PDA

View Full Version : PS2 HACKED??



antoniss
13-08-2008, 11:30
Καλημέρα σε όλους ,

αφού εδώ και 8 μήνες είμαι κάτοχος ps3 και αρκετών παιχνιδιών τα οποία κόστιζαν αρκετά

πήρα την απόφαση να τσιπάρω το ps2 που έχω αφού πλέον μπορεί κάποιος να βρει σχεδόν

όλους τους τίτλους από το internet .

Το θέμα είναι ότι δεν το έξω ψάξει ποτέ αυτό το θέμα , και δεν ξέρω ούτε που ούτε ποιο

"τσιπάρισμα" θεωρείται το καλύτερο και για ποιους λόγους .

Έχω το τελευταίο PS2 slim που πουλιέται ακόμα και σήμερα.

όποιος γνωρίζει ας μου εξηγήσει και εμένα.

**αν υπάρχει και άλλο ίδιο thread στείλτε μου το link.

ευχαριστώ!

klepidas
16-08-2008, 03:33
Δεν ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένα τσιπαρίσματα αλλα σε όποιον και να το πας την ίδια δουλειά θα σου κάνει δεν νομίζω να υπάρξει κανένα πρόβλημα

garry
16-08-2008, 12:01
Geia sou file mou.Eimai neos se afto to forum alla sto thema ps2 eimai apo tous palious mporo na po.
1)To chip einai mia kali lisi file mou alla me tosa alania pou eiparxoun prepei na se parexei sigouria to palikari pou tha sto kanei(eggieisi as poume)
2)Tora kiklofori stin piatsa to MAGIK SWAP gia slim kai megalo episis pou kanei tin idia doulia kai den to pirazei to litourgiko opote eisai pio sigouros.Aplos vazeis to cd afto pou sou lew to diavazei to vgazeis vazeis to dvd kai pezei sfera!!

:tiphat:

golden321
20-08-2008, 15:08
Θα συμφωνησω με τον gary στο παραπανω thread
egv to exv kanei και δουλευει τελεια .
μπορεις να το προμηθευτεις απο διαφορα site που υπαρχουν στο internet

Surfdrifter
21-08-2008, 13:07
http://www.mementoteam.com/

Τσεκαρε και αυτό.... Νομίζω ότι αξίζει

blurcode
21-08-2008, 22:17
Βρες αυτό το chip που θα σου παίζει τα Final Fantasy. Ένα που έχω στο PS2 δεν τα παίζει, ούτε με αυθέντικό FFX δισκάκι.

panelix
31-08-2008, 12:19
emena den m'aresei to swap magic giati siga min bazo bgazo cd me kartoules gia na paikso ena game...

bananaman
12-11-2008, 02:28
Θα συμφωνησω με τον gary στο παραπανω thread
egv to exv kanei και δουλευει τελεια .
μπορεις να το προμηθευτεις απο διαφορα site που υπαρχουν στο internet

Φίλε μου,ποια έκδοση χρησιμοποίησες??
Κατέβασα το Magic Swap v2.0 αλλά τίποτα...

lysopaine
24-06-2014, 13:23
κ πρέπει να το κάνεις κάθε φορά ? με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό

dlevel
24-06-2014, 14:03
6 years later!!! oO για να δούμε θα απαντήσει ο φίλος απο το 2008 :P

lysopaine
24-06-2014, 14:28
αν σου πω οτι δεν είδα από πότε ήταν αυτό το ποστ θα με πιστέψεις?

Axilleas_GR
26-06-2014, 02:26
Πωπω αυτό και αν ήταν necrobump.... Πάντως εφόσον σε ενδιαφέρει και στο slim και στο fat PS2 που έχω δεν χρειάζεται τέτοια διαδικασία.

lysopaine
27-06-2014, 13:01
fat έχω εγώ , κ απλά ήθελα να παίξω μερικά παιχνίδια πχ final fantasy 12

Axilleas_GR
27-06-2014, 16:03
fat έχω εγώ , κ απλά ήθελα να παίξω μερικά παιχνίδια πχ final fantasy 12
Το παιζει μια χαρα. Αντιγραφη το εχω το συγκεκριμενο παιχνιδι και παιζει και στα δυο Ps2 που εχω τσιπαρει. Αν θυμαμαι καλα, γιατι εχω καιρο να το χρησιμοποιησω, στο fat βαζεις το δισκακι και παιζει κατευθειαν. Για να παιξει DVD ταινια παταω δυο φορες το reset και αναγνωριζει την ταινια κατευθειαν. Δεν χρησιμοποιω αλλα δισκακια οπως αναφερεται παραπανω.

