PDA

View Full Version : MGS5 Confirmed?



Zeichef
29-09-2008, 16:13
Kojima Productions assistant producer Ryan Payton is leaving his company for greener pastures, but on the way out he let slip that Metal Gear Solid 5 is already underway.



In response to an interview question from Kotaku's (http://kotaku.com/5041760/ryan-payton-has-left-kojima-productions-mentions-mgs5) Brian Ashcraft, former Kojima Productions assistant producer Ryan Payton let slip that work on Metal Gear Solid 5 (http://www.omgmetalgear.com/article/102865/ryan-payton-leaves-kojima-productions/) is already underway.
There was no follow up question asked of Payton about further MGS5 details, but we do know most of the team behind MGS4 will be involved (sans Payton, obviously).
Said Payton of his recent departure from Kojima Productions: "It'll be hard not being involved in MGS5, but I've got the utmost confidence that Hideo Kojima, Ken Imaizumi, and our amazing team will put together another blockbuster game. I'll be cheering from the sidelines." Well, now we know why Kojima couldn't pull the trigger in MGS4 and kill off Snake. Sequel money!

Source: http://www.gamepro.com/article/news/206896/erstwhile-konami-producer-confirms-metal-gear-solid-5/


:ohyes::ohyes::ohyes:
:1appl::1appl::1appl:

DarkUSS
29-09-2008, 17:01
Kάθε άλλο παρά καλό νέο το θεωρώ το παραπάνω. Το MGS4 πρέπει να παραμείνει το τελευταίο MGS για να μην καταντήσει "τσίρκο" η σειρά.

Valkyre
29-09-2008, 17:22
Το οτι θα βγει , ειναι σιγουρο διοτι πιεζει η Κοναμι για συνεχεια της σειρας , εφοσον τους φερνει πολλα φραγκα.Ο Κοτζιμα δεν θελει , αλλα αφου θελει η Κοναμι φραγκα θα γινει.

Το καλο ειναι οτι ο Κοτζιμα το ειχε προβλεψει αυτο και για αυτον τον λογο απαντησε σε ΟΛΑ τα ερωτηματα που υπηρχαν στην ιστορια του MGS4 και την εκλεισε οριστικα.

Το MGS5 δεν θα εχει ουτε Snake ουτε κανενα απο τους βασικους χαρακτηρες.Ισως καποιοι κανουν καποια επανεμφανιση , αλλα ουσιαστικα θα προκειται για μια νεα ιστορια , με νεους χαρακτηρες.

Ουτε και εγω θελω να σκεφτομαι οτι θα υπαρξει συνεχεια του MGS4 με τους ιδιους χαρακτηρες και με φτηνες δικαιολογιες.Κατι τετοιο οντως θα κανει τσιρκο την σειρα.Αλλα ο Κοτζιμα το ξερει και δεν προκειται να αφησει να συμβει κατι τετοιο.

Slay
29-09-2008, 20:46
Mπορει να μην βγει MGS5 Αλλα MGR

hakoo
29-09-2008, 20:53
Kάθε άλλο παρά καλό νέο το θεωρώ το παραπάνω. Το MGS4 πρέπει να παραμείνει το τελευταίο MGS για να μην καταντήσει "τσίρκο" η σειρά.

Tσιρκο θα γινει αν (οπως λεει και ο Valkyre) ξανανιωσουν τον Snake που βρηκε το ελιξιριο της νεοτητας, αν ανακαλυψουν κανα ξεχασμενο Big Boss κτλ.
Απο τη στιγμη που η σειρα δεν προκειται να σταματησει (τα δικαιωματα τα εχει νομιζω η Κοναμι),δεν θα ηταν ασχημο ενα νεο ξεκινημα με νεους χαρακτηρες και εντελως διαφορετικο σεναριο, εστω και χωρις τον Kojima :)

Psychaos_
29-09-2008, 20:54
Tha katantisi san thn lara se kapio den psofage?(hohohoh) Auto ama dw pragmatika tha ksenerwsw vevea...it's a game kai ola mporoun na simvoun

Zeichef
29-09-2008, 22:55
Το οτι θα βγει , ειναι σιγουρο διοτι πιεζει η Κοναμι για συνεχεια της σειρας , εφοσον τους φερνει πολλα φραγκα.Ο Κοτζιμα δεν θελει , αλλα αφου θελει η Κοναμι φραγκα θα γινει.

Το καλο ειναι οτι ο Κοτζιμα το ειχε προβλεψει αυτο και για αυτον τον λογο απαντησε σε ΟΛΑ τα ερωτηματα που υπηρχαν στην ιστορια του MGS4 και την εκλεισε οριστικα.

