PDA

View Full Version : [Trophies Guide] Mercenaries 2



klepidas
22-10-2008, 19:35
http://i.testfreaks.com/images/products/600x400/231/mercenaries-2-world-in-flames.266983.jpg
Bronze

*Eat the Heat - You performed a burnout
*Shoot to Thrill - You got 25 headshots
*Armageddon It - You destroyed 25 buildings
*Hail and Kill - You destroyed 50 objects using melee
*Holy Smoke - You destroyed 50 Objects With a Grenade
*Little Savage - You destroyed 50 Objects with an RPG Launcher
*Gone Shootin’ - You completed one of Fiona’s challenges
*Heavy Metal Thunder - You successfully completed 10 action hijacks
*Tattooed Millionaire - Be connected to EA Servers and earn $1 million
*Highway to Hell - You completed 3 races
*Partners in Crime - You’ve experienced co-op
*Wheels of Steel - You came in first during a co-op race

Silver

*Runnin’ with the Devil - You verified Blanco
*You Better Run - You verified Carmona
*No Compromise, No Regrets - You battled for Caracas
*Pipeline - You captured all outposts for a single faction
*Be Quick or Be Dead - You sniped 50 enemy vehicle drivers
*No More Mr. Nice Guy - You pissed off everyone in Venezuela
*…And Justice For All - You verified all high value targets
*Digital Man - You unlocked all shop items
*We’ll Burn the Sky - You unlocked all landing zones
*Damage, Inc. - You used 20 airstrikes in co-op
*Nothin’ But a Good Time - You destroyed 200 objects from the gunner seat in co-op

Gold

*The Hero and the Madman - You completed Mercenaries 2
*Balls to the Wall - You mastered the Winching Challenge
*Billion Dollar Babies - Be connected to EA Servers and earn $1 billion

Platinum

*World in Flames - You earned all trophies in Mercenaries 2


-Hidden Trophies-

Bronze

*School’s Out - You completed the tutorial
*The Rage - You completed “Rescue Carmona”
*Hello, Hooray - You acquired the PMC
*Wild One - You recruited Ewan
*The Analog Kid< - You recruited Misha
*Oil and Gasoline - You recruited Eva
*Ride the Dragon - You hijacked the tank in the villa
*Stand Up and Shout - You achieved maximum mood with the Allies
*Forever Free - You achieved maximum P.L.A.V. mood
*Island of Domination - You achieved maximum Pirate mood
*Longing For Fire - You achieved maximum Chinese mood
*Dirty Deeds - You achieved maximum Universal Petroleum mood

Gold

*Aces High - You captured all high value targets

SQP_GR
22-10-2008, 19:55
pu proxthes to termatisa pali apo tin arxi

panelix
22-10-2008, 20:04
KAI EGO TO IDIO RE GMT !##!@$#!%#%@$$#^^#%$%%^&^*()&(!#!&$^
grrrrrrrrrrrr :@

Dirty83
24-10-2008, 03:06
Κλαφ'τα, κι εγώ μια απ' τα ίδια... :banghead:
Τέλος πάντων, ενδιαφέρεται κανείς για τα co-op trophies; :prayer:

panelix
26-10-2008, 10:55
ego...

SQP_GR
26-10-2008, 11:03
mesa k gw

NitemareGR
26-10-2008, 21:28
ax0ax0axax0ax0ax0xaax0ax0ax0axax0ax0xa0xaxaaxa

gkantemia..eytyxws egw otan vghke to patch gia to uncharted,hmoun sto 50% tou paixnidiou k to ksekinhsa pali ap thn arxh.... :D :D

pote vgainei to patch gia to mercenaries?

Dirty83
27-10-2008, 00:22
ego...


mesa k gw

Παιδιά δεν έχω πρόβλημα, θα στείλω και στους δύο friend request και τα κάνουμε.
Δεν ξέρω αν έχετε ασχοληθεί καθόλου αλλά το παιχνίδι μέσα στα τόσα άλλα glitches και bags έχει και ένα glitched trophy, το tattooed millionnaire (να βγάλεις ένα εκατομμύριο όντας συνδεδεμένος στους servers της EA). Απ' όσους είχαν παίξει το παιχνίδι και είχαν κάνει ήδη τέτοιο σκορ δεν το 'χει πάρει κανένας μέχρι στιγμής.


ax0ax0axax0ax0ax0xaax0ax0ax0axax0ax0xa0xaxaaxa

gkantemia..eytyxws egw otan vghke to patch gia to uncharted,hmoun sto 50% tou paixnidiou k to ksekinhsa pali ap thn arxh.... :D :D

pote vgainei to patch gia to mercenaries?


