PDA

View Full Version : [Trophy List] Buzz! Quiz TV



NonBorn
06-08-2008, 17:21
Trophy Guide: Buzz! Quiz TV

http://www.threespeech.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/BuzzTVEng5.1.jpg

25 συνολικά trophies για το Buzz! Quiz TV (6 bronze, 6 silver, 6 gold, 6 secret, 1 platinum)


Bronze


Sofa Subjugator Bronze - Win 5 Sofa vs Sofa games
The Barnard Award Bronze - Score over 1500 points in Single player
Lonesome and Loving it Bronze - Play 5 single player games
MyBuzz Enthusiast Bronze - Play 1 MyBuzz game
Sofa Surfer Bronze - Play 1 Sofa vs Sofa game
Socialite Bronze - Play 5 Multiplayer games

Silver


Sofa Subjugator Silver - Win 20 Sofa vs Sofa games
The Barnard Award Silver - Score over 3000 points on single player
Lonesome and Loving it Silver - Play 20 single player games
MyBuzz Enthusiast Silver - Play 20 MyBuzz games
Sofa Surfer Silver - Play 15 Sofa vs Sofa games
Socialite Silver - Play 20 multiplayer games

Gold


Sofa Subjugator Gold - Win 50 sofa vs sofa games
The Barnard Award Gold - Score 5000 points in single player
Lonesome and Loving it Gold - Play 50 single player games
MyBuzz Enthusiast Gold - Play 50 MyBuzz games
Sofa Surfer Gold - Play 40 Sofa vs Sofa games
Socialite Gold - Play 50 multiplayer games

Hidden/Secret Trophies


Lightning Reactions - Correctly answer three questions in a row in under 0.5 seconds (ΧΡΥΣΟ)
‘He’s on Fire!’ - Correctly answer ten questions in a row (ΑΡΓΥΡΟ)
Channel Hopper - Play through a game on every channel (ΑΡΓΥΡΟ)
Casting Agent - Play using every contestant (ΑΡΓΥΡΟ)
Flawless Round - Correctly answer all questions in a multiplayer round with all players (ΑΡΓΥΡΟ)
Amateur Quizwriter - Create 20 MyBuzz! quizzes (ΑΡΓΥΡΟ)

Platinum


Buzz’s Best New Friend - Grab all the other trophies

Aνέβηκε το patch... Download & καλό farming :p

desperate_gamer
06-08-2008, 17:24
Υπέροχα τα trophies!!

Το περιμένω από βδομάδα και μιας και μου την έκανε τη λαδιά το κινέζικο Uncharted, ελπίζω σε αυτό :giggle:

konstantinos
06-08-2008, 19:47
Ωραια αρχιζουμε το Trophy hunting 25 ευρω αν δεν κανω λαθος απο το play το εχει το παιχνιδι σκετο.Αντε γιατι ειμαι lvl 4 να ανεβω λιγο.

desperate_gamer
07-08-2008, 00:24
Ωραια αρχιζουμε το Trophy hunting 25 ευρω αν δεν κανω λαθος απο το play το εχει το παιχνιδι σκετο.Αντε γιατι ειμαι lvl 4 να ανεβω λιγο.

Τα έχεις τα buzzers από τα παιχνίδια του Playstation 2;; Χωρίς buzzers δεν παίζεται το παιχνίδι. Το κανονικό χειρηστήριο αχρηστεύεται.

konstantinos
07-08-2008, 11:25
Δεν παιζει δλδ με sixasis?Χαλια δεν το περνω τοτε.

desperate_gamer
07-08-2008, 19:17
Δεν παιζει δλδ με sixasis?Χαλια δεν το περνω τοτε.

Μα γιατί να είναι χάλια; Αφού είναι quiz γνώσεων, τα buzzers είναι φανταστικά και σου μεταφέρουν το feeling ότι είσαι σε τηλεοπτικό studio και απέναντί σου είναι ο Φερεντίνος. Λολ! :p

Αλλά συμφωνώ καλύτερα να μην παίρνουμε ένα παιχνίδι μόνο για τα trophies.

