PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

tsakali GR
02-07-2010, 15:13
Μάλλον μας μισούν πλέον :p ε καλά τι σας πειράζει... υπάρχουν καλύτερα και φτηνότερα μαγαζιά!

Ναι δε διαφωνώ μαζί σου, αλλά σε περιπτώσεις όπως και αυτή τι κάνεις;

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/15571175/Assassin-Creed-Brotherhood-Limited-Codex-Edition/Product.html

desperate_gamer
02-07-2010, 15:41
Ναι δε διαφωνώ μαζί σου, αλλά σε περιπτώσεις όπως και αυτή τι κάνεις;

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/15571175/Assassin-Creed-Brotherhood-Limited-Codex-Edition/Product.html

Την πάπια δυστυχώς. Έτσι κι αλλιώς δεν θα στέλνανε τόσο ακριβό πακέτο και υπό κανονικές συνθήκες!

tsakali GR
02-07-2010, 15:56
Εδώ είναι που σπάζομαι και γκρινιάζω ότι κάνουν ότι να'ναι με την Ελλάδα...γιατί πέρυσι τέτοια εποχή πήρα το Assassins Creed Black Edition που είχε τα ίδια λεφτά και το έστειλαν κανονικά (και μάλιστα με κούριερ DHL).

tonybsg
02-07-2010, 17:38
Φίλε tsakali GR δεν δέχθηκαν καθόλου την προ-παραγγελία σου;

Εμένα την δέχθηκαν, αλλά φανταζόμουν ότι όταν θα έρθει η ώρα θα μου την ακυρώσουν. Πάντως ελπίζω να το φέρει και η CD-Media ώστε να έχουμε και εδώ την επιλογή.

Ενημερωτικά, έχω κάνει δεκάδες αγορές από το play, ποτέ όμως πάνω από 35Ε, και δεν είχα πρόβλημα (σε αυτές τις τιμές).

SPARTIAN-GR-
02-07-2010, 20:24
παιδια εγω παραγγειλα 3 παιχνιδακια classic του 360 και μου καναν θεμα
παντως εγω πλεον μαυρο στο play com ας ειναι καλα το ΖΑVVI

erziko
02-07-2010, 20:52
εχω παρει 1 φορα απο πλαy και 1 απο ζαββι , και τις 2 ηταν σπιτι μου σε 7-8 μερες

Balthamel
02-07-2010, 21:22
Εγω εχω ψωνισει απο το play πολλες φορες και ποτε δεν ειχα προβλημα,αλλα τις τελευταιες δυο φορες αργησαν παρα πολυ,για αυτο αυτη την φορα πηρα απο blah τα games εγιναν shipped την ιδια μερα.

fotaras
02-07-2010, 22:52
εκανα μια "βολτα" απο τα γνωστα μαγαζια(play,blahdvd,zavvi)γιατι θελω να αγορασω read dead redemption και heavy rain αλλα ειδα οτι και τα δυο ειναι γυρω στα 45 €.τι διαολο ρε μαγκες?αντε το read dead παει και ερχεται ειναι ψιλοκαινουριο το heavy rain απο φλεβαρη δεν εχει που βγηκε?μισο χρονο και ακομα στα 45€?

aiva
03-07-2010, 01:44
Υπάρχει κατάστημα που να στέλνει αντικαταβολή ή να δέχεται paysafecard;

computerfreakgr
03-07-2010, 02:42
Εγώ κανονικά απο play.com ,βιβλια και gadget 77Ukp και μου τα έστειλε κανονικά.Μάλλον κάποιοι το παίζουν έξυπνη και λένε ότι δεν έλαβαν games.

aiva
04-07-2010, 18:01
Από τα καταστήματα που προτείνονται στο πρώτο πόστ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=29), υπάρχει κάποιο που να στέλνει με αντικαταβολή ή έστω, να δέχεται συναλλαγή με paysafecard;

v-tidus
04-07-2010, 20:11
Καλυτερα να βγαλεις μια προπληρωμενη ή να συνδεσεις εναν καταθετικο λογαριασμο σου με μια χρεωστικη καρτα visa electron και εισαι κομπλε. Κανενα απο αυτα δεν στελνει με αντικαταβολη.


*****Επισης, εισαι σε λαθος θεμα..... Εδω ειναι μονο προσφορες. Το σωστο thread θα ηταν αυτο της Αξιολογησεις Ηλεκτρονικων Καταστηματω κτλ. Just to let you know ;-)

aiva
05-07-2010, 02:50
Καλυτερα να βγαλεις μια προπληρωμενη ή να συνδεσεις εναν καταθετικο λογαριασμο σου με μια χρεωστικη καρτα visa electron και εισαι κομπλε. Κανενα απο αυτα δεν στελνει με αντικαταβολη.


*****Επισης, εισαι σε λαθος θεμα..... Εδω ειναι μονο προσφορες. Το σωστο thread θα ηταν αυτο της Αξιολογησεις Ηλεκτρονικων Καταστηματω κτλ. Just to let you know ;-)

Ρώτησα ποιο από τα καταστήματα στέλνει με αντικαταβολή ή δέχεται paysafecard. Τι σημασία έχει αν είναι προσφορά ή όχι; Για αγορά μιλάμε πάντα. Το θέμα που λες, προτείνει λίγα καταστήματα. Στο πρώτο πόστ υπάρχουν σχεδόν όλα τα ''γνωστά'' να υποθέσω. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγάλω χρεωστική.

Spiros20
05-07-2010, 04:48
εκανα μια "βολτα" απο τα γνωστα μαγαζια(play,blahdvd,zavvi)γιατι θελω να αγορασω read dead redemption και heavy rain αλλα ειδα οτι και τα δυο ειναι γυρω στα 45 €.τι διαολο ρε μαγκες?αντε το read dead παει και ερχεται ειναι ψιλοκαινουριο το heavy rain απο φλεβαρη δεν εχει που βγηκε?μισο χρονο και ακομα στα 45€?

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά όποιο παιχνίδι είναι από την Sony ποτέ δεν κατεβαίνει η τιμή του στα καταστήματα και online ειδικά. Για αυτό και εγώ το πήρα κατευθείαν. Ξέρω ότι δεν θα πέσει μέχρι να γίνει platinum.
Ακόμα και το ModNation Racers δεν πιστεύω να χαμηλώσει η τιμή του στους επόμενους μήνες ή μάλλον ποτέ μέχρι να γίνει και αυτό Platinum.

tsakali GR
05-07-2010, 13:25
Φίλε tsakali GR δεν δέχθηκαν καθόλου την προ-παραγγελία σου;

Εμένα την δέχθηκαν, αλλά φανταζόμουν ότι όταν θα έρθει η ώρα θα μου την ακυρώσουν. Πάντως ελπίζω να το φέρει και η CD-Media ώστε να έχουμε και εδώ την επιλογή.

Ενημερωτικά, έχω κάνει δεκάδες αγορές από το play, ποτέ όμως πάνω από 35Ε, και δεν είχα πρόβλημα (σε αυτές τις τιμές).

Κλασικά δέχεται την παραγγελία, στέλνει "Order Confirmation" στο mail μου και την επόμενη ημέρα έρχεται το μήνυμα ότι δεν μπορούν να κάνουν Ship σε Ελλάδα πάνω από 30 λίρες και την ακυρώνουν. Όσον αφορά τη CD Media, σκέψου ότι την Collector's του Prince of Persia to play.com την έχει περίπου στα 39 ευρώ ενώ η CD Media στα 70, επομένως είναι κρίμα να πρέπει να σπαταλήσουμε τόσα χρήματα παραπάνω.

ΑΠλά δεν έχει λογική σε άλλους να στέλνουν (όπως θα δεις που γράφουν τα παιδιά πιο πάνω) και σε άλλους όχι. Να είχαν μια πάγια πολιτική να το δεχτώ, όχι όμως ότι να'ναι στον έναν και στον άλλον.

tonybsg
05-07-2010, 14:27
Είχα καταλάβει ότι δεν δέχθηκαν καν την προπαραγγελία σου για το AC: Brotherhood. :)

Ναι, συμφωνώ στις διαφορές των τιμών, απλά, εντάξει, το Forgotten Sands μπήκε σε έκπτωση, αν κρίνουμε για την Black Edition ή την White Edition, νορμάλ ήταν οι τιμές και της CD Media (σε αυτά τα δύο).

soumis
06-07-2010, 00:19
Πάει το Fnac. Πουλάει τα καταστήματα του στο Public και αφήνει την Ελλάδα πίσω του :-(

Iasonas
06-07-2010, 01:28
Γεια σας παιδιά.Ξέρετε περίπου πόσες μέρες κάνει το hmv να στείλει;
Εχαριστώ.

chronohill
06-07-2010, 01:34
Γεια σας παιδιά.Ξέρετε περίπου πόσες μέρες κάνει το hmv να στείλει;
Εχαριστώ.

Συνηθως κανει οσο ολα ταλλα.Αν εισαι απο αθηνα θα σ κανει κανα 3-4 μερες...
Ερωτηση δικια μου τωρα...
Εχει παραγγειλει κανεις τπτ απο zavvi τις τελευταιες 2 βδομαδες.Πριν 2 περιπου εφυγε το AC2 και πριν μια περιπου το demons souls αλλα δεν εχω σημαδια ζωης ακομα...προς τι η καθυστερηση???

pictorino
06-07-2010, 10:14
Τις τελευταίες 2 βδομάδες πήρα το dante's inferno από zavvi. Άργησε να γίνει dispatch επειδή δεν είχαν αποθέματα αλλά από τη στιγμή που έγινε ήρθε σε 5-6 εργάσιμες

Iasonas
06-07-2010, 11:44
Συνηθως κανει οσο ολα ταλλα.Αν εισαι απο αθηνα θα σ κανει κανα 3-4 μερες...


Thanks για την απάντηση!

tsakali GR
06-07-2010, 14:04
2 γρήγορες ερωτήσεις:

1) Τα blahdvd.co.uk και dvd.co.uk είναι το ίδιο κατάστημα; (έχουν identical layout)
2) Τα μεταφορικά πόσο είναι σε καθένα (και κατ' επέκταση ποιο από τα 2 συνιστάτε περισσότερο)

Ευχαριστώ!

chronohill
06-07-2010, 23:34
Τις τελευταίες 2 βδομάδες πήρα το dante's inferno από zavvi. Άργησε να γίνει dispatch επειδή δεν είχαν αποθέματα αλλά από τη στιγμή που έγινε ήρθε σε 5-6 εργάσιμες

Crap.thanx picto..πωωωωωωωω λες να αρχισω να ανησυχω?τεσπα θα περιμενω δεν μπορω να κανω τπτ αλλο.Δεν τα βιαζομαι ετσι κιαλλιως:mmmm:

chronohill
06-07-2010, 23:37
2 γρήγορες ερωτήσεις:

1) Τα blahdvd.co.uk και dvd.co.uk είναι το ίδιο κατάστημα; (έχουν identical layout)
2) Τα μεταφορικά πόσο είναι σε καθένα (και κατ' επέκταση ποιο από τα 2 συνιστάτε περισσότερο)

Ευχαριστώ!

τωρα ειδα τις ερωτησεις του τσακαλιου.Σορυ για το double post...
1.ναι ειναι τα ιδια
2.1 λιρα.Και τα δυο ειναι αξιοπιστα.Εγω εχω δυο αγαπημενα καταστηματα να φανταστεις το blah k to zavvi...οποτε καταλαβαινεις!ελπιζω να βοηθησα

tsakali GR
07-07-2010, 00:57
τωρα ειδα τις ερωτησεις του τσακαλιου.Σορυ για το double post...
1.ναι ειναι τα ιδια
2.1 λιρα.Και τα δυο ειναι αξιοπιστα.Εγω εχω δυο αγαπημενα καταστηματα να φανταστεις το blah k to zavvi...οποτε καταλαβαινεις!ελπιζω να βοηθησα

Με το άκυρο που έχω φάει από το play αναζητώ κι εγώ εναλλακτικές!
Thanks, θα το προτιμήσω άμεσα.

chronohill
07-07-2010, 16:32
Με το άκυρο που έχω φάει από το play αναζητώ κι εγώ εναλλακτικές!
Thanks, θα το προτιμήσω άμεσα.

ΑΑΑαααα ενας φιλος μου μου ειπε παντως να ξερετε ολοι οτι καλο θα ηταν να αποφευγετε το play πλεον.Δεν ρωτησα πολλα γιατι εγω δεν ψωνιζω οποτε να ειστε λιγο προσεκτικοι...

antoniss
07-07-2010, 16:41
ΑΑΑαααα ενας φιλος μου μου ειπε παντως να ξερετε ολοι οτι καλο θα ηταν να αποφευγετε το play πλεον.Δεν ρωτησα πολλα γιατι εγω δεν ψωνιζω οποτε να ειστε λιγο προσεκτικοι...

εγώ πάντως ακόμα δεν έχω κάποιο πρόβλημα από το Play.com η τελευταία παραγγελία μου έγινε posted 9/6 και το είχα σπίτι στις 15/6 !

πιστεύω είναι στο κάθε game που παραγγέλνεις πιο πολύ , αν έχει ή όχι stock.

aiva
08-07-2010, 00:39
Έχει ψωνίσει κανείς από αυτό (http://www.cfreak.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1618&category_id=46&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1) το κατάστημα;

balabanis
08-07-2010, 02:04
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/elysium.search?searchFilters=UFMzI2RlcGFydG1lbnQ6Z 2FtZXNcL3BsYXRmb3Jtc1wvcHMzIQ%3D%3D&search=Batman%3A+Arkham+Asylum

http://www.blahdvd.com/Games/Batman-Arkham-Asylum-Game-of-the-year-PS3/BAAGOTYPS3/product.htm

Δειτε τιμες στα 2 site!Ειναι δυνατον το απλο arkham asylum να ειναι ιδια τιμη με το Game of the year edition;
Και επισης να εχει τοση μεγαλη διαφορα (12 euros) το zavvi με το blahdvd στο ιδιο παιχνιδι;
Κατι μου λεει πως στο zavvi θα ανεβει η τιμη του μολις ξανα ειναι διαθεσιμο!
Το αγορασε κανεις;Να περιμενω η να το παρω απ το blah;
Ευχαριστω!

pictorino
08-07-2010, 10:29
22.45+1.15= 23.5 €
Θέλεις πολύ να πάρεις τη goty έκδοση; αν δε σε πειράζει κοίτα αυτό
http://www.shopto.net/PS3/VIDEO%20GAMES/PS3BA03-Batman%20Arkham%20Asylum.html
20.75+4.5=25.25 €
Λιγάκι πιο ακριβό αλλά έρχεται συστημένο. Αν όμως θέλεις μόνο goty ...

antoniss
08-07-2010, 10:36
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/elysium.search?searchFilters=UFMzI2RlcGFydG1lbnQ6Z 2FtZXNcL3BsYXRmb3Jtc1wvcHMzIQ%3D%3D&search=Batman%3A+Arkham+Asylum

http://www.blahdvd.com/Games/Batman-Arkham-Asylum-Game-of-the-year-PS3/BAAGOTYPS3/product.htm

Δειτε τιμες στα 2 site!Ειναι δυνατον το απλο arkham asylum να ειναι ιδια τιμη με το Game of the year edition;
Και επισης να εχει τοση μεγαλη διαφορα (12 euros) το zavvi με το blahdvd στο ιδιο παιχνιδι;
Κατι μου λεει πως στο zavvi θα ανεβει η τιμη του μολις ξανα ειναι διαθεσιμο!
Το αγορασε κανεις;Να περιμενω η να το παρω απ το blah;
Ευχαριστω!

για το zavvi παντως , μπορείς σε κάποιο search ενός game να δεις και την αρχική τιμή όταν είχε βγει δλδ πάνω από 40-50€ αλλά εννοείται εξαντλιμένο !

