PDA

View Full Version : The credit card information cannot be updated



slayeras
04-09-2008, 08:58
Παιδια εχτες και αφου κατεβασα το warhawk ειδα οτι η καρτα μου (eurobank prepaid) δεν ειχε αλλα € μεσα,θελωντας να κατεβασω το τελευταιο expansion του warhawk προσπαθησα να βαλω μια αλλη καρτα στο billing info , και μετα απο μερικες ακαρπες προσπαθειες μου πεταξε το παρακατω μυνημα

The credit card information cannot be updated. Check your PLAYSTATION Network account information, and then contact technical support for assistance.

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? :confused::confused: Μπας και βρω την ακρη :):)


PS Προσοχη παιδια δεν ειναι ιδιο με αυτο The Credit Card Information Is not Valid



(http://boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&message.id=2333758)

desperate_gamer
05-09-2008, 00:41
Μήπως το σύστημα είχε "πέσει" εκείνη τη στιγμή;; Ξαναπροσπάθησες;

slayeras
05-09-2008, 08:23
Λοιπον, τελικα οταν προσπαθησεις αρκετες φορες να περασεις μια καρτα (10 νομιζω) και δεν την δεχτει, μπλοκαρει το account σου για 24 ωρες,
εχτες δοκιμασα και δεν εβγαζε πλεον το μυνημα
The credit card information cannot be updated. Check your PLAYSTATION Network account information, and then contact technical support for assistance.
Οποτε ολα καλα με αυτο το θεμα

Ομως πλεον δεν δεχεται την καρτα (The Credit Card Information Is not Valid), με την οποια προχτες αγορασα το warhawk απο psn και το stardustHD πριν μια εβδομαδα :badpc::badpc:

Δεν ξερω εγω εχω μπερδευτει παντως, και οχι μονο:rant:, να θελεις να τους δωσεις λεφτα και να μην σε αφηνουν :1appl:

nikon
05-09-2008, 08:31
Είναι θέμα ασφάλειας φαντάσου πόσοι κάνουν συνδυασμούς για να μπουν με στοιχεία καρτών που δεν είναι δικές τους.
Όπως στα ΑΤΜ με 3 λάθη μέσα η κάρτα και άντε να την πάρεις αν δεν είναι δικιά σου.

slayeras
05-09-2008, 08:36
Δηλαδη λες οτι ισως εχει μπλοκαρει την καρτα και δεν την δεχεται? Και ειμαι 100% σιγουρος οτι τα στοιχεια που βαζω ειναι σωστα, πως δλδ πριν μια εβδομαδα την δεχτηκε και αυτες τις μερες μου εχει σπασει τα... νευρα:rant:

nikon
05-09-2008, 08:43
Τώρα πιστεύω ότι την έχει μπλοκάρει μετά από τόσες προσπάθειες αλλά δεν ξέρω στην περίπτωση σου αφού λες ότι είσαι σίγουρος ότι βάζεις τα σωστά στοιχεία μπορεί να είναι και κάτι άλλο.

slayeras
05-09-2008, 08:49
Βασικα την καρτα αυτη της eurobank δεν προσπαθησα πολλες φορες να την περασω αλλα μια δυο φορες, κατι αλλες προσπαθουσα αρκετες φορες και εφαγε το κολημα cannot upadate crefit card info
και αφου βρισκω οτι θελει 24 ωρες για να ξεμπλοκαρει σταματαω και μετα απο 24 ωρες ξαναδοκιμαζω 2 φορες της eurobank και μου βγαζει Invalid card info
οποτε η εχει φαει ban η καρτα μου απο το psn ή δεν ξερω τι να πω

slayeras
05-09-2008, 09:50
Διαβασα οτι καποιου δεν του δουλευε (invalid card details) και βαζοντας εδω http://store.playstation.com/game/index.vm τα στοιχεια της καρτας δουλεψε

Ειναι ασφαλες να το κανω ή καλυτερα να μην κανω μια τετοια κινηση?

