PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

antoniss
17-11-2010, 00:07
Για βοηθάτε ρε αδέρφια γιατί από αγγλικά δεν σκαμπάζουμε και πολλά και η μετάφραση στο γκούγκλ είναι για τα πανηγύρια. Περιμένω εδώ και ένα μήνα το Singularity αλλά μάταια. Έστειλα email στον σέλερ και μου έστειλε αυτό.

Hi
> >
> > I have tried searching our database for your order number and email address
> > and nothing is being found. Play.com has not passed this order onto us. This
> > usually means that there was a problem processing the details or the order
> > has been cancelled. If you still require this item you will need to place a
> > new order. If you would like to know why the order has been cancelled please
> > contact Play.com customer services. This can be done from the Helpdesk
> > section of their website.



Του ξαναέστειλα email και του είπα να μου επιστρέψει τα χρήματα εφόσον δεν πήρα το παιχνίδι και μου έστειλε αυτό.

Hi

Please note that Play have never passed your order or payment to us. All payments are made through Play and you need to contact them directly on this matter.
Δηλαδή τι ακριβώς συμβαίνει; Τα χρήματα ποιος τα πήρε; Το Playcom; Πρέπει δηλαδή να στείλω email στο Playcom;

δεν μου εχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο από το Play.com , μπορεί να αργεί κάποιες φορές υπερβολικά αλλά πάντα έρχεται και σε περίπτωση απώλιας μου το έχει ξαναστείλει χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο.

από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω προφανώς ότι δεν το έχεις παραγγείλει από το ίδιο το play.com αλλά από κάποιο άλλο μαγαζί μέσω του play όμως.

Επίσης από αυτά που ισχυρίζεται το παραπάνω μαγαζί , είναι ότι ποτέ δεν του ήρθε τέτοια παραγγελία από το Play στο όνομά σου και ούτε βέβαια και κάποια πληρωμή!

Εσύ πρέπει αρχικά να επιβεβαιώσεις με την πιστωτική σου ποιος και ΑΝ σε χρέωσε το ποσό του παιχνιδιού και να επικοινωνήσεις με το Play που στην ουσία αυτό είναι σαν μεσολαβητής και να δεις τι έχει γίνει !

Βέβαια αν λες πως δεν είναι τα αγγλικά σου σε κάποιο επίπεδο , επειδή το Play έχει και τηλ. γραμμή καλύτερα είναι να βάλεις έναν φίλο σου να πει όλα τα παραπάνω σε σχέση με το να στείλεις κάποιο email.

aiva
17-11-2010, 10:41
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

katsouras
18-11-2010, 15:26
Τι σόι συσκευασία είναι αυτή τέλος πάντων :P

Πονηρη...;)

katsouras
18-11-2010, 15:38
Εριξα μια ματια μηπως βρω καμια καλη προσφορα και παρατηρησα στο play.com λεει αυτο για τα μεταφορικα *Unfortunately, we are unable to deliver items over £30 to Greece
δηλαδη πανω απο 30 ποσο παει αν κανεις παραγγελια?Επισης σαν site ειναι καλο?7-10 Εργασιμες ισχυει?Τωρα εβγαλα prepaid και δεν εχω ξαναπαρει τπτ οποτε δεν γνωριζω πολλα..Παντως δεν ειναι και τοσο φθηνο..

Viper
19-11-2010, 11:18
Δοκιμασε να αλλαξεις το νομισμα σε ευρω απο λιρα. Πριν κανα χρονο περιπου (απο τοτε εχω να το χρησιμοποιησω), αν ησουν νεος πελατης δεν εστελνε πανω απο 30 λιρες. Αν εισαι παλιος στελνει μεχρι οσα θες. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι.

Αλλα δεν σου προτεινω το play. Εκτος του οτι ειναι ακριβο, αργουσε αρκετα στις παραδοσεις του.

Προτεινω να κοιταξεις σε Amazon.co.uk (με δωρεαν μεταφορικα απο 25 λιρες και πανω), zavvi (αν και αυτο μου ψιλοαργησε) και πολλα αλλα.

overclocker
20-11-2010, 18:30
Παραγγελία στις 17 Νοεμβρίου το απόγευμα από amazon.co.uk της τιμονιέρας Logitech Driving Force GT στην τιμή των ~100 euro με δωρεάν μεταφορικά.
Στην πόρτα μου στις 19 Νοεμβρίου το μεσημέρι (μένω επαρχεία) με courier UPS.
Μάλλον το amazon θα είναι από εδώ και πέρα η πρώτη μου επιλογή ακόμα και από εγχώρια μαγαζιά.

extacy
22-11-2010, 10:18
Παραγγελία στις 17 Νοεμβρίου το απόγευμα από amazon.co.uk της τιμονιέρας Logitech Driving Force GT στην τιμή των ~100 euro με δωρεάν μεταφορικά.
Στην πόρτα μου στις 19 Νοεμβρίου το μεσημέρι (μένω επαρχεία) με courier UPS.
Μάλλον το amazon θα είναι από εδώ και πέρα η πρώτη μου επιλογή ακόμα και από εγχώρια μαγαζιά.

την χτυπησα και εγω σημερα... βεβαια λεει dispatch στις 24 αλλα θα δειξει

djpar
22-11-2010, 13:27
παιδια παιζει αυτη η προσφορα http://www.game.co.uk/Games/PlayStation-3/Role-Playing/Dragon-Age-2-Bioware-Signature-Edition/~r352043/?s=dragon+age+2

δλδ με τα ιδια λεφτα παιρνω την εξτρα εκδοση,το θεμα ειναι θα πληρωσω μεταφορικα αλλα 6 euro(το λεω γιατι δεν εχω account εκει) γιατι αν ειναι ετσι καλυτερα να το παρω απο blahdvd.Επισης ειναι καλο μαγαζι?

sakoulias
22-11-2010, 17:24
Παραγγελια απο το play.com μου ηρθε σημερα μετα απο 10 ημερες . Το μονο κακο ειναι οτι ο ταχυδρομος ειχε πεταξει το δεμα στην εισοδο της πολυκατοικιας και ειχε φυγει ευτυχως που το προλαβα και δεν το καβατζωσε κανεις. Γ@$* τα ελληνικα ταχυδρομεια μου...

jimchris
22-11-2010, 19:15
Play Tv 32,70 λιρες στο amazon uk

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0017UV0UG/ref=sr_1_84_olp?s=videogames&ie=UTF8&qid=1290445705&sr=1-84&condition=new

Soprano13
23-11-2010, 03:25
Υπαρχει κανενα online καταστημα που να δεχεται paysafecard?
Μου εχει μεινει μια και θελω να παρω το Gran Turismo 5.

extacy
23-11-2010, 10:27
λοιπον συνχαρητηρια στο amazon και απο μενα... παραγγελια της driving force gt εχθες το πρωι στα 100 ευρω με δωρεαν μεταφορικα... σημερα το πρωι (10:00) η παραγγελεια μου βρισκοταν κοροπι...

Location Date Local Time DescriptionWhat's This?
KOROPI, ATHENS, GR 11/23/2010 10:18 A.M. DESTINATION SCAN
11/23/2010 10:11 A.M. ARRIVAL SCAN
SPATA, GR 11/23/2010 10:00 A.M. DEPARTURE SCAN
11/23/2010 9:33 A.M. ARRIVAL SCAN
GARCHING, DE 11/23/2010 6:08 A.M. DEPARTURE SCAN
MUNICH, DE 11/23/2010 6:08 A.M. DEPARTURE SCAN
GARCHING, DE 11/23/2010 5:25 A.M. ARRIVAL SCAN
KOELN (COLOGNE), DE 11/23/2010 4:15 A.M. DEPARTURE SCAN
11/23/2010 1:19 A.M. ARRIVAL SCAN
EAST MIDLANDS AIRPOR, GB 11/22/2010 10:57 P.M. DEPARTURE SCAN
11/22/2010 9:53 P.M. EXPORT SCAN
SWANSEA, GB 11/22/2010 6:31 P.M. ORIGIN SCAN
GB 11/22/2010 12:18 P.M. BILLING INFORMATION RECEIVED

Ezio
23-11-2010, 12:10
Στο amazon.co.uk υπάρχει κουμπί για την μετατροπή λίρας σε ευρώ? Αν ναι, που είναι?

Ixor24
23-11-2010, 12:21
δεν έχει (μάλλον) αμα θέλεις να δεις πόσο ειναι σε ευρώ γράψε στο google το πόσο που θες pounds to euro (πχ 20,50 pounds to euro)

edit: αυτό γίνετε με καθε νόμισμα.βαλε δολάρια,γιεν διναρια :p ότι θες

Terastios
23-11-2010, 12:44
Στο amazon.co.uk υπάρχει κουμπί για την μετατροπή λίρας σε ευρώ? Αν ναι, που είναι?
Εγω εχω αυτο
http://el.coinmill.com/EUR_GBP.html

Ixor24
23-11-2010, 12:51
^^^ και αυτό μια χαρά είναι.
εκεί στην multirama είναι gtp ακόμα περιμένω την codex για το assassins μέσα στην βδομάδα λένε γιατί ο προμηθευτής τον παίζει και δεν την έχει φέρει !!!! έλεος ρε πουστη μου ! ´

antoniss
23-11-2010, 13:28
^^ Παιδιά αυτό με το amazon μην το κάνετε έτσι , θα βγει λάθος το ποσό !!!

το κάθε site/μαγαζί δεν έχει τις ίδιες τιμές συναλλάγματος αγοράς/πώλησης κτλ.

σαφώς και αν μπεις σε κάποιο τέτοιο site που λέτε θα πάρετε μια ιδέα πολύ κοντινή στο πόσο θα σας χρεώσει το παιχνίδι σε ¤ το amazon αλλά δεν θα είναι 100% αυτή! (ένα τέτοιο καλό site είναι και το www.xe.com πάντως )

για να είσαστε σίγουροι , κάντε αυτό που θέλετε add basket και προχωρήστε σαν να θέλετε να το αγοράσετε , στο τελευταίο βήμα πάνω πάνω που έχει το τελικό κουμπι για να πατήσεις να γίνει η παραγγελία έχει όλες τις πληροφορίες , πόσο σε χρεώνει σε λίρες αλλά και σε ευρώ και αν έχει μεταφορικά ή όχι !

πολύ απλά αν τελικά δεν το θες , πας κάτω κατω που έχει μια γραμμή και λέει να επιστρέψεις στο amazon.co.uk ΧΩΡΙΣ να γίνει η παραγγελία σου !

μόνο έτσι θα είσαστε 100% ακριβείς στο ποσό που θα χρεωθειτε !

aiakos81
23-11-2010, 13:32
Στο amazon.co.uk υπάρχει κουμπί για την μετατροπή λίρας σε ευρώ? Αν ναι, που είναι?

Οταν πας να πληρωσεις-ολοκληρωσεις την αγορα (και χωρις να εχει ολοκληρωθει η παραγγελια) σου βγαζει κουμπι πανω δεξια, αν θες να δεις το ποσο που θα αφαιρεθει απο το λογαριασμο σου σε ευρω. Αν τελικα, αλλιως τα υπολογιζες και αλλιως βγαινουν, καν ενα ωραιοτατο back και κανενα προβλημα....

Edit: Ωραιος ο Αντωνης!!! Απαντησαμε μαζι! Συμφωνω και εγω οτι οι τιμες αλλων σάιτ (ειδικα google) ειναι κατα προσεγγιση (μιλαμε για διαφορα σεντς, ετσι;; ). Ο ασφαλεστερος τροπος ειναι το ιδιο το σάιτ.

phaerun
23-11-2010, 15:54
^^^ και αυτό μια χαρά είναι.
εκεί στην multirama είναι gtp ακόμα περιμένω την codex για το assassins μέσα στην βδομάδα λένε γιατί ο προμηθευτής τον παίζει και δεν την έχει φέρει !!!! έλεος ρε πουστη μου ! ´

φιλε και εγώ απο κει την είχα παραγγείλει και μου είπαν δεν την έχουν ακόμα. ρώτησα απο κανα δυο άλλα (public και plus3) και αυτοι μου είπαν ότι δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι απο την αντιπροσωπία.

οποτε εγώ ακύρωσα τη παραγγελία απο μουλτιδραμα και τολμησα να αγοράσω την collectors απο καναδά.

ήταν 88 ευρώ τελικη (με τον γιατρούλη in the box).
ελπίζω να μη περάσω cuztomzzzzz:a122:

Desmond
23-11-2010, 16:57
^^^ και αυτό μια χαρά είναι.
εκεί στην multirama είναι gtp ακόμα περιμένω την codex για το assassins μέσα στην βδομάδα λένε γιατί ο προμηθευτής τον παίζει και δεν την έχει φέρει !!!! έλεος ρε πουστη μου ! ´
Παρέλαβα σήμερα την codex από το public.Multirama και public είναι ουσιαστικά η ίδια εταιρεία (Γερμανός).Τα public παρέλαβαν χθες και άρχισαν τις αποστολές σήμερα κατά σειρά προτεραιότητας.Οπότε φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για multirama.

phaerun
23-11-2010, 17:55
πήρα τηλέφωνο μουλτιραμα το πρωι για τη προπαραγγελια που είχα κάνει και μου είπαν ότι δεν έχουν ιδεα ποτε. στο public μου είπαν ότι ειχαμε και σχεδον αδύνατο να ξαναφέρουμε γιατι η αντιπροσωπία δεν έχει ουτε για δειγμα.

τυχερός είσαι. εγώ περιμένω απο τους καναδούς φίλους μας τώρα.

edit: αν και απο ότι βλέπω στο site με ψιλοέγραψε η κυριούλα όταν της είπα για cancel και ακόμα είναι σε κατάσταση περιμένουμε να παει στο κατάστημα :p

djpar
23-11-2010, 19:13
παιδια μπορει να μου πει καποιος τα μεταφορικα του game.co.uk κ αν προτείνετε να παρω απο εκει?

Ezio
23-11-2010, 19:16
Αυτή τη περίοδο, πόσο καιρό κάνει να έρθει το παιχνίδι από το blahdvd από τη στιγμή που θα γίνει dispatched?

shOOter
24-11-2010, 10:01
Παρηγγειλα borderlands GOTY και Cod:Blacks Ops Παρασκευη 5/11. Το 1ο μου ηρθε Παρ 19/11 και το CoD ακομα να το παρω στα χερια μου!!!!!Σκετη απογοητευση το blahdvd....

djpar
24-11-2010, 17:14
μηπως στην αγγλια εχουμε τιποτα απεργιες? παντως εγω εχτες εκανα παραγγελια 3 παιχνιδια σημερα γινανε shipped.

ehelion
24-11-2010, 18:32
Μια απο τα ιδια και εγω με τον shOOter απο τις 16/11 εχει γινει shipped το Assasins Creed Brotherhood απο το hmv και ακομα τπτ.Preorder σου λενε μετα...:thumbsdown:

djpar
25-11-2010, 12:51
τελικα μπορει να μου πει καποιος ποσα πληρωνεις μεταφορικα στο gαme.co.uk

tonybsg
25-11-2010, 12:59
τελικα μπορει να μου πει καποιος ποσα πληρωνεις μεταφορικα στο gαme.co.uk

£2.95 :)

djpar
25-11-2010, 13:54
ευχαριστο!

zisis_GR
26-11-2010, 00:59
:b030:ειναι ασφαλες αυτο το σαιτ για αγορες μεσω ιντερνετ,το εχετε κανει και αν ναι σε ποια κατασταση ηρθαν και ποσο εκαναν να ερθουν[θα ερθουν ζωντανα;];;;
ισχυουν η τιμες που εχουν η στην Ελλαδα ερχονται με Φ.Π.Α;;;;:b030:

παρακαλω να απαντηθουν ολα τα θεματα [10 μοναδες το καθενα] :-) :-) :-) :-) :-)

ναι,ναι σε τέλεια κατάσταση, 5-15 μέρες μου χει κάνει, τιμές σαιτ χωρίς φπα ελλάδας, ταχυδρομικά 1.15 ευρώ το παιχνίδι...

apollonakos
26-11-2010, 15:06
ναι,ναι σε τέλεια κατάσταση, 5-15 μέρες μου χει κάνει, τιμές σαιτ χωρίς φπα ελλάδας, ταχυδρομικά 1.15 ευρώ το παιχνίδι...