Το MGS5 δεν θα εχει ουτε Snake ουτε κανενα απο τους βασικους χαρακτηρες.Ισως καποιοι κανουν καποια επανεμφανιση , αλλα ουσιαστικα θα προκειται για μια νεα ιστορια , με νεους χαρακτηρες.

Ουτε και εγω θελω να σκεφτομαι οτι θα υπαρξει συνεχεια του MGS4 με τους ιδιους χαρακτηρες και με φτηνες δικαιολογιες.Κατι τετοιο οντως θα κανει τσιρκο την σειρα.Αλλα ο Κοτζιμα το ξερει και δεν προκειται να αφησει να συμβει κατι τετοιο.


Akrivos ayta pou leei o Val...:tiphat:o Kojima kserei ti kanei kai eimai 100% sigouros oti den 8a to kanei tsirko to Metal Gear ksanafernontas ton snake.:giggle:
Opos leei kai o Valkyre to MGS5 8a perilamvanei neo story, neous xaraktires ktl ktl...:tiphat:

DarkUSS
30-09-2008, 02:31
Ναι αυτό που λέτε, ΟΚ λογικό ακούγεται αλλά άμα δεν θα έχει solid snake κι άλλους γνώριμους χαρακτήρες για ποιό λόγο να λέγεται Metal Gear Solid 5? Eκτός αν απλά ο Payton λέγοντας "MGS5" εννοούσε το επόμενο project των Kojima Productions που όμως δεν θα έχει αυτό το όνομα τελικά.:notsay:

Valkyre
30-09-2008, 02:39
Ναι αυτό που λέτε, ΟΚ λογικό ακούγεται αλλά άμα δεν θα έχει solid snake κι άλλους γνώριμους χαρακτήρες για ποιό λόγο να λέγεται Metal Gear Solid 5? Eκτός αν απλά ο Payton λέγοντας "MGS5" εννοούσε το επόμενο project των Kojima Productions που όμως δεν θα έχει αυτό το όνομα τελικά.:notsay:

Κοιτα , νομιζω πλεον το ονομα metal gear solid ξεφευγει απο το "solid snake" μοτιβο που ξεραμε.

Και το Metal Gear Solid 3 και το Metal Gear Solid : Portable Ops δεν ειχαν μεσα τον Solid Snake , αλλα τον Big Boss.

Οποτε θεωρητικα , ουτε και αυτα θα επρεπε να λεγονταν Metal Gear Solid . ;)

pictorino
30-09-2008, 07:42
έχω άπειρη εμπιστοσύνη στον hideo,ξέρει πολύ καλά τι θα κάνει η ιδιοφυϊα. τσίρκο θα γίνει η σειρά αν βγαίνει metal gear ανά 1-2 χρόνια κάτι που δεν νομίζω μια και ο hideo μας έχει συνηθίσει να δουλεύει πολύ,να προσέχει τις λεπτομέρειες προκειμένου να μας δίνει έπη.

Zeichef
01-10-2008, 17:30
Mporei o Payton na enoei ena neo Metal Gear, kai apla na to eipe MGS epeidi mporei akoma na min gnorizoun ti "Ypotitlo" 8a parei to 5.

KosmixGR
05-10-2008, 08:46
Αν και δε θέλει να αναμιχθεί με ένα πιθανό νέο παιχνίδι στη σειρά μιλώντας στο 1UP, ο Hideo Kojima αποκάλυψε ότι δε θέλει να αναμιχθεί στην ανάπτυξη του Metal Gear Solid 5, παρ' ότι ήδη έχει τρείς ιδέες για τον τίτλο. "Ήδη έχω τρείς ιδέες για το Metal Gear Solid 5. Το ιδανικό, όμως, για εμένα θα ήταν να μην ασχοληθούμε με καμία από αυτές. Αν η ομάδα επιλέξει μία, θα πρέπει να ασχοληθώ ξανά, κάτι το οποίο δε το θέλω. Υπάρχουν πολλές καλές ιδέες από το προσωπικό, οπότε το καλύτερο θα ήταν να καταλήξουμε σε μία από αυτές" δήλωσε ο Kojima. Τέλος, πρόσθεσε ότι θα ήθελε πραγματικά να εργαστεί σε κάτι καινούργιο: "Θέλω να δημιουργήσω κάτι νέο και είναι δύσκολο να το εξηγήσω αφού κανείς δε το έχει δει στο παρελθόν. Δε ξέρω αν θα τα πάει καλά στις πωλήσεις, αλλά είναι μία ιδέα που τη σκέπτομαι και συνεχίζω να τη σκέπτομαι εδώ και αρκετό καιρό. Οι ιδέες όμως αλλάζουν, οπότε, δεν ξέρω ποιο θα είναι το τελικό αποτέλεσμα".
:tiphat::tiphat::tiphat::tiphat:

