PDA

View Full Version : [Trophies Guide] GTA IV



klepidas
01-10-2008, 14:04
http://uk.gizmodo.com/gta%20IV%202.jpg

Platinum
Taking A Liberty
Sorry for taking liberties with your time!


Gold


Liberty City Minute
You finished the story in less than 30 hours.

Key To The City
You completed GTA IV to 100%.

Wanted
You achieved the highest personal rank possible in multiplayer.

Silver


One Man Army
You survived a 6 star wanted level for a full 5 minutes..

Dare Devil
You completed all the unique stunt jumps.

Endangered Species
You collected every hidden package in the game.

Liberty City (5)
Your friends all like you above 90%.

You Won!
You have completed the story.

Bronze


Off The Boat
You have completed the first mission.

One Hundred And Eighty
You scored 180 with 3 darts.

Pool Shark
You beat a friend at pool.

King of QUB3D
You beat the high score in QUB3D.

Finish Him
You completed 10 melee counters in 4 minutes.

Genetically Superior
You came first in 20 singleplayer street races.

Wheelie Rider
You completed a 500 foot wheelie on a motorbike.

Gobble Gobble
You got a turkey in 10-pin bowling.

Driving Mr. Bellic
You unlocked the special ability of Roman's taxi.

Rolled Over
You managed 5 car rolls in a row from one crash.

Walk Free
You successfully lost a 4 star wanted rating.

Courier Service
You completed all 10 package delivery jobs.

Retail Therapy
You unlocked the special ability of buying guns from Little Jacob.


Lowest Point
You completed the mission "Roman's Sorrow".

Order Fulfilled
You completed all 10 Exotic Export orders.

Manhunt
You completed the most wanted side mission.

Cleaned The Mean Streets
You caught 20 criminals through the police computer.

Fed The Fish
You completed the mission "Uncle Vlad".

It'll Cost Ya
You made a taxi trip from one island to another without skipping.

Sightseer
You have taken all variations of the helicopter tours of Liberty City.

Warm Coffee
You were invited into your girlfriend's house.

That's How We Roll!
You unlocked the special ability of Brucie's helicopter ride.

Half Million
You have amassed a fortune of $500,000.

Impossible Trinity
You completed the mission "Museum Piece".

Full Exploration
You unlocked all the islands.

You Got The Message
You delivered all 30 cars ordered through text message

Under The Radar
You flew under all the main bridges in the game.

Dial B For Bomb
You unlocked the special ability of Packie's car bomb placement.

Gracefully Taken
You completed the mission "I'll Take Her".

Auf Wiedersehen Petrovic
You won in all variations of multiplayer games.

Let Sleeping Rockstars Lie
You killed a Rockstar in multiplayer.

Teamplayer
You killed 5 opposing team members.

Cut Your Teeth
You were successfully promoted up a rank in multiplayer.

Join The Midnight Club
You won a multiplayer race without damaging your vehicle too much.

Fly The Co-op
You completed "Deal Breaker", "Hangman's NOOSE" and "Bomb da Base II" in time.

Taking It For The Team
You were on the winning team in all multiplayer team games.

Top Of The Food Chain
You successfully killed 20 players with a pistol in a deathmatch.

Top The Midnight Club
You won 20 different multiplayer standard races.

Assassin's Greed
You completed all 9 assassin missions.

No More Strangers
You've met all the random characters.

That Special Someone
You completed the mission "That Special Someone".

muku
01-10-2008, 14:09
Για εξήγησε λίγο? Βγήκε patch? Θα βγει? Χρειάζεται να παίξουμε ξανά από την αρχή?

klepidas
01-10-2008, 14:10
http://www.n4g.com/ps3/News-207327.aspx

Valkyre
01-10-2008, 14:14
Αν ειναι retroactive , που δεν προκειται να ειναι (...) , εχει καλως , θα φορτωσω το παιχνιδι για τα τροπαια.

Αλλα να το ξαναπαιξω?Νο f**ing way! ;)

Oh and btw , i was not waiting for that at all. :)

TopGunZ
01-10-2008, 14:20
What....the....fucking....living....daylight...kic ked.....out.....of....me?????

OMGWTF^100!!! Τι στρακαστρούκα ήταν αυτή???

muku
01-10-2008, 14:29
Αν ειναι retroactive , που δεν προκειται να ειναι (...) , εχει καλως , θα φορτωσω το παιχνιδι για τα τροπαια.

Αλλα να το ξαναπαιξω?Νο f**ing way! ;)

Oh and btw , i was not waiting for that at all. :)

Ναι όντως. Δεν είμαι σίγουρος αν θα το ξαναπαίξω κι εγώ. Τα vice city και san andreas που είχαν το απίστευτο γέλιο τα έχω παίξει από 2 φορές. Αυτό όμως με απογοήτευσε σε σχέση με τα προηγούμενα. Ίσως να είμαι ο μόνος στο σύμπαν που το λέει αυτό :D Βασικά ακόμα δεν το έχω τελειώσει το IV. Το έχω αφήσει προς το τέλος.

TopGunZ
01-10-2008, 14:34
Κοίτα, αν και πήγανε την ιστορία και την πόλη ένα βήμα πιο πέρα, χάσανε πολύ στον τομεα της διασκέδασης. Λίγα sidequests και αυτά βαρετά, κάποια πράγματα καταντούσαν ρουτίνα. Αλλά σίγουρα η ιστορία τα έσπαγε. Πολύ πιθανόν να το ξαναπαίξω, θα είαι σα να ξαναβλέπω μια αγαπημένη μου ταινία.