οπότε δεν μου κάνει εντύπωση ότι έχει και την απλή και την GOTY του Batman , άλλωστε όταν ξαναέχει stock λογικά την GOTY θα φέρει ,

και απ'ότι θυμάμαι πριν εξαντληθεί αυτή ήτανε η τιμή του ! (την απλή δεν την είχε διαθέσιμη)

για το blah δεν ξέρω γιατί δεν αγοράζω από εκεί γενικώς, αλλά μην σου κάνει εντύπωση από μαγαζί σε μαγαζί υπάρχουν διαφορές , όχι μόνο 12€ μπορεί και παραπάνω , εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως 2 μαγαζιά σε συγκεκριμένους τίτλους την μία είναι πιο φθηνό το ένα και την άλλη το άλλο !

Ezio
10-07-2010, 16:13
Έβαλα λάθος κωδικό κάποιες φορές στο zavvi και μου λέει temporaly disabled. Πότε θα μπορέσω να ξανασυνδεθώ?

edit: Επειδή τα έχω κάνει σκ@τ@ με τον λογαριασμό (email & password), μπορώ να δημιουργήσω νέο λογαριασμό με την ίδια κάρτα και το ίδιο email?

pictorino
10-07-2010, 17:58
γιατί δε στέλνεις ένα mail να τους εξηγήσεις τι έχει γίνει;

Ezio
10-07-2010, 23:04
Έκανα reset τον κωδικό μου. Μόλεις το έκανα με σύνδεσε αυτόματα, αλλά άμα κάνω log out και μετά προσπαθήσω να ξανασυνδεθώ μου λέει πάλι ότι ο λογαριασμός μου έχει ακυρωθεί προσωρινά.

fotaras
12-07-2010, 13:31
συμφωνα με αυτο εδω https://www.zavvi.com/zavvi/my.basket καταλαβαινει καποιος οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι υπαρχει στο καταστημα.εγω που ειχα κανει παραγγελια πριν λιγες μερες το ιδιο παιχνιδι οταν μπαινω στον λογαριασμο μου και στην παραγγελια που ειχα κανει μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο και υπολογιζουν να ερθει στις 23 του μηνα.γιατι γινεται αυτο?ξερει κανεις?

Ezio
12-07-2010, 14:03
γιατί δε στέλνεις ένα mail να τους εξηγήσεις τι έχει γίνει;

Πες μου σε ποια διεύθυνση μπορώ να τους στείλω.

pictorino
12-07-2010, 14:17
συμφωνα με αυτο εδω https://www.zavvi.com/zavvi/my.basket καταλαβαινει καποιος οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι υπαρχει στο καταστημα.εγω που ειχα κανει παραγγελια πριν λιγες μερες το ιδιο παιχνιδι οταν μπαινω στον λογαριασμο μου και στην παραγγελια που ειχα κανει μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο και υπολογιζουν να ερθει στις 23 του μηνα.γιατι γινεται αυτο?ξερει κανεις?

Συμβαίνει κάθε τόσο στο zavvi. Κλείνουν σε πολύ καλές τιμές αλλά δεν έχουν το απόθεμα στα χέρια τους. Αν δε βιάζεσαι να παραλάβεις μην ακυρώσεις, θα σου έρθει σε αυτή τη τιμή.

fotaras
12-07-2010, 14:28
Συμβαίνει κάθε τόσο στο zavvi. Κλείνουν σε πολύ καλές τιμές αλλά δεν έχουν το απόθεμα στα χέρια τους. Αν δε βιάζεσαι να παραλάβεις μην ακυρώσεις, θα σου έρθει σε αυτή τη τιμή.
βρε τους απατεωνες!!!!!σε ευχαριστω για την απαντηση.οχι δεν βιαζομαι το αφηνω οπως εχει αλλωστε εχω αλλα 2 μαζι με την παραγγελια,το aliens vs predators και το uncharted 2.για αυτα τα 2 μου εχουν στελει e-mail οτι τα στειλανε οποτε τα περιμενω πως και πως να ερθουν...
εγω το παρηγγειλα στα 22 € το assasin's creed 2 complete edition δεν πιστευω να μου κανουν καμια λαμογια και να με χρεωσουν παραπανω??

pictorino
12-07-2010, 14:46
Όχι, με καμμία δύναμη δε χρεώνουν παραπάνω. Προσωπικά δεν τους θεωρώ απατεώνες. Εντάξει, καθυστερούν αλλά τις τιμές τους δύσκολα τις κοντράρει κάποιος. Πήρα το dante's inferno 18€ με τα μεταφορικά πριν 1 μήνα ...

fotaras
13-07-2010, 02:17
Όχι, με καμμία δύναμη δε χρεώνουν παραπάνω. Προσωπικά δεν τους θεωρώ απατεώνες. Εντάξει, καθυστερούν αλλά τις τιμές τους δύσκολα τις κοντράρει κάποιος. Πήρα το dante's inferno 18€ με τα μεταφορικά πριν 1 μήνα ...
οκ τοτε να μην ανησυχω.αυτο με τις τιμες τους οντως ειναι δυνατοι,δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι πολλοι απο εδω μεσα ψωνιζουν απο εκει.παρεπιπτοντως ειχε το gears of war 2 χτες στα 12 €!!!μιλαμε για ξεφτιλα!!!ακομα και αντεγραμμενο να το επαιρνες απο μαγαζι που τα αντιγραφει(για αυτους που ειναι ασχετοι με αυτα)ενα δεκαρικο το ειχες σιγουρο...και ηταν και game of the year edition.φυσικα εξαντληθηκε αμεσως.που να δεις τετοια τιμη στην Ελλαδα???

Nek_Food
13-07-2010, 10:38
Έχει ψωνίσει κανείς από αυτό (http://www.cfreak.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1618&category_id=46&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1) το κατάστημα;
Έχω ψωνίσει εγώ κάτι αγόρασα ps3 games πριν λίγο καιρό. Είναι ένα μαζεμένο - φροντισμένο κατάστημα πολύ κοντά στο ΜΕΤΡΟ στην Δάφνη, το οποίο έχει και καινούργια αλλά και μεταχειρισμένα παιχνίδια. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, ο άνθρωπος είναι σωστός, έχει και ποικιλία από retro - περασμένων γενεών μηχανήματα/παιχνίδια. Άμα σου γυάλισε κάτι και θεωρείς ότι η τιμή του είναι καλή, κτύπα το χωρίς δεύτερη κουβέντα δεν νομίζω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Psifio
15-07-2010, 16:05
Έχω παραγγείλει από Zavvi απο της 4/7 και ακόμα τίποτα λέτε να αρχίσω να ανησυχώ ??:omg:

chronohill
15-07-2010, 17:04
Έχω παραγγείλει από Zavvi απο της 4/7 και ακόμα τίποτα λέτε να αρχίσω να ανησυχώ ??:omg:

Oxi re sy.εγω εχω παραγγειλει απτις 20 και ακομα!!!!μην ανυσηχεις.Μια παραγγελεια ομως λιγο πριν τις 20 του προηγουμενου ηρθε προχθες.οποτε παιζει καθυστερηση απλα...

chronohill
16-07-2010, 19:50
Παιδια τι κολλημα εχει φαει το zavvi και καθυστερει ετσι?Ειναι πρωτοφανες γιαυτο το site.ακομα περιμενω το demons souls.λετε να εχουμε κανενα προβλημα???

grip
16-07-2010, 22:20
Ίσως να μην θυμάμαι καλά,αλλά το blah χρέωνε ανέκαθεν στο κάθε παιχνίδι που παραγγέλνεις ξεχωριστά τα μεταφορικά?

aiva
16-07-2010, 23:31
Έχω ψωνίσει εγώ κάτι αγόρασα ps3 games πριν λίγο καιρό. Είναι ένα μαζεμένο - φροντισμένο κατάστημα πολύ κοντά στο ΜΕΤΡΟ στην Δάφνη, το οποίο έχει και καινούργια αλλά και μεταχειρισμένα παιχνίδια. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, ο άνθρωπος είναι σωστός, έχει και ποικιλία από retro - περασμένων γενεών μηχανήματα/παιχνίδια. Άμα σου γυάλισε κάτι και θεωρείς ότι η τιμή του είναι καλή, κτύπα το χωρίς δεύτερη κουβέντα δεν νομίζω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Ευχαριστώ φίλε. Brothers In Arms Hells Highway στα 11.99! Το χτύπησα αμέσως! Το παλικάρι στο τηλέφωνο πολύ ευγενικό. Το μόνο κακό είναι ότι έχει λίγα παιχνίδια για PS3. Κάτι άλλο. Το thehut.com έχει κανένα email για να επικοινωνείς μαζί τους;

geogoku
17-07-2010, 12:30
Παιδια τι κολλημα εχει φαει το zavvi και καθυστερει ετσι?Ειναι πρωτοφανες γιαυτο το site.ακομα περιμενω το demons souls.λετε να εχουμε κανενα προβλημα???


κ γω τα ιδιο chrono αλλα αν δεν κανω λαθος μου ειχαν στειλει κ ενα mail οτι ισως αργησει λογο καποιων απεργιων στα αεροδρομια ή στα ταχυδρομεια.αν δεν ερθει σε αυτη την εβδομαδα να φοβομαστε...

chronohill
17-07-2010, 12:46
κ γω τα ιδιο chrono αλλα αν δεν κανω λαθος μου ειχαν στειλει κ ενα mail οτι ισως αργησει λογο καποιων απεργιων στα αεροδρομια ή στα ταχυδρομεια.αν δεν ερθει σε αυτη την εβδομαδα να φοβομαστε...
Eυτυχως μ απαντησε καποιος!!!!thanx geo.Α θα περιμενουμε τοτε.τι να κανουμε..λες να στειλουμε κανενα mail αν δεν εχει ερθει μεσα στην επομενη βδομαδα???

aiva
18-07-2010, 00:00
Παιδιά από Αγγλικά..δεν! Τι μου γράφουν; Ότι με αγαπάνε ή ότι δεν έστειλαν το παιχνίδι;

Thanks for placing your order with us at TheHut.com, order number 118******.
We're sorry that your order for the product(s) below has not yet been sent.


Resident Evil 5 (Platinum)


We're still following this up with our suppliers and we'll keep you updated on the status of your order.
You can check the status of your order by clicking on order tracking in your account pages. (http://www.thehut.com/hut/accountHome.secure)
Thanks for your patience, if you have any further questions please contact our customer services colleagues (http://www.thehut.com/hut/customerQuery.secure)and they'll be happy to help.
Many Thanks,
TheHut.com Team

soumis
18-07-2010, 00:45
Παιδιά από Αγγλικά..δεν! Τι μου γράφουν; Ότι με αγαπάνε ή ότι δεν έστειλαν το παιχνίδι;

Thanks for placing your order with us at TheHut.com, order number 118******.
We're sorry that your order for the product(s) below has not yet been sent.


Resident Evil 5 (Platinum)


We're still following this up with our suppliers and we'll keep you updated on the status of your order.
You can check the status of your order by clicking on order tracking in your account pages. (http://www.thehut.com/hut/accountHome.secure)
Thanks for your patience, if you have any further questions please contact our customer services colleagues (http://www.thehut.com/hut/customerQuery.secure)and they'll be happy to help.
Many Thanks,
TheHut.com Team
Σου ζητάνε συγνώμη που δεν σου έχουν στείλει ακόμα την παραγγελία σου. Περιμένουν να τους έρθει απο τους προμηθευτές τους και θα σε ενημερώσουν όταν έχουν κάτι νεώτερο.

aiva
18-07-2010, 01:53
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την μετάφραση. Πάντως όταν παρήγγειλα τα παιχνίδια (4 στο σύνολο από το ίδιο κατάστημα) έγραφε in stock. Είναι αξιόπιστο κατάστημα, έτσι;

muku
18-07-2010, 04:25
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την μετάφραση. Πάντως όταν παρήγγειλα τα παιχνίδια (4 στο σύνολο από το ίδιο κατάστημα) έγραφε in stock. Είναι αξιόπιστο κατάστημα, έτσι;

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα αξιοπιστίας και στο email που σου στείλανε μιλάνε με πολύ όμορφο τρόπο και σου λένε ότι μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για όποια απορία έχεις. Αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι ότι όταν βάζουν κάτι σε προσφορά τα ηλεκτρονικά καταστήματα πρέπει να πλακώνουν άπειρες παραγγελίες και να ξεμένουν γι αυτό και καθυστερούν. Έχω παρατηρήσει σε αυτό το thread συγκεκριμένα για προσφορές του zavvi που κάνουν πολύ καιρό να έρθουν στα παιδιά. Εσένα ήταν σε προσφορά το παιχνίδι μήπως? Επίσης για μετάφραση μπορείς να δοκιμάζει το google translate. Δεν βγάζει πολύ σωστή μετάφραση αλλά σίγουρα θα κάνεις τη δουλειά σου για να καταλάβεις πάνω κάτω τι σου λένε :)

geogoku
18-07-2010, 13:06
Eυτυχως μ απαντησε καποιος!!!!thanx geo.Α θα περιμενουμε τοτε.τι να κανουμε..λες να στειλουμε κανενα mail αν δεν εχει ερθει μεσα στην επομενη βδομαδα???

ας τους δωσουμε χρονο εως την παρασκευη κ το σαββατο να στειλουμε mail.να το κανουμε την ιδια μερα να τους κολλησουμε τα συτηματα...!lol!!!

chronohill
18-07-2010, 15:05
ας τους δωσουμε χρονο εως την παρασκευη κ το σαββατο να στειλουμε mail.να το κανουμε την ιδια μερα να τους κολλησουμε τα συτηματα...!lol!!!

Ναι εχω και εναν φιλο μου που το χει παραγγειλει κιαυτος και θα στειλει λεει τριτη-τεταρτη.Εγω θα λειπω την επομενη βδομαδα.γυρναω την επομενη τριτη.αν δεν εχει ερθει θα τους στειλω κατευθειαν.Αν εχεις τπτ νεα pm me...

aiva
18-07-2010, 20:03
Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα αξιοπιστίας και στο email που σου στείλανε μιλάνε με πολύ όμορφο τρόπο και σου λένε ότι μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για όποια απορία έχεις. Αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι ότι όταν βάζουν κάτι σε προσφορά τα ηλεκτρονικά καταστήματα πρέπει να πλακώνουν άπειρες παραγγελίες και να ξεμένουν γι αυτό και καθυστερούν. Έχω παρατηρήσει σε αυτό το thread συγκεκριμένα για προσφορές του zavvi που κάνουν πολύ καιρό να έρθουν στα παιδιά. Εσένα ήταν σε προσφορά το παιχνίδι μήπως? Επίσης για μετάφραση μπορείς να δοκιμάζει το google translate. Δεν βγάζει πολύ σωστή μετάφραση αλλά σίγουρα θα κάνεις τη δουλειά σου για να καταλάβεις πάνω κάτω τι σου λένε :)

Λογικά σε προσφορά ήταν, αφού πήρα Call Of Duty 2 & 4, Uncharted 2 & Resident Evil 5 με λιγότερα από 80 ευρώ. Συγκεκριμένα: COD 2 £29.93, COD 4 £15.93, Resident Evil 5 £15.93 και Uncharted 2 £15.93 επίσης. Πάντως όλα έγραφαν (και γράφουν ακόμη και τώρα) in stock. Την μετάφραση του google την χρησιμοποιώ αρκετά συχνά με σχετικά καλό αποτέλεσμα απλά τώρα ήθελα να μάθω στα σίγουρα τι μου λένε γιατί είναι η πρώτη φορά που αγοράζω παιχνίδια από εξωτερικό.

Spiros20
19-07-2010, 15:45
Το Shopto.net και γ@μω τα μαγαζιά. Παραγγειλα ένα παιχνίδι την Δευτέρα μου το στείλανε κατευθείαν μέσα σε 10 με 20 λεπτά και σήμερα μου ήρθε ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ. Το μόνο κακό είναι οτι έχει μεταφορικά 3.50 λίρες αντί για 1.16 που έχουν τα άλλα, αλλά πραγματικά θα το σκέφτομαι πριν πάω να αγοράσω κάτι γιατί το δέμα δεν θα στο κλέψουν μιας και στο φέρνουν συστημενο και κάνει και λίγο χρόνο. Είχα ξαναπάρει κάτι απο αυτούς παλιά και μου ήρθε σε 4 με 5 μέρες στάνταρ χωρίς καμία καθυστέρηση.

antoniss
20-07-2010, 14:50
Παιδιά RESPECT στο Amazon.co.uk !!!

