PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Spiros20
24-02-2010, 18:34
Σήμερα ήρθε ένα παιδί στο σπίτι μου και μου έφερε το παιχνίδι από το Zavvi που περιμένω τόσο καιρό και μου είπε ότι το έχει εδώ και 4 μέρες όπου ο ταχυδρομος το πήγε σε αυτόν δηλαδή σε λαθος διεύθυνση και να ναι καλά το παιδί που μου το έφερε. Το θέμα είναι τώρα από το Amazon όπου και αυτό θα έχει έρθει σίγουρα αλλά το θέμα είναι οτι το πακέτο έχει αξία 100 ευρώ και άμα το έχει παει αλλού τι γίνεται. Μπορώ να κάνω κάποια μήνυση πρώτη φορά συμβαίνει αυτό να το στείλουν αλλού ενώ λέει πάνω κανονικά την διεύθυνση που χρησιμοποιώ και έχω παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα.

Researcher
24-02-2010, 18:37
@konjure

ψωνίζω 8 χρόνια από Αmazon και για μένα είναι ΤΟΠ! Αν δεις εξυπηρέτηση, θα πάθεις πλάκα. Εγώ έχει στιγμές που θέλω να τους αγκαλιάσω. Μόνο στα γόνατα που δε γονατίζουν οι άνθρωποι,,,,

52 Ευρώ παρήγγειλα την special edition, όχι την απλή, από το hmv. Από την Αmazon παρήγγελα όλα τα υπόλοιπα (sony 40w5500, ps3, uncharted 2, assasins 2, ffxiii collectors+guide collectors, wd tv live 1080p, dualshock 3, tekken 6, nfinity wireless adapter για το wd tv live), και όλα λειτουργούν φίνα! Σήμερα ήρθαν το ps3 μαζί με τα HDMI καλώδια, το ΤΕΚΚΕΝ 6 και το dualshock 3.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. Πάντα από Αmazon θα ψωνίζω. ΦΤΟΥ ΦΤΟυ

sakoulias
24-02-2010, 22:22
@konjure

ψωνίζω 8 χρόνια από Αmazon και για μένα είναι ΤΟΠ! Αν δεις εξυπηρέτηση, θα πάθεις πλάκα. Εγώ έχει στιγμές που θέλω να τους αγκαλιάσω. Μόνο στα γόνατα που δε γονατίζουν οι άνθρωποι,,,,

52 Ευρώ παρήγγειλα την special edition, όχι την απλή, από το hmv. Από την Αmazon παρήγγελα όλα τα υπόλοιπα (sony 40w5500, ps3, uncharted 2, assasins 2, ffxiii collectors+guide collectors, wd tv live 1080p, dualshock 3, tekken 6, nfinity wireless adapter για το wd tv live), και όλα λειτουργούν φίνα! Σήμερα ήρθαν το ps3 μαζί με τα HDMI καλώδια, το ΤΕΚΚΕΝ 6 και το dualshock 3.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. Πάντα από Αmazon θα ψωνίζω. ΦΤΟΥ ΦΤΟυ



Ψωνισες τηλεοραση απο το amazon??Ουαου!
Και πως την στειλαν?Τελωνεια και τετοια δεν ειχες προβλημα

enstikto
24-02-2010, 23:02
Σήμερα ήρθε ένα παιδί στο σπίτι μου και μου έφερε το παιχνίδι από το Zavvi που περιμένω τόσο καιρό και μου είπε ότι το έχει εδώ και 4 μέρες όπου ο ταχυδρομος το πήγε σε αυτόν δηλαδή σε λαθος διεύθυνση και να ναι καλά το παιδί που μου το έφερε. Το θέμα είναι τώρα από το Amazon όπου και αυτό θα έχει έρθει σίγουρα αλλά το θέμα είναι οτι το πακέτο έχει αξία 100 ευρώ και άμα το έχει παει αλλού τι γίνεται. Μπορώ να κάνω κάποια μήνυση πρώτη φορά συμβαίνει αυτό να το στείλουν αλλού ενώ λέει πάνω κανονικά την διεύθυνση που χρησιμοποιώ και έχω παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα.
Εγώ έχω να πω ένα μπράβο στο παιδί που αντί να το κρατήσει στο έφερε! Σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι στις μέρες μας! Μπράβο του!

kitaro
25-02-2010, 16:05
σημερα το πρωι , σαν τρελο παιδι μικρο , ηρθε με το ταχυδρομο τα δυο games απο zavvi : uncharted2 41.00 E και gt5 prologue platinum 17.00 E !!! η παραγγελια εγινε 15-02 ! σε χαρτινη συσκευασια με τις γνωστες φουσκες κ τα games super σαν κατασταση μεσα σε ζελατινες της sony !! εννοιειται οτι απο εδω κ περα μονο αγορες απο εξωτερικο ! ασχετο μολις γυρισα απο mall , με μια προχειρη ματια οι τιμες για τα ανωτερω ειναι 70.οο Ε και 30 Ε αντιστοιχα !!

enstikto
25-02-2010, 17:50
Μόλις μου έστειλε η EA έναν κωδικό για 25% έκπτωση σε οποιαδήποτα αγορά κάνω απο το EA Store για τα γενέθλιά μου. Μπαίνω στο store όμως και βλέπω μόνο downloadable games για PC. Ξέρει κανείς αν μπορώ να πάρω τίποτα απο εκεί για PS3?

Ezio
25-02-2010, 18:14
Δοκίμασες να πάρεις κάτι από το store?

redismagik
25-02-2010, 18:34
Παιδιά εμένα μου ήρθε σήμερα το game στο γνωστό φακελάκι με τις φούσκες αέρος:fantasy_dreams:
Παίζει βέβεα και να είχε έρθει και ποιό νώρις γιατί δεν είχα κοιτάξει μέσα στο γραμματοκυβότιο του σπιτιού,lol περίμενα κανά τηλ/χαρτάκι από το πρακτορίο!
ftou ! exasa!!!xaxaaxxa

pictorino
26-02-2010, 16:50
+1 στο άψογο www.gamex.gr (http://www.gamex.gr)

c-peris
26-02-2010, 17:15
Εφυγε απο το Blah το Valkyria Chronicles την 06/02 και ακόμα τίποτα. Πήγα και στο ταχυδρομείο και μου είπαν ότι δεν είχαν τίποτα. Μήπως να αρχίσω να ανησυχω?

giotios
26-02-2010, 17:48
9/2 εγινε despatch το rapture edition του bioshock 2 απο zavvi αλλα ακομα @@...
Που να μην ειχα δωσει και διευθυνση εργασιας για παραδοση... btw βαλαμε τον ταχυδρομο να κοιταξει μηπως το χουνε πουθενα πεταμενο και απ οτι λεει δε βρισκουν τιποτα... Εκανα query μεν, αλλα...
Αντε να δουμε

Ezio
26-02-2010, 19:14
Υπάρχει περίπτωση στο mega monday του zavvi να είναι λίγο πιο φθηνο το heavy rain?

ilias78
26-02-2010, 19:43
ποιος οι αποψεις για το gamex.gr? ειναι αξιοπιστο?

tase
26-02-2010, 21:12
Υπάρχει περίπτωση στο mega monday του zavvi να είναι λίγο πιο φθηνο το heavy rain?


και εγω φιλε μου το περιμενω καπου να πεσει η τιμη αλλα το βλεπω πολυ χλομο τοσο γρηγορα.
ειδικα αν κανει καλες πωλησεις για αρχη.
παντος ποτε δεν ξερεις τι κανει το zavvi.
oπως batman AA, DARKSIDERS, bayonetta.

Spiros20
26-02-2010, 22:11
Υπάρχει περίπτωση στο mega monday του zavvi να είναι λίγο πιο φθηνο το heavy rain?

Κάτι μου λέει ότι θα το πάνε όπως και το Assassins Creed 2. Από τον Νοέμβριο κάτω από 36 λίρες δεν έχει πέσει πουθενά.

Desmond
26-02-2010, 22:22
Κάτι μου λέει ότι θα το πάνε όπως και το Assassins Creed 2. Από τον Νοέμβριο κάτω από 36 λίρες δεν έχει πέσει πουθενά.
Ε, δεν νομίζω το HR να πουλήσει πάνω από 8 εκατομμύρια (με την καμία όμως!) όπως το AC2, οπότε η τιμή του μπορεί να πέσει σχετικά γρήγορα.

Ezio
26-02-2010, 22:30
Στο Name για την δήλωση της κάρτας βάζω κανονικά το όνομα του κατόχου της κάρτας? Πως ακριβώς θα βάλω το house number? Στο phone number βάζω κωδικό περιοχής?

stein3x
26-02-2010, 22:47
Στο Name για την δήλωση της κάρτας βάζω κανονικά το όνομα του κατόχου της κάρτας? Πως ακριβώς θα βάλω το house number? Στο phone number βάζω κωδικό περιοχής?

Από που θα αγοράσεις?
Αν λέει Card holder name βάλε αυτός που έχει την κάρτα,αν λέει απλά name βάλλε το όνομά σου.Aν ζητάει τηλ σπιτιού και κινιτού δεν είναι απαρέτητο να βάλεις ,κωδικό περιοχής βάζεις στο postcode.

Ezio
26-02-2010, 23:28
Από που θα αγοράσεις?
Αν λέει Card holder name βάλε αυτός που έχει την κάρτα,αν λέει απλά name βάλλε το όνομά σου.Aν ζητάει τηλ σπιτιού και κινιτού δεν είναι απαρέτητο να βάλεις ,κωδικό περιοχής βάζεις στο postcode.
Από το zavvi.

Ezio
27-02-2010, 00:15
Dispatched γίνεται το Σάββατο?

Spiros20
27-02-2010, 01:24
Dispatched γίνεται το Σάββατο?

Ναι κανονικότατα....

ilias78
27-02-2010, 12:52
αν κανω προπαραγγελεια απο zavvi, εχει αλλη τιμη? ή ειναι αυτη που βλεπω?

Ezio
27-02-2010, 12:59
αν κανω προπαραγγελεια απο zavvi, εχει αλλη τιμη? ή ειναι αυτη που βλεπω?
Αυτή που βλέπεις. Δεν θα σου βγει ούτε πιο φθηνά, ούτε πιο ακριβά μέχρι να βγει το παιχνίδι δτην αγορά.

loukas77
27-02-2010, 18:39
Σήμερα επιτέλους έγινε despatched από το play.com το Ps3 official bluetooth headset! Ήταν out of stock τόσον καιρό... Αντίθετα, τα 2 ps3 keypads που έχω παραγγείλει δεν έχουν φύγει ακόμα... Με ενημέρωσαν ότι είναι out of stock (δεν το λέει στο site αλλά anyway :P). Όταν μου έρθει το μικρόφωνο θα σας πω!

stein3x
27-02-2010, 18:49
Σήμερα παρέγγειλα από Game.co.uk το Call of Juarez 2 καθώς στο Zavvi αν και ήτανε in stock αφου έκανα παραγγελία έλεγε παραλαβή στις ~10/4!! οπότε ακύρωσα,προς το παρών είναι Held η παραγγελία.Πόσο περίπου κάνει το Gane.co.uk?Όσο και το Zavvi?(1 βδομάδα)

litanies
27-02-2010, 20:09
Από game.co.uk, έγινε Order την Πέμπτη, Παρασκευή το στείλανε και την Τρίτη είχε έρθει.

chronohill
03-03-2010, 00:30
Τελικα μου το ακυρωσανε το Tekken 6 απ το zavvi!!!!Μετα απο 3 μηνες που περιμενανε στοκ μ ειπαν οτι δεν γινεται.Καλα ειναι πολυ λακακες ..οχι ειναι πολυ ΛΑΛΑΚΕΣ μιλαμε..Τι να πω..damn you zavvi...:sparta::very_evil:

redismagik
03-03-2010, 00:32
emana irthe to biosok 2 apo to zavvi se 10 ergasimes.

steli0s
03-03-2010, 01:23
+1 στο you.gr απο μενα.
Ειχαν στο site τα οργανα για rock band πολυ φτηνα, κι ετσι παρηγγειλα το instruments edition (drums, κιθαρα, μικροφωνο) στην τιμη των 47.14, αντι για 70.00 που το εχουν ολα τα καταστηματα. Δεν ειχαν αμεσα διαθεσιμο μεν (αργησε 2 εβδομαδες), αλλα αν και αλλαξαν τις τιμες στο site μου το εδωσαν στην τιμη της παραγγελιας (οπως θα επρεπε εξ' αρχης δλδ).

enstikto
03-03-2010, 01:44
+1 στο you.gr απο μενα.
Ειχαν στο site τα οργανα για rock band πολυ φτηνα, κι ετσι παρηγγειλα το instruments edition (drums, κιθαρα, μικροφωνο) στην τιμη των 47.14, αντι για 70.00 που το εχουν ολα τα καταστηματα. Δεν ειχαν αμεσα διαθεσιμο μεν (αργησε 2 εβδομαδες), αλλα αν και αλλαξαν τις τιμες στο site μου το εδωσαν στην τιμη της παραγγελιας (οπως θα επρεπε εξ' αρχης δλδ).

Ωραίος το You! Τέτοιες προσφορές postαρες τες και εδώ αν τις βρίσκεις να βλέπουμε και οι υπόλοιποι ;)

WolfRathmA
03-03-2010, 18:26
Λοιπον παιδια οσοι εχουν παραγγειλει απο το hmv την limited edition του Heavy Rain, πηρα το θαρος και τους εστειλα ενα μηνυμα και τους ρωτησα τι γινεται. Το εστειλα εκ μερους του site και ολων των μελων, οτι και καλα απο τα μελη μας εδω περα κανεις δεν εχει παραλαβει το παιχνιδι παρα μονο ενα με 2 ατομα το πολυ.

Η απαντηση ηταν η εξης:


Hi Apostolis, I know they're just got a new shipment of the exclusive version in, so that could have caused a delay in getting all the copies out.

You'd be best to check with hmv.com customer services if you want to chase up what's happened with each order:

http://hmv.com/hmvweb/navigate.do?&pPageID=2950

I hope that help, thanks.

Αυτο που θελει να πει ο ποιητης εδω περα ειναι οτι, το παιχνιδι παιζει και να μην το εχουν στειλει καθολου σε εμας για τον λογο οτι τα περισσοτερα κομματια επειδη ειχε ζητηση στην αγγλια το παιχνιδι τα πουλησανε εκει περα! Οποτε εμας μας γραψανε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ λεγοντας οτι το εχουν στειλει το παιχνιδι και ΚΑΛΑ με shipped date 22/02/10 για οσους κανανε pre order... Και ολα αυτα για να ρίξουν το βαρος στα ταχυδρομια.

Εγω παντως ερθει δεν ερθει το παιχνιδι θα ζητησω refund και θα παρω τα λεφτα μου πισω. Οχι, νομιζουν οτι ειμαστε μ!@$$@ες...

chronohill
03-03-2010, 18:29
Λοιπον παιδια οσοι εχουν παραγγειλει απο το hmv την limited edition του Heavy Rain, πηρα το θαρος και τους εστειλα ενα μηνυμα και τους ρωτησα τι γινεται. Το εστειλα εκ μερους του site και ολων των μελων, οτι και καλα απο τα μελη μας εδω περα κανεις δεν εχει παραλαβει το παιχνιδι παρα μονο ενα με 2 ατομα το πολυ.

Η απαντηση ηταν η εξης:



Αυτο που θελει να πει ο ποιητης εδω περα ειναι οτι, το παιχνιδι παιζει και να μην το εχουν στειλει καθολου σε εμας για τον λογο οτι τα περισσοτερα κομματια επειδη ειχε ζητηση στην αγγλια το παιχνιδι τα πουλησανε εκει περα! Οποτε εμας μας γραψανε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ λεγοντας οτι το εχουν στειλει το παιχνιδι και ΚΑΛΑ με shipped date 22/02/10 για οσους κανανε pre order...

Εγω παντως ερθει δεν ερθει το παιχνιδι θα ζητησω refund και θα παρω τα λεφτα μου πισω. Οχι, νομιζουν οτι ειμαστε μ!@$$@ες...
Kαλα ειμαστε σοβαροι?Πανε καλα οι ανθρωποι?Νταξ το $μησανε το θεμα ρε συ.Να σαι καλα για την πληροφορια παντως.+ rep για τον κοπο..Μα καλα τεσπα.τι να πω τωρα τα ειπες ολα...

WolfRathmA
03-03-2010, 18:34
Οποιοι επιθυμουν κιολας μπορουν να μου δωσουν και τον αριθμο παραγγελεια τους και θα στειλω μαζικο email ετσι ωστε να επιστραφουν τα λεφτα μας πισω σε ολους.... Στις 15 του μηνος το mail θα φυγει απο εμενα...

stein3x
03-03-2010, 18:38
lol έλεος,και χτες το παρέγγηλα το game και σκέυτομαι να το ακυρώσω αν ισχύει αυτο διότι από ότι καταλαβαίνω τπτ πάσχα θα έρθει το game και δεν έχω όρεξη να τρέχω και να μπλέκω με τον κάθε π@π@ρα στο HMV ..:mad:
+rep για τον κόπο σου..

plakas
03-03-2010, 18:47
εμ καλα ναι μεν θελετε φθηνα και στην ωρα τους ειδικα ενας τοσο αναμενωμενος τιτλος?????
παιδια κουλαρετε λιγο και οχι με την πρωτη αναποδια να τα βαζετε με ολους και ολα!!
Μετα θα λετε οσα και αν κοστιζε δεν το μετανιωσα,η εγω το παραγγειλα απο το ταδε στα 40!!!!!το παιζατε (εξυπνοι) χαχαχαχαχαχαχα αυτα τα λεω ενω εχω διαβασει τα post στα νηματα περι τιμης :D:D:D:D:D και το θεωρω πολυ αστειο τωρα που αναμενετε!!!!!!οπως λεει και ο σοφος λαος οπιος βιαζετε σκονταφτει!!!

