PDA

View Full Version : Μπλε rep



personGR
24-08-2008, 02:52
Κοιτώντας τη rep μου, πρόσεξα πως πέρα από πράσινα
(που σημαίνει +) και κόκκινα (που προφανώς σημαίνει -) έχω και ένα μπλε κουτάκι...Τι είναι αυτό?

desperate_gamer
24-08-2008, 03:12
Σημαίνει "ουδέτερο"... Αλλά το περίεργο είναι ότι δεν έχω καταλάβει πώς βάζει κανείς "ουδέτερο" ρεπ.

greekteo
24-08-2008, 15:14
Νομιζω πως οσο χαμηλοτερο reputation εχει καποιος τοσο πιο λιγο μετραει αυτο που θα δωσει σε αλλον. Αντιστοιχα οσο μεγαλυτερο εχει τοσο πιο πολυ μετραει.

jammin
26-08-2008, 12:29
Νομιζω πως οσο χαμηλοτερο reputation εχει καποιος τοσο πιο λιγο μετραει αυτο που θα δωσει σε αλλον. Αντιστοιχα οσο μεγαλυτερο εχει τοσο πιο πολυ μετραει.
αυτο ακριβως που ειπε ο φιλος greekteo ειναι.
Δεν υπαρχει ουδετερο rep (και δεν θαειχε και κανενα νοημα αλλωστε)
Επισης τα μπλε rep δεν δινουν και κανενα ποντο απο οτι εχω προσεξει

modecris
02-09-2008, 19:03
Νομιζω πως οσο χαμηλοτερο reputation εχει καποιος τοσο πιο λιγο μετραει αυτο που θα δωσει σε αλλον. Αντιστοιχα οσο μεγαλυτερο εχει τοσο πιο πολυ μετραει.
Τελικά αυτό είναι το μπλε rep;Δλδ +rep από κάποιον που έχει χαμηλό reputation;

greekteo
02-09-2008, 19:34
Τελικά αυτό είναι το μπλε rep;Δλδ +rep από κάποιον που έχει χαμηλό reputation;

Τι να πω, το πιο πιθανο. Απο καποιον που εχει χαμηλο rep ή χαμηλο ποστ count. Οπως αντιστοιχα και το γκρι νομιζω.

Melnibonian
12-11-2008, 14:46
Συγνώμη για την αφέλεια της ερώτησης,μα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με rep κτλ.Πώς δίνω rep,με ποιά επιλογή?

Ixor24
12-11-2008, 15:15
Συγνώμη για την αφέλεια της ερώτησης,μα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με rep κτλ.Πώς δίνω rep,με ποιά επιλογή?

patas to eikonidio kato apo to prasino koutaki pou einai dio anthropakia kai ekei vazeis approve kai +rep h disapprove -rep kai gafeis ama thes ton logo kai to nick sou:)

hotsales73
13-11-2008, 01:41
τι ειναι αυτο το rep που λετε?

jammin
13-11-2008, 12:32
τι ειναι αυτο το rep που λετε?
o ixor εξηγησε τον τροπο που δινεις rep.
Πρεοερχεται απο η λεξη reputation και το αθροισμα των reps που συγκεντρωνονται για ενα ατομο δειχνουν το ποσο καλη φημη (ή και κακη) εχει μεσα στο forum.