PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

WolfRathmA
18-04-2010, 21:32
Τα αεροδρομια θα κλεισουν μεχρι την ερχομενη κυριακη.. Οποτε οσοι εχετε παραγγηλει κατι θα περιμενετε τουλαχιστον μεχρι την αλλη εβδομαδα...

stein3x
19-04-2010, 15:44
Αναγκαστικά θα περιμένουμε...

Να πω για άλλη μία φορά (αφου έχει αναφερθεί πολλάκις) την ταχύτητα του Blahdvd καθώς η παραγγελία έγινε shipped την Τετάρτη και το είχα σήμερα το πρωί στα χέρια μου , θα το ξανατιμίσω πάλι σίγουρα:P

desperate_gamer
19-04-2010, 17:14
Αναγκαστικά θα περιμένουμε...

Να πω για άλλη μία φορά (αφου έχει αναφερθεί πολλάκις) την ταχύτητα του Blahdvd καθώς η παραγγελία έγινε shipped την Τετάρτη και το είχα σήμερα το πρωί στα χέρια μου , θα το ξανατιμίσω πάλι σίγουρα:P

Τυχερέ είχε φύγει πριν βγάλει η κόλαση τ' άντερά της. :p Κι εγώ κοιτάω συνέχεια το γραμματοκιβώτειο, αλλά δε...

Spiros20
19-04-2010, 22:19
Τυχερέ είχε φύγει πριν βγάλει η κόλαση τ' άντερά της. :p Κι εγώ κοιτάω συνέχεια το γραμματοκιβώτειο, αλλά δε...

Ρε παιδιά τι λέτε τώρα. Εμένα έχει φύγει το ένα 24 Μαρτίου και το άλλο 29 Μαρτίου από το BlahDvd και ακόμα να έρθει τίποτα.

soulkeeper
20-04-2010, 14:54
μεταξυ thehut.com και zavvi.com(αυτα ειναι τα φθηνοτερα καταστηματα για κατι μικροφωνα που θελω),απο που προτεινετε να παρω?
κ στα 2 μου γραφει usually dispatched within 3 days..

ΥΓ σαν κατασκευη σαιτ ειναι ολοιδια ή μου φαινεται??

ilias78
20-04-2010, 14:55
nomizw pws einai ta idia magazia auta.

overclocker
20-04-2010, 17:45
Το Zavvi ανήκει στο Hut Group Ltd.

Ezio
20-04-2010, 20:12
Τι νόημα έχει μια εταιρεία να έχει δύο μαγαζιά με άλλο όνομα?

overclocker
20-04-2010, 20:55
Ένας και βασικός, να πηγαίνουν παραπάνω $$$ στην ίδια τσέπη !

Spiros20
21-04-2010, 13:18
Λοιπόν για να ξέρετε τι γίνεται άμα δεν έρθει κάτι που έχετε παραγγείλει από BlahDvd.
Λοιπόν αφού περίμενα 15 μέρες (χωρίς Σάββατα,Κυριακές και Αργίες) μου είπα ότι θα ψάξουν στην Royal Mail να δει τι έχει συμβεί και μέχρι τότε μου επιστρέφουν τα χρήματα από τα αντικείμενα που αγνοούνται και μου έχουν κλειδώσει τον λογαριασμό με την έννοια ότι δεν μπορώ πλέον τίποτα να παραγγείλω από το BlahDvd.

tsopanis00
21-04-2010, 15:33
Deliveries to Europe
“Mail leaving the UK for all European destinations is being transferred to road and sea services. For close European Countries such as the Netherlands, France, Belgium, Ireland and Denmark, this means normal service deadlines are being maintained. For other countries in Western Europe such as Germany, Spain and Italy there is likely to be a delay of up to 24 hours against usual delivery times. For Eastern European destinations, such as Poland and Russia, there is likely to be a delay of 1-2 days.”
2010-04-21 13:42
zavvi.com
ante na doume!!;)

desperate_gamer
22-04-2010, 19:58
Ε το πολύ να κάνεις άλλο account (εκτός κι αν κλειδώνουν την κάρτα). Αλλά το θέμα είναι να κάνουν τουλάχιστον refund. Kαλά τώρα με την αναστάτωση λόγω τέφρας θα χαθούν πολλά δεματάκια, μεταξύ αυτών και τα δικά μου :(

dinos1986
22-04-2010, 20:22
Με το game.co.uk ξέρει κανείς τι παίζει? Για χρόνους παράδοσης και τα σχετικά.

Έχω παραγγείλει το king of fighters XII από 25/3/2010, έγινε dispatch
26/3/2010 αλλά ακόμα τίποτα!

redismagik
22-04-2010, 20:25
emena eixan erthei stis 6 meres.^vasika apo oti exo katalavei poio poli rolo pezoun ta elta tis kathe perioxis.

dinos1986
22-04-2010, 20:40
Από zavvi, hut, blahdvd μια βδομάδα κάνουν να έρθουν στα ελτα
και 10 μέρες από το play,
γι' αυτό μου φαίνεται περίεργο!

Είναι και η πρώτη μου παραγγελία από το game και ανησυχώ λίγο περισσότερο.

stein3x
22-04-2010, 21:09
Ε το πολύ να κάνεις άλλο account (εκτός κι αν κλειδώνουν την κάρτα). Αλλά το θέμα είναι να κάνουν τουλάχιστον refund. Kαλά τώρα με την αναστάτωση λόγω τέφρας θα χαθούν πολλά δεματάκια, μεταξύ αυτών και τα δικά μου :(

Ούστ βρε:P που θα χαθούν δεματάκια!Κανονικά θα μας έρθουν.Μην μου λες τέτοια γιατί περιμένω γύρω στα ~15 συλλεκτικά psone games από ebay και θα ξενερώσω πολύ άμα δεν έρθουνε ,μου βγήκε ο κ@λος να τα βρω/κερδίσω:cool:

Ezio
22-04-2010, 22:21
Μπορεί να μου πει κάποιος ένα μαγαζί που να σου έρχονται τα παιχνιδια ακριβώς την ημερα επίσημης κυκλοφορίας?

ilias78
22-04-2010, 23:50
μονο αν πας σε καποιο καταστημα εδω στην ελλαδα θα το εχεις την ιδια ημερομηνια. αν βεβαια και εφοσον εχουν φροντησει να εχουν εγκαιρα την ποσοτητα που θελουν.

fearwhatnow
23-04-2010, 12:06
" Σε βάρος εταιρείας ηλεκτρονικού και τηλεπικοινωνιακού υλικού (Γερμανός) επιβλήθηκε μετά από καταγγελίες καταναλωτών χρηματικό πρόστιμο ύψους 95.000 ευρώ για παραπλανητική εμπορική πρακτική. Ειδικότερα, η εν λόγω εταιρεία πρόβαλε στο ηλεκτρονικό της κατάστημα την διάθεση προς πώληση ηλεκτρονικών παιχνιδιών στην τιμή των 2,10 ευρώ, τα οποία εντούτοις δεν διέθετε σε αρκετές ποσότητες, ούτε γνωστοποιούσε στους καταναλωτές που επιδίωκαν να τα παραγγείλουν τους οποιουσδήποτε εύλογους λόγους για τους οποίους δεν θα μπορούσε τελικά να τα προμηθεύσει."

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1806453

Μικρο το προστιμο αλλα για Ελλαδισταν παλι καλα να λεμε..

enstikto
23-04-2010, 12:10
" Σε βάρος εταιρείας ηλεκτρονικού και τηλεπικοινωνιακού υλικού (Γερμανός) επιβλήθηκε μετά από καταγγελίες καταναλωτών χρηματικό πρόστιμο ύψους 95.000 ευρώ για παραπλανητική εμπορική πρακτική. Ειδικότερα, η εν λόγω εταιρεία πρόβαλε στο ηλεκτρονικό της κατάστημα την διάθεση προς πώληση ηλεκτρονικών παιχνιδιών στην τιμή των 2,10 ευρώ, τα οποία εντούτοις δεν διέθετε σε αρκετές ποσότητες, ούτε γνωστοποιούσε στους καταναλωτές που επιδίωκαν να τα παραγγείλουν τους οποιουσδήποτε εύλογους λόγους για τους οποίους δεν θα μπορούσε τελικά να τα προμηθεύσει."

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1806453

Μικρο το προστιμο αλλα για Ελλαδισταν παλι καλα να λεμε..

AMHN! Ανάσταση! Καλά τους κάναν! Δεν το πιστεύω ότι τελικά την πλήρωσε ο Γερμανός! Είμουν σίγουρος ότι θα την γλίτωνε....

plakas
23-04-2010, 12:19
εγω παλι πιστευω κακο μπηκε εστω αυτο το μικρο προστιμο............απο την στιγμη που ειδα οσα λαμογια αγορασα παιχνιδια απο εκει και τα βαλαν σε αγγελιες σε τιμε απο 2 ευρω στα 30...τι να λεμε τωρα ρε παιδια,ο Γερμανος ειναι λαμογιο η τα παιδια που αγοραζαν μια ντουζινα απο αυτα!!!!!πριν το crash ειχα και αποδειξεις που χαθηκαν μαζι με πολλα αλλα!!!!!!!

αν και ειμαι Offtopic πολλα ατομα μετα απο 10 μερες πουλουσαν καργα παιχνιδια απο την προσφορα,μετα το πλαισιο πουλουσε και αυτο σε καλες τιμες P.x αν δουμε το socom μαζι με bt,αν και η κοροιδια δεν επιασε στα ΛΑΜΟΓΙΑ που πηγαν να πουλησουν μονο το παιχνιδι χωρις το bt στην τιμη που αγορασαν ολο το πακετο....σε αυτο το ΕΓΚΛΗΜΑ κανεις δεν εκανε μυνηση,ενσταση

τωρα μετα απο αυτα αν λετε το Γερμανο λαμογιο,τοτε δεν ειμαστε ρεαλιστες αλλα ουτοπιστες

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ στα λαμογια

tsopanis00
23-04-2010, 14:44
9 kai 14 aprilou ekana ta orders m apo zavvi kai akoma tipota! na tous steilw i na perimenw kai allo?

AriStos13
23-04-2010, 15:46
9 kai 14 aprilou ekana ta orders m apo zavvi kai akoma tipota! na tous steilw i na perimenw kai allo?

αυτο απο της 9 επρεπε να εχει ρθει κανονικα...
αλλα μην ξεχνας οτι ειναι και αυτο με το ηφαιστειο που εχει γινει και ειχαν κλεισει ολα τα αεροδρομια...
περιμενε λιγο ακομα..
αυτη ειναι η γνωμη μου!!!!

dimmer
23-04-2010, 16:06
9 kai 14 aprilou ekana ta orders m apo zavvi kai akoma tipota! na tous steilw i na perimenw kai allo?

kai gw ekeines tis meres pariggeila apo zavvi kai perimenw. logika ftaiei i .. tefra. ton proigoumeno mina pou eixa paraggeilei pali apo zavvi,i paraggelia ir8e polu grigora.

Ezio
24-04-2010, 10:16
μονο αν πας σε καποιο καταστημα εδω στην ελλαδα θα το εχεις την ιδια ημερομηνια. αν βεβαια και εφοσον εχουν φροντησει να εχουν εγκαιρα την ποσοτητα που θελουν.

Από Ελλάδα είναι πανάκριβα. Δεν αξίζει.

ilias78
24-04-2010, 13:00
Από Ελλάδα είναι πανάκριβα. Δεν αξίζει.

το ξερω. αλλα για να τα εχεις τοσο γρηγορα, μαλλον μονο απο εδω θα πρεπει να το αγορασεις.

Ezio
24-04-2010, 13:19
Από το εξωτερικό δεν αργεί πολύ όμως. Από zavvi μου έρχεται σε πέντε μέρες. Ψάχνω ένα μαγαζί του εξωτερικού να τα στέλνει ακριβώς τη μέρα κυκλοφορίας για να μπορώ να παίξω rdr μαζί με τους φίλους μου, που αγοράζουν από Ελλάδα.

ilias78
24-04-2010, 14:35
το ξερω οτι δεν αργει. απλα για ημερομηνια παραδοσης σπιτι σου, την ημερομηνια κυκλοφοριας, ειναι καπως δυσκολο. ολοι στελνουν την ημερομηνια κυκλοφοριας. οποτε παντα θα φτανει με μικρη καθυστερηση.

enstikto
24-04-2010, 15:01
Τα περισσότερα sites απο Αγγλία συνήθως στέλνουν μία μέρα πριν την ημερομηνία κυκλοφορίας ώστε να τα έχουν οι Άγγλοι την ημέρα κυκλοφορίας. Το ίδιο κάνουν δυστηχώς απ όπου και αν παραγγείλεις. Μοναδική εξαίρεση που μου έχει τύχει ήταν το Hmv το οποίο έστειλε το Heavy Rain Special Edition 4 μέρες πριν την ημερομηνία κυκλοφορίας (αλλά παρ΄ όλα αυτά εμένα μου ήρθε 2,3 εργασιμες ΜΕΤΑ την release date).

Ezio
25-04-2010, 10:54
Βρήκα σε καλή τιμή στο blahdvd το infamous (όχι το platinum). Λέει ομως out of stock. Θα φέρει ή υπάρχει περίπτωση να μην φέρει επειδή είναι παλιό παιχνίδι ή επειδή υπάρχει περίπτωση να μην έχει ζήτηση?

chronohill
25-04-2010, 12:25
Βρήκα σε καλή τιμή στο blahdvd το infamous (όχι το platinum). Λέει ομως out of stock. Θα φέρει ή υπάρχει περίπτωση να μην φέρει επειδή είναι παλιό παιχνίδι ή επειδή υπάρχει περίπτωση να μην έχει ζήτηση?

ε οχι να μην εχει ζητηση και η παιχνιδαρα!Sorry αλλα ειναι my fav!Δεν νομιζω να μηνν ανανεωσουνε στοκ!Εδω εχουν για το valkyria chronicles!!!:love:

Ezio
25-04-2010, 13:05
ε οχι να μην εχει ζητηση και η παιχνιδαρα!Sorry αλλα ειναι my fav!Δεν νομιζω να μηνν ανανεωσουνε στοκ!Εδω εχουν για το valkyria chronicles!!!:love:

Δεν νομίζω και εγώ να μην έχει, μια περίπτωση ανέφερα. Ελπίζω να φέρουν γιατί μετά τις εξετάσεις θέλω να το πάρω.

