PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

overclocker
03-11-2008, 13:28
Έχει αγοράσει κανείς από dvdboxoffice.com για να μας πει αν είναι αξιοπιστο σαν το VGP.ca και πόσες μέρες κάνει να του έρθει το πακέτο. Εχει και αυτό πάντως έδρα τον Καναδά και η τιμές του είναι από τις καλύτερες που έχω συναντήσει σε on-line κατάστημα, ακόμα και από το VGP.ca και αυτό που πρόσεξα είναι ότι σε πολλά παιχνίδια έχει δωρεάν μεταφορικά και σε άλλα που υπερβαίνουν κάποιο όριο έχει λογικές χρεώσεις π.χ. Resistance 2 Special Edition την έχει 57,73 euro + 8,68 euro μεταφορικά δηλαδή 66,41 euro σύνολο τιμή πολύ προσιτή. Αν είναι και γρήγορο στις αποστολές του το VGP.ca μολις βρήκε αντίπαλο!

garry
03-11-2008, 20:02
Pedia mporei na me voithisei kaneis me to thema to Play.com exo parei ena game apo ayto to magazi stis 25 mera savato egine posted apo ekei kai exoune perasei 10 meres simera kai kanena simio apo to game kai apo to magazi ti na kanw re sis,kai tora evgale prosfora to fifa kai den mporo na to paro giati fobame min exo kana prob me to proigoumeno!!!Any help welcome!!!
:please2:

TZANNSPY
03-11-2008, 21:15
Pedia mporei na me voithisei kaneis me to thema to Play.com exo parei ena game apo ayto to magazi stis 25 mera savato egine posted apo ekei kai exoune perasei 10 meres simera kai kanena simio apo to game kai apo to magazi ti na kanw re sis,kai tora evgale prosfora to fifa kai den mporo na to paro giati fobame min exo kana prob me to proigoumeno!!!Any help welcome!!!
:please2:

Εγώ παρήγγειλα για πρώτη φορά στο Play.com την Τρίτη 21-10, έγινε posted στις 23-10 και έφτασε στη πόρτα μου την Παρασκευή 31-10 οπότε εσύ πρέπει να κάνεις υπομονή ακόμα λίγες μέρες ...

Πάντως από το Videogameplus.ca που έχω ψωνίσει δύο φορές μου τα στείλανε λίγο πιο γρήγορα !!!

three_brothers1
03-11-2008, 21:17
apo videogamesplus 5meres


base.com 4 meres

redismagik
03-11-2008, 22:05
sto blahdvd exei 3 theseis gia address ti vazw?akrivos dld px odo perioxi kai attici,odo perioxi athina????
edit:metatropi se eyro den exei pame se site kai tin kanoume emeis?



:wave:
ego pou exo parei apo kei etsi to ekana............. sto
ptoto koutaki...........................dieythinsi odos
deyteo koutaki........................... perioxi px peiraias
trito koytaki................................ evala athina
postecode..................taxudromikos kodikos perioxis sou
xora................greece:wave:

djpar
03-11-2008, 22:09
pantos diskola ksekolaw pleon apo to VGP.ca 1on eine pollh grigoro 2on eine arketa ftino giati ypologizei se sxesi me to canadiko $ pou eine ftinotero apo to amerikaniko...prws to paron kala mas eine an kai apo 42.62 prin ligo kairo pou peira to nba 2k9 twra pige 43.64 me to R2 1 euro panw...makari na minoun ekei oi times

X-NEC
04-11-2008, 02:50
Pedia mporei na me voithisei kaneis me to thema to Play.com exo parei ena game apo ayto to magazi stis 25 mera savato egine posted apo ekei kai exoune perasei 10 meres simera kai kanena simio apo to game kai apo to magazi ti na kanw re sis,kai tora evgale prosfora to fifa kai den mporo na to paro giati fobame min exo kana prob me to proigoumeno!!!Any help welcome!!!
:please2:

Το Play έχει αυξήσει τους χρόνους παράδοσης του οποτε μπορεί να σου έρθει και σε 2 βδομάδες. Αν θες το FIFA παρήγγειλε το τώρα που έχει 28 ευρώ και θα σου το στείλουν μόλις πάρουν stock (σε λίγες μέρες δηλαδή.)

ProEvo
04-11-2008, 09:23
[quote=X-NEC;126997]Το Play έχει αυξήσει τους χρόνους παράδοσης του οποτε μπορεί να σου έρθει και σε 2 βδομάδες. quote]

Εμένα πάντως όλες οι τελευταίες παραγγελίες απο play έχουν έρθει σε 4-5 μέρες. Βέβαια το αξεπέραστο είναι το blahdvd που έγινε η παραγγελία μου shipped Δευτέρα απόγευμα και ήταν στην πόρτα μου Τετάρτη πρωϊ.

henry
04-11-2008, 12:33
Σε όσα έχω πάρει από το play τον τελευταίο μήνα, ήρθαν όλα σε 7-10 μέρες ενώ τα έστειλαν μεσοβδόμαδα. Το LBP το στείλανε χθες, για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει.
Συγκριτικά το sendit.com έκανε 1 βδομάδα processing ενώ η παραγγελία ήταν σε stock και άλλες 10 μέρες για αποστολή.

X-NEC
04-11-2008, 17:50
Το Play πρέπει να έχει πρόβλημα μονο με τα games επειδή ίσως έχει αποθήκες σε Βουδαπέση και που αλλου έχει. Αν πάρεις cd, dvd, bd η κάτι άλλο πρέπει να σου έρχεται κανονικά. Δυο cd τον Αύγουστο μου ήρθαν σε 5-6 μέρες. Θα σας πω σε λίγες μέρες που περιμένω 3 ημερολόγια...

garry
04-11-2008, 18:51
Mou to ekanan shiped stis 25 kai simera akoma den mou eirthe gmt.Mipos xathike sto dromo?
:badpc::badpc:

redismagik
04-11-2008, 18:56
Mou to ekanan shiped stis 25 kai simera akoma den mou eirthe gmt.Mipos xathike sto dromo?
:badpc::badpc:
oxi vre mi trelenese xoris logo.emena to pro ekane 10 meres.dont worry!

garry
04-11-2008, 22:09
Filos to PLAY.COM exei prosfora to fifa 09 ti gnomi exeis na to paro i kalitera na paro to Pro giati apo xirismo kata tin gnomi mou einai moufa alla gia to online gaming tou nomizo einai asinagonisto esi ti les?

redismagik
04-11-2008, 23:36
Filos to PLAY.COM exei prosfora to fifa 09 ti gnomi exeis na to paro i kalitera na paro to Pro giati apo xirismo kata tin gnomi mou einai moufa alla gia to online gaming tou nomizo einai asinagonisto esi ti les?
tora re gary ti na sou po ....................... ego pira to pro ki to edosa mias ki de mou arese katholou! alla ki apo tin alli to fifa de to exo pexei edo ki xronia afou den eixe ton realizmo tou pro.i gnomi mou einai................... oti se fotisei o theos!!:rofl:

garry
06-11-2008, 17:27
Mpori na mou exigisi kaneis telika to stilan to pexndidi giati akoma den eirthe re sis!!!
EUR 13.99
Posted: 25/10/2008

X-NEC
06-11-2008, 18:00
Ναι φιλε το στείλανε στις 25/10 αφού λέει posted. Περιμενε δυο βδομαδες και σβήσε τα στοιχεια σου δεν χρειάζονται.

overclocker
07-11-2008, 11:24
Πάντως το Play.com πρέπει να έχει μεγάλο πρόβλημα τις τελευταίες μέρες... Πρέπει να έχει μπουκώσει το σύστημα του από το κύμα κυκλοφοριών του Οκτωβρίου/Νοεμβρίου. Έχω κάνει order ένα παιχνίδι στις 20/10 μου το κάνανε posted στις 21/10 και ακόμα το περιμένω. Εν το μεταξύ την ίδια μέρα πήρα αλλά δυο games, το ένα από blahdvd.com και το άλλο από VGP.ca, το πρώτο έκανε 3 μέρες (!) και το δεύτερο 7 μέρες. Και το χειρότερο είναι ότι περιμένω άλλα 2 παιχνίδια από το Play.com (LBP & Motostorm 2) τα οποία τα είχα κάνει pre-order και είναι και αυτά στο δρόμο αλλά με βλέπω να τα έxω στα χέρια μου κατα τα Χριστούγεννα !!!

garry
07-11-2008, 16:03
Kai egw filos akoma den to peira,apo tis 25 tou minos einai Posted kai tipota akoma!!!Gmt gantemia!!!!
:banghead::rant::banghead:

X-NEC
07-11-2008, 17:50
Παιδιά το έχουμε πει, το Play εδώ και καιρό πρέπει να στέλνει oλα τα παιχνίδια από Βουδαπέστη και ίσως εκεί οφείλονται οι 10-14 μέρες που κάνει. Αντιθέτως τα ημερολόγια μου ήρθαν κανονικά σε 7 μέρες. Και για τον Chill που κατηγορεί συνεχεια τα ΕΛΤΑ, δεν φταίνε αυτά. Το Play φτάει. Καλυτερα να κανεις επιτελους λογαριασμο στο Βlah! Μr WoW! Το Blah οπως προειπα μου έστειλε το FIFA σε 4 μέρες με την 28η ενδιάμεσα...

litanies
07-11-2008, 19:26
συμφωνώ με τον Νεκτάριο, το blahdvd.com είναι απο τα πιο γρήγορα internetομάγαζα.

WolfRathmA
08-11-2008, 03:57
συμφωνώ με τον Νεκτάριο, το blahdvd.com είναι απο τα πιο γρήγορα internetομάγαζα.


Ακριβως! Οπως και επισης το dvd.co.uk οπου ειναι τα ιδια σχετικα site με τα ιδια προϊόντα. Σε 2 μερες κιολας μπορεις να εχεις αυτο που εχεις παραγγείλει!

vasses
08-11-2008, 05:12
Παιδιά το έχουμε πει, το Play εδώ και καιρό πρέπει να στέλνει oλα τα παιχνίδια από Βουδαπέστη και ίσως εκεί οφείλονται οι 10-14 μέρες που κάνει. Αντιθέτως τα ημερολόγια μου ήρθαν κανονικά σε 7 μέρες. Και για τον Chill που κατηγορεί συνεχεια τα ΕΛΤΑ, δεν φταίνε αυτά. Το Play φτάει. Καλυτερα να κανεις επιτελους λογαριασμο στο Βlah! Μr WoW! Το Blah οπως προειπα μου έστειλε το FIFA σε 4 μέρες με την 28η ενδιάμεσα...


to play den einai kalo , enas filos mou parelave elarfa spasmeni akroula sto kouti, anaxio logou na to kaneis thema , vevaia aparadekto gia magazi kai epipleon ekane 8 meres na erthei spiti , kai apo oti vlepo apo times to play einai to akrivotero se sxesi me to blah kai to game.com.uk kai den exei kai mail , oi antropoi milame den exoun kamia organosi
exo paragelei to motorstorm proxthes to vradi apo to game.co.uk, xthes to proi mou steilane oti egine ship kai dispatched kai anameno exei kai site pou leei meso royal mail na kaneis trace alla den xero pos douleuei , kapou 45,70 eyro mou kostise i paragellia

desperate_gamer
08-11-2008, 18:49
Η αλήθεια είναι ότι το Play πλέον έχει χάσει πολλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και δεν είναι τόσο καλό όσο συνήθιζε να είναι.

Μήπως να αφαιρούσαμε και ένα πόντο από το review;

geodlord7
08-11-2008, 18:50
Ωχ αν φταιει το play και κανει 10-15 μερες ας κανω σιγα-σιγα την ακυρωση!!!

vasses
10-11-2008, 05:40
http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3FI04&n=FIFA%2009&p=PS3

ti fimi exei to sigkekrimeno magazi ? xronoi paradoseis kai genikotera axiologiseis vlepo kales times

ProEvo
10-11-2008, 13:54
Πρέπει να έπεσε πολύ δουλειά στο play...Πολύ μας καθυστερούν αυτή τη φορά.
Αντε ρε γαμώτο και έχουμε και Πρωταθλήματα μπροστά μας!

garry
10-11-2008, 16:30
Emena pedia mou to stilane to ASSASIN apo tis 25/10 kai simera stis 10/11 to peira sta xeria mou,ypopsin meno boria ellada stin Naousa Hmathias alla theoro oti einai polis kairos gia na perimeneis ena game!!Den simfonite???

desperate_gamer
10-11-2008, 22:11
Σίγουρα είναι garry. Και γενικά ακούω πολλά παράπονα από 'δω κι από 'κει. Θα συνιστούσα το Game.co.uk σαν εναλλακτική απ' όπου πολλές φορές βγαίνει και λίγο πιο φτηνό από το Play, ενώ είναι ταχύτατοι σε χρόνους παράδοσης.

ProEvo
11-11-2008, 12:43
Μου ήρθε το 2k9 από το play. 7 εργάσιμες έκανε τελικά. Ούτε καλά, ούτε άσχημα. Συνήθως μου κάνουν 5.

vasses
11-11-2008, 14:27
Σίγουρα είναι garry. Και γενικά ακούω πολλά παράπονα από 'δω κι από 'κει. Θα συνιστούσα το Game.co.uk σαν εναλλακτική απ' όπου πολλές φορές βγαίνει και λίγο πιο φτηνό από το Play, ενώ είναι ταχύτατοι σε χρόνους παράδοσης.


poli pio ftino

Little big plantet

play --> 55.90
game --> 52

motorstorm 2

play --> 48.99
game -->46.81

resistance 2

play -->48,99
game -->46.81

call of duty 5

play -->55,99
game -->52


to play den exei oyte mail epikoinonias ,kai epipleon to game stelni tis apostsoles tou me (royal mail) agglika taxidromia , alla to blah einai akoma ftinotero den to exo dokimasei akoma

Tsiou
11-11-2008, 14:45
Απο amazon.co.uk το LBP μου ήρθε σε 3 εργάσιμες με τελική τιμή 56€.

personGR
11-11-2008, 15:50
to play den exei oyte mail epikoinonias ,kai epipleon to game stelni tis apostsoles tou me (royal mail) agglika taxidromia , alla to blah einai akoma ftinotero den to exo dokimasei akoma

terms@play. com

vasses
12-11-2008, 12:53
to motor2 mou irthe simera apo game , ekane arivos 3 ergasimes apo tin paraskeyi to mesimeri , pou egine dispatched i paragelia ,taxitatoi kai me poli kali siskeyasia kai extra katalogo paixnidion

garry
12-11-2008, 17:14
Timi den mas eipes?