την Παρασκευή έκανα παραγγελεία 2 παιχνίδια και το ένα μάλιστα ήτανε ολόκληρο δέμα (Guitar Hero 5 bundle) και χθες την Δευτέρα μου το έφερε η UPS σπίτι !!!

έχει πολύ καλές τιμές αλλά χρεώνει μεταφορικά αρκετά (περίπου κανένα 8€)
αξίζει όμως αν θες να πάρεις 3-4 games και είναι από τον ίδιο seller και επιλέξεις να έρθουν όλα μαζί ,δλδ πληρώνεις μόνο μία φορά τα μεταφορικά !

aladdin7
20-07-2010, 14:53
Το amazon.co.uk ειναι κατι παραπανω απο εγγυηση. Απλα χρεωνει περισσοτερα μεταφορικα.

Corsa_OPC
20-07-2010, 15:04
Καλημερα...απο που μπορω να προμηθευτω ποντους αμερικανικους....?

Καρτα δεν υπαρχει...
Καποιο μαγαζι στην Αθηνα ισως? Ευχαριστω.

Psifio
20-07-2010, 15:25
Καλησπέρα απο 4/7 που είχα κανει παραγγελία σήμερα παρέλαβα απο Zavvi όλα ok !;)

aiakos81
20-07-2010, 19:52
Να ρωτησω κατι; 4/7 εκανες την παραγγελια και εγινε αμεσως dispatched-shipped (τα εστειλαν δλδ την επομενη εργασιμη, αρα εφτασαν εδω μετα απο 2 εβδομαδες), ή 4/7 εκανες την παραγγελια και για διαφορους λογους αυτοι τα ταχυδρομησαν μετα απο 1 εβδομαδα( αρα μια week transportation time)? Θελω να πω , ποσος ηταν ο πραγματικος χρονος που εκαναν για να φτασουν μεχρι εδω, απο τοτε που εφυγαν απο το καταστημα;
Ρωταω γιατι εχω κανει 2 παραγγελιες απο zavvi, η μια μου βγαζει οτι estimated dispatch ειναι να γινει 23/7 και η αλλη 28/7. Αμα αυτα θελουν 2 εβδομαδες να φτασουν(πραγματικο χρονο αποστολης) μαλλον θα ειναι διακοπες τοτε και φοβαμαι μη γινει καμια στραβη....:whoopsy:

Psifio
21-07-2010, 00:14
Να ρωτησω κατι; 4/7 εκανες την παραγγελια και εγινε αμεσως dispatched-shipped (τα εστειλαν δλδ την επομενη εργασιμη, αρα εφτασαν εδω μετα απο 2 εβδομαδες), ή 4/7 εκανες την παραγγελια και για διαφορους λογους αυτοι τα ταχυδρομησαν μετα απο 1 εβδομαδα( αρα μια week transportation time)? Θελω να πω , ποσος ηταν ο πραγματικος χρονος που εκαναν για να φτασουν μεχρι εδω, απο τοτε που εφυγαν απο το καταστημα;
Ρωταω γιατι εχω κανει 2 παραγγελιες απο zavvi, η μια μου βγαζει οτι estimated dispatch ειναι να γινει 23/7 και η αλλη 28/7. Αμα αυτα θελουν 2 εβδομαδες να φτασουν(πραγματικο χρονο αποστολης) μαλλον θα ειναι διακοπες τοτε και φοβαμαι μη γινει καμια στραβη....:whoopsy:

Δευτέρα 5/7 το παιχνίδι έφυγε αλλά απ ότι είχα διαβάσει λέγανε οτι είχαν απεργίες τα ταχυδρομεία τους εκεί D-:

aiakos81
21-07-2010, 01:43
ok, ευχαριστω, θα ποσταρω με τη σειρα μου οταν τα παραλαβω...

geogoku
22-07-2010, 17:55
at last!!!! ηρθε η phantom edition του demon's soul σημερα απο zavvi!!!chronohill εσυ κανα νεο????

Spiros20
22-07-2010, 23:28
Αμα αγοράσω απο εδώ μια Psn Card 20 ευρώ μπορώ να την βάλω σε αγγλικό account?

TheSlayerPG
24-07-2010, 00:16
To zavvi einai aksiopisto?

ilias78
24-07-2010, 00:26
ναι ειναι.

th3rul3r
24-07-2010, 00:29
απο τα πιο αξιοπιστα

TheSlayerPG
24-07-2010, 00:30
isxuei oti exei dwrean metaforika? peripou poses meres kanei na erthei ena game?

TheSlayerPG
24-07-2010, 00:31
+
antikataboli pernei i mono karta?

TheSlayerPG
24-07-2010, 16:12
parakalw apantiste einai anagki!

Ezio
24-07-2010, 16:39
Το zavvi από ότι ξέρω δεν έχει δωρεάν μεταφορικά, 3-5 μέρες κάνει να σου έρθει ένα παιχνίδι (αυτό λέει το site), εγώ που μένω Ηράκλειο μου έρχονται τα παιχνίδια σε 5 μέρες. Δέχεται μόνο κάρτα, αλλά αν φοβάσαι τις πιστωτικές, μπορείς να βγάλεις μια προπληρωμένη και να κάνεις την δουλειά σου.

ilias78
25-07-2010, 01:39
δωρεαν μεταφορικα εχει μονο για την αγγλια.
για ελλαδα χρεωνουν 1.15 ευρω ανα game.

Ezio
25-07-2010, 19:40
Έκανα reset τον κωδικό μου στο zavvi και τώρα είμαι συνδεδεμένος. Τι να κάνω για να μπορώ να συνδεθώ μετά την αποσύνδεση? Τις προηγούμενες φορές δεν με άφηνε να ξανασυνδεθώ.

aiakos81
26-07-2010, 15:17
Ρε παιδια τι γινεται με το zavvi? Εχω κανει παραγγελια 2 παιχνιδια 19/7, το 1 ειχε usually dispatched within 3 days και το αλλο μια εβδομαδα, η πρωτη η λ@λ@κι@, ακομη να φυγει,(σχεδον μετα απο μια εβδομαδα),οποτε το δευτερο θα ερθει σε κανα μηνα+? Εχει τυχει και σε κανενα αλλο ή να τους στειλω μέιλ?
@ Εζιο: Μηπως εβαζες λαθος κωδικο; Σημειωσε το νεο και χρησιμοποιησε τον την επομενη φορα.Αν χρησιμοποιεις mozilla, απλα κανε απομνημονευση κωδικου και μετα καθε φορα μπαινει μονο του.

Sergio
27-07-2010, 20:02
Υπομονη παιδια με τις παραγγελειες...Αλλες κανουν 4-5 μερες,ενω αλλες 2-3 εβδομαδες.Τοσες παραγγελειες εχω κανει,ποτε δεν μου εχει χαθει δεμα.Μονο απο zavvi k blah παραγγελνω...

ilias78
27-07-2010, 20:03
αν κανω προπαραγγελεια τωρα για καποια games που θα βγουν το νοεμβριο:

1. η χρεωση της καρτας θα γινει οταν ειναι ετοιμα για αποστολη?
2. η λογικη λεει πως θα φυγουν αμεσα την ημερομηνια κυκλοφοριας τους. σωστα?

Ezio
27-07-2010, 20:34
αν κανω προπαραγγελεια τωρα για καποια games που θα βγουν το νοεμβριο:

1. η χρεωση της καρτας θα γινει οταν ειναι ετοιμα για αποστολη?
2. η λογικη λεει πως θα φυγουν αμεσα την ημερομηνια κυκλοφοριας τους. σωστα?

1. Ναι. Θα χρεωθείς όταν γίνουν dispatched.
2. Ναι. Και το πιθανότερο είναι να γίνει αυτό.

aiakos81
27-07-2010, 21:34
Υπομονη παιδια με τις παραγγελειες...Αλλες κανουν 4-5 μερες,ενω αλλες 2-3 εβδομαδες.Τοσες παραγγελειες εχω κανει,ποτε δεν μου εχει χαθει δεμα.Μονο απο zavvi k blah παραγγελνω... Τελικα μου εστειλαν μέιλ οτι ειναι temporarily out of stock.Το δικο μου το προβλημα ομως ειναι οτι την αλλη εβδομαδα φευγω διακοπες και τι θα γινει; Θα τα εχω εξω απο την πορτα να περιμενουν οταν φτασω, με ο,τι συνεπαγεται αυτο; Και εγω μονο με blahdvd ειχα συνεργαστει μεχρι τωρα και ηταν ολα αψογα (Δευτερα παραγγειλα Uncharted 2,Πεμπτη ειχε φτασει σπιτι μου!!!:love::love:) αλλα με το zavvi δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος.Στο κατω-κατω της γραφης ας μην εβαζαν usually dispatched within 3 days αλλα κατευθειαν out of stock.Και μιλαμε για παραγγελια πριν 7 μερες.

Ezio
29-07-2010, 23:45
Ρε παιδια τι γινεται με το zavvi? Εχω κανει παραγγελια 2 παιχνιδια 19/7, το 1 ειχε usually dispatched within 3 days και το αλλο μια εβδομαδα, η πρωτη η λ@λ@κι@, ακομη να φυγει,(σχεδον μετα απο μια εβδομαδα),οποτε το δευτερο θα ερθει σε κανα μηνα+? Εχει τυχει και σε κανενα αλλο ή να τους στειλω μέιλ?
@ Εζιο: Μηπως εβαζες λαθος κωδικο; Σημειωσε το νεο και χρησιμοποιησε τον την επομενη φορα.Αν χρησιμοποιεις mozilla, απλα κανε απομνημονευση κωδικου και μετα καθε φορα μπαινει μονο του.

Έκανα αυτό με το mozzila, αλλά και πάλει μου λέει ότι ο λογαριασμός μου είναι απενεργοποιημένος και ότι το e-mail ή ο κωδικός που έβαλα είναι λάθος.

edit: Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε, αλλά μου έφτιαξε τελικά! +rep.

aggelos7
31-07-2010, 12:11
αγορα απο play.com. post date 2/7. ακομα να ερθει. Ειχα καιρό να αγοράσω απο εκεί και μάλλον ειναι η τελευταια φορά. λογική η αργοπορία ή να αρχίσω να ανησυχώ?

ilias78
31-07-2010, 18:08
τωρα με τις απεργειες των μεταφορων..... καπου επιρεαζει κ αυτο.

overclocker
31-07-2010, 21:14
Και εγώ περιμένω από το blah ένα πακέτο από τις 8/7 και επειδή είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο εδώ και 3+ χρόνια από το blah πιστεύω ότι κάτι παίζει με τις μεταφορές και τα ταχυδρομεία. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο τον τελευταίο καιρό;

aiakos81
31-07-2010, 22:04
Εγω παντως απο blah παραγγειλα στις 19/7(Δευτερα) και 22/7 ειχε φτασει σπιτι μου Αθηνα.Με το zavvi εχω κατι προβληματα...

Exoskeletor
01-08-2010, 10:11
1. Ναι. Θα χρεωθείς όταν γίνουν dispatched.
2. Ναι. Και το πιθανότερο είναι να γίνει αυτό.

επίσης αν παραγγειλεις ενα παιχνίδι με 40 ευρω και αργότερα η τιμη του αλλάξει εσυ θα το αγοράσεις με 40 (τουλαχιστον στο play.com) οποτε κατι που σε ενδιαφερει σιγουρα να το προπαραγγελνεις οσο ποιο νωρις μπορεις.

Και εγω εχω παραγγειλει απο την προηγουμενη παρασκευν παιχνιδι απο το Play.com και ακομα να ερθει, ποτε δε μου ειχε ξανατυχει

tonybsg
02-08-2010, 18:09
Παιδιά, να ρωτήσω, τα signed-for μέσω Royal Mail από Shopto.net πως έρχονται εν τέλει;

aiakos81
04-08-2010, 01:45
Τελικα μου εστειλαν μέιλ οτι ειναι temporarily out of stock.Το δικο μου το προβλημα ομως ειναι οτι την αλλη εβδομαδα φευγω διακοπες και τι θα γινει; Θα τα εχω εξω απο την πορτα να περιμενουν οταν φτασω, με ο,τι συνεπαγεται αυτο; Και εγω μονο με blahdvd ειχα συνεργαστει μεχρι τωρα και ηταν ολα αψογα (Δευτερα παραγγειλα Uncharted 2,Πεμπτη ειχε φτασει σπιτι μου!!!:love::love:) αλλα με το zavvi δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος.Στο κατω-κατω της γραφης ας μην εβαζαν usually dispatched within 3 days αλλα κατευθειαν out of stock.Και μιλαμε για παραγγελια πριν 7 μερες.

Μπορει να εκανα την παραγγελια 19/7 και αυτοι να το εκαναν dispatch στις 30/7(ενω διαφημιζαν για 3 μερες) αλλα οταν τελικα εγινε dispatch, εφτασε τη 3η εργασιμη απο την ημερομηνια αποστολης..;)....Nice....
@tony:Εχω την εντυπωση οτι ουτε οι ιδιοι ξερουν γιατι απο οτι θυμαμαι να διαβασα στο σάιτ τους κατι λενε για ενημερωση απο Σεπτεμβρη, αν δεν κανω λαθος..Παντως ο καλυτερος τροπος ειναι να επικοινωνησεις μαζι τους...

tonybsg
04-08-2010, 14:19
@tony:Εχω την εντυπωση οτι ουτε οι ιδιοι ξερουν γιατι απο οτι θυμαμαι να διαβασα στο σάιτ τους κατι λενε για ενημερωση απο Σεπτεμβρη, αν δεν κανω λαθος..Παντως ο καλυτερος τροπος ειναι να επικοινωνησεις μαζι τους...

Ναι, δεν έχεις άδικο, το λέει πάνω δεξιά, αλλά έχει σε παρένθεση το UK, και εγώ το επέλεξα κανονικά, περισσότερο για δοκιμή μιας και το προϊόν ήταν σε προσφορά.

Είπα να ρωτήσω, μιας και απ' ότι θυμάμαι αρκετά παιδιά το έχουν αναφέρει στο παρελθόν, ότι δηλαδή έρχεται συστημένο, και απλά ήθελα να δω πως και τι πιο συγκεκριμένα (πχ πακετάκι από amazon.co.uk ήρθε με UPS).

AriStos13
04-08-2010, 15:36
παραγγειλα κατι απο το zavvi αλλα περιμενουν αποθεμα..
γινετε να το ακυρωσω και να παρω κατι αλλο?
ξερει κανεις?

gdimoulas7
04-08-2010, 17:21
Απο τη στιγμη που δεν εχει γινει dispatched ακομα μπορεις να το ακυρωσεις κανονικα.

AriStos13
04-08-2010, 21:19
Απο τη στιγμη που δεν εχει γινει dispatched ακομα μπορεις να το ακυρωσεις κανονικα.

χμμμ και πως το κανω αυτο??
και αμα το ακυρωσω δεν θα μπω σε καμια black list η τιποτα τετοιο ε??

tsakali GR
05-08-2010, 12:13
παιδιά το gameseek.co.uk τι λέει, έχει αγοράσει κανείς; Είναι αξιόπιστο; Επίσης αν γνωρίζεις κανείς μεταφορικά για Ελλάδα πόσο πάει;

gdimoulas7
05-08-2010, 15:32
χμμμ και πως το κανω αυτο??
και αμα το ακυρωσω δεν θα μπω σε καμια black list η τιποτα τετοιο ε??
Πας στο λογαριασμο σου στην καρτελα με τις παραγγελιες σου και βρισκεις αυτη που θες και την ακυρωνεις. Τωρα για μαυρη λιστα δεν ξερω στανταρ να σου πω αλλα δε νομιζω.

antoniss
05-08-2010, 17:53
χμμμ και πως το κανω αυτο??
και αμα το ακυρωσω δεν θα μπω σε καμια black list η τιποτα τετοιο ε??

όχι , εννοείται πως όχι ,

έχω κάνει πολλά cancel από το zavvi επειδή ή θα αργούσανε ή το μετάνοιωσα χωρίς κανένα πρόβλημα , σε επόμενες παραγγελείες μου !

