PDA

View Full Version : Online αγορές παιχνιδιών & καταστήματα! Αξιολόγηση όλων των μεγάλων e-shops!!



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25

zisis_GR
22-11-2011, 14:04
φιλε μ, την εκανες με κάρτα ή paypal την αγορά σου?

FotisGRC
22-11-2011, 15:12
Για να του στέλνει sms η τράπεζα μάλλον με κάρτα..

Leon_DiZ
22-11-2011, 15:29
Παιδιά προσοχή αυτές τις μέρες με το ZAVVI. Ενώ έκανα μια αγορά των 28,83¤ με χρέωσαν 32,37¤ και μετά από μια μέρα άλλα 1,41¤ χωρίς λόγο.

Ευτυχώς η τράπεζά μου, μου στέλνει SMS για κάθε χρέωση και τα είδα άμεσα, οπότε ζήτησα και να μου επιστρέψουν την διαφορά.

Δεν θεωρώ ότι είναι οργανωμένη απάτη αλλά ακόμα και ως μηχανογραφικό λάθος είναι απαράδεκτο. Αναρωτιέμε πόσοι χρήστες θα υπάρχουν που δεν έχουν καταλάβει κάποια τέτοια πλάγια και αδιαφανή χρέωση...

Είσαι σίγουρος ότι δεν δικαιολογούνται; Εμένα μου χρέωσε την τελευταία φορά χωριστά το shipping

stavros88
22-11-2011, 15:37
τελικα παρηγγειλα το AC Brotherhood μαζι με ενα βιβλιο απο Play.com και περιμενω τωρα.Οταν ερθουν πως θα τα παραλαβω?Θα με παρουν τηλεφωνο για να συνεννοηθουμε?

panos74gr
22-11-2011, 16:56
Είσαι σίγουρος ότι δεν δικαιολογούνται; Εμένα μου χρέωσε την τελευταία φορά χωριστά το shipping

Ναι 100%, άλλωστε πριν λίγο μου έστειλαν email ότι ήταν λάθος τους και θα το διορθώσουν.

Ο τελικός λογαριασμός ήταν 28,83¤ με το shipping, τόσο έλεγε η παραγγελία στο web site τους, τόσο έλεγε και στο email που έστειλαν. Μόνο στην πιστωτική φαίνονταν ότι με χρέωσαν παραπάνω.

Η αγορά έγινε με πιστωτική κάρτα.

Leon_DiZ
22-11-2011, 22:06
Ναι 100%, άλλωστε πριν λίγο μου έστειλαν email ότι ήταν λάθος τους και θα το διορθώσουν.

Ο τελικός λογαριασμός ήταν 28,83¤ με το shipping, τόσο έλεγε η παραγγελία στο web site τους, τόσο έλεγε και στο email που έστειλαν. Μόνο στην πιστωτική φαίνονταν ότι με χρέωσαν παραπάνω.

Η αγορά έγινε με πιστωτική κάρτα.

Ε νταξει, αφού στο άλλαξαν χωρίς πολλά πολλά.

mitsios
22-11-2011, 22:24
Μ'αυτα κ μ'αυτα θα το χασει το ονομα το zavvi.

Leon_DiZ
23-11-2011, 02:28
Μ'αυτα κ μ'αυτα θα το χασει το ονομα το zavvi.

σημερα ειχα προβλημα με το αμερικανικο amazon. εκαναν λαθος στο pre-order price guarantee και με χρεωσαν λιγο παραπανω και μετα ηθελα να βαλω ενα κουπονι -$10 σε μια παραγγελια που ειχα κανει. και στα δυο email που τους εστειλα απαντησαν μεσα σε 3' (χωρις υπερβολη) και το προβλημα λυθηκε.
το θεμα δεν ειναι να μην γινονται λαθη, το θεμα ειναι να λυνονται ευκολα με αυτα τα καταστηματα. και το ξερουν αυτο και το zavvi και το amazon (= ο πελατης εχει παντα δικιο). γι αυτο ειναι μεγαθηρια στο χωρο.

dreamer
23-11-2011, 06:58
to zavvi den to les ke magathirio sto customer service, ne diorthonun ta lathoi tus panta alla prpei na kanun kati gia na veltiothun ke stin taxitita me tin opia antapokrinonte (p.x. mu ixan stili lathos game se mia paragkelia ke mu pire 4-5 meres mexri na sinenoitho mazi tus gia to pos na to epistrepso ke ti xartia na tus stilo ke se pio email gia na mu stilun to sosto)

Kane
23-11-2011, 08:24
τελικα παρηγγειλα το AC Brotherhood μαζι με ενα βιβλιο απο Play.com και περιμενω τωρα.Οταν ερθουν πως θα τα παραλαβω?Θα με παρουν τηλεφωνο για να συνεννοηθουμε?

Θα στα φέρει ο ταχυδρόμος.

Leon_DiZ
23-11-2011, 15:47
ρε παιδια ψαχνω στο zavvi για την πολιτικη του στο shipping. τελικα χρεωνουν ή οχι? ειχα παρει ενα παιχνιδι 10 λιρες, δεν ειχε shipping.. οι επομενες 2 παραγγελιες ειχαν...

βρηκα αυτο
http://www.zavvi.com/orders.info?q=orders1&queryType=1
αλλα τοτε γιατι δεν με χρεωσαν στο πρωτο;

Doctor GR
23-11-2011, 16:19
Παλια χρεωναν σε καθε δέμα 1.21 ευρώ. Μετα το είχα τελειίως δωρεαν και τώρα έχουν σε καθε παραγγελία 1.21 χρέωση, Είτε πάρεις 10 παιχνίδια είτε 1

Leon_DiZ
23-11-2011, 16:20
Παλια χρεωναν σε καθε δέμα 1.21 ευρώ. Μετα το είχα τελειίως δωρεαν και τώρα έχουν σε καθε παραγγελία 1.21 χρέωση, Είτε πάρεις 10 παιχνίδια είτε 1

ok, ευχαριστω! + rep

Jordan
23-11-2011, 21:28
Απίστευτο τελικά το Amazon.co.uk (πρώτη παραγγελία από amazon).
Είχα κάνει pre-order το super mario 3d land. Έφυγε Πέμπτη πρωί (17/11/2011) και ήρθε Τρίτη πρωί (22/11/2011). Μόνο amazon για μένα από δω και περά.

panos74gr
24-11-2011, 00:25
to zavvi den to les ke magathirio sto customer service, ne diorthonun ta lathoi tus panta alla prpei na kanun kati gia na veltiothun ke stin taxitita me tin opia antapokrinonte (p.x. mu ixan stili lathos game se mia paragkelia ke mu pire 4-5 meres mexri na sinenoitho mazi tus gia to pos na to epistrepso ke ti xartia na tus stilo ke se pio email gia na mu stilun to sosto)

Πάντως και εμένα ενώ μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά στην πιστωτική την δευτέρα το πρωί ακόμα δεν έχουν κάνει κατι και με έχουν εκνευρίσει...

κρίμα και το είχα απο τα καλύτερα μου e-shops

Spiros20
24-11-2011, 01:29
Μήπως επειδή δεν ήρθε σε μένα ένα παιχνίδι και μου επέστρεψαν τα λεφτά θέλουν να τα πάρουν από εσάς; :P

dreamer
24-11-2011, 07:32
Πάντως και εμένα ενώ μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά στην πιστωτική την δευτέρα το πρωί ακόμα δεν έχουν κάνει κατι και με έχουν εκνευρίσει...

κρίμα και το είχα απο τα καλύτερα μου e-shops

tha sta stilun min anisixis, apla mpori na perasun mexri ke 4-5 ergasimes meres mexri na ksekatharisi i sinalagi ke na perasti i sinalagi sto logariasmo sou

psx3
25-11-2011, 01:23
Ας μου λύσει κάποιος μια απορία: γιατί το TheHut χρεώνει 99p ανά game και όχι 99p ανά παραγγελία όπως το Zavvi;

Καινούρια λαμογιά είναι αυτή;

TAMTAKOS
25-11-2011, 10:58
Σχετικά με το zavvi εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος , έκανα προπαραγγελία το udraw (ταμπλέτα ζωγραφικής για όσους δεν το ξέρουν) αρκετά μεγάλο δεματάκι, έφυγε 16/11 ενώ η ημέρα κυκλοφορίας ήταν 18/11 και ήρθε 24/11. (η αποστολή έγινε από Μαλμο Σουηδίας – δεν ξέρω? Έχει zavvi και εκεί?) σχετικά με τις χρεώσεις δεν έχω πρόβλημα (παραγγέλνω σε λίρες και βγαίνει φτηνότερο από το ευρώ του zavvi!),το μόνο που έχω δει είναι ότι τα μεταφορικά μπαίνουν την επόμενη μέρα στην κάρτα! Είναι η πέμπτη παραγγελία που βάζω φέτος και ο μέσος όρος παράδοσης είναι 6 μέρες για Πάτρα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κατάστημα και θέλω να γράφονται και τα καλά σχόλια για το μαγαζάκι…

TJohn
25-11-2011, 13:12
Συφωνώ μαζί σου φίλε TAMTAKO. Δεν έχω καμία δυσάρεστη εμπειρία με το zavvi και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Χρόνος παράδοσης είναι όσος είπες. Οι περισσότερες παραγγελίες ερχονται σε 5 εργάσιμες. Ελάχιστες είναι αυτές που κάνουν 1-2 μέρες παραπάνω (6-7 εργάσιμες). Και μιλάω κι εγώ για Πάτρα...

Ας πω λίγο και για το τρομερό amazon. Έκανα παραγγελία στις 21/11 και ήρθε σήμερα 25/11!

george46
25-11-2011, 13:52
Παιδια το sendit τι μεταφορικα εχει?

apos1210
29-11-2011, 11:25
Πρωτη αγορα απο amazon και απλα προσκυναω! παρασκευη εγιναν dispached και εφτασαν σημερα ! Μπραβο τους

Desmond
29-11-2011, 12:51
AC Revelations CE ebw.gr.
(προ)παραγγελία: 11/11
κυκλοφορία: 15/11
μεταφορά στο κατάστημα παραλαβής: 29/11

tonybsg
29-11-2011, 12:53
Ε τώρα τους ήρθε από το zavvi, ώχου και συ!


Με την τιμή όλα κομπλέ τουλάχιστον;

Desmond
29-11-2011, 13:01
Ναι.Πάλι καλά...
ΥΓ.Thank God for enstikto!

psx3
29-11-2011, 13:12
Ε τώρα τους ήρθε από το zavvi, ώχου και συ!
ΚαραLOL, και μετά μας λένε να «στηρίζουμε» τα ελληνικά καταστήματα με εισαγόμενα. :P

@Desmond

Για δες τι γίνεται με τα DLC του AC:R μόλις το παραλάβεις και ενημέρωσέ μας αν θες στο σχετικό νήμα. Δεν υπάρχουν καν στην download list (όπως τα περισσότερα DLC)...

WolfRathmA
30-11-2011, 15:38
Αγορασα πρώτη φορά από το EBW. Εβαλα παραλαβή από το κατάστημα.

Γενικα είναι η πρώτη μου αγορά από εκεί.

Πως τα πάει; Εντυπωσεις;

Eddy_Gordo
30-11-2011, 22:13
Αγορασα πρώτη φορά από το EBW. Εβαλα παραλαβή από το κατάστημα.

Γενικα είναι η πρώτη μου αγορά από εκεί.

Πως τα πάει; Εντυπωσεις;

Αν και εχω να παρω καιρο παιχνιδια ,ειχα παρει κατι απο εκει το πασχα 4 παιχνιδακια, και μου φανηκαν πολλοι καλοι

επισης παλιοτερα ειχα παρει μπαταρια για το PSP απο εκει

FotisGRC
30-11-2011, 22:28
Αγορασα πρώτη φορά από το EBW. Εβαλα παραλαβή από το κατάστημα.

Γενικα είναι η πρώτη μου αγορά από εκεί.

Πως τα πάει; Εντυπωσεις;

Απο 2 αγορές που έχω κάνει άψογοι.. Σε παίρνουν τηλέφωνο μόλις φτάσει στο κατάστημα, και πολύ άνετα στις καλύτερες τιμές της αγοράς.. Το μόνο αρνητικό είναι οτι στο κατάστημα το κρατάνε μόνο 1-2 μέρες και μετά φεύγει πίσω αποθήκη.. Εμένα τουλάχιστον έτσι μου έιπαν.

Desmond
01-12-2011, 01:37
AC Revelations CE ebw.gr.
(προ)παραγγελία: 11/11
κυκλοφορία: 15/11
μεταφορά στο κατάστημα παραλαβής: 29/11


Αγορασα πρώτη φορά από το EBW. Εβαλα παραλαβή από το κατάστημα.

Γενικα είναι η πρώτη μου αγορά από εκεί.

Πως τα πάει; Εντυπωσεις;
Ακόμα δεν έχω ειδοποιηθεί να πάω να το παραλάβω...
Και μιλάμε για απόσταση Μαρούσι-Καλογρέζα...:thumbsdown:

psx3
01-12-2011, 01:56
Ακόμα δεν έχω ειδοποιηθεί να πάω να το παραλάβω...
Και μιλάμε για απόσταση Μαρούσι-Καλογρέζα...:thumbsdown:
Κατευθείαν από Αγγλία πιο γρήγορα θα σου ερχόταν! :P

WolfRathmA
01-12-2011, 11:23
Και εγώ περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για να παω να το παραλάβω από το κατάστημα... Πιστεύω να μη κάνουν πολλές μέρες ακομα.

djpar
01-12-2011, 11:40
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα το blahdvd εβαλε και αλλα μαγαζια μεσα στην σελιδα του πχ εγω ηθελα να δω το dead island και βλεπω 3 προσφορες!

http://www.blahdvd.com/Games/Dead-Island-PS3/DIPS3/product.htm

mixaliscrete
02-12-2011, 12:08
παιδιά το amazon.co.uk έχει ανακοινώσει τις ημερομηνίες και τις χώρες για να έχετε το πακέτο σας μέχρι τα Χριστούγεννα:D

http://www.amazon.co.uk/gp/gift-central/holiday-shipping

stein3x
03-12-2011, 08:49
Καλημέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το Game.co.uk .Είχα ξεχάσει τον κωδικό μου και έβαζα κάποιους μπας και καταφέρω και μπω.Τελικά κάνω reset γιατί δεν τον θυμόμουνα και βάζω ένα καινούργιο.Το πρόβλημα τώρα ειναι το εξής που μου βγάζει
Error Summary
Due to 6 unsuccessful password attempts, you will be unable to logon. Please contact our Customer Services team to unlock your account.
Έχω στήλει και μέσα απο τό Customer service στο site ζητώντας να μου τον ξεκλειδώσουνε αλλά και από email ξημερώματα πέμπτης και ακόμα τίποτα..μόνο newsletters μου έχουνε στήλει :( ..να θες να παραγγείλεις και να μην μπορείς..

Leon_DiZ
03-12-2011, 11:09
Καλημέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το Game.co.uk .Είχα ξεχάσει τον κωδικό μου και έβαζα κάποιους μπας και καταφέρω και μπω.Τελικά κάνω reset γιατί δεν τον θυμόμουνα και βάζω ένα καινούργιο.Το πρόβλημα τώρα ειναι το εξής που μου βγάζει
Έχω στήλει και μέσα απο τό Customer service στο site ζητώντας να μου τον ξεκλειδώσουνε αλλά και από email ξημερώματα πέμπτης και ακόμα τίποτα..μόνο newsletters μου έχουνε στήλει :( ..να θες να παραγγείλεις και να μην μπορείς..

περιμενε μεχρι δευτερα και αν δεν σου στειλουν μεχρι το απογευμα ξαναστειλε. μην ανησυχεις παντως, δεν νομιζω να θελουν να σε χασουν απο πελατη ;)

solarsoul
05-12-2011, 12:17
Καλημέρα παίδες.Μια βοήθεια.

Μπήκα amazon.co.uk να δω τι παίζει και μπερδεύτηκα λίγο η αλήθεια.
Βασικά είδα πωλητές και usernames, feedback κτλ.Πως δουλεύει; Είναι ένα μαγαζί ή λειτουργεί σαν ebay με διάφορους πωλητές να πουλάνε;

Spiros20
05-12-2011, 14:14
Και τα δύο. Μπορείς να βρεις προϊόντα από άλλους αλλά και από το ίδιο το Amazon.