X-NEC
12-11-2008, 22:02
38 λίρες (49 ευρώ) χωρίς voucher, 35 (45 ευρώ) με voucher αν δεν κάνω λάθος...

vasses
12-11-2008, 22:17
Timi den mas eipes?


34,99 + 2,90 royal mail = 37,90 Λιρες
46,71 χρεωσαν τελικα στη καρτα , το πακετο ηταν πληρες ,με 2 διαφημιστικους τιμοκαταλογους ,καλη συσκευασια και την κλασιικη αποδειξη με καρτα επιστροφης αν υπηρχε προβλημα , παντως αξιζει το κοπο να επιλεγεις μαγαζι με καλες αποστολες και να εχεις στη πορτα σου γρηγορα το παιχνιδι , το Blah νομιζω εχει μια λιρα φτηνοτερη στα εξοδα ταχυδρομειου , θα το δοκιμασω και αυτο ακουσα καλα λογια

X-NEC
12-11-2008, 23:22
A έπεσε η λιρα στα 1,23 (απο 1,28) ευρώ. Πολύ ωραία! :D

three_brothers1
12-11-2008, 23:24
perimenoyme isotimia.....makari...!!!!!!!!!!!!!!

henry
12-11-2008, 23:58
Στο xe.com βγάζει την ισοτιμία ακόμα χαμηλότερα, στα 1.19563

Edit: Είναι live τιμές έτσι; Τι ώρα βγαίνει η ισοτιμία;

vasses
13-11-2008, 01:01
http://www.loupassis.gr/euro-el.jsp

WolfRathmA
13-11-2008, 04:25
to motor2 mou irthe simera apo game , ekane arivos 3 ergasimes apo tin paraskeyi to mesimeri , pou egine dispatched i paragelia ,taxitatoi kai me poli kali siskeyasia kai extra katalogo paixnidion


Απο το game.co.uk το πηρες ετσι;

Ωραια :D Πιστευω να μου εχει ερθει και εμενα το Naruto μεχρι τη παρασκευη :) Απο τη Τριτη εχει γινει Dispatched :D

vasses
13-11-2008, 05:05
Απο το game.co.uk το πηρες ετσι;

Ωραια :D Πιστευω να μου εχει ερθει και εμενα το Naruto μεχρι τη παρασκευη :) Απο τη Τριτη εχει γινει Dispatched :D


se mena egine i paragelia tin pempti to vradi kai paraskeui apogeyma egine despatched opote malon tha prolaveis paraskeuh
exei poli kalo taxidromeio,an kai ta perissotera uk stores xrisimopoioune ta royal mail

leone
13-11-2008, 12:18
το game.co.uk εχει μεταφορικα ?

henry
13-11-2008, 14:28
Και εγώ όπως και άλλα παιδιά από εδώ μέσα, το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Υποτίθεται το play το έχει στείλει εδώ και 10 μέρες, αλλά ακόμα δεν το έχει πάρει κανεις. Μας δουλεύουν ομαδικώς μου φαίνεται....

muku
13-11-2008, 14:46
Και εγώ όπως και άλλα παιδιά από εδώ μέσα, το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Υποτίθεται το play το έχει στείλει εδώ και 10 μέρες, αλλά ακόμα δεν το έχει πάρει κανεις. Μας δουλεύουν ομαδικώς μου φαίνεται....

A ωραία. Οπότε να κάτσω στα αβγά μου στο videogamesplus το οποίο μου ξεκαθαρίζει ότι ακόμα δεν έχει γίνει shipped το παιχνίδι. Αφού ρε παιδιά όμως στο play λέει ότι είναι in stock. Περίεργο δεν είναι?

ProEvo
13-11-2008, 14:49
A ωραία. Οπότε να κάτσω στα αβγά μου στο videogamesplus το οποίο μου ξεκαθαρίζει ότι ακόμα δεν έχει γίνει shipped το παιχνίδι. Αφού ρε παιδιά όμως στο play λέει ότι είναι in stock. Περίεργο δεν είναι?

Αν δε το βιάζεσαι και έχεις υπομονή, παρ το από το play. Για κάποιο λόγο κάνουν σε όλα τα games περίπου 10 μέρες τελευταία αλλά σίγουρα θα σου έρθει. Δεν είναι δηλαδή ότι παίζει κάτι με τον συγκεκριμένο τίτλο. Είναι γενικό το φαινόμενο.

personGR
13-11-2008, 14:53
A ωραία. Οπότε να κάτσω στα αβγά μου στο videogamesplus το οποίο μου ξεκαθαρίζει ότι ακόμα δεν έχει γίνει shipped το παιχνίδι. Αφού ρε παιδιά όμως στο play λέει ότι είναι in stock. Περίεργο δεν είναι?

Η στρατηγική του Play είναι πρώτα να εξυπηρετεί τις προπαραγγελίες που είναι μέσα στο όρια του Ηνωμένου Βασιλείου, μετά τις παραγγελίες της χώρας, και μετά τις προ-παραγγελίες των υπολοίπων χωρών, πόσο μάλλον της Ελλάδας.

Χαρακτηριστικά, είχα θυμάμαι παραγγείλει το Forza Motorosport 2 στις 6 Ιουνίου (κυκλοφορύσε στις 8) και έλαβα το δέμα δυόμιση εβδομάδες μετά (και μες τον Ιούλη, με 40 βαθμούς Κελσίου εγώ να παλεύω με εγώνες 60+ γύρων :D )

OSX
13-11-2008, 14:53
Ki ego pou peira to MGS4 mou irthe meta apo 14 meres!!!!!!!
Opote mi frikareis!! :)

henry
13-11-2008, 15:53
Δεν φρικάρω απλά είναι κοροιδία απο μεριάς του play. Αφήστε που σήμερα έριξε την τιμή του lbp και εμείς που το προπαραγγείλαμε, ΚΑΙ πληρώνουμε παραπάνω ΚΑΙ δεν το έχουμε πάρει στα χέρια μας ακόμα. Κομμένο το play από δω και πέρα, καναδάς και πάλι καναδάς...

Narmo
13-11-2008, 16:30
εγω απο καναδα παραγγειλα το LBP και το Naruto , το ειχα εξω απο την πορτα μου σε 5 ακριβως μερες μαζι με το σαββατοκυριακο !

Αυτο που μου αρεσει στο site απο τον καναδα , ειναι η αμεση ενημερωση μεσω email ...

γιατι δεν φτιαχνετε ενα thread, να βαζουμε φωτο με τα κουστουμια που εχει ο καθενας μας δημιουργησει στο Suckboy του

Sutorcen
13-11-2008, 17:42
Εγώ πάντως τους έστειλα το παρακάτω κείμενο.
I never had a problem with Play.com but this isn't right.
First of all it still isn't in my hands. Secondly you dropped the price 13 Euros, after a week of release, still giving away the Nariko Costume and while mine isn't even here yet???? Do I have the right to feel cheated? When you preorder something it's supposed to arrive at the day of release. Ok THAT i don't mind. But I mind that the game's price went down soooo soon. I wish I could have a way to contact you other then over the phone or through this. I don't want to return the item I just want some way to communicate with you... or at least you could refund me the price difference. Because I could just send it back to you and have it replace it with the same item only 13 Euros cheaper. According to your policy I could do that but it would be stupid. It's not about the 13 Euros, it's about principals and ethics and I don't find this (the price cut) ethical for all the people who preordered the game and still don't have it in their hands. I repeat I don't want to return the item; I just wanted to communicate with you my problem. Thank you for your time.
Πήγα και το αγόρασα από Ελλάδα και θα το στείλω σούμπιτο πίσω το LBP στο play.com (το μετάνιωσα που τους γράφω ότι δεν θα το επιστρέψω). Ούτος ή αλλιώς η Nariko και ο Kratos θα είναι down;loadable αργότερα σίγουρα. Πάντως εδώ έγινε χαμός με το iphone όταν τα έριξαν όχι μια εβδομάδα, ένα μηνά νομίζω μετά την κυκλοφορία του. Μου θυμίζει ακριβός το ίδιο πράγμα. Το μόνο που προτείνω να κάνουμε είναι να το στείλουμε πίσω. Μπας και καταλάβουν την μακακία τους. Προτιμώ να δώσω μερικά Ευρώ παραπάνω για την αξιοπρέπεια μου ως πελάτης παρά αυτό το δούλεμα.:mad:

Tsiou
13-11-2008, 22:21
το game.co.uk εχει μεταφορικα ?

Έχει, £2.95 αλλά δεν έχει VAT (δλδ. +19% στη τιμή + άλλες £5 μεταφορικά) που χρεώνει το amazon uk!
Για να δώσω και ένα παράδειγμα, παρήγγειλα το Naruto απο game.co.uk και βγήκε τελική 44€, από amazon θα μου έβγαινε 59€!!! Έτσι τη πάτησα με το LBP.. :notsay:

X-NEC
14-11-2008, 03:07
Φιλε πολύ καλά έκανες και έστειλες email αλλα η τιμή αυτή θα ισχύει μέχρι αύριο το πολύ. Μετά θα κοστίζει όσο το πήρες δηλαδή 56€.

ΥΓ: Ας μεταφέρει κάποιος αν θέλει όλα τα προηγούμενα posts στο κατάλληλο thread για τα online καταστήματα.

GBEST
14-11-2008, 13:10
Το έχω παραγγείλει από το play, έχει γίνει posted εδώ και 10 μέρες και τίποτα ακόμα,προβλέπω να γίνεται platinum και μετά να το στέλνουν.Ημαρτον!!!!!!!!!!!!!

henry
14-11-2008, 13:30
Ούτε χθες ήρθε, τη Δευτέρα συμπληρώνονται 2 εβδομάδες από όταν το "έστειλε" το play...

henry
14-11-2008, 13:34
Welcome to the club και έσυ. :angry: Ήδη μετράω 5 άτομα που έχουμε το ίδιο πρόβλημα με το play. Από εμένα το play δεν θα ξαναδεί παραγγελία, δεν ανέχομαι να με κοροιδεύουν...

muku
14-11-2008, 13:50
Εγώ έχω κλείσει σήμερα μια βδομάδα από την παραγγελία από το videogamesplus.ca και ακόμα δεν έχει γίνει shipped. Προφανώς δεν έχουν αποθέματα. Οπότε μην σκάτε. Βέβαια στο videogamesplus σε ενημερώνουν ότι δεν έχει γίνει shipped σε αντίθεση με το play. Ευτυχώς βέβαια που δεν βιάζομαι γιατί αλλιώς θα τα είχα πάρει στο κρανίο :p

henry
14-11-2008, 14:08
To θέμα όμως είναι ότι στην περίπτωσή μας το play μας ενημέρωσε εδώ και 15 μέρες ότι το παιχνίδι έχει ΗΔΗ γίνει shipped. Μας κοροιδεύουν ομαδικώς μου φαίνεται.

garry
14-11-2008, 15:53
Oxi pedia egw epidi exo mia prosfati empiria apo to Play.com tha sas po oti parigila to Assasin stis 25/10 hmera paraskevi kai mou eirthe stis 10/11 hmera deftera opote min anxoneste :)

gusmin
14-11-2008, 15:57
Εγώ πάλι δεν καταλαβένω πως έχετε τόσα προβλήματα με το play. Παραγγέλνω παιχνίδια για πάνω από 5-6 χρόνια και το αργότερο που περίμενα ήταν 2 εβδομάδες και αυτό ήταν Αύγουστος που όλοι ξέρουμε πως τον παίζουν οι Δημόσιοι. Ότι παιχνίδι έχω παραγγείλει για PS3 τα τελευταία 2 χρόνια που το έχω μου έχουν έρθει το πολύ σε 5 εργάσιμες. Μήπως πρέπει να την ψάξετε λίγο και με το ταχυδρομίο σας ? χρησιμοποιείται καθόλου τα Tracking Services των ΕΛΤΑ (προσοχή να χρησιμοποιείτε το σύστημα των ταχυμεταφορών και όχι των κανονικών ΕΛΤΑ δεν έχει σημασία ότι δεν έρχονται με ταχυμεταφορές , είναι πολύ πιο ακριβές στο που βρίσκεται κάθε φορά το δέμα) και του Royal Mail?

garry
15-11-2008, 17:47
pedia kali prosfora apo to www.game.co.uk to pro 2009 stis 25 lires.
http://www.game.co.uk/PS3/Sport/Football/~r336261/Pro-Evolution-Soccer-2009/

vasses
15-11-2008, 22:37
http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3MO03&n=MotorStorm%202%3A%20Pacific%20Rift&p=PS3


34 eyro:)

X-NEC
16-11-2008, 02:53
http://www.shopto.net/page.php?page=dettagli&codart=PS3MO03&n=MotorStorm%202%3A%20Pacific%20Rift&p=PS3


34 eyro:)


Που τα είδες τα 34€; 34 λίρες μήπως; Δηλαδή 42€...



EDIT: Χθες έψαχνα το Official bluetooth στο Blah! (μιας και από το Play δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω! :p) να δω ποσο το έχει κλπ αλλά δεν υπήρχε. Σήμερα ομως εκεί που χάζευα στο site το είδα και το παρήγγειλα! Θα βγει γύρω στα 26€ τελική. :bgrin2:

vasses
16-11-2008, 14:42
Που τα είδες τα 34€; 34 λίρες μήπως; Δηλαδή 42€...



EDIT: Χθες έψαχνα το Official bluetooth στο Blah! (μιας και από το Play δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω! :p) να δω ποσο το έχει κλπ αλλά δεν υπήρχε. Σήμερα ομως εκεί που χάζευα στο site το είδα και το παρήγγειλα! Θα βγει γύρω στα 26€ τελική. :bgrin2:


27,99 = 32,54 eyro

X-NEC
16-11-2008, 15:23
27,99 = 32,54 eyro
Πρωτον η λίρα έχει 1,19 και όχι 1,16 και δεύτερον ξεχνάς 4 λίρες μεταφορικά... 38 ευρώ λοιπόν... Έχει πάρει την κάτω βόλτα η λίρα η μου φαίνεται;

personGR
16-11-2008, 15:27
Πρωτον η λίρα έχει 1,19 και όχι 1,16 και δεύτερον ξεχνάς 4 λίρες μεταφορικά... 38 ευρώ λοιπόν... Έχει πάρει την κάτω βόλτα η λίρα η μου φαίνεται;

Ω ναι :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Edit: Και σήμερα η ισοτιμία έχει ως εξής 1 € = 1,167 £

ProEvo
18-11-2008, 11:37
Έχει κανείς ιδέα πως μπορούμε να δούμε στο blah ποιές bd ταινίες έχουν ελληνικούς υπότιτλους;

X-NEC
18-11-2008, 17:57
Παλιά το έγραφαν στους υπότιτλους, αλλα τώρα βλέπω ότι δεν το γραφουν... Δυο ταινίες που έχω πάρει από το Blah και που έχουν ελληνικούς υπότιτλους είναι το Click και το Into the Blue.

litanies
19-11-2008, 18:27
Δευτέρα 17 / 11 / 08 ---> Παραγγελεία απο το base.com 3 bluray movies
Τετάρτη 19 / 11 / 08 ---> Τα παρέλαβα στην Πάτρα.

