PDA

View Full Version : Apple News - Νέα από το στρατόπεδο της Apple!!



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Leon_DiZ
25-08-2012, 14:27
Apple v. Samsung jury finds Apple's patents valid, awards it nearly $1.05 billion in damages
(http://www.engadget.com/2012/08/24/apple-v-samsung-decision/)

Facebook, νέα αναβαθμισμένη έκδοση στο App Store (http://www.iphonehellas.gr/38499/facebook-5/)

Chrome update με δυνατότητα δημοσίευσης σελίδων σε Facebook, Twitter και Google+ (http://www.iphonehellas.gr/38482/chrome-for-ios-update/)
.
.
.
.

Dragonpaul
25-08-2012, 14:38
Να δω τι θα κανει η Sams για να αντικαταστησει ισαξια (αν χρειαστει βεβαια) το pinch στις φωτογραφιες.

AriStos13
25-08-2012, 14:48
Ναι, μια χαρα και ειναι και μεγαλυτερο απο το κανονικο, πραμα που με βολεψε απιστευτα. Και ειναι ασπρο. Στο μεταξυ, με το που το εβαλα, πηγε το γατι και το μασησε. Καλα που εξακολουθει να δουλευει. Δε το βλεπω να μενει ακεραιο για πολυ ομως. Επρεπε να παρω δυο...

Χαχαχα για καλοριζικα στο μασησε..!!
Θα παρω και εγω γιατι το εχω γεμισει ταινια επειση εχει αρχισει και κοβετε..βεβαια αμα βρω λεω να το παρω αλλο χρωμα..!!

Dragonpaul
25-08-2012, 15:09
Kοιτα... Δεν ηθελα να παρω αλλο χρωμα, δεδομενου οτι θα το πουλησω σε μερικους μηνες, οποτε θελω να ειναι οσο το δυνατον πιο κοντα στο αυθεντικο. Θα πω, βεβαια, στο υποψηφιο αγοραστη οτι δεν ειναι το γνησιο. Παντως, αν εξαιρεσεις το μηκος του, ειναι πανομοιοτυπο με το αυθεντικο.

minaras_tio
25-08-2012, 19:05
19 ΕΥΡΩ;;;;;;;;; Πολυ ακριβος...!!!!!! Ελεγα να παρω κανενα πολυ φθηνο, επειδη θα αλλαξω κινητο σε κανα δυο μηνες. Μακαρι να βρω κανα φθηνο. Βασικα το καλωδιο χαλασε, οχι αυτο που συνδεεται στη πριζα.

Ναι φιλε, 19€...εγκεφαλικο επαθα και εγω αλλα τον χρειαζομουν. Και εκει που ημουν δεν ειχα αμεση προσβαση σε πολυκαταστημα και ετσι με μαδησε η τυπισα.
Βεβαια ακομα τον εχω αλλα τι να το κανεις..;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

litanies
25-08-2012, 20:45
19 ευρώ το καλώδιο?

ευτυχώς που έχω 3 :)

Lefteris_X
25-08-2012, 21:09
χαχααχαχαχαχ έχω λιώσει στα γέλια...

σας βρίσκεται μήπως 1 δις δολλάρια και μια νέα αρμάδα συσκευών, καθώς τα πρώτα τα χρωστάμε και οι δεύτερες, κατά 99% κηρύχθηκαν παράνομες;

Με ειλικρινείς χαιρετισμούς, το τμήμα οικονομικών και νομικών της Samsung.

(καλά να πάθουν τα γίδια / clopy-rights. Ο συγχωρεμένος, σίγουρα θα αναπαύεται περισσότερο...αναπαυτικά πλέον. Ορθότατες οι αποφάσεις του Δικαστηρίου, καιρός να ακολουθήσουν και τα Δικαστήρια σε άλλες χώρες. Επιτέλους, η εμετο-αντιγραφίλα που λέγεται Android κινητά και Android OS, να τελειώνει σιγά - σιγά. Οι Χαλίφηδες στην θέση των χαλίφηδων, μας τελειώσανε πια. Και ότι και να πει κάποιος περί Android και τις φιλοσοφίας ποιυ περιβάλλει αυτό αλλά και τα κινητά που το φοράνε, ε, είναι σαφές ότι είναι άτοπο πια.)

Dragonpaul
25-08-2012, 21:30
Χαχαχα για καλοριζικα στο μασησε..!!
Θα παρω και εγω γιατι το εχω γεμισει ταινια επειση εχει αρχισει και κοβετε..βεβαια αμα βρω λεω να το παρω αλλο χρωμα..!!
Tελικα το πηρε και μια δευτερη γυρα και το ξεπαστρεψε εντελως. Πηγα και πηρα καινουργιο...

Leon_DiZ
25-08-2012, 22:42
χαχααχαχαχαχ έχω λιώσει στα γέλια...

σας βρίσκεται μήπως 1 δις δολλάρια και μια νέα αρμάδα συσκευών, καθώς τα πρώτα τα χρωστάμε και οι δεύτερες, κατά 99% κηρύχθηκαν παράνομες;

Με ειλικρινείς χαιρετισμούς, το τμήμα οικονομικών και νομικών της Samsung.

(καλά να πάθουν τα γίδια / clopy-rights. Ο συγχωρεμένος, σίγουρα θα αναπαύεται περισσότερο...αναπαυτικά πλέον. Ορθότατες οι αποφάσεις του Δικαστηρίου, καιρός να ακολουθήσουν και τα Δικαστήρια σε άλλες χώρες. Επιτέλους, η εμετο-αντιγραφίλα που λέγεται Android κινητά και Android OS, να τελειώνει σιγά - σιγά. Οι Χαλίφηδες στην θέση των χαλίφηδων, μας τελειώσανε πια. Και ότι και να πει κάποιος περί Android και τις φιλοσοφίας ποιυ περιβάλλει αυτό αλλά και τα κινητά που το φοράνε, ε, είναι σαφές ότι είναι άτοπο πια.)

δεν νμζ να σταματησουν οι ανιδεοι.. δυστυχως... στην τελικη, εδω και καιρο ξερουμε πως ηταν το Android πριν το iPhone, δεν σταματησε κανεναν να πεταει αρλουμπες


http://cdn.macworld.co.uk/cmsdata/news/3354239/Google-Phone-Original.jpg

Leon_DiZ
25-08-2012, 23:46
New cases point to a redesigned iPod touch, more iPod nano rumors

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2012/08/ipod_touch_5_case.jpg


Though we’ve seen a handful of leaked front panels that reportedly belong to the next-gen iPod touch, information regarding the mp3 player has been extremely scarce as of late.

But that changed today, as photos of what are believed to be cases for the new iPod touch surfaced on the web. The cases suggest, among other things, the device has been redesigned…

GizChina (via MacRumors) published the photos:


“As you can see from the photos these cases suggest that the next-generation iPod touch will have a new design (at least to the rear) and seem to have a much less pronounced taper to the edges when compared to the current iPod touch 4.

The cases could also give away possible details as to the spec of the 5th generation iPod touch 5. The hole around the camera area to the left for example looks to have been elongated and tapered to fit around a possible LED flaw to help with low light photography, and there is also the appearance of a new ‘mystery hole’ in the lower left hand side of the case.”

A July report from Japanese blog Macotakara pointed to a similar mystery hole on the rear of the iPod touch, which is believed to be either a rear microphone, or a new speaker.

That same report also called for the device to have a redesigned back casing, the A5 system-on-a-chip from the iPhone 4S, and the same elongated 4-inch display used in the next-gen iPhone.

On the iPod nano front, 9to5Mac points to a new report from, again, Macotakara that suggests that the low-end mp3 player will be getting Wi-Fi connectivity this year to facilitate iTunes downloading. It’s believed that the new nano will also be getting a makeover this fall, sporting a taller design.

It was all-but-confirmed today that Apple will be holding two separate media events in the next two months. We expect to see these new iPods appear in the second, October-based event, alongside the new iPad mini.

AriStos13
27-08-2012, 11:55
Tελικα το πηρε και μια δευτερη γυρα και το ξεπαστρεψε εντελως. Πηγα και πηρα καινουργιο...

Χαχαχαχα ρε το γατι..μανια πρεπει να το ειχε..εγω παντως δεν θα το πω ασπρο αλλα καποιο αλλο χρωμα..το βαρεθηκα το ασπρο..!!

djpar
27-08-2012, 13:27
χαχααχαχαχαχ έχω λιώσει στα γέλια...

σας βρίσκεται μήπως 1 δις δολλάρια και μια νέα αρμάδα συσκευών, καθώς τα πρώτα τα χρωστάμε και οι δεύτερες, κατά 99% κηρύχθηκαν παράνομες;

Με ειλικρινείς χαιρετισμούς, το τμήμα οικονομικών και νομικών της Samsung.

(καλά να πάθουν τα γίδια / clopy-rights. Ο συγχωρεμένος, σίγουρα θα αναπαύεται περισσότερο...αναπαυτικά πλέον. Ορθότατες οι αποφάσεις του Δικαστηρίου, καιρός να ακολουθήσουν και τα Δικαστήρια σε άλλες χώρες. Επιτέλους, η εμετο-αντιγραφίλα που λέγεται Android κινητά και Android OS, να τελειώνει σιγά - σιγά. Οι Χαλίφηδες στην θέση των χαλίφηδων, μας τελειώσανε πια. Και ότι και να πει κάποιος περί Android και τις φιλοσοφίας ποιυ περιβάλλει αυτό αλλά και τα κινητά που το φοράνε, ε, είναι σαφές ότι είναι άτοπο πια.)

το andoid που κολλαει με την samsung συγκεκριμενα η google το ειχε δηλωσει στην samsung να μην αντιγραφει καποια πραγματα προβλημα δικο τους ηταν,γιατι η apple δεν εκανε δικαστηριο στην sony.Επισης κατι για pitch κ zoom καλα οταν το iphone αποκτησει σωστο προγραμμα καμερας οπως τα xperia μιλαμε που μεχρι και τα πιο απλα xperia εχουν επιλογες τυπου καμερα

Leon_DiZ
29-08-2012, 17:25
Η Apple θα παρουσιάσει νέο AirPlay που δεν θα απαιτεί δίκτυο Wi-Fi ( ; )


Σύμφωνα με δημοσίευμα της Telegraph η Apple σκοπεύει να διαθέσει μια αναβαθμισμένη έκδοση της ασύρματης τεχνολογίας streaming AirPlay για iOS συσκευές που δεν θα απαιτεί δίκτυο Wi-Fi. Η νέα αυτή έκδοση προς το παρόν φέρει την ονομασία AirPlay Direct και θα δίνει τη δυνατότητα δημιουργίας τοπικών ad-hoc δικτύων περίπου για την ασύρματη μετάδοση μουσικής σε συμβατές περιφερειακές συσκευές χωρίς Wi-Fi.

Το άρθρο αναφέρει ότι το νέο AirPlay θα ανακοινωθεί μαζί με την παρουσίαση του iPhone έκτης γενιάς στην εκδήλωση της 12ης Σεπτεμβρίου. Ταυτόχρονα, θα παρουσιαστεί και το νέο connector για iPod που χρησιμοποιείται σε docks με ένα νέο ‘push for AirPlay streaming’, κάτι που σημαίνει ότι δεν θα χρειάζεται η συσκευή να είναι συνδεμένη με το dock αλλά σε κοντινή απόσταση χρησιμοποιώντας λογικά bluetooth.

minaras_tio
29-08-2012, 19:02
^^Να δω τι αλλο θα παρουσιαστει σε αυτο το περιβοητο event της 12ης Σεπτεμβριου....



Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon_DiZ
29-08-2012, 19:06
^^Να δω τι αλλο θα παρουσιαστει σε αυτο το περιβοητο event της 12ης Σεπτεμβριου....



Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχει ακουστεί ότι θα γίνουν 2 events μεσα στο Σεπτέμβριο και ίσως ένα ακόμα τον Οκτώβριο το οποίο θα είναι αφιερωμένο στην μουσική (iTunes, iPods etc). Βέβαια τα πάντα είναι φήμες... Πέρυσι είχαν διαρρεύσει επίτηδες το υποτιθέμενο design του iPhone 5 και είχαν φτιαχτεί μέχρι και θήκες

minaras_tio
29-08-2012, 20:34
Έχει ακουστεί ότι θα γίνουν 2 events μεσα στο Σεπτέμβριο και ίσως ένα ακόμα τον Οκτώβριο το οποίο θα είναι αφιερωμένο στην μουσική (iTunes, iPods etc). Βέβαια τα πάντα είναι φήμες... Πέρυσι είχαν διαρρεύσει επίτηδες το υποτιθέμενο design του iPhone 5 και είχαν φτιαχτεί μέχρι και θήκες

Καλα γενικα εχουν ακουστει τα απίστευτα σεναρια για την apple…
Αυτο με τις θηκες που λες, γελοια site και εταιριες που εκαναν τα παντα για διαφημιση, εφτιαξαν αυτες τις θηκες...

Valkyre
30-08-2012, 12:37
το andoid που κολλαει με την samsung συγκεκριμενα η google το ειχε δηλωσει στην samsung να μην αντιγραφει καποια πραγματα προβλημα δικο τους ηταν,γιατι η apple δεν εκανε δικαστηριο στην sony.Επισης κατι για pitch κ zoom καλα οταν το iphone αποκτησει σωστο προγραμμα καμερας οπως τα xperia μιλαμε που μεχρι και τα πιο απλα xperia εχουν επιλογες τυπου καμερα

Ναι τα Xperia εχουν πολλες επιλογες στην καμερα οντως. Κριμα ομως που οι φωτο που βγαζουν μαζι με ολες τις φοβερες επιλογες τους ειναι χειροτερες απο αυτες που βγαζει το πενιχρο iphone. Και δεν το λεω μονο εγω το λενε τα reviews.

Συγκεκριμενα το 4s που βγαζω πατησε κατω πολλες ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες που κυκλοφορουσαν στην παρεα στις διακοπες. Για να μην μιλησω για το βιντεο 1080ρ στα 60 καρε το δευτερολεπτο...

djpar
30-08-2012, 12:46
Ναι τα Xperia εχουν πολλες επιλογες στην καμερα οντως. Κριμα ομως που οι φωτο που βγαζουν μαζι με ολες τις φοβερες επιλογες τους ειναι χειροτερες απο αυτες που βγαζει το πενιχρο iphone. Και δεν το λεω μονο εγω το λενε τα reviews.

Συγκεκριμενα το 4s που βγαζω πατησε κατω πολλες ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες που κυκλοφορουσαν στην παρεα στις διακοπες. Για να μην μιλησω για το βιντεο 1080ρ στα 60 καρε το δευτερολεπτο...

το Neo V ειναι ελαχιστα χειροτερο σε φωτο απο το Iphone4 με ειδικο προγραμμα για την νυχτα,την ημερα εβγαζα πιο καθαρα αρκετες φορες και αλλες χειροτερα.Το βιντεο αστο οταν γραφω με 10mbps και δεν κολλαει ενω το iphone σκαλωνει σε τραβιγμα αυτοκινητων κτλ.
Συνολικα ελαχιστα καλυτερο το iphone 4 σε pc τσεκαρισμα με φωτο ολοιδιες.

το Neo V κανει 200 το iphone 4 ποσο?.

Τελος δεν μιλησα καν για το το Xperia S που κανει 499 vs Iphone 4S...τσεκαρε οσα revirew θελεις με αυτο το κινητο, μιλαμε για το 2ο κινητο μετα το Nokia Pure View που η καμερα του τα σπαει.

Βεβαια ολα αυτα τα εχω ψαξει δεν τραβαω auto και αντε γεια καθε φορα ρυθμιζω φωτηνοτητα,θεμα,σημεια εστιασεις κτλ εκει παιζεται το ολο παιχνιδι και σαφως με το ICS οχι με GB με την απαραδεκτη συμπιεση.

Valkyre
30-08-2012, 12:56
Δεν ξερω ποια iphone κολανε, ισως ειναι αυτα που τα εχουν κανει jailbreak και κολανε γενικοτερα... εγω ξερω οτι το τηλεφωνο ουτε κιχ δεν κανει και ξαναλεω....

τραβαει 1080ρ βιντεο σε 60 frames per second.

Εσυ μπορει να θες ενα τεταρτο να ρυθμισεις ολες τις φωτεινοτητες και τις αντιθεσεις για να βγαλεις φωτογραφια με το κινητο, εγω απλα θελω να βγαλω φωτογραφια. Και το αποτελεσμα αυτης αν γουσταρω να το επεξεργαστω το κανω μετα. Κλειστρα ιστοριες και φακοι εστιασης ειναι οτι χρειαζεσαι. Και γενικα δεν θελω να μιλησω για τα xperia και το ποσο ευκολο και ευχρηστο ειναι το android το οποιο δεν εβρισκε το wifi στο σπιτι μου και το τηλεφωνο απλα σου ελεγε "δεν μπορω να μπω". Και καθεσαι εσυ σα μλκς, ο μεσος χρηστης που δεν εχει ιδεα και ουτε θελει να εχει ιδεα απο τα σωθικα του software και περιμενεις με καποιον τροπο το software να σε καθοδηγησει να βρεις την λυση ρε παιδι μου...

μπα ... τιποτα... "απλα δεν μπαινω σου λεει". Στο ios ειναι αλλιως τα πραγματα.. αν κατι δεν κανει το τηλεφωνο θα σε καθοδηγησει πως να το κανεις/διορθωσεις εαν μπορεις.

Και ναι πληρωνεις περισσοτερα στο iphone αλλα τουλαχιστον δεν παιρνεις ενα πλαστικο πραγμα στο οποιο τριζουν τα πλαστικα του και νιωθεις οτι κρατας μια μαιμου απο αυτες που εχουν στα καταστηματα για να επιλεγει ο κοσμος τηλεφωνο. Εντυπωσιακο το γεγονος οτι ολοι απλα θελουν να αντιγραψουν σε τετοιο βαθμο την apple που ακομα και στα κινητα του βαζουν παρομοιο ονομα... Xperia... "S" (LOL). Marketing 101.

Τελος, εδω ειναι θρεντ apple και ios. Οποτε το android-xperia κλπ δεν εχουν καμμια θεση (και αυτο το λεω για ολους μας).

djpar
30-08-2012, 15:01
αν μου επιτρεπεις μια απαντηση μιας και με πηρες μονοτερμα,εγω απλα ειδα κραξιμο για το andoid που ηταν ασχετο με το τι θα πληρωσει η samsung και απαντησα επισης εδω ειναι forum το οτι μπηκα και χωθηκα για να μιλαω για andoid οφειλεται στο δικαιωμα που πηρα λογο pds που γιναμε μπο...λο πριν αρκετες μερες στο pro thread.

Εσυ μιλας για το iphone 4s εγω εκανα συγκριση με το 4.
Στο iphone 4s βαζω διπλα το Xperia S με στιβαρο πλαστικο που δεν κανει κιχ τραβαει 12 mpx και αν θες δες review με αλλα κινητα της κατηγοριας που τα παταει!(σε φωτο).
Τωρα για τις ρυθμισεις που ολα ειναι αυτοματα στο ios εχω να πω οτι με κοντρα ηλιο κατω απο τεντα(δλδ ο φακος δεν εβλεπε ηλιο αλλα πισω μας θεωρητικα και απο πανω υπηρχε) εβγαζε μαυρισμενες φωτο τα προσωπα μας εγω με ρυθμισει 5 Sec στην φωτεινοτητα και στο θεμα μας εβγαλα ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ επισης επειδη εγω ηθελα να βγαλω και διασημους (βλ. ρεπορτερ τσιλι ΣΤΑΡ!χαχαχα) ο φιλος μου με iphone 4 τον εβγαζε μαυρο και εγω παλι σε 5sec πειραγμα φωτηνοτητα κτλ τον εβγαλα νορμαλ βεβαια εχασα σε αλλα πραγματα πισω αλλα το προσωπο βγηκε κανονικοτατο σε σχεση με το iphone 4 που ηταν εντελως μαυρο και δεν ηξερες ποιος ειναι.
Για το προβλημα στο WiFi φταιει οτι ειχες το καναλι 13 βασικα οποιο καναλι πανω απο 11 δεν ποιανει αλλιως οποτε θες σε παω κοντρα με το πλαστικο μου κινητο να σου δειξω οτι πιανω σιγουρα παραπανω δικτυα απο σενα και συνδεομαι κιολας τωρα αν το κινητο που ειχες ηταν μπακατελε σε αυτο δεν φταιει η google δλδ αλλο ενα xperia S,αλλο ενα Xperia Neo V και αλλο το Xperia Mini.
Ο φιλος μου τραβηξε φωτο στις διακοπες ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΣΩ BLUETOOTH και εδω σταματαμε την κοντρα,οταν καποια πραγματα δεν μπορουν να γινουν με απλο τροπο δεν μιλας να κριτικαρεις την αλλη εταιρια,αλλο παραδειγμα γιατι να πρεπει να κανω sync/desync παραsync για να περασω 1 κομματι ξερεις τι ηττα εχω φαει οταν ειχαμε 2 iphone στο σπιτι με 1 pc που τα κομματια μου ηταν στου αδελφου τα μισα και παει λεγοντας.Γιατι την αλλη φορα εκανα format και μπαμ με τον τρομο παλι μιας και οταν κανεις manual sync καταλαβαινει το κινητο "μεγαλε τα σβηνω ολα και περνατα μονος σου" ΜΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΟ PC.

Καπου εδω σταματαω,αν θες συνεχεια εχω και αλλα παραδειγματα που θα σας νευριασουν,οπως και καποια που παραδεχομαι πχ easy κατεβασμα παιχνιδιων ολα σπασμενα με την μια κτλ κτλ.

Οποιος ειναι μεγαλος φιλος του μηλου μην διαβασει!...

Valkyre
30-08-2012, 15:13
^^ Δεν με νευριασες καθολου lol. Το αντιθετο, ισα ισα εχουμε συνηθισει πια -τουλαχιτον εγω δηλαδη- και το βρισκω πολυ διασκεδαστικο. Η ταση της εποχης βλεπεις ειναι να ασχολουνται οσοι εχουν android με αυτους που εχουν iphone kαι η google και η samsung με την apple. Η αληθεια ειναι πως δεν βλεπω να υφισταται το αντιθετο και τοσο πολυ...

Σε παρεες βλεπω παντα οσους εχουν android και βλεπουν Ιphone να καθονται και να περηφανευονται ποσο εξυπνοι ειναι που αγορασαν nadroid και ποσο βλακες ειμαστε ολοι εμεις οι υπολοιποι. Λες και βγαζουν φλυκταινες με το που βλεπουν iphone λες και οσοι εχουν iphone το πηραν για να μπαινουν facebook και να στελνουν μηνυματα ή οτι το μονο που μπορει να κανει το τηλεφωνο ειναι αυτο λολ.

Το πιο αστειο της ολης αυτης υποθεσης ειναι οτι νομιζα οτι οι κατοχοι iphone θεωρουνταν ψωνια, αλλα μαλλον το αντιθετο συμβαινει...

Ο φιλος σου καλα θα κανει να μαθει πως μπορει να στελνει τις φωτο χωρις καν να χρειαζεται bluetooth... δεν λεω οτι χαιρομαι που η apple εχει κλειδωμενο το bluetooth, αλλα οτι ειναι απαρχαιωμενο ειναι απαρχαιωμενο και την σημερινη εποχη ακουγεται αστειο να θες να στειλεις κατι μεσω bluetooth οταν υπαρχουν αλλοι τροποι. Εκτος και αν οι φιλοι του android ειναι ναυαγοι σε καποιο νησι στο πουθενα. Εκει ναι... την γαμησα εγω με το ιphone, θα παθω καταθληψη.

Επισης ελπιζω να εχεις δει τα ποσα μηνυματα μου εχουν κραξει την apple. Αυτο το λεω γιατι οντως τα τελευταια μου μηνυματα με κανουν να φαινομαι fanboy αλλα απεχω πολυ απο κατι τετοιο. Απλα εχω βαρεθει να βλεπω τους android να ασχολουνται μαζι μου. Αφου εισαστε τοσο χαρουμενοι με τα κινητα σας, γιατι ασχολειστε με τα δικα μας? Εγω αυτο δεν μπορω να καταλαβω... τελικα ποιος ειναι ο ευτυχεστερος κατοχος? Αυτος που κοιταει να δει τι ακριβως κανει το δικο του κινητο που δεν κανει του αλλου, ή αυτος που ειναι πληρως ικανοποιημενος και εχει ολα τα υπολοιπα γραμμενα στα @@ του?

;) γιατι προσωπικα εκει τα εχω γραμμενα... και νομιζω οτι αν εξαιρεσω αυτα τα 3 τελευταια ηλιθια ποστ που εχω κανει δεν πρεπει να εχω ξαναμιλησει/ασχοληθει εδω μεσα με τα android.

djpar
30-08-2012, 15:21
εμενα μου την σπαει που εχει καποια πραγματα κλειδωμενα και για τα πολλα $ που κανει σε σχεση με αυτα που παρεχει.Πηρα Xperia Neo V γιατι εδωσα μολις 200 $ και τα αξιζει το μαμημενο αλλα ξερω οτι το iphone 4 εχει καλυτερη καμερα εκτος απο καποιες στιγμες.Πως στελνεις φωτο αλλιως για πες να ασχοληθουμε χωρις προγραμμα ή εστω σπασμενο και απο κινητο σε κινητο οχι cloud

Leon_DiZ
30-08-2012, 15:29
εμενα μου την σπαει που εχει καποια πραγματα κλειδωμενα και για τα πολλα $ που κανει σε σχεση με αυτα που παρεχει.Πηρα Xperia Neo V γιατι εδωσα μολις 200 $ και τα αξιζει το μαμημενο αλλα ξερω οτι το iphone 4 εχει καλυτερη καμερα εκτος απο καποιες στιγμες.Πως στελνεις φωτο αλλιως για πες να ασχοληθουμε χωρις προγραμμα ή εστω σπασμενο και απο κινητο σε κινητο οχι cloud

3G.. wi-fi..

ποτε μα ποτε δεν καταλαβα γτ ειναι τοσο super το bluetooth σε αυτη την εποχη. ειναι υπερβολικα αργο. μεχρι να το ανοιξεις, βρεις τον τον αλλο και να τα στειλεις, με 3G τα εχεις ηδη στειλει και το εχεις βαλει στην τσεπη σου.

και αυτη η καραμελα του ειναι κλειδωμενο.... ελεος ρε παιδια, πραγματικα. οι περιορισμοι που εχει κατα 95% ειναι πληρως αιτιολογημενοι και πανω στους "περιορισμους" της εχει χτισει την επιτυχια της η Apple.

Valkyre
30-08-2012, 15:31
Μεσω mail, με εφαρμογες (iphone σε iphone ειναι μεσω bluetooth) , με cloud, 3g, wifi , με τοσες social networking apps κλπ. Εγω σηνθως το κανω με mail. Οπως εχω ανοιχτη την φωτο απλα παταω ενα κουμπι και την στελνω με μεηλ. Παιζει να ειναι και πιο γρηγορο μεχρι να κανεις pair τις συσκευες κλπ.

Αλλα ειλικρινα... δεν εχει τυχει να το χρειαστω το bluetooth... ναι οκ αν ειμαι στην ακρη του κοσμου που δεν εχω καθολου σημα και ειμαι ξεχασμενος, ε θα πρεπει να κανουν υπομονη οι φιλοι μου για να παρουν την φωτο 1-2 ωρες μετα. sux? Maybe but for them, not me.