φιλικα παντα αλλα ακομα γελαω

Μαριος

stein3x
03-03-2010, 18:57
εμ καλα ναι μεν θελετε φθηνα και στην ωρα τους ειδικα ενας τοσο αναμενωμενος τιτλος?????
παιδια κουλαρετε λιγο και οχι με την πρωτη αναποδια να τα βαζετε με ολους και ολα!!
Μετα θα λετε οσα και αν κοστιζε δεν το μετανιωσα,η εγω το παραγγειλα απο το ταδε στα 40!!!!!το παιζατε (εξυπνοι) χαχαχαχαχαχαχα αυτα τα λεω ενω εχω διαβασει τα post στα νηματα περι τιμης :D:D:D:D:D και το θεωρω πολυ αστειο τωρα που αναμενετε!!!!!!οπως λεει και ο σοφος λαος οπιος βιαζετε σκονταφτει!!!

φιλικα παντα αλλα ακομα γελαω

Μαριος

Κοίτα μάριε προσωπικά δεν με πολύ νοιάζει για το συγκεκριμένο game η τιμή ,και 60 να είχε θα το έπερνα απλά θέλω την special edition.Τώρα για την τιμή ναι προτιμώ να περιμένω μια βδομάδα για να πάρω ένα game 20Ε ή και περισσότερο φθινότερα από το να χρυσοπληρώνω τον οποιοδήποτε εδώ στην ελλάδα (τώρα που θα αυξηθεί και το φπα από εξωτερικό αγορές).Τώρα για το hmv δεν ξέρω τι γίνετε αλλά αν δεν έχει έρθει μέχρι τις 15 θα στείλω και γω με τα παιδιά γιατί αν ισχύει αυτό είναι κοροιδία:mad:

plakas
03-03-2010, 19:03
ωραια οποτε που ειναι η κοροιδια ρε παιδια?λεει κανενας νομος οτι αν προπαραγγελνεις κατι πρεπει να το εχεις και πρωτο???
Αυριο θα λενε ολοι το heany rain εσπασε ρεκορ πωλησεων κτλ κτλ κτλ..αλλα προς το παρων γκρινιαζουν επηδει ειχε πολλες παραγγελειες και δεν του εχει ερθει ακομα!!!ε να πανε να το ενοικιασουν!!!

εγω παντως αυτο εκανα το ενοικιασα και το περιμενω κιολας :D:D:D:D:D σιγα δεν θα ερθει σημερα θα ερθει αυριο!!!!!

enstikto
03-03-2010, 19:09
Εγώ το έχω νοικιάσει και τελειώσει από το σου-κου, το ίδιο και ο ZEICHEF, o οποίος παρέλαβε κιόλας.

Να ενημερώσω όλους ότι απ ότι μου είπε ο ZEICHEF τα saves δεν δουλεύουν στην special...

Μπράβο wolf για το mail! Αν με άφηνε θα σου έδινα rep! Μαλακό χοντρή παντός να λένε dispatched και να μην το έχουν στείλει καν!

overclocker
03-03-2010, 19:16
Εγώ πάντως και άλλα 2 φιλαράκια μου που είχαμε κάνει την ίδια μέρα (18/01/2010) pre-order την Special Editon του παιχνιδιού από το HMV την έχουμε από την Δευτέρα στα χέρια μας.

Μάλιστα η μεμβράνη της συσκευασίας του παιχνιδιού είχε πάνω και ένα αυτοκόλητο από το HMV με barcode και τα στοιχεία της παραγγελίας και ανέφερε σαν Order Date την 22/02/2010, ημερομηνία που έφυγε το πακέτο από το HMV.
Εγω υποθέτω ότι μετά από έναν αριθμό παραγγελιών ή μάλλον όταν ανέβηκε η τιμή στο site από τα 39,99 στα 42,99 ξεπούλησαν και περίμεναν νέα παραλαβή.

chronohill
03-03-2010, 19:19
Ποιος βιαζεται ρε μαριε και ποιος σκονταφτει?Μια απλη προπαραγγελια καναμε οι ανθρωποι και εγω συγκεκριμενα 1,5 μηνα πριν.Δεν το κανα για την τιμη.Και γω επισης θα εδινα και παραπανω.Δεν γινεται να βαζουν σε προτεραιοτητα τα Αγγλακια και οχι εμενα πχ που το χα παραγγειλει τοσο καιρο πριν.Αυτο λεμε.Για μενα αυτο δειχνει το ποσο επαγγελματιες ειναι...μαλακες

Desmond
03-03-2010, 19:34
ωραια οποτε που ειναι η κοροιδια ρε παιδια?λεει κανενας νομος οτι αν προπαραγγελνεις κατι πρεπει να το εχεις και πρωτο???
Αυριο θα λενε ολοι το heany rain εσπασε ρεκορ πωλησεων κτλ κτλ κτλ..αλλα προς το παρων γκρινιαζουν επηδει ειχε πολλες παραγγελειες και δεν του εχει ερθει ακομα!!!ε να πανε να το ενοικιασουν!!!

εγω παντως αυτο εκανα το ενοικιασα και το περιμενω κιολας :D:D:D:D:D σιγα δεν θα ερθει σημερα θα ερθει αυριο!!!!!
Μάριε, ο λόγος που το παρήγγειλα (στις 6/01) από το hmv, δεν ήταν η τιμή (δες τα posts μου), ούτε για να το παραλάβω νωρίτερα.Ήταν εξαιτίας της αποκλειστικής διάθεσης από αυτούς της special edition.Όταν λένε οτι η παραγγελία μου έγινε shipped στις 22, κάθομαι και ψάχνομαι σαν μ*****ς γιατί δεν έχει έρθει ακόμα!Είχα σκοπό να πάω αύριο στο τοπικό ΕΛΤΑ με ύφος να δω τι γίνεται!Απαράδεκτη συμπεριφορά.Έρθει δεν έρθει, Χ από μένα στο hmv.Άσε που δεν ξέρεις αν θα στο στείλουν μέσω EU, ή από κάποιο νησάκι με ειδικό φορολογικό καθεστώς....
vgp.ca και πάλι vgp.ca!

Ezio
03-03-2010, 20:52
Εγώ λέω να στείλετε ένα e-mail και να λέτε ότι αν δεν έχει έρθει μέχρι μια ημερομηνία θα ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω και θα πάρετε το παιχνίδι από αλλού. Εκεί τους πονάει.

Chill
03-03-2010, 21:01
Το περίεργο είναι ότι ΔΕΝ λάβαμε email αποστολής όπως θα έπρεπε. Αναρωτιέμαι αν τα παιδιά που το παρέλαβαν έλαβαν email ότι η παραγγελία τους έγινε shipped ή όχι? Αν έχουν λάβει τότε ναι είναι σίγουρο ότι εμάς μας γράψανε. Έχει τσεκάρει κανείς αν έχουν τραβήξει λεφτά από την πιστωτική? Δεν έχω τσεκάρει το ebanking μου εδώ και κανένα 10ήμερο γι'αυτό ρωτάω.

Terminator
03-03-2010, 21:02
Παιδες εχει παραγγειλει κανεις από το Amazon.co.uk αλλα με την ακριβη και γρηγορη παραγγελια (1-2 εργασιμες οπως λεει)? Πχ αν το παιχνιδακι κυκλοφορει επισημα την Παρασκευη τι γινεται, παιζει να το στειλουν Πεμπτη και να το εχω Παρασκ η θα το εχω Δευτερα?

stein3x
03-03-2010, 22:10
Εμένα τελικά σήμερα έγινε shipped (χτες παρέγγειλα) και αναμένω τώρα πότε με το καλό (δεν μου ήρθε όμως e-mail για επιβεβαίωση)
Μπορεί κάποιο μέλος που έχει λάβει το game από hmv να επιβεβαιώση αν έλαβε e mail confirmation?

Ezio
03-03-2010, 23:27
Αυτό γίνεται μόνο με το hmv?

stein3x
03-03-2010, 23:29
Αυτό γίνεται μόνο με το hmv?

Το οτι δεν έχει στείλει e mail confirmatio?Από ότι καταλαβαίνω ναι.Πάντως έχω έτοιμο e mail να τους στειλω αυριο αν δεν μου εχουνε στειλει e mail

Ezio
03-03-2010, 23:32
Εννοούσα αν κρατάει το παιχνίδι για τους Άγγλους μόνο το hmv.

stein3x
03-03-2010, 23:44
Λογικά Όχι,έλεος άμα γινότανε αλλά με αυτά που διάβασα σήμερα και με τις καθηστερήσεις μάλλον ναι,έδωσε βάση στους άγγλους και άφησε τα παιδιά που είχανε προπαραγγείλει εδώ και ένα μήνα να περιμένουνε.Να δούμε τι θα γίνει

Aris1992
03-03-2010, 23:49
Δλδ περιμενα για το τπτ????wtf??? και κα8ομουν σαν τν βλακα...εγω παντος ειμαι μεσα σε αυτους που το εχουν εκαναν pre order 1 μηνα πριν δλδ δν θα παρουμε τπτ μεσα σε αυτην τν βδομαδα???

stein3x
03-03-2010, 23:59
Δλδ περιμενα για το τπτ????wtf??? και κα8ομουν σαν τν βλακα...εγω παντος ειμαι μεσα σε αυτους που το εχουν εκαναν pre order 1 μηνα πριν δλδ δν θα παρουμε τπτ μεσα σε αυτην τν βδομαδα???
Aκόμα δεν ξέρουμε σίγουρα.Σου έχει έρθει email από hmv καθόλου?

Aris1992
04-03-2010, 00:01
οχι ....δεν εχω παρει τπτ... :/ πολυ μ@λ@κ!@ αυτο το ΗMV τελικα:/

WolfRathmA
04-03-2010, 03:33
εμ καλα ναι μεν θελετε φθηνα και στην ωρα τους ειδικα ενας τοσο αναμενωμενος τιτλος?????
παιδια κουλαρετε λιγο και οχι με την πρωτη αναποδια να τα βαζετε με ολους και ολα!!
Μετα θα λετε οσα και αν κοστιζε δεν το μετανιωσα,η εγω το παραγγειλα απο το ταδε στα 40!!!!!το παιζατε (εξυπνοι) χαχαχαχαχαχαχα αυτα τα λεω ενω εχω διαβασει τα post στα νηματα περι τιμης :D:D:D:D:D και το θεωρω πολυ αστειο τωρα που αναμενετε!!!!!!οπως λεει και ο σοφος λαος οπιος βιαζετε σκονταφτει!!!

φιλικα παντα αλλα ακομα γελαω

Μαριος


ωραια οποτε που ειναι η κοροιδια ρε παιδια?λεει κανενας νομος οτι αν προπαραγγελνεις κατι πρεπει να το εχεις και πρωτο???
Αυριο θα λενε ολοι το heany rain εσπασε ρεκορ πωλησεων κτλ κτλ κτλ..αλλα προς το παρων γκρινιαζουν επηδει ειχε πολλες παραγγελειες και δεν του εχει ερθει ακομα!!!ε να πανε να το ενοικιασουν!!!

εγω παντως αυτο εκανα το ενοικιασα και το περιμενω κιολας :D:D:D:D:D σιγα δεν θα ερθει σημερα θα ερθει αυριο!!!!!

Το θεμα στην ολη υποθεση βρε αγορι μου δεν ειναι αυτο, ουτε για το αν ειναι φθηνο, ουτε αν ειχε αυτο το μαγαζι μονο τη limited edition κτλ κτλ. Το θεμα ειναι οτι πηραν τα λεφτα απο το λογαριασμο κανονικοτατα χωρις να σου στειλουν το παιχνιδι. Δηλαδη πας, αγοραζεις κατι, φευγεις και δε κρατας τιποτα στα χερια σου. Δεν απασχολει κανεναν αν εγω η καποιος αλλος κανει παραγγελιες απο εξω για να γλυτωσει 10 η 20 ευρω. Και ναι, εφοσον μπορω να τα γλυτωσω θα αγορασω απο εκει και ας περιμενω λιγο παραπανω, γιατι αυτα τα λεφτα ισως εμενα να μου χρειαστουν, γιατι πολυ απλα δε μου περισευουν και δεν ειμαι κανενας πλουσιος. Ειναι θεμα αξιοπηστιας και ευπρεπιας για το site αυτο που φημηζετε οτι ειναι το καλυτερο σε ολη την αγγλια. Και μετα βλεπεις κατι μικρομαγαχακια οπως dvd.co.uk και σου το στελνουν με φθηνοτερα μεταφορικα και ερχετε μεσα σε 3 μερες. Δεν ειναι σωστο να σε κοροιδευουν με τετοιους τροπους επειδη η επηκοινωνια γινεται εξαπωστασεως!

SamG
04-03-2010, 14:18
Yooohoooo....... μου ηρθε τοBFBC 2 (http://www.gamesandgadgets.gr/) !!!!!!

Πλεον τα παιδια εχουν ανεβει πολυ στην υποληψη μου......αψογοι σε ολα τους , τιμες και ταχυτητα !!!

desperate_gamer
04-03-2010, 15:28
Hi Apostolis, I know they're just got a new shipment of the exclusive version in, so that could have caused a delay in getting all the copies out.

Wolf, κάνεις πολύ λάθος στον τρόπο που ερμηνεύεις την απάντησή τους. Αυτοί σου λένε ότι τυχόν καθυστερήσεις σε shipping των pre-orders οφείλονται στο ότι εξαντλήθηκε η 1η παραλαβή και περιμένουν 2η για να ικανοποιήσουν όλα τα orders (pre και μη). Αν μας έβαζες και το email που τους έστειλες, θα καταλαβαίναμε καλύτερα τι ήθελαν ακριβώς να πούνε.

Είναι χαζομάρα να λέμε ότι το shipping είναι ψεύτικο, δεν υπάρχει λόγος να κάνει ένα μαγαζί κάτι τέτοιο και μάλιστα αυτούς το shipping τους ενδιαφέρει μόνο. Από τη στιγμή που θα φύγει, το πότε θα φτάσει σε εμάς δεν είναι δικό τους θέμα. Για να έχει έρθει σε μερικά παιδιά σημαίνει ότι δεν μας λένε ψέμματα.

Και τέλος, είναι αυτονόητο ότι μπορείτε να ζητήσετε refund μετά από καμια 20αριά μερούλες. Απλά θα σας βάλουν τα λεφτά σας πίσω και θα σας ζητήσουν και συγγνώμη. Γι' αυτό μην σηκώνουμε τα λάβαρα επανάστασης και στέλνουμε email που αντιπροσωπεύουν ένα forum, ενώ στην ουσία αντιπροσωπεύουν μόνο εσένα. Ήρεμα.

WolfRathmA
04-03-2010, 16:42
To δικο σου το προβλημα πιο ειναι ακριβως;

desperate_gamer
04-03-2010, 16:54
To δικο σου το προβλημα πιο ειναι ακριβως;

Το ότι βγάζεις ένα συμπέρασμα από το πουθενά, το κοτσάρεις εδώ και αν δεις όλες τις απαντήσεις από κάτω το έχουν πιστέψει οι περισσότεροι κιόλας! Τους καλείς μάλιστα να σου δώσουν και το order number για να τους "εκπροσωπήσεις" και να ζητήσεις refunds ομαδικώς.

Αυτό είναι το δικό μου πρόβλημα, ότι σπέρνεται πανικός εκεί που δεν χρειάζεται.

Desmond
04-03-2010, 16:59
Ήταν η πρώτη φορά που παρήγγειλα από το hmv.Δεν μπορώ να πω οτι έμεινα ευχαριστημένος στο κομμάτι της ενημέρωσης, συγκριτικά με άλλα online stores.Περίμενα περισσότερο επαγγελματισμό.

plakas
04-03-2010, 17:02
οποτε ερχομαστε εδω ε??
ρε Αποστολη δεν τους εκραξες δεν μαζευες υπογραφες ,δεν εστειλες εκ μερους του φορουμ δλδ εκμερους 2400+ ατομων η κανω λαθος??

δηλαδη οταν κραζεις αλλους ειναι ωραιο και οταν εισαι λαθος το παιζουμε κινεζοι....?εσυ εχθες ελεγες οτι δεν στο στειλαν καν!!!!πως σημερα ειναι στα χερια σου?ε καλο ειναι να παραδεχομαστε τα λαθη μας !!!!
πιστευω να μην ειμαι offtopιc:P

Eυχαριστω και εγω ;) πιστευω οτι μιλαμε σε λογικα πλαισια παντα

tonybsg
04-03-2010, 17:10
Εγώ ακόμη δεν το έχω λάβει το HR, αλλά μετά από τόσες αγορές και από το hmv.com, αλλά και από πολλά e-shops εδώ και τρία-τέσσερα χρόνια, "καθυστέρηση" 7 εργάσιμων, δεν την θεωρώ καθυστέρηση, πόσο μάλλον να την "χρεώσω" στο εκάστοτε e-shop.

Τον τελευταίο μήνα συγκεκριμένα το hmv μου έστειλε το RE5, την Special Edition, στα 20Ε, ενώ μάλιστα και δεν υπήρχε stock, αλλά και δημιουργήθηκε πρόβλημα από μέρους μου στην χρέωση της πιστωτικής, και μόλις τους ενημέρωσα ότι λύθηκε, το έστειλαν την επόμενη μέρα (το είχα ακριβώς σε μία εβδομάδα).

Σίγουρα, αν αργήσει καμιά εβδομάδα ακόμη ξέρω γω, σίγουρα θα αρχίσω να ανησυχώ, αλλά μέχρι τότε, θα περιμένω.

Εννοείται ότι δεν κάνω τον έξυπνο κατόπιν εορτής, επαναλαμβάνω, δεν μου έχει έρθει ακόμη, ενώ και νωρίτερα μιλώντας με τον enstikto του είπα ακριβώς αυτό, ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και πανικού για την ώρα.

Desmond
04-03-2010, 17:12
Sorry που πετάγομαι αλλά όταν μία εταιρεία δεν σου διευκρινίζει αν θα στο στείλει μέσω EU ή εκτός EU (το hmv ΔΕΝ εδρεύει στην Αγγλία) και συ το παίζεις κορώνα γράμματα αν θα πληρώσεις τελωνείο ή όχι, ε, τότε δεν μπορούμε να μιλάμε για επαγγελματισμό.Μπορούν όσοι παρέλαβαν να κοιτάξουν το κουτί.