Κρίμα που δεν είναι ρετροάκτιβ, την ιστορία την τελείωσα στις 25 περίπου ώρες...

muku
01-10-2008, 15:01
Κοίτα, αν και πήγανε την ιστορία και την πόλη ένα βήμα πιο πέρα, χάσανε πολύ στον τομεα της διασκέδασης. Λίγα sidequests και αυτά βαρετά, κάποια πράγματα καταντούσαν ρουτίνα. Αλλά σίγουρα η ιστορία τα έσπαγε. Πολύ πιθανόν να το ξαναπαίξω, θα είαι σα να ξαναβλέπω μια αγαπημένη μου ταινία.

Κρίμα που δεν είναι ρετροάκτιβ, την ιστορία την τελείωσα στις 25 περίπου ώρες...

Εντάξει η ιστορία σε σχέση με τα προηγούμενα καμία σχέση. Πολύ πιο ώριμο έδειχνε. Το βελτιώσανε πολύ σε αυτόν τον τομέα. Νομίζω δεν έχουμε ξεκαθαρίσει αν είναι ή όχι retroactive όμως!

konstantinos
01-10-2008, 15:06
Ευτυχως που δεν το εχω τελειωσει το παιχνιδι κ μπορω να το ξαναπαιχω απο την αρχη αν δεν ειναι retroactive τα trophys.

desperate_gamer
01-10-2008, 15:49
Πολύ ευχάριστα και απροσδόκητα νέα. Ένα site, το PS3trophies.co.uk έβγαλε την λίστα και υποστηρίζει ότι έχουν νέα από insiders (οι ίδιοι οι mods).

Εγώ τους πιστεύω γιατί δεν είναι εύκολο να επινοήσεις δικιά σου λίστα με τρόπαια και να βάλεις και ονόματα κιόλας. Μπράβο στην Rockstar και ανυπομονώ να ξαναρχίσω το παιχνίδι γιατί έχει πολύ καλό story και θα ήθελα ένα κίνητρο να ξανα "μετακομίσω" στην Liberty City κυνηγώντας το όνειρο!

NonBorn
01-10-2008, 16:05
Kάτι ήξερα εγώ που δε το άρχισα... Για το MGS4 άραγε θα βγάλουν η @@ ??? :mad:

badboyfriend
01-10-2008, 16:07
Η "λογική" πάντως λέει ότι εφόσον το account είναι linked με το site του παιχνιδιού, θα είναι retroactive τα trophies. Πάντως κιεγώ έχω παίξει πολύ λίγο την ιστορία οπότε το ξαναρχίζω άνετα (από Μάιο και μετά :p)

jammin
01-10-2008, 16:08
φτου κι απο την αρχη λοιπον??? Δεν θα εχουμε και χρονο τωρα με cod και bbc αλλα που θα παει κατι θα κανουμε για τον Nico

geodlord7
01-10-2008, 16:10
Ποποπο, τωρα το θυμηθηκαν??Εγω ειμαι στο 29% και δεν νομιζω να εχω το ψυχικο κουραγιο να το παιξω απο την αρχη:(

Tο παρατησα σε αυτο το ποσοστο γιατι κουραστηκα....Τωρα ισως μεχρι να ερθει το fallout 3, far cry 2 ισως το αρχισω για τα trophies αλλα και για να το τερματισω.Θα δουμε.

jammin
01-10-2008, 16:13
Ποποπο, τωρα το θυμηθηκαν??Εγω ειμαι στο 29% και δεν νομιζω να εχω το ψυχικο κουραγιο να το παιξω απο την αρχη:(

Tο παρατησα σε αυτο το ποσοστο γιατι κουραστηκα....Τωρα ισως μεχρι να ερθει το fallout 3, far cry 2 ισως το αρχισω για τα trophies αλλα και για να το τερματισω.Θα δουμε.
29%? και με τα παιχνιδια που αναφερεις... που να βρουμε χρονο!!! Αστα

john
01-10-2008, 16:30
πολυ καλα νεα
ευτυχως θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια να με πεισει αλλα δε το κοβω
να με κρατησει

marzel19
01-10-2008, 16:34
Αν δεν είναι retro-active (που δεν θα είναι εφόσον και με το burnout είδαμε τις χαρές) δεν πρόκειται να το ακουμπήσω πάλι. Ιδίως με τόσες νέες κυκλοφορίες!

TopGunZ
01-10-2008, 16:49
Βρε μέχρι να έρθει το Ρέζι μια χαρά είναι ένα playthrough...carbon εν τω μεταξύ η λίστα του 360...πολλά online να πάρει...

geodlord7
01-10-2008, 16:52
Πραγματικα αν ειναι retroactive το αρχιζω ΑΜΕΣΩΣ!!!Φτου και απ'την αρχη δεν λεει για μενα, ειδικα οταν παιζω 3 ωρες το πολυ την εβδομαδα!!!Ουτε μεχρι τα χριστουγεννα δεν το τερματιζω:p

Zeichef
01-10-2008, 17:26
Ego kai na min einai retroactive 8a to ksanapaikso kai to exo idi termatisei 3 fores kai tin teleftaia 100% parakalo. Alla to paixnidi einai katapliktiko kai etsi fysika kai 8a to ksanarxiso. Vareto ayto to paixnidi ginetai molis exeis termatisei to story kai variesai na kaneis ola ta stunts, pigeon hunting,ktl ktl...alla kai tora pou to exo 100% to paizo toulaxiston mia-dyo fores ti vdomada kai to variemai afou exo idi paiksei kana misaoro...
To mono provlima gia mena einai to gegonos oti to patch 8a mporeso na to katevaso se ena mina+ mias kai tote 8a allakso syndesi epeidi i torini mou exei provlimata.

