PDA

View Full Version : Exclusive EyePet (Ετοιμαστείτε για το virtual pet σας...)



NonBorn
20-08-2008, 22:21
Πρώτο gameplay trailer... Casuals μαζευτείτε... Πραγματικά δείχνει πολύ εμπνευσμένο το παιχνιδάκι και τα london studios έχουν δώσει καλά δείγματα... Απολαύστε το...

YouTube - EyePet Trailer

roxito
20-08-2008, 22:31
xaxaxaxaxaxa poly gelio exei.kalo kai prototipo ontos.tha exei endiaferon.

WolfRathmA
20-08-2008, 22:33
LoL LoL LoL...

Απιστευτο πραγματικα χεχε. Πολυ καλο φενεται :)

jorgedept
20-08-2008, 22:45
Έχει γέλιο! :P

Υ.Γ Το δικό μου playstation eye δεν έχει τόση καλή ποιότητα πάντως :S

Omega
20-08-2008, 22:51
Πολυ καλο,μαλλον θα του ριξω μια ματια οταν με το καλο κυκλοφορησει

geodlord7
20-08-2008, 23:20
Χαχαχαχα!!!!Εκπληκτικο!!! Μπραβο τους!!

Μαυτο το παιχνιδακι θα ξεσκωνιστει το pseye μου!!!

Σιγουρη αγορα για μενα;)

Dragonpaul
20-08-2008, 23:25
Not bad θα ελεγα....

stratisd
20-08-2008, 23:33
Βρε που πάμε...βρε...που έλεγε και ο αήμνηστος ο Αυλωνίτης, τι άλλο θα δούν τα ματάκια μας :)

john
21-08-2008, 00:50
:angry:ψηλοβλακιουλα:angry:
αλλα εχει πολυ φαση και πολυ γελιο:angry:

Omega
21-08-2008, 00:54
Εεεεεπ πιπερι στο keyboard για να παρουν φωτια τα δαχτυλα!Ειπαμε,παραφραση αλλα οχι και τετοιες λεξεις.:tiphat:

Surfdrifter
21-08-2008, 00:58
Θα υποστηρίζει trophies; :D (για να είμαστε και στην μόδα!!!)

"Make your pet fetch you your newspaper 15 times under 2:00 minutes"

DarkUSS
21-08-2008, 00:58
Αν το trailer είναι ενδεικτικό του τελικού παιχνιδιού, τότε προβλέπω μεγάλη επιτυχία στο casual κοινό και ειδικά στην Ευρώπη.

michael92
21-08-2008, 01:12
Πολύ καλό, θα ήταν ακόμα καλύτερο σε 3D enviroment :p

geodlord7
21-08-2008, 01:22
Αν το trailer είναι ενδεικτικό του τελικού παιχνιδιού, τότε προβλέπω μεγάλη επιτυχία στο casual κοινό και ειδικά στην Ευρώπη.

Eννοεις στην Ασια:D

Ολοι ξερουμε την "αρρωστια" των Κινεζων-Ιαπωνων για σκυλακια!!!!!Μεχρι και ρομποτς σκυλους αγοραζουν και "μεγαλωνουν"......Οποτε εκει ειναι κατι παραπανω απο σιγουρη επιτυχια;)

georgios
21-08-2008, 01:30
entiposiako, idika to komati pu ftiaxnis dika su pexnidia

ena digma tis texnologias autis idame sto eye of the judgment

distixos ine diskolo na ipologisis tis apostasis parolo pu vlepis to xeri su stin othoni. auto xalai ligo tin ebiria

DarkUSS
21-08-2008, 01:41
Eννοεις στην Ασια:D

Ολοι ξερουμε την "αρρωστια" των Κινεζων-Ιαπωνων για σκυλακια!!!!!Μεχρι και ρομποτς σκυλους αγοραζουν και "μεγαλωνουν"......Οποτε εκει ειναι κατι παραπανω απο σιγουρη επιτυχια;)

Ναι θα έλεγα Ιαπωνία, απλά δεν ξέρω πότε και αν θα φτάσει εκεί το συγκεκριμένο παιχνίδι (μεταξύ μας θα ήταν χαζομάρα να μην το βγάλουν κι εκεί).

Πάντως και Ευρώπη θα έχει επιτυχία αν προωθηθεί σωστά.

