PDA

View Full Version : 1ο Πρωτάθλημα Pro Evolution 08/09 (Κανονίστε τους αγώνες σας)



Pages : [1] 2 3

ProEvo
28-09-2008, 22:51
http://img262.imageshack.us/img262/7533/leagueaao4.jpg

http://img372.imageshack.us/img372/8088/leaguebjj2.jpg

*Τα επίσημα logo των κατηγοριών είναι μια προσφορά του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Jorgedept :1appl::1appl:

Λοιπόν, επειδή η μεγάλη στιγμή που όλοι περιμέναμε πλησιάζει σιγά σιγά, καιρός είναι να μαζευόμαστε για να φτιάξουμε κάτι καλό και οργανωμένο.
Το πρωτάθλημα θα γίνει στα πλαίσια του επιτυχημένου σκληροπυρηνικού με κάποιες πολύ βασικές αλλαγές όμως. Έχουμε και λέμε :


Δεν υπάρχει καμία δέσμευση στην επιλογή ομάδας. Ο κάθε συμμετέχοντας μπορεί να αποφασίζει ακόμα και πριν το ματς ποιά ομάδα θα έχει. Φυσικά μιλάμε μόνο για ομάδες club.
Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις συμμετοχές. Θα γίνουν προκριματικοί όμιλοι και μετά θα δημιουργηθούν όσες κατηγορίες χρειαστούν για να συμμετάσχουν όσοι το επιθυμούν.

Αποτελέσματα και βαθμολογίες θα ποστάρονται από μένα στην πρώτη σελίδα αυτού του thread (για να μη γεμίζουμε το κόσμο με thread και κάνουμε τη ζωή των mod δύσκολη). Στα post δεν υπάρχει πρόβλημα να ποστάρει ο καθένας ότι θέλει (αποτελέσματα - σχόλια - γνώμες - στοιχεία αγώνων κτλ). Σε αυτή τη πρώτη σελίδα θα ανακοινωθεί το πλήρες πρόγραμμα και εκεί θα γίνεται από μένα άμεσα η ενημέρωση των αποτελεσμάτων και των βαθμολογιών.

Όπως φαίνεται θα δημιουργηθούν 2 κατηγορίες
Ξεκινάμε 01/11/2008. Θα δημιουργηθούν με κλήρωση όμιλοι των 4 ομάδων. Θα γίνουν διπλά ματς. Σε κάθε όμιλο οι 2 πρώτοι θα πηγαίνουν Α' Εθνική και οι 2 επόμενοι Β' Εθνική. Τα παιχνίδια θα πρέπει να ολοκληρωθούν μέχρι 12/11/2008.
Θα δημιουργηθούν οι 2 κατηγορίες και τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν 15/11/2008. ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ 15/12/2008.
Από την Α' Εθνική θα υποβιβάζονται 4 ομάδες και θα ανεβαίνουν 4 από τη Β'.
Επίσης απευθείας θα υποβιβάζονται ομάδες που έχουν παίξει λιγότερο από το 80% των αγώνων τους και περισσότερο από το 50%. Με λιγότερο από το 50% ο συμμετέχοντας θα αποβάλεται από το επόμενο Πρωτάθλημα εκτός φυσικά αν συνέτρεχε ειδικός λόγος, οπότε και απλά θα υποβιβάζεται στη χαμηλότερη κατηγορία.
Ο κάθε παίκτης επιλέγει όποια ομάδα (club) επιθυμεί, την οποία μπορεί να αποφασίσει ακόμα και πριν την έναρξη του ματς. Δεν υπάρχει καμία απολύτως δέσμευση. Μοναδική εξαίρεση όταν γηπεδούχος και φιλοξενούμενος θέλουν την ίδια ομάδα. Τότε ο φιλοξενούμενος ωφείλει να την αλλάξει. Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις, αφήνουμε ΠΡΩΤΑ τον γηπεδούχο να διαλέξει ομάδα και μετά ο φιλοξενούμενος επιλέγει τη δική του.
Όλα τα παιχνίδια θα γίνονται με τους παίκτες στο πράσινο.
Το στάδιο όπως και τις καιρικές συνθήκες μπορεί να τις αποφασίζει ο γηπεδούχος.
Σε κανένα παιχνίδι δε μετράει παράταση.
Σε περίπτωση lag, βγαίνουμε και το παιχνίδι συνεχίζεται από εκεί που το αφήσαμε. Αν το τελειώσουμε, το αποτέλεσμα μετράει κανονικά. Φυσικά αν συμφωνήσουν οι δύο παίκτες μεταξύ τους μπορεί και να επαναληφθεί.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετράνε πρώτα τα σκορ στα μεταξύ των ομάδων παιχνίδια και μετά η συνολική διαφορά των γκολ.
Όλα τα παιχνίδια είναι 10λεπτα.
Κάθε εβδομάδα ο κάθε συμμετέχοντας (εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος όπως απουσία κτλ) υποχρεούται να παίζει τουλάχιστον 6 αγώνες!! Αν όχι αποκλείεται αυτομάτως και οι αγώνες του αφαιρούνται.
Ο ιδανικότερος τρόπος να κανονίζονται οι αγώνες είναι μέσω του shoutbox στο forum και πολύ λιγότερο μέσω του PSN ή μέσω pm. Καλό είναι όλοι να ασχολούμαστε και να ψάχνουμε τον αντιπαλό μας και να μη λέμε "δε βαριέσαι" και να περιμένουμε πότε θα μας καλέσει ο άλλος.
Σε περίπτωση αποχώρησης κάποιου συμμετέχοντα :

Αν αυτός που αποχωρεί έχει παίξει κάτω από το 60% των αγώνων του, τότε αφαιρούνται όλα του τα παιχνίδια. Αν έχει παίξει πάνω από το 60%, για να μην πηγαίνουν χαμένα τόσα ματς τότε :

Για όποιους ήδη έχουν παίξει μαζί του, τα αποτελέσματα μένουν ως έχουν.
Όσοι εκείνη τη στιγμή είναι από πάνω του στη βαθμολογία παίρνουν 4 βαθμούς (σαν μια νίκη και μια ισοπαλία)
Όσοι είναι από κάτω παίρνουν 2 βαθμούς (δύο ισοπαλίες)

Περιμένω τις συμμετοχές σας έως τις 25/10/09 για να φτιάξουμε τους ομίλους κατάταξης και να ξεκινήσουμε μέχρι την 01/11/09.

Απαραίτητη προυπόθεση φυσικά για την ομαλή διεξαγωγή του Πρωταθλήματος είναι να μας απαλλάξει η konami από το lag για να μη δημιουργηθούν τα ίδια προβλήματα της περασμένης περιόδου. Εννοείται πως οι συμμετοχές είναι ανοιχτές για όλα ανεξαιρέτως τα μέλη του Forum.

Ευχαριστώ.

Συμμετοχές



Jorgedept
ProEvo
Donald
tasioskis
msnes7
manos_ps3
jimspy
Sirios7
Kosmios
takaros7
plakas
SQP_GR
roxito
nikopan0
mootschios
MaSt0RaS
rikellme777
touristas
gergeo
MAD-THAN
Dj-Pete
Maximvs
georgiosdam
j0e
gavrosdr
redismagik
stratisid
bojomojo
LAZAGR76
Quervo
rayden678
oddin
dreamer
undisputed
markos69
zeusgreece
ariskosm
Sir Drake
greekzero
pictorino
CR1SSgr
ps3user
kermit
criter
hakoo
snake_84
bouzk77
ps4
bilias13
artant
iak100
Geokat
gepe13
bredinio
Kyrtzo
joker77
mathematician87
woolfnet
steve62742
jorgito_aris
manosdas
SoTiX

Donald
28-09-2008, 22:52
2.Donald

λιτός, λακωνικός, περιεκτικός και απέριττος.

tasioskis
28-09-2008, 23:06
2.Donald

λιτός, λακωνικός, περιεκτικός και απέριττος.


καλως ηρθατε τρελα αγορια.....
ειμαι μεσα... αν ομως εχει λαγκ ξεχαστεμε....

ProEvo
28-09-2008, 23:09
καλως ηρθατε τρελα αγορια.....
ειμαι μεσα... αν ομως εχει λαγκ ξεχαστεμε....

Καλώς σε βρήκαμε :).
Αν έχει lag δε θα γίνει για κανέναν λόγο...Να μην έχουμε πάλι τα περσινά :p

msnes7
28-09-2008, 23:23
Μέσα από τώρα αλλά δεν θα πρέπει να περιμένουμε και να το αγοράσουμε πρώτα?

ProEvo
28-09-2008, 23:26
Πρόκειται για το pes το καινούργιο ή το προηγούμενο?Αν είναι για το καινούργιο δεν θα πρέπει να περιμένουμε να το αγοράσει ο κόσμος πρώτα?

Πρόκειται για το καινούργιο φυσικά. Και βέβαια θα περιμένουμε τον κόσμο να το αγοράσει πρώτα. Για αυτό μιλάμε για έναρξη 01/11/09. 15 μέρες περίπου μετά τη κυκλοφορία του. Απλά είναι πολύ πιο εύκολο από άποψη οργάνωσης να δούμε πόσοι επιθυμούν ή έχουν στο μυαλό τους να συμμετάσχουν.

msnes7
28-09-2008, 23:28
Πολύ σωστό αυτό με την ελεύθερη επιλογή ομάδας,θεωρώ ότι ήταν άδικο αυτό με το προηγούμενο αφού μερικοί ήταν που ήταν καλύτεροι είχαν και καλύτερη ομάδα.

manos_ps3
29-09-2008, 09:53
File ProEvo, kali PES 2009 podosfairiki xronia!

Vale me ki emena mesa sto prwtathlima!!!

Mpravo sou pou analamvaneis kai pali tin diorganosi enos neou prwtathlimatos. Poly swsti i eleftheri epilogi omadwn kai elpizw na min yparxei to idio provlima me to persyno lag.


EDIT
PS: Logw sovarou provlimatos tou PC mou, i moni mou epafi me to forum ginetai mesa apo ton internet browser tou PS3. Gi afto kai ta greeklish. Efxaristw gia tin katanoisi

jimspy
29-09-2008, 10:04
καλυτερα πιστευω θα ηταν το πρωταθλημα να αρχιζε στις 15 -11 .....καθε σοβαρη ομαδα χρειαζετε προετοιμασια τουλαχιστον 1 μηνος.........αν θελεις βαλε κ μενα
μονο μην παρει κανεισ την juventus ειναι καπαρωμενη εδω κ χρονια

ProEvo
29-09-2008, 10:18
File ProEvo, kali PES 2009 podosfairiki xronia!

Vale me ki emena mesa sto prwtathlima!!!

Mpravo sou pou analamvaneis kai pali tin diorganosi enos neou prwtathlimatos. Poly swsti i eleftheri epilogi omadwn kai elpizw na min yparxei to idio provlima me to persyno lag.


καλυτερα πιστευω θα ηταν το πρωταθλημα να αρχιζε στις 15 -11 .....καθε σοβαρη ομαδα χρειαζετε προετοιμασια τουλαχιστον 1 μηνος.........αν θελεις βαλε κ μενα
μονο μην παρει κανεισ την juventus ειναι καπαρωμενη εδω κ χρονια

Καλωσήρθατε παίδες.
Μάνο ελπίζω να εκλείψει το lag και μαζί του και τα προβλήματα για να ευχαριστηθούμε τη διοργάνωση.
Jimspy, η επιλογή ομάδων είναι απολύτως ελεύθερη άρα μπορεί να παίξεις και εναντίων της ομάδας σου:). 01/11 ξεκινάνε τα προκριματικά για τις κατηγορίες (αν χρειαστούν) άρα το πρωτάθλημα περίπου στις 15/11 θα ξεκινήσει. ;)

manos_ps3
29-09-2008, 10:25
ProEvo, symfwnw apolytos mazi sou kai se efxaristw gia tin apodoxi tis symmetoxis mou.