Έχουν ήδη βγει, γι' αυτό κράζουμε... :banghead:

TopGunZ
27-10-2008, 09:49
Παιδιά το παιχνιδάκι τα σπάει!!! Είναι το GTA όπως έπρεπε να είναι :P Φοβερό χιούμορ (Α ναι σε ξέρω είσαι αυτός που σε πυροβόλησαν στον κώλο) και εκρηκτικό gameplay! Δεν είναι και το απαύγδασμα της τεχνικής αρτιότητας αλλά είναι 100% fun!

Εν τω μεταξύ μερικά τρόπαια τα πήρα στο λίγο άσχετο όταν ήμουν στο coop! Όσοι δε με έχετε βάλτε με για να τα πούμε ονλάιν!!!

TopGunZ
01-11-2008, 23:59
Xoxoxo, πάει και το δις....κανένας να πάρουμε στο τσάκα τσάκα ένα τροπαιάκι που μου λείπει στο συνεργατό? Έλα ρε παιδιά μια βοήθεια για το πλατινένιο...

NitemareGR
03-11-2008, 14:55
ela to phres :D

kwle phges 1os sta 4 platinum!!
8a se ksanaperasw omws sta 5 :D :D

TopGunZ
03-11-2008, 17:30
Πραγματικά το ευχαριστήθηκα το παιχνιδάκι! Τώρα βέβαια πάμε για Bioshock και ίσως ασχοληθώ ξανά λίγο με το Φεράρι ενδιάμεσα πριν πιάσω το Dead Space.

Αν θέλεις να πιαστείς πάντως με αυτό το παιχνιδάκι (εδώ έπαιξες το Φεράρι!) ρώτα ότι θες έχω γίνει μάστερ στα γκλίτσια και στα μπάγκια του παιχνιδιού :P

Και όποιος άλλος θέλει βοήθεια εδώ είμαι...

NitemareGR
04-11-2008, 16:08
Πραγματικά το ευχαριστήθηκα το παιχνιδάκι! Τώρα βέβαια πάμε για Bioshock και ίσως ασχοληθώ ξανά λίγο με το Φεράρι ενδιάμεσα πριν πιάσω το Dead Space.

Αν θέλεις να πιαστείς πάντως με αυτό το παιχνιδάκι (εδώ έπαιξες το Φεράρι!) ρώτα ότι θες έχω γίνει μάστερ στα γκλίτσια και στα μπάγκια του παιχνιδιού :P

Και όποιος άλλος θέλει βοήθεια εδώ είμαι...

Mhn ksexnas oti m exoun meinei 4 trophies k sto NBA 09 (thn tyxh mou mesa gia ****paixnido-----xeirotero ap to Ferrari)

perimenw na plhrw8w k na agorasw bioshock,mercs 2,dead space k LBP :frog: opote etoimasou na se spammarw me apories :D

TopGunZ
04-11-2008, 19:52
Mercs2 σου είπα είμαι σπεσιαλίστας πλέον, Bioshock το παλεύω γερά...τα άλλα μετά...

zpan
18-01-2009, 21:56
Ρε παιδιά ξέρει κανενας κανενα γρήγορο τρόπο να μαζέψω 1 billion ?

TopGunZ
19-01-2009, 14:27
Ρε παιδιά ξέρει κανενας κανενα γρήγορο τρόπο να μαζέψω 1 billion ?

Στο winching challenge, αυτό με το βίντσι και το ελικόπτερο στην έπαυλη, όσο παίζεις, αν δεν πειράζεις το στοίχημα αλλά το αφήνεις να ανεβαίνει μόνο του, αυξάνεται συνεχώς. Αν εξασκηθείς μπορείς να το κάνεις στο 3ο επίπεδο μέσα σε 1 λεπτό-1 λεπτό 10 δεύτερα (βάζεις τα 3 containers το ένα πάνω στο άλλο και είσαι αρχηγός). Σε καμιά ωρίτσα το πολύ θα έχεις μαζέψει το δις-μύριο για να μπορείς να το ξοδέψεις σε όσα πυρομαχικά θέλεις :D Για να καταλάβεις θα χτυπάς από ένα σημείο και μετά 30-40 εκατομμύρια τη φορά...