WolfRathmA
21-08-2008, 01:59
Ενα θετικο που εχει παντος ειναι οτι δε θα hezi και θα katoyrah απο εδω και απο εκει. Δε θα χρειαζεται να καθαρισεις κιολας. LoL :p

Omega
21-08-2008, 02:05
Ενα θετικο που εχει παντος ειναι οτι δε θα hezi και θα katoyrah απο εδω και απο εκει. Δε θα χρειαζεται να καθαρισεις κιολας. LoL :p


Καταλαβα..Εχει να μαζεψει σκονη το χερι σου οταν θα κανεις νοηματα να ερθει προς το μερος σου το "κουταβι".
:rofl:

ps4
21-08-2008, 10:51
Τι λες τωρα..............:eek:

ALEO
21-08-2008, 11:04
mes tin hara tou tha einai o gios mou lol

personGR
21-08-2008, 13:01
Αν σταμάτησαν την παραγωγή του Eight Days για αυτήν την ηλιθιότητα, τότε τι να πω, ειναι άκιοι της μοίρας τους...


/me furious

georgios
21-08-2008, 14:23
tora pu pefti siga siga i timi prepi na xun prama gia tus casual

personGR
21-08-2008, 15:53
tora pu pefti siga siga i timi prepi na xun prama gia tus casual

Μπα, εσυ ξαναπήρες ps3?

georgios
21-08-2008, 17:18
pote den to edosa

desperate_gamer
21-08-2008, 23:23
Καλά συμφωνώ ότι είναι αναγκαίο να υπάρχουν και τέτοια παιχνίδια στην σύγχρονη αγορά. Οι κονσόλες έχουν ξεφύγει πολύ από τα κλασσικά "επικά" παιχνίδια.

Τώρα για μένα προσωπικά, το να ζωγραφίζω βλακειούλες για να έρχεται το τέρας να τις κάνει τρισδιάτατες (και σιγά το εφέ δηλαδη) δεν μου ακούγεται και πολύ δελεαστικό για τον ελεύθερό μου χρόνο, αλλά εδώ ο κόσμος πάει και παίρνει Wii. Ποιός είμαι εγώ που θα φέρει αντίρρηση;; :giggle:

mootsChios
22-08-2008, 16:39
Μετα το EyePet , μπορουν να φτιαξουν και το EyeGirlfriend οπου και εκει θα μπορεις να της φτιαξεις διαφορα "παιχνιδια" και να παιζεις μαζι της. Θα ειναι καλο παιχνιδι για τους απανταχου καμμενους, που δεν βγαινουν απο το σπιτι

kotsos3
22-08-2008, 18:40
πολυ καλο παιχνίδι

jimspy
22-08-2008, 19:02
Μετα το EyePet , μπορουν να φτιαξουν και το EyeGirlfriend οπου και εκει θα μπορεις να της φτιαξεις διαφορα "παιχνιδια" και να παιζεις μαζι της. Θα ειναι καλο παιχνιδι για τους απανταχου καμμενους, που δεν βγαινουν απο το σπιτι


k oxi mono.....tespa....
an to edinan doro me to pro 09 h to killzone 2 ....tha to skeftomoun na to paro....elpizo na to kanoun ....gia na mpo ston peirasmo....pantos tha perimeno gia to eyegirlfriend ......http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon12.gifhttp://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon14.gif
http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon13.gif http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon13.gif

X-NEC
26-08-2008, 00:30
Τέλειο είναι! :yay: Ευκαιρία να πάρω και την κάμερα! Ξέρουμε τι ζωάκια θα έχει;

geodlord7
26-08-2008, 00:32
Τέλειο είναι! :yay: Ευκαιρία να πάρω και την κάμερα! Ξέρουμε τι ζωάκια θα έχει;

Eλπιζω παντως να μην εχει μονο μαϊμουδες:D:D:D

Synthercat
01-09-2008, 12:53
Αχ αντί για ζωάκια να είχε διάφορους Έλληνες φορείς γνωστών θέσεων τους οποίους θα τους βαρούσαμε φάπες! LOOOOOOOL

Avenger_Seraphim
05-02-2010, 01:42
Χαιρετήστε το νεότερο μέλος της οικογένειάς σας. Το ζαβολιάρικο και μαγικό EyePet.




Υιοθετήστε ένα κατοικίδιο και φροντίστε το από μωρό μέχρι να μεγαλώσει
Γίνετε δημιουργικοί: Φροντίστε τη γούνα του κατοικίδιου, αγοράστε του νέες στολές και σχεδιάστε στο χαρτί παιχνίδια, τα οποία θα ζωντανεύουν στην οθόνη
Τραβήξτε φωτογραφίες και βίντεο των πιο αξιομνημόνευτων στιγμών του κατοικίδιου σας και στη συνέχεια μοιραστείτε τις με τους φίλους σας

grosso7
06-02-2010, 00:34
Σκεφτομαι να το τσιμπησω το game...