AriStos13
25-04-2010, 16:22
παιδια η special edition του Yakuza 3 την εχει το zavvi σε προσφορα....την στελνουν ελλαδα?εχω ξαναπαρει απο κει αλλα απλα παιχνδια μονο!!

litanies
25-04-2010, 16:32
ναι, η special είναι σε μέγεθος όπως και ένα απλό game ;)

AriStos13
25-04-2010, 16:33
ναι, η special είναι σε μέγεθος όπως και ένα απλό game ;)

ok σε ευχαριστω...τωρα αν θα την παρω δεν ξερω..ειμαι σε διλλημα..!!!!

ikaria_g4
25-04-2010, 17:04
θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα καταστήματα του εξωτερικού.
έχω μια prepaid card της τράπεζας ΚΥΠΡΟΥ.
αν μπω σε ένα κατάστημα από τα λεγόμενα μεγάλα...
π.χ. zavvi,dvd.co.uk,play.com κτλ.

δω κάτι και θέλω να το αγοράσω...
κοστίζει π.χ. 30euro.
πάω και βάλω στην prepaid 30euro
μπορώ να κάνω την παραγγελία κανονικά;
ή όλα έχουν κόστος μεταφοράς,τελωνεία,φόρους κτλ;

δλδ μπορεί η τιμή στο site να λέει 30euro και έμενα να μου βγει 40 ας πούμε;

AriStos13
25-04-2010, 17:06
θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα καταστήματα του εξωτερικού.
έχω μια prepaid card της τράπεζας ΚΥΠΡΟΥ.
αν μπω σε ένα κατάστημα από τα λεγόμενα μεγάλα...
π.χ. zavvi,dvd.co.uk,play.com κτλ.

δω κάτι και θέλω να το αγοράσω...
κοστίζει π.χ. 30euro.
πάω και βάλω στην prepaid 30euro
μπορώ να κάνω την παραγγελία κανονικά;
ή όλα έχουν κόστος μεταφοράς,τελωνεία,φόρους κτλ;

δλδ μπορεί η τιμή στο site να λέει 30euro και έμενα να μου βγει 40 ας πούμε;
τα μονα επιπλεον που πληρωνεις ειναι τα εξοδα αποστολης που διαφερουν απο σαιτ σε σαιτ....

ikaria_g4
25-04-2010, 17:28
και που τα γραφει αυτα;
επισης εχω ακουσει οτι μερικα καταστηματα δεν στελνουν κατι αν κοστιζει πανω απο καποια χρηματα...
ισχυει;

AriStos13
25-04-2010, 17:30
και που τα γραφει αυτα;
επισης εχω ακουσει οτι μερικα καταστηματα δεν στελνουν κατι αν κοστιζει πανω απο καποια χρηματα...
ισχυει;

οταν το βαλεις στο καλαθι σου πριν τελειωσεις την παραγγελια σου καπου θα λεει ποσα ειναι τα τελικα εξοδα σου...
εκει θα λεει ποσο κανει το παιχνιδι και ποσα μεταφορικα εχεις...
το δευτερο δεν το γνωριζω!!

stein3x
25-04-2010, 19:18
και που τα γραφει αυτα;
επισης εχω ακουσει οτι μερικα καταστηματα δεν στελνουν κατι αν κοστιζει πανω απο καποια χρηματα...
ισχυει;

Από ότι θυμάμε το play δεν στέλνει πάνω από ένα συγκεκριμένο όριο χρημάτων.
Επίσης αν αγοράσεις από αμέρικα και είναι πάνω από ~45$ περνάει τελωνίο (ίσως και λίγο παραπάνω) .
Επίσης καλό θα ήτανε να μην έχεις μέσα στην κάρτα σου ακριβώς πχ 30Ε για το παιχνίδι+τα έξοδα ,έχε κανά 5Ε παραπάνω καλού κακού.Για τα άλλα ότι είπε και ο Άριστος

Ezio
25-04-2010, 19:24
οταν το βαλεις στο καλαθι σου πριν τελειωσεις την παραγγελια σου καπου θα λεει ποσα ειναι τα τελικα εξοδα σου...
εκει θα λεει ποσο κανει το παιχνιδι και ποσα μεταφορικα εχεις...
το δευτερο δεν το γνωριζω!!
Σίγουρα? Στο zavvi δεν μου έχει κάτι παραπάνω. Μήπως είναι τζάμπα τα μεταφορικά?

ikaria_g4
25-04-2010, 19:40
και μετα οταν ερθει εδω τι γινεται;
σου ερχεται ηδοποιηση απο τα ελτα και πας και το παιρνεις....
ή ερχεται ο ταχυδρομος και μαζι με την δεη αφηνει και το παιχνιδι και αν προλαβεις το πειρες;

Ezio
25-04-2010, 19:48
και μετα οταν ερθει εδω τι γινεται;
σου ερχεται ηδοποιηση απο τα ελτα και πας και το παιρνεις....
ή ερχεται ο ταχυδρομος και μαζι με την δεη αφηνει και το παιχνιδι και αν προλαβεις το πειρες;

Εξαρτάται. Τα περισσότερα μαγαζιά δεν στέλνουν συνημμένα και έτσι στο αφήνει ο ταχυδρόμος στην πόρτα. Το shopto.net από ότι ξέρω στέλνει συνημμένα.

desperate_gamer
26-04-2010, 15:48
Μου ήρθε σήμερα ένα βιβλίο που είχε φύγει από το Blah πριν 2 Τετάρτες. Δεν χάθηκε αυτό τουλάχιστον με τα τεφρο-επεισόδια. Τώρα περιμένω το Episodes of Liberty City. Ίσως αύριο...

Ezio
26-04-2010, 15:52
Το zavvi λέει usually dispatched within a month.

stein3x
26-04-2010, 16:05
Μου ήρθε σήμερα ένα βιβλίο που είχε φύγει από το Blah πριν 2 Τετάρτες. Δεν χάθηκε αυτό τουλάχιστον με τα τεφρο-επεισόδια. Τώρα περιμένω το Episodes of Liberty City. Ίσως αύριο...

Τυχερέ!Είδες που σου είπα μια χαρά θα έρθουνε:P.Εγώ ότι έχει γίνει dispatch (~6 games) από 13-14 και μετά του μήνα ακόμα δεν έχει έρθει μάλλον λόγο του ηφαιστίου:mad:

tsopanis00
26-04-2010, 20:40
παιδια παραγγειλα τo bioshock απο πλαισιο με αντικαταβολη και απο χθες μου λεει order status: start picking ξερει κανεις τι παιζει?

(https://secure.plaisio.gr/Orders.aspx?disp=orderdetail&oid=512540)

Kane
27-04-2010, 12:37
Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι γνωρίζετε την ποιότητα του Zavvi. Απλά θέλω να το γράψω γιατί με εντυπωσίασε. Παρήγγειλα στις 22/4 (Πέμπτη), στάλθηκαν αυθημερόν (ειδοποίηση με mail την ίδια μέρα), τα παρέλαβα σήμερα. Εντυπωσιακό...

tsakali GR
28-04-2010, 13:04
Να ρωτήσω κάτι αν κάποιος γνωρίζει. Θέλω να προπαραγγείλω από εξωτερικό την Legendary Edition του Halo Reach, αλλά έχοντας και την έκδοση του Halo 3 ξέρω ότι το κουτί είναι αρκετά μεγάλο και ενδεχομένως πάνω από 1 κιλό.

Γνωρίζω επίσης ότι πολλά shops, όπως π.χ. game.co.uk και play.com δε στέλνουν ελλάδα πακέτα άνω του 1kg. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό ισχύει και για το Amazon.co.uk ή δεν υπάρχει πρόβλημα, για να το παραγγείλω;

desperate_gamer
28-04-2010, 13:21
Να ρωτήσω κάτι αν κάποιος γνωρίζει. Θέλω να προπαραγγείλω από εξωτερικό την Legendary Edition του Halo Reach, αλλά έχοντας και την έκδοση του Halo 3 ξέρω ότι το κουτί είναι αρκετά μεγάλο και ενδεχομένως πάνω από 1 κιλό.

Γνωρίζω επίσης ότι πολλά shops, όπως π.χ. game.co.uk και play.com δε στέλνουν ελλάδα πακέτα άνω του 1kg. Γνωρίζει κάποιος αν αυτό ισχύει και για το Amazon.co.uk ή δεν υπάρχει πρόβλημα, για να το παραγγείλω;

Το Αmazon.co.uk δεν έχει κανένα πρόβλημα. Στέλνει τα πάντα.

enstikto
28-04-2010, 13:44
^^ με το αζημίωτο φυσικά ;)

Surfdrifter
28-04-2010, 14:35
παιδια παραγγειλα τo bioshock απο πλαισιο με αντικαταβολη και απο χθες μου λεει order status: start picking ξερει κανεις τι παιζει?

(https://secure.plaisio.gr/Orders.aspx?disp=orderdetail&oid=512540)

Aν το παραγγειλες ΠΡΙΝ τις 15.00 θα σου έρθει την επόμενη μερά, ειδάλλως την μεθεπόμενη! Εγώ έτσι την "πάτησα" όταν η παραγγελία έγινε 15.25...

Κατα τα άλλα μην ανησυχεις για το μηνυμα

litanies
28-04-2010, 19:21
το game.co.uk, με τα νεα terms and conditions, δεν στέλνει σε ταχυδρομικές θυρίδες.

dinos1986
29-04-2010, 02:22
Από το game.co.uk ακόμα να μου έρθει το King of fighters XII.
Έχει γίνει dispatch από 26/3.

Πήγα να τους στείλω μήνυμα από την έτοιμη φόρμα που έχουν, "Customer Services" ,αλλά μου βγάζει invalid postcode, μάλλον επειδή είναι ελληνικός Τ.Κ.
Έτσι έστειλα email με τα στοιχεία μου και αριθμό παραγγελίας στο lost.orders@game.co.uk

Θα μου απαντήσουν? ή πρέπει να στείλω κάπου αλλού?

Spiros20
29-04-2010, 15:44
Από το game.co.uk ακόμα να μου έρθει το King of fighters XII.
Έχει γίνει dispatch από 26/3.

Πήγα να τους στείλω μήνυμα από την έτοιμη φόρμα που έχουν, "Customer Services" ,αλλά μου βγάζει invalid postcode, μάλλον επειδή είναι ελληνικός Τ.Κ.
Έτσι έστειλα email με τα στοιχεία μου και αριθμό παραγγελίας στο lost.orders@game.co.uk

Θα μου απαντήσουν? ή πρέπει να στείλω κάπου αλλού?
Και εγώ έχω χάσει πακέτα από blahdvd ( dispatch 26 Μαρτιου όπως και το δικό σου) και τώρα που το βλέπω κάτι θα εχει παίξει. Έγω έστειλα στο blahdvd και μετά από 2 μέρες full έχεις απάντηση. Προσωπικά μου έκαναν refund και μπλογκ το account μου μέχρι να επικοινωνήσουν με το Royal mail.

phaerun
29-04-2010, 17:01
Απο αμαζον έχω πάρει το guitar hero 4 bundle και μου το έστειλαν με courier και τα ταχυδρομικά ήταν 7 ευρώ.

Στέλνει τα πάντα. Απο την άλλη το ίδιο πακέτο στο game.co.uk είχε φάει άκυρο λόγω βάρους γιατι η διεύθυνση ήταν εκτός "νησιού"

Chill
29-04-2010, 17:37
το game.co.uk, με τα νεα terms and conditions, δεν στέλνει σε ταχυδρομικές θυρίδες.

Για εξήγησε το μου αυτό, γιατί νομίζω πως δεν το έπιασα.....

dinos1986
29-04-2010, 18:49
Και εγώ έχω χάσει πακέτα από blahdvd ( dispatch 26 Μαρτιου όπως και το δικό σου) και τώρα που το βλέπω κάτι θα εχει παίξει. Έγω έστειλα στο blahdvd και μετά από 2 μέρες full έχεις απάντηση. Προσωπικά μου έκαναν refund και μπλογκ το account μου μέχρι να επικοινωνήσουν με το Royal mail.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Χθες το βράδυ έστειλα email στο game και σήμερα το πρωί μου απάντησαν ότι χάθηκε (lost in transit). Με ρώτησαν για refund ή replacement.
Τους είπα να στείλουν replacement και έφυγε στο καπάκι!
Για να δούμε...

blu-rayshop
29-04-2010, 20:02
Παρακαλώ να σβηστεί. Ευχαριστώ.

stein3x
30-04-2010, 00:28
Εμένα ρε παιδιά μου έχουνε σπάσει τα νέυρα ,ακόμα να έρθουνε τα games που είχα παραγγείλει από ebay από ~13 του μήνα μέχρι και πριν 1,5 βδομάδα ,όπως και από το zavvi από τις 21 (λογικά όπου νάνε θα έρθει αυτό).Έχετε παραλάβει κανονικά για αγορές την περίοδο με το κ@λ*ηφαίστιο?:(

litanies
30-04-2010, 01:09
Για εξήγησε το μου αυτό, γιατί νομίζω πως δεν το έπιασα.....

απλά αν έχεις ταχυδρομική θυρίδα δεν σου στέλνει.

το λέει εδώ: http://www.game.co.uk/Help/~h9852/Despatch/Shipping-Addresses/

εγώ πρόλαβα και μου ήρθε το Saboteur. μετά μου στείλανε e-mail με τα νέα terms and conditions, Που λέει ότι πλέον δεν στέλνουν σε p.o.boxes

Spiros20
30-04-2010, 01:25
απλά αν έχεις ταχυδρομική θυρίδα δεν σου στέλνει.

το λέει εδώ: http://www.game.co.uk/Help/~h9852/Despatch/Shipping-Addresses/ (http://www.game.co.uk/Help/%7Eh9852/Despatch/Shipping-Addresses/)

εγώ πρόλαβα και μου ήρθε το Saboteur. μετά μου στείλανε e-mail με τα νέα terms and conditions, Που λέει ότι πλέον δεν στέλνουν σε p.o.boxes

Άμα έχεις ταχυδρομική θυρίδα τι γράφεις όταν θες να παραγγείλεις κάτι στην διεύθυνση;

Chill
30-04-2010, 03:20
απλά αν έχεις ταχυδρομική θυρίδα δεν σου στέλνει.

το λέει εδώ: http://www.game.co.uk/Help/~h9852/Despatch/Shipping-Addresses/ (http://www.game.co.uk/Help/%7Eh9852/Despatch/Shipping-Addresses/)

εγώ πρόλαβα και μου ήρθε το Saboteur. μετά μου στείλανε e-mail με τα νέα terms and conditions, Που λέει ότι πλέον δεν στέλνουν σε p.o.boxes

Ε οι πιο πολλοί δεν έχουμε ταχυδρομική θυρίδα μικρό το κακό :p Εμένα σπίτι μου έρχονται έτσι κι αλλιώς. Στην αρχή μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι εννοούσες ταχυδρομικό κώδικα γι'αυτό απόρησα xaxa

litanies
30-04-2010, 18:46
Άμα έχεις ταχυδρομική θυρίδα τι γράφεις όταν θες να παραγγείλεις κάτι στην διεύθυνση;

αν νοικιάσεις ταχυδρομική θυρίδα, πλεον η διεύθυνσή σου είναι:

Πετρος Πετρακος
Ταχυδρομικη Θυριδα 0001
ΤΚ 90000
Πατρα

για παράδειγμα.