Spyrosss
05-12-2011, 14:27
παιδια απο sendit εχει αγορασει κανεις?εντυπωσεις?ποσες μερες εκανε να σας ερθει και ποσα ειναι τα μεταφορικα?

float56
12-12-2011, 15:37
την παρασκευη 2 του μηνος μου εστειλαν απο το game.co.uk το deus ex αλλα ακομα δεν εχει ερθει. θα κερδισω τιποτα αμα τους γραψω ή θα μου πουν πρεπει να περιμενω 28 μερες?

tonybsg
12-12-2011, 15:45
Δεν έχει αργήσει ρε συ καθόλου, ούτε 7 εργάσιμες δεν έχει κάνει.

ilias78
12-12-2011, 16:50
ερωτηση.
ειχα δει το rayman στο amazon στην τρελη τιμη των 22 λιρων. το εβαλα στο καλαθι μου αλλα δεν προχωρησα σε αγορα. μπαινω σημερα και το εχουν παει στις 40 λιρες. στο καλαθι ομως, ναι μεν εχει 22 λιρες αγορα, αλλα γραφει out of stock. αν προχωρησω στην καταχωρηση της παραγγελειας, η τιμη θα ειναι 22 λιρες ή 40 λιρες?

kabamaru
12-12-2011, 17:13
Θα σου στειλουν μηνυμα οτι εχει εξαντληθει και θα πρεπει να κανεις εκ νεου την αγορα, αυτην τη φορα στις 40 λιρες.

ilias78
12-12-2011, 17:58
οποτε θα περιμενουμε. τι λαλακια που εκανα.

Leon_DiZ
12-12-2011, 19:34
οποτε θα περιμενουμε. τι λαλακια που εκανα.

http://www.shopto.net/PS3/VIDEO%20GAMES/PS3RA21-Rayman%20Origins.html?currency=GBP

τσεκαρε αυτο, δεν ξερω ποσο κανει το shipping αλλα εχουν σε ¤ οποτε παιζει και να στελουν σε μας.
και στο amazon μπορει να το ξαναβαλουν αν παρουν νεα κομματια.

Spiros20
12-12-2011, 19:58
Το Shopto στέλνει Ελλάδα. Είναι κάπου στις 3 λίρες το Απλό Shipping και 6 το συστημένο.

ilias78
12-12-2011, 20:41
http://www.shopto.net/PS3/VIDEO%20GAMES/PS3RA21-Rayman%20Origins.html?currency=GBP

τσεκαρε αυτο, δεν ξερω ποσο κανει το shipping αλλα εχουν σε ¤ οποτε παιζει και να στελουν σε μας.
και στο amazon μπορει να το ξαναβαλουν αν παρουν νεα κομματια.

λαλακια μου. οι 40 λιρες ειναι απο αλλο καταστημα. απλα επειδη οι 22 απο amazon ειναι out of stock, μου εβγαλε την αμεσως επομενη σε αξια.

enstikto
12-12-2011, 21:11
Σε αυτή την περίπτωση Ηλία αν παραγγείλεις τώρα και μπει σε stock θα στο δώσουν στις 22 λύρες. Οπότε αν δεν σε χαλάει το περίμενε πάρτο! ;)

ilias78
12-12-2011, 22:54
δεν με χαλαει γιατι εχω αλλα 3 που περιμενουν και 1 που παιζω τωρα. θα μπορουσα να μην το τσιμπισω, αλλα δυσκολα να πετυχω χαμηλοτερη τιμη.

kabamaru
13-12-2011, 07:59
Kατα τη γνωμη μου σε κανα δυο μηνες μπορει να πετυχεις αυτην ή/και χαμηλοτερη.

widebit
13-12-2011, 14:15
Καλησπερα παιδια. Παραγγειλα πριν κατι μερες 3 πραγματα απο το Zavvi.
2 PS3 games και 1 μουσικο DVD.

Σημερα πηγα κατω και ειδα στην εισοδο μονο το ενα game.

Οταν τα παραγγειλα μου ηρθαν 2 mail. Ενα "thank you for your order" με ολα μεσα και ενα "order dispatched" και ειχε μεσα μονο το ενα game που μου ηρθε σημερα.

Τι βλακεια ειναι αυτη? Δεν μπορουσαν να τα στειλουν και τα τρια μαζι?

Leon_DiZ
13-12-2011, 15:19
Καλησπερα παιδια. Παραγγειλα πριν κατι μερες 3 πραγματα απο το Zavvi.
2 PS3 games και 1 μουσικο DVD.

Σημερα πηγα κατω και ειδα στην εισοδο μονο το ενα game.

Οταν τα παραγγειλα μου ηρθαν 2 mail. Ενα "thank you for your order" με ολα μεσα και ενα "order dispatched" και ειχε μεσα μονο το ενα game που μου ηρθε σημερα.

Τι βλακεια ειναι αυτη? Δεν μπορουσαν να τα στειλουν και τα τρια μαζι?

ισως οχι. μπορει να ειναι σε διαφορετικες αποθηκες, να μην τα ειχαν ακομα κτλ κτλ. σου εστειλαν 2 (ή 3) πακετα για να παρεις μερος της παραγγελιας σου πιο γρηγορα. απλα τσεκαρε στο λογαριασμο σου στο zavvi οτι δεν εχει γινει καποιο λαθος. λογικα θα σου λεει αν ειναι χωρισμενη η παραγγελια σου.

widebit
13-12-2011, 22:23
Ναι αλλα ετσι δεν χρεωνομαστε και extra μεταφορικα?
Γιατι ειδα πως ειναι 0,99λιρες. Αρα, αν π.χ. τη στειλουν σε δυο πακετα, δεν θα πληρωσω διπλα? (σιγα τα λεφτα βεβαια, αλλα σκεψου να το κανουν σε 10 την ημερα...

Doctor GR
13-12-2011, 22:53
1 φορά σε χρεώνει το Zavvi

Leon_DiZ
13-12-2011, 23:08
Ναι αλλα ετσι δεν χρεωνομαστε και extra μεταφορικα?
Γιατι ειδα πως ειναι 0,99λιρες. Αρα, αν π.χ. τη στειλουν σε δυο πακετα, δεν θα πληρωσω διπλα? (σιγα τα λεφτα βεβαια, αλλα σκεψου να το κανουν σε 10 την ημερα...

δεν ξερω τι κανει το zavvi αλλα το amazon.com πχ που μου εσπασε μια παραγγελια στη μεση, μου πηρε τα μισα τωρα το νοεμβριο και τα υπολοιπα οταν στειλουν το υπολοιπο της παραγγελιας το φεβρουαριο

Kane
14-12-2011, 09:03
Παρήγγειλα προχθές το Batman από το play.com. Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από το συγκεκριμένο κατάστημα. Μου έρχεται mail ότι ο λογαριασμός μου χρειάζεται τηλεφωνική επιβεβαίωση. Τους παίρνω τηλέφωνο λοιπόν, με ρωτάνε διάφορα σχετικά με την παραγγελία και τα στοιχεία που τους έχω δώσει και αφού τα συμφωνήσαμε μου έστειλαν το παιχνίδι. Ρώτησα γιατί όλη αυτή η διαδικασία και μου είπαν ότι από καιρό σε καιρό το κάνουν. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό;

stavros88
15-12-2011, 16:30
εγω πηρα απο play.com κατι παιχνιδια(πρωτη παραγγελια απο εκει) και δεν εγινε κατι τετοιο

peolinio
16-12-2011, 09:16
Παιδια εχει καποιος ψωνησει απο αυτο το καταστημα ? Το βρηκα τυχαια μεσω ebay και εχω παθει πλακα με τις τιμες του....
Θελω να παρω 1 dualshock 3 και η τιμη του ειναι απλα ΣΟΥΠΕΡ !!! ....
ξέχασα να αναφερω το καταστημα 1000 συγνωμη
http://www.donnystore.com/

Kane
16-12-2011, 09:25
Ρε φιλαράκι δε μας πάτησες και τον κάλο :lol:

Προσωπικά δεν το ξέρω το μαγαζί, sorry.

apos1210
16-12-2011, 10:43
φιλε peolinio (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=4929) τι super τιμες βλεπεις δηλαδη ? dualshock 50Ε εχει στο μαγαζι αυτο δεν ειναι κατι τρελο :S

stavros88
16-12-2011, 15:01
Απιστευτο amazon παρηγγειλα τρια games 10 Δεκεμβριου(dispatch) και ηρθαν χθες 15.

Μεσα στο AC Revelations εχει και κατι κουπονια για 30% εκπτωση στα AC 2 και Brotherhood απο PSN οποτε οποιος θελει να μου πει να του τα δωσω αφου τα εχω ηδη.

peolinio
16-12-2011, 15:44
φιλε peolinio (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=4929) τι super τιμες βλεπεις δηλαδη ? dualshock 50Ε εχει στο μαγαζι αυτο δεν ειναι κατι τρελο :S

μηπως ξεχνας να δεις και το νομισμα ? Αυτο που βλεπω εγω ειναι $48.99 :c026:

Doctor GR
16-12-2011, 16:51
Απο μένα ΜΑΥΡΟ στο Shopto ! Είδα μια καλή ευκαιρία για ενα χειριστήριο και είπα να το παραγγείλω. Πάω να κάνω εγγραφή μου βγάζε προβλήματα. Μετα είχε την επιλογή να κάνεις εγγραφή μέσω facebook, το κάνω, μου λέει να βάλω την κάρτα για να δοκιμάσει ότι είναι Ok και ότι θα χρεώσει 1 λίρα και μετα θα τα επιστρέψει, μετά μου βγάζει internal error. Ξανακάνω την διαδικάσια πάλι τα ίδια... Πάω να κάνω Log in και δεν έκανε τίποτα.. ζήτησα να μου ξανασταλεί ο κωδικός λέει δεν είμαι γραμμένος... Πάω να ξανακάνω εγγραφή μέσω facebook λέει έχω γραφτεί. Και πάμε στο κομμάτι που νευριάσα απίστευτα με το κ*λο μάγαζο. Μπαίνω μέσα στην τράπεζα και βλέπω 2 χρεώσεις 1.19 ευρώ απο shoptonet και 2 χρεώσεις 0.02 ευρώ για έξοδα συναλλάγματος.

Τον θέο τους δηλαδή . Δεν είμαι καν γραμμένος και αυτοί οι κερατάδες χρεώνουν!

tonybsg
17-12-2011, 13:59
Resistance 3 Surviror Edition 59 Ευρώ απο Πλαίσιο

http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-Resistance-3-Survivor-Edition-PS3-Move-Compatible.htm


¶ψογη προσφορά, καλά έκανα και περίμενα, λογικά θα το χτυπήσω αύριο! Θενξ Doctor!

Γενικά έχουν πάρα πολλά κομμάτια, και στο κάθε κατάστημα ξεχωριστά υπάρχει. Στο Ψυχικού που πέρασα είχε ένα (μου είπε ότι θα φέρει και άλλα όμως), αλλά:

1. Το γνωστό πρόβλημα του Πλαισίου. Είχαν κλασικά το χαρτί αποστολής (από ην αποθήκη) κολλημένο πάνω στο κουτί, μάλιστα το είχαν και μπροστά κιόλας!

2. Η κατάσταση του κουτιού ήταν μέτρια...

Όπως και να έχει, δεν τρελαινόμουν να το πάρω, οπότε δεν το πήρα τελικά.

Απλά προσέξτε όσοι το πάρετε (αν φυσικά δίνετε σημασία στα παραπάνω).

messi10
18-12-2011, 10:59
2 ερωτησεις για το zavvi:

1) Λεει ''usually dispatched within 24 hours'', οποτε αν π.χ. το ''αγορασω'' σημερα το βραδυ, θα γινει dispatch αυριο το βραδυ, κι οχι αυριο το πρωι, ετσι;

2) Mπηκα στα e-mail και βρηκα ενα του zavvi που μου εχουν στειλει εναν κωδικο (''your unique code is _______ ) . Αυτος ο κωδικος ειναι για το zavvi ή μου το εστειλε για αγορα απο αλλο καταστημα;

kabamaru
18-12-2011, 11:54
2 ερωτησεις για το zavvi:

1) Λεει ''usually dispatched within 24 hours'', οποτε αν π.χ. το ''αγορασω'' σημερα το βραδυ, θα γινει dispatch αυριο το βραδυ, κι οχι αυριο το πρωι, ετσι;

2) Mπηκα στα e-mail και βρηκα ενα του zavvi που μου εχουν στειλει εναν κωδικο (''your unique code is _______ ) . Αυτος ο κωδικος ειναι για το zavvi ή μου το εστειλε για αγορα απο αλλο καταστημα;

1) Βραδυ δεν φευγει. Οποτε την αλλη μερα το πρωι
2) Απ το zavvi

Devil_7
18-12-2011, 13:33
Παιδιά εγώ τη Πέμπτη το βράδυ παράγγειλα το Battlefield 3 από zavvi και πριν λίγο μου έστειλαν mail ότι έγινε despatched.

messi10
18-12-2011, 16:39
ΓΑΜΩ ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩΩΩ...τι να πω Αποστολη, ευχαριστω αλλα μπαινω να το παραγκειλω απο το zavvi και βλεπω ''usually dispatched...within a month - no longer available for x-mas delivery''... SHIT!!!!!!

Σιγα τωρα μην περιμενω 1 μηνα να ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ DISPATCH(ουτε καν να ερθει)... Και το πρωι το ειχε within an hour...

Παω να κανω κανω account στο amazon.co.uk και δεν καταλαβαινω τι βαζουμε στο House name (WTF;;;) καi company. τι ειναι αυτα;;

Επισης στο town/city βαζουμε Αθηνα ή το κανω πιο συγκεκριμενο βαζοντας την περιοχη της Αθηνας που μενω;; τελος , county; αν δεν κανω λαθος , σημαινει δημος , αλλα αν μπορειτε πειτε μου τι ακριβως βαζουμε..

Stefanos
18-12-2011, 16:47
Hello παιδια, μια ερωτησουλα : σημερα το Amazon.com δεν εχει 'Free' μεταφορικα για ολη την Ευρωπη? οπως λεει εδω http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_sib?ie=UTF8&nodeId=4114681 βασικα σημερα ειναι για Priority αλλα ακομα καλυτερα! παω να κανω παραγγελεια και μου βαζει καπελο αλλα τοσα!! δηλαδη μου τα χρεωνει ολα κανονικοτατα! ξερει κανεις τ παιζει?

stavros88
18-12-2011, 16:59
να πας στο amazon.co.uk που εχει δωρεαν μεταφορικα για αγορες πανω απο 25 λιρες και οχι στο com.Βεβαια αυτο ισχυει μονο στα προιντα που γραφει FREE super saver delivery(συνηθως αυτα που πουλαει το ιδιο το amazon) και πρεπει να το επιλεξεις λιγο πριν πληρωσεις.

Μessi county σου βγαζει νομιζω πριν πατησεις Greece σαν χωρα δλδ οταν εχει απο μονο του Μεγαλη Βρετανια και πρεπει να πατησεις απο ποιο μερος στην Αγγλια εισαι.Αν πατησεις Ελλαδα θα σου βγαλει πολη και περιοχη μονο πχ Θεσσαλονικη Νεαπολη ξερω γω.Τωρα για house name και company δεν θυμαμαι κατι εγω απλα εβαλα κανονικα τα στοιχεια μου,διευθυνση κτλ

Stefanos
18-12-2011, 17:04
Σταυρο το σκεφτηκα και αυτο με το amazon.uk δηλαδη αλλα δεν εχει το παιχνιδι που θελω :/

FotisGRC
18-12-2011, 19:26
Παίδες θέλω τα φώτα σας... Το amazon.co.uk έχει κάτι ημερομηνίες που λέει και καλά να κάνεις την παραγγελία σου για να την έχεις μέχρι τα Χριστούγεννα ή κάτι τέτοιο.. Για Ευρώπη έχουν περάσει οι ημερομηνίες.. Δηλαδή αν πααγγείλω τώρα τι γίνεται? Παίζει να μου τα στείλουν απο νέο έτος?

tonybsg
18-12-2011, 19:29
Όχι, αυτοί τώρα θα σου τα στείλουν, το πότε θα τα λάβεις παίζεται (έτσι κι αλλιώς βέβαια οι πιθανές ημερομηνίες δεν είναι και απόλυτες).