Psychaos_
29-09-2008, 10:33
Kai egw mesa eimai pedes arkei na mhn exei toso lag

SIRIOS7
29-09-2008, 11:05
kai egw mesa fusika siga

kosmios
29-09-2008, 13:58
μεσα και εγω φιλε μου id gifos.ελπιζω να πανε ολα καλα

takaros7
29-09-2008, 16:08
kai gw mesa an theletai:)

plakas
29-09-2008, 16:12
αντε να ξεκινησουμε παιδες και χωρις Lag να μην δεχομαστε goal απο το πουθενα ξανα ποτε να μην ευνοει το αποτελεσμα κανεναν τυχερο μονο το νικητη ελπιζω ολα αυτα να γινουν και αν κανονισεις φιλε rpoevo με την συμετοχει ολων βεβαια να υπαρξει και καποιο επαθλο ειμαι μεσα απο τωρα απλα για μεγαλυτερο παθος στο game που μας εχει κανει ολους να σπασουμε χειριστιρια αναπτηρες ποτηρια κ.α.ελπιζω ολοι να συμφωνησουμε για κατι τετοιο παιδια .................................................. ................................................. καλη αναμονη και εξασκηση σε ολους μας


Υ.Γ Σηκωθητε απο καρεκλες-καναπεδες-κρεβατια-ντιβανια-ξαπλωστρες-σκαμνακια-πολυθρονες-παταρια.ΤΟ PRO09 ΕΡΧΕΤΑΙ.................

ProEvo
29-09-2008, 16:14
αντε να ξεκινησουμε παιδες και χωρις Lag να μην δεχομαστε goal απο το πουθενα ξανα ποτε να μην ευνοει το αποτελεσμα κανεναν τυχερο μονο το νικητη ελπιζω ολα αυτα να γινουν και αν κανονισεις φιλε rpoevo με την συμετοχει ολων βεβαια να υπαρξει και καποιο επαθλο ειμαι μεσα απο τωρα απλα για μεγαλυτερο παθος στο game που μας εχει κανει ολους να σπασουμε χειριστιρια αναπτηρες ποτηρια κ.α.ελπιζω ολοι να συμφωνησουμε για κατι τετοιο παιδια .................................................. ................................................. καλη αναμονη και εξασκηση σε ολους μας


Υ.Γ Σηκωθητε απο καρεκλες-καναπεδες-κρεβατια-ντιβανια-ξαπλωστρες-σκαμνακια-πολυθρονες-παταρια.ΤΟ PRO09 ΕΡΧΕΤΑΙ.................

Καλωσήρθες φίλε μου! Για το έπαθλο που λες δύσκολο, γιατί πέρυσι τρωγόμασταν που δεν υπήρχε τίποτα. Που να υπήρχε κιόλας :giggle:. Καλά παιχνίδια!!!!

SQP_GR
29-09-2008, 16:17
mesa kai gw

plakas
29-09-2008, 16:23
μιλαω παντα αν δεν υπαρχει αυτο το ριμαδοlag κατσε να δουμε τι θα πουν και οι αλλοι και βλεπουμε φιλε............καλη τυχη και σε εσενα και σε ολο το φορουμ

ProEvo
29-09-2008, 16:23
Έτσι, να βλέπω να μαζευόμαστε! Το πάμε για κατηγορίες (Α',Β΄Εθνική) φέτος. Και ακόμα λείπουν σημαντικότατα στελέχη! Ενδεικτικά : touristas,jorgedept, roxito, bilias13, gavrosdr, redismagic, bouzk77, muku, georgiosdam, oddin κτλ

Pro Χωρίς lag και οι νύχτες του χειμώνα θα είναι καυτές :1appl:

plakas
29-09-2008, 16:27
και ποσα ατομα θα εχει η καθε κατηγορια????και απο τι θα εξαρτηθει αυτο????????
φιλε PROEVO οποιαδηποτε βοηθεια μην κολησεις ειμαι διαθεσιμος καθε μερα απο 16¨00-εως 23¨00

ProEvo
29-09-2008, 16:32
και ποσα ατομα θα εχει η καθε κατηγορια????και απο τι θα εξαρτηθει αυτο????????

Ακόμα οριστικά, δε ξέρω. Υπολογίζω κάθε κατηγορία να έχει μέχρι 14 ομάδες. Έτσι θα πετύχουμε να είναι ευέλικτη και να υπάρχει ενδιαφέρον μέχρι τις τελευταίες αγωνιστικές. Θα πέφτουν 4 και 4 θα ανεβαίνουν. Αυτό θα διατηρήσει ψηλά το ενδιαφέρον και στη Β' Εθνική. Γι αυτό ξεκίνησα από νωρίς με τις συμμετοχές για να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται και για που το πάμε.


φιλε PROEVO οποιαδηποτε βοηθεια μην κολησεις ειμαι διαθεσιμος καθε μερα απο 16¨00-εως 23¨00

Ευχαριστώ πολύ. Ανάλογα με τις συμμετοχές πιθανώς θα χρειαστεί βοήθεια. Μη ξεχνάμε ότι θα επανέλθει δυναμικά και η διοργάνωση του κυπέλλου!

stratisd
29-09-2008, 16:48
Αναφέρεστε στο PES 2008 ή 2009 ?

roxito
29-09-2008, 16:55
mesa kai egw.

nikopan0
29-09-2008, 17:04
panta mesa egw balteme

mootsChios
29-09-2008, 17:18
Yo, και εγω ειμαι μεσα αρκει βεβαια οπως προειπαν και τα αλλα παιδια να δουλευει το online. Aλλιως φετος ποδοσφαιρακι, τελος

ProEvo
29-09-2008, 17:22
Αναφέρεστε στο PES 2008 ή 2009 ?

Στο pes 2009 φυσικα :)

MaSt0RaS
29-09-2008, 17:43
παιδια και εγω μεσα απλα ειμαι νεος στο Ps3 μιας και σε λιγες μερες που ερχεται...πιστευω να μην αντιμετωπισω προβληματα η γραμμη μου ιενια 8Mb της οτενετ!

ProEvo
29-09-2008, 17:56
παιδια και εγω μεσα απλα ειμαι νεος στο Ps3 μιας και σε λιγες μερες που ερχεται...πιστευω να μην αντιμετωπισω προβληματα η γραμμη μου ιενια 8Mb της οτενετ!

Καλώσήρθες! Αν δεν έχει lag από μόνο του το game, κανένα πρόβλημα.

Donald
29-09-2008, 18:14
καλως ηρθατε τρελα αγορια.....
ειμαι μεσα... αν ομως εχει λαγκ ξεχαστεμε....

Η παράγκα του προ είναι εδώ και πάλι μαζί σας!!!
Tasioski σαν πολυμετοχικός που είμαι σου προτείνω να γίνεις Donald β' (παράρτημα) :angry::frog:


Και ακόμα λείπουν σημαντικότατα στελέχη! Ενδεικτικά : touristas,jorgedept, roxito, bilias13, gavrosdr, redismagic, bouzk77, muku, πελ.... εεεεεεεεεεεε georgiosdam κτλ


Που είστε καύλες μουυυυυυυυυ?

ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?????

rikellme777
29-09-2008, 20:12
και εγω μεσα παιδια αντε και χωρις lag παιδια καντε με add δεν εχω κανεναν φιλο:(

jorgedept
29-09-2008, 20:52
Πελάτες ήρθα!

msnes7
29-09-2008, 22:18
Tasioski σαν πολυμετοχικός που είμαι σου προτείνω να γίνεις Donald β' (παράρτημα) :angry::frog:


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

KosmixGR
29-09-2008, 22:21
και εγω μεσα :)

NonBorn
30-09-2008, 01:01
Μήπως να καθορίζαμε και κάποιες μέρες που θα γίνονται οι αγώνες, πχ. ΣΚ για να βρίσκονται μεταξύ τους όσοι έχουν ματς και να μην είναι όπως πέρσι που ήταν όποτε βρίσκονταν?

Αν είναι καλό το PES θα παίξω και εγώ... :D :D :D

muku
30-09-2008, 01:07
Εγώ θα δηλώσω συμμετοχή αργότερα. Αφού το πάρω στα χέρια μου και το δοκιμάσω. 2 πράγματα με χάλασαν στην προηγούμενη season. To lag και που μερικοί δεν βρίσκονταν εύκολα. Και αν θυμάμαι καλά στο πρώτο πρωτάθλημα που μπήκαν πολλά παιδιά, μόλις πέρασε ο ενθουσιασμός πολλοί εγκατέλειψαν. Ας ελπίσουμε να είναι πολύ πιο ομαλά τα πράγματα φέτος!

kosmios
30-09-2008, 01:09
Μήπως να καθορίζαμε και κάποιες μέρες που θα γίνονται οι αγώνες, πχ. ΣΚ για να βρίσκονται μεταξύ τους όσοι έχουν ματς και να μην είναι όπως πέρσι που ήταν όποτε βρίσκονταν?

Αν είναι καλό το PES θα παίξω και εγώ... :D :D :D

πολυ σωστο αυτο που λες φιλε nonborn με προλαβες :bgrin2:.καλο θα ηταν να γινοταν vote για το ποτε μπορει ο καθενας.Δηλαδη ΣΚ η καθημερινες απογευμα -βραδυ

Donald
30-09-2008, 01:13
Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει συμφωνία σε αυτό. Ο καθένας μας έχει άλλες υποχρεώσεις και άλλα ωράρια. Ακόμη και να υπάρξει συμφωνία από την πλειοψηφία, κάποιοι εμμέσως θα "αποκλειστούν". Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ. Εξάλλου όταν το πρωτάθλημα κατέληξε μόνο με παίχτες που είχαν ενδιαφέρον και δεν εξαφανίζονταν όλα μια χαρά κυλούσαν!

kosmios
30-09-2008, 01:18
Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει συμφωνία σε αυτό. Ο καθένας μας έχει άλλες υποχρεώσεις και άλλα ωράρια. Ακόμη και να υπάρξει συμφωνία από την πλειοψηφία, κάποιοι εμμέσως θα "αποκλειστούν". Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ. Εξάλλου όταν το πρωτάθλημα κατέληξε μόνο με παίχτες που είχαν ενδιαφέρον και δεν εξαφανίζονταν όλα μια χαρά κυλούσαν!


Αρα θα πρεπει να ελπιζουμε οποιος δηλωσει συμμετοχη να μην λακισει μετα απο λιγο!

NonBorn
30-09-2008, 01:22
Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει συμφωνία σε αυτό. Ο καθένας μας έχει άλλες υποχρεώσεις και άλλα ωράρια. Ακόμη και να υπάρξει συμφωνία από την πλειοψηφία, κάποιοι εμμέσως θα "αποκλειστούν". Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ. Εξάλλου όταν το πρωτάθλημα κατέληξε μόνο με παίχτες που είχαν ενδιαφέρον και δεν εξαφανίζονταν όλα μια χαρά κυλούσαν!

Mπορεί να μην μπει σαν προυπόθεση αλλά σαν παρότρυνση για να έχουν και οι διοργανωτές μια καλύτερη εικόνα της κατάστασης. Απλά μια ιδέα πέταξα... Τώρα προφανώς ο ProEvo έχει καλύτερη αντίληψη στο θέμα λόγω της εμπειρίας που έχει σχετικά με το θέμα και εγώ προσωπικά τον παραδέχομαι για τις περσινές διεξαγωγές κυπέλλων και πρωταθλημάτων!