Για το 4αρι και την καμερα του δεν ξερω, αλλα εντυπωσιαστηκα απο το αποτελεσμα των φωτογραφιων στο 4s και τον φακο του (ειδικα το focus) οπως επισης και το γεγονος οτι τραβαω βιντεο σε 60 καρε το δευτερολεπτο.

djpar
30-08-2012, 15:48
και εδω ξαναμπαινω εγω,εχει βιντεο 4 λεπτα πως το στελνουμε με e-mail που ειναι πανω απο 10 mb τονιζω οτι δεν θελω να γινει κατι μεσω clouding γιατι μπορει να θελω να στειλω κατι προσωπικο...εκει κολλαω στο οτι αν ειχα andoid με ενα bluetooth γινονται ολα,ασε το αλλο που τα mp3 μου απο το pc στο κινητο δεν τα περναω με καλωδιο αλλα μεσω wifi με προγραμμα file manager κατι τετοιο δεν νομιζω να ισχυει στο iphone.
Παραδειγμα,εχω στειλει εφαρμογη gps 5mb μεσω bluetooth σε andoid κατι τετοιο σε iphone δε γινεται ουτε με wifi/3g/cloud κτλ.

To iphone 4s δεν το εχω δει καθολου μιας ολοι εχουνε το απλο και εχω κανει τσεκ,ΑΛΛΑ ξαναλεω αντι να δωσεις 600 δεν θυμαμαι καλα και ποσο κανει τωρα δινεις 499 και παιρνεις 1.2 2πυρηνο με 512 ram και 12mpx καμερα τεζα sony ericsson αν δεν θες αυτο πας στα ποιο απλα τα xperia του 2012 τα 2πυρηνα

DJTaurus
30-08-2012, 16:23
djpar ως moderator για 2 χρόνια στο samsung (επιτέλους ζήτησα και με έβαλαν στο iOS) section του myphone και ως ενα ευτυχισμένο μέλος του Apple οικοσυστήματος εδω και 8 μήνες ξεκινάω με το να σου αναφέρω οτι με το iphone πλέον εχω γλυτώσει 150-200 ευρω μιας και άλλαζα android κινητό κάθε 2-3 μήνες. Χονδρικά να σου πω αν δεν είχα πάρει το iphone θα άλλαζα το το Galaxy Nexus που είχα, σίγουρα με το HTC One Χ στην συνέχεια θα το έδινα για το GS3.....σήμερα ίσως για το Note 2. Αυτο έκανα για 2 χρόνια σερί και έχασα πολλά χρήματα. Βεβαια τα παραπάνω ειναι δικές μου σπατάλες αλλα πιστεψε με υπάρχουν αρκετοί καμμένοι σαν και εμένα που μέσα στην άγνοια μας είχαμε εθιστεί στα δήθεν νέα και καλύτερα κινητά που βγαίνουν με το κιλό.

Απο εκει και περα αυτα που γράφονται στο post να στο πω απλα ειναι νεοελληνικές-γκαγκουρο-ασχετο-παπαροσύνες. Πρώτα απ ολα δεν δέχομαι κριτική απο κανέναν που δεν έχει δουλέψει σε βάθος χρόνου και τα 2 οικοσυστήματα. Μετά ένα οικοσύστημα κατακερματισμένο σε χιλιάδες συσκευές με εφαρμογές optimised για μερικές συσκευές (στα tablet δεν υφίσταται optimise απλα αλλάζει η αναλυση-> αστεία πράγματα) δεν θεωρείται οικοσύστημα. Ημουν και εγώ κάποτε σαν τα παραπάνω τυπάκια (βέβαια ποτέ δεν έβγαζα οπαδικό μίσος οπως αρκετοι απο τους κομπλεξικους ψευτόμαγκες του myphone κρυβόμενοι πίσω από το πληκτρολογιό τους -> και απο τα 2 στρατοπεδα) αλλά αναγνωριζα την ανώτερη ποιότητα κατασκευής/κάμερας, ομαλότητα σκρολαρίσματος και ότι είχες ενα κινητό που στο 99% των περιπτώσεων και μετά απο ζόρισμα δεν σε πρόδιδε ποτέ. Απλως έλεγα και εξακολουθω να το λεω οτι το iOS ειναι βαρετό. Το βαρετό όμως ειναι κατι υποκειμενικό στο πως ο κάθε ανθρωπος επιλέγει να διαχειρίζεται τον ελευθερο χρονο του. Ε ναι βαρέθηκα να χάνω τον χρόνο μου για να φλασάρω μαλακίες rom/kernel και να χρησιμοποιώ τις κλασσικες εκφράσεις των δήθεν ψευτοdeveloper του κωλου οτι το κινητο ειναι σφαιράτο/πετάει εγινε ομαλο κτλ... βαρεθηκα τα φλασαρισματα και ξαναμανα στήσιμο απο την αρχή, να ασχολουμε λες και ειμαι κανα 15χρονο με customarismata και γενικότερα βαρεθηκα το αέναο κυνήγι προσθηκης feature ωστε να κανουμε το κινητο μας ολο και "πιο pc". Υποτίθεται οταν σκας 400-600 ευρώ για κινητο τηλέφωνο δεν θα πρεπει να εχεις την αναγκη των developer για να το κανεις optimised επειδη απο μαμα θα σερνεται η θα λαγκαρει και ουτε δεχομαι σαν καταναλωτης να σκαω τοσα χρήματα για υλικα κατασκευης πολυκαρβονικων πλαστικων my ass. Δεν αναφέρω καν το θεμα μεγεθους που πλεον θυμιζουν ψυγεια και δεν ταιριαζουν με την αισθητική μου. Παρόλα τα όσα σου λεω παρέμενα στο android και συνέχιζα να εχω χαζοαποψεις οπως αυτες που παραθέτεις μεχρι που βρεθηκε αυτος ο άγιος ανθρωπος (Lefteris_X-> διαβασε ολα τα ποστ του σε αυτο το forum μονο κερδισμενος θα βγεις αν ψαχτεις) και μου εξήγησε μερικά πράγματα. Την ιστορία των PC απο την δεκαετία του 80, το πως μονοπολιακά επεκτάθηκε η microsoft, την λογική των κλειστων οικοσυστηματων (σε αντιδιαστολή με τον μεγιστο tech myth του open source που χρησιμοποιει κατα κόρον το marketing) την χρησιμότητα του Unix και το σημαντικότερο πως λειτουργούσε η βιομηχανία τα 80es με pc που εξελίσσονταν σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα με αποτέλεσμα και πιο αξιόπιστα να είναι και να κάνουν παπάδες σε θέμα εφαρμογών...... μια γενιά που ακόμα δεν είχε μολυνθεί απο το σημερινο (90es και μετά) κυνήγι και σπατάλημα χρημάτων στα specs. Tοτε επειδη τα μηχανηματα ηταν πανάκριβα και πρόσβαση σε αυτα ειχαν μονο οι ανωτερες οικονομικα ταξεις δεν ειχες τον κάθε παπαροπουλο να σου λεει γιατι δεν κανει file share μεσω BT.... ο σημερινός πλουσιος έχει 25-50GB στο icloud δουλεύει συνέχεια με 4G/LTE και στα @@ του αν λειτουργεί το ΒΤ ως file exchange. Ε λοιπον σου εβαλε τον μυθο του φθηνου PC ο Gates και στα έπαιρνε μετά στα service και τα updates κάθε 3ις και λίγο. Τώρα αν προιοντα της Apple αγοράζουν και τυποι που δεν εχουν χρήματα για να πάρουν καραμέλες ε τοτε μπράβο στο marketing της Apple οπως στο marketing τμήμα κάθε εταιρίας που το προμοτάρει τοσο καλά. Το επιχείρημα ολων αυτων σε αυτα που λεω ειναι σε εχει κανει η Apple να νομιζεις οτι δεν εχεις ανάγκη τετοια features και περιοριζεσαι σε itunes etc. Οχι βλακα εσυ νομίζεις οτι επειδη φλασαρες μια rom εγινες developer και κατι τρεχει στα γύφτικα, εσυ είσαι άσχετος που δεν μπορεις να στειλεις ενα αρχειο μεσω mail γιατι γεννήθηκες σε μια εποχη που σε βαφτισαν Χ.Ο. και σου κότσαραν & τα windows pc. Ειναι τοση η πλυση εγκεφάλου που μας έχουν κάνει που το πράγμα δεν σώζεται γιατι πάντα σκεφτόμαστε με κουτάκια. Λοιπόν όταν εγώ πήρα το mac mini μετα απο σερί ετών σε pc ήταν απλά το δευτερο υλικο πράγμα που ερωτευτηκα μετά τις Alfa Romeo. Γιατι δεν ειναι απλως ενα τεχνολογικό προιον.... σε καθε του πτυχή ξεχειλίζει απο εικαστικό μεράκι των δημιουργών του και εκτός των άλλων ειναι απλοϊκό ακόμα και για εναν άσχετο. Ποιος έδωσε το δικαίωμα σε ολα αυτα τα τυπάκια να αυτοαποκαλουνται tech geeks επειδή και καλά δουλεύουν ένα λειτουργικό με απλώς πολυπλοκότερο menu. Οταν οι αλλοι κατασκευαστές samsung/htc το καταλάβουν θα είναι αργά.... το iOS δεν είναι ουτε τα widgets που δεν εχει ουτε τα εφεντζίδικα themes/fonts αλλά οι apps και οι devs που το στηρίζουν. Μπορεί να είναι απλοικό αλλα πιστεψε με κινητά τηλέφωνα δεν αγοράζουν ούτε οι χρήστες των forum ούτε τα fanboys... αυτοι ειναι και θα είναι η μειοψηφία και ότι και να γράφουν στα forum ποτε δεν θα καθορίσουν τις τάσεις της αγοράς. Προσωπικό Verdict-> αν δεν έχεις γκόμενα και θες να χάνεις χρόνο απο την ζωη σου για φλασαρίσματα και ιστορίες για αγριους πάρε android.... πλήρως παραμετροποιησιμο (μέχρι και antivirus παίρνει... και που σαι ακόμα :thumbsdown:). Αν δεν θες να χανεις χρόνο απο την ζωη σου αλλα θες ελαχιστα να παιζεις με το κινητο σου και να ψαχνεσαι που κ που πάρε android. To καθαρό ICS μια χαρά ειναι εικαστικά....τα theme ολων των αλλων εταιριων μου προκαλούν εμετό. Αν θες το κινητό για να κάνεις τα βασικά παντού κ πάντα και να απολαμβάνεις την πληθώρα ποιοτικών εφαρμογών πάρε το iphone. Ολα είναι θέμα αισθητικής και νοοτροπίας. Η φιλοσοφία windows pc που ακολουθείται στο android δεν μου ταιριάζει... αν αποφασισουν ποτέ τους να βγαλουν βελτιστοποιημένα προιοντα με hardware+software=1 δλδ μέσω της Motorola θα είμαι απο τους πρώτους που θα τα δοκιμάσω. Μεχρι τότε αρνουμαι να ξαναδώσω τοσα χρηματα για πλαστικά ψυγεία και κατακερματισμένο λειτουργικό.

Leon_DiZ
30-08-2012, 16:25
και εδω ξαναμπαινω εγω,εχει βιντεο 4 λεπτα πως το στελνουμε με e-mail που ειναι πανω απο 10 mb

1) το gmail εχει μεχρι 25ΜΒ, παραπανω απο αυτο δεν ξερω ποσο συμφερει το bluetooth.
2) ποσες φορες εχει χρειαστει να μεταφερεις βιντεο πανω απο 25MB? εγω δεν εχω στειλει ποτε βιντεο να σου πω την αληθεια.. αλλα οκ, το δεχομαι οτι εσυ το κανεις συχνα
3) χιλιες φορες να το μεταφερεις σε κανα google drive, skydrive, dropbox, iCloud ή κατι αναλογο για 5-10 λεπτα και να το σβησεις αργοτερα


τονιζω οτι δεν θελω να γινει κατι μεσω clouding γιατι μπορει να θελω να στειλω κατι προσωπικο...

μην μιλας για προστασια προσωπικων δεδομενων την στιγμη που εχεις Android, πραγματικα.. :makefun:


ασε το αλλο που τα mp3 μου απο το pc στο κινητο δεν τα περναω με καλωδιο αλλα μεσω wifi με προγραμμα file manager κατι τετοιο δεν νομιζω να ισχυει στο iphone.

1) wi-fi syncing γινειται και στο iOS
2) τα file managers του Android - μην αρχισω. απομειναρια μιας symbian εποχης. αθλια τα περισσοτερα και εισαι παντα στο ελεος της Samsung, HTC κτλ.


εχω στειλει εφαρμογη gps 5mb μεσω bluetooth σε andoid κατι τετοιο σε iphone δε γινεται ουτε με wifi/3g/cloud

αυτο γτ το εκανες; ο.Ο κατω απο ποιες περιστασεις;


ξαναλεω αντι να δωσεις 600 δεν θυμαμαι καλα και ποσο κανει τωρα δινεις 499 και παιρνεις 1.2 2πυρηνο με 512 ram και 12mpx καμερα τεζα sony ericsson αν δεν θες αυτο πας στα ποιο απλα τα xperia του 2012 τα 2πυρηνα

αυτο το λες για ευκαιρια; εγω το βλεπω διαφορετικα.. αντι να παρεις android δινεις αλλα 100, εχεις το support της apple, την ποιοτητα της apple, το app store και και και... πες μου λιγο για ποιο μοντελο μιλαμε να σου πως βγαινουν τα 100€

το τι πληρωνεις οταν παιρνεις Android και οταν παιρνεις iOS ας μην το συζητησουμε. ολοι στα χαρακτηριστικα σκιζουν, αλλα στις επιδοσεις η Apple ειναι στην κορυφη (αναλογικα παντα).

DJTaurus
30-08-2012, 16:44
και εδω ξαναμπαινω εγω,εχει βιντεο 4 λεπτα πως το στελνουμε με e-mail που ειναι πανω απο 10 mb τονιζω οτι δεν θελω να γινει κατι μεσω clouding γιατι μπορει να θελω να στειλω κατι προσωπικο...εκει κολλαω στο οτι αν ειχα andoid με ενα bluetooth γινονται ολα,ασε το αλλο που τα mp3 μου απο το pc στο κινητο δεν τα περναω με καλωδιο αλλα μεσω wifi με προγραμμα file manager κατι τετοιο δεν νομιζω να ισχυει στο iphone.
Παραδειγμα,εχω στειλει εφαρμογη gps 5mb μεσω bluetooth σε andoid κατι τετοιο σε iphone δε γινεται ουτε με wifi/3g/cloud κτλ.

To iphone 4s δεν το εχω δει καθολου μιας ολοι εχουνε το απλο και εχω κανει τσεκ,ΑΛΛΑ ξαναλεω αντι να δωσεις 600 δεν θυμαμαι καλα και ποσο κανει τωρα δινεις 499 και παιρνεις 1.2 2πυρηνο με 512 ram και 12mpx καμερα τεζα sony ericsson αν δεν θες αυτο πας στα ποιο απλα τα xperia του 2012 τα 2πυρηνα

1) Ας σταματήσει αυτή η καραμέλα των specs και των τιμών. Δεν μπορεί να χρησιμοποιείται ως επιχειρημα η τιμη του οποιαδήποτε προιοντος και να κρίνεται απο αυτήν. Αυτά μόνο στην ψωροκώσταινα ελλάδα και το πως την κατέντησαν/καταντήσαμε. H ιδια η Google πριν ενα χρόνο τους ειπε σταματήστε την κούρσα με τα specs. Το ICS είναι βελτιστοποιημένο για dual core. Μαλιστα τωρα αρχιζουν να βάζουν στα android flagship 2gb ram. Σε λιγοτερο απο χρόνο η sony χτες ανακοινωσε νέα σειρά κινητών. Η HTC ετοιμάζει τα δικά της το ίδιο και η LG. Κινητά με το κιλό ούτε στον μανάβη έτσι. Ανύπαρκτο χρονικό development στο να προσπαθήσουν να βελτιστοποιήσουν το software για το hardware τους. Tου κοτσάρουν μια 2GB Ram, του χρόνου θα βάλουν και έναν 8πύρηνο για έχα και όλα οκ...
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336892&highlight=intel

2) Στέλνεις κανονικά οτι τραγουδια εχεις στο itunes με synch απο το pc μέσω wifi.

3) Τι εφαρμογή gps έχεις στείλει? Σπασμένο apk που κατεβασεις απο τα γνωστά μέρη?

4) Θες δεν θες γίνεται μεσω wifi/mail το share αρχείων και απο την στιγμή που γίνεται δεν μπορείς να το αναιρείς και να προτάσεις ως μοναδικό τρόπο την επιλογή μέσω bt επειδή βολεύει εσένα.

djpar
30-08-2012, 16:53
dj Taurus δεν πειράζω Rom ούτε root έχω κάνει θα ακολουθήσω μαμά Sony μιας κ τα βασικά + gaming τα έχω όλα τώρα να το κάνω ταχύτερο δεν με νοιάζει εδώ έχω pc 2πύρινο φαντάσου...ποτέ δεν ακολουθούσα τις αναβαθμίσεις.
Όλα αυτά που λες σωστά αλλά σε normal άτομα που δεν αλλάζουν κινητό συνέχεια το android βολεύει το δείχνουν κ τα ποσοστά

lnds500
1)WiFi sync πάλι iTunes δεν θες ;
2)esfile manager ποιο απλό δεν γίνεται!
3)τα βίντεο είναι 80+mb σου είπα 4+ λεπτά!
4)γιατί τα προσωπικά δεδομένα από το κινητό μου που πάνε στο android! έλα τώρα μην φανατιζεσαι μην βγάλω κατεβατά για ios
5)ποιο support της apple; 200 ευρώ για χειρότερο κινητό κ 1 χρόνο εγγύηση δεν δίνω

Valkyre
30-08-2012, 16:57
Παρη ξεχνας και κατι αλλο που ειπε ο φιλος DJTaurus... μεταπωλητικη αξια...

ναι εγω εδωσα ενα σκασμο λέφτα για το 4s ομως ξερεις ποσο θα το δωσω οταν ερθει ο οκτωβρης που θα βγει το νεο μοντελο? Ανετα μια 500αρα μην πω και παραπανω στην υπερτελεια κατασταση που ειναι...

Ποσο θα πουλησει καποιος ενα samsung και ενα xperia?

Εγω με 200 ευρω (το πολυ) θα παρω το καινουργιο μοντελο που θα εχει αξια κοντα 800-900 ευρω και θα εχω την ιδια δυνατοτητα να το κανω και του χρονου...

Eπισης πολλοι ελεγαν για το flash (μαζι κι εγω) και την apple kαι και και... ε η εταιρεια υποστηριξε το html5 ε και ειδαμε τι εγινε το flash... απατο πηγε... τωρα ουτε καν αυτο μου λειπει (γιατι το ελεγα αν θυμαστε)

ΥΓ: +ρεπ γενικα στο ποστ του DJTaurus ειναι πολυ καλογραμμενο κατα την γνωμη μου.

Dragonpaul
30-08-2012, 17:01
2) Στέλνεις κανονικά οτι τραγουδια εχεις στο itunes με synch απο το pc μέσω wifi.

Mπορεί να μου πει κάποιος πως ακριβώς γίνεται αυτο;;

DJTaurus
30-08-2012, 17:12
dj Taurus δεν πειράζω Rom ούτε root έχω κάνει θα ακολουθήσω μαμά Sony μιας κ τα βασικά + gaming τα έχω όλα τώρα να το κάνω ταχύτερο δεν με νοιάζει εδώ έχω pc 2πύρινο φαντάσου...ποτέ δεν ακολουθούσα τις αναβαθμίσεις.
Όλα αυτά που λες σωστά αλλά σε normal άτομα που δεν αλλάζουν κινητό συνέχεια το android βολεύει το δείχνουν κ τα ποσοστά

lnds500
1)WiFi sync πάλι iTunes δεν θες ;
2)esfile manager ποιο απλό δεν γίνεται!
3)τα βίντεο είναι 80+mb σου είπα 4+ λεπτά!
4)γιατί τα προσωπικά δεδομένα από το κινητό μου που πάνε στο android! έλα τώρα μην φανατιζεσαι μην βγάλω κατεβατά για ios
5)ποιο support της apple; 200 ευρώ για χειρότερο κινητό κ 1 χρόνο εγγύηση δεν δίνω

Καταρχήν sorry αν σε πρόσβαλα παραπάνω δεν εχω κατι μαζί σου. Αλλα επειδη τους διαβάζω καθημερινά δεν μπορώ άλλο ειλικρινά.

Αλλη καραμέλα τα ποσοστά. Δες στα τεχνολογικά νέα το αρθρο για την διαφορά market share και profit.

1) Ναι και? Στο pc ειπες οτι χρησιμοποεις κάποιο πρόγραμμα.
2-3) esfile και @@ καπαμά μπάτε σκύλοι αλέστε λέγε με virus σε λίγα χρόνια. Είναι ευκολία δεν αντιλέγω. Με την windows λογική που έχεις μάθει να λειτουργείς θεωρείς οτι ετσι ειναι και το σωστό. Ξυπνάτε διάολε με τα file system και τα plug in είμαστε στην εποχή του cloud computing. Ετσι θα πάει το πράγμα απο εδώ και πέρα σε τεχνολογικά ανεπτυγμένες χώρες... με ελεγχο web IP και time capsule/nas/drobo/airport direct-extreme κτλ κτλ κτλ
4) Προσωπικα δεδομένα και Google ειναι ανεκδοτο για τον μεγαλύτερο κατάσκοπο του διαδικτύου.
5) Δώσε 600 για GS3.... εχω φίλους που είναι ακόμα ευχαριστημένοι με το 3GS τους το οποιο για τις ανάγκες τους πετάει. Είσαι τόσο σίγουρος οτι θα αντέξεις με ένα android κινητό πάνω απο 1 χρόνο? Και το τι ειναι χειροτερο/καλύτερο ασε να το κρινω εγω με τα δικα μου κριτήρια οπως κάνεις και εσυ για την πάρτι σου.

djpar
30-08-2012, 17:14
Παρη ξεχνας και κατι αλλο που ειπε ο φιλος DJTaurus... μεταπωλητικη αξια...

ναι εγω εδωσα ενα σκασμο λέφτα για το 4s ομως ξερεις ποσο θα το δωσω οταν ερθει ο οκτωβρης που θα βγει το νεο μοντελο? Ανετα μια 500αρα μην πω και παραπανω στην υπερτελεια κατασταση που ειναι...

Ποσο θα πουλησει καποιος ενα samsung και ενα xperia?

Εγω με 200 ευρω (το πολυ) θα παρω το καινουργιο μοντελο που θα εχει αξια κοντα 800-900 ευρω και θα εχω την ιδια δυνατοτητα να το κανω και του χρονου...

Eπισης πολλοι ελεγαν για το flash (μαζι κι εγω) και την apple kαι και και... ε η εταιρεια υποστηριξε το html5 ε και ειδαμε τι εγινε το flash... απατο πηγε... τωρα ουτε καν αυτο μου λειπει (γιατι το ελεγα αν θυμαστε)

ΥΓ: +ρεπ γενικα στο ποστ του DJTaurus ειναι πολυ καλογραμμενο κατα την γνωμη μου.

ναι κανένα android δεν πουλιέται μετά σε καλά λεφτά οταν όμως πήρα το neo v απλά κοίταξα πόσο εγγύηση έχει γιατί όπως ανέφερα εγώ δεν θα φτάσω το κινητό ατά όρια.
όσο για το flash μαζί σου αλλά υπάρχουν ακόμα site που δεν δουλεύουν με html5,επίσης το flash τώρα έχασε όχι πριν χρόνια που είχε σκάσει το android

djpar
30-08-2012, 17:24
Καταρχήν sorry αν σε πρόσβαλα παραπάνω δεν εχω κατι μαζί σου. Αλλα επειδη τους διαβάζω καθημερινά δεν μπορώ άλλο ειλικρινά.

Αλλη καραμέλα τα ποσοστά. Δες στα τεχνολογικά νέα το αρθρο για την διαφορά market share και profit.

1) Ναι και? Στο pc ειπες οτι χρησιμοποεις κάποιο πρόγραμμα.
2-3) esfile και @@ καπαμά μπάτε σκύλοι αλέστε λέγε με virus σε λίγα χρόνια. Είναι ευκολία δεν αντιλέγω. Με την windows λογική που έχεις μάθει να λειτουργείς θεωρείς οτι ετσι ειναι και το σωστό. Ξυπνάτε διάολε με τα file system και τα plug in είμαστε στην εποχή του cloud computing. Ετσι θα πάει το πράγμα απο εδώ και πέρα σε τεχνολογικά ανεπτυγμένες χώρες... με ελεγχο web IP και time capsule/nas/drobo/airport direct-extreme κτλ κτλ κτλ
4) Προσωπικα δεδομένα και Google ειναι ανεκδοτο για τον μεγαλύτερο κατάσκοπο του διαδικτύου.
5) Δώσε 600 για GS3.... εχω φίλους που είναι ακόμα ευχαριστημένοι με το 3GS τους το οποιο για τις ανάγκες τους πετάει. Είσαι τόσο σίγουρος οτι θα αντέξεις με ένα android κινητό πάνω απο 1 χρόνο? Και το τι ειναι χειροτερο/καλύτερο ασε να το κρινω εγω με τα δικα μου κριτήρια οπως κάνεις και εσυ για την πάρτι σου.

1) δεξί κλικ file share κ ο es τον βλέπει όλο τον φάκελο
2) es ιός εδώ με χάνεις,ο φίλος με iPhone που έχει βίντεο γιατί να μην μπορεί να μου το στείλει κ θέλει χρεώσει δεδομένα ή WiFi; δεν θέλω προσωπικά αρχεία στο δίκτυο πως να στο πω(μιλάω γενικά ε εγώ την έκανα την δουλειά με καλώδιο).
3) το gs2 ακόμα θεωρείται από τα καλά κινητά,το iPhone 3g που είχα χάλασε WiFi /on off κ κεντρικό κουμπί, άσε που είναι αργό άρα άσε για τα παλιά κινητά της apple ότι τα σπάνε.

τέλος να πω ότι συζήτηση κάνουμε δεν νευριάζω έτσι κ αλλιώς εγώ προσπαθώ να πω ότι οι μηλαδαρες να ανοίξετε τα μάτια σας να δείτε ότι η apple δεν είναι κ η καλύτερη κ το ααντίθετο βέβαια πχ Samsung που έσκασε κινητό κ χάλασε 2 φορές σε 1 μήνα

Valkyre
30-08-2012, 17:27
^^ Υποσημειωση... το 3Gs μου μπορω να το δωσω γυρω στα 150-200 ευρω.... μοντελο 2009 ετσι....

DJTaurus
30-08-2012, 17:29
Mπορεί να μου πει κάποιος πως ακριβώς γίνεται συτο;;
http://support.apple.com/kb/HT1386?viewlocale=en_US&locale=en_US

Leon_DiZ
30-08-2012, 17:32
1)WiFi sync πάλι iTunes δεν θες ;

ναι.. οπως και εσυ θες να file manager, ετσι εχει και το iOS το iTunes


3)τα βίντεο είναι 80+mb σου είπα 4+ λεπτά!

το καταλαβα.. και οπως σου ειπα και πιο πανω, υπαρχουν υπηρεσιες για τετοιου ειδους μεταφορες


4)γιατί τα προσωπικά δεδομένα από το κινητό μου που πάνε στο android! έλα τώρα μην φανατιζεσαι μην βγάλω κατεβατά για ios

δεν φανατιστηκα. ειναι γεγονος οτι η google το προσωπικο απορρητο το εχει γραμμενο. γι αυτο και πληρωνει του κοσμου τα προστιμα.
και αυτο για τα κατεβατα τι μου το λες; με απειλεις; :p :a068: βγαλε κανενα κατεβατο να το συζητησουμε, δεν εχω προβλημα.. δεν ειναι δικια μου η apple.