Εdit Υπαρχει περιπτωση, να εχει μπλοκαριστει η καρτα μου απο την ιδια την Eurobank?

nikon
05-09-2008, 09:55
Εγώ λέω κάνε ένα τηλέφωνο στην Eurobank πρώτα αν και δεν νομίζω να την μπλόκαραν αυτοί και μετά στείλε κανένα e-mail στην sony.

marzel19
05-09-2008, 10:58
Εμένα μου έχει τύχει να μη δέχεται αγορές από την κάρτα μου (ενώ αυτή είναι φορτωμένη κανονικά) και μετά νομίζοντας ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα να βάζω άλλη κάρτα την οποία δεν δέχεται (βγάζει το ίδιο μήνυμα).

Αυτό που κατάλαβα ότι συμβαίνει είναι ότι εκείνη τη στιγμή το σύστημα δεν μπορεί να πραγματοποιήσει την αγορά (αυτό μπορεί να ισχύει μόνο για ένα συγκεκριμένο account και όχι για γενική πτώση του store) οπότε εσύ μετά (από την ανυπομονησία σου) κάθεσαι και κάνεις συνεχείς προσπάθειες. Αν κάνεις πάνω από 3 για κάθε κάρτα κλειδώνει για 24 ώρες.

Εγώ προτείνω να το αφήσεις για 24 ώρες (να μη κάνεις καμία προσπάθεια αγοράς ή εισαγωγής κάρτας) και να προσπαθήσεις πάλι αύριο! Το είχα διαβάσει κάπου και δούλεψε! Τέλος, να σημειώσω ότι έχω παρατηρήσει πως το πρόβλημα συμβαίνει σε μερικές περιπτώσεις που το Store μόλις έχει ανανεωθεί (εμένα μου εμφανίστηκε στο Siren το οποίο είχε αργήσει να ανέβει και ανέβηκε κακήν κακώς κάπου αργά το βράδυ).

slayeras
05-09-2008, 11:10
Νασαι καλα Marzel19, θα το δοκιμασω
Πηγα λοιπον στην eurobank και μου ειπαν η καρτα ειναι μια χαρα, της εβαλα και euros, οποτε σημερα δεν κανω καμια προσπαθεια και θα δοκιμασω απο αυριο οπως ειπε ο marzel
Αντε να δουμε...σηριαλ σηριαλ!!

muku
05-09-2008, 12:24
Εμένα πάντως χθες δούλεψε με τη μια με την καινούρια prepaid που έφτιαξα γιατί η παλιά είχε λήξει. Την έκανα add και στο αμερικάνικο με τυχαία διεύθυνση που μου ήρθε εκείνη την ώρα :p Να ναι καλά το Beverly Hills 90210 μόνο :D :D

Στο πρώτο μήνυμα που σου έβγαζε δεν ξέρω τι έφταιγε, για το δεύτερο όμως κοίτα μήπως παίζει τίποτα με το όνομα κατόχου που δίνεις. Γιατί και μένα μου είχε βγάλει την πίστη μέχρι να δουλέψει η πρώτη που είχα φτιάξει. Οι λαλάκες δεν σου γράφουν πάνω στην prepaid το όνομα και πρέπει να κάνεις συνδυασμούς... Στην πρώτη κάρτα νομίζω ότι ήταν το όνομα με κεφαλαία, μετά τα 3 πρώτα γράμματα του ονόματος του πατέρα μου και μετά το επίθετο. Τώρα τους ρώτησα μόλις την έφτιαξα και ήταν όνομα και επίθετο με κεφαλαία.

slayeras
05-09-2008, 12:35
Ρε συ muku αφου την καρτα αυτη την χρησιμοποιησα προχτες για να κανω download το warhawk αρα δεν παιζει τα στοιχεια να τα βαζω λαθος, ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι σωστα, απλως μετα εφαγε σκαλωμα το ριμαδι

το θεμα ειναι να ξεκολλησει, θα κανω αυτο που μου ειπε ο Marzel και αν δεν δουλεψει και ετσι, θα παω στον κολητο μου να το κατεβασω απο το account του και μετα να μου το
κανει share

Δεν βρισκω καποια αλλη λυση

Δουλευει μια φιλη μου στην eurobank και την ειχα ρωτησει για το πως με καταχωρισε

παντως ξαναλεω οτι η καρτα δουλευε εκανα την δουλεια μου και τελειωσανε τα €, βαζω μια αλλη που εχω και δεν την δεχτηκε, και μετα απο 5 λεπτα ξαναεβαλα της eurobank και δεν την δεχτηκε....