αρα αυτο http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/castlevania-lords-of-shadow/10173731.html θα μου ερθει στην ιδια τιμη που γραφει το σαιτ τους γτ αμα ειναι ετσι τρεω να το παραγειλω...ταχυδρομικα μονο 1.15 ευρω δηλαδη συνολο θα μου βγει
καπου στα 30 ευρω και κατι!! οταν λες σε τελεια κατασταση φυσικα εννοεις οτι ηταν καινουργια,ετσι;;;[με την ζελατινα τους και ολα τους!!!]
το παραγγελνω απο το σαιτ η παιζει και κανενας αλλος τροπος πληρωμης;;;[πχ να ερθει και να το πληρωσω] γιατι αμα τυχει καμια στραβη να μην τα κλαιω τα λεφτα μου

παιζει τιποτα με το ονλινε και γενικος με το υπολοιπο παιχνιδι μιας και ερχεται απο αγγλια;;;;[δηλαδη αμα παρω το cod bo δεν θα χρειαζεται τιποτα unlock και τπτ τετοιες μαγκιες το παιχνιδακι!!ετσι;;;;]

συγνωμη που ειμαι τοσο επιφυλακτικος αλλα δεν κανω αγορες απο εξωτερικο ποσο μαλλον απο το ιντερνετ!!!

ευχαριστω , περιμενω απαντηση σημερα!!!



*φιλε που πηγες στο καρφουρ εισαι πολυ τυχερος που βρηκες τετοιες προσφορες , θα παω και εγω στου οακα και στο media markt και θα δω αμα ειμαι και γω τοσο τυχερος:):):):)[και δεν πιστευω οτι τα παιχνιδια ειναι τοσο παλια ,ισα ισα που ειναι αρκετα καινουργια,θα τα παρω και θα λεω οτι κανει παραπανω απο οσο το πηρα!!!!]

zisis_GR
26-11-2010, 15:40
Καταρχάς έχεις τις τιμές σε λίρες οπότε πήγαινε πάνω δεξιά στο site στην σημαιούλα της Ε.Ε., κάνε κλικ και οι τιμές θα γίνου ευρώ.έτσι θα δεις ότι το castlevania συγκεκριμένα κάνει 36 ευρώ, δλδ 30 λίρες.Για το συγκεκριμενο παιχνίδι μη βιάζεσαι γιατι κατα καιρούς το βγάζει σε προσφορά 22 ευρω!Τώρα, συναλλαγές κάνεις αφού γίνεις μέλος και μόνο με τη χρήση κάρτας (πιστωτικής, Prepaid κτλ) και ναι, τα παιχνίδια είναι καινούρια σφραγισμένα και με κανένα πρόβλημα στο online..οι περισσότεροι αγοράζουν από εξωτερικό πλέον.Καλύτερα να παρακολουθείς το άλλο νήμα http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3687
θα σε βοηθήσει πολύ, εδώ είμαστε off topic.

alexxx711
26-11-2010, 16:24
Σε Seven videoclub στην Βουλγαρη Θεσ/νικη το εχουν 185 ευρω. Λογικα και στα υπολοιπα Seven οπου υπαρχει διαθεσιμο αυτη την τιμη θα εχει

Dikakom
26-11-2010, 16:25
Ισως απο τα πιο ασφαλη σαιτ για αγορες φιλε μου.
Εχω παραγγειλει δεκαδες παιχνιδια απο εκει ήρθαν μεσα σε φάκελο σε άριστη κατάσταση και σε χρόνο 3-5 ημέρες.
Οι τιμες ισχυουν κανονικοτατα και δεν ερχονται με ΦΠΑ στην Ελλάδα.

antoniss
30-11-2010, 11:24
το play.com άρχισε πάλι τα ωραία του !

από 14/11 που έφυγε (posted) μου ήρθε σήμερα 30/11 το Castlevania !

και πάλι καλά να λέω ...χαχα:a045:

έχε χάρη που το είχα πετύχει σε καλή τιμή αλλιώς δεν ξανααγόραζα απο play

odytsak
30-11-2010, 18:51
Το play.com δεν ξέρω γιατί αλλά σε μένα κάνει 5 εργάσιμες,
ότι μέρα παραγγείλω, την επόμενη βδομάδα ίδια μέρα είναι σπίτι μου,
το assasin creed 2 μάλιστα που παρήγγειλα πρόσφατα (13.99 το goty) έκανε 4 εργάσιμες!!!

Dragonpaul
30-11-2010, 19:16
Το play.com δεν ξέρω γιατί αλλά σε μένα κάνει 5 εργάσιμες,
ότι μέρα παραγγείλω, την επόμενη βδομάδα ίδια μέρα είναι σπίτι μου,
το assasin creed 2 μάλιστα που παρήγγειλα πρόσφατα (13.99 το goty) έκανε 4 εργάσιμες!!!

Kι εμενα το ιδιο. Πολυ γρηγορα.
Δυστυχως, το Zavvi ειναι που εχει αρχισει και κανει τρελες μαλακιες. Οταν θα εχω χρονο, θα σας πω τι μου εκανε πριν λιγο καιρο. Δε θα το πιστευετε!!!!!!!

jk_blue_tiger
30-11-2010, 22:46
Undead Nightmare απο Zavvi αποστολη 26/11, παραδοση σημερα 30/11 Ηρακλειο Κρητης.
Συνηθως εκανε 2 εβδομαδες να ερθει, αλλα αυτη η φορα ξεπερασε καθε προσδοκια.5 εργασιμες μονο και στην επαρχια κιολας!

Ixor24
01-12-2010, 21:08
ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ - και ΑΚΥΡΟ εφαγε απο εμενα σημερα το Multyrama ειχα κανει προπαραγγελια την codex AC:B και επερνα τηλ και λεγανε αυριο και την περιμενουμε και αλλες τετοιες @@ και μου στελνουν σημερα mail και μου λενε λογο εξαντλισης του προιοντος η παραγγελια μου Ακυρώθηκε!!!!!!!!!!! Αντε τωρα να την βρεις!

volyros
02-12-2010, 02:55
ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ - και ΑΚΥΡΟ εφαγε απο εμενα σημερα το Multyrama ειχα κανει προπαραγγελια την codex AC:B και επερνα τηλ και λεγανε αυριο και την περιμενουμε και αλλες τετοιες @@ και μου στελνουν σημερα mail και μου λενε λογο εξαντλισης του προιοντος η παραγγελια μου Ακυρώθηκε!!!!!!!!!!! Αντε τωρα να την βρεις!multydrama h katastasi me ta ellinika site.. (oxi ola,exairite to activate p.x.)
kai to plaisio ta idia sk@t@ einai kai xeirotero..akoma perimeno na mou erthoun 2 games pou parageilla prin treis mines !!!

ti lete tha erthoun prin vgei to ps4???? lol :a036:

moik4
03-12-2010, 23:41
Poly kalh douleia......Keep walking!!!!

Ezio
04-12-2010, 07:02
Το blahdvd έχει φάει άκυρο από μένα. Το Assassin's creed brotherhood το στείλανε στις 22/11, ακόμα δεν μου έχει έρθει. Το gran turismo 5 το έστειλαν στις 23/11, ούτε αυτό δεν μου έχει έρθει ακόμα.

ilias78
04-12-2010, 10:51
α μη μου λες τετοια. εχω κανει preorder για το γεναρη επειδη το zavvi μαμιεται. τωρα αρχισε κ αυτο? πηγες στα ΕΛΤΑ μια βολτα να δεις μπας κ παιζει κατι?

tonybsg
04-12-2010, 12:19
Ρε παιδιά όλα τα καταστήματα ψιλοαργούν λίγο αυτόν τον καιρό, μην αγχώνεστε, σε όλα τα forums τα ίδια λένε, σκεφτείτε ότι εκτός των άλλων, υπάρχουν άσχημες καιρικές συνθήκες κιόλας που δημιουργούν καθυστερήσεις.

lak100
04-12-2010, 13:57
?????? ?????? ??? ????? ?? ????? ???? ??? site ??? shopto ?????????? ??? fifa 11 ???? 26/11 ??? ??? ???? ????? ?? ???? ????? ??? ??? ?? ???? ????? ?? ???????? ??? ?? ??? ??????? ????? ??????????? ?? ???? ????? ??? ??? returns policy ???????? ??? ??? ???????? ?????????? ????? 7 ????? ??? ??? ?????????? ??? ????????? ?? ???? ????? ??? ?? ????? ???? ???? ??????? ???? ?? ???????? ????? ????? ??? ??????? ?? ??? ?????
________
BRUNETTE CHEERLEADER (http://www.fucktube.com/categories/417/cheerleader/videos/1)

Ezio
05-12-2010, 08:28
α μη μου λες τετοια. εχω κανει preorder για το γεναρη επειδη το zavvi μαμιεται. τωρα αρχισε κ αυτο? πηγες στα ΕΛΤΑ μια βολτα να δεις μπας κ παιζει κατι?
Δεν πήγα στα ΕΛΤΑ. Μάλλον θα πάω όμως, brotherhood και gt5 είναι αυτά.

Soprano13
05-12-2010, 20:32
Το blahdvd έχει φάει άκυρο από μένα. Το Assassin's creed brotherhood το στείλανε στις 22/11, ακόμα δεν μου έχει έρθει. Το gran turismo 5 το έστειλαν στις 23/11, ούτε αυτό δεν μου έχει έρθει ακόμα.
Και μενα το GT 5 απο τις 25/11 δεν εχει ερθει.
Μου βγαινει ομως τουλαχιστον ενα 15αρι φτηνοτερο,ας ελπισουμε οτι θα ερθει αυτην την βδομαδα.

SPARTIAN-GR-
05-12-2010, 21:06
παιδιά ξέρετε αν πάρω το gt5 απο zavvi, hut θα έχει ελληνικά
:bravo-009:πρέπει οπωσδήποτε να το πάρω απο ελλαδα γιατί είναι λίγο τσουχτερό εδώ στην τιμή:c025::a010bg:

djpar
08-12-2010, 10:43
1) Peira apo to blahdvd 2 GT5 kai exoun erthei alla to nba jam akoma na erthei apo tis 24!
2)to GT5 apo to blah eixe kanonika ellhnika

SPARTIAN-GR-
08-12-2010, 11:02
δηλαδη φιλε μου απο οποιο καταστημα της αγγλιας το παρω θα εχει ελληνικα
εφυγα για καμια συλλεκτικη

Spyrosss
08-12-2010, 18:51
καποιος που να αγορασε προσφατα κατι απο gamestation και να ειχε προβλημα?

seven77
08-12-2010, 19:12
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Square-Enix-Final-Fantasy-XIII-Collectors-Edition-PS3.htm

αυτο ποιος θα το προλαβει αραγε...?

Ezio
08-12-2010, 23:17
Το blahdvd έχει φάει άκυρο από μένα. Το Assassin's creed brotherhood το στείλανε στις 22/11, ακόμα δεν μου έχει έρθει. Το gran turismo 5 το έστειλαν στις 23/11, ούτε αυτό δεν μου έχει έρθει ακόμα.
Και τα 2 παιχνίδια ήρθαν μαζί στις 7/12. Η συσκευασία άριστη, αλλά δεν δικαιολογεί την καθυστέρηση.

malias4
08-12-2010, 23:26
Eμενα παντως απο zavvi ηρθε σημερα το hot pursuit, εκανε 7 μερες ακριβως. 5 εργασιμες δηλαδη.

Η γκαντεμια ειναι οτι ελειπα απο το σπιτι και το αφησε στη γειτονισα και εμενα μου αφησε ενα χαρτακι στο ταχυδρομικο κουτι να το παρω απο τη γειτονισα, και η γειτονισα λειπει απο το πρωι και δεν εχει ερθει ακομα μαμωτο !!!!!!

WolfRathmA
09-12-2010, 02:37
Οσοι παραγγειλαν Splatterhouse τη Δευτερα εχει γινει σε κανεναν dispatched;

antoniss
09-12-2010, 10:31
Οσοι παραγγειλαν Splatterhouse τη Δευτερα εχει γινει σε κανεναν dispatched;


αν εννοείς από το zavvi , μπαααα !!!

το παρήγγειλα 6/12 και είναι ακόμα σε status : Awaiting Stock Pick (Dispatch Date: 10/12)

οπότε με την καινούργια χρονιά θα το παίξουμε ....:bang::frusty:

phaerun
09-12-2010, 11:49
λοιπον. μετα απο το τρελο άκυρο που έφαγα απο το μουλτιδράμα για την codex του brotherhood, αποφάσισα να τολμήσω όπως είχα αναφέρει και να τιμήσω την collectors απο τους καναδούς φίλους μας εδω (http://www.videogamesplus.ca/).

αποστολή 23/11. χαρτάκι απο τα ΕΛΤΑ 6/12. το δεματάκι σε αψογη κατάσταση και ουτε τελωνεία ούτε τελώνες και φαρισαιοι. μάλιστα τελική τιμή μαζι με μεταφορικά μεσα περιπου 83 ευρώπουλα.

αγαπώ καναδά και πλατανόφυλλα.. απο εδω και πέρα ότι δεν είναι απο αμαζον.ουκ(TM) θα είναι απο τους καναδούς φίλους μου.

edit: επειδή είδα ότι ρωτάτε ... αυτη τη στιγμή ο postman pat (η royal post για εσάς) έχει τρελό φόρτο και επίσης απο 15/12 θα ψιλουπολειτουργουν (στελνουν και χαρτάκι μάλιστα που λέει αν θελετε να φτάσει το γραμμα/δεμα σας μεχρι τα χριστούγεννα στείλτε το μεχρι τς 15/12).
επισης η ζωή είχε ψιλοσταματήσει στην Αγγλια λόγω της χιονοπτωσης με τα περισσότερα αεροδρόμια κλειστα. και τα blah zavvi κλπ νομίζω ότι είναι guernsey (ένα απο τα channel islands == τα νησάκια κοντα στη Γαλλία).

tonybsg
09-12-2010, 12:00
Να την χαίρεσαι φίλε!

¶λλο ένα παιδί την έχει λάβει ήδη, πολύ χρήσιμα αυτά τα posts για να ξέρουμε τι να περιμένουμε από το vgp και σε αυτά τα μεγάλα πακέτα.

criter
09-12-2010, 12:14
Το vgp μου εστείλε και εμένα την collectors του Αssassins creed brotherhood, αλλα δεν ήταν αυτή που είχα παραγγείλει. Είχα προ-παραγγείλει την έκδοση με τον Αρλεκινο και αυτοί μου έστειλαν την άλλη με τον doctor.

tonybsg
09-12-2010, 12:26
criter, τι εννοείς είχες προπαραγγείλει την έκδοση με τον Αρλεκίνο; Γιατί θυμάμαι πως αυτή η έκδοση ήταν αποκλειστική στα gamestop, σε κανένα άλλο κατάστημα.

phaerun
09-12-2010, 13:27
ναι ο αρλεκινος ήταν μονο απο gamestop. αποκλειστικότητα.

criter
09-12-2010, 16:47
Μα τι στο καλο στραβομαρα ειχα; Τωρα απο εσας το βλεπω... thanks. Θυμαμαι να λεει Assassins Creed Brotherhood Collectors Jack-in-the-box και οχι doctor-in-the-box. Στα emails που μου εστειλαν δε γραφει ποια ειναι, μονο collectors λεει. Δεν πειραζει και η εκδοση με την φιγουρα του doctor ειναι εξισου ωραια.

Το παιχνιδι παρολο που ειναι Αμερικανικο, το multiplayer ειναι region free ! Το μονο που δεν ξερω ειναι με το dlc αφου θα πρεπει να το κατεβασεις μεσα απο το παιχνιδι με βαση το psn id και φοβαμαι οτι αφενος αν το κατεβασω με το ευρωπαικο που το εχω ηδη αρχισει το παιχνιδι οτι δεν θα κατεβει και αφετερου αν το κατεβασω με το αμερικανικο psn id οτι δεν θα παιζει στο ευρωπαικο.:wtf:

Το vgp.ca παντως στελνει και μεγαλα πακετα, collectors, κανονικα ελλαδα και τα μεταφορικα ηταν σχετικα φθηνα. Μια η αλλη βγαινει η τελικη τιμη σε σχεση με την ευρωπαικη.

Desmond
09-12-2010, 17:04
criter, jack in the box λέγονται γενικά αυτού του είδους τα παιχνίδια.
http://ngfl.northumberland.gov.uk/clipart/Toys/images/jack%20in%20the%20box_jpg.jpg
Πάντως από τις photos που είδα και ο doctor είναι πολύ "ψαρωτικός"!:bravo-009:
On topic: ¶ψογοι οι καναδοί.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Thanx για το info για τα μεγάλα πακέτα.

WolfRathmA
09-12-2010, 19:06
Εγω ρε παιδια εχτες εκανα αγορα το Monopoly Streets απο το zavvi και επειδι εκανα λαθος ειπα να το ακυρωσω. Αυτο εγινε κατα τις 5 η ωρα τα ξημερωματα. Απευθειας με το που εκανα place order εγινε order status dispatched! Παταω cancel και τα σχετικα, με χρεωνει κανονικα στη καρτα και σημερα ερχεται μηνυμα οτι εγινε dispatched και οτι δε γινοταν να ακυρωθει η παραγγελια! WTF?