ProEvo
30-09-2008, 09:22
Μήπως να καθορίζαμε και κάποιες μέρες που θα γίνονται οι αγώνες, πχ. ΣΚ για να βρίσκονται μεταξύ τους όσοι έχουν ματς και να μην είναι όπως πέρσι που ήταν όποτε βρίσκονταν?


πολυ σωστο αυτο που λες φιλε nonborn με προλαβες :bgrin2:.καλο θα ηταν να γινοταν vote για το ποτε μπορει ο καθενας.Δηλαδη ΣΚ η καθημερινες απογευμα -βραδυ

Δυστυχώς αυτό δε μπορεί να γίνει. Το vote δεν έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία για τον απλούστατο λόγο του ότι κάποιος που δουλεύει απογεύματα, και νά ψηφίσουν οι υπόλοιποι να παίζουν απόγευμα αυτός τι θα κάνει? Θα αλλάξει δουλειά? Θα υπάρχει κλασικά άλλο ένα thread για να κανονίζονται τα ματς και εκεί θα ποστάρει ο καθένας τις ώρες του για να ξέρουν οι άλλοι πότε θα μπορούν να κανονίσουν μαζί του. Μετά υπάρχουν πάντα τα pm και το PSN. Την προηγούμενη σεζόν είδαμε ότι όποιοι ήθελαν να παίξουν και ήταν γενικότερα τυπικοί ολοκλήρωναν χωρίς κανένα πρόβλημα τα παιχνίδια τους.


Αν είναι καλό το PES θα παίξω και εγώ... :D :D :D

Αυτό να το δω και να μην το πιστέψω :p


Και αν θυμάμαι καλά στο πρώτο πρωτάθλημα που μπήκαν πολλά παιδιά, μόλις πέρασε ο ενθουσιασμός πολλοί εγκατέλειψαν.

Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο θα γίνουν και τα προκριματικά. Θα είναι μια πρώτη εικόνα για το πόσοι και ποιοί θα ασχοληθούν πραγματικά. Πέρυσι στις αρχές είχαν φτάσει να δηλώσουν 80 άτομα και φυσικά το νούμερο ήταν εντελώς υπερβολικό και εκτός πραγματικότητας. Αυτό αποδείχτηκε στα προκριματικά που έμειναν περίπου 25.
Φέτος υπάρχει ήδη μια βάση περίπου 15 ατόμων που ξέρουμε πως θα ασχοληθούν και από εκεί και πέρα κάθε ένας παραπάνω θα είναι κέρδος για τη διοργάνωση. Θα είναι καλό να καταφέρουμε να έχουμε καμιά 25αριά αξιόλογες συμμετοχές για να φτιάξουμε 2 κατηγορίες.

redismagik
30-09-2008, 09:34
proevo eida tin protropi sou gia to protathlima.eyxaristo ki gia in prosklisi alla den tha simetexo.vasika o kirioteros logos eine oti den jero an tha apoktiso to pexnidi.tha perimeno na do pos tha antapokrinete sto online ki tha apofasiso.pantos ama yparxei prooodos den apoklio tipota.

ProEvo
30-09-2008, 09:36
proevo eida tin protropi sou gia to protathlima.eyxaristo ki gia in prosklisi alla den tha simetexo.vasika o kirioteros logos eine oti den jero an tha apoktiso to pexnidi.tha perimeno na do pos tha antapokrinete sto online ki tha apofasiso.pantos ama yparxei prooodos den apoklio tipota.

Κρίμα, χάνουμε πολύ αξιόλογο άτομο. Ελπίζω να υπάρχει...προοδος :giggle:

touristas
30-09-2008, 14:25
ntropi sou kai mono pou to eipes re si.eprepe na me valeis xoris kan na me rotiseis

jorgedept
30-09-2008, 14:27
ntropi sou kai mono pou to eipes re si.eprepe na me valeis xoris kan na me rotiseis


Τους πελάτες τους ρωτάνε ρε :P

touristas
30-09-2008, 14:28
axaxaxaxax!kalo eeeeeee

ProEvo
30-09-2008, 14:39
Που είναι ο dam ρεεεεεεεε!!!!!!!! Θέλω τα 6 ποντάκια! Ευτυχώς που μπήκε ο jorge τουλάχιστον :p

touristas
30-09-2008, 14:41
min anisixeis,oi pelates tha erthoun siga siga

ProEvo
30-09-2008, 14:43
min anisixeis,oi pelates tha erthoun siga siga

Σωστά! Τώρα άνοιξε το μαγαζί...Κάτσε να βάλω διαφημίσεις...

Donald
30-09-2008, 18:47
ntropi sou kai mono pou to eipes re si.eprepe na me valeis xoris kan na me rotiseis

Αφού εσύ έγινες φίφας εσχάτως! Δε θες πρώτα να το νοικιάσεις να δεις αν θα αξίζει? :bgrin2:

touristas
01-10-2008, 03:55
tha ta paro kai ta dio ki an exei lag pali to poulao!!!!esi re eksafanismene pou vriskesai?

gergeo
01-10-2008, 15:51
valte kai emena mesa..

ProEvo
01-10-2008, 15:55
valte kai emena mesa..

Έτσι μπράβο! Μαζευόμαστε όλοι σιγά σιγά! Αλλόθρησκοι μετανοείτε...:bowdown: Το PRO έρχεται να στοιχειώσει τα ονειρά σας... :yes:

bouzk77
01-10-2008, 16:16
βάλε κι εμένα και βλέπουμε...

MAD-THAN
01-10-2008, 19:37
kalispera pedia.ime k ego mesa sto tournoua k makari na ine to on line xoris lags.
to pes 2008 itan aparadekto sto on line k genika den itan oti kalitero,elpizo i konami na min mas apogoitepsi.pados tha exi champions league!!!!!!!!!!

dj pete
01-10-2008, 19:49
guys βαλτε και εμενα πιστευω οτι δεν θα εχει προβλημα το on line

Maximvs
01-10-2008, 22:48
και εμενα βεβαια να με υπολογιζεται...

georgiosdam
02-10-2008, 21:16
pou pate xoris emena;;;; pelatakia tha gelasoume agria.... ksereis esu min kanei to papi...

j0e
02-10-2008, 21:56
mesa kai ego...

gavrosdr
02-10-2008, 21:57
κρυφτειτε γιατι ερχομαι...

ProEvo
02-10-2008, 22:36
pou pate xoris emena;;;; pelatakia tha gelasoume agria.... ksereis esu min kanei to papi...


κρυφτειτε γιατι ερχομαι...

Τι λες τώρα...Ε,ρε χειμώνας που έρχεται!!!! Καυ......α......:bowdown:

gavrosdr
02-10-2008, 23:38
ειπαμε "απ'το σπιτι δε θα βγω"...μονο αν υπαρχει καποιος πολυ σημαντικοτερος λογος απο το προ...:D...αντε δωστε μου την πρωτη θεση τωρα να τελειωνουμε και μπορει να σας αφησω να σκοραρετε καμμια φορα...lol

ProEvo
03-10-2008, 09:41
Στο πρώτο post ανακοινώθηκαν οι κανόνες του Πρωταθλήματος. Ότι λείπει θα συμπληρωθεί. Περιμένω με pm oποιοδήποτε σχόλιο, πρόταση ή παρατήρηση μπορεί να έχετε. Αν για κάτι δε βρούμε λύση, θα συζητηθεί ανοιχτά με όλα τα μέλη του Πρωταθλήματος για να βρούμε την καλύτερη δυνατή.

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Lag επιτρέποντως, καλά παιχνίδια. :cheers:
Θα έχουμε φανταστική χρονιά φέτος. Το παιχνίδι είναι απλά Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο. :1appl:

kosmios
03-10-2008, 11:19
ΠΑΙΔΙΑ στους καινουργιους(outsider) οπως ειμαι εγω να φερθειτε με το γαντι:bow:.ετσι?γιατι βλεπω πολυ αγριαδα:hungry:

stratisd
03-10-2008, 12:28
Γράψτε και εμένα ρε παίδες stratisd, αλλα με το μαλακό ..... ;) ακόμη δέν έχω κερδίσει το PS3 στο regular....:))

ProEvo
03-10-2008, 13:38
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.
Εγώ νομίζω πως προτιμώ το 1ο. Ακούω γνώμες.

Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr

gavrosdr
03-10-2008, 13:43
μιας και το προτεινα εγω :p...ειπα να κανουμε το πρωτο (αμα συμφωνειτε εννοειται) για να ειναι πιο ρεαλιστικο (πχ μπαρτσα εναντιον μπαρτσα ειναι λιγο ακυρο) και για να δοκιμαζουμε που και που και καμμια αλλη ομαδα χωρις να ειναι καφενειο....υπαρχουν εξαλλου πολλες πρωτοκλασατες που ειναι στο ιδιο επιπεδο!

j0e
03-10-2008, 13:43
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.
Εγώ νομίζω πως προτιμώ το 1ο. Ακούω γνώμες.

Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr

To proto kalutero.

nikopan0
03-10-2008, 13:44
+1 apo mena

gavrosdr
03-10-2008, 13:46
και εννοειται οποιο παιδι εχει αποριες/προτασεις ας τα πει στον προεβο ετσι ωστε το πρωταθλημα να μην εχει τρυπες και να γινει οσο καλυτερο γινεται! οτι και αν ειναι αυτο, και ας ειναι και βλακεια ακομη...λολ

touristas
03-10-2008, 15:12
kai go simfono me to proto.parepiptontos to paignidi einai K A TA P L I K T I K O.ta spaeiiiiiiiiiiii!!!!poli veltiomeno!!!makari na nai entaksi to online an kai nomizo oti sigoura tha einai!!

manos_ps3
03-10-2008, 15:27
ki egw symfwnw me tin prwti epilogi.

paides, to paixnidi einai OLA TA LEFTA !!!

pistevw tha ginei ena katapliktiko prwtathlima!

bouzk77
03-10-2008, 16:01
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.

Εγώ νομίζω πως προτιμώ το 1ο. Ακούω γνώμες.

Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr

Πιστεύω το 2 καθώς είναι πιο δίκαιο να παίζει ο καθένας με όποια ομάδα βολεύεται, οπότε αν βολεύονται με την ίδια... πέρνουν την ίδια.

NonBorn
03-10-2008, 16:04
Να αλλάξω το τίτλο σε "Συμμετοχές & Συζήτηση για το 1ο πρωτάθλημα PES - Σεζόν 08-09" ?

Να το κάνω και sticky διότι κίνηση έχει σίγουρα...? :)

bouzk77
03-10-2008, 16:11
Θα ήθελα να προτείνω και κάτι άλλο. Πολλοί από εμάς έχουν αρκετές ασχολείες μέσα στην ημέρα και είναι πιθανών να μην προλαβένουν να παίζουν 8 παιχνίδια την εβδομάδα. Γιατί μπορεί ο αριθμός να ακούγετε μικρός, αλλά το πρόβλημα είναι σε πολλές περιπτώσεις ο συντονισμός μεταξύ των παικτών και η εύρεση κοινών ωρών.

Οπότε θα πρότεινα ή τη δημιουργία κι ενός άλλου πρωταθλήματος για πολυάσχολους και όχι βιαστικούς που θα κρατήσει κανά δύμηνο και όχι ένα μήνα για 20 περίπου συμμετοχές, ή την εφαρμογή της βαθμολογίας 4-2-1 όπου επιβραβέβονται οι παίκτες που συμμετέχουν περισσότερο, χωρίς να χρειάζεται μεταφορά βαθμών, όρια αγώνων ανά εβδομάδα, αποκλησμοί κ.λπ.