είναι η πιο γρήγορη παραλαβή που έχω κάνει απο όταν άρχισα να αγοράζω από το Internet.

djpar
19-11-2008, 18:29
exeis kanei lathos 7/11 mallon ta paraggeiles.!!!

litanies
19-11-2008, 18:35
όντως λάθος ημερομηνία αλλα έκανα λάθος την ημερομηνία παραλαβής και όχι παραγγελείας

X-NEC
19-11-2008, 20:07
Παιδιά πήγα να κάνω account στο Shopto.net και δεν έχει ασφαλή σύνδεση (https) οποτε μεγάλη προσοχή. Εγω δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτα από εκεί...

vasses
20-11-2008, 01:55
Παιδιά πήγα να κάνω account στο Shopto.net και δεν έχει ασφαλή σύνδεση (https) οποτε μεγάλη προσοχή. Εγω δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτα από εκεί...

to antitheto malista tha elega einai poli prosextikoi ,exo akousei ta kalitera logia gia to sigkekrimeno magazi apo gnostous mou stin agglia , tin webuy tis peiraios den mou tin dextikane mou zitasane karta me 3d secure kodiko , apo oti ematha tin pre paid tis eyrobank tin dexetai , pantos exei olokliro forum kai epikoinonia
den exo dei allo magazi me tetoia organosi

SpartanGR
20-11-2008, 12:18
Παντος το PLAY εχει χαλασει παρα πολυ. Τα εχω παρει κρανιο γιατι εχουν γινει υποτιθεται shipped 4 παιχνιδια στις 6/11 και ακομα περιμενω. Ουτε με ταμα δε με ξαναβλεπουν.

pvinis
20-11-2008, 13:43
ακριβως ετσι....

msnes7
20-11-2008, 13:45
Παντος το PLAY εχει χαλασει παρα πολυ. Τα εχω παρει κρανιο γιατι εχουν γινει υποτιθεται shipped 4 παιχνιδια στις 6/11 και ακομα περιμενω. Ουτε με ταμα δε με ξαναβλεπουν.
Εντάξει και εγώ περιμένω από 5/11 οπότε μην ανησυχείς.....

SpartanGR
20-11-2008, 15:58
Εντάξει και εγώ περιμένω από 5/11 οπότε μην ανησυχείς.....

Δεν ανυσηχω τοσο για τα χρηματα γιατι στη τελικη αντε να μου γινει refund. Αλλα 14 μερες αναμονης -και μετραω ακομη- τις θεωρω πολυ. Δηλαδη ΕΛΕΟΣ. Απο videogameplus μου εκανε 7 μερες ακριβως και ειναι και στην αλλη ακρη του κοσμου οχι αγγλια που ειναι το play.

madtracker
20-11-2008, 16:47
και μενα μάγκες το grand theft auto το παραγγειλα 17/10 εγινε shipped 7/11 μεχρι σήμερα τιποτα ..:(

SpartanGR
20-11-2008, 20:09
και μενα μάγκες το grand theft auto το παραγγειλα 17/10 εγινε shipped 7/11 μεχρι σήμερα τιποτα ..:(

Καλα καλα ας συνεχισουν ετσι και τους βλεπω να τρωνε μεγαλο αγγουρι γιατι οι δυσαρεστημενοι πελατες δυσκολα σου ξαναρχονται αμα και φυγουν. Υπαρχουν και αλλοι σαν αυτους.

akibaba
20-11-2008, 22:19
Να πω τον πονο μου και εγω ! Εχω παραγγηλει καμια 20αρια παιχνιδια απο το play.com εδω και 1 χρονο ! Ολα εχουν ερθει κανονικα στα χερια μου αλλα το μικροτερο διαστημα που εκανε ειναι 20 μερες ενω 1-2 παιχνιδια καμια 34 μερες !! (οι χρονοι ειναι απο την στιγμη που εγιναν shipped !! ειμαι στο κεντρο θεσσαλονικης ! Τι να φταιει αραγε ??

desperate_gamer
20-11-2008, 22:56
Συμπεριέλαβα στον οδηγό τα συχνά παράπονα από το Play. Είναι κρίμα κάποιος που θα αποφασίσει να κάνεις χριστουγεννιάτικες αγορές του από 'κει, να μείνει με άδεια κάλτσα στο τζάκι...

Θα ήθελα να ρωτήσω για όσους παίρνουν παιχνίδι από το Play για το πόσο ακέραια είναι και τα κουτιά των παιχνιδιών. Τίποτα σπασίματα στο πλαστικό;

touristas
20-11-2008, 22:58
ego pantos(meno agglia vevea),se 3-5 meres to xo oti parageilo.kai ta koutia einai apolitos athikta kai sfragismena

overclocker
20-11-2008, 23:26
Εδώ και 6 μήνες αγόραζα ΜΟΝΟ από το play.com, με κλειστά τα μάτια θα έλεγα, μη ψάχνοντας και πολύ τα άλλα internetoμαγαζα μιας και οι τιμές του σε σχεση με την Ελληνική αγορά ήταν η μέρα με τη νύχτα. Οτι και να είχα παραγγείλει το είχα στα χέρια μου σε 5-8 μέρες. Από τις αρχές Οκτωβρίου όμως το play άρχισε να κάνει "νερά".
1) έχω παραγγείλει το Assassin's Creed στις 21/10 στα 25,5 euro και ενώ ήταν στο site in stock κάνει 3 μέρες να το κάνουν shipped γεγονός που σημαίνει ότι ήταν out of stock, καθώς μετά από 3 μέρες αυτομάτως ρίχνει και την τιμή του στα 13,99 χωρίς βέβαια να μου μειώσουν την τιμή. Το παιχνίδι ακόμα δεν το έχω πάρει στα χέρια μου μετά από 1 μήνα. Αν δεν έρθει και αύριο ζητάω refund.
2) μόλις χθές παρέλαβα το LBP μετά από 16 μέρες αναμονής εννώ το είχα προ-παραγγείλει από αρχες Σεπτεμβρίου στην τιμή των 56 euro και πριν προλάβω να το πάρω στα χέρια μου ρίχνει την τιμή στα 42 euro και εξακολουθεί να δίνει το ίδιο δώρο με αυτό των προ-παραγγελιών.
3) το ίδιο με το MotorStorm PR, το περιμένω από τις 6/11 έχοντας το κάνει και αυτό προ-παραγγελία, χωρίς να είμαι σίγουρος ακόμα και αν θα έχει σαν δώρο την μπλούζα που δίναν με τις προ-παραγγελίες καθώς στο order status μου δεν το αναφέρει πουθενά.

Παρόλο που δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις συσκευασίες του play δεν θα το επιλέξω ξανά για αγορά, εκτός και αν ακούσω ότι ξανα-έστρωσε εγκυημένα.
Ας είναι καλά το blahdvd και το vgp.ca που και ανταγωνιστικότατες τιμές έχουν και είναι ταχύτατοι σε σχέση με το play, ιδίως το blah που σε 4 παραγγελίες μου δεν έχει κάνει πάνω από 3 μέρες!

X-NEC
21-11-2008, 00:17
Φίλε το Play θέλει 21 μέρες για να σου ξαναστείλει κάτι άρα έπρεπε ήδη να έχεις ζητήσει άλλο. Το Blah το δοκίμασα πρώτη φορά πέρυσι το Μάρτιο όταν λίγοι είχαν πάρει από εκεί και επειδή έμεινα πολύ ευχαριστημένος πάντα το κοιτάζω όταν θέλω κάτι και έτσι όπως έχουν γίνει τα πράματα με το Play για μένα θα είναι η πρώτη επιλογή. Μόνο σε προσφορές θα με βλέπει το Play και μόνο αν δεν βιάζομαι. Εννοείται πως για τα Χριστούγεννα θα προτιμήσω το Blah και το VGP για τις αγορές μου…

akibaba
21-11-2008, 00:25
Απο τα 20 που εχω παραγγειλει συνολικα μον ενα ειχε σπασμενο κουτι !!
Και εγω μ'αυτα που διαβαζω και ακουω το play το βαζω black list !!

desperate_gamer
21-11-2008, 01:17
Να σημειώσω ότι αυτό με το σπασμένο κουτί το ρωτάω γιατί και μένα ήρθε ένα blu-ray (ολοκαίνουργιο, από pre-order ήταν) με σπασμένο κουτί, ενώ ένα μουσικό cd που πήρα πέρυσι είχε μια ρωγμή στο κουτί από έξω.

ProEvo
21-11-2008, 09:43
Έχω παραγγείλει 7 παιχνίδια και 4 BluRay από το play. Άργησε μόνο το τελευταίο (Fifa) όπως έχουν αργήσει και σε όλους άλλωστε το τελευταίο διάστημα (έκανε 12 εργάσιμες). Όλα έχουν έρθει σε άψογη κατάσταση. Κανένα παράπονο γενικότερα αρκεί να μην παραμείνουν έτσι οι χρόνοι παράδοσης. Για προσφορές νομίζω ότι είναι top ακόμα και αν αργεί (θα περίμενα 3-4 μήνες για να πάρω το Fifa 09 28 Euros από κάπου αλλού...).
Από blahdvd έχω κάνει μια παραγγελία και έκανε 2 εργάσιμες (!!!). Πρώτη επιλογή για νέες κυκλοφορίες, όπως επίσης και για κάποιες πολύ καλές τιμές που έχει σε παλιότερους τίτλους του ps3 (clearance κομμάτι).

jimspy
21-11-2008, 22:41
gia opoion ton endiaferei to lbp....brhka ayto
http://www.simplygames.com/info/16571

akibaba
22-11-2008, 02:00
gia opoion ton endiaferei to lbp....brhka ayto
http://www.simplygames.com/info/16571
Τι λεει αυτο το σιτε ??
ειναι εμπιστο ?

jimspy
22-11-2008, 10:16
Τι λεει αυτο το σιτε ??
ειναι εμπιστο ?
den to exo dokimasei.......alla den nomizo na paizei prob......exo kanei agores apo diafora ''agnosta'' eshops k pote den eixa problhma.....an me endiefere to game tha to agoraza apo ekei pantos.......
off topic
enas kalos elegxos gia na diapistonoyme poia e shops ontos yparxoyn k den einai maimoydies einai http://www.ukdata.com/ (http://www.ukdata.com/numbers/05086506.html) exei oles tis apishmes agglikes epixeirhseis me ta xarakthristika toys ktl

akibaba
22-11-2008, 12:12
den to exo dokimasei.......alla den nomizo na paizei prob......exo kanei agores apo diafora ''agnosta'' eshops k pote den eixa problhma.....an me endiefere to game tha to agoraza apo ekei pantos.......
off topic
enas kalos elegxos gia na diapistonoyme poia e shops ontos yparxoyn k den einai maimoydies einai http://www.ukdata.com/ (http://www.ukdata.com/numbers/05086506.html) exei oles tis apishmes agglikes epixeirhseis me ta xarakthristika toys ktl
Με ενδιαφερει το παιχνιδι γι'αυτο ρωταω !
και εγω εχω αγορασει απο πολλα σιτε αλλα παντα θελω να ακουω και αλλες γνωμες ! (την εχω παθει και μια φορα )
ευχαριστω !

magus32
23-11-2008, 00:27
????? ???? ???????? ?????? ??? ?? http://www.gameplay.co.uk/ ?? ??? ?? ??? ??????????

????????? ????
________
Yz450f (http://www.yamaha-tech.com/wiki/Yamaha_YZ450F)

vasses
23-11-2008, 23:35
Μηπως εχει αγορασει κανεις απο το http://www.gameplay.co.uk/ αν ναι ας πει εντιπωσεις

Ευχαριστω πολυ


2 fores pou agorasa apo ekei se 3 ergasimes irthan spiti mou kai ta 2 games

msnes7
24-11-2008, 12:56
Ούτε σήμερα το fifa.......και με αυτά που διαβάζω εδώ αρχίζω να πιστέυω ότι θα έρθει χριστούγεννα

garry
24-11-2008, 16:40
Pedia apo to Game.co.uk peira to PES 2009 sta 27.94 euro kai egine shipped stis 18/11 kai eftase stis 24/11.
Apo to dvd.co.uk peira to Viking: Battle for Asgard kai egine shipped stis 21 November 2008 07:51 kai eftase simera stis 24/11.
Kai peira apo to play.com to LittleBigPlanet (with Play.com Exclusive Nariko Character) (PlayStation3) (javascript:void(0);)
kai egine shipped stis 14/11/2008 kai akoma den eirthe,PLAKA MAS KANOUNE????
A ksexasa na sas po oti eixa parei kai apo to videogamesplus.ca kai mou to ekanan shipped stis 11/11 kai mou eirthe meta apo mia vdomada stis 18/11
Oxi gia na kseroume poy paragkelnoume apo edo kai sto exis!!!!!!!!!
:banghead::banghead::banghead::please2:
(javascript:void(0);)

msnes7
24-11-2008, 18:03
Εγώ περίμένω από 5/11 από play και εσύ διαμαρτύρεσαι?

overclocker
24-11-2008, 18:37
Παιδιά το play.com δυστυχώς πλέον χρειάζεται το λιγότερο 15 μέρες για φτάσει το παιχνίδι στα χέρια μας.
Παραδείγματα δικά μου τον τελευταίο μήνα (Νοέμβριος) :
LBP --> έφυγε --> 3/11 --> έφτασε 20/11
Motorstorm 2 --> έφυγε 6/11 --> έφτασε 24/11

sanet
24-11-2008, 19:07
paidia egw parigila ena game k eftase normal sxetika, 15/11-24-11

vasses
24-11-2008, 19:15
ego parageila ayto

Amazon.co.uk: Buzz! Quiz TV Special Edition with Wireless Buzzers (PS3): PC & Video Games

korifaia timi kai fisika se elaxista magazia vrisketai mexri stigmis xthes to parageila simera efige gia apostoli anameno , 59, 86 eyro xreothike i karta :angry:

vasses
24-11-2008, 19:26
Eytixos pou akirosa tote to motorstorm ,kai to pira apo to game akoma tha to perimena , xoria i athlia politiki tous apantisi sto mail diamartuias pou esteila sto play

Due to an increase in customs charges we are no longer able to deliver
items that exceed £30 in value to your country. Please keep this in mind
when placing future orders with www.play.com (mhtml:{C2ADC0FA-8963-4C7D-ADCB-9B932EAA9DA3}mid://00000008/!x-usc:http://www.play.com/).