Anyway δε πειραζει! LOL

tonybsg
09-12-2010, 22:45
Και πάνω στην συζήτηση για το vgp.ca, έχω να σας πω ότι λογικά αύριο ή μεθαύριο θα ανεβάσουν και την Collector's του Dead Space 2!!!

jimbour
09-12-2010, 23:15
Eχεις αγοράσει κανεις απο gameplay.co.uk
Αν ναι, μεταφορικά για Ελλάδα πόσο είναι;

jk_blue_tiger
10-12-2010, 00:39
Eχεις αγοράσει κανεις απο gameplay.co.uk
Αν ναι, μεταφορικά για Ελλάδα πόσο είναι;

3,5¤ per order αν θυμαμαι καλα

katsouras
10-12-2010, 01:03
Μηπως εχετε βρει καμια καλη προσφορα για gt5?

Spiros20
10-12-2010, 02:36
Μηπως εχετε βρει καμια καλη προσφορα για gt5?

Είναι λίγο νωρίς ακόμα :(

grip
10-12-2010, 16:31
Πάντως θυμάμαι πριν κανά 2 χρόνια περίπου,το blah ήταν κορυφή από τα μαγαζάκια που ψωνίζαμε απ' έξω.
Ξαφνικά εποχή που θα κυκλοφορούσε το infamous μαθεύτηκε για το zavvi μια προσφορά,και η πλειονότητα ψωνίζουμε πλέον από εκεί.
Έκανα ένα check στο blah να δω αν έχει τπτ ανταγωνιστικό σε τιμές αλλά μπα...
Κρίμα γιατί καλό θα ήταν να υπήρχε ένας online ανταγωνισμός με το blah μέσα.
Πλεόν το zavvi το game το amazon και το play που και που έχουν γ@μ@τες πλέον προσφορές.

Υ.Γ. Πλάκα-πλάκα να ανοίγαμε κανένα poll να δούμε από ποιο μαγαζί έχουμε κάνει τις περισσότερες online αγορές μας τον τελευταίο χρόνο?

Spiros20
12-12-2010, 09:41
Μου την έχει δώσει πολύ το Zavvi. Παράγγειλα το Medal Of Honor που το είχε προσφορά και θα μου το κάναν Despatch 13/12(γιατί δεν κάνουν Despatch Σαββατοκύριακα). Την άλλη μέρα πήγα και πήρα μαι κονσόλα και το είχε μέσα το Medal Of Honor οπότε πατάω Cancel στην παραγγελία. Μετά από λίγες ώρες μου στέλουν ένα mail με το γνωστό θέμα Order Despatch αλλά ήταν διαφορετικό από τα άλλα. Μου έγραφε
Dear Spiros,
Your order from zavvi has been dispatched and will be with you shortly!
Please retain this email as your proof of purchase.

Ενώ είχε την επιλογή να το ακυρώσουν μιας και δεν το είχαν στείλει και θα το έστελναν την Δευτέρα το στείλανε.

ezio_auditore
12-12-2010, 12:29
χωρις να ειμαι ειδικος στις αγορες απο αγγλια,λιγο που κοιταξα τα μαγαζια ειδα οτι το shopto στα περισσοτερα games ειναι ποιο φθηνο απο ολα.

odytsak
12-12-2010, 13:10
Εχει όμως και τα υψηλότερα μεταφορικά.
Η τελική τιμή έχει σημασία.

ezio_auditore
12-12-2010, 13:40
για παραγγελειες ομως ανω των 2-3 τεμαχιων η τελικη τιμη βγαινει ποιο φθηνη,επισης με 6 ευρω μεταφορικα συστημενο σε 4 μερες ειναι σπιτι σου,οπως ειπα δεν ειμαι ειδικος κατι θα ξερετε και δεν παιρνετε.

Spiros20
12-12-2010, 14:03
για παραγγελειες ομως ανω των 2-3 τεμαχιων η τελικη τιμη βγαινει ποιο φθηνη,επισης με 6 ευρω μεταφορικα συστημενο σε 4 μερες ειναι σπιτι σου,οπως ειπα δεν ειμαι ειδικος κατι θα ξερετε και δεν παιρνετε.

Στο καθένα πάει ξεχωριστά μεταφορικά.

ezio_auditore
12-12-2010, 14:50
den to iksera,ara den einai kalo.

RooF
12-12-2010, 15:27
Ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 105 σελιδες και δεν ξερω αν το εχει ποσταρει καποιος αλλα υπαρχει το http://www.gamestracker.com/ το οποιο κανει search στα περισσοτερα καταστηματα και βγαζει τα αποτελεσματα αναλογα με την τιμη.

Για να μη μπαινεις μια στο game μετα στο blah μετα στο hmv κτλ.

RooF
12-12-2010, 15:28
Ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 105 σελιδες και δεν ξερω αν το εχει ποσταρει καποιος αλλα υπαρχει το http://www.gamestracker.com/ το οποιο κανει search στα περισσοτερα καταστηματα και βγαζει τα αποτελεσματα αναλογα με την τιμη.

Για να μη μπαινεις μια στο game μετα στο blah μετα στο hmv κτλ.

th3rul3r
12-12-2010, 22:35
παιδια ξερετε αν μπορω να ψωνισω απο zavvi me paysafe card?

RooF
12-12-2010, 23:08
παιδια ξερετε αν μπορω να ψωνισω απο zavvi me paysafe card?

Όχι, μόνο viza, maestro κτλ.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

th3rul3r
13-12-2010, 00:31
με prepaid απο κυπρου πχ ?

ilias78
13-12-2010, 00:41
ναι κανει. αυτη εχω κ εγω.

WolfRathmA
13-12-2010, 04:43
Επιτελους! Εγινε dispatched το Splatterhouse απο το zavvi! Κυριακατικα! LOL :P

antoniss
13-12-2010, 17:12
Επιτελους! Εγινε dispatched το Splatterhouse απο το zavvi! Κυριακατικα! LOL :P

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα !

φαίνεται παραλάβανε ποσότητα και στείλανε αλλά όντως Κυριακή ?

τεσπα , το θετικό είναι ότι τουλάχιστον την τελευταία φορά που πήρα από zavvi ήρθε σχετικά γρήγορα από 30/11 που έγινε despatched το πηρα στις 7/12 !

αντε να δούμε ...

WolfRathmA
14-12-2010, 03:52
τεσπα , το θετικό είναι ότι τουλάχιστον την τελευταία φορά που πήρα από zavvi ήρθε σχετικά γρήγορα από 30/11 που έγινε despatched το πηρα στις 7/12 !


Και εμενα! Τελευταια φορα που παραγγειλα ηταν το FIFA 11 και εκανε 30 μερες να ερθει! LOL!!!:a050:

Snk
14-12-2010, 13:25
Αποστολή της παραγγελίας από το amazon στις 8 και έφτασε σήμερα

Και από το blah περιμένω από τις 27 Νοέμβρη και ακόμα τίποτα :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::t humbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

RooF
14-12-2010, 15:18
Οσοι εχετε παραγγειλει απο Αγγλια, λογο των χιονιων αργουν παραπανω.

Εχουν παει ολα μερες πισω.

Συνηθως μου ερχονται σε 3,4 μερες απο το game.co.uk αλλα και απο αλλου σπανεια περναμε τις 5 εργασιμες και τωρα εκανε μια παραγγελια μου 2 εβδομαδες.

Υπομονη παιδια, σκεφτειτε τα euro που γλυτωνουμε. :)

astrah
14-12-2010, 19:57
παιδια για το gran turismo που να κοιταξω;

antoniss
14-12-2010, 21:26
παιδια για το gran turismo που να κοιταξω;

από Ελλάδα , δες εδώ :
http://www.skroutz.gr/s/19013/Gran-Turismo-5.html

ξεκινάνε γύρω στο 50αρικο τα πιο φθηνα , απλά ρώτα για τα μεταφορικά αν είσαι πρέβεζα ,

και μετά από αγγλία ,

π.χ. από το shopto.net βγαίνει με τα μεταφορικά 46,5¤
http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIGHLIGHTS/PS3GR04-Gran%20Turismo%205.html?currency=EUR

στα άλλα (amazon /play/blah/game κτλ.) δεν σε συμφέρει βγαίνει το ίδιο ή ακριβότερο , αυτή την στιγμή , ίσως σε λίγες μέρες να αλλάξει αυτό όμως.

djpar
15-12-2010, 17:49
emena egine shipped to nba jam 24 kai akoma to perimenw ayrio dhlwnw apwleia opws mou eipan...blahdvd,pote den eixe argisei toso palia

Spiros20
16-12-2010, 13:50
To Preowned στο game.co.uk τι είναι;

tsakali GR
16-12-2010, 15:51
Θα ήθελα να σας μεταφέρω την πρόσφατη ΑΡΝΗΤΙΚΗ εμπειρία μου από τη CD MEDIA:

Προπαρήγγειλα το Assassins Creed Brotherhood CODEX Edition από το site τους τον Απρίλιο, καθώς τότε ήταν το μόνο ΕΛΛΗΝΙΚΟ online shop που είχε το παιχνίδι και μάλιστα σε λογική τιμή σε σχέση με το εξωτερικό.

Παρόλο που το site δέχτηκε την προπαραγγελία και πληρωμή με πιστωτική γιατί δεν ήθελα να δώσω μετρητά τα 85 ευρώ, δεν έλαβα ποτέ e-mail επιβεβαίωσης. Για το λόγο αυτό κάλεσα στο Τμήμα Εξυπηρέτησης και με ενημέρωσαν πως όλα ήταν οκ και απλά έφταιγε το update που εκαναν στο site τους.

Ο καιρός πέρασε και φτάνοντας κοντά στο Νοέμβρη κάλεσα να επιβεβαιώσω ότι όλα ήταν εντάξει με την προπαραγγελία για να είμαι σίγουρος ότι θα πάρω τη συγκεκριμένη έκδοση με το launch.
Ο πωλητής που μίλησα στο τηλέφωνο με ενημέρωσε πως δεν έβρισκε κάτι καταχωρημένο στο όνομά μου, αλλά ότι δεν έπρεπε να ανησυχήσω γιατί εκείνη τη στιγμή θα πέρναγε την παραγγελία εκ νέου και όλα θα ήταν εντάξει. Το μόνο θέμα ήταν ότι δεν μπορούσαν να δεχτούν πληρωμή με κάρτα (και πάλι λόγω του update στο site τους) και έπρεπε να το βάλω με αντικαταβολή. Συμφωνώ λοιπόν, και...έμεινα ήσυχος.

Φτάνει λοιπόν η ημέρα της κυκλοφορίας και μετά από 3 ημέρες από το launch day, λαμβάνω ειδοποίηση από το κούριερ. Καθώς δεν μπορούσα να παραλάβω ο ίδιος πρωινές ώρες λόγω εργασίας, ζήτησα να το παραδώσουν σε συγγενικό πρόσωπο. Όταν λοιπόν το απόγευμα γυρνάω σπίτι βλέπω 2 κουτιά, ήτοι είχαν σταλεί 2 τεμάχια αξίας παρακαλώ 170 ευρώ τα οποία φυσικά και είχαν πληρωθεί μετρητοίς εν αγνοία από τον συγγενή, γιατί εγώ περίμενα μόνο 1 και δεν ανέφερα τίποτα άλλο για να προσέξει στην παραλαβή.

Κι εδώ ξεκίνησε ο γολγοθάς που παραθέτω εν συντομία:


Τους καλούσα στο τμήμα εξυπηρέτησης για παραπάνω από 1 εβδομάδα -σχεδόν καθημερινά- μέχρι να απαντήσει κάποιος αρμόδιος και να ενημερώσω για το λάθος τους και να κανονίσουν την επιστροφή
Τους πήρε ακόμη 2 εβδομάδες μέχρι να στείλουν κάποιον να το πάρει πίσω, παρόλο που το πακέτο βρισκόταν σχεδόν δίπλα τους στο Χαλάνδρι (η απάντηση ήταν "Ναι, ξέρετε έχουμε πήξει τώρα με το Warcraft και δεν προλαβαίνουμε") Και αυτό μόνο όταν είχα κάνει καμιά 10αρια τηλεφωνήματα με έντονο τόνο λέγοντας "ότι ρε παιδιά να το φέρω εγώ αν δεν μπορείτε"...
Έχουμε φτάσει σχεδόν τέλη Δεκέμβρη από την ημέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού και της λάθος παράδοσης-χρέωσης και ακόμη δεν μου έχουν πιστώσει τα χρήματα. Τηλεφωνώ σχεδόν ανά 2 ημέρες και περιμένουν λέει τα χαρτιά στο λογιστήριο...
Και να σκεφτεί κανείς, ότι ο βλάκας δεν ακύρωσα την παραγγελία όταν πήρα και έλεγαν πως δεν υπάρχει καταχωρημένη, και να πάω σε κανένα Multirama, Public κ.λπ. που την είχαν ετοιμοπαράδοτη και "ζεστη".

Συνοψίζοντας, ΜΑΥΡΟ, κατάΜΑΥΡΟ, ΠΙΣΣΑ και ΠΟΥΠΟΥΛΑ τόσο στο άθλιο site τους όσο και στο αναξιόπιστο σύστημα παραγγελιών και πληρωμών. Επίσης, ΜΑΥΡΟ στην Εξυπηρέτηση Πελατών του online που λειτουργούν με ρυθμούς Δημόσιου Υπαλλήλου και πλήρη αδιαφορία για ΙΔΙΩΤΕΣ πελάτες (γιατί αν ήμουν εταιρεία ή έμπορος που τους κάνει τζίρο βάζω στοίχημα θα ενδιαφέρονταν περισσότερο).

ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ σε κανέναν να προτιμήσει ακόμα έναν απαράδεκτο Έλληνα διανομέα, που έχει χτίσει όνομα και χρήμα επάνω στα μεγάλα brands των προϊόντων που διανείμει και από εκεί και πέρα αδιαφορεί για ποιοτικές υπηρεσίες προς τους καταναλωτές.

Servus!

tsakali GR
16-12-2010, 15:54
To Preowned στο game.co.uk τι είναι;


Τα μεταχειρισμένα παιχνίδια που το Game.co.uk εμπορεύεται μέσα από το site, γιατί στην Αγγλία τα Game έχουν και αλυσίδα καταστημάτων όπου οι χρήστες επιστρέφουν και ανταλλάζουν παιχνίδια. Έχω πάρει αρκετές φορές preowned και ήταν πραγματικά σε άψογη κατάσταση, ειδικά αν λάβεις υπόψη τα χρήματα που κερδίζεις σε σχέση με τον ίδιο τίτλο σε καινούργιο.

antoniss
16-12-2010, 18:31
@ tsakali GR , αν το έλεγες λίγες μέρες πριν θα την έπερνα εγώ πάντως !!!

πάντως είναι για γέλια τέτοιες καταστάσεις , και το χειρότερο είναι αφού έγινε το λάθος/μπέρδεμα , ότι δεν σε εξυπηρετούν. ....

αν δεν βρεις άκρη , άνετα την πουλάς όσο την αγόρασες τουλάχιστον 85¤ ....μην πω και παραπάνω !

Spiros20
17-12-2010, 01:03
Παιδιά έχω μια Ate-Net Debit για ATM και είναι Visa. Στο internet δεν μου την δέχονται. Έχει κανείς εμπειρία πάνω σε αυτό;

Ixor24
17-12-2010, 04:02
@ tsakali και εγώ κάτι παρόμοιο έπαθα αλλά απο μουλτιραμα αμα την έχεις ακόμα ενδιαφερομαι

astrah
17-12-2010, 16:58
από Ελλάδα , δες εδώ :
http://www.skroutz.gr/s/19013/Gran-Turismo-5.html

ξεκινάνε γύρω στο 50αρικο τα πιο φθηνα , απλά ρώτα για τα μεταφορικά αν είσαι πρέβεζα ,

και μετά από αγγλία ,

π.χ. από το shopto.net βγαίνει με τα μεταφορικά 46,5¤
http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIGHLIGHTS/PS3GR04-Gran%20Turismo%205.html?currency=EUR

στα άλλα (amazon /play/blah/game κτλ.) δεν σε συμφέρει βγαίνει το ίδιο ή ακριβότερο , αυτή την στιγμή , ίσως σε λίγες μέρες να αλλάξει αυτό όμως.

Ευχαριστω φιλε Αντωνη... βασικα για αυτο ρωτησα για να δω εαν συμφερει η αγορα απο εξω. αλλα πανω κατω στα ιδια ειναι και χωρις τα ελληνικα!

volyros
17-12-2010, 20:12
Ευχαριστω φιλε Αντωνη... βασικα για αυτο ρωτησα για να δω εαν συμφερει η αγορα απο εξω. αλλα πανω κατω στα ιδια ειναι και χωρις τα ελληνικα!
h english ekdosh exei kanonika ellinika file mou..enhmerotika sto lew se periptosi pou vreis kammia kalh prosfora kai distaseis gi auto to logo...

djpar
17-12-2010, 22:54
egw apo blahdvd to nba jam to paraggeila 24 akoma na erthei k extes esteila e-mail gia antikatastasi kai mou eipan oti sintoma tha kanoun 2o ship to antikeimeno,epishs mou aneferan oti an skasei to nba jam to "xameno" na eidopoihsw...egw lew na to kanw eseis?