5)ποιο support της apple; 200 ευρώ για χειρότερο κινητό κ 1 χρόνο εγγύηση δεν δίνω

1) το χειροτερο κινητο το λες εσυ. και τι 200; 600-499= 101€ :P
2) δεν μας ειπες για ποιο μοντελο android μιλαμε

DJTaurus
30-08-2012, 17:41
1) δεξί κλικ file share κ ο es τον βλέπει όλο τον φάκελο
2) es ιός εδώ με χάνεις,ο φίλος με iPhone που έχει βίντεο γιατί να μην μπορεί να μου το στείλει κ θέλει χρεώσει δεδομένα ή WiFi; δεν θέλω προσωπικά αρχεία στο δίκτυο πως να στο πω(μιλάω γενικά ε εγώ την έκανα την δουλειά με καλώδιο).
3) το gs2 ακόμα θεωρείται από τα καλά κινητά,το iPhone 3g που είχα χάλασε WiFi /on off κ κεντρικό κουμπί, άσε που είναι αργό άρα άσε για τα παλιά κινητά της apple ότι τα σπάνε.

τέλος να πω ότι συζήτηση κάνουμε δεν νευριάζω έτσι κ αλλιώς εγώ προσπαθώ να πω ότι οι μηλαδαρες να ανοίξετε τα μάτια σας να δείτε ότι η apple δεν είναι κ η καλύτερη κ το ααντίθετο βέβαια πχ Samsung που έσκασε κινητό κ χάλασε 2 φορές σε 1 μήνα

Kαταλαβαίνεις ότι ολα αυτα που γράφεις ειναι υποκειμενικά κριτηρια και στην τελική χαιρομαι που έχεις βρει το OS που σε καλύπτει.

Αν και διαφωνω με την λογική των vs το GS2 άμεσα συγκρίνεται με το iphone 4. Τώρα γενικό συμπερασμα για την αξιοπιστία των συσκευων δεν μπορεις να βγαλεις με μονο δειγμα τον εαυτο σου. Οπως και στα αυτοκινητα ειναι όλα τους ανεξαρτήτως λειτουργικού σε ανεκτό επίπεδο. Μετά μιλάμε για μια συσκευή (ας πούμε μόνο το iphone 4) που έχει πουλήσει πολλαπλάσια κομμάτια από όλη την σειρά Galaxy (1,2,3)... ε και στατιστικά να το δεις περισσότερα κρούσματα θα ακούσεις.

Μετα μην χρησιμοποιεις λεξεις οπως μηλαραδες που παραπέμπουν σε αντιμαχόμενα στρατόπεδα. Ας αφήσουμε τους διαχωρισμούς για άλλα forum που επιζητούν να υπάρχει κίνηση για να τα τσεπώνουν από τις διαφημίσεις και ας κρατήσουμε το ps3forums.gr στο αξιόλογο επίπεδο που το έχουν φτάσει τα μέλη του.

Φιλικα παντα.

djpar
30-08-2012, 17:44
κατεβατό δεν θα βγάλω γιατί θα έχουμε τα καλά του pro thread οι υπόλοιποι πιστεύω να κατάλαβαν τι εννοώ κ γιατί μου την σπάνε ΚΑΠΟΙΑ πράγματα από τα iPhone.

υγ.το ios σε σέβεται γι'αυτό κ ενώ οι χρήστες ζητάνε να μπει πριν το install της κάθε εφαρμογής να δείχνει τα δικαιώματα της και ΘΑ μπει στο ios 6!

υγ2. με τα ίδια λεφτά παίρνω galaxy s3 4 πύρινο κ γενικά ανώτερο από το 4s

υγ3. το iTunes κάνει sync doc,PDF,AutoCAD(def,dwg) αρχεία; γιατί στην δουλειά μου χρειάστηκε να κάνω το κινητό μου USB stick ή ακόμα να ανοίξω τα σχέδια στο σπίτι με κινητό 2010 ευρώ!

djpar
30-08-2012, 17:46
Kαταλαβαίνεις ότι ολα αυτα που γράφεις ειναι υποκειμενικά κριτηρια και στην τελική χαιρομαι που έχεις βρει το OS που σε καλύπτει.

Αν και διαφωνω με την λογική των vs το GS2 άμεσα συγκρίνεται με το iphone 4. Τώρα γενικό συμπερασμα για την αξιοπιστία των συσκευων δεν μπορεις να βγαλεις με μονο δειγμα τον εαυτο σου. Οπως και στα αυτοκινητα ειναι όλα τους ανεξαρτήτως λειτουργικού σε ανεκτό επίπεδο. Μετά μιλάμε για μια συσκευή (ας πούμε μόνο το iphone 4) που έχει πουλήσει πολλαπλάσια κομμάτια από όλη την σειρά Galaxy (1,2,3)... ε και στατιστικά να το δεις περισσότερα κρούσματα θα ακούσεις.

Μετα μην χρησιμοποιεις λεξεις οπως μηλαραδες που παραπέμπουν σε αντιμαχόμενα στρατόπεδα. Ας αφήσουμε τους διαχωρισμούς για άλλα forum που επιζητούν να υπάρχει κίνηση για να τα τσεπώνουν από τις διαφημίσεις και ας κρατήσουμε το ps3forums.gr στο αξιόλογο επίπεδο που το έχουν φτάσει τα μέλη του.

Φιλικα παντα.

όπως κράζω του android που βάζουν random roms έτσι βρίζω κ τους μηλαδαρες.
ΤΠ φιλικά πάντα μακάρι να με άκουγες από κοντά τα forum δίνουν άλλη αίσθηση όπως έχω δει εδώ κ καιρό βλέπε pds vs pro fans! χαχα

Valkyre
30-08-2012, 17:51
φυσικα και μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου (iphone) σαν usb stick μεσω εφαρμογης και μαλιστα δεν χρειαζεται καν να το συνδεσεις με καλωδιο... μπορει να περασει τα παντα (οτι αρχειο θες) μεσω wifi ή καλωδιο.

Leon_DiZ
30-08-2012, 17:52
όπως κράζω του android που βάζουν random roms έτσι βρίζω κ τους μηλαδαρες


τα forum δίνουν άλλη αίσθηση όπως έχω δει εδώ κ καιρό


ναι, δινουν αλλη αισθηση καποιες φορες αλλα οταν μπαινεις σε Apple thread και μιλας για μηλαραδες δεν σου φταιει το forum. τεσπα

DJTaurus
30-08-2012, 17:56
@djpar

2) Ειπαμε δική σου άποψη. Αν και πάλι GS3 είναι άμεσα συγκρινόμενο με iphone 5 χωρίς να έχει νόημα η κάθε σύγκριση διαφορετικών λειτουργικών.

3) Οτι αρχείο γουστάρεις αν έχεις την αντιστοιχη εφαρμογή..... τα πετάς εκει μεσα και συγχρονίζεις.

djpar
30-08-2012, 19:17
lnds όταν έγινε ένα παλικάρι ban στο pro thread αλλά λέγατε τώρα φταίω εγώ που μπήκα τότε όμως ο pds δεν έφταιγε; ΤΠ

το κόβω εδώ πιστεύω να καταλάβατε με τι σπαστικα κυρίως,κ εμένα δεν μου αρέσει το Xbox αλλά Sony καλά να πάθεις σε κάποια multiplatform που παίζουν καλύτερα σε Xbox

Leon_DiZ
30-08-2012, 19:34
lnds όταν έγινε ένα παλικάρι ban στο pro thread αλλά λέγατε τώρα φταίω εγώ που μπήκα τότε όμως ο pds δεν έφταιγε; ΤΠ

το κόβω εδώ πιστεύω να καταλάβατε με τι σπαστικα κυρίως,κ εμένα δεν μου αρέσει το Xbox αλλά Sony καλά να πάθεις σε κάποια multiplatform που παίζουν καλύτερα σε Xbox

sorry, αλλα δεν ξερω τι παιχτηκε στο thread του pro (για το PES μιλαμε ετσι; ), δεν εχω μπει ποτε και ουτε προκειται

Lefteris_X
30-08-2012, 19:40
πως λέμε "τα σύκα - σύκα και η σκάφη - σκάφη" ;

αυτό πιστεύω θέλει να πει ο djpar όταν σχολιάζει περί iOS / Apple.

ΥΓ: άσχετα αν, το τι εστί "σύκα" και "σκάφη" είναι τελείως υποκειμενικό.

ΥΓ2: όπως και να το κάνουμε το "τέλειο" οικοσύστημα / συσκευή / περιβάλλον εργασίας, δεν υπάρχει. Γιατί δεν μπορεί να αποδοθεί κοινώς αποδεκτή ερμηνεία στην λέξη "τέλειο" (μιλώντας πάντα περί τεχνολογίας)..........αλλά ακόμα και στην περίπτωση (σενάριο επιστημονικής φαντασίας) που κάποια εταιρεία επινοήσει και διαθέσει σε λογικές τιμές το τέλειο OS + τέλεια συσκευή, τότε....θα κλείσει. Γιατί, πολύ απλά, μετά δεν θα έχει τρόπο να το εξελίξει σε σύντομο (2-3 χρόνια) χρόνο......τι να βγάλει άλλωστε; το "τέλειο Νο 2" ;;; Δεν γίνονται αυτά τα σενάρια δυστυχώς. Ο καθένας λοιπόν, διαλέγει ανάλογα τις ανάγκες του, την τσέπη του, τις προτεραιότητες που θέτει στην ποιότητα/απόδοση/ασφάλεια/ευχρηστία και διαλέγει......"στρατόπεδα" (και στην πορεία, αν το κρίνει πιο συμφέρον, αλλάζει "στρατόπεδο")

djpar
30-08-2012, 21:56
Α για σου ρε Λευτέρη την μια ποστάρεις κάτι που με κάνει να κραξω το ios κ τώρα ποστάρεις αυτά που λέω/σκέφτομαι εγώ,εγώ απλά λέω ότι το android δεν είναι εταιρία αλλά λειτουργικό που πάνω σε αυτό βλέπεις κάτι κινέζικα Huawei να σπάνε τα κοντέρ κ λες μαμω την apple την Samsung την Nokia κ τα HTC μαζί!

Valkyre
30-08-2012, 23:41
Μα αυτο λεω κι εγω... οτι ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα. Ο καθενας κοιταει τι τον βολευει τι τον εκφραζει. Αυτο που προσωπικα δεν καγταλαβαινω και ειναι κατι που οπως ειπα το εχω παρατηρησει να γινεται συνεχως, ειναι οι android users να ασχολουνται με τους iphone users και λιγο πολυ να τους χαρακτηριζουν και καλα ανιδεους, μηλαραδες, ασχετους, οι οποιοι τους επιασε κοροιδο η apple και πληρωσαν ενα σκασμο λεφτα για ενα κινητο που δεν κανει σχεδον τιποτα κλπ κλπ.

Απο την αλλη... οι "hipster μηλαραδες" δεν βλεπω να ασχολιουνται ιδιαιτερα με το τι κανουν τα android...δεν φαινεται να τους νοιαζει, να τους απασχολει, να χρειαστουν καποια επιβεβαιωση οτι αξιζε η επενδυση για την αγορα της συσκευης τους. Φαινονται οι μηλαραδες στην πλειοψηφια τους (παντα στην πλειοψηφια ετσι δεν ειμαι απολυτος, ξερω οτι υπαρχουν και οι αρκετες εξαιρεσεις) να ειναι ηδη ικανοποιημενοι, να μην εχουν αναγκη την επιβεβαιωση.

Απλα σε κανει να αναρωτιεσαι αυτο κατα ποσο ειναι ευχαριστημενος ενας android user οταν αντι να ασχολειται με το τηλεφωνο του αποκλειστικα, καθεται να ασχοληθει με το τι δεν κανει ενα iphone.

Και για να μιλησω προσωπικα, η αισθηση και η ποιοτητα κατασκευης για εμενα αξιζει πολλα λεφτα. Ναι εδωσα 800 ευρω (οχι τοσο φυσικα αλλα τοσα κανει το iphone 4s 64gb που πηρα) για ενα κινητο αλλα του εχω κανει ηδη τρελη αποσβεση με την καθημερινη χρηση που κανω (και φυσικα δεν μιλαω για χρηση τυπου facebook/sms και angry birds... mιλαω για remote desktop, για live streaming downloading απο servers και υπολογιστες δικους μου, gps, φωτογραφιες, converters, download managers, μεχρι και για replay σε αγωνα μπασκετ το χρησιμοποιησα με τα 60 καρε βιντεο που μπορω και το κανω να τρεχει αργα και να φαινεται πεντακαθαρα σαν replay απο αγωνα στην tv) και δεν με εχει προδωσει ουτε δευτερολεπτο στον 1 χρονο σχεδον που το εχω. Και οταν το πιανω στα χερια μου νιωθω οτι ειναι μια στιβαρη συσκευη, ενιαια, χωρις να φευγουν κομματια απο την μια και την αλλη ή να τριζουν τα πλαστικα, με αψογο φινιρισμα. Ναι ολα αυτα δεν το κανουν καλυτερο σαν hardware, απλα το κανουν πιο ποιοτικο, πιο διαχρονικο. Σαν παραδειγμα μπορω να το συγκρινω με ενα σουπερ ψηφιακο ρολοι χειρος Casio που κανει 850 χιλιαδες πραγματα και ενα Rolex που απλα σου λεει την ημερομηνια και την ωρα... ε πιο θα παρεις εσυ αν στο δωσουν? Το Casio? Δεν ειναι θεμα ψωνιου, ειναι θεμα επενδυσης. Οπως ειπα εγω το iphone 5 ξερω οτι θα το παρω με 150 ευρω... και αυτο γιατι η μεταπωλητικη αξια του κινητου μου ειναι τεραστια. Εδω το 3Gs παιζει και να το πουλαω πιο ακριβα απο τα περισσοτερα φετινα android κινητα μεσαιας κατηγοριας. Και ειναι κινητο 2009...

Dragonpaul
31-08-2012, 00:55
http://support.apple.com/kb/HT1386?viewlocale=en_US&locale=en_US
Eυχαριστω!

djpar
31-08-2012, 09:34
Μα αυτο λεω κι εγω... οτι ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα. Ο καθενας κοιταει τι τον βολευει τι τον εκφραζει. Αυτο που προσωπικα δεν καγταλαβαινω και ειναι κατι που οπως ειπα το εχω παρατηρησει να γινεται συνεχως, ειναι οι android users να ασχολουνται με τους iphone users και λιγο πολυ να τους χαρακτηριζουν και καλα ανιδεους, μηλαραδες, ασχετους, οι οποιοι τους επιασε κοροιδο η apple και πληρωσαν ενα σκασμο λεφτα για ενα κινητο που δεν κανει σχεδον τιποτα κλπ κλπ.

Απο την αλλη... οι "hipster μηλαραδες" δεν βλεπω να ασχολιουνται ιδιαιτερα με το τι κανουν τα android...δεν φαινεται να τους νοιαζει, να τους απασχολει, να χρειαστουν καποια επιβεβαιωση οτι αξιζε η επενδυση για την αγορα της συσκευης τους. Φαινονται οι μηλαραδες στην πλειοψηφια τους (παντα στην πλειοψηφια ετσι δεν ειμαι απολυτος, ξερω οτι υπαρχουν και οι αρκετες εξαιρεσεις) να ειναι ηδη ικανοποιημενοι, να μην εχουν αναγκη την επιβεβαιωση.

Απλα σε κανει να αναρωτιεσαι αυτο κατα ποσο ειναι ευχαριστημενος ενας android user οταν αντι να ασχολειται με το τηλεφωνο του αποκλειστικα, καθεται να ασχοληθει με το τι δεν κανει ενα iphone.

Και για να μιλησω προσωπικα, η αισθηση και η ποιοτητα κατασκευης για εμενα αξιζει πολλα λεφτα. Ναι εδωσα 800 ευρω (οχι τοσο φυσικα αλλα τοσα κανει το iphone 4s 64gb που πηρα) για ενα κινητο αλλα του εχω κανει ηδη τρελη αποσβεση με την καθημερινη χρηση που κανω (και φυσικα δεν μιλαω για χρηση τυπου facebook/sms και angry birds... mιλαω για remote desktop, για live streaming downloading απο servers και υπολογιστες δικους μου, gps, φωτογραφιες, converters, download managers, μεχρι και για replay σε αγωνα μπασκετ το χρησιμοποιησα με τα 60 καρε βιντεο που μπορω και το κανω να τρεχει αργα και να φαινεται πεντακαθαρα σαν replay απο αγωνα στην tv) και δεν με εχει προδωσει ουτε δευτερολεπτο στον 1 χρονο σχεδον που το εχω. Και οταν το πιανω στα χερια μου νιωθω οτι ειναι μια στιβαρη συσκευη, ενιαια, χωρις να φευγουν κομματια απο την μια και την αλλη ή να τριζουν τα πλαστικα, με αψογο φινιρισμα. Ναι ολα αυτα δεν το κανουν καλυτερο σαν hardware, απλα το κανουν πιο ποιοτικο, πιο διαχρονικο. Σαν παραδειγμα μπορω να το συγκρινω με ενα σουπερ ψηφιακο ρολοι χειρος Casio που κανει 850 χιλιαδες πραγματα και ενα Rolex που απλα σου λεει την ημερομηνια και την ωρα... ε πιο θα παρεις εσυ αν στο δωσουν? Το Casio? Δεν ειναι θεμα ψωνιου, ειναι θεμα επενδυσης. Οπως ειπα εγω το iphone 5 ξερω οτι θα το παρω με 150 ευρω... και αυτο γιατι η μεταπωλητικη αξια του κινητου μου ειναι τεραστια. Εδω το 3Gs παιζει και να το πουλαω πιο ακριβα απο τα περισσοτερα φετινα android κινητα μεσαιας κατηγοριας. Και ειναι κινητο 2009...

μεταξυ μας οι περισσοτεροι που ξερω με iphone ανω τον 35 το πηραν για "μοστρα" και επειδη ολοι ειχαν iphone.
Εγω δεν ειπα ποτε οτι κακος πουλαει τοσο το iphone απλα ειπα οτι ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ να δωσω τοσα λεφτα δεν δινω και ετσι πηρα κατι απο μια εταιρια που εμπιστευομαι στα κινητα (SE) και ενα λειτουργηκο που ηθελα να το δοκιμασω μιας και το IOS με περιοριζε σε απλα πραγματα(βλ. itunes 2 κινητα λαθος manual sync,αν ηθελα να παρω κομματι απο φιλο επρεπε να κανω ιστορια παλι με το itunes) και εκεινη την στιγμη ελεγα γαμω δλδ να παω να παρω andoid να δω τι λεει στην τελικη. Με βολεψε απιστευτα γιαυτα που θελω να κανω βλ. 16GB στικακι το εχω κανει εδω και καιρο που του περναω απο exe,tor,dgw και οτι αλλη βλακεια μπορεις να φανταστεις αμεσα με ενα καλωδιο ή πιο αργα μεσω sharing pc ευκολα και γρηγορα χωρις την χρηση κανενος προγραμματος.Βεβαια το iphone εχει ποιο πολλα καλοφτιαγμενα παιχνιδια ενω το andoid εχει αυτα τα προχωρας βαρας(beat em up) που επαιζα παλια καλα μενα αλλα θα ηθελα και ενα καλοφτιαγμενο στην τελικη ομως εχω βαλει fifa στο κινητο και εχω παιξει max 1 ωρα,ο χρονος ειναι λιγος για τετοια πραγματα...ΑΡΑ εμενα με βολεψε το andoid και πιστεψε με εχω φιλο μηλαρακια και καθε φορα το σκιζουμε το iphone 4 που εχει.Μια εφαρμογη ζηλεψα πραγματικα, καμερα που βγαζει νυχτα με φουλ γαματα ποιοτητα και σε raw! ενταξει εκει τα σπασε

Leon_DiZ
31-08-2012, 09:37
iOS 6 App Store Update - Card Search Interface! - YouTube

Valkyre
31-08-2012, 11:37
μεταξυ μας οι περισσοτεροι που ξερω με iphone ανω τον 35 το πηραν για "μοστρα" και επειδη ολοι ειχαν iphone.
Εγω δεν ειπα ποτε οτι κακος πουλαει τοσο το iphone απλα ειπα οτι ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ να δωσω τοσα λεφτα δεν δινω και ετσι πηρα κατι απο μια εταιρια που εμπιστευομαι στα κινητα (SE) και ενα λειτουργηκο που ηθελα να το δοκιμασω μιας και το IOS με περιοριζε σε απλα πραγματα(βλ. itunes 2 κινητα λαθος manual sync,αν ηθελα να παρω κομματι απο φιλο επρεπε να κανω ιστορια παλι με το itunes) και εκεινη την στιγμη ελεγα γαμω δλδ να παω να παρω andoid να δω τι λεει στην τελικη. Με βολεψε απιστευτα γιαυτα που θελω να κανω βλ. 16GB στικακι το εχω κανει εδω και καιρο που του περναω απο exe,tor,dgw και οτι αλλη βλακεια μπορεις να φανταστεις αμεσα με ενα καλωδιο ή πιο αργα μεσω sharing pc ευκολα και γρηγορα χωρις την χρηση κανενος προγραμματος.Βεβαια το iphone εχει ποιο πολλα καλοφτιαγμενα παιχνιδια ενω το andoid εχει αυτα τα προχωρας βαρας(beat em up) που επαιζα παλια καλα μενα αλλα θα ηθελα και ενα καλοφτιαγμενο στην τελικη ομως εχω βαλει fifa στο κινητο και εχω παιξει max 1 ωρα,ο χρονος ειναι λιγος για τετοια πραγματα...ΑΡΑ εμενα με βολεψε το andoid και πιστεψε με εχω φιλο μηλαρακια και καθε φορα το σκιζουμε το iphone 4 που εχει.Μια εφαρμογη ζηλεψα πραγματικα, καμερα που βγαζει νυχτα με φουλ γαματα ποιοτητα και σε raw! ενταξει εκει τα σπασε

Eξηγησε μου λιγο εαν θες αυτο που λες itunes 2 κινητα λαθος manual sync γιατι δεν ειμαι σιγουρος οτι το καταλαβα σωστα και παιζει να ξερω να σου πω την λυση.

Κατα τα αλλα συμφωνουμε. Δεν εχω κανενα θεμα με οσους επελεξαν το ενα κινητο ή το αλλο. Οσοι με ρωτανε να παρω iphone ξερεις τι τους απανταω?

ΟΧΙ αν θες απλα να παιρνεις τηλεφωνο και να στελνεις μηνυματα και facebook.

Μα τω Θεω, δεν σου κανω πλακα παντα αυτο τους λεω...ειναι αμαρτια να δωσει καποιος τοσα λεφτα για να παρει μια συσκευη απλα για να λεει "εχω ιphone". Ναι υπαρχουν πολλοι τετοιοι δεν αντιλεγω καθολου. Τις προαλες με ρωτησε μια γκομενα "να παρω iphone 4s"? Εν τω μεταξυ καμμια σχεση με τεχνολογια αυτη ετσι... της λεω λοιπον ΟΧΙ κλασσικα. "Μα θελω θελω θελω" , ε ενταξει παναθεμα σε της λεω αντε πηγαινε αγορασε ενα 3gs ή ενα iphone4. "Οχι οχι", μου λεει, "θελω το 4s"... "τι να το κανεις το 4s βρε ταγαρι?" της λεω...

"ε να το 4s εχει καλυτερο επεξεργαστη και το ενα και το αλλο και..."

"και τι θα τον κανεις ρε τον πιο γρηγορο επεξεργαστη εσυ? Προκειται να τον εκμεταλλευτεις? Ουτε καν"

Με τα χιλια μυρια προσπαθησα να της εξηγησω οτι δεν εχει νοημα να παρει το s και οτι αν πια της αρεσει τοσο πολυ το design ας παρει το 4. Καταφερα υποτιθεται να την πεισω.

Προχθες ερχεται και μου λεει:

"τελικα δεν θα το παρω!! Βγαινει το iphone 5!!"

Ε fuck this shit!

http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/008/301/christian_bale_american_psycho_patrick_bateman_axe _10989289_RE_PwnzElite_has_declared_war_on_Grammar _Nazis-s400x300-173837.jpg

djpar
31-08-2012, 11:50
ε ειδες ακριβως αυτην την φατσα στην φωτο του 9gag εχω,ειδικα οταν ακουσα οτι νεοφτωχει που μενουν σε παγκακια ειχαν iphone λεω τωρα φταιω να πω καλα να παθεις?...δλδ 500+ ευρω κινητο! εγω εδωσα 200 ευρω αφου επιασα δουλεια και ευτυχως το ευχαριστιεμαι και επισης δεν ειναι κ πολλα λεφτα μην παθει τιποτα στην δουλεια και τα κλαιω!.

Αυτο με το sync λοιπον εχω 7 GB μουσικη στο σπιτι μου εβαζα manual sync γιατι ηθελα να προσθετω εγω λιγα λιγα και οχι οτι εχει ο φακελος μεσα αρα οτι ειχα μεσα την 1η φορα σβηστηκε οκ λεω παω στον φιλο μου κ θελω να περασω κατι μου λεει ολο τον φακελο οχι 2 κομματια θελω ε δεν γινεται πρεπει να πατησω manual sync παλι ΕΛΑ ΟΜΩΣ που αν το πατησω θα σβησει οτι εχει μεσα το κινητο και θα κανει sync τα 2 κομματια μονο.Βρες εσυ λυση να περασω με καλωδιο χωρις iclous κομματια οπως σου ειπα 2 απο εδω 2 απο τον αλλον (στον στρατο πχ εφαγα τρελο ακυρο!)

Valkyre
31-08-2012, 12:29
Δεν ξερω σε τι εκδοση ηταν τοτε το itunes. Εγω τωρα που εχω και το δικο μου 4s και του αδερφου μου το iphone τα συγχρονιζουμε απο τον ιδιο υπολογιστη με διαφορετικα εντελως περιεχομενα το καθε κινητο.

Βλεπει το δικο μου κινητο εντελως διαφορετικο απο αυτο του αδερφου μου. Δεν νομιζω οτι υφισταται θεμα, απλα ισως ηταν παλια εκδοση itunes ή δεν το ψαξατε αρκετα.

Να πω παντως οτι το ιtunes σιγουρα χρειαζεται βελτιωσεις αλλα οτι μολις το φτιαξεις για το κινητο σου οπως το θες ειναι αψογο, δεν το συζηταω. Και μονο που μπορεσα απο τις διακοπες μου να κατεβασω κατι τραγουδια που ηθελα μεσω wifi απο τον υπολογιστη μου στην αθηνα, ε respect :)

djpar
31-08-2012, 13:25
ειχα την τελευταια και μιλαμε για πριν 1 χρονο το πολυ καταλαβες τι ειπα να περασω 2 κομματια απο φακελο οχι ολο τον φακελο,ολο τον φακελο τον περναει αυτοματα αν θες επιλογη πρεπει να πατησεις manual που σου σβηνει το κινητο

Valkyre
31-08-2012, 13:33
Ναι καταλαβα τι λες αλλα και παλι για καθε κομματι ξεχωριστα εχει ticks που αν επιλεξεις μονο τα ticks αυτα μονο αυτα θα περασει. Αυτο δεν ηθελες? 2 ακυρα τραγουδια μεσα απο ενα φακελο να μπουν μονο αυτα στο κινητο σου? Ε αυτο γινεται.

kostasb13
31-08-2012, 14:26
Καλουτσικο φαινεται το νεο appstore στο ios6. Το ειχα δοκιμασει και στην beta1 στο ipad3. Θα το δουμε βεβαια καλυτερα οταν βγει επισημα το κανονικο λογισμικο.
Γενικα παντως αυτη η ασπριλα του νεου ios δεν ειναι και το καλυτερο μου...