AriStos13
05-08-2010, 19:46
οκ ευχαριστω πολυ και τους 2 σας!!!!

AriStos13
07-08-2010, 03:33
να ρωτησω η παραγγελια που εκανα στο zavvi ηταν 2 παιχνιδια..το ενα εχει γινει despatched αλλα στο αλλο περιμενουν αποθεμα για να μ το στειλουν....
δεν βρσικω πουθενα να μπορω να ακυρωσω μονο το ενα ομως..
πρεπει να ακυρωσω ολη την παραγγελια!δεν θα υπαρξει προβλημα και θα μου ακυρωσουν μονο αυτο που δεν εχουν στειλει ε?

ilias78
09-08-2010, 18:51
απο το www.gameexplorers.gr εχει ψωνισει κανεις μτχ να μας πει γνωμη?

Psifio
09-08-2010, 19:09
απο το www.gameexplorers.gr (http://www.gameexplorers.gr) εχει ψωνισει κανεις μτχ να μας πει γνωμη?


Ναι εγώ είχα πάρει το Uncharted σαν καινούργιο ήταν !!

edit : sorry Λάθος μαγαζί κατάλαβα

the master
09-08-2010, 19:57
απο το www.gameexplorers.gr εχει ψωνισει κανεις μτχ να μας πει γνωμη?

nai exw psonisei liges fores oi tupoi eiinai filkoi k eksipiretkoi an kai sinithos tha paizoun pro!8-)

y g eimai sto ps3

Johnny1981
10-08-2010, 00:25
απο το www.gameexplorers.gr (http://www.gameexplorers.gr) εχει ψωνισει κανεις μτχ να μας πει γνωμη?
Εχω ψωνισει εγω με pickup απο το μαγαζι ομως (περναω απο Αλεξανδρας καθε μερα). Μια χαρα ηταν, εξυπηρετικοι και φτηνοι.

the master
10-08-2010, 01:52
να πω επισης οτι μια φορα που ειχα παρει ενα μεταχειρισμενο για το wii και δεχτηκαν να το φτιαξουν και αφου και παλι δεν επαιζε μου το αντικατεστησαν με ενα αλλο χωρις πολλα πολλα!

antoniss
14-08-2010, 19:36
μιας και αγοράζω πρώτη φορά από το shopTo.net έχω να πω τα καλύτερα !

παρήγγειλα στις 9/8 την Collectors Edition του POP forgotten sands και σήμερα που γύρισα είχε παραδοθεί σπίτι μου το δέμα, άρα τουλάχιστον από χθες Παρασκευή 13/8 που ήτανε εργάσιμη !

αν και από τιμές δεν είναι πιο φθηνό από το zavvi που αγοράζω συνήθως , βάζει κατά καιρούς καλές προσφορές όπως αυτή του Prince of Persia στα 27€,
αλλά στην παράδοση είναι σίγουρα πολύ καλύτερο !

γενικά Special Editions και Collectors δεν αγοράζω γενικά αλλά σε τέτοιες τιμές είναι ευκαιρία !

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/14082010073.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/14082010075.jpg

godofwar3
16-08-2010, 15:55
απο ebay ψωνιζει κανεις?ψωνιζω διαφοραα πο κει αλλα για παιχνιδια δεν ξερω

geogoku
18-08-2010, 15:28
απο ebay ψωνιζει κανεις?ψωνιζω διαφοραα πο κει αλλα για παιχνιδια δεν ξερω

εχω παρει απο ebay το Valkyria Chronicles απο USA και ηταν μια χαρα.τωρα περιμενω και το Afrika.

chris1987
21-08-2010, 21:06
μιας και αγοράζω πρώτη φορά από το shopTo.net έχω να πω τα καλύτερα !

παρήγγειλα στις 9/8 την Collectors Edition του POP forgotten sands και σήμερα που γύρισα είχε παραδοθεί σπίτι μου το δέμα, άρα τουλάχιστον από χθες Παρασκευή 13/8 που ήτανε εργάσιμη !

αν και από τιμές δεν είναι πιο φθηνό από το zavvi που αγοράζω συνήθως , βάζει κατά καιρούς καλές προσφορές όπως αυτή του Prince of Persia στα 27€,
αλλά στην παράδοση είναι σίγουρα πολύ καλύτερο !

γενικά Special Editions και Collectors δεν αγοράζω γενικά αλλά σε τέτοιες τιμές είναι ευκαιρία !

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/14082010073.jpg

http://i270.photobucket.com/albums/jj111/tfsi_v/14082010075.jpg


Αντωνη απο το dvd.co.uk εχεις ψωνισει ποτε?? Εγω οταν ψωνιζω απο κει σε 3 μερες ειναι σπιτι μου!!! Εκπληκτικη παραδοση εχουν τα παιδια!!! Δεν τους αλλαζω με τιποτα και απο τιμες ειναι μια χαρα. Το zavvi τι λεει απο παραδοση??

antoniss
21-08-2010, 23:08
Αντωνη απο το dvd.co.uk εχεις ψωνισει ποτε?? Εγω οταν ψωνιζω απο κει σε 3 μερες ειναι σπιτι μου!!! Εκπληκτικη παραδοση εχουν τα παιδια!!! Δεν τους αλλαζω με τιποτα και απο τιμες ειναι μια χαρα. Το zavvi τι λεει απο παραδοση??

όχι Χρήστο από το dvd.co.uk δεν έχει τύχει να αγοράσω κάτι , πάντως αν κάνεις 3 μέρες που λες θα δοκιμάσω σίγουρα , αν και οι τιμές του είναι καλές !

το zavvi για μένα είναι σχεδόν πάντα το πιο φθηνό σε ότι game ψάχνω για το Ps3 και για αυτό και αγοράζω τον τελευταίο καιρό μόνο από εκεί , αλλά με την παράδοση έχει ένα θέμα !!

το νωρίτερο είναι μέσα σε μια εβδομάδα και το αργότερο που μου έχει κάνει είναι ακόμα και μήνα....

πάντως επειδή τις περισσότερες φορές δεν βιάζομαι να το παίξω το παιχνίδι αμέσως που παραγγέλνω δεν με νοιάζει που αργεί , έφόσον είναι χαμηλή η τιμή του.(έχω ακόμα 5 στην ζελατίνα τους...χαχα)

το dvd.co.uk πόσο έχει μεταφορικά για Ελλάδα ?
επίσης έρχεται κανονικά με ταχυδρομίο και απλά το αφήνουν στο σπίτι , ή αν λείπεις αφήνουν χαρτί να το παραλάβεις ?


πάντως θα τσεκάρω τιμές στο dvd.co.uk και αν είναι θα το δοκιμάσω

chris1987
21-08-2010, 23:34
όχι Χρήστο από το dvd.co.uk δεν έχει τύχει να αγοράσω κάτι , πάντως αν κάνεις 3 μέρες που λες θα δοκιμάσω σίγουρα , αν και οι τιμές του είναι καλές !

το zavvi για μένα είναι σχεδόν πάντα το πιο φθηνό σε ότι game ψάχνω για το Ps3 και για αυτό και αγοράζω τον τελευταίο καιρό μόνο από εκεί , αλλά με την παράδοση έχει ένα θέμα !!

το νωρίτερο είναι μέσα σε μια εβδομάδα και το αργότερο που μου έχει κάνει είναι ακόμα και μήνα....

πάντως επειδή τις περισσότερες φορές δεν βιάζομαι να το παίξω το παιχνίδι αμέσως που παραγγέλνω δεν με νοιάζει που αργεί , έφόσον είναι χαμηλή η τιμή του.(έχω ακόμα 5 στην ζελατίνα τους...χαχα)

το dvd.co.uk πόσο έχει μεταφορικά για Ελλάδα ?
επίσης έρχεται κανονικά με ταχυδρομίο και απλά το αφήνουν στο σπίτι , ή αν λείπεις αφήνουν χαρτί να το παραλάβεις ?


πάντως θα τσεκάρω τιμές στο dvd.co.uk και αν είναι θα το δοκιμάσω

To dvd.co.uk εχει μεταφορικα 1,58 ευρω/τεμαχιο. Το zavvi εχει free απο οτι ξερω..Κοιτα η τελευταια μου παραγγελια ηταν Δευτερα βραδυ και μου ηρθε Πεμπτη πρωι.Εγινε δηλαδη dispatch Τριτη, την Τεταρτη εφυγε απο κει και Πεμπτη ηταν σπιτι μου.

Το φερνει ο ταχυδρομος σπιτι.Αν λειπεις ομως αφηνει χαρτι και πας και το περνεις εσυ οποτε μπορεις. Ή πιθανοτατα στο ξαναφερνει την αλλη μερα(μαζι με καποιον λογαριασμο ας πουμε).

Εγω βεβαια μενω Πειραια και κανει τοσο λιγο.Εσυ αν μενεις επαρχια δεν ξερω αν κανει τοσο λιγο να σου ερθει..Αντε λογικα καμια μερα παραπανω..

Αν θελεις γρηγορη παραδοση,καλη τιμη αλλα και ποιοτητα ειναι πρωτο! Το μονο μειον του ειναι τα μεταφορικα,κατι που το zavvi δεν εχει.

antoniss
21-08-2010, 23:46
To dvd.co.uk εχει μεταφορικα 1,58 ευρω/τεμαχιο. Το zavvi εχει free απο οτι ξερω..Κοιτα η τελευταια μου παραγγελια ηταν Δευτερα βραδυ και μου ηρθε Πεμπτη πρωι.Εγινε δηλαδη dispatch Τριτη, την Τεταρτη εφυγε απο κει και Πεμπτη ηταν σπιτι μου.

Το φερνει ο ταχυδρομος σπιτι.Αν λειπεις ομως αφηνει χαρτι και πας και το περνεις εσυ οποτε μπορεις. Ή πιθανοτατα στο ξαναφερνει την αλλη μερα(μαζι με καποιον λογαριασμο ας πουμε).

Εγω βεβαια μενω Πειραια και κανει τοσο λιγο.Εσυ αν μενεις επαρχια δεν ξερω αν κανει τοσο λιγο να σου ερθει..Αντε λογικα καμια μερα παραπανω..

Αν θελεις γρηγορη παραδοση,καλη τιμη αλλα και ποιοτητα ειναι πρωτο! Το μονο μειον του ειναι τα μεταφορικα,κατι που το zavvi δεν εχει.

κατάλαβα ,

όχι Αθήνα μένω ,
πάντως το zavvi έχει για Ελλάδα 1.15€ μεταφορικά επιπλέον στην τιμή που αναγράφεται ανα τεμάχιο εννοείται .

οκ λοιπόν , αν βρω καλή τιμούλα το δοκιμάζω στο επόμενο...

tnx για τα infos:pao:

Y.Γ. την πιο καλή παράδοση με διαφορά πάντως έχω δει από το amazon.co.uk , αρκεί να είναι το ίδιο seller και τα στέλνει με UPS ,
σου δίνει tracking no και σε 2 με 3 μέρες είναι με COURIER σπίτι !

αλλά έχει τιμές πάνω κάτω ίδιες με Ελλάδα επειδή τα μεταφορικά του είναι κανένα 8€ περίπου !

chris1987
21-08-2010, 23:49
κατάλαβα ,

όχι Αθήνα μένω ,
πάντως το zavvi έχει για Ελλάδα 1.15€ μεταφορικά επιπλέον στην τιμή που αναγράφεται ανα τεμάχιο εννοείται .

οκ λοιπόν , αν βρω καλή τιμούλα το δοκιμάζω στο επόμενο...

tnx για τα infos:pao:

Α δεν το ηξερα...νομιζα οτι ηταν free..
να σαι καλα ευχαριστω και γω για τις πληροφοριες :pao::pao::pao:

giannis73
23-08-2010, 12:33
Α δεν το ηξερα...νομιζα οτι ηταν free..
να σαι καλα ευχαριστω και γω για τις πληροφοριες :pao::pao::pao:
free exei mono to playcom

tsakali GR
24-08-2010, 00:34
Λοιπόν, αν και χρόνια πιστός πελάτης και συχνός αγοραστής του ΠΛΑΙΣΙΟΥ θα το μαυρίσω σήμερα γιατί τα έχω πάρει κράνα!

Είχα προπαραγγείλει εδώ και κανα 3μηνο το Halo Reach Legendary Edition από το Amazon σύνολο στα 130 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά), αλλά προχθές το βλέπω στο ΠΛΑΙΣΙΟ στα 129 ευρώ σε διαθεσιμότητα και σκέφτηκα να το προπαραγγείλω από εκεί για να το έχω πιο άμεσα και πιο σίγουρα (για να μην έχω το φόβο της ζημιάς από τη μεταφορά). Ολοκληρώνω λοιπόν τη διαδικασία από το site, με επιβεβαίωση και στο email μου με τον αριθμό παραγγελίας, blah blah...και μένω ήσυχος!

Σήμερα λοιπόν, 3 ημέρες μετά μου στέλνουν ένα mail από το Τμήμα Εξυπηρέτησης το οποίο πάει ως εξής:

" Σχετικά με την παραγγελία σας μέσω Internet θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι παρουσιάστηκε θέμα διαθεσιμότητας σε ορισμένα από τα υλικά της παραγγελίας σας.

Θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε μαζί μας για να έχουμε την ευκαιρία να λύσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για εσάς το θέμα που προέκυψε.

Είμαστε πάντα στην διάθεσή σας στο τηλέφωνο 800-11-12345(χωρίς χρέωση) από κινητό 210-2895000 και μέσω mail eorders@plaisio.gr

Φυσικά η πρώτη αντίδραση ήταν να δω αμέσως στο Amazon για να επαναφέρω την προπαραγγελία εκεί, αλλά φευ...!

Τώρα σας ρωτάω, τους μαμάς ή δεν τους μαμάς? Τα έχω πάρει λέμεεεεεεεε τρελά, ας κάνουν κανένα αστείο να μου πουν ότι δεν θα μου το φέρουν και θα το κάψω!

p.s. μακακία μου βέβαια, που είπα να προτιμήσω ΕΛΛΗΝΙΚΟ κατάστημα, %##%μω την μπανανία μου!

tonybsg
24-08-2010, 01:22
tsakali GR, θα σε καθησυχάσω (ελπίζω να μην αποδειχθεί το αντίθετο εν τέλει και να βρίζεις και μένα!), είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα που νομίζω βγαίνει όταν επιλέγεις "Παραλαβή από το κατάστημα" ή βγαίνει έτσι κι αλλιώς, δεν θυμάμαι τι μου είχαν πει ακριβώς. Μου το είχε βγάλει και μένα με την Pandora του GOW. Όπως και να έχει, μην ανησυχείς, πάρε ένα τηλ να εξακριβώσεις τι παίζει αύριο πρωί, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα σου πουν πως δεν υπάρχει πρόβλημα (ή θα σου πουν να αλλάξεις τον τρόπο παραγγελίας σε παράδοση στο σπίτι).

tsakali GR
24-08-2010, 10:58
Τους κάλεσα λοιπόν σήμερα και ο λόγος που έλαβα λέει το μήνυμα είναι ότι τα κομμάτια των προπαραγγελιών έχουν ήδη εξαντληθεί (για αυτό όπως σημείωσε και ο υπάλληλος στο τηλέφωνο, είχαν βάλει στο site την αναφορά ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας).

Ρωτώντας γιατί τότε άφησαν να φαίνεται ότι υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια, άρχισε να τα μασάει και κατάλαβα προφανώς ότι το αφήνουν για να μαζέψουν επιπλέον παραγγελίες και να πουν μετά στην MS, κοίτα να δεις θέλουμε παραπάνω στοκ. Όπως και να έχει, εγώ τους τα ψιλοέψαλα και εμμέσως πλην σαφώς είπα κόψτε το λαιμό σας εγώ περιμένω το προϊόν που παρήγγειλα.

