PDA

View Full Version : Οδηγος για τα trophies του Ferrari Challenge



NitemareGR
27-09-2008, 06:14
Καταρχας πριν παιξετε το παχνιδι,καλο θα ηταν να εξοπλιστειτε με πολλη υπομονη και να αφιερωσετε πολλες ωρες μεχρι να το φτασετε στο 100% (24-48 ωρες περιπου).
Βαλτε στο easy mode,κατεβαστε το χρονο παιχνιδιου στα 5 λεπτα και πηγαινετε τα assists στο max (ABS,Traction Control,Balance Control).Μονο οταν χρειαστει να τρεξετε με την F333 SP,κατεβαστε το TC στο lvl 3.

Λοιπον εχουμε και λεμε,μιας και ειναι 05.00 το πρωι και δεν την παλευω να γραφω πολλα.

Tutorial
Για να παρετε το trophy που σας δινει το tutorial,οτι καλυτερο εχετε να κανετε ειναι να μεινετε οσο περισσοτερο γινεται πιο κοντα στην πρασινη γραμμη κ να κινειστε αναλογα με το ποτε χρειαζεται να πατησετε φρενο.Μην πατατε αποτομα γκαζι μετα τις στροφες,γιατι θα χασετε το Apex Accuracy..

F430 Challenge
Σε αυτη τη σειρα των αγωνων,αφου εχετε μειωσει το χρονο σε 5 λεπτα,θα σας προτεινα να κανετε Qualify Round σε ΟΛΑ τα 2μερα.Δεν ειναι ευκολο να περασετε τους καθηστερημενους αντιπαλους σας απο την 16η θεση.
Καλο θα ηταν (για εσας κ μονο) να παρετε ολα τα trophies για καθε σειρα του Challenge Mode με τη μια,οπως για παραδειγμα τα:
-Numero Uno [Achieve a pole position in qualifiying in Italian series]
-Prancing Horse [Complete the Italian series]
-First Challenge Win [win your first race in the Italian series]
-Italian Stallion [Complete Italian series with MAXIMUM POINTS]
με το να νικατε σε καθε αγωνα,πραγμα το οποιο γινεται ευκολα αν παιρνετε Pole Position σε καθε 2μερο.

Time Trial
Απλα γελειο,το μονο που χρειαζεται ειναι να παρετε ενα γρηγορο αυτοκινητο,το F333 πχ κ να δειτε το χρονο που πρεπει να νικησετε την ωρα που φορτωνει το map.

Trophy
Σε αυτο το mode τρεχετε ξεχωριστα με καθε ενα απο τα 21 αυτοκινητα,για 3 πιστες απο 10 λεπτα η καθεμια (συνολο 610 λεπτα minimum=20 ωρες+++).Λοιπον,στην 1η πιστα παντα σας ξεκιναει 16ο (δεν εχει προκριματικο γυρο).Αν βγειτε 1ος,τοτε στη 2η ξεκινατε 1ος κ αν βγειτε 1ος κ στην 2η,ξεκινατε 1ος κ στην 3η.
Τεσπα,το mode αυτο ειναι με βαθμολογια (1η θεση 30Β,2η 24Β,3η 20Β κ.ο.κ.).Εχετε περιθωριο μια 3η θεση κ 2 1ες,μιας και οι αχρηστοι developers της System3 εχουν φροντισει ετσι ωστε ο 3ος απ τους αντιπαλους σας να ειναι καταδικασμενος αιωνια στην 3η 8εση.Με λιγα λογια αν στην 1η πιστα βγειτε 4ος,ξεκινηστε απ την αρχη το event.

Arcade
Οχι κ τοσο ευκολο,μιας κ πρεπει να προχωρησετε τα σταδια με οποιο αμαξι ξεκινησετε.Μπορειτε βεβαια να ξεκινησετε με οσα αυτοκινητα θελετε,αλλα δεν πιστευω οτι υπαρχει ανθρωπος που να κανει κατι τετοιο.
Τεσπα,στο ψητο τωρα.ΣΤΟ EXPERT MODE ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ,ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ 1ΟΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ MODE ΑΥΤΟΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΡΟΔΑ ΕΚΤΟΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ(:banghead::banghead::banghead::banghead: )!!!!
Χωρις την καρτα αυτη δε θα μπορεσετε ποτε να παρετε το τελευταιο Gold κ κατα συνεπεια το Platinum Trophy,οποτε δωστε τα ολα...Εμενα κανα 3ωρακι μ εφαγε κ κατα πασα πιθανοτητα μετα απ το 3ωρο αυτο θα παω στην κολαση...

Αυτα με το Ferrari Challenge απο μενα,αν θελει καποιος αλλος,ας προσθεσει κατι.Δεν προτεινω την αγορα αυτου του παιχνιδιου παντως,καθως δεν προσφερει τιποτα,προτεινω την ενοικιαση η το δανεισμο απο κανα φιλο

Φιλικα,Νικος
NitemareGR

Υ.Γ. Δωστε κανα ρεπ :bgrin2::bgrin2::bgrin2:

TopGunZ
28-09-2008, 17:31
Τα θερμά μου συγχαρητήρια. πραγματικά σπασ@ρχίδικο παιχνίδι!!!

NitemareGR
28-09-2008, 21:15
Τα θερμά μου συγχαρητήρια. πραγματικά σπασ@ρχίδικο παιχνίδι!!!
afou to pa 8elei poooooooooooolyyyyyyyyyyy ypomonh...gamhseta :(

se polles faseis me epiane o ypnos stis megales ey8eies k afou eixa afhsei pisw m ton 2o kamia 40aria sec me apotelesma na stoukarw stis strofes :rofl::rofl::rofl:

NonBorn
28-09-2008, 21:54
afou to pa 8elei poooooooooooolyyyyyyyyyyy ypomonh...gamhseta :(

se polles faseis me epiane o ypnos stis megales ey8eies k afou eixa afhsei pisw m ton 2o kamia 40aria sec me apotelesma na stoukarw stis strofes :rofl::rofl::rofl:

To θέμα είναι ότι εγώ όταν το έπαιξα δεν είχα κίνητρο αν και το παιχνιδάκι ήταν ψιλοκαλό για racing sim. Τρωγότανε και μου φάνηκε και ψιλοεύκολο. Επειδή εγώ δε το παιξα αρκετά, αξίζει να το νοικιάσω να του δώσω καμιά 2 βδομάδες? Θα βγουν τα trophies η μπα?

NitemareGR
28-09-2008, 22:05
To θέμα είναι ότι εγώ όταν το έπαιξα δεν είχα κίνητρο αν και το παιχνιδάκι ήταν ψιλοκαλό για racing sim. Τρωγότανε και μου φάνηκε και ψιλοεύκολο. Επειδή εγώ δε το παιξα αρκετά, αξίζει να το νοικιάσω να του δώσω καμιά 2 βδομάδες? Θα βγουν τα trophies η μπα?
de 8a to agoraza gia kanena logo.....8 meres mou phre na to paw 100%..noikiase to!!

NonBorn
28-09-2008, 22:07
de 8a to agoraza gia kanena logo.....8 meres mou phre na to paw 100%..noikiase to!!

Με πόσες ώρες τη μέρα?? :p Βtw έχεις friend request... :D

NitemareGR
28-09-2008, 22:11
Με πόσες ώρες τη μέρα?? :p Βtw έχεις friend request... :D
8a se kanw add otan ksanampw online......skepsou oti synolika 8elei gyrw stis 30-40 wres

pisteyw oti 4-5 wres th mera 8a nai kala