θελω να πιστευω οτι εχει κολησει το psn και θα ξαναφτιαξει

marzel19
05-09-2008, 12:37
Νασαι καλα Marzel19, θα το δοκιμασω
Πηγα λοιπον στην eurobank και μου ειπαν η καρτα ειναι μια χαρα, της εβαλα και euros, οποτε σημερα δεν κανω καμια προσπαθεια και θα δοκιμασω απο αυριο οπως ειπε ο marzel
Αντε να δουμε...σηριαλ σηριαλ!!

Μόνο να προσέξεις να έχουν περάσει 24 ώρες γιατί αλλιώς το ξεμπλοκάρισμα μπορεί να αναβληθεί για άλλες 24. Γενικώς, πρόκειται μάλλον για μπλοκάρισμα από τη μεριά της Sony και όχι της eurobank οπότε μπορεί η κάρτα να χρησιμοποιηθεί για άλλου είδους αγορές!

Υ.Γ. Η πρώτη σου κάρτα είναι σίγουρο ότι άδειασε ή θεώρησες ότι δεν μπορείς επειδή σου έβγαζε αντίστοιχο μήνυμα?

slayeras
05-09-2008, 12:41
Μόνο να προσέξεις να έχουν περάσει 24 ώρες γιατί αλλιώς το ξεμπλοκάρισμα μπορεί να αναβληθεί για άλλες 24. Γενικώς, πρόκειται μάλλον για μπλοκάρισμα από τη μεριά της Sony και όχι της eurobank οπότε μπορεί η κάρτα να χρησιμοποιηθεί για άλλου είδους αγορές!

Υ.Γ. Η πρώτη σου κάρτα είναι σίγουρο ότι άδειασε ή θεώρησες ότι δεν μπορείς επειδή σου έβγαζε αντίστοιχο μήνυμα?

Σιγουρα 100%, ειχε 42€ μεσα και ολα μου πηγαν 41 και κατι ψηλα, παντως αν την μπλοκαρε η sony ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

marzel19
05-09-2008, 12:56
Όταν λέω την μπλόκαρε η Sony εννοώ ότι δεν επιτρέπει την πραγματοποίηση συναλλαγών από την συγκεκριμένη κάρτα (του συγκεκριμένου profile -Kannivalos-) μόνο για τις δικές της υπηρεσίες (συγκεκριμένα PS Store). Ξεμπλοκάρει αυτόματα μετά από 24 ώρες! Το είπαμε αυτό. Απλώς περιμένεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην διορθωθεί (εκτός εάν κάνεις κάτι άλλο λάθος).

Και εγώ τα είχα παίξει όταν συνέβη αλλά με λίγη υπομονή...

sen
05-09-2008, 16:07
καλησπερα παιδια επειδη εχω διαβασει ολα τα θεματα για τις αγορες στα store... δεν εχω καταφερει ακομα να αποφασησω πια καρτα να παω να βγαλω. την θελω για το ελληνικο store και ειμαι αναμεσα σε eurobank, alpha bank, attica visa αλλα πια να παρω?
βεβαιa δοκιμασα την εμπορικι visa και milenum αλλα δεν τις περνει λεει το μνμ The credit card information cannot be updated. Check your PLAYSTATION Network account information, and then contact technical support for assistance.
λιγο help γιατι εχω παρει την καμερα και θελω να κατεβασω το The Trials of Topoq!!!