The value of this order has now been refunded to your credit/debit card
(14 meres meta) :mad:

Please accept our apologies for any inconvenience caused to you in this
matter and thank you for your patience and valued custom.

Kind Regards,

Play


ilithoi tou play kanete ban stin ellada kanoume ban se sas :badpc:, ante pigainete na paradosete ta proionta sas se xores opos i andorra , to vatican , i groilandia :rofl::rofl:

jimspy
24-11-2008, 19:53
pantos to play htan aparadekto stis times toy apo paliotera se sxesh me alla eshops.....mono kati prosfores aksizyn k aytes mono an tis petyxeis......an kai aytes oi prosfores den htan k toso kales afoy ta idia ta ebriskes k alloy me 3 4 e parapano k xoris prosfora.....parepiptonos phra call of duty 5 me 34e eyrvpaiko meso singapoyrhs....arghse 7 ergasimes mexri na erthei alla ola ok....tora skotonomai apo nazis k giaponezoys....ti xara

overclocker
24-11-2008, 23:36
Ρε παιδιά θα με τρελάνει τελείως αυτό το play ! Είχα κάνει προπαραγγελία το MotorStorm 2, με το οποίο στις προπαραγγελίες εδιναν δώρο και μία μπλούζα και σήμερα έφτασε επιτέλους ο φάκελος, αλλά επειδή όταν μου τον έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι έπρεπε να φύγω και έτσι δεν το άνοιξα. Τώρα που γύρισα από την δουλεία μπαίνω σπίτι και γεμάτος χαρά πάω να ανοίξω τον φάκελο και βλέπω ότι λείπει από μέσα το παιχνίδι, είναι μόνο η μπλούζα! Στην απόδειξη όμως γράφει και τα δύο. Ο φάκελος ήταν άθικτος και δεν υπήρχαν σημάδια παραβίασης του οπότε αποκλείω την εκδοχή της αφαίρεσης του από τρίτο. Τσάμπα η αναμονή 18 ημερών. Τι να πώ... Απλά για μένα το play τελίωσε οριστικά σήμερα, δεν πάει να βάλει όλα τα παιχνίδια 20 euro, δεν πρόκειτai να ξαναμπώ στο site ούτε από περιέργεια...

Υ.Γ. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον ανάλογο περιστατικό και πώς έβγαλε άκρη;

redismagik
24-11-2008, 23:46
Ρε παιδιά θα με τρελάνει τελείως αυτό το play ! Είχα κάνει προπαραγγελία το MotorStorm 2, με το οποίο στις προπαραγγελίες εδιναν δώρο και μία μπλούζα και σήμερα έφτασε επιτέλους ο φάκελος, αλλά επειδή όταν μου τον έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι έπρεπε να φύγω και έτσι δεν το άνοιξα. Τώρα που γύρισα από την δουλεία μπαίνω σπίτι και γεμάτος χαρά πάω να ανοίξω τον φάκελο και βλέπω ότι λείπει από μέσα το παιχνίδι, είναι μόνο η μπλούζα! Στην απόδειξη όμως γράφει και τα δύο. Ο φάκελος ήταν άθικτος και δεν υπήρχαν σημάδια παραβίασης του οπότε αποκλείω την εκδοχή της αφαίρεσης του από τρίτο. Τσάμπα η αναμονή 18 ημερών. Τι να πώ... Απλά για μένα το play τελίωσε οριστικά σήμερα, δεν πάει να βάλει όλα τα παιχνίδια 20 euro, δεν πρόκειτai να ξαναμπώ στο site ούτε από περιέργεια...

Υ.Γ. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον ανάλογο περιστατικό και πώς έβγαλε άκρη;
polloi filoi antimetopisan diafora problimata me to en logo sait.me ayto pou les ki ego apokleio tin opoiadipote agora apo ekei.pisteuo oti polli diskola tha vgaleis akri...... alla makari na ta katafereis.

desperate_gamer
25-11-2008, 01:24
overlocker, δεν θα το αφήσεις φυσικά έτσι. Δες στο site όλες τις διαδικασίες για επιστροφή προϊόντος και κάνε ό,τι λέει. Μην ανησυχείς άκρη θα βγει. Κι εμένα μου είχε κάνει λάθος στο refund και τους έστειλα γράμμα και όλα καλά.

Στη χειρότερη θα τους πάρεις και τηλέφωνο. Μην το αφήσεις έτσι εννοείται.

magus32
25-11-2008, 09:23
?????? ?? ??? ???????? ??????? ????? ??? ??????? ??????? ???? ????? ??? ????? ?? euro ????? ??? ??????? ;
________
Honda RA107 (http://www.honda-wiki.org/wiki/Honda_RA107)

ProEvo
25-11-2008, 09:28
Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι στα αγγλικα μαγαζια οταν βαζει τις τιμες σε euro ειναι πιο ακριβες ;

Γιατί νομίζω πως δε χρησιμοποιούν την ισοτιμία που βλέπουμε εμείς στο ιντερνετ (το 1.18 πχ αυτες τις μέρες) αλλά την ισοτιμία συναλλάγματος που θα άλλαζες εσύ σε κάποιο σχετικό σημείο που πάντα είναι πιο ακριβό (πχ στο αεροδρόμιο ή σε κάποιο exchange place το 1.18 θα γινόταν 1.25 περίπου).
Κάποια άλλη άποψη λέει ότι βάζουν στην τιμή τα μεταφορικά αλλά αυτό νομίζω πως δεν ισχύει γιατί η διαφορά υπάρχει και σε μαγαζιά που χρεώνουν ούτως ή άλλως μεταφορικά.

magus32
25-11-2008, 10:26
?? ????????? ?? ????? ;
________
Chrysler cirrus (http://www.dodge-wiki.com/wiki/Chrysler_Cirrus)

vasses
25-11-2008, 12:48
kai apo to game kai apo to amazon uk pou pira paixnidia 3 fores sinolika tirousan akrivos tis isotimies sinalagmatos
to shoptonet den efarmozei sosta tis isotimies alla exei tis kaliteres times apo ola sxedon ta uk stores

magus32
25-11-2008, 13:41
?? gameplay.co.uk ?????? ??????? ??? ????????? ;
________
Vapor tower (http://www.vaporshop.com/vapor-tower-vaporizer.html)

vasses
25-11-2008, 16:52
Amazon.co.uk: Little Big Planet (PS3): PC & Video Games


27+5 = 32 --> 37,4 eyro

msnes7
26-11-2008, 12:42
Το refund τι σημαίνει?Μου βάζει πίσω τα χρήματα?Είναι πιθανόν παρόλα αυτά αν το κάνω να φτάσει το παιχνίδι μετά? (δηλαδή δωρεάν?).
Εγώ ακόμα περιμένω και από ότι βλέπω μάλλον και τελευταία φορά που παίρνω από εκεί...........Ίσως οι άνθρωποι να θέλουν να το κάνουν μόνο για αγγλία.....

vasses
26-11-2008, 16:38
Το refund τι σημαίνει?Μου βάζει πίσω τα χρήματα?Είναι πιθανόν παρόλα αυτά αν το κάνω να φτάσει το παιχνίδι μετά? (δηλαδή δωρεάν?).
Εγώ ακόμα περιμένω και από ότι βλέπω μάλλον και τελευταία φορά που παίρνω από εκεί...........Ίσως οι άνθρωποι να θέλουν να το κάνουν μόνο για αγγλία.....

travane ena poli mikro poso apo to logariasmo sou kai to desmeuoune gia kapoio kairo , kanontas ena eidos eikonikis sinalagis ('phantom transaction') esti tin omomazoune diladi , oste na tsekaroune an einai sosta ta stoixeia tis kartas sou , meta sto vazoune piso

vasses
26-11-2008, 16:57
Ρε παιδιά θα με τρελάνει τελείως αυτό το play ! Είχα κάνει προπαραγγελία το MotorStorm 2, με το οποίο στις προπαραγγελίες εδιναν δώρο και μία μπλούζα και σήμερα έφτασε επιτέλους ο φάκελος, αλλά επειδή όταν μου τον έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι έπρεπε να φύγω και έτσι δεν το άνοιξα. Τώρα που γύρισα από την δουλεία μπαίνω σπίτι και γεμάτος χαρά πάω να ανοίξω τον φάκελο και βλέπω ότι λείπει από μέσα το παιχνίδι, είναι μόνο η μπλούζα! Στην απόδειξη όμως γράφει και τα δύο. Ο φάκελος ήταν άθικτος και δεν υπήρχαν σημάδια παραβίασης του οπότε αποκλείω την εκδοχή της αφαίρεσης του από τρίτο. Τσάμπα η αναμονή 18 ημερών. Τι να πώ... Απλά για μένα το play τελίωσε οριστικά σήμερα, δεν πάει να βάλει όλα τα παιχνίδια 20 euro, δεν πρόκειτai να ξαναμπώ στο site ούτε από περιέργεια...

Υ.Γ. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον ανάλογο περιστατικό και πώς έβγαλε άκρη;


telika ti egine pos vlepeis na exilixtei i katastasi?

akibaba
26-11-2008, 17:17
Ρε παιδιά θα με τρελάνει τελείως αυτό το play ! Είχα κάνει προπαραγγελία το MotorStorm 2, με το οποίο στις προπαραγγελίες εδιναν δώρο και μία μπλούζα και σήμερα έφτασε επιτέλους ο φάκελος, αλλά επειδή όταν μου τον έφερε ο ταχυδρόμος σπίτι έπρεπε να φύγω και έτσι δεν το άνοιξα. Τώρα που γύρισα από την δουλεία μπαίνω σπίτι και γεμάτος χαρά πάω να ανοίξω τον φάκελο και βλέπω ότι λείπει από μέσα το παιχνίδι, είναι μόνο η μπλούζα! Στην απόδειξη όμως γράφει και τα δύο. Ο φάκελος ήταν άθικτος και δεν υπήρχαν σημάδια παραβίασης του οπότε αποκλείω την εκδοχή της αφαίρεσης του από τρίτο. Τσάμπα η αναμονή 18 ημερών. Τι να πώ... Απλά για μένα το play τελίωσε οριστικά σήμερα, δεν πάει να βάλει όλα τα παιχνίδια 20 euro, δεν πρόκειτai να ξαναμπώ στο site ούτε από περιέργεια...

Υ.Γ. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον ανάλογο περιστατικό και πώς έβγαλε άκρη;
Καλησπερα φιλε μου και εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το grand thief auto !! Ειχα παρει το συλλεκτικο πακετακι ! τα ειχε ολα εκτος το game !
Aυτο που πρεπει να τους κανεις ειναι ενα τηλεφωνο !! οχι e-mail αλλα τηλεφωνο !!
εμενα σε 3 μερες μου το ξαναεστηλαν το παιχνιδι !!

msnes7
26-11-2008, 17:57
Βρε vasses τι λεφτά τραβάνε μου λες?Το παιχνίδι ήδη έχει πληρωθεί.Το refund το λέει αν δεν έχει φτάσει και έχουν περάσει οι 21 μέρες (που για μένα σήμερα συμπληρώθηκαν)
Ειλικρινά παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω..........Και μάλλον θα αποχωρήσω και από το πρωτάθλημα του fifa........Θα περιμένω μέχρι την παρασκευή το πολύ.Μετά θα ζητήσω πίσω τα χρήματα και θα το πάρω από καναδά

desperate_gamer
26-11-2008, 19:17
Βρε vasses τι λεφτά τραβάνε μου λες?Το παιχνίδι ήδη έχει πληρωθεί.Το refund το λέει αν δεν έχει φτάσει και έχουν περάσει οι 21 μέρες (που για μένα σήμερα συμπληρώθηκαν)
Ειλικρινά παιδιά δεν ξέρω τι να κάνω..........Και μάλλον θα αποχωρήσω και από το πρωτάθλημα του fifa........Θα περιμένω μέχρι την παρασκευή το πολύ.Μετά θα ζητήσω πίσω τα χρήματα και θα το πάρω από καναδά

Και να έχουν πάρει τα χρήματα, το refund σημαίνει ακριβώς αυτό. Μην περιμένεις άλλο, ζήτα refund τώρα και έλεγχε κάθε μέρα πόσα σου βάλανε γιατί εμένα μου είχε τύχει να βάλουν το ποσό των pounds σε euros και έτσι να μου έχουν "φάει" 40 ευρώ. Κάτι που διορθώθηκε βέβαια, μετά από απαίτηση δική μου.

overclocker
26-11-2008, 21:05
Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Τα πράγματα δυστυχώς δεν είναι όπως παλιά με το PLAY. Προς το παρόν έστειλα αίτημα για missing item και τους περιέγραψα στην φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους ακριβώς το πρόβλημά μου αλλά μεχρι τώρα δεν είδα καμία κίνηση... Αύριο θα τους κάνω και ένα τηλεφώνημα να δώ τι γίνετε. Πάντως ακούμε κάθε μέρα και από μία καινούργια περίπτωση για το εν λόγο site γεγονός που δείχνει ότι δεν αποτελούν μεμονομένα περιστατικά. Κρίμα...

henry
26-11-2008, 22:44
Thank you for your pre-order for SOCOM: U.S. Navy Seals - Confrontation (includes Official Sony PS3 Wireless Headset).
Unfortunately we have been informed by the developers of this game that the release date has been moved to 16/01/2009. Please note that date is currently correct however release dates are subject to change. Please note that you will not be charged for this item until it is available for dispatch.
Please accept our apologies for any inconvenience caused in this matter and thank you for shopping at www.play.com (http://www.play.com/)
Kind Regards,
Play.com


:confused::confused::confused:
Όντως ισχύει αυτό ή είναι μούφα του play;

geodlord7
26-11-2008, 22:58
:confused::confused::confused:
Όντως ισχύει αυτό ή είναι μούφα του play;

Το μονο σιγουρο ειναι οτι στο vgp ειναι ηδη in stock στα 47 ευρω με μεταφορικα.......