WolfRathmA
01-10-2008, 18:45
Η "λογική" πάντως λέει ότι εφόσον το account είναι linked με το site του παιχνιδιού, θα είναι retroactive τα trophies. Πάντως κιεγώ έχω παίξει πολύ λίγο την ιστορία οπότε το ξαναρχίζω άνετα (από Μάιο και μετά :p)

Αυτο ειναι το θετικο θεμα στην υποθεση. Οτι οντως το account ειναι linked με το site του παιχνιδιου και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι retroactive. Good thought mate!!

NonBorn
01-10-2008, 22:17
Eδώ δε τα κατάφερε η Criterion θα τα φτιάξει retro η R* ??? xaxaxaxaxa :innocent::innocent:

badboyfriend
02-10-2008, 16:38
Eδώ δε τα κατάφερε η Criterion θα τα φτιάξει retro η R* ??? xaxaxaxaxa :innocent::innocent:

Ε τώρα γιατί γίνεσαι αρνητικός? :p

NonBorn
02-10-2008, 17:49
Ε τώρα γιατί γίνεσαι αρνητικός? :p

Δεν γίνομαι αρνητικός... Απλά δεν έχω σε πολύ εκτίμηση την R* σαν developers... :p Όλα καλά από διασκέδαση αλλά σαν developers είναι άστα βράστα :p :p :p Πιστεύω ότι δε θα δούμε retroactive trophies αφού δε τα κατάφερε η Criterion με το burnout που το είχε προβλέψει, καθώς επίσης και κανένα first party studio της Sony...

WolfRathmA
03-10-2008, 04:04
Τελικα ισχυουν τα trophies για το GTA η ειναι rumor; Βγηκε update;

jammin
03-10-2008, 13:33
Τελικα ισχυουν τα trophies για το GTA η ειναι rumor; Βγηκε update;
update... μμμ οχι ακομη!!!
Παραμενουμε στα rumors, αφου ακομα δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση!
Υπαρχει βεβαια καπνος, αρα πολυ πιθανο να υπαρχει και φωτια αλλα... θα δειξει!

NitemareGR
08-10-2008, 10:53
paidia einai epishmo (an 8ewreitai epishmo to ps3trophies.org)

xaxaxaxa deite trophy:
http://www.ps3trophies.org/images/trophies/33/012.jpg Succesfully deliver all 10 packages

TopGunZ
08-10-2008, 11:12
Όχι δεν θεωρείται επίσημο. Επειδή το παρακολουθώ πολύ το συγκεκριμένο site, τα πήρανε από το ps3fanboy που τα πήρε από το ps3trophies.co.uk που τα πήρανε από μια "εσωτερική" πηγή. Τρέχα γύρευε... Ακόμα τπτ δεν έχει γίνει επίσημο...

WolfRathmA
24-10-2008, 06:01
GTA IV Trophies To Be Released Monday 10/27 (http://www.gamersplatform.com/2008/10/23/gta-iv-trophies-to-be-released-monday-1027/)



If you are on Rockstar Games’ mailing list, you should’ve received the information that the much awaited trophies for Grand Theft Auto IV are coming out on Monday, October 27. The trophies won’t be retroactive though, meaning it won’t just unlock the trophies by loading your save file. Well have fun starting over!
Will you start over just for the sake of trophies?


Δε χαιρομαι γιατι ουτε αυτο ειναι επισημο :p LoL

Βρηκα και αυτα εδω αλλα δε ξερω αν εχουν καμια σχεση αλλα τα ποσταρω εδω.

Exclusive GTA IV Downloadable Content for PS3 and Home Inclusion confirmed by PSW (http://talkplaystation.com/exclusive-gta-iv-downloadable-content-for-ps3-and-home-inclusion-confirmed-by-psw/)


Playstation World Magazine confirms that there will be exclusive content for the PS3 after the release of the 360’s episodes. This is good news for Playstation owners because many felt back stabbed about Xbox 360 getting exclusive content.
According to Fragcast the latest PSW issue has confirmed:



GTA IV will be updated to include Home support
the PS3 achievement system will give users more than just points… earning in-game trophies will give users items to decorate the Home space with and customise their avatar.



http://i52.photobucket.com/albums/g10/wwcr/P1010249-1.jpg

TopGunZ
24-10-2008, 09:27
Wow....R* spreading the love to PS3....Ωραία...και έλεγα τι θα κάνω την 28η Οκτωβρίου :P

henry
24-10-2008, 09:52
Super! Απο βδομάδα που θα μου έρθει το παιχνίδι, θα είναι έτοιμο και το patch με τα trophies!!!!

konstantinos
24-10-2008, 12:19
Ωραια ευκαιρια να τελειωσω το παιχνιδι.

Chill
24-10-2008, 21:04
Trophy whores είναι οfficial πλέον :). Μόλις μου ήρθε email



http://i212.photobucket.com/albums/cc90/PanosGre/Untitled-3.jpg

criter
24-10-2008, 21:53
Μake sure to download and install the update before playing in order to start attaining trophies.

Αντε παλι απο την αρχη.

NonBorn
24-10-2008, 22:02
Καλά έκανα και δε το παιξα.... :D :D Το μόνο που θέλω trophies και δεν έχει γίνει κάτι είναι το MGS4. Και αρχίζω να απογοητεύομαι... Δεν έχω αρχίσει να το παίξω 2η φορά για αυτό το λόγο μόνο. Δε ξέρω πόσο ακόμα θα αντέξω όμως...