WolfRathmA
04-03-2010, 17:16
Το ότι βγάζεις ένα συμπέρασμα από το πουθενά, το κοτσάρεις εδώ και αν δεις όλες τις απαντήσεις από κάτω το έχουν πιστέψει οι περισσότεροι κιόλας! Τους καλείς μάλιστα να σου δώσουν και το order number για να τους "εκπροσωπήσεις" και να ζητήσεις refunds ομαδικώς.

Αυτό είναι το δικό μου πρόβλημα, ότι σπέρνεται πανικός εκεί που δεν χρειάζεται.

Εγώ πρότεινα... δεν επέβαλα να το κάνουν ούτε υποχρέωσα κανέναν. Να στείλουμε ομαδικό mail "ήθελα" για να δουν πόσοι από εμάς δεν έχουν λάβει το παιχνίδι ακόμα και να αναλάβουν τα μέτρα τους. Γιατί όπως ανέφερα και στον μήνυμα που τους έστειλα είπα οτι, κάποια άτομα απο Ελλάδα και ειδικότερα απο Αθήνα/Πειραιά δεν έχουν παραλάβει ακόμα το παιχνίδι και τους ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα συγκεκριμένα στην Αθήνα η στο Πειραιά.

Από εκεί και πέρα δε θα σου απολογηθώ κιόλας στο τι θα κάνω.


οποτε ερχομαστε εδω ε??
ρε Αποστολη δεν τους εκραξες δεν μαζευες υπογραφες ,δεν εστειλες εκ μερους του φορουμ δλδ εκμερους 2400+ ατομων η κανω λαθος??

δηλαδη οταν κραζεις αλλους ειναι ωραιο και οταν εισαι λαθος το παιζουμε κινεζοι....?εσυ εχθες ελεγες οτι δεν στο στειλαν καν!!!!πως σημερα ειναι στα χερια σου?ε καλο ειναι να παραδεχομαστε τα λαθη μας !!!!
πιστευω να μην ειμαι offtopιc:P

Eυχαριστω και εγω ;) πιστευω οτι μιλαμε σε λογικα πλαισια παντα


Ποτε τους εκραξα; Ποτε μαζεψα υπογραφες αγορι μου; Ειπα κατι τετοιο; Ειπα οτι εστειλα εκ μερους του φορουμ και 2400+ ατομων; Ναι κανεις λαθος. Πηγαινε πισω και ξανα διαβασε.

Εγω ενα μηνυμα εστειλα και τους ρωτησα ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ αν υπαρχει προβλημα με τις αποστολες για Αθηνα. Απο εκει και περα ειπα οτι "αρκετα" ατομα παραγγειλαμε απο το site σας την Limited Edition (και οτι ολοι ειμαστε απο το ps3forums.gr) και οτι ακομα δε την εχουμε παραλαβει.

Αυτοι μου απαντησας αυτο που ειδες στη προηγουμενη σελιδα.

End of story...

Ας απαντανε καλυτερα στις ερωτησεις τον αλλον ετσι ωστε να μη γινονται παρεξηγησεις.

tonybsg
04-03-2010, 17:17
Το HMV εδρεύει στην Αγγλία, έχει και καταστήματα κανονικά, από την άλλη, πράγματι, νομίζω κάπου στο faq λέει ότι έχουν αποθήκες και εκτός Αγγλίας (πάει καιρός που το διάβασα).

Μα ένα θετικό που μπορεί να αναφέρω εγώ, δεν αποκλείει ένα άλλο αρνητικό που μπορεί να μου προκύψει στο μέλλον, ή σε οποιονδήποτε άλλον! Γι' αυτό είμαστε εδώ, στο συγκεκριμένο thread, για να έχουμε μια σφαιρική άποψη βάσει αυτών των στατιστικών/εμπειριών.

Desmond
04-03-2010, 17:33
Το HMV εδρεύει στην Αγγλία, έχει και καταστήματα κανονικά, από την άλλη, πράγματι, νομίζω κάπου στο faq λέει ότι έχουν αποθήκες και εκτός Αγγλίας (πάει καιρός που το διάβασα).

Μα ένα θετικό που μπορεί να αναφέρω εγώ, δεν αποκλείει ένα άλλο αρνητικό που μπορεί να μου προκύψει στο μέλλον, ή σε οποιονδήποτε άλλον! Γι' αυτό είμαστε εδώ, στο συγκεκριμένο thread, για να έχουμε μια σφαιρική άποψη βάσει αυτών των στατιστικών/εμπειριών.
Ακριβώς αυτό tony.Μόνο που στο faq σου λένε οι ίδιοι οτι μπορεί να σου στείλουν από Αγγλία, μπορεί όμως και από νησί εκτός Αγγλίας (Guernsey).To συγκεκριμένο νησί είναι "υπό την προστασία του στέμματος" αλλά δεν υπάγεται στην Αγγλία, άρα ούτε στην EU.Οπότε εσύ σαν πελάτης δεν γνωρίζεις τελικά από που θα σου έρθει.

desperate_gamer
04-03-2010, 17:40
Εγώ πρότεινα... δεν επέβαλα να το κάνουν ούτε υποχρέωσα κανέναν. Να στείλουμε ομαδικό mail "ήθελα" για να δουν πόσοι από εμάς δεν έχουν λάβει το παιχνίδι ακόμα και να αναλάβουν τα μέτρα τους. Γιατί όπως ανέφερα και στον μήνυμα που τους έστειλα είπα οτι, κάποια άτομα απο Ελλάδα και ειδικότερα απο Αθήνα/Πειραιά δεν έχουν παραλάβει ακόμα το παιχνίδι και τους ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα συγκεκριμένα στην Αθήνα η στο Πειραιά.

Από εκεί και πέρα δε θα σου απολογηθώ κιόλας στο τι θα κάνω.

Δεν σου ζήτησα να μου απολογηθείς κιόλας και μην μου απαντάς με αυτό το κομπλεξάκι. Η παραπληροφόρηση όμως παραμένει παραπληροφόρηση στο post σου μια σελίδα πίσω. Και το "καλώ" δεν περιέχει την έννοια της υποχρέωσης, δεν είπαμε ότι το ζήτησε και με τις αλυσίδες του Κράτος.


Όπως και να 'χει, ο tonybsg έχει δίκιο στο ότι δεν υπάρχει ακόμα λόγος έντονης ανησυχίας, αν το παιχνίδι έφυγε από μέρος εκτός Αγγλίας. Και το Play τα ίδια κάνει γι' αυτό και του παίρνει καμια φορά και 2 βδομάδες πάνω από το κανονικό για να μας έρθει το παιχνίδι. Desmond, εσένα από ποια χώρα λέει ότι σου στάλθηκε;

Desmond
04-03-2010, 17:46
Guernsey.Δεν είναι χώρα αλλά προτεκτοράτο (με όλη την σημασία της λέξης) του Στέμματος.Διοικητικά και μόνο υπάγεται στην Αγγλία δηλαδή.Δεν ανήκει στην EU.Αν παραγγείλω κάτι μεγάλης αξίας από hmv, είναι αρκετά πιθανό να αντιμετωπίσω πρόβλημα στο τελωνείο.

Spiros20
04-03-2010, 18:09
Το παιχνίδι δεν μου έχει έρθει ακόμα από HMV. Η χρέωση που έγινε στην κάρτα μου στις 22 Φεβρουαριου λέει Hmv Guernsey. Αυτό τι σημαίνει; Τελωνείο;

desperate_gamer
04-03-2010, 22:47
Το παιχνίδι δεν μου έχει έρθει ακόμα από HMV. Η χρέωση που έγινε στην κάρτα μου στις 22 Φεβρουαριου λέει Hmv Guernsey. Αυτό τι σημαίνει; Τελωνείο;

Κι εμένα γράφει Guernsey στο e-banking και άρα εξηγεί και την καθυστέρηση. Δεν νομίζω να περάσει τελωνείο πάντως. Και άλλοι που το πήραν από το Guernsey δεν είχαν να πληρώσουν κάτι απ' ότι φαίνεται.


Guernsey.Δεν είναι χώρα αλλά προτεκτοράτο (με όλη την σημασία της λέξης) του Στέμματος.Διοικητικά και μόνο υπάγεται στην Αγγλία δηλαδή.Δεν ανήκει στην EU.Αν παραγγείλω κάτι μεγάλης αξίας από hmv, είναι αρκετά πιθανό να αντιμετωπίσω πρόβλημα στο τελωνείο.

Σε ευχαριστώ πολύ. Ήσουν κατατοπιστικότατος και έμαθα και κάτι καινούργιο. ΡΕΠ! :fantasy_dreams:

stein3x
04-03-2010, 23:06
Και μένα παιδιά Guernsey λέει στο e-banking.Σε κανά 2 βδομάδες θα έχει έρθει λογικά οπότε χαλαρά μπορώ να παίξω κανά 2 games που έχω ακόμα με την ζελατίνα!!:muhaha:

Ezio
04-03-2010, 23:13
Πώς μπορώ να δηλώσω το e-mail στην αγροτική για να δω το υπόλοιπο?

stein3x
04-03-2010, 23:23
Πώς μπορώ να δηλώσω το e-mail στην αγροτική για να δω το υπόλοιπο?

Δες εδώ http://www.atebank.gr/ATEbank/WebBanking/Retail/registration/egrafhIdioth.htm
Δεν δηλώνεις e mail .Έχει μια διαδικασία πρώτα.Θα περάσεις από την τράπεζα με την κάρτα σου και ταυτότητα ,θα στα φτιάξουνε αφού υπογράψεις εκεί και θα σου δώσουνε κάτι χαρτιά με κωδικούς που θα βάλεις μετά για να μπεις στο e banking της αγροτικής

Ezio
05-03-2010, 14:24
Μου ήρθε σήμερα το heavy rain από το zavvi. Το zavvi είναι τρομερό. Στο e-mail που μου στείλανε λέγανε ότι θα έρθει μέσα σε 3-5 εργάσιμες μέρες. Και όντως έτσι έγινε. Μου ήρθε μέσα σε φάκελο με φυσαλίδες. Εμπιστευτείτε το. Είναι άψογο.

xarhss
05-03-2010, 14:54
απο το zavvi εχω παραγγειλει συνολικα καμια 10ρια φορες. παντα μαι χαρα ηταν . το πιο πολυ που μου εκανε ηταν 10 μερες. και παντα σε σωστη συσκευασια. οσο για τις τιμες του μερικες φορες ειναι απλα απιστευτες

Spiros20
05-03-2010, 15:58
Σήμερα μου ήρθε και εμένα το Heavy Rain Collectors από HMV.

stein3x
05-03-2010, 16:03
Σήμερα μου ήρθε και εμένα το Heavy Rain Collectors από HMV.

Ωραίος,kαλό gaming.Το παιχνίδι είναι φανταστικό.Πόσο περίπου σου έκανε για να έρθει?

Spiros20
05-03-2010, 20:09
Ωραίος,kαλό gaming.Το παιχνίδι είναι φανταστικό.Πόσο περίπου σου έκανε για να έρθει?
Τώρα τι να σου πω. Στις 22 Φεβρουαρίου μου το έκαναν λέει Dispatch και μου ήρθε σήμερα όλα μια χαρά. Δεν το έχω βάλει ακόμα γιατί έχω μαθήματα.
Επίσης μου την δίνει που δεν έχει κάποιο οδηγό για να φτιάξεις το Origami. Πρέπει να βρεις κανένα βίντεο αλλά οκ...

jimbour
05-03-2010, 20:18
Τώρα τι να σου πω. Στις 22 Φεβρουαρίου μου το έκαναν λέει Dispatch και μου ήρθε σήμερα όλα μια χαρά. Δεν το έχω βάλει ακόμα γιατί έχω μαθήματα.
Επίσης μου την δίνει που δεν έχει κάποιο οδηγό για να φτιάξεις το Origami. Πρέπει να βρεις κανένα βίντεο αλλά οκ...

off topic εχει οδηγο, οταν βαλεις το παιχνιδι θα το καταλαβεις...xD

Ezio
05-03-2010, 20:19
Τώρα τι να σου πω. Στις 22 Φεβρουαρίου μου το έκαναν λέει Dispatch και μου ήρθε σήμερα όλα μια χαρά. Δεν το έχω βάλει ακόμα γιατί έχω μαθήματα.
Επίσης μου την δίνει που δεν έχει κάποιο οδηγό για να φτιάξεις το Origami. Πρέπει να βρεις κανένα βίντεο αλλά οκ...
Κάνε εγκατάσταση το παιχνίδι. Έχει οδηγό.

Spiros20
05-03-2010, 20:33
Ok ευχαριστώ παίδες δεν το έχω βάλει καν στην κονσόλα. Σε μισή ώρα έχω μάθημα και άμα το ανοίξω δεν παίζει να κάνω μάθημα :P

SamG
08-03-2010, 00:22
Προσωπικα παντως με το play δεν ειχα προβλημα (παρα μονο μια φορα)
Παντα 5-7 μερες μου κανουν να μου τα στειλουν και μονο σε περιοδο εορτων που ετυχε να περιμενω καπου στις 12-14 μερες

loukas77
08-03-2010, 21:57
Σήμερα μου ήρθε επιτέλους το official ps3 wireless bluetooth headset από play.com... Έφυγε από εκεί στις 27 φεβρουαρίου και ήρθε σήμερα. 10 μέρες. Πάντως πιστεύω πως ο ταχυδρόμος βαριέται και έρχεται όποτε νάναι... Γιατί και από το thehut είχε αργήσει αλλά σε ένα φίλο μου που μένει αθήνα και παραγγείλαμε το ίδιο παιχνίδι την ίδια μέρα του ήρθε σε 3!!!!!! μέρες ακριβώς! Πάντως ο ταχυδρόμος είναι πολύ... Πάω να κοιτάξω αν είχε αφήσει χαρτάκι επειδή το πακέτο δεν θα χώραγε και δεν βρήκα τίποτα... Μετά κατά λάθος είδα το πακέτο στα σκαλιά πεταμένο... Το είχε ρίξει πάνω από την εξώπορτα... Ευτυχώς μένω σε μονοκατοικία.......... Πάντως το είδα τελείως τυχαία εκεί που ήτανε.... Και μέσα στις λάσπες (έβρεχε λάσπη σήμερα....) Αλλά ευτυχώς το εσωτερικό δεν είχε πάθει τίποτα! :-) Τώρα περιμενω και 2 ps3 keypads αλλά είναι out of stock... Να δω πότε θα τα στείλουν... Πάντως το play από την πλευρά τους είναι πολύ εντάξι. Ο ταχυδρόμος είναι ........ :P

dinos1986
09-03-2010, 09:41
Καλημέρα παιδιά!! Πρώτα απ'όλα θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για όλες τις πληροφοριές σας για online αγορές. Είναι το πρώτο μου post αλλά παρακολουθώ πολύ καιρό το thread και έχω γλιτώσει πολλά ευρώ που θα ξόδευα για το ps3, χάρη σε εσάς!

Στο ψητό τώρα, 1) Έχω παραγγείλει από το thehut.com το NBA2k10 από 18/2/2010, έγινε dispatch την ίδια μέρα και ακόμα να έρθει, 19 μέρες αν δεν κάνω λάθος. Να αρχίσω να ανησυχώ; Προηγούμενες παραγγελίες μου από εκεί έκαναν μια βδομάδα περίπου.

2) Τα dvd.co.uk και 101cd.com τι λένε σαν καταστήματα, είναι εντάξει στους χρόνους παράδοσης;

overclocker
09-03-2010, 09:58
dvd.co.uk = base.com = blahdvd.com

Είναι ακριβώς το ίδιο μαγαζί.

SPARTIAN-GR-
09-03-2010, 10:13
αγαπητέ dinos1986

πάνω κάτω κάνει δέκα μέρες να σου έρθει εργάσιμες ενωουμε
εκτός Κυριακής αν έχουν περάσει πάρα πολλές για ψαχτεί


πάντως έμενα όσες φόρες περίμενα κάτι 10 μέρες στο νερό άλλα οχι παραπάνω

dinos1986
09-03-2010, 11:36
Έγινε Spartian ευχαριστώ για την απάντηση!

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω, το ipoints του blahdvd ισχύει για εμάς ή είναι μόνο για Αγγλία;

SPARTIAN-GR-
09-03-2010, 12:04
οχι μονο αγγλια

dinos1986
10-03-2010, 13:48
Οκ ήρθε το NBA2k10 σήμερα ,από το thehut, από 18/2 που είχε γίνει dispatch!

Μια ερώτηση ακόμα που ήθελα να κάνω...μαζί με το NBA2k10 είχα παραγγείλει μια μπλούζα Ironfist ,από το thehut, και αυτή έγινε dispatch 18/2 αλλά δεν ήρθε.
Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με άλλα προιόντα, εκτός από παιχνίδια, και δεν τα φέρνουν Ελλάδα;

SPARTIAN-GR-
10-03-2010, 13:55
αφου εγινε και η μπλουζα dispatch! απλως ερχονται καμια φορα ξεχωριστα
εμενα μου εχει τυχη 5 παιχνιδια που πηρα μαζι την ιδια μερα και dispatch παλι την ιδια μερα.. μου ερχονταν ενα παιχνιδι καθε μερα ενα την δευτερα ενα την πεμπτη ενα την τριτη... κτλ μην ανήσυχης..

stein3x
10-03-2010, 16:56
Εμένα χτες μου ήρθε από το game.co.uk το call of juarez,έκανε ακριβώς 1 βδομάδα και 1 μέρα και σήμερα ήρθε από zavvi 2 games ενώ γίνανε όλα dispatch την ίδια μέρα.Πάντα τόσο κάνουνε οπότε θέμα του ποιό είναι ποιό γρήγορο site για μένα δεν παίζει :) .Περιμένω να δω πότε θα έρθει και από HMV το Heavy rain να λειώσουμε λίγο !

AriStos13
10-03-2010, 16:57
εμενα απο το zavvi εχουνε περασει 10 μερες και δεν μου εχει ρθει ακομα το batman...!!

tonybsg
10-03-2010, 17:01
Εμένα χτες μου ήρθε από το game.co.uk το call of juarez,έκανε ακριβώς 1 βδομάδα και 1 μέρα και σήμερα ήρθε από zavvi 2 games ενώ γίνανε όλα dispatch την ίδια μέρα.Πάντα τόσο κάνουνε οπότε θέμα του ποιό είναι ποιό γρήγορο site για μένα δεν παίζει :) .Περιμένω να δω πότε θα έρθει και από HMV το Heavy rain να λειώσουμε λίγο !