Leon_DiZ
31-08-2012, 14:28
Καλουτσικο φαινεται το νεο appstore στο ios6. Το ειχα δοκιμασει και στην beta1 στο ipad3. Θα το δουμε βεβαια καλυτερα οταν βγει επισημα το κανονικο λογισμικο.
Γενικα παντως αυτη η ασπριλα του νεου ios δεν ειναι και το καλυτερο μου...

δεν μ αρεσει καθολου αυτο που κανανε στο iphone με τις καρτελες γμτ.. στο ipad φαινεται να λειτουργει πολυ καλα αλλα στην μικρη οθονη θα τρως πολυ χρονο σε εφαρμογες που δεν σε ενδιαφερουν καν

Valkyre
31-08-2012, 14:32
^^ Συμφωνω... ειναι retarded αυτο που εκαναν για το iphone. Για το ipad ειναι οκ μια χαρα. Αλλα για το iphone uα μας σπασει τα νευρα.... και αυτο περιλαμβανεται αυτοματα στο update του ios 6.0 σωστα? Δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εμεις εκτος απο το να μην βαλουμε καθολου το 6.0 (που δεν παιζει)...

ωραια... :/

Leon_DiZ
31-08-2012, 14:39
^^ Συμφωνω... ειναι retarded αυτο που εκαναν για το iphone. Για το ipad ειναι οκ μια χαρα. Αλλα για το iphone uα μας σπασει τα νευρα.... και αυτο περιλαμβανεται αυτοματα στο update του ios 6.0 σωστα? Δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εμεις εκτος απο το να μην βαλουμε καθολου το 6.0 (που δεν παιζει)...

ωραια... :/

καλα δεν ειναι τελικο, beta ειναι ακομα και οι χρηστες στελνουν feedback. υπαρχει ακομα ελπιδα!

Valkyre
31-08-2012, 14:45
καλα και να μην προλαβουν να το αλλαξουν στο 6.0 με επομενο update σιγουρα θα το αλλαξουν γιατι τα παραπονα βλεπω ειναι πολλα. Ας ελπισουμε να γινει μεχρι να κυκλοφορησει το 6.0 Αν οχι δεν πειραζει σιγουρα θα γινει στο μελλον.

djpar
31-08-2012, 15:46
Ναι καταλαβα τι λες αλλα και παλι για καθε κομματι ξεχωριστα εχει ticks που αν επιλεξεις μονο τα ticks αυτα μονο αυτα θα περασει. Αυτο δεν ηθελες? 2 ακυρα τραγουδια μεσα απο ενα φακελο να μπουν μονο αυτα στο κινητο σου? Ε αυτο γινεται.

για να σε αφησει να κανεις tick στο manual sync σου λεει πρωτα θα σου σβησω το κινητο...ρε δεν ξερω σοβαρα την πρωτη φορα που δεν ηξερα και εχασα ολα τα κομματια και ηξερα οτι καποια δεν τα εχω ισα που ηθελα να το σπασω το κινητο

Leon_DiZ
31-08-2012, 16:49
http://photos.appleinsider.com/iphone5-120831-1.jpg
http://photos.appleinsider.com/iphone5-120831-2.jpg
http://photos.appleinsider.com/iphone5-120831-3.jpg

Valkyre
31-08-2012, 16:56
^^ Official ή απλα φημη? Ξερω οτι λογικα ετσι θα ειναι απο ολα αυτα που λενε, αλλα θελω να το ακουσω και officially!

Leon_DiZ
31-08-2012, 17:00
^^ Official ή απλα φημη? Ξερω οτι λογικα ετσι θα ειναι απο ολα αυτα που λενε, αλλα θελω να το ακουσω και officially!

σε μενα παει αυτο; ειναι φωτο απο ενα γαλλικο site.. official δεν τις λες αλλα αν οντως αυτο ειναι το μηχανημα.. voilà!!

και το κειμενο


Pictures claiming to show Apple's next iPhone continue to surface ahead of an expected Sept. 12 announcement, with a new series of shots showing side-by-side comparisons with the iPhone 4 and iPhone 3GS.

The latest batch of pictures of the handset commonly referred to as the "iPhone 5" were published on Friday by Nowhereelse.fr, and once again show a new design with a slightly taller display that has been seen repeatedly in other leaks. In this series of photos, the alleged new iPhone is shown next to an iPhone 3GS, and an iPhone 4, offering a better look at how the new design will be different.

The "iPhone 5" case appears noticeably thinner than the iPhone 3GS, and even thinner than the iPhone 4.

The images again show a SIM card slot on the right side of the device, with volume buttons on the left along with a mute switch. Not included in Friday's latest shots is another picture of the bottom of the device, but one shot showing the rear casing of the handset from the inside with various parts shows the smaller dock connector and moved headphone jack.

The pictures also show a new hole between the camera lens and LED flash. The mysterious addition has also been seen on leaked components claimed to be from Apple's "iPad mini" and next-generation iPod touch.

The latest images come just a day after a series of high-quality images claimed to show the front assembly for the next iPhone, and compared the part to Apple's current-generation iPhone 4S. Also on Thursday, a very blurry picture purported to show a processor labeled "A6" on the next iPhone's logic board, though the quality of the image made its legitimacy questionable.

Apple is expected to hold a media event on Sept. 12 to unveil its next-generation iPhone with a slightly taller 4-inch display. It's anticipated that the device will become available just over a week later, on Sept. 21.

Leon_DiZ
31-08-2012, 21:22
How Apple could build a $249 8" tablet and beat the Nexus 7 at its own game (http://arstechnica.com/apple/2012/08/how-apple-could-build-a-249-8-tablet-and-beat-the-nexus-7-at-its-own-game/)

Leon_DiZ
02-09-2012, 22:48
Video claims to show revamped Apple in-ear headphones bound for next-gen iPhone


A video out of Asia shows what is allegedly a totally redesigned pair of Apple in-ear headphones, with the new unit reportedly slated for bundling with the company's much-rumored next-generation iPhone when the handset launches this fall.

Vietnamese website Tinhte.vn (via MacRumors) posted the video and accompanying high-quality images of the purported device on Saturday, noting the Apple-branded product will likely be introduced either alongside the sixth-generation iPhone.

The site believes the in-ear headphones came from a Vietnamese Foxconn plant as cable labeling reads "Designed by Apple in California. Assembled in Vietnam." While the validity of the claims can't be verified, Tinhte says the build quality of the part has them convinced it is a legitimate Apple product.


Source: Tinhte


As for the design, the in-ear unit is somewhat a departure from current earphone models from Apple, featuring a truncated teardrop shape that is supposedly more comfortable than the gratis set supplied with the iPhone. It appears the alleged headphones are essentially a combination of Apple's current lineup and use dynamic, or moving coil, technology in a seamless chassis that partially enters the ear canal.


http://photos.appleinsider.com/12.09.02-Headphone-3.jpg


What looks to be two ports can be seen behind the headphone's protective mesh grate, hinting at a dual-driver, balanced armature system akin to the one seen in Apple's higher-end after-market in-ear unit. The use of such tech is unlikely, however, as the slits seen on the back of the earpiece and bottom of the stem are not in line with such a setup, which usually calls for a sealed chassis to perform optimally.


http://photos.appleinsider.com/12.09.02-Headphone-2.jpg

Also of note is the apparent lack of an inline microphone and volume controls, two features necessary for use with an iPhone, however the tell-tale TRRS connector (3.5mm headphone jack with four contacts instead of a stereo headset's three) needed for mic functionality can briefly be seen near the end of the video. It is possible that the mics are embedded within the headphone itself, though it is impossible to make any definitive judgment from images and video alone.



http://photos.appleinsider.com/12.09.02-Headphone-1.jpg


Apple is widely expected to release the next-generation iPhone on Sept. 12, with a U.S. release to follow on Sept. 21.

Dragonpaul
02-09-2012, 23:38
Μαλιστα... Για να τα δουμε... Παντως εγω ποτε δεν ημουν ευχαριστημενος απο τα ακουστικα της Apple για το iPhone, δεδομενου οτι οταν ειμαι στο δρομο, ποτε δεν ακουω αρκετα δυνατα και η ενταση ειναι στο τερμα!!!!!! Εχουν πολυ χαμηλη ενταση...

Valkyre
03-09-2012, 12:26
Τα ακουστικα της APPLE (τα τωρινα) ειναι ΑΠΑΤΗ και πραγματικα φουντωνω και μονο που καθομαι και κανω αυτο το ποστ... τα βλεπεις στην αρχη και λες τι καλα ακουστικα που πρεπει να ειναι τι στιβαρα και τι καλη ποιοτητα κατασκευης...

Ε ενταξει αρκει να πω οτι εχω αλλαξει 3 ακουστικα μεχρι στιγμης και ειμαι ανθρωπος που τα προσεχει τα πραγματα του (το τηλεφωνο μου εινια πρακτικα ολοκαινουργιο)

Ε δεν τους ξαναδινω φραγκο για ακουστικα. (εκτος βεβαια αν ερχονται πακετο με το τηλεφωνο).

Ελπιζω αυτην την φορα να μην εχουν κανει κατι τοσο αισχρο με τα ακουστικα και να εχουν μια αξιολογη διαρκεια ζωης...

minaras_tio
03-09-2012, 12:45
Ποιοτητα κατασκευησ μαπα. Απλα μαπα.
Απο ηχο εγω ειναι ευχαριστημενος. Ισως να μην ζηταω και περισσοτερα απο τα ακουστικα. Αρα με καλυπτουν σαν ηχο αλλα οχι σαν κατασκευη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
03-09-2012, 12:47
λολ πρέπει να είμαι ο μοναδικός που:

α) δεν έχει βγάλει καν από το κουτί τα ακουστικά (είναι ακόμα στην ζελατίνα)

β) δεν έχω ούτε ένα τραγούδι στο iPhone μου (ούτε βίντεο)

καλό ε;

Valkyre
03-09-2012, 12:48
To θεμα ειναι οτι λογο κακης ποιοτητας κατασκευης τα ακουστικα απλα χαλανε μετα απο μερικους μηνες. Εαν καποιος ακουει αρκετα μουσικη οπως εγω, τα ακουστικα οσο και να τα προσεχει θα του αντεξουν το πολυ 1 χρονο...

Το λαστιχο φθειρεται απιστευτα γρηγορα, το control παυει να λειτουργει (αρα ειναι αχρηστα σαν hands free και σαν χειρισμο για μουσικη) και αντε γεια :/ Ξεφτυλα...

djpar
03-09-2012, 13:04
και τωρα σκαει μια ερωτηση,μπορω να κανω tether δηλαδη να δωσω ιντερνετ απο τα "δεδομενα" του κινητου σε σταθερο pc με καλωδιο ή αναγκαστικα ο μονος τροπος ειναι μεσω wifi.

ΥΓ. παρακαλω απαντησεις τυπου το καλωδιο μεταφερει μεχρι 8mbps δεν αποτελουν απαντηση μιας και ο σταθερος δεν εχει wifi αρα φτανουν τα 8 αν τα πιασει!

Lefteris_X
03-09-2012, 13:10
μια χαρά το κάνεις tether μέσω USB. μάλιστα μέσα στο ίδιο το iOS σου λέει (στα ελληνικά) πως να το κάνεις.

ουσιαστικά το συνδέεις και όποια ρύθμιση κάνεις, αυτή είναι από την μεριά του υπολογιστή (για share του Internet μέσω Windows)....δυστυχώς τα ίδια τα Widnwos μαλακίζονται σε αυτό το θέμα (δύσκολο το net share για τον μέσο χρήστη), για αυτό υπάρχει μια εφαρμογούλα που το κάνει για πλάκα με 2 κλικ (δυστυχώς όμως δεν θυμάμαι το ονοματάκι της - με ένα Google την βρίσκεις πανεύκολα όμως).

και οι επιλογές που έχεις για να μεταφέρεις το net από το iPhone σε υπολογιστή είναι: Bluetooth / Wi-Fi / USB 1.0 - 1.1 - 2.0. (διάβασα ότι ο υπολογιστής σου δεν έχει Wi-Fi, απλά ανέφερα όλες τις επιλογές και για τους υπόλοιπους)

αυτά τα ολίγα.

djpar
03-09-2012, 13:21
ωραια α μπραβο γιατι εψαξα λιγο στα γρηγορα το κινητο και ελεγε wifi hotspot,τελικα καναμε απλα για αλλη φορα να ξερω

DJTaurus
04-09-2012, 00:32
Apple Never Invented Anything
http://www.mondaynote.com/2012/09/02/apple-never-invented-anything/

Charlie Wolf: Apple's iPad is clearly cannibalizing PC sales
http://tech.fortune.cnn.com/2012/09/04/charlie-wolf-apples-ipad-is-clearly-cannibalizing-pc-sales/

Leon_DiZ
04-09-2012, 20:11
http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2012/09/appeevent_sept12-640x563.png


Have you been on the edge of your seat waiting for the next iPhone to be announced? Wait no more: Apple has officially sent out invitations for a media event at 10am Pacific Time on September 12, taking place in San Francisco's Yerba Buena Center for the Arts. Unlike past invitations, this one contains virtually no clues as to what will be introduced (see above).

An Apple media event has been rumored for the date since July, with most observers expecting to see Apple's next-gen iPhone make its first public appearance. The device is believed to come with a larger screen than previous iPhones, 4G LTE support, the 4FF's "nano" SIM standard, and possibly a new dock connector. But Apple's fall event is rarely about just one product—Apple's desktop version of iTunes is widely expected to get a makeover by year end, the iPod nano is rumored to be getting an update, and the Apple TV may see some changes as well.

A smaller version of the iPad—being referred to as the "iPad mini"—is also expected to make its debut before the end of this year. However, recent rumors have suggested that Apple will hold another media event in October in order to introduce the device before the holiday season.

Ars will be in San Francisco covering the September event live, so along with the announcements as they happen starting at 10am PDT on September 12!

Valkyre
04-09-2012, 21:45
οποιος ξενυχτησει εκεινη την ημερα να μας εχει αναλυτικες πληροφοριες να ξερουμε κι εμεις αν ειναι να προβουμε σε πωλησεις των τωρινων iphone. lol

Leon_DiZ
04-09-2012, 21:50
οποιος ξενυχτησει εκεινη την ημερα να μας εχει αναλυτικες πληροφοριες να ξερουμε κι εμεις αν ειναι να προβουμε σε πωλησεις των τωρινων iphone. lol

στις 20:00 αρχιζει ωρα ελλαδος αν δεν κανω λαθος

minaras_tio
04-09-2012, 21:51
στις 20:00 αρχιζει ωρα ελλαδος αν δεν κανω λαθος

Σωστος...:yes:

Valkyre
04-09-2012, 21:58
α μια χαρα τοτε παιζει και να τονδω αν και βαριεμαι γιατι το μονο που με ενδιαφερει ειναι το iphone τα υπολοιπα οχι και τοσο! Ευχαριστω παντως για την ενημερωση ;)

Leon_DiZ
04-09-2012, 22:09
:'(

εχουμε επετειο εκεινη την ημερα και λογικα δεν θα μπορω να το δω... απ' ολες τις ημερες... δεν το πιστευω!!!! εχω σπαστει αγρια τωρα

Nek_Food
04-09-2012, 22:17
Με την apple ή την γυναίκα σου;

DJTaurus
04-09-2012, 22:33
Πραγματικά μετά την αγορά του iPad το iPhone έχει περάσει σε 2η μοίρα και δεν με απασχολεί καθολου μια ενδεχομενη αγορά του 5. Απο εκεί και πέρα ένα event της apple είναι πάντα απολαυστικό έστω με τον Tim και την παρέα του. Πάντως για φέτος περιμένω με περισσότερη αγωνία τα event που θα δείξουν τους νέους iMac, το air play direct και το ultra thin display του iPad mini.

Leon_DiZ
04-09-2012, 22:56
Με την apple ή την γυναίκα σου;

λολ, με την κοπελα μου.. 20 χρονων ειμαι, προτρεχεις :P

Leon_DiZ
04-09-2012, 23:47
btw, 99% θα το πουν iPhone 5, κατι που δεν περιμενα και θα ξενερωσω τρελα

Valkyre
04-09-2012, 23:52
γιατι το λες αυτο; σιγα και το iphone 4 το ειπαν δεν εχει καμμια διαφορα. Εκτος και αν γενικα δεν σου αρεσει αυτη η αριθμηση αν και το μονο που κανει ειναι να υποδηλωνει γενια. Δεν με ενοχλει εμενα προσωπικα :)

DJTaurus
04-09-2012, 23:52
btw, 99% θα το πουν iPhone 5, κατι που δεν περιμενα και θα ξενερωσω τρελα

12-5=7 ιντσες του ipad mini :a038::a036:

Leon_DiZ
04-09-2012, 23:59
γιατι το λες αυτο; σιγα και το iphone 4 το ειπαν δεν εχει καμμια διαφορα. Εκτος και αν γενικα δεν σου αρεσει αυτη η αριθμηση αν και το μονο που κανει ειναι να υποδηλωνει γενια. Δεν με ενοχλει εμενα προσωπικα :)

μου την δινει γτ ειναι λαθος :P ειναι το 6ο iPhone αρα iPhone 6. και για να πω την αληθεια περιμενα απλα να το πει το "νεο iPhone" οπως και με το iPad.



12-5=7 ιντσες του ipad mini :a038::a036:

λες να μας κανουν τετοιο trolling με puzzle??

DJTaurus
05-09-2012, 00:49
λες να μας κανουν τετοιο trolling με puzzle??

Δεν έχω δει και τόσα event της Apple για να κάνω υποθέσεις αλλά θα προτιμούσα να λέγεται new iPhone και το 5 να είναι 5 παρουσιάσεις προϊόντων (αναβαθμισμένα ipod κτλ).

Valkyre
05-09-2012, 01:26
μισο λεπτο γιατι εχω χασει επισοδεια. Γιατι ειναι το 6ο iphone?

DJTaurus
05-09-2012, 01:31
μισο λεπτο γιατι εχω χασει επισοδεια. Γιατι ειναι το 6ο iphone?

Αν θεωρήσουμε τα S νέα μοντέλα και όχι αναβαθμισεις.

Leon_DiZ
05-09-2012, 01:32
μισο λεπτο γιατι εχω χασει επισοδεια. Γιατι ειναι το 6ο iphone?

ΧΑΧΑΧΑ! ΑΥΤΌΣ ακριβώς είναι ο λόγος που δεν ήθελα να το πούνε iPhone 5. Αυτη η ερώτηση.

iPhone - 2007
iPhone 3G - 2008
IPhone 3GS - 2009
iPhone 4 - 2010
iPhone 4S - 2011
iPhone 5 (?) - 2012

Το iPhone 5 θα είναι το έκτο iPhone. Go figure...

Valkyre
05-09-2012, 02:48
οχι ρε συ δεν παει ετσι, σιγα μην το 3gs και το 4s αξιζουν να λεγονται εντελως διαφορετικα μοντελα απο το 3g και το 4. Συμφωνω οτι στην αριθμηση η apple τα εχει κανει σκατα και το λαθος εγινε με το 3g και ειδικοτερα με το 4. Γιατι απο την μια η apple φαινεται να κανει την ονομασια των τηλεφωνων με καποιο τεχνικο στοιχειο (3g) και μετα το γυρνανε σε κανονικο αριθμο. Και τι να εβαζαν ομως; Iphone 2? θα νομιζαν ολοι οτι ειναι παλιοτερο μοντελο απο το 3gs . Οποτε το 4 ηταν μονοδρομος οποτε απο αυτο θα συνεχισουν την καθε καινουργια γενια τηλεφωνων. Τα μοντελα S παντως σιγουρα δεν αξιζουν να αναφερονται με ξεχωριστη αριθμηση δεν ειναι κατι περισσοτερο απο μια τουμπανιασμενη εκδοση του βασικου μοντελου.

Κοντολογοις ξεκινησαν την αριθμηση χαζα και πρεπει να συνεχισουν με αυτον τον τροπο δυστυχως ή απλα να το ονομασουν κατι νεο ας πουμε Iphone HD ή κατι για να ξεφυγουν απο την αριθμηση που σε λιγο θα καταληξει χαζο. "παιδια ειδατε το νεο iphone 11?" lol troll :)

kostasb13
05-09-2012, 03:11
Περισσοτερο με ενδιαφερει τι θα δειξουν σχετικα με το νεο ipod touch. Κατοχος του τα τελευταια 4-5 χρονια, το αδερφακι του iPhone ελπιζω οτι φετος θα ειναι αυτο που περιμενουν οι κατοχοι του. Την περσινη χρονια η apple μας ξενερωσε αφου δεν παρουσιασε νεο μοντελο...ελπιζω οτι θα εχει την ιδια μεγαλυτερη οθονη και αναλυση που λεγεται οτι θα εχει το νεο iPhone, 3g, καλυτερα ηχεια και επειδη ειναι δυσκολο να εχει τα specs του νεου iphone, ας εχει τουλαχιστον αυτα του 4s

Lefteris_X
05-09-2012, 10:38
βασικά 6 νέα προϊόντα θα εμφανιστούν, άλλα εντελώς καινούρια, άλλα τεχνικώς αναβαθμισμένα.

iPhone 5, νέο εντελώς iPod Touch, νέο εντελώς MacBook Pro 13.3 Retina, νέο εντελώς iPad mini 7.85" (μπορεί και να μην λέγεται mini όμως, δεν είναι σίγουρο), τεχνικές αναβαθμίσεις σε iMac (εσωτερική κατασκευή, cpu/ram/gpu/θυρες), iPad Retina (9 pin connector όπως όλες οι νέες φορητές συσκευές, ίσως και καλύτερη μπαταρία - ίσως, όχι σίγουρα).

ενδέχεται να δούμε και αναβάθμιση στο Apple TV, ίσως να έχουμε και αναβάθμιση στο Mac mini.

όλα τα παραπάνω, όχι αποκλειστικά για το event της 12ης Σεπτεμβρίου, καθώς θα υπάρξει και δεύτερο, άγνωστο το πότε, ή πριν την έλευση των Windows 8 (26 Οκτωβρίου) ή πιο μετά, αλλά σίγουρα πριν την χειμερινή εορταστική περίοδο.

Dragonpaul
05-09-2012, 11:13
Λ, τι εννοείς iPad retina? Πέρα απο το νέο dock, τι άλλες διάφορες θα έχει απο το ήδη υπάρχον. Αν ξέρεις δηλαδή...
Οκ, ΘΈΛΩ ένα iPad. Το αποφάσισα ότι θα πάρω ένα κάποια στιγμή. Όμως, τα θέματακια που είχε το καινούργιο (όπως η μεγάλη θερμότητα που είπε και ο Chill) με απέτρεψαν απο την αγορά του.

Valkyre
05-09-2012, 11:29
Περισσοτερο με ενδιαφερει τι θα δειξουν σχετικα με το νεο ipod touch. Κατοχος του τα τελευταια 4-5 χρονια, το αδερφακι του iPhone ελπιζω οτι φετος θα ειναι αυτο που περιμενουν οι κατοχοι του. Την περσινη χρονια η apple μας ξενερωσε αφου δεν παρουσιασε νεο μοντελο...ελπιζω οτι θα εχει την ιδια μεγαλυτερη οθονη και αναλυση που λεγεται οτι θα εχει το νεο iPhone, 3g, καλυτερα ηχεια και επειδη ειναι δυσκολο να εχει τα specs του νεου iphone, ας εχει τουλαχιστον αυτα του 4s

ποιος ο λογος αγορας ενος ipod touch οταν εχεις iphone? Εκτος και αν δεν εχεις iphone, αλλα νομιζα οτι ειχες!

Nek_Food
05-09-2012, 11:36
Παύλο μάλλον εννοεί το υπάρχον ίσως κάπως αναβαθμισμένο (λέει για μπαταρία) και το νέο μικρότερο pin connector που υιοθετεί για τις συσκευές της η Apple. Τώρα αυτό το βρίσκω κάπως χαζό να γίνει με το "νέο" iPad καθώς θα γίνει μικρός χαμός με τους καταναλωτές όταν θα ψάχνουν κάποιο αξεσόρι, ας πούμε νέο φορτιστή αν χαλάσει ο παλιός. Πως θα το πούνε "νέο - νέο iPad"; Άσε που θα πρέπει να επανασχεδιάσει όλη την τιμολογιακή πολιτική της για το νέο - υπάρχον και παλιό (2) iPad. Επίσης, θα πρέπει φυσικά να βγει κάποιος connector μετατροπέας για όλες τις First/Third party συσκευές που είχαν την προηγούμενη υποδοχή αλλιώς όλες πάνε στον κάλαθο των αχρήστων (π.χ. docking stations/players/speakers/κλπ).

Dragonpaul
05-09-2012, 11:59
Εμένα με ενδιαφέρει πρωτίστως, να λυθεί το θέμα της θερμότητας. Τα αλλα, οκ...
Thnx Νεκταριε!

Nek_Food
05-09-2012, 12:02
Κάτσε φίλε... πόσο κάνει ένα φτηνό νέο iPad... 509€?
Πόσο κάνει η αγορά πετρελαίου θέρμανσης φέτος για τον Χειμώνα; ενάμιση χιλιάρικο το χιλιόλιτρο. Πόσα άτομα είστε; 2? 3? Ένα ο καθένας και πάλι μάλλον θα σας έρθει πιο φτηνά.
Σίγουρα θέλεις να διορθωθεί το θέμα της θερμότητας; :p

Leon_DiZ
05-09-2012, 12:16
Λ, τι εννοείς iPad retina? Πέρα απο το νέο dock, τι άλλες διάφορες θα έχει απο το ήδη υπάρχον. Αν ξέρεις δηλαδή...
Οκ, ΘΈΛΩ ένα iPad. Το αποφάσισα ότι θα πάρω ένα κάποια στιγμή. Όμως, τα θέματακια που είχε το καινούργιο (όπως η μεγάλη θερμότητα που είπε και ο Chill) με απέτρεψαν απο την αγορά του.


Τώρα αυτό το βρίσκω κάπως χαζό να γίνει με το "νέο" iPad καθώς θα γίνει μικρός χαμός με τους καταναλωτές όταν θα ψάχνουν κάποιο αξεσόρι, ας πούμε νέο φορτιστή αν χαλάσει ο παλιός. Πως θα το πούνε "νέο - νέο iPad"; Άσε που θα πρέπει να επανασχεδιάσει όλη την τιμολογιακή πολιτική της για το νέο - υπάρχον και παλιό (2) iPad. Επίσης, θα πρέπει φυσικά να βγει κάποιος connector μετατροπέας για όλες τις First/Third party συσκευές που είχαν την προηγούμενη υποδοχή αλλιώς όλες πάνε στον κάλαθο των αχρήστων (π.χ. docking stations/players/speakers/κλπ).

αυτο δεν ειναι το iPad 4, ειναι το iPad mini. Το iPad mini, αν βγει οντως, εχει ακουστει οτι θα ειναι με τα υλικα του 2 και οχι του 3. αυτο θα το κανουν για να μπορουν να το κοστολογησουν γυρω στα 250 και να κοψουν τον ανταγωνισμο.
Αν θες κανονικο iPad και οχι mini θα περιμενεις μεχρι τον Μαρτιο.


ποιος ο λογος αγορας ενος ipod touch οταν εχεις iphone? Εκτος και αν δεν εχεις iphone, αλλα νομιζα οτι ειχες!

το να μην παθεις καρκινο νμζ ειναι το βασικοτερο.

http://photos.appleinsider.com/launch-120831.jpg



ποιος ο λογος αγορας ενος ipod touch οταν εχεις iphone? Εκτος και αν δεν εχεις iphone, αλλα νομιζα οτι ειχες!