BSGirl
18-12-2010, 02:38
Παιδιά επειδή οι σελίδες είναι πόλλες μπορείτε να μου πείτε ποιά μαγαζιά έχουν ποικιλία,ασφάλεια και καλές τιμές?Και μια άλλη ερώτηση:Το ps3 παίζει παιχνίδια από Αμερική(ntsc)?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Spiros20
18-12-2010, 07:35
Παιδιά επειδή οι σελίδες είναι πόλλες μπορείτε να μου πείτε ποιά μαγαζιά έχουν ποικιλία,ασφάλεια και καλές τιμές?Και μια άλλη ερώτηση:Το ps3 παίζει παιχνίδια από Αμερική(ntsc)?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Πήγαινε στην πρώτη σελίδα...
Ναι παίζει τα πάντα από όπου και να τα πάρεις τα παιχνίδια.

astrah
18-12-2010, 09:31
π.χ. από το shopto.net βγαίνει με τα μεταφορικά 46,5¤
http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIG...l?currency=EUR (http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIGHLIGHTS/PS3GR04-Gran%20Turismo%205.html?currency=EUR)

Εχει παραγγείλει κανείς απο αυτο το κατάστημα;

grip
18-12-2010, 11:04
Αξιόπιστο είναι σε γενικές γραμμές.
Δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι κραυγαλέο εναντίον του.

djpar
18-12-2010, 11:14
Να ειδοποιήσεις, για να μην μας βγει το όνομα σαν χώρα, όπως στο play.com (δεν στέλνουν πάνω από 30 λίρες στην Ελλάδα).

ta 2 GT 5 skasane tous eipa,tp tha to katalavoun oti eine diko tous thema logo xionia ktl. tp tha tous pw otan skasei kai eyoxomai na min mou lene dwse mas to 2o pisw...

litanies
18-12-2010, 11:41
τυπικά αν σου ήρθαν τα 2 gt5, πρέπει να τους στείλεις το ένα πίσω. Αυτοί ήταν τυπικοί και σου στείλανε και δεύτερο πακέτο.

Spiros20
18-12-2010, 12:18
Εχει παραγγείλει κανείς απο αυτο το κατάστημα;


Εγώ πολλές φορές. Διαλέγεις αν θες να έρθει συστημένο ή όχι. Σου έρχεται μέσα σε 3 με 5 μέρες.

astrah
18-12-2010, 12:36
Εγώ πολλές φορές. Διαλέγεις αν θες να έρθει συστημένο ή όχι. Σου έρχεται μέσα σε 3 με 5 μέρες.
συστημενο ή οχι; εσυ τι επιλεγεις;
εχει προσφορα το medal of honor!

antoniss
18-12-2010, 13:06
συστημενο ή οχι; εσυ τι επιλεγεις;
εχει προσφορα το medal of honor!

προχώρα άφοβα έχω πάρει 3-4 φορές και όλα μια χαρά ,

εγώ για θέμα κόστους που ήδη είναι μεγάλο στα μεταφορικά με 3.5¤ από την τιμή που βλέπεις στο site , δεν βάζω συστημένο γιατί θα είναι στα 6¤ μετά.

πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα , ούτε έκανε και πολύ καιρό θυμάμαι να μου έρθουν , νορμάλ δλδ .

βέβαια επειδή το τελευταίο που πήρα ήτανε το καλοκαιρι αν έχει πάρει καποιος άλλος φίλος πιο πρόσφατα από εκει να μας πει μπας και έχει χαλασει και αυτό !

Y.Γ. πάντως μιας και μπήκα να δώ τώρα την προσφορά που είπες για το MOH , να ξέρεις πως με απλή αποστολή βγαίνει 29¤ , ενώ από Ελλάδα το βρήσκεις από 33¤ , δλδ δεν ξέρω αν σε συμφέρει για αυτή την διαφορά να περιμένεις ?
http://www.skroutz.gr/s/274520/Medal-of-Honor.html

astrah
18-12-2010, 13:23
ναι το ειδα μετα. οντως δεν ειναι καμμια σημαντικη διαφορα. βεβαια μην νομιζεις οτι θα το εχω νωριτερα απο ελλαδα γιατι ειμαι πρεβεζα! :)
απο zavvi ξερεις ποσο ειναι τα μεταφορικα? εχει καλυτερη τιμη!

antoniss
18-12-2010, 14:23
ναι το ειδα μετα. οντως δεν ειναι καμμια σημαντικη διαφορα. βεβαια μην νομιζεις οτι θα το εχω νωριτερα απο ελλαδα γιατι ειμαι πρεβεζα! :)
απο zavvi ξερεις ποσο ειναι τα μεταφορικα? εχει καλυτερη τιμη!

1.15¤ / παιχνίδι

astrah
18-12-2010, 17:33
παρηγγειλα τελικα απο το http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIGHLIGHTS/PS3GR04-Gran%20Turismo%205.html?currency=EUR

BSGirl
18-12-2010, 20:38
Πήγαινε στην πρώτη σελίδα...
Ναι παίζει τα πάντα από όπου και να τα πάρεις τα παιχνίδια.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Παρεμπιπτόντως το skroutz.gr είναι καλό?Μπορώ να κάνω αγορές με ασφάλεια?

ilias78
18-12-2010, 20:49
το scroutz δεν ειναι καταστημα. απλα σου δειχνει τις τιμες ανα προιον απο διαφορα ηλεκτρονικα καταστηματα, αρχιζοντας απο τη χαμηλοτερη τιμη.

BSGirl
18-12-2010, 21:22
Συγγνώμη το είδα αφότου ρώτησα!Ευχαριστώ!

dimitrisasp
19-12-2010, 12:43
Εχετε στο νου σας απλα οσοι παραγγελνετε απο Αγγλια οτι γινεται χαμος με τα χιονια και θα αργησουν οι αποστολες..

ilias78
19-12-2010, 15:43
Εχετε στο νου σας απλα οσοι παραγγελνετε απο Αγγλια οτι γινεται χαμος με τα χιονια και θα αργησουν οι αποστολες..

εγω παρειγγειλα απο ebay απο εναν αγγλο μια θηκη για ps3 game την τριτη και την παρασκευη την ειχα στα χερια μου παντως.

garrett156
19-12-2010, 19:14
εγω παλι απο zavvi περιμενω ηδη 2η εβδομαδα.βεβαια το zavvi ειναι γενικα τα ζωα μου αργα με τα delivery αλλα ελπιζω να ερθουν πριν τα χριστουγενα τα games...

steli0s
19-12-2010, 20:59
Move Starter Pack 30¤
https://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10076461

Βεβαια αν πας για checkout δεν εχει επιλογη παραλαβη απο καταστημα η παραλαβη στο χωρο σου. Μονο μεσω δανειοδοτησης οποτε δεν ξερω τι απατεωνια παιζει...

dimitrisasp
19-12-2010, 21:09
Δανειοδότηση.. Τι παιζει?

garrett156
19-12-2010, 22:52
ε προφανως θα ειναι η κλασικη μουφα για να βγαλεις καποια πιστωτικη καρτα προκειμενου να παρεις το προιον της προσφορας.κλασικο Ελληνικο πολυκαταστημα.

antoniss
19-12-2010, 23:27
ε προφανως θα ειναι η κλασικη μουφα για να βγαλεις καποια πιστωτικη καρτα προκειμενου να παρεις το προιον της προσφορας.κλασικο Ελληνικο πολυκαταστημα.

καλά ο Κωτσόβολος δεν είναι πλεον ελληνικό κατάστημα , εδώ και καιρό ,

κάρτα δεν σου βγάζουν , απλά κάνουν τις δόσεις μέσω τράπεζας , εσύ όμως πηγαίνεις κάθε μηνα στον Κωτσόβολο για να τις πληρώσεις.

αυτό ισχύει σίγουρα (είχα πάρει κάτι από Κωτσόβολο και το έβαλα σε 12 δόσεις , έγινε έτσι όπως το περιγράφω) αν όμως πας και το αγοράσεις μετροιτά ή με κάρτα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

τώρα στο παράδειγμα του move Που το έχει προσφορά στα 30¤ αγορά από internet (ενώ στο κατ/μα 49¤)

δεν σε αφήνει να βάλεις παράδοση ή να το πάρεις εσύ ! δλδ :

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/kotsovolosmoufa.jpg

δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς !

πάντως στις δόσεις φαίνεται ότι τελικά θα σου στοιχίσει 30¤ πάλι !

μόνο αν πάρει κάποιος τηλ. θα καταλάβουμε 100% τι παίζει,

grip
20-12-2010, 00:46
Πρέπει πλέον να έχει την επιλογή να το παραλάβεις από το κατάστημα,πλην όμως δεν έχει για όλες τις περιοχές της Ελλάδας όπου υπάρχει Κωτσόβολος.
Όσοι τυχεροί,προλάβετε.

steli0s
20-12-2010, 02:07
Τωρα το ξαναβαλαν στα 49.
Κριμα...

WolfRathmA
20-12-2010, 02:15
Πρεπει να αγορασεις κατι απο 80 και πανω απο το κοτσοβολο για να μπορεις να στο στειλουν με αντικαταβολη η να το κανεις παραλαβη απο το καταστημα. Δε ξερω τι κουλο ειναι αυτο. Εστο θα επρεπε να ειχαν παραλαβη απο το καταστημα...

TAMTAKOS
20-12-2010, 08:44
δεν παιζει αυτο που λες, το εχει κανει παλι με το call of duty bo πριν 2 μερες το ειχε 49,00 και δεν ειχες αλλη επιλογη ,στο καταστημα 59,00. απλο ειναι λεχριτης...γενικα τωρα ψαχνουν ολοι με διαφορες απατες του τυπου μεχρι εξαντλησης των αποθεματων να τραβηξουν κοσμο...οταν πας στο μαγαζι εχει τελειωσει..τυχαιο..δε νομιζω! (ΟΤΙ ΠΑΡΕΙΣ 100 αστο κατω αυτο κανει 200...)

nmousios
20-12-2010, 20:14
Καλησπέρα!Αν παραγγείλω αυτο http://www.zavvi.com/games/games-accessories/dual-shock-3-ps3-controller/9995943.html , θα ειναι το αυθεντικο?

konpat
20-12-2010, 20:31
Καλησπέρα!Αν παραγγείλω αυτο http://www.zavvi.com/games/games-accessories/dual-shock-3-ps3-controller/9995943.html , θα ειναι το αυθεντικο?
Μόνο αν το πάρεις στα χέρια σου θα το καταλάβεις.

antoniss
20-12-2010, 21:54
παρέλαβα από zavvi το splatterhouse που έγινε despatch στις 12/12 !

μια χαρά για zavvi , δείχνει ότι έχει βελτιωθεί αφού είναι το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που μου έρχεται ακριβώς σε 8 μέρες (το προηγούμενο 30/11 despatched & 7/12 σε μένα !) :triniti:

aggelos7
21-12-2010, 07:32
παρέλαβα από zavvi το splatterhouse που έγινε despatch στις 12/12 !

μια χαρά για zavvi , δείχνει ότι έχει βελτιωθεί αφού είναι το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που μου έρχεται ακριβώς σε 8 μέρες (το προηγούμενο 30/11 despatched & 7/12 σε μένα !) :triniti:

να αρχισω να ανυσηχω για το fifa που δεν μου εχει ερθει απο 3/12 που εγινε dispatched? ποτε δεν ειχα τετοια καθυστερηση , τωρα εριξα το φταιξιμο στον καιρο. συνηθως ερχοταν σε 1 εβδομαδα.

djpar
21-12-2010, 11:14
να αρχισω να ανυσηχω για το fifa που δεν μου εχει ερθει απο 3/12 που εγινε dispatched? ποτε δεν ειχα τετοια καθυστερηση , τωρα εριξα το φταιξιμο στον καιρο. συνηθως ερχοταν σε 1 εβδομαδα.

egw file mou apo blahdvd 24/11 nba jam akoma to perimenw vevaia esteila oti den exei erthei kai mou stelnoune 2o nba jam! mhpws na kaneis to idio?

antoniss
21-12-2010, 12:05
egw file mou apo blahdvd 24/11 nba jam akoma to perimenw vevaia esteila oti den exei erthei kai mou stelnoune 2o nba jam! mhpws na kaneis to idio?

άντε ακόμα εσύ να το πάρεις το nba jam ?

δεν βρίσκω κανέναν να παίξω και online !:silly:

aggelos7
21-12-2010, 12:24
egw file mou apo blahdvd 24/11 nba jam akoma to perimenw vevaia esteila oti den exei erthei kai mou stelnoune 2o nba jam! mhpws na kaneis to idio?

α υπαρχουν και χειροτερα....
παραθετω απο την ιστοσελιδα τους πως για αποστολες εξω απο UK θα πρεπει:

"For deliveries outside the UK remember to add postage time (15 working days) to obtain a complete estimate of when you can expect your item to be delivered. Please allow 30 days before contacting us."

edit: τωρα ειδα οτι αναφεροσουν στο blahdvd. οποτε ακυρο το post. εγω αναφερομαι στο zavvi.

Nerven
21-12-2010, 12:28
Σήμερα παρελαβα απο getitnow army of two 40th day και gta4 platinum απο acs όλα μαζί κομπλε 19,80¤ SUPER!!!


NFS Hot Pursuit απο amazon.co.uk dispatched 12 Δεκεμβρίου και ακόμα περιμένο! Αχ αυτά τα χιόνια!!!

Edit! Τελικά ήρθε σήμερα και το hot pursuit! ¶ντε να δω τι θα πρώτο βάλω !!

grip
21-12-2010, 14:54
Εγώ ακόμη αναμένω.
Βέβαια τα έχω βάλει παραλαβή από κατάστημα αλλά δεν με έχουν ειδοποιήσει ακόμη.

tsakali GR
21-12-2010, 15:21
@ tsakali GR , αν το έλεγες λίγες μέρες πριν θα την έπερνα εγώ πάντως !!!

πάντως είναι για γέλια τέτοιες καταστάσεις , και το χειρότερο είναι αφού έγινε το λάθος/μπέρδεμα , ότι δεν σε εξυπηρετούν. ....

αν δεν βρεις άκρη , άνετα την πουλάς όσο την αγόρασες τουλάχιστον 85¤ ....μην πω και παραπάνω !


@ tsakali και εγώ κάτι παρόμοιο έπαθα αλλά απο μουλτιραμα αμα την έχεις ακόμα ενδιαφερομαι

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αμέσως...ναι όπως φαίνεται η καλύτερη λύση θα ήταν να την κρατήσω και να την πουλήσω ως είχε σφραγισμένη για να πάρω πίσω τα χρήματά μου, αλλά θεώρησα εύκολη υπόθεση την επιστροφή.

Ευχαρίστως να την έδινα σε κάποιον από εσάς, αλλά δυστυχώς, όπως έγραψα και στο αρχικό μήνυμα, τους την έχω στείλει ήδη πίσω...

antoniss
21-12-2010, 16:26
Και εμένα σήμερα με ενημέρωσαν να πάω από το κατάστημα που είχα επιλέξει να πάρω τα GTA IV & ARMY OF TWO 40th DAY από το getitnow.

η παραγγελία είχε γίνει στις 15/12

@grip , δες στον λογαριασμό σου από το getitnow , γιατί και εμένα δεν με πήρε κανείς τηλ αλλά είδε ότι είχε αλλάξει το status απο "επεξεργασία" που ήταν όλες τις μέρες σε "στο κατάστημα" , οπότε πήρα εγώ τηλ και μου είπανε ναι έχει έρθει ! αλλιώς μπορεί να με ειδοποιούσανε και αύριο.

για το GTA ξέρω θα μπει στην άκρη για λίγο γιατί θέλει πολύ χρόνο , για το άλλο τώρα το Army of Two όποιοι το πήρατε τώρα και εσείς αν είναι να βγάλουμε κανένα Online trophy ! :scratch:

grip
21-12-2010, 18:25
^^
Μπα,ακόμη σε επεξεργασία είναι.
Σε αναμονή λοιπόν.
thanks πάντως.

djpar
21-12-2010, 18:44
άντε ακόμα εσύ να το πάρεις το nba jam ?