Έτσι ο καθένας παίζει όσα παιχνίδια μπορεί, πέρνει όσους βαθμούς του αντιστοιχούν χωρίς στεναχώριες και αποκλεισμούς.

bojomojo
03-10-2008, 16:12
κ εγω μεσα φυσικα:bgrin2:

kosmios
03-10-2008, 16:12
Να αλλάξω το τίτλο σε "Συμμετοχές & Συζήτηση για το 1ο πρωτάθλημα PES - Σεζόν 08-09" ?

Να το κάνω και sticky διότι κίνηση έχει σίγουρα...? :)

σωστοςςςςςςς
:tiphat:

kosmios
03-10-2008, 16:18
φιλε bouzk εχεις δικιο εν μερει ομως αν ειναι να παιζονται 2 παιχνιδια την εβδομαδα ποιος ο λογος του πρωταθληματος με ενα invite παιζουμε φιλικα και τελειωνει εκει η υποθεση.γνωμη μου

Υ.Γ και εγω δουλευω ολη μερα

touristas
03-10-2008, 16:21
o bilias pou einai?ela re bilia na dilosis simmetoxi!!!

kosmios
03-10-2008, 16:22
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.

Εγώ νομίζω πως προτιμώ το 1ο. Ακούω γνώμες.

Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr

και εγω το 1ο προτειμω ομως καποιες φορες ειναι καλο και το 2ο για να αποφυγουμε δικαιολογιες και γκρινιες.:bow:

LAZAGR76
03-10-2008, 16:44
και εγω μεσα παιδιααααα:bgrin2:

muku
03-10-2008, 16:48
Μετά από την εμπειρία μου με το ντέμο θέλω να δηλώσω ότι η συμμετοχή είναι κατά 99% σίγουρη. Αρκεί να μην έχουμε lag... Το μόνο που θέλω να δω είναι τον georgios στο πρωτάθλημα! Μακάρι να αποφασίσει να αφιερώσει λίγο χρόνο...

ProEvo
03-10-2008, 16:51
Θα ήθελα να προτείνω και κάτι άλλο. Πολλοί από εμάς έχουν αρκετές ασχολείες μέσα στην ημέρα και είναι πιθανών να μην προλαβένουν να παίζουν 8 παιχνίδια την εβδομάδα. Γιατί μπορεί ο αριθμός να ακούγετε μικρός, αλλά το πρόβλημα είναι σε πολλές περιπτώσεις ο συντονισμός μεταξύ των παικτών και η εύρεση κοινών ωρών.

Οπότε θα πρότεινα ή τη δημιουργία κι ενός άλλου πρωταθλήματος για πολυάσχολους και όχι βιαστικούς που θα κρατήσει κανά δύμηνο και όχι ένα μήνα για 20 περίπου συμμετοχές, ή την εφαρμογή της βαθμολογίας 4-2-1 όπου επιβραβέβονται οι παίκτες που συμμετέχουν περισσότερο, χωρίς να χρειάζεται μεταφορά βαθμών, όρια αγώνων ανά εβδομάδα, αποκλησμοί κ.λπ.

Έτσι ο καθένας παίζει όσα παιχνίδια μπορεί, πέρνει όσους βαθμούς του αντιστοιχούν χωρίς στεναχώριες και αποκλεισμούς.

Για τη βαθμολογία sorry αλλά διαφωνώ κάθετα σε αυτό το 4-2-1. Τώρα για τους αγώνες ας μην είναι 8 ας είναι 6 τη βδομάδα και να κρατήσει 2 εβδομάδες παραπάνω. Αλλά αν είναι να φτάσουμε να παίζουμε 2 αγώνες την εβδομάδα τότε όπως προείπε ένας φίλος ας παίζουμε φιλικά καλύτερα. Το 2ο πρωτάθλημα θα γίνει με το Pro 2010.


Να αλλάξω το τίτλο σε "Συμμετοχές & Συζήτηση για το 1ο πρωτάθλημα PES - Σεζόν 08-09" ?

Να το κάνω και sticky διότι κίνηση έχει σίγουρα...? :)

Κάνε τα κονέ σου Non ;)

nikopan0
03-10-2008, 16:52
xamos ua ginei efetos pote ua xorisete ths omades

bouzk77
03-10-2008, 16:59
post #83 (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=113868&postcount=83)

δεν έχεις και άδικο Proevo, πάμε και βλέπουμε, άλλωστε όλες οι διοργανώσεις που είχες κάνει είχαν επιτυχία.

kosmios
03-10-2008, 16:59
παιδια επειδη ακουω απο πολλους για το lag κατσε να δουμε πρωτα τι γινεται και μετα μιλαμε.εγω πιστευω οτι ολα θα πανε καλα

Quervo
04-10-2008, 00:58
και εγω μεσα παιδια αν υπαρχει ακομα χρονος

jimspy
04-10-2008, 01:03
Στον κανονα που λες οτι οι ομαδες θα ειναι στο πρασινο....δεν θα ειχε πιο σασπενς αν ηταν random?

LAZAGR76
04-10-2008, 08:51
Στον κανονα που λες οτι οι ομαδες θα ειναι στο πρασινο....δεν θα ειχε πιο σασπενς αν ηταν random?

μερικοι ομως θα αδικουντε χωρις λογο:notsay:

jimspy
04-10-2008, 09:51
ναι αλλα....με αυτο τον τροπο ο καθενας μας θα εχει την δυνατοτητα να δειξει κ τις προπονητικες του ικανοτητες αλλαζοντες το συστημα που παιζει κ προσαρμοζοντας το αναλογα με τις συνθηκες κ τις δυνατοτητες της καθε ομαδας αναλογα την στιγμη ...(ειναι τραυματιας ο λαμπαρντ ,εχει κεφια ο ντρογμπα κ τα λοιπα)

αλλα οτι νομιζει η οργανοτικη επιτροπη ...απλα μια προταση κανω

redismagik
04-10-2008, 09:59
ναι αλλα....με αυτο τον τροπο ο καθενας μας θα εχει την δυνατοτητα να δειξει κ τις προπονητικες του ικανοτητες αλλαζοντες το συστημα που παιζει κ προσαρμοζοντας το αναλογα με τις συνθηκες...

αλλα οτι νομιζει η οργανοτικη επιτροπη ...απλα μια προταση κανω
ki pou xereis ,mporei na yparxrei kanas skaouter ki na parakolouthei to magiko kooutsarizma pou kanoume ki na mas dosei tin eukeria na ginoume proponites tis Manjester,Inter,Milan ktlp.......
:rofl::rofl::rofl:

jimspy
04-10-2008, 10:01
ki pou xereis ,mporei na yparxrei kanas skaouter ki na parakolouthei to magiko kooutsarizma pou kanoume ki na mas dosei tin eukeria na ginoume proponites tis Manjester,Inter,Milan ktlp.......
:rofl::rofl::rofl:


.:rofl::rofl:....σωστη παρατηρηση....:1appl:

ProEvo
04-10-2008, 13:24
Στον κανονα που λες οτι οι ομαδες θα ειναι στο πρασινο....δεν θα ειχε πιο σασπενς αν ηταν random?

Και αν ο ένας έχει στη βασική ομάδα 5-6 στο κόκκινο και ο άλλος 5-6 λευκούς και μπλε?
Νομίζω πως με το πράσινο διασφαλίζεται απόλυτα σε όλα τα ματς η δικαιοσύνη.

jimspy
04-10-2008, 13:26
...θα παιζει με απουσιες..... 5-4-1:giggle:


οτι πεις εσυ παντως εγω ακολουθω...

στον οργανωτη δεν φερνουμε αντιρησεις ...μην μας παρουν κ το πρωταθλημα στα χαρτια (βλ.Γκαγκατσης-ΕΠΟ-socrates)

jorgedept
04-10-2008, 16:22
Εγώ δεν βλέπω τον χορηγό στο όνομα του πρωταθλήματος και ανησυχώ.

χι χι χι

plakas
04-10-2008, 17:37
Εγώ δεν βλέπω τον χορηγό στο όνομα του πρωταθλήματος και ανησυχώ.

χι χι χι



βαλε επαθλο και θα δεις για ποτε θα αναρτηθει τσακα τσακα

MAD-THAN
05-10-2008, 02:47
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.
Εγώ νομίζω πως προτιμώ το 1ο. Ακούω γνώμες.

Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr
kalitera i 1n epilogi alla ama simfonoun i pextes ginete k to 2o.
liges meres minan akoma pedia.
arxizi to mats adiazoun oi dromi.......................

jorgedept
05-10-2008, 02:58
Σαν ιδρυτικό μέλος και χορηγός (:p) θα διαλέξω το 1 (Να αλλάζει ο φιλοξενούμενος ομάδα).

rayden678
05-10-2008, 03:13
Γεια σας....
Θα ήθελα και εγώ να συμμετέχω στο πρωτάθλημα αλλά επειδή είμαι rookie στο διαδικτυακό Pro θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με τα βασικά... Δηλαδή πως θα συννενοούμαστε με αντιπάλους, βαθμολογίες κα... Πως θα βρισκόμαστε στοα παιχνίδι...
Φαντάζομαι οι ερωτήσεις μου είναι γελοίες αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί...
Το PES 2008 ID και τοPSN IDμου είναι artic7...
Ευχαριστώ...

rayden678
05-10-2008, 03:26
Και κάτι ακόμα... Έχω 8mbits conn-x.. Eλπίζω να φτάνουν..
Και κάτι ακόμα..Τι είναι lag...?

jorgedept
05-10-2008, 03:55
Γεια σας....
Θα ήθελα και εγώ να συμμετέχω στο πρωτάθλημα αλλά επειδή είμαι rookie στο διαδικτυακό Pro θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με τα βασικά... Δηλαδή πως θα συννενοούμαστε με αντιπάλους, βαθμολογίες κα... Πως θα βρισκόμαστε στοα παιχνίδι...
Φαντάζομαι οι ερωτήσεις μου είναι γελοίες αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί...
Το PES 2008 ID και τοPSN IDμου είναι artic7...
Ευχαριστώ...


Στο shoutbox όπως και επίσης σε ένα thread που θα δημιουργηθεί για να δηλώνουμε πότε μπορούμε να παίξουμε.

ProEvo
05-10-2008, 13:39
Γεια σας....
Θα ήθελα και εγώ να συμμετέχω στο πρωτάθλημα αλλά επειδή είμαι rookie στο διαδικτυακό Pro θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με τα βασικά... Δηλαδή πως θα συννενοούμαστε με αντιπάλους, βαθμολογίες κα... Πως θα βρισκόμαστε στοα παιχνίδι...
Φαντάζομαι οι ερωτήσεις μου είναι γελοίες αλλά δεν έχω ξανασχοληθεί...
Το PES 2008 ID και τοPSN IDμου είναι artic7...
Ευχαριστώ...


Καλώς ήρθες. Διάβασε το post #1 στην 1η σελίδα που υπάρχουν οι κανόνες και θα λυθούν πολλές από τις απορίες σου. Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.


Και κάτι ακόμα... Έχω 8mbits conn-x.. Eλπίζω να φτάνουν..
Και κάτι ακόμα..Τι είναι lag...?

Μια χαρά είναι. Το lag είναι ένα μαγικό που έκανε η konami και στα online παιχνίδια εξαφανίζονταν οι παίκτες, τα άουτ ήταν γκολ, οι αποκρούσεις κόρνερ κτλ. Ελπίζουμε φέτος να σταματήσει τα μαγικά. :)

rayden678
05-10-2008, 14:00
Ευχαριστώ... Όντως έχω παίξει λίγα παιχνίδια και είναι αρκετά εκνευριστικό...

ProEvo
05-10-2008, 14:01
Τα επίσημα logo των κατηγοριών είναι μια προσφορά του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Jorgedept :1appl::1appl:

http://img262.imageshack.us/img262/7533/leagueaao4.jpg

http://img372.imageshack.us/img372/8088/leaguebjj2.jpg

jimspy
05-10-2008, 14:05
μετα τον χορηγο.... δεσμευομαι να προσφερω 100ευρω σε ειδος ή cash στον Νικητη της διοργανωσης....