Surfdrifter
19-01-2009, 14:38
Στο winching challenge, αυτό με το βίντσι και το ελικόπτερο στην έπαυλη, όσο παίζεις, αν δεν πειράζεις το στοίχημα αλλά το αφήνεις να ανεβαίνει μόνο του, αυξάνεται συνεχώς. Αν εξασκηθείς μπορείς να το κάνεις στο 3ο επίπεδο μέσα σε 1 λεπτό-1 λεπτό 10 δεύτερα (βάζεις τα 3 containers το ένα πάνω στο άλλο και είσαι αρχηγός). Σε καμιά ωρίτσα το πολύ θα έχεις μαζέψει το δις-μύριο για να μπορείς να το ξοδέψεις σε όσα πυρομαχικά θέλεις :D Για να καταλάβεις θα χτυπάς από ένα σημείο και μετά 30-40 εκατομμύρια τη φορά...

Υπάρχει glitch στο Winching Challenge όπου κερδίσεις το στοιχημα σε 15 δευτερόλεπτα.

Πας και πιάνεις το κιβώτιο στο κέντρο και αρχίζεις να ανεβαίνεις με το ελικοπτερο γυρω στα 130-150 μέτρα. Προσοχή να ΜΗΝ λέει "OUT OF BOUNDS"!!!

Σε εκείνο το ύψος, αφήνεις το κουτι να πέσει και ΑΜΕΣΩΣ, κρατάμε τον αριστερο μοχλό τέρμα αριστερα (να αρχίσει να φεύγει το ελικόπτερο αριστερα).

Θα δείτε το υψομετρο να πέφτει, μεχρί που όταν απομακρυνθείτε αρκετά, θα σταματήσει το υψος να μειώνεται και το τότε θα πει Wager Won!

Τώρα που βρίσκει ο Ewan, τόσα εκατομμύρια δολλάρια να στοιχηματίζει, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!

TopGunZ
19-01-2009, 15:04
Αυτό προφανώς δουλεύει επειδή μένει για αρκετό διάστημα το κουτάκι πάνω από το ζητούμενο ύψος χωρίς να το κρατάει ο γάντζος, άσχετα (και εδώ είναι το λάθος του προγραματισμού τους) αν αυτό το ύψος δεν παραμένει σταθερό. Καλή φάση.

Surfdrifter
19-01-2009, 15:48
Αυτό προφανώς δουλεύει επειδή μένει για αρκετό διάστημα το κουτάκι πάνω από το ζητούμενο ύψος χωρίς να το κρατάει ο γάντζος, άσχετα (και εδώ είναι το λάθος του προγραματισμού τους) αν αυτό το ύψος δεν παραμένει σταθερό. Καλή φάση.

Βασικά αυτό που συμβαινει είναι ότι καθώς απομακρύνεται το ελικόπτερο, το κουτι μένει πίσω, μακρυά από το ελικόπτερο, οπότε οταν απομακρυνθεί, προφανώς, έξω από τα όρια που έχουν ορίσει, το κουτί "εξαφανίζεται". Έτσι το υψόμετρο μένει σταθερό και φυσικά triggarei το Win Condition του παιχνιδιού. (ΙF υψομετρό=σταθερό ΤΗΕΝ "Wager Won")

Τόσο απλό! Νομίζω στο XBOX το πατσάρανε αυτό το exploit

klepidas
19-01-2009, 16:58
Surfdrifter +rep απο μένα και νόμιζα οτι δεν θα έπρενα ποτέ το τρόπαιο με το 1 billion μόνο που ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα όταν πάω για change wager ενώ κάθε φορά αυξάνεται το minimum το maximum παραμένει σταθερό στα 5000Κ

TopGunZ
19-01-2009, 17:10
Μην το πειράζεις το change wager γιατί θα το μηδενίσεις και θα αρχίσει πάλι να τρέχει στα εκατομύρια αντί για τα 10δες εκατομύρια. Έτσι είναι ανεβαίνει το μιν και ξεπερνάει το μαξ. Γκλίτς του φούστη :P

Surfdrifter
19-01-2009, 23:15
Βασικά το minimum είναι ΠΑΝΤΑ το 5% του χρηματικού ποσού που έχεις. Έτσι π.χ. στα 300.000.000, θα είναι 15.000.000 το στοιχημα.

Επίσης είναι κανείς για τα Online τρόπαια;

klepidas
19-01-2009, 23:31
Εγώ είμαι για την τετάρτη αν μπορείς

Surfdrifter
20-01-2009, 00:57
Εγώ είμαι για την τετάρτη αν μπορείς

Ok, μέσα είμαι εκτός απροόπτου. Καλό είναι να είναι μετά τις 22.00 αν γίνεται...