δεν βρίσκω κανέναν να παίξω και online !:silly:

simera egine shipped to 2o nba jam gia na doume!

ilias78
21-12-2010, 19:26
επειδη δεν θυμαμαι, ποσα μεταφορικα εχει το amazone για εναν τιτλο με αξια 17.99 λυρες?

james9
21-12-2010, 19:30
για μενα τελευταια φορα που πηρα απο zavvi αν και σε 2παραγγελιες που ειχα κανει δεν ειχα προβλημα. τωρα εχω dipatch 3/12 το GT5 και ακομα τιποτα. ασε που πρεπει να περασουν 30 μερες για να ζητησεις refund και δεν υπαρχει και επιλογη για επικοινωνια στο σαιτ τους να τους ριξω κανενα χριστουγεννιατικο καντηλι.

antoniss
21-12-2010, 19:34
για μενα τελευταια φορα που πηρα απο zavvi αν και σε 2παραγγελιες που ειχα κανει δεν ειχα προβλημα. τωρα εχω dipatch 3/12 το GT5 και ακομα τιποτα. ασε που πρεπει να περασουν 30 μερες για να ζητησεις refund και δεν υπαρχει και επιλογη για επικοινωνια στο σαιτ τους να τους ριξω κανενα χριστουγεννιατικο καντηλι.

σωστά αλλά είναι φθηνό το άτιμο ... !!!

james9
21-12-2010, 19:39
φθηνο ξεφθηνο..τον πουλο απο μενα...

ilias78
21-12-2010, 19:47
σωστά αλλά είναι φθηνό το άτιμο ... !!!

αντωνη, 1000 φορες να το εχω στην ωρα που πρεπει να το εχω κ ας πληρωσω κατι παραπανω.

aggelos7
21-12-2010, 20:31
για μενα τελευταια φορα που πηρα απο zavvi αν και σε 2παραγγελιες που ειχα κανει δεν ειχα προβλημα. τωρα εχω dipatch 3/12 το GT5 και ακομα τιποτα. ασε που πρεπει να περασουν 30 μερες για να ζητησεις refund και δεν υπαρχει και επιλογη για επικοινωνια στο σαιτ τους να τους ριξω κανενα χριστουγεννιατικο καντηλι.


Κι εγώ ακόμα περιμένω το Castlevania από 6/12 από το Zavvi... υπομονή, ελπίζω στον Αϊ Βασίλη. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:FA20BP5bV9MIgM:http://www.smileyslord.com/smileys/christmas-santa-claus-smiley-001.gif&t=1

ωραια! δεν ειμαι ο μονος! οποτε υπομονη και βλεπουμε!

antoniss
21-12-2010, 20:41
ναι δεν αντιλέγω , είναι εκνευρηστικό αρκετά !

απλά για μένα είναι θέμα προτεραιοτήτων δλδ τι εννοώ ξέρω τι αγοράζω απ'έξω , όταν σου έχει την προσφορά 9¤ σε κάποιους παλιότερους τίτλους και μέχρι το πολύ 21¤ στα πιο καινούργια θα το πάρω και ας κάνει και 1 μήνα που λέει ο λόγος, εν γνώση μου δλδ όταν το παραγγέλνω το ξέρω , γιατί τις περισσότερες φορές είναι παιχνίδια που ή τα πέρνω για συλλογή ή για να τα παίξω κάποια στιγμή αργότερα αφού τελειώσω αυτό που παίζω τώρα (και έχω πολλά ακόμα στην ζελατίνα τους....)

δεν θα πάρω όμως ποτέ ας πούμε π.χ. το Uncharted 3 ή κάποιο που το περιμένω πολύ και το θέλω day 1 ! ας είναι και 10-20¤ πιο ακριβό !

αυτό θα το "χρυσοπληρώσω" αφού το θέλω ! χαχα

καταλαβαίνεις την λογική μου πιστεύω !

RooF
21-12-2010, 20:43
Παιδιά με τα χιόνια που έχουν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι θέμα μιας σελίδας....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Spiros20
21-12-2010, 22:32
Εγώ τα ανοίγω μήπως είναι σπασμένο το δισκάκι. Εσείς δεν σκέφτεστε κάτι τέτοιο; ¶μα είναι σπασμένο και το ανοίξεις μετά απο 2 μήνες τι κάνεις;

aiakos81
22-12-2010, 03:05
για μενα τελευταια φορα που πηρα απο zavvi αν και σε 2παραγγελιες που ειχα κανει δεν ειχα προβλημα. τωρα εχω dipatch 3/12 το GT5 και ακομα τιποτα. ασε που πρεπει να περασουν 30 μερες για να ζητησεις refund και δεν υπαρχει και επιλογη για επικοινωνια στο σαιτ τους να τους ριξω κανενα χριστουγεννιατικο καντηλι.


Αν πας order history->Actions(view)->Query μπορεις ανετοτατα να τους τα χωσεις και μαλιστα αναφερει ρητα οτι σε 24 ωρες θα σου απαντησει υπαλληλος. Προσωπικα παντα μου απαντουν. Παιδια, οσον αφορα τις ημερες για την παραλαβη των παιχνιδιων, απλα υπομονη. 1ον ειναι Χριστουγεννα, αρα 10πλασιος+ ογκος δουλειας για τα ταχυδρομεια (και δεν μιλαμε για χωρες με πληθυσμο Ελλαδας) και 2ον στην Ευρωπη δεν κινειται ΤΙΠΟΤΑ!!! Ολα εχουν παγωσει....Οποτε, καλη χρονια τα παιχνιδια σας...Απο μια αποψη καλυτερα κιολας...Γιορτες ειναι, καλυτερα με φιλους και οικογενεια παρα κολλημενος σε μια οθονη...Απο την αλλη....:censored::a018::censored::a018::frusty::f rusty:

Babis
22-12-2010, 05:11
Απο 20/11 περιμενω το pro 2011 απ'το zavvi. Αν την επομενη φορα που ερθει ο ταχυδρομος δεν υπαρχει παιχνιδι, θα ζητησω refund.

aggelos7
22-12-2010, 07:15
Παιδιά με τα χιόνια που έχουν υπάρχει πρόβλημα. Δεν είναι θέμα μιας σελίδας....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk


Απο 20/11 περιμενω το pro 2011 απ'το zavvi. Αν την επομενη φορα που ερθει ο ταχυδρομος δεν υπαρχει παιχνιδι, θα ζητησω refund.

εγω παντως τον δικο μου ταχυδρομο τον βλεπω πολυ χαλαρο καθε μερα χωρις πολλα πραγματα να κουβαλαει...
Μπας την εχει δει λιγο χαλαρα λογω ΔΝΤ (θα του κοψαν και κανενα επιδομα)?

tsakali GR
22-12-2010, 13:53
Για ακόμη μια φορά θα "υμνήσω" το φοβερό Amazon.co.uk, που βάζει τα "γυαλιά" σε όλα τα UK online shops και παραδίδει άριστη εξυπηρέτηση!

Παραγγελία την Παρασκευή 17/12 ένα μεγάλο πακετάκι με 5 games PS3, 3 Blu-ray και 4 βιβλία τα οποία ήθελα για τις γιορτές με την επιλογή του Free Delivery (για να μην πληρώνω κούριερ) αλλά λόγω των χιονιών και των προβλημάτων στην Αγγλία θεώρησα ότι θα πάνε για πρωτοχρονιά και εάν...κι εδώ αρχίζουν τα καλά!

Dispatch το 1ο μέρος της παραγγελίας το Σάββατο 18/12 και
το 2ο μέρος της παραγγελίας τη Δευτέρα 20/12.

Χθες Τρίτη 21/12 το μεσημέρι στις 16.00 φτάνουν στην πόρτα μου όλα τα αντικείμενα, με UPS παρακαλώ άριστα συσκευασμένα και μένω μακάκας!

Απλά εκπληκτικό το Amazon όπως πάντα και πραγματικά ορισμένες φορές πιστεύω ότι τελικά αυτές οι μουφο-εκπτώσεις 2-5 ευρώ πιο κάτω του Zavvi και των άλλων του είδους του, δεν αξίζουν όταν περιμενεις 15-20 ημέρες ή και μήνα για να πάρεις αυτό που παρήγγειλες. Προτιμήστε το Amazon και δε θα μετανιώσετε...

EDIT: Για όσους παραγγέλνουν αυτές τις ημέρες με τους χιονάδες, προφανώς τα cargo planes των εταιρειών κούριερ τύπου DHL, UPS, κλπ. πετάνε no matter what και με προτεραιότητα, επομένως αν θέλετε τα παιχνίδια σας πριν την 1/1, ίσως αξίζει να επενδύσετε λεφτά σε επιλογή κούριερ όπου υπάρχει.

volyros
22-12-2010, 16:00
λοιπον παω να παραγγειλω το batman:arkham asylum απο το amazon.co.uk και με χρεωνει 6,74 pounds μεταφορικα για την standard delivery speed!!!!επισης ενω το παιχνιδι το εχει στις 11,91 pounds οταν το παραγγελνω μου το βγαζει στις 12,47 pounds!!!φιλε tsakali εσυ που τα πηγαινεις καλα με το συγκεκριμενο site βοηθησε με σε παρακαλω..κανω κατι λαθος??

tsakali GR
22-12-2010, 16:26
λοιπον παω να παραγγειλω το batman:arkham asylum απο το amazon.co.uk και με χρεωνει 6,74 pounds μεταφορικα για την standard delivery speed!!!!επισης ενω το παιχνιδι το εχει στις 11,91 pounds οταν το παραγγελνω μου το βγαζει στις 12,47 pounds!!!φιλε tsakali εσυ που τα πηγαινεις καλα με το συγκεκριμενο site βοηθησε με σε παρακαλω..κανω κατι λαθος??

Για να έχεις πλήρως Free Delivery θέλεις γενικό σύνολο πάνω από 25 λίρες. Αυτή είναι η μόνη παράμετρος...

EDIT: Επίσης δεν το βλέπω In Stock από το Amazon. Μήπως πήγες να το πάρεις από κάποιον ανεξάρτητο seller?

Για το θέμα της τιμής, στο checkout σου προσθέτει τον φόρο που αναλογεί για την Ελλάδα επειδή η τιμή που βλέπεις στην αρχή είναι με βάση το φόρο της Αγγλίας. Ούτως ή άλλως είναι μερικά cents...

Για περισσότερα δες εδώ:

VAT stands for value added tax, which is charged on goods sold by Amazon.co.uk within the European Union (EU). In accordance with the laws governing members of the European Union, Amazon.co.uk is obliged to charge VAT on all orders delivered to destinations in member countries of the EU. In general, VAT is charged in accordance with the local legislation in each member state.

The "Our Price" amounts displayed for goods sold by Amazon.co.uk are inclusive of UK VAT. However, your final price may differ depending on the actual VAT rate that applies to your order. You will be able to see your final price inclusive of applicable VAT before you confirm your order, when you have completed your order information (including your delivery address).
The "Our Price" displayed by goods sold for dispatch to the UK by Amazon's preferred Merchant, Indigostarfish.com, do not include VAT. If such an item is ordered for dispatch to another EU country it will be sold by Amazon.co.uk. The "Our price" amounts displayed for goods sold by Amazon.co.uk are inclusive of UK VAT. This VAT will be deducted and the applicable VAT rate in the ship to country used to apply the correct VAT amount. This will then be added to show your "final price". You will be able to see your final price inclusive of applicable VAT before you

seven77
22-12-2010, 16:32
εγω παντως που τσιμπισα το assasin 2 απο το zavvi 10 λιρουλες θα το φερει (εκτιμωμενη ημερομηνια) κατα τις 7-8 γεναρη.....του χρονου!

volyros
22-12-2010, 16:40
Για να έχεις πλήρως Free Delivery θέλεις γενικό σύνολο πάνω από 25 λίρες. Αυτή είναι η μόνη παράμετρος...

EDIT: Επίσης δεν το βλέπω In Stock από το Amazon. Μήπως πήγες να το πάρεις από κάποιον ανεξάρτητο seller?
in stock ειναι κανονικα..αρα συμφερει μονο για αγορες πανω απο 25 λιρες..οχι και πολυ καλο αυτο..ειδικα στα παλια game..πρεπει να αγοραζεις 2..ενω στο zavvi ας πουμε χτυπας την ταπεινη σου προσφορα χωρις οριο χρηματων και με ασημαντα μεταφορικα!!

james9
22-12-2010, 21:38
Αν πας order history->Actions(view)->Query μπορεις ανετοτατα να τους τα χωσεις και μαλιστα αναφερει ρητα οτι σε 24 ωρες θα σου απαντησει υπαλληλος. Προσωπικα παντα μου απαντουν.


το εχω κανει φιλε αλλα εχουν απενεργοποιησει τα μηνυματα. αντι αυτου εχουν βαλει ενα δικο τους μηνυμα προς τους πελατες που λεει οτι εχουν κακοκαιρια και δεχονται χιλιαδες μηνυματα και να κανουμε υπομονη. ομως επειδη μου την εχουν σπασει ασχημα εγω αν το παραλαβω μετα τις γιορτες θα ζητησω refund επειδη δεν μου αρεσει η αντιμετωπιση τους. κακοκαιρια εχει και για το amazon και παραγγειλα παιχνιδια , τεραστιες κουτες, για την μπεμπα και ηρθαν σε 4 εργασιμες. απλα το zavvi ειναι για τον πεο ....

Spiros20
23-12-2010, 01:27
το εχω κανει φιλε αλλα εχουν απενεργοποιησει τα μηνυματα. αντι αυτου εχουν βαλει ενα δικο τους μηνυμα προς τους πελατες που λεει οτι εχουν κακοκαιρια και δεχονται χιλιαδες μηνυματα και να κανουμε υπομονη. ομως επειδη μου την εχουν σπασει ασχημα εγω αν το παραλαβω μετα τις γιορτες θα ζητησω refund επειδη δεν μου αρεσει η αντιμετωπιση τους. κακοκαιρια εχει και για το amazon και παραγγειλα παιχνιδια , τεραστιες κουτες, για την μπεμπα και ηρθαν σε 4 εργασιμες. απλα το zavvi ειναι για τον πεο ....

Συγνώμη φίλε μου αλλά στο Amazon άμα παραγγείλεις πολλά τα στέλνουν συστημένα. Απο Zavvi τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο. Πάρε απο το Amazon ένα παιχνίδι να στο στείλουν απλό να σου πω πότε θα σου έρθει.

james9
23-12-2010, 01:39
τα εσπασα σε πολλα δεματα για να γλυτωσω μεταφορικα και ηρθαν σε 4 εργασιμες. εχω παρει και παιχνιδι και πολλα πραγματα και το μεγιστο που εχω περιμενει ειναι 1 εβδομαδα. απο ebay με απλο ταχυδρομειο το πολυ μια εβδομαδα επισης ακομα και αν ερχεται απο κινα. αντιθετα το play.com και απο οτι φαινεται και το zavvi καθυστερουν πολυ.

astrah
23-12-2010, 13:43
public Νέο Fans Offer: Need for Speed Hot Pursuit - PS3 από 39,89 τώρα 29,99!

καντε Like στο facebook.ειναι το 2 που παραγγειλα μετα το buzz(παγκοσμιο κουιζ)με 4 bazzers στην ιδια τιμη!

dimagic
23-12-2010, 17:32
βρε παιδια να πω και εγω το δραμα μου...... :c030:
εκανα παραγγελια το gt5 και το castlevania περιπου τελος του νοεμβρη.....στης 1/12 κανει despatched to gt5,και στης 4/12 το castlevania.......
πως γινετε προχθες να μου ηρθε το castlevania.......και το gt5 ακομα τιποτε;

Jordan
23-12-2010, 18:50
Παιδια θελω να ρωτισω κατι.

Αν παραγκείλω το Cataclysm και Game Card από Αγγλία λογικά θα τα δέχεται κανονικά σωστά? (το Κey και τον κωδικό της κάρτας εννοώ). Τα προηγούμενα όλα τα είχα πάρει από Ελλάδα.

Έπεσε η τιμή του έξω και σκέφτομαι να το παραγκείλω από εδώ (http://www.zavvi.com/games/platforms/pc/world-of-warcraft-cataclysm/10059672.html).

Vicarious
23-12-2010, 20:43
Φίλε tsakali, εσένα στην παραγγελία που έκανες από amazon τί σου έγραφε στο Dispatch Estimate?
Γιατί εγώ παρήγγειλα 5 παιχνίδια για PS3 χθες, και μου γράφει Dispatch Estimate 18-31 Ιανουαρίου.
Επίσης δεν μου ζήτησε τον αριθμό VC2 της κάρτας μου. Μόνο αριθμό κάρτας, όνομα, και ημ. λήξης..!

Παρήγγειλα τα:
call of duty black ops,
red dead redemption,
mafia 2,
batman arkham asylum,
και grand theft auto IV

με τελική τιμή 140 ευρώ.
Αν έρθουν και πριν από πρωτοχρονιά θα είναι super.

grip
23-12-2010, 22:24
παρέλαβα από zavvi το splatterhouse που έγινε despatch στις 12/12 !