Zeichef
07-10-2008, 01:06
Mia zoi mesa ston mystikismo o Kojima...
Aytos milise proti fora gia ayto to "allo project" pou skeftetai na asxoli8ei kai pou einai kati teleios diaforetiko edo kai kati xronakia...vasika prin 2 xronia nomizo, alla leme tora..
haha:D

obione
07-10-2008, 15:39
auta einai nea....as einai opws einai kai as paizei opoios thelei....arkei na to kanei o hideo!!!!pisteuw se 2 xronakia na to exoume sta xeria mas....!!!

Valkyre
07-10-2008, 16:00
auta einai nea....as einai opws einai kai as paizei opoios thelei....arkei na to kanei o hideo!!!!pisteuw se 2 xronakia na to exoume sta xeria mas....!!!

Σε 2 χρονια με τιποτα , εαν το αναλαβει ο Hideo , παντα αναλωνει πολυ πολυ χρονο στην δημιουργια των παιχνιδιων του. ;)

obione
07-10-2008, 20:11
xm...an krino to liberty me to eater....kapou toso tou peire...anyway as vgei opote nanai....

Valkyre
07-10-2008, 21:08
Οχι οχι το Liberty βγηκε 2001 και το Snake eater βγηκε 2004. ;)

Astargatis
19-10-2008, 23:41
Kalo tha htan an ekane remake kanena apo ta prwta prwta metal gear apla me th next-gen dinami k th maestria tou Kojima tha htan fantastika....Oso gia to MGS5 to Snake mporei na mhn ton exei alla pisteuw epeita apo xronia tha xanaemfanistei estw kai san cameo emfanish....

sanet
22-10-2008, 17:57
egw tha protimousa ena neo project apton kojima..An exei omws idees as min tis afisei kalitera:P

KosmixGR
22-11-2008, 19:41
MGS 5 in Development (http://forums.n4g.com/m_425782/mpage_1/key_/tm.htm#425782)
Paul_war of N4G have posted scans of the latest rumours found in the Official PlayStation Magazine. The rumours includes Metal Gear Solid 5 being in development, APB and SC: Conviction coming to PS3 and many more.

Valkyre
23-11-2008, 22:11
Kαλα , οπως ειπε και σε αλλο θρεντ ενας φιλος το εν λογω περιοδικο πεταει rumors απο εκει και απο εδω , χωρις να υφισταται καποιο ιδιαιτερο στοιχειο περι τουτου... οτι ναναι δηλαδη.

Φυσικα και καποια στιγμη θα βγει , γι αυτο και λενε αυτα τα πραγματα...

gepe13
05-12-2008, 12:54
Τωρα αυτο τι μπορει να σημαίνει???
http://www.konami.jp/kojima_pro/mgst/?ref=kjp_jp


Mgs4 χβοχ360 ?

AgentPrinny007
05-12-2008, 12:57
Αν ηταν το xbox το τελευταιο συμβολο δεν θα επρεπε να ηταν κοκκινο?
καπως ετσι http://i179.photobucket.com/albums/w285/avcables/nazo.gif

Valkyre
05-12-2008, 13:03
Δεν θα ειναι περιεργο να ειναι κατι τετοιο.Το εχω πει στο παρελθον πολλακις οτι ο μονος λογος που το MGS4 ηταν exclusive στο PS3 ηταν επειδη το ηθελε ο Κοτζιμα.Η Κοναμι πιεζε για multiplatform εδω και παρα πααααρα πολυ καιρο.

Βαλε λιγο την οικονομικη κατασταση του σημερα , και παλι καλα να λετε που υπηρχε ο Κοτζιμα και δεν επηρεαστηκε ουτε στο τοσο δα το υλικο που παιξαμε , απο μια στρατηγικη multipltaform.Το παιχνιδι φτιαχτηκε για το PS3 ειδικα και μονο και αρα το ευχαριστηθηκαμε οπως επρεπε.Τωρα απο εκει και περα , εαν εχεις μια Κοναμι να στα κανει τουμπανο , ε καποια στιγμη θα πρεπει να ενδωσεις.