Doctor GR
18-12-2011, 23:30
Απο μένα ΜΑΥΡΟ στο Shopto ! Είδα μια καλή ευκαιρία για ενα χειριστήριο και είπα να το παραγγείλω. Πάω να κάνω εγγραφή μου βγάζε προβλήματα. Μετα είχε την επιλογή να κάνεις εγγραφή μέσω facebook, το κάνω, μου λέει να βάλω την κάρτα για να δοκιμάσει ότι είναι Ok και ότι θα χρεώσει 1 λίρα και μετα θα τα επιστρέψει, μετά μου βγάζει internal error. Ξανακάνω την διαδικάσια πάλι τα ίδια... Πάω να κάνω Log in και δεν έκανε τίποτα.. ζήτησα να μου ξανασταλεί ο κωδικός λέει δεν είμαι γραμμένος... Πάω να ξανακάνω εγγραφή μέσω facebook λέει έχω γραφτεί. Και πάμε στο κομμάτι που νευριάσα απίστευτα με το κ*λο μάγαζο. Μπαίνω μέσα στην τράπεζα και βλέπω 2 χρεώσεις 1.19 ευρώ απο shoptonet και 2 χρεώσεις 0.02 ευρώ για έξοδα συναλλάγματος.

Τον θέο τους δηλαδή . Δεν είμαι καν γραμμένος και αυτοί οι κερατάδες χρεώνουν!



Κάποιος να μου πει τι γίνεται με το κ@λομάγαζο? Τους έστειλα e-mail αλλά τπτ οι λουγκρες

gatzo14
19-12-2011, 00:27
http://gamesprosfores.blogspot.com/

μαγγες το μπλογκ το εφτιαξα εγω για να εχουμε εδω τις προσφορες οποιος θελει να βοηθησει prosforesgames@gmail.com ας στειλει εδω την προσφορα!!!

messi10
19-12-2011, 18:28
Μολις παραγκειλα το Rayman Origins, απο το amazon! Ενα ευχαριστω ειναι λιγο για τον Τονυ και τον Stavros88. :)

2 αποριες παιδια.

1) Πώς γινεται αρχικα το παιχνιδι να εκανε 22 λιρες, μετα να μου εβγαλες 22.55 λιρες(αφου δεν εχει μεταφορικα - επελεξα super save FREE delivery) και στην τελικη αντι για να μου βγαλει σε Ευρω την ισοτημια του 22.55 (δλδ 26.80Ε ) μου εβγαλε 27.80Ε. Παιζει ρολο το ΦΠΑ της Ελλαδας ή καμια σχεση;

2) Γιατι γραφει dispatch estimated day 21 December. Καθε μερα δεν γινονται τα dispatches; Κανονικα αυριο(20/12) δεν πρεπει να μου γινει dispatch; (--> βεβαια estimated day = μερα που υπολογιζεται το dispatch, δλδ οχι σιγουρο, αλλα και παλι μου φανηκε καπως...)

Κατα τ' αλλα, μια χαρα φαινεται, μου γραφει φυσικη after 25 December(λογικο να υποθεσω) αλλα πανω απο 10 εργασιμες μερες, λεει , οτι δεν θα κανει.

tonybsg
19-12-2011, 18:45
Έλα ρε Παναγιώτη, τώρα είδα και το pm.

1. Απ' ότι βλέπω στο checkout (το έκανα και γω για δοκιμή), εκεί που λέει details έχει αναλυτικά:

Items: GBP 18.33
Postage & Packing: GBP 0.00
Total before VAT: GBP 18.33
VAT: GBP 4.22

Οπότε

Order Total: GBP 22.55

Δηλαδή έχει αρχική τιμή 18.33 λίρες και με το ελληνικό ΦΠΑ (+4.22) πάει στα 22.55.

Για την ισοτιμία, πλήρωνε σε λίρες και άσε την μετατροπή να την κάνει η τράπεζά σου.

2. Κάθε μέρα γίνονται, και πράγματι κανονικά θα έπρεπε να στο στείλει αύριο, αλλά και μένα μου έχει τύχει να στείλει μετά από δυο μέρες. Απλά συμβαίνει!

Όσο για το πότε θα έρθει, ειδικά τώρα που είναι δύσκολη περίοδος και για εκεί και για εδώ, παίζει και να αργήσει λίγο, ενώ και τα estimates που θα σου βγάλει δεν είναι απόλυτα, δεν μπορούν να ξέρουν τι θα συμβεί όταν φτάσει Ελλάδα το πακέτο.

Εμένα η τελευταία μου παραγγελία ήταν το AC Revelations, έφυγε Δευτέρα ήρθε Παρασκευή (με Royal Mail). Έχει συμβεί όμως να μου στείλουν με Deutsche Post και να κάνει δυο βδομάδες γεμάτες.

Προσωπικά έχω σταματήσει να δίνω σημασία στην ταχύτητα κ.λπ. Πρώτο στις προτιμήσεις μου έρχεται το amazon κυρίως λόγω της γενικότερης αξιοπιστίας του και του φοβερού customer support που έχει.

messi10
19-12-2011, 18:58
Τι να πω; Και να ηθελα δεν μπορω να σου δοσω rep...:D Τεσπα, τωρα την εκανα την παραγκελια , δεν ξερω αν γινεται να την ακυρωσω + να το πληρωσω σε λιρες, ωστε να μου ερθει 1Ε φθηνοτερα, οποτε δεν το ψαχνω , μην ''χαλασω'' τιποτα...

Να σου πω δεν το με πειραζει αν κανει και 2 εβδομαδες, αλλα μην μου γινει τπτ like zavvi φαση (δλδ πανω-κατω 1 μηνα). :P

Thanks και παλι!

tonybsg
19-12-2011, 19:09
Κοίτα, μήνα να σου κάνει δύσκολο, και σίγουρα δεν θα φταίει το amazon... Αν λέει ότι το έστειλε, ε το έστειλε, και υπό φυσιολογικές συνθήκες εν τέλει και τα estimates τα πιάνει.

Καλά το άλλο για την ισοτιμία, μικρό το κακό, κάπου λέει amazon converter και πρέπει να το βάλεις στο off, αν δεν το βρεις θα το ψάξω ξανά και θα σου πω.

¶σχετο - σχετικό, παραγγελία δύο ταινίες (steelbooks) από amazon.de.

Τα steelbooks γενικά είναι ευαίσθητα, οπότε το είχα το άγχος μην έρθουν χτυπημένα.

Έρχεται ένα μεγάλο κουτί (από τα γνωστά του amazon). Μέσα στο κουτί, υπήρχαν δύο μικρότερα κουτιά, και μέσα στα μικρότερα κουτιά, τα steelbooks είχαν bubble wrap!

Εννοείται ότι ήρθαν άθικτα. :D

ilias78
19-12-2011, 22:05
παναγιωτη, οταν στο κανει dispatch, μπες στο account σου στο amazon. θα σου γραφει, ποτε περιπου θα σου ερθει η παραγγελεια.

litanies
20-12-2011, 13:27
έχουμε καμία άποψη για το sevespot?

χρόνος αποστολής, τρόπος αποστολής εκτός Αθηνών...

TAMTAKOS
20-12-2011, 13:35
έχουμε καμία άποψη για το sevespot?

χρόνος αποστολής, τρόπος αποστολής εκτός Αθηνών...

εχει 3 μαγαζια στην πατρα φιλε μου ! 2 ευρω εξοδα αν δεν πας στο καταστημα.

litanies
20-12-2011, 13:52
εχει 3 μαγαζια στην πατρα φιλε μου ! 2 ευρω εξοδα αν δεν πας στο καταστημα.

έγινε παραγγελία μέσω του διαδικτύου.
στο dispatch, δεν είχε παραλαβή από το κατάστημα ή έξοδα αποστολής...

stavros88
20-12-2011, 14:45
εγω παρηγγειλα απο amazon τρια παιχνιδια 8 δεκεμβριου και μου ελεγε dispatch 10 δεκεμβρη.Μετα μου εβγαλε ενα estimated delivery 19 december και τελικα ηρθαν 14 του μηνος :a014: !

Leon_DiZ
20-12-2011, 15:33
παιδια ξερει κανεις να μας εξηγησει γιατι ειναι τοσο αθλιο το webisite του e-shop? υποτιθεται οτι ειναι το "καλυτερο e-shop στην ελλαδα, με την μικροτερη φυσικη παρουσια". το site τους ειναι απαραδεκτο! δεκαετιας του '90. σου σπαει τα νευρα και κατι συγκεκριμενο να θες, οχι απλα στο να χαζεψεις τι παιζει

messi10
20-12-2011, 19:00
Xαιρομαι Σταυρο για την αποψη σου, καθως κι εμενα σημερα το πρωι μου εγινε dispatch και μου γραφει estimated day 29 December... :)

Ενα ευχαριστω ,ξανα, στους Τονυ , Αποστολη, Ηλια, Αντωνη. Thanks!

antoniss
21-12-2011, 00:52
αν γνωρίζει κάποιος να μου πει , ψάχνω στο site του hmv.com να βρώ μια προηγούμενη παραγγελία μου , θέλω να δώ πότε το είχα παραγγείλει .

Δεν μπορώ να βρώ με τπτ που το βλέπεις αυτό , τι έγινε τόσο γκαβός είμαι ??:bang:

modecris
21-12-2011, 01:53
Πας πάνω πάνω εκεί που λέει "my account" και μετά "my orders".

overclocker
21-12-2011, 02:37
Σύμφωνα με αυτό : http://hmv.com/hmvweb/navigate.do?pPageID=3344
και με τα όσα λέει και ο modecris κανονικά εκεί θα έπρεπε να είναι αλλά και εγώ που μπαίνω στον δικό μου λογαριασμό δεν μου εμφανίζει τίποτα παρόλο που έχω κάνει αγορές κατα το παρελθόν από το HMV.

ilias78
22-12-2011, 14:31
για θυμιστε μου καποιος. το blah τι μεταφορικα εχει?

modecris
22-12-2011, 19:12
για θυμιστε μου καποιος. το blah τι μεταφορικα εχει?

£1.39

Noobios
22-12-2011, 20:28
Παιδια θελω βοηθεια απο τους εμπειρους του αμαζον. Παραγγειλα πριν 3 μερες δυο πραγματακια κ σημερα μπηκα κ τα ειδα περιπου 7 λιρες πιο φτηνα. Δεν εχω παραλαβει ακομα..η παραγγελια εγινε dispatch 18 Δεκεμβρη. Τους εστειλα μαιλ μηπως υπαρχει περιπτωση να μου πιστωσουν την διαφορα η κατι τετοιο. Εχεις κανεις εμπειρια με τετοιο θεμα με αμαζον? Παιζει να γινει τιποτα?

ilias78
22-12-2011, 21:48
αν φυγει η παραγγελεια απο εκει και αλλαξει μετα η τιμη, τοτε δεν εχεις καποια επιστροφη.
αν η τιμη αλλαξει πριν φυγει η παραγγελεια σου, τοτε σου στελνουν email οτι πιστωνουν την καρτα σου με τη διαφορα.



£1.39

thanks

tonybsg
22-12-2011, 23:01
Παιδια θελω βοηθεια απο τους εμπειρους του αμαζον. Παραγγειλα πριν 3 μερες δυο πραγματακια κ σημερα μπηκα κ τα ειδα περιπου 7 λιρες πιο φτηνα. Δεν εχω παραλαβει ακομα..η παραγγελια εγινε dispatch 18 Δεκεμβρη. Τους εστειλα μαιλ μηπως υπαρχει περιπτωση να μου πιστωσουν την διαφορα η κατι τετοιο. Εχεις κανεις εμπειρια με τετοιο θεμα με αμαζον? Παιζει να γινει τιποτα?


αν φυγει η παραγγελεια απο εκει και αλλαξει μετα η τιμη, τοτε δεν εχεις καποια επιστροφη.
αν η τιμη αλλαξει πριν φυγει η παραγγελεια σου, τοτε σου στελνουν email οτι πιστωνουν την καρτα σου με τη διαφορα.


Κι όμως, είμαι σίγουρος ότι έχω διαβάσει περιπτώσεις που έγινε επιστροφή λόγω καλής θέλησης του amazon (όχι όμως σε προφορές τύπου Black Friday) και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το είχε κάνει και σε μένα το amazon.com πριν από δύο χρόνια. Δεν μπορώ να θυμηθώ όμως αν ήταν ίδια περίπτωση. Όπως και να έχει, θα μάθουμε στην απάντησή τους.

Noobios
22-12-2011, 23:35
Καλα δεν ξερΩ τι να πω. Το μαγαζι δεν παιζεται. Εστειλα μαιλ στις 8μιση το βραδυ κ 21:25 ελαβα απαντηση οτι επειδη η διαφορα τιμης ειναι σημαντικη μου την πιστωνουν στην καρτα σαν one time exception. Τα προιντα εχουν αποσταλει οπως ειπα απο τις 18 δεκεμβρη. Αλλο ενα τεραστιο thumbs up απο εμενα για το αμαζον.

mihalis13
22-12-2011, 23:46
Εμένα μου έχει κάνει μείωση τιμής το amazon αλλά σε pre-order

Leon_DiZ
23-12-2011, 16:41
Καλα δεν ξερΩ τι να πω. Το μαγαζι δεν παιζεται. Εστειλα μαιλ στις 8μιση το βραδυ κ 21:25 ελαβα απαντηση οτι επειδη η διαφορα τιμης ειναι σημαντικη μου την πιστωνουν στην καρτα σαν one time exception. Τα προιντα εχουν αποσταλει οπως ειπα απο τις 18 δεκεμβρη. Αλλο ενα τεραστιο thumbs up απο εμενα για το αμαζον.

ναι, ειναι οντως παρα πολυ καλοι. μου εχουν κανει και μενα διαφορες τετοιες εξυπηρετησεις. αυτο που λες, να ριχνουν την τιμη αφου βγει και να τους ζητανε οι πελατες την διαφορα, δεν ειναι και τοσο σπανιο παντως. το εχω δει να γινεται αρκετες φορες με pre-orders σε blu-ray.

Noobios
23-12-2011, 20:19
Σωστο αυτο που λες αλλα η διαφορα με την δικια μου περιπτωση ειναι οτι η παραγγελια ειναι καθοδον εδω κ 5 μερες :Ρ

Leon_DiZ
23-12-2011, 23:13
Σωστο αυτο που λες αλλα η διαφορα με την δικια μου περιπτωση ειναι οτι η παραγγελια ειναι καθοδον εδω κ 5 μερες :Ρ

Ναι, αυτο εννουσα. το "αμεσως" που σου λεω ειναι 3 μερες αργοτερα να ριχνουν την τιμη, κατι τετοιο :P

jk_blue_tiger
24-12-2011, 02:10
Καλα δεν ξερΩ τι να πω. Το μαγαζι δεν παιζεται. Εστειλα μαιλ στις 8μιση το βραδυ κ 21:25 ελαβα απαντηση οτι επειδη η διαφορα τιμης ειναι σημαντικη μου την πιστωνουν στην καρτα σαν one time exception. Τα προιντα εχουν αποσταλει οπως ειπα απο τις 18 δεκεμβρη. Αλλο ενα τεραστιο thumbs up απο εμενα για το αμαζον.


Σωστο αυτο που λες αλλα η διαφορα με την δικια μου περιπτωση ειναι οτι η παραγγελια ειναι καθοδον εδω κ 5 μερες :Ρ


Ναι, αυτο εννουσα. το "αμεσως" που σου λεω ειναι 3 μερες αργοτερα να ριχνουν την τιμη, κατι τετοιο :P

Πριν λιγες ημερες μου συνεβηκε ακριβως το ιδιο με το amazon.
Απαντηση μεσα σε 5 ωρες οτι η διαφορα (γυρω στα 6¤) θα πιστωθει στην καρτα μου (one time exception?).
Τα προιοντα δεν εχουν ερθει καν αλλα το amazon customer service κορυφη.