μια χαρά για zavvi , δείχνει ότι έχει βελτιωθεί αφού είναι το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που μου έρχεται ακριβώς σε 8 μέρες (το προηγούμενο 30/11 despatched & 7/12 σε μένα !) :triniti:


Και εμένα σήμερα με ενημέρωσαν να πάω από το κατάστημα που είχα επιλέξει να πάρω τα GTA IV & ARMY OF TWO 40th DAY από το getitnow.

η παραγγελία είχε γίνει στις 15/12

@grip , δες στον λογαριασμό σου από το getitnow , γιατί και εμένα δεν με πήρε κανείς τηλ αλλά είδε ότι είχε αλλάξει το status απο "επεξεργασία" που ήταν όλες τις μέρες σε "στο κατάστημα" , οπότε πήρα εγώ τηλ και μου είπανε ναι έχει έρθει ! αλλιώς μπορεί να με ειδοποιούσανε και αύριο.

για το GTA ξέρω θα μπει στην άκρη για λίγο γιατί θέλει πολύ χρόνο , για το άλλο τώρα το Army of Two όποιοι το πήρατε τώρα και εσείς αν είναι να βγάλουμε κανένα Online trophy ! :scratch:
Και εγώ με ημερομηνία 12/12 αναμένω από το zavvi το splatterhouse αλλά ακόμη.
Με το getitnow ακόμα και αυτό σε επεξεργασία είναι.

antoniss
23-12-2010, 22:49
Και εγώ με ημερομηνία 12/12 αναμένω από το zavvi το splatterhouse αλλά ακόμη.
Με το getitnow ακόμα και αυτό σε επεξεργασία είναι.

τι να πω , δεν ξέρω !
ακριβώς τα ίδια games αλλά εγώ τα παρέλαβα!

για το getitnow δεν ξερω αν παίζει ρόλο ότι είχα βάλει να το παραλάβω εγώ ο ίδιος από το κατ/μα στην Αθήνα και ότι εσύ είσαι από Τρίκαλα ?


τους πήρες κανένα τηλέφωνο ?

Jordan
24-12-2010, 07:20
Παιδια θελω να ρωτισω κατι.

Αν παραγκείλω το Cataclysm και Game Card από Αγγλία λογικά θα τα δέχεται κανονικά σωστά? (το Κey και τον κωδικό της κάρτας εννοώ). Τα προηγούμενα όλα τα είχα πάρει από Ελλάδα.

Έπεσε η τιμή του έξω και σκέφτομαι να το παραγκείλω από εδώ (http://www.zavvi.com/games/platforms/pc/world-of-warcraft-cataclysm/10059672.html).

Και κατι ακομα.
Το Zavvi μου είχε στήλη στις 28/9 έναν Voucher code (-10%) ο οποίος έγραφε ότι λήγει στις 31/10. Επειδή δεν χρειαζόμουν κάτι το άφησα. Χτες είπα ας δοκιμάσω να βάλω το Vouter code και βλέπω ότι το δέχτηκε κανονικά. Οπότε συνεχίσω κανονικά έτσι?(εφόσον ισχύουν και τα πάνω)

Ευχαριστώ.

Nikos81
24-12-2010, 12:39
καλησπερα παιδια,εγω γενικα κανω παραγγελιες μεσα απο το blahdvd και δεν εχω κανενα προβλημα,τωρα εχω παραγγειλει το blazblue:continuum shift απο τις 9 του μηνα και ακομα να ερθει.......μηπως πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους???????αν ξερει καποιος ας πει......αν οντως κανει τοσο πολυ να ερθει το δεμα!!!!!!!να πω οτι τα αλλα που εχω παρει εκαναν το πολυ 5 με 6 μερες να ερθουν.

djpar
24-12-2010, 14:06
egw opws eipa file nikos81 paraggeila 2 gt 5 skasane syntoma mesa se 5 meres nomizw kai to nba jam akoma to perimenw telika mou stelnoun 2o giati kai kala to dhlwsane oti xathike,mallon omws eine ta xionia stin agglia

Jordan
25-12-2010, 18:03
Τελικά παρήγγειλα το Cataclysm και μια Game Card 60 Day από το Zavvi, δέχτηκε και το Voucher Code κανονικά και δεν μου χρέωσε και μεταφορικά (γιατί άραγε?). Τελική τιμή 37,25 Euro, μια χαρά πιστεύω.

nmousios
27-12-2010, 23:09
Εχω κάνει λογαριασμό στο amazon και όταν πάω να αγοράσω κάποιο παιχνάδι,μου λέει οτι δεν μπορούν να το στείλουν στην διεύθυνση που τους έχω δηλώσει... Τι κάνω λάθος?Μενω Σάμο..

antoniss
27-12-2010, 23:23
Εχω κάνει λογαριασμό στο amazon και όταν πάω να αγοράσω κάποιο παιχνάδι,μου λέει οτι δεν μπορούν να το στείλουν στην διεύθυνση που τους έχω δηλώσει... Τι κάνω λάθος?Μενω Σάμο..

προφανώς και θα έχεις κάνει στο amazon.co.uk Και όχι στο com , σωστά ?

μετά δες αν seller είναι το ίδιο το amazon.co.uk από το παιχνίδι που έχεις επιλέξει !

αν δεν είναι τότε να ξέρεις πως δεν στέλνουν όλοι οι sellers Ελλάδα , το ότι είσαι Σάμο δεν έχει να κάνει .

Δες και κάποιο άλλο game για να δεις τι εννοώ

ελπίζω να βοήθησα !

nmousios
28-12-2010, 00:24
Nαι στο amazon.co.uk έκανα λογαριασμό.Πρέπει να κάνω κ στο amazon.com?Και πως καταλαβαίνω ποιος είναι seller?Sorry αλλα δεν εχω ξαναπαραγγήλει από net και είμαι άσχετος..
Αν υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα στο forum,πείτε μου να το διαβάσω
Ευχαριστώ πολύ

mihalis13
28-12-2010, 00:29
Ποια η διαφορά amazon.com και amazon.co.uk??? Εγώ έκανα εχθές στο co.uk δεν έχω παραγγείλει ακόμα τιποτά βεβαιά

antoniss
28-12-2010, 00:34
Nαι στο amazon.co.uk έκανα λογαριασμό.Πρέπει να κάνω κ στο amazon.com?Και πως καταλαβαίνω ποιος είναι seller?Sorry αλλα δεν εχω ξαναπαραγγήλει από net και είμαι άσχετος..
Αν υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα στο forum,πείτε μου να το διαβάσω
Ευχαριστώ πολύ

όχι δεν πρέπει και στο com ,

ρώτησα για να βεβαιωθούμε ότι εισαι στο "σωστό" amazon δλδ το αγγλικό.

Αυτό με τους seller θα το δεις π.χ. στην φωτό που σου βάζω από κάτω , δες μέσα στο κύκλο , λέει ότι :

Dispatched from and sold by Amazon.co.uk. Gift-wrap available.

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/amazonseller.jpg

αυτό σημαίνει ότι στο πουλάει το ίδιο το amazon.co.uk Και όχι κάποιος άλλος (όπως π.χ. στο ebay..)

εσύ αυτό θες κατα προτίμηση , αν όμως δεν το έχει το ίδιο το amazon αλλά κάποιος άλλος τότε μόλις πας να το παραγγείλεις θα σου πει αν το στέλνει ή όχι Ελλάδα.

κάνε ενα copy paste το λινκ με αυτό που θες αν είναι να δούμε.

nmousios
28-12-2010, 00:48
Σ'ευχαριστώ πολύ φιλε μου.Αυτό σκεφτόμουν να αγοράσω Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games αλλά απ'ότι καταλαβαίνω,δεν γινεται..

katsouras
28-12-2010, 00:54
Παιδια μια σχετικη ερωτηση και εγω.Βρηκα αυτο.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0026IBHH4/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Το στελνουν κανονικα Ελλαδα?Εξοδα αποστολης?Χρονο παραδοσης?

antoniss
28-12-2010, 00:55
Σ'ευχαριστώ πολύ φιλε μου.Αυτό σκεφτόμουν να αγοράσω Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games (http://www.amazon.co.uk/Grand-Theft-Auto-Episodes-Liberty/dp/B0036TFY2Q/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1293489939&sr=1-1) αλλά απ'ότι καταλαβαίνω,δεν γινεται..

ναι από αυτόν που έχεις (Express Games) στο link δεν στέλνει Ελλάδα , αλλά αν πατήσεις ακριβώς από κάτω εκεί που λέει : 12 new

τότε σου ανοίγει μια άλλη σελιδα και με τους 12 sellers που το πουλάνε, απ΄ότι είδα υπάρχει και το amazon απλά το έχει στις 17λιρες και όχι 11.23λιρες που το έχει αυτός!

οπότε μπορείς να το πάρεις αν θες !

nmousios
28-12-2010, 01:22
A..ok!Τα μεταφορικά είναι standard τιμή?γιατί ψάχνοντας να δω τι παίζει,έκανα παραγγελία κατά λαθος πριν λίγο και μου ήρθε e-mail αυτό
Shipping Method: Priority International Courier Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible Subtotal of Items: $54.87 Shipping & Handling: $24.98 ------ Import Fees Deposit $19.84 ------ Total for this Order: $99.69

Delivery estimate: December 30, 2010 - January 3, 2011
Shipping estimate for these items: December 28, 2010
1 "Heavy Rain"
Video Game; $54.87

Sold by: Amazon Export Sales, Inc. (http://www.amazon.com/gp/help/seller/home.html?ie=UTF8&seller=ATVPDKIKX0DER)

Νομίζω οτι την ακύρωσα την παραγγελία..Ας ελπίσω να μην έκανα τόσο χοντρή πατάτα..

antoniss
28-12-2010, 01:31
A..ok!Τα μεταφορικά είναι standard τιμή?γιατί ψάχνοντας να δω τι παίζει,έκανα παραγγελία κατά λαθος πριν λίγο και μου ήρθε e-mail αυτό
Shipping Method: Priority International Courier Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible Subtotal of Items: $54.87 Shipping & Handling: $24.98 ------ Import Fees Deposit $19.84 ------ Total for this Order: $99.69

Delivery estimate: December 30, 2010 - January 3, 2011
Shipping estimate for these items: December 28, 2010
1 "Heavy Rain"
Video Game; $54.87

Sold by: Amazon Export Sales, Inc. (http://www.amazon.com/gp/help/seller/home.html?ie=UTF8&seller=ATVPDKIKX0DER)

Νομίζω οτι την ακύρωσα την παραγγελία..Ας ελπίσω να μην έκανα τόσο χοντρή πατάτα..


κάπου έχεις μπερδευτεί πάλι !

αυτά που μου γράφεις είναι σε $ !!!!

τι σχέση έχουν τα δολάρια ?? αφού είπαμε από το αγγλικό amazon.co.uk


πάντως να ξέρεις πως στο αγγλικό amazon υπάρχει και η επιλογή FREE Super Saver Delivery (3-10 business days) όπου και ΔΕΝ σε χρεώνει μεταφορικά αρκεί να είναι το ποσό νομίζω 25λίρες και πάνω.

αυτή την επιλογή θα την βρείς καθώς προχωράς την παραγγελία σου στην καρτέλα πάνω πάνω "dispatch"

nmousios
28-12-2010, 01:46
Ευχαριστώ πολύ φίλε antoniss (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=838)! Sorry αν σ'έπρηξα!Μόλις παρήγγειλα.. Σωστά αυτή τη φορα..!Σε υπερ ευχαριστώ και πάλι για την υπομονή σου!
A.. και για όποιον ενδιαφέρεται έχει το God of War 3, 19 λίρες
https://www.amazon.co.uk/God-of-War-3-PS3/dp/B002BWONQW/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1293493398&sr=1-1

antoniss
28-12-2010, 01:50
Ευχαριστώ πολύ φίλε antoniss (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=838)! Sorry αν σ'έπρηξα!Μόλις παρήγγειλα.. Σωστά αυτή τη φορα..!Σε υπερ ευχαριστώ και πάλι για την υπομονή σου!
A.. και για όποιον ενδιαφέρεται έχει το God of War 3, 19 λίρες
https://www.amazon.co.uk/God-of-War-3-PS3/dp/B002BWONQW/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1293493398&sr=1-1

όχι βέβαια δεν με έπρηξες !

χαίρομαι αν βοήθησα !

είναι μην κάνεις την αρχή....χαχαχα και εγώ έτσι ξεκίνησα και πότε έφτασα τα 80 παιχνίδια δεν κατάλαβα...:a045:

nmousios
28-12-2010, 01:57
Βοήθησες κ με το παραπάνω!
το σίγουρο είναι οτι έχω να ξοδέψω πολλάααα ακόμη..!!χαχαχα
Καλές γιορτές!

grip
28-12-2010, 13:33
Εγώ σήμερα ακύρωσα την παραγγελία από το getitnow.
Έλεος τους απατεώνες.
Από τις max 6 μέρες που ήταν να περιμένω είμαι ήδη στις 13 και ακόμα σε αναμονή...
Ευτυχώς που έχουν το live chat και τους περιποιήθηκα χρονιάρες μέρες όπως τους άξιζε....

apos1210
28-12-2010, 14:52
ΓΕια σε ολους ! εχω μια απορια σχετικα με την online παραγγελια. Βασικα δεν ξερω τι διαφορα εχει να ειναι Αμερικανικη αντι για Ευρωπαικη εκδοση . Υπαρχει προβλημα στο multi?

aggelos7
28-12-2010, 15:10
εγω εφτασα αισιως τις 25 ημερολογιακες ημερες αναμονης απο zavvi για το fifa που εχω παραγγηλει και ακομα περιμενω.
γ@μΩ τα χιόνια μου μέσα!

volyros
28-12-2010, 16:16
Παρατήρησα ότι το Zavvi στέλνει τα παιχνίδια σε ένα κουτί από (λεπτό) χαρτόνι (χωρίς φουσκάλες), ενώ το thehut τα στέλνει σε φάκελο με φουσκάλες... είναι όντως έτσι και σε άλλους;

Περίεργο, γιατί είναι το ίδιο μαγαζί ουσιαστικά.οπως το πιασει ειναι το zavvi,μια στελνει με φουσκαλες μια χωρις..παντως παιδια εγω μεχρι σημερα δεν εχω αντιμετωπισει σοβαρα προβληματα με το zavvi..μικροκαθυστερησεις των 2 ημερων δεν τις θεωρω αρνητικο παραγοντα παραγγελιας..με 1,15¤ μεταφορικα δεν εχω τρελλες απαιτησεις...δεν εχω παραγγειλει βεβαια τιποτα τωρα με τα χιονια που ακουω οτι καθυστερει αλλα υπομονη παιδες ειναι και αυτα στο προγγραμμα..

aelaki
28-12-2010, 16:20
Εγώ σήμερα ακύρωσα την παραγγελία από το getitnow.
Έλεος τους απατεώνες.
Από τις max 6 μέρες που ήταν να περιμένω είμαι ήδη στις 13 και ακόμα σε αναμονή...
Ευτυχώς που έχουν το live chat και τους περιποιήθηκα χρονιάρες μέρες όπως τους άξιζε....


Μια φορα ψωνισα απο getitnow και συγκεκριμενα πριν τα χριστουγεννα που ειχε την προσφορα με τα 9,90 στα πιο πολλα games,πηρα ενα για psp μεσα σε δυο μερες το παιχνιδι ειρθε και πηγαινε συμφωνα με τα mails δλδ με το που εστειλαν οτι αυριο το εχεις ετσι εγινε το μονο παραπονο ειναι απο την acs που το ειχε στην αποθηκη και επρεπε να τους παρω τηλ για να μου το φερουν-να σημειωσω οτι ηταν τις μερες που χιονισε και ειμαι και σε οριενη πολη....

djpar
28-12-2010, 19:08
ΓΕια σε ολους ! εχω μια απορια σχετικα με την online παραγγελια. Βασικα δεν ξερω τι διαφορα εχει να ειναι Αμερικανικη αντι για Ευρωπαικη εκδοση . Υπαρχει προβλημα στο multi?

sto amerikaniko mporei na min eine global servers kai na paizeis mono me amerikanous,twra den kserw ama isxyei akoma alla palia se kapoia games isxye

astrah
29-12-2010, 14:31
παρηγγειλα τελικα απο το http://www.shopto.net/PS3/GAME%20HIGHLIGHTS/PS3GR04-Gran%20Turismo%205.html?currency=EUR


αλλα ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν κανει παραγγελειες απο το συγκεκριμένο εαν με την επιλογη για να μην ερθει συστημενο στο αφηνει στην εισοδο της πολυκατοικιας ο ταχυδρομος ή πας να το παραλαβεις απο τα ελτα!

nosma
29-12-2010, 15:58
θελω να παραγγειλω απο το amazon 2 παιχνιδια αλλα μου εβγαλε μυνημα οτι δεν τα στελνει στη διευθυνση μου.υπαρχει καποιο προβλημα με τις αποστολες στην ελλαδα η' κατι κανω λαθος?

antoniss
29-12-2010, 16:55
αλλα ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν κανει παραγγελειες απο το συγκεκριμένο εαν με την επιλογη για να μην ερθει συστημενο στο αφηνει στην εισοδο της πολυκατοικιας ο ταχυδρομος ή πας να το παραλαβεις απο τα ελτα!