Παντως για να παιξουμε λιγο και το παιχνιδι της συνωμοσιολογιας (:D ) θα μπορουσε να ειναι :

DSi + Ac!d = power button (δηλαδη "go" )

Ο Κοτζιμα συχνα πυκνα παραπλανει με τετοιες διαφημισεις και τρικ και πολυ πιθανο το πρασινο χρωμα να ειναι μονο και μονο για να "τσιτωσει" τα νευρα ολων!Το πρωτο πραγμα που σκεφτεται καποιος απο μια τετοια διαφημιση , ειναι XBOX και συνηθως ο Κοτζιμα παντα εννοει αλλο , απο αυτο που σκεφτομαστε ολοι οι υπολοιποι.Ποσο μαλλον οταν ειναι πολυ προφανες! :D

Οπως και να εχει παντως δεν θα ειναι καθολου παραξενο αν προκειται περι MGS4.

marzel19
05-12-2008, 13:08
Εφόσον αναφέρεται σε next metal gear δεν θα έπρεπε να εννοεί το 5?

personGR
05-12-2008, 13:10
Παιδιά το παιχνίδι έκανε τον κύκλο του, ήταν φανερό πως φτιάχτηκε για το ps3, τώραν αν θα βγει στο 360, μόνο καλό μπορεί να φέρει...

Όσον αφορά το συγκεκριμένο flash, μάλλον είναι αυτό που ανέφερε ο Val, γιατί (btw) το κουμπί power του 360 είναι trademark και δεν αλλάζει τόσο εύκολα (έχει και έναν κύκλο γύρω από το σύμβολο turn on/off)

AgentPrinny007
05-12-2008, 13:13
Ο Κοτζιμα συχνα πυκνα παραπλανει με τετοιες διαφημισεις και τρικ και πολυ πιθανο το πρασινο χρωμα να ειναι μονο και μονο για να "τσιτωσει" τα νευρα ολων!Το πρωτο πραγμα που σκεφτεται καποιος απο μια τετοια διαφημιση , ειναι XBOX και συνηθως ο Κοτζιμα παντα εννοει αλλο , απο αυτο που σκεφτομαστε ολοι οι υπολοιποι.Ποσο μαλλον οταν ειναι πολυ προφανες! :D

Οπως και να εχει παντως δεν θα ειναι καθολου παραξενο αν προκειται περι MGS4.
Αυτο που λες Valkyre μου θυμισε αυτο το YouTube - metal gear solid 4 no place to hide

Valkyre
05-12-2008, 13:16
@Marzel : "Εφόσον αναφέρεται σε next metal gear δεν θα έπρεπε να εννοεί το 5?"

Οχι απαραιτητα ρε συ! :)

Αν ηταν ετσι θα ελεγε "Next metal Gear solid".Οχι οτι βεβαια αποκλειει το γεγονος οτι μπορει να αναφερεται στο 5, απλα νομιζω οτι βασει των συμβολων , ισως αναφερεται σε αλλους τιτλους στον κοσμο του metal gear.

Και τα Metal Gear Ac!d , Metal gear θεωρουνται και ειναι.

Ενας αλλος λογος που δεν πιστευω οτι αναφερεται στο 5 , ειναι οτι ειναι παρα πολυ νωρις ακομα.Παρα πολυ νωρις , οχι τοσο για να ανακοινωσουν την αναπτυξη του τιτλου , οσο για να ανακοινωσουν την πλατφορμα αναπτυξης!Θα ηταν τελειως χαζο απο οποια οπτικη και αν το εβλεπε η Κοναμι.

Και εξηγουμαι:Αν εβγαινε τωρα η Κοναμι και ελεγε "βγαζω το επομενο MGS5 στο 360" χωρις να αναφερει τιποτα για PS3 , τοτε θα γινοταν πανικος στην μεριδα των φανατικων και θεωρω οτι αυτο ειναι κατι το οποιο δεν επιθυμει και τοσο η Κοναμι.Θα χασει ισως ή θα εκνευρισει καλυτερα μια μεγαλη μεριδα του αγοραστικου κοινου του MGS4.Κατι που δεν θελει να κανει , τουλαχιστον οχι τοσο νωρις και περιπου 2-3 χρονια πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου. (οτι εκανε και η Square κρατωντας κρυφο σε πόια κονσολα θα κυκλοφορησει το Star Ocean 4 , για τους ιδιους λογους.)