Το play αν εχεις παρακολουθησει αυτο το θρεντ, εχει κανει "νερα" σε παρα πολλα ατομα εδω μεσα.Παιδια με παραγγελιες ενος μηνα ακομα περιμενουν να τους ερθει.

Μιας και μετακινηθηκε(προφανως) η ημερομηνια για ευρωπη, ακυρωσε το απο play, αν δεν θες να περιμενεις 1 μηνα για να το παρεις ;)

Y.Γ: αν θες ευρωπαικο, το game.co.uk που κανει στανταρ 5 μερες να το φερει το εχει στα 38 ευρω με μεταφορικα εναντι των 48 του play.

henry
26-11-2008, 23:10
Και σε μένα με το LBP νερά μου έκανε. Κάτσε να το ακυρώσω και να το παραγγείλω από αλλού. Το game και το VGP τι μεταφορικά έχουν; Το socom έχει global server;

geodlord7
26-11-2008, 23:13
Και σε μένα με το LBP νερά μου έκανε. Κάτσε να το ακυρώσω και να το παραγγείλω από αλλού. Το game και το VGP τι μεταφορικά έχουν; Το socom έχει global server;

Δεν γνωριζω αν εχει global servers, ρωτα στο αντιστοιχο θρεντ του φορουμ:)

Τα μεταφορικα του vgp ειναι 5 ευρω περιπου, ενω στο game.co.uk ειναι 3,5 ευρω....

Αλλα αν δεν ειναι σιγουρο οτι εχει global servers θα σου προτεινα να το παρεις απο το game.co.uk ωστε σιγουρα να μπορεις να παιξεις με ελληνες.

three_brothers1
26-11-2008, 23:14
to socom exei global

konaki
27-11-2008, 16:30
Ρε παίδια εχώ παραγγήλει απο το blah το fifa 09 και έγινε shipped στης 19 Νοεμβριου και ακόμα το περιμενώ είναι καλό αυτό

jimspy
27-11-2008, 16:31
deytera trith to poly tha to exeis to fita

Ekptotos
27-11-2008, 16:32
Ρε παίδια εχώ παραγγήλει απο το blah το fifa 09 και έγινε shipped στης 19 Νοεμβριου και ακόμα το περιμενώ είναι καλό αυτό

Εγώ παρήγγειλα στις 17/11 το COD5 και μου ήρθε σήμερα, 27/11. Οπότε έχεις 2 μέρες ακόμη περιθώριο :)

konaki
27-11-2008, 16:36
Εγώ παρήγγειλα στις 17/11 το COD5 και μου ήρθε σήμερα, 27/11. Οπότε έχεις 2 μέρες ακόμη περιθώριο :)
απο το blah μιλαμε ετσι?Τεσπα και κατι αλλο αυτα ερχονται συστημενα η στα φερνει ο ταχυδρομος?

Ekptotos
27-11-2008, 16:40
Ναι για το blahdvd.com μιλάω. Εμένα μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος και τα αφήνει στο γραμματοκιβώτιο.

konaki
27-11-2008, 16:42
Ναι για το blahdvd.com μιλάω. Εμένα μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος και τα αφήνει στο γραμματοκιβώτιο.
ok σε ευχαριστω φιλε.

kidd13
27-11-2008, 16:42
Ρε παιδιά ποιο σαιτ μου προτείνετε σαν το καλύτερο απο πλευράς αξιοπιστίας,ταχύτητας και τιμών???

geodlord7
27-11-2008, 16:46
Ρε παιδιά ποιο σαιτ μου προτείνετε σαν το καλύτερο απο πλευράς αξιοπιστίας,ταχύτητας και τιμών???

Game.co.uk

Απλα το καλυτερο;)

kidd13
27-11-2008, 16:53
Φαντάζομαι γίνεται πληρωμή μέσω προπληρωμένης κάρτας...?Δεν χρειάζεται μόνο πιστωτική....

redismagik
27-11-2008, 16:54
gia mena kaliteri epilogi to videogameplus........................... makran.!ki ama olla ta game itan global de tha eperna apo alou!

sanet
27-11-2008, 17:02
paidia mou irthe simera mia paraggelia pou eixa kanei apto blah, sxetika grigora, 6 meres, omws to game den itan se zelatina mesa k otan to anoiksa den itan sti thesi to diskasi...agratzounisto vevaia, alla den exei simasia...apo katw omws den itan san ola ta alla game pou exw, mia parakseni tholoura na tin pw...den thimamai an itan k ta zelofan mesa sto fakelo anoixta...paizei na to kanoun sto elta i apo tin etairia?to game paizei kanonikotata...

kidd13
27-11-2008, 17:08
Πήγα να κάνω register στο game.co.uk αλλά δεν μου δέχεται τον ταχ κώδικα(Postcode) παρότι βάζω τον σωστό...Είχε κανείς τέτοιο πρόβλημα στην εγγραφή?

magus32
27-11-2008, 17:12
??? ?? dvd.co.uk ?? ????? ?? ????? ; ????? ??? ???? ????? ???? ??? ?????? ?? ??? ???????? ?????? ;

????????? ????
________
ECIGARETTE FORUM (http://vaporizer.org/forum/electronic-cigarettes/)

mimis_b
27-11-2008, 18:16
paidia mou irthe simera mia paraggelia pou eixa kanei apto blah, sxetika grigora, 6 meres, omws to game den itan se zelatina mesa k otan to anoiksa den itan sti thesi to diskasi...agratzounisto vevaia, alla den exei simasia...apo katw omws den itan san ola ta alla game pou exw, mia parakseni tholoura na tin pw...den thimamai an itan k ta zelofan mesa sto fakelo anoixta...paizei na to kanoun sto elta i apo tin etairia?to game paizei kanonikotata...

Και σε εμένα τα ίδια. Ήρθε σήμερα το MGS4 από blah. Δεν ήταν το κουτί μέσα σε ζελατίνα , το δισκάκι δεν ήταν στην θέση του, αγρατζούνιστο αλλά όταν το κοιτάς από κάτω κάνει ‘ νερά ’. Παρόλα αυτά παίζει μια χαρά.

klepidas
27-11-2008, 18:26
ΕΛΤΑ είναι η απάντηση σε αυτό

jimspy
27-11-2008, 18:29
to na mhn einai sthn thesh toy to diskaki moy exei tyxh k se mena .....akoma k me zelatina ...den einai problem idiaitero.....to na mhn exei zelatina omos shmainei oti exei anoixtei....sta elta apokleiete giati den toys niazei idiaitera k epishs tha prepei na anoiksoyn k ton fakelo ...an exei parathrhthei alisoh ston fakelo tote mporei ta elta...

sanet
27-11-2008, 18:38
mimis b k gw gia to MGS4 milaw..kanei auta ta nera apo katw, alla einai agratsounisto..esteiles mipws kapoio email gia eksigisi ktl?

mimis_b
27-11-2008, 19:18
mimis b k gw gia to MGS4 milaw..kanei auta ta nera apo katw, alla einai agratsounisto..esteiles mipws kapoio email gia eksigisi ktl?

Από την στιγμή που το παιχνίδι λειτουργεί κανονικά και υπήρχε το manual στο κουτί δεν το θεώρησα απαραίτητο να τους στείλω mail. Αλλά από περιέργεια για το τι θα μου απαντήσουν θα τους στείλω .

geodlord7
27-11-2008, 19:28
Πήγα να κάνω register στο game.co.uk αλλά δεν μου δέχεται τον ταχ κώδικα(Postcode) παρότι βάζω τον σωστό...Είχε κανείς τέτοιο πρόβλημα στην εγγραφή?

Χωρα διαλεξες Ελλαδα??Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα.....

msnes7
28-11-2008, 12:07
Μιας και δεν ήρθε ούτε σήμερα το fifa ζήτησα να κάνουν refund την κάρτα στο play.com...........
Τώρα και αν το κάνουν αυτό δεν ξέρω αν θα έρθει τελικά ή όχι

kidd13
28-11-2008, 13:31
Χωρα διαλεξες Ελλαδα??Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα.....
Ελλά δε έβαλα...αλλα βγάζει invalid postcode....

konaki
28-11-2008, 14:14
παιδια το www.ebw.gr ειναι αξιοπιστο?

xarhss
28-11-2008, 14:22
εχω κανει Preeorder to bluetooth headset. σημερα βγαινει απο το Play.com, παιδια αν ειναι να κανουν 10 μερες να το ακυρωσω και να το παραγγειλω απο blah που τηπ ροηγουμενη φορα εκαναν 6? τι λετε. τοσο χαλια ειναι το play.com?

leone
29-11-2008, 00:11
ρε παιδια θελω να αγορασω το LBP... το θεμα ειναι να το αγορασω απο Play.com h apo game.co.uk ??? εχω 50euro στη καρτα ...

klepidas
29-11-2008, 00:17
blahdvd.com 25 λίρες θα σου έρθει λιγότερο απο 30 ευρώ σε 6 μέρες ακριβώς σε άριστη κατάσταση ευρωπαικό και καινούργιο

garry
29-11-2008, 00:24
Pedia pantos egw ekana paragkelia apo to play.com to LBP stis 14 tou mina kai akoma den eirthe
Lipame poli alla ksana den nomizo na paragkilo kati apo ekei
Telika poses meres prepei na kanei gia na stilo email oste na mou kanoun refund ta lefta mou???
:please2:

msnes7
29-11-2008, 00:28
Αρχές δεκέμβρη.........
Σε βλέπω στην ίδια μοίρα με μένα

X-NEC
29-11-2008, 00:43
21 μέρες θέλει το Play για refund...

garry
29-11-2008, 00:48
Thanks X-NEC na to exo eipopsin mou giati gia refund pao mallon gamoto mas ta eprixe afto to play.com

leone
29-11-2008, 00:55
Πολλα ευχαριστω στον X-NEC που με βοηθησε.

X-NEC
29-11-2008, 00:58
Thanks X-NEC na to exo eipopsin mou giati gia refund pao mallon gamoto mas ta eprixe afto to play.com

Φιλε μου τα λέμε τόσες μέρες για το Play (παίζει να έχουμε και δυο βδομάδες που το θάβουμε! :p) τι πας και μου αγοράζεις από εκεί; :)


Πολλα ευχαριστω στον X-NEC που με βοηθησε.

Tίποτα φιλε να είσαι καλά. Με το καλο να σου έρθει. ;)

leone
29-11-2008, 12:07
μπορει καποιος να μου πει ποσο πανε τα μεταφορικα απο το amazon.co.uk ?
γιατι προσπαθησα να διαβασω το Help αλλα δε καταλαβα και πολλα :hide:

vasses
29-11-2008, 12:20
6,5 eyro sinolika einai sto amazon



Pro Evolution Soccer 2009 (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games

mimis_b
29-11-2008, 16:44
Και σε εμένα τα ίδια. Ήρθε σήμερα το MGS4 από blah. Δεν ήταν το κουτί μέσα σε ζελατίνα , το δισκάκι δεν ήταν στην θέση του, αγρατζούνιστο αλλά όταν το κοιτάς από κάτω κάνει ‘ νερά ’. Παρόλα αυτά παίζει μια χαρά.

Η απαντηση από το blahdvd :

" All of our Konami stock comes in unsealed. However, the item you receive should be in perfect new condition. If you are in any way unhappy with your purchase we will happily replace or refund you. If you would like instruction on how to return this item to us please let us know. "

leone
29-11-2008, 16:48
εγω χθες βραδυ πηρα απο το blahdvd το LBP.
ακομα penting ειναι, ποτε περιπου θα αλλαξει ?

jimspy
29-11-2008, 16:49
apo deytera mallon

garry
29-11-2008, 17:47
File mou X-NEC an deis exo 2 vdomades pou to parigkila kai apo tote to vrizo gia na katalabeis diladh
XEXEXEXE ti na kaneis telika an den patheis den tha matheis mou fenete den simfoneis?

X-NEC
01-12-2008, 03:08
Το Amazon τρελάθηκε! Έχει 50 λίρες το LBP και 47 το Motorstorm PR. Βάλτε και 5 λίρες μεταφορικά! Τζάμπα πράμα! :p

redismagik
01-12-2008, 03:14
re pedia ekana order to LBP APO BLAHCOM me 27 lires.ki tora de vrisko sto site katholou to lbp.les na mi to stiloune?

X-NEC
01-12-2008, 04:05
Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό, μερικά παιχνίδια εξαφανίζονται από το site, οπως γίνεται και με το VGP.ca μερικές φορές. Προφανώς τους τελείωσε το στοκ και ίσως αργήσουν λίγο να το στείλουν...

Surfdrifter
01-12-2008, 15:12
Pedia pantos egw ekana paragkelia apo to play.com to LBP stis 14 tou mina kai akoma den eirthe
Lipame poli alla ksana den nomizo na paragkilo kati apo ekei
Telika poses meres prepei na kanei gia na stilo email oste na mou kanoun refund ta lefta mou???
:please2:

Ακριβώς κι εγώ 14 Νοεμβρίου το παρήγγείλα και δεν έχει έρθει ακόμα... Πάντως ψωνίζω απο το 2004 απο το play.com και μόνο μια φόρα δεν ήρθε ένα item και μου έστειλαν άλλο...

Βασικά, κάτι θα γίνεται με τα τελωνεία, επειδή κάνει μαζικα sent-outs, οπότε πιστεύω ότι έχει να κάνει το πρόβλημα από την πλευρά της Αγγλίας.