Οσον αφορα το zavvi να ξερετε οτι εαν τυχον προκυψει καποιο προβλημα, καλυτερα θα ηταν να το δημοσιευσετε στη σελιδα τους στο facebook, παρα να τους στειλετε email μεσω απο το site τους.
Εχοντας κανει δημοσιο το προβλημα σας τους "πιεζετε" να δωσουν πιο αμεση & σωστη λυση.
Δεν θα σας απαντανε δημοσια αλλα θα πρεπει να μπαινετε στο account σας (στο zavvi) για να διαβασετε την απαντηση.
Το link στο facebook ειναι αυτο:
http://www.facebook.com/#!/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129 (http://www.facebook.com/#%21/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129)

AriStos13
27-12-2011, 14:32
οποιος εχει παραγγειλει απο το video seven spot σου στελνουν ενημερωτικο e-mail για την κατασταση της παραγγελειας σου?
παρειγγειλα παραμονη χριστουγεννων 2 παιχνιδια μου εστειλαν ε-μαιλ οτι πηραν την παραγγελεια μου αλλα απο τοτε δεν μου εχουν στειλει τιποτα..!

TAMTAKOS
27-12-2011, 15:08
το αγγλικο σκρουτζ ποιο ειναι ?

messi10
27-12-2011, 15:32
^ http://www.gamecrawler.co.uk/ :)

stavros88
27-12-2011, 18:55
τελειο σαιτ

Iasonas
28-12-2011, 13:44
οποιος εχει παραγγειλει απο το video seven spot σου στελνουν ενημερωτικο e-mail για την κατασταση της παραγγελειας σου?
παρειγγειλα παραμονη χριστουγεννων 2 παιχνιδια μου εστειλαν ε-μαιλ οτι πηραν την παραγγελεια μου αλλα απο τοτε δεν μου εχουν στειλει τιποτα..!

Γεια σου.Όταν έκανα την παραγγελία μου έστειλε ένα mail ότι την παρέλαβαν.
Χθες μου έστειλαν κι άλλο mail ότι εστάλει η παραγγελία!
Σήμερα παρέλαβα με ACS.
Παραμονή Χριστουγέννων έγινε και η δικιά μου παραγγελία!

AriStos13
28-12-2011, 14:33
Γεια σου.Όταν έκανα την παραγγελία μου έστειλε ένα mail ότι την παρέλαβαν.
Χθες μου έστειλαν κι άλλο mail ότι εστάλει η παραγγελία!
Σήμερα παρέλαβα με ACS.
Παραμονή Χριστουγέννων έγινε και η δικιά μου παραγγελία!

σημερα μου εστειλαν εμειλ οτι τα παιχνιδια εσταλησαν..
μαλλον μενεις αθηνα γιαυτο ηρθαν πιο γρηγορα τα δικα σου..!
μεταφορικα ποσο πληρωσες?γιατι στο σαιτ εμενα δεν με χρεωσε καθολου.!

Iasonas
28-12-2011, 15:45
σημερα μου εστειλαν εμειλ οτι τα παιχνιδια εσταλησαν..
μαλλον μενεις αθηνα γιαυτο ηρθαν πιο γρηγορα τα δικα σου..!
μεταφορικα ποσο πληρωσες?γιατι στο σαιτ εμενα δεν με χρεωσε καθολου.!

Α ωραία τότε !!
Όχι καμία σχέση. Απλά θα έτυχε και μου ήρθαν νωρίτερα.
Δεν πλήρωσα μεταφορικά.Μόνο όσο έκανε η παραγγελία.
¶ντε με το καλό να τα χαρείς...!!!

litanies
28-12-2011, 17:31
Θεσσαλονίκη (έδρα SevenSpot) - Πάτρα ---> courier θέλει 2 μέρες.

Leon_DiZ
28-12-2011, 18:16
Παιδια ξερει κανείς κανένα eshop που να έχει αγγλικα και να είναι στην Βουλγαρία, Τσεχία, Λιθουανία ή κάτι τέτοιο;;; (γενικά χώρες της ανατολικής ευρώπης)

Kane
29-12-2011, 09:17
Από τις 13/12 έχουν φύγει παιχνίδια από το play και το amazon.co.uk και ακόμα δεν έχουν έρθει. Να ανησυχήσω;

smarnel
29-12-2011, 11:37
Από τις 13/12 έχουν φύγει παιχνίδια από το play και το amazon.co.uk και ακόμα δεν έχουν έρθει. Να ανησυχήσω;

για το play μην ανησυχείς καθόλου,θα έλεγα να τα περιμένεις αρχές -μέσα Ιανουαρίου...
τώρα για το amazon περίεργο φαίνεται αλλά και πάλι είναι περίοδος εορτών (άδειες,αυξημένη κίνηση στα ΕΛΤΑ) οπότε αναμονή κι εκεί...

να πω και τα δικά μου,αποστολή από το zavvi 5/12 και παραλαβή σήμερα 29/12..!
νταξ' θα μπορούσε να είναι και χειρότερα..! :a036:

ilias78
29-12-2011, 18:50
το amazon τι ημερομηνια παραδοσης σου γραφει? για δες στο account σου.

messi10
29-12-2011, 18:51
@smarnel μια χαρα εισαι, εμενα κοντεψε να μου κανει 1 μηνα κ δεν ηταν κ περιοδος εορτων.

@Σπυρο, οντως μην φοβασαι οσον αφορα το play. ;)

Σημερα εγραφε το amazon Estimated day delivery σε μενα, αλλα, δυστηχως, δεν ηρθε τιποτα..:(

ilias78
29-12-2011, 19:04
υπαρχει επιλογη στο amazon, που να δειχνει μονο μελλοντικους τιτλους για pre-order?

antoniss
29-12-2011, 23:32
υπαρχει επιλογη στο amazon, που να δειχνει μονο μελλοντικους τιτλους για pre-order?

για δες εδω :
http://www.amazon.co.uk/gp/new-releases/videogames/676457011/ref=amb_link_161397227_3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=browse&pf_rd_r=0A69XDM5EC4Q2SZH88CR&pf_rd_t=101&pf_rd_p=261581547&pf_rd_i=16423381

ilias78
30-12-2011, 17:26
thanks αντωνη

Kane
02-01-2012, 09:50
Πρώτο Post του 2012 οπότε καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα. Κοινότυπη ευχή αλλά πολύ αληθινή.


το amazon τι ημερομηνια παραδοσης σου γραφει? για δες στο account σου.

20/12/2011 δυστυχώς




@Σπυρο, οντως μην φοβασαι οσον αφορα το play. ;)


Έχει ξαναγίνει στραβή με το play πριν 2 χρόνια νομίζω. Μου επέστρεψαν τα χρήματα οι άνθρωποι αλλά δεν θα ήθελα να ξαναμπώ σε τέτοια διαδικασία. Μη μου πουν άντε και...κουρέψου στο τέλος. Από ebay πάντως που έκανα μια παραγγελία από Τουρκία (όχι game) ήρθε μέσα σε 6 εργάσιμες, άρα δουλεύουν τα ταχυδρομεία. Να έχουν βάλει στο μάτι τις αποστολές από UK; :confuzed:

Leon_DiZ
02-01-2012, 14:56
Πρώτο Post του 2012 οπότε καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω απ'όλα. Κοινότυπη ευχή αλλά πολύ αληθινή.



20/12/2011 δυστυχώς



Έχει ξαναγίνει στραβή με το play πριν 2 χρόνια νομίζω. Μου επέστρεψαν τα χρήματα οι άνθρωποι αλλά δεν θα ήθελα να ξαναμπώ σε τέτοια διαδικασία. Μη μου πουν άντε και...κουρέψου στο τέλος. Από ebay πάντως που έκανα μια παραγγελία από Τουρκία (όχι game) ήρθε μέσα σε 6 εργάσιμες, άρα δουλεύουν τα ταχυδρομεία. Να έχουν βάλει στο μάτι τις αποστολές από UK; :confuzed:

πηρα απο amazon.co.uk ενα dvd και το στειλανε 19/12. ημερομηνια παραδοσης ελεγε 28/12, μου ηρθε 29/12. :/
περιμενε λιγο, μπορει να εχουν μπλεξει τα μπουτια τους στο ταχυδρομειο της περιοχης σου.

καλη χρονια σε ολους και καλη σου τυχη!!

MetalGearFan
02-01-2012, 15:10
μπορεί κανένας να μου πει πως ακριβώς γίνεται ένας λογαριασμός paypal με κατάθεση και όχι πιστωτική ? Μπορώ απλά να κάνω κατάθεση ή θέλει μεταφορά από λογαριασμό μου ?

ezio_auditore
02-01-2012, 16:30
τι μεταφορικα εχει το the hut?τα πληρωνω ανα παιχνιδι η ανα παραγγελια?

Desmond
03-01-2012, 14:26
Amazon.co.uk
Παραγγελία 25/12
Dispatch 27/12
Παράδοση 03/01

ezio_auditore
03-01-2012, 14:29
αυτες τις μερες θα κανω την 1η παραγγελια απο αγγλια μεσω paypal απο ενα φιλο μ,απο ποιο μαγαζι μου προτεινετε να αγορασω?κοιτουσα τιμες κ ελεγα να παρω απο το the hut,σκοπευω να αγορασω 4-5 παιχνιδια λιγο πιο παλια που δεν εχω,mass effect 2,dead space 1+2,infamous 2,deus ex κ Mortal kombat.

Kane
03-01-2012, 14:33
πηρα απο amazon.co.uk ενα dvd και το στειλανε 19/12. ημερομηνια παραδοσης ελεγε 28/12, μου ηρθε 29/12. :/
περιμενε λιγο, μπορει να εχουν μπλεξει τα μπουτια τους στο ταχυδρομειο της περιοχης σου.

καλη χρονια σε ολους και καλη σου τυχη!!

Είσαι γουρλής απ'ότι φαίνεται. Μου ήρθε πριν λίγο το Uncharted από το Amazon. 13 εργάσιμες έκανε να έρθει. Έμεινε μόνο το Batman από το Play. Για ξαναπάμε μια ευχή μπας και το πάρω αύριο.

ezio_auditore
03-01-2012, 21:35
http://electronictaxltd.webs.com/apps/photos/?ss=11223227 δεν ηξερα που να το ποσταρω,εψαχνα για καμια καλη τιμη σε μεταχειρισμενο πσ3 κ βρηκα σε ενα ελληνικο σαιτ,πσ3 320gb+Move στα 180ευρω απο αυτους εδω,λετε να ισχυει η αμα στειλω λεφτα θα τα κλαιω?

Leon_DiZ
04-01-2012, 18:55
εχει ανεβει πολυ η λιρα γμτ και δεν την κοβω να πεφτει. 1,2¤ / λιρα εχει παει...

james9
04-01-2012, 19:33
μηπως ξερει κανεις μεταφορικα/χρονο παραδοσης απο το videogamesplus.ca?

psx3
04-01-2012, 19:54
εχει ανεβει πολυ η λιρα γμτ και δεν την κοβω να πεφτει. 1,2¤ / λιρα εχει παει...
Βασικά το ευρώ έχει πέσει έναντι πολλών νομισμάτων (από USD μέχρι NZD), δεν ανέβηκε η λίρα.

Δεν το βλέπω να ανακάμπτει σύντομα, για τους γνωστούς λόγους...

Leon_DiZ
04-01-2012, 19:59
Βασικά το ευρώ έχει πέσει έναντι πολλών νομισμάτων (από USD μέχρι NZD), δεν ανέβηκε η λίρα.

Δεν το βλέπω να ανακάμπτει σύντομα, για τους γνωστούς λόγους...

Δίκιο εχεις αλλα.. Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης :Ρ

psx3
04-01-2012, 20:13
Δίκιο εχεις αλλα.. Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης :Ρ
Κι όμως, έχει διαφορά... θα μπορούσε να ανέβαινε μόνο η λίρα έναντι των υπόλοιπων νομισμάτων, ενώ το ευρώ να παρέμενε σταθερό.

Το 2000 το ευρώ (ECU τότε) ήταν στο 0,80 με το δολάριο, το 2003 πήγε στο 1:1, μέχρι που έφτασε και 1,60 το καλοκαίρι του 2008.

Ακόμα και η λίρα κάποτε άξιζε περισσότερο (600 δρχ - ¤1,76 το 2000-2001). Φυσικά τότε ήταν απαγορευτικό να εισάγεις games από UK, από το 2007-2008 που άρχισε να πέφτει ξεκίνησε αυτή η τάση...

tonybsg
04-01-2012, 20:24
μηπως ξερει κανεις μεταφορικα/χρονο παραδοσης απο το videogamesplus.ca?


Ξεκινάνε από $7.49 CAD αλλά ανάλογα με το βάρος, μπορεί να χρεώσει παραπάνω! Τσεκάρεις στο checkout πόσα ακριβώς.

Τώρα στις γιορτές, τελευταία παραγγελία έκανε 10 μέρες να έρθει, αλλά γενικά εμένα μου κάνει δυο εβδομάδες γεμάτες (και ίσως έρθει αρχές τρίτης εβδομάδας δηλαδή, δεν θυμάμαι).

TJohn
05-01-2012, 01:24
Μου ήρθε και μένα σήμερα παραγγελία από amazon...
19/12 έφυγε, 4/1 έφτασε... 12 εργάσιμες...
Καλά είναι... Γιορτές γαρ...

Spiros20
05-01-2012, 02:37
http://electronictaxltd.webs.com/apps/photos/?ss=11223227 δεν ηξερα που να το ποσταρω,εψαχνα για καμια καλη τιμη σε μεταχειρισμενο πσ3 κ βρηκα σε ενα ελληνικο σαιτ,πσ3 320gb+Move στα 180ευρω απο αυτους εδω,λετε να ισχυει η αμα στειλω λεφτα θα τα κλαιω?

Λολ τι μαγαζί είναι αυτό που έχει το PS3 2 δολάρια και το iPad 2 1 δολάριο και σε αφήνει να κάνεις και Checkout με Paypal. :priest:

isspro
05-01-2012, 04:14
τι μεταφορικα εχει το the hut?τα πληρωνω ανα παιχνιδι η ανα παραγγελια?
καθε παιχνιδι που παιρνεις απο εκει ειναι +£1. αν παρεις 2 games θα πληρωσεις αλλες £2.

messi10
05-01-2012, 13:29
Ηρθε το Rayman Origins απο το amazon!
Για την ακριβεια ηρθε προχθες(την Τριτη), αλλα ελειπα διακοπες. Εχτες που ηρθα βαριομουν να κοιταξω, και τσεκαρα σημερα και το ειχαν φερει.

Εφυγε απο το amazon στις 20/12, και ηρθε 3/1. Μου εγραφε estimated 29/12 αλλα μικρο το κακο. Παντως νομιζω και με αξονα οτι ειναι Γιορτες, ηρθε μια χαρα(11 εργασιμες + τις αργιες).

FotisGRC
05-01-2012, 20:42
Παιδιά το zavvi πόσο μεταφορικά έχει? Στα παιχνίδια που γράφει free UK delivery μας επηρεάζει καθόλου εμάς?

james9
06-01-2012, 07:21
απο δω εχει ψωνισει κανεις?

http://www.simplyelectronics.net/

messi10
06-01-2012, 10:39
Παιδιά το zavvi πόσο μεταφορικά έχει? Στα παιχνίδια που γράφει free UK delivery μας επηρεάζει καθόλου εμάς?

Φωτη, το zavvi εχει περιπου 1.19 λιρες μεταφορικα, αν θυαμαμαι καλα.

Leon_DiZ
06-01-2012, 11:21
Παιδιά το zavvi πόσο μεταφορικά έχει? Στα παιχνίδια που γράφει free UK delivery μας επηρεάζει καθόλου εμάς?


Φωτη, το zavvi εχει περιπου 1.19 λιρες μεταφορικα, αν θυαμαμαι καλα.

0,99/ παραγγελια είναι στο zavvi

antoniss
06-01-2012, 13:09
πρώτο μεγάλο φάουλ από το amazon.co.uk για μένα !!

δεν περίμενα να γράψω κάτι αρνητικό για το amazon αλλά ενώ είχα κάνει preoeder το Metal Gear Solid Trilogy HD στις 20λιρες μου ήρθε σήμερα mail ότι μου ακυρώνουν την παραγγελία επειδή είχανε λέει κάνει λάθος στην τιμή !!!

συγκεκριμένα :

Dear Customer

We are writing to inform you that the price for

'Metal Gear Solid HD - Collection (PS3)' (ASIN: B0058H1YOG)

was displayed incorrectly at the time you placed the above referenced order. Despite our best efforts, with the millions of items available on our website, pricing errors can occasionally occur.

In our Pricing and Availability Policy (see
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=1040614), we state that where an item's correct price is higher than our stated price, we will cancel the order and notify you of that cancellation.