Θεωρω λοιπον απιθανο να βγουν και να ανακοινωσουν απο τωρα , οχι μονο την αναπτυξη του 5 , αλλα και την πλατφορμα που θα κυκλοφορησει.Ειναι too much.
Βεβαι ποτε μην λες ποτε.. ;)

TopGunZ
05-12-2008, 13:21
Εμένα να σας πω την αλήθεια μου φάνηκε πιο σημαντικό το γράμμα "i" παρά το κουμπί.

Δύο "i", το ένα ανάποδο σαν του Αcid? Πιστεύω ότι κατά 99% μιλάμε για Acid και κατά 50% για DSi.

Valkyre
05-12-2008, 13:27
Το Ac!d ειναι με θαυμαστικο στον τιτλο του παιχνιδιου.Γι αυτο και ειπα πιο πανω :

ενα "i" παει στο DSi και ενα "!" παει στο Ac!d. :)

Βεβαια τωρα παιζουμε το παιχνιδι του Κοτζιμα και γι αυτο εχει πλακα λολ... :D

Avenger_Seraphim
05-12-2008, 15:11
http://cache.gawker.com/assets/images/kotaku/2008/12/next_metal_gear.jpg


To παραπανω ειναι στο site tis Konami/Kojima Productions και δεν δειχνει τιποτα παραπανω!!! >_<

Psychaos_
05-12-2008, 17:33
o0 ahm elpizw na mhn einai kamia mparoufa gia 360

desperate_gamer
05-12-2008, 17:33
Εμένα το θαυμαστικό με παραπέμπει στο "alert" των εχθρών, αλλά το πιο πιθανό είναι ένα Ac!d στο xbox. Αν δεν μπορούν να έχουν το MGS4, ας πάρουν κανα spin-off :giggle:

geodlord7
05-12-2008, 17:40
Ετσι λενε παντως ολοι, οτι δηλαδη αυτη η εικονα συμβολιζει το xbox.Πρασινα γραμματα, power button

Ένα νέο teaser site της Konami έχει ξεσηκώσει το Διαδίκτυο για τα καλά τις τελευταίες ώρες, αφού -όπως φαίνεται- προαναγγέλει τον ερχομό ενός νέου τίτλου της διάσημης σειράς Metal Gear. Το teaser site της εταιρείας λοιπόν -που μπορείτε να βρείτε εδώ (http://www.konami.jp/kojima_pro/mgst/?ref=kjp_eng)- περιέχει μία εικόνα με το μυστηριώδες μήνυμα "Το επόμενο Metal Gear είναι..." και το οποίο συνοδεύεται από ένα περίεργο πράσινο λογότυπο που περιλαμβάνει θαυμαστικά και ένα μεγάλο power button. Το τελευταίο σύμβολο μάλιστα, θυμίζει το power button του Xbox 360, ενώ τα διάφορα θαυμαστικά θα μπορούσαν να αναφέρονται στα iPhone και Wii ή στο νέο Nintendo DSi. Ας ελπίσουμε να υπάρξουν σύντομα περισσότερες πληροφορίες.
Πηγη (http://www.gameover.gr/news/%CE%88%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%C F%83%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF%CF%85-Metal-Gear.6582.html)

Valkyre
05-12-2008, 17:58
Ετσι λενε παντως ολοι, οτι δηλαδη αυτη η εικονα συμβολιζει το xbox.Πρασινα γραμματα, power button

Πηγη (http://www.gameover.gr/news/%CE%88%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%C F%83%CE%B7-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF%CF%85-Metal-Gear.6582.html)

Το power button ειναι το ιδιο για ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες.Και το PS3 το ιδιο power button εχει.

KosmixGR
05-12-2008, 20:24
http://www.imageshack.gr/files/tdubxhqx7ubjvukkh3en.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=tdubxhqx7ubjvukkh3en.jpg)
http://www.imageshack.gr/files/jo8w2bljhclxnb64qdyw.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=jo8w2bljhclxnb64qdyw.jpg)
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

djpar
05-12-2008, 20:27
bourdes,eine logiko na kanane ayto to skhiniko mono k mono gia na trexoun ola ta site na lene tha bgei ayto tha ginei ekeino...promotion eine ola.

jimspy
05-12-2008, 20:37
bourdes,eine logiko na kanane ayto to skhiniko mono k mono gia na trexoun ola ta site na lene tha bgei ayto tha ginei ekeino...promotion eine ola.
και μαλιστα πολυ εξυπνο και πετυχημενο promotion.....αυτος ο κοτζιμα εχει αρρωστο κ τεραστιο μυαλο τελικα......