WolfRathmA
25-10-2008, 03:07
Ποπο ρε γμτο! Πρεπει αν το αγορασω παλι! :D LoL

NitemareGR
25-10-2008, 11:23
Xaxaxaxa!! :D

exw termatisei to GTA:SA 2 fores se PS2 k 3 se PC
gt oxi k to GTA IV se PS3??? :D :D :D :D :D

p thn allh omws vlepw ta online trophies kai trelenomai!!
-peite mou pws,ma pws enas apo lvl 10 h' 11 8a kanei lvl up?
-to "kill a rockstar"...ti ennoei?
-to turkey sto bowling de 8ymamai ti einai (isws gt den to exw kanei pote,kati to opoio me fovizei :P)

gia peite apopseis.....

desperate_gamer
25-10-2008, 16:11
-to "kill a rockstar"...ti ennoei?
-to turkey sto bowling de 8ymamai ti einai (isws gt den to exw kanei pote,kati to opoio me fovizei :P)

gia peite apopseis.....

- Μάλλον εννοεί να σκοτώσεις έναν προγραμματιστή της Rockstar σε Online παιχνίδι ή να κερδίσεις το Zombie outfit.
- Εννοεί να κάνει τρία strike συνεχόμενα στο bowling (το High Velocity Bowling με έκανε expert! :angry:)

WolfRathmA
27-10-2008, 06:00
GTA 4 Trophy patch goes live (http://forums.gametrailers.com/showthread.php?p=16507602#post16507602)


1.00 AM GMT trophy patch for PS3 went live. It is 20MB. They are not retroactive.

SQP_GR
27-10-2008, 10:43
ginete me kodikus na parume merika tropea?

klepidas
27-10-2008, 10:57
ναι γίνετε

SQP_GR
27-10-2008, 10:58
a wraia gia na telionume mia wra arxitera

jammin
27-10-2008, 11:18
Ποπο ρε γμτο! Πρεπει αν το αγορασω παλι! :D LoL
Καλα βρε wolf δινονται αυτα τα παιχνιδια???
Σημερα λοιπον πηρα τα 2 μου πρωτα trophies... Γενικα οχι μονο στο συγκεκριμενο παιχνιδι. Και αναρωτιομουνα διαρκως για το ποτε θα γινοτανε αυτο.
Σιγουρα βεβαια δεν ειναι οπως το να παιζεις για 1η φορα το παιχνιδι. Μπορει να ξερεις τι πρεπει να κανεις και να σου βγαινουν ολα πιο ευκολα, αλλα οταν μπαινεις στη διαδικασια να το κανεις μονο και μονο για τα trophies χανεται η γλυκα.
Για αυτο λοιπον σιγα σιγα και με λιγο περισσοτερο ψαξιμο μεσα στο LC. Το καλο ειναι οτι ολο και κατι καινουριο ανακαλυπτεις.

konstantinos
27-10-2008, 13:20
Παιδια εγω πηρα το trophy που πρεπει να σκοτωσεις εναν moderator καντε το τωρα που ειναι αρχη αλλιως μετα θα τους ψαχνετε.Κ να ρωτησω μπορουμε να κανουμε private matches?κ να παρουμε trophys?Κ αν ξερει καποιος πιο ειναι max lvl στο online μερος?Εχω δει καποιους μεχρι lvl 8.

criter
27-10-2008, 18:28
Πως καταλαβαινεις τον moderator?

Valkyre
27-10-2008, 18:34
ginete me kodikus na parume merika tropea?

Ποια τροπαια εννοεις?

criter
27-10-2008, 18:54
βαλανε τροπαια σημερα. θα καουμε τελειως!

να παρεις απειρες σφαιρες για να περασεις την πρωτη πιστα.:Thud:
Αληθεια σε ποια τροπαια χρησιμευουν οι κωδικοι;

Dirty83
27-10-2008, 18:57
Ποια τροπαια εννοεις?

Φαντάζομαι εννοεί τα stunt jumps, που σε μερικά πρέπει να σπάσεις καμιά δεκαριά αμάξια...

klepidas
27-10-2008, 19:10
όχι βασικά μάλλον εννοεί με την αστυνομία

SQP_GR
27-10-2008, 19:12
ta tropeenia val ayta xaxaxxaxaxa ,sssssssss kapsimo twra

oxi re to game exei kapia almata me mpares pu mporis na kanis kai malon prepi na psaxnis se oli tin poli na ta kanis

criter
27-10-2008, 19:23
Ε οταν τα βρεις τα αλματα παρε τηλεφωνο να σου εφανιστει ενα καλο αμαξι ή μια μηχανη να κανεις μεγαλο αλμα. εκτος αν εννοει αλλους κωδικους.


όχι βασικά μάλλον εννοεί με την αστυνομία

και αυτο που σου σβηνει τα αστερακια. Το δοκιμασες; Ή δεν προλαβαινεις να παρεις τηλ και σε μπαγλαρωνουνε. Για εξι αστερια λεμε για το τροπαιο.