Το πάθημα μάθημα, τελευταία φορά από Ελλάδα...

p.s. φίλε tony, τα ίδια είχα πάθει και με το GOW Pandora και τους κυνηγούσα (μην αναφέρω και το τεράστιο αυτοκόλλητο που κόλλησαν πάνω στη συσκευασία, γκρρ!!)

enstikto
24-08-2010, 11:02
tsakali GR, θα σε καθησυχάσω (ελπίζω να μην αποδειχθεί το αντίθετο εν τέλει και να βρίζεις και μένα!), είναι αυτοματοποιημένο μήνυμα που νομίζω βγαίνει όταν επιλέγεις "Παραλαβή από το κατάστημα" ή βγαίνει έτσι κι αλλιώς, δεν θυμάμαι τι μου είχαν πει ακριβώς. Μου το είχε βγάλει και μένα με την Pandora του GOW. Όπως και να έχει, μην ανησυχείς, πάρε ένα τηλ να εξακριβώσεις τι παίζει αύριο πρωί, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα σου πουν πως δεν υπάρχει πρόβλημα (ή θα σου πουν να αλλάξεις τον τρόπο παραγγελίας σε παράδοση στο σπίτι).

Ακριβώς όπως τα λέει ο Tony:transformer: είναι! Λογικά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :)

tonybsg
24-08-2010, 11:48
Τελικά Δημήτρη μας την έφερε το Πλαίσιο απ' ότι φαίνεται :a030:

Πάντως και τα multirama (http://www.multirama.gr/products/product?pid=0512385&catid=070205) θα το φέρουν, οπότε αν πάει κάτι στραβά με το Πλαίσιο, που απεύχομαι, έχε το στο νου σου.

Όσο για το αυτοκόλλητο της Pandora, αυτή κι αν ήταν επική βλακεία! :hysterical::hysterical:

ilias78
01-09-2010, 00:34
παρειγγειλα σημερα απο zavvi και εγινε dispatch σχεδον αμεσως. για να δουμε ποτε θα ερθει.

aristotelisgr
02-09-2010, 22:59
Έχω παραγγείλει ένα παιχνίδι από το play.com το οποίο έγινε dispatch το προ-προηγούμενο Σάββατο. Αν δεν έρθει και αύριο θα συμπληρωθούν 10 εργάσιμες. Σας έχει συμβεί τόση καθυστέριση; Τι μπορώ να κάνω μετά; Πιστεύω πάντως ότι φταίνε τα ΕΛ.ΤΑ. δεν νομίζω να έχει το κατάστημα ευθύνη για αυτό.:help:

antoniss
03-09-2010, 00:35
Έχω παραγγείλει ένα παιχνίδι από το play.com το οποίο έγινε dispatch το προ-προηγούμενο Σάββατο. Αν δεν έρθει και αύριο θα συμπληρωθούν 10 εργάσιμες. Σας έχει συμβεί τόση καθυστέριση; Τι μπορώ να κάνω μετά; Πιστεύω πάντως ότι φταίνε τα ΕΛ.ΤΑ. δεν νομίζω να έχει το κατάστημα ευθύνη για αυτό.:help:

έχει τύχει και περισσότερο πάντως !

λογικά αν δεν έρθει και μέσα στην εβδομάδα στην χειρότερη περίπτωση , θα πρέπει να το αναφέρεις στο Play και ή θα σου στείλουν άλλο , ή θα σου επιστρεψουν τα χρήματα!

Δεν φταίνε πάντα τα ΕΛΤΑ υπάρχουν και ελαφροχέρηδες....

overclocker
03-09-2010, 11:50
Το play.com είναι λίγο της υπομονής! Και δεν φταίνε σίγουρα τα ΕΛΤΑ για την καθυστέρηση. Απλά το play.com έχει πολλές αποθήκες ανά την Ευρώπη και τα πράγματα δεν φεύγουν πάντα όλα από το ίδιο μέρος, οπότε όσο ποιό πολλοί ενδιάμεσοι σταθμοί μπλέκονται, τόσο περισσότερο καθυστερεί και η παραγγελία.

hidd3n
03-09-2010, 15:42
Να ρωτήσω κάτι! Παράγγειλα για πρώτη φορά από ξένο site κ συγκεκριμένα από το zavvi! Έκανα pre-order το F1 2010 θα είναι εδώ τις 2-3 πρώτες μέρες της κυκλοφορίας του ή θα αργήσει πιο πολύ?

Ευχαριστώ!!

aristotelisgr
03-09-2010, 17:28
Ήρθε σήμερα!:a023:

Spiros20
04-09-2010, 02:09
Να ρωτήσω κάτι! Παράγγειλα για πρώτη φορά από ξένο site κ συγκεκριμένα από το zavvi! Έκανα pre-order το F1 2010 θα είναι εδώ τις 2-3 πρώτες μέρες της κυκλοφορίας του ή θα αργήσει πιο πολύ?

Ευχαριστώ!!

Το στέλνουν συνήθως 1 με 2 μέρες πριν την Επίσημη κυκλοφορία του οπότε βάλε 3 μέρες μετά την επίσημη κυκλοφορία του άμα πούμε ότι κάνει 5 μέρες να έρθει :D

tsakali GR
04-09-2010, 14:26
36 euro pre order to vanquish telio akougete XD
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/vanquish-with-lenticular-sleeve/10086634.html

Μια γρήγορη ερώτηση για το συγκεκριμένο, εγώ το είχα κάνει preorder πριν από 2 εβδομάδες που η τιμή ήταν στα 43 ευρώ, και έτσι έχει περάσει και στο confirmation order. Όταν θα μου το στείλουν τόσο θα πληρώσω ή την τιμή που θα έχει τότε;

ZEBE1974
04-09-2010, 14:51
θα ελεγα να το ακυρωσεις και νατο ξαναπαραγγειλεις για να εισαι σιγουρος

hidd3n
04-09-2010, 15:14
Ευχαριστώ για την απάντηση! Πάντως αν είναι έτσι από εκεί θα τα παίρνω τα games! Αξίζει η αναμονή για να γλυτώσουμε λίγα ευρώ! :)

+rep

ZEBE1974
04-09-2010, 16:26
το σαββατο-κυριακο το dvd.uk.com κανει shipped η απο δευτερα παλι ?πρηστηκα με αυτο το big planet game of the year .απο zavvi περιμενα ολη τη βδομαδα να γινει DESPACHED και ακυρωσα.απο DVD εγινε αμεσως αλλα περιμενω shipped

chris1987
04-09-2010, 17:03
το σαββατο-κυριακο το dvd.uk.com κανει shipped η απο δευτερα παλι ?πρηστηκα με αυτο το big planet game of the year .απο zavvi περιμενα ολη τη βδομαδα να γινει DESPACHED και ακυρωσα.απο DVD εγινε αμεσως αλλα περιμενω shipped

Την Δευτερα θα γινει shipped.Και Τεταρτη καλως εχοντων των πραγματων θα ειναι σπιτι σου.

aiakos81
04-09-2010, 21:19
Μια γρήγορη ερώτηση για το συγκεκριμένο, εγώ το είχα κάνει preorder πριν από 2 εβδομάδες που η τιμή ήταν στα 43 ευρώ, και έτσι έχει περάσει και στο confirmation order. Όταν θα μου το στείλουν τόσο θα πληρώσω ή την τιμή που θα έχει τότε;

1000% θα πληρωσεις α) λιγοτερα, αν εχει πεσει και αλλο η τιμη του μεχρι τοτε. θα υπαρξει δηλαδη εναρμονιση και β) αν εχει αυξηθει, θα πληρωσεις στην τιμη που προπαραγγειλες και οχι την αυξημενη. Το αναφερει στο σάιτ, πηγαινε F.A.Q. και θα το βρεις. Το ιδιο ισχυει και για το blah,οποτε μην ακυρωσεις τπτ!

tsakali GR
05-09-2010, 14:55
1000% θα πληρωσεις α) λιγοτερα, αν εχει πεσει και αλλο η τιμη του μεχρι τοτε. θα υπαρξει δηλαδη εναρμονιση και β) αν εχει αυξηθει, θα πληρωσεις στην τιμη που προπαραγγειλες και οχι την αυξημενη. Το αναφερει στο σάιτ, πηγαινε F.A.Q. και θα το βρεις. Το ιδιο ισχυει και για το blah,οποτε μην ακυρωσεις τπτ!

Ευχαριστώ για την απάντηση, το φανταζόμου γιατί έτσι κάνει και το Amazon, αλλά ήθελα να σιγουρευτώ!!!

Επίσης, ξέρει κανένας παιδιά ένα mail επικοινωνίας με το play.com γιατί δε βρίσκω πουθενά στο site και θέλω να στείλω για μια παραγγελία που δεν ήρθε ποτέ (έχουν παρέλθει οι 21 ημέρες και δε με αφήνει να το κάνω μέσα από το site στη σχετική φόρμα)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ezio
05-09-2010, 14:59
Να αγοράσω το uncharted 2 από Αγγλία ή από Ελλάδα? Από Αγγλία το βρίσκω στα 18.95 ευρώ platinum από το zavvi και από το πλαίσιο το βρίσκω στα 23,90, αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση είναι. DLC λέω να μην αγοράσω. Από που να το πάρω?

ilias78
05-09-2010, 15:03
18.95 + 1.15 μτφ = 20.10
για 3.8 ευρω, καλυτερα να το παρεις απο εδω. ειναι μικρη η διαφορα.
κανε ομως κ μια αναζητηση στο scroutz γιατι υπαρχει και φθυνοτερο platinum (22.90)

Ezio
05-09-2010, 15:10
18.95 + 1.15 μτφ = 20.10
για 3.8 ευρω, καλυτερα να το παρεις απο εδω. ειναι μικρη η διαφορα.
κανε ομως κ μια αναζητηση στο scroutz γιατι υπαρχει και φθυνοτερο platinum (22.90)

Το βρήκα στο σκρουτζ, αλλά το φθηνότερο άμεσα διαθέσιμο είναι αυτό στο πλαίσιο. όμως στο σκρουτζ λέει ελάχιστα μεταφορικά 3 ευρώ.

aiakos81
05-09-2010, 15:19
Εξαρταται ποσο το βιαζεσαι..Εγω απο blahdvd Τριτη πρωι παραγγειλα, Παρασκευη ειχε ερθει:a049:. Αλλα και το πλαισιο βολευει, κανε παραγγελια μεσω νετ και πηγαινε για παραλαβη απο καταστημα , αν θες να γλυτωσεις τα μεταφορικα ( το mall αλλωστε ειναι διπλα).Παντως ειναι παιχνιδαρα!!

Ezio
05-09-2010, 15:22
Εξαρταται ποσο το βιαζεσαι..Εγω απο blahdvd Τριτη πρωι παραγγειλα, Παρασκευη ειχε ερθει:a049:. Αλλα και το πλαισιο βολευει, κανε παραγγελια μεσω νετ και πηγαινε για παραλαβη απο καταστημα , αν θες να γλυτωσεις τα μεταφορικα ( το mall αλλωστε ειναι διπλα).Παντως ειναι παιχνιδαρα!!

Δεν το βιάζομαι πολύ. 5 μέρες που κάνει το zavvi μπορώ να περιμένω. Πώς το κανώ αυτό με την παραλαβή από κατάστημα? Είναι μόνο για Αθήνα? Γιατί εγώ μένω Ηράκλειο.

aiakos81
05-09-2010, 15:27
Νομιζα Ηρακλειο Αττικης, εσυ μαλλον μενεις Κρητη. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει και σε εσας. Οταν κανεις την παραγγελια online,βαζεις ως επιλογη παραλαβη απο το καταστημα, σου βγαζει τα γεωγραφικα διαμερισματα και επιλεγεις.Ετσι ειχα παρει εγω το Uncharted 1, μ@λ@κι@ τα 3Ε για μενα που ειμαι Νεο Ηρακλειο, διπλα μου ειναι 2 καταστηματα.

Edit:Καλα θυμομουν, εχετε πλαισιο (http://corporate.plaisio.gr/CorporateShops.aspx?show=Shop_Crete_Heraklion)

Ezio
05-09-2010, 15:32
Νομιζα Ηρακλειο Αττικης, εσυ μαλλον μενεις Κρητη. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει και σε εσας. Οταν κανεις την παραγγελια online,βαζεις ως επιλογη παραλαβη απο το καταστημα, σου βγαζει τα γεωγραφικα διαμερισματα και επιλεγεις.Ετσι ειχα παρει εγω το Uncharted 1, μ@λ@κι@ τα 3Ε για μενα που ειμαι Νεο Ηρακλειο, διπλα μου ειναι 2 καταστηματα.

Edit:Καλα θυμομουν, εχετε πλαισιο (http://corporate.plaisio.gr/CorporateShops.aspx?show=Shop_Crete_Heraklion)

Ναι, μένω στο Ηράκλειο Κρήτης. Ας πούμε πως το παραγγέλνω έτσι. Μετά πως θα το πάρω? Θα μου έρθει e-mail οτι ήρθε, μετά τι θα πω στο μαγαζί?

aiakos81
05-09-2010, 15:50
Ειναι πλυ απλο, μην αγχωνεσαι. Γινεσαι μελος(υποχρεωτικα), δινεις τα στοιχεια σου, σου ερχεται e-mail επιβεβεβαιωσης,αν θυμαμαι καλα σου δινουν ενα κωδικο, πας εκει, "γεια σας, ειμαι ο ταδε, εχω παραγγειλει αυτο", οριστε και εφυγες. Νομιζω οτι αν γινει μεχρι τις 14:00 το παιρνεις και το ιδιο απογευμα. Παντως στο μέιλ σου λενε ποτε μπορεις να το παρεις, νομιζω το αργοτερο που μπορεις να πας ειναι μετα απο 1 ή 2 μερες. Μπες στο σάιτ, τα αναφερει αναλυτικα, πρεπει να κανεις ομως εγγραφη. Ειναι παντως πολυ απλο και εγω αν θυμαμαι καλα τους ειχα δωσει μετρητα, δεν το ειχα κανει μεσω καρτας. Δες τα κεφαλαια "τροποι αποστολης-πληρωμης" και παραλαβη απο καταστημα. Παντως αν ειναι κοντα σου, θα σου συνιστουσα πλαισιο.
edit: link για παραλαβη απο καταστημα (http://www.plaisio.gr/CorporateTerms.aspx?show=0308StoreDelivery)

aiakos81
05-09-2010, 16:16
Αγγλια και παλι Αγγλια...Μολις ειδα οτι για παραλαβη απο καταστημα χρεωνεσαι(στο πλαισιο) την τιμη του καταστηματος και οχι την web offer(και καλα), δηλαδη 31Ε. Μιλαμε για 50% αυξηση σε σχεση με Αγγλια. Και μετα εχουν απαιτηση να αγοραζουμε απο Ελλαδα...Καλα κρασα...:google:

ZEBE1974
05-09-2010, 16:55
στο πλαισιο πληρωνεις μεταφορικα για παραγγελια μεσο web απο οπου και αν το παρεις .το συγκεκρινενο το εχει το ebw 23 eyro και αν εισαι αθηνα πας και το περνεις

ilias78
07-09-2010, 19:50
παρειγγειλα σημερα απο zavvi και εγινε dispatch σχεδον αμεσως. για να δουμε ποτε θα ερθει.

1 εδομαδα σημερα και ακομα τιποτα.

chris1987
07-09-2010, 20:02
1 εδομαδα σημερα και ακομα τιποτα.

Oσον αφορα την παραδοση, dvd.co.uk(ή blah.co.uk το ιδιο ειναι) και σε 3-4 μερες θα ειναι σπιτι σου!

ZEBE1974
07-09-2010, 20:17
Aπο dvd.co.uk 1/09 gow collection dispatch and shipped σημερα πρωι πρωι σπιτι.απο zavvi 31/08 despatched darksiders ..............ακομα ερχεται

ilias78
07-09-2010, 23:36
Oσον αφορα την παραδοση, dvd.co.uk(ή blah.co.uk το ιδιο ειναι) και σε 3-4 μερες θα ειναι σπιτι σου!

μου φαινεται πως απο εκει θα παρω την επομενη φορα.
τι μτφ εχει αυτο?

chris1987
07-09-2010, 23:44
μου φαινεται πως απο εκει θα παρω την επομενη φορα.
τι μτφ εχει αυτο?