Για συμπαράσταση, και μένα ακόμη να μου έρθει το Heavy Rain... :(

stein3x
10-03-2010, 17:09
εμενα απο το zavvi εχουνε περασει 10 μερες και δεν μου εχει ρθει ακομα το batman...!!

aha και εγώ το batman πήρα:) .Λογικά τώρα όπου νάνε θα σου έρθει οπότε μην αγχώνεσε !

tonybsg Το heavy rain εγώ το βλέπω για την άλλη βδομάδα στην καλύτερη,εμένα μου έγινε dispatch στις 3 του μηνός.

AriStos13
10-03-2010, 17:10
aha και εγώ το batman πήρα:)

tonybsgΤο heavy rain εγώ το βλέπω για την άλλη βδομάδα,εμένα μου έγινε dispatch στις 3 του μηνός.

το δικο μου ομως που ειναι??:'(

tonybsg
10-03-2010, 17:19
aha και εγώ το batman πήρα:) .Λογικά τώρα όπου νάνε θα σου έρθει οπότε μην αγχώνεσε !

tonybsg Το heavy rain εγώ το βλέπω για την άλλη βδομάδα στην καλύτερη,εμένα μου έγινε dispatch στις 3 του μηνός.

Α, οκ, εγώ ακόμη το περιμένω από τις 22/02, και νόμιζα ότι ήμασταν παρόμοια περίπτωση, όπως και άλλων παιδιών που καθυστέρησε λιγάκι.

freakygeo
10-03-2010, 21:30
καλησπερα παιδες!!!εγω εκανα pre order απο το zavvi τ grid:reloaded και μου λεει στην σελ που παω να το βαλω στο καλαθι...προπαραγγειλτε τ τωρα για παραδοση στις 12/3...στην κατασταση λογ. κινησης μου λεει dispatch date 12/3...ποτε εκτιματε οτι θα ερθει???ευχαριστω!!!!
Υ.Γ ειναι η πρωτη φορα που παιρνω game απο site

Ezio
10-03-2010, 22:03
καλησπερα παιδες!!!εγω εκανα pre order απο το zavvi τ grid:reloaded και μου λεει στην σελ που παω να το βαλω στο καλαθι...προπαραγγειλτε τ τωρα για παραδοση στις 12/3...στην κατασταση λογ. κινησης μου λεει dispatch date 12/3...ποτε εκτιματε οτι θα ερθει???ευχαριστω!!!!
Υ.Γ ειναι η πρωτη φορα που παιρνω game απο site

Εμένα το heavy rain μου ήρθε μετά από πέντε εργάσιμες, άρα μάλλον θα σου έρθει στις 17/3.

Gauros7
13-03-2010, 05:15
εμενα το heavy rain απο hmv ακομα να έρθει ενώ το είχα κάνει προπαραγγελια από αρχές φεβρουαριου,τους εστειλα mail κ μου ειπαν να περιμένω μεχρι τις 16 κ αν δεν ερθει κ τοτε να τους ξαναστειλω mail

stein3x
13-03-2010, 12:53
εμενα το heavy rain απο hmv ακομα να έρθει ενώ το είχα κάνει προπαραγγελια από αρχές φεβρουαριου,τους εστειλα mail κ μου ειπαν να περιμένω μεχρι τις 16 κ αν δεν ερθει κ τοτε να τους ξαναστειλω mail

lol,Εμένα μου ήρθε χτες ενώ είχα παραγγείλει στις 3/3.Όσοι το είχανε προπαραγγείλει καθηστέρησε πάρα πολύ από ότι λέγανε και τα παιδιά εδώ πέρα,κανονικά έπρεπε να σου είχε έρθει λογικά τόσο καιρό.Περίμενε λίγο μέχρι τις 16 που λένε και μετά στείλ'τους

Παδιά έχει αγοράσει κανείς από Gamestop.com?Είναι οκ μαγαζί?

AriStos13
13-03-2010, 18:24
εγω ακομα περιμενω το batman apo zavvi...
13 μερες εχουν περασει..
και δεν εχω τι να παιξω....

loukas77
14-03-2010, 17:07
Μία ερώτηση... Από amazon.co.uk τι παίζει από μεταφορικά??? Επειδή βρίσκω μερικά πράματα φτηνά αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα μεταφορικά! Ευχαριστώ!

stein3x
14-03-2010, 21:03
Μία ερώτηση... Από amazon.co.uk τι παίζει από μεταφορικά??? Επειδή βρίσκω μερικά πράματα φτηνά αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα μεταφορικά! Ευχαριστώ!

lol,εγώ πριν 3 μέρες πήγα να παραγγείλω κάποια πράγματα από amazon.com (δεν ξέρω αν το amazon.co.uk είναι διαφορετικό) και νόμιζα ότι τα μεταφορικά ήταν τπτ στάνταρτ ή τουλάχιστον ανάλογα με αυτό που πέρνεις και στο τέλος πριν το confirmation που είδα και τα μεταφορικά ακύρωσα τα πάντα γιατί βγαίνανε χ2,5 φορές παραπάνω από την τιμή αυτών που είχα παραγγείλει :muhaha: .Από ότι κατάλαβα το amazon έχει συγκετροτικά sellers και όταν αγoράζεις από διαφορετικούς πληρώνεις και έξοδα για τον καθένα ξεχωριστά .Μπoρεί να κάνω λάθως ,ας μας διαφωτίσει κάποιος!

ilias78
14-03-2010, 23:46
ακριβως το ιδιο ειχα παθει και εγω και το σταματησα. τα μεταφορικα ηταν παρα πολλα.

chronohill
15-03-2010, 00:44
μου φαινεται δεν ειναι μεταφορικα αυτα που λετε αλλα το VAT.φορος δηλαδη.και γω λογω αυτου εχω σταματησει να ψωνιζω απο αμαζον..μεγαλη κλεψια!

overclocker
15-03-2010, 03:52
Amazon.com = Αμερική = Τελωνείο = Έξτρα Φ.Π.Α = Ασύμφορα μεταφορικά
Amazon.co.uk = Αγγλία = Οχι Τελωνείο = Μονο το Αγγλικό Φ.Π.Α = Μεταφορικά ~ 4-5 λίρες.

*Η τιμή που βλέπετε στην σελίδα του κάθε προιόντος στο amazon.co.uk είναι χωρίς Φ.Π.Α και μεταφορικά. Για να δείτε την τελική τιμή θα πρέπει να το βάλετε στο καλάθι σας. Σε κάθε προιόν από κάτω από την τιμή αναφέρετε και ο seller. Επείσης στα δεξιά υπάρχει πινακάκι που αναφέρει αν το ίδιο προιόν είναι διαθέσιμο και από άλλους sellers με διαφορετικές τιμές.

Slazar
16-03-2010, 14:44
Δεν ξέρω εαν έχει αναφερθεί ξανά, πάντως είναι πολύ χρήσιμο για εμάς που ψωνίζουμε απο Αγγλία.

http://www.gamecollections.co.uk/

stein3x
16-03-2010, 15:43
Amazon.com = Αμερική = Τελωνείο = Έξτρα Φ.Π.Α = Ασύμφορα μεταφορικά
Amazon.co.uk = Αγγλία = Οχι Τελωνείο = Μονο το Αγγλικό Φ.Π.Α = Μεταφορικά ~ 4-5 λίρες.

*Η τιμή που βλέπετε στην σελίδα του κάθε προιόντος στο amazon.co.uk είναι χωρίς Φ.Π.Α και μεταφορικά. Για να δείτε την τελική τιμή θα πρέπει να το βάλετε στο καλάθι σας. Σε κάθε προιόν από κάτω από την τιμή αναφέρετε και ο seller. Επείσης στα δεξιά υπάρχει πινακάκι που αναφέρει αν το ίδιο προιόν είναι διαθέσιμο και από άλλους sellers με διαφορετικές τιμές.

+rep που το ξεκαθάρισες τι παίζει ακριβώς!:heyyy:

AriStos13
16-03-2010, 18:55
σημερα μου ηρθε απο το zavvi to batman..μετα απο 15 μερες....
τουλάχιστον ηρθε γιατι φοβομουν μην το εχει παρει κανενας....

stein3x
16-03-2010, 19:45
σημερα μου ηρθε απο το zavvi to batman..μετα απο 15 μερες....
τουλάχιστον ηρθε γιατι φοβομουν μην το εχει παρει κανενας....

lol επιτέλους!,μετά από τόσες μέρες ήρθε?πολλές είναι...Πάντως πάλι καλά που σου ήρθε γιατί θα μπορούσε κάλιστα να χαθεί κάπου ή να στο είχανε πάρει.Εγώ ακόμα να το παίξω (ακόμα με την ζελατίνα είναι!)μιας και τώρα τελείωσα το heavy rain:fantasy_dreams:

AriStos13
16-03-2010, 19:47
lol επιτέλους!,μετά από τόσες μέρες ήρθε?πολλές είναι...Πάντως πάλι καλά που σου ήρθε γιατί θα μπορούσε κάλιστα να χαθεί κάπου ή να στο είχανε πάρει.Εγώ ακόμα να το παίξω (ακόμα με την ζελατίνα είναι!)μιας και τώρα τελείωσα το heavy rain:fantasy_dreams:

εγω αυτο φοβομουν πιο πολυ...οτι μου το ειχαν παρει.........τελος καλο ολα καλα..και εγω ακομα δεν το εχω ανοιξει....για σημερα χλωμο αλλα αυριο σιγουρα!!!

pictorino
17-03-2010, 08:20
αφού ήρθε έστω και με καθυστέρηση όλα καλά!! για τις τιμές που έχουν στο zavvi ας καθυστερούν και λίγο..

AriStos13
17-03-2010, 09:33
αφού ήρθε έστω και με καθυστέρηση όλα καλά!! για τις τιμές που έχουν στο zavvi ας καθυστερούν και λίγο..

καλα ναι δε το συζητω..με τις τιμες του zavvi περνεις 2 παιχνιδια ενω στην ελλαδα περνεις ενα..
απλα φοβομουν μηπως το ειχε παρει κανενας γιατι μενω σε πολυκατοικια..!
τελος καλο ολα καλα!!

stein3x
17-03-2010, 20:01
Σήμερα έγινε dispatch το God of War 3 από Zavvi για να προλάβει την ημέρα κυκλοφορίας! (στο εξωτερικό γιατί εδώ ελλάδα έχει κυκλοφορήσει ποιό πριν).Από Τρίτη-Τετάρτη θα το έχω και γω .Ξεκινάω Gow collection να προλάβω πριν έρθει το 3!

Ezio
17-03-2010, 21:35
Και εμένα σήμερα έγινε despatched.

kitaro
17-03-2010, 22:24
εγω ειχα προπαραγγειλει το grid reloaded αλλα μια μερα πριν βγει , μου εστειλαν mail για συγνωμη κ τα σχετικα κ θα με ενημερωσουν με νεο mail . παντως το zavvi ειναι εγγυηση

Ezio
17-03-2010, 22:29
Όντως. Εγγύηση με όλη την σημασία της λέξης. Αν μου έρθει γρήγορα το god of war 3, μόνο από αυτό θα αγοράζω.

dreaming123
17-03-2010, 23:40
Και εμένα απο blahdvd k videogamesplus σήμερα...Να δούμε ποιο θα έρθει πρώτο το δικό μου η του φίλου μου....

music_lover
19-03-2010, 13:15
Εδώ και 2 μέρες έχει πέσει το blahdvd,ξέρει κανείς τι παίζει? Βάζω τους ίδιους κωδικούς στο dvd.co.uk και δεν τους δέχεται,παράξενο αφού είναι το ίδιο μαγαζί.

Και κάτι ακόμα: Πόσα είναι τα μεταφορικά από zavvi για Ελλάδα?

chronohill
19-03-2010, 15:36
Εδώ και 2 μέρες έχει πέσει το blahdvd,ξέρει κανείς τι παίζει? Βάζω τους ίδιους κωδικούς στο dvd.co.uk και δεν τους δέχεται,παράξενο αφού είναι το ίδιο μαγαζί.

Και κάτι ακόμα: Πόσα είναι τα μεταφορικά από zavvi για Ελλάδα?

Μωρε~!και γω γιαυτο μπηκα να πω οτι δεν μπορω να μπω στο blah το αγαπημενο!τι γινεται???
Απο zavvi αν θυμαμαι καλα πρεπει να ναι 1,25 ευρω?καπου τοσο

AriStos13
19-03-2010, 18:26
1,15 λυρες ειναι τα μεταφορικα του zavvi!

Ezio
19-03-2010, 19:38
^^ Είναι λίρες.

AriStos13
19-03-2010, 19:39
^^ Είναι λίρες.

:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p δικιο εχεις :D

aggelos7
20-03-2010, 00:15
ξερει κανεις τι συμβαινει με το blahdvd? εκανα preorder το gow 3 μου εστειλαν ενα email οτι η παραγγελια μου ετοιμαζεται... δεν εχει γινει ακομα shipped και το site τους ειναι κάτω. Εν τω μεταξυ η χρεωση στην χρεωστικη μου εχει γινει κανονικα. Δεν πιστευω να εριξαν κανενα κανονι!!!
Ξερει κανεις τι συμβαινει?

Terastios
20-03-2010, 00:25
ξερει κανεις τι συμβαινει με το blahdvd? εκανα preorder το gow 3 μου εστειλαν ενα email οτι η παραγγελια μου ετοιμαζεται... δεν εχει γινει ακομα shipped και το site τους ειναι κάτω. Εν τω μεταξυ η χρεωση στην χρεωστικη μου εχει γινει κανονικα. Δεν πιστευω να εριξαν κανενα κανονι!!!
Ξερει κανεις τι συμβαινει?
Εγω παντος ειχα παραγγειλη 3 παιχνηδια απο αυτους δεν ηρθανε ποτε και μετα τις 14 μερες οπς γραφανε τους εστηλα μαιλ οτη δεν τα εχω παραλαβει , μου στηλανε μαιλ για επιβεβεωση τις διευθηνσης μου και τους απαντησα,μετα μου στηλανε μαιλ οτη το εχουνε πρωχορησει για αντικατασταση το οπιο δεν εγηνε ποτε ,2 μερες προσπαθω να συνδεθω μετα και ητανε σαν μην ειχα λογαριασμο ποτε στο σιτε ,υπεθεσα οτι βαρεσανε κανονι και εχασα τα λεφτα μου ,αλλα τελικα σημερα που πηρα τηλ να μαθω το υπολοιπο τις προπληρωμενης καρτας μου διαπίστωσα οτι μου ειχε γινει μια μεγαλη επηστροφη χρηματων τσεκαρα το ποσο και ειδα οτι ητανε το ιδιο με την παραγγελεια μου ,αρα τελος καλο ολα καλα για μενα ,βεβεα οτι και να εχει γινει με αυτο το σιτε δεν ξανα ψωνίζω απο εκει ...

aggelos7
20-03-2010, 10:12
Εγω παντος ειχα παραγγειλη 3 παιχνηδια απο αυτους δεν ηρθανε ποτε και μετα τις 14 μερες οπς γραφανε τους εστηλα μαιλ οτη δεν τα εχω παραλαβει , μου στηλανε μαιλ για επιβεβεωση τις διευθηνσης μου και τους απαντησα,μετα μου στηλανε μαιλ οτη το εχουνε πρωχορησει για αντικατασταση το οπιο δεν εγηνε ποτε ,2 μερες προσπαθω να συνδεθω μετα και ητανε σαν μην ειχα λογαριασμο ποτε στο σιτε ,υπεθεσα οτι βαρεσανε κανονι και εχασα τα λεφτα μου ,αλλα τελικα σημερα που πηρα τηλ να μαθω το υπολοιπο τις προπληρωμενης καρτας μου διαπίστωσα οτι μου ειχε γινει μια μεγαλη επηστροφη χρηματων τσεκαρα το ποσο και ειδα οτι ητανε το ιδιο με την παραγγελεια μου ,αρα τελος καλο ολα καλα για μενα ,βεβεα οτι και να εχει γινει με αυτο το σιτε δεν ξανα ψωνίζω απο εκει ...

παντως το site τωρα λειτουργει κανονικα. μπηκα στον λογαριασμο μου και βλεπω οτι εγινε shipped to gow 3 στις 17 του μηνος.
Είδωμεν!!!

ilias78
20-03-2010, 13:39
Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει με το dvd.co.uk!

Τυχαίο; Σύμπτωση; Άντε να τους εμπιστευτείς μετά...

με το blahdvd ειναι νομιζω τα ιδια μαγαζια.

redismagik
20-03-2010, 14:51
de jero ti exei simvei me to blah me esas paidia alla gia mena isos eine ap ta poio ajiopista.olles mou oi agores apo eki itan telies ki se poli kalo xrono .tora ti exei simvei me esas de mporo na jero!

aladdin7
20-03-2010, 15:58
Ειμαι στο τσακ να παραγγειλω 5-6 παιχνιδια απο zavvi.
Ερωτηση: θα τα στειλουν πακετο ολα μαζι ή ενα -ενα;
ειναι ολα αμεσα διαθεσιμα αυτη τη στιγμη.

AriStos13
20-03-2010, 16:43
Ειμαι στο τσακ να παραγγειλω 5-6 παιχνιδια απο zavvi.
Ερωτηση: θα τα στειλουν πακετο ολα μαζι ή ενα -ενα;
ειναι ολα αμεσα διαθεσιμα αυτη τη στιγμη.