SQP_GR
27-10-2008, 19:30
mpite sto aerodromio k tha sas po egw

geogoku
27-10-2008, 19:42
ρε παιδια εβαλα ενα κωδικο για οπλα κτλ κ μου εγραψε οτι μου μπλοκαρε ενα trophy....!!! τι στο καλο γινεται?κ ολα αυτα επειδη το ξεκινησα απο την αρχη κ βαριομουν να μην εχω οπλα...συγκεκριμενα μου μπλοκαρε αυτο που πρεπει α πιασω 20 κλεφτες με το μπατσικο

SQP_GR
27-10-2008, 20:00
pali kala pu den evala kodikus malon xanis ta tropea an to kanis ,pali kala

konstantinos
27-10-2008, 20:13
Πως καταλαβαινεις τον moderator?

Μολις τον σκοτωσεις σου βγαζει το trophy.Κ τα lvl ανεβενουν με τα χρηματα που περνεις οποτε αν μαζευτουμε 10 ατομα με private slots τοτε θα ανεβουμε γρηγορα lvl με 1200$ το match για lvl 2 θελεις 8500$.

desperate_gamer
27-10-2008, 22:34
Παιδια εγω πηρα το trophy που πρεπει να σκοτωσεις εναν moderator καντε το τωρα που ειναι αρχη αλλιως μετα θα τους ψαχνετε.Κ να ρωτησω μπορουμε να κανουμε private matches?κ να παρουμε trophys?Κ αν ξερει καποιος πιο ειναι max lvl στο online μερος?Εχω δει καποιους μεχρι lvl 8.

Χαχα! Κι εγώ σκότωσα σήμερα κάποιον της Rockstar (υποθέτω). Αλλά μην ανησυχείς, δεν χρειάζεται να βρεις ντε και καλά υπάλληλο της Rockstar και να τον σκοτώσεις. Ας πούμε τώρα εμένα όποιος με σκοτώσει (που έχω σκοτώσει ήδη υπάλληλο), θα κερδίσει το trophy, κατάλαβες;

criter
27-10-2008, 22:39
ρε παιδια εβαλα ενα κωδικο για οπλα κτλ κ μου εγραψε οτι μου μπλοκαρε ενα trophy....!!! τι στο καλο γινεται?κ ολα αυτα επειδη το ξεκινησα απο την αρχη κ βαριομουν να μην εχω οπλα...συγκεκριμενα μου μπλοκαρε αυτο που πρεπει α πιασω 20 κλεφτες με το μπατσικο

Ειχες την αναλογη αποστολη ή ετσι στο μπλοκαρε το συγκεκριμενο;

geogoku
27-10-2008, 23:43
Ειχες την αναλογη αποστολη ή ετσι στο μπλοκαρε το συγκεκριμενο;


απ'οτι εχω καταλαβει καθε κωδικος μπλοκαρει κ ενα συγκεκριμενο trophy.ξαναεκανα τον ιδιο κωδικο και μου εγραψε παλι το ιδιο πραμα οπερ σημαινει το παραπανω...αρα προσεχτε...

Georgio002
28-10-2008, 00:43
και ναι! σημερα πηρα το πρωτο μου trophy!:1appl: το οποιο ηταν να ολοκληροσω την πρωτη αποστολη!:giggle::giggle:

konstantinos
28-10-2008, 18:59
Οποιος ενδιφερετε για τα online trophys ας μου στειλει pm ή FR να τα παρουμε κ αν μπορει να εχει μικροφωνο για να μιλαμε.

john
28-10-2008, 23:04
ειπα και εγω να κατσω να ασχοληθω λιγο με τo game
μπας και παρω κανα trophie
@@ δεν παιζεται ρε παιδια
ειναι ελεινο κατα την αποψη μου
το τερματισα παλια πλεον δεν μου κανει εντυπωση να το ξαναπαιξω
τσαμπα τα ευρω που εδωσα :(

NitemareGR
30-10-2008, 15:40
ειπα και εγω να κατσω να ασχοληθω λιγο με τo game
μπας και παρω κανα trophie
@@ δεν παιζεται ρε παιδια
ειναι ελεινο κατα την αποψη μου
το τερματισα παλια πλεον δεν μου κανει εντυπωση να το ξαναπαιξω
τσαμπα τα ευρω που εδωσα :(
an se xalaei to game ws game,dokimase na pareis kana online trophy ;)
egw pantws ws fanatikos ths seiras to ksekinhsa ap thn arxh k pali m aresei :) :frog:

puredemonic
30-10-2008, 20:43
paides vrika efkolo tropo gia to one man army trophy:

sto proto nisi se kapoio simeio mias eksodou tis ethnikis einai spasmeno to prostateutiko. pidiksa apo ekei me ena tzipaki kai me evgale ston sidirodromo. meta piga odigontas stin gefira pou enonetai me to apenanti nisi kai fisika anevasa katefthian 6 stars. omos oi mpatsoi den mporousan na mpoun sto sidirodromo ;) kai meta aplos perimena ekei gia pente lepta kai mou to edose

perissoteres plirofories otanmpo apo to pc mou

Valkyre
30-10-2008, 22:31
paides vrika efkolo tropo gia to one man army trophy:

sto proto nisi se kapoio simeio mias eksodou tis ethnikis einai spasmeno to prostateutiko. pidiksa apo ekei me ena tzipaki kai me evgale ston sidirodromo. meta piga odigontas stin gefira pou enonetai me to apenanti nisi kai fisika anevasa katefthian 6 stars. omos oi mpatsoi den mporousan na mpoun sto sidirodromo ;) kai meta aplos perimena ekei gia pente lepta kai mou to edose

perissoteres plirofories otanmpo apo to pc mou

Μπορεις να το κανεις ακομα πιο απλα αφου ξεκλειδωσεις το δευτερο νησι. :D . Απλα κλεβεις ενα ελικοπτερο απο το σημειο που ειναι τα τουριστικα , και πετας πανω απο το τριτο και "κλειδωμενο" μεχρι εκεινη τη στιγμη νησι.Κατευθειαν περνεις 6 αστερια , και το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να πατας το R2 για να εισαι σε μεγιστο υψος.Τα ελικοπτερα της αστυνομιας δεν σε πιανουν. :D