(Ετσι κ αλλιως ο νικητης θα ειμαι εγω)

LAZAGR76
05-10-2008, 15:20
μπραβω παιδια(Jorgedept,PROEVO) καλη δουλεια:1appl:

jorgedept
05-10-2008, 19:04
Thanks παίδες! Επειδή στο προηγούμενο ο ProEvo είχε πολλά να κάνει και λίγο χρόνο φέτος θα έχει και την πλήρη βοήθεια μου!

oddin
05-10-2008, 21:48
Αργησα λίγο,αλλα εδώ είμαι ;)
Count me in!!

ProEvo
07-10-2008, 12:07
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.


Υ.Γ. Είναι σωστή παρατήρηση του gavrosdr

Οι ψήφοι μέχρι στιγμής είναι 9-1 υπέρ της 1ης επιλογής. Έχουμε ξεκάθαρο φαβορί δηλαδή. Η ψηφοφορία για το συγκεκριμένο κλείνει την Παρασκευή. Λίγο αποθαρυντικό το ότι ασχολήθηκαν να ψηφίσουν μόνο 10 από τους 30φεύγα...

Psychaos_
07-10-2008, 12:10
Soz pedes pou den apantisa nwris alla poli work ligos xronos. Loipon psifizw kai egw thn prwti epilogi :D

kosmios
07-10-2008, 13:04
sorry παιδια τωρα το ειδα και εγω ψηφιζω το πρωτο αλλαγη ομαδας.αντε να ξεκινησουμε

kosmios
07-10-2008, 13:06
Jorgedept,PROEVO + rep και στους 2 για την μεχρι τωρα φοβερη δουλεια

rayden678
07-10-2008, 13:56
Ενοοείται και εγώ την 1η επιλογή...

LAZAGR76
07-10-2008, 16:00
το πρωτο παιδια και γω .

Donald
08-10-2008, 01:06
το 2ο για σπάσιμο :angry:

jorgedept
08-10-2008, 01:08
το 2ο για σπάσιμο :angry:


Ουστ :p

dreamer
08-10-2008, 01:09
mesa ke ego gia to tournoua!

nikopan0
08-10-2008, 01:11
eipomoni thn alloi ebdomada bgenei to pro kai blepoume

dreamer
08-10-2008, 01:14
Οι ψήφοι μέχρι στιγμής είναι 9-1 υπέρ της 1ης επιλογής. Έχουμε ξεκάθαρο φαβορί δηλαδή. Η ψηφοφορία για το συγκεκριμένο κλείνει την Παρασκευή. Λίγο αποθαρυντικό το ότι ασχολήθηκαν να ψηφίσουν μόνο 10 από τους 30φεύγα...

re pedia pu psifizume gia ayto to thema? help please

jorgedept
08-10-2008, 01:15
Γράψε εδώ τη θέλεις από τα 2.

dreamer
08-10-2008, 01:21
leo ke ego to 2o lipon (mazi me ton donald sto spasimo hehe)

jimspy
08-10-2008, 02:10
λευκο

undisputed
08-10-2008, 11:26
παιδες βαλτε και εμενα!Η μαχη ξεκιναει....

Maximvs
08-10-2008, 11:29
αντε να δουμε...Παρασκευη ή Δευτερα??...και το lag αραγε??...

LAZAGR76
08-10-2008, 16:07
ελιπιζω να μην θελει παλη username και password να το δηλωνουμε στην κοναμη και τετια ...στο 360 περιση δεν ηθελε τιποτα το εβαζες και ισουν ετοιμος για online (οχι ακριβως ετοιμος γιατι απο το lag καναμε να συνδεθουμε και να παιξουμε ενα καλο ματσ κατι μηνες)

gergeo
08-10-2008, 16:14
padia ginetai oi agwnes mou na xekinisoun meta tis 1 noemvriou?dioti tote tha mporesw na agorasw to game..ginete?

touristas
08-10-2008, 16:18
gei sou re gergeo.nomizo oti outos i allos to protathlima kapou tote tha ksekinisi!!

ProEvo
08-10-2008, 16:23
padia ginetai oi agwnes mou na xekinisoun meta tis 1 noemvriou?dioti tote tha mporesw na agorasw to game..ginete?

Αν δεις τους κανόνες στο post #1 ξεκινάμε 01/11 τους ομίλους. Άρα κανένα πρόβλημα.;)

jorgedept
08-10-2008, 18:57
Nαι γιατί περιμένουμε και τον πελ.....ε georgiosdam :p

gergeo
08-10-2008, 22:25
ax..ok..egw eida to 15 kai nomiza xekiname se mia evdomada..opote eimaste jet!:1appl::bgrin2::bgrin2:

rayden678
09-10-2008, 03:39
Απ'ότι φαίνεται πάντως 3 κατηγορίες σίγουρα θα χρειαστούν....

ProEvo
09-10-2008, 09:28
Απ'ότι φαίνεται πάντως 3 κατηγορίες σίγουρα θα χρειαστούν....

Μην το λες. Η εμπειρία δείχνει ότι από τους 37 που έχουν δηλώσει, αν παίξουν οι 25-26 θα πρέπει να είμαστε πολύ ικανοποιημένοι. Αλλά αν γίνει κανένα θαύμα και παίξουν όλοι, κανένα πρόβλημα! Εδώ είμαστε και θα το φτιάξουμε με 3 κατηγορίες. :)

kosmios
09-10-2008, 10:22
have faith και θα δειτε οτι θα παιξουν σιγουρα οι 25.γιατι το 2009 εχει τρελανει κοσμο.απλα το μονο προβλημα ειναι ποτε θα αγορασουν το παιχνιδι και μην ξεχναμε οτι ολοι θα χρειαστουμε λιγο καιρο για να το μαθουμε.

markos69
09-10-2008, 14:17
pedia ke ego mesa

markos69

dromader
09-10-2008, 17:28
jorge ειμαι μεσα .αλλα επειδη θα παρω μερος για πρωτη φορα θελω βοηθεια .εκτος απο εμενα (zeusgreece) μερος θα παρει και ο ariskosm.Περιμενω λεπτομερειες .

jimspy
09-10-2008, 18:20
proevo k jorge.....mallon pame k gia 3 kathgoria...xexe.....THE KING IS BACK

ProEvo
09-10-2008, 18:38
proevo k jorge.....mallon pame k gia 3 kathgoria...xexe.....THE KING IS BACK

Θα δείξει. Εγώ κρατάω μικρό καλάθι. Πέρυσι αν θυμάμαι καλά, στην πρώτη προσπάθεια ο Nonborn είχε καμιά 80αριά συμμετοχές και τελικά λίγο το lag, λίγο το ένα λίγο το άλλο, έμειναν περίπου 25-30 άτομα. Οι όμιλοι θα δείξουν πόσοι θα το πάρουν σοβαρά και πόσοι όχι :)

jorgedept
09-10-2008, 19:05
Θα συμφωνήσω με τον ProEvo, μόλις το πάρουμε όλοι στα χέρια μας τότε τις πρώτες 2-3 μέρες θα δούμε πόσα άτομα θα συνεχίσουν.

LAZAGR76
09-10-2008, 22:14
αντε να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα:tiphat:

jimspy
09-10-2008, 23:10
τετοια ανυπομονησια για το πρωταθλημα εχω να νιωσω απο τοτε που ηρθε ο ρουφιανος στην ομαδα

touristas
10-10-2008, 04:51
mia vdomada emeine paides!!!!!ipomoni!!!!!!!!

Sir Drake
12-10-2008, 11:19
balte me kai mena paides!


den exw xrono gia to mwro....

KosmixGR
12-10-2008, 19:11
εμενα βγαλτε με :(
Η μ@μιολ@ η sony μου εριξε ban:eek:
Εστειλα email ζητωντας εξηγησεις και τωρα περιμενω.............:mad:

jimspy
12-10-2008, 19:42
Κάθε εβδομάδα ο κάθε συμμετέχοντας (εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος όπως απουσία κτλ) υποχρεούται να παίζει τουλάχιστον 8 αγώνες!! Αν όχι αποκλείεται αυτομάτως και οι αγώνες του αφαιρούνται.

ayto paidia den ksero an tha mporeso na to thrhso (tha prospathiso pantos)....yparxei megalh periptosh na leipso eksoteriko kapoies meres sta telh me arxes dekembrh....ti tha ginei me ta paixnidia se aythn thn periptosh?

ProEvo
12-10-2008, 20:17
Κάθε εβδομάδα ο κάθε συμμετέχοντας (εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος όπως απουσία κτλ) υποχρεούται να παίζει τουλάχιστον 8 αγώνες!! Αν όχι αποκλείεται αυτομάτως και οι αγώνες του αφαιρούνται.

ayto paidia den ksero an tha mporeso na to thrhso (tha prospathiso pantos)....yparxei megalh periptosh na leipso eksoteriko kapoies meres sta telh me arxes dekembrh....ti tha ginei me ta paixnidia se aythn thn periptosh?

Κανένα πρόβλημα. Απλά μια ενημέρωση με ένα pm και θα τα καλύψεις πριν ή μετά.:)

tasioskis
12-10-2008, 21:02
κατι ασχετο, συνδιοργανωτής ειναι ο jorgedept??? καταλαβα, απο την περσυνη παραγκα proevo και donlad, καταληγουμε στη φετινη παραγκα μεταξυ proevo and jorgedept... αρα δεν αλλαζει και τιποτα....

jorgedept
12-10-2008, 21:08
Εγώ είμαι ASSistant διοργανωτής. Βασικά θα είναι όπως ο καλός και ο κακός που παίζουν οι μπάτσοι, ο ProEvo θα παίζει τον καλό και εγώ τον κακό! :p

Παραγκούπολη Ε.Π.Ε.

LAZAGR76
12-10-2008, 23:03
εμενα βγαλτε με :(
Η μ@μιολ@ η sony μου εριξε ban:eek:
Εστειλα email ζητωντας εξηγησεις και τωρα περιμενω.............:mad:


καλα τη ban ειναι αυτο παλη ?:confused:για πιο λογο η sony να ριξη ban σε καπιον:confused:αντε η microsoft να μπαναρη αυτους που παιζουν αντιγραφα και αυτους που δεν εχουν καλο rep...εσενα για πιο λογο:fryingpan:

touristas
13-10-2008, 00:27
κατι ασχετο, συνδιοργανωτής ειναι ο jorgedept??? καταλαβα, απο την περσυνη παραγκα proevo και donlad, καταληγουμε στη φετινη παραγκα μεταξυ proevo and jorgedept... αρα δεν αλλαζει και τιποτα....

auto ksanapesto.pali gia 2h eos 4h tha palepso me tous paliotsatsous.pou na pas parapano me tin palioparaga

greekzero
13-10-2008, 05:05
βάλτε και μένα

pictorino
13-10-2008, 09:45
δηλώνω και 'γω συμμετοχή,περισσότερο θα παίζουν τα αδέρφια μου βέβαια μια και θα είμαι υπηρέτης της μητέρας πατρίδας όταν ξεκινήσει ο 2ος γύρος!!

ProEvo
13-10-2008, 11:00
auto ksanapesto.pali gia 2h eos 4h tha palepso me tous paliotsatsous.pou na pas parapano me tin palioparaga

Ενώ στο Πρωτάθλημα Σεπτεμβρίου ε? Που έλειπαν και πολλά "μεγάλα" ονόματα...Το σήκωσες για πλάκα...:giggle:Και εκεί δευτερότριτος βγήκες :notsay:.Παραδέξου το, δεν έχεις στόφα Πρωταθλητή...Δεν είσαι ProEvo :rofl::rofl:

ProEvo
13-10-2008, 11:13
Ερώτηση προς όλους

Σε περίπτωση που 2 παίκτες θέλουν την ίδια ομάδα, τι γίνεται?