Valkyre
05-09-2012, 12:18
Διαβασε καλυτερα την προταση μου. Λεω ποιος ο λογος αγορας οταν εχεις iphone. Αν δεν εχεις οκ σαφως και το καταλαβαινω. Αλλα αν εχεις δεν νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα στο θεμα που αναφερεις να εχεις ενα iphone και ενα ipod στις τσεπες σου.

Leon_DiZ
05-09-2012, 12:26
Διαβασε καλυτερα την προταση μου. Λεω ποιος ο λογος αγορας οταν εχεις iphone. Αν δεν εχεις οκ σαφως και το καταλαβαινω. Αλλα αν εχεις δεν νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα στο θεμα που αναφερεις να εχεις ενα iphone και ενα ipod στις τσεπες σου.

η απαντηση μου ειναι η ιδια. αν ακους πολυ μουσικη, στο δρομο στο σπιτι, στο γυμναστηριο κτλ, δεν θες να εχεις iphone, θες ενα ipod. ναι, μπορεις να βαλεις το iphone σε airplane mode αλλα τοτε απλα αχρηστευεις το "κινητο" μερος της συσκευης

Valkyre
05-09-2012, 12:31
^^ Μα και εμενα τοτε η απορρια μου εξακολουθει... αν δεν θελεις να βαζεις το iphone σε airplane mode γιατι θα αχρηστευεις το κινητο, τοτε εισαι ασφαλεστερος δηλαδη να το εχεις στην αλλη τσεπη και να ακους μουσικη απο το ipod touch? Γιατι αν ακους μουσικη με το ipod touch χωρις κινητο στην αλλη τσεπη, τοτε οκ σημαινει οτι δεν σε ενδιαφερει να κουβαλας κινητο την ωρα που ακους μουσικη, οποτε καλλιστα μπορεις να το κανεις και με το iphone σε airplane mode.

Leon_DiZ
05-09-2012, 12:36
^^ Μα και εμενα τοτε η απορρια μου εξακολουθει... αν δεν θελεις να βαζεις το iphone σε airplane mode γιατι θα αχρηστευεις το κινητο, τοτε εισαι ασφαλεστερος δηλαδη να το εχεις στην αλλη τσεπη και να ακους μουσικη απο το ipod touch? Γιατι αν ακους μουσικη με το ipod touch χωρις κινητο στην αλλη τσεπη, τοτε οκ σημαινει οτι δεν σε ενδιαφερει να κουβαλας κινητο την ωρα που ακους μουσικη, οποτε καλλιστα μπορεις να το κανεις και με το iphone σε airplane mode.

δεν σε ενδιαφερει αν εισαι στο σπιτι κτλ. στον δρομο ναι, μπορεις να πεις οτι ειναι το ιδιο πανω κατω

Valkyre
05-09-2012, 12:43
E με βαση παντα αυτο δεν καταλαβαινω κατα ποσο αξιζει ή οχι η αγορα μιας ακριβης συσκευης σαν το ipod touch για μια δουλεια που την κανει ηδη το iphone pου εχεις. Γιατι οκ και γενικα να το δεις, οταν θα ακους μουσικη με το ipod touch, δεν παιζει να ακουσεις το iphone να βαραει, οποτε και παλι μια η αλλη παει. Βαζεις το iphone σε airplane mode μολις τελειωσεις με την μουσικη το βγαζεις και σου ερχονται ολες οι κλησεις και τα μηνυματα που εχασες.

Αν και μεταξυ μας νομιζω οτι δεν διατρεχεις κινδυνο σε τετοιο βαθμο ωστε να λες οτι δεν κανει να ακους μουσικη με το τηλεφωνο να λειτουργει. Το θεμα ειναι να μην το εχεις μονιμως κοντα στο κεφαλι σου και να μιλας ωρες ατελειωτες με 3g και λοιπα.

Δεν εχει καμμια διαφορα δηλαδη να ακουω μουσικη με το iphone ενεργοποιημενο και στην τσεπη μου, απο το να το εχω απλα στην τσεπη μου ως κινητο χωρις να ακουω μουσικη. Το ιδιο ειναι.

Lefteris_X
05-09-2012, 12:44
τι εννοείς αχρηστεύεις;

μα, για να μην "βγάλεις καρκίνο", επιλέγεις το iPod Touch, το οποίο είναι ένα iPhone χωρίς το Phone (τις λειτουργίες δλδ τηλεφώνου) στην ουσία (ΟΚ το iPod Touch δεν έχει - προς το παρόν :D - την κάμερα του 4S).

συνεπώς όταν ΉΔΗ έχεις iPhone, και δεν θέλεις "να βγάλεις καρκίνο" αλλά θέλεις να "ακους πολυ μουσικη, στο δρομο στο σπιτι, στο γυμναστηριο κτλ", δεν είναι πιο οικονομικό να το βάλεις σε airplane mode, ουσιαστικά μετατρέποντάς το σε iPod Touch?

δεν καταλαβαίνω την λογική σου, πραγματικά καθόλου. Αυτο-αναιρείσαι αν δεν το έχεις καταλάβει...

τέλος πάντων, δεν θέλω να ξεκινήσω κουβεντολόι, γιατί το αισθάνομαι παντελώς άσχετο, το να συζητώ για κάτι που θέλει κάποιος άλλος να αγοράσει......κι εμείς που το συζητάμε, δεν είμαστε αυτός ο "κάποιος"....ε, σα να θέλω να πάρω εγώ ένα καινούριο αμάξι, και οι φίλοι μου κάνουν κουβέντα μεταξύ τους, για το πιο είναι το περισσότερο "σωστό" μοντέλο για...εμένα...........κρίνοντας με τα δικά τους κριτήρια. Ε, αυτό με κάνει να νιώθω τελείως άσχετη την συμμετοχή μου.

Ας συνεχίσουμε στα περί Apple και στα επικείμενα μηχανήματα.

@ Παύλος.

Παύλε, εννοώ αυτό που κατάλαβε ο Νεκ Φουντ, ότι δηλαδή το τωρινό iPad (που κακώς λέγεται Retina ή 3, καθώς ονομάζεται σκέτο "iPad", τα παλαιότερα πλέον ονομάζονται 1 και 2), θα υποδεχθεί τον νέο εννιά-πινο κονέκτορα και ενδεχομένως καλύτερη μπαταρία (που ίσως να σημαίνει και λιγότερη θερμοκρασία, ίσως όμως).

Το δε iPad mini (που τονίζω ξανά, δεν είναι σίγουρο ότι θα λέγεται "mini"), θα έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά του iPad 2, ενδεχομένως σε πιο λεπτή μορφή (σμίκρυνση), διότι........αυτά θα χρειάζεται "μόνο" για να πετάει...........γιατί θα πετάει; μα γιατί, η μικρότερη ανάλυση 1026x768 (συγκριτικά με αυτή του iPad 2048x1536) η οποία θα δείχνει σαν έργο τέχνης σε μικρή οθόνη 7.85 ιντσών.......έχει μικρότερες τεχνικές απαιτήσεις από την γαιδουρινή ανάλυση του iPad (το οποίο υπερθερμαίνεται λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας στην CPU/GPU, αλλά και επειδή το τσιπ είναι κάπως μεγάλο στην κατασκευή του).

άρα τελειώνοντας, το νέο iPad mini θα είναι μια χαρά, φθηνό, ποιοτικότατο, γρήγορο και σας το λέω από τώρα.........θα γίνει το hit των γυναικών.

Leon_DiZ
05-09-2012, 13:50
E με βαση παντα αυτο δεν καταλαβαινω κατα ποσο αξιζει ή οχι η αγορα μιας ακριβης συσκευης σαν το ipod touch για μια δουλεια που την κανει ηδη το iphone pου εχεις. Γιατι οκ και γενικα να το δεις, οταν θα ακους μουσικη με το ipod touch, δεν παιζει να ακουσεις το iphone να βαραει, οποτε και παλι μια η αλλη παει. Βαζεις το iphone σε airplane mode μολις τελειωσεις με την μουσικη το βγαζεις και σου ερχονται ολες οι κλησεις και τα μηνυματα που εχασες.

Αν και μεταξυ μας νομιζω οτι δεν διατρεχεις κινδυνο σε τετοιο βαθμο ωστε να λες οτι δεν κανει να ακους μουσικη με το τηλεφωνο να λειτουργει. Το θεμα ειναι να μην το εχεις μονιμως κοντα στο κεφαλι σου και να μιλας ωρες ατελειωτες με 3g και λοιπα.

συμφωνω στο οτι μαλλον δεν αξιζει. αυτος ειναι ο βασικος λογος που ειχα αγορασει το touch 2G (και τωρα ελπιζω το καινουργιο). μ αρεσει να ακουω συνεχεια μουσικη, πολλες φορες μπορει να ξαπλωσω μαλιστα και να με παρει ο υπνος, δεν θελω να εχω το αγχος οτι μπορει να το ξεχασω ενα κινητο διπλα στο κεφαλι μου ολο το βραδυ. επισης, εμενα με βολευει μια χαρα να εχω touch + sony ericsson της πλακας. ο κωστας (και εγω αν ειχα τα φραγκα) μπορει να μην γουσταρει να εχει κινητο της πλακας (και με το δικιο του) και να θελει να εχει ενα touch + ενα γαματο κινητο (iPhone)


τι εννοείς αχρηστεύεις;

μα, για να μην "βγάλεις καρκίνο", επιλέγεις το iPod Touch, το οποίο είναι ένα iPhone χωρίς το Phone (τις λειτουργίες δλδ τηλεφώνου) στην ουσία (ΟΚ το iPod Touch δεν έχει - προς το παρόν :D - την κάμερα του 4S).

συνεπώς όταν ΉΔΗ έχεις iPhone, και δεν θέλεις "να βγάλεις καρκίνο" αλλά θέλεις να "ακους πολυ μουσικη, στο δρομο στο σπιτι, στο γυμναστηριο κτλ", δεν είναι πιο οικονομικό να το βάλεις σε airplane mode, ουσιαστικά μετατρέποντάς το σε iPod Touch?

δεν καταλαβαίνω την λογική σου, πραγματικά καθόλου. Αυτο-αναιρείσαι αν δεν το έχεις καταλάβει...

αυτο-αναιρουμε επειδη ειναι πιο οικονομικο το να παρω μονο το ενα απο τα 2; ο οικονομικος παραγοντας προκαλει την "αυτο-αναιρεση" που σε εμποδιζει να καταλαβεις την λογικη μου;
οπως λεω και πιο πανω, αυτος ειναι ο λογος που δεν ημουν ποτε πελατης iphone και ημουν πελατης ipod. υπαρχει κοσμος ωστοσο που εχει βρει χρησεις (εγω ειπα μονο ενα πιθανο λογο που μπορει καποιος να θελει και iPod) για τον συνδιασμο που συζηταμε και δεν τον ενδιαφερει ποσο θα κοστιζει.


ε, σα να θέλω να πάρω εγώ ένα καινούριο αμάξι, και οι φίλοι μου κάνουν κουβέντα μεταξύ τους, για το πιο είναι το περισσότερο "σωστό" μοντέλο για...εμένα...........κρίνοντας με τα δικά τους κριτήρια. Ε, αυτό με κάνει να νιώθω τελείως άσχετη την συμμετοχή μου.


παρ'ολα αυτα ομως.. συμμετεχεις

Valkyre
05-09-2012, 13:57
Κι εγω ακουω παρα πολυ μουσικη με το iphone. Βασικα σχεδον συνεχεια οταν ειμαι εκτος σπιτιου και πηγαινω καπου. Αλλωστε ηταν και ενας σημαντικοτατος λογος αγορας ιphone εξαρχης για εμενα γιατι ειχα μεχρι τοτε το παλιο ipod και κινητο μαζι μου συνηθως. Και επειδη ειμαι γενικα της λογικης 1 συσκευη που να τα κανει ολα, επενδυσα στο ιphone το 2009.

Και οπως ειπα, το να μην εχεις ιphone και να εχεις ipod touch το θεωρω ακρως φυσιολογικο και οκ.Δηλαδη αν ειναι ετσι οπως το λες "εχω κινητο της πλακας και ipod touch" , τοτε μαζι σου, δεν αντιλεγω καν. Το να εχεις ομως iphone και να προβεις σε τετοια αγορα, δεν ξερω, το βρισκω καπως ανουσιο. Καθενας με το γουστο του δεν λεω, απλα απορρησα γιατι ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι να το κανει καποιος αυτο.

djpar
05-09-2012, 14:15
ρε τι iphone 5 κ λαλακιες εδω http://www.zer.gr/show_1pro.asp?proid=1630
zer phone 4 ME αντροιντ 4

Valkyre
05-09-2012, 14:21
λολ απορω πραγματικα πως αυτα τα κινητα κυκλοφορουν ακομα στην αγορα... αυτο κι αν ειναι clopy/paste lol! χαχα

kostasb13
05-09-2012, 14:22
Val δεν εχω iPhone:silly: Για την ακριβεια ποτε δεν ειχα...
iPad3 εχω και το iPod touch 4g. Και δεν με ενδιαφερει να αγορασω το iPhone, προσφατα αγορασα ενα καλο android κινητο( xperia p) οποτε ειμαι καλυμμενος.
Βασικα το iPod το χρησιμοποιω κυριως σαν music player, μουσικη ακουω μονο στο iPod και στο cd player του αυτοκινητου μου.
Γενικα με καλυπτει, στην ουσια ειναι ενα iPhone χωρις τηλεφωνο, ιδιο λειτουργικο, ui, apps, games, jailbreak και cydia, και δεν ανησυχω μηπως μου τελειωσει η μπαταρια και μεινω απο κινητο. Οκ δεν εχει την ιδια καμερα ή 3g πχ αλλα αυτα δεν με πολυενδιαφερουν. Και μην ξεχναμε την τιμη...ενα iPod touch 32gb εχει 300-350 ευρω, σημαντικη διαφορα με το αντιστοιχο iPhone...
Ελπιζω και περιμενω οτι το καινουριο θα εχει τη νεα οθονη που εικαζεται οτι θα εχει το iPhone5. Και φυσικα να παραμεινει στην ιδια τιμη που ειναι ολα αυτα τα χρονια, δεν πιστευω να κανει καμια λαλακια η apple...

Dragonpaul, το θεμα της υπερθερμανσης δεν ειναι τοσο σοβαρο...
Πρωτον και βασικοτερο, δεν υπαρχουν λειτουργικα προβληματα, δεν κολλαει δηλ, κλεινει ή οτιδηποτε αλλο λογω υπερθερμανσης. Εγω 5-6 μηνες το εχω, καθημερινη χρηση και βαρβατη, ποτε δεν μου εχει εμφανισει καποιο προβλημα.
Δευτερον, το οποιο θεμα εχει να κανει με την αισθηση οταν το πιανεις, κατι το ποιο λυνεται σε μεγαλο βαθμο πολυ απλα...αγοραζοντας μια θηκη. Ετσι και αλλιως καποιος που θα αγορασει iPad ειναι απαραιτητο να αγορασει και μια θηκη, απο την πρωτη μερα κιολας...
Με λιγα λογια, το σιγουρο ειναι οτι το θεμα της θερμοτητας δεν ειναι ενας σοβαρος λογος για να αποτρεψει καποιον να αγορασει το iPad. Το μηχανημα τα σπαει ασχημα, αγορασε το!:D

Valkyre
05-09-2012, 14:23
Oποτε μια χαρα, οι λογικες μας συμβαδιζουν! Απλα σε θυμομουν σε συζητησεις με iphone/ipad και νομιζα οτι ειχες! ;)

djpar
05-09-2012, 14:48
ρε το παιδι ξερει τι κινητο να παρει!...χαχα

Dragonpaul
05-09-2012, 14:56
Κώστα, ψήνομαι πολυ άγρια και σε ευχαριστω για το "καθησυχαστικο" μήνυμα. Δε ξέρω... Είναι δεν είναι ένα μεγαλύτερο iPhone, εγώ θα ήθελα να το έχω.
So feel free και "ψησε" με κι αλλο!!!!

kostasb13
05-09-2012, 14:58
Βλεποντας πιο πανω τις συζητησεις, μεταξυ αστειου και σοβαρου, για το πως πρεπει να ονομαστει το καινουριο iPhone, προσωπικα δε θα μου κανει καποια εντυπωση αν σε λιγες μερες η αpple παρουσιασει το νεο κινητο της οχι σαν iPhone5, 6 ή 256 αλλα σκετο...απλα iPhone..βαζοντας ισως μπροστα και ενα new.
Αυτο εκανε με το τελευταιο iPad και ειναι αρκετοι αυτοι που λενε οτι μπορει να αλλαξει την τακτικη της και να χρησιμοποιει απλα μια ονομασια χωρις αριθμους που θα εκφραζει το συγκεκριμενο προιον, τη συγκεκριμενη ios device( iPhone, iPad, iPod)

kostasb13
05-09-2012, 15:03
Κώστα, ψήνομαι πολυ άγρια και σε ευχαριστω για το "καθησυχαστικο" μήνυμα. Δε ξέρω... Είναι δεν είναι ένα μεγαλύτερο iPhone, εγώ θα ήθελα να το έχω.
So feel free και "ψησε" με κι αλλο!!!!

Δεν ειναι "ενα μεγαλυτερο iPhone" απλα, το λενε πολλοι αυτο το ξερω αλλα δεν ειναι ετσι... Αλλη εμπειρια και χρηση...

Dragonpaul
05-09-2012, 15:11
Αν έχεις τη διάθεση και το χρόνο, θα ήθελα να μου περιγράψεις αυτη την εμπειρία και να μου εξηγήσεις γιατί ΔΕΝ είναι ένα μεγαλύτερο iPhone.
Thnx, anyway. :)

Valkyre
05-09-2012, 15:17
Δεν ειναι το ipad ενα μεγαλυτερο iphone, ειναι το iphone ενα μικροτερο ipad!

http://www.estudiopirata.com/wp-content/uploads/2011/10/spray_trollface_copy1.png

Dragonpaul
05-09-2012, 15:26
Σε ξέρω εγώ εσένα... Ποτέ δε χωνεψες το iPad!!!!! Παλιοtroll!!!!!!!! :P

Valkyre
05-09-2012, 15:29
Με τρομαζει η υπογραφη σου...!

Dragonpaul
05-09-2012, 15:38
I know, right??????

Lefteris_X
05-09-2012, 15:45
παρ'ολα αυτα ομως.. συμμετεχεις


αν δεν "συμμετείχα" έστω και να για να διατυπώσω αυτά που είχα να πω, ρε βρε άνθρωπε θα τα έλεγα; με τηλεπάθεια;

και ηρέμησε please (μην απαντήσεις "ήρεμος είμαι" ή κάτι παρεμφερές γιατί είναι έξτρα εκνευριστικό και το γνωρίζεις - γνωρίζουμε όλοι), διότι "αρπάζεσαι" με την μια. Έσπευσες αμέσως να αντιπαρατεθείς στο "αυτο-αναιρείσαι" και όχι να πεις εξ αρχής ότι είναι θέμα τιμής (γιατί τότε δεν πέφτει σε κανέναν λόγος / κριτική, εννοώ στα "περί τσέπης")......αλλά και πάλι δεν έχεις καταλάβει (δεν ξέρω γιατί) ότι αυτά που λέω, αναφέρονται σε κάποιον που έχει ήδη iPhone, όχι σε κάποιον που δεν έχει καμία φορητή συσκευή iOS.

και...όσο αφορά το ειρωνικό ή ελαφρώς σαρκαστικό ύφος (έτσι κρίνω, έτσι το βλέπω, δεν με νοιάζει αν είχες άλλη πρόθεση, μπορείς κάλλιστα να επαναδιατυπώσεις - αν θέλεις), συνοδευτικό της πρότασης "παρ'ολα αυτα ομως.. συμμετεχεις"......όπως είπα, το ξαναλέω, σε παρακαλώ ηρέμησε. Ούτε κατ΄ιδίαν είμαστε να το πάρω στο χαβαλέ και να πω ΟΚ δεν τρέχει τίποτα, ούτε φιλαράκια χρόνια, ούτε καν συνομήλικοι να βράσω! Ε, να πέσουν λίγο οι τάσεις, παρακαλώ, όμορφα και ευγενικά.

σε αυτό το μοτίβο (όμορφα κ' ευγενικά), ας συνεχίσει το θρεντ - όπως ήδη το κάνει άλλωστε, σα να μην έγινε τίποτα.

Dragonpaul
05-09-2012, 15:56
Σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις, αυτή τη φορά η φημολογία ανταποκρινόταν πλήρως στην πραγματικότητα. Στις 12 Σεπτεμβρίου λοιπόν η Apple θα παρουσιάσει το νέο iPhone. Οι προσκλήσεις τις εταιρείας άλλωστε έχουν ήδη αποσταλεί προς τους εκπροσώπους των ΜΜΕ των ΗΠΑ.

Η εκδήλωση θα γίνει την επόμενη Τετάρτη στις 10 το πρωί τοπική ώρα (20.00 το απόγευμα ώρα Ελλάδας) στο Yerba Buena Center for the Arts Theater στο San Francisco, έναν πολυχώρο που χρησιμοποιεί η αμερικανική εταιρεία ιδιαίτερα συχνά σε εκδηλώσεις της.

Στο πνεύμα πάντως των προϊόντων της Apple η πρόσκληση έχει και αυτή ένα μάλλον δωρικό στυλ. Αναφέρει μόνο τον αριθμό 12 και τη φράση «It’s almost here». Το ενδιαφέρον βέβαια είναι ότι ένα 5 να εμφανίζεται σαν σκιά στο κάτω μέρος της παραπέμποντας φυσικά στην ονομασία της νέας συσκευής.

http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/408443/to-iphone-5-parousiazetai-stis-12-septemvriou/

DJTaurus
05-09-2012, 16:01
Preparing for the iPhone Next: Rumors Analyzed
http://www.anandtech.com/show/6196/preparing-for-the-iphone-next-rumors-analyzed

http://www.iphonenieuwsblog.nl/files/2012/09/iphone5.jpg

Leon_DiZ
05-09-2012, 17:30
αν δεν "συμμετείχα" έστω και να για να διατυπώσω αυτά που είχα να πω, ρε βρε άνθρωπε θα τα έλεγα; με τηλεπάθεια;

και ηρέμησε please (μην απαντήσεις "ήρεμος είμαι" ή κάτι παρεμφερές γιατί είναι έξτρα εκνευριστικό και το γνωρίζεις - γνωρίζουμε όλοι), διότι "αρπάζεσαι" με την μια. Έσπευσες αμέσως να αντιπαρατεθείς στο "αυτο-αναιρείσαι" και όχι να πεις εξ αρχής ότι είναι θέμα τιμής (γιατί τότε δεν πέφτει σε κανέναν λόγος / κριτική, εννοώ στα "περί τσέπης")......αλλά και πάλι δεν έχεις καταλάβει (δεν ξέρω γιατί) ότι αυτά που λέω, αναφέρονται σε κάποιον που έχει ήδη iPhone, όχι σε κάποιον που δεν έχει καμία φορητή συσκευή iOS.

και...όσο αφορά το ειρωνικό ή ελαφρώς σαρκαστικό ύφος (έτσι κρίνω, έτσι το βλέπω, δεν με νοιάζει αν είχες άλλη πρόθεση, μπορείς κάλλιστα να επαναδιατυπώσεις - αν θέλεις), συνοδευτικό της πρότασης "παρ'ολα αυτα ομως.. συμμετεχεις"......όπως είπα, το ξαναλέω, σε παρακαλώ ηρέμησε. Ούτε κατ΄ιδίαν είμαστε να το πάρω στο χαβαλέ και να πω ΟΚ δεν τρέχει τίποτα, ούτε φιλαράκια χρόνια, ούτε καν συνομήλικοι να βράσω! Ε, να πέσουν λίγο οι τάσεις, παρακαλώ, όμορφα και ευγενικά.

σε αυτό το μοτίβο (όμορφα κ' ευγενικά), ας συνεχίσει το θρεντ - όπως ήδη το κάνει άλλωστε, σα να μην έγινε τίποτα.

μαλλον το γραψα λαθος γτ ουτε "αρπαχτηκα" ουτε "ειρωνευτηκα".

αυτο που δεν καταλαβα ειναι που αυτοαναιρεθηκα, και αυτο ζητησα να μου εξηγησεις.

το οτι "κι ομως συμμετεχεις" δεν ηταν ειρωνικο (ισως επρεπε να βαλω κανενα emoticon εκει περα). ηταν γεγονος! απο την στιγμη που συμμετειχες στην συζητηση ειναι λιγο ανουσιο να πεις οτι "θεωρεις ασχετη τη συμμετοχη σου σε συζητηση του ειδους. αυτοαναιρεισαι να πουμε (μην το παρεις στραβα) :P:P


τεσπα, στην τελικη, δεν εχω καμια ορεξη να τσακωθω με κανεναν, ουτε μπηκα σημερα στο forum για να γινω μπιλιες μαζι σου.

Leon_DiZ
05-09-2012, 19:33
Πόσα χρήματα κερδίζει ένας καλλιτέχνης ανά stream στο iTunes Match; (http://www.macuser.gr/itunes-match-profits-13799/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&utm_campaign=macuser.gr)

Desmond
05-09-2012, 19:55
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το download πχ, για ένα track των 99 cents?

Leon_DiZ
05-09-2012, 19:57
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το download πχ, για ένα track των 99 cents?

δεν εχω ακουσει ποτε κατι. αλλα σιγουρα ειναι αρκετα παραπανω.

DJTaurus
06-09-2012, 00:43
Xaxaxa τα παιδιά του Android το έχουν ρίξει στο φλασάρισμα. Που καιρός για internet έχουν πιο σοβαρές ασχολίες. Και μετά σου λένε για Market Share....

Apple Owns 65% Of Mobile Web Traffic, iPhone 5 Expected To Boost Share. Google trails behind at a distant second place with a 12.47% share.

http://www.cultofmac.com/188888/apple-owns-65-of-mobile-web-traffic-iphone-5-expected-to-boost-share-report/?utm_medium=twit&utm_campaign=spread-us

mihalis13
06-09-2012, 17:41
τι εννοείς αχρηστεύεις;

μα, για να μην "βγάλεις καρκίνο", επιλέγεις το iPod Touch, το οποίο είναι ένα iPhone χωρίς το Phone (τις λειτουργίες δλδ τηλεφώνου) στην ουσία (ΟΚ το iPod Touch δεν έχει - προς το παρόν :D - την κάμερα του 4S).

συνεπώς όταν ΉΔΗ έχεις iPhone, και δεν θέλεις "να βγάλεις καρκίνο" αλλά θέλεις να "ακους πολυ μουσικη, στο δρομο στο σπιτι, στο γυμναστηριο κτλ", δεν είναι πιο οικονομικό να το βάλεις σε airplane mode, ουσιαστικά μετατρέποντάς το σε iPod Touch?

δεν καταλαβαίνω την λογική σου, πραγματικά καθόλου. Αυτο-αναιρείσαι αν δεν το έχεις καταλάβει...

τέλος πάντων, δεν θέλω να ξεκινήσω κουβεντολόι, γιατί το αισθάνομαι παντελώς άσχετο, το να συζητώ για κάτι που θέλει κάποιος άλλος να αγοράσει......κι εμείς που το συζητάμε, δεν είμαστε αυτός ο "κάποιος"....ε, σα να θέλω να πάρω εγώ ένα καινούριο αμάξι, και οι φίλοι μου κάνουν κουβέντα μεταξύ τους, για το πιο είναι το περισσότερο "σωστό" μοντέλο για...εμένα...........κρίνοντας με τα δικά τους κριτήρια. Ε, αυτό με κάνει να νιώθω τελείως άσχετη την συμμετοχή μου.

Ας συνεχίσουμε στα περί Apple και στα επικείμενα μηχανήματα.

@ Παύλος.