Your order has now been cancelled. If you still wish to purchase this item, please place a new order online which will be charged at the correct price, when we dispatch it to you.

Please accept our sincere apologies for the inconvenience caused by this error, and rest assured that we will continue to make every effort to maintain the accuracy of all prices on our site.

We look forward to serving you again in the future.


Warmest regards

Customer Service Department
Amazon.co.uk


Το είχε κάνει και κανένας άλλος preorder ???
το έχει ψάξει κανείς ?

stavros88
06-01-2012, 14:39
και μενα το ιδιο email μου στειλανε.τωρα να πανε να πνιγουνε απο αλλου θα το παρω εστω και λιγο πιο ακριβα.

jk_blue_tiger
06-01-2012, 15:05
Αντωνη το ιδιο email ελαβα και εγω σημερα. Το ειχα παραγγειλει για φιλο μια και εγω το εφερα απο Αμερικη.
Την τιμη αυτη την ειχα ποσταρει πριν λιγο καιρο και μαλιστα επειδη μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση που ηταν τοσο χαμηλη σας ειχα γραψει κιολας "τρεχατε".
Δυστυχως κανεις δεν ειναι τελειος και αυτο αποδειχτηκε περιτρανα ακομα και για το amazon.
Η τιμη που το ειχε (λαθος-ξελαθος) ηταν "σκοτωμα" και επειδη ηταν το 2ο σε προπαραγγελιες παιχνιδι
http://www.amazon.co.uk/gp/new-releases/videogames/676457011/ref=pd_nr_zgc_vg_h__676457011_morl?pf_rd_p=2330674 07&pf_rd_s=right-9&pf_rd_t=101&pf_rd_i=16423381&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=1MAS2973CE6DBN6K5G4Z
ειδαν οτι θα εχαναν παρα πολλα χρηματα μια και το αμεσως πιο ακριβο ειναι στις 27 λιρες.
Το κακο ειναι οτι δεν εχεις αλλη επιλογη να το παρεις φθηνοτερα απο εξω day 1, οποτε ή θα το παρεις ξανα απο εκει ή θα τους "ριξεις" μαυρο και θα το παρεις απο ebay.
Ή απλα θα περιμενεις λιγο καιρο να πεσει η τιμη του.

FotisGRC
06-01-2012, 15:37
Φωτη, το zavvi εχει περιπου 1.19 λιρες μεταφορικα, αν θυαμαμαι καλα.


0,99/ παραγγελια είναι στο zavvi


ευχαριστώ παίδες... +rep

messi10
06-01-2012, 16:43
Kι εμενα τα ιδια παιδια.... Κριμα, πραγματικα. Οποτε θα τσιπησουμε την Limited...

@Φωτη, ευχαριστω φιλε!

MalFUNct10N
06-01-2012, 17:08
Κι εγώ το ίδιο έπαθα απο το Amazon.. και μαλιστα επειδη ειχα βαλει και ενα ακομα αντικειμενο μικρης αξιας, ωστε να εχω δωρεαν μεταφορικα μου εστειλαν μονο εκεινο, χωρις να ρωτησουν αν θελω να προχωρησει η παραγγελια. Απογοητευση

stein3x
07-01-2012, 16:03
Ρε παιδιά μια ερώτηση, Είχα παραγγείλει από Game.co.uk το Deus Ex: Human Revolution Augmented Edition το οποίο τύχενε να ήταν στις 19 λίρες !!Έγινε dispatched στις 7/12 αλλά ακόμα τπτ!!Πρώτη φορά κάνει κάτι να έρθει τόσο πού,πάντα 2 βδομάδες.Πρέπει να ήτανε το τελευταίο γιατί είχε εξαντλήθει την επόμενη μέρα ,τώρα έχει φέρει πάλι αλλά στις 45 λίρες

messi10
07-01-2012, 17:31
^ Oντως εχει περασει πολυ καιρος, και παρολο που ειναι γιορτες δεν δικιολογητε τοσο μεγαλη καθυστερηση... η γνωμη μου ειναι να περιμενεις και την αλλη εβδομαδα, κι αν δεν ερθει καιτι να στειλεις mail, γιατι υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να στο εχουν βουτηξει...

smarnel
10-01-2012, 12:07
από play αποστολή 23/12,παραλαβή 9/1...pas mal,pas mal...αν βάλουμε αργίες,Σ/Κ,κτλ...

Kane
10-01-2012, 13:13
Έφτασε και το Batman από το Play. 13/12 - 10/1. Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι

stavros88
10-01-2012, 18:31
Καηκε ενος φιλου μου ο φορτιστης του λαπτοπ του(ACER aspire).Βρηκα απο ebay και amazon uk σε καλη τιμη το ερωτημα ομως ειναι θα ταιριαζουν στην υποδοχη του λαπτοπ?το μοντελο ειναι PA-1650-02

Επισης

lebron15
10-01-2012, 20:23
Μεταφορικα απο Zavvi για ενα παιχνιδι ποσο βγαινουν;

TJohn
10-01-2012, 20:27
^^^
Είναι 1 λίρα ανά παραγγελια τα μεταφορικά για το zavvi. Κάπου 1,20-1,25¤...

Leon_DiZ
10-01-2012, 23:32
Καηκε ενος φιλου μου ο φορτιστης του λαπτοπ του(ACER aspire).Βρηκα απο ebay και amazon uk σε καλη τιμη το ερωτημα ομως ειναι θα ταιριαζουν στην υποδοχη του λαπτοπ?το μοντελο ειναι PA-1650-02

Επισης

Στην πρίζα θα έχει διάφορα λογικα, όχι στην είσοδο του υπολογιστή.


Μεταφορικα απο Zavvi για ενα παιχνιδι ποσο βγαινουν;

0,99£ είναι στο zavvi κατα παραγγελία

smarnel
12-01-2012, 11:25
κάρτα μνήμης από amazon.uk...
παραγγελία 4/1,
αποστολή 5/1,
ETA 12/1,
και ναι,σήμερα ήρθε..! :a020:

antoniss
12-01-2012, 20:09
το play σταθερά στις 10 μέρες μου κάνει εμένα πλέον ,

και μέσα στις γιορτές που είχα πάρει και τώρα από τις 2/1 που έγινε dιspatched σήμερα 12/1 ήρθε το X-Men: Destiny .


Έφτασε και το Batman από το Play. 13/12 - 10/1. Είχα αρχίσει να απογοητεύομαι

....έτσι ! στους κακούς ανθρώπους που κοροιδεύουν τους αθώους που παίζουν Hannah Montana αργεί λίγο παραπάνω.....:ice:

ilias78
12-01-2012, 20:24
το zavvi εχει στρωσει καθολου? ή ακομα στο μηνα και αμα?

Leon_DiZ
12-01-2012, 21:52
το zavvi εχει στρωσει καθολου? ή ακομα στο μηνα και αμα?

πριν 3 μερες ακυρωσα μια παραγγελια γιατι ειχαν τρελο προβλημα στις αποθηκες τους και αργουσανε παρα πολυ να την στειλουν. τωρα σκεφτομαι να κανω αλλη μια. :/ τα εχει πιο φτηνα απο το amazon.co.uk αλλα δεν τους εχω σε υποληψη στο zavvi

psx3
14-01-2012, 18:40
Το play.com άλλαξε την ήδη τραγική ισοτιμία του (¤1,25), σε ακόμα χειρότερη (¤1,35)... :d040g: με τις υγείες τους, αυτοί θα χάσουν πωλήσεις. :)

antoniss
14-01-2012, 19:16
Το play.com άλλαξε την ήδη τραγική ισοτιμία του (¤1,25), σε ακόμα χειρότερη (¤1,35)... :d040g: με τις υγείες τους, αυτοί θα χάσουν πωλήσεις. :)

σε αφήνει να αγοράσεις σε λίρες ?
και την ισοτιμία να την κάνει η τράπεζα της κάρτας σου ?

psx3
14-01-2012, 19:33
σε αφήνει να αγοράσεις σε λίρες ?
και την ισοτιμία να την κάνει η τράπεζα της κάρτας σου ?
Όχι βέβαια, ποτέ δεν σε άφηνε. ;)

overclocker
14-01-2012, 20:33
Η ισοτιμία του Play.com ανέκαθεν ήταν τραγική. Θυμάμαι όταν ξεκίνησε να πέφτει η λίρα από 1,6 που είχε κάποτε σε σχεδόν 1,01 - 1,02 που είχε φτάσει πριν ένα χρόνο περίπου αυτοί συνέχιζαν να την έχουν στο 1,3 - 1,4. Μετά από κράξιμο και μείωση πωλήσεων εκτός UK κατάλαβαν μάλλον ότι πρέπει να κάνουν κάτι και μας έκαναν την χάρη να ρίξουν την ισοτιμία τους στο 1,25. Τώρα που άρχισε να ξανά ανεβαίνει η λίρα σιγά μην την άφηναν τόσο κοντά, την πήγαν στο 1,35 και την βλέπω να ξανά αλλάζει μέχρι το Πάσχα αν συνεχιστεί η άνοδος της αγγλικής λίρας.
Η δικαιολογία τους ανέκαθεν ήταν ότι στην τιμή συμπεριλαμβάνουν και τα υποτιθέμενα "δωρεάν" μεταφορικά. Αυτό είχε κάποτε αντίκτυπο όταν δεν υπήρχαν τόσα πολλά e-shops να ανταγωνίζονται μεταξύ τους και τότε το Play.com ήταν ένα από τα φθηνότερα. Όμως σήμερα που υπάρχουν δεκάδες άλλα, αγγλικά και μη, που προσφέρουν καλύτερες τιμές με πραγματική ισοτιμία ημέρας και με τρελές προσφορές ανά διαστήματα ή άλλα με χαμηλότερα μεταφορικά ή ακόμα και δωρεάν μετά από κάποιο ποσό παραγγελίας δεν νομίζω πλέον να αξίζει ο κόπος να προτιμάει κάποιος το Play.com.

chronohill
14-01-2012, 20:44
Ρε παιδια εγω δεν ειχα και δεν εχω κανενα προβλημα με το ζαβι.εχει καθυστερησει καποιες φορες βεβαια αλλα σε λογικα πλαισια 1μιση βδομαδα 2.οποτε μηπως τελικα ειναι θεμα ελληνικων ταχυδρομειων?εγω ειμαι επαρχεια να σημειωσω...

Leon_DiZ
14-01-2012, 22:09
Ρε παιδια εγω δεν ειχα και δεν εχω κανενα προβλημα με το ζαβι.εχει καθυστερησει καποιες φορες βεβαια αλλα σε λογικα πλαισια 1μιση βδομαδα 2.οποτε μηπως τελικα ειναι θεμα ελληνικων ταχυδρομειων?εγω ειμαι επαρχεια να σημειωσω...

αν το στειλουν και αργησει υπερβολικα να σου ερθει, λογικα φταινε τα εδω ταχυδρομεια. αν αργει να στα στειλει, φταιει το zavvi.
παραδειγμα: κυκλοφορησαν 2 blu-ray στις 9/1. τα ειχα παραγγειλει και εστειλε σημερα το zavvi οτι λογω προβληματος στις αποθηκες θα τα στειλει 23/1 (!!!!!!!!!!!!). αυτες τις ημερες ειναι τραγικο το zavvi.
νμζ 4 φορες εχω παραγγειλει απο εκει. ενα blu-ray που ηρθε χτυπημενο, το infamous 2 (ολα οκ), το tomb raider trilogy που εκαναν 15 μερες να κανουν process την παραγγελια και τωρα αυτο που σου ειπα πιο πανω. προσωπικα δεν τους εχω καθολου σε εκτιμηση.

kabamaru
15-01-2012, 10:03
Εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με το zavvi. Αντιθετα ειχα με τα ΕΛΤΑ. Ουτως ή αλλως, βλεπουμε ποτε γινεται dispatched. Εκει τελειωνει κι η ευθυνη τους. Μετα ειναι θεμα ταχυδρομειων.

FotisGRC
15-01-2012, 11:14
Τελικά ρε παίδες μου φαίνεται τα ΕΛΤΑ δουλεύουν διαφορετικά σε κάθε περιοχή της Ελλάδας. Εγώ έχω παραγγείλει απο Amazon 3-4 φορές , σε 2 μέρες μου γράφει dispacthed και ΠΑΝΤΑ σε 2-3 μέρες έχει έρθει σπίτι μου το δέμα. Με απλό ταχυδρομείο..

Leon_DiZ
15-01-2012, 15:19
Τελικά ρε παίδες μου φαίνεται τα ΕΛΤΑ δουλεύουν διαφορετικά σε κάθε περιοχή της Ελλάδας. Εγώ έχω παραγγείλει απο Amazon 3-4 φορές , σε 2 μέρες μου γράφει dispacthed και ΠΑΝΤΑ σε 2-3 μέρες έχει έρθει σπίτι μου το δέμα. Με απλό ταχυδρομείο..

καλα σιγουρα. στο προηγουμενο σπιτι που εμενα, ο ταχυδρομος μου ειχε ερθει και στις 20:00. Παρασκευη τωρα, ειχα απογοητευτει οτι δεν θα εχω τα πραγματα το ΣΚ, αλλα... :a052:

modecris
15-01-2012, 15:40
Προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι θέμα του ταχυδρομείου αλλά των ταχυδρόμων.

antoniss
15-01-2012, 20:01
η σούπερ παιχνιδάρα σε σούπερ τιμή !!

Dark Souls (http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/dark-souls/10355877.html)18¤ :f045:

EDIT : τώρα το είδα , από βιασύνη το έβαλα σε λάθος thread ! το βάζω και στο σωστό...

Desmond
15-01-2012, 21:26
Προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι θέμα του ταχυδρομείου αλλά των ταχυδρόμων.
Βασικά έχουν κοπεί όλοι οι συμβασιούχοι που έκαναν όλη την δουλειά.

kabamaru
16-01-2012, 00:51
Βασικά έχουν κοπεί όλοι οι συμβασιούχοι που έκαναν όλη την δουλειά.

Kαι συχνα κανουν καποιο ειδος ατυπης λευξης απεργιας.

phaerun
16-01-2012, 13:31
Το zavvi έχει το πρόβλημα γιατί ότι έχω αγοράσει από amazon και game μου έχει έρθει την 5η μέρα από τότε που το παρήγγειλα (εκτός xmas).

Αγγλία από 15/12 τα αγγλικά ταχυδρομεία αρχίζουν Χριστουγεννιάτικες διακοπές και για αυτό στο royal post έχει ταμπελακι που λέει αν κάτι θες να το στείλεις και να φτάσει πριν τα Χριστούγεννα να το στείλεις πριν τις 15/12. Οπότε αν πήρατε κάτι μετά τις 15/12 είναι λογικό να άργησε να έρθει.

Αλλά από zavvi πήρα κάτι bluray 4/1, τα έστειλαν μετά από μια βδομάδα και ακόμα δεν μου έχει έρθει κανένα. Επίσης τίμησα το rayman origins λόγω mega monday που ήταν πολύ καλή τιμή και μου γράφουν στο mail θα σταλεί μέσα σε ένα μήνα.

Προσωπικά από zavvi αγοράζω μόνο καλές προσφορές και μόνο παιχνίδια που δεν βιάζομαι να παίξω γιατί είναι πιο αργοί και από την καθυστέρηση.

kabamaru
16-01-2012, 14:07
Το zavvi έχει το πρόβλημα γιατί ότι έχω αγοράσει από amazon και game μου έχει έρθει την 5η μέρα από τότε που το παρήγγειλα (εκτός xmas).

Αγγλία από 15/12 τα αγγλικά ταχυδρομεία αρχίζουν Χριστουγεννιάτικες διακοπές και για αυτό στο royal post έχει ταμπελακι που λέει αν κάτι θες να το στείλεις και να φτάσει πριν τα Χριστούγεννα να το στείλεις πριν τις 15/12. Οπότε αν πήρατε κάτι μετά τις 15/12 είναι λογικό να άργησε να έρθει.

Αλλά από zavvi πήρα κάτι bluray 4/1, τα έστειλαν μετά από μια βδομάδα και ακόμα δεν μου έχει έρθει κανένα. Επίσης τίμησα το rayman origins λόγω mega monday που ήταν πολύ καλή τιμή και μου γράφουν στο mail θα σταλεί μέσα σε ένα μήνα.