και εμένα και τις 3 φορές που πήρα απο το shopto το έχουνε αφήσει στην είσοδο πάντως. (με την απλή μεταφορά)

astrah
29-12-2010, 17:49
ωχ.. για να δουμε θα το βρω η θα το παρει κανεις

gdimoulas7
29-12-2010, 21:55
αλλα ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν κανει παραγγελειες απο το συγκεκριμένο εαν με την επιλογη για να μην ερθει συστημενο στο αφηνει στην εισοδο της πολυκατοικιας ο ταχυδρομος ή πας να το παραλαβεις απο τα ελτα!
Οταν κατι ειναι συστημενο αν δεν ειναι εκει κανεις να το παραλαβει και να υπογραψει ,πρεπει να πας μετα απο τα ελτα να το παρεις.

astrah
29-12-2010, 23:40
Οταν κατι ειναι συστημενο αν δεν ειναι εκει κανεις να το παραλαβει και να υπογραψει ,πρεπει να πας μετα απο τα ελτα να το παρεις.

στην Delivery description εχει 2 επιλογες
1. Not Signed for
2. Signed for
αρα εγω που επελεξα την πρωτη δεν θα ερθει συστημενο! ετσι δεν ειναι;
θα το πεταξει ο ταχυδρομος στην πολυκατοικια! αν ειχα επιλεξει το δευτερο τοτε γινετε αυτο που λες !

odytsak
30-12-2010, 01:54
O ταχυδρόμος όπως και ο κάθε επαγγελματίας κάνει στη δουλειά του αυτό που είναι υποχρεωμένος να κάνει,
το αφήνει δηλαδή και φεύγει και καλά κάνει στην τελική.

Ομως ο ταχυδρόμος δεν παύει να είναι άνθρωπος, αν τον πετύχετε μιλήστε του και θα καταλάβει, γνωρίζει άλλωστε ότι το περιεχόμενο έχει χρηματική αξία,
πλέον μου πατάει το θυροτηλέφωνο, δεν περιμένει ν΄απαντήσει κάποιος και ταυτόχρονα φωνάζει δυνατά το επίθετο.

Αν δεν είμαι σπίτι, έχω μιλήσει φυσικά και στην κυρία που μένει στο ισόγειο και είναι πάντα σπίτι τα πρωινά,
και βγαίνει και το μαζεύει.

Μάλιστα χαριτολογώντας μια μέρα ο ταχυδρόμος που είπε πως αυτά που παραγγέλνω (ένα τη βδομάδα)
δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλους που τα παραγγέλνουν από zavvi, play, amazon κλπ πέντε-πέντε, μέρα παρά μέρα!

Vicarious
30-12-2010, 13:51
θελω να παραγγειλω απο το amazon 2 παιχνιδια αλλα μου εβγαλε μυνημα οτι δεν τα στελνει στη διευθυνση μου.υπαρχει καποιο προβλημα με τις αποστολες στην ελλαδα η' κατι κανω λαθος?

Πρέπει να είναι διαθέσιμο από Amazon. Δλδ Να σου λέει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk"

Αν εκεί γράφει κάποιον άλλο τρίτο dealer, αυτοί δεν στέλνουν Ελλάδα απ'ότι ξέρω.

Διάβασε την προηγούμενη σελίδα, θα σε βοηθήσει.

nosma
30-12-2010, 22:23
Πρέπει να είναι διαθέσιμο από Amazon. Δλδ Να σου λέει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk"

Αν εκεί γράφει κάποιον άλλο τρίτο dealer, αυτοί δεν στέλνουν Ελλάδα απ'ότι ξέρω.

Διάβασε την προηγούμενη σελίδα, θα σε βοηθήσει.

ευχαριστω

grip
30-12-2010, 22:33
Έχω παραγγείλει το splatterhouse από zavvi με dispatch την 12/12.
Του έχει έρθει κανενός με τέτοια ημερομηνία ή μεταγενέστερη κάποιο παιχνίδι από zavvi?
Μετά από πόσες μέρες μπορώ να ζητήσω τα λεφτά (ή τπτ άλλο πίσω?).

Babis
31-12-2010, 01:21
20 Νοεμβριου παρηγγειλα το pro 2011 απ'το zavvi.
22 Νοεμβριου εγινε dispatch.
Ακομα δεν ηρθε!!!
27 Δεκεμβριου τους ενημερωσα οτι ακομα δεν το εχω λαβει, αλλα απαντηση δεν πηρα.
Κοκκινη καρτα στο zavvi απο μενα.

Vicarious
31-12-2010, 02:47
^ Εγώ στη θέση σου θα ακύρωνα την παραγγελία.
Εκτός του ότι έχει καθυστερήσει υπερβολικά να έρθει, οφείλουν τουλάχιστον να απαντήσουν στα mail σου.
Νομίζω ότι μετά τις 30 μέρες έχεις δικαίωμα να την ακυρώσεις και να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.

Iasonas
31-12-2010, 11:04
Έχω παραγγείλει το splatterhouse από zavvi με dispatch την 12/12.
Του έχει έρθει κανενός με τέτοια ημερομηνία ή μεταγενέστερη κάποιο παιχνίδι από zavvi?
Μετά από πόσες μέρες μπορώ να ζητήσω τα λεφτά (ή τπτ άλλο πίσω?).

Καλημέρα.Και εμένα μου είχε γίνει dispatch στις 12 Δεκ και ακόμα περιμένω.
Στο mail που μου έστειλαν όμως έλεγε Estimated Delivery time: 10-15 days
Ήδη σήμερα έχουν συμπληρωθεί οι 15 μέρες

aggelos7
31-12-2010, 11:55
Έχω παραγγείλει το splatterhouse από zavvi με dispatch την 12/12.
Του έχει έρθει κανενός με τέτοια ημερομηνία ή μεταγενέστερη κάποιο παιχνίδι από zavvi?
Μετά από πόσες μέρες μπορώ να ζητήσω τα λεφτά (ή τπτ άλλο πίσω?).


20 Νοεμβριου παρηγγειλα το pro 2011 απ'το zavvi.
22 Νοεμβριου εγινε dispatch.
Ακομα δεν ηρθε!!!
27 Δεκεμβριου τους ενημερωσα οτι ακομα δεν το εχω λαβει, αλλα απαντηση δεν πηρα.
Κοκκινη καρτα στο zavvi απο μενα.


^ Εγώ στη θέση σου θα ακύρωνα την παραγγελία.
Εκτός του ότι έχει καθυστερήσει υπερβολικά να έρθει, οφείλουν τουλάχιστον να απαντήσουν στα mail σου.
Νομίζω ότι μετά τις 30 μέρες έχεις δικαίωμα να την ακυρώσεις και να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.


Καλημέρα.Και εμένα μου είχε γίνει dispatch στις 12 Δεκ και ακόμα περιμένω.
Στο mail που μου έστειλαν όμως έλεγε Estimated Delivery time: 10-15 days
Ήδη σήμερα έχουν συμπληρωθεί οι 15 μέρες

2/12 παραγγελια απο zavvi το fifa 11. dispatch 3/12. ακομα τιποτα. αποστολη query διαμαρτυριας 22/12. απαντηση 29/12 απο zavvi.

"One of our customer services advisors has reviewed your query and we are able to confirm the following:
Hello,

I will look into this now for you

chloe"


βεβαια η chloe δεν εχει απαντησει ακομα. το ψαχνει φαινεται σε κανενα cargo.
τα συμπερασματα δικα σας.

garrett156
31-12-2010, 12:31
11/12 απο zavvi εφυγαν demon's souls splaterhouse και castlevania και εχουν ερθει εδω και μια εβδομαδα τουλαχιστον ολα.

aggelos7
31-12-2010, 13:04
11/12 απο zavvi εφυγαν demon's souls splaterhouse και castlevania και εχουν ερθει εδω και μια εβδομαδα τουλαχιστον ολα.

τελεια! τους εστειλα χεστηριο 2o query να μου ακυρωσουν την παραγγελια και επιστροφη χρηματων. για να δουμε. θα απαντησουν?

djpar
31-12-2010, 15:52
2/12 παραγγελια απο zavvi το fifa 11. dispatch 3/12. ακομα τιποτα. αποστολη query διαμαρτυριας 22/12. απαντηση 29/12 απο zavvi.

"One of our customer services advisors has reviewed your query and we are able to confirm the following:
Hello,

I will look into this now for you

chloe"


βεβαια η chloe δεν εχει απαντησει ακομα. το ψαχνει φαινεται σε κανενα cargo.
τα συμπερασματα δικα σας.

egw apo blahdvd opws eipa mou stelnoun 2o nba jam efoson perasan oi 21 meres pou den eixe skasei hdh exei ginei shipped edw kai 1+ vdomada

Vicarious
31-12-2010, 17:12
Παρήγγειλα 5 παιχνίδια για ps3 22/12 από amazon.
στις 28/12 μου στέλνουν mail ότι 1 από τα 5 παιχνίδια δεν είναι πλέον διαθέσιμο (φυσικά ήταν όταν έκανα την παραγγελία), λυπούμαστε και τα σχετικά, αλλά δεν ρωτάνε αν θέλω να συνεχίσω με την παραγγελία ή να την ακυρώσω!

Πάω λοιπόν στην σελίδα τους για να δω αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία, και μου γράφει ότι ετοιμάζεται για να γίνει dispach και δεν μπορώ να την ακυρώσω σε αυτή την φάση.

Anyway, έγινε dispatch 29/12, την ίδια μέρα παρήγγειλα ένα άλλο bundle του παιχνιδιού που δεν είχαν, το οποίο έγινε dispatch 30/12 (χθες).

Λογικά θα έρθουν όλα μαζί μέσα στην επόμενη βδομάδα.

Spiros20
31-12-2010, 23:18
Στο Amazon παιδιά στο τέλος που σου κάνει την μετατροπή σε ευρώ πόσα να πληρώσεις σου βάζει παραπάνω ευρώ ενώ απο πάνω οι λίρες που σου δούχνει βγαίνουν λιγότερες. ¶μα πατήσεις switch Currency και πληρώσεις σε λίρες θα πληρώσεις λιγότερα. Γιατί αυτό; Εσείς σε τι πληρώνετε;

Vicarious
01-01-2011, 02:58
όντως το έχω δεί αυτό.
ενώ η λίρα είναι ας πούμε 1,17 ευρώ το amazon την έχει 1,22 ευρώ στην μετατροπή. Έλεος απλα. Σε άλλα μαγαζιά που ψωνίζω από Αγγλία κάποια μουσικά όργανα, έχουν ακριβή ενημέρωση του συναλάγματος που αλλάζει κάθε ώρα.

Απλά φίλε Σπύρο όταν πληρώνεις σε άλλο νόμισμα από αυτό που έχεις κάνει κατάθεση, η τράπεζα σου κρατάει ένα ποσοστο για να κάνει την μετατροπή.
Το κόστος αυτό εξαρτάται από την τράπεζα αλλά και παλι είναι μικρότερο από αυτό που υπολογίζει το amazon. Οι τιμές του υπάρχουν σε πίνακα όταν μπαίνεις στην τράπεζα. (δες π.χ. για πειραιώς http://www.piraeusbank.gr/eCPortal.asp?nt=108&id=240743)

Devil_7
02-01-2011, 18:02
Παιδιά είμαι καινούργιος στο χώρο του playstation 3. Το αγόρασα πριν 3 μέρες. Θέλω να παραγγείλω το move starter pack αλλά δεν ξέρω από που. Έλεγα από amazon γιατί ήθελα και αυτό μαζί Logic3 Move Machine Gun (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games αλλά με τους φόρους και τα μεταφορικά ανεβαίνει αρκετά. Εσείς από που μου προτείνεται? Με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι χαμηλή η τιμή και ας αργήσει λίγο παραπάνω να έρθει(λίγο όμως).

RyDeR
02-01-2011, 18:04
Παιζει να βρουμε φθηνα το start the party; Εχω λιωσει το ντεμο με την παρεα απο τοτε που πηρα το starter pack του move.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

AriStos13
02-01-2011, 23:49
το zavvi τι λεει ρε παιδια??
ακομα αργει τοσο πολυ τις παραγγελειες?

Nerven
03-01-2011, 00:54
Πιο αργό δεν γίνεται!

RyDeR
03-01-2011, 03:21
http://www.gamecrawler.co.uk/compare/start-the-party---move-compatible-ps3/B003XIIVRU

Ευχαριστω .

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Babis
03-01-2011, 18:52
^ Εγώ στη θέση σου θα ακύρωνα την παραγγελία.
Εκτός του ότι έχει καθυστερήσει υπερβολικά να έρθει, οφείλουν τουλάχιστον να απαντήσουν στα mail σου.
Νομίζω ότι μετά τις 30 μέρες έχεις δικαίωμα να την ακυρώσεις και να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου.
Πως γινεται η ακυρωση της παραγγελιας στο zavvi?

james9
04-01-2011, 01:34
αμα βγαλεις ακρη με το zavvi να μου πεις κ μενα. περιμενω ηδη 32 μερες....

WolfRathmA
04-01-2011, 05:18
Και εγω το ιδιο με το zavvi... Τελευταια παραγγελια ηταν αυτη. Amazon και παλι amazon και ας ειναι 5 και 10 ευρω ακριβοτερα!


Και κατι αλλο τελειως offtopic που θα σας κανει να φυγετε απο τη καρεκλα σας! Απλα ηθελα να μοιραστω το πονο μου! LOL

Πριν τα χριστουγεννα ηθελα να παρω τη τιμονιερα απο το amazon που την ειχε προσφορα... Τοσο γκαντεμης λοιπον, πηγα εβαλα λεφτα στη καρτα και οταν μπηκα την ιδια μερα κιολας ανεβασε τη τιμη! DAMN!!! Anyway...

Σημερα παλι ηθελα να παρω τη καφετιερα της Nescafe Dolce Gusto (:P LOL) και την ειχε 44 λιρες! 51 ευρω δηλαδη περιπου! Σουπερ τιμη! Και εδω την εχουν 90 ευρω... Και σημερα αλλαξε τη τιμη και την εβαλε 59 λιρες! 68 ευρω περιπου δηλαδη. WTF???? DAMN YOUUU!!! Τι γινεται ρε γαμοτο; Τοσο γκαντεμης;;;

Οπως και να εχει και παλι η τιμη ειναι πολυ καλη για τα "εδω" ελληνικα δεδομενα... απλα μηπως την εχει παρει κανενος το ματι εδω σε κανενα Ελληνικο καταστημα σε καλη τιμη; :P

grip
04-01-2011, 07:06
Από 100¤ και πάνω τουλάχιστον....

WolfRathmA
04-01-2011, 07:22
Θα μιλας για το μεγαλο εσυ ετσι;

http://2.bp.blogspot.com/_u91Rmascp2o/SoM5r_hhHoI/AAAAAAAAEDc/JRB2KkB2MlM/s400/dolce.jpg


Ναι αυτο ειναι λιγο ακριβο... 120 ευρω περιπου.

Εγω θελω αυτο

http://www.appliancist.com/krups-piccolo-nescafe-dolce-gusto.jpg


Τις ιδιες λειτουργιες κανουν. Απλα το καθε ενα που βγαζει εχει διαφορετικη χωρητικοτητα νερου. Αυτο εδω περα εχει 89 ευρω (!)... Σημερα παω και στα Media Markrt που εχουν λεει σε τιμες "κοστους" καποια προιοντα (μεχρι τη Τεταρτη)... Απορω τι θα δω :P LOL

By the way, ο καφες/σοκολατα/καπουτσινο κτλ κτλ ειναι απλα απιστευτα... Ουτε στη καλυτερη καφετερια δε φτιαχνουν τετοιο καφε. Και με 4,90 ευρω παιρνεις 15 ροφηματα! Πιστευω ειναι μια πολυ καλη λυση για αυτες τις μερες που δε θα βγαινουν ΟΥΤΕ για καφε! LOL XD

TAMTAKOS
04-01-2011, 08:49
By the way, ο καφες/σοκολατα/καπουτσινο κτλ κτλ ειναι απλα απιστευτα... Ουτε στη καλυτερη καφετερια δε φτιαχνουν τετοιο καφε.