X-NEC
08-08-2008, 02:20
Μα γιατί να είναι χάλια; Αφού είναι quiz γνώσεων, τα buzzers είναι φανταστικά και σου μεταφέρουν το feeling ότι είσαι σε τηλεοπτικό studio και απέναντί σου είναι ο Φερεντίνος. Λολ! :p

Ποιος Φερεντίνος βρέ; Ο Πολυχρονίου δεν είπαμε; :giggle:

desperate_gamer
08-08-2008, 13:57
Α ναι, συγγνώμη. :rofl:

wesker
08-08-2008, 15:41
Ποιος Φερεντίνος βρέ; Ο Πολυχρονίου δεν είπαμε; :giggle:

Αλήθεια, που να έχει χαθεί αυτός;

mootsChios
08-08-2008, 17:30
Εγω ξερω οτι πηρα 3 trophies στο Buzz και 7 στο Uncharted αλλα στην καρτελα μου δειχνει 2 και 2. ??????

desperate_gamer
08-08-2008, 23:03
Τα έκανες synchronize;; Πρέπει να ανοίγεις τον φάκελο με τα trophies που είναι κάτω από το "saved game data" πού και πού.

desperate_gamer
10-08-2008, 15:39
Από ένα thread στο PS3forums.com (http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=157970) διαβάζω ότι τα μυστικά trophies του Buzz έχουν ως εξής.

Lightning Reactions - Correctly answer three questions in a row in under 0.5 seconds (ΧΡΥΣΟ)
‘He’s on Fire!’ - Correctly answer ten questions in a row (ΑΡΓΥΡΟ)
Channel Hopper - Play through a game on every channel (ΑΡΓΥΡΟ)
Casting Agent - Play using every contestant (ΑΡΓΥΡΟ)
Flawless Round - Correctly answer all questions in a multiplayer round with all players (ΑΡΓΥΡΟ)
Amateur Quizwriter - Create 20 MyBuzz! quizzes (ΑΡΓΥΡΟ)

Να ενημερωθεί η λίστα στο πρώτο Post. ;)

TopGunZ
14-08-2008, 21:04
Χαχαχαχα, όπως ψάχνω τα τρόπαια μου έβγαλε μια ερώτηση τι είναι η ελληνική σαλάτα TARAMASALATA!!!

TopGunZ
15-08-2008, 12:59
Αρκετό πράγμα μαζέψαμε χθες. Μου βγήκε η πίστη να κάνω 20 τεστάκια χαχαχα! Τώρα μένουν τα διάφορα 50άρια, οι νίκες στο ονλάιν και τα μούλτιπλέυερ.

TopGunZ
25-08-2008, 11:37
Πλέον μου λείπουν μόνο τα ασημένιο και χρυσό multiplayer και ασημένιο και χρυσό νίκες στο SvsS, δλδ τα πιο χρονοβόρα. Για τα δύο πρώτα πρέπει να ξαναμαζευτώ με φιλαράκια, αδερφές, γαμπρούς κλπ. Για τα δυο τελευταία, ευτυχώς βλέπω έχω αρχίσει να παίρνω άνετες νίκες, χθες έκανα 4 στη σειρά με ratio 4/6 (έχασα το πρώτο και το τελευταίο που έπαιξα). Άσχετο....μου έδωσε το χρυσό για 40 παιχνίδια Sofa vs Sofa....στα 38!!!

Δείτε και το παρακάτω thread για τις νίκες στο online:
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=99437#post99437

NitemareGR
08-10-2008, 11:47
re ti 8a ginei m ayto?8a paiksoume kana "metamesonyxtio" sofa vs sofa?

TopGunZ
08-10-2008, 12:09
Ψήνεσαι για σήμερα? 5 η ώρα τα ξημερώματα πρέπει να ξεκινησω για να πάω τον πατέρα μου στο αεροδρόμιο, οπότε μπορώ να μην κοιμηθώ καθόλου να τελειώνουμε :P

NitemareGR
08-10-2008, 18:23
Ψήνεσαι για σήμερα? 5 η ώρα τα ξημερώματα πρέπει να ξεκινησω για να πάω τον πατέρα μου στο αεροδρόμιο, οπότε μπορώ να μην κοιμηθώ καθόλου να τελειώνουμε :P
ok tlm mesa.kane me add,8a loggarw kata tis 10 peripou :)
(epishs na me help me 2-3 time challenges sto burnout gt mono ayto k to mugshot m exoun meinei :D)

Surfdrifter
05-02-2009, 22:37
Λοιποον....υπάρχει τρόπος να πάρει κάποιος τρόπαια στο Buzz TV με cheat...

Το λέω γιατί κάποια τρόπαια είναι τραγικά και θες ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ώρες να τα πάρεις (ειδκα τις 50 νικες ονλάιν)

Δεν τον ποστάρω ακόμα τον τρόπο, διότι μπορεί κάποιοι να μην γουστάρουν να γίνονται γνωστά αυτά τα πράματα.

Παρ'όλα αυτά, τα τρόπαια είναι για να γουστάρουμε. Το πως τα παίρνει ο καθένας, είναι δικός του λογαριασμός και κέφι. Συνεπώς μη μου αρχίσετε ηθικολογίες!