Tek_Killa
05-09-2008, 16:33
με τη eurobank prepaid εγώ ως τώρα κανένα πρόβλημα... Είναι να σου κάτσιε που λένε...

muku
05-09-2008, 16:40
με τη eurobank prepaid εγώ ως τώρα κανένα πρόβλημα... Είναι να σου κάτσιε που λένε...

Παρομοίως...

desperate_gamer
05-09-2008, 16:49
Πάντως το σύστημα που έχει το PSN Store στη χρέωση είναι πολύ περίεργο. Υπήρχαν στιγμές που δεν δεχόταν να μου βάλει funds στο wallet και υπέθεσα ότι η κάρτα δεν είχε λεφτά. Προσπάθησα την άλλη μέρα για πλάκα και ως δια μαγείας μπήκαν.

Και τώρα έβαλα funds χθες για να πάρω το Ratchet και αφού μπήκαν έσβησα την κάρτα μου από το PSN. Ακόμα βλέπω δεν την έχουν χρεώσει...

sen
05-09-2008, 18:59
παντος απο οτι εχω καταλαβει η καρτες δουλευουνε καλητερα στο us store... το ελληνικο ειναι λιγο μαπα?

marzel19
05-09-2008, 21:00
Δεν θα το έλεγα μάπα απλώς μπορεί να παρουσιαστούν μερικά προβλήματα (δεν φταίει πάντα η Sony αλλά όλο το σύστημα). Επίσης, δεν είναι σίγουρο ότι το US Store είναι λιγότερο προβληματικό απλώς χρησιμοποιούμε περισσότερο το Ελληνικό. Γενικώς εγώ προτείνω pre-paid κάρτα από eurobank καθώς παρουσιάζει τα λιγότερα προβλήματα με οποιοδήποτε Store. Με εξαίρεση το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω (και παρουσιάζεται ανεξαρτήτως κάρτας) δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα!

sen
06-09-2008, 13:59
Γενικώς εγώ προτείνω pre-paid κάρτα από eurobank καθώς παρουσιάζει τα λιγότερα προβλήματα με οποιοδήποτε Store. Με εξαίρεση το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω (και παρουσιάζεται ανεξαρτήτως κάρτας) δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα!

τελικα την eurobank prepaid θα παω να βγαλω. Στα street adress 1,2,3 πρεπει να τα εχω συμπληρωμενα ολα η μονο την δικαια μου διευθ? (πχ. 11 SOFOYLI STREET?)

three_brothers1
06-09-2008, 14:00
prepaid απο την κυπρου.....η καλυτερη.....ποε δεν αντιμετωπισα προβλημα

sen
06-09-2008, 14:08
prepaid απο την κυπρου.....η καλυτερη.....ποε δεν αντιμετωπισα προβλημα

χαχαχα τελικα ο καθενας εχει την δικη του γνωμη για καρτα, πρεπει να γινει καποιο γκαλοπ να δουμε τι καρτες σε ποσοστα χρησιμοποιει ο καθενας!
παντος θα τις παρω με την σειρα και οποια δουλεψει πρωτα!:)

three_brothers1
06-09-2008, 14:09
http://www.prepaidcards.gr/

marzel19
06-09-2008, 17:50
χαχαχα τελικα ο καθενας εχει την δικη του γνωμη για καρτα, πρεπει να γινει καποιο γκαλοπ να δουμε τι καρτες σε ποσοστα χρησιμοποιει ο καθενας!
παντος θα τις παρω με την σειρα και οποια δουλεψει πρωτα!:)

Προσοχή εγώ δεν είπα ότι της Eurobank είναι η καλύτερη pre-paid κάρτα. Για να το πω αυτό πρέπει να τις έχω χρησιμοποιήσει όλες. Αυτό που είπα είναι ότι την δέχεται το Ελληνικό PSN (και όπως φαίνεται και το Αμερικάνικο) και πως δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα. Μάλιστα είναι και η επιλογή πολλών καθώς η eurobank είναι μια πολύ μεγάλη τράπεζα! Δική σου η επιλογή.