Ρε λέτε να μας ψειρίζουν εδώ τα Ελ.Τα; Δεν είναι απίθανο, αν κρίνω από κάποιες δηλώσες γέιτονά μου που δουλευε στ Ελ.Τα

konaki
01-12-2008, 15:36
Παιδια μια ερωτηση το blah ειναι καλυτερο απο το game?Ενδιαφερομαι κυριες για ταχυτητα

chris1987
01-12-2008, 18:58
Παιδια καλησπερα! ειμαι καινουριος στο foroum! Eχω την κονσολα εναν μηνα περιπου και προσφατα παραγγειλα απο το dvd.co.uk. τα mtg4, rainbow six vegas 2 και το james bond quantum of solace. Την τριτη μερα μετα την παραγγελια μου ηρθαν τα 2 πρωτα με κουριερ ενω το james bond δεν εχει φανει ακομα! Το προβλημα ειναι στα ελτα η απο το dvd.co.uk? Nα τους στειλω email η να περιμενω λιγο ακομα? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

StamatisGian
01-12-2008, 20:55
Πάρα πολύ διαφωτιστικό το post σου desperate_gamer! Πολύ καλή δουλειά!! +rep και από μένα :)

msnes7
01-12-2008, 21:08
Ακριβώς κι εγώ 14 Νοεμβρίου το παρήγγείλα και δεν έχει έρθει ακόμα... Πάντως ψωνίζω απο το 2004 απο το play.com και μόνο μια φόρα δεν ήρθε ένα item και μου έστειλαν άλλο...

Βασικά, κάτι θα γίνεται με τα τελωνεία, επειδή κάνει μαζικα sent-outs, οπότε πιστεύω ότι έχει να κάνει το πρόβλημα από την πλευρά της Αγγλίας.

Ρε λέτε να μας ψειρίζουν εδώ τα Ελ.Τα; Δεν είναι απίθανο, αν κρίνω από κάποιες δηλώσες γέιτονά μου που δουλευε στ Ελ.Τα
Τι σχέση έχει το τελωνείο από τη στιγμή που αγοράζουμε κάτι από ευρωπαική χώρα?Λες και είναι τόσο ακριβό ένα dvd?Πάντως κάπου θα πρέπει να κολάει η δουλειά μεταξύ βουδαπέστης και αθήνας....Λέτε να έχει άσχημο καιρό και το φορτηγό με τα games να κόλησε στο χιόνι?:D

StamatisGian
01-12-2008, 21:26
Ρε παίδες, μόλις είδα στο Play.com στο section για Free delivery εκτός UK έναν "αστερίσκο" για την Ελλάδα. Λέει ότι "δυστυχώς, δεν μπορούμε να στείλουμε προιόντα άνω των 30 αγγλικών λυρών στην Ελλάδα". Αυτό υσχύει ή είναι μπαρούφα; Μόλις έκανα μια παραγγελία (δεν έχω ξαναπάρει από το συγκεκριμένο) γι' αυτό ρωτάω. Αν και μάλλον μπαρούφα το κόβω εφόσον δεν το 'χει αναφέρει κανείς άλλος εδω.

desperate_gamer
01-12-2008, 22:36
Eχω την κονσολα εναν μηνα περιπου και προσφατα παραγγειλα απο το dvd.co.uk. τα mtg4, rainbow six vegas 2 και το james bond quantum of solace. Την τριτη μερα μετα την παραγγελια μου ηρθαν τα 2 πρωτα με κουριερ ενω το james bond δεν εχει φανει ακομα!

Ειδικά το Quantum of Solace λίγο δύσκολο να σου 'ρθει. Εδώ παίζετε ακόμα στο cinema. Μήπως έκανες απλά pre-order;;

Αν εννοείς το Casino Royale, τότε ναι θα έπρεπε να στείλεις email αν έχει αργήσει τόσο.
(Εκτός κι αν εννοείς το παιχνίδι βέβαια που επίσης πρέπει να στείλεις email :giggle:)


StamatisGian, δεν είναι κυρίως η τιμή, αλλά το μέγεθος των πακέτων. Μεγάλα πακέτα δεν στέλνουν. Τα παιχνίδια όμως που είναι μικρά, κι ας κοστίζουν πάνω από 30 λίρες τα στέλνουν. Απλά καθυστερούν πολύ.

msnes7
01-12-2008, 22:43
Ρε παίδες, μόλις είδα στο Play.com στο section για Free delivery εκτός UK έναν "αστερίσκο" για την Ελλάδα. Λέει ότι "δυστυχώς, δεν μπορούμε να στείλουμε προιόντα άνω των 30 αγγλικών λυρών στην Ελλάδα". Αυτό υσχύει ή είναι μπαρούφα; Μόλις έκανα μια παραγγελία (δεν έχω ξαναπάρει από το συγκεκριμένο) γι' αυτό ρωτάω. Αν και μάλλον μπαρούφα το κόβω εφόσον δεν το 'χει αναφέρει κανείς άλλος εδω.

Ναι ισχύει,αλλιώς δεν θα το έγραφε καν

leone
02-12-2008, 01:15
εμενα σημερα το πρωι εγινε shipped το παιχνιδι απο blah.

redismagik
02-12-2008, 01:17
εμενα σημερα το πρωι εγινε shipped το παιχνιδι απο blah.
ante me to kalona sou rthei!!

leone
02-12-2008, 01:24
ante me to kalona sou rthei!!

μακαρι φιλε μου. παντως οσοι εχετε σκοπο αυτες τις μερες να παραγγειλετε απο το blah δειτε αυτο...

Christmas Delivery Information

Delivery times over the Christmas period can take a little longer than the rest of the year, please order early to make sure you receive your items in good time.
Last Order Dates for Christmas Delivery



Shipments to the UK: Friday 19th December.
Shipments to Europe: Friday 12th December.
Rest of the World: Friday 5th December.

fanis86
02-12-2008, 01:29
Kαι εγω σημερα χτυπησα απο μπλαχ.κομ το LBP και το bluetooth.
Ελπιζω να μην παρει κανα 15ημερο τωρα με τις διακοπες

redismagik
02-12-2008, 01:30
re de to pisteuo xtes to porragila ki tora kitaxa ki eida ayto...........
Title: Little Big Planet (PS3) - £23.77
Status: Shipped 01 December 2008 06:33

leone
02-12-2008, 01:32
και μενα ακριβως το ιδιο μου λεει :P

X-NEC
02-12-2008, 05:10
re de to pisteuo xtes to porragila ki tora kitaxa ki eida ayto...........
Title: Little Big Planet (PS3) - £23.77
Status: Shipped 01 December 2008 06:33


και μενα ακριβως το ιδιο μου λεει :P

Και μενα ακριβως το ιδιο μου λεει! 06:33!!! :D

Surfdrifter
02-12-2008, 11:45
Εμένα μου ήρθε εν τέλει το LBP από play.com σήμερα το πρωί, από 17/11 shipped

modecris
02-12-2008, 12:42
Παρέλαβα και εγώ σήμερα το mgs4 και (τί πρωτότυπο) δεν είχε ζελατίνα και το δισκάκι δεν ήταν στην θέση του...
Πάντως ο κύριος snake δεν με απασχολεί,είναι σκληραγωγημένος και αντέχει τις κακουχίες.Μαζί παρέλαβα και το motorstorm2 και ενώ είναι με την ζελατίνα ακόμα,το κουνάω και το δισκάκι έχει και πάλι φύγει από την θέση του...θες να έχει πάθει καμιά ζημιά στα ακρόμπαρα ή ακόμα χειρότερα να έχει στραβώσει κανα στρόφαλο;Άντε να φτάσω τους υπόλοιπους μετά στις ευθείες...:p

Κατά τα άλλα μου ήρθε το πακέτο μετά από 6 μέρες και ο ταχυδρόμος τελικά έχει μεγαλύτερη ευαισθησία στα μεγαλύτερα πακέτα μια και δεν το πέταξε στην αυλή αλλά χτύπησε το κουδούνι.

nikon
02-12-2008, 12:48
Παρέλαβα και εγώ σήμερα το mgs4 και (τί πρωτότυπο) δεν είχε ζελατίνα και το δισκάκι δεν ήταν στην θέση του...
Πάντως ο κύριος snake δεν με απασχολεί,είναι σκληραγωγημένος και αντέχει τις κακουχίες.Μαζί παρέλαβα και το motorstorm2 και ενώ είναι με την ζελατίνα ακόμα,το κουνάω και το δισκάκι έχει και πάλι φύγει από την θέση του...θες να έχει πάθει καμιά ζημιά στα ακρόμπαρα ή ακόμα χειρότερα να έχει στραβώσει κανα στρόφαλο;Άντε να φτάσω τους υπόλοιπους μετά στις ευθείες...:p

Κατά τα άλλα μου ήρθε το πακέτο μετά από 6 μέρες και ο ταχυδρόμος τελικά έχει μεγαλύτερη ευαισθησία στα μεγαλύτερα πακέτα μια και δεν το πέταξε στην αυλή αλλά χτύπησε το κουδούνι.
Άρχισαν οι δικαιολογίες γι'αυτά που θα έρθουν......:innocent:

modecris
02-12-2008, 13:04
Άρχισαν οι δικαιολογίες γι'αυτά που θα έρθουν......:innocent:Το έλεγξα -stop- πρόβλημα ουδέν,όλα καλά -stop- στρώνω και έρχομαι -stop-

nikon
02-12-2008, 13:14
Το έλεγξα -stop- πρόβλημα ουδέν,όλα καλά -stop- στρώνω και έρχομαι -stop-
Ok-durex-περιμένουμε X-NEC και αρχίζουμε-durex-καλό στρώσιμο-durex-

X-NEC
02-12-2008, 15:56
Ok-durex-περιμένουμε X-NEC και αρχίζουμε-durex-καλό στρώσιμο-durex-

:bgrin2:

Ανοίξτε ένα thread για online Νίκο, παίξτε λίγο να δω το επίπεδο σας και αν μπορώ να συμμετέχω (δε λέει να βγαίνω πάντα πρώτος από το τέλος) και θα έρθω.

redismagik
02-12-2008, 18:01
ego giati na mi mporo na pexo kanena racing!!! pote den epexa !telos panton kalorizika ta paixnidakia sas.

knasos
02-12-2008, 18:44
Παιδιά πήγα κι εγώ στο play.com να πάρω το BioShock και μου βγάζει 2 επιλογές, η μία πιο φτηνή (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/8229510/BioShock/Product.html) από την άλλη (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5748027/BioShock/Product.html). Δεν παίζει να είναι μεταχειρισμένο ε; Εκτός από την επιλογή playtrade όλα τα άλλα είναι καινούρια έτσι; Μη πάθουμε καμιά ζημιά για 20 ευρώ διαφορά... Και από ότι βλέπω, καλύτερα να κάνω κουράγιο και να δω την 1η Ιανουαρίου κάτω από το δέντρο γιατί μάλλον τότε θα έρθει...

three_brothers1
02-12-2008, 18:45
παιδια σε πιο site θα βρω φθηνο lbp?

fanis86
02-12-2008, 20:14
παιδια σε πιο site θα βρω φθηνο lbp?

Νομιζω αν δεν κανω λαθος οτι το blah.com εχει το πιο φτηνο.


Παντως ολα αυτα με τα νερα κατω απο τα δισκακια, το δισκακι να εχει φυγει απο την θεση του, τις μη ζελατινες σε ορισμενα παιχνιδια και τις καθυστερησεις στην παραλαβη νομιζω οτι το Play.com εχει αρχισει να χανει λιγο εδαφος(τουλαχιστον στο ελλαντα)

desperate_gamer
02-12-2008, 22:14
Μην ανησυχείτε για τα δισκάκια που έχουν φύγει από τη θεσούλα τους. Συμβαίνει πάρα πολλές φορές. Δεν είναι δα και τεθωρακισμένα, είναι εύκολο να βγουν με την μετακίνηση. Αν δεν έχουν γρατζουνιές, no prob...

X-NEC
03-12-2008, 21:45
Παιδιά πήγα κι εγώ στο play.com να πάρω το BioShock και μου βγάζει 2 επιλογές, η μία πιο φτηνή (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/8229510/BioShock/Product.html) από την άλλη (http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/5748027/BioShock/Product.html). Δεν παίζει να είναι μεταχειρισμένο ε; Εκτός από την επιλογή playtrade όλα τα άλλα είναι καινούρια έτσι; Μη πάθουμε καμιά ζημιά για 20 ευρώ διαφορά... Και από ότι βλέπω, καλύτερα να κάνω κουράγιο και να δω την 1η Ιανουαρίου κάτω από το δέντρο γιατί μάλλον τότε θα έρθει...

Πως το κατάφεραν αυτό; Καινούρια είναι και τα δυο φιλε. Δεν είναι από το Playtrade.

ProEvo
04-12-2008, 11:57
Σήμερα μου ήρθε το LBP από το blah μαζί με ένα BluRay. Έγιναν Shipped τη Δευτέρα :1appl::1appl:

Surfdrifter
04-12-2008, 15:41
Παντως ολα αυτα με τα νερα κατω απο τα δισκακια, το δισκακι να εχει φυγει απο την θεση του, τις μη ζελατινες σε ορισμενα παιχνιδια και τις καθυστερησεις στην παραλαβη νομιζω οτι το Play.com εχει αρχισει να χανει λιγο εδαφος(τουλαχιστον στο ελλαντα)

Και από τα παραπάνω παράπονα, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι φταίει το Play.com;

1) Τα νερά είναι θέμα παρτίδας από το εργοστάσιο που εκδόθηκαν. Επείδη είναι τμήμα της δουλειάς μου, η εκτύπωση CD/DVD/Blu-Ray σε εργοστάσια, σου αναφέρω το θέμα των νερών μου έχει ξαναπαρουσιαστεί μπροστά μου και τελικά είναι θέμα αισθητικό και τίποτε παραπάνω...

2) Το δισκάκι να έχει φύγει από την θέση του. Το ότι τα τσουβαλιάζουν σε φορτηγα που τα πετάνε περα-δωθε μέχρι να φτάσουν Ελλάδα, είναι ο λόγος που συμβαίνει.

3) Οι καθυστερήσεις έχουν να κάνουν αποκλειστικά με τα ταχυδρομεια. Τέλος. Εκτός κι αν λενε ψέμματα ότι τα έκαναν shipped, ενώ δεν εγινε. Το πιο λογικό μου είναι να γίνονται shipped από αποθήκες εκτός UK, και για αυτό να υπαρχουν διαφορές στην παράδοση απο αλλα UK μαγαζιά.

4) Για τις ζελατίνες δεν έχω άποψη. Μπορεί να τους τα στέλνουν ανοιχτά π.χ. για να βάλουν τις exclusive καρτες του play.com.

Επίσης για να απαντήσω και σε κάποιον που είπε κατι για EU, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι όλα τα προιοντα περνάνε από τελωνείο, απλά όταν ελεγχθούν ότι είναι από χώρα EU, περνάνε αδασμολόγητα. Άρα χάνεται χρόνος και από εκεί.

