PDA

View Full Version : [Trophies Guide] PAIN!



desperate_gamer
09-08-2008, 22:12
Ένα άλλο παιχνίδι που θα περιέχει trophies, είναι το PSN game PAIN!

PAIN Trophies


Gold Trophies

Affliction Addiction: Get one billion points (Good Luck)
Silver Trophies

Dude Abides: Use “The Dude” to score 50 Strikes in Bowling
Bronze Trophies

10 Mill Club: Get “PAIN in the Park” and “D-Town Destruction”
Harder Dick’s Balls: Get all of Dick’s Balls in the Block Party Dumpster without resetting
(Heh heh heh) I really need adult supervision.
D-Town Destruction: Get 10,000,000 score in PAINdemonium and Aftermath
Combo Mambo: Get 20x Combo in PAINdemonium, Aftermath, Block Party and Demolition
Attention Spam: Get every type of PAIN (Groin, Head, Arm, Hand, Leg, Foot and Body) combo in PAINdemonium, Aftermath, Block Party and Demolition
PAIN Add-on Character Trophies


Trill: Get PAINful Tosser Trophy with Scurv Dogg or Hung Lo
Grenade-A-Maid: Get Exploded 500 times with any female launchable character.

Στις 4 Σεπτεμβρίου 2008, θα βγει το expansion pack "Αmusement park" για το παιχνίδι μαζί με το patch για τα trophies.


Tα trophies δεν θα είναι όλα retroactive, αφού κάποιες απαιτήσεις γι' αυτά είναι καινούργιες, αλλά θα υπάρχει ανταμοιβή σε κάποιο που έχει κάνει ήδη πρόοδο στο παιχνίδι.

Source: http://blog.us.playstation.com/2008/08/08/pain-trophies/

DarkUSS
10-08-2008, 00:26
Ψιλο δύσκολα μου φαίνονται τα περισσότερα. Βέβαια μπορεί να φταίει που δεν είμαι και πολύ καλός στο PAIN. :p

greekteo
10-08-2008, 00:27
Μπααα, μην το λες. Σε διαφορα comments που ειδα, λενε πως ειναι αρκετα δυσκολα τα trophies.

marzel19
10-08-2008, 13:24
Ιδίως αυτό για το Affliction Addiction είναι παρανοϊκό! Εγώ θυμάμαι πάλευα για μερικά εκατομμυριάκια.

desperate_gamer
10-08-2008, 13:44
Απ' όσο έχω διαβάσει, έχουν πει ότι το ένα δισ. πόντοι θα μαζεύεται σιγά σιγά. Επομένως... κάποτε θα το καταφέρει κάποιος :giggle:

marzel19
12-09-2008, 18:55
Ρε παιδιά έβαλα το update αλλά δεν μου δίνει τα trophies. Κανονικά δικαιούμαι 3 τρόπαια αλλά δεν μου τα ξεκλειδώνει και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

konstantinos
12-09-2008, 19:47
Πολυ δυσκολα μου φαινονται εμενα δεν μπορουν να ειναι ολα τα trophys σαν το uncharted?

desperate_gamer
13-09-2008, 01:20
Είναι όντως πολύ δύσκολα τα trophies. Και μάλιστα πολλά από αυτά απαιτούν το add-on του Amusement Park (το οποίο είναι πολύ ωραίο, να το πάρετε), αλλά και την αγορά γυναικείου χαρακτήρα (αυτό είναι κλεψιά κατ' εμέ).

Πάντως ακόμα κι αν βελτίωσαν τα κριτήρια, πάλι για να πάρεις τα περισσότερα trophies πρέπει να παίζεις με τις ώρες και χωρίς σκοπό.

