PDA

View Full Version : xbox k chiparisma



NIKOS
24-10-2008, 14:47
paidia enas filos mou exei ps3 , k thelei na agorasei k xbox!
apla thelei na mathei otan chipareis to xbox, mporeis na vazeis ta games sto skliro h paizoun mono apo to cd?
thnx

gepe13
24-10-2008, 17:23
ΛΑΜΕ 7ΜΜ ΝΙΚΟS

Lefteris_X
24-10-2008, 17:25
όντως ΛΑΜΕ 7ΜΜ ΝΙΚΟΣ








Λευτέρης

modecris
24-10-2008, 19:15
paidia enas filos mou exei ps3 , k thelei na agorasei k xbox!
apla thelei na mathei otan chipareis to xbox, mporeis na vazeis ta games sto skliro h paizoun mono apo to cd?
thnx
Φυσικά και όχι.Απλά με το νέο dashboard θα μπορείς μεν να το αντιγράψεις στον σκληρό,θα απαιτεί δε την ύπαρξη του dvd στο tray τουλάχιστον κατα την εκκίνηση του παιχνιδιού.

Papanick
26-10-2008, 18:42
Sorry για την noobικη και άσχετη ερώτηση: τι είναι αυτό το ΛΑΜΕ 7ΜΜ που είδα και αλλού???

desperate_gamer
26-10-2008, 19:46
Sorry για την noobικη και άσχετη ερώτηση: τι είναι αυτό το ΛΑΜΕ 7ΜΜ που είδα και αλλού???

Άστο καλύτερα. :frog:

Papanick
26-10-2008, 19:53
Τελικά έψαξα και βρήκα. Καλό! :p

jimspy
30-10-2008, 20:13
yparxei kapoios tropos na mathoyme poio disc drive exei ena xbox 360 elite 120gb Black xoris na anoiksoyme to koyti toy k bgaloyme zelatines ktl......ennoo apo serial nymber ktl)..


ps.sorry an h erothsh einai kakh ....alla exo kollhsei

fanis86
30-10-2008, 20:29
yparxei kapoios tropos na mathoyme poio disc drive exei ena xbox 360 elite 120gb Black xoris na anoiksoyme to koyti toy k bgaloyme zelatines ktl......ennoo apo serial nymber ktl)..


ps.sorry an h erothsh einai kakh ....alla exo kollhsei



Θα δεις πισω στο κουτι στο ασπρο αυτοκολητο με το barcode που εχει 2 κωδικους που αναγραφει ο ενας ειναι ο LOT και ο αλλος ο TEAM.
θα πας μετα στο http://www.360drives.com/ (http://www.360drives.com/) και θα βαλεις αυτους τους κωδικους στα αναλογα πεδια και θα πατησεις search.
Θα σου εμφανιστει λιστα απο ανθρωπους που αγορασαν το xbox και εβαλαν αυτες τις πληροφοριες για να βοηθησουν μελλοντικους αγοραστες.

Και εντελως πληροφοριακα εχουν κανει την εμφανηση τους τα LITEON απο το LOT 0817 και πανω.

Και κατι αλλο χωρις να θελω να σε απογοητευσω ειναι οτι σχεδον δεν υπαρχει κανενα στην αγορα που να μην εχει liteon.

Katana
30-10-2008, 20:35
Oπως τα λέει ο Φάνης...

jimspy
30-10-2008, 21:35
eyxaristo poly gia thn amesh apanthsh
paidia prospatho na anoikso thn selida poy lete alla den thn anoigei me thn kamia....den ksero ti symbainei....pantos to einai LOT0809 k Team ADUE.....mhpos kserei kaneis ti drive exei ... kai an ayto chiparete flasharete k den ksero ti allo

TZANNSPY
30-10-2008, 22:14
eyxaristo poly gia thn amesh apanthsh
paidia prospatho na anoikso thn selida poy lete alla den thn anoigei me thn kamia....den ksero ti symbainei....pantos to einai LOT0809 k Team ADUE.....mhpos kserei kaneis ti drive exei ... kai an ayto chiparete flasharete k den ksero ti allo

Με τα στοιχεία που δίνεις, LOT 0809 & Team ADUE, βγάζει BenQ Drive.
Βέβαια να το check-άρεις και μόνος σου για πιο σίγουρα...

jimspy
30-10-2008, 22:22
eyxaristv poly tzannspy.....

apo oti exo diabasei to benq flasharete...an kserei kaneis h diadikasia einai eykolh h kalytera na to steilo se giatro.....k posa pairnei.....?
ayto to liteon ti einai k ti shmainei .....?

ps. sorry gia tis toses erothseis ...... einai psilokoyrastiko....alla den exo idea apo xbox k sxetika....(oute apo ps h alhtheia einai)

Katana
30-10-2008, 22:41
To LiteOn είναι ένα DVD rom που προς το παρόν δεν φλασάρεται.