Ε οι πιο πολλοί δεν έχουμε ταχυδρομική θυρίδα μικρό το κακό :p Εμένα σπίτι μου έρχονται έτσι κι αλλιώς. Στην αρχή μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι εννοούσες ταχυδρομικό κώδικα γι'αυτό απόρησα xaxa

ναι οκ, δεν λέω αλλά εγώ έχω θυρίδα και αυτό με επηρεάζει, οπότε είπα να το πω, μήπως υπάρχει και άλλος που έχει θυρίδα.

desperate_gamer
30-04-2010, 20:29
Εμένα ρε παιδιά μου έχουνε σπάσει τα νέυρα ,ακόμα να έρθουνε τα games που είχα παραγγείλει από ebay από ~13 του μήνα μέχρι και πριν 1,5 βδομάδα ,όπως και από το zavvi από τις 21 (λογικά όπου νάνε θα έρθει αυτό).Έχετε παραλάβει κανονικά για αγορές την περίοδο με το κ@λ*ηφαίστιο?:(

Ouch! Now I feel guilty γιατί χθες μου ήρθε κανονικά και το Episodes from Liberty City που περίμενα, οπότε όλα οκ από Blah και οι παραγγελίες έκαναν ship πριν 2 βδομάδες.

Για το ebay δεν ξέρω, ανάλογα με τον seller φαντάζομαι, αλλά για το Zavvi την άλλη βδομάδα θα είναι οκ φαντάζομαι. Την περασμένη Δευτέρα άνοιξαν οι αερογραμμές ή την προηγούμενη;

stein3x
30-04-2010, 21:45
Ouch! Now I feel guilty γιατί χθες μου ήρθε κανονικά και το Episodes from Liberty City που περίμενα, οπότε όλα οκ από Blah και οι παραγγελίες έκαναν ship πριν 2 βδομάδες.

Για το ebay δεν ξέρω, ανάλογα με τον seller φαντάζομαι, αλλά για το Zavvi την άλλη βδομάδα θα είναι οκ φαντάζομαι. Την περασμένη Δευτέρα άνοιξαν οι αερογραμμές ή την προηγούμενη;

Τυχερέ!μια χαρά είσαι u :P ,τελικά μάλλον βρήκα την πηγή του προβλήματος...έχει εξαφανιστή/απολυθεί από ότι φαίνετε ο ταχυδρόμος!!! γιατί μου κάνει εντύπωση ,πάντα το zavvi σε 7 το πολύ μέρες ερχόντουσαν.Τώρα θα περάσω από δευτέρα ποιά από τα ΕΛΤΑ να δω την κατάσταση...εύχομαι μόνο να μην έχουνε χάσει τπτ γιατί ...!@#$^%#@ ...:mad:

Ps. οι αερογραμμές έχω την εντύπωση πως άνοιξαν την τετάρτη στις 21 του μήνα ,για δευτέρα δεν ήξερα.

desperate_gamer
01-05-2010, 19:29
έχει εξαφανιστή/απολυθεί από ότι φαίνετε ο ταχυδρόμος!!!

Ωχ, τον έφαγαν οι περικοπές στο δημόσιο. Goodbye καλέ ταχυδρόμε, θα σε θυμόμαστε.

Κάνει μια ερώτηση στο ταχυδρομείο, αν κι εγώ όποτε ρωτάω μου λένε ψέμματα ότι και καλά ψάχνουν και δεν το βρίσκουν. :huh_where:

tsakali GR
03-05-2010, 14:21
Καλημέρα,

Χθες έκανα παραγγελία το εξής
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/14819533/Prince-Of-Persia-The-Forgotten-Sands-Collector-Edition/Product.html

και ενώ όλα έδειχνα οκ καθώς μου ήρθε και confirmation order, σήμερα το πρωί μου έστειλαν mail ότι δεν μπορούν να στείλουν την παραγγελία, γιατί ξεπερνάει τις 30 λίρες και δεν κάνουν ship στην Ελλάδα.

Όταν έκανα την παραγγελία είχα γυρίσει το νόμισμα σε ευρώ όπως πάντα.
Ξέρει μήπως κανείς τι παίζει, αφού είχα παραγγείλει ξανά πριν από κανά μήνα παιχνίδι των 90 ευρώ και ήρθε κανονικά. Τι έχω κάνει λάθος;

antoniss
03-05-2010, 14:28
Καλημέρα,

Χθες έκανα παραγγελία το εξής
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/14819533/Prince-Of-Persia-The-Forgotten-Sands-Collector-Edition/Product.html

και ενώ όλα έδειχνα οκ καθώς μου ήρθε και confirmation order, σήμερα το πρωί μου έστειλαν mail ότι δεν μπορούν να στείλουν την παραγγελία, γιατί ξεπερνάει τις 30 λίρες και δεν κάνουν ship στην Ελλάδα.

Όταν έκανα την παραγγελία είχα γυρίσει το νόμισμα σε ευρώ όπως πάντα.
Ξέρει μήπως κανείς τι παίζει, αφού είχα παραγγείλει ξανά πριν από κανά μήνα παιχνίδι των 90 ευρώ και ήρθε κανονικά. Τι έχω κάνει λάθος;

και εγώ έχω αγοράσει πάρα πολλά από play και το τελευταίο πριν 2-3 εβδομάδες.

αυτό πάντως για τα χρήματα δεν μου φαίνεται να ισχύει γιατί σχεδόν όλα τα games έχουν πάνω από 30 λίρες , μήπως στο e-mail αναφέρουν κάτι για το βάρος ?

μου κάνει εντύπωση,

tsakali GR
03-05-2010, 14:30
Your order from Play.com cannot be dispatched to Greece‏

Dear GEORGIOS XXXX

Due to an excessive customs charges/ postal charges we are unable to
deliver items that exceed £30 in value to your country. Please keep this
in mind when placing future orders with www.play.com.

The value of this order has now been refunded to your credit/debit card.

Please accept our apologies for any inconvenience caused to you in this
matter and thank you for your patience and valued custom.

Kind Regards,

Customer Support Team
Play.com

Μήπως το άλλαξαν πάλι; Δεν μπορώ να καταλάβω...

antoniss
03-05-2010, 14:50
Your order from Play.com cannot be dispatched to Greece‏

Dear GEORGIOS XXXX

Due to an excessive customs charges/ postal charges we are unable to
deliver items that exceed £30 in value to your country. Please keep this
in mind when placing future orders with www.play.com (http://www.play.com).

The value of this order has now been refunded to your credit/debit card.

Please accept our apologies for any inconvenience caused to you in this
matter and thank you for your patience and valued custom.

Kind Regards,

Customer Support Team
Play.com

Μήπως το άλλαξαν πάλι; Δεν μπορώ να καταλάβω...

κοίτα , υπήρχε ένα θέμα με κάτι "πονηρούς" που συνέχεια στέλνανε στο Play ότι δεν παραλάβανε το δέμα , με αποτέλεσμα να τους στέλνει 2ο κτλ κτλ.

εσύ έχεις πάρει refund πίσω τα χρήματά σου για αυτό τον λόγο ?

τι να πω , και θέλω να πάρω κάτι αύριο από το Play αλλά έχει μόνο 20€ (15λίρες) για να δοκίμαζα.

αν ξέρει και κάποιος άλλος ας μας πει ,

jimbour
03-05-2010, 15:45
http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=del

το λεει και εδω...επειδη δεν εχω ξαναπαρει κατι απο play δε ξερω αν ειναι καινουριο ή υπηρχε

enstikto
03-05-2010, 15:55
Υπήρχε πάντα αλλά δεν το κάνουν πάντα. Εγώ έχω παραγγείλει και ακριβότερο και μου έχουν στείλει κανονικά. Ο λόγος που δεν σου το στέλνουν είναι ήτε
α. Έχεις παραγγείλει παλιότερα, δεν σου ήρθε το δέμα και σου το ξαναστείλαν οπότε είσαι στο black list.
b. Δεν έχεις κάνει πολλές αγορές απο αυτούς οπότε δεν σε εμπιστεύονται ακόμα...

tsakali GR
03-05-2010, 18:08
http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=del

το λεει και εδω...επειδη δεν εχω ξαναπαρει κατι απο play δε ξερω αν ειναι καινουριο ή υπηρχε

Υπήρχε πάντα αυτό, αλλά αλλάζοντας το νόμισμα σε ευρώ στην ουσία "καταργούνταν" ο περιορισμός. Όπως λέει και ο Αντώνης, αυτό προέκυψε καθώς κάποιοι Ελληνάρες έκαναν πονηράδες.


Υπήρχε πάντα αλλά δεν το κάνουν πάντα. Εγώ έχω παραγγείλει και ακριβότερο και μου έχουν στείλει κανονικά. Ο λόγος που δεν σου το στέλνουν είναι ήτε
α. Έχεις παραγγείλει παλιότερα, δεν σου ήρθε το δέμα και σου το ξαναστείλαν οπότε είσαι στο black list.
b. Δεν έχεις κάνει πολλές αγορές απο αυτούς οπότε δεν σε εμπιστεύονται ακόμα...

Όπως ανέφερα πριν, έχω παραγγείλει ξανά και κατά πολύ ακριβότερα games και είχαν έρθει χωρίς πρόβλημα. Για την Black List δεν παίζει γιατί δεν έχω ζητήσει ποτέ refund και δεν έχει χαθεί παραγγελία. Άσε που έχω πάρει σύνολο περίπου καμιά 15 αρία games, επομένως δε παίζει θέμα εμπιστοσύνης.

Έχω σπαστεί άσχημα, αυτό το play.com είναι ρε παιδί μου ότι να'ναι. Είχε ξαναγίνει αυτό παλαιότερα με άλλο account και είχα αναγκαστεί να ανοίξω νέο, και τώρα ξαναμανα τα ίδια... Ας έβρισκα αυτή τη version του Prince of Persia αλλού και θα σου έλεγα τι θα "επαιρναν"...

tonybsg
03-05-2010, 18:32
Μην αγχώνεσαι πάντως φίλε για την συγκεκριμένη έκδοση, θα την φέρει Ελλάδα και η CD-Media (http://www.cdmedia.gr/ProductDetails.aspx?product=5313910b-fa5d-48ae-9f06-e8b4ee899305) (ακριβότερη βεβαίως...).

Spiros20
03-05-2010, 19:45
Μα την εχει και το Shopto και πιο φθηνά νομίζω. Και τα στέλνει και συστημενα.
http://www.shopto.net/PS3/VIDEO%20GAMES/PS3PR11-Prince%20of%20Persia%20The%20Forgotten%20Sands%20C ollector%20Edition.html

dimmer
03-05-2010, 19:51
simera ir8e kai i paraggelia apo zavvi.com pou eixe dispatch date 13/4 !! toulaxiston den xa8ike stin tefra...

stein3x
03-05-2010, 20:06
Ωχ, τον έφαγαν οι περικοπές στο δημόσιο. Goodbye καλέ ταχυδρόμε, θα σε θυμόμαστε.

Κάνει μια ερώτηση στο ταχυδρομείο, αν κι εγώ όποτε ρωτάω μου λένε ψέμματα ότι και καλά ψάχνουν και δεν το βρίσκουν. :huh_where:

lol ,τελικά είχε σπάσει το χέρι του ο ταχυδρόμος ένα μήνα τώρα :P ,τον έφαγα τον άνθρωπο!Πήγα σήμερα από ΕΛΤΑ και μόλις του λέω το όνομα μου για να κοιτάξει μου λέει "Αα ο κύριος με τα πολλά δέματα;":P και μου έφερε ένα βουνό από πακέτα και με κοιτάγανε όλοι καλά καλά:cool: .Δεν ήτανε τελικά όλα ,άλλα που ήτανε ποιό νορίς να έρθουνε δεν ήτανε καν ,ούτε από zavvi έχει έρθει ένα game που έγινε dispatch στις 21:( .Τώρα απλά περιμένω να δω εξελήξεις..

Spiros +rep για το link ,δεν το είχα δει το game εκεί

ilias78
03-05-2010, 21:21
Καλημέρα,

Χθες έκανα παραγγελία το εξής
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/14819533/Prince-Of-Persia-The-Forgotten-Sands-Collector-Edition/Product.html

και ενώ όλα έδειχνα οκ καθώς μου ήρθε και confirmation order, σήμερα το πρωί μου έστειλαν mail ότι δεν μπορούν να στείλουν την παραγγελία, γιατί ξεπερνάει τις 30 λίρες και δεν κάνουν ship στην Ελλάδα.

Όταν έκανα την παραγγελία είχα γυρίσει το νόμισμα σε ευρώ όπως πάντα.
Ξέρει μήπως κανείς τι παίζει, αφού είχα παραγγείλει ξανά πριν από κανά μήνα παιχνίδι των 90 ευρώ και ήρθε κανονικά. Τι έχω κάνει λάθος;


δεν δοκιμαζεις και στο zavvi που ειναι κα ποιο φτηνο?

stein3x
03-05-2010, 22:33
δεν δοκιμαζεις και στο zavvi που ειναι κα ποιο φτηνο?

Αυτή που θέλει είναι η Collector's Edition

desperate_gamer
03-05-2010, 22:48
lol ,τελικά είχε σπάσει το χέρι του ο ταχυδρόμος ένα μήνα τώρα :P ,τον έφαγα τον άνθρωπο!Πήγα σήμερα από ΕΛΤΑ και μόλις του λέω το όνομα μου για να κοιτάξει μου λέει "Αα ο κύριος με τα πολλά δέματα;":P και μου έφερε ένα βουνό από πακέτα και με κοιτάγανε όλοι καλά καλά:cool: .Δεν ήτανε τελικά όλα ,άλλα που ήτανε ποιό νορίς να έρθουνε δεν ήτανε καν ,ούτε από zavvi έχει έρθει ένα game που έγινε dispatch στις 21:( .Τώρα απλά περιμένω να δω εξελήξεις..

Spiros +rep για το link ,δεν το είχα δει το game εκεί

Άρα δηλαδή και αναστάτωση με την τέφρα και με τον ταχυδρόμο; Όλα μαζι;!

Πολύ δύσκολη περίπτωση και ίσως να έχουν κι άλλα να σου δώσουν ήδη, απλά να παράπεσαν. Από το ebay ήρθανε τα πράγματα;

stein3x
03-05-2010, 23:34
Άρα δηλαδή και αναστάτωση με την τέφρα και με τον ταχυδρόμο; Όλα μαζι;!

