PDA

View Full Version : Τα γίδια του Pro Evolution soccer



QiWizard
01-08-2008, 13:59
Καλημέρα στο forum .Ειμαι 35 ετών και παιζω pro απο την εποχή του PS1. Η Αποψη μου για το PES08 δεν είναι επι του παρόντος , εδώ θέλω να μιλήσω για τα άμπαλα online γίδια .
Κάθεσαι να παίξεις ένα παιχνιδάκι να ευχαρστηθείς και σου ρχεται η τριπλέτα eto ronaldinho henry και σε στέλνει για ύπνο γιατι δε βλεπεις μπάλα βλέπεις μια αηδία και μισή πέρνουν τον ronaldinho eto h henry ενιοτε και mesi και ξεκινάνε απο την σέντρα προσπαθούν να τους περάσουν όλους και να βάλουν γκολ για να πάρουνε τους βαθμούς αν δεν τους βγει πάνε στο σχέδιο νουμερο 2 που λεει κατεβαίνεις μέχρι την μεγάλη περιοχή δεξιά η αριστερά και δινεις χαμηλή πάσα στο υψος του πεναλντι για να βάλεις το τεμάχιο . Νομίζω οτι αυτά τα γίδια δεν εχουν δεί ποτέ μπαλα πανε να παίξουν pro λες και παίζουν cod4 νομίζω ότι η konami πρέπει να προσέξει και να μην κανει μερικους παιχτες τόσο γρήγορους και καλούς . την ποιο προσεκτική άμυνα να παίξεις με ενα καλό γίδι θα φας τουλάχιστον 1 τεμάχιο γιατί η μπάλα κολάει στον παίχτη του πέρνεις την μπάλα και αυτόις την ξαναπέρνει αυτόματα έτσι καταστρέφεται το gameplay πιστεύω θα θελα την αποψή σας και αν έχεται το ίδιο πρόβλημα
ευχαριστώ

roxito
01-08-2008, 14:03
gi auto ton logo stamatisa na paizo online to pro.einai spastiko ontos.paizo mono to protathlima pou ginetai sto forum.ekei einai kalutera ta pragmata.

georgios
01-08-2008, 14:40
eki theli ena kalo kladema molis dis oti ksefeugi. eutixos auto tha alaksi arketa sto 09.

ps4
01-08-2008, 15:56
Εχει δικιο ο φιλος. Ειδικα αυτο γινεται με τον ρουνει το γουρουνει. Δεν παιρνεις μπαλα ποτε απο σεντρα μεχρι και το γκολ με ολους τους παιχτες πανω και παλι μπαλα δεν παιρνεις.

Συμφωνω απολυτα οτι αυτο πρεπει να αλλαξει και να εχει καλους μεν τους παιχτες αλλα να εχει μια πιο ποδοσφαιρικη αντιλιψη το παιχνιδι. Οχι παιρνω παιχτη απο τερμα και παω και βαζω γκολ. Αυτο δεν γινοταν ουτε την εποχη του πελε. Που οι αμυνες ηταν τρυπιες.

msnes7
01-08-2008, 16:50
Η μπάρτσα είναι ο καλύτερος πελάτης μου στο online.Στην αρχή είχα πρόβλημα αλλά με σωστή τακτική την ξεκ@@@@ζεις.
Φίλε πάρε ίντερ,τσέλσι όταν ο άλλος παίρνει μπάρτσα

Tek_Killa
01-08-2008, 16:56
Aπο το πρώτο κιόλας ποστ τετοιοι χαρακτηρισμοί ρε φίλε; Είσαι και μιας σεβαστής ηλικίας...

QiWizard
01-08-2008, 17:25
Aπο το πρώτο κιόλας ποστ τετοιοι χαρακτηρισμοί ρε φίλε; Είσαι και μιας σεβαστής ηλικίας...