Αυτο που δεν μπορω να κανω εγω και μου εχει σπασει κυριολεκτικα τα νευρα επειδη το νομιζα ευκολο , ειναι να ανατιναξω 10 αυτοκινητα σε 10 δευτερολεπτα...κανενα tip γι αυτο ρε παιδια? :D

klepidas
30-10-2008, 22:32
Στιβάζεις 10 αυτοκίνητα κοντά χωρις να χάσεις οπτική επαφή μαζί τους και μετά RPG και ........Μπουμ......Trophy Unlocked

Valkyre
30-10-2008, 23:15
Στιβάζεις 10 αυτοκίνητα κοντά χωρις να χάσεις οπτική επαφή μαζί τους και μετά RPG και ........Μπουμ......Trophy Unlocked

οσο και να προσπαθω να το κανω αυτο δεν γινεται... τη μια ερχονται μπατσοι , την αλλη εξαφανιζονται τα αυτοκινητα οταν γυρισεις την καμερα ... το εχω δοκιμασει πολλες φορες και μου εχει σπασει τα νευρα.

WolfRathmA
31-10-2008, 07:38
Αυτο που δεν μπορω να κανω εγω και μου εχει σπασει κυριολεκτικα τα νευρα επειδη το νομιζα ευκολο , ειναι να ανατιναξω 10 αυτοκινητα σε 10 δευτερολεπτα...κανενα tip γι αυτο ρε παιδια? :D

Αυτο κατι μου θυμιζει! Νομιζω ακριβως το ιδιο achievment ειχε και στο crackdown! Χεχε...

Παρε RPG, παρε μπολικες ρουκετες και πηγαινε σε ενα γκαραζ η τρεχα στου δρομους και αρχιζε να ριχνεις :D

jammin
31-10-2008, 09:32
Αυτο κατι μου θυμιζει! Νομιζω ακριβως το ιδιο achievment ειχε και στο crackdown! Χεχε...

Παρε RPG, παρε μπολικες ρουκετες και πηγαινε σε ενα γκαραζ η τρεχα στου δρομους και αρχιζε να ριχνεις :D
μονο μην ξεχαστειτε με τα rpg και τις χειροβομβιδες... γιατι κοστιζουν και χρειαζομαστε και το trophy των $500.000. Το νου σας... :)

konstantinos
31-10-2008, 10:10
Το εχω παρει με τα 500,000,τωρα παλευω να το τελειωσω κατω απο 30 ωρες.

Georgio002
31-10-2008, 16:31
σκευτηκα,αν γινεται να μοιρασουμε save games, να κανει καποιος μερικα που να ειναι π.χ. το παιχνιδι στιν τελευταια αποστολη και να ειναι κατω απο 30 ωρες ωστε να μπορεσουν ολοι να παρουν τα trophies :angry:


( δεν πρεπει να ειναι τελειομενο ετσι ωστε να τερματιστει στο ps3 του αλλου χρηστη και να παρει και αυτος το trophy)

konstantinos
31-10-2008, 23:51
Προσπαθησα να μεταφερω απο το δικο μου προφιλ σε ενα αλλο που εχω της αδερφης μου το save κ ελεγε οτι δεν τo εχει δημιουργισει το save το προφιλ που το μετεφερα οποτε μαλλον δεν γινετε να μεταφερουμε το save.

konstantinos
01-11-2008, 20:04
Ψαχνω 2 ατομα για τα match που ειναι με 4 ατομα για να παρουμε καποια trophys κ να παιξουμε κ τα coop.Ειμαι εγω κ ενας φιλος μου οποτε αν ενδιαφερει καποιον ας μου στειλει pm.

TopGunZ
01-11-2008, 22:47
Ρε παιδιά...μπορούμε να πάρουμε με παλιότερα saves μας τρόπαια? Γιατί μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει καλά.

PaneDi
03-11-2008, 22:59
όχι , πρέπει να ξαναρχίσεις το παιχνίδι ξάνα , καινούργιο save δηλαδή, εγώ είμαι 73% στα trophies τώρα, στο single player είμαι 100% !!! :D πολύ λιώσιμο όμως ! :P

NitemareGR
04-11-2008, 16:05
σκευτηκα,αν γινεται να μοιρασουμε save games, να κανει καποιος μερικα που να ειναι π.χ. το παιχνιδι στιν τελευταια αποστολη και να ειναι κατω απο 30 ωρες ωστε να μπορεσουν ολοι να παρουν τα trophies :angry:


( δεν πρεπει να ειναι τελειομενο ετσι ωστε να τερματιστει στο ps3 του αλλου χρηστη και να παρει και αυτος το trophy)


FTOU GAMWTO!!!! to prwi to termatisa me save 14 wrwn
:( gt na mhn to evlepa nwritera to post?

anyway,to trophy me ta 10 car se 10 sec einai poly eykolo,de 8elei na klepseis 10 amaksia,apla pane sto kentro tou Manhatan pou exei 5-6 seires aytokinhta,sthse 2-3 mprosta tous k vara eite me rpg eite me grenade.

to turkey de mporw me tpt na to kanw,opws k ayto me ta 5 rolls ap ena trakarisma,opws k epishs ta 10 melee turnovers se 4 min.