Πολύ δύσκολη περίπτωση και ίσως να έχουν κι άλλα να σου δώσουν ήδη, απλά να παράπεσαν. Από το ebay ήρθανε τα πράγματα;

Ναι όλα μαζί ,είναι special περίπτωση και αν βάλεις μέσα ότι τα πράγματα κανονικά δεν έρχονται στο τοπικό ΕΛΤΑ που τα πήρα αλλά σε άλλη περιοχή όπου μπορεί να έχουνε μείνει/ξεπέσει εκέι ακόμα κομμάτια..αστα...8-)

Ναι από ebay ήρθανε αρκετά (βασικά όλα από ebay είναι εκτός από ένα από zavvi που το περιμένω ακόμα μαζί με τα υπόλοιπα).Αντε γεια έχουνε έρθει ,στην τύχη ,καθόλου χρονολογική σειρά αγοράς/dispatch date:muhaha::muhaha:

tsakali GR
04-05-2010, 01:43
Μα την εχει και το Shopto και πιο φθηνά νομίζω. Και τα στέλνει και συστημενα.
http://www.shopto.net/PS3/VIDEO%20GAMES/PS3PR11-Prince%20of%20Persia%20The%20Forgotten%20Sands%20C ollector%20Edition.html


Αυτή που θέλει είναι η Collector's Edition


Thanks παίδες, μάλλον θα την "χτυπήσω" από το shopto, πανάθεμα το play του!

antoniss
04-05-2010, 12:07
Thanks παίδες, μάλλον θα την "χτυπήσω" από το shopto, πανάθεμα το play του!

πάντως εγώ με το shopto είχα ένα θέμα με την debit visa της κύπρου , μου ζητάγανε κάτι κωδικούς ούτε που θυμάμαι πλέον πως το λέγανε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την καταχωρήσω.

έχει κάποιος άλλος την ίδια κάρτα στο shopto ?

Spiros20
04-05-2010, 12:11
πάντως εγώ με το shopto είχα ένα θέμα με την debit visa της κύπρου , μου ζητάγανε κάτι κωδικούς ούτε που θυμάμαι πλέον πως το λέγανε με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την καταχωρήσω.

έχει κάποιος άλλος την ίδια κάρτα στο shopto ?
Με PayPal τώρα ψωνίζω εγώ από εκεί... Με την κάρτα της Κύπρου κανένα πρόβλημα.

enstikto
04-05-2010, 13:07
lol ,τελικά είχε σπάσει το χέρι του ο ταχυδρόμος ένα μήνα τώρα :P ,τον έφαγα τον άνθρωπο!Πήγα σήμερα από ΕΛΤΑ και μόλις του λέω το όνομα μου για να κοιτάξει μου λέει "Αα ο κύριος με τα πολλά δέματα;":P και μου έφερε ένα βουνό από πακέτα και με κοιτάγανε όλοι καλά καλά:cool: .Δεν ήτανε τελικά όλα ,άλλα που ήτανε ποιό νορίς να έρθουνε δεν ήτανε καν ,ούτε από zavvi έχει έρθει ένα game που έγινε dispatch στις 21:( .Τώρα απλά περιμένω να δω εξελήξεις..

Spiros +rep για το link ,δεν το είχα δει το game εκεί

Αθανατα ΕΛΤΑ. Σπάει το χέρι του ο άλλος και δεν βαΖΟυν ένα αντικαταστάτη οι ... Να μην πω! Και τώρα με τα games, πες οκ. Αν κάποιος περίμενε κάτι πολύ σημαντικό τι γίνετε; Ελεος πια!

isspro
04-05-2010, 14:05
εγω πηρα απ'το thehut.com το pes 2010 platinum. το παρηγγειλα 28/4/2010 στις 12:18 και μετα απο σχεδον 4 ωρες (16:16) μου ηρθε 2ο mail οτι το παιχνιδακι το εχουν διωξει!
Thank you for your order with TheHut.com. We can confirm the item(s) below have been sent to you.
Delivery will normally take between 3 to 5 working days, but can sometimes take a little longer due to postal delays. Please allow 10 full working days before notifying us of any delays in arrival.
We send each item of your order as soon as it becomes available at no extra charge. If you are waiting for any other items which are not listed below you will receive a further e-mail once they have been sent.
We will endeavour to keep you updated on the status of your order and any delays that may occur.
The following item(s) have been sent to:

και σημερα 4/5/2010, πρωι πρωι ηταν στο γραμματοκιβωτιο, μεσα σε ενα λευκο φακελο με φουσκαλες απο μεσα, σε μεγεθος λιιιιγο μεγαλυτερο απο τη θηκη του παιχνιδιου. επισης κοστιζε €20.43 + €1.15 (μεταφορικα-πακεταρισμα) = €21.58

αρα εκανε 5 εργασιμες μαζι με τη μερα παραγγελιας (τεταρτη-τριτη). καθολου ασχημα θα ελεγα :)

blu-rayshop
04-05-2010, 22:09
Thanks παίδες, μάλλον θα την "χτυπήσω" από το shopto, πανάθεμα το play του!
Επίσης εδώ...
http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=862

plutonick
05-05-2010, 13:20
Επίσης εδώ...
http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=862

Όπως γράφτηκε και παραπάνω


Αυτή που θέλει είναι η Collector's Edition

stein3x
07-05-2010, 21:44
Να ενημερώσω και πάλι παιδιά πως είναι πιθανόν να έχουμε πάλι προβλήματα με την τέφρα και ίσως μεγαλύτερα από πριν.

Προβληματίζει και πάλι η ηφαιστειακή τέφρα

Οι νέες και ισχυρότερες συγκριτικά με εκείνες των τελευταίων ημερών εκρήξεις που σημειώθηκαν χθες στον κρατήρα του ηφαιστείου της Ισλανδίας, ανάγκασαν τις Αρχές της Ισλανδίας να επαναπρογραμματίσουν ορισμένες υπερατλαντικές πτήσεις, όπως ανακοίνωσε σήμερα η ευρωπαϊκή Υπηρεσία Ελέγχου της Εναερίου Κυκλοφορίας, Eurocontrol.

Στη σχετική της ανακοίνωση αναφέρει ότι η περιοχή, στην οποία είναι πιθανόν να υπάρχει τέφρα στα ανώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας, ξεκινάει σήμερα από την Ισλανδία και φθάνει νότια μέχρι το δυτικό άκρο της Ιβηρικής Χερσονήσου.

Στην Λισαβόνα, η Υπηρεσία Ελέγχου της Εναέριας Κυκλοφορίας (NAV), σε σημερινή της ανακοίνωση αναφέρει ότι το σύννεφο της ηφαιστειακής τέφρας από την Ισλανδία εισήλθε στον εναέριο χώρο της Πορτογαλίας, χωρίς ωστόσο να επηρεάσει την εναέρια κυκλοφορία επειδή η πυκνότητά του δεν εμπνέει ανησυχία.

Source (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=132457&cid=5)

ilias78
07-05-2010, 22:25
παλι? και πριν 1 ωρα εκανα παραγγελεια απο zavvi.

stein3x
07-05-2010, 22:37
Από ότι φαίνετε..:( ,άσε και από ότι δείχνει πρέπει να χάθηκαν 4-5 δέματα με games που είχα παραγγείλει από ebay λόγο του ηφαιστίου

Ps και εγώ πριν λίγο παρέγγειλα από Game.co.uk ,θα δείξει και αυτην την φορά

ilias78
08-05-2010, 00:02
μεσα σε 5 ωρες εγινε despatch. ας ελπισουμε να ερθει γρηγορα

Ezio
08-05-2010, 12:54
Το the hut είναι έμπιστο?

isspro
08-05-2010, 13:02
Το the hut είναι έμπιστο?

εχω παρει απο εκει και οταν υπαρχει ηδη, το στελνουν την ιδια μερα αν το παραγγειλεις μεχρι μεσημερι! και μου ηρθε σε 5 εργασιμες μαζι με τη μερα που το χτυπησα (τεταρτη-τριτη). 100% ικανοποιημενος και αν ειναι ενα μονο παιχνιδι, χωραει και στο γραμματοκιβωτιο γιατι ο φακελος ειναι πολυ μικρος και δε χρειαζεται να τρεχεις μεχρι τα ελτα μετα :rant:

μεταφορικα €1.15

Ezio
08-05-2010, 13:05
εχω παρει απο εκει και οταν υπαρχει ηδη, το στελνουν την ιδια μερα αν το παραγγειλεις μεχρι μεσημερι! και μου ηρθε σε 5 εργασιμες μαζι με τη μερα που το χτυπησα (τεταρτη-τριτη). 100% ικανοποιημενος και αν ειναι ενα μονο παιχνιδι, χωραει και στο γραμματοκιβωτιο γιατι ο φακελος ειναι πολυ μικρος και δε χρειαζεται να τρεχεις μεχρι τα ελτα μετα :rant:

μεταφορικα €1.15

Γιατί το λες αυτό? Δεν στο φέρνουν στο σπίτι?

ilias78
08-05-2010, 13:16
νομιζω πως το thehut ειναι ιδιο καταστημα με το zavvi.

Ezio
08-05-2010, 13:38
νομιζω πως το thehut ειναι ιδιο καταστημα με το zavvi.

Δεν έχει όμως τα ίδια πράγματα. Πήρα πριν από λίγο από το the hut το red dead redemption χωρίς τον οδηγό πιο φθηνά.

isspro
08-05-2010, 13:39
Γιατί το λες αυτό? Δεν στο φέρνουν στο σπίτι?
βρε ναι, σπιτι στο φερνουν απο τα ελτα, αλλα αν δεν χωραει στο γραμματοκιβωτιο και δεν ειναι κανεις εκει για να παραλαβει (αν χτυπησει κουδουνι ο ταχυδρομος), το παει πισω στα ελτα, σου αφηνει ενα χαρτι (στο γρα/τιο) και πας και το παιρνεις απο εκει μετα. πληροφοριακα το ειπα, γιατι εγω δεν ειμαι πρωινες ωρες σπιτι για να παραλαβω, ουτε εχω καποιον αλλο να μου κανει αυτη τη δουλεια. απλα θεωρω οτι θα ειναι κι αλλα ατομα στην ιδια «μοιρα» :)


Πήρα πριν από λίγο από το the hut το red dead redemption χωρίς τον οδηγό πιο φθηνά.
και εγω το εκλεισα χθες απο εκει. την απλη εκδοση πηρες, αυτη ειναι η διαφορα απο τη Limited? (την απλη/φθηνη πηρα εγω)

Ezio
08-05-2010, 13:45
Πήρα ένα παιχνίδι από το the hut και στο outstanding orders μου λέει κόστος 38.89 ευρώ. Πηγαίνω στο view και στο products in your order μου λέει κόστος 43.08 ευρώ. Έβαλα το κουπόνι, το δέχτηκε και μου έκοψε 4 και κάτι ευρώ. όμως, στο discount used μου λέει στο total discount 0.00 λίρες. Πόσα θα πληρώσω?

Ezio
08-05-2010, 13:46
και εγω το εκλεισα χθες απο εκει. την απλη εκδοση πηρες, αυτη ειναι η διαφορα απο τη Limited? (την απλη/φθηνη πηρα εγω)

Την απλή πήρα.

isspro
08-05-2010, 13:52
Πήρα ένα παιχνίδι από το the hut και στο outstanding orders μου λέει κόστος 38.89 ευρώ. Πηγαίνω στο view και στο products in your order μου λέει κόστος 43.08 ευρώ. Έβαλα το κουπόνι, το δέχτηκε και μου έκοψε 4 και κάτι ευρώ. όμως, στο discount used μου λέει στο total discount 0.00 λίρες. Πόσα θα πληρώσω?
το total cost θα κοιτας. και εμενα στο Total Discount 0 λεει αλλα στο total cost μου εχει κανει την εκπτωση


http://img245.imageshack.us/img245/6541/hutx.jpg

Ezio
08-05-2010, 14:01
Thanks.

isspro
10-05-2010, 00:27
παιδια παρήγγειλα απο thehut το GTA liberty city και το iron man την ταινια σε bluray.

τα παρήγγειλα 06/05. εγινε order Despatched στις 06/06. Ποτε να υπολογιζω να τα εχω? δευτερα? ξερετε με τι εταιρια στέλνουνε?

τεταρτη το αργοτερο πεμπτη θα σου ερθει. με ελτα. αν δε σε βρουνε, σου αφηνουν χαρτακι και πας και το παιρνεις απο το πλησιεστερο καταστημα (σε σχεση με τη διευθυνση αποστολης που εχεις δωσει στο site)

ilias78
10-05-2010, 01:06
Ε ρε Ηιλια αφου ειδες βγηκε η GoTY.και γω περιμενα λιγο καιρο και σημερα παρηγγειλα απο zavvi 23 ευρωπουλα την GoTY..Δεν πειραζει πουλα την πιο μετα σε κανεναν..

την GOTY την ειχε το zavvi καπου στα 40+ (την πεμπτη). και εγω βρηκα την απλη version σφραγισμενη στα 20 ευρω εδω ελλαδα. ειπα οτι συμφερει καλυτερα. δεν βαριεσαι. τα dlc ειναι δωρεαν απο οτι διαβασα στο psn και το 3d δεν με ενδιαφερει. ακομα

Dikakom
10-05-2010, 10:51
ε ρε γκαντεμια. προχτες πηρα το απλο στα 20 ευρω σφραγισμενο απο ελλαδα.

Χαχα και γω την απλη πηρα απο ενα παιδι στο φορουμ στα 17,5..δεν πειράζει μωρέ συμβαίνουν αυτά!Καλυτερα τα λεφτα μας στην Ελλαδα παρά στους Άγγλους!:hey:

freakygeo
10-05-2010, 11:33
ρε παιδια επειδη ειχα νοικιασει το batman και το τερματισα...αξιζει να το ξαναπαρω απο το zavvi που εχει την goty εκδοση??τι λετε??εσεις τι μου προτεινετε??

isspro
10-05-2010, 11:37
ρε παιδια επειδη ειχα νοικιασει το batman και το τερματισα...αξιζει να το ξαναπαρω απο το zavvi που εχει την goty εκδοση??τι λετε??εσεις τι μου προτεινετε??
και εγω το ιδιο σκεφτομαι. για πειτε

Dikakom
10-05-2010, 16:52
Αξίζει και υπεράξιζει παιδιά...καταρχάς η GOTY edition έχει και τα γυαλάκια 3D και την δυνατοτητα να παιξετε σε τρεις διαστάσεις, όχι τίποτα τρομακτικό αλλα σας εμπειρία φοβερή.
Το παιχνίδι ειναι απο τα καλύτερα που υπάρχουν κατα τη γνώμη μου που και μονο για συλλεκτικους λόγους αξιζει.
Αν δεν ειχα παρει προσφατα την απλη εκδοση σιγουρα θα έπαιρνα την GOTY.
αυτα.

redismagik
10-05-2010, 17:38
me estile minima to uk.com oti den proxorise i sinalagi gia to NIER .epikinonisa me ti trapeza mou ki mou ipan oti to sigkekrimeno site to exoun stin lista me ta mi ajiopista...kathos exoun paratirithei ipoklopes kodikon karton.krima giati to eixe s poli kali timi.

isspro
10-05-2010, 17:46
me estile minima to uk.com oti den proxorise i sinalagi gia to NIER .epikinonisa me ti trapeza mou ki mou ipan oti to sigkekrimeno site to exoun stin lista me ta mi ajiopista...kathos exoun paratirithei ipoklopes kodikon karton.krima giati to eixe s poli kali timi.
πολυ σημαντικη πληροφορια αυτη! επισης καλο θα ηταν να επικοινωνουσες με το uk.com και να τους το ανεφερες μπας και γινουν πιο ασφαλης σαν site/εταιρια...

ilias78
10-05-2010, 18:08
πολυ σημαντικη πληροφορια αυτη! επισης καλο θα ηταν να επικοινωνουσες με το niet και να τους το ανεφερες μπας και γινουν πιο ασφαλης σαν site/εταιρια...