slayeras
09-09-2008, 16:00
Λοιπον πριν απο λιγο δοκιμασα να ξαναπερασω τα στοιχεια της καρτας, να δω μηπως και ξεκολλησε
και ως δια μαγειας δουλεψε μια χαρα

Τελος καλο ολα καλα :)

WolfRathmA
13-09-2008, 04:01
Entropay no longer an option on PSN (http://www.videogaming247.com/2008/09/12/entropay-no-longer-an-option-on-psn/)


Those of you hoping to grab yourself a copy of Qore, or purchase anything else on the US PSN whilst not actually having a US credit card, can colour yourselves disappointed. Apparently, the virtual Visa Card issuer Entropay no longer works in Sony's online shop

slayeras
15-09-2008, 09:26
Δηλαδη οσοι εχουμε απο us store παιχνιδι πχ Pain και θελουμε να αγορασουμε το expansion δεν γινετε απ' οτι καταλαβα ε? Παρα μονο με αμερικανικη καρτα?:1appl:

marzel19
15-09-2008, 11:00
Από πότε ισχύει αυτό. Εγώ πριν 2 μέρες χρησιμοποίησα την κάρτα μου κανονικά στο Αμερικάνικο Store!

desperate_gamer
15-09-2008, 22:06
Όχι βρε παιδιά επικεντρωθείτε στο "the virtual Visa Card issuer Entropay". Είναι κάτι σαν εκείνο το κόλπο που είχαμε με το αγγλικό Store, για όσους δεν είχαν αγγλική κάρτα. Όπως και να 'χει, οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) ούτε που ξέραμε τι είναι το Entropay, δεν χρειάζεται να αναστατωνόμαστε.

marzel19
16-09-2008, 01:59
Όχι βρε παιδιά επικεντρωθείτε στο "the virtual Visa Card issuer Entropay". Είναι κάτι σαν εκείνο το κόλπο που είχαμε με το αγγλικό Store, για όσους δεν είχαν αγγλική κάρτα. Όπως και να 'χει, οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) ούτε που ξέραμε τι είναι το Entropay, δεν χρειάζεται να αναστατωνόμαστε.

Τώρα ησύχασα!:giggle:

sen
24-09-2008, 20:39
re paidia ligo help! phra thn karta ths kuprous, kai den xero pos 8a valo sosta thn address pou zhtaei gia na valo funds! prepei na valo anagkastika thn dikia mou address h mporo na valo kapia allh apo athina? an mporeite doste mou ena paradeigma.

marzel19
25-09-2008, 11:58
re paidia ligo help! phra thn karta ths kuprous, kai den xero pos 8a valo sosta thn address pou zhtaei gia na valo funds! prepei na valo anagkastika thn dikia mou address h mporo na valo kapia allh apo athina? an mporeite doste mou ena paradeigma.

Είναι ανάλογα με το εάν η κάρτα απαιτεί διεύθυνση ή όχι όταν αυτή εξετάζεται από τη Sony. Εάν πρόκειται να τη χρησιμοποιήσεις για το Ελληνικό Store τότε καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την πραγματική σου διεύθυνση. Βέβαια, συνήθως οι κάρτες ελέγχουν κυρίως την χώρα και τον ταχυδρομικό κώδικά οπότε στην οδό μπορείς να βάλεις άλλη. Αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Εάν μιλάμε για ξένο Store τότε βάζεις μία ξένη διεύθυνση (πάλι ισχύει ότι πιο πολύ ελέγχουν χώρα και Τ.Κ. οπότε στην οδό βάζεις ότι θες) αρκεί η κάρτα να το επιτρέπει!

gepe13
25-09-2008, 13:07
re paidia ligo help! phra thn karta ths kuprous, kai den xero pos 8a valo sosta thn address pou zhtaei gia na valo funds! prepei na valo anagkastika thn dikia mou address h mporo na valo kapia allh apo athina? an mporeite doste mou ena paradeigma.