TopGunZ
13-09-2008, 01:22
Και μην ξεχνάμε πόσο broken είναι το όλο συστημα με το ooch....

alekos-brahami
08-10-2008, 11:10
Αγγουρια Καλυβιωτικα τα trophies ΚΑΙ σ'αυτο το παιχνιδι...Ποσο κολλημενος πρεπει να εισαι για ενα ΧΡΥΣΟ trophy...Δοκιμασα τις προαλλες τις μπαλες του dick,αλλα θελει τρομερη εξασκηση καθως ειναι random μεχρι θανατου το σκηνικο..

TopGunZ
08-10-2008, 11:31
Κι όμως φίλε μου τελικά δεν θέλει τρελή εξάσκηση, απλά θέλει υπομονή και κατανόηση των μηχανισμών. Επίσης αν κολλάς κάπου ψάξε και κανά βιντεάκι.

Τα μόνα που θεωρώ απαράδεκτα χρονοβόρα και δεν έκατσα καν να ασχοληθώ είναι αυτό που θέλει τα τρόπαια του παιχνιδιού και αυτό με τα νιντζάκια γιατί και τα δύο θέλουν πλατινένια σε όλα σχεδόν τα modes.

Όπως γράφω και στο τόπικ του παιχνιδιού:

Εγώ έχω πάρει όλα τα τρόπαια εκτός από δύο, αυτό που θέλει όλα τα τροπαιάκια του παιχνιδιού και αυτό με τα Νιντζάκια, γιατί και τα δύο θέλουν να ξεκλειδώνεις τις πλατινένιες πίστες και βαριέμαι.

Το όλο ζουμί είναι στο OOCH. Μερικά τιπς:
-Το ΟΟCH εμφανίζεται όταν χτυπήσεις κάπου.
-Πατώντας το d-pad σε μια διεύθυνση "εκτοξεύεσαι" προς αυτήν σπαταλώντας ένα από τα 4 γράμματα.
-Μένοντας εν κινήσει για 2 δευτερόλεπτα αφού πατήσεις μια εκτόξευση το ουτς ξαναγεμίζει.
-Οι δυο πρώτες εκτοξεύσεις σε πετάνε πιο μακριά (τα δύο "Ο" δλδ) σε σχέση με το "C" και το "H". Σε συνδιασμό με το πιο πάνω τιπ, καλύτερα να χρησιμοποιείς τα δυο πρώτα μόνο γράμματα και μετά να το αφήνεις να γεμίσει.
-Μια φορά κατά τη διάρκεια της κάθε "εκσφενδόνισης" μπορείς να ταρακουνήσεις το χειριστήριο πάνω κάτω και θα γεμίσεις με φλεγόμενο OOCH, το super OOCH, το οποίο έχει και περισσότερη δύναμη.

Ελπίζω να βοήθησα.

NitemareGR
08-10-2008, 11:38
Exw to ekshs provlhma:
Mou exei dwsei to trophy 2Mill Club,exwntas mono to D-Town Destruction!!!!!!!
To PAIN in the Park de mou to exei dwsei,gia onoma tou 8eou kai den kserw ti na kanw gia na to parw (enw hdh to exw)
gia osous den katalavainoun 2Mill Club = D-Town Destruction + PAIN in the Park

Bug sta trophies re P****H mou?

EDIT: ta trophies tou paixnidioy,ektos tou King of PAIN,aytou me ta dickballs & aytou me ta ninjakia einai poly eykola :D
xwris ta 2-player trophies eimai eykola sto 40% prp :)

TopGunZ
08-10-2008, 12:06
To dickballs όμως είναι το πιο περίτεχνο :P

NitemareGR
08-10-2008, 18:24
To dickballs όμως είναι το πιο περίτεχνο :P
den paizei na to xeis kanei.............