1.58 ανα τεμαχιο.Εγω παρηγγειλα χτες το dante's inferno οπου και εγινε αμεσως dispatch, σημερα εγινε shipped και την πεμπτη θα το εχω. Κανενα παραπονο ποτε!

ilias78
07-09-2010, 23:47
στελνουν email και ποτε αποστελεται???

chris1987
07-09-2010, 23:54
στελνουν email και ποτε αποστελεται???

Oχι οχι.Απλα ψωνιζω καιρο απο κει και ξερω ακριβως ποτε θα φτασει σπιτι μου..Κ αν αργησει λιγο παραπανω θα ειναι θεμα ταχυδρομου.

ilias78
07-09-2010, 23:57
πας ταχυδρομοιο να το παρεις ή ειναι το ιδιο με zavvi?

chris1987
08-09-2010, 00:01
Δεν ξερω πως ειναι στο zavvi γιατι δεν εχω ψωνισει ποτε.Απο dvd.co.uk στο φερνει ο ταχυδρομος σπιτι σου.

ilias78
08-09-2010, 00:07
ιδιος τροπος. και στο αφηνει κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας.

chris1987
08-09-2010, 00:12
Eμενα μου χτυπαει κ ανεβαινει κ πανω και μου το δινει.Αλλα παιζει ρολο τον ταχυδρομο φιλε.Αλλοι ειναι λαλακες και κανουν ο,τι θελουν.Ευτυχως εμεις εχουμε καλο ταχυδρομο και αν χτυπησει και λειπω θα ερθει και την αλλη μερα.

ilias78
08-09-2010, 00:28
βλεπω οτι στο bluh, με κατηε αγορα δινουν κατι ποντους (maximiles)
τι ειναι αυτα?

aiakos81
08-09-2010, 14:38
Ειναι μονο για Αγγλια, εξτρα ποντοι που μπορεις να χρησιμοποιησεις σε αλλες αγορες.

saras81
08-09-2010, 22:35
ιδιος τροπος. και στο αφηνει κατω στην εισοδο της πολυκατοικιας.


Καλησπερα παιδια,αν σας πω οτι σημερα μου εφτασε το mafia 2 απο zavvi,με μια μεγαλη διαφορα,ημουν σπιτι ολο το πρωι, κατεβαινω στην εισοδο απο κ βλεπω οτι εχει πεταξει δυο λογαριασμους,αρα λεω περασε,αν ειχε κατι θα ειχε χτυπησει κουδουνι.Ε ρε κ βγαινω το απογευμα κ βλεπω απ εξω πεταμενο το φακελο κ ειχαν παρει φυσικα το περιεχομενο.Τωρα εγω που να βρω το δικιο μου?το σιγουρο ειναι 1ο δεν χτυπησε το κουδουνι,κ 2ο ειδα οτι ειχε πεταξει κατω απο τη πορτα δυο λογαριασμους αρα βιαζοταν κ το αφησε απ εξω,υπαρχει περιπτωση το zavvi να δεχτει να το αλλαξει αφου δεν περασαν 30 μερες κ δεν μπορω να τους πεισω οτι μου το κλεψαν.

Dragonpaul
08-09-2010, 23:01
Παιδια, εγω να πω, παντως, οτι με το zavvi ειμαι super ευχαριστημενος. Ολα παραδιδονται on time και αν καμια φορα υπαρξει καποια μικρη καθυστερηση, ε, συνηθως ειναι θεμα δικο μας (απεργιες και τετοια). Μια φορα που δεν ηρθε ενα πακετο (που βεβαια αυτο μπορει να μην οφειλοταν και στο zavvi), τους ενημερωσα και σε λιγες μερες το ειχα. Ειναι πολυ ενταξει και δεν εχω κανενα παραπονο.
Τωρα, σχετικα με το θεμα των ταχυδρομων. Ενημερωστε τα κατα τοπους γραφεια να σας χτυπουν τα κουδουνια. Εγω αυτο εκανα και ηρεμησα απο τον φοβο να μου βουτηξουν κατι.

saras81
08-09-2010, 23:08
Ενημερωστε τα κατα τοπους γραφεια να σας χτυπουν τα κουδουνια. Εγω αυτο εκανα και ηρεμησα απο τον φοβο να μου βουτηξουν κατι.


Φιλαρακι καλα τα λες,ελα ομως που εχω παρει πολλα πραγματα απο κει κ παντα ο ταχυδρομος το αφηνε μεσα,κ σε περιπτωση που ημουν εκει χτυπαγε το κουδουνι,πραγματικα αν τον ειχα μπροστα μου θα παιζαμε μπουνιες,δυο μερες δουλευω για να το παρω δεν ειμαι πλουσιος,αυριο θα παω στα ελτα κ θα γινει χαμος,δεν μπορω να το χωνεψω.:confuzed:

Dragonpaul
08-09-2010, 23:13
Φιλαρακι καλα τα λες,ελα ομως που εχω παρει πολλα πραγματα απο κει κ παντα ο ταχυδρομος το αφηνε μεσα,κ σε περιπτωση που ημουν εκει χτυπαγε το κουδουνι,πραγματικα αν τον ειχα μπροστα μου θα παιζαμε μπουνιες,δυο μερες δουλευω για να το παρω δεν ειμαι πλουσιος,αυριο θα παω στα ελτα κ θα γινει χαμος,δεν μπορω να το χωνεψω.:confuzed:

Σε καταλαβαινω...
Ευτυχως που εμεις εχουμε μια κυρια στη πολυκατοικια που ειναι μονιμως σπιτι και χτυπανε και σε αυτη, οταν υπαρχει ογκωδες πακετο.

ilias78
09-09-2010, 01:29
Παιδια, εγω να πω, παντως, οτι με το zavvi ειμαι super ευχαριστημενος. Ολα παραδιδονται on time και αν καμια φορα υπαρξει καποια μικρη καθυστερηση, ε, συνηθως ειναι θεμα δικο μας (απεργιες και τετοια). Μια φορα που δεν ηρθε ενα πακετο (που βεβαια αυτο μπορει να μην οφειλοταν και στο zavvi), τους ενημερωσα και σε λιγες μερες το ειχα. Ειναι πολυ ενταξει και δεν εχω κανενα παραπονο.


απο το zavvi, εχω παρει 2 φορες για αποστολη στο σπιτι μου και αλλες 2 για αποστολη στο χωρο εργασιας ενος φιλου μου.
για το 1ο, την πρωτη φορα εκανε 2 εβδομαδες και την δευτερη ακομα το περιμενω (αυριο 9 μερες).
οσον αφορα την αποστολη στο χωρο εργασιας, την πρωτη φορα εκανε μια εβδομαδα και την δευτερη 2 εβδομαδες.

Dragonpaul
09-09-2010, 01:46
απο το zavvi, εχω παρει 2 φορες για αποστολη στο σπιτι μου και αλλες 2 για αποστολη στο χωρο εργασιας ενος φιλου μου.
για το 1ο, την πρωτη φορα εκανε 2 εβδομαδες και την δευτερη ακομα το περιμενω (αυριο 9 μερες).
οσον αφορα την αποστολη στο χωρο εργασιας, την πρωτη φορα εκανε μια εβδομαδα και την δευτερη 2 εβδομαδες.

Τι να πω... Εμένα, απο τη μέρα που θα το στείλουν, φτάνει σε 4 μέρες περίπου. Κανένα πρόβλημα.

saras81
09-09-2010, 12:06
Καλημερα,πηρα στο zavvi τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι θα μου στειλουν mail με μια αιτηση για να γραψω οτι μου το εκλεψαν κ να γινει ξανα αποστολη η να μου βαλουν τα λεφτα,το εχει κανει κανεις η θα φαω κανα πακετο?

Nerven
09-09-2010, 13:55
Γιατί να μην το κανεις? έχεις να χάσεις κάτι?

godofwar3
09-09-2010, 16:19
απο ιντερνετ παιδια ποια site εχουν καμια καλη τιμουλα να τσιμπησω κ κανα περσινο παιχνιδι η καινουργια?

Ezio
09-09-2010, 16:25
απο ιντερνετ παιδια ποια site εχουν καμια καλη τιμουλα να τσιμπησω κ κανα περσινο παιχνιδι η καινουργια?

Τις καλύτερες τιμές τις βρίσκω στο zavvi.

AriStos13
09-09-2010, 16:25
απο ιντερνετ παιδια ποια site εχουν καμια καλη τιμουλα να τσιμπησω κ κανα περσινο παιχνιδι η καινουργια?

αδερφε καταρχας οτι απορια εχεις πανω σε αυτον τον τομεα να ποσταρεις εδω :
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=3687
αυτο το thread ειναι καθαρα για προσφορες...
μερικα καταστηματα:
http://www.zavvi.com/home.dept (zavvi)
http://www.blahdvd.com/ (blahdvd)
http://www.play.com/ (play)

godofwar3
09-09-2010, 17:35
OK EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ilias78
09-09-2010, 18:34
τελικα ηρθε σημερα. μετα απο 9 μερες.

hudjw
10-09-2010, 11:35
dvd.co.uk

7/9 αργά το βράδυ παραγγελια
8/9 - πρωι πρωι shipped
10/9 ειδοποιητήριο για παραλαβή

chris1987
10-09-2010, 12:33
Στις 6/9 εγινε η παραγγελια του dante's inferno απο το dvd.co.uk, πριν λιγο ο ταχυδρομος το εφερε σπιτι μου...

hudjw
10-09-2010, 12:45
Στις 6/9 εγινε η παραγγελια του dante's inferno απο το dvd.co.uk, πριν λιγο ο ταχυδρομος το εφερε σπιτι μου...

Φιλε πως γίνετε να στα στέλνουν σπίτι σου ? Και εγώ απο το ίδιο site έκανα παραγγελία αλλά μου ήρθε ειδοποιήτηριο για να πάω απ τα ελτα να το παραλάβω

Dragonpaul
10-09-2010, 14:39
Μάλλον εξαρτάται απο τα ΕΛΤΑ, ανάλογα με την περιοχή. Και Εμένα στο σπιτι έρχονται.

chris1987
10-09-2010, 15:25
Φιλε πως γίνετε να στα στέλνουν σπίτι σου ? Και εγώ απο το ίδιο site έκανα παραγγελία αλλά μου ήρθε ειδοποιήτηριο για να πάω απ τα ελτα να το παραλάβω

Κανονικα επρεπε να στο φερει σπιτι σου γιατι ειναι σαν γραμμα..εκτος αν πηρες πολλα πραγματα μαζι κ ετσι σου ηρθε ειδοποιητηριο..Εξαρταται νομιζω απο τα κιλα της παραγγελιας..

giorgakis
11-09-2010, 00:42
Παιδια με προπληρωμενη καρτα μπορεις να κανεις αγορες απο
ιντερνετικα μαγαζια οπως play.com και αλλα........?:scratch::scratch::scratch:
ευχαριστω!!!

Ezio
11-09-2010, 00:43
Παιδια με προπληρωμενη καρτα μπορεις να κανεις αγορες απο
ιντερνετικα μαγαζια οπως play.com και αλλα........?:scratch::scratch::scratch:
ευχαριστω!!!

Ναι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εγώ έτσι κάνω αγορές από το ίντερνετ.

giorgakis
11-09-2010, 21:57
Ναι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εγώ έτσι κάνω αγορές από το ίντερνετ.


Ευχαριστω!!!:d055:

hudjw
11-09-2010, 23:41
Κανονικα επρεπε να στο φερει σπιτι σου γιατι ειναι σαν γραμμα..εκτος αν πηρες πολλα πραγματα μαζι κ ετσι σου ηρθε ειδοποιητηριο..Εξαρταται νομιζω απο τα κιλα της παραγγελιας..


4 παιχνίδια έκανα παράγγειλα , μάλλον για αυτό μου ήρθε ειδοποιητήριο

ZEBE1974
12-09-2010, 21:29
απο καμια φορα βαζουν και τιποτα καλο.παντως εγω δεν ξαναπερνω απο αυτους απο 31/9 που εφυγε ακομα περιμενω το garksiders dvd.uk.com και ξερο ψωμι σε 3-4 μερες σπιτι

GedoGt
12-09-2010, 22:00
απο καμια φορα βαζουν και τιποτα καλο.παντως εγω δεν ξαναπερνω απο αυτους απο 31/9 που εφυγε ακομα περιμενω το garksiders dvd.uk.com και ξερο ψωμι σε 3-4 μερες σπιτι

Και να ήθελες να πας μπροστά τον χρόνο να κάνεις την παραγγελία στο παιχνίδι που δεν υπάρχει, ο Σεπτέμβριος τερματίζει στις 30.... :)

Εγώ από το Zavvi έκανα πρώτη φορά παραγγελία την προηγούμενη Τρίτη και Τετάρτη έγινε dispatched, δεν συνηθίζω να αγοράζω από εξωτερικό, προτιμώ τα λεφτά μου να μένουν στην Ελλάδα...
Ειδικά όταν η διαφορά δεν ξεπερνάει (που στα games 80% δεν ξεπερνάει τα 10€) πετάγομαι και το αγοράζω.

Το Kane & Lynch 2 , το είχε σε καταπληκτική τιμή πάνω 35€ φθηνότερα και είπα να δοκιμάσω.
Θεωρητικά μέσα στην εβδομάδα θα το έχω.

ZEBE1974
12-09-2010, 22:17
Και να ήθελες να πας μπροστά τον χρόνο να κάνεις την παραγγελία στο παιχνίδι που δεν υπάρχει, ο Σεπτέμβριος τερματίζει στις 30.... :)

Εγώ από το Zavvi έκανα πρώτη φορά παραγγελία την προηγούμενη Τρίτη και Τετάρτη έγινε dispatched, δεν συνηθίζω να αγοράζω από εξωτερικό, προτιμώ τα λεφτά μου να μένουν στην Ελλάδα...
Ειδικά όταν η διαφορά δεν ξεπερνάει (που στα games 80% δεν ξεπερνάει τα 10€) πετάγομαι και το αγοράζω.

Το Kane & Lynch 2 , το είχε σε καταπληκτική τιμή πάνω 35€ φθηνότερα και είπα να δοκιμάσω.
Θεωρητικά μέσα στην εβδομάδα θα το έχω.
31/8 ηθελα να γραψω
αν εχεις σκοπο να παρεις 1-2 games καλα εκανες και το πηρες απο εδω.εγω δηλαδη που πηρα 3 games και γλιτωσα 30-35 eyro με χαλασε ?δεν νομιζω που με αυτο το κερδος θα παρω αλλα 2.τα λεφτα οκ να μεινουν ελλαδα αλλα εδω τα μαγαζια μας κοροιδευουν.κρατουν συμφωνια κυριον και δεν κατευαζουν τιμες ακομα και μετα απο 1 χρονο.μιλω για τα μεγαλα μαγαζια γιατι αν στα μικρα συμβαινει κατι αλλο ας φροντισουν να ενημερωνουν τον κοσμο .και βεβαια δεν μπορω να πληρωνω μεταφορικα 5-8 ευρω για κατι που κανει 20-30 ευρω.

freakygeo
13-09-2010, 03:49
το activate κανει καμια προσφορα(εκπτωση σε παιχνιδια) στα μελη του φορουμ εδω?

Chill
14-09-2010, 14:46
Μετά από έναν χρόνο περίπου δοκίμασα και πάλι να αγοράσω πράγματα από το play.com Το λοιπόν ως προς μέγιστη έκπληξη μου μερικά προϊόντα αφίχθησαν μέσα σε 5 ημέρες (Σ/Κ συμπεριλαμβανομένου). Δεν πήρα παιχνίδια βέβαια αλλά κάτι βιβλία και ημερολόγια (wow <3). Τα ημερολόγια δεν ήρθαν αλλά τα books έσκασαν μύτη σήμερα!!! Θα δω αν γίνει το ίδιο και με τα calendars η αν τραβήξουν μέρες. Αν έρθουν αύριο μεθαύριο θα το τιμήσω και σε games και θα ενημερώσω.......

criter
14-09-2010, 14:57
Πηρα καποια παιχνιδια για το PSP, ΚΗ και VC2 απο vgp.ca, εχουν γινει shipped εδω και μια εβδομαδα αλλα ουτε σημερα ηρθαν. Αλλες φορες ειχαν ερθει πιο γρηγορα. Λογικα θα ερθουν αυριο, αντε το πολυ μεχρι την παρασκευη γιατι μετα θα αρχισω να ανυσηχω :b030:

GedoGt
14-09-2010, 16:06
Το παιχνίδι (Kane & Lynch 2 Dog Days) το παρέλαβα σήμερα από Zavvi , είχε γίνει dispatched την Τετάρτη.
4 εργάσιμες ακριβώς.