Λοιπον το εχουμε ξαναπει την διευθυνση θα την γραψεις ετσι 123 alkiviadou street και εισαι ετοιμος (οπου 123 και alkiviadou γραφεις οτι θελεις εννοειται )

εχουμε λοιπον νουμερο - διευθυνση- street

αυτο ισχυει για ολα τα store και ειναι η λυση στην μη αποδοχη της καρτας

sen
25-09-2008, 13:58
Λοιπον το εχουμε ξαναπει την διευθυνση θα την γραψεις ετσι 123 alkiviadou street και εισαι ετοιμος (οπου 123 και alkiviadou γραφεις οτι θελεις εννοειται )

εχουμε λοιπον νουμερο - διευθυνση- street

αυτο ισχυει για ολα τα store και ειναι η λυση στην μη αποδοχη της καρτας

euxaristo file aplos den hxera oti einai kai gia to ellhniko store! ante na doume kai twra.....

gepe13
25-09-2008, 14:06
ενημερωσε το forum αν ολα πανε καλα

sen
25-09-2008, 22:04
ενημερωσε το forum αν ολα πανε καλα

telika thn karta thn phre! alla tora mou leei...
''the funds could not be added to your wallet'' ego pantos sthn karta exo 15e pou ta ebala to prwi. xerete twra ti paizei??

sen
26-09-2008, 09:35
kai twra pali pou dokimasa to idio mou leei ''the funds could not be added to your wallet'' giati to leei auto?

gepe13
26-09-2008, 09:51
πως εβαλες τα λεφτα στην καρτα απο μηχανημα η πηγες στο ταμειο ?

sen
26-09-2008, 11:09
πως εβαλες τα λεφτα στην καρτα απο μηχανημα η πηγες στο ταμειο ?

ta evala apo to tameio giati den exo akoma to pin. apo oti xero otan valeis lefta ,ayta mpainoyn ston logariasmo soy peripoy mexri to vradu. giati paizei kanena rolo ayto?

gepe13
26-09-2008, 11:14
απο το ταμειο ειναι διαθεσιμα σχεδον αμεσα να αποφευγεις το μηχανημα αν θελεις να κανεις αγορα γρηγορα
τωρα για το προβλημα σου ξαναπερνα τα στοιχεια της καρτας και δοκιμασε παλι αν και επειδη γινεται update στο ps store καθε πεμπτη υπαρχουν προβληματα με τις καρτες δοκιμασε και το βραδυ μηπως εχει ξεμπουκωσει το συστημα (eurobank visa εχεις ? )

Tek_Killa
26-09-2008, 11:15
Δοκίμασε το ξανά μετα απο 2-3 μέρες. Μάλλον απο τις πολλές προσπάθειες σου κλείδωσε ο λογαριασμός για λόγους ασφαλείας. Χθες έπαθα το ίδιο μαζι με το error 80023102 προσπαθώντας να κατεβασω το wipeout. Eστειλα μειλ στο tech support πριν λίγο.

tasioskis
26-09-2008, 11:15
παιδες εκανα και εγω βλακεια με την καρτα μου χτες.... ειχε ληξει και την ανανέωσα αλλα ξεχασα να αλλαξω τα στοιχεια μεσα απο το psn , οπως για το ποτε ληγει,και ποιοι ειναι οι 3 τελευταιοι αριθμοι πισω απο την καρτα( ειναι τα μοναδικα που αλλαζουν οταν ανανεωνεις την παλια καρτα) και ετσι δοκιμασα αρκετες φορες να βαλω funds και στο τελος μου εβγαλε το γνωστο μηνυμα The credit card information cannot be update.....
Ελπιζω να μεινει ετσι μονο για 24 ωρες και οχι για παντα?????????

sen
26-09-2008, 11:21
exo tis kuprou thn prepaird , thn karta mou thn dexetai aplos den mporo na valo funds. 8a pereimeno 2-3 meres.

sen
27-09-2008, 15:24
entaxei koble h karta , evala funds shmera. fainetai eixe aei kolhma

Eric Draven
29-09-2008, 12:12
Sen και εμένα το ίδιο πρόβλημα μου έβγαζε χθες όλη μέρα. Ενώ αναγνώριζε την κάρτα δεν δεχόταν funds και πήγα να φρικάρω! Αφού λες ότι ξεκόλλησε τώρα θα δοκιμάσω το βράδυ.
By the way-hello everyone, νέο μέλος.

sen
29-09-2008, 15:53
Sen και εμένα το ίδιο πρόβλημα μου έβγαζε χθες όλη μέρα. Ενώ αναγνώριζε την κάρτα δεν δεχόταν funds και πήγα να φρικάρω! Αφού λες ότι ξεκόλλησε τώρα θα δοκιμάσω το βράδυ.
By the way-hello everyone, νέο μέλος.

