβω και την διοργάνωση του κυπέλλου (εάν αποφασιστεί η διεξαγωγή του).
Απλά θα ελπίζω να ξαναγίνουν πρωταθλήματα με το PES 08.
ki ego mazi sou file................mesa eimai.

johnlit7
01-11-2008, 01:06
σοβαρα δν εχει lag τωρα το unplayable online του προ2008???
αν ειναι ετσι εγω ειμαι μεσα...ο μεγαλυτερος λογος που ξενερωσα με το προ περισυ ηταν το online...αφου δν το ευχαριστηθηκα οταν επρεπε ας το ευχαριστηθω τωρα!!

mootsChios
04-11-2008, 04:09
Eγω προσωπικα το βρισκω δυσκολο να ξαναβαλω το PES2008 μεσα. Ας πουμε και οταν παρω το Resistance 2, δεν νομιζω να ξαναβαλω το Resistance 1 (εδω τωρα εχω να το βαλω κανα χρονο)

redismagik
31-01-2009, 19:35
kaneis gia filiko pro 8?

plakas
31-01-2009, 19:39
χαχαχαχαχαχαχα που το θυμηθηκες βρε Γιαννακη :D:D:D:D:

gkmanpower
31-03-2010, 18:04
Καλησπέρα.
Διάβασα ότι το online του PES 2008 δεν κολλάει καθόλου.
Ξέρει κανείς όμως πώς μπορούμε να φέρουμε στο PES 2008 τις νέες ενδεκάδες των ομάδων?
Είναι ενημερωμένο το PSN ή θα βλέπω τον Eto'o ακόμα στην Barca?

manos_ps3
02-04-2010, 11:24
Καλησπέρα.
Διάβασα ότι το online του PES 2008 δεν κολλάει καθόλου.
Ξέρει κανείς όμως πώς μπορούμε να φέρουμε στο PES 2008 τις νέες ενδεκάδες των ομάδων?
Είναι ενημερωμένο το PSN ή θα βλέπω τον Eto'o ακόμα στην Barca?


File gkmanpower, kalimera kai Kali Anastasi.

To online tou PES08 den yparxei pia... oi malakes tis konami ekleisan tous servers tou paixnidiou ton perasmeno Ianouario (dystyxws, giati gia mena itan to kalytero ONLINE PES EVER!!! kai pleon den paizw allo PES, eidika online).

To thread pou diavazeis anaferetai sta proigoumena xronia...

redismagik
02-04-2010, 11:26
ne re mano!ki ego mpeno poli sixna mesa edo ki 2-3 mines ki de me vazei.aparadekto na klisoun tous server .ki ego mono pro 8 epeza on line .

Eddy_Gordo
02-04-2010, 17:24
Τι νεο ηταν αυτο... οι οποιες ελπιδες τελος. Παει για πωληση ή ανταλλαγη το παιχνιδακι μου...

lefterisZ1000
10-04-2010, 16:14
sorry ρε παιδια...ειμαι καινουργιος εδω...κανα προταθλημα pro 09 δεν παιζει να παιξουμε???

redismagik
11-04-2010, 17:26
oxi exei stamatisei.^