Παύλε, εννοώ αυτό που κατάλαβε ο Νεκ Φουντ, ότι δηλαδή το τωρινό iPad (που κακώς λέγεται Retina ή 3, καθώς ονομάζεται σκέτο "iPad", τα παλαιότερα πλέον ονομάζονται 1 και 2), θα υποδεχθεί τον νέο εννιά-πινο κονέκτορα και ενδεχομένως καλύτερη μπαταρία (που ίσως να σημαίνει και λιγότερη θερμοκρασία, ίσως όμως).

Το δε iPad mini (που τονίζω ξανά, δεν είναι σίγουρο ότι θα λέγεται "mini"), θα έχει τα τεχνικά χαρακτηριστικά του iPad 2, ενδεχομένως σε πιο λεπτή μορφή (σμίκρυνση), διότι........αυτά θα χρειάζεται "μόνο" για να πετάει...........γιατί θα πετάει; μα γιατί, η μικρότερη ανάλυση 1026x768 (συγκριτικά με αυτή του iPad 2048x1536) η οποία θα δείχνει σαν έργο τέχνης σε μικρή οθόνη 7.85 ιντσών.......έχει μικρότερες τεχνικές απαιτήσεις από την γαιδουρινή ανάλυση του iPad (το οποίο υπερθερμαίνεται λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας στην CPU/GPU, αλλά και επειδή το τσιπ είναι κάπως μεγάλο στην κατασκευή του).

άρα τελειώνοντας, το νέο iPad mini θα είναι μια χαρά, φθηνό, ποιοτικότατο, γρήγορο και σας το λέω από τώρα.........θα γίνει το hit των γυναικών.
Και γιατί να μην πάρει ένα απλό Mp3 στικάκι με 50 ευρώ να χωράει πολλά τραγούδια για να ακούς μουσική και να μην σου πιάνει και πολύ χώρο στην τσέπη;;;Iphone έχω και εγώ και το χρησιμοποιώ φουλ για τραγούδια, δεν θα έπαιρνα ποτέ Ipod touch 200-300 ευρώ πόσο κάνει για να ακούω τραγούδια ενώ έχω iphone.

Lefteris_X
06-09-2012, 21:00
παιδιά, ειλικρινά κάντε ότι θέλετε με την μουσική σας!

ο καθένας με τις ορέξεις του, τα κέφια του και φυσικά την τσέπη του.

να αποχωρήσω προσωπικά από τη συζήτηση περί μουσικής, please?

όχι τίποτα άλλο, απλά δεν έχω κάτι να προσφέρω.

Leon_DiZ
07-09-2012, 13:23
Το βαζω εδω περα γτ αφορα μονο οποιον εχει Apple ID.


Apple scam alert: Phishers looking to hook your Apple ID

Read more: http://www.digitaltrends.com/apple/dont-fall-for-this-apple-scam/#ixzz25m3CMXRp


http://cdn.digitaltrends.com/wp-content/uploads/cache/2012/08/Apple-phishing-scam-2/343968774.jpg

προσεξτε παιδια γτ μοιαζει πολυ με αυθεντικο. Εμενα μου ηρθε ενα παρομοιο 2 φορες στις τελευταιες 15 μερες.

DJTaurus
07-09-2012, 23:33
Apple’s iPod touch Dilemma
http://www.macobserver.com/tmo/article/apples-ipod-touch-dilemma

Leon_DiZ
09-09-2012, 23:52
Τι υπονοει το banner του εκθεσιακου κεντρου της Apple?


http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2012/09/finalyerba.jpg (http://www.idownloadblog.com/2012/09/09/yerba-buena-banners-ios/)

ps4
10-09-2012, 07:52
Τι να υπονοεί το μηχάνημα που ειναι διπλωμενο στην μέση στο προσκήνιο μαζί με τους εργάτες; Μήπως θα βγάλει το iPhone clamshell;

Ελιωσα πραγματικά. Εκεί στην Αμερική τελικά το έχουν χάσει. :)

Sent from my τελεφωνο using Tapatalk 2

Lefteris_X
10-09-2012, 09:31
δεν το έχουν χάσει.

απλά έχουν μαζευτεί 1 τρισεκατομμύριο δημοσιογράφοι / ass-ογράφοι, μαζί αντιστοίχως με 1 τρισεκατομμύριο tech sites (tech my ass τα περισσότερα), με αποτέλεσμα, ακόμα και αν κλάσει ένας μπαμπουίνος και από την ισχύ της πορδής, σχηματιστεί στο χώμα κάτι σαν το περίγραμμα ενός μήλου.........αυτό να μετατραπεί σε είδηση "Η Apple ετοιμάζει αισθητήρες αέρα και αυτο-σχηματισμού του μήλου-logo όπου θέλετε".

Valkyre
10-09-2012, 11:49
ειναι απλο ρε παιδια... η apple προφανως και ξαναγυρναει πισω στην παλετα 256 χρωματων.

Hipster iphone is on the way!

ps4
10-09-2012, 12:17
Εγώ λέω ότι ξαναγυρνανε στην παλέτα γενικώς γιατί ο εργάτης μπροστά ειναι λίγο αγχωμένος και απογοητευμένος. Ίσως τελικά η παρτίδα ήταν λάθος δεν ξέρω. Κοιτάω τα σημάδια αλλά δεν βλέπω κάτι άλλο.

Sent from my SK17i using Tapatalk 2

Dragonpaul
10-09-2012, 14:50
Μια ερώτηση...
Υποθέτω ότι και στο iPad ισχύει το "καθεστώς" mp4 only movies. Επειδη αν αγοράσω τη συγκεκριμένη συσκευή, θα τη χρησιμοποιώ και για ταινίες, πως έχετε λύσει αυτο το θεματακι; Υπάρχουν players οι οποίοι παίζουν κατευθείαν .avi, .mkv, κλπ κλπ, με υποτιτλους και ολα τα σχετικα, ή έχετε απλά "σπάσει" το iPad και όλα οκ;;; Γιατί δε φαντάζομαι να μετατρέπετε ΚΑΘΕ αρχειο σε .mp4, σωστά;

Valkyre
10-09-2012, 14:57
^^υπαρχουν καταλληλες εφαρμογες Παυλο, εγω χρησιμοποιω Αce Player. Παιζει τα παντα και αναγνωριζει και υποτιτλους απο οσο ξερω (εγω δεν βαζω υποτιτλους αλλα διαβαζω οτι γινεται)

Dragonpaul
10-09-2012, 15:15
Κοιτα να δεις τώρα... Χρησιμοποιω το Ace Player για το iPhone και μου παίζει σπαστα τα βίντεο. Βέβαια, του περνάω άμεσα mkv hd. Αυτο λες να φταίει;;;;;

Valkyre
10-09-2012, 15:29
Α δεν ξερω να ειμαι ειλικρινεις τα βιντεο που εβαλα HD ηταν 720ρ βεβαια, και δεν επαιζαν σπαστα. Μηπως απλα ειναι το συγκεκριμενο που βαζεις? Ή σε αλλη περιπτωση δεν ξερω τι ipone εχεις, μηπως φταιει αυτο.

djpar
10-09-2012, 15:42
μην ψαχνεστε υπαρχουν αρκετα προφιλ avi,mkv,mp4 κτλ,ακομα και σε καποια avi το μηχανακι (που πηρα για την ψηφιακη "εποχη" και ψαχτηκα για να παρω ενα μηχανακι να τα παιζει ολα και mkv +ac3 κτλ) μπορει να σκαλωσει και να τρεχει σε λιγοτερα frames οπως και το ps3 μαλιστα...μεγαλη κουβεντα αυτο με τα προφιλ,τρεξε αλλο αρχειο καλυτερα!

Dragonpaul
10-09-2012, 16:08
Μισο λεπτό... Ο αδερφός μου στο Nexus του τρέχει τεράστια mkv αρχεία απροβληματιστα. Δε μπορώ να διανοηθώ ότι το iPad μπορεί να αντιμετωπίζει πρόβλημα με δαυτα.

@Δημητρη
Jim, εσύ μιλάς πάντα για iPhone, έτσι;;;

Valkyre
10-09-2012, 17:36
ναι iphone4s συγκεκριμενα.

DJTaurus
10-09-2012, 18:13
The fanatics behind “Sh*t Apple Fanatics Say”
http://kensegall.com/2012/09/the-fanatics-behind-sht-apple-fanatics-say/

Dragonpaul
10-09-2012, 20:23
Παιδια, sorry που σας πρηζω και παλι με αυτο το θεμα, αλλα εχω δοκιμασει 3-4 βιντεο (mkv, 720p) με το Ace Player και παλι τα ιδια. Μου τα παιζει σπαστα, χανοντας πολλα frames. Λιγο διορθωνονται τα πραγματα μολις επιλεγω απο το Sync method το "Skip frame" ή το "Skip loop filter", αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι τραγικο. Δοκιμασα με ενα αρχειο avi και ολα ειναι οκ. Αλλα το θεμα ειναι οτι τα 95/100 αρχεια που εχω ειναι mkv. Υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα;;;;;

DJTaurus
10-09-2012, 20:41
Παιδια, sorry που σας πρηζω και παλι με αυτο το θεμα, αλλα εχω δοκιμασει 3-4 βιντεο (mkv, 720p) με το Ace Player και παλι τα ιδια. Μου τα παιζει σπαστα, χανοντας πολλα frames. Λιγο διορθωνονται τα πραγματα μολις επιλεγω απο το Sync method το "Skip frame" ή το "Skip loop filter", αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι τραγικο. Δοκιμασα με ενα αρχειο avi και ολα ειναι οκ. Αλλα το θεμα ειναι οτι τα 95/100 αρχεια που εχω ειναι mkv. Υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα;;;;;

Δεν ξέρω. Δοκίμασε με av player HD και κάθε φορά παίξε με on/ff των 2 decoder που έχει. Ετσι δεν έχω κανένα πρόβλημα στα mkv.

Leon_DiZ
10-09-2012, 20:41
Παιδια, sorry που σας πρηζω και παλι με αυτο το θεμα, αλλα εχω δοκιμασει 3-4 βιντεο (mkv, 720p) με το Ace Player και παλι τα ιδια. Μου τα παιζει σπαστα, χανοντας πολλα frames. Λιγο διορθωνονται τα πραγματα μολις επιλεγω απο το Sync method το "Skip frame" ή το "Skip loop filter", αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι τραγικο. Δοκιμασα με ενα αρχειο avi και ολα ειναι οκ. Αλλα το θεμα ειναι οτι τα 95/100 αρχεια που εχω ειναι mkv. Υπαρχει κατι που δεν κανω σωστα;;;;;

αν δεν κανω λαθος τα βιντεο που παιζεις μεσω του Videos app χρησιμοποιουν hardware decoding ενω ολες οι εφαρμογες του app store το αποκωδικοπουν με software. αυτο σημαινει οτι χαλας πολυ μπαταρια και η ολη διαδικασια ειναι πιο "βαρια" για το ipad.

το αν ειναι mkv ή οχι το αρχειο δεν νμζ οτι παιζει ιδιαιτερο ρολο στην αποκωδικοποιηση, απλα η apple δεν υποστηριζει τα διαφορα formats.

ολα τα παραπανω με επιφυλαξη.

δοκιμασα και εγω να δω το american history x στο ipad 2 (πρωτη φορα που το εκανα σημερα). Mkv, 720p, 6,54GBs. και εμενα εχει το ιδιο προβλημα που παρουσιαζει και το δικο σου.

θα δοκιμασω απο περιεργεια να περασω μια ταινια που εχω ηδη στο itunes σε mkv container και να το βαλω να παιξει στο aceplayer.. να δω πως θα τα παει

Dragonpaul
10-09-2012, 20:44
Οκ, Λεω. Με ενημερωνεις για το αποτελεσμα.

Leon_DiZ
10-09-2012, 21:56
λοιπον, δοκιμασα με ενα μικρο αρχειο.

Αλικη στην Χωρα των Θαυματων - 1,24GB, 720p. παιζει πολυ καλυτερα απο το αλλο αλλα μετα απο καποια ωρα ξεσυγχρονιζεται εντελως ο ηχος. τωρα που το ξαναβλεπω δεν εχει καποιο προβλημα

Ratatouille - 12GB, 720p - κακος χαμος.. δεν βλεπεται, απλα. πολυ χαμηλο frame-rate ενω στην κανονικη εφαρμογη τρεχει νερο, παρα το τεραστιο μεγεθος. ο ηχος ειναι τα ιδια μαυρα χαλια.

Dragonpaul
10-09-2012, 22:01
Γμτ, τι πρεπει να γινει;;;;;;; Θελω να περασω κατι ταινιες στο iPhone χωρις να τις μετατρεψω σε mp4.

Lefteris_X
10-09-2012, 23:20
εχμ, γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιον άλλον player?

είχα έναν αρκετά καλό (είχα κάνει παρόμοιες δοκιμές με mkv όπως ο Lnds), στο iPad (όχι δικό μου, αλλά φίλης), αλλά δεν θυμάμαι ρε γμτ, το όνομα του player.

και όλα έπαιζαν "νερό", μαζί με υπότιτλους (αγγλικούς και ελληνικούς έδειχνε άψογα, τονισμούς ΟΚ και μάλιστα με υποστήριξη .srt)...αλλά όπως είπα, δεν θυμάμαι το όνομα.
είναι πάντως πολύ γνωστός και με πολύ καλές κριτικές στο iTunes (φυσικά, "δωρεάν" τον έβαλα, λόγω jailbreak).

διευκρίνηση, αναφέρομαι σε iPad 2 (από την πλευρά τεχνικών επιδόσεων).

ε, απ' όσο θυμάμαι, ο ίδιος player, τρέχει μια χαρά και σε iPhone 4, αλλά ενταξ, μην έχουμε και την (τεχνική) απαίτηση να μπορεί να βγάλει 24 fp/s το κινητό σε ταινία 720p/1080p με bitrate (αυτό είναι που παίζει το "βαρύ" ρόλο) άνω των 5-7MBit. Ίσως, και πολλά να είπα (MBit). Το iPhone 4S, αντίστοιχα λόγω δυνατότερου hardware, θα μπορεί να "σηκώσει" και πιο μεγάλα bitrate. Αντίστοιχα το iPad 2, το iPad, το iPhone 5 κ.ο.κ.

Dragonpaul
10-09-2012, 23:27
Σε ευχαριστω Λευτερη. Θα πρέπει να το ψάξω περισσότερο.

Leon_DiZ
11-09-2012, 20:24
New iPod touch expected to have 1136x640 display, 32nm A5 chip (http://appleinsider.com/articles/12/09/11/new_ipod_touch_expected_to_have_1136x640_display_3 2nm_a5_chip)

Apple enhancing iCloud with new web apps, Lost Mode for iOS 6 (http://appleinsider.com/articles/12/09/10/apple_enhancing_icloud_with_new_web_apps_lost_mode _for_ios_6/page/1)

Stock-outs of Apple's AirPort Extreme could hint at new 802.11ac model (http://appleinsider.com/articles/12/09/10/stock_outs_of_apples_airport_extreme_could_hint_at _new_80211ac_model)

Google debuts standalone YouTube app ahead of iOS 6 launch (http://appleinsider.com/articles/12/09/11/google_debuts_standalone_youtube_app_ahead_of_ios_ 6_launch)

iPhone 5 and Updated iPod Touch to Support Panorama Photo Mode? (http://www.macrumors.com/2012/09/11/iphone-5-and-updated-ipod-touch-to-support-panorama-photo-mode/)

Nek_Food
12-09-2012, 15:08
Συγνώμη αλλά ποιο το νόημα αρχείων βίντεο πολυκάναλων και σούπερ HD για την θέαση τους σε φορητή κονσόλα με το μέγιστο στέρεο ακουστικά και 10" μέγεθος προβολής; Μόνο η ώρα που θα κάνεις να μεταφέρεις τα 12GB που διαβάζω είναι όση ώρα θα κάνεις να την δεις στην τηλεόραση, χώρια που γονατίζεις πόσο χώρο από την ταμπλέτα σου χωρίς λόγο. Δηλαδή ώρες - ώρες νομίζω ότι είμαστε απλά υπερβολικοί είτε από τις απαιτήσεις μας, είτε σε σχέση με το τί κάνουμε ή κάνω εγώ λάθος;

Leon_DiZ
12-09-2012, 15:43
Συγνώμη αλλά ποιο το νόημα αρχείων βίντεο πολυκάναλων και σούπερ HD για την θέαση τους σε φορητή κονσόλα με το μέγιστο στέρεο ακουστικά και 10" μέγεθος προβολής; Μόνο η ώρα που θα κάνεις να μεταφέρεις τα 12GB που διαβάζω είναι όση ώρα θα κάνεις να την δεις στην τηλεόραση, χώρια που γονατίζεις πόσο χώρο από την ταμπλέτα σου χωρίς λόγο. Δηλαδή ώρες - ώρες νομίζω ότι είμαστε απλά υπερβολικοί είτε από τις απαιτήσεις μας, είτε σε σχέση με το τί κάνουμε ή κάνω εγώ λάθος;

κανεις λαθος. :P
το συγκεκριμενο το εκανα ετσι ωστε να μην εχει καμια απολυτως απωλεια σε εικονα και να ειναι "υποδειγμα" για ολες τις υπολοιπες που ισως κανω καποια στιγμη. τα 12GB για ταμπλετα ναι ειναι πολλα αλλα ποτε δεν βαζω 10 ταινια μεσα, ισα ισα βαζω ο,τι θελω να δω σε καποιο ταξιδι κτλ

aladdin7
12-09-2012, 17:49
Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να δω σε streaming την αποψινή παρουσίαση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon_DiZ
12-09-2012, 17:56
Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να δω σε streaming την αποψινή παρουσίαση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα official δεν νμζ να υπαρχει, ισως κανενας που θα μπει στα μουλωχτα να το ανεβαζει εκεινη την ωρα αλλα η ποιοτητα θα ειναι μαυρα χαλια

aladdin7
12-09-2012, 18:07
Κακό αυτό! Τέσπα! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!


Sent from my iPhone using Tapatalk

galaxy_s
12-09-2012, 19:31
http://techblog.gr/mobile/iphone-5-watch-the-live-event-presentation-49822/



Κακό αυτό! Τέσπα! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Leon_DiZ
12-09-2012, 20:42
Is this the final iPhone 5 design?

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone-5-final-design1-e1347467188498.jpeg
http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone5-1-4-e1347467348748.jpeg


Report: iPod touch upgrade to include new colors, GPS and enhanced camera (http://www.idownloadblog.com/2012/09/12/ipod-touch-upgrade/)

Expect sleeker, faster iTunes 11 today as well

Last minute details surface on new dock connector and headphones (http://www.idownloadblog.com/2012/09/12/itunes-11-today/)

Valkyre
12-09-2012, 20:46
hmmm too much black going on σε αυτο το τελευταιο design... δεν ξερω πως ακριβως μου καθεται αυτο... ιδωμεν!

AlexandrosQV
12-09-2012, 22:03
Μαυρο χαλι το νεο iPhone. Απογοητευση! Γεια σου Apple!

Leon_DiZ
12-09-2012, 22:34
δεν εχει 3G+GPS το Touch :'(

INDIGO
12-09-2012, 22:38
Πλάκα πλάκα ένα γ@μωραδιόφωνο δέν μπορούν να βάλουν???

AlexandrosQV
12-09-2012, 22:52
Οχι, λογω iTunes.

kostasb13
12-09-2012, 23:01
δεν εχει 3G+GPS το Touch :'(

Απογοητευση...

personGR
12-09-2012, 23:05
Μνιε χαρακτηριστικά για μια μνιε ανανέωση λογισμικού.

Θέλω να μάθω περισσότερα για A6/Lightning. Ελπίζω σε ανάλυση.

Αλλά:

http://d35lb3dl296zwu.cloudfront.net/uploads/photo/image/8263/iPhone5_0571.jpg

^^Massive

kostasb13
12-09-2012, 23:38
Οσον αφορα το touch..
Ωραιο design, η επιλογη χρωματων ειναι πολυ καλη ιδεα. Σιγουρα ενα βημα μπροστα σε σχεση με τον σχεδιασμο στα προηγουμενα μοντελα.
Οθονη 4", μενει να δουμε ποσο καλη θα ειναι συγκριτικα με αυτη του iPhone5.
Α5 επεξεργαστης, αναμενομενο, ερωτημα αν θα ειναι ο Α5 του 4s ή ο Α5X του ipad3. Μνημη δεν ξερουμε ακομα
Δεν εχει 3g, gps..απογοητευση οπως εγραψα πιο πανω
Καμερα iSight 5mp, μια χαρα ειναι...
Siri, Lightning connector κτλ...

Πρωτη εντυπωση καλη, αν ειχε και 3g-gps θα ηταν καλυτερη...περιμενω να μαθω και τη μνημη, βασικο στοιχειο για μενα, τα 256mb του 4g ειναι πραγματικα πολυ λιγα...

Leon_DiZ
13-09-2012, 02:00
εμενα με κοβω να παιρνω το touch 64. οπως ειπα και πιο πανω μου την σπαει που δεν εχει 3G και gps (να το χεσω το maps) αλλα νταξει να περιμενω κι αλλο χρονο μπας και; αν ειχε 3G θα ηταν day one παντως

ilias78
13-09-2012, 19:04
δεν ειναι καπως φτηνο? το 16αρι 199$??? θα γεμισει ο τοπος iphone

Leon_DiZ
13-09-2012, 19:06
δεν ειναι καπως φτηνο? το 16αρι 199$??? θα γεμισει ο τοπος iphone

οχι, παντα τοσο το δινουν αν δεν κανω λαθος. ειναι με συμβολαιο ομως, δεν ειναι σκετη η συσκευη τοσο.

ilias78
13-09-2012, 19:12
μακαρι να ειχαμε πληροφοριες για το προγραμμα που δινουν το 4s σε τιμη 99$.
εδω στο unlimited 50 το δινουν 546 ευρω κ στο unlimited 175, για 2 χρονια κοστιζει 392 ευρω!!!!!
σορρυ για το Off topic

Leon_DiZ
13-09-2012, 19:21
Ενα μεγαλο μπραβο στην Apple που πλεον θα εχουμε και στην Ελλαδα built-in turn-by-turn navigation!!!

iOS 6 Feature Availability (http://www.apple.com/ios/feature-availability/)

Leon_DiZ
14-09-2012, 03:28
Apple rolls out new iCloud site, brings Notes, Reminders out of beta

http://photos.appleinsider.com/12.09.13-iCloud.jpg

DJTaurus
14-09-2012, 16:56
iPhone 5 Pre-order Sells Out 20X Faster Than 4 And 4S, Further Highlighting Apple’s Dominance
http://techcrunch.com/2012/09/14/iphone-5-pre-order-sells-out-20x-faster-than-4-and-4s-further-highlighting-apples-dominance/

messi10
14-09-2012, 22:59
εγω δεν καταλαβαινω γιατι καποιος που εχει ενα οποιοδηποτε iphone παλαιοτερο, θα ''πρεπει'' να παρει και το 5... απο το 3 και μετα ολα ιδια μου φαινουνται! :P

Dragonpaul
14-09-2012, 23:56
Εχει δίκιο ο Παναγιώτης. Ολόιδια ειναι....







Go figure....

Leon_DiZ
15-09-2012, 00:03
Σε τι είναι ολοιδια;

Dragonpaul
15-09-2012, 01:21
Ξέρω γω;;;; Ρώτα τον Παναγιώτη. :P

DJTaurus
15-09-2012, 05:15
Μιλώντας γενικά βλεπω αρκετους να αγχώνονται για το design... να μην μιας και δεν θα το αγοράσουν. Μονό η σχεδιαστική φόρμα είναι ίδια (όλα τα hands on τόνισαν την αναβαθμισμένη ποιότητα μιας και είναι λίγες οι φορές που ακούμε δημοσιογράφους να κάνουν αναφορά στα τελειώματα των γωνιών καθώς και στην "καθαρή φόρμα" του σχεδίου (τόσο απλό και ταυτόχρονα συνεκτικό με φινίρισμα/συναρμογή πολυτελούς αυτοκίνητου) πέρα απο την σαφώς διαφορετική αίσθηση στο χέρι) γιαυτό και σας παραπέμπω στα παρακάτω αρθρα (περι εξελικτικής διαδικασίας+παραλληλισμό απο τον πιο ώριμο χώρο του αυτοκίνητου) και οποιος (αν)καταλαβε, καταλαβε. Δεν υπάρχει γιατί, στο τι προϊόντα επιλέγουμε αλλά γιατί έτσι. Απο εκεί και πέρα ας σταματήσει αυτή η καραμέλα περι τιμής μιας και το GS3 χτύπησε τα 700 ευρώ στο λανσάρισμα του. Εχει καταντήσει κουραστικό να χρησιμοποιείται ως αντεπιχείρημα οταν η οποιαδήποτε συσκευή έχει κόστος δυσανάλογο των δυνατοτήτων του αγοραστή.
http://appleinsider.com/articles/12/09/14/apples_iphone_5_praised_as_a_rolex_among_a_sea_of_ timexes

http://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Origin_of_Species
http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_911

Υ.Γ. Θα είχε περισσότερο γέλιο στο video του Jimmy Kimmel να τους έδειχνε ενα GS3 και να ρωτούσε πως τους φαίνεται σχετικά με το 4S :P

kostasb13
15-09-2012, 14:06
Σαρώνει το iPad

Ο Tim Cook ανακοίνωσε στο πλαίσιο της παρουσίασης της Apple πως το iPad κατάφερε να πετύχει για τα καλά και να φέρει την μετά PC εποχή. Μιλώντας με αριθμούς, το tablet της εταιρείας του Κουπερτίνο κατάφερε μέσα στην περίοδο Απρίλιος Ιούνιος να σπάσει κάθε ρεκόρ, πουλώντας 17 εκατομμύρια συσκευές, ξεπερνώντας κατά πολύ τη γραμμή παραγωγής των PCs. Μάλιστα, το υψηλόβαθμο στέλεχος της Apple σημείωσε πως παρόλο που μπήκαν στην αγορά πολλές νέες συσκευές, το iPad ανέβασε το μερίδιό του από το 62% στο 68%.
Όσον αφορά στην διακίνηση δεδομένων μέσω του διαδικτύου, σε συσκευές iPad αναλογεί το 91% του traffic. Όσον αφορά στο App Store, πάνω από 700 χιλιάδες εφαρμογές είναι ήδη διαθέσιμες, με τις 250 χιλιάδες από αυτές να έχουν φτιαχτεί αποκλειστικά για το iPad. Από πλευράς στατιστικών, πάνω από 100 εφαρμογές κατεβάζει ο μέσος χρήστης το μήνα.

http://www.enternity.gr/Article/Σαρώνει-το-iPad/11526.html

DJTaurus
15-09-2012, 21:16
Σημασία στην τελειότητα.
http://hsouris.me/blog/only-apple.html

Leon_DiZ
16-09-2012, 10:27
Anandtech: Apple iPhone 5 features 1GB of RAM, A6 is a custom SoC


Unsurprisingly, Apple left us in the dark regarding some specifics of the iPhone 5 upon its release. Thankfully, the good folks over at Anandtech have done a bit of digging into those numbers you see bordering Apple's Apple A6 SoC, definitively figuring out that Cupertino's latest phone packs in a total 1GB of Samsung-sourced memory. The site clocks the DRAM inside at 1,066Mhz, noting that it's comprised of "two 512MB dies in a dual-channel LPDDR2 package with 32 bits per channel." Further, Anandtech lists the the speed of the iPhone 5's memory at 8,528MB/sec -- an ample 33 percent boost over the 6,400MB/sec rating for the RAM in the iPhone 4S, but well below the 12,800 MB/sec needed to drive the new iPad's bandwidth-hungry screen resolution.