Φαινεται το παθαινει συχνα και σε αλλους. αλλα ολα οκ!!

Tek_Killa
29-09-2008, 15:58
Kι εμένα ξεκόλλησε. θελει αυστηρά 24 ώρες χωρίς προσπάθεια για να δουλέψει ξανά η κάρτα.

kaskas
01-11-2008, 17:13
????ti egine

manos_ps3
07-11-2008, 15:13
Εμένα πάντως χθες δούλεψε με τη μια με την καινούρια prepaid που έφτιαξα γιατί η παλιά είχε λήξει. Την έκανα add και στο αμερικάνικο με τυχαία διεύθυνση που μου ήρθε εκείνη την ώρα :p Να ναι καλά το Beverly Hills 90210 μόνο :D :D



Φίλε muku, επειδή κι εγώ έχω 2 accounts (ελληνικό και αμερικάνικο) και έχω ήδη βάλει την prepaid μου στο ελληνικό, μπορώ να την βάλω ΚΑΙ στο αμερικάνικο; Θα την δεχτεί κανονικά;

ΥΓ. Από εχθές το απόγευμα και μετά από αγορές 50 ευρώ στο PSN Store, δεν με αφήνει να προσθέσω κι άλλα χρήματα στον λογαριασμό μου. Μου βγάζει το μήνυμα: "funds could not be added to your wallet" !!!

Όποιο παιδί ξέρει κάτι, ας βοηθήσει... :please2:

muku
07-11-2008, 15:14
Φίλε muku, επειδή κι εγώ έχω 2 accounts (ελληνικό και αμερικάνικο) και έχω ήδη βάλει την prepaid μου στο ελληνικό, μπορώ να την βάλω ΚΑΙ στο αμερικάνικο; Θα την δεχτεί κανονικά;

ΥΓ. Από εχθές το απόγευμα και μετά από αγορές 50 ευρώ στο PSN Store, δεν με αφήνει να προσθέσω κι άλλα χρήματα στον λογαριασμό μου. Μου βγάζει το μήνυμα: "funds could not be added to your wallet" !!!

Όποιο παιδί ξέρει κάτι, ας βοηθήσει... :please2:

Ναι κι εγώ την έχω και στα 2. Μήπως άδειασες την Prepaid γι αυτό δεν σου βάζει κι άλλα?

tasioskis
07-11-2008, 15:15
Φίλε muku, επειδή κι εγώ έχω 2 accounts (ελληνικό και αμερικάνικο) και έχω ήδη βάλει την prepaid μου στο ελληνικό, μπορώ να την βάλω ΚΑΙ στο αμερικάνικο; Θα την δεχτεί κανονικά;

ΥΓ. Από εχθές το απόγευμα και μετά από αγορές 50 ευρώ στο PSN Store, δεν με αφήνει να προσθέσω κι άλλα χρήματα στον λογαριασμό μου. Μου βγάζει το μήνυμα: "funds could not be added to your wallet" !!!

Όποιο παιδί ξέρει κάτι, ας βοηθήσει... :please2:


ναι το κανει συχνα αυτο, δεν ειναι τιποτα, πρεπει να περσασει μια μερα για να βαλεις λεφτα...

manos_ps3
07-11-2008, 15:16
καλησπερα παιδια επειδη εχω διαβασει ολα τα θεματα για τις αγορες στα store... δεν εχω καταφερει ακομα να αποφασησω πια καρτα να παω να βγαλω. την θελω για το ελληνικο store και ειμαι αναμεσα σε eurobank, alpha bank, attica visa αλλα πια να παρω?
βεβαιa δοκιμασα την εμπορικι visa και milenum αλλα δεν τις περνει λεει το μνμ The credit card information cannot be updated. Check your PLAYSTATION Network account information, and then contact technical support for assistance.
λιγο help γιατι εχω παρει την καμερα και θελω να κατεβασω το The Trials of Topoq!!!