Mιας κ εχω μια συμπαθεια κ στα ζωακια πιστευω θα εχει πλακα κ το παιχνιδι...Μ φαινεται πολυ ωραιο να χαιδευω ενα ζωακι μεσα απο την καμερα...Απλα θελω γνωμες απο οσους το εχουν...Αξιζει?

greekteo
06-02-2010, 17:44
http://assets.gearlive.com/blogimages/eyepet.jpg

Λόγω της μεγάλης επιτυχίας που είχε το πρώτο, η Sony εργάζεται στην ανάπτυξη ενός νέου τίτλου Eyepet. Μάλιστα, υπάρχουν φήμες πως ίσως κυκλοφορήσει και μέσα στο τρέχοντο έτος.
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ετοιμάζεται νέο Eyepet ενώ στην Αμερική δεν έχει κυκλοφορήσει καν το πρώτο. :p

Giannis7
06-02-2010, 18:19
Kαλά και τι παραπάνω θα έχει ? Αντί για μαιμού θα έχει σκύλο ?!
Δεν ξέρω, άμα θα πετύχει.

greekteo
06-02-2010, 18:33
Kαλά και τι παραπάνω θα έχει ? Αντί για μαιμού θα έχει σκύλο ?!
Δεν ξέρω, άμα θα πετύχει.

Κι εγώ την ίδια απορία είχα μόλις το διάβασα. :S Θα δούμε μόλις έχουμε περισσότερα νέα.

muku
06-02-2010, 19:40
Καλά πραγματικά σημείωσε επιτυχία το πρώτο?? Εντάξει ωραίο το concept να εμφανίζουν γραφικά πάνω σε πραγματική εικόνα που παίρνουν από κάμερα (augmented reality) αλλά ας έφτιαχναν κάτι πιο ουσιαστικό, πιο πρωτότυπο, πιο λειτουργικό. Η τουλάχιστον ας πρόσθεταν λειτουργικότητα στο ήδη υπάρχον eypet μέσω dlc. Είδωμεν, μακάρι να σκεφτούν κάτι γαμάτο και να φτιάξουν καλύτερο παιχνίδι από το πρώτο.

Πάντως πιστεύω τέτοια παιχνίδια ταιριάζουν περισσότερο για smartphones που έχεις πιο άμεση επαφή και μπορείς να μετακινείς την κάμερα και ταυτόχρονα το επίπεδο του παιχνιδιού με μεγάλη ευκολία.

ps4
06-02-2010, 20:04
Το παιχνιδι τελικα ειναι μαπα. Βασικα οχι μαπα, δεν κανει για τυπους που παιζουν COD και λοιπα τετοια, οποτε.!!

Ουτε αμεση επαφη εχει με αυτον που παιζει. Θελει μεγααααααλη προσπαθεια για να παιξεις οπως δειχνουν τα βιντεο. Δυστηχως.

Τωρα φτιαχνουν και 2 για να συνεχισουν την επιτυχια του πρωτου;;;; χχαχαχχαχχαχχαχ ευγε, ευγε.

dewarsad
06-02-2010, 20:12
Το παιχνιδι ειναι πααααααρα πολυ ομορφο αλλα για μικρα παιδακια, ειναι ωραιο να εχεις την μαιμουδιτσα να την κανεις μπανιο, να την χτενιζεις, να παιζεις μαζι της, το πιο ωραιο μαλιστα μεχρι στιγμης ειναι που ΕΣΥ ζωγραφιζεις πχ εαν αυτοκινητο και το μαιμουδακι το κοβει πχ σε ξυλο και μετα παιζεις μαζι του με το sixaxis....και εαν σωρο αλλα παρα μα παρα πολυ ομορφα αλλα.....για μικρα παιδακια, προσωπικα η ανηψια μου εχει απλα ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ, βεβαια απο την αλλη εχει και τα ασχημα του..πχ δεν μπορεις να παιξεις μεχρι να "ξεκολλησει" απο το PS3 ή να παει για υπνο το μικρουλη......:):)

Στο 2 ελπιζω τουλαχιστον να μην ξαναχρειαστει να αγορασουμε extra hardware (καμερα ή whatever) απο την αρχη πακετο με το παιχνιδι....