Psychaos_
05-12-2008, 20:42
exei mpei o diaolas mesa tou axaxa

nikolaszax
05-12-2008, 21:44
Ηταν αναγκη να το βγαλει?Εχουν γεμισει τα forums με speculation και μπαρουφες για mgs confirmed for xbox 360!
Εγω παλι ειμαι πιο πονηρος.Νομιζω οτι εχει να κανει κατι με τον ascii code :Ρ(ξυπνησε ο πληροφορικαριος μεσα μου).

KosmixGR
05-12-2008, 21:51
Μηπως ειναι το video που θα δειχνει το θανατο του snake?:hide::hide::hide:
Το λεω γιατι υπηρχαν φημες οτι θα βγει ενα video το Δεκεμβριο:notsay:

nikolaszax
05-12-2008, 22:22
Μηπως ειναι το video που θα δειχνει το θανατο του snake?:hide::hide::hide:
Το λεω γιατι υπηρχαν φημες οτι θα βγει ενα video το Δεκεμβριο:notsay:

Αντε να ταυτισεις τωρα τα συμβολα με τον θανατο του snake!!!!Πολυ μπερδεμα!:frog:
Εγω λεω (οπως και οι περισσοτεροι οτι ειναι το mgs acid για iphone....αλλα δεν ξερω που κολλα το κουμπι του on(εκτος αν εννοει οτι ειανι n σε production)!

Gauros7
05-12-2008, 22:24
http://www.konami.jp/kojima_pro/mgst/?ref=kjp_eng

ox ox ox....den ta vlepw kala ta pragmata....kati vromaei edw pera....

KosmixGR
05-12-2008, 22:35
Αντε να ταυτισεις τωρα τα συμβολα με τον θανατο του snake!!!!Πολυ μπερδεμα!:frog:

χμμμμ.........Το πρωτο σημαινει οτι ειναι ζωντανος, το 2ο που ειναι αναποδα σημαινει οτι ειδε τα ραδικια αναποδα και το 3ο σημαινει οτι ηρθε το τελος (power button:p):frog:
:rofl::rofl::rofl::rofl:

nikolaszax
06-12-2008, 00:36
Λοιπον.Αποψη μου ειναι πως τελικα οι φημες για τον θανατο του snake α βγουν αληθινες.
Το συμβολο ! εχει ascii code 33.αρα εχω 3+3=6.Αν δουμε αλγεβρικα το αναποδο ! συμβολιζει το -33,δηλ -6.O snake αν θυμαστε ειχε 6 μηνες να ζησει(να και το νουμερο 6).Αρα εχουμε 6-6=powerbutton=>0=power button.Περασαν 6 μηνες αρα ο θανατος του ειναι γεγονος...power button =0 σημαινει πρακτικα πως ειναι σβηστο...Αρα και τελος λειτουργιας .Ταυτιζοντας το με την ζωη του snake εχουμε τον θανατο του....
Τι λετε?Καλη σκεψη?

hakoo
06-12-2008, 00:57
:bow:
Επισης να χαιρεσαι τη γιορτη σου. :)
Εμενα μου κανει για κλασικο teaser kojima που δεν μπορεις να προβλεψεις τιποτα. Κυριως για να μην εκτεθεις, οπως προβλεπω να εκτιθενται πολλοι στα φορουμς.

nikolaszax
06-12-2008, 00:59
:bow:
Επισης να χαιρεσαι τη γιορτη σου. :)
Εμενα μου κανει για κλασικο teaser kojima που δεν μπορεις να προβλεψεις τιποτα. Κυριως για να μην εκτεθεις, οπως προβλεπω να εκτιθενται πολλοι στα φορουμς.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου(LOL εισαι και ο πρωτος που μου λεει χρονια πολλα :frog:)
Για αυτο τον παω τον kojima.Ξερει να μας κανει να παραμιλαμε.

X-NEC
06-12-2008, 04:45
Λοιπον.Αποψη μου ειναι πως τελικα οι φημες για τον θανατο του snake α βγουν αληθινες.
Το συμβολο ! εχει ascii code 33.αρα εχω 3+3=6.Αν δουμε αλγεβρικα το αναποδο ! συμβολιζει το -33,δηλ -6.O snake αν θυμαστε ειχε 6 μηνες να ζησει(να και το νουμερο 6).Αρα εχουμε 6-6=powerbutton=>0=power button.Περασαν 6 μηνες αρα ο θανατος του ειναι γεγονος...power button =0 σημαινει πρακτικα πως ειναι σβηστο...Αρα και τελος λειτουργιας .Ταυτιζοντας το με την ζωη του snake εχουμε τον θανατο του....
Τι λετε?Καλη σκεψη?