Απλό το ερώτημα, θέλετε ή δεν θέλετε να μάθετε;

vasses
05-02-2009, 23:26
Λοιποον....υπάρχει τρόπος να πάρει κάποιος τρόπαια στο Buzz TV με cheat...

Το λέω γιατί κάποια τρόπαια είναι τραγικά και θες ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ώρες να τα πάρεις (ειδκα τις 50 νικες ονλάιν)

Δεν τον ποστάρω ακόμα τον τρόπο, διότι μπορεί κάποιοι να μην γουστάρουν να γίνονται γνωστά αυτά τα πράματα.

Παρ'όλα αυτά, τα τρόπαια είναι για να γουστάρουμε. Το πως τα παίρνει ο καθένας, είναι δικός του λογαριασμός και κέφι. Συνεπώς μη μου αρχίσετε ηθικολογίες!

Απλό το ερώτημα, θέλετε ή δεν θέλετε να μάθετε;

siga vriskeis enan diko sou kai paizete enalax nikes stimenes etsi to to ekana ego

plakas
05-02-2009, 23:33
siga vriskeis enan diko sou kai paizete enalax nikes stimenes etsi to to ekana ego


:1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:

σωστος ο παιχτης

Surfdrifter
06-02-2009, 01:55
siga vriskeis enan diko sou kai paizete enalax nikes stimenes etsi to to ekana ego

Ακριβώς για να μην κάνεις αυτό το πράγμα λέω....

Βασικά, είναι glitch που κολλάει το παιχνίδι και αρχίζει και ξεκλειδώνει τρόπαια απο εδώ και από κει! Μόνο τα κρυμμένα δεν ξεκλειδώνει!

Άντε το λέω και όποιος θέλει το κάνει.

1) Κάνουμε DELETE το Game Data του Buzz (όχι το Save)

2) Φορτώνουμε το Buzz και όταν μας ρωτάει να κατεβάσουμε την 1.10 έκδοση, πατάμε Cancel

3) Επιλέγουμε να παίξουμε offline και παίζουμε "By Yourself" ένα όλόκληρο παιχνίδι.(Δείτε λίγο τα credits) Αφου γυρίσει στο μενού "Channel Hopper" περιμένουμε λίγο και ξεκινάμε άλλο ένα παιχνίδι πάλι. Με το που ξεκινάει, πατάμε QUIT (παντώντας και τα 4 κουμπια για 2 δευτερόλεπτα) και επανερχόμαστε στο μενου. Περιμένουμε λίγο και κάνουμε Quit το παιχνίδι τελειως. (Αυτό γίνεται έτσι ώστε να κάνει save το παιχνίδι. Αν δεν κάνει, δεν δουλεύει.

4) Φορτώνουμε το παιχνίδι και τώρα επιλέγουμε να εγκαταστήσουμε την 1.10 έκδοση.

5) Στο EULA διαβάζουμε και τις 2 σελίδες και πατάμε Accept.

6) Mε το που μπαίνει στο μενού, θα αρχίσει να ξεκλειδώνει τυχαία τρόπαια.


Εμένα μου έπιασε με την τρίτη προσπάθεια. Σε άλλους έπιασε με την πρώτη και σε άλλους με την τέταρτη. Πάντως μπορείτε να το κάνετε 2-3 φορές, ξεκλειδώνοντας όλο και περισσότερα τρόπαια κάθε φορα. Μετα δεν ξαναπιάνει και δεν ξεκλειδώνει hidden τρόπαια.

Εγώ ήθελα 2 για platinum και μου τα έδωσε και τα δύο στην τρίτη προσπάθεια.

desperate_gamer
07-02-2009, 02:24
Κι άμα χορέψω γυμνός με ένα φύλλο συκής στο επίμαχο, για να μην σοκαριστεί και η γειτόνισσα, γύρω από την κονσόλα τρεις φορές υπό το φως της πανσελήνου με τη φορά του ρολογιού θα πάρω κανα trophy;; :rofl:

Χεχε, για να μην παρεξηγηθώ Surfdrifter ευχαριστώ για το κόλπο και καλά έκανες και το πόσταρες εδώ, αλλά εντάξει υπάρχουν έξυπνοι τρόποι και δημιουργικοί για να κάνεις ένα trophy πιο εύκολο και υπάρχουν και απλά οι παράλογοι. Το κόλπο αυτό ανήκει στη τελευταία κατηγορία :giggle:

Surfdrifter
08-02-2009, 04:42
Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!!!