Το οτι ειμαι "μιας σεβαστής ηλικιας" όπως λες (άν και δεν συμφωνώ πως οι ηλικίες έχουν σχέση με το σεβασμό που δείχνουμε στον καθένα) δεν σημαινει πως δεν μπορεις να κρινεις τα λεγομενα μου και καλα κάνεις, ο χαρακτιρισμός "γίδια" χρησιμοποιείται για τους ποδοσφαιριστές που βάζουν κάτω το κεφάλι και τρέχουν , δεν πρόσβαλλα κανένα και αν πιστευεται οτι πρόσβαλλα μπορείτε να κανεται delete το thread πάντος το "γίδια" μου ακούγεται καλύτερο από το @@χιδι@ που παίζει κατακόρων σε αυτό αλλά και σε άλλα forum αν καταλαβαίνεις τι εννοώ .

greekteo
01-08-2008, 17:26
Ας χαμηλωσουν οι τονοι και να μην χρησιμοποιουνται ασχημες εκφρασεις αλλιως θα αναγκαστω να κλειδωσω το thread.

Ευχαριστω

morris13
03-08-2008, 12:09
irema vre paidia oi pektes tha pigenoun opos tous koumantari o kathenas afta ta gidia opote ine kapia pitsirikia profanos pou i variounte na katevasoun tin mpala me passing game i theloun apla na paroun enan pekti kalo kai na valoun grigora goal gia na nevriasoun ton antilpalo kai na paroun pontous kai na paroun entiposis alla genika to gameplay tou pro08 to exoun xalasi ligo apo to 06 pou ine to kalitero kai akoma to pezo kiolas

djpar
03-08-2008, 12:18
pantos gia mena to classic ama parei o allos barca egw classic inter me psema adriano kai varaw apo opou na nai...an parei alli omada analoga epilegw

Psychaos_
03-08-2008, 12:24
Sigoura i tripleta pou eipes bazilius einai diskoli omos.. o kathenas pezei me ton tropo pou tou aresei esi kai o kathenas mas apla prp na valei skopo na nikisei an thelei pontous eite exei o antipalos etoo eite den kserw kai egw ti. Kai egw kamia fora pou pezw online me tsatizei omos opos eipa kai panw etc tou aresei na pezei den mporeis na kaneis kati esi apla pezeis oso pio kala mporeis kai eisai ok.

Vasika pio prwtathlima? pezoume edw prwtathlima? Gia na mpw an kai nomizw tha exw lag gia dokimi

QiWizard
04-08-2008, 11:11
Sigoura i tripleta pou eipes bazilius einai diskoli omos.. o kathenas pezei me ton tropo pou tou aresei esi kai o kathenas mas apla prp na valei skopo na nikisei an thelei pontous eite exei o antipalos etoo eite den kserw kai egw ti. Kai egw kamia fora pou pezw online me tsatizei omos opos eipa kai panw etc tou aresei na pezei den mporeis na kaneis kati esi apla pezeis oso pio kala mporeis kai eisai ok.


Psychaos αυτο που λες κανω παιζω όσο ποιο καλά μπορώ και δεν με πειράζει αν χάνω , πάντος παίχτη απο την σέντρα μέχρι το αντιπαλο τέρμα δεν κατεβαζω γιατι δεν είναι ποδόσφαιρο αυτό και δεν μου αρέσει να το βλέπω αν ηθελα βεβαια να πάρω βαθμούς αυτό θα έκανα . Δεν με πειράζει όμως αν χάνω αρκεί να έχω παίξει καλά και να χω κα΄νει τις ωραίες μου φάσεις με η χωίς γκολ , με πειράζει και με χαλάει που μερικοί (λογο του ότι δεν είναι προσεγμένες οι δυνατότητες των παικτών απο πλευράς konmi) βρηκαν την ευκαιρία και έχουν καταστρέψει εντελώς το παιχνίδι το λάθος όμως είναι πρώτα στην konami και μετά σε αυτούς γιατι όπως είπες πιτσιρικάδες είναι θέλουν να πάρουν βαθμούς