WolfRathmA
15-09-2010, 16:09
Βρηκα ενα site το τελευταιο καιρο και του ριχνω μια ματια που και που. Ειναι το http://ps3.gameseek.co.uk/ και εχει καλες τιμουλες. Δε ξερω αν εχει αναφερθει πουθενα. Δε ξερω ουτε τα μεταφορικα γιατι ακομα δεν εχω αγορασει κατι απο αυτο... Ισως να παρω κατι ομως στο μελλον να το δοκιμασω...

skyrios
20-09-2010, 13:44
Γεια σας παιδια! αναρωτιέμαι αν υπάρχει κανεις που μπορει να με βοηθήσει.
έχω κάνει μια παραγγελεία απ το play.com η οποία έχει γίνει posted από 2/8.
μετα απο τόση αναμονή αποφάσισα να προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζι τους αλλα δεν μπορώ με κανενα τροπο(τηλέφωνο νεκρο-mail ανύπαρκτο).
Ακόμη στην επιλογή που αναφέρει "I have not received my order" (http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=received) δεν μπορώ να επιλέξω με κανενα τροπο το αντικείμενο της παραγγελείας ώστε να τους πω ότι δεν έχει ερθει(Select the item you have not received (click a red button)-> μονο που δεν υπάρχει κανένα red button).
ευχαριστώ πολύ!

Nerven
20-09-2010, 14:15
Σήμερα έφυγε παραγγελία στο zavvi assasin's creed 2 platinum GOTY στα 19.60€(μαζί με μεταφορικά) + Dirt 2 platinum 19.60€ (μαζί με μεταφορικά). :f045:

enstikto
20-09-2010, 14:17
Εγώ έχω να πω τα παρακάτω για το HMV.com
Πήρα απο αυτό το limited edition του mafia II στο οποίο διαφήμιζε ότι θα έδινε και ένα exra pack σε dlc costumes καθώς και blu-ray του Public Enemies στους πελάτες που θα κάνουν pre-order. Όταν μου ήρθε το παιχνίδι κανένα απο τα παραπάνω δεν περιλαμβανόταν στο πακέτο. Τους έστειλα λοιπόν παράπαονο και στην απάντησή του μου δώσαν κωιδκό για το πack και ζητήσαν συγγνώμη και ότι θα μου στείλουν το blu-ray εκείνη την ώρα. Το blu-ray όντως ήρθε!
Μου φάνηκε πολύ καλή η εξυπηρέτηση και δεν υπήρξαν περίεργα και @@ απο μέρους τους. Δεν λέω καλό θα ήταν να τα είχα λάβει απο την αρχή αλλα και πάλι ικανοποιμένος έμεινα!

Ezio
21-09-2010, 18:15
Παράγγειλα από το zavvi ένα dualshock 3 και το uncharted 2. Το dualshock 3 έγινε despatched αλλά δεν ήρθε ακόμα. Το site λέει ότι δεν υπάρχει στοκ για το uncharted 2. Θέλω να ακυρώσω την παραγγελία για το uncharted 2. Να πατήσω απλά cancel σε όλη την παραγγελία ή θα έχω κάποιο πρόβλημα αφού δεν μου έχει έρθει ακόμα το dualshock 3?

Terastios
21-09-2010, 18:44
οχι κανενα προβλημα δεν θα εχεις το εχω κανει και εγω στο παρελθον

captain556
22-09-2010, 02:13
πολυ καλο ,και χρησημο ,συνχαρητηρια...

Chill
22-09-2010, 14:08
Μετά από έναν χρόνο περίπου δοκίμασα και πάλι να αγοράσω πράγματα από το play.com Το λοιπόν ως προς μέγιστη έκπληξη μου μερικά προϊόντα αφίχθησαν μέσα σε 5 ημέρες (Σ/Κ συμπεριλαμβανομένου). Δεν πήρα παιχνίδια βέβαια αλλά κάτι βιβλία και ημερολόγια (wow <3). Τα ημερολόγια δεν ήρθαν αλλά τα books έσκασαν μύτη σήμερα!!! Θα δω αν γίνει το ίδιο και με τα calendars η αν τραβήξουν μέρες. Αν έρθουν αύριο μεθαύριο θα το τιμήσω και σε games και θα ενημερώσω.......

Τελικά σήμερα παρέλαβα και τα υπόλοιπα πηγαίνοντας στο ταχυδρομείο. Είχαν έρθει από τις 15 του μηνός απλά χτες μου άφησαν σημείωμα να πάω να τα παραλάβω (ακόμα και η ειδοποίηση έλεγε επάνω 15/9 για παραλαβή στις 16/9......dunno τι και πως, καμιά κλασσική μαλακία του ταχυδρομείου). Ίσως φταίει ότι παραήταν μεγάλες οι συσκευασίες. Anyway point is ότι το play πλέον είναι σφαίρα, ξαναμπαίνει στο χάρτη λοιπόν για εμένα το συγκεκριμένο μαγαζί.

FunkyCobra
22-09-2010, 18:49
re paides to zavvi.com einai a3iopisto?

ilias78
22-09-2010, 19:00
ναι ειναι αξιοπιστο. απλα μπορει να σου αργισει λιγο.

ZEBE1974
22-09-2010, 19:01
re paides to zavvi.com einai a3iopisto?απο τα πιο αξιοπιστα .οι πιο πολλοι εδω απο εκει ψωνιζουν απο τι εχω καταλαβει και εγω βεβαια

Terastios
22-09-2010, 19:02
οπως τα λεει ο Ηλιας !

FunkyCobra
22-09-2010, 19:06
mia xara tote.kai ka8e deutera exoun prosfores ap oti katalava?

ilias78
22-09-2010, 19:08
ναι, το λεγομενο mega monday.
θα σου στελνουν και ενημερωτικο email.

απλα να εχεις το νου σου σε κατι. τα δεματακια, οι ταχυδρομοι στα αφηνουν στην εισοδο της πολυκατοικιας σου. δεν αφηνουν χαρτακι για να πας να παραλαβεις απο το ταχυδρομειο.

FunkyCobra
22-09-2010, 19:12
wx thn pathsa!monokatoikia eimai k einai gemato pakistanous edw -.-' 8a mou peite 3erei o pakistanos apo ps3 gia na ta parei? :s
euxaristw polu paidia na ste kala

ilias78
22-09-2010, 19:16
λογικα μεσα στο γραμματοκιβωτιο θα το βαζει, οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα.
την ιδια διαδικασια, εχω την εντυπωση πως ακολουθουν και αλλα ξενα Online shops.

activate
23-09-2010, 17:37
F1 2010 PS3 ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ! ΣΤΟ ACTIVATE (http://www.activate.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6014&category_id=85&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1)

criter
23-09-2010, 19:00
Τελικά ήρθαν επιτέλους τα παιχνίδια KH, VC2, P3P για PSP που είχα παρει από vgp.ca μετά από δυο εβδομάδες. Κάλιο αργα παρά ποτέ... Παρόλο όμως που μου τα έστειλαν με ενα δέμα και τα τρία, με χρεωσαν ξεχωριστά για το καθε ενα 7€.

WolfRathmA
24-09-2010, 06:03
Τελικά ήρθαν επιτέλους τα παιχνίδια KH, VC2, P3P για PSP που είχα παρει από vgp.ca μετά από δυο εβδομάδες. Κάλιο αργα παρά ποτέ... Παρόλο όμως που μου τα έστειλαν με ενα δέμα και τα τρία, με χρεωσαν ξεχωριστά για το καθε ενα 7€.



Απο που τα πηρες; Απο zavvi; Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το zavvi το τελευταιο καιρο. Καθυστερουν πολυ να σας ερθουν τα παιχνιδια;

ZEBE1974
24-09-2010, 08:16
το zavvi εκανε 2 εβδομαδες ακριβως σε εμενα (θεσσσαλονικη)σε game που εφυγε την επομενη μερα απο την παραγγελια

criter
24-09-2010, 11:48
Απο που τα πηρες; Απο zavvi; Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το zavvi το τελευταιο καιρο. Καθυστερουν πολυ να σας ερθουν τα παιχνιδια;

Από videogamesplus τα πήρα από Καναδά, vgp.ca. Region 1 είναι τα παιχνίδια. Από zavvi είχα δοκιμάσει να πάρω και μου ζηταγαν να τους στείλω αντίγραφα λογαριασμών που να πιστοποιεί την διευθηνση μου και δεν μπήκα καν στον κόπο.

antoniss
24-09-2010, 17:13
αυτό με το πλαίσιο , είναι πολύ ΛΟΤΟ !!

και τι εννοώ , ενώ πήρα τηλ. στο τηλ. κέντρο χθες για 3-4 παιχνίδια που με ενδιαφέρουν με 10€ που λέει στο site , να μου πει που υπάρχουν στην Αθήνα να πάω να τα πάρω , και ενώ σημειώνω που υπάρχουν μόνο 1 βρήκα!

σε ενα κατ/μα το είχε μεν στην αποθήκη του αλλά δεν υπήρχε στην πραγματικότητα... στο άλλο υπήρχε πάλι ένα τελευταίο κομμάτι αλλά μου είπανε ότι το είχε κρατήσει ο δντης του κατ/τος για να το πάρει εκείνος... κτλ.

σήμερα για να μην την ξαναπάθω πήρα ένα ένα τα κατ/ματα και τους ρώτησα συγκεκριμένα αν τα έχουν , τελικά από τα 4 που ήθελα τα 2 θα πάρω...
πάλι καλά.

κρίμα και αυτό το Quantum of Solace μου έχει κάτσει κάπως να το παίξω , ειδικά για 10€ πρέπει να τα αξίζει τα λεφτά του αλλά αφού δεν το βρήκα πήρα το Bayonetta

ZEBE1974
24-09-2010, 19:25
αυτό με το πλαίσιο , είναι πολύ ΛΟΤΟ !!

και τι εννοώ , ενώ πήρα τηλ. στο τηλ. κέντρο χθες για 3-4 παιχνίδια που με ενδιαφέρουν με 10€ που λέει στο site , να μου πει που υπάρχουν στην Αθήνα να πάω να τα πάρω , και ενώ σημειώνω που υπάρχουν μόνο 1 βρήκα!

σε ενα κατ/μα το είχε μεν στην αποθήκη του αλλά δεν υπήρχε στην πραγματικότητα... στο άλλο υπήρχε πάλι ένα τελευταίο κομμάτι αλλά μου είπανε ότι το είχε κρατήσει ο δντης του κατ/τος για να το πάρει εκείνος... κτλ.

σήμερα για να μην την ξαναπάθω πήρα ένα ένα τα κατ/ματα και τους ρώτησα συγκεκριμένα αν τα έχουν , τελικά από τα 4 που ήθελα τα 2 θα πάρω...
πάλι καλά.

κρίμα και αυτό το Quantum of Solace μου έχει κάτσει κάπως να το παίξω , ειδικά για 10€ πρέπει να τα αξίζει τα λεφτά του αλλά αφού δεν το βρήκα πήρα το Bayonettaγεια σου αντωνη λοιπον δες τι εγινε πηγα στο plaisio να παρω το borderlands .ψαχνω ψαχνω ποση ωρα δεν υπαρχει .μετα απο κανα 5λεπτο με ρωταει ενας πωλητης (να βοηθησω ?)του λεω τι θελω παει μεσα και μου το φερνει και μου λεει οτι τους ηπαν απο τα κεντρικα οτι απο αυτα που εμφανιζονται στο site σαν προσφορα να αφησουν μονο το narnia και τα αλλα να επιστραφουν στα κεντρικα οποτε καταλαβα οτι μας δουλευουν σκοπος τους ειναι να μας βαλουν στο μαγαζι και σου λεει οτι αμα μπεις κατι αλλο μπορει να παρεις

Iasonas
24-09-2010, 19:40
Καλησπέρα.Εγώ πήρα από το zavvi τα Resident Evil 5: Gold Edition (Playstation Move Compatible) και Kane and Lynch 2: Dog Days (Limited Edition)
στα 39 € μαζί με τα έξοδα αποστολής.
5 μέρες έκαναν να μου έρθουν.Ήρθαν και τα 2 μαζί σε ξεχωριστά πακέτα όμως!!

Ezio
24-09-2010, 19:42
Έκανα προπαραγγελία το gt5 και το brotherhood πριν μάθω ότι το gt5 θα έχει ελληνικά. Θέλω να ακυρώσω την παραγγελία του gt5 μόνο. Πώς θα το κάνω έτσι ώστε να κρατήσω το brotherhood και το beta key του?

ZEBE1974
24-09-2010, 19:44
Καλησπέρα.Εγώ πήρα από το zavvi τα Resident Evil 5: Gold Edition (Playstation Move Compatible) και Kane and Lynch 2: Dog Days (Limited Edition)
στα 39 € μαζί με τα έξοδα αποστολής.
5 μέρες έκαναν να μου έρθουν.Ήρθαν και τα 2 μαζί σε ξεχωριστά πακέτα όμως!!
ρε φιλε το zavvi δινει ενα μηνα για το re5 εδω και 10 μερες εσυ πουε το παραγγηλες ?

antoniss
24-09-2010, 22:18
γεια σου αντωνη λοιπον δες τι εγινε πηγα στο plaisio να παρω το borderlands .ψαχνω ψαχνω ποση ωρα δεν υπαρχει .μετα απο κανα 5λεπτο με ρωταει ενας πωλητης (να βοηθησω ?)του λεω τι θελω παει μεσα και μου το φερνει και μου λεει οτι τους ηπαν απο τα κεντρικα οτι απο αυτα που εμφανιζονται στο site σαν προσφορα να αφησουν μονο το narnia και τα αλλα να επιστραφουν στα κεντρικα οποτε καταλαβα οτι μας δουλευουν σκοπος τους ειναι να μας βαλουν στο μαγαζι και σου λεει οτι αμα μπεις κατι αλλο μπορει να παρεις

γεια χαρά φίλε ,

ναι κάτι τέτοιο παίζει , χθες και σήμερα πήγα σε 4 διαφορετικά κατ/ματα , στο ενα απο αυτά μου είπε μια υπάλληλος , όταν την ρώτησα για πιο ψάχνω και ότι δεν υπάρχει στο ράφι , "κάτσε να δω μισό λεπτό μέσα , γιατί κάποια συγκεκριμένα games μας είπανε να τα επιστρέψουμε στα κεντρικά και τα έχουμε μαζέψει "

επίσης ενα περίεργο είναι ότι όταν πήρα τηλ στο τμήμα Internet για να μου πουν βαση κωδικού σε ποιο κα/μα υπαρχει μου είπαν μόνο για το Mall και το Athens Heart ! δηλ σε μεγάλα εμπορικά... ενώ όταν πήγα σε ένα από αυτά και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει , από το κατ/μα μου είπανε και άλλο ένα τρίτο κατ/μα ότι υπήρχε ! τι έγινε δλδ άλλο σύστημα κοίταγε ο ένας και άλλο ο άλλος ? ή μέσα σε 1 ώρα προμηθεύτικε 1τεμ, το κατ.μα ?
μπορεί βέβαια και να βαριότανε ο 1ος υπάλληλος....

τεσπα , πέρα από αυτά , πολυ καλή κίνηση του πλαισίου να κάνει κάτι τέτοιο έστω και σε τίτλους παλιότερους (αλλά που αξίζουν , π.χ Bayonetta/Fuel/007/Overload2/Dark Void/Borderlands κτλ.) μακάρι να το κάνουν και άλλοι !
:bravo-009:

Iasonas
24-09-2010, 23:38
ρε φιλε το zavvi δινει ενα μηνα για το re5 εδω και 10 μερες εσυ πουε το παραγγηλες ?