Αλλάζει την ομάδα ο φιλοξενούμενος και στο 2ο ματς τούμπαλιν
Παίζουν με τη ίδια ομάδα και οι 2.


Η ψηφοφορία για το συγκεκριμένο έκλεισε. Ψήφισαν 17 σε σύνολο 42 συμμετοχών που έχουμε μέχρι τώρα. Οι υπόλοιποι ή δεν ενδιφέρονταν ή δε τους αφορούσε το θέμα ή δεν είδαν την ψηφοφορία. Πάντως νομίζω ότι υπάρχει ξεκάθαρο αποτέλεσμα.

1. 13 Ψήφους
2. 3 Ψήφους (και μάλιστα οι 2 για σπάσιμο :angry:)

Είχαμε και ένα λευκό.

Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και ψήφησαν.

Υ.Γ.Προς ενημέρωση όλων, 26/10 (Κυριακή) θα έχουμε την κλήρωση για τη φάση των ομίλων κατάταξης. Θα γίνει live στο shoutbox.

kosmios
13-10-2008, 12:58
Η ψηφοφορία για το συγκεκριμένο έκλεισε. Ψήφισαν 17 σε σύνολο 42 συμμετοχών που έχουμε μέχρι τώρα. Οι υπόλοιποι ή δεν ενδιφέρονταν ή δε τους αφορούσε το θέμα ή δεν είδαν την ψηφοφορία. Πάντως νομίζω ότι υπάρχει ξεκάθαρο αποτέλεσμα.

1. 13 Ψήφους
2. 3 Ψήφους (και μάλιστα οι 2 για σπάσιμο :angry:)

Είχαμε και ένα λευκό.

Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και ψήφησαν.

Υ.Γ.Προς ενημέρωση όλων, 26/10 (Κυριακή) θα έχουμε την κλήρωση για τη φάση των ομίλων κατάταξης. Θα γίνει live στο shoutbox.

να ειναι δικαιη σε παρακαλω :angry::angry:

ΥΓ και λιγη ευνοια δεν βλαπτει :prayer:

stratisd
13-10-2008, 13:09
Ti ora tin Kiriaki?

ProEvo
13-10-2008, 13:18
Ti ora tin Kiriaki?

Μέχρι τότε, θα ανακοινωθεί και η ώρα. Πάντως θα γίνει λογικά περίπου 12-1 το πρωϊ.

jorgedept
13-10-2008, 14:48
Θα την κάνεις μόνος σου χωρίς εμένα διότι την προηγούμενη μέρα έχω party και δεν με βλέπω να ξυπνάω πριν της 15:00. :p

ProEvo
13-10-2008, 14:50
Θα την κάνεις μόνος σου χωρίς εμένα διότι την προηγούμενη μέρα έχω party και δεν με βλέπω να ξυπνάω πριν της 15:00. :p

Οκ, άρα ο ένας όμιλος είναι jorgedept, touristas, donald και manos. Δε σας θέλω όλους στην Α' εθνική :bgrin2:

jorgedept
13-10-2008, 14:51
E τότε θα σε δω στο κύπελλο :P

xχαχαχαχχαχ

SQP_GR
13-10-2008, 14:53
valte kai ton CR1SSgr

ProEvo
13-10-2008, 14:56
valte kai ton CR1SSgr

Οκ, απλά για μεγαλύτερη ευκολία, πες του να γραφτεί και στο Forum. Αλλιώς θα είναι πολύ δύσκολο για τα παιδιά να συννενοηθούν και να καταφέρουν να παίξουν μαζί του.

ps3user
13-10-2008, 18:53
Bάλτε και μένα, άντε και καλή μας χρονιά.
__________________
PSN ID:akis21

kermit
13-10-2008, 20:14
Αργησα και γω αλλα δεν πειραζει!!!!!!!

Μεσα φυσικο στο game.Η ψηφοφορια εκλεισε και δεν προλαβα.Δεν πειραζει.Ημουν με τους πολλους!!:tiphat:

ProEvo
14-10-2008, 00:04
Bάλτε και μένα, άντε και καλή μας χρονιά.
__________________
PSN ID:akis21


Αργησα και γω αλλα δεν πειραζει!!!!!!!

Μεσα φυσικο στο game.Η ψηφοφορια εκλεισε και δεν προλαβα.Δεν πειραζει.Ημουν με τους πολλους!!:tiphat:

Καλώς ήρθατε παιδιά! Καλά παιχνίδια να έχουμε!:tiphat:

nikopan0
14-10-2008, 00:05
proevo posa atoma eimaste twra

ProEvo
14-10-2008, 00:07
proevo posa atoma eimaste twra

Φαίνονται όλες οι συμμετοχές στο 1ο post. Αυτή τη στιγμή είμαστε 45.

nikopan0
14-10-2008, 00:08
ua mpoune kai alloi

ProEvo
14-10-2008, 00:12
ua mpoune kai alloi

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα παίξουν αρκετοί από αυτούς τους 45...Θυμήσου με ;)

criter
14-10-2008, 03:17
βαλτε με και μενα

hakoo
14-10-2008, 03:41
Eννοειται οτι φετος θα συμμετεχω, count me in :)

ProEvo
14-10-2008, 09:16
βαλτε με και μενα


Eννοειται οτι φετος θα συμμετεχω, count me in :)

Καλώς ήρθατε και εσείς παιδιά! Καλή ποδοσφαιρική χρονιά!

Donald
14-10-2008, 17:02
κατι ασχετο, συνδιοργανωτής ειναι ο jorgedept??? καταλαβα, απο την περσυνη παραγκα proevo και donlad, καταληγουμε στη φετινη παραγκα μεταξυ proevo and jorgedept... αρα δεν αλλαζει και τιποτα....

Όντως δεν αλλάζει τπτ γτ δε σας έχουν ενημερώσει σωστά.. Η παράγκα Proevo & Donald είναι εδώ, πιό δυνατή και οργανωμένη από ποτέ :angry:

MAD-THAN
14-10-2008, 17:06
2 meres minan mages.
arxizi to mats adiazoun oi dromi.................

SeLanmere
14-10-2008, 19:38
kalo prwtathlima se olous sas guys

snake_84
15-10-2008, 02:31
Βαλτε και μενα παιδια.καλη ποδοσφαιρικη χρονια ...

jorgedept
15-10-2008, 17:19
Όντως δεν αλλάζει τπτ γτ δε σας έχουν ενημερώσει σωστά.. Η παράγκα Proevo & Donald είναι εδώ, πιό δυνατή και οργανωμένη από ποτέ :angry:

Αυτοί καλά ξέρουνε, εσύ δεν το ξέρεις :p

j0e
15-10-2008, 17:24
Tora pou ola deixnoun oti to online exei ta idia provlimata ti kanoume?

pictorino
15-10-2008, 17:28
πότε ξεκινάμε;πως διαλέγουμε ομάδα; (΄υπάρχει μήπως πρόβλημα αν πάρουμε ίδιες; )

bilias13
15-10-2008, 17:30
και εγω μεσα για το πρωταθλημα!!καλα παιχνιδια να εχουμε!

touristas
15-10-2008, 17:59
Tora pou ola deixnoun oti to online exei ta idia provlimata ti kanoume?
pou to akouses esi pali auto?mi me kseneronete gamoti mou?

aaaa
kalos ton bilia.pou eisoun toso kairo?

ProEvo
15-10-2008, 18:49
kalo prwtathlima se olous sas guys

Thanks sel :)


πότε ξεκινάμε;πως διαλέγουμε ομάδα; (΄υπάρχει μήπως πρόβλημα αν πάρουμε ίδιες; )

Όλες οι απαντήσεις και πολλές περισσότερες, υπάρχουν ήδη στο 1ο post :)


Tora pou ola deixnoun oti to online exei ta idia provlimata ti kanoume?

Δεν έχει σίγουρα τα ίδια. Ξεκινάμε κανονικά με τους ομίλους και βλέπουμε.


και εγω μεσα για το πρωταθλημα!!καλα παιχνιδια να εχουμε!

Καλώς τον... Και είχα αρχίσει να ανησυχώ :p

KosmixGR
15-10-2008, 19:06
Τελικα μπορει να μπω και εγω στο πρωταθλημα:)
Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα εχω παρει καινουργιο ps3 πριν αρχισει το πρωταθλημα
Ελπιζω να προλαβω να δηλωσω συμμετοχη:(

magus32
15-10-2008, 19:15
?????? (??? ?? ???????? :P) ?? ?????? ??? ???????????? ?? Legends ?????? ?? ?????? ??? ????? ?? ??????? ????? ??? ?? ???????? 4v4 ;
________
MUSEUM (http://www.bmw-tech.org/wiki/BMW_Museum)

artant
15-10-2008, 19:55
kai gw paidia mesa plzzzzzz

Donald
16-10-2008, 00:56
Αυτοί καλά ξέρουνε, εσύ δεν το ξέρεις :p

Μάλλον λογαριάζεις χωρίς τον ξενοδόχο :)

ProEvo
16-10-2008, 09:19
Καλημέρα σε όλους. Επειδή σε άλλα thread διαβάζω περίεργα πράγματα, καλό είναι όσοι δε θα θελήσουν να συμμετάσχουν ενώ έχουν δηλώσει συμμετοχή, ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΝ ΕΔΩ. Υπάρχει μια ολοκληρη δουλειά να γίνει και νομίζω ότι είναι κρίμα και άδικο ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΣΑΜΠΑ. Ο χρόνος ΔΕΝ περισσεύει σε κανέναν. Προσπαθούμε να διοργανώσουνμε κάτι με προσωπικό κόστος ουσιαστικά και είναι κρίμα να το παίρνουν κάποιοι τόσο "ανάλαφρα".Γι αυτό ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ όσοι για προσωπικούς λόγους δε θα συμμετάσχουν τελικά καλό θα ήταν να μας το πουν.

Ευχαριστώ

pictorino
16-10-2008, 09:25
είπαμε μέσα,θα παίξουμε!!!!!

LAZAGR76
16-10-2008, 09:26
συμφονω με τον proevo ειναι κριμα να προσπαθουν μερικοι για κατι καλο και να μην εχουν ανταποκρισει.το ιδιο ειχαμε με μερικους με το περσινο το λιγκ του φιφα που τους ψαχναμε να παιξουνε.

plakas
16-10-2008, 10:02
και εγω μεσα παιδια πολλυ σωστη παρατηρηση pro evo απλα υπαρχουν πολλα πρωταθληματα και επηδει του προ09 εχει τα περισσοτερα ατομα σε αλλα οπως φιφα09 το αφησα μονο για κυριακη προ μπορω καθημερινα αν ενουσες εμενα

ProEvo
16-10-2008, 10:07
και εγω μεσα παιδια πολλυ σωστη παρατηρηση pro evo απλα υπαρχουν πολλα πρωταθληματα και επηδει του προ09 εχει τα περισσοτερα σε αλλα οπωσ φιφα09 το αφησα μονο για κυριακη προ μπορω κατηιμερινα αν ενουσες εμενα

Να σαι καλά. Όχι, δεν εννοούσα εσένα. Απλά κάποιοι έχουν δηλώσει συμμετοχή και ταυτόχρονα ποστάρουν ότι δε θα το πάρουν κτλ. Αυτούς εννοώ. Απλά επειδή έχω να φτιάξω ολόκληρο σκηνικό από χαρτια κτλ ακόμα και για την κλήρωση (51 συμμετοχές είναι αυτές) είναι κρίμα να το κάνω όλο αυτό και τελικά οι 20-25 να μην ασχοληθούν. Για αυτό θα ήθελα όποιος αποφασίσει ότι δε θα το πάρει για την ώρα τουλάχιστον, να ακυρώσει και τη συμμετοχή του. Κάτι που προς τιμήν τους έκαναν οι bouzk77 και kostas92 και τελικά επανήλθαν.

plakas
16-10-2008, 10:38
Να σαι καλά. Όχι, δεν εννοούσα εσένα. Απλά κάποιοι έχουν δηλώσει συμμετοχή και ταυτόχρονα ποστάρουν ότι δε θα το πάρουν κτλ. Αυτούς εννοώ. Απλά επειδή έχω να φτιάξω ολόκληρο σκηνικό από χαρτια κτλ ακόμα και για την κλήρωση (51 συμμετοχές είναι αυτές) είναι κρίμα να το κάνω όλο αυτό και τελικά οι 20-25 να μην ασχοληθούν. Για αυτό θα ήθελα όποιος αποφασίσει ότι δε θα το πάρει για την ώρα τουλάχιστον, να ακυρώσει και τη συμμετοχή του. Κάτι που προς τιμήν τους έκαναν οι bouzk77 και kostas92 και τελικά επανήλθαν.