StamatisGian
05-12-2008, 23:43
Έχω ακόμη μία απορία, μιας και το ψάχνω αρκετά το θέμα αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον προμηθευτή μου από εδώ μέχρι στιγμής. Έριξα μια ματιά στο amazon.co.uk , είδα ένα παιχνιδάκι σε τιμή ξεφτίλα και πάνω στην παραγγελία είδα ότι ο συγκεκριμένος seller δεν κάνει διανομές στην Ελλάδα. Τους έστειλα ένα e-mail (στο οποίο απάντησαν μέσα σε 20 λεπτά!! Τρομερή εξυπηρέτηση!) και μου είπαν ότι πρέπει να διαλέξω κάποιον από τους άλλους διαθέσιμους sellers. Τώρα, η απορία μου είναι η εξής: στο amazon.co.uk δεν αγοράζεις ουσιαστικά από το amazon αλλά από τους sellers που έχουν στο site; Δηλαδή, λειτουργούν αυτοί ως μεσάζοντες; Αν ναι, ποιά η αξιοπιστία των πραγματικών προμηθευτών (υπάρχουν κάποιοι που θα πρέπει να "προτιμήσω" ? ); Απ' ότι είδα έχει μια τεράστια λίστα.

Edit: Μόλις εντόπισα και μία επιλογή για Amazon.co.uk "Buying choice" αλλά βλέπω "usually dispatched within 2-4 weeks". Χμμμ... Σχόλια σ' αυτό;

redismagik
06-12-2008, 00:09
Σήμερα μου ήρθε το LBP από το blah μαζί με ένα BluRay. Έγιναν Shipped τη Δευτέρα :1appl::1appl:
eno ki emena eix e ginei shipped tin idia mera den irthe tpt.!!!

desperate_gamer
06-12-2008, 02:05
Έχω ακόμη μία απορία, μιας και το ψάχνω αρκετά το θέμα αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον προμηθευτή μου από εδώ μέχρι στιγμής. Έριξα μια ματιά στο amazon.co.uk , είδα ένα παιχνιδάκι σε τιμή ξεφτίλα και πάνω στην παραγγελία είδα ότι ο συγκεκριμένος seller δεν κάνει διανομές στην Ελλάδα. Τους έστειλα ένα e-mail (στο οποίο απάντησαν μέσα σε 20 λεπτά!! Τρομερή εξυπηρέτηση!) και μου είπαν ότι πρέπει να διαλέξω κάποιον από τους άλλους διαθέσιμους sellers. Τώρα, η απορία μου είναι η εξής: στο amazon.co.uk δεν αγοράζεις ουσιαστικά από το amazon αλλά από τους sellers που έχουν στο site; Δηλαδή, λειτουργούν αυτοί ως μεσάζοντες; Αν ναι, ποιά η αξιοπιστία των πραγματικών προμηθευτών (υπάρχουν κάποιοι που θα πρέπει να "προτιμήσω" ? ); Απ' ότι είδα έχει μια τεράστια λίστα.

Edit: Μόλις εντόπισα και μία επιλογή για Amazon.co.uk "Buying choice" αλλά βλέπω "usually dispatched within 2-4 weeks". Χμμμ... Σχόλια σ' αυτό;

Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί.

Το Amazon πουλάει πάντοτε ό,τι έχει στις normal τιμές του και πάντα με καινούργια προϊόντα. Απλά δίνει και την επιλογή, αν θέλεις μια πιο χαμηλή τιμή ή αν δεν έχει stock το amazon, σε διάφορους ανθρώπους να πουλήσουν τα προϊόντα τους μέσα από τη σελίδα του. Σαν ένα μικρό ebay, δες το. Για την αξιοπιστία του κ'αθε seller, θα πρέπει να εμπιστευτείς το feedback, ενώ, ακριβώς επειδή είναι ιδιώτες αυτοί και όχι κοτζάμ επιχείρηση, αρκετοί δεν στέλνουν στην Ελλάδα.

Οποιαδήποτε άγορα από έναν τρίτο, ναι ενέχει ρίσκο. Αν θέλεις το ρισκάρεις, αλλιώς ψάχνεις σε άλλο μαγαζί αν δεν σε καλύπτει το stock ή οι τιμές του Amazon.

leone
06-12-2008, 02:12
eno ki emena eix e ginei shipped tin idia mera den irthe tpt.!!!
και μενα το ιδιο, τιποτα ακομα ! λες Δευτερα να ερθουν ?
Αυριο το πρωι ειναι ανοιχτα τα ταχυδρομια να περασω να δω μηπως το εχουν κρατησει εκει ?

StamatisGian
06-12-2008, 17:25
Μάλλον κάπου έχεις μπερδευτεί.

Το Amazon πουλάει πάντοτε ό,τι έχει στις normal τιμές του και πάντα με καινούργια προϊόντα. Απλά δίνει και την επιλογή, αν θέλεις μια πιο χαμηλή τιμή ή αν δεν έχει stock το amazon, σε διάφορους ανθρώπους να πουλήσουν τα προϊόντα τους μέσα από τη σελίδα του. Σαν ένα μικρό ebay, δες το. Για την αξιοπιστία του κ'αθε seller, θα πρέπει να εμπιστευτείς το feedback, ενώ, ακριβώς επειδή είναι ιδιώτες αυτοί και όχι κοτζάμ επιχείρηση, αρκετοί δεν στέλνουν στην Ελλάδα.

Οποιαδήποτε άγορα από έναν τρίτο, ναι ενέχει ρίσκο. Αν θέλεις το ρισκάρεις, αλλιώς ψάχνεις σε άλλο μαγαζί αν δεν σε καλύπτει το stock ή οι τιμές του Amazon.

Ναι, όντως είχα μπερδευτεί λιγάκι στην αρχή με το εν λόγω site (εδώ που τα λέμε, δεν είναι και το πιο user-friendly που έχω συναντήσει) αλλά με το ψάξιμο ξεκαθάρισε το τοπίο. ΟΚ, όλα καλά αυτά που λες desperate_gamer, είδα και τα feedbacks πολλών από τους τρίτους εκεί πέρα, αν και δεν νομίζω ποτέ να πάρω από κάποιον από αυτούς.
Anyway, τώρα το θέμα μου είναι αυτή η παρατήρηση για τις αγορές από το Amazon.co.uk, εκεί που λέει "usually shipped within 2 to 4 weeks", αυτό ισχύει; Βλέπω μπροστά στην αξιολόγηση ότι έχει 6-8 μέρες μεταφορικά και 6 μέρες Μ.Ο. Μήπως έχουν αλλάξει τα στοιχεία του Amazon και χρειάζεται ενημέρωση το συγκεκριμένο σημείο; Ή εννοείς 6-8 μέρες αφού γίνει shipped; :P

desperate_gamer
06-12-2008, 21:39
Αυτά που γράψαμε στο review έγιναν με γνώμονα τα πρόσφατα games που ενδιαφέρουν κυρίως το site και αυτά τα κάνουν ship μέσα σε 24 ώρες συνήθως.

Τώρα για να έχεις μπλεχτεί εσύ με "ships in 2-4 weeks" και με άλλους sellers, μάλλον ψάχνεις κάτι πολύ παλιό ή σπάνιο και γι' αυτό δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα. Εγώ πάντως δεν θα το ρίσκαρα, αν θέλεις την άποψή μου.

StamatisGian
06-12-2008, 21:51
Όχι τους τρίτους sellers ούτε που τους ξανακοιτάω. Όπως είπα και πριν, κοίταγα ένα παιχνίδι που πουλάει το Amazon.co.uk το ίδιο. Και βασικά το παιχνίδι που κοιτάω είναι το Little Big Planet, δεν είναι και τόσο παλιό, γι' αυτό και σχολίασα το άμα θέλει ενημέρωση το εν λόγω στοιχείο. Τελος πάντων, ίσως να μην υπάρχει διαθέσιμο stock (και ας λέει "in stock"..anyway) ή κάτι τέτοιο για το συγκεκριμένο και να λέει για "2-4 weeks spipping".

desperate_gamer
06-12-2008, 22:11
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό. Όπως και να 'χει, για να δεις διαφορά...

Βλέπεις στο Little big Planet (Amazon.co.uk: Little Big Planet (PS3): PC & Video Games), γράφει
In stock.
Dispatched from and sold by IT Buy (http://www.amazon.co.uk/gp/help/seller/at-a-glance.html/278-1452649-6636000?ie=UTF8&seller=A1BL7Z6WC7H8GJ).

Aντιθέτως για το Resistance 2 (Amazon.co.uk: Resistance 2 (PS3): PC & Video Games), βλέπεις ότι λέει
In stock.
Dispatched from and sold by Amazon.co.uk. Gift-wrap available.

Επομένως το LBP πάλι είναι από τρίτο seller, εξού και η διαφορά στο χρόνο αποστολής.

StamatisGian
06-12-2008, 22:23
Ναι στο συγκεκριμένο έχει ως "default" (να το πω; ) seller το IT buy (το οποίο δεν κάνει διανομές στην Ελλάδα) ενώ στην λίστα με more sellers έχει και το Amazon.co.uk. όπου έχει το "2-4 weeks shipping" που λέω.

Edit: Ορίστε και το link με την λίστα από sellers για το LBP (http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0019CGTXK/sr=/qid=/ref=olp_tab_new?ie=UTF8&coliid=&me=&qid=&sr=&seller=&colid=&condition=new). Το Amazon.co.uk είναι κάπου στην 12η θέση.

Edit 2: Και απ' ότι βλέπω σήμερα αλλάξανε το μήνυμα που έλεγα και βάλανε "Want guaranteed delivery by 1pm Tuesday, December 9? Order it in the next 46 hours and 32 minutes," :P

redismagik
08-12-2008, 19:54
irthe simera apo to blahdvd.com to LBP.mesa se afrolex fakelo ,to pexnidi me tin zelatina tou .eixe figei apo ti vasi alla itan san kathreptis.ki eixe mesa sto fakelo ena diafimistio entipo tis dvd.co.uk

plakas
08-12-2008, 19:56
irthe simera apo to blahdvd.com to LBP.mesa se afrolex fakelo ,to pexnidi me tin zelatina tou .eixe figei apo ti vasi alla itan san kathreptis.ki eixe mesa sto fakelo ena diafimistio entipo tis dvd.co.uk


MAΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΟΜΠΟΣΤΑ ..................................:rant::rant::ran t::rant:

καλοριζικο φιλε καλη διασκεδαση

redismagik
08-12-2008, 19:57
MAΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΟΜΠΟΣΤΑ ..................................:rant::rant::ran t::rant:

καλοριζικο φιλε καλη διασκεδαση
na se kala .............glikostome!!:rofl::rofl:

konaki
09-12-2008, 23:08
Re pedia mia voi8eia.Skopevw na parageillw avrio 2 games ena apto blah kai 1 apto game alla lene kati gia las cristhmas orders boreite na m peite ti ennoei me ayto?

litanies
10-12-2008, 19:33
ουσιαστικά σου λένε ότι αν κάνεις Order μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία θα σου έρθουν τα πράγματα πριν απο τα Χριστούγεννα.

konaki
10-12-2008, 19:56
egw nomizw oti leei na kaneis order prin mia imerominia gia na sou er8oun sta xristougenna mipws kaneis kana dwro

desperate_gamer
10-12-2008, 20:08
Όχι βρε παιδιά, αλλά κι αυτά τα μαγαζιά κλείνουν για τις γιορτές. Άνθρωποι είναι. Και σου λέει απλά ότι η τελευταία ημερομηνία που μπορείς να παραγγείλεις κάτι και να έχεις πιθανότητα να το έχεις στις γιορτές είναι η τάδε.

konaki
10-12-2008, 20:53
diladi an parageillo avrio kati games 8a m ta feroun meta tis giortes(apto blah 8a parageillo)

klepidas
10-12-2008, 21:14
όχι αν τα παραγγειλεις μέχρι την επόμενη παρασσκευή αν δεν κάνω λάθος κάπου έχουν βάλει ανακοίνωση

fanis86
11-12-2008, 12:02
Παιδες μια βοηθεια γιατι ειμαι πρωταρης σε αυτα.
Ειχα κανει απο blah 3 παραγγελειες.

Το LBP που εγινε shipped στης 2 δεκεμβριου τριτη.
Το sony bluetooth headseat που εγινε shipped 3 δεκεμβριου
και το fifa09 που εγινε shipped 4 δεκεμβριου.

Μου ηρθαν σημερα το bluetooth και το fifa αλλα οχι το LBP που ειχε γινει και μια μερα πριν shipped.
Η αληθεια ειναι οτι εχω αρχισει να ανυσηχω πως μαλλον δεν προκειτε να δω στα χερια μου το LBP και δεν ξερω τι να κανω.

Πως μπορω να βρω το tracking number για να το δοσω στα ελτα μηπως και βγαλω καμια ακρη?

xarhss
11-12-2008, 12:27
εχω κανει παραγγελια με preorder το ps headset απο play.com. υποτιθεται οτι εφυγε την Παρασκευη 28 Νοεμβριου, μεχρι στιγμης τιποτα. πρεπει να παει 19 για να κανω ακυρωση. αντιθετως απο blah οταν ειχα παραγγειλει κατι ειχε ερθει σε μια βδομαδα ακριβως

vasses
11-12-2008, 17:32
soul calibur 4

http://www.amazon.co.uk/UBI-Soft-Soul-Calibur-PS3/dp/B00159UVFY/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=videogames&qid=1229005760&sr=8-2


31 eyro me ta metaforika

music_lover
12-12-2008, 00:54
ρε παιδιά βλέπουν καλά τα μάτια μου στο blahdvd?

33 ευρω το pes2009

28 ευρώ το lbp

37 ευρώ το resistance2

33 ευρώ το fallout

αυτά είναι τσάμπα! και με μόλις 1 ευρώ μεταφορικά? βλέπω καλά?

και αν βλέπω καλά τι κάθομαι?

αλήθεια σε πόσο καιρό θα μου έρθουν? πληρώνω τελωνείο? θέλω να τα παραγγείλω όλα μαζί..

xarhss
12-12-2008, 10:35
[quote=xarhss;140579]εχω κανει παραγγελια με preorder το ps headset απο play.com. υποτιθεται οτι εφυγε την Παρασκευη 28 Νοεμβριου, μεχρι στιγμης τιποτα. πρεπει να παει 19 για να κανω ακυρωση. αντιθετως απο blah οταν ειχα παραγγειλει κατι ειχε ερθει σε μια βδομαδα ακριβως[/quot

μολις το παρελαβα ακριβως 2 εβδομαδες μετα:)

vasses
12-12-2008, 14:57
i isotimia eyro liras epese sta 1,12 kai kati , opos paei to euro tha ftasei tin lira

vasses
12-12-2008, 15:19
http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/6170402/Soul-Calibur-IV/Product.html?cur=258


mia kali prosfora omologoumenos apo to play

music_lover
12-12-2008, 21:20
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί οι τιμές σε euro του play.com είναι διαφορετικές από την ισοτιμία του με την αγγλική λίρα?