Εγώ φίλε μου το πήρα όταν ήταν διαθέσιμο σε 24 ώρες... Στα ίδια λεφτά πάντα και όποιος πρόλαβε το Resi είδε!!!
13/9 το είχα παραγγείλει!!

FunkyCobra
26-09-2010, 05:21
exw kanei 2 paraggelies apo to zavvi kai meta apo liges meres pou phga sto manage my account vlepw oti exei mono to 1 item apo ta 2,sta emails mou omws m exoun steilei email kai gia ta 2.auta ta email exoun ton kwdiko twn parrageliwn mou sta stoixeia m ki auta,alla den einai email ta opoia lene oti eginan dispatched ta items :/
mhpws to 1 ap ta 2 exei ginei dispatched kai gia auto den m to exei sto manage my account kai apla den m xoun steilei to email?

(to postara se la8os thread prin :/ )

antoniss
26-09-2010, 05:40
exw kanei 2 paraggelies apo to zavvi kai meta apo liges meres pou phga sto manage my account vlepw oti exei mono to 1 item apo ta 2,sta emails mou omws m exoun steilei email kai gia ta 2.auta ta email exoun ton kwdiko twn parrageliwn mou sta stoixeia m ki auta,alla den einai email ta opoia lene oti eginan dispatched ta items :/
mhpws to 1 ap ta 2 exei ginei dispatched kai gia auto den m to exei sto manage my account kai apla den m xoun steilei to email?

(to postara se la8os thread prin :/ )

έχεις κάνει μία παραγγελία αλλά με 2 items ή δύο με 1 item η κάθε μία?

μπες στο account σου, μετά από αριστερά που έχει τις επιλογές πήγαινε στο "Order History " και άνοιξε την παραγγελία σου από την δεξια δεξιά στήλη που λέγεται Actions , έχει ένα κομπί "view"

αν είναι στην ίδια παραγγελία και τα 2 , αναφέρει αναλυτικά ποιο από τα 2 έγινε Despatched

αλλιώς θα έχει 2 ξεχωριστές παραγγελίες

εκεί κρατάει όλες σου τις παραγγελίες ακόμα και αυτές που ακυρώνεις , οπότε πρέπει να είναι σίγουρα εκεί !

εγώ έχω παραγγείλει μέχρι και 3 μαζί και αν δεν υπάρχει stock σου στέλνουν ότι υπάρχει πρώτα , εδώ άλλη φορά που έγιναν Despatched μαζί και τα 2 games , μου ήρθανε με διαφορά μιας εβδομάδας σπίτι ! αφου νόμιζα πως το 2ο κάποιος μου το "έφαγε"...

FunkyCobra
26-09-2010, 05:46
pwpw asta na pane.k den stelnoun k ena email na 3ereis ti ginetai re paidi mou.nai ontws einai kai ta 2 sto order history kai exei ginei to 1 despatched gia auto den m to eixe.
euxaristw antoni,na sai kala.

(Awaiting Stock Pic) na fantastw oti auto einai kako?den exoun stock??

antoniss
26-09-2010, 06:03
pwpw asta na pane.k den stelnoun k ena email na 3ereis ti ginetai re paidi mou.nai ontws einai kai ta 2 sto order history kai exei ginei to 1 despatched gia auto den m to eixe.
euxaristw antoni,na sai kala.

(Awaiting Stock Pic) na fantastw oti auto einai kako?den exoun stock??

τίποτα να σαι καλά!

είπαμε καλό χρυσό το zavvi αλλά αν το πιάσει .... άστα να πάνε στην παράδοση !

το δικό μου ρεκόρ πάντως είναι 1 μήνας ακριβώς !
βέβαια το συνηθισμένο είναι μέχρι 10 μέρες αφού γίνει despatched.

Awaiting Stock Pic σημαίνει ότι δεν το έχουν αυτή τη στιγμή , μπορείς όμως να τους στείλεις μήνυμα μέσω του order history πάλι , θα πατήσεις το Query και θα σου απαντήσουν πότε θα έχουν και πότε θα γίνει despatched , μια φορά τους είχα στείλει και μου απαντήσανε αμέσως !

FunkyCobra
26-09-2010, 06:38
esteila mnm.gia na doume.ka8e deutera exoun prosfora ola ta pragmata h kapoia suggekrimena mono?

ZEBE1974
26-09-2010, 11:29
esteila mnm.gia na doume.ka8e deutera exoun prosfora ola ta pragmata h kapoia suggekrimena mono?
γεια σου φιλε μου μονο καποια συγκεκριμένα απλα σε πολλα απο αυτα δεν εχουν και stock πολλες φορες

lak100
26-09-2010, 13:15
?????? ?????????? ??? ?? blah ?? fifa 11, nba 2k11 ??????? ?? ????? ?? ???? ????? ??? ??? ???????? ?? ??? ????????? ??? ???? ?? ???? ??????? ??? ?????? ?? ??? ??? ??????????? ??? ????? ?? ???? ?? ?????? ?? ??? ???????? ???? ?????? ??? blah ???? ????? ??????? ? ?????????
________
Medical marijuana dispensary (http://www.youtube.com/dispensaries)

ZEBE1974
26-09-2010, 13:25
παιδια παρηγγειλα απο το blah τα fifa 11, nba 2k11 πληρωσα σε λιρες το θεμα ειναι οτι ενα πατησεις να σου εμφανισει την τιμη σε ευρω βγαινει πιο ακριβη απ οτι αμα μετατρεψεις τις λιρες σε ευρω θα χρεωθω με την ισοτιμια ευρω λιρας? στο blah ποσο κανει περιπου η αποστολη?
δεξια επανω στο site επιλεγεις σε τι θελεις να βλεπεις τις τιμες λιπα η ευρω.αν διαλεξεις ευρω βλεπεις ποσο κανει χωρις να κανεις κατι αλλο .τα μεταφορικα ειναι 1,58 ευρω το τεμαχιο

lak100
26-09-2010, 18:29
s?? blah ???? ????? ????? ? ???????? ??? ???? ??? zavvi
________
Extreme Vaporizer (http://extremevaporizer.net/)

ZEBE1974
26-09-2010, 20:20
sτο blah ποσο καιρο κανει η αποστολη και ποσο στο zavvi
απο bluh αν γινει η παραγγελια αρχη εβδομαδας (δευτερα)αν δε παραλαβής ως την παρασκευη θα σου ερθει αρχες της επομενης εβδομαδας.απο zavvi 2 εβδομαδες περιπου.αλλα κυριο ρολο παιζουν τα ελληνικα ελτα και αν ειναι επαρχια

lak100
26-09-2010, 22:33
?????? ??? ???? ??? blah ??? ??????????? ??? ????? ?? ???? ??????? ??? ????? ??? ?? ??? ????? ??? ????????? ?? blah ?? ????. ?????? ?? ????? ??? ??? ??????????? ????? ??? ????? ???????? ??? ????? ???? ??? ???? ??? ????????? ?? blah ??? ????????? ??????? ?? ????. ????? ?? ????????? ???? ??????
________
Blowjob Young (http://www.fucktube.com/categories/366/young/videos/1)

FunkyCobra
27-09-2010, 00:04
to site einai blahdvd.com?stelnei kai ellada auto??

ilias78
27-09-2010, 00:40
ναι στελνει.

FunkyCobra
27-09-2010, 00:48
gia na pernete kai apo kei paei na pei oti einai a3iopisto...esu ilia exeis parei apo kei?
vrhka to playstation move starter pack 52.52+free uk delivery...dld me dwrean ta e3oda apostolhs gia agglia?
to poio fthno pou vrhka einai :/

ilias78
27-09-2010, 00:55
εγω εχω παρει απο το zavvi μονο μεχρι στιγμης αλλα μαλλον θα το σταματησω.
απο οτι εχω μεθει απο εδω μεσα, το blah ειναι πιο γρηγορο στην παραδοση. το zavvi μου κανει απο 9 εως 14 μερες περιπου.

FunkyCobra
27-09-2010, 00:58
to zavvi omws prepei na einai poio fthno

telika to playstation move starter pack me ta e3oda apostolhs vgainei ta idia lefta me ta alla pou exw vrei.den mporw na to vrw katw apo 60 euro me tpt :/

ilias78
27-09-2010, 01:05
δεν θες να εχεις το ανχος μηπως καπου χαθηκε το game που περιμενεις πως κ πως.....

FunkyCobra
27-09-2010, 11:06
pws k pws perimena thn deutera kai telika...den m kanei tpt ap auta p exei stis prosfores ths deuteras re gmt :/

to shopto.net ti leei?ap oti vlepw einai fthno.pws k den einai sthn 1h selida?kapou eixa dei pou to suzhtousate.

ZEBE1974
27-09-2010, 13:59
Τσιμπα το από DVD εγώ το πήρα από zavvi στα 18 κάτι € πριν καμία εβδομάδα και ακόμα περιμένω να φτάσει ελλαδιτσα. Αργεί πολύ αυτό το zavvi ρε παιδί μου πάντα.
υπαρχει περιπτωση η απεργια που εχουν τα φορτηγα να παιζει ρολο ? γιατι σημερα περιμενα απο dvd.uk το bioshock 2 και δεν φανηκε

Terastios
27-09-2010, 14:17
υπαρχει περιπτωση η απεργια που εχουν τα φορτηγα να παιζει ρολο ? γιατι σημερα περιμενα απο dvd.uk το bioshock 2 και δεν φανηκε
Πολυ μεγαλο ρολο φιλε μου εχουνε παγωσει τα παντα.....

tnf50
27-09-2010, 18:12
το zavvi σε ποσες μερες στο στελνει περιπου απο τοτε που το εχεις παραγγειλει?

FunkyCobra
27-09-2010, 19:51
ap oti mou lene apo dyo evdomades mexri 1 mhna an den exoun stock.

GedoGt
27-09-2010, 20:53
Πολυ μεγαλο ρολο φιλε μου εχουνε παγωσει τα παντα.....

Καμία σχέση δεν έχει η απεργία με το ταχυδρομείο, εκτός αν τα φέρνουν από την Αγγλία με φορτηγό...

Terastios
27-09-2010, 22:23
Καμία σχέση δεν έχει η απεργία με το ταχυδρομείο, εκτός αν τα φέρνουν από την Αγγλία με φορτηγό...
μετα τον εκτελωνησμο τη τα φερνει ο ταχυδρομος ? φορτηγο δεν τα φερνει ?:a045:

WolfRathmA
28-09-2010, 00:46
Γενικα με τις απεργιες κτλ ειναι λιγο ασχημα τα πραγματα! Κανονικα κανουν 5 μερες. Εμενα κανουν 3. Αναλόγως παντα.

Anyway...


Μολις εγινε dispatch το Fifa 11 (οχι τωρα μολις στις 9:45 περιπου) απο το zavvi! Αναμενω!

FunkyCobra
28-09-2010, 00:57
mou xei ginei ki emena ena dispatched.na doume poso kairo 8a kanei na er8ei

jimspy
28-09-2010, 01:16
μετα τον εκτελωνησμο τη τα φερνει ο ταχυδρομος ? φορτηγο δεν τα φερνει ?:a045:
einai forthga k aytokinhta ton elta

lak100
28-09-2010, 09:50
?????? ?????? ???? ????? dispatch ? ??????????? ??? ??? ?? zavvi (bayonetta,darksiders) ?? ????? ???? ?? ????? ????? ?? ???? ??? ??? ??????? ???????. ?????? ?????? ????????????? ??? ?? FIFA 11 ?? ????? ???? ?? ?????
________
Black Xxx (http://www.fucktube.com/categories/11/black/videos/1)

lak100
28-09-2010, 12:04
?????? ??? ????? ????????????? ?? FIFA 11 ??? ?? zavvi ????????? ?? ?? ??? ????? ??? ????? ?? ??????? ?? ??? ???????????????
________
Yamaha xt 660 specifications (http://www.yamaha-tech.com/wiki/Yamaha_XT_660)

dreamer
28-09-2010, 12:43
pio noris me tipota, isa isa na to perimenis me 1-2 vdomades kathisterisi! ego tha su protina na to paragkilis apo www.game.co.uk gia na su rthi grigora

GedoGt
28-09-2010, 13:34
μετα τον εκτελωνησμο τη τα φερνει ο ταχυδρομος ? φορτηγο δεν τα φερνει ?:a045:

Μετά τον εκτελωνισμό, έχουν δικό τους στόλο με φορτηγά τα ΕΛ.ΤΑ, που δεν κάνουν απεργία...


παιδια εχω κανει προπραγγελεια το FIFA 11 απο το zavvi γνωριζετε αν θα μου ερθει πιο νωρις τι κερδιζω με την προπαραγγελεια?

Και γώ έχω κάνει, συνήθως δεν αργεί, αλλά λόγω του ότι είναι new release πιστέυω θα αργήσει.
Για να το είχαμε την Παρασκευή έπρεπε να γίνει dispatched σήμερα, που δεν έγινε...

WolfRathmA
28-09-2010, 13:39
Καλα αν δω να καθυστερεί τοσο πολυ το zavvi οπως κανει τελευταια δε νομιζω να αγορασω ξανα απο εκει. Ισα ισα που σκεφτομαι να τα αγοραζω πλεον απο εδω περα αν δε ξεπερνανε τα +10 ευρω απο uk...

tsakali GR
28-09-2010, 18:59
Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει στα σίγουρα. Οι παραγγελίες games από playasia και amazon.com περνάνε τελωνείο; (και συνεπώς έξτρα χρέωση);

Ezio
28-09-2010, 20:26
Μετά τον εκτελωνισμό, έχουν δικό τους στόλο με φορτηγά τα ΕΛ.ΤΑ, που δεν κάνουν απεργία...

Άρα το πρόβλημα είναι του zavvi. Με βλέπω και εγώ να αρχίζω να αγοράζω από άλλο μαγαζί. Το dvd.co.uk πώς είναι από άποψη ταχύτητας παράδοσης? Στα φέρνει σε 5 μέρες περίπου όπως έκανε παλιά το zavvi ή κάνει περισσότερο? Τα παιχνίδια είναι σφραγισμένα έτσι? Ρωτάω γιατί θυμάμαι ένα μαγαζί (δεν ξέρω αν ήταν αυτό) που είχε και μεταχειρισμένα.

ilias78
28-09-2010, 20:32
το blah λενε πως ειναι γρηγορα. και εχω την εντυπωση πως ειναι το ιδιο με το dvd.co.uk που λες.

antoniss
28-09-2010, 20:41
Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει στα σίγουρα. Οι παραγγελίες games από playasia και amazon.com περνάνε τελωνείο; (και συνεπώς έξτρα χρέωση);

για το amazon.com είσαι σίγουρος ότι φέρνει Ελλάδα games ?

έχω πάρει πολλές φορές από το uk oxi όμως από το com , δεν τα στένλει συνήθως !

αλλά αν η παραγγελία σου δεν περνάει τα 100€ δεν έχεις φόβο για τελωνείο ή τίποτα έξτρα χρέωση.

lak100
28-09-2010, 21:26
?????? ? ?????????? ??? ????? ??? ?? blah 23/9 ??? ???? ??????!?????? ????? ??? ???????
________
Body science (http://bodyscience.ws/)

ZEBE1974
28-09-2010, 21:37
blah και dvd.uk ειναι το ιδιο και το αυτο και ειναι πολυ γρηγορα (maximum ι εβδομαδα)

activate
28-09-2010, 21:39
Το PRO EVOLUTION 2011 ΚΑΙ FIFA 2011 ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 29/09/2010.ΜΕΤΑ ΤΙΣ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.


ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΚΤΑΚΤΟΣ ΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 29/09 ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

Σας περιμένουμε για να απολαύσετε πρώτοι τη μαγεία του ποδοσφαίρου.

Terastios
28-09-2010, 23:01
και ΜΠΑΜ η διαφήμιση με ΚΕΦΑΛΑΙΑ με στο θέμα ...

ilias78
28-09-2010, 23:38
δημητρη ισως υπαρχει συνεργασια με το εν λογο καταστημα.