Dwste tip gia to teleytaio.

NitemareGR
04-11-2008, 16:06
Ρε παιδιά...μπορούμε να πάρουμε με παλιότερα saves μας τρόπαια? Γιατί μάλλον κάτι δεν έχω καταλάβει καλά.

oxi dystyxws prepei na ksekinhseis kainourio game apo thn arxh,opws ekana k egw :frog:

TopGunZ
04-11-2008, 19:55
Δεν ξέρω....έχει ένα σωρό τρόπαια με χαζομίνιgames...έχει 2 είδη collectibles (περιστέρες και άλματα) με το ένα να είναι ψύλλοι στα άχυρα ΚΑΙ με οδηγό.... δύσκολα θα το πιάσω....

konstantinos
04-11-2008, 20:44
Εγω εχω 4-5 ακομα στο single player κ μετα παω για τα online.Ειμαι rank 4 τωρα εχω πολυυυυυυυυυυυυ δρομο μεχρι το rank 10.

Georgio002
04-11-2008, 22:21
ρε παιδια πως μπορειτε να παρετε ολα αυτα τα τροπαια,εγω το εχω αφησει(για λιγο καιρο)για να παρω ολα τα τροπαια του uncharted,τα οποια ειναι πολυ πιο ευκολα :angry:

NitemareGR
07-11-2008, 08:28
help help...peite mou pou prepei na paradwsw ta amaksia pou mou leei na klepsw apo to MMS gt de mou vgazei directory otan mpw mesa s ayto.apla mou leei oti to vrhka k ayto olo.......

jammin
07-11-2008, 09:05
help help...peite mou pou prepei na paradwsw ta amaksia pou mou leei na klepsw apo to MMS gt de mou vgazei directory otan mpw mesa s ayto.apla mou leei oti to vrhka k ayto olo.......
στο νησι το οποιο βρισκεται επανω δεξια στο χαρτη εχει ενα γκαραζ (αν θυμαμαι καλα εχει και καποιο εικονιδιο). Οι παραδοσεις γινονται εκει.
Καθε φορα που πλησιαζεις με ενα αυτοκινητο ανοιγει η γκαραζοπορτα

Georgio002
11-11-2008, 19:44
Το εχει ολοκληρωσει κανεις 100% ;
Ολα ειναι αρκετα δυσκολα:rant:

TopGunZ
12-11-2008, 16:03
Βασικά δύσκολα θα κάτσω να ασχοληθώ γιατί είναι ηλίθιο τελείως το θέμα με τα περιστέρια και με το online, αν είναι δυνατόν πια με τα online τρόπαια.

PaneDi
12-11-2008, 16:28
εγώ το έχω εδώ και μία βδομάδα παρατημένο στο 75%, στο single player είμαι 100% και μου έμειναν μόνο 3 trophies απο το online part , πρέπει να πάω level 10 και άλλα 2bronze ..Πάντως να ξέρετε τα multiplayer trophies είναι bugαρισμένα , πρέπει να γίνουν όλα όσα ζητάει σε ένα multiplayer session,αλλιώς είναι σαν να μήν έκανες τίποτα ..ελπίζω να το φτιάξουν

stratisd
15-01-2009, 18:40
Auto to rimadi to turkey me ta 3 strike den ginete me tipota.Ti video exo dei sto youtube, ti diavazo sta threads den mporo na to katafero me tipota. BOH8EIA re paidia, 2 synexomena exo kataferei 3-4 fores apo tis 60 pou exo paiksei alla 3 me tipota.

NitemareGR
19-01-2009, 15:56
Auto to rimadi to turkey me ta 3 strike den ginete me tipota.Ti video exo dei sto youtube, ti diavazo sta threads den mporo na to katafero me tipota. BOH8EIA re paidia, 2 synexomena exo kataferei 3-4 fores apo tis 60 pou exo paiksei alla 3 me tipota.
k emena mou vghke h pisth na to vgalw,8elei apla to ena vhma aristera k meta oloisia to analog.........kwlotrophy einai gmt:mad:

stratisd
19-01-2009, 15:58
Το Κ Α Τ Α Φ Ε Ρ Α .....ΟΛΕ, άντε να δούμε τα υπόλοιπα τώρα :) :) :)

bantas
20-01-2009, 19:50
Παιδια εχω τερματισει το βασικο story mode και κανω τις side missions. Δυστυχως ομως οι αποστολες που πρεπει να κλεψεις τα αυτοκινητα που ζηταει μεσω sms ο Stevie δεν ενεργοποιουνται με τιποτα. Μου εχει στειλει μονο ενα sms, βρηκα το αυτοκινητο αλλα δεν δειχνει που πρεπει να παραδοθει. Το χει παθει κανεις αυτο? Ειναι χοντρο bug δυστυχως και σε εμποδιζει να ολοκληρωσεις 100% των αποστολων :(

redismagik
23-01-2009, 22:33
ama pexo me ta cheats tha mou dosei ta tropea

stratisd
23-01-2009, 23:13
Καποια cheat κλειδώνουν ορισμένα τρόπαια, αλλά μόνο προσωρινά. Μόλις ξαναφορτώσεις ενα σωσμένο μπορείς να πάρεις και το τροπαιο, εγώ το εχω κάνει πολλές φορές και κάθε φορά που ξαναρχίζω λέει "trophies unlocked", οπότε δέν υπάρχει πρόβλημα.

desperate_gamer
26-02-2010, 18:56
Ώρα για νεκρανάσταση. Όλη η αλήθεια για το "Auf Wiedersehen Petrovic".