απο οτι ξερω στα στελνουν ενα ενα και χρεωνουν τα μεταφορικα για καθε παιχνιδι ξεχωριστα..
δηλαδη 6 παιχνιδια 6*1,15=6,90
αλλα μην σε παρω στο λαιμο μου.δεν εχω παραγγειλει ποτε πανω απο ενα αλλα απο αναφορες αλλον παιδιον εδωμεσα στο site!

ilias78
20-03-2010, 16:47
πακετο τα στελνουν. μια φορα παρειγγειλα 3 games και μοθ τα εστειλαν ολα μαζι.τα 2 ειχαν γινει dispatch την ιδια μερα και το τριτο την επομενη. παρολα αυτα ηρθαν μεζι με χρεωση μεταφορικων 1.15 ανα game.

music_lover
20-03-2010, 17:40
Καλοί απατεώνες είναι και εκεί στο zavvi,κάνω παραγγελία το bayonetta και μου γράφανε αποστολή την Δευτέρα.Ξαφνικά αποφασίζω να ακυρώσω την παραγγελία,μία ώρα μετά αφού την έκανα και μου στέλνουν mail πως δεν γίνεται να ακυρωθεί γιατί έγινε ήδη αποστολή! Οι απατεώνες για να γλιτώσουν την ακύρωση,έστειλαν το προιόν την ίδια ημέρα αντί για την Δευτέρα! Προσέξτε πρίν παραγγείλεται..

blu-rayshop
20-03-2010, 18:07
Γεια σας από μένα. Αν και προς το παρόν δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τα ιντερνετικά καταστήματα του εξωτερικού (αφού αυτοί πουλάνε χωρίς Φ.Π.Α.!!!) πιστεύουμε ότι οι τιμές μας θα είναι από τις καλύτερες στην ελληνική αγορά. Τώρα ξεκινήσαμε με έδρα στις Σέρρες και να είστε σίγουροι ότι από θέμα εξυπηρέτησης του πελάτη θα είμαστε παρόν και αξιόπιστοι. Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο www.blu-rayshop.gr. Δεν χάνετε και τίποτα.... ;)

ilias78
20-03-2010, 18:21
καλη δουλεια αλλα ακομα υπαρχει διαφορα με αλλα ελληνικα καταστημα.
παραδειγμα

Heavy Rain
http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?cPath=370_353&products_id=696 59.90
http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29995 54.90
http://www.worldgames.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1322&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=66 53.40

God of War 3
http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=740 54.90
http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29996 52.90
http://www.worldgames.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1321&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=66 52.50

Bioshock 2
http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?cPath=370_353&products_id=705 49.90
http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29993 45.90
http://www.worldgames.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1274&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=66 42.50

blu-rayshop
20-03-2010, 18:34
Ευχαριστούμε.... :)
Κάτι υπάρχει αλλά κάντε λίγο υπομονή.Πρώτη βδομάδα παιχνιδιών είναι. Μόλις βγάλουμε άκρη με τους διανομείς ευελπιστούμε ότι θα είμαστε πρώτοι. Και βέβαια δεν υπολογίζουμε διαφορά 1-2 ευρώ. Εκεί πιστεύουμε να κερδίσουμε με άμεση διαθεσιμότητα και ταχύτητα αποστολής. Και για του λόγου το αληθές θα επανέλθω σύντομα....

ilias78
20-03-2010, 19:15
εδω θα ειμαστε λοιπον να δουμε τα νεοτερα σας.

AriStos13
20-03-2010, 19:16
Γεια σας από μένα. Αν και προς το παρόν δεν μπορούμε να ανταγωνιστούμε τα ιντερνετικά καταστήματα του εξωτερικού (αφού αυτοί πουλάνε χωρίς Φ.Π.Α.!!!) πιστεύουμε ότι οι τιμές μας θα είναι από τις καλύτερες στην ελληνική αγορά. Τώρα ξεκινήσαμε με έδρα στις Σέρρες και να είστε σίγουροι ότι από θέμα εξυπηρέτησης του πελάτη θα είμαστε παρόν και αξιόπιστοι. Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο www.blu-rayshop.gr. Δεν χάνετε και τίποτα.... ;)

εδω ειμαστε να δουμε αν τα λογια σας θα γινουν πραξεις...
παντως εγω με την πρωτη ευκαιρια θα σας τιμησω για να δω....
φιλικα παντα!

pictorino
20-03-2010, 19:19
καλή αρχή και καλές δουλειές!! τα μεταφορικά πόσο για να το έχουμε κι αυτό υπόψιν;

stein3x
20-03-2010, 19:34
Ειμαι στο τσακ να παραγγειλω 5-6 παιχνιδια απο zavvi.
Ερωτηση: θα τα στειλουν πακετο ολα μαζι ή ενα -ενα;
ειναι ολα αμεσα διαθεσιμα αυτη τη στιγμη.

Εμένα προσωπικά που είχα παραγείλει 2 games μαζί και έγιναν dispatch μαζί ,ήρθαν το καθένα στον φάκελό του.

kromozone
20-03-2010, 19:42
παιδια ετσι για να τσεκαρω ποσο αγορασατε το god of war 3 γιατι εγς το παρελαβα προχθες απο ελληνικο μαγαζι στα 47 ευρω

pictorino
20-03-2010, 19:46
παιδια ετσι για να τσεκαρω ποσο αγορασατε το god of war 3 γιατι εγς το παρελαβα προχθες απο ελληνικο μαγαζι στα 47 ευρω

εμένα δώρο μου το έκαναν αλλά βάλε και ένα λινκ για τους συμφορουμίτες που δεν το έχουν;)

kromozone
20-03-2010, 19:50
πολυ ευχαριστως να το εκανα αλλα χασανε την ευκαιρια το εκανα και καλα προπαραγγελια στισ 17 ηρθε 18 και μου κοστισε 47 κομα κατι ευρω τωρα h pio fthnh timh einai stroggyla sta 50 ευρω και ειναι εδω: http://www.techneasy.gr/file:///C:/DOCUME%7E1/KROMOZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png

blu-rayshop
20-03-2010, 20:48
καλή αρχή και καλές δουλειές!! τα μεταφορικά πόσο για να το έχουμε κι αυτό υπόψιν;

ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ

Οι δαπάνες της μεταφοράς διαμορφώνονται ως εξής:

1. Με ΕΛ.ΤΑ. η χρέωση για πληρωμή με αντικαταβολή υπολογίζεται στα 3,5-5,20 ευρώ περίπου (μέχρι 2 kgr). Σε κάθε περίπτωση το κόστος θα συμψηφίζετε στο έντυπο της αντικαταβολής, θα καταβάλετε από τον παραλήπτη και θα είναι ακριβώς το ποσό που θα χρεώσουν τα ΕΛ.ΤΑ. (http://www.elta.gr/pricelist1.pdf)

2. Με courier διαμορφώνονται ως εξής: Για κάθε δέμα έως 2 kgr το κόστος μεταφοράς είναι 3,90€ . Όταν το δέμα υπερβαίνει τα 2 kgr το κόστος μεταφοράς είναι 3,90€ συν 2,00€ για κάθε έξτρα κιλό. Αν επιλέξετε την διαδικασία της αντικαταβολής θα χρεωθείτε επιπλέον 3.80€ και αν επιθυμείτε επίδοση την ημέρα Σάββατο θα χρεωθείτε επιπλέον 4.00€(Για επίδοση ημέρα Σάββατο απαιτείται προηγούμενη επικοινωνία και συνεννόηση μαζί μας). Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. 21%.Οι ημέρες και ώρες παράδοσης: Από Δευτέρα μέχρι και Παρασκευή από ώρα 08:00 έως 18:00 και το Σάββατο από ώρα 08:00 έως 14:30.

3. Για το εξωτερικό η χρέωση ποικίλει και διαμορφώνεται από τον τιμοκατάλογο των ΕΛ.ΤΑ. (http://www.elta.gr/pricelist1.pdf) . Για αποστολή ενός (1) blu-ray disc η χρέωση είναι 3 ευρώ.Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας.

4. Για την πόλη των Σερρών η αποστολή είναι δωρεάν και το προϊόν αποστέλλεται στον χώρο σας χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.
Η επιχείρηση ευθύνεται για το χρόνο παράδοσης του εμπορεύματος προς μεταφορά στην εταιρεία courier, κάτι για το οποίο θα σας ενημερώνουμε με e-mail, όχι όμως και για το χρόνο τελικής παράδοσής του από αυτή στον καταναλωτή, ευθύνη η οποία βαρύνει αποκλειστικά την τελευταία.


παιδια ετσι για να τσεκαρω ποσο αγορασατε το god of war 3 γιατι εγς το παρελαβα προχθες απο ελληνικο μαγαζι στα 47 ευρω
Μπορεί να το παρέλαβες από ελληνικό μαγαζί αλλά να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι από ελληνικό διανομέα. Και αυτό το ξέρω καλά. Εκτός αν σου το πούλησε με χασούρα!!! :omg: Αυτό εννοούσα λοιπόν ότι μόλις τώρα βρίσκουμε τα "πατήματά" μας με τους διανομείς. :heyyy:

ilias78
20-03-2010, 21:01
πολλα δεν ειναι ρε παιδια? απο αγγλια ερχονται με 1.15 κοστος μεταφορικων.
υποψην πως δεν εχω ασχολειθει ποτε με αποστολες εντος συνορων.

blu-rayshop
20-03-2010, 22:56
πολλα δεν ειναι ρε παιδια? απο αγγλια ερχονται με 1.15 κοστος μεταφορικων.
υποψην πως δεν εχω ασχολειθει ποτε με αποστολες εντος συνορων.

Αυτό με τα μεταφορικά μας απασχολούσε και εμάς πολύ.Αλλά όταν το απλό ταχυδρομείο στο φέρνει με 1,5 ευρώ (http://www.elta.gr/pricelist1.pdf)) ...καταλαβαίνεις. Και με κάποια άλλη μεταφορική θα ήταν ακριβότερα. Αυτό ήταν το φθηνότερο που μπορέσαμε να βρούμε για courier. Βέβαια από το εξωτερικό στο φέρνει και στο πετάει στην πόρτα χωρίς καμία ασφάλεια αν χαθεί σε αντίθεση με τις δικές μας επιλογές που μπορείς να παρακολουθείς το αντικείμενο ανά πάσα στιγμή (πότε έφυγε, πού βρίσκεται ,κ.τ.λ.) και το προϊόν θα είναι σε σένα σε 1-2 εργάσιμες ημέρες με courier ή σε 2-3 εργάσιμες ημέρες με ΕΛ.ΤΑ. Να μην σου πω ότι με την αύξηση του Φ.Π.Α. μπαίνουμε και ελάχιστα μέσα στα μεταφορικά με courier. Βέβαια και το συγκεκριμένο μαγαζί από το εξωτερικό έχει φαντάζομαι άλλη κίνηση και πετυχαίνει και καλύτερες τιμές. Δυστυχώς αυτό ήταν το καλύτερο που μπορέσαμε να πετύχουμε. Ακόμα και μεγάλα ηλεκτρονικά καταστήματα με πολύ κίνηση έχουν 3 ευρώ με courier τουλάχιστον.

Spiros20
21-03-2010, 02:11
Καλοί απατεώνες είναι και εκεί στο zavvi,κάνω παραγγελία το bayonetta και μου γράφανε αποστολή την Δευτέρα.Ξαφνικά αποφασίζω να ακυρώσω την παραγγελία,μία ώρα μετά αφού την έκανα και μου στέλνουν mail πως δεν γίνεται να ακυρωθεί γιατί έγινε ήδη αποστολή! Οι απατεώνες για να γλιτώσουν την ακύρωση,έστειλαν το προιόν την ίδια ημέρα αντί για την Δευτέρα! Προσέξτε πρίν παραγγείλεται..

Μα εκείνη την μέρα το στείλανε. Από Amazon παράγγειλα κάτι την Παρασκευή και μου έλεγε για αποστολή την Δευτέρα. Τελικά μου το έκαναν το Σάββατο και ήρθε και την Τετάρτη. Το ίδιο και με το Zavvi. Έχω παραγγείλει πολλά πράγματα και μου τα στέλνουν μέσα σε λίγες ώρες ακόμα και Σάββατο να είναι και έρχονται και νωρίς. Απλά θα πρέπει να είσαι σίγουρος πριν παραγγείλεις κάτι γιατί πολλά μαγαζιά είναι γρήγορα στο Dispatch.

tsakali GR
21-03-2010, 13:44
Είχα προ-παραγγείλει την God Of War 3 Ultimate Edition από το Πλαίσιο μέσα από το site. Παρόλο που ήρθε ήδη από τις 12/3, όταν μου έφεραν το προϊόν, ο κούριερ το κουβαλούσε χύμα, χωρίς packaging και χωρίς προστασία και σαν να μην έφτανε αυτό, είχαν κολλήσει ένα τεράστιο αυτοκόλλητο με τα στοιχεία αποστολής επάνω στην συσκευασία (το οποίο δεν αφαιρείται χωρίς να καταστραφεί το κουτί).

Καθώς έδωσα 145 ευρώ και είναι και συλλεκτική έκδοση, κάλεσα να δω αν μπορώ να το αλλάξω. Αφενός μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αλλαγή εφόσον δεν είναι προβληματικό το εμπόρευμα και αφετέρου ότι δεν υπάρχει το προϊόν σε καταστήματα γιατί ήρθε μόνο στα κεντρικά στη Μαγούλα.

Χθες όμως που χάζευα στο ΠΛαίσιο Αγ. Παρασκευής, είδα ότι υπήρχε το GOW και ξενέρωσα με την κοροιδία και την ανευθυνότητα τους. Κανένας σεβασμός στα χρήματά μας, μόνο να τα τσεπώσουν και μετά οποιος πρόλαβε τον κύριο είδε... Έχε χάρη που δεν υπήρχε τρόπος να την πάρω από έξω.

pictorino
21-03-2010, 15:54
θα σου έλεγα να τους το πας πίσω και να αγριέψεις.... όχι να πληρώσεις 145 και να μην είναι στην πένα... μην το αφήσεις έτσι

Ezio
21-03-2010, 17:30
Πάρτε το απόφαση. Σχεδόν τα πάντα στην Ελλάδα είναι για τον πούτσο. Εκεί θα αλλάξουν τα πράγματα? Εγώ όταν είδα την συσκευασία από το zavvi εντυπωσιάστηκα.

Chill
21-03-2010, 17:47
Tsakali αν δεν κάνω λάθος όλα τα προϊόντα του Πλαισίου στέλνονται από την Μαγούλα μιας και εκεί είναι οι αποθήκες. Ίσως αυτό να εννοούσαν. Αν και ποτέ δεν είχα δυσκολίες να λύσω προβλήματα μου με την συγκεκριμένη εταιρία ακόμη και τηλεφωνικά, στην περίπτωση σου θα πρότεινα επίσκεψη στο πλησιέστερο κατάστημα. Αν δεν το έχεις ανοίξει έχεις δικαίωμα επιστροφής εντός 7 ημερών χωρίς καν να αναφέρεις τον λόγο. Το πας πίσω σου κόβουν πιστωτικό και παίρνεις άλλο :p

redismagik
21-03-2010, 18:47
Είχα προ-παραγγείλει την God Of War 3 Ultimate Edition από το Πλαίσιο μέσα από το site. Παρόλο που ήρθε ήδη από τις 12/3, όταν μου έφεραν το προϊόν, ο κούριερ το κουβαλούσε χύμα, χωρίς packaging και χωρίς προστασία και σαν να μην έφτανε αυτό, είχαν κολλήσει ένα τεράστιο αυτοκόλλητο με τα στοιχεία αποστολής επάνω στην συσκευασία (το οποίο δεν αφαιρείται χωρίς να καταστραφεί το κουτί).

Καθώς έδωσα 145 ευρώ και είναι και συλλεκτική έκδοση, κάλεσα να δω αν μπορώ να το αλλάξω. Αφενός μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν αλλαγή εφόσον δεν είναι προβληματικό το εμπόρευμα και αφετέρου ότι δεν υπάρχει το προϊόν σε καταστήματα γιατί ήρθε μόνο στα κεντρικά στη Μαγούλα.

Χθες όμως που χάζευα στο ΠΛαίσιο Αγ. Παρασκευής, είδα ότι υπήρχε το GOW και ξενέρωσα με την κοροιδία και την ανευθυνότητα τους. Κανένας σεβασμός στα χρήματά μας, μόνο να τα τσεπώσουν και μετά οποιος πρόλαβε τον κύριο είδε... Έχε χάρη που δεν υπήρχε τρόπος να την πάρω από έξω.
mi to afisis etsi auto .des ti mporis na kaneis ki rota ki ton INKA.

kromozone
22-03-2010, 03:54
φιλε μου για την ακριβεια το παρελαβα απο το μαγαζι κοιταξα τη διευθηνση στο site και ειδα οτι εξυπηρετουσε και πιγα απο κει παρολα αυτα δε ξερω με διανμες τι παιζει το θεμα ειναι οτι ολοι οι αλλοι και preorder το ειχαν ακριβοτερα

kromozone
22-03-2010, 03:54
στον blu rayshop αναφερομαι

blu-rayshop
22-03-2010, 16:24
φιλε μου για την ακριβεια το παρελαβα απο το μαγαζι κοιταξα τη διευθηνση στο site και ειδα οτι εξυπηρετουσε και πιγα απο κει παρολα αυτα δε ξερω με διανμες τι παιζει το θεμα ειναι οτι ολοι οι αλλοι και preorder το ειχαν ακριβοτερα


στον blu rayshop αναφερομαι

Κάπου σε έχασα αλλά μάλλον για το God of War μιλάς στα 47 ευρώ. Καταρχήν η προπαραγγελία δεν λέει τίποτα. Και όταν γίνει διαθέσιμο ίδια τιμή θα είναι από τους διανομείς. Από ελληνικό μαγαζί το παρέλαβες αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ήταν από ελληνικό διανομέα. Για αυτό και το πήρες σε αυτή την τιμή λαμβάνοντας υπόψιν ότι δεν μπορεί να πουλάει κάποιος με ζημία από τον Νόμο. Όχι ότι έχει σημασία αν το πάρεις από έξω ή από μέσα. Τα παιχνίδια δεν έχουν υπότιτλους. Εμείς το έχουμε από ελληνικό διανομέα προς το παρόν. Τώρα μην με ρωτήσετε από πού τα παίρνουν αυτοί από το εξωτερικό και τα πουλάνε τόσο φθηνά. Φαντάζομαι λίγο η τεράστια ποσότητα προϊόντων και παραγγελιών, λίγο η αγορά από την πηγή...βοηθάνε. Και πάντα να λαμβάνετε υπόψιν ότι πουλάνε χωρίς Φ.Π.Α. Μεγάλη υπόθεση.

dreaming123
23-03-2010, 13:49
Μου ήρθαν σήμερα τα 2 god of war...Kαι απο videogamesplus και απο blahdvd αλλα το αμερικάνικο έχει διαφορετικό εξώφυλλο...Αλλάζει τπτ άλλο γνωρίζει κανείς?Δλδ άλλη φωτο του blu ray η άλλα βιβλιαράκια?Ρωτάω γιατι ένα είναι του φίλου μου και το άλλο δικό μου και δεν θέλω να το ανοίξω...

enstikto
23-03-2010, 13:54
Ποιά είναι τα εξώφυλλά; Εγώ νόμιζα ότι είναι ίδιο το εξώφυλλο και στην ευρώπη και την Αμερική. Αυτό με το κοντινό στο μάτι του Kratos....

dreaming123
23-03-2010, 15:56
Το αμερικάνικο είναι ποιο σκούρο και αλλάζει τελείως το οπισθόφυλλο<αν το έγραψα σωστά)

dreaming123
23-03-2010, 16:24
Ηρθε ο φίλος μου και το ανοίξαμε...Εχει και άλλο logo το blu ray επάνω...

aggelos7
23-03-2010, 21:02
gow 3 απο blahdvd. Ολα καλα.shipped 17 μαρτιου. 23 ο ταχυδρομος χτυπησε το κουδουνι! ολε! ολε! ολε!