το nier και οχι niet, ειναι ο τιτλος παιχνιδιου.... οχι το site....

Dikakom
10-05-2010, 18:39
Παντως αν και παραγγέλνω συχνά απο το νετ πρέπει να πω ότι με το gamestation.co.uk και το game.co.uk...έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα..ειδικά με το πρώτο υπάρχει μια οικονομική εκρεμότητα μην τους παρει και τους σηκώσει...με βάζουν να βγάλω καινούρια κάρτα για να πάρω τα λεφτά που κράτησαν πίσω..αφήστε!
Αυτά που είναι τέλεια ειναι το blahdvd και το zavvi...πάντα αψογες συνναλαγες είχα...και το Play βέβαια για μια παραγγελία που δεν εγινε και τους το ειπα αμ΄σως εκαναν refund τα χρήματα!

isspro
10-05-2010, 18:59
το nier και οχι niet, ειναι ο τιτλος παιχνιδιου.... οχι το site....
ναι εκανα λαθος (2πλο) και το αλλαξα :P

grip
10-05-2010, 19:04
me estile minima to uk.com oti den proxorise i sinalagi gia to NIER .epikinonisa me ti trapeza mou ki mou ipan oti to sigkekrimeno site to exoun stin lista me ta mi ajiopista...kathos exoun paratirithei ipoklopes kodikon karton.krima giati to eixe s poli kali timi.
Το είχα αναφέρει και παλιότερα.Εμένα από απόπειρα υποκλοπής κωδικών κτλ από την πιστωτική μου κάρτα από παραγγελία που είχα κάνει στο game.co.uk η eurobank μου είχε ακυρώσει την πιστωτική μου πριν συμβεί κανά μοιραίο.
Παλιότερα ψώνιζα πολύ πιο άνετα από εκεί.
Μετά από αυτό το συμβάν -έχει κανά 2 μήνες που έγινε- ζορίζομαι να το ξαναεμπιστευτώ.

SQP_GR
10-05-2010, 19:28
NAI KAI emena den tus dosan to ok i trapeza moy gia na proxorisi i sinalagi ,xanaprospathisa m to final fantasi kai tha sas po ti tha gini....

stein3x
10-05-2010, 20:20
Και μένα ρε παιδιά δεν έγινε η συναλαγή την παρασκευή με την προπληρωμένη (δεν ξέρω αν παίξει ρόλο) .Είχα 20,1Ε μέσα και με 17 που είχε ένα game δεν με αφήνει να γίνει η συναλλαγή από eurobank:(

redismagik
10-05-2010, 21:29
Και μένα ρε παιδιά δεν έγινε η συναλαγή την παρασκευή με την προπληρωμένη (δεν ξέρω αν παίξει ρόλο) .Είχα 20,1Ε μέσα και με 17 που είχε ένα game δεν με αφήνει να γίνει η συναλλαγή από eurobank:(
eipa na pao na valo ki ego stin propliromrni tis eurobank pou exo ,mipos ki to dextei.me glitoses apo ton kopo megale!:P.i karta pou prospathisa itan citibank (mi tin xrisimopoioisete de tha sas to dextoun).

SQP_GR
10-05-2010, 22:03
den iparxi diafora giati exw sto parelthon pari apo to sigekrimeno site me propliromeni

v-tidus
10-05-2010, 22:27
Ρε παιδες η συζητηση ειναι για προσφορες λεμε!!!!!
Αν θελετε να συζητησετε πανω σε θεματα καταστηματων υπαρχει το αλλο thread για την αξιολογηση.

panoslarisa1987
11-05-2010, 11:47
παιδια πόσο καιρο κάνει περιπου το thehut?
τους στέλνω να που πούνε αριθμό αποστολής και με εχουν γράψει

gavrosdr
11-05-2010, 14:21
παιδια εγω ειχα παραγγειλει απο το game.co.uk 2 παιχνιδια για pc και το ac2 white edition...μου την χωρισανε την παραγγελια στα 2 (το ac2 με το 1 game και το αλλο μονο του)...ενω ομως το ενα game εγινε dispatched 1-2 μερες νωριτερα (3/5), το αλλο το οποιο ηταν και μεγεθος δεματος παρεπιπτοντως ηρθε σημερα αφου εγινε dispatched (5/5)...αν και νωρις το εχασα το αλλο παιχνιδακι η απλα τα ταχυδρομεια ειναι γτπ?

tonybsg
11-05-2010, 14:46
Σου στείλανε το AC2 White Edition δηλαδή από το game;

Αλλάξανε και στέλνουνε και μεγάλα πακέτα; Αυτό κι αν είναι νέο!

Πάντως μην σε απασχολεί ακόμη, λογικά θα έρθει και το άλλο, συχνό φαινόμενο να μην έρχονται μαζί παραγγελίες (παρ' όλο που έγιναν μαζί).

gavrosdr
11-05-2010, 14:58
ναι μου το στειλανε αυτο μαζι με ενα pc game τα οποια εγιναν dispatched 5/5 ενω το αλλο game μονο του που εγινε dispatched 3/5 η 4/5 δεν θυμαμαι, δεν εχει ερθει...δεν ανησυχω τοσο για τις μερες οσο το οτι μου προκαλεσε εντυπωση!

plutonick
11-05-2010, 17:08
παιδια πόσο καιρο κάνει περιπου το thehut?
τους στέλνω να που πούνε αριθμό αποστολής και με εχουν γράψει


Και εσύ μας γράφεις όμως.



Ρε παιδες η συζητηση ειναι για προσφορες λεμε!!!!!
Αν θελετε να συζητησετε πανω σε θεματα καταστηματων υπαρχει το αλλο thread για την αξιολογηση.

Dikakom
11-05-2010, 17:09
το game.co.uk δεν στελνει δέματα ανω του 1 κιλου παιδιά.Μου εχουν απαντησει απο μαιλ...όπως και το gamestation που στην ουσια το ιδιοσ site ειναι πανω κατω.

isspro
11-05-2010, 20:26
παιδια πόσο καιρο κάνει περιπου το thehut?
5 εργασιμες

antoniss
11-05-2010, 21:38
θάυμα !!!! θαύμα!!!

μόλις παρέλαβα σε ένα δέμα τα Assasins Creed II & GOWIII από το amazon.co.uk !

μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί έγραφε "Delivery Estimate: 1 Jun 2010"
από τις 4/5 που έκανα την παραγγελεία !

ήρθε δηλαδή πολύ γρηγορότερα!

δεν το περίμενα καθόλου και από τιμή μια χαρά , και τα 2 μαζί με τα μεταφορικά 60€ !


respect από εμένα γιατί είχα ακούσει στο παρελθον πολλά αρνητικά!

Υ.Γ. και έχει σχεδόν σε όλα τα games χαμηλότερες τιμές από τα γνωστά e-shops.

Dragonpaul
15-05-2010, 23:24
Ξερει καποιο παληκαρι e-mail επικοινωνιας με το play.com? Μου εχουν κανει μια ψιλομ@λ@κια και θελω να τους πω δυο λογακια.

Ευχαριστω!

Dikakom
15-05-2010, 23:29
Δοκιμασε sales@play.com
Μου ειχαν απαντησει σε αυτο...ηταν μια παλια παραγγελια που δεν ειχε λαβει ποτε, τους εστειλα ενα μηνυμα και κατευθειαν σε μια μερα μου βαλανε τα λεφτα πισω..πολυ εξυπηρετικοι!

Dragonpaul
15-05-2010, 23:35
Δοκιμασε sales@play.com
Μου ειχαν απαντησει σε αυτο...ηταν μια παλια παραγγελια που δεν ειχε λαβει ποτε, τους εστειλα ενα μηνυμα και κατευθειαν σε μια μερα μου βαλανε τα λεφτα πισω..πολυ εξυπηρετικοι!

Σε ευχαριστω πολυ!

Αν και νομιζω οτι υπαρχει και καποιο αλλο, θα δοκιμασω σε αυτο.

+rep

Dikakom
15-05-2010, 23:52
Υπαρχουν κι άλλα αλλα σε μενα ειχαν απαντήσει σε αυτο..θα κοιτάξω αν βρω κι αλλα να σου πω.

υ.γ. Σε ευχαριστώ φίλε μου!

edit:
Μόλις έλεγξα τα mail μου και ειδα ότι όντως μου ειχαν απαντησει στο sales@play.com αλλα και σε ένα άλλο, σε αυτό info@play.com
Οπότε σιγουρα θα λάβεις απάντηση.Να εισαι καλα!

Sergio
17-05-2010, 14:09
Eκανα 2 παραγγελειες,1 απο zavvi k 1 apo blah τις 11/5.Και οι 2 εγιναν despatched την ιδια μερα και τις ελαβα σημερα!Και τις 2,χωρις χαρτακι,πανω στο γραμ/τιο μου!Μπραβο στις εταιριες κ μπραβο στα Ελτα(ειδικα τα ελτα,πως το επαθαν κ μου τα εφεραν στην πορτα μου,δεν ξερω...κ τοσο γρηγορα).Παω να λιωσω,χαχαχα

isspro
17-05-2010, 14:16
αρα 5 εργασιμες (μαζι με τη μερα παραγγελιας)! μια χαρα. τοσο μου εκανε και το thehut :)

Dikakom
17-05-2010, 16:20
Eκανα 2 παραγγελειες,1 απο zavvi k 1 apo blah τις 11/5.Και οι 2 εγιναν despatched την ιδια μερα και τις ελαβα σημερα!Και τις 2,χωρις χαρτακι,πανω στο γραμ/τιο μου!Μπραβο στις εταιριες κ μπραβο στα Ελτα(ειδικα τα ελτα,πως το επαθαν κ μου τα εφεραν στην πορτα μου,δεν ξερω...κ τοσο γρηγορα).Παω να λιωσω,χαχαχα

Και μενα 11/5 εγινε dispatch απο blah αλλα δεν ηρθε ακομα και γανιάζω!Ας ελπίσουμε αύριο!
Οχι τίποτα αλλο αλλα απο Blah πάντα έκανε 2-3 μέρες να μου ρθουν.

ilias78
17-05-2010, 18:15
εγω εκανα παραγγελεια απο zavvi την περασμενη παρασκευη 7/05. εγινε despatche την ιδια μερα και ακομα τιποτα. να ανυσηχω?

chronohill
17-05-2010, 18:18
εγω εκανα παραγγελεια απο zavvi την περασμενη παρασκευη 7/05. εγινε despatche την ιδια μερα και ακομα τιποτα. να ανυσηχω?

Και μενα μ εχουν αργησει απο zavvi ηλια.θα περιμενουμε dont worry...

Sergio
17-05-2010, 19:08
Οχι,don t worry,εγγυηση κ τα 2 ειναι.Μπορει να αργουν,αλλα παντα ερχονται

mobster21
17-05-2010, 20:12
κρισιμη ερωτηση κρισεως:

να παραγγειλω το γουεστερν απο zavvi ή απο amazon???

ποιο εχει φθηνοτερα μεταφορικα και ποιο ειναι πιο γρηγορο???

thanx in advance!

Ezio
17-05-2010, 20:44
κρισιμη ερωτηση κρισεως:

να παραγγειλω το γουεστερν απο zavvi ή απο amazon???

ποιο εχει φθηνοτερα μεταφορικα και ποιο ειναι πιο γρηγορο???

thanx in advance!

Πάρε το από το zavvi. Το amazon εκτός από το ότι είναι πολύ ακριβό, είναι αμερικάνικο και για αυτό τα μεταφορικά είναι υψηλά. Πιο γρήγορα πιστεύω ότι θα σου έρθει από το zavvi.

mobster21
17-05-2010, 21:34
το amazon το αγγλικο εννοω...

Ezio
17-05-2010, 22:05
Και πάλι πιστεύω ότι είναι καλύτερο το zavvi.

isspro
18-05-2010, 04:36
συμφωνω αλλιως κοιτα και το thehut.com που ειναι επισης πολυ καλο

geogoku
18-05-2010, 09:57
παιδια θελω να "χτυπησω" band hero kit αλλα επειδη εχω account μονο στο zavvi, το οποιο δεν στελνει μεγαλα πακετα, εχετε να μοθ προτινετε καποιο αλλο online story ή αν το εχει παρει κανενος το ματι σε καλη τιμη από ελλαδα???

thanks in advance

Dikakom
18-05-2010, 10:32
Και μενα 11/5 εγινε dispatch απο blah αλλα δεν ηρθε ακομα και γανιάζω!Ας ελπίσουμε αύριο!
Οχι τίποτα αλλο αλλα απο Blah πάντα έκανε 2-3 μέρες να μου ρθουν.