ΣΟΥ ειχα πει βρε αν θες οποιαδηποτε βοηθεια μην διστασεις

απο σημερα και εγω θα εχω pes2009 και χωρις lagggg ουυυυυυυυ:bowdown::bowdown::bowdown::yay::yay::yay ::cheers::cheers::1appl::1appl:PS3 RULES.............

KosmixGR
16-10-2008, 12:20
Εγω ζητω συγνωμη proevo αλλα ηταν το οτι εφαγα ban.
Δεν μου καρφωθηκε ξαφνικα να μην παρω το προ.
Το μονο που ξερω ειναι οτι αν προλαβω και παρω και παρω ps3 δεν θα το παρατησω στη μεση το πρωταθλημα.
Και παλι συγνωμη αν σε ταλαιπωρησα:(

ProEvo
16-10-2008, 12:36
Κάτι που προς τιμήν τους έκαναν οι bouzk77 και kostas92


Εγω ζητω συγνωμη proevo αλλα ηταν το οτι εφαγα ban.
Δεν μου καρφωθηκε ξαφνικα να μην παρω το προ.
Το μονο που ξερω ειναι οτι αν προλαβω και παρω και παρω ps3 δεν θα το παρατησω στη μεση το πρωταθλημα.
Και παλι συγνωμη αν σε ταλαιπωρησα:(

Τι συγνώμη ρε συ? Εσύ μια χαρά το χειρίστηκες το θέμα! Άσχετο αλλά το ban για πόσο θα είναι???? Δια παντώς???

kosmios
16-10-2008, 13:00
PROEVO εχθες μπηκα αλλα δεν σε ειδα ρε μαμωτο.σημερα το βραδυ αν μπορεις να παιξουμε κανα παιχνιδακι ranked ετσι?

ProEvo
16-10-2008, 13:21
PROEVO εχθες μπηκα αλλα δεν σε ειδα ρε μαμωτο.σημερα το βραδυ αν μπορεις να παιξουμε κανα παιχνιδακι ranked ετσι?

Ok, σήμερα το βράδυ θα μπορέσω!

KosmixGR
16-10-2008, 13:24
Τι συγνώμη ρε συ? Εσύ μια χαρά το χειρίστηκες το θέμα! Άσχετο αλλά το ban για πόσο θα είναι???? Δια παντώς???
Ναι μαλλον δεν θα βγει το μπαν:(
Εχω μιλησει με καποιον που θελει το πσ3 μονο για να παιζει προ με την παρεα, να του το πουλισω 300 ευρω με 3-4 παιχνιδια.....θα βαλω αλλα 100 και θα παρω καινουργιο
Θα δουμε:notsay:

kosmios
16-10-2008, 13:32
Ok, σήμερα το βράδυ θα μπορέσω!

μπραβο ρε φιλε θα περιμενω.αντε θα εισαι ο πρωτος που θα παιξω online το pro 2009:fooddance7::fooddance7::fooddance7::fooddance 7:

gepe13
16-10-2008, 13:33
Ναι μαλλον δεν θα βγει το μπαν:(
Εχω μιλησει με καποιον που θελει το πσ3 μονο για να παιζει προ με την παρεα, να του το πουλισω 300 ευρω με 3-4 παιχνιδια.....θα βαλω αλλα 100 και θα παρω καινουργιο
Θα δουμε:notsay:


η sony τι σου ειπε ...για ποιο λογο εφαγες ban?

kosmios
16-10-2008, 14:03
proevo επειδη 26 του μηνα που θα γινει η κληρωσει θα ειμαι εξωτερικο και δεν θα μπορεσω να δω την κληρωσει ,θα υπαρχει προβλημα?χαζη ερωτηση ?

ProEvo
16-10-2008, 14:15
proevo επειδη 26 του μηνα που θα γινει η κληρωσει θα ειμαι εξωτερικο και δεν θα μπορεσω να δω την κληρωσει ,θα υπαρχει προβλημα?χαζη ερωτηση ?

Όχι ρε συ! Τι πρόβλημα να υπάρχει?

kosmios
16-10-2008, 14:18
ok απλα δεν θελω να θεωρηθω απων.περιμενω πως και πως το πρωταθλημα οπως πολλοι ακομα.

MAD-THAN
16-10-2008, 20:59
k ego to pira simera mages.ade kali arxi na exoume
pedia to pes2009 id ine
mad-than21
to egrapsa k eki pou grafoume ta on line id apla ta ixa me kefalea
elpizo na min mperdepsa tin katastasi

MaSt0RaS
16-10-2008, 23:02
pes id
mast0ras

mesa kai egw!

KosmixGR
16-10-2008, 23:06
η sony τι σου ειπε ...για ποιο λογο εφαγες ban?
Επειδη εκανα share την beta του socom:innocent::rant:

j0e
16-10-2008, 23:07
vasika ego leo na mou todosete apo tora to protathlima!

KosmixGR
16-10-2008, 23:11
vasika ego leo na mou todosete apo tora to protathlima!
Να στο στειλω με κουριερ η θες να στο παραδωσω αυτοπροσωπως:p
Οτι θελει ο πρωταθλητης:fryingpan:

lak100
17-10-2008, 09:31
??? ??? ???? lak100
________
Ship Sale (http://ship-sale.com/)

ProEvo
17-10-2008, 09:54
Λοιπόν, έχει μείνει μια εβδομάδα ακόμα για να κλείσουν οι συμμετοχές. Έχουμε μαζευτεί αισίως 52, αριθμός πολύ μικρός βέβαια γιατί ο πολύς κόσμος παίζει Fifa :rofl::rofl:( Συγνώμη, αλλά είχα την ανάγκη να την πω την καφρίλα μου). Βέβαια δε ζω με αυταπάτες και ξέρω πως αν από αυτούς τους 52 παίξουν τελικά 36-40 πάλι πολύ ευτυχισμένοι θα είμαστε. Αν με ρωτούσατε προσωπικά να πω γνώμη πόσοι θα μείνουν, θα έλεγα μέχρι 25 αλλά ας σκεφτόμαστε θετικά :p.
Με βάση τα μέχρι τώρα δεδομένα, η δομή του Πρωταθλήματος θα έχει ως εξής :
3 κατηγορίες Α', Β' και Γ' Εθνική με 12-14 ομάδες στην κάθε κατηγορία. 4 θα ανεβαίνουν και 4 θα πέφτουν κάθε σεζόν.Αυτό θα κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον για τις περισσότερες ομάδες της κάθε κατηγορίας. Άρα

Mpafoun League A (Υπεύθυνος ProEvo)
Mpafoun League B (Υπεύθυνος Donald)
Mpafoun League C (Υπεύθυνος jorgedept)
Αυτά μπορεί φυσικά να αλλάξουν αναλόγως σε ποιά κατηγορία θα πάει ο καθένας από τους υπευθύνους με την λήξη των προκριματικών. Αν δηλαδή πάω εγώ στη Γ' θα αναλάβω αυτήν και αν ο jorge βρεθεί στην Α' θα αναλάβει την Α'.
Τα προκριματικά θα γίνουν με ομίλους των 6 ομάδων. Οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο θα πάνε στην Α', ο 3ος και 4ος στη Β' και οι 2 τελευταίοι στη Γ'.

Ελπίζω να ήταν κατανοητά. Να υπενθυμίσω ότι πάντα πληροφορίες, συμμετοχές, κανόνες κτλ μπορείτε να βλέπετε στο 1ο post.

Τελειώνοντας να ενημερώσω ότι θα επανέλθει και ο θεσμός του Κυπέλλου για όλους τους συμμετέχοντες, που θα γίνει με knock out αγώνες. Περισσότερες πληροφορίες όταν έρθει η ώρα από τον Μάνο (manos_ps3) που θα αναλάβει την οργανωσή του.

Ευχαριστώ

LAZAGR76
17-10-2008, 22:11
ΜΠΡΑΒΟ καλα μου ακουγοντε ολα και περιμενω να αρχισουμε:1appl:και να γνωριστουμε φυσικα γιατι λογο του περσινου ΤΣΟΥΦ στο οnline καταλιξαμε στο φιφα .:badpc:

jorgedept
18-10-2008, 03:37
New Logos :

http://i110.photobucket.com/albums/n95/jorgedept/League_C.jpg
http://i110.photobucket.com/albums/n95/jorgedept/League_Cup.jpg

hakoo
18-10-2008, 05:16
Ετοιμος!

Game Id: Hakoo_13

GeoKat
19-10-2008, 22:15
To kalo to pro thelei kai kalo kanape

GeoKat
19-10-2008, 22:21
ORANIE 1980

ProEvo
20-10-2008, 09:27
Να υπενθυμίσω πως μέχρι το Σάββατο είναι οι δηλώσεις συμμετοχών. Κυριακή η κλήρωση των ομίλων και από Δευτέρα ξεκινάμε με τους αγώνες.

kosmios
20-10-2008, 10:01
PROEVO επειδη οσοι το πηραν το παιχνιδι σιγουρα δοκιμασαν και το online μηπως θα ηταν καλυτερα να ενημερωναν απο τωρα αν θα συμμετεχουν στο πρωταθλημα η οχι,γιατι ειναι κριμα να χαλασει το πρωταθλημα μετα αλλα και να αναψουν τα αιματα γιατι καποιοι θα postaroun και θα λενε οτι ειχε lag και ηταν αδικο και ολα τα γνωστα.πΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ.ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ProEvo
20-10-2008, 10:03
PROEVO επειδη οσοι το πηραν το παιχνιδι σιγουρα δοκιμασαν και το online μηπως θα ηταν καλυτερα να ενημερωναν απο τωρα αν θα συμμετεχουν στο πρωταθλημα η οχι,γιατι ειναι κριμα να χαλασει το πρωταθλημα μετα αλλα και να αναψουν τα αιματα γιατι καποιοι θα postaroun και θα λενε οτι ειχε lag και ηταν αδικο και ολα τα γνωστα.πΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ.ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Πολύ σωστός αν και θεωρώ αυτονόητο πως όποιος δε θέλει τελικά να συμμετάσχει θα πρέπει να το ποστάρει εδώ. Σωστή παρατήρηση.

gepe13
20-10-2008, 11:49
βαλτε με μεσα

bredinio
20-10-2008, 13:40
και εγω μεσα bredinio

kyrtzo
20-10-2008, 17:30
Μεσα και εγω!
Game Id : otakon61078
Profile name: Kyriakos

joker77
20-10-2008, 17:44
kainourgios sto forum, alla oxi "neos" sto pro...gi auto, vale me mesa filarako!!!!!