TopGunZ
08-10-2008, 18:29
Δες τα τρόπαιά μου στο online.... μπορεί να μην έχω ταλέντο στα σιμ ραλάκια και στους χρόνους πίστας (βλεπε Ferrari Challenge και Wipeout HD) αλλά σε παιχνίδια με κουλό χειρισμό το κατέχω κάπως...

henry
23-10-2008, 11:18
Το Harder Dick’s Ball πως σκατά το παίρνουμε;

NitemareGR
23-10-2008, 12:24
Το Harder Dick’s Ball πως σκατά το παίρνουμε;

Kapws etsi...
YouTube - pain harder dick's balls trophy help part 1

YouTube - pain harder dick's balls trophy help part 2

TopGunZ
23-10-2008, 21:13
Το δύσκολο είναι να πετύχεις στην τέταρτη μπάλα (του ράγκμπυ) να πέσεις σωστά στο εκρηκτικό κιβώτιο ώστε να σε τινάξει προς τα πάνω ίσια και όχι στον γάμο του καραγκιόζη. Οι τρεις πρώτες με λίγη εξάσκηση βγαίνουν άνετα, ακόμα και η πλαινή που θέλει πρώτα βγάλσιμο.

Dirty83
23-10-2008, 21:33
Η μπάλα του ράγμπυ είναι όντως η πιο δύσκολη αλλά γίνεται να την πιάσεις και από πάνω (πρέπει να την βρεις ίσα ίσα και να περάσεις αρκετά ξυστά από την ταμπέλα). Είναι πιο εύκολο έτσι παρά με το εκρηκτικό που είναι τελείως random το πού θα σε στείλει. Εγώ τουλάχιστον έτσι το έκανα...

TopGunZ
24-10-2008, 10:24
Αν δεις τα βιντεάκια, υπάρχει ΑΚΡΙΒΩΣ τρόπος να πετύχεις με το εκρηκικό, προσπαθούσα, προσπαθούσα, και όταν είδα το βιντεάκι το έκανα με 2-3 προσπάθειες...

NitemareGR
26-10-2008, 22:20
egw vasika th mpala tou ragby thn epiasa,epesa panw sto ekrhktiko,sth deksia tou meria k me esteile sta deksia ths orofhs,ekei akrivws pou afhsa k th mpala tou tennis...k meta apo kei thn phra k thn evala ston kado,opws k th mpala tou tennis :D :D

desperate_gamer
07-11-2008, 17:36
Νέα trophies θα προστεθούν με το νέο expansion του Pain, κάτι που θα ήταν πολύ ευχάριστο, αν φυσικά τα trophies απλά δεν ήταν δικαιολογίες για να αγοράζεις extra στολές...

Gold Medal
Gettin' Hoff - Use Tuxedo Hoff to get 69 million in any PAINdemonium Mode

Silver Medals
Street Rider - Use Any Street Fighter character to travel 2 miles while grabbing a vehicle
Buzzmonkey - Score 60 Monkeys in Spank the Monkey Painful with Buzz

Bronze Medals
Helmet PI - Give the Gladiator a ride in the Sports Car
Camera Boom - Hit 50 Cameras with Explosions
Glass Lass - Break 500 panes of glass with any female launchable in Mime Toss
Blockbuster - Use a tank to blow up the Castle Tower

Snk
20-01-2009, 13:48
Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρέπει να κάνω στο Attention Spam τρόπαιο γιατί τα Αγγλικά μου δεν είναι και πολύ καλά και δεν εχω καταλάβει

TopGunZ
20-01-2009, 14:21
Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρέπει να κάνω στο Attention Spam τρόπαιο γιατί τα Αγγλικά μου δεν είναι και πολύ καλά και δεν εχω καταλάβει

Θα έχεις παρατηρήσει πως πολλές φορές εμφανίζεται ένα εικονίδιο που δείχνει κάποιο μέλος του σώματος του ήρωα σπασμένο (χέρι, πόδι, κεφάλι, μέση, καβάλος, παλάμη, πατούσα αν θυμάμαι καλά). Πρέπει να πετύχεις από έναν τέτοιο τραυματισμό και στα 4 σετάπ της πίστας downtown (δλδ 7 είδη Χ 4 φορές).

Snk
20-01-2009, 15:55
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)