Εντάξει μου ήρθε σήμερα τελικά...εγγύηση ειναι το blah!και το Zavvi αλλα αργει κανα δυο μερουλες παραπάνω!
Περιμένω και ενα πακέτο από gamestation τωρα...αντε να δουμε.:P

Johnny1981
18-05-2010, 11:57
Καλημέρα. Σαν καινούργιος ιδιοκτήτης PS3 ψάχνω να βρω καταστήματα στην Ελλάδα αρχικά (γιατί έχω μια μικρή ανασφάλεια με το να δίνω την κάρτα μου online) με καλές τιμές για games PS3 (και παλιότερα games γιατί τα καινούργια ειναι πολύ ακριβά). Τι έχετε να μου προτείνετε; Είδα το αρχικό post σε αυτό το thread αλλά είναι από το 2008 και έλεγα μήπως υπάρχουν πιο πρόσφατες γνώμες ειδικά επειδή έχουν έρθει μεγάλα μαγαζιά στην Ελλάδα τύπου FNAC, Public, Saturn κλπ.

plutonick
18-05-2010, 14:03
Φίλε, ξεπέρνα το taboo με τις πιστωτικές, γιατί μόνο από το εξωτερικό θα βρεις την υγεία σου. Δεν βλέπεις εδω? Τόσα ποστ έχουν γίνει με προσφορές από εξωτερικό. Κανείς δεν είχε πρόβλημα ποτέ με τις κάρτες.

isspro
18-05-2010, 16:33
παιδια θελω να "χτυπησω" band hero kit αλλα επειδη εχω account μονο στο zavvi, το οποιο δεν στελνει μεγαλα πακετα, εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο online story ή αν το εχει παρει κανενος το ματι σε καλη τιμη από ελλαδα???
thehut, blahdvd


Καλημέρα. Σαν καινούργιος ιδιοκτήτης PS3 ψάχνω να βρω καταστήματα στην Ελλάδα αρχικά (γιατί έχω μια μικρή ανασφάλεια με το να δίνω την κάρτα μου online) με καλές τιμές για games PS3 (και παλιότερα games γιατί τα καινούργια ειναι πολύ ακριβά). Τι έχετε να μου προτείνετε;
skroutz.gr μονο απο ελλαδα. εκει βλεπεις ολες τις τιμες απο σχεδον ολα τα μαγια για αυτο που σε ενδιαφερει


Φίλε, ξεπέρνα το taboo με τις πιστωτικές, γιατί μόνο από το εξωτερικό θα βρεις την υγεία σου. Δεν βλέπεις εδω? Τόσα ποστ έχουν γίνει με προσφορές από εξωτερικό. Κανείς δεν είχε πρόβλημα ποτέ με τις κάρτες.true :)

Dikakom
18-05-2010, 17:17
Φίλε PlutoNick αν φοβασαι τις πιστωτικές..πήγαινε στη Eurobank ή Κύπρου και βγάλε μια χρεωστική καρτα(δωρεαν είναι)...Όσα λεφτά βάζεις με τόσα μπορείς να αγοράσεις και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.Στο εξωτερικό όχι μόνο έχει εκπληκτικές τιμές αλλα και πολύ λίγα μεταφορικα..από ελλάδα μόνο αν βρεις κανα μεταχειρισμένο απο καμια αγγελία ή απο κανα emarket..αλλιώς τόσα site ειπαν τα παιδια...βουρ!

ilias78
18-05-2010, 18:30
εγω εκανα παραγγελεια απο zavvi την περασμενη παρασκευη 7/05. εγινε despatche την ιδια μερα και ακομα τιποτα. να ανυσηχω?

ηρθε σημερα!!!!:D

activate
18-05-2010, 18:49
Καλησπέρα.Οποιος θέλει να κανει παραγγελια απο το εξωτερικό red dead redemption ps3 , μπορει να παει στο www.amazon.co.uk (http://www.amazon.co.uk/) και θα το παραλάβει παρασκευη 21/05.

Ezio
18-05-2010, 23:40
Παρήγγειλα από το the hut το red dead redemption. Νόμιζα ότι θα το κάνουν dispatch την επίσημη μέρα κυκλοφορίας, αλλά τώρα μου λέει payment problem. Μου έχει κάποιες επιλογές και η πρώτη είναι να βάλω το security code της κάρτας αφού την γεμίσω. Θα πιάσει αυτό ή θα χάσω την παραγγελία που το βρήκα σε φοβερή τιμή?

plutonick
19-05-2010, 00:06
Φίλε PlutoNick αν φοβασαι τις πιστωτικές..πήγαινε στη Eurobank ή Κύπρου και βγάλε μια χρεωστική καρτα(δωρεαν είναι)...Όσα λεφτά βάζεις με τόσα μπορείς να αγοράσεις και δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.Στο εξωτερικό όχι μόνο έχει εκπληκτικές τιμές αλλα και πολύ λίγα μεταφορικα..από ελλάδα μόνο αν βρεις κανα μεταχειρισμένο απο καμια αγγελία ή απο κανα emarket..αλλιώς τόσα site ειπαν τα παιδια...βουρ!
Φίλε Diκakom, με μπερδεύεις με άλλον.

isspro
19-05-2010, 03:02
Παρήγγειλα από το the hut το red dead redemption. Νόμιζα ότι θα το κάνουν dispatch την επίσημη μέρα κυκλοφορίας, αλλά τώρα μου λέει payment problem. Μου έχει κάποιες επιλογές και η πρώτη είναι να βάλω το security code της κάρτας αφού την γεμίσω. Θα πιάσει αυτό ή θα χάσω την παραγγελία που το βρήκα σε φοβερή τιμή?
απλα δεν εχεις στην καρτα το απαραιτητο ποσο ή προφανως δε βαζεις -σωστα η καθολου- το security code που ειναι απαραιτητο και γι αυτο το λογο στο ζηταει αλλωστε!!!!

ειναι στην απο πανω καρτα τα 3 τελευταια ψηφια (CV2)
https://media.cashstar.com/brand/papa-ginos/images/security_code_sample.jpg

βαλτα (money και κωδικο) και θα εισαι κομπλε :)

Taku
19-05-2010, 07:48
τα μαγαζιά που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι
dvd.co.uk αρκετά γρήγορο αλλα δεν βλέπω καμια καλή τιμή τελευταία
amazon.co.uk λίγο πιο αργό από το dvd.co.uk ακριβά μεταφορικά και υψηλές τιμές πάντα η τελευταία μου επιλογή
zavvi πολύ καλο γρήγορο και παρα πολλές προσφορες
game.co.uk το ανακάλυψα τις τελευταίες μέρες από το forum πολύ καλές τιμές για χρόνους αποστολής δεν ξέρω μιας και έκανα μόλις εχθές την παραγγελια μου

Sergio
19-05-2010, 10:51
Δες κ το blahdvd.co.uk ,απ τα καλυτερα για μενα,μαζι με το zavvi

Ezio
19-05-2010, 12:00
isspro, στο έστειλε πιο νωρίς και σένα το the hut?

ikaria_g4
19-05-2010, 12:09
παίζει κανένα μαγαζί του εξωτερικού να συνεργάζεται με courier;
π.χ. acs κτλ;

enstikto
19-05-2010, 12:20
^^Videogamesplus.ca αλλά μόνο αν παραγγείλεις απο 5 παιχνίδια και πάνω. Σε 2 μέρες τα games είναι σπίτι σου (απο Καναδά!)

ikaria_g4
19-05-2010, 12:33
ωραία ...αλλά από Καναδά;;
μπαίνουν στη μέση τελωνεία;;
τουλάχιστον είναι standard η χρέωση;
thanks για την απάντηση...

enstikto
19-05-2010, 15:36
ωραία ...αλλά από Καναδά;;
μπαίνουν στη μέση τελωνεία;;
τουλάχιστον είναι standard η χρέωση;
thanks για την απάντηση...

η χρέωση είναι 5 ευρώ το game. Τσουχτερη, αλλά έχουν πολύ συχνά προσφορές οπότε βγαίνει μια η άλλη.
Για τελωνείο φοβόμουν κ γω, αλλά στο χαρτί που έχει απ΄εξω δηλώνουν χαμηλότερη αξία κ το πακέτο το τυλιγουν γύρω γύρω με ταινία όσο δεν παει, οπότε οι τελωνιακοι δεν ασχολουντε να τ΄ανοιξουν...

Ezio
19-05-2010, 17:35
Αφού μου είπε το the hut ότι υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν είχα βάλει λεφτά στην κάρτα, έβαλα σωστά τον κωδικό ασφαλείας και τώρα μου λέει processing. Το έχω κάνει εδώ και ώρες. Δεν έπρεπε να μου το είχαν στείλει ή θα μου το στείλουν στις 21?

Dikakom
20-05-2010, 02:18
Sorry Plutonick μάλλον σε μπέρδεψα!

isspro
20-05-2010, 12:11
Αφού μου είπε το the hut ότι υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν είχα βάλει λεφτά στην κάρτα, έβαλα σωστά τον κωδικό ασφαλείας και τώρα μου λέει processing. Το έχω κάνει εδώ και ώρες.
τωρα τι να σου πω... κοιτα ξανα αν εχεις βαλει σωστα τα στοιχεια της καρτας σου κλπ. εγω μια φορα τα εβαλα + address σπιτιου και απο τοτε σε 6 διαφορετικες αγορες που εκανα σε 5 εργασιμες οπως προανεφερα (μαζι με τη μερα παραγγελιας) ειναι σπιτι :cool:


Δεν έπρεπε να μου το είχαν στείλει ή θα μου το στείλουν στις 21?
ειναι 21,24,25,26,27 = 5 εργασιμες. αρα λογικα την αλλη πεμπτη θα μας ερθουν 27/5 :heyyy:


isspro, στο έστειλε πιο νωρίς και σένα το the hut?
οχι!

Ezio
21-05-2010, 22:24
Υπάρχει πάλι πρόβλημα με το ηφαίστειο? Είναι 21 και δεν έγινε dispatched το παιχνίδι που παρήγγειλα.

dj pete
21-05-2010, 22:28
και εμενα ακομα να κανει despatch απο το zavvi το red dead redeption

stein3x
21-05-2010, 22:33
Πρόβλημα με το ηφαίστιο υπήρχε ξανά ,τώρα αν συνεχίζει δεν το γνωρίζω.Πάντως 2 games που παρέγγειλα από game.co.uk 18κ19 έγιναν κανονικά dispatch

hidd3n
21-05-2010, 22:37
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος site στο εξωτερικό που να πουλάει με αντικαταβολή!

Έψαξα στο forum αλλά δν βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ! :)

Ixor24
21-05-2010, 23:04
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος site στο εξωτερικό που να πουλάει με αντικαταβολή!

Έψαξα στο forum αλλά δν βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ! :)
μπα φιλε μου δεν νομιζω να στεκει κατι τετοιοD-:D-:D-:

hidd3n
21-05-2010, 23:11
μπα φιλε μου δεν νομιζω να στεκει κατι τετοιοD-:D-:D-:

Κρίμα D-: Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση πάντως! :rant:

chronohill
22-05-2010, 12:30
παιδια το zavvi εχει 25 λιρες 2 games αλλα τα βαζω στο καλαθι και δεν μου μειωνει την τιμη οπως στο blah...για τσεκαρετε το..
http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/offers/next-gen-2-for-25.list

Dikakom
22-05-2010, 15:37
Να ρωτήσω κάτι που δεν βρίσκω αν έχει απαντηθεί...το zavvi στέλνει πακέτα άνω του 1 κιλού στην ευρώπη?
Για το blahdvd ξέρω ότι στελνει...επίσης το gamestation και game δεν στέλνουν.

Ezio
23-05-2010, 18:05
Τι γίνετε με το thehut? Το red dead redemption είναι ακόμα στο processing. Τους έστειλα 2 μηνύματα και δεν μου απάντησαν. Να ακυρώσω την παραγγελία και να πάω να το αγοράσω από Ελλάδα?

Dikakom
23-05-2010, 20:10
Να ρωτήσω κάτι που δεν βρίσκω αν έχει απαντηθεί...το zavvi στέλνει πακέτα άνω του 1 κιλού στην ευρώπη?
Για το blahdvd ξέρω ότι στελνει...επίσης το gamestation και game δεν στέλνουν.

Καλά ρε παιδιά κανείς δεν ξέρει?Πείτε με και καίγομαι!

chronohill
23-05-2010, 22:57
Mας ξεπετσιασε το zavvi!!!πηρα και το blazblue κ το ninja gaiden2 και το bayonetta!53 ευρωπουλα με τα μεταφορικα...

Dikakom
23-05-2010, 23:25
χαχα καλοριζικα ρε φίλε...βλεπε και Gamestation εχει αρκετα φθηνα εκει, γλυτωνεις κανα 5ευρω.

chronohill
24-05-2010, 16:24
χαχα καλοριζικα ρε φίλε...βλεπε και Gamestation εχει αρκετα φθηνα εκει, γλυτωνεις κανα 5ευρω.

aδεν το χω στα υποψην αυτο.καλο?εγω ψωνιζω σχεδον αποκλειστικα πλεον απο zavvi & blah..θα του ριξω μια ματια.thanx mate

Dikakom
24-05-2010, 20:28
Εγώ έχω ψωνίσει αρκετά απο το blah, zavvi και απο αυτό, κανει κανα 2μερες απο τα άλλα να ρθουν αλλα μπορείς να το εμπιστευτείς...επίσης το καλό ότι τα 2 και κατι μεταφορικα που έχει ειναι για όλη την παραγγελία ακομα και αν παρεις 7 παιχνδία τα μεταφορικά παλι 2 και κατι θα ειναι.
Να εισαι καλα.

AriStos13
24-05-2010, 23:52
Δεν μπορω να βρω πουθενα ασπρο dualshock3 στην ελλαδα ρε παιδια...ξερει κανενας που μπορω να βρω??

Snk
25-05-2010, 00:08
SONY DUALSHOCK 3 WHITE CERAMIC
http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30031


Άμα κάνεις ένα search στο skroutz θα σου βγάλει και άλλα

AriStos13
25-05-2010, 00:14
SONY DUALSHOCK 3 WHITE CERAMIC
http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30031


Άμα κάνεις ένα search στο skroutz θα σου βγάλει και άλλα
να σαι καλα........δεν σκεφτηκα να μπω στο skroutz.....

isspro
25-05-2010, 11:38
Δεν μπορω να βρω πουθενα ασπρο dualshock3 στην ελλαδα ρε παιδια...ξερει κανενας που μπορω να βρω??
για δες και εδω --> dualshock ceramic
(http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=2575)

Τι γίνετε με το thehut? Το red dead redemption είναι ακόμα στο processing. Τους έστειλα 2 μηνύματα και δεν μου απάντησαν. Να ακυρώσω την παραγγελία και να πάω να το αγοράσω από Ελλάδα?
και εμενα το ιδιο καριβως. ενω εχω κανει προπαραγγελεια 1 βδομαδα... εγω θα κανω λιγο ακομα υπομονη παντως! την δευτερα 17/5 ειχα παραγγειλει 2 red dead redemption και LBP και το 2ο μου ηρθε σημερα (ενω επρεπε να ερθουν μαζι).

χθες μου εστειλαν το παρακατω mail:

Hello Dimitrios S*****,
Thanks for placing your order with us at TheHut.com, order number 11559***.
We're sorry that your order for the product(s) below has not yet been sent.