Profile name: bouns77

Maximvs
20-10-2008, 17:53
kainourgios sto forum, alla oxi "neos" sto pro...gi auto, vale me mesa filarako!!!!!

Profile name: bouns77

kalos to sako tou box!!!.....:welcome2:

mathematician87
20-10-2008, 19:12
Kαι εγώ μέσα please !

game id : giorgos_golfgt
profile name : Giorgos_GolfGt

SeLanmere
20-10-2008, 20:23
ProEvo ama mourthei na simmetasxw argotera tha mporw na mpw stin teleytaia i mexri na arxisei i katigoria tha exw dioria?

ProEvo
20-10-2008, 23:30
ProEvo ama mourthei na simmetasxw argotera tha mporw na mpw stin teleytaia i mexri na arxisei i katigoria tha exw dioria?

Aν δηλώσεις μέχρι τις 15 Νοέμβρη θα μπεις κανονικά στην τελευταία. Αν έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα, ανάλογα με τις συμμετοχές. Αν είναι λιγότεροι από 16 στην τελευταία (που θα είναι :p) θα μπεις.

nikopan0
20-10-2008, 23:55
pote eixes pei oti ua kaneis thn klirosh den uhmame :)

ProEvo
21-10-2008, 09:22
pote eixes pei oti ua kaneis thn klirosh den uhmame :)

Δες εδώ... http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=120753#post120753

Παιδιά, δε σας κρύβω ότι έχω απογοητευτεί τόσο πολύ από το online (που για μένα είναι πιο unplayable από πέρυσι) που σκεφτόμουν ακόμα και να μη κάνω το Πρωτάθλημα και να το αναλάβει κάποιος άλλος. Για να μη σας κρεμάσω ας δοκιμάσουμε τουλάχιστον τους ομίλους και βλέπουμε. Πάντως προσωπικά έχω απογοητευτεί εντελώς.

markos69
21-10-2008, 10:56
ma pali exi lag sovaromilas ?

tasioskis
21-10-2008, 11:22
Δες εδώ... http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=120753#post120753

Παιδιά, δε σας κρύβω ότι έχω απογοητευτεί τόσο πολύ από το online (που για μένα είναι πιο unplayable από πέρυσι) που σκεφτόμουν ακόμα και να μη κάνω το Πρωτάθλημα και να το αναλάβει κάποιος άλλος. Για να μη σας κρεμάσω ας δοκιμάσουμε τουλάχιστον τους ομίλους και βλέπουμε. Πάντως προσωπικά έχω απογοητευτεί εντελώς.


και εγω ετσι πιστευω, το χειροτερο ειναι οτι οταν το αγορασα και μπηκα online ειχε καποια μικρα κοληματακια, τιποτα το σημαντικο, επαιζες κανονικοτατα 1 ποιοτικοτατο παιχνιδι, μετα το update , ειναι λες και εχω αλλο παιχνιδι....

Θα ηθελα please να δοκιμασω ενα φιλικο με καποιον σημερα μετα της 17:00.....

greekzero
21-10-2008, 11:30
κάποια στιγμή θα μπω τo απογευματάκι,βάλε με στην friend list σου να κάνουμε κανένα game μαζί φιλε.

kosmios
21-10-2008, 11:51
και εγω μεσα θα ειμαι kosmios id

kyrtzo
21-10-2008, 13:36
Δες εδώ... http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=120753#post120753

Παιδιά, δε σας κρύβω ότι έχω απογοητευτεί τόσο πολύ από το online (που για μένα είναι πιο unplayable από πέρυσι) που σκεφτόμουν ακόμα και να μη κάνω το Πρωτάθλημα και να το αναλάβει κάποιος άλλος. Για να μη σας κρεμάσω ας δοκιμάσουμε τουλάχιστον τους ομίλους και βλέπουμε. Πάντως προσωπικά έχω απογοητευτεί εντελώς.

Επαιξα με πολλους και ποτε δεν ειχα προβλημα τα περισσοτερα ηταν πολυ καλα μονο με εσενα οταν επαιξα δεν εβλεπα καν τους παιχτες, σερνομασταν πραγματικα δεν ξερω τι φταιει!
Οταν παιζω παντα ειμαι στο κιτρινο, οταν παιξαμε ειχες κοκκινο παντα ετσι ειναι?

kosmios
21-10-2008, 13:47
proevo διαβασα καλα τις οδηγιες απλα οπως ειχα πει δεν θα βρισκομαι ελλαδα μεχρι το τελος του μηνα.τα παιχνιδια θα μπορεσουν (κατοπιν συννενοησης με τα παιδια παντα)να τα παιξω μετα ετσι ωστε να γινουν και οι ομιλοι?

ProEvo
21-10-2008, 14:13
Επαιξα με πολλους και ποτε δεν ειχα προβλημα τα περισσοτερα ηταν πολυ καλα μονο με εσενα οταν επαιξα δεν εβλεπα καν τους παιχτες, σερνομασταν πραγματικα δεν ξερω τι φταιει!
Οταν παιζω παντα ειμαι στο κιτρινο, οταν παιξαμε ειχες κοκκινο παντα ετσι ειναι?

Και εγώ κόκκινο σε έβλεπα και εμένα κίτρινο. Αλλά μάλλον θα έχει πρόβλημα η γραμμή μου. Δεν εξηγείται αλλιώς. Μιλάω ήδη από χθες με forthnet.


proevo διαβασα καλα τις οδηγιες απλα οπως ειχα πει δεν θα βρισκομαι ελλαδα μεχρι το τελος του μηνα.τα παιχνιδια θα μπορεσουν (κατοπιν συννενοησης με τα παιδια παντα)να τα παιξω μετα ετσι ωστε να γινουν και οι ομιλοι?

Κανένα πρόβλημα. Μέχρι τις 15/11 μπορείς να τα ολοκληρώσεις.

manos_ps3
21-10-2008, 14:34
Επαιξα με πολλους και ποτε δεν ειχα προβλημα τα περισσοτερα ηταν πολυ καλα μονο με εσενα οταν επαιξα δεν εβλεπα καν τους παιχτες, σερνομασταν πραγματικα δεν ξερω τι φταιει!
Οταν παιζω παντα ειμαι στο κιτρινο, οταν παιξαμε ειχες κοκκινο παντα ετσι ειναι?

Φίλε pro, κι εγώ με όλα τα υπόλοιπα παιδιά που έχω παίξει τους βλέπω στο κίτρινο. Μόνο εσένα, που παίξαμε εχθές, σε έβλεπα με κόκκινο. Θυμάσαι που στο είπα κιόλας. Μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα η σύνδεσή σου. Κοίταξέ το λίγο φιλαράκι.

ProEvo
21-10-2008, 14:36
Φίλε pro, κι εγώ με όλα τα υπόλοιπα παιδιά που έχω παίξει τους βλέπω στο κίτρινο. Μόνο εσένα, που παίξαμε εχθές, σε έβλεπα με κόκκινο. Θυμάσαι που στο είπα κιόλας. Μάλλον πρέπει να έχει πρόβλημα η σύνδεσή σου. Κοίταξέ το λίγο φιλαράκι.

Ναι ρε συ Μάνο. Έτσι πρέπει να είναι. Το ψάχνω ήδη. Έχω μιλήσει με τη forthnet και περιμένω.

woolfnet
21-10-2008, 15:56
valte me kai emena.....
gameid :skygreko
profile name :simos

j0e
21-10-2008, 18:48
Δες εδώ... http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=120753#post120753

Παιδιά, δε σας κρύβω ότι έχω απογοητευτεί τόσο πολύ από το online (που για μένα είναι πιο unplayable από πέρυσι) που σκεφτόμουν ακόμα και να μη κάνω το Πρωτάθλημα και να το αναλάβει κάποιος άλλος. Για να μη σας κρεμάσω ας δοκιμάσουμε τουλάχιστον τους ομίλους και βλέπουμε. Πάντως προσωπικά έχω απογοητευτεί εντελώς.


Kai ego pou exo kai forthnet tha ksekiniso kai an do oti einai xalia kai mexri tote tha stamatiso. Ama matheis apo th forthnet kana neo pes to kai apo edo.

MAD-THAN
21-10-2008, 18:57
ego pedia epexa 5 games on line k itan telia idika sto legends.
i sundesis ftene edo stin ellada,pados pistevo i kaliteti sundesi ine tou OTE conn-x

rayden678
21-10-2008, 19:22
Εγώ παιδιά δεν έχω κανένα παράπονο από το online (conn-x έχω).....
Και έχω παίξει καμιά 10αριά παιχνίδια.....

jorgedept
22-10-2008, 10:19
Ναι ρε συ Μάνο. Έτσι πρέπει να είναι. Το ψάχνω ήδη. Έχω μιλήσει με τη forthnet και περιμένω.


Και εγώ μίλησα με 4νετ, ήρθε τεχνικός κοίταξε την γραμμή και είπε "Ο Οτε φταίει". Σήμερα ήρθε ο Οτε κοίταξε και αυτός την γραμμή και μου είπε ότι δεν φταίει αυτός και ότι είναι όλα εντάξει. Εγώ έχω ακόμα πρόβλημα με την γραμμή!

Ελλαδιστάν το μεγαλείο σου.

gepe13
22-10-2008, 10:47
εχθες επαιξα το δευτερο onlne μου σε αγγλικο server και ηταν αψογο αν και με κιτρινα σηματα
το πρωτο που επαιξα σε γερμανικο server πριν 3-4 μερες ειχα lag (τα γνωστα προβληματα αποκρισης στην αμυνα )

connex 8αρα

επισης ειναι γνωστο οτι για online gaming o ποτε ειναι ο καλυτερος γιατι εχει τα καλυτερα ping

Quervo
24-10-2008, 11:20
τι έγινε παίδες έχουμε καμια αλλαγή στο πρόγραμμα ΑΠΟ LAG πως πάτε?

steve62742
24-10-2008, 15:00
παιδια βαλτε και μενα στο πρωταθλημα,αν και με φορθνετ 10mbps και μου βγαζει στο τεστ της ΚΟΝΑΜΙ C σε ολλα...

ProEvo
24-10-2008, 15:15
Οι συμμετοχές κλείνουν αύριο! Παρακαλώ όποιος τελικά ΔΕΝ θέλει να συμμετάσχει ας το ποστάρει εδώ ή ας μου στείλει ένα pm.

Ευχαριστώ!

rayden678
24-10-2008, 16:04
Eμένα με 8αρα conn-x όλο κίτρινο έχω στους αγώνες μου αλλά κανένα πρόβλημα lag..

kosmios
24-10-2008, 16:06
Eμένα με 8αρα conn-x όλο κίτρινο έχω στους αγώνες μου αλλά κανένα πρόβλημα lag..


εδω ποσταρουμε οτι εχει σχεση με το πρωταθλημα.φιλικα παντα

jorgito_aris
24-10-2008, 17:17
paidia thelw ki egw na simetasxw.prolava?eimai mesa?

paidia thelw ki egw na simetasxw.prolava?eimai mesa?
gameid jorgito_aris

jorgito_aris
24-10-2008, 17:24
paidia thelw ki egw na simetasxw.prolava?eimai mesa?
gameid jorgito_aris

kosmios
24-10-2008, 17:26
paidia thelw ki egw na simetasxw.prolava?eimai mesa?
gameid jorgito_aris


φιλε διαβασε λιγο παραπανω λεει οτι μεχρι αυριο ειναι οι εγγραφες αρα?μαλλον προλαβες:fryingpan:

gepe13
24-10-2008, 17:41
ΛΑΜΕ 7ΜΜ jorjito aris