Ezio
23-03-2010, 21:33
Ήρθε κανενός το god of war 3 ακριβώς την ημέρα κυκλοφορίας? Από ξένο μαγαζί εννοείται.

Spiros20
24-03-2010, 19:22
Παιδιά θέλω να πάρω από Play.com το The Beatles Rock Band Limited Edition. Το πακέτο είναι μεγάλο. Θα μου έρθει ή θα έχω κάποιο πρόβλημα;
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/9663259/Rock-Band-The-Beatles-Limited-Edition-Premium-Bundle/Product.html

gRim
24-03-2010, 20:59
gow 3 απο blahdvd. Ολα καλα.shipped 17 μαρτιου. 23 ο ταχυδρομος χτυπησε το κουδουνι! ολε! ολε! ολε!

Το ίδιο κι εγώ! Κάτι μου λέει ότι το στείλανε πιο πριν γιατί συνήθως δεν τα παίρνω τόσο γρήγορα(κρήτη).

stein3x
24-03-2010, 21:32
Εμένα έγινε shipped στις 17 το GOW 3 και στις 22 πρωί πρωί Δευτέρας το είχα στην πόρτα μου!Πολύ γρήγορα!,συνήθος κάνει 1 βδομάδα και μία μέρα ακριβώς το Zavvi και από όλα τα άλλα sites για να μου έρθουν

Spiros20
25-03-2010, 11:27
Πήρα μια Psn card από το blahdvd και στο checkout μου έγραφε 0 μεταφορικά. Και τελικά έτσι έγινε. Δεν με χρέωσε μεταφορικά. Νομίζω είναι 1 ευρώ και κάτι.

saras81
26-03-2010, 14:12
Εμένα έγινε shipped στις 17 το GOW 3 και στις 22 πρωί πρωί Δευτέρας το είχα στην πόρτα μου!Πολύ γρήγορα!,συνήθος κάνει 1 βδομάδα και μία μέρα ακριβώς το Zavvi και από όλα τα άλλα sites για να μου έρθουν

εμενα παντως πρωτη φορα με απογοητευει το zavvi παντα εκανε μια βδομαδα ακριβως,εγινε κ εμενα 17 κ ακομα δεν ηρθε,ειπα μπας κ επειδη ηταν αργια αλλα μαλλον πακετο,δευτερα παμε.:offended:

stein3x
26-03-2010, 15:34
Παιδιά θα ήθελα μια διευκρίνηση.Είχα παραγγείλει τον οδηγό του Final Fantasy XIII Complete Official Guide από το Play μαζί με ένα ακόμα προιόν.Και τα 2 έγιναν dispatch με διαφορά 1 μέρας (Κυριακή το άλλο προιόν και δευτέρα ο οδηγός).Σήμερα μου ήρθε το ένα προιόν αλλά όχι ο οδηγός.Μπαίνω στο Site να δω και βλέπω πως ο οδηγός πλέον έχει πάει στα 55E (http://www.play.com/Books/Books/4-/13562345/The-Final-Fantasy-XIII-Complete-Official-Guide-Collector-Edition/Product.html)!!! από 22E που το είχα πάρει.Τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση?(αμα δεν έρθει δλδ)

chronohill
26-03-2010, 15:39
Παιδιά θα ήθελα μια διευκρίνηση.Είχα παραγγείλει τον οδηγό του Final Fantasy XIII Complete Official Guide από το Play μαζί με ένα ακόμα προιόν.Και τα 2 έγιναν dispatch με διαφορά 1 μέρας (Κυριακή το άλλο προιόν και δευτέρα ο οδηγός).Σήμερα μου ήρθε το ένα προιόν αλλά όχι ο οδηγός.Μπαίνω στο Site να δω και βλέπω πως ο οδηγός πλέον έχει πάει στα 55E (http://www.play.com/Books/Books/4-/13562345/The-Final-Fantasy-XIII-Complete-Official-Guide-Collector-Edition/Product.html)!!! από 22E που το είχα πάρει.Τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση?(αμα δεν έρθει δλδ)
Θα ερθει μην αγχωνεσαι.Υπαρχει μια καποια καθυστερηση καποιες φορες για ΕΛΤΑτικους λογους...Αν δεν εχει ερθει λογικα το site Θα σε ρωτησει αν θελεις να στο ξαναστειλουν η να σου βαλουν τα λεφτα πισω.οποτε ισως να μην ισχυει η τιμη των 22ε.ισως ομως.το Play ειναι πολυ ενταξει site οποτε ισως να στο ξαναστειλει με την τιμη που το πηρες..αλλα θα σ ρθει ...

stein3x
26-03-2010, 15:45
Θα ερθει μην αγχωνεσαι.Υπαρχει μια καποια καθυστερηση καποιες φορες για ΕΛΤΑτικους λογους...Αν δεν εχει ερθει λογικα το site Θα σε ρωτησει αν θελεις να στο ξαναστειλουν η να σου βαλουν τα λεφτα πισω.οποτε ισως να μην ισχυει η τιμη των 22ε.ισως ομως.το Play ειναι πολυ ενταξει site οποτε ισως να στο ξαναστειλει με την τιμη που το πηρες..αλλα θα σ ρθει ...
Μακάρι!Πρώτη φορά από Play,δεν νομίζω έγινε καμιά στραβή:(.Το προιόν ήτανε από την τετάρτη στο ταχυδρομίο και πήγα να το παραλλάβω σήμερα λόγο αργίας χτες και έλεγα μήπως είχε έρθει και ο οδηγός.Δεν πειράζει,περιμένω μέχρι την τετάρτη τουλάχιστον να έρθει!!Thx πάντως

Terastios
27-03-2010, 10:17
Καλημερα και το play εχει βαλει πολυ καλες τιμες σε νεα παιχνίδια
http://www.play.com/Games/PlayStation3/-/580/774/3-/HotPicksList.html?searchtype=

Spiros20
27-03-2010, 13:27
Στην πρώτη σελίδα λέει ότι το Play.com στέλνει μεγάλα πακέτα με courier. Αλλά όταν πηγαίνω να πάρω κάτι μεγάλο ( Rock Band instruments) μου λέει ότι δεν γίνεται σε αυτήν την διεύθυνση και ότι πρέπει η κάρτα να λέει διεύθυνση αγγλική και κάτι τέτοια. Κάνω κάτι λάθος ή σταμάτησε να στέλνει το Play Ελλάδα;

stein3x
27-03-2010, 16:12
lol καλά πάνε καλά στο play?:muhaha: .Χτες είχανε τον οδηγό του Final Fantasy XIII στα 55Ε (ενώ τον είχανε στα 22Ε όταν το είχα παραγγείλει και ακόμα να έρθει) και σήμερα τον πήγανε στα 125Ε (http://www.play.com/Books/Books/4-/13562345/The-Final-Fantasy-XIII-Complete-Official-Guide-Collector-Edition/Product.html)!!Καλά άμα δεν έρθει ή μου πούνε τπτ του στυλ να πληρώσω την διαφορά με την τωρινή τιμή για να το ξαναστείλουνε έχουνε να ακούσουνε πολλα...

tonybsg
27-03-2010, 17:53
lol καλά πάνε καλά στο play?:muhaha: .Χτες είχανε τον οδηγό του Final Fantasy XIII στα 55Ε (ενώ τον είχανε στα 22Ε όταν το είχα παραγγείλει και ακόμα να έρθει) και σήμερα τον πήγανε στα 125Ε (http://www.play.com/Books/Books/4-/13562345/The-Final-Fantasy-XIII-Complete-Official-Guide-Collector-Edition/Product.html)!!Καλά άμα δεν έρθει ή μου πούνε τπτ του στυλ να πληρώσω την διαφορά με την τωρινή τιμή για να το ξαναστείλουνε έχουνε να ακούσουνε πολλα...


Φίλε μου αυτό που βλέπεις, δεν είναι πώληση από το play.com αλλά από κάποιον τρίτο. Μην μπερδεύεστε, όπως και στο amazon, έτσι και το play εξυπηρετεί όποιον θέλει να πουλήσει, σε οποιαδήποτε τιμή αυτός επιθυμεί. Δεν είναι όμως πώληση του play.

Εσύ εφ' όσον τον πήρες στην τιμή που το είχε το play, τόσο θα έχει χρεωθεί στην κάρτα σου.


Στην πρώτη σελίδα λέει ότι το Play.com στέλνει μεγάλα πακέτα με courier. Αλλά όταν πηγαίνω να πάρω κάτι μεγάλο ( Rock Band instruments) μου λέει ότι δεν γίνεται σε αυτήν την διεύθυνση και ότι πρέπει η κάρτα να λέει διεύθυνση αγγλική και κάτι τέτοια. Κάνω κάτι λάθος ή σταμάτησε να στέλνει το Play Ελλάδα;

Γενικά το play ΔΕΝ στέλνει πακέτα άνω των 40Ε (περίπου - δεν θυμάμαι ακριβώς, το λέει στο FAQ) στην Ελλάδα. Παρ' όλα αυτά σε παλιούς πελάτες, έχει αναφερθεί ότι στέλνει (προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει).

stein3x
27-03-2010, 18:13
Φίλε μου αυτό που βλέπεις, δεν είναι πώληση από το play.com αλλά από κάποιον τρίτο. Μην μπερδεύεστε, όπως και στο amazon, έτσι και το play εξυπηρετεί όποιον θέλει να πουλήσει, σε οποιαδήποτε τιμή αυτός επιθυμεί. Δεν είναι όμως πώληση του play.

Εσύ εφ' όσον τον πήρες στην τιμή που το είχε το play, τόσο θα έχει χρεωθεί στην κάρτα σου.

Ναι τόσο είχε χρεωθεί η κάρτα μου.Το είχα ξεχάσει ότι το play έχει και τρίτον προιόντα8-) καλά που το διευκρίνησες!Απλά αναρωτιέμαι γιατί έχει αργήσει τόσο πολύ.Από τις 15 έγινε dispatched (posted λέει στο site) και ακόμα τπτ.Ενώ στις 14 που έγινε άλλο προιόν dispatched μου ήρθε την τετάρτη.

sakoulias
29-03-2010, 13:57
Οποιος ξερει ας απαντησει γιατι βιαζομαι ο κωδικος Card security code Που ζηταει στο zavvi στην σελιδα my payment details ειναι το PIN της καρτας ή ο κωδικος CV2 o τριψηφιος π βρισκεται πισω?

blu-rayshop
29-03-2010, 14:07
Οποιος ξερει ας απαντησει γιατι βιαζομαι ο κωδικος Card security code Που ζηταει στο zavvi στην σελιδα my payment details ειναι το PIN της καρτας ή ο κωδικος CV2 o τριψηφιος π βρισκεται πισω?

Mε τίποτα δεν δίνεις το PIN οπουδήποτε!!!!!! Είναι ο τριψήφιος στην πίσω όψη της κάρτας.

sakoulias
29-03-2010, 14:09
Mε τίποτα δεν δίνεις το PIN οπουδήποτε!!!!!! Είναι ο τριψήφιος στην πίσω όψη της κάρτας.

ΟΚ ευχαριστω παρα παρα πολυ (+rep) αυτο εδωσα και εγω απλα μου φανηκε περιεργο γιατι το ζηταει και 2η φορα στο checkout

Ezio
29-03-2010, 20:45
Το heavy rain και το god of war 3 τα έχω αγοράσει από το zavvi. Στην απόδειξη αγοράς όμως μου έχει 0 τα μεταφορικά. Είναι όντως τζάμπα? Οι αποδείξεις ήταν σε λίρες.

ilias78
29-03-2010, 21:12
οι τιμες αγορας στο site ηταν ιδιες με αυτες στην αποδειξη?

ilias78
29-03-2010, 21:17
στο zavvi μεχρι και εχτες, ειχαν το GTA4: Episodes from Liberty City, στα 28.95.
σημερα ομως το εχουν 46.45!!!!

stein3x
29-03-2010, 23:27
Ε ήτανε νομίζω στην κατηγορία Crazy Mondays που κάθε δευτέρα ρίχνει τις τιμές σε πολλά games.

Παιδιά έχω παραγγείλει από την παρασκευή 2 games από game.co.uk και έγιναν την ίδια μέρα packed όπως λέει και στο Order status log.Στο status πάνω λέει " ORDER COMMITTED" , τι είναι αυτο?Και ακόμα δεν έχουνε γίνει dispatch!2 μέρες έχουνε περάσει.Πρώτη φορά παράγγειλα 2 μαζί από το κατάστημα.Όλες τις άλλες φορές μέσα σε μία μέρα γίνονταν dispatch.

WolfRathmA
30-03-2010, 04:00
Ε ήτανε νομίζω στην κατηγορία Crazy Mondays που κάθε δευτέρα ρίχνει τις τιμές σε πολλά games.

Παιδιά έχω παραγγείλει από την παρασκευή 2 games από game.co.uk και έγιναν την ίδια μέρα packed όπως λέει και στο Order status log.Στο status πάνω λέει " ORDER COMMITTED" , τι είναι αυτο?Και ακόμα δεν έχουνε γίνει dispatch!2 μέρες έχουνε περάσει.Πρώτη φορά παράγγειλα 2 μαζί από το κατάστημα.Όλες τις άλλες φορές μέσα σε μία μέρα γίνονταν dispatch.


Μηπως λογο σ/κ δε δουλευαν η κατι τετοιο;

stein3x
30-03-2010, 13:07
Μηπως λογο σ/κ δε δουλευαν η κατι τετοιο;
Το σκέυτικα και γω αυτό μιας όπως επίσης και ότι μπορεί να έχουνε και καμιά μέρα απεργία,δεν είμαστε μόνο εμείς.Αλλά ακόμα και μέχρι τώρα δεν έχει γίνει dispatched,γίνετε να στείλω κανά mail μπας και έχει κολήσει η παραγγελία?

Δοκίμασα να τους στείλω από το customers servise αλλά εκεί που λέει Postcode το τ.κ.δεν βάζουμε?δεν το πέρνει και δεν μπορώ να ολοκλήρώσω το αίτημα.Να βάλλω κάποιο μούφα στην μορφή των uk postcodes που το παίρνει?
Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει...


Ps Τελικά τσάμπα τους έστειλα!Μετά από λίγο έγινε dispatched :muhaha: ,να δω τι θα μου απαντήσουνε στο email!

sakoulias
30-03-2010, 17:29
Στην πρωτη μου αγορα απο εξωτερικο και συγκεκριμενα απο zavvi μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος παρηγγειλα χθες 29/3 2 προιοντα ενα καλωδιο hdmi και Gran turismo 5 prologue και το καλωδιο εγινε dispatch χθες δλδ την ιδια μερα με την παραγγελια και το παιχνιδι εγινε dispatch σημερα μενει να δουμε ποσο θα κανουν να ερθουν αν και αυτο δεν ειναι θεμα zavvi ειναι θεμα ΕΛΤΑ...

enstikto
30-03-2010, 17:34
Καλά αυτό για το dispatch του zavvi μην το πιστεύεις ιδιαίτερα.... Παίζει να είναι και automatic το μήνυμα. Για παράδειγμα εγώ είχα παραγγείλει κάπποια στιγμή κάποια games 9 η ώρα το βράδυ και μου ήρθε μήνυμα στι 1:30 το πρωί ότι έγιναν dispatched. Χλωμό το κόβω να έχουν υπάλληλο που να κάθετε μεταμεσονύχτια να στέλνει παραγγελίες :P

Spiros20
30-03-2010, 17:59
Καλά αυτό για το dispatch του zavvi μην το πιστεύεις ιδιαίτερα.... Παίζει να είναι και automatic το μήνυμα. Για παράδειγμα εγώ είχα παραγγείλει κάπποια στιγμή κάποια games 9 η ώρα το βράδυ και μου ήρθε μήνυμα στι 1:30 το πρωί ότι έγιναν dispatched. Χλωμό το κόβω να έχουν υπάλληλο που να κάθετε μεταμεσονύχτια να στέλνει παραγγελίες :P
Τότε ήταν εκεί 11:30 :P

enstikto
30-03-2010, 18:55
Τότε ήταν εκεί 11:30 :P
Και 11:30 το βράδυ πάλι χλωμό το κόβω :P

Ezio
30-03-2010, 20:01
Και 11:30 το βράδυ πάλι χλωμό το κόβω :P

Μην κοιτάς εδώ που όλοι κάνουν τετράωρα και παίρνουν 1400 ευρώ τον μήνα:rant:. Στο εξωτερικό υπάρχει εκμετάλλευση.

Spiros20
31-03-2010, 01:47
Εγώ παιδιά είχα κάνει προ παραγγελία ένα Dvd από Play.com αρχές Φεβρουαρίου έγινε dispatch 17 Μαρτίου και ακόμα να έρθει. Έχω ακούσει ότι αργεί το play.com και κάνει πάνω από 10 μέρες. Ισχύει και αν ναι γιατί; Αμερική είναι;

enstikto
31-03-2010, 02:14
Μην κοιτάς εδώ που όλοι κάνουν τετράωρα και παίρνουν 1400 ευρώ τον μήνα:rant:. Στο εξωτερικό υπάρχει εκμετάλλευση.
Σαφώς κάνεις πλάκα έτσι; Εγώ πάντος προσωπικά δεν ξέρω κανέναν στην καθημερινό Έλληνα (δε μιλάω για μεγάλα κεφάλια) που να είναι σε τόσο καλή κατάσταση... Άμα είσαι εσύ.... τι να πω... Μπράβο σου και πες το κόλπο και σε εμάς τους @@ που σκιζόμαστε με υπερωρίες για να τα βγάλουμε αυτά τα χρήματα....

