PDA

View Full Version : παλικαρια βοηθεια...



gerosg
09-07-2007, 17:12
παλικαρια βοηθεια..αγορασα του πιτσιρικα ενα psp, το πηγα και του βαλανε χερι κατι αλλα παλικαρια σε ver 3.03 ΟΕ-Α. Μαζι μου αγορασα και ενα δισκακι με μερικα παιχνίδια iso, τα περασα απο τον υπολογιστη και ολα καλα. Ομως κατεβασα και απο το δικτυο, torrent νεα παιχνίδια όπως τους πειρατες της καραιβικης 3, το crach, και to shrek 3, σε iso μορφή. Τα περνάω και αυτά στο psp (μνημη 4 gb) αλλά όταν παω να τα τρεξω, μου βγαινει μηνυμα λαθους. Δεν μπορει να ξεκινησει η εφαρμογή και εναν κωδικο απο κατω. Τι φταιει ρε παιδια;Μήπως η αναβαθμιση αυτη θελει δικα της παιχνίδια; Που μπορω να κατεβασω παιχνίδια για αυτη την έκδοση; Σας ευχαριστώ εκ των προτερων. Γιώργος...

kvasil
09-07-2007, 17:31
man tha balis tin 3.40oe apo to diktio eine istall tha pas meta sto mple menu eki kai apo eki tha apenergopioisis to umd meta tha bazis ola ta geme sto iso kai ta game apo psone tha ta bazis sto fakelo game . an thelis psrisoteri help pesmou me pm na se doso link.

MaRkUs_
11-07-2007, 08:36
καταρχήν πες μας τι firmware έχει το psp!

ulysses
11-04-2011, 18:39
Καλησπέρα,μία ερώτηση παρακαλώ για PSP 3004 slim & lite:

Το έχει ένας φίλος και επειδή δεν ξέρουμε και οι δύο τίποτα για τέτοιες παιχνιδομηχανές,βάλαμε β΄λιντεο πολλών μορφών και δεν παίζει κανένα.Βάλαμε φώτος,mp3s και δεν παίζει τίποτα.Βίντεο βάλαμε mpeg,mpeg4,avi,windows media file και δεν παίζει τίποτα.Τα φορτώσαμε στην μνήμη memory stick duo pro 4gb.Μου δείχνει οτι είναι κατειλημένη αλλά δεν ανοίγει τίποτα.Πρέπει με ειδικό πρόγραμμα να τα μετατρέπω?Και ποιο?Αρχεία απο you tube δεν παίζει τίποτα.
Ευχαριστώ πολύ !

nikos1125
11-04-2011, 23:09
για να βαλεις mp3 πρεπει να εχεις φτιαξει μεσα στην memory ενα φακελο MUSIC και μεσα σε αυτον βαζεις τα τραγουδια!! για φωτογραφιες PHOTO!!για μετατροπη video εγω κανω με το AoA MP4 Converter!!εχει επιλογη για psp ειναι πολυ ευκολο και νομιζω οτι μετατρεπει και του you tube!!!:google:

Smooth
02-05-2011, 16:26
παιδια συγγνώμη που γράφω εδώ, αλλά δε μπορω να συντάξω θέμα. προσπαθώ κι εγώ να παίξω παιχνίδια του psx συγκεκριμένα το crash bandicoot 2, έχοντας δεί tutorials στο youtube το αντιγράφω στον φάκελο psp>games. μετά όμως πάω να το ανοίξω και μου λέει: "the copyright protection information is invalid (8010850E)".

έχω psp 3004, δε τα ξέρω και πολύ καλά αυτά τα κόλπα διότι δεν έχω ασχοληθεί πολύ.
θα εκτιμούσα την βοήθειά σας.

το crash 2 αποτελείται από έναν φάκελο με 3 αρχεία "document (αρχείο dat), eboot.pbp, keys (αρχείο bin)".

ευχαριστώ πολύ!

reinko24
02-05-2011, 16:40
smooth καταρχήν πες μου ποιο cfw φοράς γιατί ισως να θέλει να βάλεις m33 απο τις επιλογές στο select ας πουμε σε Psp 3004 με 6.20 όλα τρέχουν καλά και απροβλημάτηστα:d055:

Smooth
02-05-2011, 16:44
ντρέπομαι, αλλα δεν ξέρω το cfw τι είναι. είμαι πραγματικά άχρηστος. ξέρεις μήπως πως το κοιτάω αυτό? σόρρυ αν σε βάζω σε μπελάδες να μου εξηγήσεις... :$

Smooth
02-05-2011, 19:04
το έψαξα λίγο το θέμα, κατάλαβα τι εστί cfw, και είδα οτι θέλει πολλά πράγματακια όπως magic memory stick, και κάτι pondora's battery κλπ.
δε τα 'χω αυτά... οπότε δε θα παίξω daaamn.
και χάρηκα σήμερα που πήρα το usb cable...

gdskate
02-05-2011, 21:34
Μην απογοητεύεσαι.
Πες μας τι μοντέλο είναι και τι firmware έχει και θα σου πω τι να κάνεις.

Smooth
03-05-2011, 00:12
Μην απογοητεύεσαι.
Πες μας τι μοντέλο είναι και τι firmware έχει και θα σου πω τι να κάνεις.

αν είναι αυτό το firmware: Version 6.38
μοντέλο: psp 3004 slim & lite

δεν έχω πειράξει τίποτα στο psp, μόνο το system update έχω κάνει και όπως είναι φυσικό, μόνο το έχω χρησιμοποιήσει για αποκλειστικά psp games. ουτε mp3 του χω περάσει, ούτε τίποτα.

Evil Ryu
06-05-2011, 15:14
kvasil μπορεις να μου στειλεις links και guides με pm?
ευχαριστω.

george cc
13-05-2011, 01:26
man tha balis tin 3.40oe apo to diktio eine istall tha pas meta sto mple menu eki kai apo eki tha apenergopioisis to umd meta tha bazis ola ta geme sto iso kai ta game apo psone tha ta bazis sto fakelo game . an thelis psrisoteri help pesmou me pm na se doso link.
Φίλε αν μπορείς δώσε μου και εμενα link με τις οδηγίες για να το φτιάξω μόνος μου