φιλε τα παραλες λιγακι... εγω εχω δοκιμασει! ''μαπα το καρπουζι''. καλυτερα εσπρεσιερα.. με λιγο υπομονη και εξασκηση θα φτιαχνεις παπαδες!!! ασε που δεν συμφερερουν τα καψουλια, ειναι πολυ ακριβα.

Vicarious
04-01-2011, 09:19
WolfRathmA (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=84): Έχω απογοητευτεί εντελώς από τα Media Markt.
H καφετιέρα που λες είχε (τουλαχιστον μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα), γύρω στα 129 ευρώ! (btw συμφωνώ ότι δεν κάνει τπτ τέλεια, αλλά πολλά πράγματα μέτρια)

Γενικά έχει τα περισσότερα πράγματα σε πολύ υψηλότερη τιμή από τα υπόλοιπα καταστήματα, π.χ. είχε την 40άρα samsung C650 950 ευρώ, ενώ μπορείς να την βρεις 700! έχει την LG infinia 1500 ευρώ ενώ την βρίσκεις 1100!
Και δεν έχω βρει κάτι που να το έχει σε καλύτερη τιμή από ότι σε άλλο κατάστημα.
Όσο για τα παιχνίδια..... φωτιά. Platinum games 2ετίας 30 ευρώ! έλεος!

Επίσης έχουν σε έκθεση προϊόντα τα οποία δεν τα έχουν διαθέσιμα, και ούτε μπορούν να τα φέρουν!

Δεν ξέρω τι παίζει με την προσφορά που έχουν βγάλει μέχρι Τεάρτη, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι ψωνίζουν από εκεί άτομα...

Devil_7
04-01-2011, 12:08
Λέτε να έκανα μακακία που παράγγειλα από το zavvi το move starter pack + Playstation Move: Hand Gun + heavy rain move edition? Αλλά τι να έκανα? Στα περισσότερα που δοκίμασα δεν στέλνανε το move starter pack Ελλάδα. Μου λέει Dispatch Date: est. 4/1.

grip
04-01-2011, 16:50
Μωρέ,ότι φεύγει,φεύγει το παιχνίδι -και γενικότερα η παραγγελία σου.
Το θέμα είναι ότι δεν φτάνει....

geogoku
04-01-2011, 21:22
κ γω περιμενω 4 games απο zavvi τα οποια ειχα παραγγειλει τελος νοεμβρη με μεσα δεκεμβρη αλλα ακομα τπτ. βεβαια οπως ολοι ξερουμε ειχαν προβλημα λογω καιρου το οποιο δεν ξερω κατα ποσο εχει ξεπεραστει αυτο.σημερα τους εστειλα ενα mail για να μου πουν τι γινεται με τα ταχυδρομεια τους.

astrah
04-01-2011, 22:22
εφτασε το δικο μου gran turismo 5 .παραγγελία απο shopto.net 18/12 dispatched την δευτερα 20/12... αφιξη στην πρεβεζα σημερα 4/1

mihalis13
04-01-2011, 23:11
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση: Αν παραγγείλω ένα παιχνίδι απο Αγγλία ενδέχεται να έχω πρόβλημα με τα updates του παιχνιδιού???Ρωτάω αν παίζει ρόλο που το Psn μου έχω δηλώσει Ελλάδα.

ezio_auditore
04-01-2011, 23:29
den einai asxeto me to 8rent ayto pou 8a pw,etsi nomizw toulaxiston,stin aglia to f.p.a ayksi8ike x8es nomizw +2.5% apo 17.5 pige sta 20,dn sumferei tous agorastes apo aglia.

djpar
05-01-2011, 01:11
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση: Αν παραγγείλω ένα παιχνίδι απο Αγγλία ενδέχεται να έχω πρόβλημα με τα updates του παιχνιδιού???Ρωτάω αν παίζει ρόλο που το Psn μου έχω δηλώσει Ελλάδα.

apolytos kanena problima

tonybsg
05-01-2011, 01:14
Ακόμη και στις αγορές μας από το amazon.co.uk, πάλι δεν μας επηρεάζει η αλλαγή, μιας και ο ΦΠΑ που προστίθεται τελικά είναι ο δικός μας έτσι κι αλλιώς.

mihalis13
05-01-2011, 01:19
apolytos kanena problima


Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!!

Babis
05-01-2011, 02:48
Ειχα απαντηση απο zavvi:



Thank you for your email.

I am sorry that you have not received your order.

Your item was sent to you on 22/11/2010 and we would have expected it to arrive with you by now.

We will need to trace your item and in order to arrange this we will post a self declaration form to you. When you receive this please could you sign and return the form to the following name and address:

zavvi Admin Centre,
First Floor,
Meridian House,
Rudheath,
Northwich,
Cheshire,
CW9 7RA

Alternatively you can fax this to us on 0845 862 1118.
Or you can e-mail it to us at:- enquiries@zavvi.com

Once the form has been returned to us we will investigate further and arrange a replacement or refund as requested on the completed form.

Για να καταλαβω, θα μου στειλουν ενα εγγραφο που θα λεει οτι δεν το παρελαβα για να το υπογραψω και θα τους το στειλω πισω για να μου κανουν refund ή να μου ξαναστειλουν το παιχνιδι?:doh:

jk_blue_tiger
05-01-2011, 03:16
Αφου το ερευνησουν (και μαλλον δεν βγαλουν ακρη, διοτι τα παιχνιδια στελνονται μη συστημενα) θα σου στειλουν το ιδιο υποθετω. Θεωρητικα θα μπεις σε μαυρη λιστα (σημαινει οτι ισως δεν ξαναδεχτουν νεα παραγγελια απο το ιδιο account).

WolfRathmA
05-01-2011, 04:03
Εγω λεω να σταματησουμε να βαζουμε προσφορες απο zavvi. Εχει καταντησει κουραστικο.

Ας βρουμε κανενα αλλο αξιοπρεπες μαγαζι λεω εγω.

Εγω εχω αρχίσει και αγοραζω παλι απο thehut και dvd.co.uk οπως και amazon... στα παλια καλα λημέρια... Και ας δινω 5 ευρω παραπανω... ξερω οτι θα ερθει το παιχνιδι στην ωρα του χωρις να καθυστερηση...

Dragonpaul
05-01-2011, 07:34
Καλύτερα θα είναι να βάζουμε όλες τις προσφορές που βρίσκουμε. Μπορεί κάποιος να βρει μια καλη προσφορά απο zavvi, αλλα να μη το βιάζεται το παιχνίδι. Οπότε, γιατί να μη το παραγγείλει απο εκεί;

WolfRathmA
05-01-2011, 07:43
Ολοι στο zavvi μπαινουν πλεον και κοιτανε... Ολοι βλεπουνε τις προσφορες πλεον! Και αυτο που κανουμε εμεις εδω περα ειναι διαφημιση! Τοση διαφημιση που το zavvi θα επρεπε να μας πληρωνε η τουλαχιστον να εστελνε τα παιχνιδια στην ωρα τους.

Δεν ειναι οτι "α οκ, το παραγγελνω και οποτε ερθει, δε το βιαζομαι" ειναι οτι δεν ερχονται και ποτε. Το ρισκαρεις δηλαδη... και αντε μετα τρεχα για να παρεις τα λεφτα σου πισω κτλ.

Ενταξη, ακουγετε λιγο παραλογο αυτο που λεω, θα συμφωνησω, αλλα ολοι ξερουμε τι εχει γινει με το zavvi και ισως καποιος που δε ξερει για αγορες απο εξωτερικο και αγορασει για πρωτη φορα απο εκει να τρεχει μετα για παρει τα λεφτα του πισω.

Anyway... εγω παντως ακομα και να μη το βιαζομαι, δε θα ξανα παραγγειλω.

Ezio
05-01-2011, 09:14
Βλέπω στο amazon.co.uk να γράφει σε κάποια παιχνίδια το εξής:"Get it by Thursday, Jan 6 if you order in the next 11 hours and choose express delivery." Αυτό ισχύει και για Ελλάδα; Αν ναι, πληρώνω κάτι παραπάνω και πόσο;

Vicarious
05-01-2011, 09:40
Ναι εννοείται!
Θα το έχεις μέσα σε τρεις μέρες αλλά θα το πληρώσεις χρυσό σε μεταφορικά!
Αυτό πάει σύμφωνα με το βάρος νομίζω, εγώ που είχα πάρει 5 παιχνίδια, το κόστος ήταν κοντά στα 60 ευρώ!
Δεν λέει..

Vicarious
05-01-2011, 10:32
Παρήγγειλα 5 παιχνίδια για ps3 22/12 από amazon.
στις 28/12 μου στέλνουν mail ότι 1 από τα 5 παιχνίδια δεν είναι πλέον διαθέσιμο (φυσικά ήταν όταν έκανα την παραγγελία), λυπούμαστε και τα σχετικά, αλλά δεν ρωτάνε αν θέλω να συνεχίσω με την παραγγελία ή να την ακυρώσω!

Πάω λοιπόν στην σελίδα τους για να δω αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία, και μου γράφει ότι ετοιμάζεται για να γίνει dispach και δεν μπορώ να την ακυρώσω σε αυτή την φάση.

Anyway, έγινε dispatch 29/12, την ίδια μέρα παρήγγειλα ένα άλλο bundle του παιχνιδιού που δεν είχαν, το οποίο έγινε dispatch 30/12 (χθες).

Λογικά θα έρθουν όλα μαζί μέσα στην επόμενη βδομάδα.

Μόλις ήρθε το δεύτερο που παρήγγειλα (GTA complete edition), δεν είναι λίγο παράξενο, αφού έγινε dispatch μία μέρα μετά τα υπόλοιπα?
Εγώ περίμενα να έρθει μία-δύο μέρες μετά, ή το πολύ-πολύ να έρθουν όλα μαζί!

Αν είναι περισσότερα από 1 παιχνίδια έρχονται με ελτά με δέμα? (είναι 4)
Γιατί αυτό το έφερε ο ταχυδρόμος.

Πάντως αρκετά γρήγορα ήρθε. :bravo-009: Στο amazon.

edit: Να το λιώσω τώρα ή να πάρω πρώτα την πλατίνα στο heavy rain?

enstikto
05-01-2011, 10:45
Εγώ τι να πω;
Είχα παραγγειλει 4 παιχνίδια απο zavvi.
Τα 3 έγιναν dispatch την ίδια μέρα ενώ το 4ο μια μέρα μετά.
Τα 2 απο τα 3 που γίναν dispatch μου ήρθαν 2 βδομάδες πριν.
Το 3ο απο τα 3 μου ήρθε μια βδομάδα πριν και το 4ο (που ήταν και αυτό που ήθεά πιο πολύ - sly cooper) ακόμα να φανεί.
Έχουν περάσει 18 working days απο το dispatch οπότε τους έστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση....

Spyrand
05-01-2011, 12:47
to the hut poy anafereis apostoli einai i idia eteria me to zavvi.

djpar
05-01-2011, 13:17
emena akoma to nba jam kai 24 tou mhna esteilan to 2o mhpws exei ginei megalh lalakia sta elta h stin agglia? pantos den ithelan leei kapoia form apla to e-mail mou pou tous lew oti 2 games skasane k to 3o oxi to exoun ws apodeixei oti den irthe to paixnidi

sacram73gr
05-01-2011, 18:41
εμενα το ζαββι μου χρωσταει δυο παιχνιδια προ χμας απο μαιλ καλα πανε παιχνιδια να δω ποτε θα εχω στα χερια μου.....
για να λεμε και τα σωστα εχει τιμες προσφορες που οι αλλοι ακομα κοιμουνται castlevania 21 eyros 2 μερες μετα την επισημη κυκλοφορια

beastie74
05-01-2011, 22:43
Εχω παραγγείλει πολλά από Zavvi 1 πρόβλημα με 1 που δεν το έστειλαν ποτέ και ένα που δεν έφτασε.

Babis
06-01-2011, 01:32
Αφου το ερευνησουν (και μαλλον δεν βγαλουν ακρη, διοτι τα παιχνιδια στελνονται μη συστημενα) θα σου στειλουν το ιδιο υποθετω. Θεωρητικα θα μπεις σε μαυρη λιστα (σημαινει οτι ισως δεν ξαναδεχτουν νεα παραγγελια απο το ιδιο account).

Πριν με βαλουν αυτοι σε μαυρη λιστα(αν οντως κανουν κατι τετοιο), τους εχω βαλει εγω ηδη. Εχω κανει δεκαδες αγορες απο το internet και ποτε δεν ειχα προβλημα εκτος απ'το zavvi. Αντε να δουμε τι θα γινει...:priest:

WolfRathmA
06-01-2011, 02:36
to the hut poy anafereis apostoli einai i idia eteria me to zavvi.


Το thehut που αναφέρεις είναι το ίδιο μαγαζί και συνήθως οι τιμές του είναι φθηνότερες από το zavvi... όχι και ¤5 παραπάνω.


Λαθος εγραψα, απλα μπερδευτικα με το ποστ απο πανω, απο blah ηθελα να γραψω. Γνωριζω οτι ειναι το thehut ιδιο με το zavvi.

Και το blahdvd ειναι ιδιο με το dvd.co.uk LOL
:d030tr:

WolfRathmA
06-01-2011, 02:43
XOXOXO!!

HMV to close 60 stores by 2012 (http://www.mcvuk.com/news/42376/HMV-to-close-60-stores-by-2012)



Καλα να παθει! Για να μαθει να μου καθυστερει 1 μηνα το Heavy Rain! :P

jk_blue_tiger
06-01-2011, 02:44
Οι πιο πολλες μου αγορες απο καταστηματα εξωτερικου εχουν γινει απο zavvi και πιο σπανια απο game.co.uk και 365games.co.uk, videogamesplus.ca. Μεχρι στιγμης ποτε δεν ειχα προβλημα και ας μενω σε πολυκατοικια στην επαρχια (φτου μην το γρουσουζεψω), αλλα υπηρξαν καθυστερησεις (ειδικα απο zavvi) οι οποιες εφτασαν και πανω απο μηνα. Και εκει που ελεγα οτι μου το εκλεψαν και εστελνα email διαμαρτυριας οτι χαθηκε-κλαπηκε το παιχνιδι, τελικα ερχοταν. Μην σκεφτεφστε μονο οτι αργει το παιχνιδι. Υπαρχει και περιπτωση να κλαπει (μου εχει συμβει αλλα σε ebay αγορα) απο καποιον τριτο (πχ στη δικια μου περιπτωση μπορει να το πηρε ο ταχυδρομος, αλλος ενοικος, ασχετος που μπηκε στην πολυκατοικια κ.ο.κ.). Δεν πληρωνομαι απο το zavvi, αλλα μεχρι στιγμης τιποτα δεν εχει χαθει. Τελος για τα μεταφορικα που χρεωνουν και φυσικα για τις σχεδον παντα καλυτερες τιμες που εχουν σε συγκριση με ανταγωνιστες τους (παντα σε videogames γιατι πχ σε movies ειναι ελεφρα ακριβοτεροι) ψωνιζω παντα απο εκει. Οποιος θελει πιο πολλη ασφαλεια στην αποστολη (με ακριβοτερα ομως μεταφορικα) μπορει να διαλεξει αλλο shop που τα στελνει συστημενα (π.χ. shopto.net).

vanbono
06-01-2011, 10:20
Εγω θεωρω το zavvi το πιο εκγυρο σε παραγγελιες κ παραδοσεις αλλα αν καμια φορα αργουν να παραδοθουν δεν φταιει αυτο.Την μια ειναι ο καιρος η' η φορτισμενη περιοδος των εορτων η' ακομα και τα "ελτα" μας!!
Ψωνιζω χρονια δικτυακα κ απο πολλα κ διαφορετικα μαγαζια, σε ολα μου χαθηκαν η' μου αργησαν παραγγελιες ενω στο zavvi ποτε,παντα μια βδομαδα το πολυ κανουν.
Εννοειτε οτι δεν κανω καποια διαφημηση απλα την γνωμη μου λεω οπως ολοι μας εδω.
Συν οτι στα ps3 games εχει παντα τις καλυτερες τιμες απο ολους.

GedoGt
06-01-2011, 12:26
Ξέρω ότι δεν είναι κανόνας αυτό που θα πω, αλλά μία φορά έχω κάνει παραγγελία στο Zavvi και σε 4 εργάσιμες μέρες ήταν στην πόρτα μου το παιχνίδι.

Devil_7
06-01-2011, 13:35
Όταν λέει στο status "Awaiting Stock Pick " τι σημαίνει? Ότι δεν το έχουν και το περιμένουν?

WolfRathmA
07-01-2011, 07:24
Ναι, περιμενουν να κανουν νεα παραλαβη...

Devil_7
07-01-2011, 11:34
Μπορείτε να μου πείτε ποιο κατάστημα εκτός από zavvi στέλνει accessories για το playstation στην Ελλάδα?