Τι να πω ρε φιλε συγχαρητήρια για τη σκέψη σου. :bowdown: Χρονια πολλά και για τη γιορτή σου. ;)

TopGunZ
06-12-2008, 11:42
Χμμμ...να ρωτήσω ρε παιδιά...το mgst στο URL τι ρόλο βαράει...μήπως μιλάμε για κάποιο Metal Gear Solid T.....something? TACT!CS ίσως?

Valkyre
06-12-2008, 13:16
ή θα μπορουσε να ειναι Metal Gear Solid "T"ouch... για iphone...ποιος ξερει! :D

nikolaszax
06-12-2008, 16:30
http://www.n4g.com/NewsCom-242084.aspx?CT=1
LOOOOOOOOOOOL αν ειναι αληθεια!
from a page on famitsu that was deleted
"METALGEARSODA日本2009年1月1日に発売される。それに加え、 METALGEARSODAはフリーDLCとしてエネルギードリンクの代用としてMGS4 " REGAIN "利用できるようになります"
---
translate from google :
METALGEARSODA Japan in 2009 on January 1, to be released. In addition, METALGEARSODA as a free DLC as a substitute energy drink MGS4 "REGAIN" will be available
Και απο οτι φαινετε 10 λεπτα αργοτερα η συγκεκριμενη ειδηση κατεβηκε απο το site για ανεξηγητους λογους......Λετε να ειναι η ανακοινωση sodaς?ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧ kojima σου βγαζω το καπελο.Μονο εσυ τα κανεις αυτα(και φυσικα θα την κανω mport την σοδα αν και φοβαμαι μηπως ειναι gene incompatible :P)

int. Kojima's Apartment, Saturday Morning. A phone rings...

HK (sleepy): Hello, who is this?

Konami Marketing Rep: Ah, Kojima san, we have some news about the promotion.

HK: Promotion. Oh, that soda thing, is it going well? Why do you need to tell me about it now?

KMR: Well, it seems the internet, they thought we were announcing a port of MGS4 for 360.

HK: ...for 360? why on earth...? Oh! The green power thing! We didn't think of that!

KMR: Oh yeah! hahahahahaha!

HK: hahahahahahaha! Did they rike it?

YouTube - Didju Rike It?: Insane Edition
http://i37.tinypic.com/aagpbt.gif

antreasM77
06-12-2008, 16:45
Χμμμ...να ρωτήσω ρε παιδιά...το mgst στο URL τι ρόλο βαράει...μήπως μιλάμε για κάποιο Metal Gear Solid T.....something? TACT!CS ίσως?


metal gear TRAILER isos?

StamatisGian
06-12-2008, 18:29
Ρε σεις... Είχα δει αυτήν την εικονίτσα στο site της Konami... Είδα και το thread εδώ... Γιατί όλοι πιστεύουν το X360; Επειδή είναι πράσινο; Ε, και τα κυπαρισσια είναι πράσινα, αλλά δεν άκουσα κανέναν να λέει "new MG for Kyparissia!!" :P
Εμένα πιο λογικό μου φαίνεται να 'ναι κάτι στο iPhone σχετικό με το Ac!d... Με τη μία ολονών τα μυαλά στο κακό πάνε; :) Δηλαδή αυτό το fanboy-teasing που κάνουν καμιά φορά είναι απερίγραπτο.

obione
06-12-2008, 21:08
giati to theloun to game opws i pout@n@ to mamisei...lol...na giati...lol

pictorino
14-12-2008, 13:42
άντε να βγάλεις άκρη!!!!ζαλίστηκα με όσα διάβασα.

Avenger_Seraphim
17-12-2008, 04:29
Metal Gear Solid maestro Hideo Kojima spoke up on that cryptic teaser that hinted at the "next Metal Gear" at the Spike TV VGAs that we should hear something more "literally in a few weeks." Kojima urged fans, via 1UP, that they should hold tight "just a little bit longer" for a public announcement about the mystery Metal Gear project. In the meantime, speculation runs wild. Will it be an Xbox 360 port of Metal Gear Solid 4? An iPhone game? A Nintendo DSi game?
Whatever Kojima's next project is, he indicates that its "still in preparation mode." We're reinforcing the Kotaku Tower bunker to protect against the imminent backlash of whatever Konami and Co. have cooked up.