Red Dead Redemption - ( Free Frontier guides)


We're still following this up with our suppliers and we'll keep you updated on the status of your order.
You can check the status of your order by clicking on order tracking in youe account pages.
Thanks for your patience, if you have any further questions please contact our customer services colleagues and they'll be happy to help.
Many Thanks,
TheHut.com Team



που σημαινει οτι εχουν ξεμεινει... υπομονη λοιπον. γιατι αν παμε σε αλλο καταστημα θελουμε 5+ μερες, αρα φτου κι απ'την αρχη :(

Ezio
25-05-2010, 12:48
Το ίδιο μου στείλανε και εμένα.

isspro
25-05-2010, 15:16
οποτε υπομονη. αν μεχρι δευτερα δεν εχει ερθει εγω θα την ακυρωσω. οχι τπτ αλλο, εχω παρει 2 και για ενα φιλο και ηδη με πριζει

AriStos13
26-05-2010, 02:04
να ρωτησω κατι?παραγγειλα κατι απο ενα σαιτ αλλα εκανα λαθος στον Τ.Κ....παρελειψα ενα ψηφιο...
απο το σαιτ το στειλανε ομως....
τωρα τι γινεται?
θα το λαβω εγω?

enstikto
26-05-2010, 11:53
να ρωτησω κατι?παραγγειλα κατι απο ενα σαιτ αλλα εκανα λαθος στον Τ.Κ....παρελειψα ενα ψηφιο...
απο το σαιτ το στειλανε ομως....
τωρα τι γινεται?
θα το λαβω εγω?

το αν θα το λαβεις δυστηχως εξαρτατε από το πόσο θα ασχοληθούν τα ΕΛΤΑ να βρουν το σωστό τκ. Αν έχεις βάλει περιοχή, πόλη στη διεύθυνση μπορούν να το βρουν. Φτάνει να ασχοληθούν...

isspro
26-05-2010, 13:07
να ρωτησω κατι?παραγγειλα κατι απο ενα σαιτ αλλα εκανα λαθος στον Τ.Κ....παρελειψα ενα ψηφιο...
απο το σαιτ το στειλανε ομως....
τωρα τι γινεται?
θα το λαβω εγω?αν δεις οτι καθυστερει παπαραπανω απ'οτι εχεις συνηθισει, παρε τα ελτα και ενημερωσε. δεν ξερω αν μπορεις να παρεις τωρα και να τους πεις οτι εχεις κανει μια παραγγελια στο ονομα σου και οταν τους ερθει, ο ταχ.κωδ ειναι ο ταδε. παρε τωρα αν ειναι να ρωτησεις/ενημερωσεις. αν και πιστευω οτι θα το βρουνε γιατι θα ασχοληθουν.

εγω ειχα παρει κατι και το ειχα αφησει στα ελτα των πατησιων 15 μερες παραπανω απο το οριο και αντι να το στειλουν πισω στην εταιρια, με περιμεναν. βεβαια οταν πηγα, μου την ειπαν και καλα εκανα, γιατι υπαρχει ενα οριο 10-15 ημερων που σου κρατανε τα «πακετα» σου. παρε τηλ και ρωτα τι να κανεις

AriStos13
26-05-2010, 16:48
τελικα ηταν με κουριερ το πακετο και δεν χρειαζοταν ο Τ.Κ...
ευτιχως...το παρελαβα σημερα....ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας....+ ρεπ!!!!

redismagik
27-05-2010, 18:47
simera eirthe apo to zavvi to G-FORCE!o xronos itan 7-8 ergasimes alla auto de eine to provlima.to thema eine oti to kouti itan spazmeno sti mesi ki to ejofilo eixe sxistei peripou 5 pontous.alli mia fora mou exei erthei spazmeno to kouti .pisteuo pantos oti egine sti metafora.

litanies
27-05-2010, 19:08
αν έχει πάρει κάποιος το red dead redemption από το the hut ίσως βρει μια έκπληξη μαζί με το παιχνίδι. Σε εμένα είχε ενα βιβλιαράκι σαν Mini guide

Spiros20
27-05-2010, 19:37
αν έχει πάρει κάποιος το red dead redemption από το the hut ίσως βρει μια έκπληξη μαζί με το παιχνίδι. Σε εμένα είχε ενα βιβλιαράκι σαν Mini guide
Και στο Zavvi το ίδιο άμα δεν κάνω λάθος...


τελικα ηταν με κουριερ το πακετο και δεν χρειαζοταν ο Τ.Κ...
ευτιχως...το παρελαβα σημερα....ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας....+ ρεπ!!!!

Από που παράγγειλες και σου στείλανε με Courier; Ελληνικό μαγαζί;

AriStos13
28-05-2010, 03:44
Από που παράγγειλες και σου στείλανε με Courier; Ελληνικό μαγαζί;
απο το Gamex (http://www.gamex.gr/)...επισης να πω οτι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...και σε ενα e-mail που τους εστειλα μου απαντησαν αμεσως....

WolfRathmA
28-05-2010, 04:37
^^ Μεταφορικα ποσα εχει;

AriStos13
28-05-2010, 15:45
^^ Μεταφορικα ποσα εχει;

4 ευρω εχει και αμα το παρεις αντικαταβολη ειναι +2€...ειναι λιγο τσιμπημενα...
αλλα εκει βρηκα το πιο φτηνο ceramic ehite dualshock3!

stein3x
28-05-2010, 16:55
4 ευρω εχει και αμα το παρεις αντικαταβολη ειναι +2€...ειναι λιγο τσιμπημενα...
αλλα εκει βρηκα το πιο φτηνο ceramic ehite dualshock3!

'Αριστε το dualshock 3 ασπρο (αν το έχεις πάρει) δουλεύει κανονικά με την τελευταία έκδοση λογισμικού?

AriStos13
28-05-2010, 17:19
'Αριστε το dualshock 3 ασπρο (αν το έχεις πάρει) δουλεύει κανονικά με την τελευταία έκδοση λογισμικού?

ναι δουλευει μια χαρα......ολα ειναι αψογα..δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης..!!!

Chill
28-05-2010, 17:21
απο το Gamex (http://www.gamex.gr/)...επισης να πω οτι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος...και σε ενα e-mail που τους εστειλα μου απαντησαν αμεσως....

Ξηγημένα τα παιδιά που το έχουν. Απαντάνε σε τηλέφωνα, emails asap. Εμένα επειδή είμαστε γείτονες, μου τα παραδίδουν στο σπίτι μου, οι ίδιοι, χωρίς μεταφορικά. +1 και από μέρους μου

stein3x
28-05-2010, 19:41
ναι δουλευει μια χαρα......ολα ειναι αψογα..δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης..!!!

Αα πολύ ωραία!thx Άριστε,από δευτέρα παίρνω και εγώ:P

AriStos13
28-05-2010, 23:32
Αα πολύ ωραία!thx Άριστε,από δευτέρα παίρνω και εγώ:P

παρτο με κλειστα ματια...ειναι κουκλι..!!!!!!:muhaha::muhaha::muhaha:

Kane
01-06-2010, 11:46
Μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες παρέλαβα από τo Game.co.uk τα 5 παιχνίδια που είχα παραγγείλει. Πολύ γρήγορα και σε άψογη κατάσταση. Είχα πάρει 4 μεταχειρισμένα και 1 καινούργιο και μου στείλανε 3+2 (καλή φάση). Και όλα αυτά μόνο με 2.95 GBP μεταφορικά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Αντίθετα στο Zavvi πέρασε ένας μήνας από την παραγγελία του Dead Space χωρίς να μου το στείλουν (3 μέρες παράδοση υποτίθεται). Οπότε την ακύρωσα και πήρα από το Game.

spiroslal
01-06-2010, 15:37
ρε παιδια που μπορω να βρω το πιο φτηνο god of war 3??? (μαζι με μεταφορικα οι τιμες...) 3ερετε??? ευχαριστω....:)

antoniss
01-06-2010, 18:04
ρε παιδια που μπορω να βρω το πιο φτηνο god of war 3??? (μαζι με μεταφορικα οι τιμες...) 3ερετε??? ευχαριστω....:)

από Ελλάδα νομίζω το πιο φθηνό είναι στα 39€
http://www.skroutz.gr/s/75021/God-of-War-III.html

μετά από έξω ακόμα δεν σε συμφέρει γιατί στην καλύτερη περίπτωση βγαίνει το ίδιο !

play.com (38.99€)
shopto (35€) + μεταφορικά

pictorino
02-06-2010, 00:04
+1 στο shopto.net. ΑΨΟΓΟ!!! σε 7 ημέρες από την παραγγελία συστημένο στο σπίτι

geogoku
02-06-2010, 18:49
εχω παρει απο zavvi yakuza 3 (dispatched 18/5) & final fantasy advent children BR (dispatched 18/5) και δεν μοθ εχουν ερθει ακομη.αντιθετα παλι απο zavvi μου ηρθαν star ocean (dispatched 25/5) και bioshock 2 (dispatched 27/5).τι λετε να κανω?να περιμενω μια εβδομαδα ακομα?επισης το bioshock 2 πηρα την rapture edition κ μου εστειλαν την απλη....τωρα να τους την πω κ γι αυτο?αν μου πουν να τους το στειλω πισω δεν γουσταρω απο την μια αλλα απο την αλλη δεν θελω να το αφησω να περασει ετσι...ακουω προτασεις...!!!

the master
02-06-2010, 19:27
αν ξερεις καλα αγγλικα παρ τους τηλεφωνο να συνενωηθητε, αλλιως δε γινετε δουλεια,και φυσικα να στειλεις πισω το παιχνιδι αλλιως πιστεψε με, θα εχεις πολλες τυψεις...

geogoku
02-06-2010, 19:35
βασικα θα περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα μηπως ερθουν κ τα αλλα αλλιως αν δεν ερθουν θα τους παρω για ολα τα προβληματα που θελω να λυσω

ilias78
02-06-2010, 19:37
εγω θα ελεγα να τους παρεις τωρα που πηρες την λαθος παραγγελεια.

dpasinis
02-06-2010, 21:15
Παρήγγειλα Rise Of The Argonauts και Heroes Over Europe από Zavvi (dispatched 28/5).

Παρέλαβα σήμερα (2/6).. :cool:

geogoku
02-06-2010, 21:23
δεν ξερω τον λογο αλλα οποτε επαιρνα τηλεφωνο μου ελεγε η tellas οτι δεν υπαρχει το τηλεφωνο:omg:

εστειλα email k περιμενω απαντηση.

edit : μου εστειλαν απαντηση κ τελικα θα μου δωσουν πισω 2 λιρες.επισης μου προτιναν αν δεν το θελω να τους το στειλω πισω και να μου δωσουν πισω τα λεφτα.επελεξα το πρωτο...

isspro
04-06-2010, 11:51
Πηρα 2 red dead redemption απο thehut. εφυγαν 26/5 και εφτασαν σημερα το πρωι 4/6. συνολο 8 εργασιμες. μεχρι τωρα ειναι η πιο «καθυστερημενη» παραγγελια. ολα σε 5 εργασιμες ερχοταν αλλα οκ. (μπορει να ειναι και θεμα ελτα. μπορει. αλλα γενικα ολα οκ)

παραθετω τι περιειχε το πακετο μολις το ανοιξα:

1)αποδειξη
2)βιβλιαρακι βοηθητικο για το παιχνιδι
3)το game
http://img30.imageshack.us/img30/7010/22044624.jpg

1)manual
2)χαρτης
http://img198.imageshack.us/img198/8483/80303650.jpg

Ezio
04-06-2010, 12:04
Το manual μου αρέσει.:D

dpasinis
05-06-2010, 14:38
Τοποθέτησα παραγγελία για ένα παλαιότερο παιγνίδι που δεν έβρισκα αλλού στο http://www.mymemory.co.uk/ .

Είναι αξιόπιστο;
Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει;

Πάντως το PayPal που υπάρχει είναι μία εγγύηση...

gRim
05-06-2010, 16:47
Εγώ έχω παραγγείλει από mymemory και ήρθε μέσα σε μια βδομάδα.

Ezio
07-06-2010, 12:20
Έχω παραγγείλει το red dead redemption εδώ και καιρό. Μου έγινε dispatched στις 26. Ακόμα να μου έρθει. Τι συμβαίνει? Να στείλω μήνυμα στο the hut ή να πάω στο ταχυδρομείο μπας και έχει έρθει και δεν το έχει πάρει μαζί του ο ταχυδρόμος?

pictorino
07-06-2010, 22:10
κάνε και τα 2

dinos1986
08-06-2010, 15:14
Παίδες ξέρει κανείς τι παίζει με το dualshop στο Κερατσίνι, από θέμα αξιοπιστίας κλπ..;

Βλέπω το God of War 3 στα 35€ χωρίς όμως να λέει διαθεσιμότητα ή πληροφορίες σχετικά με το παιχνίδι..ορίστε και το link

http://www.dualshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_dm-theme001_vm.tpl&product_id=797&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=55

Στο εξωτερικό το βρίσκω στα 37€ χαμηλότερη τιμή από το blahdvd

pictorino
08-06-2010, 16:07
κάνε τον κόπο να πάρεις ένα τηλ, το γράφει στο link!! δεν είναι αγγλία να πω ότι δεν μπορείς να συνεννοηθείς

redismagik
08-06-2010, 16:18
Μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες παρέλαβα από τo Game.co.uk τα 5 παιχνίδια που είχα παραγγείλει. Πολύ γρήγορα και σε άψογη κατάσταση. Είχα πάρει 4 μεταχειρισμένα και 1 καινούργιο και μου στείλανε 3+2 (καλή φάση). Και όλα αυτά μόνο με 2.95 GBP μεταφορικά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Αντίθετα στο Zavvi πέρασε ένας μήνας από την παραγγελία του Dead Space χωρίς να μου το στείλουν (3 μέρες παράδοση υποτίθεται). Οπότε την ακύρωσα και πήρα από το Game.
ego me citibank karta pou exo de mporo na psoniso apo to uk game.o logos leei i trapeza exoun ginei ipoklopes kkarton ki to exoun mauri lista.

Ezio
09-06-2010, 13:31
κάνε και τα 2

Τους έστειλα μήνυμα χθες και μου απάντησαν ότι αν δεν το έχω μέχρι της 25/6 θα το ψάξουν. Θα περάσω και από το ταχυδρομείο κάποια στιγμή. Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναψωνίσω από το thehut εκτός και αν έχουν κάποια τρομερή προσφορά. Παίζει να μου το κλέψανε?

pictorino
09-06-2010, 14:26
ποιος μπορεί να το ξέρει αυτό.. ταλαιπωρία δυστυχώς και ξενέρωμα. από το συγκεκριμένο δεν έχω παραγγείλει. τελικά το shoptonet είναι το καλύτερο, συστημένο σπίτι. αλλά από την άλλη με 4.5Ε μεταφορικά πρέπει να βρεις κάποια φοβερή ευκαιρία για να ψωνίσεις από κει

Kane
10-06-2010, 16:20
ego me citibank karta pou exo de mporo na psoniso apo to uk game.o logos leei i trapeza exoun ginei ipoklopes kkarton ki to exoun mauri lista.

Δεν το ήξερα αυτό. Πριν από 8 μήνες είχα αγοράσει για πρώτη φορά από εκεί και μέχρι τώρα δεν έχω δει "περίεργες χρεώσεις". Ελπίζω να μη δω :omg:. Εγώ χρησιμοποιώ Alpha Visa.