Προσωπικά από zavvi αγοράζω μόνο καλές προσφορές και μόνο παιχνίδια που δεν βιάζομαι να παίξω γιατί είναι πιο αργοί και από την καθυστέρηση.

Συγγνωμη, αλλα αφου στο εστειλαν 4/1, μετα τι ευθυνη εχουν αυτοι για την αργοπορια; Αν αργησουν να το κανουν dispatch, το καταλαβαινω. Αλλα απ την στιγμη που το στελνουν...;

litanies
16-01-2012, 14:16
Συγγνωμη, αλλα αφου στο εστειλαν 4/1, μετα τι ευθυνη εχουν αυτοι για την αργοπορια; Αν αργησουν να το κανουν dispatch, το καταλαβαινω. Αλλα απ την στιγμη που το στελνουν...;

λέει ότι το έστειλαν, μετά από μια εβδομάδα από την ημερομηνία παραγγελίας.

phaerun
16-01-2012, 14:20
δεν το έστειλαν 4/1. εγώ έκανα τη παραγγελία 4/1 στις 9:30 το πρωί. ήταν 5 bluray και μου τα έστειλαν και τα 5 ξεχωριστά από τις 9/1 μέχρι τις 13/1, οπότε περιμένω σήμερα αύριο να μου έρθει το πρώτο από τα 5 που έστειλαν στις 9/1.

ωστόσο το rayman που πήρα σήμερα το πρωί μου λέει within a month (και πουθενά δεν μου είπαν ότι είναι εκτος στοκ και το περιμένουν).

Description Availability Price Qty Gift Wrapping Subtotal
Rayman Origins - XBox 360 Usually dispatched within a month £14.95 1 £0.00 £14.95

Αν τα είχα πάρει από game η amazon θα τα είχα από τις 10/1. πάντα από αυτούς τα παίρνω στην 5η εργάσιμη. 100% ούτε μια φορά δεν έχουν έρθει αργότερα η νωρίτερα. πάντα την 5η εργάσιμη και δεν νομίζω τα ΕΛΤΑ να μισούν το zavvi και μόνο για αυτούς να καθυστερούν δέματα.

kabamaru
16-01-2012, 14:25
δεν το έστειλαν 4/1. εγώ έκανα τη παραγγελία 4/1 στις 9:30 το πρωί. ήταν 5 bluray και μου τα έστειλαν και τα 5 ξεχωριστά από τις 9/1 μέχρι τις 13/1, οπότε περιμένω σήμερα αύριο να μου έρθει το πρώτο από τα 5 που έστειλαν στις 9/1.

ωστόσο το rayman που πήρα σήμερα το πρωί μου λέει within a month (και πουθενά δεν μου είπαν ότι είναι εκτος στοκ και το περιμένουν).

Description Availability Price Qty Gift Wrapping Subtotal
Rayman Origins - XBox 360 Usually dispatched within a month £14.95 1 £0.00 £14.95

Αν τα είχα πάρει από game η amazon θα τα είχα από τις 10/1. πάντα από αυτούς τα παίρνω στην 5η εργάσιμη. 100% ούτε μια φορά δεν έχουν έρθει αργότερα η νωρίτερα. πάντα την 5η εργάσιμη και δεν νομίζω τα ΕΛΤΑ να μισούν το zavvi και μόνο για αυτούς να καθυστερούν δέματα.

Ναι, σε καταλαβαινω. Δεν μπορω ομως να καταλαβω πως φταιει το zavvi αν στειλει κατι και φτασει εδω μετα απο 2 βδομαδες πχ. Ουτως ή αλλως, με standard mail στελνουν ολοι. Καθυστερηση τους λογιζω μονο αν καθυστερησουν το dispatch (ενω γραφουν οτι ειναι διαθεσιμο). Απο τη στιγμη που το "διωξουν", δεν πιστευω να φταινε αυτοι. Αυτο μονο λεω.

Leon_DiZ
16-01-2012, 14:50
δεν το έστειλαν 4/1. εγώ έκανα τη παραγγελία 4/1 στις 9:30 το πρωί. ήταν 5 bluray και μου τα έστειλαν και τα 5 ξεχωριστά από τις 9/1 μέχρι τις 13/1, οπότε περιμένω σήμερα αύριο να μου έρθει το πρώτο από τα 5 που έστειλαν στις 9/1.

ωστόσο το rayman που πήρα σήμερα το πρωί μου λέει within a month (και πουθενά δεν μου είπαν ότι είναι εκτος στοκ και το περιμένουν).

Description Availability Price Qty Gift Wrapping Subtotal
Rayman Origins - XBox 360 Usually dispatched within a month £14.95 1 £0.00 £14.95

Αν τα είχα πάρει από game η amazon θα τα είχα από τις 10/1. πάντα από αυτούς τα παίρνω στην 5η εργάσιμη. 100% ούτε μια φορά δεν έχουν έρθει αργότερα η νωρίτερα. πάντα την 5η εργάσιμη και δεν νομίζω τα ΕΛΤΑ να μισούν το zavvi και μόνο για αυτούς να καθυστερούν δέματα.

παραγγελια amazon 1/1. αποστολη 3/1. ηταν να ρθουν την τριτη 10/1, ακομα τα περιμενω. για να μην θεωρεις οτι θα σου ερχοντουσαν πιο γρηγορα.
εχει προβληματα το zavvi με το stock αλλα αυτες οι ανεξηγητες καθυστερησεις μετα το dispatch ειναι των ταχυδρομειων. ειμαι σιγουρος οτι εδω και καμια βδομαδα το πακετο μου καθεται σε καμια αποθηκη :angry:

messi10
16-01-2012, 19:28
Επίσης τίμησα το rayman origins λόγω mega monday που ήταν πολύ καλή τιμή και μου γράφουν στο mail θα σταλεί μέσα σε ένα μήνα.




Αν σου εγραφε οταν το παριγκειλες, κατω απο το buy ''Dispatched within a month'' , νομιζω αυτο ειναι απολυτως λογικο...

phaerun
16-01-2012, 22:57
^^
Το "μεσα σε ένα μήνα το έμαθα αφου είχα κάνει τη παραγγελια" δεν το έλεγε πουθενά πριν.
και γενικα δεν νομιζω να πολυισχυει γιατι αυτα που ειχα παραγγειλει 4/1 εγραφαν (In stock | Usually dispatched within 24 hours) και τα εκαναν dispatch 9/1 και 13/1. οποτε δεν το πολυτιμουν αυτο που γραφουν.

παντως σήμερα ήρθαν τα 2 απο τα 4 δεματάκια που ειχαν στειλει 9/1.
οποτε μου λειπουν τα αλλα 2 που εστειλαν 9/1 που μάλλον θα μου τα φερει αυριο ο ταχυδρομακος και το 13/1 που μαλλον προς παρασκευη το περιμενω.

Αυτο το μέσα σε ένα μηνα δεν με πειραξε γιατι γενικά απο το zavvi αγοράζω μόνο κάτι που έιναι πολυ καλη τιμή και δεν με ενδιαφέρει πότε θα έρθει. Μακαρι να το είχαν βάλει και στην προηγουμενη παραγγελια για να μη ψαχνομαι τι πήρε στραβά και έκαναν μια βδομαδα να τα στειλουν.

ilias78
23-01-2012, 12:40
το zavvi με εξεπληξε ευχαριστα. εκανα παραγγελεια 16/01. ηρθε σημερα 23/01. μια εβδομαδα. πρωτη φορα που μου ερχεται τοσο γρηγορα απο αυτους.

Spiros20
23-01-2012, 23:23
Ρε παιδιά. Αυτό που μου βγάζει όταν ολοκληρώνω μια παραγγελία στο Thehut:

Your purchase is complete
Click here to claim your £10 cash back
incentive on your next TheHut.com purchase!
https://media.one-time-offer.com/images/2005/continue-gray.gif
By clicking above, you can claim your reward from our
preferred partner when you join their programme.
Terms & conditions apply

Τι είναι; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

modecris
25-01-2012, 13:37
Αγόρασα από το zavvi το open season 1&2 και όπως φαίνεται και εδώ (http://www.zavvi.com/blu-ray/open-season-1-and-2/10025057.html) λέει πως έχει Ελληνικούς υπότιτλους/γι αυτό και το παρήγγειλα αφού το ήθελα για τα παιδιά.Τελικά δεν έχει και αφού δεν είμαι και πολύ υπερήφανος για τα Αγγλικά μου θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου γράψει κάτι μικρό αλλά αρκούντως ξεχεστικό για να τους στείλω? δεν θέλω να το στείλω πίσω (πού να μπλέκω) απλά για να δουν πως this is (s)patra! :a122:

Θα ήμουν υπόχρεος!

giosici
25-01-2012, 14:25
Ευχαριστώ για την πληροφορία! Πολύ καλή η λίστα αυτή!

kabamaru
25-01-2012, 14:27
@Μodecris


Dear sir,
I have recently bought "open season" and "open season 2" from your online store. In this here link is stated that greek subtitles are available. Nevertheless, those were not an option. I would like to believe that it is a simple mistake and that you will take care of it, lest I lose trust of your store and seek legal solutions.
with regards,
Modecris


Αν σου κανει.... Ειναι λιγο προχειρο

jk_blue_tiger
25-01-2012, 15:31
Αγόρασα από το zavvi το open season 1&2 και όπως φαίνεται και εδώ (http://www.zavvi.com/blu-ray/open-season-1-and-2/10025057.html) λέει πως έχει Ελληνικούς υπότιτλους/γι αυτό και το παρήγγειλα αφού το ήθελα για τα παιδιά.Τελικά δεν έχει και αφού δεν είμαι και πολύ υπερήφανος για τα Αγγλικά μου θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου γράψει κάτι μικρό αλλά αρκούντως ξεχεστικό για να τους στείλω? δεν θέλω να το στείλω πίσω (πού να μπλέκω) απλά για να δουν πως this is (s)patra! :a122:

Θα ήμουν υπόχρεος!


Χρηστο, καταρχην το αγορασες ακριβα μια και απο το amazon.uk κοστιζει μολις 6 λιρες μαζι με μτφ απο τον seller findprice:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B001MI9UIM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1327495437&sr=8-6&condition=new

αντι για τις 10 λιρες που κανει στο zavvi.
Περιεργως στο amazon γραφει και εκει οτι εχει ελληνικους υποτιτλους
Open Season 1-2 [Blu-ray] [2009][Region Free]: Amazon.co.uk: Film & TV

ενω το 1
Open Season [Blu-ray] [2007][Region Free]: Amazon.co.uk: Jill Culton, Roger Allers, Michelle Murdocca, Sony Pictures Animation Inc.: Film & TV

και το 2
Open Season 2 [Blu-ray] [2009][Region Free]: Amazon.co.uk: Matthew O'Callaghan, Kirk Bodyfelt, Sony Pictures Animation Inc.: Film & TV

ξεχωριστα γραφουν οτι δεν εχουν ελληνικους υποτιτλους.
Τσεκαροντας ενα αλλο site
http://www.blu-world.co.uk/en/Bluray.aspx?id=7252
παλι γραφει οτι εχει ελληνικα.
Σιγουρα το εψαξες καλα και δεν τους βρηκες; (χωρις να γινομαι σπαστικος ετσι;:bang:)
Εαν τελικα ΔΕΝ εχει ελληνικα θα πρεπει να πας στην σελιδα τους στο facebook
http://www.facebook.com/#!/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129 (http://www.facebook.com/#%21/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129)
και να γραψεις ενα μηνυμα ΔΗΜΟΣΙΑ για να το βλεπουν κ αλλοι πελατες και να ενημερωθουν κ αυτοι οτι δεν εχει ελληνικους υποτιτλους.


Hello,
from my order No ....... the movie Open Season 1 and 2 Blue-ray did not have Greek subtitles as stated on your site
http://www.zavvi.com/blu-ray/open-season-1-and-2/10025057.html.
So the movie cannot be watched from my kids and I spend ¤10 without getting what was stated in your site.
You MUST at least correct this on your site, or else you are telling lies to your customers.
Also I request a refund WITHOUT getting in the proccess returning the item, since it's your fault.

modecris
25-01-2012, 19:31
@Μodecris


Dear sir,
I have recently bought "open season" and "open season 2" from your online store. In this here link is stated that greek subtitles are available. Nevertheless, those were not an option. I would like to believe that it is a simple mistake and that you will take care of it, lest I lose trust of your store and seek legal solutions.
with regards,
Modecris


Αν σου κανει.... Ειναι λιγο προχειρο

Αν μου κάνει λέει? είναι super!
Thanks φίλε!


Χρηστο, καταρχην το αγορασες ακριβα μια και απο το amazon.uk κοστιζει μολις 6 λιρες μαζι με μτφ απο τον seller findprice:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B001MI9UIM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1327495437&sr=8-6&condition=new

αντι για τις 10 λιρες που κανει στο zavvi.
Περιεργως στο amazon γραφει και εκει οτι εχει ελληνικους υποτιτλους
Open Season 1-2 [Blu-ray] [2009][Region Free]: Amazon.co.uk: Film & TV (http://www.amazon.co.uk/Open-Season-Blu-ray-Region-Free/dp/B001MI9UIM/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1327495437&sr=8-6)

ενω το 1
Open Season [Blu-ray] [2007][Region Free]: Amazon.co.uk: Jill Culton, Roger Allers, Michelle Murdocca, Sony Pictures Animation Inc.: Film & TV (http://www.amazon.co.uk/Open-Season-Blu-ray-Region-Free/dp/B000LV6M7S/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1327496844&sr=8-9)

και το 2
Open Season 2 [Blu-ray] [2009][Region Free]: Amazon.co.uk: Matthew O'Callaghan, Kirk Bodyfelt, Sony Pictures Animation Inc.: Film & TV (http://www.amazon.co.uk/Open-Season-Blu-ray-Region-Free/dp/B001MI9UIC/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1327496865&sr=8-4)

ξεχωριστα γραφουν οτι δεν εχουν ελληνικους υποτιτλους.
Τσεκαροντας ενα αλλο site
http://www.blu-world.co.uk/en/Bluray.aspx?id=7252
παλι γραφει οτι εχει ελληνικα.
Σιγουρα το εψαξες καλα και δεν τους βρηκες; (χωρις να γινομαι σπαστικος ετσι;:bang:)
Εαν τελικα ΔΕΝ εχει ελληνικα θα πρεπει να πας στην σελιδα τους στο facebook
http://www.facebook.com/#!/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129 (http://www.facebook.com/#%21/pages/Zavvi-Customer-Enquiries/185876631469129)
και να γραψεις ενα μηνυμα ΔΗΜΟΣΙΑ για να το βλεπουν κ αλλοι πελατες και να ενημερωθουν κ αυτοι οτι δεν εχει ελληνικους υποτιτλους.


Hello,
from my order No ....... the movie Open Season 1 and 2 Blue-ray did not have Greek subtitles as stated on your site
http://www.zavvi.com/blu-ray/open-season-1-and-2/10025057.html.
So the movie cannot be watched from my kids and I spend ¤10 without getting what was stated in your site.
You MUST at least correct this on your site, or else you are telling lies to your customers.
Also I request a refund WITHOUT getting in the proccess returning the item, since it's your fault.


Γιάννη δεν έχει 10 λίρες αλλά 10 ευρώ, εκτός αυτού όταν το πήρα ήταν σε προσφορά στις 5 λίρες αλλά το θέμα δεν είναι τα λεφτά. Το θέμα είναι πως το είχα πει στα παιδιά και τελικά ξενέρωσαν.

Σας ευχαριστώ και τους 2 και θα στείλω και τα 2:το ένα στο site και το άλλο στο facebook. Γιά ότι νεότερο θα σας ενημερώσω. +rep όπου μπορώ.



*EDIT
Τελικά ίσως να είναι υπερβολικό να στείλω και τα 2 μηνύματα γι`αυτό έστειλα πρώτα αυτό του kabamaru και μετά αν μου πουν καμιά χοντρή κοτσάνα στέλνω και το άλλο.

modecris
27-01-2012, 02:16
Η απάντηση που έλαβα από το zavvi:

One of our customer services advisors has reviewed your query and we are able to confirm the following:

Hi Xristos,

Thanks for getting in touch letting us know you would like to return Open Season 1 and 2 [Blu-ray].