Beyond that, the site believes that the A6 is Apple's first truly in-house creation, as it's using math units too new to be found in a ARM Cortex-A9 architecture (like the A5 or A5X) but reportedly isn't a match for the soon-to-be-released Cortex-A15. If true, the implication is significant -- it suggests Apple is taking the more aggressive path of a chip designer like Qualcomm and custom-tailoring large parts of its processor designs to get the speed it wants on a more exacting schedule. That's a quick summation of the details; hit up the source links below if you want the explanation in full geek speak.

DJTaurus
16-09-2012, 23:58
Bored now.
http://www.imore.com/bored-now

DJTaurus
17-09-2012, 00:58
Apple fanboy mode on: Αντε γεια ρε :P

http://www.subarusvx.com/Android-Benchmarks.gif

http://www.macrumors.com/2012/09/16/iphone-5-benchmarks-appear-in-geekbench-showing-dual-core-1ghz-a6-cpu/

WolfRathmA
17-09-2012, 03:29
4S;;; 623;;;

http://philosophistry.com/scans/2010/okay-face.jpg


Need iPhone 5...

Leon_DiZ
18-09-2012, 01:44
Apple's new iPod touch, nano and shuffle now up for pre-order on Amazon (http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=br_lf_m_1000577181_grlink_1?ie=UTF8&docId=1000577181&plgroup=1)


παιδια με ενδιαφερει το Touch 64GB. σκεφτομαι να το παρω απο Αμερικη. ξερει κανεις αν το πιασουν στο τελωνειο ποσο θα μου παει περιπου; εσεις θα το κανατε; θα περιμενω και τιμη απο Αγγλια αλλα ειναι πολυ φτηνο ρε γμτ στην Αμερικη

btw, γιατι τα πουλαει full price?

DJTaurus
18-09-2012, 18:18
More details shake loose on Apple’s A6 chip, including a $500M development effort
http://venturebeat.com/2012/09/18/more-details-shake-loose-on-apples-a6-chip-including-a-500m-development-effort/

The iPad Is Selling like Mad And Making The Competition Sad
http://techpinions.com/the-ipad-is-selling-like-mad-and-making-the-competition-sad/10263

Consumers are wildly, crazily, disturbingly attached to their iPads (infographic)
http://venturebeat.com/2012/09/18/ipad-survey-consumers-tablets/

http://www.youtube.com/watch?v=ET3SEdpsb9E&feature=player_embedded

Leon_DiZ
19-09-2012, 17:36
20:00 (ωρα Ελλαδας) θα βγει το iOS 6

nickolas82
20-09-2012, 00:57
Όσοι ασχολείστε με jailbreak ξέρετε τίποτα για jailbreak σε ios6;
Είχα διαβάσει κάποτε πως θα είναι έτοιμο με την κυκλοφορία του iOS6 βασισμένο στην beta.
Τελικά τι γίνεται;

Valkyre
20-09-2012, 17:30
παιδια βοηθηστε με λιγο καποιο παιδι, νομιζω ο Λευτερης ειχε πει στο παρελθον πως μπορω μεσα απο τον mac να δω το iphone σαν directory και να κανω copy paste φωτο και βιντεο (ή drag n drop).

για θυμιστε μου γιατι εχω πολλες φωτο και πολλα giga και θελω εκτος απο το iphoto να τις βαλω και σε εναν εξωτερικο σκληρο να ειμαι σιγουρος μην γινει καμμια μλκια και τα χασω ολα. ευχαριστω προκαταβολικα!

Lefteris_X
20-09-2012, 20:19
τσούπ! Phone Disk το λεγόμενο!

http://www.macroplant.com/phonedisk/

αν θέλεις υπάρχει και το νεότερο πρόγραμμα, καθώς το προηγούμενο σταμάτησε να εξελίσσεται:

http://www.macroplant.com/iexplorer/

Valkyre
21-09-2012, 02:41
Ναι αλλα αυτο ειναι επι πληρωμη ετσι δεν ειναι Λευτερη;

Μπορω με αλλο τροπο να παρω τις φωτο απο το iphoto και να τις μεταφερω σε σκληρο δισκο; Που να μπορω δηλαδη να τις εχω και εκει μπακαπ!

Σορρυ για το πρηξιμο αλλα με εχει αγχωσει το θεμα καθως εχω τραβηξει εκατονταδες φωτο και δεν θελω να χαθουν με τιποτα θελω να τις εχω και σε δευτερο μπακαπ για να ικανοποιησω τον ψυχαναγκασμο
Μου λολ!

Lefteris_X
21-09-2012, 08:58
Καλημέρα!

άμα σου πω πόσο εύκολο είναι θα σκάσεις στα γέλια.

1) συνδέουμε ιφόουν με άϊΜακ (γιατί άϊΜακ έχεις)!

2) ανοίγουμε το άϊφότο (το τρέχουμε δηλαδή), εκτός και αν είναι ήδη ανοιχτό (δεν υπάρχει πρόβλημα).

3) κοιτάμε στην αριστερή μεριά του άϊφότο, στην κατακόρυφη "μπάρα" και παρατηρούμε το όνομα του άϊφόουν μας, το οποίο και επιλέγουμε (κάνουμε highlight δηλαδή).

4) έχοντας επιλεγμένο πλέον το άϊφόουν, λογικά, στο δεξί μέρος (το μεγάλο) του άϊφότο, θα εμφανιστούν τα βίντεο και φωτό που έχουμε εντός του τηλεφώνου.

5) έχοντας στο μυαλό μας τις φωτογραφίες που εν τέλει θέλουμε backup, τις επιλέγουμε από την γκάμα φωτό που έχει μέσα το άϊφόουν μας και μετά, επιλέγουμε "import selected" (εκτός και αν θέλουμε όλο το περιεχόμενο, οπότε "import all").

6) πλέον, στην αριστερή "μπάρα" του άϊφότο, έχουν προστεθεί στην βιβλιοθήκη του άϊφότο, οι φωτογραφίες από το άϊφόουν.

σημείωση: όλα τα παραπάνω, μπορεί να φαίνονται 6 βήματα, αλλά στην ουσία είναι λιγα κλίκ, μερικών δευτερολέπτων (ουσιαστικά, όσα κλικ χρειαστούν για να επιλέξεις τις φωτό που θες, μέσα από το κινητό)

και εδώ γελάμε,

7) όταν βλέπεις τις φωτό, της βιβλιοθήκης του άϊφότο πλέον..........απλά επιλέγεις μια / όσες θες, και με κρατημένο το αριστερό κλικ στο mouse, τις κάνεις drag 'n' drop όπου θες (πχ. στο desktop ή σε όποιο άλλο - δικό σου, φάκελλο κάνεις κέφι).

βασικά, θα μπορούσα να σου απαντήσω με 1 πρόταση: τις κάνεις drag 'n' drop μέσα από το iphoto (άϊφότο λολ) όπου θέλεις.

αλλά δεν θα είχε χαβαλέ έτσι (βασικά πίνω τον πρωινό καφέ, και ακόμα καίει, οπότε μέχρι να κρυώσει λίγο, είπα να πληκτρολογήσω, ως δακτυλική προθέρμανση -λολ- για την σημερινή δουλειά...:D:D:D)


ΥΓ: ναι μεν επί πληρωμή για το ξεκλείδωμα της φουλ έκδοσης, αλλά και με το trial, μια χαρά κάνεις την δουλειά σου. Αν θέλεις όμως μόνο το backup των φωτογραφιών ή/και βιντεό σου, τότε μέσω iphoto είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος!
ΥΓ2: περιέργως πολύ θαυμαστικό "!" έβαλα σε αυτό το ποστ. Γιατί άραγε; Αρχίζω να μου θυμίζω γραφή comic του Τερζόπουλου / Disney, που κάθε πρόταση λήγει με θαυμαστικό. κάρα - λολ.

Valkyre
21-09-2012, 11:07
Χαχα οντως ειναι γελοια ευκολο τελικα! Ευχαριστω πολυ Λευτερη τωρα μπορω να ξε-αγχωθω! :)

kostasb13
21-09-2012, 11:31
Αυτη η διαμαχη μεταξυ Αpple και Samsung εχει καταντησει αηδια...δεν περναει μερα που να μη διαβασω οτι ο ενας θα κινηθει νομικα εναντι του αλλου...μας τα χουν πρηξει με τις πατεντες τους
Το μονο σιγουρο ειναι οτι απο ολη αυτη την ιστορια ο τελικος χαμενος θα ειναι ο καταναλωτης...

djpar
21-09-2012, 12:10
Προβλήματα με το iOS 6 (http://www.enternity.gr/Article/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%C F%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-iOS-6/11704.html)
Προβλήματα για τους χάρτες της Apple (http://www.enternity.gr/Article/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%C F%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-Apple/11705.html)

kostasb13
21-09-2012, 13:38
Εβαλα το ios6 για δοκιμη στο ipad2 που δεν χρησιμοποιω.
Με λιγα λογια η πιο αδιαφορη αναβαθμιση ios που εχει βγαλει η apple, το πιο σωστο θα ηταν να το εχει ονομασει ios5.5...ακομα και το πιο σημαντικο υποτιθεται νεο feature, οι maps ειναι τοσο "καλοι" που οι περισσοτεροι χρηστες ζητουν απο τη google να βγαλει στο store το δικο της app, αυτο που ειχαν τα προηγουμενα ios...
Εννοειται οτι δεν προκειται να αναβαθμισω τις jailbroken idevices μου, οταν με το καλο βγει το jailbreak θα ξανασχοληθω με το ios6

Leon_DiZ
21-09-2012, 14:03
iPad 2

- αισθητα πιο γρηγορο σε iOS 6
- το app store ειναι αθλιο.. δεν ξερω γτ το κανανε ετσι. αυτο που τα ανοιγει σε κατι καρτελιτσες που πιανουν την μιση οθονη.. καθολου πρακτικο. αν ηθελα να τα δω σε ενα παραθυρακι θα επαιρνα iPod Touch αγαπητη Apple.
- Maps... καλουτσικο, οχι οτι του Google το χρησιμοποιουσα ιδιαιτερα. πολυ καλο το οτι εχει και navigation, μειον το οτι χασαμε τα ΜΜΜ (δεν τα χαμε και πολυ καιρο, οχι τπτ' αλλο)
- γενικα θα συμφωνησω οτι για "major release" ειναι λιγο τραγικο. σε μενα εδωσε στην ουσια Maps + Facebook intergration... αυτα ηταν τα "βασικα".
- ακομα δεν μπορεις να δεις στιχους στην μουσικη



Εβαλα το ios6 για δοκιμη στο ipad2 που δεν χρησιμοποιω.
Με λιγα λογια η πιο αδιαφορη αναβαθμιση ios που εχει βγαλει η apple, το πιο σωστο θα ηταν να το εχει ονομασει ios5.5...ακομα και το πιο σημαντικο υποτιθεται νεο feature, οι maps ειναι τοσο "καλοι" που οι περισσοτεροι χρηστες ζητουν απο τη google να βγαλει στο store το δικο της app, αυτο που ειχαν τα προηγουμενα ios...
Εννοειται οτι δεν προκειται να αναβαθμισω τις jailbroken idevices μου, οταν με το καλο βγει το jailbreak θα ξανασχοληθω με το ios6

ετσι. αν και στην Ελλαδα δεν νμζ να εχουν τεραστιο προβλημα οι χαρτες. Σε Αμερικη κτλ που ειχαν συνηθισει ολοι να μπαινουν και να βλεπουν τα παντα τριγυρω ειναι αλλιως τα πραγματα.

Valkyre
21-09-2012, 16:21
Θα συμφωνησω οτι οι χαρτες ειναι λαθος που η apple τους εβγαλε σε αυτο το σταδιο χωρις πρωτα να τους τελειόοιησει. Δεν το συζηταμε οτι απο πλευρας σχεδιασμου και εμφανισης ειναι απειρως καλυτερο απο αυτο που ειχε το google(το flyover με τρισδιαστατα κτιρια ειναι απλα φωτορεαλιστικο και ακρως εντυπωσιακο) , αλλα η αληθεια ειναι οτι σαν λειτουργεια οι χαρτες ειναι επι του παροντως ελειπης σε μεγαλο βαθμο. Μπορουμε παντως καλλιστα να χρησιμοποιουμε ακομα και τωρα google maps μεσω του browser και να βγαλουμε εικονιδιο για να μας πηγαινει ανεσα εκει.

παντως εαν η apple ασχοληθει και το φτιαξει το maps θα γινει πολυ καλο.

Τωρα υπαρχουν πολλες νεες λειτουργειες του ios που εγω ηθελα εδω και καιρο, οπως το do not disturb το αυτοματο μηνυμα, το ρετουσαρισμα του μεηλ και αλλα μικροπραγματα.

Συμφωνω δεν ειναι μεγαλο upddate οσο θα ηθελα, αλλα να σημειωσω οτι βλεπω το κινητο να ειναι πιο γρηγορο και η μπαταρια να διαρκει λιγο παραπανω.

nickolas82
21-09-2012, 16:45
(το flyover με τρισδιαστατα κτιρια ειναι απλα φωτορεαλιστικο και ακρως εντυπωσιακο)
Αλήθεια αυτό πως γίνεται;
Μήπως δεν υποστηρίζεται στην ελλαδα ή στο iPhone 4;
Ψάχνω και δεν μπορω να βρω τίποτα σε καμια χώρα για 3D flyover

Leon_DiZ
21-09-2012, 16:46
Αλήθεια αυτό πως γίνεται;
Μήπως δεν υποστηρίζεται στην ελλαδα ή στο iPhone 4;
Ψάχνω και δεν μπορω να βρω τίποτα σε καμια χώρα για 3D flyover

δες εδω (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=397187&postcount=927)

και αυτο


Turn-by-turn navigation is available only on iPhone 4S, iPhone 5, and iPad 2 or later with cellular data capability. Flyover is available only on iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2 or later, and iPod touch (5th generation). Cellular data charges may apply.
Siri is available on iPhone 4S, iPhone 5, iPad (3rd generation), and iPod touch (5th generation) and requires Internet access. Cellular data charges may apply.
FaceTime video calling requires a FaceTime-enabled device for the caller and recipient and a Wi-Fi connection. FaceTime over a cellular network requires iPhone 4S, iPhone 5, or iPad (3rd generation) with cellular data capability. Availability over a cellular network depends on carrier policies; data charges may apply.
Offline Reading List is available on iPhone 4 or later and iPad 2 or later.
Made for iPhone hearing aids require iPhone 4S or iPhone 5.
Panorama is available on iPhone 4S, iPhone 5, and iPod touch (5th generation).
Find My iPhone and Find My Friends enable you to locate iOS devices only when they are on and connected to a registered Wi-Fi network or have an active data plan.

nickolas82
21-09-2012, 18:19
δες εδω (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=397187&postcount=927)

και αυτο

Ωραίος!

Dragonpaul
21-09-2012, 18:41
Δε ξέρω αν αυτο αναφέρθηκε με κάποιον όρο που δε γνωρίζω πιο πάνω, αλλα θα γίνεται να χρησιμοποιούμε τους google maps μαζι με τη λειτουργία που περιηγεισαι σε πόλεις; Ξέρετε... Αυτο με τις φωτογραφίες.

Leon_DiZ
22-09-2012, 02:54
Δε ξέρω αν αυτο αναφέρθηκε με κάποιον όρο που δε γνωρίζω πιο πάνω, αλλα θα γίνεται να χρησιμοποιούμε τους google maps μαζι με τη λειτουργία που περιηγεισαι σε πόλεις; Ξέρετε... Αυτο με τις φωτογραφίες.

το Street View λες. θα πρεπει να περιμενεις να δουμε αν θα εγκριθει το Google Maps για το App Store της Apple. απ' ο,τι διαβαζω το εχουν ηδη στειλει και απλα περιμενουμε...

Dragonpaul
22-09-2012, 09:48
Ναι, αυτο λέω. Ξέρεις ποσο πολυ το χρησιμοποιω;;;; Κρίμα να μην το έχω.
Σε ευχαριστω.

argate7
22-09-2012, 15:37
Jailbreak πάντως έχουν κάνει ήδη. Το ποτε θα το βγάλουν είναι άγνωστο. Το καλο είναι πως έγινε και αυτο είναι ένα καλο βήμα. Τώρα απλα θα περιμένουν donations και όταν φτάσουν το πόσο που θέλουν να καρπωθουν τότε θα το δώσουν και στον κόσμο.

Καλη υπομονή!

DJTaurus
23-09-2012, 00:08
Ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε! Αρκετά δυνατό και το 4S μετά την αναβάθμιση σε iOS6.

The iPhone 5 Performance Preview
http://www.anandtech.com/show/6324/the-iphone-5-performance-preview

Lefteris_X
23-09-2012, 02:27
μια χαρά σκατά έκανε η Apple, με την ενημέρωση 10.7.5 για Lion........

απλά Spotlight indexing και Time Machine, δεν δουλεύουν (τρομερά αργή ταχύτητα, με αποτέλεσμα απαίτησης πολλών ωρών / ημερών για την ολοκλήρωση).

έχω λιώσει στο ψάξιμο 3-4 ώρες τώρα και πολύς κόσμος έχει τα προαναφερθέντα προβλήματα.

Μεγάλη π@π@ριά με κεφαλαία γράμματα.

I think that Apple, just pulled a "Sony".

Valkyre
25-09-2012, 11:36
DisplayMate posts (http://www.displaymate.com/Smartphone_ShootOut_2.htm) an extensive analysis of the new iPhone 5 screen and also provides detailed comparisons against the iPhone 4 and the Samsung Galaxy S III.

They conclude that the iPhone 5 represents the best Smartphone screen they've tested. Based on our extensive Lab measurements the iPhone 5 has a true state-of-the-art accurate display – it’s not perfect and there is plenty of room for improvements (and competitors) but it is the best Smartphone display we have seen to date based on extensive Lab measurements and viewing tests.
In particular, they note that the iPhone 5 has much lower screen reflections, a much higher image contrast and screen readability in high ambient lighting and notably improved color accuracy and picture quality.

Here is their Overall Assessments chart comparing the iPhone 4, iPhone 5, and Samsung Galaxy SIII. They conclude the iPhone 5 significantly outperforms the other two units:

http://cdn.macrumors.com/article-new/2012/09/tests.jpg
The remainder of their charts (http://www.displaymate.com/Smartphone_ShootOut_2.htm) detail differences in Reflections, Brightness and Contrast, Color and Intensities, Viewing Angles, Power Consumption and Battery Impact.Απο οτι φαινεται το 5 εχει καλυτερο display απο το 4/4s τα οποια ηδη εχουν το καλυτερο display σε σχεση με τα υπολοιπα smartphones.

in other news
Google Has Not Yet Submitted a Google Maps App to Apple



Reuters reports (http://www.reuters.com/article/2012/09/25/us-google-iphone-idUSBRE88O07U20120925) (via TheNextWeb (http://thenextweb.com/insider/2012/09/25/google-hasnt-submitted-maps-app-app-store-yet/)) that Google's executive chairman Eric Schmidt has denied claims (http://www.macrumors.com/2012/09/20/google-said-to-have-already-submitted-native-ios-maps-app-to-apple/) that the company has already submitted a Google Maps application to Apple's App Store. Google Inc. has not submitted a new Google Maps application to Apple Inc after the iPhone maker dropped the use of it in launching its newest device, the head of the world's top search engine provider said on Tuesday.
The rumor emerged last week (http://www.macrumors.com/2012/09/20/google-said-to-have-already-submitted-native-ios-maps-app-to-apple/) shortly after Apple launched iOS 6. In iOS 6, Apple replaced the Google-based Maps on iOS devices with the company's own solution. Apple's Maps have since drawn criticism (http://www.macrumors.com/2012/09/20/apples-new-ios-6-maps-app-drawing-significant-criticism/) for areas of poor coverage.

Schmidt told reporters, "We have not done anything yet" and stated that they've been talking to Apple for a long time and talk to them every day.

Dragonpaul
25-09-2012, 12:12
Έχουν αρχίσει παράπονα για ξεφλουδισμα του χρώματος (!!!!!) του iPhone 5, όπως και προβληματικό Wi-Fi σε αρκετές, αλλα μεμονωμένες περιπτώσεις.

minaras_tio
25-09-2012, 12:52
Έχουν αρχίσει παράπονα για ξεφλουδισμα του χρώματος (!!!!!) του iPhone 5, όπως και προβληματικό Wi-Fi σε αρκετές, αλλα μεμονωμένες περιπτώσεις.

Ξεφλουδισμα δε διαβασα καπου αλλα διαβασα οτι ειναι πολυ ευαισθητο στις γρατσουνιες.
Για μενα δεν εχει σημασια ομως. Οταν δινεις τοσα λεφτα για ενα κινητο, θα πρεπει να το προσεχεις και λιγο. Αν εισαι κουλος δε φταιει η apple γι αυτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
25-09-2012, 13:24
Σίγουρα, αλλα, επίσης, όταν δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό, η εταιρεία που το κατασκευάζει, οφείλει να το έχει φτιάξει με τα καλύτερα υλικά (σα συνταγη "ακούστηκε" αυτο...).

minaras_tio
25-09-2012, 13:58
Σίγουρα, αλλα, επίσης, όταν δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό, η εταιρεία που το κατασκευάζει, οφείλει να το έχει φτιάξει με τα καλύτερα υλικά (σα συνταγη "ακούστηκε" αυτο...).

Μα εχει τα καλυτερα υλικα το 5αρι.
Αλλο θεμα το αν ειναι ευαισθητα.
Και μια ferrari απο ανθρακονηματα ειναι ευαισθητη πολυ, αλλα ειναι το καλυτερο υλικο.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Valkyre
25-09-2012, 14:06
^^ Δεν ειναι ακριβως ετσι φιλε μου, ναι το iphone 5 συγκριτικα με τα υπολοιπα τηλεφωνα της αγορας, συνολικα εχει απειρως καλυτερα υλικα κατασκευης. Συγκεκριμενα ομως το υλικο που χρησιμοποιηθηκε στο πισω μερος δεν ηταν η καλυτερη επιλογη. Και αυτο γιατι το συγκεκριμενο σημειο ειναι το πιο ευαλωτο σημειο ενος τηλεφωνου, το σημειο εκεινο οπου θα πρεπει να ειναι το πιο ανθεκτικο απο γρατζουνιες, διοτι η ιδια η χρηση του τηλεφωνου επιβαλλει να ακουμπαει αυτη η επαφη σε ενα καρο επιφανειες. Οποτε θα πρεπει να ειναι ανθεκτικο.

Σαφως και θα το προσεχεις και δεν περιμενει κανεις να παιρνεις το κλειδι και να το χαρασεις επιτηδες, αλλα στανταρ μπορουσε να κανει καλυτερη δουλεια η apple, διοτι το τηλεφωνο θα περασει απο πολλες κακουχιες ειτε το προσεχει ο κατοχος ειτε οχι.

Και θεωρω εγκληματικο να παιρνει καποιος ενα τετοιο τηλεφωνο και να πηγαινει να βαζει bumpers και θηκες, με λιγα λογια να "κρυβει" αυτο που πληρωσε...Αυτο ποτε δεν το καταλαβα... το μονο πραγμα που εβαζα στο τηλεφωνο μου ειναι ζελατινες μπρος πισω. Θεωρω απιστευτα λαθος να παω και να κρυψω το σχεδιο του κινητου, απλα για να "νιωθω" οτι ειναι αψεγαδιαστο και στην ουσια να μην το βλεπω ΠΟΤΕ το πραγματικο design του κινητου. Παντελως pointless ειλικρινα. Για μενα ετσι, εννοειται.

Για να χρησιμοποιησω αντιστοιχα το παραδειγμα της Φερραρι, ειναι σαν να παω εγω να αγορασω μια Φερραρι και να την κυκλφορω με την κουκουλα της στους δρομους γιατι δεν θελω να παθει τιποτα... αισχρο μεχρι αηδιας ετσι? λολ :)

minaras_tio
25-09-2012, 14:19
^^Τι υλικα αλλα θα μπορουσε να βαλει ρε συ;
Ας εβαζε τοτε πλαστικο που ειναι και πιο ανθεκτικο. Θα γκρινιαζανε και παλι ομως.
Αυτο με τη θηκη εχεις δικιο. Ουτε εμενα μου αρεσει η θηκη στο κινητο μου. Αλλα τι να κανεις; Να το δεις να γδερνεται;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Valkyre
25-09-2012, 15:10
^^ Δεν ειπε κανενας οτι επρεπε να ειναι πλαστικο, γιατι το 4 εχει πλαστικο? Και φυσικα θα μπορουσαν να εχουν αλουμινιο που δεν ηταν τοσο ευαισθητο σε γρατζουνιες. Δεν λεω οτι ειναι deal breaker, αλλα ενα κινητο τηλεφωνο πρεπει να σχεδιαζεται με γνωμονα την καθημερινη χρηση και τις κακουχιες (οσο και να το προσεχεις καποια στιγμη θα γινει κατι και πρεπει να το λαμβανει αυτο υποψιν ο κατασκευαστης) και οχι με το σκεπτικο οτι θα μπει σε μια γυαλα ή σε μια βιτρινα.

Οσο για το θεμα θηκης, εγω την ειπα την αποψη μου χρησιμοποιωντας το δικο σου παραδειγμα... θα οδηγουσες ποτε μια Φερραρι με την κουκουλα πανω της? Ναι να γδαρθει, πηρα για να βλεπω το design του ιphone 5, οχι να βλεπω το ασχετο σχεδιο μιας θηκης. Αποψη μου βεβαια ετσι εννοειται. Και με βαση αυτο λεω οτι η εταιρεια πρεπει να σχεδιαζει το τηλεφωνο γι αυτο που θελει να το βλεπει οπως ειναι και οχι να τον αναγκαζει να παρει αλλα αξεσουαρ και θηκες επειδη γρατζουνιεται ευκολα.

Βεβαια ενταξει, ξαναλεω δεν νομιζω οτι ειναι τοσο θεμα πια οι γρατζουνιες, αλλα πιστευω οτι επρεπε να το λαβουν υποψιν τους.

Leon_DiZ
25-09-2012, 15:20
^^ Δεν ειπε κανενας οτι επρεπε να ειναι πλαστικο, γιατι το 4 εχει πλαστικο? Και φυσικα θα μπορουσαν να εχουν αλουμινιο που δεν ηταν τοσο ευαισθητο σε γρατζουνιες. Δεν λεω οτι ειναι deal breaker, αλλα ενα κινητο τηλεφωνο πρεπει να σχεδιαζεται με γνωμονα την καθημερινη χρηση και τις κακουχιες (οσο και να το προσεχεις καποια στιγμη θα γινει κατι και πρεπει να το λαμβανει αυτο υποψιν ο κατασκευαστης) και οχι με το σκεπτικο οτι θα μπει σε μια γυαλα ή σε μια βιτρινα.

Βεβαια ενταξει, ξαναλεω δεν νομιζω οτι ειναι τοσο θεμα πια οι γρατζουνιες, αλλα πιστευω οτι επρεπε να το λαβουν υποψιν τους.


Val αλουμινιο εχει το 5.

δεν το χω παρακουλουθησει το θεμα ομως και δεν εχω καταλαβει για τι ευαισθησια μιλαμε.

iPhone 5 Rear Case Scratch Test - YouTube

Valkyre
25-09-2012, 15:29
^^ Ναι βρε λεω απλα οτι ο τυπος του αλουμινιου που χρησιμοποιηθηκε θα μπορουσε να ειναι καποιο αλλο υλικο/μεταλλο που δεν θα ηταν τοσο επιρεπες σε γρατζουνιες.

Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα σιγουρα, απλα το 4 ηταν πολυ πιο ανθεκτικο στις συγκεκριμενες κακουχιες. Απο την αλλη αν σου επεφτε κατω το 4αρι παιζει να ειχες τρελο θεμα, με το 5αρι το βελτιωσανε πολυ σε αυτον τον τομεα.