Iasonas
16-06-2010, 04:53
Γεια σας παιδιά.Ξέρετε αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά για το Official Sony Bluetooth Headset από Αγγλία;
Επίσης τί προτείνετε να πάρω το original ή κάνα άλλο;
Το original απ' ότι είδα έχει στο plaisio 40,50 €.

Lordkostas
16-06-2010, 05:21
Γεια σας παιδιά.Ξέρετε αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά για το Official Sony Bluetooth Headset από Αγγλία;
Επίσης τί προτείνετε να πάρω το original ή κάνα άλλο;
Το original απ' ότι είδα έχει στο plaisio 40,50 €.


Νομιζω καπου υπαρχει σχετικο thread για bluetooth. Εκει τα παιδια προτεινουν καποια φτηνα και καλα. Για κοιτα λιγο τριγυρω στο forum. Παντως αμα δεν σου περισευουν καλυτερα να παρεις ενα ψιλοφτηνο σχεδον την ιδια ποιοτητα ηχου εχουλ ολα τα bluetooth.

aristotelisgr
17-06-2010, 08:59
τι γνώμη έχουμε για το videogamesplus.ca; έχει περιορισμούς στα προϊόντα που στέλνει Ελλάδα ή στέλνει μόνο παιχνίδια; το εμπιστευόμαστε;

redismagik
17-06-2010, 10:08
τι γνώμη έχουμε για το videogamesplus.ca; έχει περιορισμούς στα προϊόντα που στέλνει Ελλάδα ή στέλνει μόνο παιχνίδια; το εμπιστευόμαστε;
eine ajiopisto site!otan itan kato to dollario simfere poli.de gnorizo ama exei periorizmous stis agores gia ellada.

balabanis
17-06-2010, 14:02
Θα ηθελα να αγορασω το Batman:Arkham Asylum Game of the Year Edition!H καλυτερη τιμη που το βρηκα ειναι στο zavvi περιπου 22 euro (17,95 pounts)!Ναι αλλα αυτη τι στιγμη το παιχνιδι ειναι sold out!(πολυ σπαστικο οταν θες κατι)Σ αυτες τις περιπτωσεις ποτε ξανα ειναι διαθεσιμο;
Eυχαριστω πολυ!


http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/batman-arkham-asylum-game-of-the-year-edition/10082577.html

chronohill
17-06-2010, 14:59
Θα ηθελα να αγορασω το Batman:Arkham Asylum Game of the Year Edition!H καλυτερη τιμη που το βρηκα ειναι στο zavvi περιπου 22 euro (17,95 pounts)!Ναι αλλα αυτη τι στιγμη το παιχνιδι ειναι sold out!(πολυ σπαστικο οταν θες κατι)Σ αυτες τις περιπτωσεις ποτε ξανα ειναι διαθεσιμο;
Eυχαριστω πολυ!


http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/batman-arkham-asylum-game-of-the-year-edition/10082577.html

Εγω το ειχα προλαβει ευτυχως!!!!Ε λογικα θα ανακτησουν το stock.να μπαινεις να τσεκαρεις...

balabanis
17-06-2010, 22:47
Εγω το ειχα προλαβει ευτυχως!!!!Ε λογικα θα ανακτησουν το stock.να μπαινεις να τσεκαρεις...

Αντε ντε, αυτο περιμενω!Καθε μερα μπαίνω μπορει και 15 φορες!Εδω και 4 μερες ακομα τιποτα!Για να δουμε!

antoniss
18-06-2010, 01:22
Αντε ντε, αυτο περιμενω!Καθε μερα μπαίνω μπορει και 15 φορες!Εδω και 4 μερες ακομα τιποτα!Για να δουμε!

κάτι αντίστοιχο έπαθα με το Dante's από το zavvi ,

κάνε την παραγγελεία και τους στέλνεις mail , Και σου απαντάνε μέσα σε 1 μέρα , πότε θα παραλάβουν ,

αν δεν σου κάνει το ακυρώνεις !

π.χ. εμένα μου έγραψε με το που έκανα παραγγελεία ότι 16/6 θα γίνει dispatched και μόλις πήγε 17/6 και δεν μου είχε γίνει dispatched , έστειλα mail και μου απάντησαν πως το περιμένουν από τον προμηθευτή τους στις 22/6 και θα γίνει άμεσα dispatched , μου είπαν και συγνώμη .

Εγώ δεν βιάζομαι , είναι και καλή τιμή οπότε το άφησα αλλιώς μπορείς να κάνεις cancel order !

jimspy
18-06-2010, 01:43
gia osous den gnorizoun to shop.to.net dinei mia lira gia kathe sosth problepsh sta paixnidia toy mundial....

Spiros20
18-06-2010, 15:03
gia osous den gnorizoun to shop.to.net dinei mia lira gia kathe sosth problepsh sta paixnidia toy mundial....

Δίνει 2 λίρες ή 3 ανάλογα με τα πόσα παιχνίδια έχει κάθε μέρα. Ένα λάθος να κάνεις σε έναν αγώνα δεν παίρνεις τίποτα.

Desmond
22-06-2010, 00:31
Zavvi, RDR despatched από 26/05 και ακόμα τίποτα... πήγα στο ταχυδρομείο, τίποτα... τους έστειλα email και πρέπει να περιμένω μέχρι τις 26/06 για τα περαιτέρω... Ξενέρωμα...

ilias78
22-06-2010, 00:45
δεν το περνες απο ελλαδα? ιδια τιμη εχει.

Desmond
22-06-2010, 01:23
^^Eίχα παραγγείλει και άλλα 2 games (τα οποία ευτυχώς μου ήρθανε κανονικά) και είπα να βάλω και αυτό μαζί (την τύχη μου μέσα).

balabanis
22-06-2010, 02:56
Ακόμα!!!!Με κουρασε!Δε το βρισκω πουθενα σε τετοια τιμη αλλιως θα το παιρνα!!!Αν το βρειτε πουθενά (σε καλη τιμη) πασταρετε παιδια!

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/batman-arkham-asylum-game-of-the-year-edition/10082577.html

Spiros20
25-06-2010, 03:13
Έβαλα στην τύχη μια μέρα κάτι αγώνες στο Shopto και μου στέλνουν μήνυμα και λέει ότι κέρδισα. Και τώρα έχω 4 αγγλικές λίρες στον λογαριασμό μου :D
Ξέρει κανείς πως τις εξαργυρώνεις;

desperate_gamer
26-06-2010, 01:07
Έβαλα στην τύχη μια μέρα κάτι αγώνες στο Shopto και μου στέλνουν μήνυμα και λέει ότι κέρδισα. Και τώρα έχω 4 αγγλικές λίρες στον λογαριασμό μου :D
Ξέρει κανείς πως τις εξαργυρώνεις;

Παραγγέλνοντας και έχοντας έκπτωση;

Spiros20
26-06-2010, 01:36
Παραγγέλνοντας και έχοντας έκπτωση;

Ναι μου λέει Available Balance: 4.00 αλλά όταν πατάω πάνω στο Available Balance μου λέει 0.00
Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω όταν είναι να παραγγείλω κάτι από εκεί.

Balthamel
30-06-2010, 02:20
Γεια σας και απο μενα!!Τη επομενη εβδομαδα με το καλο θα αγορασω επιτελους και εγω ενα ps3(αναθεμα την κριση)

Θελω να παραγγειλω καποια παιχνιδια .Εδω και χρονια για το pc ψωνιζα παντα απο play.com αλλα οι τελευταιες δυο παραγγελιες που εκανα τον Μαρτιο αργησαν πολυ να ερθουν(εκαναν 10-13 μερες εαν θυμαμαι καλα).Θελω να μου πειτε εαν το blahdvd ειναι το ιδιο αξιοπιστο και φθηνο με το play.com και αν ειναι αρκετα γρηγορο στο delivery.

Επισης ο τροπος παραδοσης ειναι ιδιος με το Play com?

Καλως σας βρηκα!! και ευχαριστω προκαταβολικα.

Dikakom
30-06-2010, 02:39
καλωσηρθες φίλε!

Το Blah ειναι εξαιρετικό και απο θεμα τιμων και ταχυτητα παραδοσης...συγκεκριμενα μου κανει 2 μέρες και παραδίδεται όπως ακριβως το play.
Blah και zavvi για μενα ειναι τα καλυτερα.

Balthamel
30-06-2010, 13:07
καλωσηρθες φίλε!

Το Blah ειναι εξαιρετικό και απο θεμα τιμων και ταχυτητα παραδοσης...συγκεκριμενα μου κανει 2 μέρες και παραδίδεται όπως ακριβως το play.
Blah και zavvi για μενα ειναι τα καλυτερα.


Ευχαριστω να εισαι καλα φιλε.

pictorino
01-07-2010, 09:20
+1 στο zavvi, άργησε 23 μέρες από την παραγγελία αυτή τη φορά αλλά δε πειράζει μιας και η τιμή ήταν καταπληκτική. το dante's inferno πήρα με 16.45Ε

antoniss
01-07-2010, 16:31
+1 στο zavvi, άργησε 23 μέρες από την παραγγελία αυτή τη φορά αλλά δε πειράζει μιας και η τιμή ήταν καταπληκτική. το dante's inferno πήρα με 16.45Ε

23 ?????

Mην μου λες τέτοια !! χαχα

και εγώ από το zavvi περιμένω το ίδιο παιχνίδι!

είχε και πρόβλημα με το stock του καθηστέρησε να γίνει despached και ακόμα περιμένω !

:scared::scared:

batigoal9
01-07-2010, 17:17
Παιδια απο το game ποσες μερες κανει γενικα να ερθει η παραγγελια απο τη στιγμη που θα γινει shipped? Επισης στελνει συστημενο ή το παραταει οπου βρει?

enstikto
01-07-2010, 17:23
Παιδια απο το game ποσες μερες κανει γενικα να ερθει η παραγγελια απο τη στιγμη που θα γινει shipped?

Περίπου 4,5 εργάσιμες.


Επισης στελνει συστημενο ή το παραταει οπου βρει?
Το παρατάει όπου βρεί.

Μέχρι πρόσφατα δεν είχα παράπονο μέχρι που μου στείλαν το Metal Gear Peacewalker για Psp. Το είχα κάνει pre-order 4 μήνες πριν, φυσικά είχα ζητήσει να είναι καινούριο, και το παιχνίδι μου ήρθε χωρίς ζελατίνα και απλά είχε ένα αυτοκολητάκι που έλεγε με μικρά γράμματα ότι δεν μπορεί να αλλαχτεί αν βγεί (το αυτοκολητάκι). Φυσικά δεν το είδα πριν το ανοίξω...

Απλά σε ενημερώνω ότι μπορεί να πάθεις το ίδιο...
Άλλες φορές βέβαια που είχα παραγγείλει δεν έγινε κάτι παρόμοιο....

batigoal9
01-07-2010, 18:45
Περίπου 4,5 εργάσιμες.

Το παρατάει όπου βρεί.

Μέχρι πρόσφατα δεν είχα παράπονο μέχρι που μου στείλαν το Metal Gear Peacewalker για Psp. Το είχα κάνει pre-order 4 μήνες πριν, φυσικά είχα ζητήσει να είναι καινούριο, και το παιχνίδι μου ήρθε χωρίς ζελατίνα και απλά είχε ένα αυτοκολητάκι που έλεγε με μικρά γράμματα ότι δεν μπορεί να αλλαχτεί αν βγεί (το αυτοκολητάκι). Φυσικά δεν το είδα πριν το ανοίξω...

Απλά σε ενημερώνω ότι μπορεί να πάθεις το ίδιο...
Άλλες φορές βέβαια που είχα παραγγείλει δεν έγινε κάτι παρόμοιο....

Μάλιστα. Θα'χω το νου μου τότε.
thnx

pictorino
01-07-2010, 18:56
Παιδια απο το game ποσες μερες κανει γενικα να ερθει η παραγγελια απο τη στιγμη που θα γινει shipped? Επισης στελνει συστημενο ή το παραταει οπου βρει?

το zavvi έχει μεταφορικά 1.15Ε αλλά τα αφήνει ο ταχυδρόμος στη είσοδο. εξαρτάται και αν είναι καλός ή όχι. εμένα για παράδειγμα (συνήθως) χτυπάει και μου λέει να κατέβω. στο http://www.shopto.net/ τα μεταφορικά είναι 4.5Ε αλλά το φέρουν συστημένο

tsakali GR
02-07-2010, 12:02
Ας μου πει ένας Χριστιανός για το play.com τι γίνεται με το %^%Ε%^# το limit των 30 λιρών! Τόσο καιρό παράγγελνα κανονικά, ακόμα και την Limited Black Edition του AC2 μου έστειλαν και τους τελευταίους 2 μήνες μου ακυρώνει όλες τις παραγγελίες. Εντωμεταξύ αλλάζω το νόμισμα σε ευρώ. Τι παίζει ρε παιδιά; Μήπως έχει κάνει "black list" το account;

SPARTIAN-GR-
02-07-2010, 13:30
Και γω παιδιά μαύρο στο play com
παρήγγειλα τρία παιχνίδια για 360 και έχω περάσει μια οδύσσεια μια εβδομάδα τώρα... εν συντόμευα κάνω την παραγγελία 27/06/10 και μετά από μια ημέρα μου στενού email ότι κάτι δεν έβαλα σωστά και να ξανάλεω την κάρτα μου την ξαναβάζω..και περιμένω και ξανά το ίδιο.. την ξαναβάζω. Πάλι το ίδιο email τους περνώ τηλεφωνο και μου λέει η κοπέλα πέρασε ξανά το cvc καμία φορά συμβαίνει να κολαει και ξανάδωσε παραγγέλλεια και πάρε τηλέφωνο και την τράπεζα μήπως συμβαίνει κάτι
Κοιτώ από το web banking το λογαριασμό μου και μου αφαιρούν 1,01 ευρώ την φορά που έκανα τη παραγγελία περνώ την τράπεζα και τον ρώταω τι γίνεται και μου λένε ότι η κάρτα δουλεύει μια χαρά και ότι υπάρχει χρεώσει στην κάρτα αυτά 4,04 ευρώ αλλά αυτήν δεν συνεχίζουν την παραγγελία δηλαδή δεν θέλουν να πάρουν τα λεφτά του λέω..και μου λέει δεν ξέρω πιο είναι το θέμα που έχουν αυτοί.. λοιπόν 30/06 έκανα για τελευταία φορά την παραγγελία και ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει από play… σύνολο πέντε φορές την έκανα

desperate_gamer
02-07-2010, 14:56
Μάλλον μας μισούν πλέον :p ε καλά τι σας πειράζει... υπάρχουν καλύτερα και φτηνότερα μαγαζιά!