Η prepaid card της Τράπεζας Κύπρου είναι επίσης πολύ καλή επιλογή!

manos_ps3
07-11-2008, 15:30
Ναι κι εγώ την έχω και στα 2. Μήπως άδειασες την Prepaid γι αυτό δεν σου βάζει κι άλλα?

Έκανα προσπάθειες να την γεμίσω, πριν καν αδειάσει. Εγώ κατέθεσα συνολικά στην κάρτα 105 ευρώ. Και επειδή εχθές θα την χρησιμοποιούσα για πρώτη φορά, είπα να πειραματιστώ βάζοντας 50 ευρώ στο wallet. Αφού είδα ότι δουλεύει μια χαρά, αποφάσισα να προσθέσω και τα υπόλοιπα 50. Ε, κι από τότε άρχισε το πρόβλημα...



ναι το κανει συχνα αυτο, δεν ειναι τιποτα, πρεπει να περσασει μια μερα για να βαλεις λεφτα...

Σοβαρά; Εχθές το βραδάκι κατά τις 10 προέκυψε το πρόβλημα και έχω κάνει κάποιες προσπάθειες και σήμερα. Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω;

ΥΓ. Πάντως μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι η κάρτα δουλεύει μια χαρά...

muku
07-11-2008, 15:41
Καλά κι εσύ τι τα θες 100Ε στο wallet του psn, ήμαρτον :p

manos_ps3
07-11-2008, 15:46
Καλά κι εσύ τι τα θες 100Ε στο wallet του psn, ήμαρτον :p

Είχα και έχω αρκετό πράμα για κατέβασμα. Έχω και psp, οπότε καταλαβαίνεις...
Ακριβώς την ίδια διαδικασία έκανες για την κάρτα στο δεύτερο account ;;;

marzel19
07-11-2008, 15:57
Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να περιμένεις ακριβώς 24 ώρες χωρίς να κάνεις προσπάθεια χρέωσης ή αγοράς.

Έχει συμβεί σε αρκετούς και πάντα ο παραπάνω τρόπος δουλεύει.

manos_ps3
07-11-2008, 16:24
Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να περιμένεις ακριβώς 24 ώρες χωρίς να κάνεις προσπάθεια χρέωσης ή αγοράς.

Έχει συμβεί σε αρκετούς και πάντα ο παραπάνω τρόπος δουλεύει.

Αυτό ακριβώς θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ φίλε... :wave:

tasioskis
07-11-2008, 16:35
Έκανα προσπάθειες να την γεμίσω, πριν καν αδειάσει. Εγώ κατέθεσα συνολικά στην κάρτα 105 ευρώ. Και επειδή εχθές θα την χρησιμοποιούσα για πρώτη φορά, είπα να πειραματιστώ βάζοντας 50 ευρώ στο wallet. Αφού είδα ότι δουλεύει μια χαρά, αποφάσισα να προσθέσω και τα υπόλοιπα 50. Ε, κι από τότε άρχισε το πρόβλημα...




Σοβαρά; Εχθές το βραδάκι κατά τις 10 προέκυψε το πρόβλημα και έχω κάνει κάποιες προσπάθειες και σήμερα. Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω;

ΥΓ. Πάντως μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι η κάρτα δουλεύει μια χαρά...


μια χαρα δουλευει η καρτα δεν υπαρχει προβλημα... απλως μπλοκαρε.... κανονικα πρεπει να περασουν 24 ωρες,αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την πρωτη φορα που σου εβγαλε το μνμ,η απο την τλευταια φορα που δοκιμασες.