Leon_DiZ
25-09-2012, 15:53
^^ Ναι βρε λεω απλα οτι ο τυπος του αλουμινιου που χρησιμοποιηθηκε θα μπορουσε να ειναι καποιο αλλο υλικο/μεταλλο που δεν θα ηταν τοσο επιρεπες σε γρατζουνιες.

Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα σιγουρα, απλα το 4 ηταν πολυ πιο ανθεκτικο στις συγκεκριμενες κακουχιες. Απο την αλλη αν σου επεφτε κατω το 4αρι παιζει να ειχες τρελο θεμα, με το 5αρι το βελτιωσανε πολυ σε αυτον τον τομεα.

α οκ. και εμενα μου κανει εντυπωση γτ το iPad μου που το εχω 1μιση χρονο εχει 2 γρατζουνιες μονο πισω και δεν το προσεχω και ιδιαιτερα.


παντως
πλαστικο = φτηνιαρικο
γυαλι = ομορφο και λειτουργικο αλλα αν σου πεσει..
αλουμινιο = γρατζουνιεται

djpar
25-09-2012, 16:01
κατι ξερει η μαμα sony και τα κανει ολα πλαστικα...χαχα...ΡΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ ΡΕΕΕΕ

Valkyre
25-09-2012, 16:06
^^ Περα απο την πλακα, χιλιες φορες να γραντζουνιεται, παρα να το πιανω στα χερια μου και να τριζει σαν κομπολοι το τηλεφωνο... αυτο το πραγμα το μισω θανασιμα, ειδικα τα καπακια απο τις μπαταριες ειναι θεμα χρονου να αρχιζουν να τριζουν εαν ειιναι απο πλαστικα υλικα, οχι... μακρια!

Σαν την διαφημιση ενα πραγμα...

οχι πλαστικα σε θαλασσες και κινητα τηλεφωνα... lol :P

minaras_tio
25-09-2012, 16:58
Val αλουμινιο εχει το 5.

δεν το χω παρακουλουθησει το θεμα ομως και δεν εχω καταλαβει για τι ευαισθησια μιλαμε.

iPhone 5 Rear Case Scratch Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=OSFKVq36Hgc)

Α ρε Ηρωδη...

Dragonpaul
25-09-2012, 17:28
Ρε, πατε καλα;;;;; Ειδα το βιντεο και με πονεσε η καρδια μου!!!!!!!! Μη το ξανακανετε αυτο!!!!!! Ανοιωθα ατομα!!!!!!!!!!

Valkyre
25-09-2012, 17:33
^^lol σιγα ρε συ, που να σου βαλω και κανα βιντεο will it blend lol!

Παντως εγω δεν νιωθω τιποτα λολ, πριν λιγο εβλεπα ενα βιντεο που ηταν συγκριτικο πιο κινητο αντεχει πιο πολυ σε πτωσεις μεχρι καταστροφης. Πολυ γελιο!

Dragonpaul
25-09-2012, 17:35
Πραγματικα, ασχετως με το αν ειναι iPhone, δε μπορω να βλεπω συσκευες τελευταιας τεχνολογιες να καταστρεφονται. Καλα, το Will It Blend ειναι για ανακοπη!!!!!!

kostasb13
25-09-2012, 20:12
Το xperia p παντως ειναι κυριως απο αλουμινιο. Σε αντιθεση με το xperia s, τη ναυαρχιδα δηλ της sony που ειναι απο πλαστικο. Με λιγα λογια το p εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το s...η sony και τα "περιεργα" της...

minaras_tio
25-09-2012, 20:59
Θα το αγορασει κανεις σας το 5αρι?
Τι λετε??
Προτιμησεις?

Leon_DiZ
25-09-2012, 21:22
χαχαχα


Apple Fanboys: Never shut-up about Apple. Android Fanboys: Never shut-up about Apple.

DJTaurus
25-09-2012, 22:53
Έχουν αρχίσει παράπονα για ξεφλουδισμα του χρώματος (!!!!!) του iPhone 5, όπως και προβληματικό Wi-Fi σε αρκετές, αλλα μεμονωμένες περιπτώσεις.

Στην Αμερική η Apple έχει αρχίσει και αντικαθιστά τα 5αρια που είχαν προβλήματα φθοράς στο bezel out of the box. Στα retail store τα αντικαθιστούν άμεσα και σε αρκετές περιπτώσεις δίνουν σαν δώρο και έναν 30pin αντάπτορα. Επίσης αναφορά του προβλήματος μπορεί να γίνει και σε εκπρόσωπο του Applecare.


Apple is overnighting me a brand new iPhone and throwing in an extra cable, adapter, and headphone set. I cannot be happier.
Be sure to report your problem! The senior advisor also wanted me to send pictures to him, which was no problem for documentation.


"When calling the Apple hotline I was told that the iPhone 5 devices with scuffs and scratches come from one specific batch and will be replaced by Apple. The problem is known to the company and apparently stems from a defective production machine. The affected devices can be identified based on their serial numbers, and only these faulty devices are eligible for return and exchange. As an alternative, a discount from the Apple hotline is offered. If you can live with the scratch or damage, this is a great way to save some money."


To those that asked, I just got though by using 1-800-MY-APPLE. I didn't do anything special, but the rep asked his co-workers about what to do with me. Apparently, the rep wasn't informed of the process to dealing with this, so he got the process, and that is where I got my replacement and free extras.

Also, I just got an email this morning that my new iPhone and replacement parts are on the way.

Great job Apple!

http://i.imgur.com/8oNVS.png

Valkyre
26-09-2012, 00:44
Θα το αγορασει κανεις σας το 5αρι?
Τι λετε??
Προτιμησεις?

Eγω φυσικα και θα το αγορασω. Θα ημουν χαζος εαν δεν το εκανα, καθοτι εχω το 4s και φυσικα με τα λεφτα που θα το πουλησω, κανοντας ανανεωση συμβολαιου, οχι μονο θα παρω το 5αρι, αλλα μαλλον θα βαλω και στην τσεπη καμμια 50αρια/100αρια ευρω που θα μου περισσευουν απο την πωληση του 4s.

Αυτη ειναι η μαγκια με την αpple οτι ναι μεν τα σκας χοντρα, αλλα πιανουν τοπο καθως η τιμη τους κρατιεται σε υψηλα επιπεδα.

Dragonpaul
26-09-2012, 00:59
Κι εγώ θα το πάρω, αλλα προς το παρόν....

http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/418953/nea-provlimata-stin-kataskeui-tou-iphone-5/

Και τηλεφωνο και κουδουνιστρα!!!!!

WolfRathmA
26-09-2012, 02:08
Και εγω θα το παρω με το καλο οταν ερθει.

Εχουμε μηπως καμια πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριας στη χωρα μας;

minaras_tio
26-09-2012, 03:17
^^Μπα...δεν εχω διαβασει κατι για το ελλαντα ακομα...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
26-09-2012, 07:47
Μέχρι στιγμής δεν εχει αλλάξει κάτι. Είμαστε στο τρίτο κύμα, δηλαδή το Δεκέμβριο.

Nek_Food
26-09-2012, 10:15
Το θέμα με τα κλειδιά και το δαχτυλίδι είναι υπαρκτό, είτε όταν το έχεις στα χέρια (δαχτυλίδια), είτε σε τσάντα, τσέπη (κλειδιά κλπ). Αυτό είναι πολύ πιο φυσιολογικό από σφυριά και μπλέντερς και είναι εμφανής η ζημιά που έπαθε το 5, ειδικά σε σχέση με το 4 (που προσωπικά μου αρέσει εμφανισιακά και πιο πολύ).

Για φανμποισμό, φυσικά και υπάρχει από όλες τις πλευρές, αλλά αυτός της apple σπάει κόκαλα:

Jimmy Kimmel Live - no comments

First Look: iPhone 5 - YouTube

Leon_DiZ
26-09-2012, 11:25
Για φανμποισμό, φυσικά και υπάρχει από όλες τις πλευρές, αλλά αυτός της apple σπάει κόκαλα:

Jimmy Kimmel Live - no comments

First Look: iPhone 5 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=rdIWKytq_q4)

Σε αυτο θα διαφωνησω. Στην Apple υπαρχει το φαινομενο του "παιρνω επειδη το εχουν και οι αλλοι" ή "το παιρνω επειδη μου ειπαν οτι ειναι καλο". Αυτο ομως συμβαινει σε καθε προιον που εχει απηχηση στο κοινο. Οχι οτι ειναι ολοι ετσι προφανως (οπως θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε μερικοι). Αυτοι που ειναι απαραδεκτοι στο θεμα του fanboy-σμου ειναι τα fandroids (δεν αναφερομαι σε ολους τους χρηστες, στο συγκεκριμενο κομματι μονο). Ειναι αυτο που ειχε πει ο Val παλιοτερα.. κανενας με iPhone δεν θα κατσει να αναλυσει γιατι δεν θα παρει Samsung κτλ κτλ. αντιθετα, το 90% που εχουν παρει το "γαματο Samsung" θα καθησει να σου πει ποσο πιο γαματο ειναι απο το iPhone, ποσο βλακας εισαι που δεν το αγοραζεις, οτι κανει καφε, οτι εχει τοσο δυνατη δονηση που δεν χρειαζεται πλεον γκομενο (NSFW :whistle:) κτλ..
οι πελατες της Apple απο την αλλη δεκαρα δεν δινουν. αγοραζουν αυτο που θελουν και ουτε που ασχολουνται με το τι κανουν οι υπολοιποι :ranger:

btw, η συμπεριφορα των χρηστων αντικατοπτριζεται και στις ιδιες της εταιρειες

SAMSUNG
The Next Big Thing is Already Here -- Samsung Galaxy S III - YouTube


APPLE
Apple - iPhone 5 - TV Ad - Thumb - YouTube
Apple - iPhone 5 - TV Ad - Cheese - YouTube
Apple - iPhone 5 - TV Ad - Physics - YouTube
Apple - iPhone 5 - TV Ad - Ears - YouTube

Valkyre
26-09-2012, 12:06
^^ Ακριβως αυτο .... κανενας που εχει apple ή ενταξει για να μην υπερβαλλω, οι περισσοτεροι (σοβαροι κατοχοι δηλαδη που δεν παιρνουν το τηλεφωνο απλα επειδη εχει ενα μηλο και ειναι της μοδας) που εχουν apple δεν ασχολουνται με το τι κανουν τα android.

Ειλικρινα μα τω θεο δεν εχω βρεθει σε συζητηση σε τραπεζι και να βλεπω καποιον που εχει apple να προσπαθει να την πει σε καποιον που εχει android, να προσπαθει να σχολιασει και γενικα να ασχολειται.

Το αντιθετο απο την αλλη συμβαινει μονιμως... μονιμως ομως και ειναι κατι που πραγματικα με κανει και απορρω... προσπαθω να μπω στην διαδικασια σκεψης των κατοχων αυτων που λενε ποσο σουπερ ειναι η εμπειρια ενος android και δεν καταλαβαινω γιατι προσπαθουν με τοσο σθενος να αποδειξουν σε ολη την υφηλιο οτι η apple πρεπει να ψοφησει και οσοι εχουν apple πρεπει να σταματησουν να εχουν κλπ κλπ.

Εμενα αυτο μου μοιαζει με... οκ θα το πω λαικα... ζηλεια... ειλικρινα δεν εχω αλλο τροπο εξηγησης... Εαν καποιος ειναι ευτυχισμενος με την αγορα του απλα ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με το τι κανουν οι αλλοι. Αυτο ειναι το φυσιολογικο. Το να προσπαθεις να πεισεις ολους ποσο καλυτερη ειναι η δικη σου αγορα, μοιαζει περισσοτερο σαν να εχει καποιος αμφιβολλιες για την επιλογη του και να προσπαθει να πεισει τον εαυτο του και την συνειδηση του συνεχως οτι πραγματικα εχει την τοπ συσκευη.

Eχει πλακα παντως, τωρα τελευταια με διασκεδαζει γιατι καθε φορα που γινεται κατι τετοιο στο τραπεζι πεταω αυτες τις κουβεντες που εγραψα εδω και ο αλλος πραγματικα δεν εχει τι να πει λολ... δεν ασχολουμαι με android, οχι επειδη ειμαι σνομπ, απλα επειδη δεν με αφορα ποσο καλυτερα ειναι ή οχι διοτι η αγορα που εχω κανει με συμφερει και οικονομικα (ω ναι και ας λετε οτι θελετε, εγω θα παρω το 5αρι πουλωντας το 4αρι, θα κανω ενα απλο συμβολαιο και θα βαλω και 100 ευρω στην τσεπη, ποιο αλλο κινητο το πουλας σε τετοια τιμη??) και με καλυπτει 100% διοτι ειμαι και ανθρωπος που δεν θα κατσει να ασχοληθει με root και μλκιες ουτε θελω να γινω ο επομενος geohot κια να κανω το τηλεφωνο να ψηνει καφε.

Απλα και ομορφα :)

djpar
26-09-2012, 12:54
valkyre οπως εσυ απορεις ετσι και εγω απορω γιατι καποιοι δινουν 700 ευρω για ενα κινητο που κανει 200 το πολυ,επισης ειναι μοδα το να εχεις ενα iphone απορω αν πανω απο 50% των χρηστων iphone ξερει τι μπορει να κανει,το παιρνουν για facebook φωτο στο μπανιο με duckface κτλ.Βεβαια και το adroid πουλαει σε γερους αλλα ο γερος δεν ξερει τι ειναι android λεει εχω ενα touch κινητο. Οταν σταματησει αυτη η μοδα με το iphone να δεις πως στα τραπεζια δεν θα γινεται τετοια συζητηση,επισης η συζητηση γινεται για καζουρα οπως εγω στον φιλο μου που του βρισκω πραγματα απλα που κανει το κινητο μου με αυτα που δεν κανει το iphone ειδικα αυτο με το blutooth...ΝΑΙ ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ αλλα ευτυχως που ειχαme android και περασα 100 mp3 μεσω blutooth γιατι εκει που ημουν ουτε wifi επαιζε ουτε τιποτα

Valkyre
26-09-2012, 13:20
Σορρυ Παρη αλλα αυτα ολα που λες εμενα δεν μου λενε τιποτα. Αυτο με το bluetooth συγνωμη αλλα ειναι ενα ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ αστειο. Δεν ξερω που ησουν και δεν ειχες ουτε wifi ουτε 3g, ουτε Edge ουτε τιποτα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειχες μεινει εκει ναυαγος ξεχασμενος στο πουθενα για κανεναν μηνα και πιθανοτατα λιγες ωρες αργοτερα να μπορουσες να ειχες κανει ολα αυτα που λες ανθρωπινα και οχι με μια τεχνολογια 10ετιας και βαλε (bluetooth) περιμενωντας 800 ωρες.

Και πρεπει εσεις να παψετε πλεον να νομιζετε οτι οποιος παιρνει iphone ντε και καλα πρεπει να ειναι κανενας mainstream χαζοβλακας ή χαζογκομενα (αληθεια οι γκομενες που εχουν android και βγαζουν φωτο duckface δεν υπαρχουν? ή μηπως οσες γκομενες εχουν android ειναι tech freaks και το χρησιμοποιουν στο 100% των δυνατοτητων του?) και πρεπει επισης να σταματησετε να μασουλατε την καραμελα των 700 ευρω οταν βλεπω αρκετα android κινητακια με την ιδια τιμη πλεον και να ειναι κατασκευασμενα με πλαστικο σε αυτην την τιμη. Επισης θα πρεπει να καταλαβετε οτι τα 700 ευρω που εγω δινω πιανουν τοπο... εδωσα 800 για το 4s και τωρα θα το πουλησω 450-500. Ποιο αλλο κινητο το προσφερει αυτο? Καταλαβαινεις για τι μαγκια μιλαμε να κραταει τοσο ψηλα ενα προιον την τιμη του? Σε 2 χρονια θα εχω δωσει αναλογικα λιγοτερα λεφτα αλλαζοντας 2 κινητα με εναν android user pου εκανε το ιδιο.

Το 5αρι θα το παρω και θα ΒΑΛΩ (οχι βγαλω) στην τσεπη μου 100 ερω εξτρα αντι να δωσω. Ξαναλεω ειναι μεγαλη μαγκια...

Αλλα το κυριως θεμα ειναι το ειδος της απορριας του iphone user με του android user.
Εγω απορρω γιατι ασχολειστε μαζι μας αφου ειμαστε τοσο μπασκλας ηλιθιοι που δεν εχουν ιδεα απο κινητα. Εσεις απορρειτε τι κανουμε εμεις με τα λεφτα μας. Λες και σας κοφτει ρε Παρη λολ η οικονομικη μας κατασταση και οι επενδυσεις μας!

Οχι δεν ειναι αυτο... απλα ΜΙΣΕΙΤΕ την apple, ΜΙΣΕΙΤΕ το γεγονος οτι οτι υπερκινηταρα με 27 πυρηνες, με υπερδιαστημικες τεχνολογιες και να βγαλει η υπεραγαπημενη σας εταιρεια, παλι ο κοσμος που εχει apple δεν δινει δεκαρα,σας εκνευριζει το γεγονος που το Iphone 5 οσο και να προσπαθησανε τα android fanboys πουλησε μεσα σε 3 μερες 5 εκατ κινητα, 20% περισσοτερο απο το iphone 4s....Bεβαια το να μισεις μια εταιρεια ειναι πραγμα που ευθυς εξαρχης ειναι κατα την ταπεινη μου παντα αποψη παντελως χαζο (εννοειται αναφερομαι στα fanboys ετσι).

Ισως αρκετοι android users δεν μπορουν να διανοηθουν οτι υπαρχουν ανθρωποι που δεν θελουν να ασχολουνται με root οπως ειπα, με programming, coding γουατεβερ και απλα γουσταρουν να εχουν ενα αξιοπιστο ποιοτικο smartphone που ικανοποιει ολες τις καθημερινες αναγκες τους (και δεν αναφερομαι σε facebook) μαζι με ολα τα υπολοιπα εξτρα που αυτο συνεπαγεται. (υψηλη τιμη μεταπωλησης, καλη ποιοτητα κατασκευης, αξιοπιστια κλπ)

Προσωπικα εγω νομιζω οτι οι περισσοτεροι android users το εχουν δει το σκηνικο καπως:
"κανω κωλοδαχτυλο στην υπερτουμπανο mainstream εταιρεια, κανω την επανασταση μου αγοραζοντας ενα φθηνοτερο/καλυτερο/σοπερ ουαο προιον και απλα πρεπει με καθε ευκαιρια που μου παρουσιαζεται να υπενθυμιζω στον εαυτο μου και στους γυρω μου ποσο φοβερος επαναστατης ειμαι που πηγα κοντρα στο κατεστημενο".

Βεβαια ολο αυτο ακουγεται ολιγον ειρωνικο οταν μιλαμε για καποιον που κανει την "επανασταση" του αγοραζοντας προιον της... google... lol

Anyway η αποψη μου ειναι αυτη που ελεγα παντα. Οποιος ειναι ευτυχισμενος με την αγορα του (ρε δεν πα να εσκασε 5,000 για κινητο) το δειχνει με το ποσο ασχολειται με το τι κανει ο ανταγωνισμος. Οι Iphone mainstream users που σκασανε ενα καρο λεφτα, στην πλειοψηφια τους δεν δινουν δεκαρα ουτε καν πως ειναι το home screen των android. Οι android hipster users της επαναστασης απο την αλλη, εξεταζουν εξονυχιστικα το καθε νεο προιον της apple ωστε να δικαιολογησουν την awesome αγορα τους και να επιβεβαιωσουν την σωστη επιλογη τους.

Ε αυτο, τα λεει πραγματικα ΟΛΑ!

ps4
26-09-2012, 14:32
Παντως ενω συμφωνω πανω κατω με τον Μητσο, το bluetooth ειναι ξεπερασμενη τεχνολογια, αλλα αν υπηρχε στο iphone δεν νομιζω οτι θα πειραζε κανεναν απο τους ιδιοκτητες τους.

Μερικες φορες απλα πρεπει να το εχεις. Δεν ειναι θεμα 3g ή οτιδηποτε. Σκεψου οτι ενας απο τους λογους που ΔΕΝ εχει bluetooth ειναι γιατι ειναι φτιαγμενο για Αμερικη και εκει εχουν 3g παντου, plus, οτι τα gb τα δινουν για πλακα και ουσιαστικα τσαμπα στο Αμερικα. Οποτε χεστηκαν. Δεν νομιζω να λεω/γραφω κατι παραλογο.

Εδω ομως ειναι Ελλαδα, εδω το 70% παιζει με καρτοκινητα και 60-150 mb το μηνα. Δεν βασιζω εκει σωνει και καλα την υπαρξη ή μη του bluetooth αλλα πραγματικα μερικες φορες χρειαζεται. Τοσο απλα.

Οσο για τα fanboys θα ειναι παντα fanboys και απλα θα υπαρχουν. Δεν ειμαι ενας απο αυτους (τουλαχιστον για τα κινητα) οποτε μπορω απλα να πω την αποψη μου για δαυτα.

Εγω ειχα iphone αλλα την δουλεια μου την εκανα με android. Παρολαυτα καταλαβαινω και βλεπω οτι το iphone ειναι απλα, καλυτερο τηλεφωνο. Καποια καθημερινα ομως πραγματα δεν τα εκανε.

Καποια στιγμη ισως στο μελλον ξαναπαρω, αλλωστε εχω καμια 500αρα ευρω apps που καθονται μεσα στο itunes (την καταρα μου να εχει) υπομονετικα. :)

Valkyre
26-09-2012, 14:38
^^ Σαφως και δεν θα ελεγε κανενας οχι να ξεκλειδωνε απο μαμα το bluetooth και να μην χρειαζεται jailbreak. Αλλα θελω να πω δεν ειναι deal breaker. Εγω τουλαχιστον δεν εχει τυχει να πω "πωπω δεν εχω τροπο να δωσω αυτο στον αλλο...τωρα?".

Οσο για την apple εχετε δει ποσες φορες εχω κραξει οχι μονο την πολιτικη της αλλα και τα προιοντα της (βλεπε ipad). Δεν δισταζω να κραξω καθολου εκει που πρεπει, αλλα θα ειμαι και αντικειμενικος και θα πω οτι ναι μεν κυριαρχει μια μεγαλη μεριδα πελατων apple οι οποιοι ειναι προβατα και απλα θελουν να λενε οτι εχουν iphone και οτιδηποτε κουβαλαει πανω το μηλο, αλλα παραλληλα αυτο δεν μειωνει σε τιποτα το προιον αυτο καθεαυτο το οποιο ηταν και ακομα ειναι -οσο fanboy και να ειναι καποιος- σταθμος στον χωρο. Ισως οχι επαναστατικο οπως ηταν, αλλα ακομη και σημερα, samsung, google, nokia, sony και οποιον αλλο θελετε, στα meeting τους συζητανε με γνωμονα παντα την Apple. Γιατι θελουν να βγαλουν λεφτα, και αυτην την στιγμη η Apple ειναι αδιαφιλονικητα το μετρο συγκρισης ολων, η εταιρεια σταθμος. Αντιθετως ειμαι σιγουρος οτι η apple στα meeting της λιγο πολυ στα @@ της τι κανει η Samsung και η Νοκια, εξου και το γεγονος οτι δεν μπαινει σε αυτο το γελοιοδεστατο παιχνιδι της Samsung pου κανει τελευταια με τις διαφημισεις της, στις οποιες περισσοτερο φαινεται να διαφημιζει το iphone παρα τα δικα της προιοντα. Ασε που μερικες απο αυτες κινουνται στο πλαισιο "μα κοιταχτε ποσο χαλια ειναι το iphone σας! Κοιταχτε ποσο καλυτερο ειναι το δικο μας, σας παρακαλω σταματηστε να αγοραζετε ιphone και αγοραστε τα κινητα μας". λολ

Οι διαφημισεις της apple απο την αλλη ειναι το ακριβως αντιθετο. Βλεπεις τους δημιουργους του τηλεφωνου να μιλανε γι αυτο λες και βλεπουν σκληρο πορνο και ειναι τιγκα ερεθισμενοι, δεν δινουν δεκαρα αν σου αρεσει εσενα λολ, φτανει που κ**λωνουν εκεινοι! Εχει πλακα λολ!

djpar
26-09-2012, 14:39
ξερεις τι μου θυμιζεις?...μια διαφημιση της Vodafone...εχεις ξεφυγ?

Εχω κινητο ΧΩΡΙΣ ROOT κανω τα παντα το πηρα για να κανω την δουλεια μου βλεπω στα ισια το 4αρι που κανει 2 φορες το κινητο μου και ουτε κιτρινη οθονη εχω (κλασσικο προβλημα 4αρι) ουτε η καμερα βγαζει θαμπα ουτε φοβαμαι μην πεσει κατω και σπασι το σουπερ ντουπερ ΓΥΑΛΙ!

ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΠΟΣΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ 100 MP3 ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ δεν ξερω τι συμβολαιο εχεις αλλα εγω τετοιο συμβολαιο δεν εχω...επισης ναι η καραμελιτσα μου καλα κραταει γιατι οταν χρειαστηκε περασα μεσω BLUTOOTH 100 MP3 και το προγραμμα του GPS γιατι ο αλλος ουτε ιντερνετ θα εβρισκε συντομα ουτε θελαμε να παμε σε internet cafe για να κανουμε μια απλη μεταφορα το καναμε μεσα σε ενα λεωφορειο και εκανε απιστευτη λιγη ωρα.

Αλλα τι λεω τωρα εδω δεν ξερετε τι σημαινει NFC και δικαιολογειται την apple που δεν το εχει βαλει και λετε παλι τα ιδια cloud το ενα το αλλο...α ρε φιλε...

Οταν του ειπα σε εναν φιλο μου οτι θελω manual να βαλω στο κινητο πραγματα και οταν πατησω αυτην την επιλογη θα μου σβησει ολο το κινητο ακουσα να τα βαλω στο cloud του λεω 7 GB ΣΤΟ CLOUD και βγαλαμε για πλακα οτι θα κανω 32 ωρες...ελεος με το cloud το μαθαμε τωρα και ειναι το μελλον και μαο γαο και εγω εχω cloud και δεν εχω ανεβασει ΟΥΤΕ 1 KB

Valkyre
26-09-2012, 14:50
^^E και εμενα ξερεις τι μου θυμιζεις? Αυτο που ελεγα πιο πανω... οτι μαλλον δεν σου αρκει η ικανοποιηση που σου προσφερει το σουπερ φοβερο τηλεφωνο σου, εχεις την αναγκη να το αναγνωρισει και ολος ο υπολοιπος κοσμος οτι εχεις κανει την καλυτερη επιλογη και να πεταξουν οι υπολοιποι τα τηλεφωνα τους στον πρωτο καδο αχρηστων που θα συναντησουν.

Αναρωτησου γιατι εχεις αυτην την αναγκη ενω εμεις οχι.

ΥΓ: Εχεις μιλησει πολλακις εδω παντως για πραγματα που "δηθεν" δεν μπορει να κανει το iphone και σου εχουν πει πολλοι χρηστες οτι τελικα τα κανει και απλα εσυ δεν το γνωριζεις. Λιγο ακομα και θα παρουσιασεις το iphone σαν ενα τηλεφωνο που απλα μπαινει facebook.

kostasb13
26-09-2012, 14:53
Εγω να ρωτησω κατι...το 4s τι αξια μεταπωλησης εχει; Οσοι σκεφτεστε να το πουλησετε, ποσα περιμενετε να παρετε;

Valkyre
26-09-2012, 14:56
^^ Εγω το 64αρι 4s που εχω, εχω βρει ατομο να το δωσω στα λεφτα που ειπα πιο πανω.