Ezio
31-03-2010, 23:50
Πλάκα κάνω φυσικά. Εξού και το emoticon. Συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος. Τα ταχυδρομεία την άλλη βδομάδα θα είναι ανοιχτά?

AriStos13
31-03-2010, 23:52
Πλάκα κάνω φυσικά. Εξού και το emoticon. Συγγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος. Τα ταχυδρομεία την άλλη βδομάδα θα είναι ανοιχτά?

απο τριτη του πασχα και μετα λογικα ανοιχτα πρεπει να ειναι...!!!

Ezio
01-04-2010, 11:47
οι τιμες αγορας στο site ηταν ιδιες με αυτες στην αποδειξη?

Ναι. Σε λίρες ήταν όμως.

WolfRathmA
01-04-2010, 19:42
dvd.co.uk

Παραγγειλα τη δευτερα το Ninja Gaiden Sigma 2 και το Dragon Age Origins και ηρθανε σημερα το πρωι.

3 μερες as always....

Spiros20
01-04-2010, 20:27
Το blahdvd δεν παλεύεται παιδιά. Πολύ γρήγορα μου ήρθε αυτό που παράγγειλα ασχέτως ότι έγινε ποιο μετά dispatch από ένα άλλο που έγινε την προηγούμενη μέρα και ακόμα να έρθει. ΕΛΤΑ δουλειά.

litanies
01-04-2010, 21:56
να ρωτήσω, από το hmv.com σας στέλνει e-mail με confirmation dispatch ή απλά το γράφει μόνο όταν πας στο Myaccount στα order details?

Chill
01-04-2010, 22:02
Μόνο το Heavy Rain έχω πάρει από εκεί και δεν μου ήρθε email για το dispatch. Νομίζω σε κανένα από τα παιδιά του forum δεν είχε έρθει οπότε λογικά έτσι θα το κάνουν......και ας αναφέρει στο policy τους ότι στέλνουν email όταν η παραγγελία φεύγει.

stein3x
01-04-2010, 22:06
Από HMV δεν μου ήρθε ούτε εμένα για το heavy rain ,ούτε για ένα που έγινε σήμερα.Μόνο στο order details το λέει.Το μόνο που έρχετε είναι το thank you for your order:muhaha:

litanies
01-04-2010, 22:07
στείλανε, 3 e-mails για άλλες βλακείες και κανένα για dispatch :)
αλλά στο Order status λέει dispatch...

Ezio
01-04-2010, 22:48
στείλανε, 3 e-mails για άλλες βλακείες και κανένα για dispatch :)
αλλά στο Order status λέει dispatch...

Θα σου στείλουν e-mail. Και εμένα στο gow 3 δεν μου στείλανε αμέσως e-mail, αλλά στο λογαριασμό έλεγε ότι έγινε dispatched.

stein3x
02-04-2010, 00:59
Θα σου στείλουν e-mail. Και εμένα στο gow 3 δεν μου στείλανε αμέσως e-mail, αλλά στο λογαριασμό έλεγε ότι έγινε dispatched.

Σου στείλανε από HMV ότι έγινε shipped?Νομίζω σε κανέναν όταν είχε αγοράσει κάτι δεν είχε στείλει.(από zavvi δεν είχες πάρει το gow3?)

Ezio
02-04-2010, 01:03
Από zavvi το αγόρασα.

stein3x
02-04-2010, 11:46
Παιδιά ερώτηση: Αγόρασα χτες από το HMV το Fight Night 4 και το απογευματάκι ήταν ένα βήμα πριν το dispatch (ήταν complete,awaiting for dispatch δλδ έλεγε στο order status) .
Μπαίνω σήμερα και βλέπω να λέει στο order status " Item deleted - we are trying to obtain this item from alternate sources "!τι alternate sources όμως!?(μην εννοεί τπτ μεταχειρισμένο! και γιατί άραγε έγινε deleted αφού υποτίθετε ότι ήταν έτοιμο για dispatch).Έχει γίνει σε κανένανε?

Edit Μου φαίνετε δεν είναι γραφτο να πάρω το fight night 4:muhaha: .Ακύρωσα την παραγγελία και το παρέγγειλα από blahdvd (πρώτη φορά αγορά από εκεί) μαζί με ένα άλλο game και μου λέει πως η παραγγελία είναι suspended!Τα στοιχεία είναι κανονικά και δεν έχει γίνει λάθος όπως επίσης υπάρχουνε λεφτά.Grr dam you blah..

Ερώτηση : Όταν κάνεις ακύρωση μία παραγγελία τα λεφτά έχουνε γίνει μέχρι τότε κράτηση αλλά όχι χρέωση.Αυτα που απομένουνε για να κάνεις αμέσως άλλη παραγγελία από άλλο site είναι αυτά που απομένανε και πριν ή με την κράτηση ?

pictorino
04-04-2010, 22:48
συνήθως παραγγέλνω από zavvi, blah. θα ήθελα να μου πείτε εν τάχει δύο πράγματα για τα thehut. com και shopto.net
1. πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά;
2. από αξιοπιστία τι λένε;

AriStos13
04-04-2010, 22:53
ερωτηση:
παραγειλα την Δευτερα το darksiders απο το zavvi...
θα καθυστερησει πολυ λογο Πασχα?

pictorino
04-04-2010, 22:57
ερωτηση:
παραγειλα την Δευτερα το darksiders απο το zavvi...
θα καθυστερησει πολυ λογο Πασχα?

τα χριστούγεννα θα έκανε καμιά 20ριά μέρες σίγουρα. επειδή όμως το πάσχα δεν είναι τόσο ''εμπορικό'' θα καθυστερήσει (σχεδόν σίγουρα) αλλά όχι τόσο. μέχρι το τέλος αυτής ή την αρχή της άλλης λογικά θα το έχεις. έχε στο νου σου πάντως της ''άδειες'' των ελλήνων στα ελτά, βασικό:idiotic_smile:

AriStos13
04-04-2010, 22:59
τα χριστούγεννα θα έκανε καμιά 20ριά μέρες σίγουρα. επειδή όμως το πάσχα δεν είναι τόσο ''εμπορικό'' θα καθυστερήσει (σχεδόν σίγουρα) αλλά όχι τόσο. μέχρι το τέλος αυτής ή την αρχή της άλλης λογικά θα το έχεις. έχε στο νου σου πάντως της ''άδειες'' των ελλήνων στα ελτά, βασικό:idiotic_smile:

αυτο το τελευταιο με τα ελτα σκεφτομαι και εγω....ευχαριστω για την απαντηση..!!

overclocker
05-04-2010, 01:44
συνήθως παραγγέλνω από zavvi, blah. θα ήθελα να μου πείτε εν τάχει δύο πράγματα για τα thehut. com και shopto.net
1. πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά;
2. από αξιοπιστία τι λένε;
Θα σου απαντήσω για το Shopto.net μιας και έχω κάνει 5-6 αγορές από εκεί.
1. Μεταφορικά = 3,5 λιρες αλλά έρχεται συστημένο (signed for).
2. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα και είναι το ίδιο γρήγορο με το blah όσο αφορα την αποστολή των πακέτων. Υποστηρίζει και PayPal και θα σου πρότεινα αυτό να χρησιμοποιήσεις για τις αγορές σου.

pictorino
05-04-2010, 09:30
ευχαριστώ για την απάντηση. μεγάλα ατού το paypal και ότι έρχεται συστημένο. από την άλλη τα μεταφορικά είναι σχεδόν 4.5Ε, ανεβάζουν αρκετά το κόστος, ειδικά αν θέλεις παιχνίδι που κοστίζει γύρω στα 20Ε. πάντως τα παραπάνω 2 + δεν είναι αμελητέα.
κανείς που να γνωρίζει για το thehut?

Iasonas
05-04-2010, 17:57
Τα μεταφορικά του thehut.com είναι όσο και του zavvi.com

Είχα παραγγείλει δύο παιχνίδια από το thehut.Τα είχα βάλει στην ίδια παραγγελία.Το ένα ήρθε σε 6 μέρες ενώ το 2ο έκανε 15 μέρες να έρθει.

Τα παιχνίδια όμως δεν είχαν ζελατίνα.Ήταν ανοιγμένα.Μιλάω για το Killzone 2 και Mini Ninjas (http://www.thehut.com/games/platforms/ps3/mini-ninjas/10051975.html).
Μάλιστα το Killzone 2 είχε και κάτι θαμπάδες κάτω από το δισκάκι και το καθάρισα με πανί.Ευτυχώς έφυγαν.Και μιλάμε τα πήρα για καινούρια έτσι!

Έτσι μου την έδωσε αυτή η κατάσταση και δεν ξανά πήρα τίποτα από εκεί.

Ότι έχω πάρει από shopto.net,game.co.uk,blahdvd.com και zavvi.com έχουν έρθει σε τέλεια κατάσταση και με ζελατίνες.Ολοκαίνουρια! Μόνο από αυτά ψωνίζω πλέον!

pictorino
05-04-2010, 21:38
ευχαριστώ για την απάντηση!!!

Iasonas
06-04-2010, 01:30
Παρακαλώ! Να 'σαι καλά!

painkiller
06-04-2010, 01:38
Τα μεταφορικά του thehut.com είναι όσο και του zavvi.com

Είχα παραγγείλει δύο παιχνίδια από το thehut.Τα είχα βάλει στην ίδια παραγγελία.Το ένα ήρθε σε 6 μέρες ενώ το 2ο έκανε 15 μέρες να έρθει.

Τα παιχνίδια όμως δεν είχαν ζελατίνα.Ήταν ανοιγμένα.Μιλάω για το Killzone 2 και Mini Ninjas (http://www.thehut.com/games/platforms/ps3/mini-ninjas/10051975.html).
Μάλιστα το Killzone 2 είχε και κάτι θαμπάδες κάτω από το δισκάκι και το καθάρισα με πανί.Ευτυχώς έφυγαν.Και μιλάμε τα πήρα για καινούρια έτσι!

Έτσι μου την έδωσε αυτή η κατάσταση και δεν ξανά πήρα τίποτα από εκεί.

Ότι έχω πάρει από shopto.net,game.co.uk,blahdvd.com και zavvi.com έχουν έρθει σε τέλεια κατάσταση και με ζελατίνες.Ολοκαίνουρια! Μόνο από αυτά ψωνίζω πλέον!

το zavvi ανηκει στο the hut group...

Spiros20
06-04-2010, 10:15
Και να προσθέσω ότι από το shopto.net σου έρχονται 3 με 4 μέρες νταν στο σπίτι σου. Τουλάχιστον για μένα σε σχέση με τα αλλά που μπορεί να κάνουν και εβδομάδα και δεκαπενθήμερο.

tonybsg
06-04-2010, 13:18
Δεύτερη αγορά από το gamesandgadgets.gr, αυτή τη φορά με αποστολή μέσω ΕΛΤΑ, το πρώτο Bioshock. Μαζί με μεταφορικά πήγε 22.90Ε, αλλά τα παιδιά εκεί μου έβαλαν μέσα και δύο δωράκια!!! Μία USB 1gb σε σχήμα σφαίρας με το logo του Call of Juarez και 4 badges από το Bioshock 2, στις οποίες εικονίζονται από ένα plasmid! Πολύ ευχάριστη έκπληξη τα παραπάνω :)

Spiros20
06-04-2010, 15:17
Εγώ παιδιά πήρα ένα DVD από το play.com το στείλανε 16 Μαρτίου και ακόμα να έρθει. Πρέπει να κάνω κάτι να περιμένω λίγο; Και το θέμα είναι ότι το είχα κάνει προπαραγγελία από 1 Φεβρουαρίου γιατί είναι δώρο και ακόμα τίποτα.

AriStos13
06-04-2010, 15:33
ειχα παραγειλει απο το zavvi to darksiders την Μ.Δευτερα...πασχα λεω ειναι θα κανει κανα 2 βδομαδες να ρθει..και σημερα το πρωι που γυρισε η μανα μου απο τα ψωνια τσουπ το βρηκε στην πορτα..
πολυ ευχαριστη εκπληξη μπορω να πω...τελικα ειτε στο zavvi ειτε στα ελτα δεν ξερουν τι τους γινετε...!!!

chronohill
06-04-2010, 17:53
ειχα παραγειλει απο το zavvi to darksiders την Μ.Δευτερα...πασχα λεω ειναι θα κανει κανα 2 βδομαδες να ρθει..και σημερα το πρωι που γυρισε η μανα μου απο τα ψωνια τσουπ το βρηκε στην πορτα..
πολυ ευχαριστη εκπληξη μπορω να πω...τελικα ειτε στο zavvi ειτε στα ελτα δεν ξερουν τι τους γινετε...!!!
Και μενα σημερα μ ρθε Αριστο!Ναι και γω δεν το περιμενα!Αντε καλο μας καψιμο!Αν και γω δεν το βλεπω.Εχω παιξει κανα 10ωρο μονο Valkyria Chronicles οποτε εχω καιρο ακομα!!!!χα

AriStos13
06-04-2010, 17:55
Και μενα σημερα μ ρθε Αριστο!Ναι και γω δεν το περιμενα!Αντε καλο μας καψιμο!Αν και γω δεν το βλεπω.Εχω παιξει κανα 10ωρο μονο Valkyria Chronicles οποτε εχω καιρο ακομα!!!!χα

εγω Πανο εχω ξεκινησει το Batman αρα ουτε εγω θα το ξεκινησω ακομα...!αλλα τρομερη συμπτωση.>!!

stein3x
06-04-2010, 18:26
Εγώ παιδιά πήρα ένα DVD από το play.com το στείλανε 16 Μαρτίου και ακόμα να έρθει. Πρέπει να κάνω κάτι να περιμένω λίγο; Και το θέμα είναι ότι το είχα κάνει προπαραγγελία από 1 Φεβρουαρίου γιατί είναι δώρο και ακόμα τίποτα.

Εμένα σήμερα μου ήρθε ο Official Guide Collectors Edition του Final Fantasy XIII από το play που το είχα παραγγείλλη στις 15 μαρτίου!Πάλι καλά γιατί σήμερα πήγαινα να δηλώσω στο play ότι χάθηκε.Οπότε περίμενε λίγο ακόμα και εσύ!


Ρε παιδιά εγώ έχω πρόβλημα με την προπληρωμένη από ότι φαίνετε (είχα μέσα ~70Ε).Και όλα ξεκίνησαν με την παραγγελία από το hmv ,το fight night 4 στα ~22Ε.

Την επόμενη ημέρα έλεγε στο order status "item deleted ,we are trying to obtain from alternate sources" και λέω οκ θα αργήσει και το ακύρωσα.Μετά από λίγο μπήκα στο blahdvd να παραγγείλω από εκεί μιας και το βρήκα μαζί με το Naruto όλα στα ~48Ε .Φτιάχνω account και κάνω παραγγελία.Μετά από λίγη ώρα έλεγε "order suspended" και στα 2 και μου έλεγε ότι δεν μπόρεσε να επιβεβαιώσει τα στοιχεία της κάρτας μου με την τράπεζα.Τα επιβεβαίωσα ξανά 3-4 φορές και το ίδιο πράγμα μου έλεγε.Λέω εντάξει στάθηκα άτυχος με την πρώτη απόπηρα αγοράς από blahdvd καθώς μάλλον δεν την δέχετε (πρώτη φορά) και τα ακύρωσα.

Την επόμενη παρέγγειλα πάλι από το hmv το fight night 4 και το άφησα εκεί όταν με το καλό το φέρουν.Όλα αυτά έγιναν μεγάλη παρασκευή - σάββατο.Σήμερα κοίταξα στο HMV και μου έλεγε πάλι το ίδιο στο order status και μου ήρθε email από το HMV ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα μου " We can’t get the payment authorised using the card details you gave us. " .

Έχω πάρει τηλ την eurobank και μου λένε ότι η κάρτα έιναι ΟΚ .Έκανα και αγορά από pstore ~7Ε και δούλευε κανονικά.Τι μπορεί να έχει γίνει??Έχω τσεκάρη και στο e banking και τα λεφτά είναι τα ίδια (ακόμα βέβαια δεν έχει προστεθεί η αγορά από το pstore που έγινε το σάββατο) .Σημιωτέον έχω κάνει πολλές παραγγελίες από εξωτερικό (Play,HMV,Zavvi,Game co uk ,και άλλα) και πρώτη φορά γίνετε αυτό!!

Μήπως λόγο ημερών η eurobank δεν έχει ανανεώση την κάρτα από τυχών κρατήσεις που είχανε γίνει από τις παραγγελίες ( οι οποίες όμως ακυρώθηκαν) γιαυτό ίσως δεν φτάνουν με το ποσό που βλέπουνε?

blu-rayshop
06-04-2010, 22:10
Όπως υποσχέθηκα λοιπόν.....


εδω θα ειμαστε λοιπον να δουμε τα νεοτερα σας.
WHITE KNIGHT CHRONICLES (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=698)
blu-rayshop (http://www.blu-rayshop.gr/advanced_search_result.php?keywords=white+chronicl es&x=0&y=0) 49.90
worldgames (http://www.worldgames.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1345&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=66)53.90

YAKUZA 3 (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=739)
blu-rayshop (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=739)46.90
worldgames (http://www.worldgames.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1427&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=66)47.90
gamex (http://www.ps3forums.gr/vb/gamex)49.40

MAG: MASSIVE ACTION GAME (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=674)
blu-rayshop (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=674) 46.90
worldgames (http://www.worldgames.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1283&vmcchk=1&Itemid=66) 49.90
gamex (http://www.gamex.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29982)48.90



εδω ειμαστε να δουμε αν τα λογια σας θα γινουν πραξεις...
παντως εγω με την πρωτη ευκαιρια θα σας τιμησω για να δω....
φιλικα παντα!