Didju rike it? :giggle: Epic video nikolaszax... Brainwashing kanonikotata :bowdown:

WolfRathmA
17-12-2008, 04:41
1UP: Kojima Says Wait a Few More Weeks For Big Reveal (http://www.n4g.com/industrynews/News-247580.aspx)




1UP writes: "At the Spike TV Video Game Awards this past weekend, we had a brief moment to speak with Hideo Kojima as he walked down the red carpet. Obviously, the big thing on our minds was the next Metal Gear game that he recently teased. Not surprisingly, he didn't reveal anything new at all, but he did say that it's just a matter of weeks until we find out what it is. Given the timing -- a few weeks happens to be around the start of the new year -- this could indicate some sort of exclusivity window has expired on Metal Gear Solid 4, meaning an Xbox 360 version could then be announced (which was one of the common assumptions from the tease, given that its letters were all green). Or, the timing has little significance and it just happens to be when he'll reveal a Metal Gear Game for iPhone or DSi (another common assumption thanks to the "i" in the tease message). Either way, we'll know soon enough."

WolfRathmA
17-12-2008, 08:08
Kαι ναι... το νεο Meta Gear ειναι αποκλειστηκοτητα τουυυυυυυ....


iPhone και iPod Touch!!!

Και ονομαζεται Metal Gear Solid Touch!

Rumor: A Next Metal Gear Is... Metal Gear Solid Touch!? (http://kotaku.com/5111959/rumor-a-next-metal-gear-is-metal-gear-solid-touch)

http://cache.gawker.com/assets/images/kotaku/2008/12/mgst.jpg



Hideo Kojima said that we'd still have a couple week's worth of speculation on what "A Next Metal Gear Is...", but rumored scans from Famitsu may have spoiled it. It's Metal Gear. For the iPhone. Or at least that's what this scan, supposedly from the newest issue of Famitsu Weekly, indicates, a gesture based Metal Gear designed with the iPhone and iPod Touch's touchscreen controls in mind. From what we can gather from this heavily artifacted scan, it looks like it might be a spin-off of Metal Gear Solid 4, which may make it more action-oriented that the turn-based portable outing Metal Gear Ac!d.
Consider this a rumor for now, especially until we see something that looks more legit — and hopefully in higher resolution. If Metal Gear Solid Touch is what's planned and this is an authentic Famitsu scan, it wouldn't come as a surprise to many of us.
Kojima αν ισχυει αυτο, απλα εισαι θεος! Ειδη εισαι ΘΕΟΣ δηλαδη αλλα τι να λεμε τωρα! :D

nikolaszax
17-12-2008, 10:40
Tο σιγουρο ειναι πως ονομαζεται metal gear solid touch
http://www.touch.konami.net/mgst/pc/
xaxaxaxaxxaxaxaaxaxaxx
Καλα να παθουν!Να μαθουν να λενε πως το mgs4 ερχεται στο xbox.
Μπραβο kojima.Τους εκανες να παραμιλανε για ενα iphone game χαχαχαχαχαχαχαχαχ.

WolfRathmA
18-12-2008, 03:56
Γεια σου ρε kojima θεε!!! Χαχαχαχα... ποσο τον "παω" αυτο τον ανθρωπο!! :D :D :D

vasses
18-12-2008, 13:40
http://www.gamelife.gr/cPages/news/2567/Metal-Gear-Solid-Touch:-%CE%B7-Konami-%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-Snake-%CF%83%CF%84%CE%BF-iPhone.htm


kai edo allo arthro

pictorino
21-12-2008, 14:25
χαχαχαχαχαχα!!πολύ έξυπνο!!γι'αυτό το παιχνίδι ήταν γεμάτο i-pod!!

StamatisGian
21-12-2008, 14:44
Ρε σεις... Είχα δει αυτήν την εικονίτσα στο site της Konami... Είδα και το thread εδώ... Γιατί όλοι πιστεύουν το X360; Επειδή είναι πράσινο; Ε, και τα κυπαρισσια είναι πράσινα, αλλά δεν άκουσα κανέναν να λέει "new MG for Kyparissia!!" :P
Εμένα πιο λογικό μου φαίνεται να 'ναι κάτι στο iPhone σχετικό με το Ac!d... Με τη μία ολονών τα μυαλά στο κακό πάνε; :) Δηλαδή αυτό το fanboy-teasing που κάνουν καμιά φορά είναι απερίγραπτο.

Μου φαίνεται αξίζω τον τίτλο του μάντη στο συγκεκριμένο θέμα!!

Τι έκανε πάλι ο τρελάκιας ο Kojima!

LeoTheAkuma
25-12-2008, 16:54
Εγω οχι οτι ειμαι fanboy αλλα δεν ηθελα με τιποτα να βγει στο 260. Ο μονος λογος που πηρα το PS3 ειναι το MGS4