Please return this to us at the address below and we will be happy to refund you.

zavvi.com
PO Box 1178
WARRINGTON
WA4 9LX

You need to include a brief covering letter, stating your unique returns reference number ****** order number and the reason for return. Without this we will not be able to complete your return and this may result in the item being sent back to you.

Please obtain proof of postage, this is a free service offered by the post office and will act as your insurance if the item is not received back with us. Without this we will not be able to refund you in the rare event that your item is not received by our warehouse.

Once you have sent Open Season 1 and 2 [Blu-ray] to us please allow at least 10 working days for your refund to be processed.

Please note that all unwanted items must be returned unused and in the original condition as they were in when received by you.

Thanks again for getting in touch.

Kind regards
Dan

Αναφέρει κάτι για "συγγνώμη" "κάναμε λάθος" "θα το διορθώσουμε" και δεν το βλέπω? παρά μόνο μου εξηγούν την διαδικασία επιστροφής για ένα BD των 6Ε...
Πάντως την αναφορά των Ελληνικών υπότιτλων στο site δεν την έχουν διορθώσει ακόμα.

Τί λέτε, να στείλω και στο facebook το κείμενο του jk_blue_tiger (που είναι και πιό επιθετικό)?

giosici
27-01-2012, 11:28
Καλημέρα σας! Να ρωτήσω, έχει πάρει κανένας μεταχειρησμένο τίτλο από το play.com ?
Είναι σε καλή κατάσταση τα μεταχειρησμένα τους?

apos1210
27-01-2012, 13:41
amazon απλα τελειοι! παραγγελια rayman origins ps3 kai halo combat για ενα φιλο μου τριτη εφυγαν σημερα ηρθαν με απλο ταχυδρομιο :)

kabamaru
27-01-2012, 13:45
@modecris
Στειλε κι εκει. Σιγα μη ζητουσαν και συγγνωμη. Αν θες αναφερε τα κι αυτα.

takoglou
27-01-2012, 15:15
Καλημέρα σας! Να ρωτήσω, έχει πάρει κανένας μεταχειρησμένο τίτλο από το play.com ?
Είναι σε καλή κατάσταση τα μεταχειρησμένα τους?

Τα μεταχειρισμένα στο play δεν είναι του play. Είναι τρίτων προσώπων που απλά χρησιμοποιούν το playtrade που διαθέτει το site για να τα πουλάνε. Κάτι παρόμοιο με το amazon. Κάθε πωλητής έχει και βαθμολογία. Είναι μια καλή αρχή για να κρίνεις τι σόι πωλητής είναι. Τώρα μια φορά που έτυχε να πάρω μεταχειρισμένο από το Play (το resistance στα 6+ ευρώ με δωρεάν μεταφορικά)
ήταν άψογο! Με τα όλα του, σαν καινούργιο. Προχθές πήρα ακόμα ένα. Από εβδομάδα που θα έρθει (πιθανόν) θα έχω ακόμα ένα παιχνίδι για να κρίνω.

Leon_DiZ
27-01-2012, 15:23
Η απάντηση που έλαβα από το zavvi:


Αναφέρει κάτι για "συγγνώμη" "κάναμε λάθος" "θα το διορθώσουμε" και δεν το βλέπω? παρά μόνο μου εξηγούν την διαδικασία επιστροφής για ένα BD των 6Ε...
Πάντως την αναφορά των Ελληνικών υπότιτλων στο site δεν την έχουν διορθώσει ακόμα.

Τί λέτε, να στείλω και στο facebook το κείμενο του jk_blue_tiger (που είναι και πιό επιθετικό)?

Στειλ'το γτ είναι τρελοί μ@λ@κες!! Πως μου την δίνει όταν κάνουν copy paste τα FAQ!

giosici
27-01-2012, 16:43
Τα μεταχειρισμένα στο play δεν είναι του play. Είναι τρίτων προσώπων που απλά χρησιμοποιούν το playtrade που διαθέτει το site για να τα πουλάνε. Κάτι παρόμοιο με το amazon. Κάθε πωλητής έχει και βαθμολογία. Είναι μια καλή αρχή για να κρίνεις τι σόι πωλητής είναι. Τώρα μια φορά που έτυχε να πάρω μεταχειρισμένο από το Play (το resistance στα 6+ ευρώ με δωρεάν μεταφορικά)
ήταν άψογο! Με τα όλα του, σαν καινούργιο. Προχθές πήρα ακόμα ένα. Από εβδομάδα που θα έρθει (πιθανόν) θα έχω ακόμα ένα παιχνίδι για να κρίνω.

Όταν το πάρεις πες και σε μας! Σκέφτομαι να αγοράσω ένα παιχνίδι από εκεί και ενημερώνομαι! :c025:
Πόσες μέρες κάνει?

takoglou
28-01-2012, 00:13
Από όπου και να πήρα, γύρω στις 7 εργάσιμες. Είτε από play, είτε από zavvi είτε από άλλο αγοραστή στο Play.

modecris
28-01-2012, 01:54
Σας έχω ζαλίσει,το ξέρω.Απλά πρέπει να σας πω και το τέλος της ιστορίας με το zavvi.

Τελικά έστειλα και το δεύτερο μνμ ,στο facebook αυτήν την φορά και το αποτέλεσμα της δημοσιοποίησης είχε στροφή 360 μοίρες ΚΑΙ στο αποτέλεσμα αλλά (προπαντός) ΚΑΙ στο ύφος της απάντησης:


Hello Xristos,

Thank you for contacting Zavvi.com Facebook Customer Enquires page regarding your recent order and the subtitles being incorrect.

I'm really sorry that Open Season 1 and 2 stated it had Greek subtitles in which you have gone to watch with your kids and confirmed that it has not got the subtitles.

I have requested for the refund of this product, please be advised you do not need to return this back to us. The refund should take 3-5 working days to show back in your bank account for this product.

The content department have also been contacted to update the information on the website. The information that we have on our website comes straight from the supplier, we will also need to contact the supplier to have them look into this and re-send us the correct content.

Again I'm sorry for the inconvenience caused, if you have any questions please let me know and I will be happy to help.

Many thanks,
Michael

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν με το όλο θέμα από μέρους μου να εστιάζεται στο ότι θέλω να είναι τυπικοί απέναντι μου όπως είμαι και εγώ με αυτούς και όχι στα 5-6-7 euro.

Leon_DiZ
28-01-2012, 02:05
Σας έχω ζαλίσει,το ξέρω.Απλά πρέπει να σας πω και το τέλος της ιστορίας με το zavvi.

Τελικά έστειλα και το δεύτερο μνμ ,στο facebook αυτήν την φορά και το αποτέλεσμα της δημοσιοποίησης είχε στροφή 360 μοίρες ΚΑΙ στο αποτέλεσμα αλλά (προπαντός) ΚΑΙ στο ύφος της απάντησης:



Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν με το όλο θέμα από μέρους μου να εστιάζεται στο ότι θέλω να είναι τυπικοί απέναντι μου όπως είμαι και εγώ με αυτούς και όχι στα 5-6-7 euro.

βλακεία μου που δεν είχα κάνει το ίδιο όταν μου είχαν κάνει που**ια με μια παραγγελία. Τους είχα πει να το ακυρώσουν, δεν το ακύρωσαν, το έβαλαν σε shipping soon status και ενώ τους ξαναειπα να το ακυρώσουν, μου είπαν ότι δεν γίνεται κτλ και το έκαναν dispatch μετα απο 3 μέρες !:@

modecris
28-01-2012, 02:17
Καλά ναι από τέτοια έχουμε χορτάσει, εγώ είχα ακυρώσει παραγγελία μέσα σε πολύ λίγο χρόνο (δεν θυμάμαι ακριβώς, πρέπει να ήταν γύρω στο μισάωρο) και δεν το έκαναν γιατί είχε προχωρήσει τάχα μου τόσο ώστε να έχει συσκευαστεί κτλ κτλ και ήταν έτοιμο για να φύγει. ΜΠΟΡΕΙ και να τους πίστευα αν δεν ήταν 4 το πρωί..:d040g:

psx3
28-01-2012, 04:56
Πάντα να ξέρετε ότι τα αγγλικά προϊόντα (παιχνίδια, ταινίες, κονσόλες κλπ.) έχουν μόνο αγγλικά μέσα... άσχετα τι μπορεί να λένε στην σελίδα τους (εδώ λέγανε ότι το Uncharted 3 είχε και ελληνικά, για όσους θυμούνται).

tonybsg
28-01-2012, 09:01
Πάντα να ξέρετε ότι τα αγγλικά προϊόντα (παιχνίδια, ταινίες, κονσόλες κλπ.) έχουν μόνο αγγλικά μέσα... άσχετα τι μπορεί να λένε στην σελίδα τους (εδώ λέγανε ότι το Uncharted 3 είχε και ελληνικά, για όσους θυμούνται).

Όχι βρε, δεν είναι απόλυτο αυτό, υπάρχουν ταινίες (BD και DVD) που έχουν και ελληνικούς υπότιτλους (δεν σου λέω ότι είναι ο κανόνας προφανώς, αλλά είναι μερικές δεκάδες).

kabamaru
28-01-2012, 10:26
Σας έχω ζαλίσει,το ξέρω.Απλά πρέπει να σας πω και το τέλος της ιστορίας με το zavvi.

Τελικά έστειλα και το δεύτερο μνμ ,στο facebook αυτήν την φορά και το αποτέλεσμα της δημοσιοποίησης είχε στροφή 360 μοίρες ΚΑΙ στο αποτέλεσμα αλλά (προπαντός) ΚΑΙ στο ύφος της απάντησης:



Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν με το όλο θέμα από μέρους μου να εστιάζεται στο ότι θέλω να είναι τυπικοί απέναντι μου όπως είμαι και εγώ με αυτούς και όχι στα 5-6-7 euro.

Aντε, ωραια. Απλα.... με στροφη 360 ξαναγυρναμε εκει που ημασταν. :P

Leon_DiZ
28-01-2012, 10:48
Πάντα να ξέρετε ότι τα αγγλικά προϊόντα (παιχνίδια, ταινίες, κονσόλες κλπ.) έχουν μόνο αγγλικά μέσα... άσχετα τι μπορεί να λένε στην σελίδα τους (εδώ λέγανε ότι το Uncharted 3 είχε και ελληνικά, για όσους θυμούνται).

Δεν ισχύει. Ειδικά στις ταινιες μου έχει τύχει να έχουν μέχρι και Ελληνικα.

modecris
28-01-2012, 19:22
Aντε, ωραια. Απλα.... με στροφη 360 ξαναγυρναμε εκει που ημασταν. :P

Μα βρίσκομαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση που ήμουν πριν τα παραγγείλω, έχω τα ίδια λεφτά στην κάρτα και ψάχνω να αγοράσω εκ νέου τα 2 BD με Ελληνικούς υπότιτλους..!


το έσωσα? δεν νομίζω...xaxaxa!

kabamaru
28-01-2012, 19:28
Μα βρίσκομαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση που ήμουν πριν τα παραγγείλω, έχω τα ίδια λεφτά στην κάρτα και ψάχνω να αγοράσω εκ νέου τα 2 BD με Ελληνικούς υπότιτλους..!


το έσωσα? δεν νομίζω...xaxaxa!

Παπατζηλικι level: Master:whistle:

modecris
28-01-2012, 19:41
Κανείς δεν είναι άσφαλτος..:modecris:

aiva
28-01-2012, 22:22
Παιδιά sos!:b030: Το paypal, για κάποιο ανεξήγητο λόγο, δεν δέχεται τα στοιχεία της πιστωτικής που βάζω και έτσι αναγκαστικά, θα πρέπει να ψωνίσω από το pcgamesupply, χωρίς την μεσολάβηση του paypal. Απευθείας δηλαδή. Είναι ασφαλές σάιτ; Να ρισκάρω ή θα φάω καμιά καρπαζιά :d050: και θα πληρώσω την psn card χρυσή;

Spiros20
29-01-2012, 14:18
Λογικά για να έχει Paypal θα είναι αξιόπιστο. Αλλά δεν στο λέω και με σιγουριά γιατί δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί. Εγώ ψωνίζω από εδώ:
http://cardscodes.com/index.html
Και από ότι είδα έχει πιο φτηνά από το site που έδειξες. Τουλάχιστον για την GameCard 25 λίρες που παίρνω.

aiva
29-01-2012, 23:14
Πολύ ωραία! Αυτοί Σπύρο σου στέλνουν τον κωδικό της κάρτας με email;

Kane
30-01-2012, 09:39
Τελικά έστειλα και το δεύτερο μνμ ,στο facebook αυτήν την φορά και το αποτέλεσμα της δημοσιοποίησης είχε στροφή 360 μοίρες ΚΑΙ στο αποτέλεσμα αλλά (προπαντός) ΚΑΙ στο ύφος της απάντησης:


Εγώ που δεν έχω facebook (και όποιος άλλος βέβαια) να περιμένω μόνο γράψιμο δλδ αν τύχει στραβή;

Καλά τους ξηγήθηκες πάντως Χρήστο. Όλα στο φαίνεσθαι καταλήγουν απ' ότι φαίνεται

Spiros20
30-01-2012, 11:35
Πολύ ωραία! Αυτοί Σπύρο σου στέλνουν τον κωδικό της κάρτας με email;

Αχά. Σε λίγα λεπτά τον έχεις στο mail σου. Και αν δεν κάνω λάθος και στο mail που δήλωσες όταν έκανες register και στο mail που έχεις δηλώσει στο Paypal (άμα έχεις δηλώσει διαφορετικά όπως εγώ)
Και έχουν και Msn για άμεση επικοινωνία μαζί τους και Email που μπορείς να τους στείλεις και σου απαντάνε σίγουρα. Και φυσικά και Facebook.
http://www.facebook.com/pages/CardsCodescom/166347596733559

modecris
30-01-2012, 13:07
Εγώ που δεν έχω facebook (και όποιος άλλος βέβαια) να περιμένω μόνο γράψιμο δλδ αν τύχει στραβή;

Καλά τους ξηγήθηκες πάντως Χρήστο. Όλα στο φαίνεσθαι καταλήγουν απ' ότι φαίνεται

Δυστυχώς έτσι είναι,εγώ πρώτα τους το ψιθύρισα στο αυτί αλλά για να φιλοτιμηθούν έπρεπε τελικά να το φωνάξω από το κέντρο της πλατείας..

aiva
31-01-2012, 14:26
Αχά. Σε λίγα λεπτά τον έχεις στο mail σου. Και αν δεν κάνω λάθος και στο mail που δήλωσες όταν έκανες register και στο mail που έχεις δηλώσει στο Paypal (άμα έχεις δηλώσει διαφορετικά όπως εγώ)
Και έχουν και Msn για άμεση επικοινωνία μαζί τους και Email που μπορείς να τους στείλεις και σου απαντάνε σίγουρα. Και φυσικά και Facebook.
http://www.facebook.com/pages/CardsCodescom/166347596733559


Κάτι τελευταίο. Πρέπει να δώσω αμερικάνικη διεύθυνση για να ψωνίσω αμερικάνικη psn; Γιατί στο http://www.pcgamesupply.com/ όταν πήγα να ψωνίσω αμερικάνικη psn και επρεπε να βάλω τα στοιχεία μου, ζητούσε την αμερικάνικη διεύθυνσή μου! Και αν τελικά χρειάζεται αμερικάνικη διεύθυνση, μπορώ να δώσω αυτή;-----> Street adress 1: 1840 W.Whitier Blvd
city: La Habra
stat3/province: California
postal code: 90631
country :usa

Spiros20
31-01-2012, 16:00
Δώσε την πραγματική σου Ελληνική διεύθυνση. Από εκεί και πέρα δεν τους απασχολεί τι κάρτα θα πάρεις και από που είσαι. Εγώ έχω δώσει την Ελληνική και ψωνίζω Αγγλικές PSN.

aiva
31-01-2012, 18:23
Εδώ και μιάμιση ώρα, το http://cardscodes.com/index.html δεν έχει στείλει κανένα κωδικό στο email μου. Μ΄αρέσει που λένε και σε λίγα λεπτά!

Spiros20
31-01-2012, 19:50
Μην βιάζεσαι. Θα σου έρθει. Και μένα είχε αργήσει την τελευταία φορά που πήρα.

aiva
31-01-2012, 20:46
Ηρθε!!! Το βράδυ έχει Resident Evil Director's Cut!:a049:

Σ' ευχαριστώ για όλα Σπύρο!