Το τρόπαιο το συγκεκριμένο ζητάει από τους παίκτες να κερδίσουν σε τουλάχιστον έναν αγώνα σε όλες τα παιχνίδια του multiplayer. Στο GTAIV υπάρχουν 13 modes για να παίξες, με τα Races και GTA Races να έχουν από 54 πίστες το καθένα. Άρα εν ολίγοις απαιτεί νίκη στα 11 βασικά παιχνίδια και σε κάθε μια από τις πίστες των Races και GTA Races δηλαδή 108 διαφορετικές νίκες σε αγώνες.

Auf Wiedersehen Petrovic checklist:
http://i573.photobucket.com/albums/ss178/CAchronic420/PetrovicTrophyList.png

Κάτι που θα μπορούσες να το πεις και εύκολο, αφού είναι εύκολο να κάνεις boosting στους αγώνες και στα άλλα modes παίζοντας με κάποιο φίλο σε private matches και συνομιλώντας χαλαρά με bluetooth ή text chatting μέσω του XMB. Την μεγάλη όμως ανακατοσούρα φέρνουν οι servers της Rockstar που εξακολουθούν (αν και η κατάσταση είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με το παρελθόν) να γράφουν τις διάφορες νίκες με μια μικρή διαφορά φάσης μεταξύ actual νίκης και καταγραφής στον server.

Για να μην πολυλογούμε πολλοί ήταν αυτοί που έπαιζαν βιαστικά, άτσαλα, χωρίς να καταγράφουν ποιούς αγώνες έχουν περάσει και ποιούς όχι με αποτέλεσμα όταν νόμιζαν ότι είχαν κερδίσει στα πάντα να μην ξεκλειδώνεται το trophy και να αρχίζει ο πανικός. Η κοινή λύση που άρχισε να επαναλαμβάνεται κατά κώρον στο διαδίκτυο (ήταν η πιο viral αφού έσπερνε τον περισσότερο πανικό και μέχρι στιγμής αποτελεί την πιο foolproof λύση) είναι ότι τελικά πρέπει κάποιος και να φάει μια μέρα ολόκληρη χωρίς να πέσει από το Internet και χωρίς να κλείσει την κονσόλα του και να boost-άρει όλους τους αγώνες σε ένα session. Αυτό έχει αποδειχτεί εσφλαμένο από εκατοντάδες περιπτώσεις που πήραν το trophy ανετότατα την ώρα που έπρεπε και χωρίς ένα και μόνο session.

Η λύση είναι όταν κάνει κάποιος leave από το multiplayer, να αφήνεις το παιχνίδι να βγει πρώτα στο singleplayer (ενδείκνυται να το αφήσετε λίγο idle ή και να χαζολογήσετε για λίγα λεπτά στο single player), και μετά να κλείνεις το παιχνίδι όχι κατευθείαν από ένα In-game "Τurn off Console" αλλά να βγεις πρώτα στο XMB από το Quit Game και μετά να κλείσεις την κονσόλα (όπως θα έπρεπε να γίνεται έτσι κι αλλιώς σε όλα τα παιχνίδια αφού η κονσόλα κλείνει πιο ήρεμα έτσι). Με τακτικό έλεγχο των δεδομένων που έχουν περάσει στο server (κάτι που γίνεται in-game από το pause menu, αλλά και στο rockstar social club) μπορεί κάποιος να είναι αισόδοξος ότι το trophy θα γίνει Unlock με την τελευταία του νίκη αρκεί βέβαια να έχουν συγχρονιστεί σωστά όλες οι προηγούμενες νίκες.

Δεν λείπουν και οι περιπτώσεις που έχουν κάνει τις νίκες όλες και πάλι δεν πήραν το trophy όταν θα έπρεπε, αλλά τυχαία με λίγες ακόμα τυχαίες νίκες το trophy ξεκλείδωσε. Κοινώς...


ONLINE TROPHIES: GLITCH?
The rest of the trophies are obtained in multiplayer or the online section of Grand Theft Auto IV. NO TROPHY IN GTA IV IS GLITCHED. You will read many rumors on the internet from disgruntled gamers. You DO NOT have to do all the required tasks for an online trophy in one sitting. YOU DO NOT!!! Anyone who tells you this is simply confused and doesn't have the courage to re-do the tasks. If you don't get a trophy when you think you should, guess what? DO IT AGAIN. It sucks, I know but it doesn't all need to be done in one online session. Chances are, if you have already completed the tasks and don't have the trophy there is simply one thing that isn't "counting". One game variant victory is flawed somewhere usually. YOU WILL GET THE TROPHY. It just may take some extra effort.Και όλα αυτά τα είδα σε δυο πολύ ενδιαφέροντα threads trophy forums γραμμένα από παίκτες που όχι μόνο έχουν λιώσει το GTA4, αλλά θα έπρεπε να είχαν πάρει πιστοποιητικό κι από τη Rockstar :p

Source (http://www.ps3trophies.org/forum/gta-iv/25352-awp-faq.html) & Source (http://www.ps3trophies.com/forums/trophy-guides/1408-grand-theft-auto-iv-trophy-guide.html)

Προσωπικά έχω βρει ένα πολύ συνεργάσιμο παιδί από την Αγγλία και παίζουμε τα races. Περισσότερη πλάκα έχει το socialising την ώρα του παιχνιδιού κάτι που δεν μετανιώνω καθόλου. Αν τα καταφέρω, θα σας πω τα συμπεράσματά μου :D