j0e
12-08-2008, 19:04
Καλημέρα στο forum .Ειμαι 35 ετών και παιζω pro απο την εποχή του PS1. Η Αποψη μου για το PES08 δεν είναι επι του παρόντος , εδώ θέλω να μιλήσω για τα άμπαλα online γίδια .
Κάθεσαι να παίξεις ένα παιχνιδάκι να ευχαρστηθείς και σου ρχεται η τριπλέτα eto ronaldinho henry και σε στέλνει για ύπνο γιατι δε βλεπεις μπάλα βλέπεις μια αηδία και μισή πέρνουν τον ronaldinho eto h henry ενιοτε και mesi και ξεκινάνε απο την σέντρα προσπαθούν να τους περάσουν όλους και να βάλουν γκολ για να πάρουνε τους βαθμούς αν δεν τους βγει πάνε στο σχέδιο νουμερο 2 που λεει κατεβαίνεις μέχρι την μεγάλη περιοχή δεξιά η αριστερά και δινεις χαμηλή πάσα στο υψος του πεναλντι για να βάλεις το τεμάχιο . Νομίζω οτι αυτά τα γίδια δεν εχουν δεί ποτέ μπαλα πανε να παίξουν pro λες και παίζουν cod4 νομίζω ότι η konami πρέπει να προσέξει και να μην κανει μερικους παιχτες τόσο γρήγορους και καλούς . την ποιο προσεκτική άμυνα να παίξεις με ενα καλό γίδι θα φας τουλάχιστον 1 τεμάχιο γιατί η μπάλα κολάει στον παίχτη του πέρνεις την μπάλα και αυτόις την ξαναπέρνει αυτόματα έτσι καταστρέφεται το gameplay πιστεύω θα θελα την αποψή σας και αν έχεται το ίδιο πρόβλημα
ευχαριστώ

H barcelona mporei na theorithei aptis pio eukoles omades me tous pektes pou exei kai giauto poloi neoi pektes pernoun th barcelona gia na exoun to ronaldinio kai arxizoun ta spatika me tous moxlous kai arxizoun na pernane pektes kai nomizoun oti kati kanoun.

Pezo to pro apo to proto pou vgike to 94.Sthn arxh eixa kai ego provlima na thn antimetopiso alla pleon me th Chelsea pou perno me prosoxh sthn amuna kai to katalilo susthma autous tous exo gia plaka. An prosekseis kala sthn amuna kai kleineis tous xorous xoris na travas tous amuntikous pano stous pektes kai meneis piso ektethimenos de tha exeis provlima.

Tora auta oson afora to pexnidi sto online de nomizo kapios pou goustarei to game na katsei kai na asxolithei me to online giati einai koroidia.

Psychaos_
12-08-2008, 19:12
xalara to online einai koukouroukou oi kaloi pextes fenonte face to face

mikez
13-08-2008, 09:48
Πρεπει μερικοι να ειναι πολυ προβληματικοι!!Εχουν μαθει μια κινηση αυτην κανουν και μετα σε προκαλουν γραφοντας διαφορα χωρις να τους εχεις πει εσυ τιποτα!!!!:fryingpan::fryingpan:Καλα το online του παιχνιδιου ειναι για τα μπαζα ρε παιδια!!!Τι χαλι ειναι αυτο;;;;Εκει που βλεπεις τον παιχτη στην σεντρα σε παει κατευθειαν στο τερμα για γκολ και μετα στην αλλη ακρη η μπαλα την διωχνει ο τερματοφυλακας και ειναι μπροστα του η μπαλα και δινει κορνερ!!!:banghead::banghead::banghead::badpc::bad pc: Για μενα τελος το online!! Υπαρχουν πολυ καλυτερα παιχνιδια να σκοτωσω τις ωρες μου! Αυτο δεν τις αξιζει με τιποτα!!

freak
16-08-2008, 14:10
Δεν υπαρχει! Το εχω κοψει προ πολλου

Mapras10
26-08-2008, 19:23
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiisos to xirotero game online i palavomara