Spiros20
31-01-2012, 21:27
Τίποτα φίλε μου. Για αυτό είμαστε εμείς εδώ :)

messi10
01-02-2012, 20:13
^ στο αλλο τοπικ(με τις προσφορες) επρεπε να το 'χες ποσταρει. Εκει θα το δουνε και πιο πολλα ατομα. :)

Kane
02-02-2012, 09:46
AC Revelations από το Zavvi: Παραγγελία και αποστολή 27/1 παραλαβή σήμερα πρωί πρωί. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα :)

takoglou
02-02-2012, 12:39
Η αλήθεια είναι πως μετά τις γιορτές το zavvi πετάει. Μάλλον αποσυμφορίστηκαν τα ταχυδρομεία και πλέον οι παραγγελίες είναι στην ώρα τους. Μετά τις γιορτές, 2 παραγγελίες μου ήρθαν σε 5-6 εργάσιμες μέρες. Ούτε μέρα παραπάνω. Μπράβο τους.

MetalGearFan
02-02-2012, 20:47
Ερωτήσεις για το zavvi

-κάνει κάποια μετατροπή στο νόμισμα όταν σε χρεώνει (μήπως υπάρχει κάποια κρυφή επιβάρυνση εκεί)
-τι μεταφορικά έχει για την Ελλάδα
-υπάρχει περίπτωση να παίξει τίποτα με τελωνείο ?

thanks

messi10
02-02-2012, 21:18
^

1) νομιζω πως οχι, εκτος απο τα μεταφορικα...
2) ..... τα οποια για Ελλαδα ειναι στο 1,21Ε
3) οχι βεβαια.

widebit
02-02-2012, 22:31
Καλησπερα παιδια. Μια βοηθεια παρακαλω, γιατι αυριο θα παω να γινω ο κλασικος καραγκιοζης που φωναζει στα ΕΛΤΑ.

Το προβλημα αφορα με πραγματα που μου ερχονται μεσω internet. Συγκεκριμενα ειναι με τον ταχυδρομο.

Ηρθε επιτελους σημερα ενα παιχνιδι που παραγγειλα για ενα φιλο μου. Το βλεπω το καφε κλασικο χαρτοκουτακι που βαζει στα παιχνιδια το Zavvi. Το πιανω, και... απλα ηταν ανοιγμενο και αδειο...

ΟΣΕΣ φορες και αν εχω παραγγειλει παιχνιδια κλπ. απο zavi, amazon κλπ. ΠΑΝΤΑ το βρισκω το κουτακι στα σκαλια της εισοδου της πολυκατοικιας μου.
Ε.. δεν γινεται παντα να ειμαι κωλοφαρδος.. σημερα οπως ειπα ηταν ανοιγμενο και αδειο..

Στην προηγουμενη παραγγελια μαλιστα, ηρθε ο ταχυδρομος πανω στον 1ο που μενω και αφησε στη μανα μου τα λεφτα απο μια αντικαταβολη μεσω ΕΛΤΑ (εγω ελειπα) και ειχε και ενα παιχνιδι και ο καραγκιοζης το αφησε στην εισοδο.
Αφου ρε καραμητρο ανεβαινεις πανω... γιατι δεν αφηνεις και το δεμα???

Τι προτεινετε να κανω αυριο στα ΕΛΤΑ? Ο ταχυδρομος (που προφανως βαριεται τη ζωη του) φταει? Δεν πρεπει να αφηνει χαρτακι ΕΛΤΑ και να πηγαινω να το παιρνω? Ή απλα πρεπει να το πεταει χυμα στην εισοδο και να φευγει?...

Εχω ξενερωσει..

litanies
02-02-2012, 23:01
αν δεν είναι συστημένο δεν είναι υποχρεωμένος να σου αφήσει χαρτάκι.
Πας στον / στην προϊστάμενη/ο των ταχυδρόμων και κάνεις παράπονα. απλά πράγματα.

widebit
02-02-2012, 23:04
Οποτε και να παω.. τσαμπα θα παω...
Πως γινεται λοιπον να μου ερχεται συστημενο ή να μου ερχεται χαρτακι και να πηγαινω να το παιρνω? Υπαρχει καποιος τροπος?

antoniss
02-02-2012, 23:16
AC Revelations από το Zavvi: Παραγγελία και αποστολή 27/1 παραλαβή σήμερα πρωί πρωί. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα :)

πλάκα κάνεις ? από Ελλάδα μπορεί να έκανε περισσότερο :a014gth: !!!

Σπύρο να σου δώσω λεφτά να το παραγγείλεις και σε μένα ??

γιατι με το zavvi είμαι λίγο γκαντέμης ρε φιλαράκι ???χαχαχα

tonybsg
02-02-2012, 23:39
Φίλε widebit (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2246), καταρχάς διάβασε αυτό. Νομίζω πως το (3) ειδικά σε ενδιαφέρει.

http://www.eett.gr/opencms/opencms//admin/downloads/Informative_Documentation/Fuladio_FPKY.pdf

Εγώ θα σου πρότεινα να πιάσεις τον ταχυδρόμο και να του εξηγήσεις. Απλά τα πράγματα. Αν αρχίσει τα μα μου σου του, τότε πας και στα ΕΛ.ΤΑ. και προσπαθείς από εκεί να βρεις το δίκιο σου. Ελπίζω η λύση στο πρόβλημα σου να είναι πράγματι απλή, μέσω του ταχυδρόμου!

widebit
02-02-2012, 23:47
Ευχαριστω για το reply. Ιδιαιτερα χρησιμο!
Αρα τον πιανω και του λεω να μου βαζει παντα χαρτακι και θα πηγαινω να το παιρνω εγω.

*edit*
Αλλα να μου πεις, ο τυπος ειναι ηλιθιος. Του το εχω πει αρκετες φορες, και λεει κατι ακυρα του τυπου: "εγω χτυπησα, δεν απαντησε κανεις και το αφησα στην εισοδο". Και αποκορυφωση ειναι πως εγω ημουν σπιτι, αλλα δεν χτυπησε κουδουνι.. τιποτα..

Μια αλλη φορα, τον πετυχα στο απο κατω στενο και του λεω: "Χρηστο, ηρθε τιποτα για μενα?". Ο τυπος μου λεει οχι.. Παω κανω κατι δουλειες... Γυρναω σπιτι... και απλα ειναι το game στην εισοδο, στα σκαλια της πολυκατοικιας...

anretal
02-02-2012, 23:51
παιδια να ρωτησω μπορω να παρω απο το αμερικανικο psn store με ευρωπαικη ελληνικη καρτα psn 20αρα ?

litanies
03-02-2012, 00:15
Ευχαριστω για το reply. Ιδιαιτερα χρησιμο!
Αρα τον πιανω και του λεω να μου βαζει παντα χαρτακι και θα πηγαινω να το παιρνω εγω.

*edit*
Αλλα να μου πεις, ο τυπος ειναι ηλιθιος. Του το εχω πει αρκετες φορες, και λεει κατι ακυρα του τυπου: "εγω χτυπησα, δεν απαντησε κανεις και το αφησα στην εισοδο". Και αποκορυφωση ειναι πως εγω ημουν σπιτι, αλλα δεν χτυπησε κουδουνι.. τιποτα..

Μια αλλη φορα, τον πετυχα στο απο κατω στενο και του λεω: "Χρηστο, ηρθε τιποτα για μενα?". Ο τυπος μου λεει οχι.. Παω κανω κατι δουλειες... Γυρναω σπιτι... και απλα ειναι το game στην εισοδο, στα σκαλια της πολυκατοικιας...

Επειδή το έχω κάνει...πας κατευθείαν στον προϊστάμενό του...τον φωνάζει και τα λέτε εκεί.

απλά θα πρέπει να πας αρκετά νωρίς για να μην έχει βγει στην διανομή της αλληλογραφίας.

εγώ είχα πάει στις 7:15 μίλησα με την προϊσταμένη, μετά τον φώναξε στο γραφείο της, τα είπαμε και όλα καλά.

minaras_tio
03-02-2012, 01:04
Ρε παιδια αυτα που παραγγελνεται απο το zavvi,δεν ειναι συστημενα; Πως το αφηνει το ζωον στην εξωπορτα και στα τετοια του μετα;
Ποτε δε μου εχει τυχει οτι και να εχω παραγγελει απο ελλαντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

litanies
03-02-2012, 01:25
Ρε παιδια αυτα που παραγγελνεται απο το zavvi,δεν ειναι συστημενα; Πως το αφηνει το ζωον στην εξωπορτα και στα τετοια του μετα;
Ποτε δε μου εχει τυχει οτι και να εχω παραγγελει απο ελλαντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

όχι φυσικά, απλά γράμματα τα στέλνουν. γι' αυτό και το χαμηλό κόστος.
αν θες συστημένο, νομίζω έχει το shopto, αλλά πληρώνεις και 5ευρω, στο περίπου.

Kane
03-02-2012, 09:21
πλάκα κάνεις ? από Ελλάδα μπορεί να έκανε περισσότερο :a014gth: !!!

Σπύρο να σου δώσω λεφτά να το παραγγείλεις και σε μένα ??

γιατι με το zavvi είμαι λίγο γκαντέμης ρε φιλαράκι ???χαχαχα

Χαχαχα ναι ρε συ κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να μου ξανατύχει

MetalGearFan
03-02-2012, 12:44
ξέρει κανένας αν έχει καμιά επιλογή το zavvi για καλύτερο packaging ίσως τίποτα gift wrapped ?

minaras_tio
03-02-2012, 12:48
όχι φυσικά, απλά γράμματα τα στέλνουν. γι' αυτό και το χαμηλό κόστος.
αν θες συστημένο, νομίζω έχει το shopto, αλλά πληρώνεις και 5ευρω, στο περίπου.

Επιλογη δεν εχει το zavvi για συστημενα??

messi10
03-02-2012, 18:21
^ oχι, δεν εχει.

minaras_tio
03-02-2012, 18:29
^ oχι, δεν εχει.

Δεν εχει? Καλα οτι να ναι!

MetalGearFan
03-02-2012, 22:01
^ oχι, δεν εχει.

καμιά επιλογή για καλύτερο packaging ίσως τίποτα gift wrapped ??

djpar
05-02-2012, 11:42
ρε παιδια στο blahdvd το kingdom of amalur κανει 48 ευρο και στο EBW 46! τοσο χαλια το ευρο?!

Leon_DiZ
05-02-2012, 15:57
ρε παιδια στο blahdvd το kingdom of amalur κανει 48 ευρο και στο EBW 46! τοσο χαλια το ευρο?!

£1 = ¤1,2030

Το amazon που το έχει 38 βγαίνει γύρω στα 45 ( χωρίς να υπολογιζω το κόστος με τον ελληνικό ΦΠΑ). Δυστυχώς έχει πέσει πολυ το ¤

djpar
05-02-2012, 16:31
καλύτερα βουρ στα ελληνικά μαγαζιά

minaras_tio
05-02-2012, 17:57
καλύτερα βουρ στα ελληνικά μαγαζιά

Τι? :d040g:
Με τις τιμες που εχουν?? Δε νομιζω.
Εχω αργησει για προπληρωμενη καρτα,αλλα αυτη τη βδομαδα ερχεται...

djpar
05-02-2012, 20:32
ρε αφού το παιχνίδι που λέω πιο πάνω κάνει 2ευρο λιγότερο... Γιατί να πάρω από έξω;

minaras_tio
05-02-2012, 23:44
ρε αφού το παιχνίδι που λέω πιο πάνω κάνει 2ευρο λιγότερο... Γιατί να πάρω από έξω;

Α τοτε πασο. Εννοειται απο εδω.
Αλλα τα παραδειγματα με τις τεραστιες διαφορες των τιμων,ειναι πολλα δυστυχως.


Sent from my iPhone using Tapatalk

djpar
05-02-2012, 23:56
γι'αυτό και εγώ το ανέφερα γιατί δεν είχα Ξαναδεί τέτοιο πράγμα για καινούργιο παιχνίδι

giosici
06-02-2012, 13:01
Εκανα μια αναζήτιση αλλά δεν βρήκα κάτι! Ξέρει κανείς πόσα είναι τα έξοδα αποστολής για ένα παιχνίδι στο zavvi.com?

zisis_GR
06-02-2012, 13:12
0.99£ ή 1.25¤ ανα παραγγελία.

giosici
06-02-2012, 13:15
0.99£ ή 1.25¤ ανα παραγγελία.

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση σου!!!:a014:

messi10
08-02-2012, 18:33
Παιδια, help please, με το zavvi.

Βαζω στο basket ενα παιχνιδι που θελω να pre-ordαρω, και παω στο καλαθι μου και βαζω απο κατω τον κωδικο που μου εχει σταλει. Φορτωνει η σελιδα, αλλα η τιμη δεν αλλαζει, και δεν γραφει τιποτα. Να σημειωσω, ξανα, πως το παιχνιδι ΔΕΝ εχει βγει και παω για pre-order, αλλα και οτι ο code ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ.

psx3
08-02-2012, 19:46
Παιδια, help please, με το zavvi.

Βαζω στο basket ενα παιχνιδι που θελω να pre-ordαρω, και παω στο καλαθι μου και βαζω απο κατω τον κωδικο που μου εχει σταλει. Φορτωνει η σελιδα, αλλα η τιμη δεν αλλαζει, και δεν γραφει τιποτα. Να σημειωσω, ξανα, πως το παιχνιδι ΔΕΝ εχει βγει και παω για pre-order, αλλα και οτι ο code ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ.
Δεν δουλεύει για pre-orders.

tonybsg
08-02-2012, 20:59
Παναγιώτη ακριβώς ό,τι είπε ο psx3, έχεις γεμάτο inbox και δεν μπορούσα να σου στείλω.

messi10
08-02-2012, 21:32
+rep χροσταω Τονυ, οπως και +rep στο psx3 που με αφηνει! Ευχαριστω παιδια.

Παντως κριμα που δεν γινεται, γιατι θελω να το pre-ordαρω λογω pre-order bonus. Θα το σκεφτω. Kαι παλι ευχαριστω, και τους 2 σας!

smarnel
13-02-2012, 16:26
για το Getitnow.gr μπορούμε να γράψουμε φαντάζομαι μια και λειτουργεί επί το πλείστον ως e-shop,ε..?

19/12 παραγγελία 2 προϊόντων,
22/12 ενημερωτικό email από το κατάστημα ότι δεν υπάρχει το ένα προϊόν (το οποίο ήταν προς παράδοση σε 4-6 ημέρες αν θυμάμαι καλά) και θα χρεωθεί μόνο το κόστος του ενός προϊόντος στην κάρτα μου,
23/12 χρέωση όλου του ποσού και για τα 2 προϊόντα..!

από εκεί και πέρα αρχίζει μια επικοινωνία με email για να γίνει η επιστροφή...στην αρχή μου ζητάνε το CVV της κάρτας που έγινε η αγορά για να επιστρέψουν την διαφορά...αφού αρνούμαι τους δίνω έναn IBAN λογαριασμό...μετά μου ζητάνε την τράπεζα που βρίσκεται ο λογαριασμός γιατί λέει δεν μπορούν να καταθέσουν αλλιώς χρήματα..!αφού τους ξεχέζω μέσω email (ευγενικά πάντα!) τους δίνω και την τράπεζα η οποία δεν τους χρειάζεται ούτως ή άλλως (αυτός είναι ο σκοπός του IBAN)..!φτάνουμε τέλος Δεκεμβρίου,παίρνω ένα τηλέφωνο να δω τι γίνεται και ο υπάλληλος με ενημερώνει ότι παίρνει γύρω στις 7 εργάσιμες και λόγω των εορτών-αργιών ίσως κάνει λίγο παραπάνω...μετά από 5-6 τηλέφωνα μέσα στον Ιανουάριο και αφού το "κοιτάνε" και το "προωθούν" κάθε φορά που μιλάμε,φτάνει 9/2 που βλέπω ότι έχει γίνει η επιστροφή απ'ευθείας στην κάρτα μου όμως..!για δες,εκεί που δεν μπορούσαν εξ'αρχής επειδή δεν είχανε το CVV..! :priest:
ντάξ',μόνο 7 εβδομάδες πήρε...

συγχαρητήρια Getitnow,μόλις ξεφτιλιστήκατε εντελώς...

υ.γ. και μετά σου λέει γιατί αγοράζουμε από καταστήματα εξωτερικού...έλα μου ντε..?