lysopaine
28-06-2014, 03:16
Το παιζει μια χαρα. Αντιγραφη το εχω το συγκεκριμενο παιχνιδι και παιζει και στα δυο Ps2 που εχω τσιπαρει. Αν θυμαμαι καλα, γιατι εχω καιρο να το χρησιμοποιησω, στο fat βαζεις το δισκακι και παιζει κατευθειαν. Για να παιξει DVD ταινια παταω δυο φορες το reset και αναγνωριζει την ταινια κατευθειαν. Δεν χρησιμοποιω αλλα δισκακια οπως αναφερεται παραπανω.


εγώ ομως δεν το έχω τσιπάρει

Axilleas_GR
28-06-2014, 11:10
εγώ ομως δεν το έχω τσιπάρει

Ναι φίλε μου το κατάλαβα αυτό ειδάλλως δε θα ρώταγες εξ αρχής για κάτι τέτοιο. Απλά σου τόνισα ότι δεν είναι ανάγκη να μπλέξεις με βάλε-βγάλε δισκάκι από το tray για να παίξεις. Βάζεις το αντεγραμμενο και παίζει κατευθείαν σαν να είχες το αυθεντικό. Από τιμές για το τσιπαρισμα δεν μπορώ να σου πω ακριβώς γιατί δεν θυμάμαι αλλά θυμάμαι σίγουρα ότι για το fat ήταν φθηνότερο σε σχέση με το slim.

muku
28-06-2014, 13:47
Πως γίνεται να λειτουργούν ακόμα ps2?? Εμένα μου είχε χαλάσει το μάτι από 1-2 φορές σε 3 διαφορετικές κονσόλες που είχαν περάσει από τα χέρια μου... Από το να ταλαιπωρείστε με χακαρισματα, αν έχετε ένα pc 3-4 xρόνων max μπορειτε να τα παίξετε στο pcsx2 με hd γραφικά. Τα αποτελέσματα νομίζω είναι ισάξια με τα hd remasters που βγαίνουν στο ps3.

Axilleas_GR
28-06-2014, 14:02
Τώρα αν σου πω ότι πριν λίγους μήνες έπαιζα Dino Crisis 2 στο Psone για χάρη των αναμνήσεων τι θα μου πεις. Δεν συγκρίνεται κανένα pc κατά τη γνώμη μου με αυτά που σου έρχονται στο μυαλό όταν επαναλαμβάνεις πράγματα που έκανες πάνω από μια δεκαετία νωρίτερα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Τι όμορφοι καιροί όμως....
Το PS2 φιγουράρει περήφανα δίπλα από το 3 και ενίοτε χρησιμοποιείται. Το psone και το PS2 slim είναι στα κουτιά τους έτοιμα για καμία εκδρομή ή για διακοπές στο εξοχικό...

muku
29-06-2014, 12:47
Τώρα αν σου πω ότι πριν λίγους μήνες έπαιζα Dino Crisis 2 στο Psone για χάρη των αναμνήσεων τι θα μου πεις. Δεν συγκρίνεται κανένα pc κατά τη γνώμη μου με αυτά που σου έρχονται στο μυαλό όταν επαναλαμβάνεις πράγματα που έκανες πάνω από μια δεκαετία νωρίτερα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο. Τι όμορφοι καιροί όμως....
Το PS2 φιγουράρει περήφανα δίπλα από το 3 και ενίοτε χρησιμοποιείται. Το psone και το PS2 slim είναι στα κουτιά τους έτοιμα για καμία εκδρομή ή για διακοπές στο εξοχικό...

Θηρίο το ps2 σου. Εμένα όσα είχα αποδείχτηκαν προβληματικά με το μάτι. Το δεύτερο psx μου όμως δούλευε μέχρι πριν μερικά χρόνια που το πούλησε ο αδερφός μου. Γενικά παίζω κι εγώ ακόμα παιχνίδια ps2 και psx αλλά προτιμώ να τα παίζω με τους emulators. Η εμπειρία είναι καλύτερη. Ειδικά για turn based rpgs πατάς frame skipping και τα random encounters παιρνάνε νεράκι!

lysopaine
29-06-2014, 16:29
κ να σε ρωτήσω από που τα κατεβάζεις τα παιχνίδια ? σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτό το emulator