redismagik
27-08-2008, 00:56
Καλημέρα στο forum .Ειμαι 35 ετών και παιζω pro απο την εποχή του PS1. Η Αποψη μου για το PES08 δεν είναι επι του παρόντος , εδώ θέλω να μιλήσω για τα άμπαλα online γίδια .
Κάθεσαι να παίξεις ένα παιχνιδάκι να ευχαρστηθείς και σου ρχεται η τριπλέτα eto ronaldinho henry και σε στέλνει για ύπνο γιατι δε βλεπεις μπάλα βλέπεις μια αηδία και μισή πέρνουν τον ronaldinho eto h henry ενιοτε και mesi και ξεκινάνε απο την σέντρα προσπαθούν να τους περάσουν όλους και να βάλουν γκολ για να πάρουνε τους βαθμούς αν δεν τους βγει πάνε στο σχέδιο νουμερο 2 που λεει κατεβαίνεις μέχρι την μεγάλη περιοχή δεξιά η αριστερά και δινεις χαμηλή πάσα στο υψος του πεναλντι για να βάλεις το τεμάχιο . Νομίζω οτι αυτά τα γίδια δεν εχουν δεί ποτέ μπαλα πανε να παίξουν pro λες και παίζουν cod4 νομίζω ότι η konami πρέπει να προσέξει και να μην κανει μερικους παιχτες τόσο γρήγορους και καλούς . την ποιο προσεκτική άμυνα να παίξεις με ενα καλό γίδι θα φας τουλάχιστον 1 τεμάχιο γιατί η μπάλα κολάει στον παίχτη του πέρνεις την μπάλα και αυτόις την ξαναπέρνει αυτόματα έτσι καταστρέφεται το gameplay πιστεύω θα θελα την αποψή σας και αν έχεται το ίδιο πρόβλημα
ευχαριστώ
ki ego toso eime.ayto eine to megalo provlima tou pro 8.otan pezo online den perno tis ''omades '' aytes giati eine koroidia.am to allo pou exoun me ton adriano.....kala drama.olles oi kontes dikes tou 4,5, 6 ,7 na ton filane autos tha perasei.asta drama!

Heatspreader
03-09-2008, 07:07
Νομίζω ότι καθένας μπορεί να παίζει όπως θέλει.
Αν μπορεί κάποιος ας πάρει την ίδια ομάδα και ας κάνει τα ίδια με ίδιους κανόνες παίζουμε όλοι.
Σίγουρα δεν είναι διασκεδαστικό και μάλιστα το Online το λέω Arcade.
Εγώ παίρνω Barca πάντα γιατί με μικρές δεν μπορώ να ανταπεξέλθω από τα τρεχαντίρια.
Παίρνει κάποιος Inter, σουτάρει από όπου να'ναι, ασταθής η απόκρουσ του Goalkeeper και GOAL. ΜΕ τη MAchester, παίρνει ο αλλος το C.Ronaldo και αρχίζει τα ίδια με τη Barca...
Γενικά το PRO έχει είχε και θα έχει πρόβλημα με υπερτιμημένους παίχτες. Ο Adriano έχει πολύ καλό soοt, αλλά κάτι τέτοιο δεν υπάρχει εκτός και αν είσαι ο Terminator, Ναι ο Eto είναι γρήγορος, αλλά όχι και τόσο...
Ο Jorgevic στον Ολυμπιακό είναι τόσο άμπαλος? O Κωνσταντίνου?

Γενικά στο PRO οι καλοί παιχτες είναι τραγικά γρήγοροι με καλό Shoot.
Να θυμηθούμε εποχές PSX όπου ο DAvids σουταρε και έβαζε Goal από όπου να'ναι?
Αυτές τις βλακείς έχει το PRO και το ONline απλά δεν είναι μπάλα.... Νικάς 3-1 και χανεις 7-4... Τι είναι αυτά?

Εγώ παίζω, αλλά παίζω για τους πόντους και κάνω ότι μπορώ για αυτό. Αλλάζω τη μπάλα στην άμυνα όταν νικάω και τα σχετικά. Τι να κάνουμε, έτσι έχει η "αγορά" πρέπει να επιβιώσεις.

msnes7
04-09-2008, 10:27
Εντάξει ρε παιδιά είστε υπερβολικοί με το online νομίζω.
Έχεις επιλογή να απορίψεις κάποιον αν δεις ότι δεν έχει πράσινες μπάρες.Προσωπικά διαλέγω άτομα με 3 πράσινες και λίγα disconnects.Σε αυτά άντε 1/10 να βγει προβηματικό το παιχνίδι.Αν παίζεις στα τυφλά με όποιον να ναι τότε καλύτερα να μην παίξεις

Heatspreader
04-09-2008, 20:36
Είναι και θέμα τύχης όπως και να το κάνεις.
Παίζει ρόλο η τύχη, η καλή ψυχολογία και η συγκέντρωση.

bouzk77
05-09-2008, 00:30
αφηστε την γκρίνια ρε παιδιά και ελάτε να παίξουμε κανα πρωταθληματακι να ξεσκασουμε, και σκασιλα μας τα γίδια και τα πρόβατα

bellinelli
15-09-2008, 13:57
to pro08 htan apogoiteysi ...telos..kamia sxesi me mpala