καλή αρχή και καλές δουλειές!! τα μεταφορικά πόσο για να το έχουμε κι αυτό υπόψιν;

Και για τα μεταφορικά το παλεύουμε. Θα κάνουμε μία μείωση 1 ευρώ στα μεταφορικά με courier οπότε θα έιναι 2,90. Επειδή δεν έχει μπει στο σύστημα η αλλαγή όποιος κάνει παραγγελία κια γράψει στα σχόλια ps3forums θα χρεωθεί 2,90 αρκεί να μην πληρώσει με paypal γιατί εκεί τα χρεώνει μόνο του το σύστημα.Ομοίως αντικαταβολή courier αντι για 7,70 θα γίνει 6,70. Τα παιχνίδια που συγκρίνω είναι αυτά που έχουμε άμεσα διαθέσιμα. Επίσης σας υπόσχομαι ότι αυτό είναι μία πολύ μικρή αρχή καθώς αυτά είναι τα πρώτα αναγνωριστικά βήματά μας σε σχέση με τα άλλα δύο ενδεικτικά καταστήματα που αν δεν κάνω λάθος έχουν 2 χρόνια τουλάχιστον.....

ilias78
06-04-2010, 22:24
θα υπαρχει καθε τοσο ενημερωση σχετικα με τιμες?

blu-rayshop
07-04-2010, 01:32
θα υπαρχει καθε τοσο ενημερωση σχετικα με τιμες?

Αν αναφέρεσαι σε εμάς, τότε ναι. Κάθε φορά που θα έχουμε "πακέτα" με τέτοιες τιμές θα σας ενημερώνουμε.Μία πρώτη ενημέρωση λοιπόν είναι αυτή:
MAG: MASSIVE ACTION GAME (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?cPath=370_353&products_id=674) 46.90
YAKUZA 3 (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=739) 46.90
WHITE KNIGHT CHRONICLES (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=698) 49.90
CARS: RACE O RAMA (PS3) (http://www.blu-rayshop.gr/product_info.php?products_id=722) 29.90

Αν κατάλαβα καλά και κάτι τέτοιο θα θέλατε από εμάς. Σας ξαναθυμίζω ότι αυτά είναι λίγα κομμάτια που είναι άμεσα διαθέσιμα. Αν δούμε ότι η εγχώρια αγορά κινείται θετικά (κάτι που το πιστεύουμε αλλιώς δεν θα το επιχειρούσαμε) θα ακολουθήσουν πολύ περισσότερες "μόνιμες" προσφορές και σε περισσότερα κομμάτια.

stein3x
07-04-2010, 13:24
Παιδιά να ρωτήσω.Μου έχει στείλει το HMV το εξής

Unfortunately, we have not been able to process this order as we were unable to have the payment authorised onto the registered payment card. It could be that your card has now expired, or you have changed your card details.

For security reasons we require you to give us call to confirm your card details and we will then be able to process this for you. Please call us on 0207 467 1109. We're open 9am - 6pm Monday to Friday.

Τι να κάνω ρε παιδιά?(για δείτε και το post μου εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=183395&postcount=1218))Είχε γίνει μακακία και η αγορά ξεπερνάει το ποσό που υπήρχε διαθέσημο στην κάρτα.Σήμερα έβαλα και άλλα $$$ αλλά μου στείλανε αυτό.Να ακυρώσω?

tonybsg
07-04-2010, 14:13
Περίεργα πράγματα φίλε stein3x (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2168). Και στα δυο site δεν δέχεται την κάρτα σου απ' ότι βλέπω. Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα επικοινωνώ με την τράπεζα, αλλά εφ' όσον σου είπαν ότι είσαι οκ, κάτι άλλο θα παίζει. Μήπως ανανεώθηκε η κάρτα σου, όπως ανανεώνεται κάθε χρόνο; Με αποτέλεσμα να αλλάξει το expiry date και ο τριψήφιος από πίσω; Εμένα κάτι τέτοιο μου είχε τύχει σε μία προπαραγγελία (είχα παραγγείλει με τα στοιχεία της παλιάς, αλλά στο ενδιάμεσο άλλαξε) και πήρα τηλέφωνο και λύθηκε το πρόβλημα την επόμενη μέρα. Φυσικά αν βαριέσαι ακύρωσε και δοκίμασε από αλλού, ή βάλε εξ' αρχής τα στοιχεία σου ξανά.

Btw, για το HMV ήρθα να γράψω, μετά την μεγάλη καθυστέρηση του Heavy Rain, επέστρεψε στα φυσιολογικά του με τις δικές μου παραγγελίες, 8 εργάσιμες για την Collector's του Ninja Gaiden 2 στα 20Ε μόνο (το είχα γράψει και στις προσφορές)!

stein3x
07-04-2010, 14:23
Φίλε tonybsg (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2141) έχει γίνει απλά μπέρδεμα διότι δεν τα υπολόγισα τωστα τις εναλαγες λύρας - ευρώ με αποτέλεσμα να βγαίνουν περισσότερο από το διαθέσιμο και με όλες αυτές τις παραγγελίες που τις ακύρωνα και παρέγγελνα από αλλού αμέσως γίνανε σαλάτα όλα!Δυστηχώς η τράπεζα που πήγα και σήμερα για να βάλλω και $$ μου είπε ότι δεν ξέρει το κάθε site πότε θα κάνει κανονικά ακύρωση στο σύστημα (τα λεφτά που έχουνε γίνει κράτηση δλδ).Μου είπανε να περιμένω μέχρι την παρασκευή όπου λογικά θα δείξει και στο e banking την τελευταία αγορά που έγινε γιατί δεν έχει ανανεωθεί από την μεγάλη παρασκευή που έκανα κάποιες μικροαγορές.Η κάρτα λειτουργεί κανονικά μου είπανε και το έλενξα και εγώ (αγόρασα από ps store ,και μέσω paypaul μικρά ποσά ~10Ε).Ακύρωσα τα πάντα και θα περιμένω λίγο με τις ακυρώσεις και θα ξαναδοκιμάσω την παρασκευή.Η κάρτα μου λίγη 9/2011.Από HMV δεν άλλαξα τπτ στα στοιχεία οπότε λάθος να είναι δεν γίνετε!

Τελευταία αγορά ήτανε από HMV στις 28 του μήνα ,το Ninja Gaiden 2 special/collectors ,έγινε shipped 29 και το περιμένω λογικά σήμερα/άυριο.

tonybsg
07-04-2010, 14:43
Κατάλαβα, οκ, πράγματι αργούν λίγο οι ακυρώσεις των δεσμεύσεων οπότε υπομονή. Τουλάχιστον θα σου έρθει το Ninja λογικά σύντομα!

redismagik
07-04-2010, 15:45
to just cause 2 eftase apo to blah .mesa se 6 meres .poli kalo s xronos an analogstoume oti eixame ki giortes.

Spiros20
08-04-2010, 15:26
Πάντως αυτό που έχω καταλάβει είναι ή θα σου έρθει κάτι σε 3 με 5 μέρες ή μετά πάει μετά τις 10 μέρες.
Δηλαδή είναι δυνατόν να έχω πάρει από blahdvd ένα cd να το στείλανε 24 Μαρτίου και άλλο ένα μετά που το στείλανε 25 Μαρτίου και αυτό που στάλθηκε 25 Μαρτίου να έχει έρθει 30 Μαρτίου και το άλλο που στάλθηκε στις 24 Μαρτίου ακόμα να μην έχει έρθει.

tsopanis00
09-04-2010, 14:27
χθες παράγγειλα το Heavy Rain από το zavvi αλλα μου έβγαλε out of stock,κάνω cancel και το παραγγέλνω από blah αλλα από χθες το μεσημέρι είναι pending...τι μπορεί να παίζει?

geovar81
09-04-2010, 14:30
Παιδια εχω παραγγειλει το heavy rain απο το blah (ειναι η πρωτη μου φορα απο το σαιτ αυτο και γιαυτο η απορια μου) και τωρα και 3 ημερες (απο την ημερα που το παραγγειλα δηλαδη) στο account μου γραφει pending....
Εχω κανει καποιο λαθος στην παραγγελια??Ενταξει να ειναι pending,αλλα 3 μερες να το ψαχνουνε και να μην το βρισκουνε?????

stein3x
09-04-2010, 16:30
χθες παράγγειλα το Heavy Rain από το zavvi αλλα μου έβγαλε out of stock,κάνω cancel και το παραγγέλνω από blah αλλα από χθες το μεσημέρι είναι pending...τι μπορεί να παίζει?


Παιδια εχω παραγγειλει το heavy rain απο το blah (ειναι η πρωτη μου φορα απο το σαιτ αυτο και γιαυτο η απορια μου) και τωρα και 3 ημερες (απο την ημερα που το παραγγειλα δηλαδη) στο account μου γραφει pending....
Εχω κανει καποιο λαθος στην παραγγελια??Ενταξει να ειναι pending,αλλα 3 μερες να το ψαχνουνε και να μην το βρισκουνε?????

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει με το blahdvd.Όταν λέει pending έννοεί αυτό " Your credit/payment card is awaiting processing and for stock allocation" ,δλδ για επιβεβαίωση της κάρτας σας και τσεκάρισμα για stock.Εγώ να πω πως είχα πρόβλημα με blah και δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω αγορά.:very_evil:

AriStos13
11-04-2010, 23:54
το amazon στελνει Ελλαδα χειριστηρια?
επισης αμα παρω πανω απο 1 πραγμα θα ρθουν μαζι?
και τα μεταφορικα θα ειναι και για τα 2 μαζι η για το καθενα χωρια?

dj pete
12-04-2010, 00:16
Σημερα το απογευμα παραγγειλα απο zavvi fallout 3,και μετα απο τρεις ωρες εγινε dispatch κι ολας φοβερο.

Spiros20
12-04-2010, 00:50
το amazon στελνει Ελλαδα χειριστηρια?
επισης αμα παρω πανω απο 1 πραγμα θα ρθουν μαζι?
και τα μεταφορικα θα ειναι και για τα 2 μαζι η για το καθενα χωρια?

Τα πάντα μπορείς να πάρεις. Έχω πάρει χειριστήριο μαζί με ένα άλλο παιχνίδι και ήρθαν μαζί. Τα μεταφορικά είναι για όση ποσότητα και να πάρεις ίδια.
Τώρα άμα πάρεις κάποια πράγματα και δεν χωράνε να τα στείλουμε μαζί σε μια συσκευασία θα τα στείλουν ξεχωριστά χωρίς να χρεωθείς παραπάνω για τα μεταφορικά. Παραμένουν 6 αγγλικές λίρες σε αυτά τα πράγματα.

AriStos13
12-04-2010, 03:12
Τα πάντα μπορείς να πάρεις. Έχω πάρει χειριστήριο μαζί με ένα άλλο παιχνίδι και ήρθαν μαζί. Τα μεταφορικά είναι για όση ποσότητα και να πάρεις ίδια.
Τώρα άμα πάρεις κάποια πράγματα και δεν χωράνε να τα στείλουμε μαζί σε μια συσκευασία θα τα στείλουν ξεχωριστά χωρίς να χρεωθείς παραπάνω για τα μεταφορικά. Παραμένουν 6 αγγλικές λίρες σε αυτά τα πράγματα.

βασικα δεν βρισκω πουθενα εδω ελλαδα ασπρο χειριστηριο γιαυτο στραφηκα προς αμαζον..και ελεγα να παρω και μια βαση για τo ps3!!!
να σαι καλα...!!!

Sergio
12-04-2010, 22:37
Εκανα παραγγελεια απο blahdvd την Κυριακη,01:00 το βραδυ ενα dvd και σημερα,Δευτερα βραδυ ειναι ηδη shipped!Αυτα ειναι...Τωρα το ποτε θα το παραλαβω,εξαρταται απ τα ΕΛΤΑ...

pictorino
13-04-2010, 10:53
+1 για ακόμα μία φορά στο zavvi. πήρα με 7.10 (μαζί με τα μεταφορικά, σύνολο) σε dvd το transformers 2. το παράγγειλα 2/4 έγινε dispatch την επόμενη και μόλις παρέλαβα. έχει και φοβερή ανάγλυφη θήκη

SamG
13-04-2010, 13:54
Μου ηρθε newsletter απο το ψηφιακο καταστημα που κατα καιρους εχω αγορασει καποια παιχνιδακια...

Εχει σαν προσφορα της ημερας το RESONANCE OF FATE (http://www.gamesandgadgets.gr)στα 38.90E !!!!

Eπίσης στις προσφορες εχει αρκετα ακομα και κατω απο τα 19.90
Μια ματια αξιζει τον κοπο πιστευω.
Προσωπικα τσιμπησα το CARS ....οχι για μενα φυσικα :-P

geovar81
13-04-2010, 14:06
Eιχα παραγγειλει το heavy rain απο το blah.Για 4 μερες μου το ειχε pending,κατοπιν back order.
Exθες που το τσεκαρα το παιχνιδι δεν το ειχανε σε στοκ και σημερα υπαρχει αλλα ο λογαριασμος ακομα ειναι στο back order.
Eχουνε βαλει καινουργια τιμη περιπου 0,5 ευρω περισσοτερο!
Τι να κανω??
Να το παραγγειλω ξανα ή να περιμενω στην υπαρχον παραγγελια??

widebit
13-04-2010, 14:12
Μια ερωτηση βρε παιδια, γιατι καπου το ειχα βρει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα.
Θελω να παρω 2-3 παιχνιδια απο blahdvd και zavvi.
Ποσο χρεωνουν τα μεταφορικα αυτα τα 2 stores?

sakoulias
13-04-2010, 14:31
To zavvi χρεωνει 1.15 μεταφορικα το ΚΑΘΕ παιχνδι ξεχωριστα τωρα για το blah χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι δεν εχω παρει νομιζω οτι και αυτο τοσο χρεωνει αλλα καλυτερα ας σου απαντησει καποιος αλλος σε αυτο...

Jordan
13-04-2010, 14:39
Ναι. Και το blah 1.15 χρεώνει για κάθε game.

Spiros20
13-04-2010, 15:54
Έχω πάρει τρία πράγματα από το Blahdvd. Το 1 μου ήρθε μέσα σε 5 μέρες και τα άλλα έχουν περάσει πάνω από 15 μέρες και δεν έχουν έρθει ακόμα. Τους έστειλα μήνυμα...

sakoulias
15-04-2010, 22:32
Στην πρωτη μου παραγγελια απο zavvi μπορω να πω οτι εμεινα μετρια ικανοποιημενος παραγγελια στις 29 Μαρτιου και dispatch μια μερα μετα(πολυ γρηγορα) αλλα τα παιχνιδια τελικα παραδοθηκαν σημερα 15 απριλιου δλδ 2 βδομαδες μετα π ειναι παρκετος χρονος...Φανταζομαι βεβαια οτι για αυτο δεν φταιει το μαγαζι αλλα τα προβληματικα ΕΛΤΑ...:angry:

stein3x
17-04-2010, 17:41
Παιδιά θα ήθελα να ενημέρώσω για όσους έχουνε παραγγείλει από αγγλία ότι μπορεί να αργήσουνε λίγο να παραλάβουνε καθώς από ότι διάβασα έχουνε ψιλοπροβλήματα οι αεροπορικές γραμμές λόγο του νέφους από τις στάχτες του ηφαίστιου στην ισλανδία (http://news.bbc.co.uk/2/hi/8621407.stm).

WolfRathmA
17-04-2010, 19:22
Παιδιά θα ήθελα να ενημέρώσω για όσους έχουνε παραγγείλει από αγγλία ότι μπορεί να αργήσουνε λίγο να παραλάβουνε καθώς από ότι διάβασα έχουνε ψιλοπροβλήματα οι αεροπορικές γραμμές λόγο του νέφους από τις στάχτες του ηφαίστιου στην ισλανδία (http://news.bbc.co.uk/2/hi/8621407.stm).

Yep... that's right!

Ακυρωθηκαν απο την παρασκευη 170000 πτησεις σε ολη την ευρωπη... Απο τεταρτη θα πεταξουν ξανα απο οτι λενε και αυτο δεν ειναι σιγουρο.

desperate_gamer
17-04-2010, 21:26
Ρεπ stein3x για την υπενθύμιση. Έχεις απόλυτο δίκιο και δεν το είχα σκεφτεί καθόλου (τι εννοείς ότι τα δέματα δεν τηλεμεταφέρονται μέσω του Internet?! :omg:).

Και περιμένω και το Episodes from LC και ένα βιβλιαράκι από το blah.

Aλλά δεν είναι πολύ εντυπωσιακό ένα ηφαίστειο στην Ισλανδία να έχει τέτοιες επιπτώσεις στις ζωές των ανθρώπων από όλο τον πλανήτη; LOVE IT!

WolfRathmA
17-04-2010, 21:41
^^
Οι κοπελα μου να δεις τι νευρα εχει... ηταν να φυγει τη παρασκευη για διακοπες στο Λονδινο και τελικαι ακυρωθηκε... και οχι μονο αυτο, εφαγε και την χρεωσει για το ξενοδοχειο για μια νυχτα επειδη δε πηγαν. Καλα σε αυτες τις περιπτωσεις τι κανεις;

Anyway...

ilias78
18-04-2010, 00:17
τι να πω εγω που εχω κολλισει στο αμστερνταμ κ δεν μπορω να γυρισω???

hawkeye
18-04-2010, 00:29
ενας πολυ καλος μου φιλος σπουδαζει εξωτερικο και θα ερχοταν πριν 2 μερες αλλα δεν τα καταφερε με τις ακυρωσεις
και μου εχουν κολλησει αγγλια dantes inferno death edition και AC2.απλα υπομονη

Chill
18-04-2010, 11:32
τι να πω εγω που εχω κολλισει στο αμστερνταμ κ δεν μπορω να γυρισω???

Πωπω έχεις κολλήσει στο Amsterdam....πόσο σε λυπάμαι δεν λέγεται :D

stein3x
18-04-2010, 12:14
thx desperate.Και εγώ έχω κάτι παραγγελίες από ebay και blah και σκεύτομαι μην τυχόν με τις καθυστερήσεις "χαθούν" στην διαδικασία.Κοίτα να δεις από ένα ηφαίστιο τι γίνετε...!