Το BenQ είναι εύκολο να το κάνεις και μόνος σου.

jimspy
30-10-2008, 22:56
thank you katana....

Dikakom
31-10-2008, 03:31
eyxaristv poly tzannspy.....

apo oti exo diabasei to benq flasharete...an kserei kaneis h diadikasia einai eykolh h kalytera na to steilo se giatro.....k posa pairnei.....?
ayto to liteon ti einai k ti shmainei .....?

ps. sorry gia tis toses erothseis ...... einai psilokoyrastiko....alla den exo idea apo xbox k sxetika....(oute apo ps h alhtheia einai)

Κοίτα με 30ευρώ εγώ έστειλα κάπου το δικό μου(στείλε μου π.μ. να σου πω) και σε κάνα δυο μέρες μου το έφεραν πίσω και παίζει όλα τα αντεγραμένα,εγώ δεν έκανα τίποτα, απλό και εύκολο και αξιόπιστο αρκετά μπορώ να πω!Βέβαια δεν έχουμε την ίδια έκδοση 360,αλλά εκεί τα παληκάρια δε νομίζω να έχουν πρόβλημα.Επίσης το τσιπάρισμα είναι κάτι που μετράει πολύ,θα το διαπιστώσεις.φιλικά...

Katana
31-10-2008, 08:31
To έκαναν όμως προσεκτικά, ώστε να μην χάσεις την εγγύηση?

markos69
31-10-2008, 10:03
An to flasharis xanete amesos i eggiisi nomizo

fanis86
31-10-2008, 11:12
An to flasharis xanete amesos i eggiisi nomizo

Οχι δεν ισχυει αυτο.
Εαν βγαλεις με προσοχη το αυτοκολητο της εγγυησης(υπαρχουν πολλα βιντεακια στο youtube) και το στειλεις πισο στην ms στο επιστρεφη επισκεβασμενο.
Εχει γινει το περιστατικο σε γνωστο μου.
Το θεμα ειναι αμα σου χαλασει το drive και εχεις benq μην στο επιστρεψουν πισω με liteon

Dikakom
31-10-2008, 13:07
To έκαναν όμως προσεκτικά, ώστε να μην χάσεις την εγγύηση?

Από όσο το κοίταξα δεν είδα εμφανή σημάδια ανοίγματος της κονσόλας...μπορεί να κάνω και λάθος..ας μην το ματιάσω αλλά δεν βλέπω να εμφανίζει πρόβλημα, γενικά τα καινούρια που βγάλανε με hdmi και falcon(καπώς έτσι το λένε) είναι αξιόπιστα...αντίθετα πρόβλημα μου έβγαλε η κονσόλα που δεν το περιμένα(το PS3 μου)...Πάντως κακά τα ψέματα εγγύηση καλό ειναι να υφίσταται.

Katana
31-10-2008, 13:22
Mε καλύψατε, συμφωνώ απόλυτα.

Papanick
01-11-2008, 17:19
Ωραία, ευτυχώς που υπάρχουν και Elite με BenQ γιατί το ψήνω... τώρα βέβαια να κάτσω μόνος μου να το φλασάρω (πρέπει να έχεις συγκεκριμένα πράγματα και για το PC αν θυμάμαι καλά) δεν το κάνω... θα το στείλω κάπου λογικά...

Katana
02-11-2008, 01:42
Ναι, θέλει PCI to Sata card, Silicon νομίζω...

vortex
20-11-2008, 10:02
Ειναι αναλογα το drive, τo samsung ms25 φλασαρεται απο πολλά chipset (VIA/nForce/ICH)
το samsung ms28 θελει απαραιτητα VIA.
Το BenQ ηθελε VIA η nForce αλλα με καινουργιο προγραμμα φλασαρεται απο οποιοδηποτε..
Τα Hitachi παλι φλασαρονται απ τα περισσοτερα chipset.

Και η PCI καρτα που αναφερατε δεν πρεπει να εχει SiL chipset αλλα VIA VT6421(A)