liberostelios
06-02-2010, 21:18
Kαλά και τι παραπάνω θα έχει ? Αντί για μαιμού θα έχει σκύλο ?!
Δεν ξέρω, άμα θα πετύχει.
Το Eyepet ήταν μια καλή πρωτότυπη ιδέα και καλούτσικη υλοποίηση (ξέρω ότι πολλοί παραπονιούνται ότι είναι δύσκολο κλπ., αλλά δε μιλάμε για project natal εδώ... είναι απλό motion tracking σε μία απλή web cam, ας το πούμε), όμως δεν είχε κανένα ιδιαίτερο βάθος χρόνου. Ακόμα και για παιδάκια, το παιχνίδι δε νομίζω ότι θα τους ενδιαφέρει μετά από 3-4, άντε 5 φορές το πολύ που θα το παίξουν, και τούτο διότι οι επιλογές που έχεις να κάνεις με το κατοικίδιο είναι υπερβολικά περιορισμένες και επαναλαμβανόμενες, θα έλεγα.

Για μένα ένα Eyepet 2 θα μπορεί να έχει πραγματική επιτυχία αν επιτύχει όλα αυτά που δεν κατάφερε το 1ο. Δηλαδή, να είναι λίγο πιο εύκολο στην εγκατάσταση, να έχει βάθος χρόνου και, ίσως, να μοιάζει με πραγματική συντήρηση ενός κατοικιδίου (όχι ένα πράγμα άψυχο που είναι εκεί για να το πλύνουμε όταν μας έρθει, να το ταίσουμε όταν μας έρθει και χωρίς καμία ανταπόκριση). Ίσως να μπορείς να βλέπεις και το κατοικίδιο να μεγαλώνει... Γενικώς, να υπάρχει μια εξέλιξη στο παιχνίδι.

Giannis7
06-02-2010, 21:24
Ναι, έτσι θα γινόταν όντως πιο ωραίο. Θυμάμαι που παλιά που υπήρχαν κάτι παιχνίδακια που έκανα 3-4 ευρώ, που ήταν του ίδιου στυλ. Αλλά άμα ψόφαγε, game over. :D

Ezio
07-02-2010, 00:46
Αν το eye pet ήταν ελληνικό, το 2 θα είχε σίγουρα τον gummy bear και θα πουλούσε πιο πολύ από το uncharted 2, ac2, mgs4 και pro10 μαζί.:p

greekteo
07-02-2010, 01:32
Αν το eye pet ήταν ελληνικό, το 2 θα είχε σίγουρα τον gummy bear και θα πουλούσε πιο πολύ από το uncharted 2, ac2, mgs4 και pro10 μαζί.:p


χαχαχαχα πες το ψέμματα. :D Πάντως θα προτιμούσα να έβγαινε το eyepet με κανονικά ζωάκια... Θα ήταν πιο ωραίο για μένα, αντί για αυτό που είναι διασταύρωση μαϊμούς και γάτας. :giggle:

pictorino
07-02-2010, 17:39
μια χαρά είναι για το κοινό στο οποίο απευθύνεται. μπορεί στους πρισσότερους να φαίνεται χαζό ή βαρετό αλλά... αν φέρνει $$$$$$$ ....

Nek_Food
08-02-2010, 15:52
όποιος έχει παιδί γύρω στα 4 με 5 το παίρνει για να έρθει πιο κοντά με το παιδί του ;) αλλά να είναι έτοιμος να έχει πολύ υπομονή. Ούτε το παιδί θα κάνει πάντα ό,τι του λέτε σωστά, ούτε το "ζωντανό", ενώ θα πρέπει να συμμετάσχετε και εσείς πολύ - τουλάχιστον στην αρχή μέχρι να το μάθει το παιδί, αλλά και για να ξεκλειδώσετε όλα τα παιχνίδια και τις δυνατότητες.

Από την άλλη παίζει και κατάληψη της κονσόλας σας για παιχνίδι από το παιδί σας. Αυτό και το Toy Home είναι τα δύο παιχνίδια που έχουν ξετρελάνει την μικρή μου. Εμένα; Μου αρέσει αυτό το κάτι διαφορετικό που εκπέμπει, ειδικά σε σχέση με τα CoD που έχω λιώσει. Δεν είναι για χόρταση, αλλά από την άλλη ποιο είναι; Για τα ~20€ καινούργιο μία χαρά, έτσι να δουλέψει και το eye σε όσους το έχουν και κάθεται.