πχ γράφει το resistance2 στα 42 euro και αν το γυρίσεις σε λίρες αγγλίας το γράφει 30

αν όμως βάλεις 30gbp to eur στο google αυτό θα σου δώσει 33 euro

τι δεν κάνω σωστά?

desperate_gamer
12-12-2008, 21:36
Χρεώνει τα μεταφορικά για αποστολές εκτός Αγγλίας.

music_lover
12-12-2008, 21:43
Χρεώνει τα μεταφορικά για αποστολές εκτός Αγγλίας.

ααα μάλιστα..:tiphat:

οπότε καλύτερα να παραγγείλω από blahdvd που τα έχει μόλις 1 ευρώ (άλλο κουφό και αυτό,ο ένας να τα έχει στα 8 ευρώ και άλλο στο 1 ευρώ..)

γνωρίζεις αν πληρώνω τελωνείο από αγγλία?

desperate_gamer
12-12-2008, 21:52
Δεν έχω ιδέα, αλλά όπως είδες και πιο πάνω το Play δεν προτείνεται τελευταία και για ταχύτητα αποστολής. Δυο βδομάδες θα σου κάνει. Πάρε από το blah ή το Game. Γρήγορα και πιο φτηνά.

msnes7
12-12-2008, 22:26
Να πω ότι σήμερα μου έφτασε το midnight από το play σε 8 εργάσιμες.Το θέμα είναι ότι δεν έφτασε μέσω βουδαπέστης αλλά σε συσκευασία σαν αυτή που έρχονταν παλιά και σχετικά γρήγορα.
Λέτε να έβαλαν μυαλό?

music_lover
12-12-2008, 23:09
οκ παιδιά,ευχαριστώ :)

redismagik
12-12-2008, 23:29
re paidia psaxno to headset tis sony pou to eixe to blah.thelo na to kano order apo ekei alla de to vrisko sso site tous.es petaxei kaneis pou to pire to sosto ling an ginete!

vasses
13-12-2008, 04:40
γνωρίζεις αν πληρώνω τελωνείο από αγγλία?


δεν υπαρχει τελωνιο Σε χωρα της ΕΕ

desperate_gamer
13-12-2008, 13:49
re paidia psaxno to headset tis sony pou to eixe to blah.thelo na to kano order apo ekei alla de to vrisko sso site tous.es petaxei kaneis pou to pire to sosto ling an ginete!

Αν δεν υπάρχει στο site καθόλου, τότε σημαίνει ότι αυτή τη στιγμή είναι Out of stock. Να το ελέγχεις συχνά να δεις πότε θα το ξαναβάλουν.

henry
13-12-2008, 20:20
Παρρήγγειλα το Civilization Revolution από το blah την Τρίτη το βράδυ στις 9 του μηνός και χθες το μεσημεράκι το είχα στο γραμματοκιβώτιο μου. Άψογοι ! :1appl::1appl:


Edit: την ίδια μέρα έφτασε και το bioshock από το play (ύστερα από 2 βδομάδες παραγγελίας) αλλά μου το ξαφρίσανε :confused:
Δεν υπάρχει τρόπος να στέλνουν τα ταχυδρομεία ειδοποίηση και όχι να αφήνουν το κουτί;

StamatisGian
13-12-2008, 20:29
Βλέποντας το post του henry απορώ. Είχα παραγγείλει το LBP απο blah και μου 'χε γίνει shipped στις 8 του μηνός και ακόμη τίποτα... Μήπως θα πρέπει να αρχίσω να ανυσηχώ;

Edit: Ξέρει κανείς αν μπορώ να μάθω μέσω ΕΛΤΑ εάν είχα κάποιο δέμα/γράμμα σε περίπτωση που το "φάγανε"; Μου 'βαλε ψύλλους ο henry λέγοντας ότι του ξαφρίσανε το Bioshock. Έχουμε και έναν καινούργιο περίεργο στην πολυκατοικία...

henry
13-12-2008, 20:37
Έχω στεναχωρηθεί πολύ πάντως. Δεν είναι τα 20-25 ευρώ αλλά για το γαμωτό...

desperate_gamer
13-12-2008, 21:47
Βρε παιδιά που ξέρετε ότι ήρθε και σας το κλέψανε; Γιατί αν ξέρετε ότι ήρθε και το πήρατε, τότε πώς σας το κλέψανε; :giggle:

Επίσης Gian μην ξεχνάς ότι μένεις σε μια πιο επαρχιωτική πόλη και είναι λογικό να υπάρχουν καθυστερήσεις στο ταχυδρομείο της περιοχής σου.

henry
13-12-2008, 22:05
Κατά τις 12 που έφυγαν οι δικοί μου από το σπίτι είχε 2 δεματάκια στο γραμματοκιβώτιο με το όνομά μου. Κατά τις 2 που γύρισαν είχε 1. Απλό δεν είναι;

leone
14-12-2008, 00:30
το blah δεν έχει το prince of persia γτ ετσι ?

redismagik
14-12-2008, 00:57
Αν δεν υπάρχει στο site καθόλου, τότε σημαίνει ότι αυτή τη στιγμή είναι Out of stock. Να το ελέγχεις συχνά να δεις πότε θα το ξαναβάλουν.
thanks....ki pali:tiphat:

desperate_gamer
14-12-2008, 01:45
Κατά τις 12 που έφυγαν οι δικοί μου από το σπίτι είχε 2 δεματάκια στο γραμματοκιβώτιο με το όνομά μου. Κατά τις 2 που γύρισαν είχε 1. Απλό δεν είναι;

Καλά οκ έτσι, αλλά το γραμματοκιβώτειο δεν έχει κλειδαριά, πώς τα παίρνουν έτσι εύκολα;

Πολύ κρίμα βέβαια για την απώλειά σου (έλεος μερικοί... απορώ ποιός ξεκινάει τη μέρα του πέρνοντας σβάρνα τα γραμματοκιβώτεια και ο,τι πιάσει :banghead:). Το αν θα αφήσει ειδοποιητήριο ο ταχυδρόμος είναι θέμα του ταχυδρόμου και από το πόσο μεγάλο είναι το δέμα. Εμένα παλιά μου άφηνε, αλλά τώρα του ζήτησα να μου τα αφήνει κατευθείαν στο γραμματοκιβώτειο γιατί δεν είναι πολύ βολικό να τρέχω την άλλη μέρα στα ΕΛΤΑ.

Θα μπορούσες να ζητήσεις από το ταχυδρομείο σου να σου αφήνουν πάντα ειδοποιήτηριο. Ή να κάνεις μια θυρίδα στα ΕΛΤΑ (ρώτα τον X-Nec για πληροφορίες). Μέχρι τότε ρώτα κάποιον γείτονα αν το πήρε κατά λάθος (καλά λίγο αδύνατο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

msnes7
14-12-2008, 02:16
¨Εχεις και γραμματοκιβώτιο,τι να πουν άλλοι που τα αφήνουν στις σκάλες.....Πάντως από την καφέ χάρτινη συσκευασία (?) είναι πολύ εύκολο να το πάρει κάποιος.
Τέσπα όπως και να έχει τα ελτά δεν αφήνουν σημείωμα (πολύ απλά επειδή σε αυτά δεν πληρώνεις κάτι.........)

litanies
15-12-2008, 22:12
θυρίδα σε ταχυδρομείο, την νοικιάζεις 50€ το χρόνο.
πας όποτε θέλεις να παρεις τα γραμματά σου αλλα το βασικό είναι οτι υπάρχει ασφάλεια.

απο ότι έμαθα, μιας και έχω θυρίδα τα τελευταια 8 χρόνια, φέτος θα γίνει μια αυξηση της τάξης των 2-3€

πας με ταυτότητα αλλα έχε μαζί σου και το ΑΦΜ, ίσως στο ζήτήσουν, δεν είμαι σίγουρος όμως, για το ΑΦΜ λέω.

μπορείς να λαμβάνεις τα πάντα εκει, εκτος απο λογαριασμούς νερού.

αν θες κάτι άλλο εδω είμαστε :)

henry
16-12-2008, 11:11
Ευχαριστώ πολύ, μάλλον αυτό θα κάνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από δω και πέρα. Σε ειδοποιούν όταν σου έρχεται κάτι στη θυρίδα σου ή πρέπει να πηγαίνεις τακτικά να την κοιτάς;

Α παρεπιπτόντως +rep!

X-NEC
16-12-2008, 15:16
Παιδιά ας μου πει κάποιος πως μπορώ να ακυρώσω μια παραγγελια από το VGP.ca που μόλις έκανα. Δεν βρίσκω κανένα cancel πουθενά στο order history...

Henry πρέπει να πηγαίνεις τακτικά να την κοιτάς.

klepidas
16-12-2008, 15:21
X-NEC πρέπει να τους στείλεις email με τον κωδικό παραγγελείας

X-NEC
16-12-2008, 15:41
X-NEC πρέπει να τους στείλεις email με τον κωδικό παραγγελείας

Ευχαριστώ Κώστα αυτό σκεφτόμουν και εγω. Είναι δυνατόν να μην έχουν cancel στο site; Την παραγγελια την έκανα για να δω τι γίνεται διότι από χθες παιδεύομαι να παραγγείλω το Motorstorm PR και δεν την ολοκληρώνει. Έτσι δοκίμασα να πάρω κάτι φτηνό (18E σύνολο) για να δω τι θα γίνει. Eurobank μυρίζει η υπόθεση για άλλη μια φορα Desperate! :D Έχω πάνω από 60E και όμως δεν μπορούν να την ολοκληρώσουν! Aντε αύριο πρωί να βάζω λεφτά...

Για όσους δε το ξέρουν πλέον υπάρχει e-mail μονο για ακυρώσεις παραγγελιών. Ορίστε τι μου στείλανε:

If you need to cancel an order, or a preorder please use the new email cancellations@videogamesplus.ca . Please include the following in the heading to speed up our process : Game Title : order # Customer Name

Example : Resident Evil 5 - PS3 : Order #1111111 John Doe

vasses
16-12-2008, 15:57
to videogame plus einai akrivo pleon dedomeno oti ta paixnidia tou einai kolimmena sta 59 dollaria (36 eyro + kostos metaforikon) afeterou einai kai amerikanika
polla uk shops tous teleutaious titlous tous poulane metaxi 30 kai 35 eyro mazi me ta metaforika

djpar
16-12-2008, 15:59
38.81 euro dld gyrw sta 44 euro me ta exoda,to blah dvd eine sta 52 euro an den kanw lathos milame gia 8euro diafora

dj pete
16-12-2008, 16:04
παραγειλλα και πριν απο καμια ωρα το litle big planet απο το blah 20 λιρες μονο,πρωτη μου παραγγελια ειναι, ακομα pending μου βγαζει.

X-NEC
16-12-2008, 16:38
Το έχουμε πει αυτό Vasses. Όμως με την τωρινή ισοτιμία τα παιχνίδια θα έπρεπε να μας βγαίνουν 50E και μας βγαίνουν 44. Από την άλλη είναι ίσως η μοναδική επιλογή για κάποιον που θέλει να αγοράσει ntcs games... Και εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να κάνει προσφορες όπως τα περισσότερα uk sites αλλα δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Όχι φιλε dj pete μην ανησυχείς. Θα στο στείλουν αύριο.

vasses
16-12-2008, 16:56
anyway opos kai na exei ola ta online shops tou exoterikou exoun sosei poli kosmo apo tin egxoria agora pou exakolouthei na exei adikaiologita ypsiles times

redismagik
16-12-2008, 18:07
re paidia exei psonisei kaneis apo to SHOP TO NET? An ne peite mou an isxeiei ayto pou legete oti exei 7 eyro metaforika? ki 2on pou kaneis tsekout tis paraggelias mia ki prospathisa ki de to vrika sto site tous!

X-NEC
16-12-2008, 18:19
Το checkout είναι πάνω δεξιά και τα μεταφορικά είναι 4 λίρες δηλαδή 4,5 ευρώ.

redismagik
16-12-2008, 18:21
Το checkout είναι πάνω δεξιά και τα μεταφορικά είναι 4 λίρες δηλαδή 4,5 ευρώ.
pios eise ....................i DOMI eise? lololololollol!:tiphat:thanks X!

desperate_gamer
16-12-2008, 18:57
Την παραγγελια την έκανα για να δω τι γίνεται διότι από χθες παιδεύομαι να παραγγείλω το Motorstorm PR και δεν την ολοκληρώνει. Έτσι δοκίμασα να πάρω κάτι φτηνό (18E σύνολο) για να δω τι θα γίνει. Eurobank μυρίζει η υπόθεση για άλλη μια φορα Desperate! :D

Νec, κολοκύθια τούμπανα που φταίει η Eurobank. Αφού με το ίδιο ποσό που είχα για το VGP στην κάρτα πήρα το παιχνίδι απο το Game στην ίδια τιμή και πήγαν όλα κατ' ευχήν. Μπορεί το VGP να έχει προβλήματα τελευταία και λόγω Χριστουγέννων... Ας είμαστε επιοικείς...

X-NEC
17-12-2008, 00:56
Τι να πω θα παω αύριο το πρωί να βάλω χρήματα και ελπίζω να ολοκληρωθεί επιτέλους γιατί ούτε την Πρωτοχρονιά δε θα το έχω μιας και το LBP που έφυγε από κει την προηγουμενη Δευτερα ακόμα δεν έχει έρθει... :(

msnes7
17-12-2008, 01:01
anyway opos kai na exei ola ta online shops tou exoterikou exoun sosei poli kosmo apo tin egxoria agora pou exakolouthei na exei adikaiologita ypsiles times

Απλά για γέλια.........
Πέρασα σήμερα από ένα κατάστημα του γερμανού και είδα κατά τύχη την τιμή του drake platinum.........40 ευρώ κύριοι......Βέβαια τα παιχνίδια τα είχε σε μια βιτρίνα και αμφιβάλλω αν είχε πουλήσει κανένα έως σήμερα